SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
SEPTEMBER 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/09/2021 Busby 4-1 East Lane +9/-9   WES - West Am. Cup 21-22
28/09/2021 Drumchapel 0-5 Harestanes -40/+40 CEN - M & M Trophy
25/09/2021 Cammachmore 2-0 Glendale +9/-9   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 Continental 2-4 AC Mill Inn -26/+26   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 Ellon Thistle 3-3 Kaimhill United +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 Faithlie United 0-2 Westdyke ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 Great Western United 2-3 Kemnay -7/+7   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 Halliburton 0-1 Kintore -6/+6   ABD - Div. 1 (East)
25/09/2021 BSFC 2-2 Bridge of Don -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 JS XI 1-1 Tolbooth +3/-3   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 Nicolls 6-1 Aberdeen Lads Club +6/-6   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 Stonehaven Athletic 5-0 Aberdeen University Amateurs +24/-24   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 5-5 FC Polska -8/+8   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 Turriff Thistle 2-1 Blackburn -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
25/09/2021 Bon Accord City 1-4 Aberdeen Grammar -3/+3   ABD - Div. 2 (East)
25/09/2021 Middlefield Wasps 0-2 Jesus House Aberdeen -4/+4   ABD - Div. 2 (East)
25/09/2021 Theologians North East 3-0 Aboyne +28/-28   ABD - Div. 2 (East)
25/09/2021 Feughside 3-5 Burghmuir -7/+7   ABD - Div. 2 (North)
25/09/2021 Fyvie 12-1 Aberdeen University Colts +10/-10   ABD - Div. 2 (North)
25/09/2021 Glentanar Reflex 3-4 West End United -16/+16   ABD - Div. 2 (North)
25/09/2021 Monymusk 2-5 Huntly Amateurs -8/+8   ABD - Div. 2 (North)
25/09/2021 Newmachar United Amateurs 2-3 Kemnay Youth -18/+18   ABD - Div. 2 (North)
25/09/2021 Cowie Thistle 2-3 Woodside -17/+17   ABD - Premier Div.
25/09/2021 Echt 3-1 Newburgh Thistle -6/+6   ABD - Premier Div.
25/09/2021 Saint Laurence 2-1 Old Aberdonians -10/+10   ABD - Premier Div.
25/09/2021 Tarves 6-0 Newtonhill +3/-3   ABD - Premier Div.
25/09/2021 Crosshill Thistle 3-0 Kilwinning Rangers Amateurs +28/-28   AYR - Ayrshire Cup
25/09/2021 Dalry 2-2 West Kilbride +5/-5   AYR - Div. 1
25/09/2021 Drongan United 3-0 Beith Amateurs +10/-10   AYR - Div. 1
25/09/2021 Irvine 1-3 Galston United -10/+10   AYR - Div. 1
25/09/2021 Largs Thistle Amateurs 0-0 Catrine +5/-5   AYR - Div. 1
25/09/2021 Whitletts Victoria Amateurs 5-2 Crosshouse Waverley +24/-24   AYR - Div. 1
25/09/2021 Irvine Thistle 2-0 Minishant -2/+2   AYR - Div. 2A
25/09/2021 Irvine Victoria Amateurs 5-3 Symington Caledonian -6/+6   AYR - Div. 2A
25/09/2021 Kilbirnie United 5-1 Kilwinning +9/-9   AYR - Div. 2A
25/09/2021 Bonnyton Thistle Amateurs 1-2 Bellfield -14/+14   AYR - Div. 2B
25/09/2021 Kilmarnock Amateurs 2-4 Kilmarnock United -17/+17   AYR - Div. 2B
25/09/2021 Glenafton 2-4 Troon Dundonald -7/+7   AYR - Div. 2B
25/09/2021 Onthank 0-3 Ochiltree Community -36/+36   AYR - Div. 2B
25/09/2021 Ardeer West Recreation 4-2 Cumnock Amateurs +17/-17   AYR - Premier Div.
25/09/2021 Dirrans Athletic 0-6 Stewarton United -16/+16   AYR - Premier Div.
25/09/2021 Glenburn Miners Welfare 2-2 Tarbolton -3/+3   AYR - Premier Div.
25/09/2021 Hawick Waverley 3-2 Greenlaw +9/-9   BOR - A Div.
25/09/2021 Biggar United 5-0 Coldstream Amateurs +3/-3   BOR - B Div.
25/09/2021 Jed Legion 1-4 Stow +2/-2   BOR - B Div.
25/09/2021 Newtown 2-1 Ancrum -7/+7 BOR - Border Cup
25/09/2021 Berwick Colts 2-1 Gala Fairydean Rovers Amateurs -7/+7   BOR - C Div.
25/09/2021 Eyemouth United 1-5 Spittal Rovers -10/+10 BOR - Collie Cup
25/09/2021 Saint Boswells 1-5 Hawick Colts -15/+15 BOR - Collie Cup
25/09/2021 Hawick Legion 3-6 Leithen Rovers -12/+12 BOR - Wright Cup
25/09/2021 Tweedmouth 4-2 Gala Hotspur -5/+5 BOR - Wright Cup
25/09/2021 Callander Thistle 2-4 Saint Joseph's +1/-1   CAL - Div. 1
25/09/2021 Cambusbarron Rovers 2-3 Milton -9/+9   CAL - Div. 1
25/09/2021 Dunblane Soccer Club 2-4 Doune Castle -6/+6   CAL - Div. 1
25/09/2021 Westerlands 2-2 University of Stirling Amateurs -10/+10   CAL - Div. 1
25/09/2021 Dumbarton Academy FP 2-2 Thorn Athletic -7/+7   CAL - Premier Div.
25/09/2021 Glasgow University Amateurs 2-4 Cambria -13/+13   CAL - Premier Div.
25/09/2021 Campsie Minerva 5-2 Steins Thistle +19/-19   CEN - Championship
25/09/2021 Goldenhill 7-1 Garrowhill Thistle +14/-14   CEN - Championship
25/09/2021 West Park United 4-0 Blantyre Reamonn Gormley Memorial +4/-4   CEN - Championship
25/09/2021 Greenock High School FP 0-3 Oban Saints -23/+23   CEN - Premier Div.
25/09/2021 Harestanes 3-1 Fallin +10/-10   CEN - Premier Div.
25/09/2021 Dundee University Medics 3-1 The Beat ±0/±0   DSM - Div. 1
25/09/2021 Dundee West 5-1 Clarks -1/+1   DSM - Div. 1
25/09/2021 Kelso 0-8 Whitfield Tavern -23/+23   DSM - Div. 1
25/09/2021 Kirkton 4-1 Fife Thistle {DSM} +2/-2   DSM - Div. 1
25/09/2021 The Maidens 13-0 Cannon Fodder +2/-2   DSM - Div. 1
25/09/2021 Clepington Social 4-2 Saint Andrews Colts {DSM} +6/-6   DSM - Div. 2
25/09/2021 Craigie 1-10 Fairmuir Social -26/+26   DSM - Div. 2
25/09/2021 Lochee Albion 2-4 Dundee Saint James Amateurs +4/-4   DSM - Div. 2
25/09/2021 Monifieth Athletic 9-0 Dundee Athletic +3/-3   DSM - Div. 2
25/09/2021 Saint James 9-0 Sporting Tayside +2/-2   DSM - Div. 2
25/09/2021 Strathmartine Athletic 0-19 Riverside West End -1/+1   DSM - Div. 2
25/09/2021 Bank Street Athletic 4-2 Powrie ±0/±0   DSM - Premier Div.
25/09/2021 Dundee United Sports Club 6-1 FC Spartak +5/-5   DSM - Premier Div.
25/09/2021 Stobswell 4-0 Riverside Community Sports Club +5/-5   DSM - Premier Div.
25/09/2021 Charlotte Chapel 3-4 Port Seton +9/-9   EDC - Lg.
25/09/2021 Gorgie United 4-0 Central -1/+1   EDC - Lg.
25/09/2021 Ladywell Baptist Church 3-6 Carrubbers -9/+9   EDC - Lg.
25/09/2021 Niddrie Mission 3-2 Saint Columba's -8/+8   EDC - Lg.
25/09/2021 Bristo Castle 5-4 Saint Mary's Metropolitan +22/-22   EDC - Lg.
