SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2024-25 JUL 24AUG 24SEP 24OCT 24NOV 24DEC 24JAN 25FEB 25MAR 25APR 25MAY 25JUN 25
2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
AUGUST 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2023 Alyth 0-0 Saint John's -1/+1   PER - Div. 1
31/08/2023 Burrelton Rovers 4-1 Balmoral United -1/+1   PER - Div. 1
31/08/2023 Kettins 4-2 Letham Community -7/+7   PER - Div. 1
31/08/2023 Auchterarder Primrose 2-0 Bridgeton United +14/-14   PER - Div. 2
31/08/2023 Kinnoull Reds 3-1 Methven Athletic +9/-9   PER - Div. 2
31/08/2023 Luncarty Amateurs 10-1 Abernethy ±0/±0   PER - Div. 2
31/08/2023 Pitfour 0-9 Stanley ±0/±0   PER - Div. 2
31/08/2023 Kinrossie Caledonian 0-5 Vale of Atholl -21/+21   PER - Smith Lg. Cup
31/08/2023 Baillieston Thistle 5-2 Braehead {GLA} +9/-9   SSM - Champions Cup
31/08/2023 Manhattan Blacks 5-0 North Glasgow Victory +2/-2   SSM - Champions Cup
31/08/2023 Kirkwood 2-3 Shawbridge +8/-8   SSM - Champions Cup
31/08/2023 Wishaw High School FP SM 1-2 Glasgow Wellington +6/-6   SSM - Champions Cup
30/08/2023 East Kilbride YM 3-0 Eaglesham +5/-5   CAL - Premier Div.
30/08/2023 Strathclyde University 2-3 Dumbarton Academy FP ±0/±0   CAL - Premier Div.
30/08/2023 Callander Thistle 0-3 Alva +3/-3   CAL - Div. 1
30/08/2023 Cambria 0-3 Rhu -21/+21   CAL - Div. 1
30/08/2023 Riverside 2-3 Dunipace Amateurs -3/+3   CAL - Div. 1
30/08/2023 Westerlands 5-6 Drumchapel +2/-2   CAL - Div. 1
30/08/2023 Doune Castle p 2-2 Glasgow University Amateurs -14/+14   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
30/08/2023 Cairdy Thistle 3-3 Bank Street Athletic -9/+9   DSM - Premier Div.
30/08/2023 Charlie Accies 5-1 The Beat -1/+1   DSM - Premier Div.
30/08/2023 Craigie 2-3 Stobswell +5/-5   DSM - Premier Div.
30/08/2023 Dryburgh Athletic 3-2 Powrie -4/+4   DSM - Premier Div.
30/08/2023 Dundee Social 1-6 Dundee North End Amateurs -32/+32   DSM - Premier Div.
30/08/2023 Dundee University Medics 2-4 Polepark -7/+7   DSM - Div. 1
30/08/2023 East End Thistle 0-1 Monifieth Athletic -5/+5   DSM - Div. 1
30/08/2023 Saint Andrews {DSM} 0-5 Cannon Fodder -17/+17   DSM - Div. 1
30/08/2023 Tayside Fire Brigade 1-7 Dundee West -27/+27   DSM - Div. 1
30/08/2023 Craws Nest 1-2 Kelso -13/+13   DSM - Div. 2
30/08/2023 Glasgow Harp {GGP} 6-0 Vale of Leven Amateurs +47/-47 GGP - President's Lg. Cup
30/08/2023 Newshot 1-3 Johnstone Burgh Amateurs -13/+13 GGP - President's Lg. Cup
30/08/2023 Delting 1-6 Whitedale Reserves -20/+20   SHE - B Lg.
30/08/2023 Whalsay Reserves 2-9 North Isles -36/+36   SHE - B Lg.
30/08/2023 Lerwick Celtic Reserves 8-1 Ness United Reserves +22/-22 SHE - Bloomfield Cup
30/08/2023 Dalziel High School FP 2-4 Plains -15/+15   SSM - Champions Cup
30/08/2023 East Kilbride YM SM 8-1 East Kilbride Thistle Amateurs ±0/±0   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Gladstone Athletic 2-3 Cumbernauld Athletic -20/+20   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Glasgow City Star 8-5 AS Airdrie +24/-24   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Greenock 3-1 Glebe Hibernian +22/-22   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Lesmahagow SM 1-1 Tannochside United -8/+8   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Netherton 1-1 Stratton Southside ±0/±0   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Roselle Rovers 3-5 Bengal Lancers -12/+12   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Salsburgh United 1-11 Easterhouse Football Academy Amateurs -40/+40   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Strathaven Dynamo 4-7 Moorlands Anvil -25/+25   SSM - Champions Cup
30/08/2023 Braehead {STI} 4-3 Kincardine ±0/±0   STI - Lg. Cup
30/08/2023 Dollar Glen 7-1 Westfield Colts +40/-40   STI - Lg. Cup
30/08/2023 Linlithgow Rose Community 1-2 Campsie -2/+2   STI - Lg. Cup
30/08/2023 Riverside Athletic 1-11 Plean -19/+19   STI - Lg. Cup
30/08/2023 Tullibody Saint Serf's 4-1 Cowie United +26/-26   STI - Lg. Cup
29/08/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 3-1 Giffnock North +12/-12   CAL - Premier Div.
29/08/2023 Kirkfield United 2-3 Erskine -12/+12 GGP - President's Lg. Cup
29/08/2023 Balgonie Scotia 2-2 Benarty Astros -7/+7   KOF - Premier Div.
29/08/2023 Lochgelly United 3-0 The Swifts +12/-12   KOF - Premier Div.
29/08/2023 Bowhill Rovers 2-1 Leven -8/+8   KOF - Conference
29/08/2023 Dunfermline City 2-5 Kinross Colts -17/+17   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Glenrothes Amateurs 1-1 Auchtermuchty Bellvue +1/-1   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Kettle United 7-3 Saint Andrews +41/-41   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Kinross 3-0 Burntisland United +5/-5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Leven Hearts 0-3 Pittenweem Rovers +3/-3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Lumphinnans Hearts 5-2 Kennoway Star Hearts Amateurs -4/+4   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Rosebank 2-3 Methilhill Strollers -6/+6   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Saint Monans Swallows 3-3 Eastvale +3/-3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
29/08/2023 Cupar Hearts 4-1 Strathmiglo United -1/+1 KOF - Premier Lg. Cup
29/08/2023 Greig Park Rangers 2-0 Fife Thistle -4/+4 KOF - Premier Lg. Cup
29/08/2023 Kirkcaldy YMCA 1-3 Leven United -1/+1 KOF - Premier Lg. Cup
29/08/2023 Markinch 1-4 Bridge of Earn -25/+25 KOF - Premier Lg. Cup
29/08/2023 Tain Thistle 1-7 Lairg Rovers -29/+29 NWS - Stafford Cup
29/08/2023 Balmoral United 1-3 Kettins +5/-5   PER - Div. 1
29/08/2023 Breadalbane 8-0 Saint John's +13/-13   PER - Div. 1
29/08/2023 Burrelton Rovers 4-3 Letham Community -9/+9   PER - Div. 1
29/08/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 4-3 Alyth -8/+8   PER - Div. 1
29/08/2023 Bridgeton United 3-2 FC Romania -1/+1   PER - Div. 2
29/08/2023 Vale of Atholl 2-4 Luncarty Amateurs +6/-6   PER - Smith Lg. Cup
29/08/2023 Greenock High School FP 1-0 Inverclyde ±0/±0   SPA - Championship
29/08/2023 Craigneuk SM 1-0 Milngavie Wanderers SM +3/-3   SSM - Champions Cup
29/08/2023 East Kilbride Colts 2-2 Uddingston -3/+3   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Airdrie Forest 1-9 Drumchapel United SM -1/+1   SSM - Champions Cup
29/08/2023 North East Thistle 0-4 Kirkintilloch Thistle +2/-2   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Port Glasgow Athletic 1-5 UB United -13/+13   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Port Glasgow Boys Club 2-2 Muirend -4/+4   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Summerston 5-2 Bellshill +10/-10   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Rutherglen Glencairn Amateurs 8-0 Glasgow Deaf Athletic +2/-2   SSM - Champions Cup
29/08/2023 Kyle 1-5 Portree -11/+11 WHI - Clan Donald Cup
28/08/2023 Ness 1-3 Back -8/+8 LHA - Moldova Lewis Cup
28/08/2023 Westside 4-0 Stornoway Athletic +6/-6 LHA - Moldova Lewis Cup
28/08/2023 Stromness Athletic Reserves 3-7 Kirkwall Rovers Reserves -15/+15 ORK - Reid Cup
28/08/2023 Lerwick Thistle 1-6 Scalloway -34/+34   SHE - Premier Div.
28/08/2023 Whitedale 3-1 Ness United +14/-14   SHE - Premier Div.
28/08/2023 AFC Motherwell 3-1 East Lane +8/-8   SSM - Champions Cup
26/08/2023 Bervie Caledonian 3-8 Echt -26/+26   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Cove Thistle 6-2 Nicolls +24/-24   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Insch 5-2 Kaimhill United +4/-4   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Kincorth 3-4 Cowie Thistle -9/+9   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Westdyke 3-4 Saint Laurence -1/+1   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Woodside 3-2 Tarves +1/-1   ABD - Premier Div.
26/08/2023 Feughside 4-2 Glentanar Reflex -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
26/08/2023 Fyvie 8-1 Stoneywood Parkvale Amateurs +17/-17   ABD - Div. 1 (East)
26/08/2023 Kemnay Youth 4-5 Bon Accord City -10/+10   ABD - Div. 1 (East)
26/08/2023 Turriff Thistle 1-3 Stonehaven Athletic -18/+18   ABD - Div. 1 (East)
26/08/2023 AC Mill Inn 3-2 BSFC -3/+3   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 Auchnagatt Barons 4-2 Banchory +26/-26   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 Ellon Thistle 1-2 Cammachmore -12/+12   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 Great Western United 4-2 Aberdeen University Amateurs +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 JS XI 2-2 Newburgh Thistle +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 Postal ALC 2-5 Beacon Rangers -14/+14   ABD - Div. 1 (North)
26/08/2023 Laurencekirk West End 6-2 Ellon +18/-18   ABD - Div. 2 (East)
26/08/2023 Meldrum United 1-3 AC Mill Inn Academy -7/+7   ABD - Div. 2 (East)
26/08/2023 Monymusk 13-0 Ferryhill +9/-9   ABD - Div. 2 (East)
26/08/2023 Halliburton 5-1 West End United +1/-1   ABD - Div. 2 (North)
26/08/2023 Kintore 1-1 Continental -4/+4   ABD - Div. 2 (North)
26/08/2023 Newmachar United Amateurs 10-2 Aberdeen University Colts +14/-14   ABD - Div. 2 (North)
26/08/2023 Theologians North East 2-4 Northstar -20/+20   ABD - Div. 2 (North)
26/08/2023 Lamlash 3-2 Southend {ARR} +21/-21 ARR - Copperwheats KO Cup
26/08/2023 Galston United 3-4 Stewarton United -5/+5   AYR - Premier Div.
26/08/2023 Crosshouse Waverley 3-2 Troon Dundonald +2/-2   AYR - Div. 1
26/08/2023 Beith Amateurs 6-0 Bothan Victoria +4/-4   AYR - Div. 2
26/08/2023 Bellfield 3-1 Dean Fenwick Thistle +2/-2   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Cumnock Amateurs 7-0 Cambusdoon +1/-1   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Darvel Victoria 0-4 Mauchline United -9/+9   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Kilmarnock Amateurs 3-4 Glenburn Miners Welfare +5/-5   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Kilwinning Football Academy 6-1 Crosshill Thistle +6/-6   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Minishant 1-4 Dailly -4/+4   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 New Cumnock 3-3 p New Farm Loch +12/-12   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Tarbolton 2-1 Largs Thistle Amateurs -6/+6   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 West Kilbride 5-2 Drongan United +9/-9   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Whitletts Victoria Amateurs 0-10 Shortlees -10/+10   AYR - Ayrshire Cup
26/08/2023 Biggar United 3-5 Langlee -4/+4   BOR - A Div.
26/08/2023 Chirnside United 1-3 Earlston Rhymers -25/+25   BOR - A Div.
26/08/2023 Newtown 0-4 Greenlaw -34/+34   BOR - A Div.
26/08/2023 Tweeddale Rovers 2-3 Langholm Legion -10/+10   BOR - A Div.
26/08/2023 Ancrum 6-0 Coldstream Amateurs +19/-19   BOR - B Div.
26/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-1 Saint Boswells +1/-1   BOR - B Div.
26/08/2023 Hawick United 6-0 Highfields United +58/-58   BOR - B Div.
26/08/2023 Lauder 1-3 Jed Legion -16/+16   BOR - B Div.
26/08/2023 Eaglesham 0-1 Dumbarton Academy FP -7/+7   CAL - Premier Div.
26/08/2023 East Kilbride YM 2-3 Doune Castle -10/+10   CAL - Premier Div.
26/08/2023 Glasgow Harp 3-1 Wishaw Wycombe Wanderers +9/-9   CAL - Premier Div.
26/08/2023 Saint Mungo 2-3 Giffnock North -11/+11   CAL - Premier Div.
26/08/2023 Cambria 2-2 Dunblane Soccer Club +6/-6   CAL - Div. 1
26/08/2023 Cambusbarron Rovers 3-0 Rhu +14/-14   CAL - Div. 1
26/08/2023 Drumchapel 8-0 Stenhousemuir Community +15/-15   CAL - Div. 1
26/08/2023 Dunipace Amateurs 7-0 Glasgow University Amateurs +11/-11   CAL - Div. 1
26/08/2023 Rothesay Brandane 11-0 Callander Thistle +13/-13   CAL - Div. 1
26/08/2023 Westerlands 5-0 University of Stirling Amateurs +4/-4   CAL - Div. 1
26/08/2023 Drumchapel U21 3-2 Greenock High School FP U21 ±0/±0   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 East Kilbride Thistle U21 2-2 Stenhousemuir U21 +4/-4   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 Harestanes U21 2-4 Shotts Bon Accord U21 ±0/±0   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 Milton U21 1-4 East Kilbride YM U21 -14/+14   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 Rutherglen Glencairn U21 4-0 Saint Mungo U21 +9/-9   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 2-1 Petershill U21 +21/-21   CAL - WoS U21 Lg.
26/08/2023 Riverside 4-2 Strathclyde University +12/-12   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
26/08/2023 Craigie 7-3 The Beat +6/-6   DSM - Premier Div.
26/08/2023 Occidental 2-3 Dundee North End Amateurs -10/+10   DSM - Premier Div.
26/08/2023 Powrie 2-3 Dundee United Sports Club -2/+2   DSM - Premier Div.
26/08/2023 Stobswell 4-1 Dundee Social +1/-1   DSM - Premier Div.
26/08/2023 Dundee University Medics 0-4 Monifieth Athletic -24/+24   DSM - Div. 1
26/08/2023 East End Thistle 4-2 Dolphin +6/-6   DSM - Div. 1
26/08/2023 Parktool Athletic 2-3 Cannon Fodder -5/+5   DSM - Div. 1
26/08/2023 Polepark 3-1 Dundee West +12/-12   DSM - Div. 1
26/08/2023 Saint Andrews {DSM} 2-5 Tayside Fire Brigade -10/+10   DSM - Div. 1
26/08/2023 Claverhouse 5-1 Craigie Bar +4/-4   DSM - Div. 2
26/08/2023 Douglas Youth 2-3 Dundee University -4/+4   DSM - Div. 2
26/08/2023 Kelso 7-0 Dundee Athletic +10/-10   DSM - Div. 2
26/08/2023 Lochee Harp Amateurs 3-0 Craws Nest +15/-15   DSM - Div. 2
26/08/2023 Cairdy Thistle 1-0 Dryburgh Athletic +5/-5 DSM - Adamson Cup
26/08/2023 Charlie Accies 2-1 Bank Street Athletic -6/+6 DSM - Adamson Cup
26/08/2023 South East Saints 0-7 Port Seton -16/+16   EDC - Lg.
26/08/2023 Bingham 1-5 Saint Mary's Metropolitan -2/+2   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 Carrubbers 0-5 Saint Columba's -6/+6   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 Central 1-2 Gorgie United +6/-6   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 Charlotte Chapel 3-3 Niddrie Mission +10/-10   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 Ladywell Baptist Church 1-0 Barclay Viewforth United +8/-8   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 White Lightning 10-0 Kirkliston Community Church +2/-2   EDC - Lg. Cup
26/08/2023 Bishopton 4-2 Lokomotiv Glasgow +10/-10   GCO - Premier Div.
26/08/2023 Park Sports Project 5-1 Glasgow Island +12/-12   GCO - Premier Div.
26/08/2023 Rosehill United 1-6 Pollok United -15/+15   GCO - Premier Div.
26/08/2023 Southside United 3-5 Clydebank SM -7/+7   GCO - Premier Div.
26/08/2023 Weir Recreation 0-4 Clydeside Athletic -10/+10   GCO - Premier Div.
