SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
FEBRUARY 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
27/02/2022 Cove Thistle 5-0 Woodside +26/-26 NOR - North Am. Cup 19-20
26/02/2022 Banchory 4-1 JS XI ±0/±0   ABD - Aberdeen FC Trophy
26/02/2022 Echt 4-3 Newtonhill -10/+10   ABD - Aberdeen FC Trophy
26/02/2022 Saint Marnans 1-2 Fyvie -6/+6   ABD - Aberdeen FC Trophy
26/02/2022 Saint Laurence 3-0 Continental +9/-9   ABD - Association Trophy
26/02/2022 Stoneywood Parkvale Amateurs 0-2 Cammachmore -26/+26   ABD - Association Trophy
26/02/2022 Aboyne 4-1 Ferryhill +3/-3 ABD - Barclay Cook Cup
26/02/2022 Bon Accord City 2-3 Jesus House Aberdeen -7/+7 ABD - Barclay Cook Cup
26/02/2022 AC Mill Inn Academy 5-2 West End United -2/+2 ABD - Dickie Trophy
26/02/2022 Great Western United 5-3 Faithlie United -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
26/02/2022 Kemnay 3-1 Ellon Thistle -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
26/02/2022 Aberdeen University Amateurs 1-6 Tolbooth -23/+23   ABD - Div. 1 (North)
26/02/2022 Bridge of Don 0-1 Blackburn -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
26/02/2022 Ellon 0-3 Turriff Thistle -9/+9   ABD - Div. 1 (North)
26/02/2022 FC Polska 1-3 BSFC -18/+18   ABD - Div. 1 (North)
26/02/2022 Auchnagatt Barons 11-1 Theologians North East +12/-12   ABD - Div. 2 (East)
26/02/2022 Middlefield Wasps 3-2 Postal ALC +20/-20   ABD - Div. 2 (East)
26/02/2022 Glentanar Reflex 2-4 Aberdeen University Colts -6/+6   ABD - Div. 2 (North)
26/02/2022 Kemnay Youth 0-3 Huntly Amateurs -17/+17   ABD - Div. 2 (North)
26/02/2022 Monymusk 4-1 Newmachar United Amateurs +31/-31   ABD - Div. 2 (North)
26/02/2022 Rattray's XI 1-0 Insch +5/-5 ABD - Premier Trophy
26/02/2022 Kintore 1-3 Westdyke -10/+10 ABD - White Cup
26/02/2022 Irvine 12-2 Whitletts Victoria Amateurs +11/-11   AYR - Div. 1
26/02/2022 Kilwinning Rangers Amateurs 5-2 Mauchline United +10/-10   AYR - Div. 2A
26/02/2022 Bellfield 1-4 Kilmarnock United -15/+15   AYR - Div. 2B
26/02/2022 Darvel Victoria 1-3 Bonnyton Thistle Amateurs +3/-3   AYR - Div. 2B
26/02/2022 Kilmarnock Amateurs 2-3 Glenafton -18/+18   AYR - Div. 2B
26/02/2022 New Farm Loch 2-1 Dirrans Athletic -3/+3 AYR - James Scott Memorial Trophy
26/02/2022 Crosshouse Waverley 0-0 p Galston United +4/-4 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
26/02/2022 Cumnock Amateurs 5-0 Drongan United +5/-5 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
26/02/2022 Dailly 1-1 p Annbank United -4/+4 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
26/02/2022 Glenburn Miners Welfare 4-0 Catrine +3/-3 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
26/02/2022 Duns 5-0 Tweeddale Rovers +7/-7   BOR - A Div.
26/02/2022 Hawick Waverley 0-1 Chirnside United -8/+8   BOR - A Div.
26/02/2022 Langlee 5-0 Ancrum ±0/±0   BOR - A Div.
26/02/2022 Newtown 2-3 Langholm Legion -7/+7   BOR - A Div.
26/02/2022 Biggar United 3-4 Stow -8/+8   BOR - B Div.
26/02/2022 Jed Legion 1-2 Tweedmouth +9/-9   BOR - B Div.
26/02/2022 Kelso Thistle 3-4 Gala Hotspur -2/+2   BOR - B Div.
26/02/2022 Leithen Rovers 3-2 Coldstream Amateurs -6/+6   BOR - B Div.
26/02/2022 Lauder 1-0 Gala Fairydean Rovers Amateurs -1/+1   BOR - C Div.
26/02/2022 Spittal Rovers 5-2 Hawick Colts +5/-5   BOR - C Div.
26/02/2022 Dunblane Soccer Club 7-0 Holytown Colts +9/-9   CAL - Div. 1
26/02/2022 Kilsyth 1-10 Saint Joseph's -36/+36   CAL - Div. 1
26/02/2022 Rothesay Brandane 7-1 Callander Thistle +45/-45   CAL - Div. 1
26/02/2022 University of Stirling Amateurs 1-4 Cambusbarron Rovers -9/+9   CAL - Div. 1
26/02/2022 Westerlands 3-2 Finnart Amateurs ±0/±0   CAL - Div. 1
26/02/2022 Thorn Athletic p 1-1 Eaglesham -5/+5 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
26/02/2022 Cambria 1-4 Dalziel High School FP -34/+34   CAL - Premier Div.
26/02/2022 East Kilbride YM 2-0 Glasgow University Amateurs -5/+5   CAL - Premier Div.
26/02/2022 Glasgow Harp 1-4 Giffnock North -29/+29   CAL - Premier Div.
26/02/2022 Milngavie Wanderers 2-2 Dumbarton Academy FP +7/-7   CAL - Premier Div.
26/02/2022 Strathclyde University 1-3 Stenhousemuir Community -9/+9   CAL - Premier Div.
26/02/2022 Bearsden 0-5 West Park United +1/-1   CEN - Championship
26/02/2022 Garrowhill Thistle 2-1 Blantyre Reamonn Gormley Memorial ±0/±0   CEN - Championship
26/02/2022 Tower Hearts 2-0 Campsie Minerva ±0/±0   CEN - Championship
26/02/2022 Castlemilk Dynamo 4-0 Greenock High School FP +7/-7   CEN - Premier Div.
26/02/2022 Fallin 4-1 Lesmahagow Amateurs +27/-27   CEN - Premier Div.
26/02/2022 Harestanes 5-3 Wishaw High School FP +10/-10   CEN - Premier Div.
26/02/2022 Uddingston Anvil 1-10 Gartcosh United -37/+37   CEN - Premier Div.
26/02/2022 Clarks 3-3 The Beat -4/+4   DSM - Div. 1
26/02/2022 Cannon Fodder 0-2 Kelso -1/+1   DSM - Div. 1 Lg. Cup
26/02/2022 Dundee West 1-6 Kirkton -58/+58   DSM - Div. 1 Lg. Cup
26/02/2022 Parktool Athletic 3-0 Dundee University Medics +27/-27   DSM - Div. 1 Lg. Cup
26/02/2022 The Maidens 7-2 Whitfield Tavern +16/-16   DSM - Div. 1 Lg. Cup
26/02/2022 Saint James 3-1 Dolphin -3/+3   DSM - Div. 2
26/02/2022 Riverside West End 13-2 Dundee Athletic +1/-1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
26/02/2022 Saint Andrews Colts {DSM} 3-3 Tayside Fire Brigade +10/-10   DSM - Div. 2 Lg. Cup
26/02/2022 Strathmartine Athletic 0-6 Sporting Tayside -12/+12   DSM - Div. 2 Lg. Cup
26/02/2022 Powrie 0-7 Occidental -32/+32   DSM - Premier Div.
26/02/2022 Stobswell 2-2 Charlie Accies -12/+12   DSM - Premier Div.
26/02/2022 Dundee North End Amateurs 7-4 Riverside Community Sports Club +14/-14   DSM - Premier Lg. Cup
26/02/2022 Dundee United Sports Club 4-1 Bank Street Athletic +6/-6   DSM - Premier Lg. Cup
26/02/2022 Edinburgh Star 3-1 Steins Thistle +17/-17 EAS - East Am. Cup 21-22
26/02/2022 Central 1-2 Niddrie Mission +9/-9   EDC - Lg.
26/02/2022 Charlotte Chapel 2-1 Ladywell Baptist Church -6/+6   EDC - Lg.
26/02/2022 Saint Mary's Metropolitan 1-1 Port Seton -1/+1   EDC - Lg.