25/09/2021 Burnhill 4-4 Croftpark -5/+5   GCO - Div. 1A
25/09/2021 Cambuslang Football Academy 0-7 Newlands -4/+4   GCO - Div. 1A
25/09/2021 King's Park United 4-2 Lomond -3/+3   GCO - Div. 1A
25/09/2021 River Nevis 3-4 Glasgow Medics -4/+4   GCO - Div. 1A
25/09/2021 Southside White Cart 3-1 Greater Glasgow -6/+6   GCO - Div. 1A
25/09/2021 Cambuslang Football Academy Pirates 6-2 Glasgow East -2/+2   GCO - Div. 1B
25/09/2021 Cathcart 1-1 Glasgow Ansar -1/+1   GCO - Div. 1B
25/09/2021 Rosehill Thorns 7-6 DTI +21/-21   GCO - Div. 1B
25/09/2021 Sporto 1-4 MSM -12/+12   GCO - Div. 1B
25/09/2021 Tantallon Victoria 1-9 Cambuslang United -26/+26   GCO - Div. 1B
25/09/2021 Clydeside Athletic 1-0 Lomond Vale -9/+9   GCO - Premier Div.
25/09/2021 Glasgow Island 1-4 Singer -22/+22   GCO - Premier Div.
25/09/2021 Saint David's 1-0 Rosehill United -9/+9   GCO - Premier Div.
25/09/2021 Royal Union 5-2 Hampden ±0/±0   GCO - Premier Div.
25/09/2021 Southside United 0-2 Rossvale Kelvinbridge -11/+11   GCO - Premier Div.
25/09/2021 Dumbarton Supporters Club 2-4 Alloa Athletic Supporters -7/+7   IFA - Lg.
25/09/2021 Dunfermline Athletic Supporters 5-3 PSJ Saints +13/-13   IFA - Lg.
25/09/2021 Fir Park Corner 2-0 Troon Academicals ±0/±0   IFA - Lg.
25/09/2021 Real Maroon 4-6 Livingston GS -2/+2   IFA - Lg.
25/09/2021 Eastvale 2-5 Burntisland United -12/+12   KOF - Championship
25/09/2021 Fife Athletic 0-7 Bridge of Earn -2/+2   KOF - Championship
25/09/2021 Markinch 5-0 Rosebank Rangers +4/-4   KOF - Championship
25/09/2021 Saint Andrews 1-1 Lochgelly United +8/-8   KOF - Championship
25/09/2021 Strathmiglo United 2-1 Fife Thistle -2/+2   KOF - Championship
25/09/2021 The Swifts 8-1 Glenrothes Amateurs +10/-10   KOF - Championship
25/09/2021 Benarty Astros 3-1 Kettle United -4/+4   KOF - Div. 1
25/09/2021 Fife Star 0-3 United Colleges +5/-5   KOF - Div. 1
25/09/2021 Glenrothes Strollers 1-1 Kinross Colts B -2/+2   KOF - Div. 1
25/09/2021 Kirkcaldy Blues 2-2 Leven +6/-6   KOF - Div. 1
25/09/2021 Methilhill Strollers 12-0 Hearts of Beath Colts +1/-1   KOF - Div. 1
25/09/2021 Newburgh Juveniles 2-1 Kincardine +9/-9   KOF - Div. 1
25/09/2021 Rothes Juniors 1-3 Leslie Hearts -15/+15   KOF - Div. 1
25/09/2021 Auchtermuchty Bellvue 3-4 Greig Park Rangers +3/-3   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Cupar Hearts 6-2 Bowhill Rovers -1/+1   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Kelty 3-2 Kennoway +10/-10   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Leven United 4-0 Balgonie Scotia +13/-13   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Lumphinnans United 4-3 Kinross -6/+6   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Pittenweem Rovers 0-3 University of Saint Andrews -17/+17   KOF - Premier Div.
25/09/2021 Barca-Milton 1-3 Dunbar Athletic -6/+6   LOT - Championship
25/09/2021 Cavalry Park 4-2 Kirkliston & South Queensferry +19/-19   LOT - Championship
25/09/2021 Craigshill Thistle 2-0 Bank of Scotland Strollers +2/-2   LOT - Championship
25/09/2021 Edinburgh Harps 3-4 Blackridge Vale of Craig -9/+9   LOT - Championship
25/09/2021 Edinburgh University 2nds 2-2 Corstorphine Dynamo -10/+10   LOT - Championship
25/09/2021 Leith Athletic Amateurs 4-3 Longniddry Villa +3/-3   LOT - Div. 1 East
25/09/2021 Linton Hotspur 2-1 Fernieside -2/+2   LOT - Div. 1 East
25/09/2021 Pencaitland 4-1 Restalrig +11/-11   LOT - Div. 1 East
25/09/2021 Penicuik 3-3 Loanhead Miners Welfare -11/+11   LOT - Div. 1 East
25/09/2021 Bo'ness United Community 4-3 Heriot-Watt University Amateurs -5/+5   LOT - Div. 1 West
25/09/2021 Saughton Sounders 3-4 Bathgate -15/+15   LOT - Div. 1 West
25/09/2021 Loganlea United 3-1 Carrick Athletic ±0/±0   LOT - Div. 1 West
25/09/2021 Mill 3-0 Polbeth United -2/+2   LOT - Div. 1 West
25/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic A 1-4 Edinburgh University 4ths +2/-2   LOT - Logan Cup
25/09/2021 Musselburgh Windsor 5-3 Armadale Athletic +1/-1   LOT - Logan Cup
25/09/2021 Danderhall Miners Welfare 1-1 Murieston United ±0/±0   LOT - Premier Div.
25/09/2021 Edinburgh Star 1-0 Edinburgh United Vale -4/+4   LOT - Premier Div.
25/09/2021 Newcraighall Leith Victoria 1-5 Meadowbank -10/+10   LOT - Premier Div.
25/09/2021 Arbroath High School FP Reserves A 3-1 Invergowrie Reserves +3/-3   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Arbroath High School FP Reserves B 1-4 Morgan Academy FP Reserves -18/+18   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Carnoustie Panmure YM Reserves 1-4 Arbroath Harp Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Forfar Athletic Amateurs Reserves 3-3 Barnhill Reserves +4/-4   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 1-8 Broughty United Reserves -23/+23   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Newport Reserves 0-1 Brechin Community Reserves -12/+12   MID - Alliance Lg. (pre-split)
25/09/2021 Arbroath Harp 5-0 Wellbank +5/-5   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Brechin Community 2-4 Arbroath High School FP -3/+3   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Forfar Athletic Amateurs 1-2 Newport -9/+9   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Invergowrie 2-1 Carnoustie Panmure YM +2/-2   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Merpro 2-0 Kirriemuir Thistle Amateurs +3/-3   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Morgan Academy FP 1-4 Barnhill -24/+24   MID - Premier Div. (pre-split)
25/09/2021 Broughty United 0-2 Occidental -29/+29 NTA - N. of Tay Am. Cup 19-20
25/09/2021 Fintry Athletic 7-1 Parktool Athletic +1/-1 NTA - N. of Tay Am. Cup 19-20
25/09/2021 Breadalbane 1-2 Letham Community -10/+10   PER - Div. 1
25/09/2021 Bridgeton United 0-6 Jeanfield Swifts Amateurs -3/+3   PER - Div. 1
25/09/2021 Burrelton Rovers 3-2 Luncarty Amateurs ±0/±0   PER - Div. 1
25/09/2021 Alyth 0-1 Ballinluig -14/+14   PER - Div. 2
25/09/2021 Auchterarder Primrose 2-4 Wolfhill -19/+19   PER - Div. 2
25/09/2021 Balmoral United 0-6 Fair City -9/+9   PER - Div. 2
25/09/2021 Kinrossie Caledonian 2-9 Stanley -5/+5   PER - Div. 2
25/09/2021 Letham Colts 4-2 Rattray +29/-29   PER - Div. 2
25/09/2021 Croftfoot Parish 3-0 Greenbank Church of Scotland -3/+3   SEC - Div. 1
25/09/2021 Dennistoun Thistle 3-2 Fullarton Irvine -8/+8   SEC - Div. 1
25/09/2021 Glasgow Elim 0-2 Mount Kirk -1/+1   SEC - Div. 1
25/09/2021 Kings Park Baptist Church 3-3 West Hamilton -11/+11   SEC - Div. 1
25/09/2021 Tollcross 11-1 Mearns Churches +3/-3   SEC - Div. 1
25/09/2021 Anniesland 5-0 Law Community +22/-22   SEC - Premier Div.
25/09/2021 Avendale 1-1 Houston & Killellan -12/+12   SEC - Premier Div.
25/09/2021 Craighalbert 6-1 King's Church +38/-38   SEC - Premier Div.
25/09/2021 Re:Hope 4-5 Coatdyke Congregational -19/+19   SEC - Premier Div.
25/09/2021 South Glasgow 5-0 West Glasgow +17/-17   SEC - Premier Div.
25/09/2021 United Churches of Ayr 1-5 Cumbernauld Colts Amateurs -20/+20   SEC - Premier Div.
