SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
JUNE 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/06/2024 High Ormlie Hotspur p 1-1 Wick Groats -2/+2 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Maryburgh 1-2 Avoch -11/+11 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Pentland United 5-0 Lybster +3/-3 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Rendall 1-4 Ness -6/+6 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Stornoway Athletic 3-1 Inverness Athletic Amateurs +23/-23 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Stromness Athletic 1-2 Helmsdale United -15/+15 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Tomatin United 1-2 Sleat & Strath -1/+1 HIG - Highland Am. Cup 24
29/06/2024 Melvich 2-5 Lochbroom +2/-2   NWS - Lg.
29/06/2024 Golspie Stafford 5-3 Tain Thistle +1/-1 NWS - Stafford Cup
29/06/2024 Eriskay 0-6 Barra -15/+15   UBA - Lg.
29/06/2024 Portree Juniors 1-0 Fort William Reserves +2/-2   WHI - Lg.
28/06/2024 Black Rock Rovers 7-2 Culbokie +14/-14 HIG - Highland Am. Cup 24
28/06/2024 Stornoway United 0-8 Lochs -32/+32   LHA - Lg.
28/06/2024 Kirkwall Hotspurs 2-2 p Kirkwall Thorfinn +3/-3 ORK - Heddle Cup
28/06/2024 North Uist United 2-3 Iochdar Saints +2/-2   UBA - Lg.
28/06/2024 Portree 1-3 North West Skye +2/-2 WHI - Ross Cup
27/06/2024 Keiss 4-1 Watten +3/-3   CAI - Div. 2
27/06/2024 Thurso Pentland 1-4 Thurso Academicals -1/+1   CAI - Div. 2
27/06/2024 Top Joe's 1-5 Thurso Swifts -15/+15   CAI - Div. 2
27/06/2024 Kirkwall Hotspurs Reserves 1-4 Dounby Athletic Club Reserves -35/+35   ORK - Reserve Lg.
27/06/2024 Kirkwall Thorfinn Reserves 1-4 Kirkwall Rovers Reserves -15/+15   ORK - Reserve Lg.
27/06/2024 Rendall Reserves 2-4 East United Reserves -21/+21   ORK - Reserve Lg.
26/06/2024 Auctioneers 0-4 Highland Athletic -29/+29   INV - Div. 2
26/06/2024 CK FC 5-0 Gilham Flooring Ness Thistle +37/-37   INV - Div. 2
26/06/2024 Kirkhill 5-0 Glen Urquhart +4/-4   INV - Div. 2
26/06/2024 Muir of Ord Rovers 3-4 Culbokie +5/-5   INV - Div. 2
26/06/2024 Carloway 3-2 Lochs -7/+7   LHA - Lg.
26/06/2024 Ness 3-6 Point -18/+18   LHA - Lg.
26/06/2024 Golspie Stafford 7-1 Brora Wanderers +1/-1   NWS - Lg.
26/06/2024 Lerwick Spurs Reserves 1-1 Whalsay Reserves -13/+13   SHE - B Lg.
26/06/2024 North Isles 1-4 Delting -21/+21   SHE - B Lg.
26/06/2024 Scalloway Reserves 4-4 Lerwick Celtic Reserves +1/-1   SHE - B Lg.
26/06/2024 Whitedale Reserves 6-1 Ness United Reserves +5/-5   SHE - B Lg.
25/06/2024 Castletown 3-2 High Ormlie Hotspur +16/-16   CAI - Div. 1
25/06/2024 Lybster 0-4 Wick Groats -9/+9   CAI - Div. 1
25/06/2024 Pentland United 8-1 Wick Thistle +6/-6   CAI - Div. 1
25/06/2024 Staxigoe United 3-2 John o' Groats -7/+7   CAI - Div. 1
25/06/2024 Drakies 4-2 Contin +6/-6   INV - Div. 1
25/06/2024 Fortrose & Rosemarkie Union 4-2 Black Rock Rovers +26/-26   INV - Div. 1
25/06/2024 Stratton Wanderers 4-4 Hill Rovers -1/+1   INV - Div. 1
25/06/2024 Tomatin United 6-4 Gellions +1/-1   INV - Div. 1
25/06/2024 Kirkwall Rovers 1-3 Kirkwall Hotspurs -13/+13 ORK - Heddle Cup
25/06/2024 Stromness Athletic 3-4 Kirkwall Thorfinn -11/+11 ORK - Heddle Cup
25/06/2024 Southend 1-6 North Uist United -27/+27   UBA - Lg.