26/02/2022 Greig Park Rangers 5-0 Kinross Colts A +6/-6 FIF - Fife Am. Cup 21-22
26/02/2022 Kennoway 1-3 Bowhill Rovers -17/+17 FIF - Fife Am. Cup 21-22
26/02/2022 Strathmiglo United 4-2 Newburgh Juveniles -2/+2 FIF - Fife Am. Cup 21-22
26/02/2022 Burnhill 0-1 Lomond -7/+7   GCO - Div. 1A
26/02/2022 Greater Glasgow 0-5 Southside White Cart -7/+7   GCO - Div. 1A
26/02/2022 King's Park United 5-1 Croftpark +1/-1   GCO - Div. 1A
26/02/2022 Cambuslang Football Academy Pirates 1-1 DTI -10/+10   GCO - Div. 1B
26/02/2022 Cambuslang United 5-1 Tantallon Victoria +4/-4   GCO - Div. 1B
26/02/2022 Glasgow Ansar 2-2 Cathcart -8/+8   GCO - Div. 1B
26/02/2022 Glasgow Medics 2-1 MSM ±0/±0   GCO - Glasgow Colleges FA Cup
26/02/2022 Lokomotiv Glasgow 1-0 Southside United +10/-10   GCO - Premier Div.
26/02/2022 Clydeside Athletic 0-1 Glasgow Island -9/+9   GCO - Premier Lg. Cup
26/02/2022 Rosehill United 1-6 Saint David's -10/+10   GCO - Premier Lg. Cup
26/02/2022 Rossvale Kelvinbridge 3-4 Singer -5/+5   GCO - Premier Lg. Cup
26/02/2022 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 5-2 Langcraigs ±0/±0   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
26/02/2022 Rhu {GGP} 1-2 Westerlands {GGP} -7/+7   GGP - Div. 1
26/02/2022 Belleaire AFC 0-2 Eastwood Parkmount B -20/+20   GGP - Div. 2
26/02/2022 East Kilbride RR 3-3 Giffnock Soccer Centre -6/+6   GGP - Div. 2
26/02/2022 John Street 0-9 Newshot -21/+21   GGP - Div. 2
26/02/2022 Oban Saints {GGP} 2-3 Viewfield Rovers {GGP} +9/-9   GGP - Div. 3A
26/02/2022 Craigneuk 5-3 Vale of Leven Amateurs +7/-7   GGP - Div. 3B
26/02/2022 Pollok Amateurs 1-6 Ferguslie Star -5/+5   GGP - Div. 3B
26/02/2022 AC Milanda 3-5 Dean Park -3/+3   GSM - Div. 1
26/02/2022 Dumbarton Amateurs 1-5 MTK Holytown -7/+7   GSM - Div. 1
26/02/2022 Newmains Hammers 2-3 Baillieston Thistle +4/-4   GSM - Div. 1
26/02/2022 Strathclyde University {GSM} 0-4 Glenavon Thistle -6/+6   GSM - Div. 1
26/02/2022 Bellahouston 9-2 East Kilbride Harp +19/-19   GSM - GDSML Trophy
26/02/2022 Braehead {GLA} 0-1 East Kilbride Thistle Colts -7/+7   GSM - Premier Div.
26/02/2022 Finnieston Park 3-4 Bishopton -19/+19   GSM - Premier Div.
26/02/2022 KaisAyr 3-2 Queen's Park Supporters -6/+6 IFA - IFA Challenge Cup
26/02/2022 Alloa Athletic Supporters 3-1 Glasgow Piraten -7/+7   IFA - Lg.
26/02/2022 Fir Park Corner 3-1 Internazioswally -1/+1   IFA - Lg.
26/02/2022 Saint Monans Swallows 1-3 Hearts of Beath -9/+9   KOF - Championship
26/02/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 2-5 Leven -3/+3   KOF - Div. 1
26/02/2022 Leslie Hearts 2-0 Kettle United +6/-6   KOF - Div. 1
26/02/2022 Methilhill Strollers 6-0 Kirkcaldy Blues +4/-4   KOF - Div. 1
26/02/2022 Pittenweem Rovers 7-0 Kinross +8/-8   KOF - Premier Div.
26/02/2022 Dunbar Athletic 0-4 Tollcross Thistle -3/+3 LOT - Challenge Cup
26/02/2022 Craigshill Thistle 2-6 Ratho Athletic -24/+24   LOT - Championship
26/02/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 0-1 Pencaitland +3/-3   LOT - Div. 1 East
26/02/2022 Restalrig 4-5 Loanhead Miners Welfare -16/+16   LOT - Div. 1 East
26/02/2022 Bathgate 1-4 Loganlea United -11/+11   LOT - Div. 1 West
26/02/2022 East Calder United 1-1 Balerno Athletic -7/+7   LOT - Div. 1 West
26/02/2022 Meadowbank 1-1 Edinburgh Harps -13/+13 LOT - Logan Cup
26/02/2022 Mill 5-2 Leith Athletic Amateurs +32/-32 LOT - Logan Cup
26/02/2022 Corstorphine Dynamo 1-2 Edinburgh University 2nds -3/+3 LOT - Rex Gallacher Cup
26/02/2022 Bank of Scotland Strollers 1-2 Cavalry Park -12/+12 LOT - Rex Gallacher Cup
26/02/2022 Fernieside 7-2 Edinburgh University 4ths +20/-20 LOT - Ronnie Travers Cup
26/02/2022 Longniddry Villa 4-2 East Linton +11/-11 LOT - Ronnie Travers Cup
26/02/2022 Polbeth United 1-2 Heriot-Watt University Amateurs +9/-9 LOT - Victory Cup
26/02/2022 Arbroath High School FP Reserves B 2-4 Invergowrie Reserves -27/+27   MID - Alliance Lg. 2
26/02/2022 Forfar Athletic Amateurs Reserves 3-1 Brechin Community Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg. 2
26/02/2022 Carnoustie Panmure YM 2-1 Newport -2/+2   MID - Div. 1
26/02/2022 Dundee University 0-10 Finavon -2/+2   MID - Fairfield Cup
26/02/2022 Invergowrie 2-0 Forfar Athletic Amateurs +1/-1   MID - Fairfield Cup
26/02/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 0-3 Barnhill -12/+12   MID - Fairfield Cup
26/02/2022 Carnoustie Panmure YM Reserves 0-2 Newport Reserves -10/+10   MID - Lunan Trophy
26/02/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 2-4 Morgan Academy FP Reserves -17/+17   MID - Lunan Trophy
26/02/2022 Arbroath High School FP 6-0 Morgan Academy FP +34/-34   MID - Premier Div.
26/02/2022 Merpro 2-0 Arbroath Harp +12/-12   MID - Premier Div.
26/02/2022 Nicolls 3-0 Aberdeen Grammar +11/-11 NOR - North Am. Cup 21-22
26/02/2022 Tarves 1-1 p Kaimhill United -13/+13 NOR - North Am. Cup 21-22
26/02/2022 Fintry Athletic p 2-2 Cairdy Thistle -6/+6 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
26/02/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 1-2 Dryburgh Athletic -16/+16 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
26/02/2022 Wellbank 2-3 Rattray -4/+4 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
26/02/2022 Letham Colts 0-9 Kettins -4/+4 PER - Perthshire Cup
26/02/2022 Claremont 6-3 Busby +30/-30   SAF - Div. 1
26/02/2022 Duncanrig {SAF} 4-0 Carlton YMCA +30/-30   SAF - Div. 1
26/02/2022 Arthurlie Amateurs p 1-1 Inverclyde -8/+8   SAF - Jimmy Marshall Cup
26/02/2022 Baljaffray 12-0 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SAF - Jimmy Marshall Cup
26/02/2022 Glynhill Moorcroft p 2-2 Easthall Star -7/+7   SAF - Jimmy Marshall Cup
26/02/2022 Neilston Amateurs 3-2 Rutherglen -3/+3   SAF - Jimmy Marshall Cup
26/02/2022 Parkhall 1-1 p Port Glasgow Amateurs ±0/±0   SAF - Jimmy Marshall Cup
26/02/2022 Mount Kirk 4-4 Mearns Churches -12/+12 SEC - Atholl Cup - Div. 1
26/02/2022 Tollcross 5-1 Kings Park Baptist Church -1/+1 SEC - Atholl Cup - Div. 1
26/02/2022 Re:Hope 4-4 Cumbernauld Colts Amateurs -4/+4 SEC - Atholl Cup - Premier Div.
26/02/2022 Trinity 3-0 Greenbank Church of Scotland -3/+3   SEC - Div. 1
26/02/2022 King's Church 6-1 Houston & Killellan +4/-4   SEC - Premier Div.
26/02/2022 Stanley Athletic 6-2 Port Glasgow United +16/-16   SSM - Championship A
26/02/2022 Glasgow Wellington 2-3 Saint Peter's Amateurs -2/+2   SSM - Championship B
26/02/2022 Huntershill 4-0 Southpark +8/-8   SSM - Championship B
26/02/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 1-2 Shotts Bon Accord Amateurs -13/+13   SSM - Championship C
26/02/2022 Moorlands {OLD} 8-3 Wishaw Rangers +19/-19   SSM - Championship C
26/02/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 1-5 Blackhall -46/+46   SSM - Development Div.