25/09/2021 East Dunbartonshire 3-4 AS Airdrie -18/+18   SSM - Premier Div.
25/09/2021 Maryhill Thistle 2-2 Shawbridge -11/+11   SSM - Premier Div.
25/09/2021 Tynecastle Amateurs 3-5 Bengal Lancers -6/+6   SSM - Premier Div.
25/09/2021 Uddingston 0-3 Kirkintilloch Thistle -25/+25   SSM - Premier Div.
25/09/2021 Westercommon Star 5-4 Blackthorn Rovers +12/-12   SSM - Premier Div.
25/09/2021 Alva 1-0 Linlithgow Rose Community -5/+5   STI - Colley Trophy
25/09/2021 Westfield Colts 5-0 Dunipace Amateurs +35/-35 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
25/09/2021 Cowie United 2-6 Grangemouth -2/+2   STI - Div. 1
25/09/2021 Beechwood Albion 4-1 Dollar Glen ±0/±0   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/09/2021 Riverside 4-0 Kildrum United +14/-14   STI - Div. 1 Lg. Cup
25/09/2021 Clackmannan Community 1-4 Braehead {STI} -5/+5   STI - Premier Lg. Cup
25/09/2021 Barrhead Youth 2-4 Johnstone Burgh U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
25/09/2021 Greenock High School FP U21 1-3 Third Lanark U21 -32/+32   W21 - Premier Div.
25/09/2021 Baljaffray 0-1 Dailly +2/-2   WES - West Am. Cup 21-22
25/09/2021 Stedfast 1-2 Southside -2/+2   WES - West Am. Cup 21-22
22/09/2021 Cupar Hearts 5-2 University of Saint Andrews -1/+1   KOF - Premier Div.
18/09/2021 AC Mill Inn 2-0 Halliburton +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 Beacon Rangers 6-0 Continental +25/-25   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 Ellon Thistle 2-7 Cammachmore -31/+31   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 Kemnay 4-2 Faithlie United -6/+6   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 Kintore 4-1 Kaimhill United +22/-22   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 Westdyke 1-1 Alford +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
18/09/2021 BSFC 2-4 Ellon -28/+28   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 FC Polska 3-1 Turriff Thistle +12/-12   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 JS XI 1-0 Aberdeen University Amateurs -2/+2   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 Saint Marnans 1-1 Bridge of Don -6/+6   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 3-1 Blackburn -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 Tolbooth 4-2 Stonehaven Athletic -1/+1   ABD - Div. 1 (North)
18/09/2021 Aboyne 5-2 Bon Accord City +12/-12   ABD - Div. 2 (East)
18/09/2021 Ferryhill 2-3 Auchnagatt Barons +8/-8   ABD - Div. 2 (East)
18/09/2021 Jesus House Aberdeen 4-2 AC Mill Inn Academy +16/-16   ABD - Div. 2 (East)
18/09/2021 Postal ALC 5-1 Middlefield Wasps +1/-1   ABD - Div. 2 (East)
18/09/2021 Burghmuir 4-1 Kemnay Youth ±0/±0   ABD - Div. 2 (North)
18/09/2021 Huntly Amateurs 12-0 Aberdeen University Colts +22/-22   ABD - Div. 2 (North)
18/09/2021 Monymusk 0-8 Fyvie -15/+15   ABD - Div. 2 (North)
18/09/2021 Newmachar United Amateurs 5-0 Glentanar Reflex +4/-4   ABD - Div. 2 (North)
18/09/2021 Cowie Thistle 7-0 Newburgh Thistle +4/-4   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Insch 2-4 Cove Thistle -14/+14   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Kincorth 3-3 Echt -9/+9   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Newtonhill 1-2 Banchory +8/-8   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Rattray's XI 5-1 Old Aberdonians +3/-3   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Tarves 7-1 Bervie Caledonian +10/-10   ABD - Premier Div.
18/09/2021 Duns 4-3 Chirnside United -7/+7   BOR - A Div.
18/09/2021 Hawick United 0-4 Greenlaw -11/+11   BOR - A Div.
18/09/2021 Tweeddale Rovers 3-2 Hawick Waverley -1/+1   BOR - A Div.
18/09/2021 Gala Hotspur 2-7 Biggar United -13/+13   BOR - B Div.
18/09/2021 Selkirk Victoria 5-1 Kelso Thistle +12/-12   BOR - B Div.
18/09/2021 Stow 7-0 Coldstream Amateurs +3/-3   BOR - B Div.
18/09/2021 Langlee 2-1 Langholm Legion -5/+5 BOR - Border Cup
18/09/2021 Netherdale Thistle 3-6 Hawick Colts -2/+2 BOR - Collie Cup
18/09/2021 Tweeddale Rovers Colts 3-7 Saint Boswells -16/+16 BOR - Collie Cup
18/09/2021 Tweedmouth 7-2 Earlston Rhymers +9/-9 BOR - Wright Cup
18/09/2021 Cambusbarron Rovers 3-4 Doune Castle -5/+5   CAL - Div. 1
18/09/2021 Dunblane Soccer Club 4-1 Callander Thistle +1/-1   CAL - Div. 1
18/09/2021 University of Stirling Amateurs 0-4 Milton -3/+3   CAL - Div. 1
18/09/2021 Dalziel High School FP 2-5 Wishaw Wycombe Wanderers -21/+21   CAL - Premier Div.
18/09/2021 East Kilbride YM 1-1 Saint Mungo -8/+8   CAL - Premier Div.
18/09/2021 Stenhousemuir Community 0-2 Dumbarton Academy FP -3/+3   CAL - Premier Div.
18/09/2021 Garrowhill Thistle 3-4 Steins Thistle -6/+6   CEN - Championship
18/09/2021 Greenock High School FP 3-4 Uddingston Anvil -13/+13   CEN - Premier Div.
18/09/2021 Wishaw High School FP 2-3 Gartcosh United -17/+17   CEN - Premier Div.
18/09/2021 Dundee West 2-3 The Maidens -11/+11   DSM - Div. 1
18/09/2021 Clarks 4-3 Dundee University Medics +11/-11   DSM - Div. 1
18/09/2021 Fife Thistle {DSM} 1-2 Cannon Fodder -18/+18   DSM - Div. 1
18/09/2021 The Beat 2-2 Kelso +5/-5   DSM - Div. 1
18/09/2021 Whitfield Tavern 7-4 Lochee Celtic -2/+2   DSM - Div. 1
18/09/2021 Clepington Social 2-3 Craigie +4/-4   DSM - Div. 2
18/09/2021 Dolphin 0-5 Fairmuir Social -12/+12   DSM - Div. 2
18/09/2021 Dundee Athletic 3-3 Strathmartine Athletic -9/+9   DSM - Div. 2
18/09/2021 Lochee Albion 0-2 Sporting Tayside -5/+5   DSM - Div. 2
18/09/2021 Riverside West End 1-3 Saint James -24/+24   DSM - Div. 2
18/09/2021 Saint Andrews Colts {DSM} 0-6 Dundee Saint James Amateurs -30/+30   DSM - Div. 2
18/09/2021 Tayside Fire Brigade 3-3 Monifieth Athletic -1/+1   DSM - Div. 2
18/09/2021 Dryburgh Athletic 2-2 Cairdy Thistle +6/-6   DSM - Premier Div.
18/09/2021 Dundee North End Amateurs 1-3 FC Spartak -26/+26   DSM - Premier Div.
18/09/2021 Dundee United Sports Club 4-1 Powrie +1/-1   DSM - Premier Div.
18/09/2021 Riverside Community Sports Club 1-0 Charlie Accies +2/-2   DSM - Premier Div.
18/09/2021 Stobswell 3-2 Fintry Athletic -2/+2   DSM - Premier Div.
18/09/2021 Carrubbers 2-4 Gorgie United -4/+4   EDC - Lg.
18/09/2021 Central 3-8 Charlotte Chapel -27/+27   EDC - Lg.
18/09/2021 Port Seton 4-0 Barclay Viewforth United +9/-9   EDC - Lg.
18/09/2021 Saint Mary's Metropolitan 1-4 Niddrie Mission -26/+26   EDC - Lg.
18/09/2021 White Lightning 0-0 Bristo Castle -10/+10   EDC - Lg.
