SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
SEPTEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/09/2022 Letham Community 2-4 Burrelton Rovers -2/+2 PER - Div. 1
30/09/2022 Rattray 4-4 Luncarty Amateurs -1/+1   PER - Div. 1
24/09/2022 Bervie Caledonian 5-0 Cammachmore +11/-11   ABD - Aberdeen FC Trophy
24/09/2022 Bon Accord City 4-6 Kemnay Youth -24/+24   ABD - Aberdeen FC Trophy
24/09/2022 Fyvie 7-4 Great Western United +18/-18   ABD - Association Trophy
24/09/2022 Kaimhill United 1-0 Jesus House Aberdeen -7/+7   ABD - Association Trophy
24/09/2022 Tarves 1-2 Kemnay -15/+15   ABD - Association Trophy
24/09/2022 Byron Sports Club 2-2 Newmachar United Amateurs ±0/±0   ABD - Castle Rovers Cup
24/09/2022 Halliburton 3-2 p Ferryhill -9/+9 ABD - Dickie Trophy
24/09/2022 Aboyne 2-0 Newburgh Thistle +18/-18   ABD - Div. 1 (East)
24/09/2022 Newtonhill 2-1 Westdyke +10/-10   ABD - Div. 1 (East)
24/09/2022 Turriff Thistle 3-3 Glendale -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
24/09/2022 Burghmuir 0-5 Stoneywood Parkvale Amateurs -47/+47   ABD - Div. 1 (North)
24/09/2022 Ellon 0-3 Theologians North East -31/+31   ABD - Div. 2 (East)
24/09/2022 Glentanar Reflex 6-1 Blackburn +30/-30   ABD - Div. 2 (East)
24/09/2022 Monymusk 2-3 Aberdeen University Colts -5/+5   ABD - Div. 2 (East)
24/09/2022 Cove Thistle 2-3 Nicolls -13/+13   ABD - Premier Div.
24/09/2022 Echt 3-1 Beacon Rangers -1/+1   ABD - Premier Div.
24/09/2022 Kincorth 4-0 Tolbooth +2/-2   ABD - Premier Div.
24/09/2022 Cowie Thistle 2-3 Saint Laurence -20/+20 ABD - Premier Trophy
24/09/2022 Rattray's XI 3-3 p Alford ±0/±0 ABD - Premier Trophy
24/09/2022 Woodside 5-0 Banchory +11/-11 ABD - Premier Trophy
24/09/2022 Kintore 0-2 Feughside -13/+13 ABD - Stephen Shield
24/09/2022 Continental 2-5 BSFC -17/+17 ABD - White Cup
24/09/2022 Irvine Victoria Amateurs 1-2 Irvine Thistle -3/+3 AYR - Ayrshire Cup
24/09/2022 Crosshouse Waverley 0-4 Annbank United -5/+5   AYR - Div. 1
24/09/2022 Kilmarnock United 2-3 Troon Dundonald -13/+13   AYR - Div. 1
24/09/2022 Whitletts Victoria Amateurs 7-1 Darvel Victoria +10/-10   AYR - Div. 2
24/09/2022 Bothan Victoria 1-4 Kilmarnock Amateurs -2/+2 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Kilbride Thistle 3-0 Kilbirnie United +5/-5 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Kilwinning 1-5 Bonnyton Thistle Amateurs -7/+7 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Largs Thistle Amateurs 3-2 Bellfield -3/+3 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Shortlees 7-2 Beith Amateurs ±0/±0 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 West Kilbride 4-5 New Farm Loch -2/+2 AYR - N. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Dirrans Athletic 4-0 Glenburn Miners Welfare +21/-21   AYR - Premier Div.
24/09/2022 Irvine 2-3 Drongan United -16/+16   AYR - Premier Div.
24/09/2022 Crosshill Thistle 6-5 Black's Bar +19/-19 AYR - S. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Galston United 7-2 Dailly +34/-34   AYR - S. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Minishant 3-4 Stewarton United +10/-10 AYR - S. Ayrshire Trophy
24/09/2022 Langholm Legion 6-4 Newtown +13/-13   BOR - A Div.
24/09/2022 Tweeddale Rovers 2-5 Hawick Waverley -23/+23   BOR - A Div.
24/09/2022 Gala Hotspur 1-3 Ancrum -20/+20   BOR - B Div.
24/09/2022 Hawick Legion 4-1 Coldstream Amateurs +13/-13   BOR - B Div.
24/09/2022 Duns 4-2 Tweedmouth +1/-1 BOR - Border Cup
24/09/2022 Greenlaw 1-5 Langlee -8/+8 BOR - Border Cup
24/09/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-3 Eyemouth United ±0/±0   BOR - C Div.
24/09/2022 Saint Boswells 1-2 Berwick Colts -13/+13   BOR - C Div.
24/09/2022 Lauder 1-2 Kelso Thistle -10/+10 BOR - Collie Cup
24/09/2022 Hawick Colts 1-2 Selkirk Victoria -22/+22 BOR - Wright Cup
24/09/2022 Leithen Rovers 4-3 Earlston Rhymers +2/-2 BOR - Wright Cup
24/09/2022 Cambusbarron Rovers 0-2 Saint Joseph's -19/+19   CAL - Premier Div.
24/09/2022 East Kilbride YM 3-4 Doune Castle -14/+14   CAL - Premier Div.
24/09/2022 Giffnock North 5-1 Strathclyde University +18/-18   CAL - Premier Div.
24/09/2022 Dunblane Soccer Club 8-1 Callander Thistle +9/-9   CAL - President's Cup
24/09/2022 Glasgow University Amateurs 3-2 Milton +11/-11   CAL - President's Cup
24/09/2022 Rhu 4-3 University of Stirling Amateurs +4/-4   CAL - President's Cup
24/09/2022 Westerlands 0-4 Rothesay Brandane -47/+47   CAL - President's Cup
24/09/2022 Bannockburn 4-3 Greenock High School FP -6/+6 CEN - Bunrigh Lg. Cup
24/09/2022 Castlemilk Old Boys Club p 2-2 Dunipace Amateurs -12/+12 CEN - Bunrigh Lg. Cup
24/09/2022 Saint Patrick's FP 8-1 Inverclyde +5/-5 CEN - Bunrigh Lg. Cup
24/09/2022 Chryston 3-0 Clydebank AFC -3/+3   CEN - Championship
24/09/2022 Castlemilk Dynamo 3-3 Drumchapel -1/+1   CEN - Premier Div.
