SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
MAY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/05/2024 Cowie Thistle 6-2 Saint Laurence +18/-18 ABD - Premier Trophy
31/05/2024 Brodick 3-6 Lamlash -18/+18   ARR - Lg.
31/05/2024 Duns 4-3 Langlee +7/-7 BOR - Waddell Cup
31/05/2024 John o' Groats 0-1 Staxigoe United -1/+1   CAI - Div. 1
31/05/2024 Keiss 2-3 Thurso Academicals -13/+13   CAI - Div. 2
31/05/2024 Polepark 3-0 Cannon Fodder +7/-7 DSM - Shaun Kelly Memorial Cup
31/05/2024 Dynamo East Kilbride 3-3 p Eastwood Parkmount -1/+1   GGP - Div. 1/2 PO
31/05/2024 Leven United 3-0 Greig Park Rangers +23/-23 KOF - Invitation Lg. Cup
31/05/2024 Arbroath Amateurs 1-0 Kirriemuir Thistle Amateurs +10/-10 MID - Buckman Mackie Trophy
31/05/2024 Vale of Earn 1-0 Jeanfield Swifts Amateurs +2/-2 PER - Ashleigh Cup
31/05/2024 Whitedale 1-2 Lerwick Celtic -14/+14   SHE - Premier Div.
31/05/2024 Knightswood Amateurs 4-0 Gladstone Athletic +27/-27 SSM - Spring Cup
31/05/2024 Campsie 4-2 Westfield Colts +13/-13 STI - Colley Trophy
31/05/2024 Southend 0-8 Iochdar Saints -14/+14   UBA - Lg.
30/05/2024 Dundee Social 1-12 Stobswell -15/+15   DSM - Premier Div.
30/05/2024 East United Reserves 3-2 Stromness Athletic Reserves +1/-1   ORK - Reserve Lg.
30/05/2024 Kirkwall Hotspurs Reserves 1-3 Rendall Reserves -28/+28   ORK - Reserve Lg.
30/05/2024 Kirkwall Rovers Reserves 1-1 Dounby Athletic Club Reserves -10/+10   ORK - Reserve Lg.
30/05/2024 Breadalbane 2-0 Stanley -3/+3   PER - Atholl Cup
30/05/2024 Auchterarder Primrose 1-5 Alyth -19/+19 PER - Consolation Cup
30/05/2024 Wolfhill 4-0 Kinnoull Reds +2/-2 PER - Consolation Cup
30/05/2024 Craighalbert 3-4 South Glasgow -12/+12   SEC - Premier Div.
30/05/2024 Dennistoun Thistle 1-3 East End Villa ±0/±0   SEC - Div. 1
30/05/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 8-3 Stenhousemuir U19 +28/-28   SPA - U19 Lg.
29/05/2024 Alford 1-1 Woodside -3/+3   ABD - Premier Div.
29/05/2024 Bon Accord City 3-4 Saint Marnans +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
29/05/2024 Fyvie 7-1 Tolbooth +40/-40   ABD - Div. 1 (East)
29/05/2024 Glendale 1-1 Jesus House Aberdeen -9/+9   ABD - Div. 1 (East)
29/05/2024 Banchory 0-1 Great Western United -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
29/05/2024 BSFC 3-7 Newburgh Thistle -31/+31   ABD - Div. 1 (North)
29/05/2024 Burghmuir 0-6 AC Mill Inn -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
29/05/2024 JS XI 2-6 Ellon Thistle -29/+29   ABD - Div. 1 (North)
29/05/2024 Continental 6-1 Huntly Amateurs +19/-19   ABD - Div. 2 (North)
29/05/2024 West End United 3-7 Kintore ±0/±0   ABD - Div. 2 (North)
29/05/2024 Watten 6-2 Thurso Pentland +7/-7 CAI - Eain Mackintosh Cup
29/05/2024 East Kilbride RR 3-0 Houston United +16/-16 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
29/05/2024 Auctioneers 1-1 Glen Urquhart -8/+8   INV - Div. 2
29/05/2024 CK FC 3-2 Slackbuie Rovers -6/+6   INV - Div. 2
29/05/2024 Highland Athletic 0-5 Culbokie -10/+10   INV - Div. 2
29/05/2024 Kirkhill 2-4 Gilham Flooring Ness Thistle -20/+20   INV - Div. 2
29/05/2024 Barnhill 1-6 Montrose Merpro -40/+40   MID - Premier Div.
29/05/2024 Harray 1-2 Orphir -4/+4   ORK - B Lg.
29/05/2024 King's Church 2-1 Glasgow Elim -11/+11 SEC - Fraser Trophy
29/05/2024 Lerwick Spurs Reserves 5-0 North Isles +9/-9   SHE - B Lg.
29/05/2024 Whalsay Reserves 4-0 Lerwick Celtic Reserves +44/-44   SHE - B Lg.
29/05/2024 Greenock High School FP 5-0 Steins Thistle +34/-34 SPA - Bunrigh Lg. Cup
29/05/2024 Lenzie Youth Club U19 3-1 Saint Patrick's FP U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
29/05/2024 Blackburn United Amateurs 10-2 Tullibody Saint Serf's +8/-8   STI - Premier Div.
29/05/2024 Linlithgow Rose Community 3-0 Plean +32/-32   STI - Premier Div.
29/05/2024 North West Skye 5-2 Portree Juniors ±0/±0 WHI - GF MacRae Cup
29/05/2024 Fort William Reserves 1-3 Mallaig +3/-3   WHI - Lg.
28/05/2024 Castletown 1-2 Pentland United +5/-5 CAI - Eain Mackintosh Cup
28/05/2024 High Ormlie Hotspur 2-0 Wick Groats +17/-17 CAI - Eain Mackintosh Cup
28/05/2024 Keiss 1-4 Lybster -21/+21 CAI - Eain Mackintosh Cup
28/05/2024 Thurso Swifts 5-2 John o' Groats +29/-29 CAI - Eain Mackintosh Cup
28/05/2024 Wick Thistle 2-3 Staxigoe United -3/+3 CAI - Eain Mackintosh Cup
28/05/2024 Doune Castle 0-8 East Kilbride YM -45/+45   CAL - Premier Div.
28/05/2024 Saint Mungo 0-0 Glasgow Harp -7/+7   CAL - Premier Div.
28/05/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 3-1 Drumchapel +13/-13 CAL - William Turner Challenge Cup
28/05/2024 Charlie Accies 0-2 Stobswell -9/+9   DSM - Premier Div.
28/05/2024 Occidental 1-4 Dryburgh Athletic -25/+25   DSM - Premier Div.
28/05/2024 East Craigie Amateurs 2-10 Kelso -18/+18   DSM - Div. 2
28/05/2024 Lochee Harp Amateurs 11-0 Craigie Bar +2/-2   DSM - Div. 2
28/05/2024 Contin 0-6 Black Rock Rovers -13/+13   INV - Div. 1
28/05/2024 Fortrose & Rosemarkie Union 8-1 Hill Rovers +27/-27   INV - Div. 1
28/05/2024 Stratton Wanderers 3-6 Gellions -22/+22   INV - Div. 1
28/05/2024 Tomatin United 11-1 G16 United +6/-6   INV - Div. 1
28/05/2024 Newport 7-1 Morgan Academy FP +25/-25 MID - Gray Trophy
28/05/2024 Kirkwall Hotspurs 2-3 Kirkwall Thorfinn -7/+7   ORK - A Lg.
28/05/2024 Wolfhill 2-2 Luncarty Amateurs +5/-5   PER - Div. 2
28/05/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 4-1 Burrelton Rovers +4/-4   PER - President's Cup
28/05/2024 Saint John's 15-0 Abernethy ±0/±0   PER - President's Cup
28/05/2024 Saint Patrick's FP 3-0 Castlemilk Old Boys Club +14/-14   SPA - Premier Div.
28/05/2024 Portree 0-8 Sleat & Strath -9/+9   WHI - Lg.
27/05/2024 Echt 6-2 Cowie Thistle +27/-27   ABD - Premier Div.
27/05/2024 Woodside 0-5 Saint Laurence -32/+32   ABD - Premier Div.
27/05/2024 Glentanar Reflex 2-5 Feughside -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
27/05/2024 Newburgh Thistle 4-2 JS XI +6/-6   ABD - Div. 1 (North)
27/05/2024 Postal ALC 2-5 BSFC -20/+20   ABD - Div. 1 (North)
27/05/2024 Northstar 8-1 West End United +10/-10   ABD - Div. 2 (North)
27/05/2024 Polepark 4-3 Parktool Athletic -10/+10   DSM - Div. 1
27/05/2024 Balloan/Loch Ness 3-3 Ardersier -3/+3   INV - Premier Div.
27/05/2024 Conon Bridge 1-10 Avoch -15/+15   INV - Premier Div.
27/05/2024 Inverness Athletic Amateurs 10-2 Tomatin +4/-4   INV - Premier Div.
27/05/2024 Kirkwall Wanderers 0-5 Kirkwall Accies -5/+5   ORK - B Lg.
27/05/2024 Dounby Athletic Club Reserves 2-1 Rendall Reserves +6/-6   ORK - Reserve Lg.
27/05/2024 Lerwick Celtic 3-1 Lerwick Spurs +19/-19 SHE - Madrid Cup
27/05/2024 Whitedale 9-1 Scalloway +14/-14 SHE - Madrid Cup
27/05/2024 Saint Patrick's FP U19 5-0 Third Lanark U19 +9/-9 SPA - U19 Lg. Cup
27/05/2024 Dollar Glen 2-5 Blackburn United Amateurs -22/+22   STI - Premier Div.
26/05/2024 Tolbooth 6-3 Alford +25/-25 ABD - Association Trophy
26/05/2024 Cupar Hearts 1-0 Balgonie Scotia -6/+6 FIF - Fife Am. Cup 23-24
26/05/2024 Shetland Banks 1-11 Delting -7/+7   SHE - B Lg.
25/05/2024 Insch 0-6 Saint Laurence -38/+38   ABD - Premier Div.
25/05/2024 Woodside 2-1 Westdyke +2/-2   ABD - Premier Div.
25/05/2024 Glendale 0-0 Bridge of Don ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
25/05/2024 Saint Marnans 6-3 Rattray's XI +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
25/05/2024 Cammachmore 1-4 AC Mill Inn -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
25/05/2024 Great Western United 6-2 Ellon Thistle +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
25/05/2024 Halliburton 2-3 Newmachar United Amateurs -11/+11   ABD - Div. 2 (North)
25/05/2024 Theologians North East 3-2 West End United -5/+5   ABD - Div. 2 (North)
25/05/2024 Cowie Thistle 3-2 Kincorth -2/+2 ABD - Association Trophy
25/05/2024 Langlee 9-0 Langholm Legion +7/-7   BOR - A Div.
25/05/2024 Doune Castle 5-3 Saint Mungo +13/-13   CAL - Premier Div.
25/05/2024 Drumchapel 6-1 Rothesay Brandane +5/-5   CAL - Div. 1
25/05/2024 Charlie Accies 2-2 Powrie -10/+10   DSM - Premier Div.
25/05/2024 Craigie 4-1 Dundee North End Amateurs +23/-23   DSM - Premier Div.
25/05/2024 Dryburgh Athletic 5-0 The Beat +6/-6   DSM - Premier Div.
25/05/2024 Occidental 5-2 Dundee Social +14/-14   DSM - Premier Div.
25/05/2024 Dundee University Medics 6-3 Dolphin +12/-12   DSM - Div. 1
25/05/2024 Dundee West 0-5 Polepark -27/+27   DSM - Div. 1
25/05/2024 Monifieth Athletic 6-2 Cannon Fodder +28/-28   DSM - Div. 1
25/05/2024 Craigie Bar 5-1 Dundee Athletic +29/-29   DSM - Div. 2
25/05/2024 Ferry Athletic 5-2 Craws Nest +29/-29   DSM - Div. 2
25/05/2024 Kelso 8-4 Douglas Youth +3/-3   DSM - Div. 2
25/05/2024 Lochee Harp Amateurs 16-0 Douglas East +1/-1   DSM - Div. 2
25/05/2024 Barclay Viewforth United 3-2 Ladywell Baptist Church -7/+7   EDC - Consolation Cup
25/05/2024 Saint Columba's 3-1 Niddrie Mission +12/-12 EDC - ECFA Knockout Cup
25/05/2024 Nethercraigs 5-3 Cathcart +1/-1 GCO - End of Season Cup
25/05/2024 Glasgow Piraten 1-4 Real Maroon -7/+7   IFA - Lg.