26/02/2022 Kirkintilloch Thistle p 2-2 Bengal Lancers -7/+7 SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
26/02/2022 Manhattan Blacks 2-4 Royalle Madrid -22/+22 SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
26/02/2022 Netherton 1-2 Blantyre Soccer Academy -9/+9 SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
26/02/2022 Shawbridge 4-0 Plains +26/-26   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
26/02/2022 Tannochside United 6-0 Viewfield Rovers +11/-11 SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
26/02/2022 Southside 1-3 AS Airdrie -12/+12   SSM - Premier Div.
26/02/2022 Dinamo Paisley 0-4 Glasgow South -25/+25 SSM - Strathclyde Cup
26/02/2022 East Dunbartonshire 3-2 UB United +1/-1   SSM - Strathclyde Cup
26/02/2022 Port Glasgow Athletic 0-2 Maryhill Thistle -2/+2   SSM - Strathclyde Cup
26/02/2022 Chryston 6-3 Clackmannan Community -1/+1 STI - Colley Trophy
26/02/2022 Beechwood Albion 2-2 Dollar Glen -12/+12   STI - Div. 1
26/02/2022 Cowie United 2-4 Riverside +2/-2   STI - Div. 1
26/02/2022 Linlithgow Rose Community 4-2 Campsie -2/+2   STI - Div. 1
26/02/2022 Bellshill Athletic U21 2-3 Glasgow University U21 -11/+11   W21 - Premier Div.
26/02/2022 Johnstone Burgh U21 3-4 Linwood Rangers -17/+17   W21 - Premier Div.
26/02/2022 Pollok Juveniles 0-4 Cambuslang Rangers U21 -12/+12   W21 - Premier Div.
26/02/2022 Rutherglen Glencairn U21 8-1 Third Lanark U21 +4/-4   W21 - Premier Div.
26/02/2022 Ardeer West Recreation 2-2 p Houston United -7/+7 WES - West Am. Cup 21-22
26/02/2022 Saint Patrick's FP p 2-2 Castlemilk Old Boys Club -10/+10 WES - West Am. Cup 21-22
25/02/2022 AC Mill Inn 1-4 Cowie Thistle +1/-1   ABD - Association Trophy
25/02/2022 Carrubbers 0-4 Bristo Castle -45/+45   EDC - Lg.
22/02/2022 MTK Holytown 3-2 Barshaw -4/+4   GSM - Div. 1
22/02/2022 Greenbank Church of Scotland 4-0 West Hamilton +16/-16   SEC - Div. 1
19/02/2022 Stonehaven Athletic 4-4 Tolbooth +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
19/02/2022 Beith Amateurs 3-1 Catrine +13/-13   AYR - Div. 1
19/02/2022 Largs Thistle Amateurs 2-2 Galston United +8/-8   AYR - Div. 1
19/02/2022 Black's Bar 1-3 Kilmarnock Amateurs -28/+28   AYR - Div. 2B
19/02/2022 Darvel Victoria 1-7 Bellfield -13/+13   AYR - Div. 2B
19/02/2022 Kilwinning Rangers Amateurs 0-3 Kilmarnock United -27/+27 AYR - James Scott Memorial Trophy
19/02/2022 Irvine Victoria Amateurs 1-3 West Kilbride -13/+13 AYR - James Scott Memorial Trophy
19/02/2022 New Farm Loch 3-0 Onthank -3/+3 AYR - James Scott Memorial Trophy
19/02/2022 Stewarton United 3-4 Dirrans Athletic -20/+20   AYR - Premier Div.
19/02/2022 Annbank United 5-0 Minishant ±0/±0 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
19/02/2022 Cumnock Amateurs 5-1 Crosshill Thistle +2/-2 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
19/02/2022 Glenburn Miners Welfare 4-2 Troon Dundonald -3/+3 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
19/02/2022 Whitletts Victoria Amateurs 0-5 Crosshouse Waverley -26/+26 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
19/02/2022 Ancrum 0-3 Greenlaw -4/+4 BOR - Beveridge Cup
19/02/2022 Highfields United 1-3 Berwick Colts -24/+24 BOR - Sanderson Cup
19/02/2022 Lauder 5-3 Tweeddale Rovers Colts +11/-11 BOR - Sanderson Cup
19/02/2022 Selkirk Victoria 2-6 Stow -4/+4 BOR - Walls Cup
19/02/2022 Callander Thistle 2-0 Holytown Colts +5/-5   CAL - Div. 1
19/02/2022 Glasgow Harp p 2-2 Dumbarton Academy FP -1/+1 CAL - Douglas Smith Lg. Cup
19/02/2022 Glasgow University Amateurs 1-5 Milngavie Wanderers -22/+22   CAL - Premier Div.
19/02/2022 Stenhousemuir Community 4-2 Cambria +3/-3   CAL - Premier Div.
19/02/2022 Thorn Athletic 1-0 Dalziel High School FP -7/+7   CAL - Premier Div.
19/02/2022 Finnart Amateurs 1-3 Wishaw Wycombe Wanderers -10/+10   CAL - William Turner Challenge Cup
19/02/2022 Rhu 1-6 Dunblane Soccer Club -22/+22   CAL - William Turner Challenge Cup
19/02/2022 Strathclyde University 1-2 Milton -2/+2   CAL - William Turner Challenge Cup
19/02/2022 Tower Hearts 1-2 West Park United -8/+8   CEN - Championship
19/02/2022 Castlemilk Dynamo 1-2 Drumchapel -6/+6   CEN - Premier Div.
19/02/2022 Harestanes 1-1 Gartcosh United -8/+8   CEN - Premier Div.
19/02/2022 Wishaw High School FP 5-0 Uddingston Anvil +8/-8   CEN - Premier Div.
19/02/2022 Braehead {STI} 3-1 Edinburgh University 2nds -3/+3 EAS - East Am. Cup 21-22
19/02/2022 Saughton Sounders 1-2 Tollcross Thistle +1/-1 EAS - East Am. Cup 21-22
19/02/2022 Edinburgh United Vale 0-11 Fallin -10/+10 EAS - East Am. Cup 21-22
19/02/2022 Steins Thistle 2-0 Loganlea United +14/-14 EAS - East Am. Cup 21-22
19/02/2022 White Lightning 1-3 Saint Mary's Metropolitan -4/+4 EDC - ECFA Knockout Cup
19/02/2022 Barclay Viewforth United 1-3 Gorgie United -19/+19   EDC - Lg.
19/02/2022 Carrubbers 3-5 Niddrie Mission -1/+1   EDC - Lg.
19/02/2022 Port Seton 4-0 Bristo Castle -2/+2   EDC - Lg.
19/02/2022 Burntisland United 1-4 The Swifts -7/+7 FIF - Fife Am. Cup 21-22
19/02/2022 Cupar Hearts 4-3 Leven United +1/-1 FIF - Fife Am. Cup 21-22
19/02/2022 Markinch p 3-3 Leslie Hearts -9/+9 FIF - Fife Am. Cup 21-22
19/02/2022 Pittenweem Rovers 4-0 Methilhill Strollers +17/-17 FIF - Fife Am. Cup 21-22
19/02/2022 Burnhill 0-2 King's Park United +1/-1   GCO - Div. 1A
19/02/2022 Cambuslang Football Academy 1-5 Greater Glasgow -18/+18   GCO - Div. 1A
19/02/2022 Glasgow Medics 4-4 Croftpark -11/+11   GCO - Div. 1A
19/02/2022 Cathcart 0-5 DTI -21/+21   GCO - Div. 1B
19/02/2022 Glasgow Island 3-1 Rossvale Kelvinbridge +3/-3   GCO - Premier Lg. Cup
19/02/2022 Royal Union 6-1 Rosehill United +21/-21   GCO - Premier Lg. Cup
19/02/2022 Singer 5-1 Clydeside Athletic +25/-25   GCO - Premier Lg. Cup
19/02/2022 Southside United 2-1 Lokomotiv Glasgow -3/+3   GCO - Premier Lg. Cup
19/02/2022 South Lochaber Thistle 2-3 Erskine -19/+19   GGP - Div. 1
19/02/2022 Westerlands {GGP} 1-0 Glasgow University Amateurs {GGP} +8/-8   GGP - Div. 1
19/02/2022 Belleaire AFC 1-5 John Street -21/+21   GGP - Div. 2
19/02/2022 Strathclyde University {GGP} 0-2 Langcraigs -15/+15   GGP - Div. 2
19/02/2022 Giffnock Soccer Centre Reds 0-5 Colquhoun United -16/+16   GGP - Div. 3A
19/02/2022 Boswell 2-3 Craigneuk -7/+7   GGP - Div. 3B
19/02/2022 Ferguslie Star 8-0 Kirkfield United +21/-21   GGP - Div. 3B
19/02/2022 East Kilbride YM {GGP} 6-2 East Kilbride RR +27/-27 GGP - President's Lg. Cup
19/02/2022 Baillieston Thistle 13-1 Clyde Athletic ±0/±0   GSM - Div. 1
19/02/2022 Dean Park 5-3 AC Milanda -2/+2   GSM - Div. 1
19/02/2022 Glebe Hibernian 8-0 BSC Glasgow Amateurs +1/-1   GSM - Div. 1
19/02/2022 Moorpark Athletic 1-4 MTK Holytown -3/+3   GSM - Div. 1
19/02/2022 East Kilbride Thistle Colts 7-0 Cleland +21/-21   GSM - Premier Div.