24/09/2022 Bank Street Athletic 5-1 Tayside Fire Brigade +7/-7   DSM - Div. 1
24/09/2022 Clepington Social 1-2 Powrie +6/-6   DSM - Div. 1
24/09/2022 Craigie 8-1 The Beat +9/-9   DSM - Div. 1
24/09/2022 Dundee University Medics 5-5 Kelso -5/+5   DSM - Div. 1
24/09/2022 East End Thistle 2-3 Saint James -5/+5   DSM - Div. 1
24/09/2022 Cannon Fodder 11-0 Sporting Tayside +24/-24   DSM - Div. 2
24/09/2022 Fairmuir Social 0-3 Polepark ±0/±0   DSM - Div. 2
24/09/2022 Lochee Harp Amateurs 7-3 Strathmartine Athletic -1/+1   DSM - Div. 2
24/09/2022 Monifieth Athletic 2-0 Claverhouse +3/-3   DSM - Div. 2
24/09/2022 Dryburgh Athletic 3-4 Stobswell +2/-2   DSM - Premier Div.
24/09/2022 Dundee United Sports Club 0-3 Charlie Accies -28/+28   DSM - Premier Div.
24/09/2022 Kirkton 3-4 Occidental -5/+5   DSM - Premier Div.
24/09/2022 Parktool Athletic 1-5 Cairdy Thistle -5/+5   DSM - Premier Div.
24/09/2022 Bingham Church 2-6 Bristo Castle -40/+40   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Central 1-8 Saint Mary's Metropolitan -3/+3   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Gorgie United 3-2 White Lightning +5/-5   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Kirkliston Community Church 1-3 Carrubbers +1/-1   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Niddrie Mission 5-3 Charlotte Chapel -6/+6   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Port Seton 4-1 Barclay Viewforth United +2/-2   EDC - Andrew Coventry Memorial Cup
24/09/2022 Bishopton 1-5 Clydebank SM -8/+8   GCO - Div. 1
24/09/2022 Cambuslang Football Academy 1-1 DTI +11/-11   GCO - Div. 1
24/09/2022 Dumbarton Amateurs 10-1 Rhu Colts +9/-9   GCO - Div. 1
24/09/2022 Glasgow Ansar 4-4 Cathcart -5/+5   GCO - Div. 1
24/09/2022 Nethercraigs 5-1 Croftpark +4/-4   GCO - Div. 1
24/09/2022 River Nevis 0-1 Lomond -10/+10   GCO - Div. 1
24/09/2022 Tantallon Victoria 6-1 AC Milanda +2/-2   GCO - Div. 1
24/09/2022 Corinthians 1-3 Pollok United -24/+24   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Erskine Youth 3-1 King's Park United +8/-8   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Glasgow Island 1-1 Weir Recreation -13/+13   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Lokomotiv Glasgow 4-3 Rosehill United +4/-4   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Newlands 3-3 Glasgow Medics -7/+7   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Park Sports Project 14-0 MSM Burnbank +5/-5   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Southside United 3-1 Burnhill -3/+3   GCO - Premier Div.
24/09/2022 Alloa Athletic Supporters 1-0 Livingston GS +7/-7   IFA - Lg.
24/09/2022 KaisAyr 2-0 Fir Park Corner +15/-15   IFA - Lg.
24/09/2022 Bridge of Earn 2-0 Rosebank Athletic -5/+5   KOF - Championship
24/09/2022 Markinch 7-1 Burntisland United +3/-3   KOF - Championship
24/09/2022 The Swifts 4-0 Kinross +6/-6   KOF - Championship
24/09/2022 Eastvale 5-0 Lang Toun +17/-17   KOF - Div. 1
24/09/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 2-1 Hearts of Beath +19/-19   KOF - Div. 1
24/09/2022 Methilhill Strollers 0-4 Leslie Hearts -31/+31   KOF - Div. 1
24/09/2022 United Colleges 2-1 Kettle United +3/-3   KOF - Div. 1
24/09/2022 Auchtermuchty Bellvue 0-1 Balgonie Scotia ±0/±0   KOF - Premier Div.
24/09/2022 Cupar Hearts 7-2 Strathmiglo United +3/-3   KOF - Premier Div.
24/09/2022 Kelty 1-2 Lochgelly United -3/+3   KOF - Premier Div.
24/09/2022 Kennoway 3-7 Leven United -3/+3   KOF - Premier Div.
24/09/2022 Kirkcaldy YMCA 0-2 Greig Park Rangers -12/+12   KOF - Premier Div.
24/09/2022 Hunterfield Vale 5-0 Currie +6/-6   LOT - Div. 2
24/09/2022 Armadale Athletic 4-0 Musselburgh Windsor +28/-28   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Balerno Athletic 1-1 p North Berwick +6/-6   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Barca-Milton 0-6 Mill -20/+20   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Blackridge Vale of Craig 3-1 Newcraighall Leith Victoria +16/-16   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Bo'ness United Community 6-0 Loanhead +11/-11   LOT - Logan Cup
24/09/2022 East Calder United 9-0 Edinburgh City Whites +10/-10   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Edinburgh Harps 4-1 Linton Hotspur +15/-15   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Edinburgh Star 2-4 Loganlea United -20/+20   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Edinburgh University 2nds 1-3 Clermiston -5/+5   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Edinburgh University 4ths 2-7 Sandys -2/+2   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Fernieside 2-7 Meadowbank -5/+5   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Heriot-Watt University Amateurs p 0-0 Kirkliston & South Queensferry -5/+5   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Leith Athletic Amateurs 6-8 Edinburgh North -19/+19   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Longniddry Villa 1-1 p Mental Mechanics -11/+11   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Ratho Athletic 9-2 Polbeth United +2/-2   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Tranent Amateurs 5-1 Dalkeith Thistle Amateurs +3/-3   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Tranent Foresters 1-4 Danderhall Miners Welfare -4/+4   LOT - Logan Cup
24/09/2022 West Lothian Warriors 0-9 North Merchiston Vale ±0/±0   LOT - Logan Cup
24/09/2022 Morgan Academy FP Reserves 2-3 Broughty United Reserves +3/-3   MID - Alliance Lg.
24/09/2022 Brechin Community Reserves 2-3 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -5/+5   MID - Lunan Trophy
24/09/2022 Arbroath High School FP 1-0 Brechin Community -7/+7   MID - Premier Div.
24/09/2022 Barnhill 2-0 Morgan Academy FP +4/-4   MID - Premier Div.
24/09/2022 Broughty United 3-3 Finavon -5/+5   MID - Premier Div.
24/09/2022 Invergowrie 5-2 Carnoustie Panmure YM +9/-9   MID - Premier Div.
24/09/2022 Wellbank 1-6 Kirriemuir Thistle Amateurs -15/+15   MID - Premier Div.