25/05/2024 Lochgelly United 0-2 Greig Park Rangers -3/+3   KOF - Premier Div.
25/05/2024 West Barns Star 2-5 Armadale Athletic -20/+20   LOT - Championship
25/05/2024 Clermiston 2-1 Tollcross Thistle +14/-14 LOT - Logan Cup
25/05/2024 Newport 1-5 Montrose Merpro -30/+30   MID - Premier Div.
25/05/2024 Embo 1-13 Tain Thistle -7/+7   NWS - Lg.
25/05/2024 Helmsdale United 5-1 Melvich -2/+2   NWS - Lg.
25/05/2024 Inver 4-0 Lochinver +29/-29   NWS - Lg.
25/05/2024 Stanley 5-0 Balmoral United +20/-20 PER - Consolation Cup
25/05/2024 Letham Community 1-6 Burrelton Rovers -14/+14   PER - President's Cup
25/05/2024 Wolfhill 1-2 Saint John's +4/-4   PER - President's Cup
25/05/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 6-4 West Glasgow +3/-3   SEC - Premier Div.
25/05/2024 Croftfoot Parish 2-4 Fullarton Irvine -29/+29   SEC - Div. 1
25/05/2024 Mearns Cart 2-3 Glasgow Elim -8/+8   SEC - Div. 1
25/05/2024 Tollcross 2-1 King's Church +1/-1 SEC - Atholl Cup - Premier Div.
25/05/2024 Lerwick Thistle Reserves 2-2 Scalloway Reserves +4/-4   SHE - B Lg.
25/05/2024 Whalsay 2-1 Whitedale +8/-8 SHE - Manson Cup
25/05/2024 Dumbarton U19 2-0 Rutherglen Glencairn U19 +9/-9   SPA - U19 Lg.
25/05/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 2-7 East Kilbride Burgh United U19 -11/+11   SPA - U19 Lg.
25/05/2024 Port Glasgow Athletic 1-6 Stratton Southside -36/+36   SSM - Championship B
25/05/2024 Knightswood Amateurs 4-1 Baillieston Thistle +27/-27   SSM - Championship Promotion PO
25/05/2024 Barra 4-1 North Uist United -2/+2   UBA - Lg.
25/05/2024 Sleat & Strath 2-5 Mallaig -27/+27 WHI - GF MacRae Cup
24/05/2024 Huntly Amateurs 2-1 Kintore +18/-18 ABD - Castle Rovers Cup
24/05/2024 Lamlash 0-3 Southend {ARR} -6/+6   ARR - Lg.
24/05/2024 Hawick United 2-1 Biggar United +11/-11   BOR - Div. A PO
24/05/2024 High Ormlie Hotspur 8-2 Wick Thistle +9/-9   CAI - Div. 1
24/05/2024 John o' Groats 2-3 Wick Groats +8/-8   CAI - Div. 1
24/05/2024 Staxigoe United 2-2 Pentland United +7/-7   CAI - Div. 1
24/05/2024 Stenhousemuir Community 2-0 Riverside -2/+2   CAL - Div. 1
24/05/2024 Greenock High School FP U21 5-0 Petershill U21 +24/-24 CAL - WoS U21 Cup
24/05/2024 Avoch 4-1 Conon Bridge -1/+1 INV - Premier Cup
24/05/2024 Inverness Athletic Amateurs 2-1 Maryburgh +11/-11 INV - Premier Cup
24/05/2024 Harris 1-4 Back -2/+2   LHA - Lg.
24/05/2024 Ness 2-2 Lochs -12/+12   LHA - Lg.
24/05/2024 Stornoway Athletic 3-0 Point +29/-29   LHA - Lg.
24/05/2024 Westside 8-1 Stornoway United +2/-2   LHA - Lg.
24/05/2024 Stobswell 6-2 Cairdy Thistle +19/-19 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
24/05/2024 Firth 0-7 Rendall -9/+9   ORK - A Lg.
24/05/2024 Vale of Earn 4-3 Jeanfield Swifts Amateurs +2/-2 PER - Perthshire Cup
24/05/2024 East End Villa 5-1 Houston & Killellan +2/-2 SEC - Atholl Cup - Div. 1
24/05/2024 Lerwick Thistle 0-3 Lerwick Celtic -11/+11   SHE - Premier Div.
24/05/2024 Scalloway 1-4 Ness United -22/+22   SHE - Premier Div.
24/05/2024 Drumchapel United SM 3-1 Glebe Hibernian +4/-4 SSM - Strathclyde Cup
24/05/2024 Plean 2-1 Campsie +4/-4 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
24/05/2024 Eriskay 5-0 Southend +9/-9   UBA - Lg.
24/05/2024 Iochdar Saints 3-2 Benbecula -2/+2   UBA - Lg.
23/05/2024 Halkirk 2-1 Watten -8/+8   CAI - Div. 2
23/05/2024 Keiss 6-0 Thurso Swifts +23/-23   CAI - Div. 2
23/05/2024 Thurso Academicals 2-1 Thurso Pentland -10/+10   CAI - Div. 2
23/05/2024 Kirkfield United 3-3 Westerlands {GGP} -12/+12   GGP - Div. 2
23/05/2024 Bowhill Rovers p 2-2 Lumphinnans Hearts -3/+3   KOF - Conference PO
23/05/2024 Kirkwall Thorfinn Reserves 4-1 East United Reserves +11/-11   ORK - Reserve Lg.
23/05/2024 Stromness Athletic Reserves 3-4 Kirkwall Rovers Reserves +3/-3   ORK - Reserve Lg.
23/05/2024 Stanley 21-2 Methven Athletic +4/-4   PER - Div. 2
23/05/2024 Balmoral United 2-5 Kettins -5/+5 PER - Marshall Cup
23/05/2024 Luncarty Amateurs 2-3 Breadalbane +8/-8 PER - North Perthshire Cup
23/05/2024 Whalsay Reserves 1-2 Ness United Reserves -4/+4   SHE - B Lg.
23/05/2024 Arthurlie Amateurs 2-1 Castlemilk Old Boys Club +21/-21 SPA - M & M Trophy
23/05/2024 Steins Thistle 2-1 Greenock High School FP +6/-6 SPA - M & M Trophy
23/05/2024 Port Glasgow Athletic 1-3 Braehead {GLA} -8/+8   SSM - Championship B
23/05/2024 Fort William Reserves 2-0 Portree +6/-6   WHI - Lg.
22/05/2024 Echt 4-2 Kincorth +5/-5   ABD - Premier Div.
22/05/2024 Westdyke 1-4 Cowie Thistle -9/+9   ABD - Premier Div.
22/05/2024 Bridge of Don 3-2 Rattray's XI ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
22/05/2024 Stonehaven Athletic 3-2 Tolbooth +13/-13   ABD - Div. 1 (East)
22/05/2024 Beacon Rangers 4-1 Newburgh Thistle +20/-20   ABD - Div. 1 (North)
22/05/2024 Ellon Thistle 3-0 Aberdeen University Amateurs +15/-15   ABD - Div. 1 (North)
22/05/2024 Meldrum United 2-2 Laurencekirk West End -7/+7   ABD - Div. 2 (East)
22/05/2024 Shortlees 0-4 Glenburn Miners Welfare -28/+28   AYR - Premier Div.
22/05/2024 Drumchapel 4-3 Stenhousemuir Community -6/+6 CAL - William Turner Challenge Cup
22/05/2024 Saint Joseph's 5-1 East Kilbride YM +23/-23 CAL - William Turner Challenge Cup
22/05/2024 East End Thistle 0-3 Polepark -9/+9   DSM - Div. 1
22/05/2024 Johnstone Burgh Amateurs 1-2 Houston United -5/+5   GGP - Div. 1
22/05/2024 Antonine 3-0 Eastwood Parkmount +31/-31 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
22/05/2024 Garrowhill Thistle 7-1 Condorrat +6/-6 GGP - Spring Cup
22/05/2024 Auctioneers 2-3 Muir of Ord Rovers -10/+10   INV - Div. 2
22/05/2024 CK FC 5-2 Glen Urquhart +5/-5   INV - Div. 2
22/05/2024 Gilham Flooring Ness Thistle 7-3 Slackbuie Rovers +4/-4   INV - Div. 2
22/05/2024 Kirkhill 1-0 Highland Athletic -1/+1   INV - Div. 2
22/05/2024 Tollcross Thistle 3-3 Sandys -3/+3   LOT - Premier Div.
22/05/2024 Barnhill 4-2 Broughty United +19/-19   MID - Premier Div.
22/05/2024 Newport 2-1 Kirriemuir Thistle Amateurs +6/-6   MID - Premier Div.
22/05/2024 Bressay Sharks 1-3 Lerwick Celtic Reserves ±0/±0   SHE - B Lg.
22/05/2024 Wastside Rebels 2-3 North Isles -3/+3   SHE - B Lg.
22/05/2024 Whitedale Reserves 3-0 Lerwick Spurs Reserves +12/-12   SHE - B Lg.
22/05/2024 East Kilbride Burgh United U19 5-6 Giffnock Soccer Centre U19 -23/+23   SPA - U19 Lg.
22/05/2024 Saint Patrick's FP U19 7-2 Cumbernauld Pumas U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
22/05/2024 Tullibody Saint Serf's 6-1 Cowie United +14/-14   STI - Premier Div.
22/05/2024 Westfield Colts 8-0 Beechwood Albion +30/-30   STI - Premier Div.
21/05/2024 AC Mill Inn 5-3 Woodside +20/-20 ABD - Aberdeen FC Trophy
21/05/2024 Langlee 6-0 Newtown +9/-9   BOR - A Div.
21/05/2024 Leithen Rovers 4-6 Gala Fairydean Rovers Amateurs -25/+25   BOR - B Div.
21/05/2024 Castletown 2-6 Wick Groats -9/+9   CAI - Div. 1
21/05/2024 High Ormlie Hotspur 2-3 Pentland United -5/+5   CAI - Div. 1
21/05/2024 John o' Groats 2-2 Wick Thistle -1/+1   CAI - Div. 1
21/05/2024 Staxigoe United 3-1 Lybster +1/-1   CAI - Div. 1
21/05/2024 Bank Street Athletic 2-2 Powrie -6/+6   DSM - Premier Div.
21/05/2024 Dryburgh Athletic 2-2 Dundee United Sports Club -6/+6   DSM - Premier Div.
21/05/2024 Lochee Harp Amateurs 2-0 Kelso +3/-3   DSM - Div. 2
21/05/2024 Carrubbers 6-3 Niddrie Mission +39/-39   EDC - Lg.
21/05/2024 Fortrose & Rosemarkie Union 3-3 Drakies ±0/±0   INV - Div. 1
21/05/2024 Gellions 3-0 G16 United +2/-2   INV - Div. 1
21/05/2024 Stratton Wanderers 1-5 Black Rock Rovers -8/+8   INV - Div. 1
21/05/2024 Tomatin United 1-2 Hill Rovers -20/+20   INV - Div. 1
21/05/2024 Balgonie Scotia 2-1 Greig Park Rangers +12/-12   KOF - Premier Div.
21/05/2024 Leven United 1-4 Cupar Hearts -15/+15   KOF - Premier Div.
21/05/2024 Kirkwall Hotspurs 1-0 Stromness Athletic +7/-7   ORK - A Lg.
21/05/2024 Kirkwall Thorfinn 4-2 East United +11/-11   ORK - A Lg.
21/05/2024 Vale of Earn 3-0 Saint John's ±0/±0 PER - Ashleigh Cup
21/05/2024 Auchterarder Primrose 4-2 Abernethy -8/+8   PER - President's Cup
21/05/2024 Stanley 4-2 Wolfhill -2/+2   PER - President's Cup
21/05/2024 Breadalbane 10-4 Kettins +24/-24 PER - Smith Lg. Cup
21/05/2024 Glasgow Elim 0-10 East End Villa -6/+6   SEC - Div. 1
21/05/2024 Hope Community Church Barlanark 3-6 Greenbank Church of Scotland -1/+1   SEC - Div. 1
21/05/2024 Woodhill 1-7 Anniesland -32/+32   SEC - Div. 1
21/05/2024 Lenzie Youth Club U19 4-2 Saint Cadoc's Youth Club U19 -3/+3   SPA - U19 Lg.
21/05/2024 East Kilbride YM SM p 2-2 Knightswood Amateurs -4/+4   SSM - Championship Promotion PO
21/05/2024 Southend 0-6 Benbecula -23/+23   UBA - Lg.
20/05/2024 Kaimhill United 1-4 Echt ±0/±0   ABD - Premier Div.