19/02/2022 Kirkcaldy Blues 0-4 Kincardine -1/+1   KOF - Div. 1
19/02/2022 Leven 1-0 Glenrothes Strollers ±0/±0   KOF - Div. 1
19/02/2022 Balgonie Scotia 5-1 Kelty +4/-4   KOF - Premier Div.
19/02/2022 Kirkcaldy YMCA 3-2 Lumphinnans United -3/+3   KOF - Premier Div.
19/02/2022 University of Saint Andrews 6-0 Kinross +4/-4   KOF - Premier Div.
19/02/2022 Bo'ness United Community 2-1 Heriot-Watt University Amateurs -5/+5 LOT - Centenary Cup
19/02/2022 Edinburgh Harps 2-1 Cavalry Park +5/-5   LOT - Championship
19/02/2022 Longniddry Villa 1-3 Leith Athletic Amateurs -16/+16   LOT - Div. 1 East
19/02/2022 Bathgate 2-3 Armadale Athletic -22/+22   LOT - Div. 1 West
19/02/2022 Loanhead Miners Welfare 2-4 East Calder United -17/+17 LOT - Ian McDonald Cup
19/02/2022 Musselburgh Windsor 1-6 Ratho Athletic -25/+25 LOT - Rex Gallacher Cup
19/02/2022 Meadowbank 2-5 Sandys -25/+25   LOT - Venture Scotland Cup
19/02/2022 Carrick Athletic 4-1 Mill +1/-1 LOT - Victory Cup
19/02/2022 Arbroath High School FP Reserves B 1-0 Barnhill Reserves +15/-15 MID - Alliance Cup
19/02/2022 Morgan Academy FP Reserves 4-2 Arbroath Harp Reserves +9/-9   MID - Alliance Lg. 1
19/02/2022 Invergowrie Reserves 2-1 Carnoustie Panmure YM Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg. 2
19/02/2022 Barnhill 5-0 Brechin Community +2/-2 MID - Bremner Cup
19/02/2022 Carnoustie Panmure YM 14-0 Dundee University +7/-7   MID - Fairfield Cup
19/02/2022 Merpro 2-3 Invergowrie -19/+19   MID - Fairfield Cup
19/02/2022 Newport 5-5 Forfar Athletic Amateurs -6/+6   MID - Fairfield Cup
19/02/2022 Arbroath Harp 3-2 Morgan Academy FP +4/-4   MID - Premier Div.
19/02/2022 Arbroath High School FP 2-4 Finavon -12/+12   MID - Premier Div.
19/02/2022 Broughty United 3-1 Vale of Earn +1/-1 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
19/02/2022 Occidental 2-1 Saint James +3/-3 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
19/02/2022 Riverside West End 4-2 The Maidens +17/-17 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
19/02/2022 Stobswell 4-1 Letham Community -3/+3 NTA - N. of Tay Am. Cup 21-22
19/02/2022 Arthurlie Amateurs 5-2 Busby -1/+1   SAF - Div. 1
19/02/2022 Baljaffray 3-2 Claremont -7/+7   SAF - Div. 1
19/02/2022 Easthall Star 2-1 Hillington -3/+3   SAF - Premier Div.
19/02/2022 Rutherglen 6-1 Kings Park Rangers +13/-13   SAF - Premier Div.
19/02/2022 Saint Patrick's FP 4-1 Eastfield +2/-2 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
19/02/2022 Fullarton Irvine 2-2 Dennistoun Thistle +7/-7   SEC - Div. 1
19/02/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 1-0 United Churches of Ayr -3/+3   SEC - Premier Div.
19/02/2022 West Glasgow 4-1 South Glasgow +28/-28   SEC - Premier Div.
19/02/2022 Langlee 2-4 Machan United -21/+21 SOU - South Am. Cup 21-22
19/02/2022 Lesmahagow Amateurs 5-0 Hawick United -2/+2 SOU - South Am. Cup 21-22
19/02/2022 Trinity 2-4 Linton Hotspur -21/+21 SOU - South Am. Cup 21-22
19/02/2022 Glasgow Wellington 4-5 Huntershill -4/+4   SSM - Championship B
19/02/2022 Knightswood 1-1 Saint Peter's Amateurs +7/-7   SSM - Championship B
19/02/2022 Semsa 2-2 Drumchapel United SM +11/-11   SSM - Championship B
19/02/2022 Tannochside United 5-5 Moorlands {OLD} -5/+5   SSM - Championship C
19/02/2022 AS Airdrie 5-0 Uddingston +15/-15   SSM - Premier Div.
19/02/2022 East Dunbartonshire 3-1 Shawbridge -4/+4   SSM - Premier Div.
19/02/2022 Kirkintilloch Thistle 3-0 Southside +8/-8   SSM - Premier Div.
19/02/2022 Grangemouth 2-1 Beechwood Albion +3/-3 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
19/02/2022 Cowie United 3-2 Campsie +14/-14   STI - Div. 1
19/02/2022 Falkirk Athletic LK 1-5 Alva -15/+15   STI - Premier Div.
19/02/2022 Bellshill Athletic U21 0-4 Cambuslang Rangers U21 -5/+5   W21 - Premier Div.
19/02/2022 Glasgow University U21 2-4 Rutherglen Glencairn U21 +4/-4   W21 - Premier Div.
19/02/2022 Greenock High School FP U21 6-1 Linwood Rangers +14/-14   W21 - Premier Div.
19/02/2022 Pollok Juveniles 0-6 Larkhall Thistle U21 -31/+31   W21 - Premier Div.
19/02/2022 Oban Saints 0-1 Shortlees -7/+7 WES - West Am. Cup 21-22
19/02/2022 Tarbolton 1-3 Bannockburn -12/+12 WES - West Am. Cup 21-22
15/02/2022 Dinamo Paisley 0-1 East Lane -21/+21   SSM - Championship A
12/02/2022 Aberdeen University Amateurs 6-0 Faithlie United +16/-16   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/02/2022 AC Mill Inn Academy 1-1 p Aberdeen Lads Club -1/+1   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/02/2022 Halliburton 0-3 Alford -1/+1   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/02/2022 Newmachar United Amateurs 5-7 Stonehaven Athletic -16/+16   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/02/2022 West End United 1-10 Continental -4/+4   ABD - Aberdeen FC Trophy
12/02/2022 Banchory 1-2 Woodside -11/+11   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Ellon 0-3 Westdyke -3/+3   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Insch 3-2 Beacon Rangers +1/-1   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Kemnay 5-2 Bervie Caledonian +8/-8   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Rattray's XI 1-0 Kintore -7/+7   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Tarves 7-0 Glendale +5/-5   ABD - Association Trophy
12/02/2022 Postal ALC 0-5 Aberdeen Grammar -21/+21 ABD - Barclay Cook Cup
12/02/2022 Glentanar Reflex 0-4 Kemnay Youth -15/+15 ABD - Castle Rovers Cup
12/02/2022 Ferryhill 3-2 Auchnagatt Barons +20/-20 ABD - Dickie Trophy
12/02/2022 Theologians North East 2-3 Aboyne -1/+1   ABD - Dickie Trophy
12/02/2022 Cammachmore 3-4 Ellon Thistle -13/+13   ABD - Div. 1 (East)
12/02/2022 Great Western United 1-2 AC Mill Inn -19/+19   ABD - Div. 1 (East)
12/02/2022 JS XI 1-4 Turriff Thistle -31/+31   ABD - Div. 1 (North)
12/02/2022 Aberdeen University Colts 2-3 Burghmuir +6/-6   ABD - Div. 2 (North)
12/02/2022 Fyvie 5-3 Monymusk -5/+5   ABD - Div. 2 (North)
12/02/2022 Echt 4-1 Newtonhill -2/+2   ABD - Premier Div.