24/09/2022 Breadalbane 2-1 Luncarty Amateurs +5/-5   PER - Div. 1
24/09/2022 Kettins 3-2 Fair City -8/+8   PER - Div. 1
24/09/2022 Rattray 7-4 Letham Community +6/-6   PER - Div. 1
24/09/2022 Vale of Earn 3-2 Jeanfield Swifts Amateurs ±0/±0   PER - Div. 1
24/09/2022 Auchterarder Primrose 1-1 Ballinluig +4/-4   PER - Div. 2
24/09/2022 Wolfhill 2-1 Bridgeton United -2/+2   PER - Div. 2
24/09/2022 Port Glasgow Amateurs 3-6 Arthurlie Amateurs -9/+9   SAF - Premier Div.
24/09/2022 Port Glasgow Old Boys Union 1-7 Baljaffray -1/+1   SAF - Premier Div.
24/09/2022 Croftfoot Parish 1-2 Mearns Cart -19/+19   SEC - Div. 1
24/09/2022 Glasgow Free Churches 3-2 Fullarton Irvine +1/-1   SEC - Div. 1
24/09/2022 Houston & Killellan 8-3 Greenbank Church of Scotland +7/-7   SEC - Div. 1
24/09/2022 Avendale 5-1 Cumbernauld Colts Amateurs +30/-30   SEC - Premier Div.
24/09/2022 Law Community 3-2 Craighalbert +2/-2   SEC - Premier Div.
24/09/2022 Re:Hope 6-3 Mount Kirk +11/-11   SEC - Premier Div.
24/09/2022 Tollcross 5-0 King's Church +14/-14   SEC - Premier Div.
24/09/2022 United Churches of Ayr 3-5 South Glasgow -22/+22   SEC - Premier Div.
24/09/2022 West Glasgow 2-1 Anniesland +4/-4   SEC - Premier Div.
24/09/2022 Kyleakin 1-2 Kyle -24/+24 SKY - Clan Donald Cup
24/09/2022 Portree Juniors p 2-2 Portree -1/+1 SKY - Clan Donald Cup
24/09/2022 Sleat & Strath 2-1 Mallaig +5/-5   SKY - Lg. PO
24/09/2022 East Dunbartonshire 4-4 p AS Airdrie -8/+8 SSM - Champions Cup
24/09/2022 East Kilbride Thistle Colts 0-2 Moorlands {OLD} -15/+15 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Easterhouse Football Academy Amateurs 8-0 Singer +36/-36 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Gladstone Athletic 1-1 p Dinamo Paisley -3/+3 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Huntershill 1-5 Lesmahagow SM -13/+13 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Knightswood 1-3 Blackthorn Rovers -19/+19 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Tannochside United 2-5 East Kilbride YM SM -32/+32 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Uddingston 4-3 Drumchapel United SM +16/-16 SSM - Champions Cup
24/09/2022 Glasgow Wellington 4-4 Plains -2/+2   SSM - Championship
24/09/2022 Saint Peter's Amateurs 3-3 East Lane -9/+9   SSM - Championship
24/09/2022 Southpark 3-3 Viewfield Rovers -1/+1   SSM - Championship
24/09/2022 Dean Park 4-2 North Glasgow Victory +9/-9   SSM - Development Div.
24/09/2022 Glasgow Deaf Athletic 4-3 East Kilbride Thistle Amateurs +4/-4   SSM - Development Div.
24/09/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 5-1 Villa United +6/-6   SSM - Development Div.
24/09/2022 Blantyre Soccer Academy 2-2 Crosslands United ±0/±0   SSM - Div. 1A
24/09/2022 Milngavie Wanderers SM 1-2 Braehead {GLA} -9/+9   SSM - Div. 1A
24/09/2022 Tynecastle Amateurs 2-3 Strathaven Dynamo +1/-1   SSM - Div. 1A
24/09/2022 Baillieston Thistle 10-1 Castle Rock +14/-14   SSM - Div. 1B
24/09/2022 Newmains United Amateurs 6-3 Greenock +18/-18   SSM - Div. 1B
24/09/2022 Stratton Southside 7-1 Westerlands SM +17/-17   SSM - Div. 1B
24/09/2022 Summerston 3-8 Port Glasgow Athletic -18/+18   SSM - Div. 1B
24/09/2022 Kirkintilloch Thistle 5-3 Glasgow South +5/-5   SSM - Premier Div.
24/09/2022 Shawbridge 1-3 UB United -2/+2   SSM - Premier Div.
24/09/2022 Southside 3-4 Bengal Lancers -4/+4   SSM - Premier Div.
24/09/2022 Braehead {STI} 20-3 Tower Bar ±0/±0   STI - Premier Div.
24/09/2022 Linlithgow Rose Community 5-3 Dollar Glen +3/-3   STI - Premier Div.
24/09/2022 Plean 2-1 Cowie United -4/+4   STI - Premier Div.
24/09/2022 Riverside 2-1 Westfield Colts +2/-2   STI - Premier Div.
24/09/2022 Benbecula 0-4 Barra -21/+21   UBA - Lg.
24/09/2022 Greenock High School FP U21 2-0 Strathclyde University U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
24/09/2022 Rutherglen Glencairn U21 9-2 East Kilbride Thistle U21 +6/-6   W21 - Premier Div.
24/09/2022 Stenhousemuir U21 3-4 Glasgow University U21 -19/+19   W21 - Premier Div.
24/09/2022 Blackhall 2-8 East Kilbride RR -5/+5   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Cambria 2-0 Newshot +6/-6   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Campsie 7-1 Greater Glasgow +13/-13   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Catrine 4-2 Gleniffer Thistle +5/-5   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Cumnock Amateurs 10-1 Southside +8/-8   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Dean Fenwick Thistle 1-6 Harestanes -1/+1   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Duncanrig 0-7 Glasgow Harp -5/+5   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Eaglesham 3-1 Bearsden -7/+7   WES - West Am. Cup 22-23
24/09/2022 Manhattan Blacks 4-6 Goldenhill ±0/±0   WES - West Am. Cup 22-23
21/09/2022 Shortlees 2-1 Stewarton United -1/+1 AYR - Eric White Memorial Trophy
20/09/2022 North West Skye 2-2 Portree -10/+10   SKY - Lg.
20/09/2022 Lanarkshire Thistle 3-5 Motherwell Athletic -15/+15   SSM - Development Div.