20/05/2024 Nicolls 1-4 Cowie Thistle -5/+5   ABD - Premier Div.
20/05/2024 Bon Accord City 2-2 Fyvie +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
20/05/2024 Bridge of Don 5-2 Turriff Thistle +11/-11   ABD - Div. 1 (East)
20/05/2024 Burghmuir 0-11 Banchory -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
20/05/2024 Laurencekirk West End 2-2 Meldrum United +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
20/05/2024 Northstar 1-2 Huntly Amateurs -8/+8   ABD - Div. 2 (North)
20/05/2024 West End United 2-5 Theologians North East -15/+15   ABD - Div. 2 (North)
20/05/2024 Keiss 2-3 Top Joe's -21/+21   CAI - Div. 2
20/05/2024 Giffnock North 7-1 Doune Castle +26/-26   CAL - Premier Div.
20/05/2024 Cairdy Thistle 5-2 Dundee Social +2/-2   DSM - Premier Div.
20/05/2024 Avoch 1-1 Ardersier -11/+11   INV - Premier Div.
20/05/2024 Balloan/Loch Ness 1-5 Inverness Athletic Amateurs -30/+30   INV - Premier Div.
20/05/2024 Culloden Blacksmiths 3-2 Tomatin -3/+3   INV - Premier Div.
20/05/2024 Maryburgh 3-0 Conon Bridge -2/+2   INV - Premier Div.
20/05/2024 Back 1-2 Stornoway Athletic -21/+21   LHA - Lg.
20/05/2024 Carloway 1-1 Westside +2/-2   LHA - Lg.
20/05/2024 Stornoway United 0-4 Ness -6/+6   LHA - Lg.
20/05/2024 Arbroath Amateurs Reserves 7-3 Barnhill Reserves +20/-20 MID - Alliance Cup
20/05/2024 Dounby Athletic Club 4-0 Kirkwall Accies ±0/±0   ORK - B Lg.
20/05/2024 Kirkwall Wanderers 2-4 Harray -20/+20   ORK - B Lg.
20/05/2024 Lerwick Thistle 1-3 Lerwick Spurs +2/-2 SHE - Madrid Cup
20/05/2024 Ness United 1-3 Scalloway -25/+25 SHE - Madrid Cup
20/05/2024 Whitedale 2-0 Whalsay +9/-9 SHE - Madrid Cup
20/05/2024 Port Glasgow Amateurs 1-2 Steins Thistle +6/-6   SPA - Championship
20/05/2024 Bannockburn p 2-2 Campsie Minerva -6/+6 SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/05/2024 Castlemilk Old Boys Club 2-0 Harestanes -6/+6 SPA - Bunrigh Lg. Cup
20/05/2024 Blackburn United Amateurs 3-4 Plean +1/-1   STI - Premier Div.
20/05/2024 Westfield Colts 6-0 Linlithgow Rose Community +20/-20   STI - Premier Div.
19/05/2024 Kincorth 3-0 Ellon Thistle +1/-1 ABD - Aberdeen FC Trophy
19/05/2024 Drumchapel U21 p 2-2 Greenock High School FP U21 -2/+2 CAL - Golden Goals Cup
19/05/2024 Lochgelly United 1-1 p The Swifts -2/+2 KOF - President's Cup
18/05/2024 Echt 6-0 Tarves +8/-8   ABD - Premier Div.
18/05/2024 Kaimhill United 3-3 Woodside +9/-9   ABD - Premier Div.
18/05/2024 Kemnay 0-1 Cowie Thistle -1/+1   ABD - Premier Div.
18/05/2024 Nicolls 1-2 Saint Laurence -4/+4   ABD - Premier Div.
18/05/2024 Glendale 0-3 Saint Marnans -22/+22   ABD - Div. 1 (East)
18/05/2024 Glentanar Reflex 4-9 Bridge of Don -13/+13   ABD - Div. 1 (East)
18/05/2024 Jesus House Aberdeen 3-4 Feughside -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
18/05/2024 Rattray's XI 1-3 Tolbooth -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
18/05/2024 Beacon Rangers 2-5 Auchnagatt Barons -30/+30   ABD - Div. 1 (North)
18/05/2024 FC Polska 4-2 Meldrum United ±0/±0   ABD - Div. 2 (East)
18/05/2024 West End United 2-7 Newmachar United Amateurs -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
18/05/2024 Kintore 5-2 Monymusk +20/-20 ABD - Dickie Trophy
18/05/2024 Shortlees 1-2 Annbank United -9/+9   AYR - Premier Div.
18/05/2024 Tweedmouth 1-3 Langlee +3/-3   BOR - A Div.
18/05/2024 Highfields United 4-3 Leithen Rovers +1/-1 BOR - Beveridge Cup
18/05/2024 High Ormlie Hotspur 0-3 Wick Groats -21/+21 CAI - Colin MacLeod Cup
18/05/2024 Saint Mungo 3-1 Milton +1/-1   CAL - Premier Div.
18/05/2024 Rothesay Brandane 4-2 Rhu +12/-12   CAL - Div. 1
18/05/2024 Stenhousemuir U21 4-0 Harestanes U21 +5/-5   CAL - WoS U21 Lg.
18/05/2024 Doune Castle 1-2 Wishaw Wycombe Wanderers -3/+3 CAL - William Turner Challenge Cup
18/05/2024 Saint Joseph's 5-4 Giffnock North -1/+1 CAL - William Turner Challenge Cup
18/05/2024 Dundee North End Amateurs 1-6 Bank Street Athletic -41/+41   DSM - Premier Div.
18/05/2024 Occidental 1-3 Cairdy Thistle -5/+5   DSM - Premier Div.
18/05/2024 Powrie 4-3 Dryburgh Athletic +4/-4   DSM - Premier Div.
18/05/2024 Stobswell 6-2 Dundee United Sports Club +2/-2   DSM - Premier Div.
18/05/2024 The Beat 0-2 Dundee Social -5/+5   DSM - Premier Div.
18/05/2024 Cannon Fodder 4-3 Dundee West +5/-5   DSM - Div. 1
18/05/2024 Dolphin 3-3 Tayside Fire Brigade +2/-2   DSM - Div. 1
18/05/2024 East End Thistle 6-0 Dundee University Medics +17/-17   DSM - Div. 1
18/05/2024 Polepark 6-1 Monifieth Athletic +9/-9   DSM - Div. 1
18/05/2024 Claverhouse 0-5 Craws Nest -30/+30   DSM - Div. 2
18/05/2024 East Craigie Amateurs 2-1 Dundee Athletic -1/+1   DSM - Div. 2
18/05/2024 Kirkliston Community Church 6-6 p South East Saints +11/-11   EDC - Consolation Cup
18/05/2024 Ladywell Baptist Church 1-3 Central -7/+7   EDC - Consolation Cup
18/05/2024 Saint Columba's 7-2 Gorgie United +19/-19 EDC - Lg. Cup
18/05/2024 Saint Mary's Metropolitan 2-0 Niddrie Mission +9/-9 EDC - Lg. Cup
18/05/2024 Glasgow Island 2-2 Park Sports Project -4/+4   GCO - Premier Div.
18/05/2024 Glasgow Medics 7-0 Rhu Colts +27/-27   GCO - Div. 1
18/05/2024 Clydebank SM 2-1 Newlands +5/-5 GCO - Glasgow Colleges FA Cup
18/05/2024 Kilbarchan Thistle p 4-4 Eastwood Parkmount -4/+4 GGP - Spring Cup
18/05/2024 Alloa Athletic Supporters 1-5 Fir Park Corner -15/+15   IFA - Lg.
18/05/2024 KaisAyr 0-2 Queen's Park Supporters -19/+19 IFA - Scottish Cup
18/05/2024 Benarty Astros 1-7 Greig Park Rangers -15/+15   KOF - Premier Div.
18/05/2024 Cupar Hearts 3-0 Balgonie Scotia +1/-1   KOF - Premier Div.
18/05/2024 Leven United 4-1 Kirkcaldy YMCA +1/-1   KOF - Invitation Lg. Cup
18/05/2024 Morgan Academy FP 2-4 Kirriemuir Thistle Amateurs -7/+7   MID - Premier Div.
18/05/2024 Newport 5-1 Arbroath Amateurs +25/-25   MID - Premier Div.
18/05/2024 Brora Wanderers 2-3 Embo -18/+18   NWS - Lg.
18/05/2024 Lochbroom 4-2 Inver +4/-4   NWS - Lg.
18/05/2024 Lochinver 4-3 Helmsdale United +10/-10   NWS - Lg.
18/05/2024 Melvich 0-6 Golspie Stafford ±0/±0   NWS - Lg.
18/05/2024 Tain Thistle 2-0 Lairg Rovers +16/-16   NWS - Lg.
18/05/2024 Abernethy 1-10 Stanley ±0/±0   PER - Div. 2
18/05/2024 Auchterarder Primrose 2-4 Wolfhill -21/+21   PER - Div. 2
18/05/2024 Breadalbane 5-0 Luncarty Amateurs +3/-3 PER - Birks Cup
18/05/2024 Vale of Earn 6-0 Methven Athletic -1/+1 PER - West District Cup
18/05/2024 West Glasgow 5-0 Avendale +10/-10   SEC - Premier Div.
18/05/2024 Fullarton Irvine 6-1 Glasgow Elim +14/-14   SEC - Div. 1
18/05/2024 Houston & Killellan 4-2 Woodhill +2/-2   SEC - Div. 1
18/05/2024 Mearns Cart 3-5 Greenbank Church of Scotland -21/+21   SEC - Div. 1
18/05/2024 East End Villa 5-2 Dennistoun Thistle +2/-2 SEC - Atholl Cup - Div. 1
18/05/2024 King's Church 3-0 Craighalbert +5/-5 SEC - Atholl Cup - Premier Div.
18/05/2024 Tollcross 5-1 United Churches of Ayr +7/-7 SEC - Atholl Cup - Premier Div.
18/05/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 2-1 Croftfoot Parish +4/-4 SEC - Fraser Trophy
18/05/2024 Lerwick Thistle 3-2 Ness United +15/-15   SHE - Premier Div.
18/05/2024 Whalsay 2-2 Lerwick Celtic -7/+7   SHE - Premier Div.
18/05/2024 Inverclyde 0-11 Greenock High School FP -14/+14   SPA - Championship
18/05/2024 Arthurlie Amateurs 1-7 Gartcosh United -25/+25   SPA - Premier Div.
18/05/2024 Third Lanark U19 1-4 Stenhousemuir U19 -22/+22   SPA - U19 Lg.
18/05/2024 AS Airdrie 0-7 Drumchapel United SM -8/+8   SSM - Premier Div.
18/05/2024 Stratton Southside 1-5 Gleniffer Thistle -27/+27   SSM - Championship B
18/05/2024 Gladstone Athletic 2-1 East Kilbride YM SM +12/-12 SSM - Spring Cup
18/05/2024 Knightswood Amateurs p 2-2 Roselle Rovers +1/-1 SSM - Spring Cup
18/05/2024 Campsie 3-1 Blackburn United Amateurs +4/-4 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
18/05/2024 Plean 5-1 Beechwood Albion +19/-19 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
18/05/2024 Dollar Glen 10-1 Tullibody Saint Serf's +14/-14   STI - Premier Div.
18/05/2024 Barra 8-2 Eriskay +8/-8   UBA - Lg.
18/05/2024 North West Skye 2-2 Mallaig -2/+2   WHI - Lg.
17/05/2024 Fyvie 3-0 Stonehaven Athletic +15/-15 ABD - White Cup
17/05/2024 Brodick 1-3 Southend {ARR} +3/-3   ARR - Lg.
17/05/2024 Dirrans Athletic 2-0 Stewarton United +11/-11 AYR - N. Ayrshire Trophy
17/05/2024 Biggar United 1-7 Duns -8/+8   BOR - A Div.