18/09/2021 Strathmiglo United 3-0 Auchtermuchty Bellvue +6/-6 FIF - Fife Am. Cup 19-20
18/09/2021 Croftpark 7-3 Cambuslang Football Academy +12/-12   GCO - Div. 1A
18/09/2021 Greater Glasgow 2-7 King's Park United -11/+11   GCO - Div. 1A
18/09/2021 Lomond 3-0 Burnhill +14/-14   GCO - Div. 1A
18/09/2021 Newlands 7-1 River Nevis +6/-6   GCO - Div. 1A
18/09/2021 Cambuslang United 17-0 Sporto +9/-9   GCO - Div. 1B
18/09/2021 DTI 2-2 Cathcart -8/+8   GCO - Div. 1B
18/09/2021 Glasgow Ansar 1-4 Cambuslang Football Academy Pirates -6/+6   GCO - Div. 1B
18/09/2021 Glasgow East 7-6 Rosehill Thorns +5/-5   GCO - Div. 1B
18/09/2021 MSM 4-3 Tantallon Victoria +4/-4   GCO - Div. 1B
18/09/2021 Lokomotiv Glasgow 1-5 Clydeside Athletic -6/+6   GCO - Premier Div.
18/09/2021 Rosehill United 2-1 Royal Union +10/-10   GCO - Premier Div.
18/09/2021 Singer 8-1 Hampden +3/-3   GCO - Premier Div.
18/09/2021 Calderglen 6-5 Eaglesham {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
18/09/2021 Saint Patrick's FP {GGP} 2-1 East Kilbride YM {GGP} +14/-14   GGP - Div. 1
18/09/2021 Eastwood Parkmount B 0-6 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -8/+8   GGP - Div. 2
18/09/2021 Barshaw 3-0 Strathclyde University {GSM} -4/+4   GSM - Div. 1
18/09/2021 Renfrew Town 1-3 Belvidere -6/+6   GSM - Premier Div.
18/09/2021 Internazioswally 1-4 KaisAyr -20/+20   IFA - Lg.
18/09/2021 Troon Academicals 4-1 Livingston GS +19/-19   IFA - Lg.
18/09/2021 Fife Athletic 0-2 Fife Thistle +6/-6   KOF - Championship
18/09/2021 Glenrothes Amateurs 3-1 Burntisland United +10/-10   KOF - Championship
18/09/2021 Hearts of Beath 4-2 Saint Monans Swallows -1/+1   KOF - Championship
18/09/2021 Lochgelly United 2-1 Markinch +1/-1   KOF - Championship
18/09/2021 Hearts of Beath Colts 5-2 Fife Star +9/-9   KOF - Div. 1
18/09/2021 Kettle United 3-1 Methilhill Strollers +17/-17   KOF - Div. 1
18/09/2021 Kincardine 6-1 Kirkcaldy Blues +1/-1   KOF - Div. 1
18/09/2021 Kinross Colts B 1-2 Benarty Astros +7/-7   KOF - Div. 1
18/09/2021 Leslie Hearts 2-3 Newburgh Juveniles -11/+11   KOF - Div. 1
18/09/2021 United Colleges 1-3 Leven -24/+24   KOF - Div. 1
18/09/2021 Balgonie Scotia 2-4 Cupar Hearts -10/+10   KOF - Premier Div.
18/09/2021 Kelty 0-4 Kirkcaldy YMCA -17/+17   KOF - Premier Div.
18/09/2021 Kennoway 0-3 Greig Park Rangers -15/+15   KOF - Premier Div.
18/09/2021 Kinross Colts A 3-0 Pittenweem Rovers +21/-21   KOF - Premier Div.
18/09/2021 University of Saint Andrews 3-0 Lumphinnans United +6/-6   KOF - Premier Div.
18/09/2021 Edinburgh University 2nds 1-3 Craigshill Thistle -17/+17 LOT - Centenary Cup 19-20
18/09/2021 Blackridge Vale of Craig 1-6 Ratho Athletic -21/+21   LOT - Championship
18/09/2021 Bank of Scotland Strollers 1-1 Edinburgh Harps -5/+5   LOT - Championship
18/09/2021 East Linton 0-1 Linton Hotspur -16/+16   LOT - Div. 1 East
18/09/2021 North Berwick 2-4 Leith Athletic Amateurs -3/+3   LOT - Div. 1 East
18/09/2021 Restalrig 4-1 Edinburgh University 4ths +6/-6   LOT - Div. 1 East
18/09/2021 Bathgate 1-3 Bo'ness United Community -15/+15   LOT - Div. 1 West
18/09/2021 Carrick Athletic 2-2 Armadale Athletic -12/+12   LOT - Div. 1 West
18/09/2021 Heriot-Watt University Amateurs 11-0 Whitburn Amateurs +1/-1   LOT - Div. 1 West
18/09/2021 Polbeth United 0-2 Balerno Athletic -4/+4   LOT - Div. 1 West
18/09/2021 Penicuik 4-1 Fauldhouse +9/-9   LOT - Logan Cup
18/09/2021 Edinburgh Star 3-2 Tollcross Thistle +12/-12   LOT - Premier Div.
18/09/2021 Meadowbank 5-3 Edinburgh United Vale +2/-2   LOT - Premier Div.
18/09/2021 Murieston United 3-1 Sandys +18/-18   LOT - Premier Div.
18/09/2021 Brechin Community Reserves 5-6 Morgan Academy FP Reserves -1/+1   MID - Alliance Lg. (pre-split)
18/09/2021 Forfar Athletic Amateurs Reserves 6-3 Invergowrie Reserves +11/-11   MID - Alliance Lg. (pre-split)
18/09/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 0-4 Arbroath Harp Reserves -38/+38   MID - Alliance Lg. (pre-split)
18/09/2021 Barnhill 1-3 Broughty United -16/+16   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Carnoustie Panmure YM 1-2 Merpro -1/+1   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Finavon 9-1 Forfar Athletic Amateurs +5/-5   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Morgan Academy FP 3-2 Arbroath Harp -2/+2   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Newport 2-2 Kirriemuir Thistle Amateurs +3/-3   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Wellbank 5-4 Brechin Community +7/-7   MID - Premier Div. (pre-split)
18/09/2021 Bridge of Earn 2-3 Occidental -17/+17 NTA - N. of Tay Am. Cup 19-20
18/09/2021 Letham Community 1-6 Jeanfield Swifts Amateurs -17/+17   PER - Div. 1
18/09/2021 Vale of Earn 3-2 Kettins +1/-1   PER - Div. 1
18/09/2021 Ballinluig 1-2 Auchterarder Primrose -15/+15   PER - Div. 2
18/09/2021 Balmoral United 3-1 Vale of Atholl -3/+3   PER - Div. 2
18/09/2021 Letham Colts 3-0 Kinrossie Caledonian -1/+1   PER - Div. 2
18/09/2021 Claremont 6-0 Duncanrig {SAF} +15/-15   SAF - Div. 1
18/09/2021 Castlemilk Old Boys Club 6-0 Hillington +4/-4   SAF - Premier Div.
18/09/2021 Glynhill Moorcroft 2-1 Neilston Amateurs -2/+2   SAF - Premier Div.
18/09/2021 Greenbank Church of Scotland 0-3 Glasgow Elim -15/+15   SEC - Div. 1
18/09/2021 Kings Park Baptist Church 2-3 Croftfoot Parish +2/-2   SEC - Div. 1
18/09/2021 Mearns Churches 2-3 Glasgow Free Churches -10/+10   SEC - Div. 1
18/09/2021 Mount Kirk 7-4 West Hamilton -3/+3   SEC - Div. 1
18/09/2021 Trinity 3-2 Dennistoun Thistle +2/-2   SEC - Div. 1
18/09/2021 Coatdyke Congregational 3-1 United Churches of Ayr +13/-13   SEC - Premier Div.
18/09/2021 Cumbernauld Colts Amateurs 1-4 Machan United -10/+10   SEC - Premier Div.
18/09/2021 Houston & Killellan 0-0 Anniesland +2/-2   SEC - Premier Div.
18/09/2021 West Glasgow 3-6 King's Church -12/+12   SEC - Premier Div.
18/09/2021 Beechwood Albion 5-3 Campsie -1/+1   STI - Div. 1
18/09/2021 Grangemouth 4-2 Dollar Glen -3/+3   STI - Div. 1
18/09/2021 Riverside 4-2 Cowie United -5/+5   STI - Div. 1
18/09/2021 Braehead {STI} 5-0 Linlithgow Rose Community +9/-9 STI - Mathieson Ch'lge Trophy
18/09/2021 Dunipace Amateurs 1-2 Alva -2/+2   STI - Premier Div.
18/09/2021 Westfield Colts 0-1 Clackmannan Community -13/+13   STI - Premier Lg. Cup
18/09/2021 Barrhead Youth 10-0 Stonelaw Boys Club +4/-4   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Glasgow Harp U21 6-2 Wishaw U21 -1/+1   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Harestanes U21 0-10 Cambuslang Rangers U21 -5/+5   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Larkhall Thistle U21 2-5 Stenhousemuir U21 -31/+31   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Pollok Juveniles 0-1 Johnstone Burgh U21 +1/-1   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Third Lanark U21 2-4 Greenock High School FP U21 -1/+1   W21 - Premier Div.