17/09/2022 Aberdeen University Amateurs 4-3 Burghmuir +9/-9   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Aboyne 10-1 Blackburn +19/-19   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 AC Mill Inn Academy 2-0 Auchnagatt Barons +16/-16   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Byron Sports Club 4-3 Glentanar Reflex -5/+5   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Cove Thistle 2-2 p Rattray's XI -6/+6   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Cowie Thistle 2-1 Continental -11/+11   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Echt 4-1 FC Polska -3/+3   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Ferryhill 1-13 BSFC -11/+11   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Fyvie 10-0 Ellon +7/-7   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Great Western United 0-2 Aberdeen University Colts -31/+31   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Halliburton 1-0 Stoneywood Parkvale Amateurs +5/-5   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Huntly Amateurs 7-0 West End United +5/-5   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Insch 5-0 Postal ALC +5/-5   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Kintore 3-4 JS XI +1/-1   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Monymusk 2-3 Glendale +2/-2   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Nicolls 2-1 Bridge of Don -7/+7   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Saint Laurence 1-2 Kincorth +3/-3   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Tarves 9-4 Ellon Thistle +3/-3   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Theologians North East 1-8 Turriff Thistle -8/+8   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Westdyke 2-3 Kemnay -2/+2   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Woodside 3-1 Kaimhill United -5/+5   ABD - Aberdeen FC Trophy
17/09/2022 Saint Marnans 1-0 Aberdeen Lads Club -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
17/09/2022 Alford 2-0 Tolbooth +5/-5   ABD - Premier Div.
17/09/2022 Bothan Victoria 2-4 New Cumnock -2/+2   AYR - Div. 2
17/09/2022 Tarbolton 2-1 Cumnock Amateurs +4/-4   AYR - Premier Div.
17/09/2022 Stow 3-5 Chirnside United -26/+26   BOR - A Div.
17/09/2022 Tweeddale Rovers 2-1 Duns +17/-17   BOR - A Div.
17/09/2022 Tweedmouth 3-5 Hawick Waverley -23/+23   BOR - A Div.
17/09/2022 Hawick Legion 3-3 Biggar United +9/-9   BOR - B Div.
17/09/2022 Hawick United 2-5 Leithen Rovers -14/+14   BOR - B Div.
17/09/2022 Selkirk Victoria 1-3 Coldstream Amateurs -25/+25   BOR - B Div.
17/09/2022 Newtown 1-4 Langlee -9/+9 BOR - Border Cup
17/09/2022 Jed Legion 0-1 Berwick Colts +1/-1   BOR - C Div.
17/09/2022 Earlston Rhymers 5-4 Ancrum -5/+5 BOR - Wright Cup
17/09/2022 Doune Castle 3-1 Cambusbarron Rovers +4/-4   CAL - Premier Div.
17/09/2022 East Kilbride YM 4-1 Saint Mungo +7/-7   CAL - Premier Div.
17/09/2022 Glasgow Harp 7-1 Milngavie Wanderers +12/-12   CAL - Premier Div.
17/09/2022 Saint Joseph's 1-1 Dalziel High School FP -7/+7   CAL - Premier Div.
17/09/2022 Milton 0-3 Dunblane Soccer Club -32/+32   CAL - President's Cup
17/09/2022 Clydebank AFC 1-5 Dunipace Amateurs -7/+7   CEN - Championship
17/09/2022 Steins Thistle 3-2 Campsie Minerva +4/-4   CEN - Championship
17/09/2022 Lesmahagow Amateurs 0-4 Saint Patrick's FP -30/+30   CEN - Premier Div.
17/09/2022 Bank Street Athletic 8-1 Kelso +6/-6   DSM - Div. 1
17/09/2022 Clepington Social 5-6 Dolphin +2/-2   DSM - Div. 1
17/09/2022 Craigie 3-1 Powrie +6/-6   DSM - Div. 1
17/09/2022 Dundee University Medics 0-1 Dundee Social +1/-1   DSM - Div. 1
17/09/2022 The Beat 1-3 Tayside Fire Brigade -11/+11   DSM - Div. 1
17/09/2022 Claverhouse 1-5 Polepark -13/+13   DSM - Div. 2
17/09/2022 Dundee Athletic 0-8 Monifieth Athletic -15/+15   DSM - Div. 2
17/09/2022 Fairmuir Social 2-3 Lochee Harp Amateurs ±0/±0   DSM - Div. 2
17/09/2022 Strathmartine Athletic 0-8 Saint Andrews {DSM} -12/+12   DSM - Div. 2
17/09/2022 Charlie Accies 2-2 The Maidens -4/+4   DSM - Premier Div.
17/09/2022 Dryburgh Athletic 1-0 Cairdy Thistle +5/-5   DSM - Premier Div.
17/09/2022 Occidental 2-5 Dundee United Sports Club -13/+13   DSM - Premier Div.
17/09/2022 Barclay Viewforth United 1-4 Niddrie Mission -10/+10   EDC - Lg.
17/09/2022 Central 0-5 Saint Mary's Metropolitan -1/+1   EDC - Lg.
17/09/2022 Gorgie United 8-1 Kirkliston Community Church +1/-1   EDC - Lg.
17/09/2022 Ladywell Baptist Church 3-4 Charlotte Chapel -4/+4   EDC - Lg.
17/09/2022 Port Seton 3-1 Bristo Castle -7/+7   EDC - Lg.
17/09/2022 Saint Columba's 2-1 Carrubbers -5/+5   EDC - Lg.
17/09/2022 Burnhill 2-2 KaisAyr +1/-1   FRI - Friendly
17/09/2022 AC Milanda 1-8 Bishopton -12/+12   GCO - Div. 1
17/09/2022 Cathcart 3-2 Tantallon Victoria +10/-10   GCO - Div. 1
17/09/2022 Glasgow Ansar 2-2 River Nevis -3/+3   GCO - Div. 1
17/09/2022 Rhu Colts 3-4 Cambuslang Football Academy -20/+20   GCO - Div. 1
17/09/2022 Burnhill 1-2 Erskine Youth +2/-2   GCO - Premier Div.
17/09/2022 Glasgow Medics 0-4 Lokomotiv Glasgow -33/+33   GCO - Premier Div.
17/09/2022 East Kilbride RR 2-2 Eaglesham {GGP} -13/+13   GGP - Div. 1
17/09/2022 Eastwood Parkmount 4-1 Saint Patrick's FP {GGP} +27/-27   GGP - Div. 1
17/09/2022 Carluke Thistle 2-1 Rhu {GGP} -10/+10   GGP - Div. 2
17/09/2022 Kirkfield United 3-0 Oban Saints {GGP} +8/-8   GGP - Div. 3
17/09/2022 Alloa Athletic Supporters 1-1 Queen's Park Supporters -3/+3   IFA - Lg.