26/08/2023 Busby SM 7-4 Burnhill +18/-18   GCO - Championship
26/08/2023 Cambuslang Football Academy 1-4 Clydebank Red Star -10/+10   GCO - Championship
26/08/2023 Croftpark 1-0 Glasgow Medics +14/-14   GCO - Championship
26/08/2023 Glasgow Ansar 0-7 Rosebank United -57/+57   GCO - Championship
26/08/2023 Greater Glasgow 3-2 Cathcart +13/-13   GCO - Championship
26/08/2023 Lomond 3-2 DTI -7/+7   GCO - Championship
26/08/2023 Nethercraigs 8-1 River Nevis +29/-29   GCO - Championship
26/08/2023 Rhu Colts 3-5 King's Park United -5/+5   GCO - Championship
26/08/2023 Woodbank 2-1 Tantallon Victoria +7/-7   GCO - Championship
26/08/2023 Calderglen 2-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +2/-2   GGP - Div. 1
26/08/2023 Dynamo East Kilbride 2-3 Johnstone Burgh Amateurs -6/+6   GGP - Div. 1
26/08/2023 Eaglesham {GGP} 0-1 Erskine -3/+3   GGP - Div. 1
26/08/2023 Newshot 0-3 East Kilbride RR -6/+6   GGP - Div. 1
26/08/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 5-2 East Kilbride YM {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
26/08/2023 Carluke Thistle 5-3 Antonine +4/-4   GGP - Div. 2
26/08/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 6-5 Colquhoun United -3/+3   GGP - Div. 2
26/08/2023 Langcraigs 1-2 Condorrat -1/+1   GGP - Div. 2
26/08/2023 Bearsden 1-5 Garrowhill Thistle -3/+3   GGP - Div. 3
26/08/2023 Duncanrig 1-3 Kilbarchan Thistle -17/+17   GGP - Div. 3
26/08/2023 Rannoch 1-11 Clydebank Amateurs -10/+10   GGP - Div. 3
26/08/2023 Vale of Leven Amateurs 2-0 Glasgow Harp {GGP} +1/-1   GGP - Div. 3
26/08/2023 Eastwood Parkmount 9-0 Tarbert +6/-6   GGP - President's Lg. Cup
26/08/2023 Hibernifan 2-4 Livingston GS +1/-1   IFA - Lg.
26/08/2023 Jags for Good 2-3 Queen's Park Supporters -6/+6   IFA - Lg.
26/08/2023 Benarty Astros 2-0 The Swifts +7/-7   KOF - Premier Div.
26/08/2023 Bridge of Earn 2-1 Kirkcaldy YMCA -1/+1   KOF - Premier Div.
26/08/2023 Cupar Hearts 1-0 Leven United ±0/±0   KOF - Premier Div.
26/08/2023 Fife Thistle 0-4 Markinch -26/+26   KOF - Premier Div.
26/08/2023 Greig Park Rangers 6-0 Lochgelly United +15/-15   KOF - Premier Div.
26/08/2023 Auchtermuchty Bellvue 5-0 Glenrothes Amateurs +20/-20   KOF - Championship
26/08/2023 Kinross 0-6 Methilhill Strollers -40/+40   KOF - Championship
26/08/2023 Kinross Colts 0-2 Pittenweem Rovers -5/+5   KOF - Championship
26/08/2023 Leslie Hearts 3-0 Saint Andrews +12/-12   KOF - Championship
26/08/2023 Dunfermline City 3-2 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   KOF - Conference
26/08/2023 Kettle United 1-3 Eastvale -25/+25   KOF - Conference
26/08/2023 Leven Hearts 0-25 Bowhill Rovers -6/+6   KOF - Conference
26/08/2023 Lumphinnans Hearts 2-0 Leven -2/+2   KOF - Conference
26/08/2023 Saint Monans Swallows 0-2 Burntisland United -14/+14   KOF - Conference
26/08/2023 Balgonie Scotia 4-1 Strathmiglo United +8/-8   LOT - Premier Div.
26/08/2023 Craigroyston 7-2 Loganlea United +23/-23   LOT - Premier Div.
26/08/2023 Edinburgh Strollers 4-0 Tranent Amateurs +21/-21   LOT - Premier Div.
26/08/2023 Meadowbank 0-7 Tollcross Thistle -28/+28   LOT - Premier Div.
26/08/2023 Edinburgh Harps 1-2 Blackridge Vale of Craig -14/+14   LOT - Championship
26/08/2023 Hunterfield Vale 5-0 Bo'ness United Community +20/-20   LOT - Championship
26/08/2023 Kirkliston & South Queensferry 5-3 Danderhall Miners Welfare +10/-10   LOT - Championship
26/08/2023 Leith Athletic Amateurs 4-2 Mental Mechanics +8/-8   LOT - Championship
26/08/2023 North Merchiston Vale 1-4 North Berwick -22/+22   LOT - Championship
26/08/2023 West Barns Star 2-1 Corstorphine Dynamo +7/-7   LOT - Championship
26/08/2023 East Calder United 3-0 Barca-Milton +3/-3   LOT - Div. 1
26/08/2023 Edinburgh Community Amateurs 3-3 Bathgate +12/-12   LOT - Div. 1
26/08/2023 Mill 7-0 Polbeth United +8/-8   LOT - Div. 1
26/08/2023 Terry McMillan 4-0 Fernieside +31/-31   LOT - Div. 1
26/08/2023 Arbroath Amateurs 3-2 Forfar Athletic Amateurs -10/+10   MID - Premier Div.
26/08/2023 Brechin Community 0-6 Broughty United -5/+5   MID - Premier Div.
26/08/2023 Finavon 2-3 Barnhill -3/+3   MID - Premier Div.
26/08/2023 Invergowrie 4-4 Douglas ±0/±0   MID - Premier Div.
26/08/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 2-1 Morgan Academy FP -1/+1   MID - Premier Div.
26/08/2023 Arbroath Amateurs Reserves 4-1 Montrose Merpro Reserves +6/-6   MID - Alliance Lg.
26/08/2023 Montrose Merpro 2-1 Newport -2/+2   MID - Fairfield Cup
26/08/2023 Barnhill Reserves 3-0 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves +4/-4   MID - Lunan Trophy
26/08/2023 Brechin Community Reserves 2-4 Newport Reserves -12/+12   MID - Lunan Trophy
26/08/2023 Morgan Academy FP Reserves 2-2 Broughty United Reserves +1/-1   MID - Lunan Trophy
26/08/2023 Alyth 5-1 Auchterarder Primrose +6/-6   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 Balmoral United 8-1 Pitfour ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 FC Romania 1-1 Burrelton Rovers +12/-12   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 1-2 Stanley -21/+21   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 Vale of Earn 11-0 Methven Athletic ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 Wolfhill 0-7 Breadalbane -7/+7   PER - Smith Lg. Cup
26/08/2023 Avendale 2-3 Craighalbert -11/+11   SEC - Premier Div.
26/08/2023 Tollcross 3-1 West Glasgow -4/+4   SEC - Premier Div.
26/08/2023 United Churches of Ayr 3-7 Glasgow Free Churches -42/+42   SEC - Premier Div.
26/08/2023 AFC Airdrie 3-1 Woodhill +2/-2   SEC - Div. 1
26/08/2023 Anniesland 1-1 Glasgow Elim -11/+11   SEC - Div. 1
26/08/2023 East End Villa 1-2 Dennistoun Thistle -19/+19   SEC - Div. 1
26/08/2023 Fullarton Irvine 2-4 Mearns Cart -16/+16   SEC - Div. 1
26/08/2023 Houston & Killellan 1-1 Croftfoot Parish +4/-4   SEC - Div. 1
26/08/2023 Baljaffray 6-2 Cardross ±0/±0   SPA - Championship
26/08/2023 Busby 0-1 Steins Thistle +9/-9   SPA - Championship
26/08/2023 Eddlewood 0-6 Glenvale Carlton -33/+33   SPA - Championship
26/08/2023 Greenock High School FP 14-0 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SPA - Championship
26/08/2023 Kings Park Rangers 3-4 Parkhall -4/+4   SPA - Championship
26/08/2023 Port Glasgow Amateurs 3-3 Chryston -1/+1   SPA - Championship
26/08/2023 Castlemilk Old Boys Club 4-3 Campsie Minerva -3/+3   SPA - Premier Div.
26/08/2023 Gartcosh United 2-3 Saint Patrick's FP -4/+4   SPA - Premier Div.
26/08/2023 Neilston Amateurs 1-3 Bannockburn +2/-2   SPA - Premier Div.
26/08/2023 Oban Saints 2-2 Arthurlie Amateurs -2/+2   SPA - Premier Div.
26/08/2023 Dumbarton U19 2-3 Falkirk Foundation U19 -16/+16   SPA - U19 Lg.
26/08/2023 Giffnock Soccer Centre U19 2-2 East Kilbride Burgh United U19 +9/-9   SPA - U19 Lg.
26/08/2023 Glasgow Athletic U19 1-3 Lenzie Youth Club U19 -12/+12   SPA - U19 Lg.
26/08/2023 Stenhousemuir U19 5-2 Calderglen U19 -2/+2   SPA - U19 Lg.
26/08/2023 AS Airdrie 0-4 Tannochside United -25/+25   SSM - Premier Div.
26/08/2023 Bengal Lancers 1-9 Blackthorn Rovers -39/+39   SSM - Premier Div.
26/08/2023 Drumchapel United SM 5-1 East Dunbartonshire +8/-8   SSM - Premier Div.
26/08/2023 Moorlands Anvil 2-5 East Lane -31/+31   SSM - Premier Div.
26/08/2023 Viewfield Rovers 0-0 UB United +5/-5   SSM - Premier Div.
26/08/2023 Blantyre Soccer Academy 1-5 Lesmahagow SM -14/+14   SSM - Championship A
26/08/2023 Huntershill 4-4 Port Glasgow Boys Club -2/+2   SSM - Championship A
26/08/2023 Knightswood Amateurs 3-5 Glebe Hibernian -11/+11   SSM - Championship A
26/08/2023 Shawbridge 2-3 Manhattan Blacks -15/+15   SSM - Championship A
26/08/2023 Strathaven Dynamo 2-3 Glasgow Wellington -19/+19   SSM - Championship A
26/08/2023 Braehead {GLA} 4-2 East Kilbride YM SM +17/-17   SSM - Championship B
26/08/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 2-3 Baillieston Thistle -14/+14   SSM - Championship B
26/08/2023 Port Glasgow Athletic 2-3 East Kilbride Colts +3/-3   SSM - Championship B
26/08/2023 Singer 5-5 Greenock -9/+9   SSM - Championship B
26/08/2023 Stratton Southside 5-0 Gladstone Athletic +35/-35   SSM - Championship B
26/08/2023 Southside 4-1 Gleniffer Thistle +10/-10   SSM - Championship B
26/08/2023 Blantyre Soccer Academy Colts 2-7 Moorlands -13/+13   SSM - Development Div.
26/08/2023 Dean Park 2-2 Craigneuk SM +12/-12   SSM - Development Div.
26/08/2023 Glasgow Deaf Athletic 2-4 West Dumbarton Colts -2/+2   SSM - Development Div.
26/08/2023 Netherton Colts 3-1 East Kilbride Thistle Amateurs -6/+6   SSM - Development Div.
26/08/2023 North East Thistle 3-5 North Glasgow Victory -24/+24   SSM - Development Div.
26/08/2023 Blackhall 1-7 AFC Motherwell -9/+9   SSM - Div. 1A
26/08/2023 Paisley United 0-11 Salsburgh United -3/+3   SSM - Div. 1A
26/08/2023 Southside Athletic 1-3 Saint Mungo SM -5/+5   SSM - Div. 1A
26/08/2023 Rutherglen Glencairn Amateurs 7-0 Saint Peter's Amateurs +30/-30   SSM - Div. 1A
26/08/2023 Wishaw United 4-3 Bellshill -10/+10   SSM - Div. 1A
26/08/2023 Milngavie Wanderers SM 5-2 Glasgow City Star +14/-14   SSM - Div. 1B
26/08/2023 Summerston 4-4 Roselle Rovers +4/-4   SSM - Div. 1B
26/08/2023 Westwood 0-11 Glynhill Moorcroft -17/+17   SSM - Div. 1B
26/08/2023 Campsie 6-0 Kincardine +14/-14   STI - Premier Div.
26/08/2023 Dollar Glen 8-3 Plean +23/-23   STI - Premier Div.
26/08/2023 Riverside Athletic 4-9 Braehead {STI} -3/+3   STI - Premier Div.
26/08/2023 Tullibody Saint Serf's 1-6 Beechwood Albion -2/+2   STI - Premier Div.
26/08/2023 Kyle 0-7 Mallaig -1/+1   WHI - Lg.
25/08/2023 Back 2-3 Westside -10/+10   LHA - Lg.
25/08/2023 Harris 4-1 Lochs +6/-6   LHA - Lg.
25/08/2023 Stornoway United 1-4 Point +1/-1   LHA - Lg.
25/08/2023 Kirkwall Accies 2-1 Orphir -8/+8 ORK - Thomson Cup
25/08/2023 Ness United Reserves 4-1 Delting +25/-25 SHE - Bloomfield Cup
25/08/2023 Rutherglen Glencairn U18 6-0 Cumbernauld Colts U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
25/08/2023 Rutherglen Glencairn U19 3-1 Cumbernauld Pumas U19 +6/-6   SPA - U19 Lg.
25/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 1-3 Saint Patrick's FP U19 -3/+3   SPA - U19 Lg.
25/08/2023 Third Lanark U19 4-1 Carolside U19 ±0/±0   SPA - U19 Lg.
25/08/2023 Cumbernauld Athletic 2-3 Wishaw High School FP SM -21/+21   SSM - Development Div.
25/08/2023 Southend 3-4 Benbecula -4/+4   UBA - Lg.
25/08/2023 North West Skye 5-2 Portree Juniors +1/-1   WHI - Lg.
25/08/2023 Sleat & Strath 3-1 Kyleakin -2/+2   WHI - Lg.
24/08/2023 Pollok United 4-4 Glasgow Island -2/+2   GCO - Premier Div.
24/08/2023 Burnhill 1-3 Croftpark -28/+28   GCO - Championship
24/08/2023 Maryburgh 3-0 Avoch +14/-14   INV - Premier Div.
24/08/2023 East United Reserves 3-0 Rendall Reserves +24/-24 ORK - Reid Cup
24/08/2023 Stromness Athletic Reserves p 5-5 Kirkwall Hotspurs Reserves +9/-9 ORK - Reid Cup
24/08/2023 Balmoral United 1-4 Vale of Earn +2/-2   PER - Div. 1
24/08/2023 Breadalbane 6-1 Jeanfield Swifts Amateurs +34/-34   PER - Div. 1
24/08/2023 Bridgeton United 6-3 Letham Community +17/-17   PER - Smith Lg. Cup
24/08/2023 Methven Athletic 1-1 Alyth +13/-13   PER - Smith Lg. Cup
24/08/2023 Pitfour 0-10 FC Romania -4/+4   PER - Smith Lg. Cup
24/08/2023 Saint John's 2-1 Stanley +2/-2   PER - Smith Lg. Cup
24/08/2023 AS Airdrie 2-2 Craigneuk SM -6/+6   SSM - Champions Cup
24/08/2023 Braehead {GLA} 6-2 Blantyre Soccer Academy Colts -2/+2   SSM - Champions Cup
24/08/2023 East Dunbartonshire 3-1 Port Glasgow Boys Club -2/+2   SSM - Champions Cup
24/08/2023 Glasgow Wellington 2-0 Westerlands SM -2/+2   SSM - Champions Cup
24/08/2023 Muirend 4-1 Huntershill +20/-20   SSM - Champions Cup
24/08/2023 North Glasgow Victory 0-0 Singer +14/-14   SSM - Champions Cup
24/08/2023 Wishaw United 6-0 Gleniffer Thistle +17/-17   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Alford 2-2 Echt ±0/±0   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Cowie Thistle 5-2 Bervie Caledonian +2/-2   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Insch 4-2 Kemnay +13/-13   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Nicolls 3-1 Woodside +15/-15   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Saint Laurence 6-2 Kaimhill United +5/-5   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Tarves 4-2 Cove Thistle +7/-7   ABD - Premier Div.
23/08/2023 Feughside 2-3 Bridge of Don -11/+11   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Fyvie 3-0 Kemnay Youth +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Glendale 3-4 Stonehaven Athletic -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Glentanar Reflex 1-4 Bon Accord City -17/+17   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Jesus House Aberdeen 3-0 Rattray's XI +29/-29   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Saint Marnans 1-1 Turriff Thistle -3/+3   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-3 Tolbooth ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
23/08/2023 Aberdeen Lads Club 5-0 JS XI +29/-29   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 Banchory 6-2 Cammachmore +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 Burghmuir 2-3 Newburgh Thistle -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 Ellon Thistle 2-4 BSFC -19/+19   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 Great Western United 4-3 Beacon Rangers +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 Postal ALC 2-6 AC Mill Inn -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
23/08/2023 AC Mill Inn Academy 12-0 Ferryhill +6/-6   ABD - Div. 2 (East)
23/08/2023 Byron Sports Club 7-1 Laurencekirk West End +18/-18   ABD - Div. 2 (East)
23/08/2023 FC Polska 3-1 Ellon -2/+2   ABD - Div. 2 (East)
23/08/2023 Monymusk 4-0 Meldrum United +16/-16   ABD - Div. 2 (East)
23/08/2023 Halliburton 3-1 Theologians North East -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
23/08/2023 Huntly Amateurs 0-3 Continental -14/+14   ABD - Div. 2 (North)
23/08/2023 Kintore 6-2 Newmachar United Amateurs +21/-21   ABD - Div. 2 (North)
23/08/2023 West End United 0-3 Northstar -17/+17   ABD - Div. 2 (North)
23/08/2023 Tarbolton 0-4 Glenburn Miners Welfare -26/+26   AYR - Premier Div.