18/09/2021 Annbank United 8-1 Rutherglen Glencairn Amateurs +3/-3   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 AS Airdrie 5-2 Cleland +9/-9   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Auchenfoyle 0-2 Knightswood -3/+3   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Baillieston Thistle p 1-1 West Park United +5/-5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Belleaire AFC 4-6 Red Star +6/-6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Bellfield 0-4 Tower Hearts -2/+2   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Bengal Lancers 0-1 East Kilbride Thistle Colts -7/+7   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Bishopton 0-11 Ardeer West Recreation -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 4-3 Woodside {GLA} +8/-8   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Braehead {GLA} 4-1 Blackhall -1/+1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Cambria {GGP} 3-8 Dinamo Paisley -12/+12   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Campsie Minerva 2-0 Carlton YMCA -6/+6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Cardross 4-2 Newshot +31/-31   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Carluke Hotspur 0-8 Black's Bar -3/+3   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Carluke Thistle 0-3 Glasgow Island -20/+20   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Castlemilk Dynamo 2-0 Drumchapel +18/-18   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Catrine 4-2 Minishant -2/+2   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Condorrat 0-9 Wishaw Rangers -29/+29   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Craigneuk p 1-1 Cambria +6/-6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Dalry 0-5 Maryhill Thistle -15/+15   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Dean Park 1-1 p Shotts Bon Accord Amateurs +3/-3   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Drumchapel United SM p 1-1 Easthall Star -11/+11   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Duncanrig 1-4 Vale of Clyde Amateurs -28/+28   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Dunoon 2-0 Westerlands {GGP} -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Dynamo East Kilbride 1-6 Crosshouse Waverley -21/+21   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Eaglesham 4-2 Tollcross +4/-4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 East Dunbartonshire 8-1 Holytown Colts +2/-2   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Eastfield 10-1 Finnieston Park +4/-4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Erskine 3-3 p Waterside -6/+6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Finnart Amateurs p 1-1 Ferguslie Star -9/+9   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Giffnock North 8-0 Port Glasgow United +10/-10   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Glasgow Harp 4-1 New Stevenston Celtic -4/+4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Glasgow South 7-1 Craighalbert +4/-4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Glebe Hibernian p 3-3 Newmains Hammers -13/+13   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Glenburn Miners Welfare 7-1 Kilwinning Rangers Amateurs +12/-12   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Goldenhill 4-1 West Kilbride +5/-5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Huntershill 4-1 Glenavon Thistle +4/-4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Inverclyde 8-0 Barrhill +1/-1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Kilbarchan Thistle 2-5 Glasgow University Amateurs -11/+11   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Kilbride Thistle 0-5 Glasgow Wellington -35/+35   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Kilwinning 0-5 Eastwood Parkmount -10/+10   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Kirkintilloch Rob Roy Amateurs 0-3 Ochiltree Community -37/+37   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Kirkintilloch Thistle 2-1 East Kilbride RR +12/-12   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Manhattan Blacks 2-4 Chryston -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Mauchline United 1-2 Kilsyth -1/+1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Milngavie Wanderers 3-4 Viewfield Rovers {GGP} -8/+8   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 New Farm Loch 5-1 Crosslands United +4/-4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 North Glasgow Victory 0-2 Bannockburn +8/-8   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Oban Saints 2-1 Harestanes +12/-12   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Onthank 3-4 Southside United -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Parkhall 3-2 Antonine -2/+2   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Port Glasgow Old Boys Union 0-3 Tynecastle Amateurs +1/-1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Rhu 8-3 East Kilbride Harp +6/-6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Rothesay Brandane 0-7 Arthurlie Amateurs -4/+4   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Royalle Madrid p 1-1 Netherton -6/+6   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Rutherglen 3-0 Kings Park Rangers +9/-9   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Saint Peter's Amateurs 5-0 Langcraigs +1/-1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 South Glasgow 2-5 Glenburn -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Southpark 1-1 p Blantyre Soccer Academy -1/+1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Southside White Cart 4-2 Shawbridge +9/-9   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Stanley Athletic 0-4 Cumnock Amateurs -5/+5   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Stewarton United 10-0 Giffnock Soccer Centre Reds +1/-1   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Strathclyde University 11-4 Boswell +7/-7   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Stratton Southside 0-2 Gleniffer Thistle -11/+11   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Tannochside United 11-1 Overtoun Park +3/-3   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Tarbolton 3-1 Westercommon Star -7/+7   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Third Lanark 4-0 Giffnock Soccer Centre +21/-21   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Thorn Athletic 4-0 Colquhoun United ±0/±0   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Troon Dundonald 0-2 Port Glasgow Athletic -22/+22   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 UB United 3-1 Bearsden -7/+7   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Uddingston 2-2 p Houston United ±0/±0   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Viewfield Rovers 0-4 MTK Holytown -17/+17   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Weir Recreation p 2-2 Port Glasgow Amateurs +10/-10   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Westcliff 6-1 Symington Caledonian +8/-8   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Westerlands 3-2 Lochgilphead Red Star +10/-10   WES - West Am. Cup 21-22
18/09/2021 Whitletts Victoria Amateurs 2-4 Re:Hope -20/+20   WES - West Am. Cup 21-22
15/09/2021 UB United 2-4 Saint Peter's Amateurs -24/+24 SSM - Challenge Cup
11/09/2021 Cammachmore 1-4 Beacon Rangers -14/+14   ABD - Div. 1 (East)
11/09/2021 Continental 7-1 Glendale +18/-18   ABD - Div. 1 (East)
11/09/2021 Ellon Thistle 1-1 AC Mill Inn ±0/±0   ABD - Div. 1 (East)
11/09/2021 Faithlie United 2-6 Great Western United -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
11/09/2021 Kemnay 2-2 Alford +2/-2   ABD - Div. 1 (East)
11/09/2021 Aberdeen Lads Club 2-4 Aberdeen University Amateurs -22/+22   ABD - Div. 1 (North)
11/09/2021 Blackburn 1-1 Bridge of Don ±0/±0   ABD - Div. 1 (North)
11/09/2021 Stoneywood Parkvale Amateurs 2-3 Saint Marnans -16/+16   ABD - Div. 1 (North)
11/09/2021 AC Mill Inn Academy 2-2 Postal ALC ±0/±0   ABD - Div. 2 (East)
11/09/2021 Auchnagatt Barons 4-2 Jesus House Aberdeen -1/+1   ABD - Div. 2 (East)
11/09/2021 Middlefield Wasps 3-7 Aberdeen Grammar ±0/±0   ABD - Div. 2 (East)
11/09/2021 Burghmuir 5-1 Glentanar Reflex -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
11/09/2021 Feughside 2-2 Newmachar United Amateurs -1/+1   ABD - Div. 2 (North)
11/09/2021 Fyvie 1-4 Huntly Amateurs -37/+37   ABD - Div. 2 (North)
11/09/2021 Kemnay Youth 3-0 West End United ±0/±0   ABD - Div. 2 (North)
11/09/2021 Bervie Caledonian 7-0 Newtonhill +17/-17   ABD - Premier Div.
11/09/2021 Cove Thistle 6-0 Saint Laurence +17/-17   ABD - Premier Div.
11/09/2021 Cowie Thistle 8-2 Old Aberdonians +1/-1   ABD - Premier Div.
11/09/2021 Woodside 1-3 Insch -21/+21   ABD - Premier Div.
11/09/2021 Ardeer West Recreation 9-0 Irvine Thistle +17/-17   AYR - Ayrshire Cup
11/09/2021 Whitletts Victoria Amateurs 4-2 Dirrans Athletic +26/-26   AYR - Ayrshire Cup
11/09/2021 Catrine 2-1 Dalry +1/-1   AYR - Div. 1
11/09/2021 Crosshouse Waverley 2-4 Galston United -2/+2   AYR - Div. 1
11/09/2021 West Kilbride 8-1 Largs Thistle Amateurs +7/-7   AYR - Div. 1
11/09/2021 Kilwinning Rangers Amateurs 3-0 Crosshill Thistle +5/-5   AYR - Div. 2A
11/09/2021 Kilbirnie United 0-7 Annbank United -3/+3   AYR - Div. 2A
11/09/2021 Kilbride Thistle 0-0 Mauchline United ±0/±0   AYR - Div. 2A
11/09/2021 Minishant 0-3 Irvine Victoria Amateurs -14/+14   AYR - Div. 2A
11/09/2021 Symington Caledonian 1-1 Kilwinning -3/+3   AYR - Div. 2A
11/09/2021 Bellfield 2-3 Kilmarnock Amateurs -8/+8   AYR - Div. 2B
11/09/2021 Black's Bar 2-2 Glenafton -12/+12   AYR - Div. 2B
11/09/2021 Darvel Victoria 1-5 Onthank -11/+11   AYR - Div. 2B
11/09/2021 Kilmarnock United 2-0 Bonnyton Thistle Amateurs +9/-9   AYR - Div. 2B
11/09/2021 Troon Dundonald 3-2 Dean Fenwick Thistle -2/+2   AYR - Div. 2B
11/09/2021 New Farm Loch 2-3 Glenburn Miners Welfare -13/+13   AYR - Premier Div.