17/09/2022 Benarty Astros 5-1 Saint Andrews +5/-5   KOF - Championship
17/09/2022 Glenrothes Amateurs 5-3 Kinross +2/-2   KOF - Championship
17/09/2022 Kincardine 1-6 Bridge of Earn -29/+29   KOF - Championship
17/09/2022 Markinch 8-0 Kinross Colts +14/-14   KOF - Championship
17/09/2022 Rosebank Athletic 1-2 Fife Thistle ±0/±0   KOF - Championship
17/09/2022 The Swifts 3-0 Burntisland United -2/+2   KOF - Championship
17/09/2022 Eastvale 1-2 Kennoway Star Hearts Amateurs -19/+19   KOF - Div. 1
17/09/2022 Kettle United 2-5 Leven -32/+32   KOF - Div. 1
17/09/2022 Leslie Hearts 3-0 Hearts of Beath +6/-6   KOF - Div. 1
17/09/2022 Methilhill Strollers 7-0 Lang Toun +4/-4   KOF - Div. 1
17/09/2022 United Colleges 4-1 Saint Monans Swallows +1/-1   KOF - Div. 1
17/09/2022 Kennoway 0-3 Kelty -33/+33   KOF - Premier Div.
17/09/2022 Lochgelly United 2-3 Leven United +6/-6   KOF - Premier Div.
17/09/2022 Pittenweem Rovers 0-0 Kirkcaldy YMCA +2/-2   KOF - Premier Div.
17/09/2022 Strathmiglo United 3-2 Auchtermuchty Bellvue -4/+4   KOF - Premier Div.
17/09/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 20-0 West Lothian Warriors +1/-1   LOT - Div. 2
17/09/2022 Meadowbank 2-0 Edinburgh Star +14/-14   LOT - Premier Div.
17/09/2022 Arbroath High School FP Reserves 0-0 Barnhill Reserves +6/-6   MID - Alliance Lg.
17/09/2022 Invergowrie Reserves 4-1 Arbroath Harp Reserves +21/-21   MID - Lunan Trophy
17/09/2022 Morgan Academy FP Reserves 4-2 Newport Reserves +2/-2   MID - Lunan Trophy
17/09/2022 Barnhill 1-3 Invergowrie -33/+33   MID - Premier Div.
17/09/2022 Carnoustie Panmure YM 2-3 Wellbank -14/+14   MID - Premier Div.
17/09/2022 Finavon 3-0 Arbroath Harp +9/-9   MID - Premier Div.
17/09/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 0-2 Morgan Academy FP -18/+18   MID - Premier Div.
17/09/2022 Newport 1-2 Arbroath High School FP -3/+3   MID - Premier Div.
17/09/2022 Burrelton Rovers 1-3 Breadalbane -26/+26   PER - Div. 1
17/09/2022 Fair City 4-6 Rattray -16/+16   PER - Div. 1
17/09/2022 Luncarty Amateurs 5-3 Kettins +23/-23   PER - Div. 1
17/09/2022 Abernethy 4-9 FC Romania -1/+1   PER - Div. 2
17/09/2022 Bridgeton United 3-5 Balmoral United -15/+15   PER - Div. 2
17/09/2022 Stanley 6-0 Auchterarder Primrose +16/-16   PER - Div. 2
17/09/2022 Port Glasgow Amateurs 5-3 Glynhill Moorcroft +13/-13   SAF - Premier Div.
17/09/2022 Beechwood Albion 0-2 Bo'ness United Community -21/+21   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Blackhall 2-1 Duncanrig +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Brechin Community 4-1 Sporting Tayside -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Cambria 3-1 Catrine +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Campsie 5-4 Bearsden -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Harestanes 3-2 Westerlands -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 5-4 Kirkton -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Kemnay Youth 2-4 Cammachmore -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Letham Community 1-3 Cannon Fodder -31/+31   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Manhattan Blacks 6-1 Southside Athletic +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 North Merchiston Vale 3-2 Musselburgh Windsor -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Re:Hope 2-7 Newshot -33/+33   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Saint James 6-1 Wolfhill +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Saint John's 1-4 Broughty United -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
17/09/2022 Croftfoot Parish 3-2 Glasgow Elim -7/+7   SEC - Div. 1
17/09/2022 Glasgow Free Churches 4-2 Houston & Killellan +18/-18   SEC - Div. 1
17/09/2022 Mearns Cart 6-2 Greenbank Church of Scotland +16/-16   SEC - Div. 1
17/09/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 2-2 Law Community -10/+10   SEC - Premier Div.
17/09/2022 Mount Kirk 2-2 Avendale -3/+3   SEC - Premier Div.
17/09/2022 Lerwick Spurs Reserves 3-1 Lerwick Celtic Reserves +14/-14 SHE - Bloomfield Cup
17/09/2022 Kyle 2-7 North West Skye -3/+3   SKY - Lg.
17/09/2022 Sleat & Strath 3-1 Mallaig +8/-8   SKY - Lg.
17/09/2022 Saint Peter's Amateurs 1-1 Southpark -10/+10   SSM - Championship
17/09/2022 West Dumbarton 5-0 Glasgow Deaf Athletic -1/+1   SSM - Development Div.
17/09/2022 Summerston 0-7 Castle Rock -31/+31   SSM - Div. 1B
17/09/2022 Bengal Lancers 4-2 Tannochside United +20/-20   SSM - Premier Div.
17/09/2022 Cowie United 0-2 Linlithgow Rose Community ±0/±0   STI - Premier Div.
17/09/2022 Plean 0-2 Alva +4/-4   STI - Premier Div.
17/09/2022 Riverside 8-1 Dollar Glen +17/-17   STI - Premier Div.
17/09/2022 Westfield Colts 5-0 Braehead {STI} +44/-44   STI - Premier Div.
17/09/2022 Bridgend U21 2-6 East Kilbride Thistle U21 -9/+9   W21 - Premier Div.
17/09/2022 Hamilton Accies Rocca U21 2-6 Greenock High School FP U21 -5/+5   W21 - Premier Div.
17/09/2022 Petershill U21 7-3 Drumchapel U21 +21/-21   W21 - Premier Div.
17/09/2022 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-3 Shotts Bon Accord U21 -8/+8   W21 - Premier Div.
17/09/2022 Wishaw Wycombe Wanderers U21 3-3 Pollok Juveniles -8/+8   W21 - Premier Div.