25/06/2024 North West Skye 2-2 Kyleakin -9/+9   WHI - Lg.
24/06/2024 Ardersier 2-3 Culloden Blacksmiths -19/+19   INV - Premier Div.
24/06/2024 Balloan/Loch Ness 1-9 Avoch -25/+25   INV - Premier Div.
24/06/2024 Inverness Athletic Amateurs 3-1 Maryburgh +17/-17   INV - Premier Div.
24/06/2024 Back 6-0 Stornoway United +1/-1   LHA - Lg.
24/06/2024 Point 3-1 Carloway +4/-4   LHA - Lg.
24/06/2024 Stornoway Athletic 3-1 Westside +17/-17   LHA - Lg.
24/06/2024 Harray 3-3 Kirkwall Wanderers -5/+5   ORK - B Lg.
24/06/2024 Kirkwall Accies 0-11 Dounby Athletic Club -13/+13   ORK - B Lg.
22/06/2024 Lamlash 4-1 Brodick +7/-7   ARR - Lg.
22/06/2024 Helmsdale United 1-3 Tain Thistle -21/+21   NWS - Lg.
22/06/2024 Inver 0-2 Golspie Stafford -1/+1   NWS - Lg.
22/06/2024 Lochbroom 4-3 Brora Wanderers -9/+9   NWS - Lg.
22/06/2024 Lochinver 7-1 Melvich +2/-2   NWS - Lg.
22/06/2024 Ness United Reserves 2-6 Lerwick Spurs Reserves -14/+14   SHE - B Lg.
22/06/2024 North Isles 2-2 Scalloway Reserves -3/+3   SHE - B Lg.
22/06/2024 Shetland Banks 0-13 Whitedale Reserves -2/+2   SHE - B Lg.
22/06/2024 Barra 3-0 Stornoway Athletic +14/-14 WIS - Co-op Cup
22/06/2024 Harris 3-1 Point +28/-28 WIS - Co-op Cup
22/06/2024 North Uist United 2-4 Ness +1/-1 WIS - Co-op Cup
21/06/2024 Dounby Athletic Club 6-0 Kirkwall Wanderers -1/+1   ORK - B Lg.
21/06/2024 Lerwick Celtic 2-1 Lerwick Spurs +6/-6   SHE - Premier Div.
21/06/2024 Whalsay 3-1 Ness United +2/-2   SHE - Premier Div.
21/06/2024 Whitedale 5-1 Lerwick Thistle +2/-2   SHE - Premier Div.
21/06/2024 Benbecula 3-5 Eriskay -24/+24   UBA - Lg.
20/06/2024 CK FC 3-3 Highland Athletic -2/+2   INV - Div. 2
20/06/2024 Culbokie 5-1 Auctioneers +2/-2   INV - Div. 2
20/06/2024 Kirkhill 1-1 Muir of Ord Rovers -8/+8   INV - Div. 2
20/06/2024 Slackbuie Rovers 6-1 Glen Urquhart +29/-29   INV - Div. 2
20/06/2024 Kirkwall Thorfinn Reserves 2-1 Kirkwall Hotspurs Reserves +10/-10   ORK - Reserve Lg.
20/06/2024 Rendall Reserves 1-2 Kirkwall Rovers Reserves -1/+1   ORK - Reserve Lg.
20/06/2024 Stromness Athletic Reserves 0-2 Dounby Athletic Club Reserves -15/+15   ORK - Reserve Lg.
19/06/2024 Bressay Sharks 6-2 Whalsay Reserves +27/-27   SHE - B Lg.
19/06/2024 Delting 2-3 Lerwick Thistle Reserves -21/+21   SHE - B Lg.
19/06/2024 Lerwick Celtic Reserves 1-0 Wastside Rebels -8/+8   SHE - B Lg.