17/05/2024 Keiss 4-1 Halkirk +18/-18   CAI - Div. 2
17/05/2024 Pentland United 5-3 Staxigoe United -2/+2 CAI - Colin MacLeod Cup
17/05/2024 Dunipace Amateurs 6-2 Drumchapel +37/-37   CAL - Div. 1
17/05/2024 Rutherglen Glencairn U21 2-0 Strathclyde University U21 -2/+2 CAL - Archie Sharkey Memorial Lg. Cup
17/05/2024 Lochee Harp Amateurs 1-0 Kelso ±0/±0 DSM - George McArthur Memorial Cup
17/05/2024 Woodbank 4-5 Glasgow Ansar ±0/±0   GCO - Championship
17/05/2024 Nethercraigs 5-3 Southside United +1/-1 GCO - End of Season Cup
17/05/2024 Johnstone Burgh Amateurs 7-3 Newshot +16/-16   GGP - Div. 1
17/05/2024 Kirkfield United 3-2 Carluke Thistle -3/+3 GGP - Spring Cup
17/05/2024 Auctioneers 1-5 Culbokie -6/+6 INV - Div. 2 Cup
17/05/2024 Highland Athletic 5-2 Gilham Flooring Ness Thistle +24/-24 INV - Div. 2 Cup
17/05/2024 Kirkhill 4-1 Glen Urquhart +1/-1 INV - Div. 2 Cup
17/05/2024 Muir of Ord Rovers 3-2 CK FC +5/-5 INV - Div. 2 Cup
17/05/2024 Back 3-1 Ness +2/-2 LHA - Moldova Lewis Cup
17/05/2024 Broughty United 3-0 Finavon +7/-7 MID - Bremner Cup
17/05/2024 Kirkwall Hotspurs 1-1 Kirkwall Rovers -6/+6   ORK - A Lg.
17/05/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 3-0 Saint John's +7/-7 PER - Perth District Cup
17/05/2024 Saint Patrick's FP 3-0 Castlemilk Old Boys Club +25/-25 SPA - Jimmy Marshall Cup
17/05/2024 Cumbernauld Pumas U19 2-2 Park Villa U19 -12/+12   SPA - U19 Lg.
17/05/2024 Saint Patrick's FP U19 6-3 Gleniffer Thistle U19 -2/+2   SPA - U19 Lg.
17/05/2024 Cowie United 0-8 Kincardine -14/+14   STI - Premier Div.
17/05/2024 Iochdar Saints 2-2 North Uist United -11/+11   UBA - Lg.
16/05/2024 The Beat 0-7 Stobswell -4/+4   DSM - Premier Div.
16/05/2024 Black Rock Rovers 5-3 Contin -4/+4 INV - Div. 1 Cup
16/05/2024 Tomatin United 6-1 Stratton Wanderers +11/-11 INV - Div. 1 Cup
16/05/2024 Orphir 3-2 Kirkwall Wanderers -3/+3   ORK - B Lg.
16/05/2024 East United Reserves 2-2 Dounby Athletic Club Reserves -4/+4   ORK - Reserve Lg.
16/05/2024 Kirkwall Hotspurs Reserves 3-5 Kirkwall Rovers Reserves -21/+21   ORK - Reserve Lg.
16/05/2024 Kirkwall Thorfinn Reserves 3-2 Stromness Athletic Reserves -3/+3   ORK - Reserve Lg.
16/05/2024 Breadalbane 2-2 Vale of Earn -2/+2   PER - Div. 1
16/05/2024 Kinnoull Reds 0-3 Auchterarder Primrose -4/+4   PER - President's Cup
16/05/2024 Stanley 4-1 FC Romania -2/+2   PER - President's Cup
16/05/2024 Cupar Hearts 3-1 Garrowhill Thistle -3/+3 SCO - Scottish Am. Cup 23-24
16/05/2024 Greenbank Church of Scotland 0-3 East End Villa +3/-3   SEC - Div. 1
16/05/2024 Steins Thistle 2-0 Gartcosh United +9/-9 SPA - Bunrigh Lg. Cup
15/05/2024 Cove Thistle 0-4 Kemnay -24/+24   ABD - Premier Div.
15/05/2024 Cowie Thistle 4-1 Insch +3/-3   ABD - Premier Div.
15/05/2024 Kaimhill United 0-1 Saint Laurence +5/-5   ABD - Premier Div.
15/05/2024 Nicolls 1-2 Echt +2/-2   ABD - Premier Div.
15/05/2024 Feughside 5-3 Jesus House Aberdeen +1/-1   ABD - Div. 1 (East)
15/05/2024 Glendale 7-1 Kemnay Youth +20/-20   ABD - Div. 1 (East)
15/05/2024 Glentanar Reflex 0-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
15/05/2024 Aberdeen Lads Club 1-3 Newburgh Thistle -10/+10   ABD - Div. 1 (North)
15/05/2024 Postal ALC 2-7 Banchory -14/+14   ABD - Div. 1 (North)
15/05/2024 FC Polska 0-0 Monymusk -6/+6   ABD - Div. 2 (North)
15/05/2024 Theologians North East 1-8 Kintore -13/+13   ABD - Div. 2 (North)
15/05/2024 Annbank United 6-1 Dailly +7/-7   AYR - Premier Div.
15/05/2024 Crosshouse Waverley 3-3 Knockentiber -6/+6   AYR - Div. 1
15/05/2024 Lybster 4-1 John o' Groats +19/-19   CAI - Div. 1
15/05/2024 Thurso Swifts 5-2 Top Joe's +4/-4   CAI - Div. 2
15/05/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 5-0 Doune Castle +17/-17   CAL - Premier Div.
15/05/2024 Alva 0-4 Westerlands -19/+19   CAL - Div. 1
15/05/2024 Eaglesham {GGP} 0-2 Johnstone Burgh Amateurs -3/+3   GGP - Div. 1
15/05/2024 East Kilbride RR 5-0 Dynamo East Kilbride +6/-6   GGP - Div. 1
15/05/2024 Glasgow University Amateurs {GGP} 5-1 Clydebank Amateurs +39/-39   GGP - Div. 2/3 PO
15/05/2024 Hunterfield Vale 5-4 West Barns Star +2/-2   LOT - Championship
15/05/2024 Arbroath Amateurs 6-0 Morgan Academy FP +18/-18   MID - Premier Div.
15/05/2024 Brechin Community 1-8 Newport -10/+10   MID - Premier Div.
15/05/2024 Forfar Athletic Amateurs 4-6 Barnhill +6/-6   MID - Premier Div.
15/05/2024 Ness United Reserves 4-3 Wastside Rebels -4/+4   SHE - B Lg.
15/05/2024 North Isles 2-2 Lerwick Thistle Reserves -9/+9   SHE - B Lg.
15/05/2024 Scalloway Reserves 2-4 Lerwick Spurs Reserves -5/+5   SHE - B Lg.
15/05/2024 Cumbernauld Pumas U19 1-5 East Kilbride Burgh United U19 -6/+6   SPA - U19 Lg.
15/05/2024 Rutherglen Glencairn U19 1-0 Saint Patrick's FP U19 +14/-14   SPA - U19 Lg.
15/05/2024 Beechwood Albion 1-2 Campsie -8/+8 STI - Colley Trophy
15/05/2024 Plean 1-2 Westfield Colts -16/+16 STI - Colley Trophy
14/05/2024 Newtown 4-3 Earlston Rhymers +6/-6   BOR - A Div.
14/05/2024 Selkirk Victoria 3-1 Jed Legion +11/-11   BOR - B Div.
14/05/2024 Ancrum 2-5 Langlee +1/-1 BOR - Waddell Cup
14/05/2024 Castletown 2-0 Wick Thistle +7/-7   CAI - Div. 1
14/05/2024 Pentland United 1-0 Wick Groats +3/-3   CAI - Div. 1
14/05/2024 Staxigoe United 0-3 High Ormlie Hotspur -17/+17   CAI - Div. 1
14/05/2024 Thurso Pentland 0-7 Keiss -7/+7   CAI - Div. 2
14/05/2024 Watten 5-2 Thurso Academicals +36/-36   CAI - Div. 2
14/05/2024 Cairdy Thistle 4-1 Craigie +1/-1   DSM - Premier Div.
14/05/2024 Charlie Accies 5-0 Dryburgh Athletic +13/-13   DSM - Premier Div.
14/05/2024 Dundee North End Amateurs 4-3 Stobswell +17/-17   DSM - Premier Div.
14/05/2024 Dundee Social 1-3 Bank Street Athletic -16/+16   DSM - Premier Div.
14/05/2024 Polepark 3-1 Cannon Fodder +2/-2   DSM - Div. 1
14/05/2024 Kirkliston Community Church 2-4 Central +3/-3   EDC - Lg.
14/05/2024 Niddrie Mission 2-1 Saint Mary's Metropolitan +13/-13 EDC - ECFA Knockout Cup
14/05/2024 Clydebank Red Star 4-4 p Cathcart -7/+7 GCO - End of Season Cup
14/05/2024 CK FC 3-4 Muir of Ord Rovers -13/+13   INV - Div. 2
14/05/2024 Culbokie 6-3 Kirkhill +3/-3   INV - Div. 2
14/05/2024 Glen Urquhart 0-4 Gilham Flooring Ness Thistle -13/+13   INV - Div. 2
14/05/2024 Slackbuie Rovers 0-2 Highland Athletic -7/+7   INV - Div. 2
14/05/2024 Kettle United 5-2 Burntisland United +4/-4   KOF - Conference
14/05/2024 Leven Hearts 1-6 Lumphinnans Hearts -1/+1   KOF - Conference
14/05/2024 Fife Thistle 0-1 The Swifts -1/+1   KOF - Invitation Lg. Cup
14/05/2024 Broughty United Reserves 2-3 Barnhill Reserves -13/+13   MID - Alliance Lg.
14/05/2024 East United 16-0 Firth +2/-2   ORK - A Lg.
14/05/2024 Stromness Athletic 1-0 Rendall -7/+7   ORK - A Lg.
14/05/2024 Stanley 7-1 Vale of Atholl +4/-4   PER - Div. 2
14/05/2024 Wolfhill 2-2 Bridgeton United -1/+1   PER - Div. 2
14/05/2024 Saint John's 8-0 Kinnoull Reds +1/-1   PER - President's Cup
14/05/2024 Woodhill 1-2 East End Villa +10/-10   SEC - Div. 1
13/05/2024 Alford 3-3 Kincorth ±0/±0   ABD - Premier Div.
13/05/2024 Saint Laurence 6-3 Nicolls +9/-9   ABD - Premier Div.
13/05/2024 Woodside 1-3 Bervie Caledonian -26/+26   ABD - Premier Div.
13/05/2024 Bon Accord City 1-6 Bridge of Don -23/+23   ABD - Div. 1 (East)
13/05/2024 Jesus House Aberdeen 0-1 Turriff Thistle -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
13/05/2024 Tolbooth 3-2 Stoneywood Parkvale Amateurs -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
13/05/2024 AC Mill Inn 4-0 Newburgh Thistle +10/-10   ABD - Div. 1 (North)
13/05/2024 Cammachmore 1-2 Auchnagatt Barons -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
13/05/2024 FC Polska 4-2 Laurencekirk West End -4/+4   ABD - Div. 2 (East)
13/05/2024 Continental 2-0 Aberdeen University Colts +2/-2   ABD - Div. 2 (North)
13/05/2024 Newmachar United Amateurs 2-3 Northstar -21/+21   ABD - Div. 2 (North)
13/05/2024 West End United 0-0 Theologians North East +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
13/05/2024 Glenburn Miners Welfare 3-3 Dirrans Athletic -10/+10   AYR - Premier Div.
13/05/2024 Ardersier 3-2 Maryburgh +17/-17   INV - Premier Div.
13/05/2024 Avoch 4-3 Inverness Athletic Amateurs -5/+5   INV - Premier Div.
13/05/2024 Conon Bridge 4-1 Culloden Blacksmiths +12/-12   INV - Premier Div.
13/05/2024 Tomatin 1-5 Balloan/Loch Ness -6/+6   INV - Premier Div.
13/05/2024 Harris 3-1 Stornoway United ±0/±0   LHA - Lg.
13/05/2024 Ness 1-4 Carloway -28/+28   LHA - Lg.
13/05/2024 Point 4-2 Back +16/-16   LHA - Lg.
13/05/2024 Stornoway Athletic 3-2 Lochs -7/+7   LHA - Lg.
13/05/2024 Tollcross Thistle 4-0 Sandys +32/-32 LOT - Logan Cup
13/05/2024 Newport 5-0 Morgan Academy FP +31/-31 MID - Ferrari's Shield
13/05/2024 Dounby Athletic Club 6-0 Harray -1/+1   ORK - B Lg.
13/05/2024 Greenbank Church of Scotland 2-0 Dennistoun Thistle +28/-28   SEC - Div. 1
13/05/2024 Lerwick Celtic 3-3 Ness United -3/+3   SHE - Premier Div.
13/05/2024 Scalloway 0-2 Whalsay -6/+6   SHE - Premier Div.