11/09/2021 Shortlees 1-1 Dailly -8/+8   AYR - Premier Div.
11/09/2021 Stewarton United 1-1 Tarbolton -6/+6   AYR - Premier Div.
11/09/2021 Chirnside United 4-2 Hawick Waverley +6/-6   BOR - A Div.
11/09/2021 Greenlaw 3-2 Tweeddale Rovers +2/-2   BOR - A Div.
11/09/2021 Earlston Rhymers 6-2 Kelso Thistle +4/-4   BOR - B Div.
11/09/2021 Langlee 5-1 Duns +24/-24 BOR - Border Cup
11/09/2021 Eyemouth United 5-2 Tweeddale Rovers Colts ±0/±0   BOR - C Div.
11/09/2021 Hawick Colts 7-0 Berwick Colts +10/-10   BOR - C Div.
11/09/2021 Hawick Legion 1-0 Selkirk Victoria +2/-2 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Leithen Rovers 4-2 Jed Legion -5/+5 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Tweedmouth 4-1 Stow +18/-18 BOR - Wright Cup
11/09/2021 Doune Castle 4-1 Milton +12/-12   CAL - Div. 1
11/09/2021 Holytown Colts 1-7 Cambusbarron Rovers -8/+8   CAL - Div. 1
11/09/2021 Kilsyth 0-5 Finnart Amateurs -49/+49   CAL - Div. 1
11/09/2021 Rothesay Brandane 0-3 Rhu -10/+10   CAL - Div. 1
11/09/2021 University of Stirling Amateurs 5-5 Callander Thistle -1/+1   CAL - Div. 1
11/09/2021 Westerlands 1-4 Saint Joseph's -13/+13   CAL - Div. 1
11/09/2021 Dumbarton Academy FP 3-1 Dalziel High School FP -6/+6   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Glasgow University Amateurs 5-6 East Kilbride YM +6/-6   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Stenhousemuir Community 1-2 Giffnock North -9/+9   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Strathclyde University 2-5 Glasgow Harp -15/+15   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Thorn Athletic 4-2 Cambria -1/+1   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Wishaw Wycombe Wanderers 2-3 Saint Mungo -6/+6   CAL - Premier Div.
11/09/2021 Steins Thistle p 3-3 Fallin +6/-6 CEN - Bunrigh Lg. Cup
11/09/2021 Tower Hearts 5-3 Eastfield +2/-2 CEN - Bunrigh Lg. Cup
11/09/2021 Third Lanark 1-3 Campsie Minerva -13/+13   CEN - Championship
11/09/2021 West Park United 7-0 Bearsden ±0/±0   CEN - Championship
11/09/2021 Bannockburn 3-0 Greenock High School FP +8/-8   CEN - Premier Div.
11/09/2021 Gartcosh United 0-1 Castlemilk Dynamo -12/+12   CEN - Premier Div.
11/09/2021 Harestanes 1-7 Lesmahagow Amateurs -28/+28   CEN - Premier Div.
11/09/2021 Uddingston Anvil 0-4 Wishaw High School FP -11/+11   CEN - Premier Div.
11/09/2021 Cannon Fodder 0-16 Whitfield Tavern -8/+8   DSM - Div. 1
11/09/2021 Dundee West 3-2 Parktool Athletic -11/+11   DSM - Div. 1
11/09/2021 Clarks 0-6 The Maidens -6/+6   DSM - Div. 1
11/09/2021 Fife Thistle {DSM} 2-1 Lochee Celtic +2/-2   DSM - Div. 1
11/09/2021 Dundee Saint James Amateurs 1-2 Monifieth Athletic -2/+2   DSM - Div. 2
11/09/2021 Saint James 8-1 Dundee Athletic ±0/±0   DSM - Div. 2
11/09/2021 Sporting Tayside 0-7 Fairmuir Social -3/+3   DSM - Div. 2
11/09/2021 Strathmartine Athletic 2-11 Dolphin -3/+3   DSM - Div. 2
11/09/2021 Tayside Fire Brigade 2-3 Clepington Social -20/+20   DSM - Div. 2
11/09/2021 Cairdy Thistle 6-3 Riverside Community Sports Club +6/-6   DSM - Premier Div.
11/09/2021 Occidental 3-2 Charlie Accies +3/-3   DSM - Premier Div.
11/09/2021 Powrie 5-2 Dryburgh Athletic +27/-27   DSM - Premier Div.
11/09/2021 Charlotte Chapel 1-2 Carrubbers -6/+6   EDC - Lg.
11/09/2021 Gorgie United 2-0 Saint Columba's +1/-1   EDC - Lg.
11/09/2021 Ladywell Baptist Church 1-5 Saint Mary's Metropolitan ±0/±0   EDC - Lg.
11/09/2021 Niddrie Mission 5-1 White Lightning +5/-5   EDC - Lg.
11/09/2021 Bristo Castle 0-9 Barclay Viewforth United -20/+20   EDC - Lg.
11/09/2021 Burnhill 3-2 Cambuslang Football Academy -6/+6   GCO - Div. 1A
11/09/2021 Croftpark 3-4 River Nevis -4/+4   GCO - Div. 1A
11/09/2021 Greater Glasgow 0-0 Lomond -1/+1   GCO - Div. 1A
11/09/2021 Newlands 2-2 Southside White Cart -2/+2   GCO - Div. 1A
11/09/2021 Cambuslang United 2-0 MSM -1/+1   GCO - Div. 1B
11/09/2021 DTI 3-4 Cambuslang Football Academy Pirates +1/-1   GCO - Div. 1B
11/09/2021 Glasgow Ansar 6-2 Rosehill Thorns +3/-3   GCO - Div. 1B
11/09/2021 Glasgow East 0-3 Sporto -13/+13   GCO - Div. 1B
11/09/2021 Clydeside Athletic 3-1 Rossvale Kelvinbridge +5/-5   GCO - Premier Div.
11/09/2021 Glasgow Island 0-1 Lokomotiv Glasgow -22/+22   GCO - Premier Div.
11/09/2021 Hampden 2-5 Lomond Vale -17/+17   GCO - Premier Div.
11/09/2021 Saint David's 3-0 Royal Union +4/-4   GCO - Premier Div.
11/09/2021 Rosehill United 2-5 Singer -7/+7   GCO - Premier Div.
11/09/2021 Cambria {GGP} 1-2 Calderglen -3/+3   GGP - Div. 1
11/09/2021 Eaglesham {GGP} 2-0 Erskine +9/-9   GGP - Div. 1
11/09/2021 East Kilbride YM {GGP} 6-0 Westerlands {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
11/09/2021 Rhu {GGP} 2-3 Saint Patrick's FP {GGP} +5/-5   GGP - Div. 1
11/09/2021 Dynamo East Kilbride 0-6 Newshot -20/+20   GGP - Div. 2
11/09/2021 East Kilbride RR 13-0 Belleaire AFC +2/-2   GGP - Div. 2
11/09/2021 John Street 1-4 Giffnock Soccer Centre -4/+4   GGP - Div. 2
11/09/2021 Langcraigs 1-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +9/-9   GGP - Div. 2
11/09/2021 Giffnock Soccer Centre Reds 2-5 Houston United +2/-2   GGP - Div. 3A
11/09/2021 Kilbarchan Thistle 2-4 Carluke Thistle -7/+7   GGP - Div. 3A
11/09/2021 Pollok Amateurs 0-4 Boswell -8/+8   GGP - Div. 3B
11/09/2021 The Lovat Arms 0-2 Craigneuk +3/-3   GGP - Div. 3B
11/09/2021 Duncanrig 5-1 Kirkfield United +16/-16   GGP - President's Lg. Cup
11/09/2021 Oban Saints {GGP} 1-5 Colquhoun United -16/+16   GGP - President's Lg. Cup
11/09/2021 Bishopton 2-6 Barshaw -9/+9 GSM - Dan Boyle Trophy
11/09/2021 Dean Park 0-9 Red Star -3/+3 GSM - Dan Boyle Trophy
11/09/2021 Glenavon Thistle 4-1 Moorpark Athletic +15/-15 GSM - Dan Boyle Trophy
11/09/2021 MTK Holytown 4-2 Belvidere -3/+3 GSM - Dan Boyle Trophy
11/09/2021 AC Milanda 0-15 Bellahouston -4/+4   GSM - Div. 1
11/09/2021 Dumbarton Amateurs 0-6 Baillieston Thistle -10/+10   GSM - Div. 1
11/09/2021 Newmains Hammers 0-8 Moorpark Athletic -60/+60   GSM - Div. 1
11/09/2021 Strathclyde University {GSM} 0-1 BSC Glasgow Amateurs -9/+9   GSM - Div. 1
11/09/2021 Accies 0-4 East Kilbride Thistle Colts -13/+13 GSM - Gordon Ferguson Trophy
11/09/2021 Crosslands United 2-4 Woodside {GLA} -14/+14 GSM - Gordon Ferguson Trophy
11/09/2021 Finnieston Park 2-5 Cleland -10/+10 GSM - Gordon Ferguson Trophy
11/09/2021 Glebe Hibernian 3-3 Braehead {GLA} -7/+7 GSM - Gordon Ferguson Trophy
11/09/2021 East Kilbride AFC 5-1 Renfrew Town +1/-1   GSM - Premier Div.