12/02/2022 Kincorth 1-0 Cowie Thistle ±0/±0 ABD - Premier Trophy
12/02/2022 BSFC p 3-3 FC Polska -4/+4 ABD - Stephen Shield
12/02/2022 Tolbooth p 2-2 Nicolls +2/-2 ABD - Stephen Shield
12/02/2022 Glenburn Miners Welfare 0-2 Shortlees -19/+19 AYR - Ayrshire Cup
12/02/2022 Dalry 3-1 Drongan United +13/-13   AYR - Div. 1
12/02/2022 Irvine Victoria Amateurs 3-0 Kilwinning -2/+2   AYR - Div. 2A
12/02/2022 Bonnyton Thistle Amateurs 2-3 Troon Dundonald -6/+6   AYR - Div. 2B
12/02/2022 Onthank 3-1 Kilmarnock Amateurs +17/-17   AYR - Div. 2B
12/02/2022 Kilbirnie United 1-6 West Kilbride -12/+12   AYR - James Scott Memorial Trophy
12/02/2022 Kilmarnock United 4-0 Bellfield +13/-13   AYR - James Scott Memorial Trophy
12/02/2022 Cumnock Amateurs 5-0 Mauchline United +2/-2 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
12/02/2022 Dailly 11-0 Darvel Victoria +1/-1 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
12/02/2022 Glenafton 0-7 Catrine -24/+24   AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
12/02/2022 Tarbolton 4-7 Stewarton United -23/+23 AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
12/02/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Gala Hotspur ±0/±0   BOR - B Div.
12/02/2022 Eyemouth United 3-1 Saint Boswells +2/-2   BOR - C Div.
12/02/2022 Hawick Colts 5-1 Tweeddale Rovers Colts ±0/±0   BOR - C Div.
12/02/2022 Berwick Colts 1-4 Spittal Rovers +1/-1 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Duns 2-2 p Stow -8/+8 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Greenlaw 4-0 Highfields United +13/-13 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Hawick Waverley 3-0 Tweedmouth +29/-29 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Newtown 6-0 Selkirk Victoria +7/-7 BOR - Waddell Cup
12/02/2022 Cambusbarron Rovers 2-1 Holytown Colts -9/+9   CAL - Div. 1
12/02/2022 Rhu 1-2 Finnart Amateurs -7/+7   CAL - Div. 1
12/02/2022 Westerlands 1-3 Doune Castle -3/+3   CAL - Div. 1
12/02/2022 Stenhousemuir Community 3-1 Eaglesham +7/-7   CAL - Premier Div.
12/02/2022 Strathclyde University 2-4 Dumbarton Academy FP -3/+3   CAL - Premier Div.
12/02/2022 Wishaw Wycombe Wanderers 1-1 Dalziel High School FP -9/+9   CAL - Premier Div.
12/02/2022 Bearsden 0-5 Tower Hearts ±0/±0   CEN - Championship
12/02/2022 Garrowhill Thistle 3-1 Third Lanark +11/-11   CEN - Championship
12/02/2022 Goldenhill 5-3 Campsie Minerva ±0/±0   CEN - Championship
12/02/2022 Steins Thistle 0-2 West Park United -5/+5   CEN - Championship
12/02/2022 Greenock High School FP 3-1 Blantyre Reamonn Gormley Memorial +3/-3   CEN - Cinema Cup
12/02/2022 Bannockburn 3-0 Oban Saints +9/-9   CEN - Premier Div.
12/02/2022 Castlemilk Dynamo 6-2 Fallin +31/-31   CEN - Premier Div.
12/02/2022 Drumchapel 4-2 Gartcosh United +3/-3   CEN - Premier Div.
12/02/2022 Lesmahagow Amateurs 4-3 Wishaw High School FP -5/+5   CEN - Premier Div.
12/02/2022 Uddingston Anvil 0-3 Harestanes -9/+9   CEN - Premier Div.
12/02/2022 Clarks 2-0 Cannon Fodder -2/+2   DSM - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2022 Parktool Athletic 3-2 Kelso +8/-8   DSM - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2022 The Beat 3-7 The Maidens -2/+2   DSM - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2022 Whitfield Tavern 7-0 Kirkton +14/-14   DSM - Div. 1 Lg. Cup
12/02/2022 Tayside Fire Brigade 7-0 Strathmartine Athletic +1/-1   DSM - Div. 2
12/02/2022 Clepington Social 0-11 Riverside West End -7/+7   DSM - Div. 2 Lg. Cup
12/02/2022 Craigie 4-0 Dundee Athletic -1/+1   DSM - Div. 2 Lg. Cup
12/02/2022 Dolphin 3-2 Monifieth Athletic +4/-4   DSM - Div. 2 Lg. Cup
12/02/2022 Saint Andrews Colts {DSM} 0-11 Saint James -5/+5   DSM - Div. 2 Lg. Cup
12/02/2022 Sporting Tayside 1-7 Fairmuir Social -2/+2   DSM - Div. 2 Lg. Cup
12/02/2022 Occidental 0-2 Dundee North End Amateurs -20/+20   DSM - Premier Div.
12/02/2022 Bank Street Athletic 4-2 Cairdy Thistle +20/-20   DSM - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Fintry Athletic 1-2 Dryburgh Athletic -21/+21   DSM - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Powrie 0-5 Stobswell -7/+7   DSM - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Riverside Community Sports Club 2-0 Charlie Accies +11/-11   DSM - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Barclay Viewforth United 3-3 p Niddrie Mission +2/-2 EDC - ECFA Knockout Cup
12/02/2022 Central 2-9 Saint Mary's Metropolitan -4/+4   EDC - Lg.
12/02/2022 Charlotte Chapel 3-5 White Lightning -9/+9   EDC - Lg.
12/02/2022 Gorgie United 5-0 Carrubbers +12/-12   EDC - Lg.
12/02/2022 Ladywell Baptist Church 5-2 Bristo Castle +26/-26   EDC - Lg.
12/02/2022 Greater Glasgow 0-5 River Nevis -36/+36   GCO - Div. 1A
12/02/2022 King's Park United 5-4 Southside White Cart +5/-5   GCO - Div. 1A
12/02/2022 Newlands 4-1 Cambuslang Football Academy -4/+4   GCO - Div. 1A
12/02/2022 Cambuslang United 7-2 Cathcart +3/-3   GCO - Div. 1B
12/02/2022 Lokomotiv Glasgow 0-1 Saint David's +7/-7   GCO - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Royal Union 4-1 Southside United +21/-21   GCO - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Rossvale Kelvinbridge 5-6 Clydeside Athletic -5/+5   GCO - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Singer 1-5 Glasgow Island -35/+35   GCO - Premier Lg. Cup
12/02/2022 Newshot 0-1 Viewfield Rovers {GGP} -6/+6   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
12/02/2022 Calderglen 2-1 Westerlands {GGP} -9/+9   GGP - Div. 1
12/02/2022 Cambria {GGP} 1-3 Erskine -14/+14   GGP - Div. 1
12/02/2022 Eastwood Parkmount 0-7 East Kilbride YM {GGP} -20/+20   GGP - Div. 1
12/02/2022 Glasgow University Amateurs {GGP} 3-2 South Lochaber Thistle +18/-18   GGP - Div. 1
12/02/2022 Belleaire AFC 2-2 Strathclyde University {GGP} ±0/±0   GGP - Div. 2
12/02/2022 East Kilbride RR 18-0 Eastwood Parkmount B +2/-2   GGP - Div. 2
12/02/2022 Langcraigs 1-3 Dynamo East Kilbride -9/+9   GGP - Div. 2
12/02/2022 Carluke Thistle 6-1 Oban Saints {GGP} +4/-4   GGP - Div. 3A
12/02/2022 Houston United 2-0 Giffnock Soccer Centre Reds -7/+7   GGP - Div. 3A
12/02/2022 Dumbarton Amateurs 0-2 Newmains Hammers -17/+17   GSM - Div. 1
12/02/2022 MTK Holytown 9-1 BSC Glasgow Amateurs +2/-2   GSM - Div. 1
12/02/2022 North Kelvin United 4-4 p Dean Park +2/-2   GSM - GDSML Trophy
12/02/2022 Strathclyde University {GSM} 2-4 East Kilbride Thistle Colts +7/-7 GSM - GDSML Trophy
12/02/2022 Troon Academicals 3-1 Internazioswally +10/-10 IFA - IFA Challenge Cup
12/02/2022 Alloa Athletic Supporters 4-1 Real Maroon +6/-6   IFA - Lg.
12/02/2022 Glasgow Piraten 0-7 Queen's Park Supporters -4/+4   IFA - Lg.
12/02/2022 Stirling Albion Supporters 8-4 Dumbarton Supporters Club +11/-11   IFA - Lg.
12/02/2022 Burntisland United 0-4 Bridge of Earn -11/+11   KOF - Championship
12/02/2022 Glenrothes Amateurs 8-1 Hearts of Beath +22/-22   KOF - Championship
12/02/2022 Rosebank Athletic 0-3 Lochgelly United -3/+3   KOF - Championship
12/02/2022 Saint Andrews 3-1 Saint Monans Swallows -5/+5   KOF - Championship
12/02/2022 Strathmiglo United 3-0 Markinch +13/-13   KOF - Championship
12/02/2022 Benarty Astros 3-0 Leslie Hearts +4/-4   KOF - Div. 1
12/02/2022 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-6 Methilhill Strollers -3/+3   KOF - Div. 1
12/02/2022 Kettle United 1-0 Newburgh Juveniles +5/-5   KOF - Div. 1
12/02/2022 United Colleges 7-0 Fife Star ±0/±0   KOF - Div. 1
12/02/2022 Kelty 0-2 Pittenweem Rovers -18/+18   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Kennoway 2-1 Balgonie Scotia +14/-14   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Kinross 1-2 Auchtermuchty Bellvue +4/-4   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Kinross Colts A 1-5 Greig Park Rangers -12/+12   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Kirkcaldy YMCA 4-3 Bowhill Rovers +5/-5   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Leven United 2-1 Cupar Hearts +6/-6   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Lumphinnans United 0-1 University of Saint Andrews -2/+2   KOF - Premier Div.