13/05/2024 Bannockburn 0-4 Castlemilk Old Boys Club -20/+20 SPA - M & M Trophy
13/05/2024 Dumbarton U19 4-4 Cumbernauld Pumas U19 -6/+6   SPA - U19 Lg.
13/05/2024 Stratton Southside 4-0 Port Glasgow Athletic +20/-20   SSM - Championship B
12/05/2024 Cupar Hearts 2-2 p Greig Park Rangers -6/+6 KOF - Premier Lg. Cup
12/05/2024 Cowie Thistle 2-1 Echt +4/-4 NOR - North Am. Cup 23-24
12/05/2024 Delting 0-2 Bressay Sharks -31/+31   SHE - B Lg.
11/05/2024 Alford 2-1 Nicolls -1/+1   ABD - Premier Div.
11/05/2024 Insch 3-0 Bervie Caledonian +14/-14   ABD - Premier Div.
11/05/2024 Kemnay 3-0 Saint Laurence +20/-20   ABD - Premier Div.
11/05/2024 Bon Accord City 1-1 Jesus House Aberdeen -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
11/05/2024 Bridge of Don 0-5 Saint Marnans -40/+40   ABD - Div. 1 (East)
11/05/2024 Glendale 1-2 Stoneywood Parkvale Amateurs -11/+11   ABD - Div. 1 (East)
11/05/2024 Kemnay Youth 2-2 Feughside ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
11/05/2024 Turriff Thistle 3-5 Rattray's XI -20/+20   ABD - Div. 1 (East)
11/05/2024 Aberdeen University Amateurs 0-2 JS XI -23/+23   ABD - Div. 1 (North)
11/05/2024 Ellon Thistle 2-2 Banchory +6/-6   ABD - Div. 1 (North)
11/05/2024 Great Western United 8-1 Burghmuir +6/-6   ABD - Div. 1 (North)
11/05/2024 Postal ALC 1-4 Newburgh Thistle -19/+19   ABD - Div. 1 (North)
11/05/2024 Ferryhill 0-12 Monymusk -8/+8   ABD - Div. 2 (East)
11/05/2024 Aberdeen University Colts 2-7 Kintore -19/+19   ABD - Div. 2 (North)
11/05/2024 Northstar 1-2 Continental -2/+2   ABD - Div. 2 (North)
11/05/2024 Theologians North East 0-3 Halliburton -5/+5   ABD - Div. 2 (North)
11/05/2024 West End United 1-6 Huntly Amateurs -13/+13   ABD - Div. 2 (North)
11/05/2024 Coldstream Amateurs 1-17 Lauder -53/+53   BOR - B Div.
11/05/2024 Eyemouth United 3-1 Gala Fairydean Rovers Amateurs -3/+3   BOR - B Div.
11/05/2024 Highfields United 6-1 Ancrum +15/-15   BOR - B Div.
11/05/2024 Langlee 5-2 Biggar United -1/+1 BOR - Border Cup
11/05/2024 Rothesay Brandane 5-3 Cambria ±0/±0   CAL - Div. 1
11/05/2024 Bank Street Athletic 6-1 Dryburgh Athletic +33/-33   DSM - Premier Div.
11/05/2024 Dundee North End Amateurs 7-1 Dundee Social +27/-27   DSM - Premier Div.
11/05/2024 Dundee United Sports Club 4-3 Craigie +2/-2   DSM - Premier Div.
11/05/2024 Occidental 1-2 Charlie Accies -1/+1   DSM - Premier Div.
11/05/2024 Powrie 0-2 Cairdy Thistle -6/+6   DSM - Premier Div.
11/05/2024 Monifieth Athletic 2-3 East End Thistle -13/+13   DSM - Div. 1
11/05/2024 Parktool Athletic 6-2 Dolphin +19/-19   DSM - Div. 1
11/05/2024 Claverhouse 2-2 Douglas Youth -9/+9   DSM - Div. 2
11/05/2024 Douglas East 2-3 Ferry Athletic +10/-10   DSM - Div. 2
11/05/2024 East Craigie Amateurs 1-4 Craws Nest -12/+12   DSM - Div. 2
11/05/2024 Lochee Harp Amateurs 5-0 Dundee Athletic +1/-1   DSM - Div. 2
11/05/2024 Cannon Fodder 2-1 Dundee West +10/-10 DSM - Shaun Kelly Memorial Cup
11/05/2024 Polepark 4-3 Stobswell +19/-19 DSM - Shaun Kelly Memorial Cup
11/05/2024 Gorgie United 2-8 Saint Mary's Metropolitan -21/+21   EDC - Lg.
11/05/2024 Central 3-3 Barclay Viewforth United ±0/±0   EDC - Consolation Cup
11/05/2024 Saint Columba's 3-1 Port Seton +22/-22 EDC - ECFA Knockout Cup
11/05/2024 Tarbert 3-1 Strathclyde University {GGP} +21/-21   GGP - Div. 3
11/05/2024 Garrowhill Thistle 2-4 Eastwood Parkmount -30/+30 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
11/05/2024 Ardersier 7-1 Highland Athletic ±0/±0   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Balloan/Loch Ness 1-4 Sleat & Strath -39/+39   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Benbecula 2-4 Back +4/-4   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Dounby Athletic Club 2-1 Kirkwall Hotspurs +13/-13   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 East United 1-2 Kirkwall Thorfinn -13/+13   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Fort William Reserves 4-1 Portree +13/-13   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Golspie Stafford 3-2 Inver -9/+9   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Helmsdale United 4-1 Brora Wanderers -3/+3   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 High Ormlie Hotspur 3-2 Keiss -10/+10   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Kirkwall Rovers 0-4 Stromness Athletic -24/+24   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Lairg Rovers 1-2 Tain Thistle -16/+16   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Lochinver 3-8 Halkirk -45/+45   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Lybster 6-2 Lochbroom +22/-22   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Mallaig 0-1 Culbokie -19/+19   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Ness 1-0 Barra +5/-5   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Ness United Reserves 0-5 Lerwick Thistle -13/+13   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 North West Skye 1-5 Inverness Athletic Amateurs -17/+17   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Shetland Banks 0-3 North Isles +1/-1   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Staxigoe United 0-2 Wick Groats -6/+6   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Top Joe's 1-4 Pentland United +4/-4   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Watten 2-3 Wick Thistle +9/-9   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Westside 0-3 Carloway -39/+39   HIG - Highland Am. Cup 24
11/05/2024 Bridge of Earn 0-4 Markinch -36/+36   KOF - Premier Div.
11/05/2024 Saint Andrews 2-5 Kinross Colts -27/+27   KOF - Championship
11/05/2024 Burntisland United 4-6 Saint Monans Swallows -24/+24   KOF - Conference
11/05/2024 Lochgelly United 3-0 Fife Thistle +3/-3   KOF - Invitation Lg. Cup
11/05/2024 Armadale Athletic 1-4 Leith Athletic Amateurs -15/+15   LOT - Championship
11/05/2024 Clermiston 8-1 Hunterfield Vale +8/-8   LOT - Championship
11/05/2024 West Barns Star 2-4 Mental Mechanics -12/+12   LOT - Championship
11/05/2024 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-2 Broughty United +4/-4   MID - Premier Div.
11/05/2024 Montrose Merpro Reserves 1-1 Broughty United Reserves +2/-2   MID - Alliance Lg.
11/05/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 5-0 Letham Community +1/-1   PER - Div. 1
11/05/2024 FC Romania 3-3 Wolfhill +4/-4   PER - Div. 2
11/05/2024 Mearns Cart 1-7 Woodhill -51/+51   SEC - Div. 1
11/05/2024 Croftfoot Parish 2-3 Houston & Killellan -21/+21 SEC - Atholl Cup - Div. 1
11/05/2024 Whitedale Reserves 5-1 Wastside Rebels ±0/±0   SHE - B Lg.
11/05/2024 Saint Cadoc's Youth Club U19 5-5 Rutherglen Glencairn U19 -3/+3   SPA - U19 Lg.
11/05/2024 Plains 3-6 Drumchapel United SM -14/+14   SSM - Premier Div.
11/05/2024 Uddingston 1-6 Dinamo Paisley -28/+28   SSM - Premier Div.
10/05/2024 FC Polska 4-1 Meldrum United +8/-8 ABD - Barclay Cook Cup
10/05/2024 Southend {ARR} 5-1 Lamlash +6/-6 ARR - Arran Haulage Cup
10/05/2024 Shortlees 4-0 Glenburn Miners Welfare +37/-37 AYR - Ayrshire Cup
10/05/2024 Eaglesham 3-3 Milton -3/+3   CAL - Premier Div.
10/05/2024 Stenhousemuir Community 5-1 Rhu +15/-15   CAL - Div. 1
10/05/2024 Rhu Colts 3-0 Cambuslang Football Academy +10/-10   GCO - Championship
10/05/2024 DTI 3-4 Southside United -15/+15 GCO - End of Season Cup
10/05/2024 Clydebank SM 1-0 Glasgow Island +9/-9 GCO - Premier Lg. Cup
10/05/2024 Houston United 3-0 Kirkfield United +10/-10 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
10/05/2024 East Kilbride RR 2-2 p Johnstone Burgh Amateurs -8/+8 GGP - President's Lg. Cup
10/05/2024 Black Rock Rovers 12-1 Glen Urquhart +2/-2   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Contin 5-2 CK FC +10/-10   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Firth 1-2 Rendall +8/-8   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Fortrose & Rosemarkie Union 1-5 Avoch +2/-2   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Harris 1-0 Lochs -2/+2   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Maryburgh 5-1 Auctioneers -3/+3   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Scalloway 2-1 Ness United +10/-10   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Stornoway Athletic 6-0 Stornoway United +6/-6   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Tomatin United 5-0 Kirkhill +10/-10   HIG - Highland Am. Cup 24
10/05/2024 Whitedale 3-5 Lerwick Spurs -17/+17   SHE - Premier Div.
10/05/2024 Harestanes 0-5 Bannockburn -14/+14   SPA - Premier Div.
10/05/2024 Greenock High School FP p 2-2 Saint Patrick's FP +3/-3 SPA - Bunrigh Lg. Cup
10/05/2024 Giffnock Soccer Centre U19 1-4 Lenzie Youth Club U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
10/05/2024 Park Villa U19 0-7 Saint Patrick's FP U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
10/05/2024 Third Lanark U19 2-6 East Kilbride Burgh United U19 -6/+6   SPA - U19 Lg.
10/05/2024 Glebe Hibernian 1-1 Knightswood Amateurs -11/+11   SSM - Championship A
10/05/2024 Cumbernauld Athletic 1-2 Kirkwood -20/+20   SSM - Development Div.
10/05/2024 Netherton Colts 2-3 Moorlands -3/+3   SSM - Development Div.
10/05/2024 Wishaw High School FP SM 4-3 North Glasgow Victory -1/+1   SSM - Development Div.
10/05/2024 Campsie 5-3 Westfield Colts +6/-6 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
10/05/2024 Plean 5-3 Dollar Glen -3/+3   STI - Premier Div.
09/05/2024 Crosshill Thistle 4-3 Mauchline United +15/-15   AYR - Div. 2
09/05/2024 Glasgow Medics 3-0 Rosebank United +15/-15   GCO - Championship
09/05/2024 Dounby Athletic Club Reserves 1-1 Kirkwall Hotspurs Reserves +8/-8   ORK - Reserve Lg.
09/05/2024 East United Reserves 3-2 Rendall Reserves +6/-6   ORK - Reserve Lg.
09/05/2024 Kirkwall Rovers Reserves 5-1 Kirkwall Thorfinn Reserves +13/-13   ORK - Reserve Lg.
09/05/2024 Kettins 7-5 Jeanfield Swifts Amateurs +9/-9   PER - Div. 1
09/05/2024 Saint John's 0-2 Breadalbane -2/+2   PER - Div. 1
09/05/2024 Auchterarder Primrose 3-0 Methven Athletic -1/+1   PER - Div. 2
09/05/2024 Wolfhill 1-4 Stanley -10/+10   PER - Div. 2
09/05/2024 Vale of Atholl 0-4 Luncarty Amateurs -7/+7 PER - North Perthshire Cup
09/05/2024 Burrelton Rovers 4-1 Alyth +8/-8   PER - President's Cup
09/05/2024 Singer 6-0 Port Glasgow Athletic +12/-12   SSM - Championship B
08/05/2024 Alford 4-3 Westdyke +2/-2   ABD - Premier Div.
08/05/2024 Cove Thistle 2-8 Echt -23/+23   ABD - Premier Div.
08/05/2024 Insch 2-1 Woodside +9/-9   ABD - Premier Div.