18/06/2024 Contin 0-1 Fortrose & Rosemarkie Union -10/+10   INV - Div. 1
18/06/2024 G16 United 1-10 Hill Rovers -34/+34   INV - Div. 1
18/06/2024 Stratton Wanderers 1-4 Drakies -14/+14   INV - Div. 1
18/06/2024 Melvich 3-4 Brora Wanderers -1/+1   NWS - Lg.
18/06/2024 East United 1-2 Kirkwall Thorfinn -11/+11 ORK - Heddle Cup
18/06/2024 Firth 0-10 Stromness Athletic -3/+3 ORK - Heddle Cup
18/06/2024 Rendall 2-8 Kirkwall Hotspurs -26/+26 ORK - Heddle Cup
17/06/2024 Southend {ARR} 6-1 Lamlash +5/-5   ARR - Lg.
17/06/2024 Avoch 7-0 Tomatin +2/-2   INV - Premier Div.
17/06/2024 Maryburgh 2-1 Balloan/Loch Ness -8/+8   INV - Premier Div.
17/06/2024 Carloway 1-5 Back -22/+22   LHA - Lg.
17/06/2024 Ness 0-3 Stornoway Athletic -27/+27   LHA - Lg.
17/06/2024 Westside 1-2 Point -12/+12   LHA - Lg.
17/06/2024 Dounby Athletic Club 2-0 Harray -8/+8   ORK - B Lg.
17/06/2024 Kirkwall Wanderers 2-2 Orphir +4/-4   ORK - B Lg.
17/06/2024 Lerwick Thistle 1-4 Whalsay -5/+5 SHE - Fraser Cup
17/06/2024 Ness United 0-4 Whitedale -23/+23 SHE - Fraser Cup
17/06/2024 Scalloway 2-5 Lerwick Celtic -12/+12 SHE - Fraser Cup
15/06/2024 Black Rock Rovers 3-1 Tomatin United +5/-5 INV - Div. 1 Cup
15/06/2024 Culbokie 3-2 Highland Athletic -9/+9 INV - Div. 2 Cup
15/06/2024 Muir of Ord Rovers 1-4 Kirkhill -19/+19 INV - Div. 2 Cup
15/06/2024 Lerwick Thistle Reserves 4-2 Wastside Rebels +11/-11   SHE - B Lg.
15/06/2024 Scalloway Reserves 8-1 Shetland Banks +2/-2   SHE - B Lg.
15/06/2024 Lerwick Celtic 6-3 Whitedale +26/-26 SHE - Madrid Cup
15/06/2024 Eriskay 1-4 Iochdar Saints -16/+16   UBA - Lg.
14/06/2024 North Uist United 1-7 Benbecula -27/+27   UBA - Lg.
13/06/2024 Kirkwall Rovers Reserves 4-0 East United Reserves +7/-7   ORK - Reserve Lg.
13/06/2024 Rendall Reserves 1-1 Kirkwall Thorfinn Reserves -2/+2   ORK - Reserve Lg.
13/06/2024 Stromness Athletic Reserves 2-6 Kirkwall Hotspurs Reserves -16/+16   ORK - Reserve Lg.
12/06/2024 Cowie Thistle 2-1 Kincorth -2/+2   ABD - Premier Div.
12/06/2024 Wick Thistle 3-1 Lybster +11/-11   CAI - Div. 1
12/06/2024 Thurso Swifts 3-1 Thurso Academicals +10/-10   CAI - Div. 2
12/06/2024 Watten 1-2 Halkirk ±0/±0   CAI - Div. 2
12/06/2024 CK FC 1-7 Culbokie -12/+12   INV - Div. 2
12/06/2024 Gilham Flooring Ness Thistle 2-0 Highland Athletic +4/-4   INV - Div. 2
12/06/2024 Kirkhill 2-1 Auctioneers -4/+4   INV - Div. 2
12/06/2024 Slackbuie Rovers 2-5 Muir of Ord Rovers -9/+9   INV - Div. 2
12/06/2024 Harris 2-4 Stornoway Athletic -7/+7   LHA - Lg.
12/06/2024 Westside 4-0 Back +24/-24   LHA - Lg.
12/06/2024 Kirkwall Wanderers 0-13 Dounby Athletic Club -1/+1   ORK - B Lg.