23/08/2023 Bellfield 2-0 New Cumnock +13/-13   AYR - Div. 1
23/08/2023 Drongan United 1-1 Catrine -4/+4   AYR - Div. 1
23/08/2023 Kilmarnock Amateurs 1-1 Whitletts Victoria Amateurs -9/+9   AYR - Div. 1
23/08/2023 Troon Dundonald 1-4 Knockentiber -28/+28   AYR - Div. 1
23/08/2023 West Kilbride 1-0 Irvine Thistle +7/-7   AYR - Div. 1
23/08/2023 Bothan Victoria 0-3 Minishant -7/+7   AYR - Div. 2
23/08/2023 Crosshill Thistle 7-1 Cambusdoon +9/-9   AYR - Div. 2
23/08/2023 Garnock Valley 4-2 Kilbride Thistle +30/-30   AYR - Div. 2
23/08/2023 Kilwinning 0-6 Beith Amateurs -15/+15   AYR - Div. 2
23/08/2023 Biggar United 7-1 Tweeddale Rovers +16/-16   BOR - A Div.
23/08/2023 Duns 5-1 Greenlaw +7/-7   BOR - A Div.
23/08/2023 Earlston Rhymers 0-2 Newtown -10/+10   BOR - A Div.
23/08/2023 Hawick Waverley 4-1 Hawick Legion +8/-8   BOR - A Div.
23/08/2023 Tweedmouth 2-2 Chirnside United -1/+1   BOR - A Div.
23/08/2023 Doune Castle 4-2 Milton -3/+3   CAL - Premier Div.
23/08/2023 Dumbarton Academy FP 3-2 Glasgow Harp +3/-3   CAL - Premier Div.
23/08/2023 Giffnock North 1-0 Eaglesham -1/+1   CAL - Premier Div.
23/08/2023 Strathclyde University 0-2 Saint Mungo -7/+7   CAL - Premier Div.
23/08/2023 Callander Thistle 0-7 Dunipace Amateurs -7/+7   CAL - Div. 1
23/08/2023 Glasgow University Amateurs 2-2 Rhu -1/+1   CAL - Div. 1
23/08/2023 Riverside 1-4 Stenhousemuir Community -14/+14   CAL - Div. 1
23/08/2023 University of Stirling Amateurs 1-3 Alva +4/-4   CAL - Div. 1
23/08/2023 Westerlands 11-0 Cambria +12/-12   CAL - Div. 1
23/08/2023 Cairdy Thistle 4-2 Occidental +2/-2   DSM - Premier Div.
23/08/2023 Charlie Accies 2-2 Bank Street Athletic -12/+12   DSM - Premier Div.
23/08/2023 Dryburgh Athletic 1-3 Stobswell -12/+12   DSM - Premier Div.
23/08/2023 Dundee Social 5-1 Craigie +22/-22   DSM - Premier Div.
23/08/2023 Dundee United Sports Club 2-2 Dundee North End Amateurs -7/+7   DSM - Premier Div.
23/08/2023 Monifieth Athletic 7-0 Saint Andrews {DSM} +8/-8   DSM - Div. 1
23/08/2023 Parktool Athletic 0-2 Dundee University Medics -14/+14   DSM - Div. 1
23/08/2023 Polepark 3-2 Dolphin -6/+6   DSM - Div. 1
23/08/2023 Douglas East 1-4 Craigie Bar -7/+7   DSM - Div. 2
23/08/2023 Dundee University 4-3 Craws Nest +15/-15   DSM - Div. 2
23/08/2023 Kelso 0-3 Lochee Harp Amateurs -22/+22   DSM - Div. 2
23/08/2023 Bishopton 4-2 Rosehill United +9/-9   GCO - Premier Div.
23/08/2023 Corinthians 2-2 Lokomotiv Glasgow -12/+12   GCO - Premier Div.
23/08/2023 Park Sports Project 5-3 Newlands +6/-6   GCO - Premier Div.
23/08/2023 Weir Recreation 4-3 Southside United +3/-3   GCO - Premier Div.
23/08/2023 Busby SM 2-4 Rhu Colts -23/+23   GCO - Championship
23/08/2023 Clydebank Red Star 4-3 DTI -3/+3   GCO - Championship
23/08/2023 Glasgow Ansar 0-2 King's Park United -7/+7   GCO - Championship
23/08/2023 Nethercraigs 6-0 Glasgow Medics +22/-22   GCO - Championship
23/08/2023 Tantallon Victoria 1-3 Cambuslang Football Academy -18/+18   GCO - Championship
23/08/2023 Woodbank 2-4 Rosebank United -16/+16   GCO - Championship
23/08/2023 East Kilbride YM {GGP} 3-2 Eaglesham {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
23/08/2023 Erskine 0-4 Saint Patrick's FP {GGP} -25/+25   GGP - Div. 1
23/08/2023 Houston United 5-4 Johnstone Burgh Amateurs +4/-4   GGP - Div. 1
23/08/2023 Antonine 3-0 Colquhoun United +5/-5   GGP - Div. 2
23/08/2023 Condorrat 3-2 Westerlands {GGP} +4/-4   GGP - Div. 2
23/08/2023 Langcraigs 2-4 Giffnock Soccer Centre Reds -7/+7   GGP - Div. 2
23/08/2023 Bearsden 0-3 Vale of Leven Amateurs -7/+7   GGP - Div. 3
23/08/2023 Garrowhill Thistle 2-1 Duncanrig -5/+5   GGP - Div. 3
23/08/2023 Glasgow Harp {GGP} 1-6 Clydebank Amateurs -27/+27   GGP - Div. 3
23/08/2023 Kilbarchan Thistle 8-2 Rannoch +2/-2   GGP - Div. 3
23/08/2023 Carloway 2-1 Stornoway Athletic +2/-2   LHA - Lg.
23/08/2023 Bo'ness United Community 2-5 Armadale Athletic -31/+31   LOT - Championship
23/08/2023 Danderhall Miners Welfare 4-5 North Berwick -10/+10   LOT - Championship
23/08/2023 Mental Mechanics 10-2 North Merchiston Vale +20/-20   LOT - Championship
23/08/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 3-1 Barca-Milton -2/+2   LOT - Div. 1
23/08/2023 Terry McMillan 0-8 Mill -16/+16   LOT - Div. 1
23/08/2023 Brechin Community 0-7 Montrose Merpro -26/+26   MID - Premier Div.
23/08/2023 Douglas 1-1 Morgan Academy FP +1/-1   MID - Premier Div.
23/08/2023 Forfar Athletic Amateurs 0-6 Broughty United -4/+4   MID - Premier Div.
23/08/2023 Invergowrie 2-3 Barnhill +3/-3   MID - Premier Div.
23/08/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 5-0 Finavon +17/-17   MID - Premier Div.
23/08/2023 Newport 1-1 Arbroath Amateurs +7/-7   MID - Fairfield Cup
23/08/2023 Ness United Reserves 1-1 Wastside Rebels -9/+9   SHE - B Lg.
23/08/2023 Shetland Banks 1-12 Lerwick Celtic Reserves -5/+5   SHE - B Lg.
23/08/2023 Whitedale Reserves 3-0 Scalloway Reserves +2/-2   SHE - B Lg.
23/08/2023 Busby 9-1 BSC Glasgow Amateurs +7/-7   SPA - Championship
23/08/2023 Cardross 0-6 Greenock High School FP -1/+1   SPA - Championship
23/08/2023 Chryston 8-1 Baljaffray +15/-15   SPA - Championship
23/08/2023 Port Glasgow Amateurs 9-1 Port Glasgow Old Boys Union +1/-1   SPA - Championship
23/08/2023 Gartcosh United 2-2 Bannockburn -1/+1   SPA - Premier Div.
23/08/2023 Saint Patrick's FP 7-0 Neilston Amateurs +3/-3   SPA - Premier Div.
23/08/2023 Kirkintilloch Thistle 2-1 East Kilbride YM SM -1/+1   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Bellshill 4-8 Glynhill Moorcroft -2/+2   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Blackthorn Rovers 5-2 Summerston -2/+2   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Blantyre Soccer Academy 2-0 Greengairs -5/+5   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Cumbernauld Athletic 2-0 Southside Athletic +3/-3   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Drumchapel United SM 6-2 Gladstone Athletic +3/-3   SSM - Champions Cup
23/08/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 0-5 Netherton Colts -6/+6   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 0-0 Blackhall -14/+14   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Glasgow Deaf Athletic 0-5 Saint Mungo SM -2/+2   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Glebe Hibernian 3-3 West Dumbarton Colts -14/+14   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Milngavie Wanderers SM 9-3 Westwood +14/-14   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Moorlands 0-10 Dinamo Paisley -9/+9   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Tannochside United 4-1 Manhattan Blacks +2/-2   SSM - Champions Cup
23/08/2023 UB United 4-0 Rutherglen Glencairn Amateurs +6/-6   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Viewfield Rovers 0-4 Netherton -41/+41   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Southside 7-1 Wishaw High School FP SM +3/-3   SSM - Champions Cup
23/08/2023 Blackburn United Amateurs 11-1 Riverside Athletic +4/-4   STI - Lg. Cup
23/08/2023 Dollar Glen 5-4 Braehead {STI} +12/-12   STI - Lg. Cup
23/08/2023 Kincardine 4-0 Tullibody Saint Serf's +1/-1   STI - Lg. Cup
23/08/2023 Linlithgow Rose Community 1-2 Beechwood Albion -1/+1   STI - Lg. Cup
23/08/2023 Westfield Colts 9-0 Cowie United +13/-13   STI - Lg. Cup
22/08/2023 Coldstream Amateurs 5-3 Kelso Thistle +11/-11   BOR - B Div.
22/08/2023 Eyemouth United 2-3 Highfields United -17/+17   BOR - B Div.
22/08/2023 Gala Hotspur 0-2 Leithen Rovers -3/+3   BOR - B Div.
22/08/2023 Hawick United 4-0 Jed Legion +19/-19   BOR - B Div.
22/08/2023 Lauder 2-3 Saint Boswells +5/-5   BOR - B Div.
22/08/2023 Selkirk Victoria 1-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -36/+36   BOR - B Div.
22/08/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 5-3 East Kilbride YM +21/-21   CAL - Premier Div.
22/08/2023 Cathcart 4-5 Lomond -4/+4   GCO - Championship
22/08/2023 Greater Glasgow 1-8 River Nevis -29/+29   GCO - Championship
22/08/2023 Kirkfield United 1-1 Carluke Thistle -3/+3   GGP - Div. 2
22/08/2023 Kirkcaldy YMCA 0-3 Cupar Hearts -3/+3   KOF - Premier Div.
22/08/2023 Leven United 0-2 Greig Park Rangers -26/+26   KOF - Premier Div.
22/08/2023 Lochgelly United 4-1 Fife Thistle +10/-10   KOF - Premier Div.
22/08/2023 Markinch 1-2 Balgonie Scotia -6/+6   KOF - Premier Div.
22/08/2023 The Swifts 1-1 Bridge of Earn +1/-1   KOF - Premier Div.
22/08/2023 Lumphinnans Hearts 1-1 Bowhill Rovers -2/+2   KOF - Conference
22/08/2023 Auchtermuchty Bellvue 3-2 Rosebank +1/-1   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Burntisland United 5-2 Kinross Colts +37/-37   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Eastvale 0-4 Leslie Hearts -5/+5   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Kinross 3-4 Dunfermline City -17/+17   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Leven 5-0 Leven Hearts +3/-3   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Methilhill Strollers 0-4 Glenrothes Amateurs -42/+42   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Saint Andrews 2-0 Kettle United -2/+2   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Saint Monans Swallows 2-1 Kennoway Star Hearts Amateurs -1/+1   KOF - Ch'ship/Conference Cup
22/08/2023 Strathmiglo United 2-1 Benarty Astros +5/-5   LOT - Premier Div.
22/08/2023 Dounby Athletic Club 2-1 East United +14/-14   ORK - A Lg.
22/08/2023 Kirkwall Rovers 0-3 Kirkwall Thorfinn -20/+20   ORK - A Lg.
22/08/2023 Saint John's 11-0 Letham Community +19/-19   PER - Div. 1
22/08/2023 Abernethy 0-17 Breadalbane ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2023 Auchterarder Primrose 0-4 Vale of Earn +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2023 Balmoral United 1-2 Burrelton Rovers +7/-7   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2023 Kettins 10-1 Bridgeton United +3/-3   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2023 Kinnoull Reds 0-4 Wolfhill -7/+7   PER - Smith Lg. Cup
22/08/2023 Harestanes 1-3 Campsie Minerva -14/+14   SPA - Premier Div.
22/08/2023 Bengal Lancers 3-2 Greenock -2/+2   SSM - Champions Cup
22/08/2023 Plains 5-1 Third Lanark +14/-14   SSM - Champions Cup
22/08/2023 Shawbridge 1-5 Baillieston Thistle -22/+22   SSM - Champions Cup
22/08/2023 North Uist United 2-6 Iochdar Saints -13/+13   UBA - Lg.
21/08/2023 Black's Bar 3-2 Galston United +8/-8   AYR - Premier Div.
21/08/2023 Dailly 0-2 Annbank United -6/+6   AYR - Premier Div.
21/08/2023 Dirrans Athletic 3-0 Kilwinning Football Academy +9/-9   AYR - Premier Div.
21/08/2023 New Farm Loch 2-1 Cumnock Amateurs -3/+3   AYR - Premier Div.
21/08/2023 Shortlees 1-3 Stewarton United -22/+22   AYR - Premier Div.
21/08/2023 Darvel Victoria 0-5 Mauchline United -13/+13   AYR - Div. 2
21/08/2023 Onthank 3-3 Dean Fenwick Thistle -3/+3   AYR - Div. 2
21/08/2023 Shotts Bon Accord U21 1-6 East Kilbride Thistle U21 -46/+46   CAL - WoS U21 Lg.
21/08/2023 Busby SM 4-1 Rhu Colts +13/-13   GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
21/08/2023 Craigroyston 5-2 Sandys +33/-33   LOT - Premier Div.
21/08/2023 Leith Victoria NCLV 2-4 Edinburgh Strollers -16/+16   LOT - Premier Div.
21/08/2023 Loganlea United 0-3 Ratho Athletic -32/+32   LOT - Premier Div.
21/08/2023 Tollcross Thistle 1-2 Edinburgh Star -19/+19   LOT - Premier Div.
21/08/2023 Tranent Amateurs 2-4 Meadowbank -16/+16   LOT - Premier Div.
21/08/2023 Blackridge Vale of Craig 3-0 Kirkliston & South Queensferry +13/-13   LOT - Championship
21/08/2023 Clermiston 3-1 Leith Athletic Amateurs +6/-6   LOT - Championship
21/08/2023 Corstorphine Dynamo 5-1 Edinburgh Harps +34/-34   LOT - Championship
21/08/2023 West Barns Star 0-4 Hunterfield Vale -21/+21   LOT - Championship
21/08/2023 Firth 3-3 p Kirkwall Accies -3/+3 ORK - Thomson Cup
21/08/2023 Orphir p 3-3 Streamline +5/-5 ORK - Thomson Cup
21/08/2023 Lerwick Thistle 0-6 Lerwick Spurs -11/+11   SHE - Premier Div.
21/08/2023 Ness United 3-4 Scalloway -21/+21   SHE - Premier Div.
21/08/2023 Whitedale 3-3 Lerwick Celtic -2/+2   SHE - Premier Div.
21/08/2023 Stratton Southside 4-3 Knightswood Amateurs +6/-6   SSM - Champions Cup
21/08/2023 Uddingston 3-4 Salsburgh United -17/+17   SSM - Champions Cup
21/08/2023 Moorlands Anvil 2-1 West Dumbarton -2/+2   SSM - Champions Cup
19/08/2023 Bervie Caledonian 2-3 Nicolls -8/+8   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Cove Thistle 3-3 Insch -2/+2   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Kaimhill United 1-8 Cowie Thistle -12/+12   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Kincorth 7-6 Tarves -4/+4   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Westdyke 2-4 Kemnay -9/+9   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Woodside 4-3 Alford -2/+2   ABD - Premier Div.
19/08/2023 Glendale 3-1 Rattray's XI +16/-16   ABD - Div. 1 (East)
19/08/2023 Saint Marnans 0-1 Tolbooth -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
19/08/2023 Stonehaven Athletic 4-0 Kemnay Youth +13/-13   ABD - Div. 1 (East)
19/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-0 Glentanar Reflex ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
19/08/2023 Aberdeen Lads Club 1-3 Postal ALC -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
19/08/2023 Auchnagatt Barons 1-3 Cammachmore -25/+25   ABD - Div. 1 (North)
19/08/2023 Burghmuir 4-2 JS XI +11/-11   ABD - Div. 1 (North)
19/08/2023 Newburgh Thistle 0-2 AC Mill Inn -23/+23   ABD - Div. 1 (North)
19/08/2023 Ellon 1-3 Monymusk -7/+7   ABD - Div. 2 (East)
19/08/2023 Fyvie 3-3 Bon Accord City -10/+10   ABD - Div. 2 (East)
19/08/2023 Turriff Thistle 1-1 Feughside -6/+6   ABD - Div. 2 (East)
19/08/2023 Cumnock Amateurs 2-6 Annbank United -23/+23   AYR - Premier Div.