11/09/2021 Dunfermline Athletic Supporters 4-3 Stirling Albion Supporters +5/-5   IFA - Lg.
11/09/2021 Glasgow Piraten 1-3 Alloa Athletic Supporters +4/-4   IFA - Lg.
11/09/2021 Queen's Park Supporters 1-2 Internazioswally -6/+6   IFA - Lg.
11/09/2021 Bridge of Earn 8-1 Glenrothes Amateurs +7/-7   KOF - Championship
11/09/2021 Hearts of Beath 5-1 Eastvale +8/-8   KOF - Championship
11/09/2021 Saint Andrews 3-6 Markinch -10/+10   KOF - Championship
11/09/2021 Hearts of Beath Colts 2-6 Kennoway Star Hearts Amateurs -7/+7   KOF - Div. 1
11/09/2021 Kincardine 16-0 Fife Star ±0/±0   KOF - Div. 1
11/09/2021 Leven 0-2 Kinross Colts B -20/+20   KOF - Div. 1
11/09/2021 Methilhill Strollers 2-2 Kettle United -8/+8   KOF - Div. 1
11/09/2021 Newburgh Juveniles 6-0 United Colleges +23/-23   KOF - Div. 1
11/09/2021 Auchtermuchty Bellvue 2-2 Kinross Colts A -5/+5   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Greig Park Rangers 3-7 Balgonie Scotia -27/+27   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Kelty 4-2 Kinross -1/+1   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Kennoway 0-1 Cupar Hearts +8/-8   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Leven United 2-0 Kirkcaldy YMCA -4/+4   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Pittenweem Rovers 6-2 Lumphinnans United +18/-18   KOF - Premier Div.
11/09/2021 Dunbar Athletic 2-3 Blackridge Vale of Craig -10/+10   LOT - Championship
11/09/2021 Bank of Scotland Strollers 1-4 Musselburgh Windsor -25/+25   LOT - Championship
11/09/2021 Kirkliston & South Queensferry 3-5 Ratho Athletic -8/+8   LOT - Championship
11/09/2021 North Berwick 4-1 Linton Hotspur +21/-21   LOT - Div. 1 East
11/09/2021 Mental Mechanics 2-4 Bathgate -1/+1   LOT - Div. 1 West
11/09/2021 Barca-Milton 3-3 p Cavalry Park +1/-1   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Bo'ness United Community 1-4 Leith Athletic Amateurs -35/+35   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Craigshill Thistle 5-1 Dalkeith Thistle Amateurs +5/-5   LOT - Logan Cup
11/09/2021 East Calder United 3-1 Restalrig +10/-10   LOT - Logan Cup
11/09/2021 East Linton 5-2 Corstorphine Dynamo +5/-5   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Edinburgh Harps 3-1 Pencaitland +19/-19   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Edinburgh University 2nds 4-7 Saughton Sounders -16/+16   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Fernieside 1-3 Longniddry Villa -1/+1   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Heriot-Watt University Amateurs 3-5 Danderhall Miners Welfare -13/+13   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Newcraighall Leith Victoria 0-5 Edinburgh United Vale -31/+31   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Mill 12-2 Whitburn Amateurs +1/-1   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Polbeth United 2-11 Loanhead Miners Welfare -14/+14   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Sandys 2-2 p Loganlea United -1/+1   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Tranent Amateurs 3-4 Murieston United -3/+3   LOT - Logan Cup
11/09/2021 Edinburgh Star 3-1 Fauldhouse +1/-1   LOT - Premier Div.
11/09/2021 Tollcross Thistle 3-1 Meadowbank +1/-1   LOT - Premier Div.
11/09/2021 Arbroath High School FP Reserves B 1-3 Barnhill Reserves -4/+4   MID - Alliance Lg. (pre-split)
11/09/2021 Forfar Athletic Amateurs Reserves 6-3 Broughty United Reserves +35/-35   MID - Alliance Lg. (pre-split)
11/09/2021 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 4-2 Invergowrie Reserves +5/-5   MID - Alliance Lg. (pre-split)
11/09/2021 Morgan Academy FP Reserves 3-1 Arbroath High School FP Reserves A +13/-13   MID - Alliance Lg. (pre-split)
11/09/2021 Newport Reserves 6-0 Carnoustie Panmure YM Reserves +12/-12   MID - Alliance Lg. (pre-split)
11/09/2021 Barnhill 1-1 Kirriemuir Thistle Amateurs -12/+12   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Brechin Community 1-4 Morgan Academy FP -4/+4   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Broughty United 6-0 Carnoustie Panmure YM +4/-4   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Forfar Athletic Amateurs 1-5 Arbroath High School FP -10/+10   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Invergowrie 3-2 Wellbank -4/+4   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Merpro 2-2 Finavon +2/-2   MID - Premier Div. (pre-split)
11/09/2021 Breadalbane 2-5 Vale of Earn -7/+7   PER - Div. 1
11/09/2021 Bridgeton United 0-5 Letham Community -13/+13   PER - Div. 1
11/09/2021 Alyth 8-0 Letham Colts +7/-7   PER - Div. 2
11/09/2021 Fair City 3-0 Ballinluig +3/-3   PER - Div. 2
11/09/2021 Kinrossie Caledonian 1-3 Auchterarder Primrose +6/-6   PER - Div. 2
11/09/2021 Stanley 2-3 Balmoral United -14/+14   PER - Div. 2
11/09/2021 Vale of Atholl 0-7 Wolfhill -13/+13   PER - Div. 2
11/09/2021 Castlemilk Old Boys Club 4-1 Easthall Star +1/-1   SAF - Centenary Cup
11/09/2021 Baljaffray 1-10 Arthurlie Amateurs -21/+21   SAF - Div. 1
11/09/2021 Cardross 1-2 Busby +5/-5   SAF - Div. 1
11/09/2021 Claremont 2-5 Carlton YMCA -29/+29   SAF - Div. 1
11/09/2021 Hillington 3-8 Glynhill Moorcroft -21/+21   SAF - Premier Div.
11/09/2021 Inverclyde 3-0 Parkhall +3/-3   SAF - Premier Div.
11/09/2021 Neilston Amateurs 3-0 Kings Park Rangers ±0/±0   SAF - Premier Div.
11/09/2021 Rutherglen 0-2 Port Glasgow Amateurs -5/+5   SAF - Premier Div.
11/09/2021 Croftfoot Parish 6-1 Fullarton Irvine +4/-4   SEC - Div. 1
11/09/2021 Dennistoun Thistle 11-0 Mearns Churches +14/-14   SEC - Div. 1
11/09/2021 Glasgow Free Churches 0-8 Tollcross -6/+6   SEC - Div. 1
11/09/2021 West Hamilton 5-3 Greenbank Church of Scotland +11/-11   SEC - Div. 1
11/09/2021 Anniesland 0-3 Craighalbert -24/+24   SEC - Premier Div.
11/09/2021 Avendale 3-1 West Glasgow ±0/±0   SEC - Premier Div.
11/09/2021 Law Community 2-1 Coatdyke Congregational +6/-6   SEC - Premier Div.
11/09/2021 Re:Hope 4-1 Houston & Killellan ±0/±0   SEC - Premier Div.
11/09/2021 South Glasgow 1-5 Cumbernauld Colts Amateurs -26/+26   SEC - Premier Div.
11/09/2021 Machan United 2-2 United Churches of Ayr -13/+13   SEC - Premier Div.