12/06/2024 Saint John's 3-2 Jeanfield Swifts Amateurs +18/-18 PER - President's Cup
12/06/2024 Delting 4-4 Whitedale Reserves +6/-6   SHE - B Lg.
12/06/2024 Ness United Reserves 4-6 Lerwick Celtic Reserves -13/+13   SHE - B Lg.
12/06/2024 North Isles 5-1 Bressay Sharks +9/-9   SHE - B Lg.
12/06/2024 Steins Thistle 2-1 Greenock High School FP +8/-8   SPA - Championship PO
11/06/2024 High Ormlie Hotspur 5-0 John o' Groats +4/-4   CAI - Div. 1
11/06/2024 Pentland United 7-0 Castletown +9/-9   CAI - Div. 1
11/06/2024 Wick Groats 0-5 Staxigoe United -53/+53   CAI - Div. 1
11/06/2024 Black Rock Rovers 3-0 Gellions ±0/±0   INV - Div. 1
11/06/2024 Drakies 9-2 G16 United +7/-7   INV - Div. 1
11/06/2024 Fortrose & Rosemarkie Union 6-1 Stratton Wanderers +16/-16   INV - Div. 1
11/06/2024 Tomatin United 3-5 Contin -29/+29   INV - Div. 1
11/06/2024 Golspie Stafford 3-1 Tain Thistle ±0/±0   NWS - Lg.
11/06/2024 Helmsdale United 9-1 Embo +2/-2   NWS - Lg.
11/06/2024 Lochbroom 5-3 Lochinver +8/-8   NWS - Lg.
11/06/2024 East United 4-0 Kirkwall Hotspurs +15/-15   ORK - A Lg.
11/06/2024 Kirkwall Rovers 7-0 Firth +2/-2   ORK - A Lg.
11/06/2024 Rendall 1-5 Kirkwall Thorfinn -14/+14   ORK - A Lg.
11/06/2024 Stanley 3-2 Alyth +4/-4 PER - Consolation Cup
11/06/2024 Sleat & Strath 6-4 North West Skye +8/-8   WHI - Lg.
10/06/2024 Woodside 2-2 Cowie Thistle +7/-7   ABD - Premier Div.
10/06/2024 Thurso Pentland 0-2 Watten -4/+4   CAI - Div. 2
10/06/2024 Top Joe's 0-4 Keiss -13/+13   CAI - Div. 2
10/06/2024 Garrowhill Thistle 3-0 Saint Patrick's FP {GGP} +14/-14 GGP - Spring Cup
10/06/2024 Ardersier 4-1 Tomatin -1/+1   INV - Premier Div.
10/06/2024 Avoch 0-3 Maryburgh -26/+26   INV - Premier Div.
10/06/2024 Culloden Blacksmiths 5-5 Balloan/Loch Ness +5/-5   INV - Premier Div.
10/06/2024 Inverness Athletic Amateurs 9-0 Conon Bridge +12/-12   INV - Premier Div.
10/06/2024 Kirkwall Accies 2-0 Orphir -3/+3   ORK - B Lg.
10/06/2024 Lerwick Spurs 4-1 Lerwick Thistle -1/+1   SHE - Premier Div.
10/06/2024 Ness United 1-3 Whitedale -11/+11   SHE - Premier Div.
10/06/2024 Scalloway 4-4 Lerwick Celtic +5/-5   SHE - Premier Div.
08/06/2024 Cowie Thistle 1-3 Echt -21/+21   ABD - Premier Div.
08/06/2024 Pentland United 2-1 Wick Groats +8/-8 CAI - Colin MacLeod Cup
08/06/2024 Real Maroon 2-1 KaisAyr +16/-16   IFA - Lg.
08/06/2024 Inverness Athletic Amateurs 2-1 Avoch +13/-13 INV - Premier Cup
08/06/2024 Brora Wanderers 3-3 Helmsdale United +12/-12   NWS - Lg.
08/06/2024 Melvich 0-5 Inver -5/+5   NWS - Lg.
08/06/2024 Tain Thistle 6-1 Lochbroom +23/-23   NWS - Lg.