19/08/2023 Dailly 3-1 Kilwinning Football Academy +6/-6   AYR - Premier Div.
19/08/2023 Galston United 2-2 Dirrans Athletic -5/+5   AYR - Premier Div.
19/08/2023 Glenburn Miners Welfare 3-0 Shortlees +21/-21   AYR - Premier Div.
19/08/2023 Stewarton United 0-0 New Farm Loch -2/+2   AYR - Premier Div.
19/08/2023 Catrine 0-4 Troon Dundonald -26/+26   AYR - Div. 1
19/08/2023 Drongan United 3-2 Crosshouse Waverley +10/-10   AYR - Div. 1
19/08/2023 Largs Thistle Amateurs 3-2 Kilmarnock Amateurs +6/-6   AYR - Div. 1
19/08/2023 New Cumnock 1-9 Irvine Thistle -42/+42   AYR - Div. 1
19/08/2023 West Kilbride 1-4 Bellfield -39/+39   AYR - Div. 1
19/08/2023 Whitletts Victoria Amateurs 2-4 Knockentiber -12/+12   AYR - Div. 1
19/08/2023 Beith Amateurs 0-2 Crosshill Thistle -27/+27   AYR - Div. 2
19/08/2023 Bothan Victoria 5-4 Onthank +14/-14   AYR - Div. 2
19/08/2023 Dean Fenwick Thistle 3-1 Garnock Valley -1/+1   AYR - Div. 2
19/08/2023 Kilbride Thistle 2-0 Kilwinning -3/+3   AYR - Div. 2
19/08/2023 Mauchline United 6-0 Cambusdoon +12/-12   AYR - Div. 2
19/08/2023 Minishant 7-0 Darvel Victoria +7/-7   AYR - Div. 2
19/08/2023 Duns 2-0 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
19/08/2023 Greenlaw 4-2 Earlston Rhymers +3/-3   BOR - A Div.
19/08/2023 Hawick Waverley 2-0 Newtown +17/-17   BOR - A Div.
19/08/2023 Langholm Legion 6-2 Hawick Legion +18/-18   BOR - A Div.
19/08/2023 Tweeddale Rovers 2-4 Langlee +2/-2   BOR - A Div.
19/08/2023 Tweedmouth 2-5 Biggar United -22/+22   BOR - A Div.
19/08/2023 Eyemouth United 3-2 Ancrum -9/+9   BOR - B Div.
19/08/2023 Gala Hotspur 3-0 Selkirk Victoria +21/-21   BOR - B Div.
19/08/2023 Hawick United 4-0 Lauder +16/-16   BOR - B Div.
19/08/2023 Highfields United 6-2 Leithen Rovers +18/-18   BOR - B Div.
19/08/2023 Jed Legion 1-3 Coldstream Amateurs -18/+18   BOR - B Div.
19/08/2023 Saint Boswells 2-1 Kelso Thistle -6/+6   BOR - B Div.
19/08/2023 Eaglesham 3-1 Doune Castle +25/-25   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Giffnock North 4-1 Glasgow Harp +18/-18   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Milngavie Wanderers 3-5 East Kilbride YM -6/+6   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Milton 3-3 Strathclyde University -5/+5   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Saint Mungo 4-3 Dumbarton Academy FP +3/-3   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Wishaw Wycombe Wanderers 2-0 Saint Joseph's +15/-15   CAL - Premier Div.
19/08/2023 Alva 2-1 Drumchapel +10/-10   CAL - Div. 1
19/08/2023 Glasgow University Amateurs 4-1 Cambusbarron Rovers +24/-24   CAL - Div. 1
19/08/2023 Rhu 4-1 University of Stirling Amateurs +8/-8   CAL - Div. 1
19/08/2023 Riverside 2-5 Westerlands -19/+19   CAL - Div. 1
19/08/2023 Rothesay Brandane 3-5 Dunipace Amateurs -7/+7   CAL - Div. 1
19/08/2023 Stenhousemuir Community 3-0 Cambria ±0/±0   CAL - Div. 1
19/08/2023 East Kilbride YM U21 0-3 Drumchapel U21 -10/+10   CAL - WoS U21 Lg.
19/08/2023 Greenock High School FP U21 2-2 Saint Cadoc's Youth Club U21 -12/+12   CAL - WoS U21 Lg.
19/08/2023 Petershill U21 8-0 Harestanes U21 +2/-2   CAL - WoS U21 Lg.
19/08/2023 Saint Mungo U21 4-1 Milton U21 -1/+1   CAL - WoS U21 Lg.
19/08/2023 Stenhousemuir U21 3-1 Rutherglen Glencairn U21 +20/-20   CAL - WoS U21 Lg.
19/08/2023 Occidental 3-0 Powrie +15/-15   DSM - Premier Div.
19/08/2023 Stobswell 4-0 Dundee North End Amateurs +6/-6   DSM - Premier Div.
19/08/2023 The Beat 0-5 Dundee United Sports Club -6/+6   DSM - Premier Div.
19/08/2023 Cannon Fodder 1-2 East End Thistle -11/+11   DSM - Div. 1
19/08/2023 Dolphin 1-3 Parktool Athletic -23/+23   DSM - Div. 1
19/08/2023 Tayside Fire Brigade 2-4 Polepark -10/+10   DSM - Div. 1
19/08/2023 Douglas East 0-2 Dundee Athletic +1/-1   DSM - Div. 2
19/08/2023 Douglas Youth 0-5 Craws Nest -11/+11   DSM - Div. 2
19/08/2023 Kelso 4-3 Craigie Bar -9/+9   DSM - Div. 2
19/08/2023 Lochee Harp Amateurs 3-0 Claverhouse +10/-10   DSM - Div. 2
19/08/2023 Cairdy Thistle 2-1 Dundee West -5/+5 DSM - Adamson Cup
19/08/2023 Craigie 1-3 Charlie Accies -1/+1 DSM - Adamson Cup
19/08/2023 Dryburgh Athletic p 2-2 Monifieth Athletic -12/+12 DSM - Adamson Cup
19/08/2023 Dundee Social 3-3 p Bank Street Athletic -3/+3 DSM - Adamson Cup
19/08/2023 Carrubbers 1-4 Bingham -22/+22   EDC - Lg.
19/08/2023 Charlotte Chapel 3-4 White Lightning +8/-8   EDC - Lg.
19/08/2023 Gorgie United 4-0 South East Saints +6/-6   EDC - Lg.
19/08/2023 Ladywell Baptist Church 2-7 Saint Columba's -13/+13   EDC - Lg.
19/08/2023 Niddrie Mission 2-5 Central -44/+44   EDC - Lg.
19/08/2023 Saint Mary's Metropolitan 7-0 Barclay Viewforth United +5/-5   EDC - Lg.
19/08/2023 Cathcart 2-2 p Cambuslang Football Academy -11/+11 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Clydebank Red Star 6-4 Rosebank United -3/+3 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Glasgow Ansar 5-2 Croftpark +9/-9 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Greater Glasgow 3-4 DTI -9/+9 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Lomond 5-2 Burnhill +3/-3   GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Nethercraigs 2-1 Glasgow Medics ±0/±0 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 River Nevis 7-3 Woodbank +3/-3 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Tantallon Victoria 0-10 King's Park United -33/+33 GCO - Jim Harvey (Div. 1) Cup
19/08/2023 Corinthians 1-2 Glasgow Island -14/+14   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Newlands 8-3 Rosehill United +5/-5   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Park Sports Project p 2-2 Bishopton -13/+13   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Pollok United 5-1 Dumbarton Amateurs +9/-9   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Southside United 2-6 Clydebank SM -21/+21   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Weir Recreation p 2-2 Lokomotiv Glasgow -3/+3   GCO - Premier Lg. Cup
19/08/2023 Antonine 1-2 Giffnock Soccer Centre Reds -16/+16   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Carluke Thistle 2-2 Calderglen -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Clydebank Amateurs 3-4 Kirkfield United ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Colquhoun United 2-3 Newshot +5/-5   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Condorrat 2-2 Garrowhill Thistle +6/-6   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 East Kilbride RR 9-0 Duncanrig +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 East Kilbride YM {GGP} 1-2 Erskine -3/+3   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Eastwood Parkmount 3-2 Langcraigs -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 4-0 Bearsden ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Glasgow Harp {GGP} 0-4 Eaglesham {GGP} -24/+24   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 8-2 Dynamo East Kilbride +27/-27   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Tarbert 1-6 Vale of Leven Amateurs -7/+7   GGP - President's Lg. Cup
19/08/2023 Wick Groats 0-1 Avoch -10/+10 HIG - Highland Am. Cup 23
19/08/2023 Fir Park Corner 3-1 Queen's Park Supporters -1/+1   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
19/08/2023 Livingston GS 1-1 Real Maroon -12/+12   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
19/08/2023 Hibernifan 14-2 Glasgow Piraten +17/-17   IFA - Lg.
19/08/2023 Maryburgh 3-2 Tomatin United -11/+11 INV - Association Cup
19/08/2023 Kirkcaldy YMCA 2-3 Greig Park Rangers ±0/±0   KOF - Premier Div.
19/08/2023 Lochgelly United 3-2 Benarty Astros +2/-2   KOF - Premier Div.
19/08/2023 Markinch 0-0 Bridge of Earn -1/+1   KOF - Premier Div.
19/08/2023 The Swifts 2-1 Fife Thistle +2/-2   KOF - Premier Div.
19/08/2023 Methilhill Strollers 0-4 Leslie Hearts -28/+28   KOF - Championship
19/08/2023 Pittenweem Rovers 3-1 Glenrothes Amateurs -3/+3   KOF - Championship
19/08/2023 Rosebank 0-3 Kinross Colts -27/+27   KOF - Championship
19/08/2023 Saint Andrews 4-2 Auchtermuchty Bellvue +5/-5   KOF - Championship
19/08/2023 Eastvale 2-5 Dunfermline City -24/+24   KOF - Conference
19/08/2023 Kennoway Star Hearts Amateurs 1-7 Lumphinnans Hearts -3/+3   KOF - Conference
19/08/2023 Kettle United 0-4 Bowhill Rovers -9/+9   KOF - Conference
19/08/2023 Leven 4-2 Burntisland United -2/+2   KOF - Conference
19/08/2023 Craigroyston 3-4 Tollcross Thistle -3/+3   LOT - Premier Div.
19/08/2023 Loganlea United 3-2 Leith Victoria NCLV -7/+7   LOT - Premier Div.
19/08/2023 Meadowbank 0-5 Ratho Athletic -44/+44   LOT - Premier Div.
19/08/2023 Sandys 6-2 Edinburgh Star +4/-4   LOT - Premier Div.
19/08/2023 Armadale Athletic 1-7 Corstorphine Dynamo -57/+57   LOT - Championship
19/08/2023 Danderhall Miners Welfare 2-8 Clermiston -23/+23   LOT - Championship
19/08/2023 Edinburgh Harps 2-6 Bo'ness United Community -42/+42   LOT - Championship
19/08/2023 Hunterfield Vale 3-3 Blackridge Vale of Craig -7/+7   LOT - Championship
19/08/2023 Kirkliston & South Queensferry 1-0 Mental Mechanics +11/-11   LOT - Championship
19/08/2023 North Berwick 2-4 Leith Athletic Amateurs -8/+8   LOT - Championship
19/08/2023 North Merchiston Vale 4-3 West Barns Star +2/-2   LOT - Championship
19/08/2023 Currie 3-1 Terry McMillan +4/-4   LOT - Div. 1
19/08/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 3-2 Bathgate +13/-13   LOT - Div. 1
19/08/2023 East Calder United 3-3 Mill ±0/±0   LOT - Div. 1
19/08/2023 Edinburgh Community Amateurs 7-4 Fernieside +31/-31   LOT - Div. 1
19/08/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 2-3 Morgan Academy FP Reserves -3/+3   MID - Alliance Lg.
19/08/2023 Arbroath Amateurs 2-1 Montrose Merpro -5/+5   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Barnhill 4-1 Kirriemuir Thistle Amateurs +16/-16   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Brechin Community 6-5 Forfar Athletic Amateurs ±0/±0   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Douglas 3-3 Newport -8/+8   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Finavon 3-0 Broughty United +31/-31   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Morgan Academy FP 6-2 Invergowrie +10/-10   MID - Fairfield Cup
19/08/2023 Broughty United Reserves 4-3 Arbroath Amateurs Reserves +10/-10   MID - Lunan Trophy
19/08/2023 Invergowrie Reserves 1-1 Barnhill Reserves +7/-7   MID - Lunan Trophy
19/08/2023 Newport Reserves 0-1 Montrose Merpro Reserves ±0/±0   MID - Lunan Trophy
19/08/2023 Lochbroom 3-2 Golspie Stafford +16/-16 NWS - Mackay Cup
19/08/2023 Lochinver 7-2 Melvich ±0/±0 NWS - Stafford Cup
19/08/2023 Abernethy 1-11 Wolfhill -1/+1   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Auchterarder Primrose 3-0 Methven Athletic ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Breadalbane 9-0 Kinnoull Reds +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Burrelton Rovers 13-0 Pitfour ±0/±0   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Letham Community 1-9 Kettins -8/+8   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Luncarty Amateurs 16-3 Kinrossie Caledonian +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Vale of Earn 4-0 Alyth +1/-1   PER - Smith Lg. Cup
19/08/2023 Wastside Rebels 1-2 North Isles -1/+1 SHE - Bloomfield Cup
19/08/2023 BSC Glasgow Amateurs 5-7 Port Glasgow Amateurs +6/-6   SPA - Championship
19/08/2023 Chryston 2-2 Inverclyde -2/+2   SPA - Championship
19/08/2023 Glenvale Carlton 3-0 Cardross +5/-5   SPA - Championship
19/08/2023 Parkhall 2-4 Busby -27/+27   SPA - Championship
19/08/2023 Port Glasgow Old Boys Union 1-4 Kings Park Rangers -1/+1   SPA - Championship
19/08/2023 Steins Thistle 13-0 Eddlewood +1/-1   SPA - Championship
19/08/2023 Arthurlie Amateurs 3-0 Harestanes +16/-16   SPA - Premier Div.
19/08/2023 Bannockburn 3-2 Castlemilk Old Boys Club +2/-2   SPA - Premier Div.
19/08/2023 Lochgilphead Red Star 0-6 Gartcosh United -16/+16   SPA - Premier Div.
19/08/2023 Saint Patrick's FP 8-1 Oban Saints +9/-9   SPA - Premier Div.
19/08/2023 Calderglen U19 2-3 Rutherglen Glencairn U19 +8/-8   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 Cumbernauld Colts U19 3-1 Gleniffer Thistle U19 +15/-15   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 Cumbernauld Pumas U19 7-1 Giffnock Soccer Centre U19 +30/-30   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 East Kilbride Burgh United U19 2-3 Stenhousemuir U19 -20/+20   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 Glasgow Athletic U19 8-4 Rutherglen Glencairn U18 +14/-14   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 Lenzie Youth Club U19 2-1 Dumbarton U19 -7/+7   SPA - U19 Lg.
19/08/2023 Kirkintilloch Thistle 2-0 AS Airdrie +1/-1   SSM - Premier Div.
19/08/2023 Blackthorn Rovers 4-2 Drumchapel United SM +27/-27   SSM - Premier Div.
19/08/2023 East Dunbartonshire 3-3 East Lane -9/+9   SSM - Premier Div.
19/08/2023 UB United 1-3 Dinamo Paisley -16/+16   SSM - Premier Div.
19/08/2023 Uddingston 1-3 Tannochside United -23/+23   SSM - Premier Div.
19/08/2023 Viewfield Rovers 1-3 Plains -12/+12   SSM - Premier Div.
19/08/2023 Manhattan Blacks 1-1 Netherton -3/+3   SSM - Championship A
19/08/2023 Glasgow Wellington 1-3 Knightswood Amateurs -13/+13   SSM - Championship A
19/08/2023 Port Glasgow Boys Club 3-3 Blantyre Soccer Academy +1/-1   SSM - Championship A
19/08/2023 Strathaven Dynamo 5-1 Shawbridge +15/-15   SSM - Championship A
19/08/2023 Baillieston Thistle 3-3 East Kilbride YM SM -2/+2   SSM - Championship B
19/08/2023 East Kilbride Colts 8-1 Braehead {GLA} +22/-22   SSM - Championship B
19/08/2023 Gladstone Athletic 3-2 Southside -1/+1   SSM - Championship B
19/08/2023 Gleniffer Thistle 3-4 Singer -1/+1   SSM - Championship B
19/08/2023 Greenock 0-2 Port Glasgow Athletic -24/+24   SSM - Championship B
19/08/2023 Stratton Southside 3-2 Easterhouse Football Academy Amateurs +18/-18   SSM - Championship B
19/08/2023 Craigneuk SM 4-0 Cumbernauld Athletic +11/-11   SSM - Development Div.
19/08/2023 Dean Park 1-1 Glasgow Deaf Athletic -10/+10   SSM - Development Div.
19/08/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 0-6 West Dumbarton Colts -15/+15   SSM - Development Div.
19/08/2023 Kirkwood 2-2 Blantyre Soccer Academy Colts -6/+6   SSM - Development Div.
19/08/2023 North East Thistle 5-1 Wishaw High School FP SM +28/-28   SSM - Development Div.