12/02/2022 Musselburgh Windsor 2-1 Tranent Amateurs +5/-5 LOT - Centenary Cup
12/02/2022 Edinburgh Harps 0-3 Corstorphine Dynamo -25/+25   LOT - Championship
12/02/2022 East Calder United 2-2 Armadale Athletic -5/+5   LOT - Div. 1 West
12/02/2022 Heriot-Watt University Amateurs 2-4 Saughton Sounders -8/+8   LOT - Div. 1 West
12/02/2022 Ratho Athletic 1-2 Meadowbank -3/+3 LOT - Logan Cup
12/02/2022 Tollcross Thistle 4-1 Craigshill Thistle -1/+1 LOT - Logan Cup
12/02/2022 Edinburgh Star 2-3 Murieston United -13/+13   LOT - Premier Div.
12/02/2022 Barca-Milton 0-3 Kirkliston & South Queensferry -10/+10 LOT - Rex Gallacher Cup
12/02/2022 Dalkeith Thistle Amateurs 1-9 Restalrig -33/+33 LOT - Ronnie Travers Cup
12/02/2022 Leith Athletic Amateurs 8-4 Loanhead Miners Welfare +6/-6 LOT - Ronnie Travers Cup
12/02/2022 North Berwick 1-3 East Linton -8/+8 LOT - Ronnie Travers Cup
12/02/2022 Sandys 4-3 Edinburgh United Vale -6/+6   LOT - Venture Scotland Cup
12/02/2022 Bo'ness United Community 4-1 Balerno Athletic -2/+2 LOT - Victory Cup
12/02/2022 Loganlea United 4-2 Bathgate -1/+1 LOT - Victory Cup
12/02/2022 Polbeth United 4-3 Mental Mechanics +17/-17 LOT - Victory Cup
12/02/2022 Finavon 2-3 Morgan Academy FP -14/+14 MID - Bremner Cup
12/02/2022 Invergowrie 2-3 Kirriemuir Thistle Amateurs -4/+4   MID - Div. 1
12/02/2022 Arbroath Harp 13-0 Dundee University +2/-2   MID - Fairfield Cup
12/02/2022 Brechin Community 0-7 Arbroath High School FP -19/+19   MID - Fairfield Cup
12/02/2022 Broughty United 6-2 Carnoustie Panmure YM +1/-1   MID - Fairfield Cup
12/02/2022 Merpro 2-0 Newport -3/+3   MID - Fairfield Cup
12/02/2022 Arbroath High School FP Reserves B 5-0 Carnoustie Panmure YM Reserves +6/-6   MID - Lunan Trophy
12/02/2022 Brechin Community Reserves 3-4 Arbroath High School FP Reserves A +5/-5   MID - Lunan Trophy
12/02/2022 Newport Reserves 4-2 Arbroath Harp Reserves +21/-21   MID - Lunan Trophy
12/02/2022 Kettins 1-3 Jeanfield Swifts Amateurs -20/+20   PER - Div. 1
12/02/2022 Vale of Earn 1-2 Breadalbane -21/+21   PER - Div. 1
12/02/2022 Alyth 6-1 Auchterarder Primrose +12/-12   PER - Div. 2
12/02/2022 Balmoral United 0-4 Rattray -10/+10   PER - Div. 2
12/02/2022 Letham Colts 1-4 Fair City +1/-1   PER - Div. 2
12/02/2022 Stanley 3-0 Kinrossie Caledonian -4/+4   PER - Div. 2
12/02/2022 Baljaffray 2-3 Glenburn -11/+11   SAF - Div. 1
12/02/2022 Claremont 0-2 Lochgilphead Red Star -3/+3   SAF - Div. 1
12/02/2022 Duncanrig {SAF} 2-5 Arthurlie Amateurs +4/-4   SAF - Div. 1
12/02/2022 Easthall Star 4-3 Port Glasgow Amateurs +2/-2   SAF - Premier Div.
12/02/2022 Neilston Amateurs 1-1 Glynhill Moorcroft +2/-2   SAF - Premier Div.
12/02/2022 Rutherglen 1-3 Castlemilk Old Boys Club +2/-2   SAF - Premier Div.
12/02/2022 Giffnock North 2-2 p Annbank United -2/+2 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
12/02/2022 New Farm Loch 3-2 UB United +1/-1 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
12/02/2022 Dennistoun Thistle 0-3 Trinity -16/+16   SEC - Div. 1
12/02/2022 Fullarton Irvine 2-8 Tollcross -3/+3   SEC - Div. 1
12/02/2022 Glasgow Elim 2-3 Greenbank Church of Scotland -18/+18   SEC - Div. 1
12/02/2022 Glasgow Free Churches 4-2 Mearns Churches +14/-14   SEC - Div. 1
12/02/2022 Anniesland 4-2 Houston & Killellan +4/-4   SEC - Premier Div.
12/02/2022 Craighalbert 0-6 Avendale -35/+35   SEC - Premier Div.
12/02/2022 King's Church 5-1 West Glasgow +5/-5   SEC - Premier Div.
12/02/2022 Re:Hope 6-0 Law Community +8/-8   SEC - Premier Div.
12/02/2022 Machan United 5-2 Cumbernauld Colts Amateurs +5/-5   SEC - Premier Div.
12/02/2022 United Churches of Ayr 4-0 Coatdyke Congregational +18/-18   SEC - Premier Div.
12/02/2022 Port Glasgow Celtic 3-6 Dinamo Paisley -14/+14   SSM - Championship A
12/02/2022 Port Glasgow United 0-1 Royalle Madrid -9/+9   SSM - Championship A
12/02/2022 Stanley Athletic 3-1 Gleniffer Thistle +12/-12   SSM - Championship A
12/02/2022 Huntershill 3-0 Semsa +7/-7   SSM - Championship B
12/02/2022 Manhattan Blacks 0-1 Tannochside United -2/+2   SSM - Championship C
12/02/2022 Moorlands {OLD} 1-4 Plains -33/+33   SSM - Championship C
12/02/2022 Shotts Bon Accord Amateurs 2-4 Wishaw Rangers -1/+1   SSM - Championship C
12/02/2022 Carluke Hotspur 1-4 North Glasgow Victory -25/+25   SSM - Development Div.
12/02/2022 Port Glasgow Athletic 1-1 Blackhall -12/+12   SSM - Development Div.
12/02/2022 AS Airdrie 2-1 Tynecastle Amateurs -5/+5   SSM - Premier Div.
12/02/2022 East Dunbartonshire 5-1 Bengal Lancers +6/-6   SSM - Premier Div.
12/02/2022 Glasgow South 5-0 Blackthorn Rovers +8/-8   SSM - Premier Div.
12/02/2022 Maryhill Thistle 0-3 Kirkintilloch Thistle -33/+33   SSM - Premier Div.
12/02/2022 Uddingston 3-2 Shawbridge +2/-2   SSM - Premier Div.
12/02/2022 Cowie United 2-3 Dollar Glen -2/+2   STI - Div. 1
12/02/2022 Grangemouth 7-0 Campsie +11/-11   STI - Div. 1
12/02/2022 Braehead {STI} 3-1 Westfield Colts -3/+3   STI - Premier Div.
12/02/2022 Clackmannan Community 0-1 Alva +6/-6   STI - Premier Div.
12/02/2022 Condorrat 1-8 Chryston -13/+13   STI - Premier Div.
12/02/2022 Dunipace Amateurs 1-5 Falkirk Athletic LK -31/+31   STI - Premier Div.
12/02/2022 Glasgow University U21 1-1 Bellshill Athletic U21 -2/+2   W21 - Premier Div.
12/02/2022 Johnstone Burgh U21 3-0 Pollok Juveniles +4/-4   W21 - Premier Div.
12/02/2022 Rutherglen Glencairn U21 4-1 Larkhall Thistle U21 +7/-7   W21 - Premier Div.
12/02/2022 Stenhousemuir U21 3-4 Greenock High School FP U21 -1/+1   W21 - Premier Div.
09/02/2022 Stow 4-0 Hawick Legion ±0/±0   BOR - B Div.