08/05/2024 Kaimhill United 0-5 Bervie Caledonian -20/+20   ABD - Premier Div.
08/05/2024 Tarves 1-6 Cowie Thistle -11/+11   ABD - Premier Div.
08/05/2024 Bridge of Don 3-1 Kemnay Youth +2/-2   ABD - Div. 1 (East)
08/05/2024 Fyvie 5-0 Saint Marnans +15/-15   ABD - Div. 1 (East)
08/05/2024 Jesus House Aberdeen 1-2 Stoneywood Parkvale Amateurs -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
08/05/2024 Aberdeen Lads Club 4-3 Ellon Thistle +9/-9   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 Auchnagatt Barons 1-2 BSFC -10/+10   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 Burghmuir 3-4 Postal ALC ±0/±0   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 Cammachmore 2-0 Newburgh Thistle +24/-24   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 Great Western United 3-2 Banchory +10/-10   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 JS XI 1-3 Beacon Rangers -15/+15   ABD - Div. 1 (North)
08/05/2024 AC Mill Inn Academy 8-0 Ferryhill +4/-4   ABD - Div. 2 (East)
08/05/2024 Continental 4-3 Newmachar United Amateurs +9/-9   ABD - Div. 2 (North)
08/05/2024 Huntly Amateurs 4-0 Theologians North East +13/-13   ABD - Div. 2 (North)
08/05/2024 Kintore 11-0 West End United +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
08/05/2024 Nicolls 1-4 AC Mill Inn -30/+30 ABD - Aberdeen FC Trophy
08/05/2024 Kincorth 6-0 Glendale +5/-5 ABD - Association Trophy
08/05/2024 Annbank United 3-2 Cumnock Amateurs -2/+2   AYR - Premier Div.
08/05/2024 Troon Dundonald 2-1 Crosshouse Waverley +9/-9   AYR - Div. 1
08/05/2024 Beith Amateurs 3-0 Dean Fenwick Thistle ±0/±0   AYR - Div. 2
08/05/2024 Pentland United 3-3 High Ormlie Hotspur -7/+7   CAI - Div. 1
08/05/2024 Wick Thistle 1-2 John o' Groats -14/+14   CAI - Div. 1
08/05/2024 Giffnock North 2-0 Saint Joseph's +17/-17   CAL - Premier Div.
08/05/2024 Glasgow Harp 2-4 Doune Castle -12/+12   CAL - Premier Div.
08/05/2024 Alva 3-1 Cambria -4/+4   CAL - Div. 1
08/05/2024 Stenhousemuir Community 2-3 Drumchapel +3/-3   CAL - Div. 1
08/05/2024 East Kilbride YM p 3-3 Strathclyde University -9/+9 CAL - William Turner Challenge Cup
08/05/2024 Dundee Social 3-1 Dryburgh Athletic +16/-16   DSM - Premier Div.
08/05/2024 Stobswell 9-0 Bank Street Athletic +8/-8   DSM - Premier Div.
08/05/2024 Cannon Fodder 2-3 Dundee University Medics -21/+21   DSM - Div. 1
08/05/2024 Parktool Athletic 2-5 Monifieth Athletic -13/+13   DSM - Div. 1
08/05/2024 Saint Andrews {DSM} 0-18 Polepark -6/+6   DSM - Div. 1
08/05/2024 Dundee Athletic 1-2 Claverhouse +2/-2   DSM - Div. 2
08/05/2024 Kelso 4-2 Dundee University ±0/±0   DSM - Div. 2
08/05/2024 Lochee Harp Amateurs 2-1 Ferry Athletic -9/+9   DSM - Div. 2
08/05/2024 Barclay Viewforth United 3-2 Kirkliston Community Church -11/+11   EDC - Lg.
08/05/2024 Saint Columba's 3-0 Charlotte Chapel +2/-2   EDC - Lg.
08/05/2024 Bishopton 1-12 Newlands -19/+19   GCO - Premier Div.
08/05/2024 Newshot 4-0 Garrowhill Thistle +41/-41   GGP - Spring Cup
08/05/2024 Culbokie 2-3 Muir of Ord Rovers -23/+23   INV - Div. 2
08/05/2024 Gilham Flooring Ness Thistle 3-1 CK FC +8/-8   INV - Div. 2
08/05/2024 Glen Urquhart 0-5 Kirkhill -16/+16   INV - Div. 2
08/05/2024 Highland Athletic 2-3 Auctioneers -12/+12   INV - Div. 2
08/05/2024 Sandys 9-2 Craigroyston +14/-14   LOT - Premier Div.
08/05/2024 Armadale Athletic 3-1 Hunterfield Vale +6/-6   LOT - Championship
08/05/2024 Barnhill 3-2 Kirriemuir Thistle Amateurs +2/-2   MID - Premier Div.
08/05/2024 Brechin Community 1-1 Arbroath Amateurs +12/-12   MID - Premier Div.
08/05/2024 Bressay Sharks 2-5 Whitedale Reserves +1/-1   SHE - B Lg.
08/05/2024 Lerwick Celtic Reserves 2-0 Shetland Banks -8/+8   SHE - B Lg.
08/05/2024 Whalsay Reserves 3-7 Delting -18/+18   SHE - B Lg.
08/05/2024 Chryston 0-3 Steins Thistle -10/+10 SPA - M & M Trophy
08/05/2024 Cumbernauld Pumas U19 6-4 Saint Patrick's FP U19 +28/-28   SPA - U19 Lg.
08/05/2024 Rutherglen Glencairn U19 3-6 Gleniffer Thistle U19 -40/+40   SPA - U19 Lg.
08/05/2024 Kirkintilloch Thistle 0-1 Dinamo Paisley -6/+6   SSM - Premier Div.
08/05/2024 East Lane 0-1 Drumchapel United SM +8/-8   SSM - Premier Div.
08/05/2024 Huntershill 1-7 Glebe Hibernian -25/+25   SSM - Championship A
08/05/2024 Braehead {GLA} 3-1 Stratton Southside +2/-2   SSM - Championship B
08/05/2024 Gladstone Athletic 0-0 Gleniffer Thistle -6/+6   SSM - Championship B
08/05/2024 Wishaw High School FP SM 5-1 East Kilbride Thistle Amateurs +1/-1   SSM - Development Div.
08/05/2024 Plean 3-1 Beechwood Albion +5/-5 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
08/05/2024 Tullibody Saint Serf's 1-1 Kincardine +7/-7   STI - Premier Div.
07/05/2024 Duns 4-1 Langlee +19/-19   BOR - A Div.
07/05/2024 Greenlaw 1-2 Newtown -9/+9   BOR - A Div.
07/05/2024 Hawick Legion 3-6 Earlston Rhymers -14/+14   BOR - A Div.
07/05/2024 Lybster 0-0 Staxigoe United +6/-6   CAI - Div. 1
07/05/2024 Wick Groats 2-0 Castletown -4/+4   CAI - Div. 1
07/05/2024 Keiss 2-0 Watten -4/+4   CAI - Div. 2
07/05/2024 Thurso Academicals 3-1 Halkirk +11/-11   CAI - Div. 2
07/05/2024 Saint Mary's Metropolitan 6-1 Gorgie United +10/-10   EDC - Lg.
07/05/2024 Cathcart 4-1 Cambuslang Football Academy +5/-5 GCO - End of Season Cup
07/05/2024 Clydebank Red Star 4-0 Croftpark +7/-7 GCO - End of Season Cup
07/05/2024 Black Rock Rovers 10-1 G16 United +3/-3   INV - Div. 1
07/05/2024 Hill Rovers 2-1 Gellions +9/-9   INV - Div. 1
07/05/2024 Stratton Wanderers 2-3 Contin -12/+12   INV - Div. 1
07/05/2024 Tomatin United 5-2 Drakies +11/-11   INV - Div. 1
07/05/2024 Balgonie Scotia 0-3 Cupar Hearts -6/+6   KOF - Premier Div.
07/05/2024 Auchtermuchty Bellvue 5-1 Rosebank +16/-16   KOF - Championship
07/05/2024 Lumphinnans Hearts 4-0 Dunfermline City +3/-3   KOF - Conference
07/05/2024 Greig Park Rangers 2-2 p Leven United -4/+4   KOF - Invitation Lg. Cup
07/05/2024 Kirkcaldy YMCA 4-3 Benarty Astros +3/-3   KOF - Invitation Lg. Cup
07/05/2024 Newport Reserves 0-5 Arbroath Amateurs Reserves -9/+9   MID - Alliance Lg.
07/05/2024 Cairdy Thistle 2-1 Broughty United +14/-14 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
07/05/2024 Kirkwall Rovers 1-0 Kirkwall Thorfinn +8/-8   ORK - A Lg.
07/05/2024 Stromness Athletic 2-5 East United -29/+29   ORK - A Lg.
07/05/2024 Balmoral United 2-4 Jeanfield Swifts Amateurs ±0/±0   PER - President's Cup
07/05/2024 FC Romania 3-6 Kinnoull Reds -38/+38   PER - President's Cup
07/05/2024 Glasgow Elim 1-8 Fullarton Irvine -43/+43   SEC - Div. 1
07/05/2024 East End Villa 0-2 Cumbernauld Colts Amateurs -29/+29 SEC - Fraser Trophy
07/05/2024 Castlemilk Old Boys Club 7-0 Inverclyde +3/-3 SPA - Jimmy Marshall Cup
07/05/2024 Saint Patrick's FP 3-2 Bannockburn ±0/±0 SPA - Jimmy Marshall Cup
07/05/2024 Plains 2-1 Uddingston +2/-2   SSM - Premier Div.
07/05/2024 Netherton Colts 6-3 Glasgow Deaf Athletic -3/+3   SSM - Development Div.
07/05/2024 Muirend 4-6 Milngavie Wanderers SM -10/+10   SSM - Div. 1B
07/05/2024 Fort William Reserves 1-4 Mallaig -1/+1 WHI - GF MacRae Cup
06/05/2024 Bervie Caledonian 2-2 Woodside +3/-3   ABD - Premier Div.
06/05/2024 Insch 1-1 Cowie Thistle +7/-7   ABD - Premier Div.
06/05/2024 Saint Laurence 3-6 Alford -33/+33   ABD - Premier Div.
06/05/2024 Tarves 1-3 Echt -4/+4   ABD - Premier Div.
06/05/2024 Halliburton 3-0 Aberdeen University Colts +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
06/05/2024 Banchory 3-2 Newburgh Thistle -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
06/05/2024 JS XI 3-0 Aberdeen University Amateurs +24/-24   ABD - Div. 1 (North)
06/05/2024 Thurso Pentland 1-1 Top Joe's +6/-6   CAI - Div. 2
06/05/2024 Avoch 7-1 Balloan/Loch Ness +16/-16   INV - Premier Div.
06/05/2024 Conon Bridge 4-2 Tomatin ±0/±0   INV - Premier Div.
06/05/2024 Culloden Blacksmiths 0-4 Ardersier -21/+21   INV - Premier Div.
06/05/2024 Maryburgh 4-0 Inverness Athletic Amateurs +7/-7   INV - Premier Div.
06/05/2024 Carloway 2-4 Point -10/+10   LHA - Lg.
06/05/2024 Westside 2-1 Stornoway Athletic -7/+7   LHA - Lg.
06/05/2024 Orphir 3-2 Kirkwall Accies +19/-19   ORK - B Lg.
06/05/2024 Ness United 0-5 Whitedale -35/+35 SHE - Manson Cup
06/05/2024 Whalsay 2-0 Lerwick Spurs +15/-15 SHE - Manson Cup
06/05/2024 Gartcosh United 1-1 p Steins Thistle -3/+3 SPA - M & M Trophy
06/05/2024 East Kilbride Burgh United U19 8-3 Cumbernauld Pumas U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
06/05/2024 Saint Patrick's FP U19 3-2 Rutherglen Glencairn U18 -5/+5   SPA - U19 Lg.
06/05/2024 Kincardine 0-2 Blackburn United Amateurs -16/+16   STI - Premier Div.
06/05/2024 Westfield Colts 1-4 Plean -21/+21   STI - Premier Div.
04/05/2024 Bervie Caledonian 3-1 Cove Thistle +12/-12   ABD - Premier Div.
04/05/2024 Kaimhill United 0-5 Alford -18/+18   ABD - Premier Div.
04/05/2024 Kemnay 6-1 Insch +26/-26   ABD - Premier Div.
04/05/2024 Kincorth 2-2 Woodside -3/+3   ABD - Premier Div.