19/08/2023 North Glasgow Victory 4-5 Netherton Colts +5/-5   SSM - Development Div.
19/08/2023 Dalziel High School FP 7-1 Blackhall +4/-4   SSM - Div. 1A
19/08/2023 Airdrie Forest 3-1 Paisley United -3/+3   SSM - Div. 1A
19/08/2023 AFC Motherwell 7-4 Bellshill -2/+2   SSM - Div. 1A
19/08/2023 Salsburgh United 2-0 Saint Peter's Amateurs +2/-2   SSM - Div. 1A
19/08/2023 Southside Athletic 1-3 Wishaw United +1/-1   SSM - Div. 1A
19/08/2023 Rutherglen Glencairn Amateurs 4-3 Saint Mungo SM +3/-3   SSM - Div. 1A
19/08/2023 Glasgow City Star 4-4 Glynhill Moorcroft +5/-5   SSM - Div. 1B
19/08/2023 Greengairs 0-2 Summerston -18/+18   SSM - Div. 1B
19/08/2023 Muirend 2-5 West Dumbarton -21/+21   SSM - Div. 1B
19/08/2023 Roselle Rovers 3-2 Westwood -4/+4   SSM - Div. 1B
19/08/2023 Westerlands SM 1-3 Milngavie Wanderers SM -2/+2   SSM - Div. 1B
19/08/2023 Beechwood Albion 7-1 Dollar Glen +7/-7   STI - Premier Div.
19/08/2023 Blackburn United Amateurs 8-0 Tullibody Saint Serf's +6/-6   STI - Premier Div.
19/08/2023 Braehead {STI} 6-6 Linlithgow Rose Community -5/+5   STI - Premier Div.
19/08/2023 Plean 1-1 Westfield Colts +4/-4   STI - Premier Div.
19/08/2023 Riverside Athletic 1-2 Kincardine +9/-9   STI - Premier Div.
19/08/2023 Kyleakin 8-4 Fort William Reserves +10/-10   WHI - Lg.
19/08/2023 Mallaig 2-1 Sleat & Strath +2/-2   WHI - Lg.
19/08/2023 Portree Juniors 2-2 Portree -6/+6   WHI - Lg.
19/08/2023 Barra 4-2 Carloway +9/-9 WIS - Co-op Cup
18/08/2023 Southend {ARR} 0-0 Brodick -14/+14   ARR - Copperwheats KO Cup
18/08/2023 Castletown 3-0 Keiss +8/-8   CAI - Prom/Rel PO
18/08/2023 Harris 0-5 Stornoway Athletic -28/+28   LHA - Lg.
18/08/2023 Kirkwall Accies 4-1 Kirkwall Wanderers -3/+3 ORK - Thomson Cup
18/08/2023 Orphir 2-1 Harray -2/+2 ORK - Thomson Cup
18/08/2023 Whitedale Reserves 4-1 Scalloway Reserves +2/-2 SHE - Bloomfield Cup
18/08/2023 Falkirk Foundation U19 2-3 Saint Cadoc's Youth Club U19 -8/+8   SPA - U19 Lg.
18/08/2023 Notre Dame 3-12 Third Lanark -1/+1   SSM - Div. 1B
18/08/2023 Benbecula 1-4 Eriskay -29/+29   UBA - Lg.
18/08/2023 North West Skye 1-2 Kyle -25/+25   WHI - Lg.
18/08/2023 Back 0-0 p Westside -3/+3 WIS - Co-op Cup
17/08/2023 Croftpark 0-4 Nethercraigs -9/+9   GCO - Championship
17/08/2023 Jags for Good 2-5 Fir Park Corner -7/+7   IFA - Lg.
17/08/2023 East United Reserves 5-3 Dounby Athletic Club Reserves +12/-12 ORK - Reid Cup
17/08/2023 Kirkwall Accies Reserves 0-7 Kirkwall Rovers Reserves -1/+1 ORK - Reid Cup
17/08/2023 Rendall Reserves 3-1 Kirkwall Thorfinn Reserves +12/-12 ORK - Reid Cup
17/08/2023 Burrelton Rovers 3-1 Alyth -1/+1   PER - Div. 1
17/08/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 3-2 Kettins +1/-1   PER - Div. 1
17/08/2023 Letham Community 1-6 Breadalbane -8/+8   PER - Div. 1
17/08/2023 Saint John's 3-0 Vale of Earn +41/-41   PER - Div. 1
17/08/2023 Auchterarder Primrose 4-3 Kinnoull Reds -8/+8   PER - Div. 2
17/08/2023 Bridgeton United 12-1 Methven Athletic +8/-8   PER - Div. 2
17/08/2023 Vale of Atholl 1-4 Luncarty Amateurs +2/-2   PER - Div. 2
17/08/2023 Kirkwood 1-8 Baillieston Thistle -3/+3   SSM - Champions Cup
17/08/2023 Westerlands SM 0-8 Southside -19/+19   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Bervie Caledonian 3-1 Kincorth +26/-26   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Cowie Thistle 1-0 Saint Laurence -3/+3   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Nicolls 2-4 Kemnay -18/+18   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Tarves 1-1 Kaimhill United -10/+10   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Westdyke 4-2 Echt +23/-23   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Woodside 4-2 Cove Thistle +4/-4   ABD - Premier Div.
16/08/2023 Bridge of Don 0-2 Tolbooth -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Feughside 1-3 Stonehaven Athletic -17/+17   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Glentanar Reflex 1-1 Jesus House Aberdeen -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Kemnay Youth 3-0 Saint Marnans +29/-29   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Rattray's XI 1-4 Fyvie -23/+23   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-1 Glendale +1/-1   ABD - Div. 1 (East)
16/08/2023 AC Mill Inn 10-0 Cammachmore +27/-27   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 Banchory 4-0 BSFC +4/-4   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 Ellon Thistle 1-1 Auchnagatt Barons -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 Great Western United 2-4 Aberdeen Lads Club -31/+31   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 Newburgh Thistle 4-1 Beacon Rangers +22/-22   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 Postal ALC 7-2 Burghmuir +28/-28   ABD - Div. 1 (North)
16/08/2023 FC Polska 3-3 AC Mill Inn Academy -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
16/08/2023 Ferryhill 4-4 Laurencekirk West End +6/-6   ABD - Div. 2 (East)
16/08/2023 Meldrum United 3-0 Ellon +8/-8   ABD - Div. 2 (East)
16/08/2023 Monymusk 3-2 Byron Sports Club +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
16/08/2023 Halliburton 3-0 Kintore +16/-16   ABD - Div. 2 (North)
16/08/2023 Huntly Amateurs 1-3 Theologians North East -21/+21   ABD - Div. 2 (North)
16/08/2023 Newmachar United Amateurs 1-2 Continental -13/+13   ABD - Div. 2 (North)
16/08/2023 Northstar 1-2 West End United -17/+17   ABD - Div. 2 (North)
16/08/2023 Black's Bar 2-6 Stewarton United -23/+23   AYR - Premier Div.
16/08/2023 Cumnock Amateurs 1-4 Galston United -30/+30   AYR - Premier Div.
16/08/2023 Dirrans Athletic 1-7 New Farm Loch -37/+37   AYR - Premier Div.
16/08/2023 Glenburn Miners Welfare 5-2 Dailly +8/-8   AYR - Premier Div.
16/08/2023 Shortlees 2-1 Kilwinning Football Academy -8/+8   AYR - Premier Div.
16/08/2023 Darvel Victoria 2-1 Dean Fenwick Thistle +17/-17   AYR - Div. 2
16/08/2023 Onthank 1-1 Mauchline United -3/+3   AYR - Div. 2
16/08/2023 Greenlaw 2-2 Chirnside United -4/+4   BOR - A Div.
16/08/2023 Hawick Legion 2-4 Newtown -8/+8   BOR - A Div.
16/08/2023 Hawick Waverley 3-3 Langholm Legion -5/+5   BOR - A Div.
16/08/2023 Langlee 2-2 Earlston Rhymers -13/+13   BOR - A Div.
16/08/2023 Tweedmouth 1-5 Duns -14/+14   BOR - A Div.
16/08/2023 Dumbarton Academy FP 1-6 Saint Joseph's -43/+43   CAL - Premier Div.
16/08/2023 Eaglesham 1-0 Wishaw Wycombe Wanderers +6/-6   CAL - Premier Div.
16/08/2023 East Kilbride YM 2-5 Giffnock North -39/+39   CAL - Premier Div.
16/08/2023 Milngavie Wanderers 1-4 Doune Castle -11/+11   CAL - Premier Div.
16/08/2023 Milton 1-4 Saint Mungo -19/+19   CAL - Premier Div.
16/08/2023 Callander Thistle 0-4 Dunblane Soccer Club -4/+4   CAL - Div. 1
16/08/2023 Cambria 0-9 Drumchapel -7/+7   CAL - Div. 1
16/08/2023 Cambusbarron Rovers 1-2 Stenhousemuir Community -1/+1   CAL - Div. 1
16/08/2023 Rhu 1-5 Westerlands -20/+20   CAL - Div. 1
16/08/2023 Riverside 3-3 Alva +7/-7   CAL - Div. 1
16/08/2023 University of Stirling Amateurs 1-5 Dunipace Amateurs -10/+10   CAL - Div. 1
16/08/2023 Dundee United Sports Club 2-1 Occidental -3/+3   DSM - Premier Div.
16/08/2023 Bank Street Athletic p 2-2 Stobswell +9/-9   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Cairdy Thistle 5-0 Parktool Athletic +1/-1   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Cannon Fodder 0-2 Monifieth Athletic -16/+16   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Charlie Accies 7-2 Craws Nest -1/+1   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Craigie 3-2 Tayside Fire Brigade -4/+4   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Dryburgh Athletic 3-1 Polepark -1/+1   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Dundee Social p 1-1 Dundee North End Amateurs ±0/±0   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Powrie 3-4 Dundee West -13/+13   DSM - Adamson Cup
16/08/2023 Clydeside Athletic 5-2 Pollok United +13/-13   GCO - Premier Div.
16/08/2023 Dumbarton Amateurs 5-4 Bishopton -1/+1   GCO - Premier Div.
16/08/2023 Newlands 8-0 Mount Kirk +3/-3   GCO - Premier Div.
16/08/2023 Park Sports Project 3-2 Rosehill United -10/+10   GCO - Premier Div.
16/08/2023 Southside United 2-3 Corinthians +4/-4   GCO - Premier Div.
16/08/2023 Busby SM 1-6 Glasgow Ansar -48/+48   GCO - Championship
16/08/2023 Glasgow Medics 2-5 Lomond -18/+18   GCO - Championship
16/08/2023 King's Park United 2-1 Cambuslang Football Academy -7/+7   GCO - Championship
16/08/2023 Rhu Colts 4-3 Woodbank -3/+3   GCO - Championship
16/08/2023 River Nevis 2-2 Clydebank Red Star -3/+3   GCO - Championship
16/08/2023 Rosebank United 1-7 DTI -33/+33   GCO - Championship
16/08/2023 Tantallon Victoria 0-2 Cathcart -5/+5   GCO - Championship
16/08/2023 Calderglen 0-1 Houston United -6/+6   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Clydebank Amateurs 2-0 Antonine +19/-19   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Dynamo East Kilbride 3-2 Duncanrig -7/+7   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Eaglesham {GGP} 2-0 Condorrat +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Garrowhill Thistle 1-2 Glasgow Harp {GGP} -22/+22   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 2-2 Kirkfield United +6/-6   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Newshot 4-2 Kilbarchan Thistle ±0/±0   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Rannoch 2-5 Bearsden -16/+16   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 0-5 East Kilbride RR -17/+17   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Vale of Leven Amateurs 5-0 Langcraigs +11/-11   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Westerlands {GGP} 3-4 Erskine -2/+2   GGP - President's Lg. Cup
16/08/2023 Auctioneers 1-4 Stratton Wanderers -21/+21   INV - Div. 2
16/08/2023 CK FC 3-6 Muir of Ord Rovers -35/+35   INV - Div. 2
16/08/2023 Drakies 3-3 G16 United -12/+12   INV - Div. 2
16/08/2023 Glen Urquhart 0-0 Slackbuie Rovers -5/+5   INV - Div. 2
16/08/2023 Hill Rovers 4-2 Glen Urquhart -3/+3   INV - Div. 2
16/08/2023 Slackbuie Rovers 3-1 Contin +23/-23   INV - Div. 2
16/08/2023 Blackridge Vale of Craig 3-0 Armadale Athletic +25/-25   LOT - Championship
16/08/2023 Clermiston 4-1 North Merchiston Vale +3/-3   LOT - Championship
16/08/2023 Danderhall Miners Welfare 3-7 Hunterfield Vale -30/+30   LOT - Championship
16/08/2023 North Berwick 5-4 West Barns Star +1/-1   LOT - Championship
16/08/2023 Barca-Milton 4-3 Fernieside +11/-11   LOT - Div. 1
16/08/2023 Bathgate 2-1 Mill -2/+2   LOT - Div. 1
16/08/2023 Currie 3-1 Edinburgh Community Amateurs +1/-1   LOT - Div. 1
16/08/2023 Polbeth United 1-5 Terry McMillan -42/+42   LOT - Div. 1
16/08/2023 Barnhill 13-0 Forfar Athletic Amateurs +5/-5   MID - Fairfield Cup
16/08/2023 Broughty United 5-0 Invergowrie +6/-6   MID - Fairfield Cup
16/08/2023 Douglas 2-2 Arbroath Amateurs +2/-2   MID - Fairfield Cup
16/08/2023 Finavon 0-1 Morgan Academy FP -9/+9   MID - Fairfield Cup
16/08/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs 7-0 Brechin Community +4/-4   MID - Fairfield Cup
16/08/2023 Melvich 5-3 Brora Wanderers +24/-24 NWS - Stafford Cup
16/08/2023 Delting 2-6 Whalsay Reserves -50/+50   SHE - B Lg.
16/08/2023 BSC Glasgow Amateurs 1-4 Parkhall ±0/±0   SPA - Championship
16/08/2023 Busby 2-3 Glenvale Carlton -19/+19   SPA - Championship
16/08/2023 Cardross 0-2 Port Glasgow Old Boys Union -26/+26   SPA - Championship
16/08/2023 Chryston 6-0 Rutherglen +6/-6   SPA - Championship
16/08/2023 Kings Park Rangers 8-1 Eddlewood +12/-12   SPA - Championship
16/08/2023 Port Glasgow Amateurs 1-1 Inverclyde -1/+1   SPA - Championship
16/08/2023 Steins Thistle 7-1 Baljaffray +4/-4   SPA - Championship
16/08/2023 Arthurlie Amateurs 6-3 Neilston Amateurs +7/-7   SPA - Premier Div.
16/08/2023 Campsie Minerva 2-1 Bannockburn +14/-14   SPA - Premier Div.
16/08/2023 Blackhall 3-6 Uddingston +1/-1   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Dalziel High School FP 2-3 Third Lanark -13/+13   SSM - Champions Cup
16/08/2023 East Kilbride Colts 4-1 Salsburgh United +9/-9   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Glasgow City Star 1-3 Craigneuk SM -19/+19   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Gleniffer Thistle 0-3 East Lane -22/+22   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Glynhill Moorcroft 3-3 Blackthorn Rovers -3/+3   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Airdrie Forest 2-4 Gladstone Athletic +4/-4   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Huntershill 3-3 East Dunbartonshire +8/-8   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Knightswood Amateurs 5-0 Viewfield Rovers +31/-31   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Netherton Colts 0-3 Kirkintilloch Thistle +1/-1   SSM - Champions Cup
16/08/2023 North East Thistle 0-11 East Kilbride YM SM -4/+4   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Paisley United 0-13 Plains -2/+2   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Port Glasgow Athletic 2-1 Rutherglen Glencairn Amateurs +5/-5   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Roselle Rovers 1-6 Greenock -41/+41   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Saint Mungo SM 1-3 UB United -3/+3   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Saint Peter's Amateurs 0-8 Dinamo Paisley -20/+20   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Singer 8-2 Tannochside United +37/-37   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Southside Athletic 2-7 Drumchapel United SM ±0/±0   SSM - Champions Cup
16/08/2023 West Dumbarton 2-1 Strathaven Dynamo +8/-8   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Westwood 6-5 AS Airdrie +18/-18   SSM - Champions Cup
16/08/2023 Beechwood Albion 14-0 Riverside Athletic +2/-2   STI - Lg. Cup
16/08/2023 Blackburn United Amateurs 3-2 Campsie +13/-13   STI - Lg. Cup
16/08/2023 Braehead {STI} 8-1 Tullibody Saint Serf's +4/-4   STI - Lg. Cup
16/08/2023 Kincardine 1-2 Westfield Colts -11/+11   STI - Lg. Cup
16/08/2023 Plean 4-0 Linlithgow Rose Community +39/-39   STI - Lg. Cup
15/08/2023 Garnock Valley 0-3 Kilwinning -23/+23   AYR - Div. 2
15/08/2023 Ancrum 2-0 Hawick United +2/-2   BOR - B Div.
15/08/2023 Coldstream Amateurs 1-5 Saint Boswells -16/+16   BOR - B Div.
15/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-5 Leithen Rovers -15/+15   BOR - B Div.
15/08/2023 Gala Hotspur 1-2 Lauder -13/+13   BOR - B Div.