05/02/2022 Kincorth 5-4 Glendale -11/+11   ABD - Aberdeen FC Trophy
05/02/2022 Newburgh Thistle p 2-2 Cove Thistle +11/-11   ABD - Aberdeen FC Trophy
05/02/2022 Rattray's XI 3-2 Kemnay +4/-4   ABD - Aberdeen FC Trophy
05/02/2022 Ellon Thistle p 2-2 Tolbooth +8/-8   ABD - Association Trophy
05/02/2022 Nicolls 2-1 Aberdeen University Amateurs -8/+8   ABD - Association Trophy
05/02/2022 Turriff Thistle 1-0 Great Western United +13/-13   ABD - Association Trophy
05/02/2022 Burghmuir 3-2 Fyvie +1/-1 ABD - Castle Rovers Cup
05/02/2022 Newmachar United Amateurs p 3-3 Aberdeen University Colts -9/+9 ABD - Castle Rovers Cup
05/02/2022 Insch 5-2 Old Aberdonians -3/+3   ABD - Premier Div.
05/02/2022 Echt p 1-1 Tarves -2/+2 ABD - Premier Trophy
05/02/2022 Newtonhill 1-2 Woodside +6/-6 ABD - Premier Trophy
05/02/2022 AC Mill Inn 1-0 Cammachmore +3/-3 ABD - White Cup
05/02/2022 Ardeer West Recreation 4-1 Bellfield -2/+2 AYR - Ayrshire Cup
05/02/2022 Beith Amateurs 3-4 Dirrans Athletic -1/+1 AYR - James Scott Memorial Trophy
05/02/2022 Dalry 6-4 Irvine Thistle +12/-12 AYR - James Scott Memorial Trophy
05/02/2022 Kilmarnock Amateurs 0-1 Largs Thistle Amateurs -13/+13   AYR - James Scott Memorial Trophy
05/02/2022 Kilwinning 1-2 Irvine +10/-10 AYR - James Scott Memorial Trophy
05/02/2022 Black's Bar 5-8 Glenburn Miners Welfare -9/+9   AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
05/02/2022 Symington Caledonian 0-4 Drongan United -2/+2   AYR - Thistle Bar, Hurlford Trophy
05/02/2022 Ancrum 1-5 Duns ±0/±0   BOR - A Div.
05/02/2022 Chirnside United 4-2 Greenlaw +9/-9   BOR - A Div.
05/02/2022 Hawick United 1-7 Langholm Legion -13/+13   BOR - A Div.
05/02/2022 Coldstream Amateurs 2-2 Biggar United +11/-11   BOR - B Div.
05/02/2022 Earlston Rhymers 1-2 Tweedmouth +3/-3   BOR - B Div.
05/02/2022 Hawick Legion 1-7 Gala Hotspur -43/+43   BOR - B Div.
05/02/2022 Kelso Thistle 1-1 Jed Legion -4/+4   BOR - B Div.
05/02/2022 Berwick Colts 1-4 Highfields United -21/+21   BOR - C Div.
05/02/2022 Gala Fairydean Rovers Amateurs 1-7 Hawick Colts -4/+4   BOR - C Div.
05/02/2022 Saint Boswells 3-6 Eyemouth United -19/+19   BOR - C Div.
05/02/2022 Spittal Rovers 4-1 Lauder -4/+4   BOR - C Div.
05/02/2022 Callander Thistle 0-1 Dunblane Soccer Club -1/+1   CAL - Div. 1
05/02/2022 Cambusbarron Rovers 1-0 University of Stirling Amateurs -7/+7   CAL - Div. 1
05/02/2022 Finnart Amateurs 1-6 Milton -17/+17   CAL - Div. 1
05/02/2022 Holytown Colts 3-4 Doune Castle +9/-9   CAL - Div. 1
05/02/2022 Westerlands 1-1 Kilsyth -2/+2   CAL - Div. 1
05/02/2022 Dalziel High School FP 1-4 Strathclyde University -19/+19   CAL - Premier Div.
05/02/2022 Stenhousemuir Community 3-1 East Kilbride YM +16/-16   CAL - Premier Div.
05/02/2022 Thorn Athletic 0-3 Wishaw Wycombe Wanderers -37/+37   CAL - Premier Div.
05/02/2022 Bearsden 0-9 Goldenhill -2/+2   CEN - Championship
05/02/2022 Cannon Fodder 0-6 Dundee University Medics -11/+11   DSM - Div. 1 Lg. Cup
05/02/2022 Kelso 2-2 Clarks -6/+6   DSM - Div. 1 Lg. Cup
05/02/2022 Kirkton 2-1 The Beat -5/+5   DSM - Div. 1 Lg. Cup
05/02/2022 The Maidens 2-3 Dundee West -13/+13   DSM - Div. 1 Lg. Cup
05/02/2022 Saint Andrews Colts {DSM} 2-1 Sporting Tayside +3/-3   DSM - Div. 2
05/02/2022 Dolphin 5-4 Lochee Albion -11/+11   DSM - Div. 2 Lg. Cup
05/02/2022 Dundee Athletic 9-1 Clepington Social +67/-67   DSM - Div. 2 Lg. Cup
05/02/2022 Riverside West End 1-4 Craigie -38/+38   DSM - Div. 2 Lg. Cup
05/02/2022 Saint James 4-2 Tayside Fire Brigade -3/+3   DSM - Div. 2 Lg. Cup
05/02/2022 Strathmartine Athletic 0-6 Fairmuir Social ±0/±0   DSM - Div. 2 Lg. Cup
05/02/2022 Dryburgh Athletic 4-1 Bank Street Athletic +22/-22   DSM - Premier Div.
05/02/2022 Cairdy Thistle 2-3 Dundee United Sports Club -11/+11   DSM - Premier Lg. Cup
05/02/2022 Charlie Accies 4-5 Dundee North End Amateurs -12/+12   DSM - Premier Lg. Cup
05/02/2022 Occidental 0-1 Fintry Athletic -1/+1   DSM - Premier Lg. Cup
05/02/2022 Bo'ness United Community 0-6 Tollcross Thistle -23/+23 EAS - East Am. Cup 21-22
05/02/2022 Barclay Viewforth United 9-1 Ladywell Baptist Church +3/-3   EDC - Lg.
05/02/2022 Central 0-1 Gorgie United +7/-7   EDC - Lg.
05/02/2022 Niddrie Mission 2-2 Saint Mary's Metropolitan -1/+1   EDC - Lg.
05/02/2022 Port Seton 3-0 Saint Columba's +1/-1   EDC - Lg.
05/02/2022 Bristo Castle 0-2 Carrubbers -9/+9   EDC - Lg.
05/02/2022 Burnhill 1-0 Greater Glasgow +4/-4   GCO - Div. 1A
05/02/2022 Saint David's 2-1 Rossvale Kelvinbridge -4/+4   GCO - Premier Div.
05/02/2022 Royal Union 1-5 Glasgow Island -18/+18   GCO - Premier Div.
05/02/2022 Singer 8-0 Rosehill United +12/-12   GCO - Premier Div.
05/02/2022 Boswell 5-2 Rhu {GGP} +5/-5   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
05/02/2022 Saint Patrick's FP {GGP} 5-0 Eastwood Parkmount +20/-20   GGP - Div. 1
05/02/2022 South Lochaber Thistle 3-3 Calderglen -5/+5   GGP - Div. 1
05/02/2022 Colquhoun United 0-3 Carluke Thistle -22/+22   GGP - Div. 3A
05/02/2022 Duncanrig 1-5 Houston United -10/+10   GGP - Div. 3A
05/02/2022 Baillieston Thistle 1-1 p Glebe Hibernian -2/+2 GSM - GDSML Trophy
05/02/2022 Barshaw 7-2 Moorpark Athletic +10/-10 GSM - GDSML Trophy
05/02/2022 Bishopton 0-4 Dumbarton Amateurs -18/+18 GSM - GDSML Trophy
05/02/2022 BSC Glasgow Amateurs 3-5 Cleland +4/-4   GSM - GDSML Trophy
05/02/2022 Glenavon Thistle 0-3 Red Star -7/+7 GSM - GDSML Trophy
05/02/2022 Glasgow Piraten 2-6 Dumbarton Supporters Club -11/+11   IFA - Lg.
05/02/2022 Livingston GS 3-4 KaisAyr -5/+5   IFA - Lg.
05/02/2022 PSJ Saints 5-5 Alloa Athletic Supporters +2/-2   IFA - Lg.
05/02/2022 Stirling Albion Supporters 3-3 Internazioswally +7/-7   IFA - Lg.
05/02/2022 Bridge of Earn 2-2 The Swifts -4/+4   KOF - Championship
05/02/2022 Fife Thistle 4-1 Rosebank Athletic +6/-6   KOF - Championship
05/02/2022 Hearts of Beath 2-6 Saint Andrews -22/+22   KOF - Championship
05/02/2022 Markinch 1-5 Lochgelly United -31/+31   KOF - Championship
05/02/2022 Kettle United 2-0 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   KOF - Div. 1
05/02/2022 Auchtermuchty Bellvue 1-1 Kennoway -2/+2   KOF - Premier Div.
