SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JULY 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/07/2021 Castlemilk Dynamo 3-1 Garrowhill Thistle   CEN - M & M Trophy
31/07/2021 Harestanes 3-0 West Park United   CEN - M & M Trophy
31/07/2021 Saint Patrick's FP {CEN} 1-1 Drumchapel   CEN - M & M Trophy
31/07/2021 Stedfast 2-3 Third Lanark   CEN - M & M Trophy
31/07/2021 Cairdy Thistle 1-5 Stobswell DSM - Adamson Cup
31/07/2021 Dundee United Sports Club 4-2 Saint James DSM - Adamson Cup
31/07/2021 Riverside West End 2-4 Bank Street Athletic DSM - Adamson Cup
31/07/2021 The Maidens p 0-0 Fairmuir Social DSM - Adamson Cup
31/07/2021 Kirkton 8-1 Cannon Fodder   DSM - Div. 1
31/07/2021 Lochee Celtic 3-2 Kelso   DSM - Div. 1
31/07/2021 Parktool Athletic 5-6 Fife Thistle {DSM}   DSM - Div. 1
31/07/2021 The Beat 0-8 Dundee West   DSM - Div. 1
31/07/2021 Clepington Social 8-1 Lochee Albion   DSM - Div. 2
31/07/2021 Dundee Saint James Amateurs 2-4 Craigie   DSM - Div. 2
31/07/2021 Monifieth Athletic 2-1 Strathmartine Athletic   DSM - Div. 2
31/07/2021 Sporting Tayside 2-1 Saint Andrews Colts {DSM}   DSM - Div. 2
31/07/2021 Tayside Fire Brigade 10-0 Dundee Athletic   DSM - Div. 2
31/07/2021 Charlie Accies 2-2 Powrie   DSM - Premier Div.
31/07/2021 Dryburgh Athletic 1-4 Occidental   DSM - Premier Div.
31/07/2021 FC Spartak 0-4 Fintry Athletic   DSM - Premier Div.
31/07/2021 Blackridge Vale of Craig 3-1 Cavalry Park   LOT - Championship
31/07/2021 Dunbar Athletic 3-1 Corstorphine Dynamo   LOT - Championship
31/07/2021 Edinburgh Harps 3-7 Ratho Athletic   LOT - Championship
31/07/2021 Kirkliston & South Queensferry 1-1 Musselburgh Windsor   LOT - Championship
31/07/2021 Bonnyrigg Rose Athletic A 2-4 North Berwick   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Dalkeith Thistle Amateurs 1-4 Penicuik   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Leith Athletic Amateurs 1-2 Fernieside   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Linton Hotspur 3-6 East Linton   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Loanhead Miners Welfare 2-3 Pencaitland   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Longniddry Villa 9-0 Edina Hibs   LOT - Div. 1 East
31/07/2021 Armadale Athletic 0-3 Saughton Sounders   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Bathgate 14-0 Polbeth United   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Bo'ness United Community 7-2 Mental Mechanics   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Carrick Athletic 2-1 Mill   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 East Calder United 15-0 Fauldhouse Sporting Club   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Whitburn Amateurs 1-2 Balerno Athletic   LOT - Div. 1 West
31/07/2021 Edinburgh Star 3-1 Danderhall Miners Welfare   LOT - Premier Div.
31/07/2021 Newcraighall Leith Victoria 2-1 Musselburgh   LOT - Premier Div.
31/07/2021 Sandys 4-3 Murieston United   LOT - Premier Div.
31/07/2021 Tollcross Thistle 2-0 Fauldhouse   LOT - Premier Div.
31/07/2021 Tranent Amateurs 2-2 Edinburgh United Vale   LOT - Premier Div.