15/08/2023 Jed Legion 2-2 Selkirk Victoria -1/+1   BOR - B Div.
15/08/2023 Kelso Thistle 0-3 Eyemouth United ±0/±0   BOR - B Div.
15/08/2023 Castletown 1-3 High Ormlie Hotspur -8/+8   CAI - Div. 1
15/08/2023 Pentland United 6-0 Wick Thistle +7/-7   CAI - Div. 1
15/08/2023 Staxigoe United 2-2 John o' Groats -9/+9   CAI - Div. 1
15/08/2023 Thurso Academicals 0-7 Wick Groats -7/+7   CAI - Div. 1
15/08/2023 Lokomotiv Glasgow 0-9 Glasgow Island -31/+31   GCO - Premier Div.
15/08/2023 Burnhill 1-6 Greater Glasgow -50/+50   GCO - Championship
15/08/2023 Johnstone Burgh Amateurs 4-2 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
15/08/2023 Culloden Blacksmiths 3-0 Highland Hospice +13/-13   INV - Div. 1
15/08/2023 Ferrybache 7-0 Fortrose & Rosemarkie Union +10/-10   INV - Div. 1
15/08/2023 Ness Thistle 1-3 Tomatin United -7/+7   INV - Div. 1
15/08/2023 Ness City 1-3 Gellions -10/+10   INV - Div. 1
15/08/2023 Tomatin 6-0 Highland Athletic +11/-11   INV - Div. 1
15/08/2023 Leven United 3-1 Fife Thistle -5/+5   KOF - Premier Div.
15/08/2023 Glenrothes Amateurs 1-2 Rosebank -7/+7   KOF - Championship
15/08/2023 Eastvale 6-0 Leven Hearts +11/-11   KOF - Conference
15/08/2023 Auchtermuchty Bellvue 2-3 Methilhill Strollers -9/+9   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Kennoway Star Hearts Amateurs 5-2 Saint Monans Swallows +25/-25   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Kinross Colts 2-4 Bowhill Rovers -7/+7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Leslie Hearts 3-3 Lumphinnans Hearts -1/+1   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Leven 4-2 Kettle United +7/-7   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Saint Andrews {DSM} 1-4 Pittenweem Rovers +2/-2   KOF - Ch'ship/Conference Cup
15/08/2023 Bridge of Earn p 1-1 Lochgelly United -5/+5 KOF - Premier Lg. Cup
15/08/2023 Cupar Hearts 4-3 Balgonie Scotia -7/+7 KOF - Premier Lg. Cup
15/08/2023 Kirkcaldy YMCA 4-1 Benarty Astros +22/-22 KOF - Premier Lg. Cup
15/08/2023 The Swifts 1-5 Markinch -34/+34 KOF - Premier Lg. Cup
15/08/2023 Strathmiglo United 4-5 Greig Park Rangers -1/+1   LOT - Premier Div.
15/08/2023 Dounby Athletic Club 2-3 Rendall -12/+12   ORK - A Lg.
15/08/2023 East United 3-3 Kirkwall Rovers -6/+6   ORK - A Lg.
15/08/2023 Stromness Athletic 3-1 Kirkwall Hotspurs +6/-6   ORK - A Lg.
15/08/2023 Abernethy 1-3 Kinnoull Reds +4/-4   PER - Div. 2
15/08/2023 FC Romania 0-6 Stanley -17/+17   PER - Div. 2
15/08/2023 Pitfour 1-5 Bridgeton United +1/-1   PER - Div. 2
15/08/2023 Wolfhill 4-0 Methven Athletic +1/-1   PER - Div. 2
15/08/2023 Harestanes 0-6 Saint Patrick's FP -18/+18   SPA - Premier Div.
15/08/2023 Benbecula 1-4 Barra -10/+10   UBA - Lg.
14/08/2023 Bellfield 1-1 Drongan United +1/-1   AYR - Div. 1
14/08/2023 Catrine 3-0 New Cumnock +21/-21   AYR - Div. 1
14/08/2023 Irvine Thistle 0-2 Crosshouse Waverley -21/+21   AYR - Div. 1
14/08/2023 Knockentiber 1-4 Kilmarnock Amateurs -26/+26   AYR - Div. 1
14/08/2023 Largs Thistle Amateurs 4-1 West Kilbride +24/-24   AYR - Div. 1
14/08/2023 Whitletts Victoria Amateurs 5-4 Troon Dundonald +11/-11   AYR - Div. 1
14/08/2023 Beith Amateurs 6-4 Kilbride Thistle +9/-9   AYR - Div. 2
14/08/2023 Cambusdoon 1-4 Bothan Victoria -33/+33   AYR - Div. 2
14/08/2023 Crosshill Thistle 2-1 Minishant +6/-6   AYR - Div. 2
14/08/2023 Thurso Swifts 0-4 Keiss -37/+37   CAI - Div. 2
14/08/2023 Top Joe's 4-1 Thurso Pentland +4/-4   CAI - Div. 2
14/08/2023 Watten 0-5 Lybster -10/+10   CAI - Div. 2
14/08/2023 Ardersier 3-3 Black Isle United -10/+10   INV - Premier Div.
14/08/2023 Black Rock Rovers 1-1 Clachnacuddin U20 -2/+2   INV - Premier Div.
14/08/2023 Inverness Athletic Amateurs 13-2 Conon Bridge +18/-18   INV - Premier Div.
14/08/2023 Lochs 0-13 Back -9/+9 LHA - Moldova Lewis Cup
14/08/2023 Ness 2-1 Carloway +4/-4 LHA - Moldova Lewis Cup
14/08/2023 Point 1-2 Westside -6/+6 LHA - Moldova Lewis Cup
14/08/2023 Stornoway Athletic 3-2 Stornoway United -9/+9 LHA - Moldova Lewis Cup
14/08/2023 Leith Victoria NCLV 3-4 Craigroyston ±0/±0   LOT - Premier Div.
14/08/2023 Loganlea United 2-1 Edinburgh Star -1/+1   LOT - Premier Div.
14/08/2023 Ratho Athletic 4-1 Edinburgh Strollers +13/-13   LOT - Premier Div.
14/08/2023 Tranent Amateurs 3-7 Sandys -8/+8   LOT - Premier Div.
14/08/2023 Bo'ness United Community 1-3 Kirkliston & South Queensferry -26/+26   LOT - Championship
14/08/2023 Edinburgh Harps 2-1 Leith Athletic Amateurs +3/-3   LOT - Championship
14/08/2023 Mental Mechanics 4-2 Corstorphine Dynamo -1/+1   LOT - Championship
14/08/2023 Harray 0-3 Streamline -7/+7   ORK - B Lg.
14/08/2023 Kirkwall Wanderers 1-3 Firth +4/-4   ORK - B Lg.
14/08/2023 Orphir 2-5 Kirkwall Accies -2/+2   ORK - B Lg.
14/08/2023 Scalloway 2-4 Whitedale -8/+8   SHE - Premier Div.
14/08/2023 Lerwick Spurs 11-5 Lerwick Thistle +5/-5 SHE - County Shield
14/08/2023 Whalsay 0-2 Ness United -21/+21 SHE - County Shield
14/08/2023 Greengairs 3-7 Moorlands Anvil -5/+5   SSM - Champions Cup
14/08/2023 Lesmahagow SM 8-2 Manhattan Blacks +4/-4   SSM - Champions Cup
12/08/2023 Alford 3-4 Tarves -10/+10   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Cove Thistle 2-0 Bervie Caledonian +6/-6   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Cowie Thistle 4-3 Nicolls -5/+5   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Echt 2-0 Kemnay +7/-7   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Kaimhill United 1-2 Kincorth +7/-7   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Saint Laurence 2-3 Woodside -10/+10   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Westdyke 1-1 Insch +3/-3   ABD - Premier Div.
12/08/2023 Bridge of Don 2-0 Jesus House Aberdeen +2/-2   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Fyvie 7-0 Feughside +26/-26   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Glendale 2-3 Turriff Thistle -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Saint Marnans 5-2 Glentanar Reflex +1/-1   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 5-1 Kemnay Youth +18/-18   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Tolbooth 6-1 Bon Accord City +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
12/08/2023 Aberdeen Lads Club 0-2 Beacon Rangers -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 Auchnagatt Barons 2-5 AC Mill Inn -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 Banchory 3-7 Postal ALC -52/+52   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 BSFC 1-2 Great Western United +1/-1   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 Burghmuir 3-0 Ellon Thistle +16/-16   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 JS XI 2-2 Cammachmore -6/+6   ABD - Div. 1 (North)
12/08/2023 AC Mill Inn Academy 5-1 Laurencekirk West End +6/-6   ABD - Div. 2 (East)
12/08/2023 Byron Sports Club 4-0 Ferryhill +3/-3   ABD - Div. 2 (East)
12/08/2023 Ellon 13-0 Saint Machar Thistle +4/-4   ABD - Div. 2 (East)
12/08/2023 Meldrum United 2-5 FC Polska -20/+20   ABD - Div. 2 (East)
12/08/2023 Continental 4-0 West End United +2/-2   ABD - Div. 2 (North)
12/08/2023 Huntly Amateurs 1-4 Halliburton -15/+15   ABD - Div. 2 (North)
12/08/2023 Kintore 3-0 Northstar +3/-3   ABD - Div. 2 (North)
12/08/2023 Newmachar United Amateurs 2-1 Theologians North East -7/+7   ABD - Div. 2 (North)
12/08/2023 Annbank United 3-2 Glenburn Miners Welfare +1/-1   AYR - Premier Div.
12/08/2023 Galston United 1-2 Dailly -14/+14   AYR - Premier Div.
12/08/2023 Kilwinning Football Academy 4-4 Black's Bar ±0/±0   AYR - Premier Div.
12/08/2023 Shortlees 2-4 Cumnock Amateurs -28/+28   AYR - Premier Div.
12/08/2023 Stewarton United 4-1 Dirrans Athletic +15/-15   AYR - Premier Div.
12/08/2023 Bellfield 3-4 Catrine -7/+7   AYR - Div. 1
12/08/2023 Crosshouse Waverley 2-1 New Cumnock +1/-1   AYR - Div. 1
12/08/2023 Irvine Thistle 3-0 Drongan United +7/-7   AYR - Div. 1
12/08/2023 Largs Thistle Amateurs 3-7 Knockentiber -33/+33   AYR - Div. 1
12/08/2023 Troon Dundonald 1-0 Kilmarnock Amateurs +3/-3   AYR - Div. 1
12/08/2023 West Kilbride 6-3 Whitletts Victoria Amateurs +4/-4   AYR - Div. 1
12/08/2023 Cambusdoon 3-1 Garnock Valley +8/-8   AYR - Div. 2
12/08/2023 Darvel Victoria 1-3 Kilwinning -13/+13   AYR - Div. 2
12/08/2023 Dean Fenwick Thistle 0-4 Beith Amateurs -21/+21   AYR - Div. 2
12/08/2023 Mauchline United 5-0 Kilbride Thistle +47/-47   AYR - Div. 2
12/08/2023 Minishant 2-2 Onthank -6/+6   AYR - Div. 2
12/08/2023 Biggar United 2-0 Hawick Waverley +5/-5   BOR - A Div.
12/08/2023 Chirnside United 3-7 Langlee -9/+9   BOR - A Div.
12/08/2023 Earlston Rhymers 3-2 Langholm Legion +3/-3   BOR - A Div.
12/08/2023 Hawick Legion 0-3 Greenlaw -17/+17   BOR - A Div.
12/08/2023 Newtown 8-5 Tweedmouth +15/-15   BOR - A Div.
12/08/2023 Tweeddale Rovers 2-1 Duns +19/-19   BOR - A Div.
12/08/2023 Eyemouth United 2-0 Leithen Rovers -1/+1   BOR - B Div.
12/08/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 0-3 Ancrum -19/+19   BOR - B Div.
12/08/2023 Hawick United 3-2 Gala Hotspur +3/-3   BOR - B Div.
12/08/2023 Highfields United 7-0 Lauder +5/-5   BOR - B Div.
12/08/2023 Saint Boswells 5-2 Jed Legion +3/-3   BOR - B Div.
12/08/2023 Selkirk Victoria 2-9 Kelso Thistle -59/+59   BOR - B Div.
12/08/2023 Wick Groats 4-1 High Ormlie Hotspur +12/-12 CAI - David Allan Shield
12/08/2023 Doune Castle 2-2 Giffnock North -10/+10   CAL - Premier Div.
12/08/2023 Eaglesham 1-1 Milngavie Wanderers -1/+1   CAL - Premier Div.
12/08/2023 East Kilbride YM 5-1 Milton +4/-4   CAL - Premier Div.
12/08/2023 Saint Joseph's 6-0 Strathclyde University +17/-17   CAL - Premier Div.
12/08/2023 Saint Mungo 2-3 Wishaw Wycombe Wanderers -13/+13   CAL - Premier Div.
12/08/2023 Alva 3-4 Dunipace Amateurs -19/+19   CAL - Div. 1
12/08/2023 Drumchapel 5-0 Cambusbarron Rovers +3/-3   CAL - Div. 1
12/08/2023 Rhu 5-2 Riverside +24/-24   CAL - Div. 1
12/08/2023 Stenhousemuir Community 3-0 Dunblane Soccer Club +10/-10   CAL - Div. 1
12/08/2023 University of Stirling Amateurs 1-1 Glasgow University Amateurs -1/+1   CAL - Div. 1
12/08/2023 Westerlands 11-2 Callander Thistle +5/-5   CAL - Div. 1
12/08/2023 Dundee West 2-0 Monifieth Athletic +4/-4   DSM - Div. 1
12/08/2023 Bank Street Athletic 10-1 Dundee Athletic +1/-1   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Cannon Fodder 5-2 Dolphin +13/-13   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Craigie 7-0 Parktool Athletic +9/-9   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Douglas East 1-12 Claverhouse -5/+5   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Douglas Youth 0-14 Stobswell -1/+1   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Dryburgh Athletic 5-2 East End Thistle -1/+1   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Dundee Social 1-1 Dundee United Sports Club +5/-5   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Kelso 0-4 Cairdy Thistle ±0/±0   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Occidental 1-6 Charlie Accies -16/+16   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Polepark 3-1 Lochee Harp Amateurs -4/+4   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Powrie 5-4 Saint Andrews {DSM} -10/+10   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Tayside Fire Brigade 6-2 Craigie Bar -2/+2   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 The Beat 1-3 Dundee North End Amateurs ±0/±0   DSM - Adamson Cup
12/08/2023 Bingham 4-3 Gorgie United +19/-19   EDC - Lg.
12/08/2023 Central 3-2 Charlotte Chapel +4/-4   EDC - Lg.
12/08/2023 Kirkliston Community Church 0-11 White Lightning -4/+4   EDC - Lg.
12/08/2023 Niddrie Mission 2-1 Saint Mary's Metropolitan +13/-13   EDC - Lg.
12/08/2023 Port Seton 2-1 Carrubbers -10/+10   EDC - Lg.
12/08/2023 Saint Columba's 7-3 Barclay Viewforth United +8/-8   EDC - Lg.
12/08/2023 South East Saints 3-3 Ladywell Baptist Church -5/+5   EDC - Lg.
12/08/2023 Corinthians 0-3 Newlands -32/+32   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Glasgow Island 3-1 Clydeside Athletic +15/-15   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Mount Kirk 2-8 Lokomotiv Glasgow -26/+26   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Park Sports Project 4-1 Southside United -1/+1   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Pollok United 6-1 Dumbarton Amateurs +13/-13   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Weir Recreation 1-1 Rosehill United -5/+5   GCO - Premier Div.
12/08/2023 Busby SM 2-2 Rosebank United -9/+9   GCO - Championship
12/08/2023 Cathcart 2-1 Burnhill ±0/±0   GCO - Championship
12/08/2023 Croftpark 7-3 DTI +37/-37   GCO - Championship
12/08/2023 Greater Glasgow 3-2 Woodbank -3/+3   GCO - Championship
12/08/2023 King's Park United 5-1 Tantallon Victoria +8/-8   GCO - Championship
12/08/2023 Lomond 5-0 Glasgow Ansar +5/-5   GCO - Championship
12/08/2023 Nethercraigs 6-1 Cambuslang Football Academy +6/-6   GCO - Championship
12/08/2023 Rhu Colts 4-1 Clydebank Red Star +35/-35   GCO - Championship
12/08/2023 River Nevis 7-3 Glasgow Medics +23/-23   GCO - Championship
12/08/2023 Calderglen 3-2 Dynamo East Kilbride +7/-7   GGP - Div. 1
12/08/2023 Bearsden 1-8 Johnstone Burgh Amateurs -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Duncanrig 4-2 Saint Patrick's FP {GGP} +28/-28   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 East Kilbride YM {GGP} 3-5 Westerlands {GGP} -24/+24   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Erskine 17-0 Craigneuk +57/-57   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Garrowhill Thistle 8-0 Eaglesham {GGP} +15/-15   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 0-3 Clydebank Amateurs -31/+31   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Glasgow Harp {GGP} 5-0 Condorrat +45/-45   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Houston United 2-5 Carluke Thistle -36/+36   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Kilbarchan Thistle 1-0 Colquhoun United -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Kirkfield United 4-0 Antonine +17/-17   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Langcraigs 3-0 Tarbert +3/-3   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Rannoch 0-8 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -4/+4   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Vale of Leven Amateurs 3-1 Eastwood Parkmount +10/-10   GGP - President's Lg. Cup
12/08/2023 Queen's Park Supporters 0-3 Livingston GS -20/+20   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
12/08/2023 Internazioswally 4-2 Jags for Good -3/+3   IFA - Lg.