08/06/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 8-1 Stanley +11/-11 PER - President's Cup
08/06/2024 Saint John's 3-2 Balmoral United -2/+2 PER - President's Cup
08/06/2024 Croftfoot Parish 6-2 Greenbank Church of Scotland +1/-1   SEC - Div. 1
08/06/2024 Mearns Cart 1-6 Fullarton Irvine -15/+15   SEC - Div. 1
08/06/2024 Bressay Sharks 3-4 Ness United Reserves -1/+1   SHE - B Lg.
08/06/2024 Lerwick Celtic Reserves 1-2 Delting -13/+13   SHE - B Lg.
08/06/2024 Whitedale Reserves 5-1 Lerwick Thistle Reserves -1/+1   SHE - B Lg.
08/06/2024 Knightswood Amateurs 5-2 Glasgow Wellington +14/-14   SSM - Championship Promotion PO
08/06/2024 Mallaig 3-0 North West Skye +18/-18 WHI - GF MacRae Cup
08/06/2024 Benbecula 3-1 Carloway +24/-24 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Harris 5-0 Southend +7/-7 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Iochdar Saints 2-3 Point ±0/±0 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Lochs 2-2 p North Uist United -6/+6 WIS - Co-op Cup
08/06/2024 Ness 5-0 Eriskay +8/-8 WIS - Co-op Cup
07/06/2024 Southend {ARR} 9-1 Brodick +4/-4   ARR - Lg.
07/06/2024 High Ormlie Hotspur 3-1 Castletown -2/+2   CAI - Div. 1
07/06/2024 Wick Thistle 0-2 Staxigoe United -8/+8   CAI - Div. 1
07/06/2024 Halkirk 0-2 Watten -31/+31 CAI - Eain Mackintosh Cup
07/06/2024 Wishaw Wycombe Wanderers 3-1 Saint Joseph's +14/-14 CAL - William Turner Challenge Cup
07/06/2024 East Kilbride RR 2-0 Antonine -4/+4 GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
07/06/2024 Auctioneers 4-2 Slackbuie Rovers ±0/±0   INV - Div. 2
07/06/2024 CK FC 3-7 Kirkhill -26/+26   INV - Div. 2
07/06/2024 Gilham Flooring Ness Thistle 0-2 Culbokie -5/+5   INV - Div. 2
07/06/2024 East United 3-1 Kirkwall Rovers +2/-2   ORK - A Lg.
07/06/2024 Firth 0-9 Kirkwall Hotspurs -4/+4   ORK - A Lg.
07/06/2024 Kirkwall Thorfinn 0-1 Stromness Athletic -10/+10   ORK - A Lg.
07/06/2024 Breadalbane 4-3 Vale of Earn +7/-7 PER - Smith Lg. Cup
07/06/2024 Campsie 3-1 Plean +12/-12 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
07/06/2024 Kyleakin 3-4 Portree -21/+21   WHI - Lg.
06/06/2024 Thurso Swifts 0-3 Lybster -14/+14 CAI - Eain Mackintosh Cup
06/06/2024 East United Reserves 1-1 Kirkwall Hotspurs Reserves +5/-5   ORK - Reserve Lg.
06/06/2024 Kirkwall Thorfinn Reserves 1-3 Dounby Athletic Club Reserves -23/+23   ORK - Reserve Lg.
06/06/2024 Stromness Athletic Reserves 6-1 Rendall Reserves +37/-37   ORK - Reserve Lg.
06/06/2024 Methven Athletic 2-8 Auchterarder Primrose -13/+13   PER - Div. 2
06/06/2024 Castlemilk Old Boys Club 5-2 Greenock High School FP +15/-15 SPA - Bunrigh Lg. Cup
05/06/2024 JS XI 5-2 AC Mill Inn +36/-36   ABD - Div. 1 (North)
05/06/2024 Saint Patrick's FP {GGP} p 3-3 Kilbarchan Thistle -3/+3 GGP - Spring Cup
05/06/2024 Culbokie 5-3 Gilham Flooring Ness Thistle -1/+1   INV - Div. 2
05/06/2024 Glen Urquhart 1-5 Muir of Ord Rovers -19/+19   INV - Div. 2
05/06/2024 Kirkhill 3-3 CK FC -7/+7   INV - Div. 2
05/06/2024 Slackbuie Rovers 1-5 Auctioneers -20/+20   INV - Div. 2
05/06/2024 Golspie Stafford 5-1 Helmsdale United +12/-12   NWS - Lg.