05/02/2022 Greig Park Rangers 4-1 Pittenweem Rovers +2/-2   KOF - Premier Div.
05/02/2022 Kinross 1-8 Leven United -2/+2   KOF - Premier Div.
05/02/2022 Sandys 3-3 p Danderhall Miners Welfare -9/+9 LOT - Challenge Cup
05/02/2022 Craigshill Thistle 6-0 Barca-Milton +5/-5   LOT - Championship
05/02/2022 Edinburgh University 2nds 3-0 Bank of Scotland Strollers +7/-7   LOT - Championship
05/02/2022 Kirkliston & South Queensferry 2-1 Corstorphine Dynamo +2/-2   LOT - Championship
05/02/2022 Edinburgh University 4ths 0-1 Restalrig -3/+3   LOT - Div. 1 East
05/02/2022 Leith Athletic Amateurs 20-3 Bonnyrigg Rose Athletic A +1/-1   LOT - Div. 1 East
05/02/2022 Longniddry Villa 2-0 Fernieside -1/+1   LOT - Div. 1 East
05/02/2022 North Berwick 4-1 Dalkeith Thistle Amateurs +9/-9   LOT - Div. 1 East
05/02/2022 Armadale Athletic 2-2 Balerno Athletic -5/+5   LOT - Div. 1 West
05/02/2022 Saughton Sounders 7-1 Mill +8/-8   LOT - Div. 1 West
05/02/2022 Bathgate 3-5 Penicuik -15/+15 LOT - Ian McDonald Cup
05/02/2022 Loganlea United 4-1 Pencaitland -1/+1 LOT - Ian McDonald Cup
05/02/2022 Edinburgh Harps p 3-3 East Linton +5/-5 LOT - Logan Cup
05/02/2022 Meadowbank 3-0 Newcraighall Leith Victoria ±0/±0   LOT - Premier Div.
05/02/2022 Edinburgh United Vale 1-2 Murieston United -8/+8   LOT - Premier Div.
05/02/2022 Broughty United Reserves 2-0 Forfar Athletic Amateurs Reserves ±0/±0 MID - Alliance Cup
05/02/2022 Carnoustie Panmure YM Reserves 1-4 Arbroath Harp Reserves -7/+7 MID - Alliance Cup
05/02/2022 Morgan Academy FP Reserves 0-8 Barnhill Reserves -31/+31 MID - Alliance Cup
05/02/2022 Arbroath High School FP Reserves A 4-1 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +9/-9   MID - Alliance Lg. 1
05/02/2022 Newport Reserves 1-0 Invergowrie Reserves +6/-6   MID - Alliance Lg. 2
05/02/2022 Forfar Athletic Amateurs 2-5 Carnoustie Panmure YM -15/+15 MID - Bremner Cup
05/02/2022 Barnhill 2-1 Morgan Academy FP -3/+3   MID - Fairfield Cup
05/02/2022 Dundee University 0-15 Broughty United -2/+2   MID - Fairfield Cup
05/02/2022 Invergowrie 4-3 Newport -1/+1   MID - Fairfield Cup
05/02/2022 Kirriemuir Thistle Amateurs 4-2 Arbroath High School FP +14/-14   MID - Fairfield Cup
05/02/2022 Wellbank 1-2 Merpro +5/-5   MID - Fairfield Cup
05/02/2022 Kaimhill United 1-0 Westdyke +11/-11 NOR - North Am. Cup 21-22
05/02/2022 Saint Laurence 1-2 Alford -4/+4 NOR - North Am. Cup 21-22
05/02/2022 Jeanfield Swifts Amateurs 3-2 Letham Community -7/+7   PER - Div. 1
05/02/2022 Ballinluig 2-0 Balmoral United +1/-1   PER - Div. 2
05/02/2022 Stanley 1-9 Rattray -34/+34   PER - Div. 2
05/02/2022 Carlton YMCA 3-2 Duncanrig {SAF} -3/+3   SAF - Div. 1
05/02/2022 Castlemilk Old Boys Club 2-1 Easthall Star -7/+7   SAF - Premier Div.
05/02/2022 Inverclyde 1-3 Hillington -33/+33   SAF - Premier Div.
05/02/2022 Parkhall 2-3 Rutherglen -15/+15   SAF - Premier Div.
05/02/2022 Drumchapel 3-3 p Lesmahagow Amateurs +4/-4 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
05/02/2022 Dumbarton Academy FP 0-1 Tower Hearts -10/+10 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
05/02/2022 Harestanes 1-4 Fallin -28/+28 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
05/02/2022 West Park United p 2-2 Castlemilk Dynamo -5/+5 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
05/02/2022 Wishaw High School FP 3-2 Cowie Thistle -9/+9 SCO - Scottish Am. Cup 21-22
05/02/2022 Fullarton Irvine 0-0 Croftfoot Parish +8/-8   SEC - Div. 1
05/02/2022 Kings Park Baptist Church 2-0 Glasgow Elim +7/-7   SEC - Div. 1
05/02/2022 Tollcross 6-2 Glasgow Free Churches -2/+2   SEC - Div. 1
05/02/2022 Cumbernauld Colts Amateurs 1-4 South Glasgow -36/+36   SEC - Premier Div.
05/02/2022 United Churches of Ayr 1-3 Machan United +1/-1   SEC - Premier Div.
05/02/2022 West Glasgow 1-1 Avendale +4/-4   SEC - Premier Div.
05/02/2022 Langlee 3-0 Musselburgh Windsor +5/-5 SOU - South Am. Cup 21-22
05/02/2022 Royalle Madrid 2-4 Dinamo Paisley -10/+10   SSM - Championship A
05/02/2022 Stanley Athletic 2-0 East Lane +3/-3   SSM - Championship A
05/02/2022 Knightswood 1-6 Huntershill -26/+26   SSM - Championship B
05/02/2022 Shotts Bon Accord Amateurs 5-2 Overtoun Park +16/-16   SSM - Championship C
05/02/2022 Tannochside United 4-2 Netherton -3/+3   SSM - Championship C
05/02/2022 Blackhall 0-3 New Stevenston Celtic -23/+23   SSM - Development Div.
05/02/2022 Blantyre Soccer Academy 4-1 Stratton Southside +13/-13   SSM - Development Div.
05/02/2022 Rutherglen Glencairn Amateurs 1-4 Port Glasgow Athletic -24/+24   SSM - Development Div.
05/02/2022 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 2-3 Bengal Lancers +5/-5   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
05/02/2022 Kirkintilloch Thistle 5-1 Port Glasgow Celtic +7/-7   SSM - Hair of the Dog Chairmans Cup
05/02/2022 AS Airdrie 0-2 Maryhill Thistle -13/+13   SSM - Premier Div.
05/02/2022 Southside 0-0 Glasgow South +1/-1   SSM - Premier Div.
05/02/2022 Uddingston 3-9 East Dunbartonshire -17/+17   SSM - Premier Div.
05/02/2022 Dunipace Amateurs 3-5 Riverside -17/+17 STI - Colley Trophy
05/02/2022 Kildrum United 1-6 Braehead {STI} -6/+6 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
05/02/2022 Linlithgow Rose Community 2-1 Chryston +12/-12 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
05/02/2022 Grangemouth 6-0 Cowie United +2/-2   STI - Div. 1
05/02/2022 Alva 4-2 Beechwood Albion +3/-3 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
05/02/2022 Clackmannan Community 0-3 Westfield Colts -19/+19   STI - Premier Div.
05/02/2022 Condorrat 1-1 Falkirk Athletic LK +2/-2   STI - Premier Div.
05/02/2022 Bellshill Athletic U21 2-2 p Rutherglen Glencairn U21 +12/-12 W21 - Lg. Cup
05/02/2022 Johnstone Burgh U21 4-2 Larkhall Thistle U21 +6/-6   W21 - Lg. Cup
05/02/2022 Barrhead Youth 1-8 Greenock High School FP U21 -32/+32   W21 - Premier Div.
05/02/2022 Linwood Rangers 3-1 Pollok Juveniles +7/-7   W21 - Premier Div.
05/02/2022 Stenhousemuir U21 6-1 Glasgow University U21 +10/-10   W21 - Premier Div.
05/02/2022 Glynhill Moorcroft 2-3 Oban Saints -5/+5 WES - West Am. Cup 21-22
04/02/2022 Stonehaven Athletic 3-2 Aberdeen Lads Club +2/-2   ABD - Div. 1 (North)
04/02/2022 Arbroath Harp 0-1 Finavon -7/+7   MID - Fairfield Cup
01/02/2022 Lesmahagow Amateurs 2-0 Tower Hearts -3/+3 CEN - Bunrigh Lg. Cup
01/02/2022 North Kelvin United 2-9 Barshaw -3/+3   GSM - Div. 1