12/08/2023 Balgonie Scotia 5-3 Kirkcaldy YMCA +2/-2   KOF - Premier Div.
12/08/2023 Benarty Astros 0-7 Leven United -23/+23   KOF - Premier Div.
12/08/2023 Bridge of Earn 0-1 Lochgelly United -14/+14   KOF - Premier Div.
12/08/2023 Greig Park Rangers 4-1 The Swifts +6/-6   KOF - Premier Div.
12/08/2023 Auchtermuchty Bellvue 0-4 Pittenweem Rovers -22/+22   KOF - Championship
12/08/2023 Glenrothes Amateurs 6-5 Methilhill Strollers +12/-12   KOF - Championship
12/08/2023 Kinross 4-1 Rosebank +19/-19   KOF - Championship
12/08/2023 Kinross Colts 1-2 Saint Andrews -5/+5   KOF - Championship
12/08/2023 Bowhill Rovers 14-0 Kennoway Star Hearts Amateurs +2/-2   KOF - Conference
12/08/2023 Burntisland United 2-2 Kettle United +5/-5   KOF - Conference
12/08/2023 Dunfermline City 2-3 Leven United +11/-11   KOF - Conference
12/08/2023 Lumphinnans Hearts 7-0 Leven Hearts +1/-1   KOF - Conference
12/08/2023 Saint Monans Swallows 1-2 Eastvale -6/+6   KOF - Conference
12/08/2023 Edinburgh Star 6-5 Craigroyston +6/-6   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Fife Thistle 2-1 Strathmiglo United +6/-6   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Leith Victoria NCLV 3-5 Meadowbank -9/+9   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Ratho Athletic 0-6 Sandys -15/+15   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Tollcross Thistle 1-0 Edinburgh Strollers -8/+8   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Tranent Amateurs 1-2 Loganlea United -3/+3   LOT - Premier Div.
12/08/2023 Armadale Athletic 4-4 Edinburgh Harps ±0/±0   LOT - Championship
12/08/2023 Blackridge Vale of Craig 2-3 North Merchiston Vale -12/+12   LOT - Championship
12/08/2023 Bo'ness United Community 1-0 North Berwick ±0/±0   LOT - Championship
12/08/2023 Corstorphine Dynamo 3-4 Kirkliston & South Queensferry -10/+10   LOT - Championship
12/08/2023 Danderhall Miners Welfare 1-5 Mental Mechanics -31/+31   LOT - Championship
12/08/2023 Leith Athletic Amateurs 6-1 Hunterfield Vale +20/-20   LOT - Championship
12/08/2023 Barca-Milton 8-0 Polbeth United +61/-61   LOT - Div. 1
12/08/2023 East Calder United 6-5 Currie -4/+4   LOT - Div. 1
12/08/2023 Fernieside 3-3 Bathgate +9/-9   LOT - Div. 1
12/08/2023 Mill 6-1 Edinburgh Community Amateurs +3/-3   LOT - Div. 1
12/08/2023 Terry McMillan 2-13 Dalkeith Thistle Amateurs -34/+34   LOT - Div. 1
12/08/2023 Brechin Community 0-9 Barnhill -14/+14   MID - Fairfield Cup
12/08/2023 Broughty United 4-0 Morgan Academy FP +11/-11   MID - Fairfield Cup
12/08/2023 Forfar Athletic Amateurs 1-4 Kirriemuir Thistle Amateurs ±0/±0   MID - Fairfield Cup
12/08/2023 Invergowrie 0-3 Finavon -22/+22   MID - Fairfield Cup
12/08/2023 Montrose Merpro 2-1 Douglas +6/-6   MID - Fairfield Cup
12/08/2023 Arbroath Amateurs Reserves 4-2 Morgan Academy FP Reserves -1/+1   MID - Lunan Trophy
12/08/2023 Montrose Merpro Reserves 13-1 Brechin Community Reserves +13/-13   MID - Lunan Trophy
12/08/2023 Breadalbane 8-0 Balmoral United +5/-5   PER - Div. 1
12/08/2023 Jeanfield Swifts Amateurs 0-2 Burrelton Rovers -29/+29   PER - Div. 1
12/08/2023 Kettins 2-1 Saint John's -9/+9   PER - Div. 1
12/08/2023 Letham Community 1-0 Alyth +11/-11   PER - Div. 1
12/08/2023 Stanley 4-3 Luncarty Amateurs +4/-4   PER - Div. 2
12/08/2023 Vale of Atholl 1-3 Auchterarder Primrose -2/+2   PER - Div. 2
12/08/2023 Wolfhill 5-1 Pitfour -2/+2   PER - Div. 2
12/08/2023 Abbey Vale 0-5 Cupar Hearts -1/+1   SFA - Scottish FA Cup 23-24
12/08/2023 Lerwick Thistle Reserves 0-6 Lerwick Celtic Reserves -21/+21   SHE - B Lg.
12/08/2023 Ness United Reserves 7-0 Shetland Banks +3/-3   SHE - B Lg.
12/08/2023 Wastside Rebels 1-1 Bressay Sharks -5/+5   SHE - B Lg.
12/08/2023 Baljaffray 2-1 Glenvale Carlton -8/+8   SPA - Championship
12/08/2023 Busby 2-3 Chryston +3/-3   SPA - Championship
12/08/2023 Eddlewood 1-11 Parkhall -16/+16   SPA - Championship
12/08/2023 Inverclyde 10-0 Cardross +2/-2   SPA - Championship
12/08/2023 Kings Park Rangers 0-7 Greenock High School FP -12/+12   SPA - Championship
12/08/2023 Port Glasgow Old Boys Union 0-8 Steins Thistle ±0/±0   SPA - Championship
12/08/2023 Rutherglen 2-3 Port Glasgow Amateurs +5/-5   SPA - Championship
12/08/2023 Neilston Amateurs 2-3 Harestanes -1/+1   SPA - Premier Div.
12/08/2023 Oban Saints 0-4 Lesmahagow Amateurs -11/+11   SPA - Premier Div.
12/08/2023 Saint Patrick's FP 0-1 Bannockburn -13/+13   SPA - Premier Div.
12/08/2023 Drumchapel United SM 5-2 Uddingston +3/-3   SSM - Premier Div.
12/08/2023 East Dunbartonshire 2-3 Blackthorn Rovers -16/+16   SSM - Premier Div.
12/08/2023 Plains 2-4 Dinamo Paisley -16/+16   SSM - Premier Div.
12/08/2023 Tannochside United 2-2 UB United -3/+3   SSM - Premier Div.
12/08/2023 Moorlands Anvil 5-4 AS Airdrie +1/-1   SSM - Premier Div.
12/08/2023 Viewfield Rovers 1-1 Kirkintilloch Thistle +5/-5   SSM - Premier Div.
12/08/2023 Blantyre Soccer Academy 4-2 Glebe Hibernian +18/-18   SSM - Championship A
12/08/2023 Glasgow Wellington 0-5 Lesmahagow SM -10/+10   SSM - Championship A
12/08/2023 Huntershill 0-5 Manhattan Blacks -52/+52   SSM - Championship A
12/08/2023 Netherton 2-3 Strathaven Dynamo ±0/±0   SSM - Championship A
12/08/2023 Shawbridge 4-3 Knightswood Amateurs +2/-2   SSM - Championship A
12/08/2023 Braehead {GLA} 11-0 Port Glasgow Athletic +26/-26   SSM - Championship B
12/08/2023 East Kilbride Colts 1-1 Baillieston Thistle -4/+4   SSM - Championship B
12/08/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 5-1 Southside +5/-5   SSM - Championship B
12/08/2023 Greenock 1-5 Gleniffer Thistle -36/+36   SSM - Championship B
12/08/2023 Singer 5-1 Gladstone Athletic +26/-26   SSM - Championship B
12/08/2023 Stratton Southside 2-1 East Kilbride YM SM +14/-14   SSM - Championship B
12/08/2023 Blantyre Soccer Academy Colts 3-1 Glasgow Deaf Athletic +4/-4   SSM - Development Div.
12/08/2023 Craigneuk SM 8-0 Wishaw High School FP SM +7/-7   SSM - Development Div.
12/08/2023 Moorlands 5-2 North Glasgow Victory -1/+1   SSM - Development Div.
12/08/2023 North East Thistle 3-4 Netherton Colts +1/-1   SSM - Development Div.
12/08/2023 West Dumbarton Colts 1-2 Dean Park -14/+14   SSM - Development Div.
12/08/2023 Paisley United 1-6 Blackhall -11/+11   SSM - Div. 1A
12/08/2023 Saint Mungo SM 0-4 Salsburgh United -25/+25   SSM - Div. 1A
12/08/2023 Saint Peter's Amateurs 4-4 Airdrie Forest -12/+12   SSM - Div. 1A
12/08/2023 Wishaw United 1-0 AFC Motherwell +5/-5   SSM - Div. 1A
12/08/2023 Glynhill Moorcroft 8-4 Westerlands SM ±0/±0   SSM - Div. 1B
12/08/2023 Milngavie Wanderers SM 1-3 West Dumbarton -18/+18   SSM - Div. 1B
12/08/2023 Roselle Rovers 3-1 Greengairs -2/+2   SSM - Div. 1B
12/08/2023 Summerston 9-2 Notre Dame +3/-3   SSM - Div. 1B
12/08/2023 Westwood 2-8 Glasgow City Star -30/+30   SSM - Div. 1B
12/08/2023 Blackburn United Amateurs 2-4 Braehead {STI} -16/+16   STI - Premier Div.
12/08/2023 Dollar Glen 2-6 Campsie -12/+12   STI - Premier Div.
12/08/2023 Kincardine 2-1 Beechwood Albion +13/-13   STI - Premier Div.
12/08/2023 Plean 6-2 Tullibody Saint Serf's +8/-8   STI - Premier Div.
12/08/2023 Westfield Colts 2-0 Linlithgow Rose Community +14/-14   STI - Premier Div.
12/08/2023 Barra 7-1 Southend +5/-5   UBA - Lg.
12/08/2023 Eriskay 3-0 Iochdar Saints +32/-32   UBA - Lg.
12/08/2023 Fort William Reserves 5-3 Portree +9/-9   WHI - Lg.
12/08/2023 Portree Juniors 1-5 Mallaig -6/+6   WHI - Lg.
11/08/2023 Southend {ARR} 10-1 Lamlash +8/-8   ARR - Copperwheats KO Cup
11/08/2023 Tomatin United 3-2 Clachnacuddin U20 +15/-15 INV - Association Cup
11/08/2023 Lerwick Celtic 3-3 Lerwick Thistle -10/+10   SHE - Premier Div.
11/08/2023 Lerwick Spurs 2-1 Ness United -2/+2   SHE - Premier Div.
11/08/2023 Whalsay 4-1 Whitedale +11/-11   SHE - Premier Div.
11/08/2023 North Uist United 4-4 Benbecula +3/-3   UBA - Lg.
10/08/2023 Southside United 1-3 Newlands -3/+3   GCO - Premier Div.
10/08/2023 Woodbank 0-4 Nethercraigs -8/+8   GCO - Championship
10/08/2023 Kirkwall Hotspurs Reserves 5-0 Kirkwall Rovers Reserves +22/-22   ORK - Reserve Lg.
10/08/2023 Rendall Reserves 3-1 East United Reserves +4/-4   ORK - Reserve Lg.
10/08/2023 Blackthorn Rovers 5-3 Bellshill -6/+6   SSM - Champions Cup
10/08/2023 East Dunbartonshire 1-1 Muirend -12/+12   SSM - Champions Cup
10/08/2023 Southside Athletic 2-5 Airdrie Forest -36/+36   SSM - Champions Cup
10/08/2023 Third Lanark 6-0 Greengairs +7/-7   SSM - Div. 1B
09/08/2023 Bervie Caledonian 0-2 Saint Laurence -11/+11   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Cove Thistle 0-5 Cowie Thistle -23/+23   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Insch 1-1 Alford -3/+3   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Kincorth 6-0 Echt +20/-20   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Nicolls 4-0 Kaimhill United +8/-8   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Tarves 7-1 Westdyke +19/-19   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Woodside 0-4 Kemnay -42/+42   ABD - Premier Div.
09/08/2023 Bon Accord City 4-5 Stonehaven Athletic -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Feughside 1-0 Glendale -1/+1   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Jesus House Aberdeen 0-5 Tolbooth -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Kemnay Youth 7-2 Glentanar Reflex +17/-17   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Rattray's XI 1-2 Bridge of Don -16/+16   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 3-0 Saint Marnans +29/-29   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 Turriff Thistle 0-1 Fyvie -10/+10   ABD - Div. 1 (East)
09/08/2023 AC Mill Inn Academy 1-10 Banchory -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 BSFC 0-2 Aberdeen Lads Club -24/+24   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 Burghmuir 1-5 Beacon Rangers -21/+21   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 Great Western United 3-2 Auchnagatt Barons -5/+5   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 Newburgh Thistle 2-1 Ellon Thistle -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 Postal ALC 1-0 JS XI +8/-8   ABD - Div. 1 (North)
09/08/2023 Ellon 2-5 Ferryhill -39/+39   ABD - Div. 2 (East)
09/08/2023 Meldrum United 1-3 Byron Sports Club -20/+20   ABD - Div. 2 (East)
09/08/2023 Monymusk 0-0 AC Mill Inn Academy +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
09/08/2023 Aberdeen University Colts 0-3 Kintore -10/+10   ABD - Div. 2 (North)
09/08/2023 Halliburton 3-0 Northstar +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
09/08/2023 Huntly Amateurs 0-5 Newmachar United Amateurs -27/+27   ABD - Div. 2 (North)
09/08/2023 Theologians North East 1-5 Continental -21/+21   ABD - Div. 2 (North)
09/08/2023 Occidental 6-2 Bank Street Athletic +18/-18   DSM - Premier Div.
09/08/2023 Charlie Accies 4-2 Dundee West -4/+4   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Claverhouse 0-6 Craigie -8/+8   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Craigie Bar 1-7 Kelso -11/+11   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Douglas East 1-4 Parktool Athletic +4/-4   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Douglas Youth 0-7 Dolphin -9/+9   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Dundee Athletic 0-7 Monifieth Athletic -5/+5   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Dundee North End Amateurs 6-2 East End Thistle +6/-6   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Lochee Harp Amateurs 4-5 Dundee Social +6/-6   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Polepark 7-1 Dundee United Sports Club +59/-59   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Saint Andrews {DSM} 0-4 Craws Nest -31/+31   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Stobswell 6-2 Cannon Fodder ±0/±0   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Tayside Fire Brigade 0-7 Cairdy Thistle -14/+14   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 The Beat 1-6 Dryburgh Athletic -5/+5   DSM - Adamson Cup
09/08/2023 Bishopton 4-1 Mount Kirk +7/-7   GCO - Premier Div.
09/08/2023 Pollok United 3-2 Park Sports Project +14/-14   GCO - Premier Div.
09/08/2023 Weir Recreation 1-3 Corinthians +1/-1   GCO - Premier Div.
09/08/2023 Clydebank Red Star 4-2 Busby SM +2/-2   GCO - Championship
09/08/2023 Glasgow Ansar 1-4 Greater Glasgow -28/+28   GCO - Championship
09/08/2023 Rosebank United 3-3 King's Park United +8/-8   GCO - Championship
09/08/2023 Contin 0-5 Auctioneers -47/+47   INV - Div. 2
09/08/2023 G16 United 2-2 Hill Rovers +1/-1   INV - Div. 2
09/08/2023 Muir of Ord Rovers 0-6 Drakies -8/+8   INV - Div. 2
09/08/2023 Stratton Wanderers 4-4 CK FC -5/+5   INV - Div. 2
09/08/2023 Inver 0-4 Lochbroom -17/+17 NWS - Stafford Cup/Mackay Cup
09/08/2023 Lerwick Spurs Reserves 4-2 Delting +6/-6   SHE - B Lg.
09/08/2023 North Isles 0-1 Scalloway Reserves -11/+11   SHE - B Lg.
09/08/2023 Whitedale Reserves 3-0 Whalsay Reserves -2/+2   SHE - B Lg.
09/08/2023 Oban Saints 3-3 Lochgilphead Red Star -8/+8   SPA - Premier Div.
09/08/2023 Kirkintilloch Thistle 15-0 East Kilbride Thistle Amateurs ±0/±0   SSM - Champions Cup
09/08/2023 UB United 6-0 Glasgow Deaf Athletic ±0/±0   SSM - Champions Cup
09/08/2023 Westwood 1-3 Glasgow City Star -12/+12   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Castletown 3-1 Wick Thistle +13/-13   CAI - Div. 1
08/08/2023 High Ormlie Hotspur 2-2 Staxigoe United -7/+7   CAI - Div. 1
08/08/2023 John o' Groats 2-1 Thurso Academicals -1/+1   CAI - Div. 1
08/08/2023 Wick Groats 1-1 Pentland United -2/+2   CAI - Div. 1
08/08/2023 Keiss 5-1 Thurso Pentland +1/-1   CAI - Div. 2
08/08/2023 Lybster 2-2 Thurso Swifts -4/+4   CAI - Div. 2
08/08/2023 Watten 2-2 Top Joe's ±0/±0   CAI - Div. 2
08/08/2023 Cathcart 3-0 Glasgow Medics +20/-20   GCO - Championship
08/08/2023 Lomond 9-0 Rhu Colts +9/-9   GCO - Championship
08/08/2023 Fortrose & Rosemarkie Union 2-7 Ness Thistle -50/+50   INV - Div. 1
08/08/2023 Gellions 2-3 Tomatin -10/+10   INV - Div. 1
08/08/2023 Highland Athletic 1-3 Ferrybache +1/-1   INV - Div. 1
08/08/2023 Highland Hospice 4-1 Ness City +1/-1   INV - Div. 1
08/08/2023 Tomatin United 2-7 Culloden Blacksmiths -25/+25   INV - Div. 1
08/08/2023 Cupar Hearts 7-1 Markinch +5/-5   KOF - Premier Div.