17/09/2022 Accies 1-2 Condorrat -15/+15   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Anniesland 3-4 Royalle Madrid +4/-4   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 AS Airdrie 6-3 Garrowhill Thistle +11/-11   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Baillieston Thistle 5-0 Glasgow Harp {GGP} +2/-2   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Bannockburn 4-0 Viewfield Rovers -1/+1   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Beith Amateurs 2-4 Uddingston -8/+8   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Bellfield 0-5 Oban Saints -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Black's Bar 0-2 West Kilbride -23/+23   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Blackthorn Rovers 0-4 Gartcosh United -2/+2   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Cambria {GGP} 3-5 Craigneuk -10/+10   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Cardross 2-3 Hillington +4/-4   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Castlemilk Dynamo 9-0 Saint Mungo U21 +1/-1   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Clydebank Amateurs 1-6 Gladstone Athletic -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Clydeside Athletic 5-0 Parkhall +8/-8   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Colquhoun United 2-7 Tollcross -14/+14   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Corinthians 0-3 Rutherglen Glencairn Amateurs -39/+39   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Croftpark 0-4 Pollok United -4/+4   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Crosshill Thistle 0-3 Kilmarnock Amateurs -14/+14   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Dirrans Athletic 2-3 Arthurlie Amateurs -7/+7   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Drongan United 4-3 Dunoon +5/-5   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Drumchapel United SM 4-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Dynamo East Kilbride 4-1 King's Park United +12/-12   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 East Dunbartonshire 7-1 Blantyre Soccer Academy +6/-6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 East End Villa 4-3 Cumbernauld -7/+7   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 East Kilbride Thistle Amateurs 1-3 Kings Park Rangers +4/-4   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 East Lane 3-4 Vale of Leven Amateurs -8/+8   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Fullarton Irvine 1-11 Chryston -3/+3   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Giffnock North p 0-0 Erskine -11/+11   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Glasgow South 4-6 East Kilbride Thistle Colts -17/+17   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Glasgow University Amateurs 2-5 Glasgow Wellington -34/+34   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Huntershill 2-0 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -1/+1   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Inverclyde 6-0 Busby +6/-6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 John Street 1-5 Netherton -21/+21   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Johnstone Burgh Amateurs 2-2 p King's Church -10/+10   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Kilbarchan Thistle 3-2 Rutherglen +11/-11   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Kilbirnie United 1-2 Singer +8/-8   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Kilwinning 1-3 Port Glasgow Athletic -2/+2   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Irvine p 2-2 Antonine -11/+11   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Kirkintilloch Thistle 5-1 Motherwell Athletic +1/-1   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Knightswood 0-2 Irvine Victoria Amateurs -23/+23   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Langcraigs 2-6 Calderglen -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Largs Thistle Amateurs 7-5 Glebe Hibernian +20/-20   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Lochgilphead Red Star 4-1 Boswell +3/-3   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Lomond 2-11 New Farm Loch -3/+3   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Mauchline United p 1-1 Shawbridge +2/-2   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Neilston Amateurs 7-0 Dennistoun Thistle +3/-3   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Newlands 3-1 Braehead {GLA} +17/-17   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 North East Thistle 2-2 p Southside +12/-12   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 North Glasgow Victory 3-13 Crosslands United -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Park Sports Project 7-1 Dumbarton Amateurs +5/-5   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Plains 1-7 Wishaw High School FP -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Rannoch 2-1 East Kilbride YM {GGP} +24/-24   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Rhu p 2-2 Stratton Southside -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Rothesay Brandane 9-0 Port Glasgow Old Boys Union +4/-4   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 South Glasgow 0-2 Stenhousemuir U21 -15/+15   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Southside United 3-4 Holytown Colts -15/+15   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Stanley Athletic 1-1 p Dumbarton Academy FP +11/-11   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Third Lanark 3-1 Giffnock Soccer Centre +14/-14   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 UB United 3-4 Castlemilk Old Boys Club -7/+7   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Villa United 0-3 Wishaw Wycombe Wanderers +3/-3   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Weir Recreation 3-1 Houston United +31/-31   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Westerlands {GGP} 0-2 Milngavie Wanderers SM -7/+7   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Westwood p 1-1 Glenvale Carlton -2/+2   WES - West Am. Cup 22-23
17/09/2022 Whitletts Victoria Amateurs 2-3 Lanarkshire Thistle -13/+13   WES - West Am. Cup 22-23
16/09/2022 Stonehaven Athletic 4-2 AC Mill Inn +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
16/09/2022 Stobswell 2-0 Fintry Athletic +7/-7 DSM - Adamson Memorial Cup
16/09/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 6-1 Port Glasgow Celtic +16/-16   WES - West Am. Cup 22-23
16/09/2022 Greenock 2-2 p Crosshouse Waverley -6/+6   WES - West Am. Cup 22-23
16/09/2022 Troon Dundonald 1-5 Dailly -14/+14   WES - West Am. Cup 22-23
14/09/2022 Linton Hotspur 6-3 Penicuik +35/-35   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
13/09/2022 Lesmahagow SM 10-2 Crosslands United +12/-12   SSM - Div. 1A
10/09/2022 Internazioswally 2-2 Fir Park Corner +6/-6   IFA - Lg.
10/09/2022 Queen's Park Supporters 3-0 Glasgow Piraten -4/+4   IFA - Lg.
08/09/2022 Portree 1-0 Kyleakin +16/-16   SKY - Lg.
08/09/2022 Braehead {STI} 2-1 Linlithgow Rose Community -7/+7   STI - Premier Div.
07/09/2022 Rannoch 1-6 Antonine -6/+6   GGP - Div. 3
07/09/2022 Bressay Sharks 4-3 Whalsay Reserves +3/-3   SHE - Reserve Lg.
07/09/2022 Ness United Reserves 3-5 Lerwick Spurs Reserves -6/+6   SHE - Reserve Lg.
03/09/2022 Saint Marnans 4-1 Continental +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
03/09/2022 Bervie Caledonian 6-1 Great Western United +25/-25   ABD - Div. 1 (North)
03/09/2022 Huntly Amateurs 1-4 JS XI -11/+11   ABD - Div. 1 (North)
03/09/2022 Kintore 2-3 Stoneywood Parkvale Amateurs -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
03/09/2022 Ferryhill 2-10 Ellon Thistle -14/+14   ABD - Div. 2 (East)
03/09/2022 Halliburton 1-1 Newmachar United Amateurs -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
03/09/2022 Postal ALC 8-1 West End United +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
03/09/2022 Beacon Rangers 2-7 Woodside -16/+16   ABD - Premier Div.
03/09/2022 Saint Laurence 4-0 Tolbooth +18/-18   ABD - Premier Div.
03/09/2022 Black's Bar 13-0 Beith Amateurs +23/-23   AYR - Div. 1
03/09/2022 Minishant 5-1 Onthank +26/-26   AYR - Div. 2
03/09/2022 Greenlaw 3-2 Tweedmouth +9/-9   BOR - A Div.