05/06/2024 Shetland Banks 0-6 North Isles -5/+5   SHE - B Lg.
05/06/2024 Wastside Rebels 2-5 Lerwick Spurs Reserves -2/+2   SHE - B Lg.
05/06/2024 Whalsay Reserves 3-4 Scalloway Reserves -5/+5   SHE - B Lg.
05/06/2024 Stornoway United 0-6 Stornoway Athletic -9/+9 WIS - Co-op Cup
04/06/2024 Cowie Thistle 3-0 Tolbooth +4/-4 ABD - Association Trophy
04/06/2024 Newtown 1-6 Langlee -14/+14   BOR - A Div.
04/06/2024 Pentland United 1-3 High Ormlie Hotspur -23/+23 CAI - Eain Mackintosh Cup
04/06/2024 Thurso Academicals 0-6 Staxigoe United -14/+14 CAI - Eain Mackintosh Cup
04/06/2024 Top Joe's 1-4 Halkirk -10/+10 CAI - Eain Mackintosh Cup
04/06/2024 Ardersier 3-3 Inverness Athletic Amateurs +2/-2   INV - Premier Div.
04/06/2024 Contin 4-0 Gellions +26/-26   INV - Div. 1
04/06/2024 G16 United 1-5 Fortrose & Rosemarkie Union -12/+12   INV - Div. 1
04/06/2024 Hill Rovers 4-6 Drakies -10/+10   INV - Div. 1
04/06/2024 Stratton Wanderers 0-6 Tomatin United -19/+19   INV - Div. 1
04/06/2024 East United 4-0 Rendall +6/-6   ORK - A Lg.
04/06/2024 Kirkwall Thorfinn 8-2 Firth ±0/±0   ORK - A Lg.
04/06/2024 Stromness Athletic 4-0 Kirkwall Rovers +11/-11   ORK - A Lg.
04/06/2024 Jeanfield Swifts Amateurs 1-0 Vale of Earn +8/-8   PER - Div. 1
04/06/2024 Bridgeton United 0-4 Alyth -20/+20 PER - Consolation Cup
04/06/2024 Wolfhill 2-3 Stanley +3/-3 PER - Consolation Cup
04/06/2024 Balmoral United 3-0 Burrelton Rovers +26/-26   PER - President's Cup
04/06/2024 Kinnoull Reds 8-2 Abernethy +2/-2   PER - President's Cup
04/06/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 4-1 South Glasgow +6/-6   SEC - Premier Div.
04/06/2024 Dennistoun Thistle 5-4 Glasgow Elim -4/+4   SEC - Div. 1
04/06/2024 Steins Thistle 3-1 Arthurlie Amateurs +3/-3 SPA - M & M Trophy
03/06/2024 Garrowhill Thistle 2-0 Kirkfield United +9/-9 GGP - Spring Cup
03/06/2024 Conon Bridge 4-1 Balloan/Loch Ness +27/-27   INV - Premier Div.
03/06/2024 Culloden Blacksmiths 0-4 Avoch -3/+3   INV - Premier Div.
03/06/2024 Tomatin 1-6 Maryburgh -2/+2   INV - Premier Div.
03/06/2024 Back 1-3 Ness -29/+29   LHA - Lg.
03/06/2024 Lochs 1-0 Westside +21/-21   LHA - Lg.
03/06/2024 Point 3-0 Harris ±0/±0   LHA - Lg.
03/06/2024 Stornoway United 0-8 Carloway -10/+10   LHA - Lg.
03/06/2024 Dounby Athletic Club 12-0 Orphir +1/-1   ORK - B Lg.
03/06/2024 Kirkwall Accies 3-3 Harray -13/+13   ORK - B Lg.
03/06/2024 Lerwick Spurs 4-2 Scalloway -3/+3   SHE - Premier Div.
03/06/2024 Lerwick Thistle Reserves 2-7 Ness United Reserves -24/+24   SHE - B Lg.
03/06/2024 Plean 0-3 Westfield Colts -29/+29   STI - Premier Div.