31/07/2021 Arbroath High School FP Reserves 3-1 Forfar Athletic Community Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
31/07/2021 Brechin City Amateurs Reserves 1-6 Broughty United Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
31/07/2021 Invergowrie Reserves 1-2 Barnhill Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
31/07/2021 Morgan Academy FP Reserves 4-3 Arbroath Harp Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
31/07/2021 Newport Reserves 4-3 Arbroath High School FP Reserves B   MID - Alliance Div. (pre-split)
31/07/2021 Arbroath Harp 2-4 Broughty United   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Arbroath High School FP 0-1 Morgan Academy FP   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Finavon 3-2 Brechin City Amateurs   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-6 Forfar Athletic Community   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Merpro 3-2 Invergowrie   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Wellbank 2-1 Newport   MID - Premier Div. (pre-split)
31/07/2021 Bengal Lancers 2-2 p Uddingston SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Dinamo Paisley 1-2 Saint Peter's Amateurs SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 2-1 Vale of Clyde Amateurs SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Netherton 3-4 Shawbridge SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Port Glasgow Celtic 3-2 New Stevenston Celtic SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Royalle Madrid 3-0 Stratton Southside SSM - Challenge Cup
31/07/2021 UB United 4-4 Huntershill SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Westercommon Star p 1-1 Plains SSM - Challenge Cup
31/07/2021 Drumchapel United SM 7-1 AS Airdrie SSM - Champions Cup
31/07/2021 Glasgow Wellington 0-9 East Dunbartonshire SSM - Champions Cup
31/07/2021 Wishaw Rangers 1-1 p Glasgow South SSM - Champions Cup
31/07/2021 Viewfield Rovers p 3-3 Blairmore SSM - Champions Cup
31/07/2021 Carluke Hotspur 0-2 Tynecastle Amateurs SSM - President's Cup
31/07/2021 Haghill-Saint Roch's 5-0 Shotts Bon Accord Amateurs SSM - President's Cup
31/07/2021 Manhattan Blacks 4-6 Blantyre Soccer Academy SSM - President's Cup
31/07/2021 Maryhill Thistle 16-0 Blackhall SSM - President's Cup
31/07/2021 North Glasgow Victory 0-4 Tannochside United SSM - President's Cup
31/07/2021 Port Glasgow Athletic 5-5 p Stanley Athletic SSM - President's Cup
29/07/2021 East Lane 0-1 Southside SSM - Champions Cup
28/07/2021 Bank Street Athletic p 0-0 Riverside Community Sports Club DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Cairdy Thistle 3-0 Whitfield Tavern DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Craigie 2-3 The Maidens DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Fairmuir Social 4-3 Dryburgh Athletic DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Dundee United Sports Club 1-0 Fintry Athletic DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Dundee West 0-1 Stobswell DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Riverside West End 3-0 Fife Thistle {DSM} DSM - Adamson Cup
28/07/2021 Saint James 5-2 Clepington Social DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Fallin 2-2 Harestanes   CEN - M & M Trophy
24/07/2021 Garrowhill Thistle 1-1 Greenock High School FP   CEN - M & M Trophy
24/07/2021 Goldenhill 2-2 Saint Patrick's FP {CEN}   CEN - M & M Trophy
24/07/2021 Uddingston Anvil 4-1 Stedfast   CEN - M & M Trophy
24/07/2021 Bank Street Athletic 4-0 Sporting Tayside   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Craigie 7-0 Cannon Fodder   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Dundee Saint James Amateurs 0-3 Dundee United Sports Club   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Dundee West 12-2 Dolphin   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Fife Thistle {DSM} 8-1 Lochee Albion   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Stobswell 0-3 Cairdy Thistle   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Tayside Fire Brigade 3-3 The Beat   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Whitfield Tavern 3-2 Dundee North End Amateurs   DSM - Adamson Cup
24/07/2021 Kelso 1-4 The Maidens   DSM - Div. 1
24/07/2021 Lochee Celtic 1-5 Kirkton   DSM - Div. 1
24/07/2021 Fairmuir Social 3-5 Riverside West End   DSM - Div. 2
24/07/2021 Saint James 5-0 Monifieth Athletic   DSM - Div. 2
24/07/2021 Strathmartine Athletic 1-4 Saint Andrews Colts {DSM}   DSM - Div. 2
24/07/2021 Charlie Accies 2-1 FC Spartak   DSM - Premier Div.
24/07/2021 Fintry Athletic 1-2 Powrie   DSM - Premier Div.
24/07/2021 Riverside Community Sports Club 1-2 Occidental   DSM - Premier Div.