08/08/2023 Lairg Rovers 5-8 Golspie Stafford -19/+19 NWS - Div. 1/Mackay Cup
08/08/2023 Kirkwall Hotspurs 0-4 Kirkwall Thorfinn -36/+36   ORK - A Lg.
08/08/2023 Rendall 1-4 East United -12/+12   ORK - A Lg.
08/08/2023 Stromness Athletic 4-2 Dounby Athletic Club -2/+2   ORK - A Lg.
08/08/2023 Bengal Lancers 2-4 Glebe Hibernian -14/+14   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Blackhall 1-7 East Kilbride Colts -6/+6   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Braehead {GLA} 2-0 Shawbridge +9/-9   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Drumchapel United SM 8-1 Cumbernauld Athletic +1/-1   SSM - Champions Cup
08/08/2023 East Lane 5-4 Wishaw United +6/-6   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Paisley United 1-8 Dalziel High School FP -1/+1   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Saint Mungo SM 2-1 Port Glasgow Athletic +2/-2   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Singer 3-1 Lesmahagow SM +26/-26   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Tannochside United 8-0 North Glasgow Victory ±0/±0   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Moorlands Anvil 1-8 Blantyre Soccer Academy -67/+67   SSM - Champions Cup
08/08/2023 Viewfield Rovers 1-2 Stratton Southside -17/+17   SSM - Champions Cup
08/08/2023 North Uist United 2-5 Eriskay -26/+26   UBA - Lg.
07/08/2023 Croftpark 1-1 Cambuslang Football Academy ±0/±0   GCO - Championship
07/08/2023 Ardersier 3-1 Conon Bridge +1/-1   INV - Premier Div.
07/08/2023 Avoch 5-2 Black Rock Rovers -2/+2   INV - Premier Div.
07/08/2023 Black Isle United 2-4 Loch Ness Amateurs +1/-1   INV - Premier Div.
07/08/2023 Clachnacuddin U20 2-4 Inverness Athletic Amateurs -9/+9   INV - Premier Div.
07/08/2023 Ness 12-2 Stornoway United +7/-7   LHA - Lg.
07/08/2023 Point 0-2 Back -17/+17   LHA - Lg.
07/08/2023 Westside 4-1 Carloway +6/-6   LHA - Lg.
07/08/2023 Firth 0-2 Kirkwall Accies -22/+22   ORK - B Lg.
07/08/2023 Kirkwall Wanderers 5-0 Harray +30/-30   ORK - B Lg.
07/08/2023 Streamline 2-1 Orphir -6/+6   ORK - B Lg.
07/08/2023 Delting 6-0 North Isles +19/-19   SHE - B Lg.
07/08/2023 Lerwick Celtic 1-3 Lerwick Spurs -12/+12 SHE - County Shield
07/08/2023 Lerwick Thistle 2-1 Whitedale +15/-15 SHE - County Shield
07/08/2023 Scalloway 3-6 Ness United -11/+11 SHE - County Shield
07/08/2023 AS Airdrie 1-1 Milngavie Wanderers SM -8/+8   SSM - Champions Cup
07/08/2023 Greengairs 1-3 Strathaven Dynamo +1/-1   SSM - Champions Cup
07/08/2023 Southside 3-1 Glasgow Wellington +8/-8   SSM - Champions Cup
05/08/2023 Alford 3-2 Bervie Caledonian ±0/±0   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Echt 2-0 Insch +5/-5   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Kaimhill United 1-3 Kemnay -9/+9   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Kincorth 0-5 Nicolls -58/+58   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Tarves 0-4 Saint Laurence -33/+33   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Westdyke 1-4 Woodside -12/+12   ABD - Premier Div.
05/08/2023 Bridge of Don 1-1 Bon Accord City -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Glendale 3-0 Glentanar Reflex +8/-8   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Kemnay Youth 1-1 Jesus House Aberdeen -5/+5   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Rattray's XI 0-2 Saint Marnans -19/+19   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Stoneywood Parkvale Amateurs 1-4 Stonehaven Athletic -23/+23   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Tolbooth 3-0 Turriff Thistle +13/-13   ABD - Div. 1 (East)
05/08/2023 Auchnagatt Barons 0-2 Beacon Rangers -12/+12   ABD - Div. 1 (North)
05/08/2023 Burghmuir 3-0 Cammachmore +11/-11   ABD - Div. 1 (North)
05/08/2023 Ellon Thistle 3-5 Great Western United -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
05/08/2023 JS XI 2-2 Aberdeen Lads Club -7/+7   ABD - Div. 1 (North)
05/08/2023 Newburgh Thistle 5-0 Postal ALC +12/-12   ABD - Div. 1 (North)
05/08/2023 AC Mill Inn Academy 4-1 Byron Sports Club +6/-6   ABD - Div. 2 (East)
05/08/2023 Ferryhill 5-6 FC Polska +8/-8   ABD - Div. 2 (East)
05/08/2023 Monymusk 14-1 Saint Machar Thistle +2/-2   ABD - Div. 2 (East)
05/08/2023 Aberdeen University Colts 0-3 Theologians North East -28/+28   ABD - Div. 2 (North)
05/08/2023 Continental 3-2 Halliburton +6/-6   ABD - Div. 2 (North)
05/08/2023 Kintore 4-3 Huntly Amateurs -3/+3   ABD - Div. 2 (North)
05/08/2023 Newmachar United Amateurs 5-2 Northstar +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
05/08/2023 Lybster 0-3 Thurso Swifts -32/+32 CAI - Steven Cup
05/08/2023 Cannon Fodder 4-1 Douglas Youth -3/+3   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Craigie 8-1 Douglas East ±0/±0   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Craws Nest 0-3 Powrie -2/+2   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Dolphin 0-15 Stobswell -11/+11   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Dryburgh Athletic 7-0 Dundee North End Amateurs +23/-23   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Dundee Social 3-1 Polepark +6/-6   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Dundee United Sports Club 1-1 Lochee Harp Amateurs -14/+14   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Dundee West 2-1 Occidental +6/-6   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 East End Thistle 6-2 The Beat +18/-18   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Kelso 1-2 Tayside Fire Brigade +2/-2   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Monifieth Athletic 0-1 Bank Street Athletic -4/+4   DSM - Adamson Cup
05/08/2023 Clydebank SM 9-1 Mount Kirk +9/-9   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Clydeside Athletic 7-0 Southside United +10/-10   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Dumbarton Amateurs 3-3 Corinthians +9/-9   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Newlands 6-1 Lokomotiv Glasgow +7/-7   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Park Sports Project 6-1 Bishopton +2/-2   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Pollok United 3-1 Weir Recreation -1/+1   GCO - Premier Div.
05/08/2023 Clydebank Red Star 8-1 Woodbank +7/-7   GCO - Championship
05/08/2023 Croftpark 1-4 River Nevis -6/+6   GCO - Championship
05/08/2023 DTI 6-0 Greater Glasgow +23/-23   GCO - Championship
05/08/2023 Glasgow Medics 2-2 Burnhill -7/+7   GCO - Championship
05/08/2023 King's Park United 4-3 Busby SM -1/+1   GCO - Championship
05/08/2023 Nethercraigs 2-2 Cathcart -5/+5   GCO - Championship
05/08/2023 Rhu Colts 3-5 Rosebank United -24/+24   GCO - Championship
05/08/2023 Tantallon Victoria 1-3 Glasgow Ansar -21/+21   GCO - Championship
05/08/2023 Avoch 7-0 Clachnacuddin U20 +10/-10 HIG - Highland Am. Cup 23
05/08/2023 Wick Groats 1-0 Stromness Athletic -5/+5 HIG - Highland Am. Cup 23
05/08/2023 Hibernifan 3-2 Real Maroon +9/-9   IFA - Lg.
05/08/2023 Livingston GS 3-0 KaisAyr +26/-26   IFA - Lg.
05/08/2023 Whitedale Reserves 2-1 Lerwick Spurs Reserves +1/-1   SHE - B Lg.
05/08/2023 Cardross 0-12 Busby -26/+26   SPA - Championship
05/08/2023 Chryston 12-0 BSC Glasgow Amateurs +2/-2   SPA - Championship
05/08/2023 Glenvale Carlton 2-2 Port Glasgow Old Boys Union -12/+12   SPA - Championship
05/08/2023 Greenock High School FP 27-0 Eddlewood +5/-5   SPA - Championship
05/08/2023 Port Glasgow Amateurs 4-0 Kings Park Rangers +5/-5   SPA - Championship
05/08/2023 Steins Thistle 3-0 Inverclyde +4/-4   SPA - Championship
05/08/2023 Arthurlie Amateurs 2-5 Lesmahagow Amateurs -6/+6   SPA - Premier Div.
05/08/2023 Bannockburn 2-1 Oban Saints -6/+6   SPA - Premier Div.
05/08/2023 Gartcosh United 5-0 Neilston Amateurs +5/-5   SPA - Premier Div.
05/08/2023 Lochgilphead Red Star 1-6 Castlemilk Old Boys Club -12/+12   SPA - Premier Div.
05/08/2023 Saint Patrick's FP 3-3 Campsie Minerva -11/+11   SPA - Premier Div.
05/08/2023 AS Airdrie 5-3 Bengal Lancers +10/-10   SSM - Premier Div.
05/08/2023 Dinamo Paisley 2-3 Kirkintilloch Thistle -9/+9   SSM - Premier Div.
05/08/2023 East Lane 3-4 Blackthorn Rovers -5/+5   SSM - Premier Div.
05/08/2023 UB United 1-7 Drumchapel United SM -21/+21   SSM - Premier Div.
05/08/2023 Moorlands Anvil 3-3 Viewfield Rovers -8/+8   SSM - Premier Div.
05/08/2023 Manhattan Blacks 1-7 Port Glasgow Boys Club -39/+39   SSM - Championship A
05/08/2023 Glebe Hibernian 9-2 Glasgow Wellington +15/-15   SSM - Championship A
05/08/2023 Knightswood Amateurs 3-5 Netherton -26/+26   SSM - Championship A
05/08/2023 Lesmahagow SM 9-0 Shawbridge +12/-12   SSM - Championship A
05/08/2023 Strathaven Dynamo 3-1 Blantyre Soccer Academy +3/-3   SSM - Championship A
05/08/2023 Baillieston Thistle 3-1 Braehead {GLA} +5/-5   SSM - Championship B
05/08/2023 East Kilbride Colts 2-1 Stratton Southside -7/+7   SSM - Championship B
05/08/2023 East Kilbride YM SM 3-2 Southside -5/+5   SSM - Championship B
05/08/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 1-1 Singer -11/+11   SSM - Championship B
05/08/2023 Gladstone Athletic 1-3 Greenock -29/+29   SSM - Championship B
05/08/2023 Gleniffer Thistle 4-0 Port Glasgow Athletic +24/-24   SSM - Championship B
05/08/2023 Craigneuk SM 9-0 Glasgow Deaf Athletic +2/-2   SSM - Development Div.
05/08/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 8-5 Blantyre Soccer Academy Colts +30/-30   SSM - Development Div.
05/08/2023 Kirkwood 2-1 North Glasgow Victory -3/+3   SSM - Development Div.
05/08/2023 Moorlands 3-2 North East Thistle -8/+8   SSM - Development Div.
05/08/2023 Bellshill 2-1 Paisley United -8/+8   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Blackhall 0-1 Saint Peter's Amateurs +2/-2   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Dalziel High School FP 3-2 AFC Motherwell +4/-4   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Airdrie Forest 2-8 Saint Mungo SM -13/+13   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Salsburgh United 7-0 Southside Athletic +9/-9   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Rutherglen Glencairn Amateurs 2-4 Wishaw United -11/+11   SSM - Div. 1A
05/08/2023 Greengairs 2-5 Westwood -24/+24   SSM - Div. 1B
05/08/2023 Notre Dame 3-8 Roselle Rovers ±0/±0   SSM - Div. 1B
05/08/2023 Third Lanark 1-4 Milngavie Wanderers SM -35/+35   SSM - Div. 1B
05/08/2023 West Dumbarton 1-1 Glynhill Moorcroft +4/-4   SSM - Div. 1B
05/08/2023 Westerlands SM 1-4 Glasgow City Star -12/+12   SSM - Div. 1B
05/08/2023 Fort William Reserves 5-6 Sleat & Strath +8/-8   WHI - Lg.
05/08/2023 Mallaig 3-2 Portree Juniors -9/+9   WHI - Lg.
05/08/2023 Barra 6-0 Lochs +6/-6 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 Carloway 6-1 Ness +27/-27 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 North Uist United 4-4 p Back +13/-13 WIS - Co-op Cup
05/08/2023 Westside 6-3 Eriskay -3/+3 WIS - Co-op Cup
04/08/2023 Tollcross 2-1 Saint Mary's Metropolitan +3/-3 CHU - Churches Super Cup
04/08/2023 Cambuslang Football Academy 1-6 Lomond -11/+11   GCO - Championship
04/08/2023 Sandys 6-1 Clermiston +11/-11 LOT - Champions Cup
04/08/2023 Kirkwall Hotspurs 1-1 p Kirkwall Rovers -5/+5 ORK - Heddle Cup
04/08/2023 Ness United 2-4 Whalsay -19/+19   SHE - Premier Div.
04/08/2023 Scalloway 2-5 Lerwick Spurs -6/+6   SHE - Premier Div.
04/08/2023 Whitedale 3-0 Lerwick Thistle +3/-3   SHE - Premier Div.
04/08/2023 Plains 2-2 Tannochside United -2/+2   SSM - Premier Div.
04/08/2023 Cumbernauld Athletic 3-0 West Dumbarton Colts +4/-4   SSM - Development Div.
04/08/2023 Netherton Colts 6-1 Wishaw High School FP SM +16/-16   SSM - Development Div.
04/08/2023 Summerston 2-2 Muirend +5/-5   SSM - Div. 1B
04/08/2023 Southend 1-5 Iochdar Saints -11/+11   UBA - Lg.
04/08/2023 Kyleakin 1-6 North West Skye -24/+24   WHI - Lg.
03/08/2023 East United Reserves 3-3 Stromness Athletic Reserves -4/+4   ORK - Reserve Lg.
03/08/2023 Kirkwall Accies Reserves 0-4 Kirkwall Thorfinn Reserves +2/-2   ORK - Reserve Lg.
03/08/2023 Kirkwall Rovers Reserves 2-1 Dounby Athletic Club Reserves -6/+6   ORK - Reserve Lg.
03/08/2023 Rendall Reserves 2-7 Kirkwall Hotspurs Reserves -27/+27   ORK - Reserve Lg.
02/08/2023 Auctioneers 2-0 Slackbuie Rovers +1/-1   INV - Div. 2
02/08/2023 CK FC 8-3 Contin +34/-34   INV - Div. 2
02/08/2023 Drakies 4-2 Stratton Wanderers -2/+2   INV - Div. 2
02/08/2023 G16 United 2-5 Glen Urquhart -40/+40   INV - Div. 2
02/08/2023 Hill Rovers 7-0 Muir of Ord Rovers +14/-14   INV - Div. 2
02/08/2023 Lerwick Celtic Reserves 1-1 Ness United Reserves -7/+7   SHE - B Lg.
02/08/2023 Whalsay Reserves 0-5 Scalloway Reserves -28/+28   SHE - B Lg.
01/08/2023 High Ormlie Hotspur 3-0 Castletown +5/-5 CAI - David Allan Shield
01/08/2023 Pentland United 0-1 Wick Groats -12/+12 CAI - David Allan Shield
01/08/2023 Culloden Blacksmiths 7-2 Fortrose & Rosemarkie Union +9/-9   INV - Div. 1
01/08/2023 Ferrybache 8-1 Gellions +20/-20   INV - Div. 1
01/08/2023 Ness Thistle 1-1 Highland Athletic -2/+2   INV - Div. 1
01/08/2023 Tomatin 1-2 Ness City -19/+19   INV - Div. 1
01/08/2023 Tomatin United 2-5 Highland Hospice -20/+20   INV - Div. 1
01/08/2023 East United 2-5 Stromness Athletic -25/+25   ORK - A Lg.
01/08/2023 Kirkwall Thorfinn 3-0 Dounby Athletic Club +5/-5   ORK - A Lg.
01/08/2023 Rendall 1-0 Kirkwall Rovers +12/-12   ORK - A Lg.
01/08/2023 Iochdar Saints 3-2 Benbecula -3/+3   UBA - Lg.
01/08/2023 Kyleakin 4-3 Portree Juniors -4/+4 WHI - Ross Cup
01/08/2023 Mallaig p 1-1 Fort William Reserves -14/+14 WHI - Ross Cup