04/05/2024 Feughside 1-1 Fyvie +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
04/05/2024 Stonehaven Athletic 1-0 Stoneywood Parkvale Amateurs -2/+2   ABD - Div. 1 (East)
04/05/2024 Aberdeen Lads Club 0-6 Banchory -15/+15   ABD - Div. 1 (North)
04/05/2024 Aberdeen University Amateurs 3-1 BSFC +7/-7   ABD - Div. 1 (North)
04/05/2024 Beacon Rangers 0-2 Great Western United -17/+17   ABD - Div. 1 (North)
04/05/2024 Newburgh Thistle 3-0 Cammachmore +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
04/05/2024 Laurencekirk West End 13-0 Ferryhill +17/-17   ABD - Div. 2 (East)
04/05/2024 Saint Machar Thistle 0-8 FC Polska -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
04/05/2024 Aberdeen University Colts 3-2 Northstar ±0/±0   ABD - Div. 2 (North)
04/05/2024 Huntly Amateurs 0-3 Newmachar United Amateurs -12/+12   ABD - Div. 2 (North)
04/05/2024 West End United 0-2 Continental +2/-2   ABD - Div. 2 (North)
04/05/2024 JS XI 1-5 AC Mill Inn -16/+16 ABD - Aberdeen FC Trophy
04/05/2024 Echt 2-3 Cowie Thistle -7/+7 ABD - Association Trophy
04/05/2024 Glendale 2-1 Auchnagatt Barons +4/-4 ABD - Association Trophy
04/05/2024 Tolbooth 5-1 Nicolls +22/-22 ABD - Association Trophy
04/05/2024 Kintore 4-3 Theologians North East -7/+7 ABD - Castle Rovers Cup
04/05/2024 Monymusk 4-2 Meldrum United +8/-8 ABD - Dickie Trophy
04/05/2024 Annbank United 0-3 New Farm Loch -32/+32   AYR - Premier Div.
04/05/2024 Black's Bar 0-13 Glenburn Miners Welfare -4/+4   AYR - Premier Div.
04/05/2024 Troon Dundonald 7-2 West Kilbride +22/-22   AYR - Div. 1
04/05/2024 Whitletts Victoria Amateurs 2-0 Largs Thistle Amateurs +7/-7   AYR - Div. 1
04/05/2024 Beith Amateurs 1-3 Mauchline United -16/+16   AYR - Div. 2
04/05/2024 Duns 5-2 Hawick Legion -1/+1   BOR - A Div.
04/05/2024 Greenlaw 1-9 Langlee -19/+19   BOR - A Div.
04/05/2024 Langholm Legion 2-6 Earlston Rhymers -27/+27   BOR - A Div.
04/05/2024 Tweeddale Rovers 0-1 Tweedmouth -8/+8   BOR - A Div.
04/05/2024 Gala Hotspur 1-4 Saint Boswells -15/+15   BOR - B Div.
04/05/2024 Lauder 3-1 Hawick United +29/-29   BOR - B Div.
04/05/2024 Leithen Rovers 0-5 Eyemouth United -26/+26   BOR - B Div.
04/05/2024 Ancrum 2-3 Highfields United -4/+4 BOR - Beveridge Cup
04/05/2024 Castletown 1-3 Staxigoe United -14/+14 CAI - Colin MacLeod Cup
04/05/2024 Eaglesham 3-1 Strathclyde University +15/-15   CAL - Premier Div.
04/05/2024 Giffnock North 2-0 Saint Mungo +13/-13   CAL - Premier Div.
04/05/2024 Glasgow Harp 1-4 East Kilbride YM -16/+16   CAL - Premier Div.
04/05/2024 Saint Joseph's 9-0 Dumbarton Academy FP +20/-20   CAL - Premier Div.
04/05/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 7-1 Milton +9/-9   CAL - Premier Div.
04/05/2024 Cambusbarron Rovers 0-5 Rothesay Brandane -28/+28   CAL - Div. 1
04/05/2024 Drumchapel 4-0 Cambria -2/+2   CAL - Div. 1
04/05/2024 Glasgow University Amateurs 1-5 Alva -30/+30   CAL - Div. 1
04/05/2024 Rhu 2-1 Dunipace Amateurs +11/-11   CAL - Div. 1
04/05/2024 Stenhousemuir Community 2-6 Westerlands -25/+25   CAL - Div. 1
04/05/2024 Stenhousemuir U21 5-0 Petershill U21 +35/-35   CAL - WoS U21 Lg.
04/05/2024 Strathclyde University U21 0-6 East Kilbride Thistle U21 -44/+44   CAL - WoS U21 Lg.
04/05/2024 Dryburgh Athletic 5-2 Dundee North End Amateurs +13/-13   DSM - Premier Div.
04/05/2024 Dundee Social 3-1 Dundee United Sports Club +8/-8   DSM - Premier Div.
04/05/2024 Powrie 3-2 Occidental +3/-3   DSM - Premier Div.
04/05/2024 The Beat 2-5 Craigie -14/+14   DSM - Premier Div.
04/05/2024 Dundee University Medics 2-4 Parktool Athletic -21/+21   DSM - Div. 1
04/05/2024 East End Thistle 2-5 Cannon Fodder -19/+19   DSM - Div. 1
04/05/2024 Monifieth Athletic 1-3 Dundee West -12/+12   DSM - Div. 1
04/05/2024 Tayside Fire Brigade 11-0 Saint Andrews {DSM} +10/-10   DSM - Div. 1
04/05/2024 Claverhouse 5-6 Dundee University -14/+14   DSM - Div. 2
04/05/2024 Craws Nest 4-3 Lochee Harp Amateurs +16/-16   DSM - Div. 2
04/05/2024 Douglas Youth 4-5 Ferry Athletic -6/+6   DSM - Div. 2
04/05/2024 Dundee Athletic 0-5 Kelso -8/+8   DSM - Div. 2
04/05/2024 East Craigie Amateurs 2-2 Craigie Bar -10/+10   DSM - Div. 2
04/05/2024 Barclay Viewforth United 2-1 White Lightning +6/-6   EDC - Lg.
04/05/2024 Central 4-2 Carrubbers +2/-2   EDC - Lg.
04/05/2024 Kirkliston Community Church 2-4 Gorgie United +5/-5   EDC - Lg.
04/05/2024 Ladywell Baptist Church 2-5 Charlotte Chapel -20/+20   EDC - Lg.
04/05/2024 Port Seton 2-3 Niddrie Mission -16/+16   EDC - Lg.
04/05/2024 Saint Columba's 5-7 South East Saints -31/+31   EDC - Lg.
04/05/2024 Glasgow Island 4-1 Bishopton -2/+2   GCO - Premier Div.
04/05/2024 Weir Recreation 4-3 Lokomotiv Glasgow +6/-6   GCO - Premier Div.
04/05/2024 Glasgow Ansar 1-2 Glasgow Medics -11/+11   GCO - Championship
04/05/2024 Rosebank United 4-1 Rhu Colts +16/-16   GCO - Championship
04/05/2024 Cambuslang Football Academy 1-0 Woodbank -1/+1   GCO - End of Season Cup
04/05/2024 Cathcart 0-6 Newlands -7/+7   GCO - End of Season Cup
04/05/2024 Park Sports Project 4-0 Busby SM ±0/±0   GCO - End of Season Cup
04/05/2024 Nethercraigs 3-1 Clydebank Red Star +6/-6 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
04/05/2024 Saint Patrick's FP {GGP} 6-2 Dynamo East Kilbride +18/-18   GGP - Div. 1
04/05/2024 Clydebank Amateurs 6-1 Tarbert +1/-1   GGP - Div. 3
04/05/2024 Bearsden 3-4 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +5/-5   GGP - Spring Cup
04/05/2024 Garrowhill Thistle 2-1 Calderglen -7/+7   GGP - Spring Cup
04/05/2024 Johnstone Burgh Amateurs 3-4 Kirkfield United -9/+9   GGP - Spring Cup
04/05/2024 Kilbarchan Thistle 4-1 Carluke Thistle +15/-15   GGP - Spring Cup
04/05/2024 Vale of Leven Amateurs 1-2 Antonine -7/+7   GGP - Spring Cup
04/05/2024 Real Maroon 0-3 Queen's Park Supporters -8/+8   IFA - Lg.
04/05/2024 Fir Park Corner 3-1 Livingston GS +3/-3 IFA - Scottish Cup/Lg.
04/05/2024 Balgonie Scotia 3-5 Leven United -12/+12   KOF - Premier Div.
04/05/2024 Auchtermuchty Bellvue 0-2 Leslie Hearts -5/+5   KOF - Championship
04/05/2024 Rosebank 0-3 Pittenweem Rovers -17/+17   KOF - Championship
04/05/2024 Bowhill Rovers 6-2 Burntisland United -1/+1   KOF - Conference
04/05/2024 Leven Hearts 3-2 Kennoway Star Hearts Amateurs +5/-5   KOF - Conference
04/05/2024 Fife Thistle 2-5 Benarty Astros -14/+14   KOF - Invitation Lg. Cup
04/05/2024 Kirkcaldy YMCA 0-5 Greig Park Rangers -15/+15   KOF - Invitation Lg. Cup
04/05/2024 Bridge of Earn 1-5 Cupar Hearts -5/+5 KOF - Premier Lg. Cup
04/05/2024 Dunfermline City 0-1 Lochgelly United +8/-8 KOF - President's Cup
04/05/2024 The Swifts 3-0 Saint Andrews +3/-3 KOF - President's Cup
04/05/2024 Leith Victoria NCLV 3-2 Ratho Athletic +3/-3   LOT - Premier Div.
04/05/2024 Corstorphine Dynamo 2-1 Armadale Athletic +3/-3   LOT - Championship
04/05/2024 Leith Athletic Amateurs 3-3 Clermiston ±0/±0   LOT - Championship
04/05/2024 Mental Mechanics 2-3 Hunterfield Vale -16/+16   LOT - Championship
04/05/2024 North Merchiston Vale 2-6 Edinburgh Harps -22/+22   LOT - Championship
04/05/2024 Edinburgh University 4ths 3-5 Mill -6/+6   LOT - Div. 1
04/05/2024 Sandys 5-3 Loganlea United +1/-1   LOT - Logan Cup
04/05/2024 Barnhill 3-3 Finavon -7/+7   MID - Premier Div.
04/05/2024 Invergowrie 3-1 Brechin Community +1/-1   MID - Premier Div.
04/05/2024 Montrose Merpro 6-0 Morgan Academy FP +23/-23   MID - Premier Div.
04/05/2024 Brora Wanderers 2-4 Tain Thistle +1/-1   NWS - Lg.
04/05/2024 Embo 2-3 Melvich -12/+12   NWS - Lg.
04/05/2024 Golspie Stafford 2-1 Lochinver -7/+7   NWS - Lg.
04/05/2024 Helmsdale United 4-0 Lochbroom +16/-16   NWS - Lg.
04/05/2024 Inver 2-0 Lairg Rovers +26/-26   NWS - Lg.
04/05/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 6-1 Bridgeton United +1/-1 PER - Perth District Cup
04/05/2024 Saint John's 5-1 Letham Community +4/-4 PER - Perth District Cup
04/05/2024 Auchterarder Primrose 0-1 Wolfhill -13/+13   PER - President's Cup
04/05/2024 Glasgow Free Churches 4-3 King's Church +12/-12   SEC - Premier Div.
04/05/2024 South Glasgow 2-8 Law Community -36/+36   SEC - Premier Div.
04/05/2024 West Glasgow 3-1 Craighalbert +14/-14   SEC - Premier Div.
04/05/2024 Fullarton Irvine 4-2 Greenbank Church of Scotland ±0/±0   SEC - Div. 1
04/05/2024 Croftfoot Parish 9-1 Anniesland +12/-12   SEC - Atholl Cup - Div. 1
04/05/2024 Hope Community Church Barlanark 0-6 Dennistoun Thistle -1/+1   SEC - Atholl Cup - Div. 1
04/05/2024 Mearns Cart 0-4 Glasgow Elim -36/+36 SEC - Fraser Trophy
04/05/2024 Lerwick Spurs Reserves 7-2 Lerwick Thistle Reserves +3/-3   SHE - B Lg.
04/05/2024 North Isles 3-2 Whalsay Reserves -3/+3   SHE - B Lg.
04/05/2024 Scalloway Reserves 1-1 Wastside Rebels -9/+9   SHE - B Lg.
04/05/2024 Parkhall 1-9 Steins Thistle -9/+9   SPA - Championship
04/05/2024 Port Glasgow Old Boys Union 0-4 Glenvale Carlton -8/+8   SPA - Championship
04/05/2024 Arthurlie Amateurs 3-1 Campsie Minerva +17/-17   SPA - Premier Div.