03/09/2022 Langholm Legion 3-0 Tweeddale Rovers +16/-16   BOR - A Div.
03/09/2022 Newtown 6-2 Chirnside United +18/-18   BOR - A Div.
03/09/2022 Ancrum 5-2 Selkirk Victoria +22/-22   BOR - B Div.
03/09/2022 Hawick Legion 3-1 Hawick United +15/-15   BOR - B Div.
03/09/2022 Eyemouth United 3-2 Kelso Thistle -9/+9   BOR - C Div.
03/09/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-4 Jed Legion -20/+20   BOR - C Div.
03/09/2022 Berwick Colts 2-4 Highfields United -20/+20 BOR - Collie Cup
03/09/2022 The Beat 1-6 Powrie -24/+24   DSM - Div. 1
03/09/2022 Monifieth Athletic 2-2 Saint Andrews {DSM} -11/+11   DSM - Div. 2
03/09/2022 Barclay Viewforth United 5-4 Charlotte Chapel -6/+6   EDC - Lg.
03/09/2022 Central 2-4 Bristo Castle -17/+17   EDC - Lg.
03/09/2022 Gorgie United 0-3 Saint Columba's -35/+35   EDC - Lg.
03/09/2022 Ladywell Baptist Church 5-5 Carrubbers +4/-4   EDC - Lg.
03/09/2022 Port Seton 10-1 Kirkliston Community Church +1/-1   EDC - Lg.
03/09/2022 White Lightning 4-2 Niddrie Mission +19/-19   EDC - Lg.
03/09/2022 Cambria {GGP} 1-5 East Kilbride YM {GGP} -8/+8   GGP - Div. 1
03/09/2022 Eaglesham {GGP} 1-3 Saint Patrick's FP {GGP} -11/+11   GGP - Div. 1
03/09/2022 Dynamo East Kilbride 1-3 Johnstone Burgh Amateurs -7/+7   GGP - Div. 2
03/09/2022 Livingston GS 5-1 Real Maroon +6/-6   IFA - Lg.
03/09/2022 Benarty Astros 2-3 Bridge of Earn -11/+11   KOF - Championship
03/09/2022 Hearts of Beath 3-0 United Colleges +22/-22   KOF - Div. 1
03/09/2022 Kelty 3-1 Strathmiglo United +22/-22   KOF - Premier Div.
03/09/2022 Back 2-1 Point +15/-15 LHA - Jock Stein Cup
03/09/2022 Longniddry Villa 6-1 Corstorphine Dynamo +11/-11   LOT - Championship
03/09/2022 Carrick Athletic 3-2 Mental Mechanics -9/+9   LOT - Div. 1
03/09/2022 Edinburgh Star 2-2 Sandys -2/+2   LOT - Premier Div.
03/09/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 4-1 Arbroath Harp +18/-18   MID - Premier Div.
03/09/2022 Aboyne 1-4 Newburgh Thistle -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 AC Mill Inn 1-5 Kemnay -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Arbroath High School FP 1-3 Invergowrie -28/+28   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Armadale Athletic 2-1 Kinross +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Auchnagatt Barons 1-2 Turriff Thistle -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Auchtermuchty Bellvue 0-1 Blackridge Vale of Craig -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Balerno Athletic 0-3 Kinross Colts -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Balgonie Scotia 4-3 Biggar United -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Ballinluig 4-3 Polepark +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Balmoral United 1-6 Cairdy Thistle -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Bank Street Athletic 4-0 Alyth +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Barca-Milton 2-1 Kennoway +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Barnhill 7-0 Dundee University Medics +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Bengal Lancers 1-6 Annbank United -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 1-2 Moorlands {OLD} +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Boswell 0-2 Gartcosh United +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Bridge of Don 1-3 Glendale -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Bridgeton United 3-1 Kinrossie Caledonian -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Broughty United 2-2 Saint John's -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Burntisland United 0-7 Dunfermline City -40/+40   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Callander Thistle 6-2 Garry O'Connor Academy ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Cammachmore 2-2 Kemnay Youth -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Cannon Fodder 2-2 Letham Community +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Cardross 0-5 Drumchapel +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Cathcart 5-6 King's Park United +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Clermiston 5-0 Danderhall Miners Welfare +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Corstorphine Dynamo Colts 1-8 Kirkcaldy YMCA -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Cupar Hearts 7-3 Rosebank Athletic -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 6-2 Edinburgh City Whites +16/-16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dollar Glen 3-5 Pittenweem Rovers -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dolphin 6-0 Vale of Atholl +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Drumchapel United SM 2-1 Glasgow Harp -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dryburgh Athletic 7-0 Carnoustie Panmure YM +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dunblane Soccer Club 5-0 Dunbar Athletic +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dundee Social 4-2 Rattray +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Dunoon 6-1 Mauchline United +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Earlston Rhymers 6-1 Leithen Rovers +30/-30   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 East Calder United 8-0 Pencaitland +40/-40   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 East End Thistle 2-3 Craigie -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 East Kilbride RR 6-2 Nethercraigs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Eastvale 1-0 Fife Thistle +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Eastwood Parkmount 2-1 Southside United +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Echt 2-0 Insch ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Edinburgh Harps 4-0 Mill +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Edinburgh Strollers 2-4 Alva -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Edinburgh University 2nds 0-3 University of Stirling Amateurs -35/+35   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Ellon 2-3 Aberdeen Lads Club +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Fair City 4-3 FC Romania -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Ferguslie 1-11 Third Lanark -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Finavon 3-1 Luncarty Amateurs -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Fyvie 4-0 Burghmuir +23/-23   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Glasgow Island 5-1 Busby +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Glasgow Wellington 4-2 Law Community -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Glenrothes Amateurs 3-2 Leven -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Glenvale Carlton 2-5 Houston United ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Hawick Colts 2-4 The Swifts -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Heriot-Watt University Amateurs 5-0 Loanhead +19/-19   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Hunterfield Vale 0-2 Tranent Amateurs -18/+18   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Kelso 4-0 Strathmartine Athletic -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Kettle United 0-1 Leslie Hearts -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Kirkton 4-4 Jeanfield Swifts Amateurs +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Langlee 7-3 Saint Andrews +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Largs Thistle Amateurs 6-1 Condorrat +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Leven United 2-0 Dunipace Amateurs -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Linlithgow Rose Community 4-0 Saint Boswells +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Lochgelly United 1-2 Milton -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Methilhill Strollers 2-3 Kirkliston & South Queensferry -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Monymusk 3-2 Bon Accord City +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Musselburgh Windsor 2-2 North Merchiston Vale +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Neilston Amateurs 4-1 Singer +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 New Farm Loch 6-0 Dennistoun Thistle ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Newtonhill 2-3 Tarves +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Occidental 3-2 Fintry Athletic +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Parktool Athletic 2-3 Dundee United Sports Club +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Penicuik 2-2 Linton Hotspur -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Port Glasgow Old Boys Union 2-3 Braehead {GLA} +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Ratho Athletic 4-2 Tranent Foresters -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Rattray's XI 0-5 Cowie Thistle -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Saint Monans Swallows 1-3 Stow +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Saint Peter's Amateurs 0-2 Oban Saints -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Sporting Tayside 3-3 Brechin Community +10/-10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Stanley 5-7 Kettins +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Steins Thistle 2-1 North Berwick -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Stewarton United 7-0 Glasgow Deaf Athletic ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Stobswell 2-1 Lochee Harp Amateurs -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Stonehaven Athletic 3-2 AC Mill Inn Academy -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Tollcross 3-4 Rothesay Brandane -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Tollcross Thistle 8-1 Fernieside +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Troon Dundonald 1-2 Dinamo Paisley -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Vale of Leven Amateurs 2-4 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -16/+16   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Wellbank 3-4 Claverhouse -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 West Kilbride 9-1 Drongan United +32/-32   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Westerlands {GGP} 0-3 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs -29/+29   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Wishaw High School FP 5-1 Park Sports Project +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Wolfhill 5-5 Saint James +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
03/09/2022 Kings Park Baptist Church 0-4 Houston & Killellan -30/+30   SEC - Div. 1
03/09/2022 South Glasgow 3-3 Avendale -2/+2   SEC - Premier Div.