01/06/2024 Bon Accord City 2-12 Tolbooth -12/+12   ABD - Div. 1 (East)
01/06/2024 Continental 2-3 Kintore -5/+5   ABD - Div. 2 (North)
01/06/2024 Northstar 5-2 Newmachar United Amateurs +32/-32   ABD - Div. 2 (North)
01/06/2024 Kincorth 4-0 AC Mill Inn +18/-18 ABD - Aberdeen FC Trophy
01/06/2024 Giffnock North 2-1 East Kilbride YM +5/-5   CAL - Premier Div.
01/06/2024 Saint Joseph's 3-1 Wishaw Wycombe Wanderers +11/-11   CAL - Premier Div.
01/06/2024 South East Saints 6-1 Central +35/-35 EDC - Consolation Cup
01/06/2024 Saint Columba's 3-2 Saint Mary's Metropolitan +12/-12 EDC - Lg. Cup
01/06/2024 Avoch 3-1 Back +2/-2   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Culbokie 2-1 Ardersier +19/-19   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Dounby Athletic Club 0-2 Helmsdale United -7/+7   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Fort William Reserves 1-6 Wick Groats ±0/±0   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Halkirk 1-3 Stornoway Athletic -5/+5   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Harris 1-2 Rendall -8/+8   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Inverness Athletic Amateurs 5-2 Carloway +5/-5   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Kirkwall Thorfinn 1-2 High Ormlie Hotspur +1/-1   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Lerwick Thistle 4-5 Lybster -1/+1   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Maryburgh 3-1 Contin -8/+8   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Pentland United 11-0 North Isles +1/-1   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Scalloway 1-2 Black Rock Rovers -5/+5   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Stromness Athletic 2-1 Tain Thistle -3/+3   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Tomatin United 2-1 Golspie Stafford +18/-18   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 Wick Thistle 1-2 Sleat & Strath -10/+10   HIG - Highland Am. Cup 24
01/06/2024 KaisAyr 1-2 Livingston GS -6/+6 IFA - Glyn Price Vase/Lg.
01/06/2024 Fir Park Corner 3-1 Queen's Park Supporters +3/-3 IFA - Scottish Cup/Lg.
01/06/2024 Bridgeton United 16-0 Abernethy +1/-1 PER - Consolation Cup
01/06/2024 Letham Community 0-2 Alyth -8/+8 PER - Consolation Cup
01/06/2024 Stanley 6-0 Wolfhill +9/-9   PER - President's Cup
01/06/2024 United Churches of Ayr 4-1 Law Community +19/-19   SEC - Premier Div.
01/06/2024 Dennistoun Thistle 1-4 Fullarton Irvine -27/+27   SEC - Div. 1
01/06/2024 Hope Community Church Barlanark 1-5 Mearns Cart -4/+4   SEC - Div. 1
01/06/2024 Houston & Killellan 6-1 Greenbank Church of Scotland +11/-11   SEC - Div. 1
01/06/2024 Cumbernauld Colts Amateurs 3-0 King's Church +31/-31 SEC - Fraser Trophy
01/06/2024 Shetland Banks 0-5 Bressay Sharks -11/+11   SHE - B Lg.
01/06/2024 Wastside Rebels 1-5 Delting -16/+16   SHE - B Lg.
01/06/2024 Whitedale Reserves 5-0 Scalloway Reserves +5/-5   SHE - B Lg.
01/06/2024 Greenock High School FP 1-0 Steins Thistle +1/-1   SPA - Championship
01/06/2024 Gartcosh United 1-0 Campsie Minerva -2/+2   SPA - Premier Div.
01/06/2024 Castlemilk Old Boys Club 3-1 Bannockburn +6/-6 SPA - Bunrigh Lg. Cup
01/06/2024 Dumbarton U19 2-0 Giffnock Soccer Centre U19 +5/-5   SPA - U19 Lg.
01/06/2024 Gleniffer Thistle U19 3-3 Cumbernauld Pumas U19 +2/-2   SPA - U19 Lg.
01/06/2024 Drumchapel United SM 4-0 Dinamo Paisley +14/-14   SSM - Premier Div.
01/06/2024 Glasgow Wellington p 2-2 Singer +5/-5   SSM - Championship Promotion PO
01/06/2024 Beechwood Albion 2-1 Plean +10/-10   STI - Premier Div.