24/07/2021 Ratho Athletic p 3-3 Fauldhouse LOT - Centenary Cup 19-20
24/07/2021 Murieston United p 3-3 Dunbar Athletic LOT - Logan Cup 19-20
24/07/2021 Tollcross Thistle p 3-3 Sandys LOT - Logan Cup 19-20
24/07/2021 Arbroath Harp Reserves 2-3 Invergowrie Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
24/07/2021 Arbroath High School FP Reserves B 1-1 Brechin City Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
24/07/2021 Barnhill Reserves 3-1 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
24/07/2021 Carnoustie Panmure YM Reserves 1-0 Forfar Athletic Community Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
24/07/2021 Morgan Academy FP Reserves 3-6 Broughty United Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
24/07/2021 Brechin City Amateurs 0-4 Arbroath Harp   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Broughty United 2-1 Finavon   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Forfar Athletic Community 1-0 Wellbank   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Invergowrie 0-2 Arbroath High School FP   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs 3-1 Carnoustie Panmure YM   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Merpro 2-1 Barnhill   MID - Premier Div. (pre-split)
24/07/2021 Newport 0-2 Morgan Academy FP   MID - Premier Div. (pre-split)
23/07/2021 Drumchapel 1-0 Bannockburn CEN - Bunrigh League Cup 19-20
23/07/2021 Semsa 4-2 Port Glasgow Athletic SSM - President's Cup 19-20
21/07/2021 Cairdy Thistle 1-1 FC Spartak   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Charlie Accies 0-4 Dundee West   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Dolphin 1-7 Whitfield Tavern   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Dryburgh Athletic 6-2 Parktool Athletic   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Dundee Saint James Amateurs 4-4 Clepington Social   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Dundee United Sports Club 6-2 Saint Andrews Colts {DSM}   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Lochee Albion 0-7 Bank Street Athletic   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Strathmartine Athletic 0-5 Fife Thistle {DSM}   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 The Beat 2-6 Stobswell   DSM - Adamson Cup
21/07/2021 Cannon Fodder 1-3 Clarks   DSM - Div. 1
21/07/2021 Kirkton 1-3 Kelso   DSM - Div. 1
21/07/2021 The Maidens 7-0 Lochee Celtic   DSM - Div. 1
21/07/2021 Monifieth Athletic 3-3 Riverside West End   DSM - Div. 2
21/07/2021 Saint James 0-3 Fairmuir Social   DSM - Div. 2
21/07/2021 Tayside Fire Brigade 3-1 Sporting Tayside   DSM - Div. 2
21/07/2021 Fintry Athletic 5-3 Riverside Community Sports Club   DSM - Premier Div.
21/07/2021 Occidental 1-1 Powrie   DSM - Premier Div.
17/07/2021 Third Lanark 1-3 Uddingston Anvil   CEN - M & M Trophy
17/07/2021 Bank Street Athletic 7-0 Strathmartine Athletic   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Cannon Fodder 0-2 Parktool Athletic   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Clepington Social 5-0 Saint Andrews Colts {DSM}   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Dundee Athletic 0-9 Dryburgh Athletic   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Dundee North End Amateurs 4-1 Dolphin   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Dundee Saint James Amateurs 2-0 Clarks   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 FC Spartak 6-0 The Beat   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Kelso 2-12 Fintry Athletic   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Lochee Celtic 0-2 Powrie   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Occidental 0-0 Saint James   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Riverside West End 3-0 Riverside Community Sports Club   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Sporting Tayside 3-0 Lochee Albion   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Stobswell 12-0 Tayside Fire Brigade   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Whitfield Tavern 3-2 Charlie Accies   DSM - Adamson Cup
17/07/2021 Dundee United Sports Club 0-1 Cairdy Thistle   DSM - Premier Div.