03/09/2022 Ness United 2-1 Whalsay +10/-10 SHE - County Shield
03/09/2022 Shetland Banks 3-1 Delting Reserves +21/-21   SHE - Reserve Lg.
03/09/2022 Wastside Rebels 2-2 Scalloway Reserves -2/+2   SHE - Reserve Lg.
03/09/2022 Mallaig 10-0 Portree +4/-4   SKY - Lg.
03/09/2022 Portree Juniors 9-1 Kyle +12/-12   SKY - Lg.
03/09/2022 Barra 6-0 Benbecula +20/-20 UBA - Billy McNeill Cup
03/09/2022 Drumchapel U21 5-1 Shotts Bon Accord U21 +7/-7   W21 - Premier Div.
03/09/2022 Stamperland U21 1-6 Saint Cadoc's Youth Club U21 -17/+17   W21 - Premier Div.
03/09/2022 Wishaw Wycombe Wanderers U21 3-2 East Kilbride Thistle U21 -3/+3   W21 - Premier Div.
02/09/2022 Harris 1-0 Lochs -4/+4   LHA - Lg.
02/09/2022 East United 3-1 Kirkwall Hotspurs +14/-14 ORK - Heddle Cup
02/09/2022 Bearsden 0-0 Campsie +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 6-2 Craighalbert +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Catrine 2-2 Cambria ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Charlie Accies 5-0 Newport +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Colquhoun United 0-5 Calderglen -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Corinthians 3-9 Saint Joseph's -35/+35   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Crosshouse Waverley 0-3 Castlemilk Old Boys Club -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Cumbernauld 2-4 Summerston -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Cumnock Amateurs 5-1 Campsie Minerva +20/-20   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Dean Park 0-6 Hillington -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Duncanrig 3-3 Blackhall -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 East Dunbartonshire 7-0 North Glasgow Victory ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 East Kilbride Thistle Colts 4-0 Langcraigs -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Galston United 4-2 Glynhill Moorcroft +10/-10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Gladstone Athletic 1-4 Arthurlie Amateurs -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Glasgow Free Churches 3-1 Weir Recreation +28/-28   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Gleniffer Thistle 2-6 Tannochside United -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Goldenhill 3-4 Irvine Thistle -21/+21   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Greenock High School FP 4-1 Glebe Hibernian +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Kilbarchan Thistle 0-4 Port Glasgow Amateurs -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Kincardine 4-1 Westfield Colts +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Kincorth 2-0 Alford -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Kirkfield United 3-4 Plains +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Milngavie Wanderers 6-1 Glasgow Harp {GGP} +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Motherwell Athletic 2-4 Rutherglen Glencairn Amateurs -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Netherton 2-1 Lokomotiv Glasgow +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Newlands 3-1 Viewfield Rovers +10/-10   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Newmains United Amateurs 1-3 Irvine Victoria Amateurs -26/+26   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 North Kelvin United 2-8 Erskine -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Parkhall 0-4 Rutherglen Glencairn U21 -23/+23   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Pollok United 2-7 Lesmahagow Amateurs -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Port Glasgow Athletic 1-2 Giffnock North +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Saint Mungo 4-1 Kilwinning -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Saint Mungo U21 4-2 Lomond +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Saint Patrick's FP 15-0 Croftpark ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Shortlees 9-1 Lanarkshire Thistle ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Southside Athletic 3-3 Manhattan Blacks +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Strathaven Dynamo 2-4 Easterhouse Football Academy Amateurs -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Strathclyde University 2-4 Knightswood -26/+26   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Uddingston 7-3 Accies +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 West Dumbarton 2-0 Inter Glasgow -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Westerlands 1-1 Harestanes +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
02/09/2022 Lerwick Thistle 6-10 Lerwick Spurs -14/+14   SHE - Premier Div.
02/09/2022 Kyleakin 0-4 Sleat & Strath -14/+14   SKY - Lg.
02/09/2022 Iochdar Saints 5-2 North Uist United +1/-1 UBA - Billy McNeill Cup
01/09/2022 Kirkwall Hotspurs Reserves p 0-0 Kirkwall Thorfinn Reserves -11/+11 ORK - Reid Cup
01/09/2022 Burrelton Rovers 2-2 Kettins +3/-3   PER - Div. 1
01/09/2022 Fair City 3-10 Jeanfield Swifts Amateurs -17/+17   PER - Div. 1
01/09/2022 Bridgeton United 0-2 Saint John's -4/+4   PER - Div. 2
01/09/2022 Vale of Atholl 0-4 Ballinluig -3/+3   PER - Div. 2
01/09/2022 Wolfhill 4-0 Kinrossie Caledonian -1/+1   PER - Div. 2
01/09/2022 Mount Kirk 3-2 Greater Glasgow -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
01/09/2022 Stratton Southside 5-1 Holytown Colts +25/-25   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
01/09/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 6-0 East Kilbride YM SM +21/-21   SCO - Scottish Am. Cup 22-23
01/09/2022 Braehead {STI} 7-1 Cowie United +1/-1   STI - Premier Div.