04/05/2024 Bannockburn 0-3 Gartcosh United -30/+30   SPA - Premier Div.
04/05/2024 Giffnock Soccer Centre U19 5-5 Cumbernauld Pumas U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
04/05/2024 Gleniffer Thistle U19 2-7 Rutherglen Glencairn U19 -18/+18   SPA - U19 Lg.
04/05/2024 Park Villa U19 1-3 Lenzie Youth Club U19 +7/-7   SPA - U19 Lg.
04/05/2024 Stenhousemuir U19 1-8 East Kilbride Burgh United U19 -17/+17   SPA - U19 Lg.
04/05/2024 AS Airdrie 2-3 Uddingston +2/-2   SSM - Premier Div.
04/05/2024 Dinamo Paisley 1-1 Drumchapel United SM +2/-2   SSM - Premier Div.
04/05/2024 Moorlands Anvil 3-4 Kirkintilloch Thistle -6/+6   SSM - Premier Div.
04/05/2024 Huntershill 3-1 Netherton +3/-3   SSM - Championship A
04/05/2024 East Kilbride Colts 3-1 Port Glasgow Athletic -3/+3   SSM - Championship B
04/05/2024 Gleniffer Thistle 4-2 Stratton Southside +6/-6   SSM - Championship B
04/05/2024 Singer 0-1 Easterhouse Football Academy Amateurs -14/+14   SSM - Championship B
04/05/2024 Dean Park 2-5 Wishaw High School FP SM -13/+13   SSM - Development Div.
04/05/2024 Glasgow Deaf Athletic 0-8 Blantyre Soccer Academy Colts -14/+14   SSM - Development Div.
04/05/2024 Moorlands 1-2 Cumbernauld Athletic -9/+9   SSM - Development Div.
04/05/2024 Netherton Colts 2-3 Craigneuk SM +3/-3   SSM - Development Div.
04/05/2024 North Glasgow Victory 1-3 Kirkwood -20/+20   SSM - Development Div.
04/05/2024 Saint Mungo SM 6-1 Southside Athletic +7/-7   SSM - Div. 1A
04/05/2024 Glynhill Moorcroft 5-2 Third Lanark +12/-12   SSM - Div. 1B
04/05/2024 Summerston 5-3 Greengairs +7/-7   SSM - Div. 1B
04/05/2024 Knightswood Amateurs 2-1 Port Glasgow Boys Club -2/+2   SSM - Spring Cup
04/05/2024 Rutherglen Glencairn Amateurs 1-2 Roselle Rovers -7/+7   SSM - Spring Cup
04/05/2024 Linlithgow Rose Community 1-3 Plean -9/+9 STI - Colley Trophy
04/05/2024 Kincardine 1-5 Dollar Glen -40/+40   STI - Premier Div.
04/05/2024 Tullibody Saint Serf's 0-0 Cowie United -8/+8   STI - Premier Div.
04/05/2024 Barra 2-1 Iochdar Saints -4/+4   UBA - Lg.
04/05/2024 Eriskay 1-1 Benbecula -3/+3   UBA - Lg.
04/05/2024 Mallaig 6-1 Kyleakin +9/-9   WHI - Lg.
03/05/2024 Southend {ARR} 2-1 Lamlash -8/+8   ARR - Arran Haulage Cup
03/05/2024 Crosshouse Waverley 2-1 Knockentiber +2/-2 AYR - Donsport Trophy
03/05/2024 Chirnside United 3-2 Gala Fairydean Rovers Amateurs -5/+5 BOR - Forsyth Cup
03/05/2024 Keiss 7-1 Thurso Pentland +2/-2   CAI - Div. 2
03/05/2024 Halkirk 2-7 High Ormlie Hotspur -8/+8 CAI - Colin MacLeod Cup
03/05/2024 Thurso Academicals 0-9 Wick Groats -8/+8 CAI - Colin MacLeod Cup
03/05/2024 Thurso Swifts 1-8 Pentland United -4/+4 CAI - Colin MacLeod Cup
03/05/2024 Black Rock Rovers 4-0 Fortrose & Rosemarkie Union +4/-4 INV - Div. 1 Cup
03/05/2024 Contin 2-0 Drakies +20/-20 INV - Div. 1 Cup
03/05/2024 Gellions 1-4 Tomatin United -20/+20 INV - Div. 1 Cup
03/05/2024 Stratton Wanderers 6-0 G16 United +12/-12 INV - Div. 1 Cup
03/05/2024 Kinross Colts 2-0 Methilhill Strollers +25/-25 KOF - Ch'ship/Conference Cup
03/05/2024 Carloway 3-2 Harris -4/+4   LHA - Lg.
03/05/2024 Lochs 1-2 Point +8/-8   LHA - Lg.
03/05/2024 Westside 0-1 Ness -19/+19   LHA - Lg.
03/05/2024 Arbroath Amateurs Reserves p 0-0 Broughty United Reserves -5/+5 MID - Mel Ross Trophy
03/05/2024 Whalsay 4-0 Lerwick Thistle +3/-3   SHE - Premier Div.
03/05/2024 Whitedale 5-2 Scalloway +4/-4   SHE - Premier Div.
03/05/2024 Ness United 3-2 Lerwick Celtic +1/-1 SHE - Manson Cup
03/05/2024 Castlemilk Old Boys Club 2-0 Saint Patrick's FP +14/-14 SPA - Cinema Cup
03/05/2024 Saint Patrick's FP U19 6-1 Dumbarton U19 +10/-10   SPA - U19 Lg.
03/05/2024 Milngavie Wanderers SM 3-2 Glasgow Wellington +3/-3 SSM - Glasgow Cup
03/05/2024 North Uist United 4-0 Southend +18/-18   UBA - Lg.
03/05/2024 Portree 2-5 Portree Juniors -22/+22 WHI - GF MacRae Cup
02/05/2024 Cupar Hearts 2-0 Bowhill Rovers -5/+5 FIF - Fife Am. Cup 23-24
02/05/2024 Stobswell 4-2 Arbroath Amateurs +3/-3 NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
02/05/2024 Stanley 6-0 Bridgeton United +14/-14   PER - Div. 2
02/05/2024 Wolfhill 2-1 Vale of Atholl -4/+4   PER - Div. 2
02/05/2024 Methven Athletic 0-9 Burrelton Rovers -4/+4   PER - President's Cup
02/05/2024 West Glasgow 0-8 Tollcross -14/+14   SEC - Atholl Cup - Premier Div.
01/05/2024 New Farm Loch 0-1 Glenburn Miners Welfare -5/+5   AYR - Premier Div.
01/05/2024 Stewarton United 1-4 Annbank United -9/+9   AYR - Premier Div.
01/05/2024 Minishant 1-1 Crosshill Thistle -1/+1   AYR - Div. 2
01/05/2024 Onthank 0-4 Beith Amateurs -11/+11   AYR - Div. 2
01/05/2024 Castletown 2-1 Lybster -4/+4 CAI - Colin MacLeod Cup
01/05/2024 Staxigoe United 3-0 John o' Groats +6/-6 CAI - Colin MacLeod Cup
01/05/2024 Thurso Swifts 3-2 Top Joe's -6/+6 CAI - Colin MacLeod Cup
01/05/2024 Eaglesham 0-5 Giffnock North -28/+28   CAL - Premier Div.
01/05/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 1-0 Strathclyde University -6/+6   CAL - Premier Div.
01/05/2024 Cambria 1-1 Callander Thistle -8/+8   CAL - Div. 1
01/05/2024 Cambusbarron Rovers 1-5 Drumchapel -1/+1   CAL - Div. 1
01/05/2024 Stenhousemuir Community 3-2 Glasgow University Amateurs -2/+2   CAL - Div. 1
01/05/2024 Cairdy Thistle 4-0 Dundee North End Amateurs +11/-11   DSM - Premier Div.
01/05/2024 Dundee Social 3-6 Charlie Accies -13/+13   DSM - Premier Div.
01/05/2024 Parktool Athletic 1-1 East End Thistle +5/-5   DSM - Div. 1
01/05/2024 Saint Andrews {DSM} 0-4 Dundee West -1/+1   DSM - Div. 1
01/05/2024 East Craigie Amateurs 5-2 Douglas Youth +15/-15   DSM - Div. 2
01/05/2024 Ladywell Baptist Church 1-8 Port Seton -6/+6   EDC - Lg.
01/05/2024 Calderglen 1-4 Johnstone Burgh Amateurs -22/+22   GGP - Div. 1
01/05/2024 Erskine 1-2 Houston United +1/-1   GGP - Div. 1
01/05/2024 Eastwood Parkmount 3-1 Westerlands {GGP} +2/-2   GGP - Div. 2
01/05/2024 Dynamo East Kilbride 0-6 Garrowhill Thistle -26/+26   GGP - Spring Cup
01/05/2024 Kirkfield United 11-0 Bearsden +3/-3   GGP - Spring Cup
01/05/2024 Gilham Flooring Ness Thistle 1-1 Auctioneers -8/+8   INV - Div. 2
01/05/2024 Glen Urquhart 1-3 Culbokie +5/-5   INV - Div. 2
01/05/2024 Muir of Ord Rovers 3-1 Highland Athletic +15/-15   INV - Div. 2
01/05/2024 Slackbuie Rovers 3-3 Kirkhill +9/-9   INV - Div. 2
01/05/2024 Tollcross Thistle 6-5 Leith Victoria NCLV -8/+8   LOT - Premier Div.
01/05/2024 Mental Mechanics 0-1 Clermiston ±0/±0   LOT - Championship
01/05/2024 North Merchiston Vale 4-1 Kirkliston & South Queensferry +14/-14   LOT - Championship
01/05/2024 West Barns Star 1-4 Leith Athletic Amateurs -10/+10   LOT - Championship
01/05/2024 Edinburgh University 4ths 6-2 East Calder United +17/-17   LOT - Div. 1
01/05/2024 Polbeth United 2-3 Bathgate +8/-8   LOT - Div. 1
01/05/2024 Barnhill 7-1 Brechin Community +1/-1   MID - Premier Div.
01/05/2024 Invergowrie 3-4 Newport +1/-1   MID - Premier Div.
01/05/2024 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-2 Montrose Merpro -5/+5   MID - Premier Div.
01/05/2024 Morgan Academy FP 1-4 Broughty United -8/+8   MID - Premier Div.
01/05/2024 East End Villa 7-0 Anniesland +3/-3   SEC - Div. 1
01/05/2024 Tollcross 6-2 Craighalbert +3/-3   SEC - Atholl Cup - Premier Div.
01/05/2024 Lerwick Celtic Reserves 2-3 Whitedale Reserves -4/+4   SHE - B Lg.
01/05/2024 Ness United Reserves 10-0 Shetland Banks +4/-4   SHE - B Lg.
01/05/2024 Arthurlie Amateurs 2-2 Steins Thistle +6/-6   SPA - Bunrigh Lg. Cup
01/05/2024 Kings Park Rangers 3-3 Bannockburn +13/-13   SPA - Bunrigh Lg. Cup
01/05/2024 Cumbernauld Pumas U19 1-5 Lenzie Youth Club U19 -6/+6   SPA - U19 Lg.
01/05/2024 East Kilbride Burgh United U19 3-0 Saint Patrick's FP U19 +13/-13   SPA - U19 Lg.
01/05/2024 Gleniffer Thistle U19 2-6 Third Lanark U19 -24/+24   SPA - U19 Lg.
01/05/2024 Rutherglen Glencairn U19 1-2 Giffnock Soccer Centre U19 -16/+16   SPA - U19 Lg.
01/05/2024 Viewfield Rovers 2-4 Blackthorn Rovers -7/+7   SSM - Premier Div.
01/05/2024 Netherton 0-7 Glebe Hibernian -20/+20   SSM - Championship A
01/05/2024 Port Glasgow Athletic 1-5 Baillieston Thistle -18/+18   SSM - Championship B
01/05/2024 Singer 2-1 Gleniffer Thistle -4/+4   SSM - Championship B
01/05/2024 Dalziel High School FP 7-1 Airdrie Forest +2/-2   SSM - Div. 1A
01/05/2024 Blackburn United Amateurs 1-3 Beechwood Albion -11/+11 STI - Colley Trophy
01/05/2024 Plean 2-1 Campsie +2/-2   STI - Premier Div.
01/05/2024 Westfield Colts 8-0 Cowie United +2/-2   STI - Premier Div.