17/07/2021 Craigshill Thistle 4-1 Kirkliston & South Queensferry LOT - Centenary Cup 19-20
17/07/2021 Cavalry Park 0-4 Dunbar Athletic LOT - Logan Cup 19-20
17/07/2021 Meadowbank 1-2 Sandys LOT - Logan Cup 19-20
17/07/2021 Arbroath High School FP Reserves B 3-0 Carnoustie Panmure YM Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Barnhill Reserves 3-1 Morgan Academy FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Brechin City Amateurs Reserves 1-3 Arbroath High School FP Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Broughty United Reserves 10-0 Invergowrie Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Forfar Athletic Community Reserves 1-2 Arbroath Harp Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 5-0 Newport Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
17/07/2021 Arbroath Harp 2-1 Kirriemuir Thistle Amateurs   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Arbroath High School FP 1-0 Merpro   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Carnoustie Panmure YM 2-3 Brechin City Amateurs   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Finavon 4-1 Wellbank   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Invergowrie 2-4 Forfar Athletic Community   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Morgan Academy FP 2-1 Broughty United   MID - Premier Div. (pre-split)
17/07/2021 Newport 2-4 Barnhill   MID - Premier Div. (pre-split)
14/07/2021 Dolphin 0-2 Charlie Accies   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Dryburgh Athletic 6-1 Cannon Fodder   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Dundee North End Amateurs 1-1 Dundee West   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Fairmuir Social 2-1 The Maidens   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Dundee United Sports Club 4-0 Clarks   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Fife Thistle {DSM} 0-2 Bank Street Athletic   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Fintry Athletic 2-3 Saint James   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Kelso 2-1 Occidental   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Lochee Celtic 2-6 Riverside West End   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Parktool Athletic 3-9 Craigie   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Powrie 3-8 Riverside Community Sports Club   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Saint Andrews Colts {DSM} 2-0 Dundee Saint James Amateurs   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Strathmartine Athletic 1-5 Sporting Tayside   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Tayside Fire Brigade 2-1 FC Spartak   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 The Beat 0-7 Cairdy Thistle   DSM - Adamson Cup
14/07/2021 Kirkton 4-4 Whitfield Tavern   DSM - Div. 1
14/07/2021 Dundee Athletic 1-2 Lochee Albion   DSM - Div. 2
10/07/2021 Castlemilk Dynamo p 1-1 Oban Saints {CEN}   CEN - Div. 1 Championship PO
10/07/2021 Cairdy Thistle 8-1 Tayside Fire Brigade   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Cannon Fodder 5-0 Dundee Athletic   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Charlie Accies 2-3 Dundee North End Amateurs   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Clepington Social 3-8 Dundee United Sports Club   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Craigie 8-7 Dryburgh Athletic   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Dundee West 8-0 Whitfield Tavern   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Clarks 1-1 Saint Andrews Colts {DSM}   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 FC Spartak 0-3 Stobswell   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Occidental 0-3 Fintry Athletic   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Riverside Community Sports Club 8-1 Lochee Celtic   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Riverside West End 7-1 Powrie   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Saint James 6-4 Kelso   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Sporting Tayside 0-4 Fife Thistle {DSM}   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 Strathmartine Athletic 1-0 Lochee Albion   DSM - Adamson Cup
10/07/2021 The Beat 6-3 Parktool Athletic   DSM - Div. 1
10/07/2021 Dundee Saint James Amateurs 3-6 Dolphin   DSM - Div. 2
10/07/2021 Arbroath High School FP Reserves 2-1 Broughty United Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
10/07/2021 Invergowrie Reserves 6-0 Arbroath High School FP Reserves B   MID - Alliance Div. (pre-split)
10/07/2021 Morgan Academy FP Reserves 4-4 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
10/07/2021 Newport Reserves 2-2 Barnhill Reserves   MID - Alliance Div. (pre-split)
10/07/2021 Barnhill 3-2 Invergowrie   MID - Premier Div. (pre-split)
10/07/2021 Brechin City Amateurs 2-2 Newport   MID - Premier Div. (pre-split)
10/07/2021 Finavon 2-1 Morgan Academy FP   MID - Premier Div. (pre-split)
10/07/2021 Forfar Athletic Community 2-3 Merpro   MID - Premier Div. (pre-split)
10/07/2021 Wellbank 0-10 Arbroath High School FP   MID - Premier Div. (pre-split)
10/07/2021 Kirkintilloch Thistle 1-2 Westercommon Star   SSM - Premier Div.