11/09/2021 Gleniffer Thistle 5-2 East Lane +10/-10   SSM - Championship A
11/09/2021 Royalle Madrid 2-3 Port Glasgow United -12/+12   SSM - Championship A
11/09/2021 Stanley Athletic 1-1 Viewfield Rovers -4/+4   SSM - Championship A
11/09/2021 Glasgow Wellington 4-1 Vale of Clyde Amateurs +13/-13   SSM - Championship B
11/09/2021 Huntershill 1-5 Drumchapel United SM -11/+11   SSM - Championship B
11/09/2021 Knightswood 1-3 Southpark -22/+22   SSM - Championship B
11/09/2021 Manhattan Blacks 3-0 Wishaw Rangers +20/-20   SSM - Championship C
11/09/2021 Moorlands {OLD} 0-8 Tannochside United -46/+46   SSM - Championship C
11/09/2021 Overtoun Park 4-3 Shotts Bon Accord Amateurs +1/-1   SSM - Championship C
11/09/2021 Plains 5-0 Netherton +13/-13   SSM - Championship C
11/09/2021 Blantyre Soccer Academy 3-3 Port Glasgow Athletic -4/+4   SSM - Development Div.
11/09/2021 Carluke Hotspur 1-1 Stratton Southside +11/-11   SSM - Development Div.
11/09/2021 Rutherglen Glencairn Amateurs 6-1 New Stevenston Celtic +17/-17   SSM - Development Div.
11/09/2021 East Dunbartonshire 1-1 Kirkintilloch Thistle -10/+10   SSM - Premier Div.
11/09/2021 Shawbridge 3-1 Glasgow South +20/-20   SSM - Premier Div.
11/09/2021 Southside 2-8 Bengal Lancers -47/+47   SSM - Premier Div.
11/09/2021 Tynecastle Amateurs 1-3 Maryhill Thistle +1/-1   SSM - Premier Div.
11/09/2021 UB United 4-3 AS Airdrie -3/+3   SSM - Premier Div.
11/09/2021 Campsie 1-4 Kildrum United -32/+32 STI - Colley Trophy
11/09/2021 Falkirk Athletic LK 8-0 Dollar Glen +15/-15   STI - Colley Trophy
11/09/2021 Barrhill 1-5 Grangemouth -2/+2 STI - David MacKinnon Memorial Trophy
11/09/2021 Cowie United 1-4 Beechwood Albion +1/-1   STI - Div. 1
11/09/2021 Linlithgow Rose Community 1-2 Riverside -16/+16   STI - Div. 1
11/09/2021 Chryston 4-0 Westfield Colts +4/-4   STI - Premier Div.
11/09/2021 Condorrat 0-3 Dunipace Amateurs -11/+11   STI - Premier Div.
11/09/2021 Cambuslang Rangers U21 1-2 Larkhall Thistle U21 -15/+15   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Greenock High School FP U21 3-1 Barrhead Youth ±0/±0   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Pollok Juveniles 1-3 Linwood Rangers -14/+14   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Rutherglen Glencairn U21 11-0 Harestanes U21 +2/-2   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Stenhousemuir U21 1-0 Glasgow Harp U21 +1/-1   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Stonelaw Boys Club 0-4 Third Lanark U21 -6/+6   W21 - Premier Div.
11/09/2021 Wishaw U21 1-3 Bellshill Athletic U21 -1/+1   W21 - Premier Div.
10/09/2021 Bank Street Athletic 2-1 Dundee United Sports Club +13/-13 DSM - Adamson Cup
08/09/2021 Bank Street Athletic 2-1 FC Spartak -7/+7   DSM - Premier Div.
08/09/2021 Knightswood 1-3 Tannochside United -4/+4 SSM - President's Cup
07/09/2021 Dundee Athletic 0-2 Saint Andrews Colts {DSM} -6/+6   DSM - Div. 2
04/09/2021 Alford 11-0 Faithlie United +4/-4   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Beacon Rangers 6-2 Ellon Thistle +5/-5   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Great Western United 1-1 Cammachmore -9/+9   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Halliburton 0-0 Kaimhill United +3/-3   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Kintore 1-0 Glendale +6/-6   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Westdyke 1-5 Continental -40/+40   ABD - Div. 1 (East)
04/09/2021 Ellon 1-6 Aberdeen Lads Club -19/+19   ABD - Div. 1 (North)
04/09/2021 Saint Marnans 9-1 Aberdeen University Amateurs +34/-34   ABD - Div. 1 (North)
04/09/2021 Turriff Thistle 0-2 Nicolls -4/+4   ABD - Div. 1 (North)
04/09/2021 Jesus House Aberdeen 0-3 Aberdeen Grammar -4/+4   ABD - Div. 2 (East)
04/09/2021 Glentanar Reflex 0-12 Huntly Amateurs -30/+30   ABD - Div. 2 (North)
04/09/2021 Newmachar United Amateurs 4-0 Monymusk +7/-7   ABD - Div. 2 (North)
04/09/2021 Banchory 3-2 Old Aberdonians -11/+11   ABD - Premier Div.
04/09/2021 Tarves 1-4 Kincorth -14/+14   ABD - Premier Div.
04/09/2021 Crosshill Thistle 3-3 Irvine Victoria Amateurs -3/+3   AYR - Div. 2A
04/09/2021 Kilmarnock United 1-2 Dean Fenwick Thistle -17/+17   AYR - Div. 2B
04/09/2021 Ochiltree Community 0-7 Kilmarnock Amateurs -14/+14   AYR - Div. 2B
04/09/2021 Cumnock Amateurs 2-3 Glenburn Miners Welfare -15/+15   AYR - Premier Div.
04/09/2021 Langholm Legion 3-0 Hawick Waverley +6/-6   BOR - A Div.
04/09/2021 Newtown 1-5 Duns -9/+9   BOR - A Div.
04/09/2021 Hawick Legion 1-3 Tweedmouth +1/-1   BOR - B Div.
04/09/2021 Jed Legion 0-3 Biggar United ±0/±0   BOR - B Div.
04/09/2021 Netherdale Thistle 4-4 Highfields United +5/-5   BOR - C Div.
04/09/2021 Eyemouth United 2-0 Berwick Colts +1/-1 BOR - Collie Cup
04/09/2021 Milton 8-1 Holytown Colts +3/-3   CAL - Div. 1
04/09/2021 Tower Hearts 4-0 Goldenhill +18/-18   CEN - Championship
04/09/2021 Eastfield 0-3 Gartcosh United -19/+19   CEN - Premier Div.
04/09/2021 Oban Saints 0-1 Harestanes ±0/±0   CEN - Premier Div.
04/09/2021 Dundee University Medics 2-0 Cannon Fodder -4/+4   DSM - Div. 1
04/09/2021 Kelso 4-0 Parktool Athletic +11/-11   DSM - Div. 1
04/09/2021 Kirkton 6-0 The Beat +9/-9   DSM - Div. 1
04/09/2021 Dolphin 2-1 Sporting Tayside -9/+9   DSM - Div. 2
04/09/2021 Dundee Athletic 1-4 Dundee Saint James Amateurs -5/+5   DSM - Div. 2
04/09/2021 Strathmartine Athletic 1-8 Tayside Fire Brigade -2/+2   DSM - Div. 2
04/09/2021 Central 0-4 Barclay Viewforth United -4/+4   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 Gorgie United 4-0 Carrubbers +6/-6   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 Port Seton 7-2 Saint Columba's +5/-5   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 Saint Mary's Metropolitan 4-1 Charlotte Chapel -3/+3   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 Bristo Castle 7-2 Ladywell Baptist Church +15/-15   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 White Lightning 0-10 Niddrie Mission -34/+34   EDC - Cassvalets Cup
04/09/2021 Greater Glasgow 1-1 Burnhill -2/+2   GCO - Div. 1A
04/09/2021 King's Park United 1-4 Newlands -25/+25   GCO - Div. 1A
04/09/2021 Lomond 2-3 Glasgow Medics -4/+4   GCO - Div. 1A
04/09/2021 Cambuslang Football Academy Pirates 6-0 Cathcart +5/-5   GCO - Div. 1B
04/09/2021 MSM 8-2 Glasgow East +5/-5   GCO - Div. 1B
04/09/2021 Rosehill Thorns 0-1 Cambuslang United +10/-10   GCO - Div. 1B
04/09/2021 Sporto 2-2 Glasgow Ansar +5/-5   GCO - Div. 1B
04/09/2021 Clydeside Athletic 4-1 Southside United +3/-3   GCO - Premier Div.
04/09/2021 Lokomotiv Glasgow 2-3 Hampden -17/+17   GCO - Premier Div.
04/09/2021 Lomond Vale 1-3 Rosehill United -17/+17   GCO - Premier Div.
04/09/2021 Rossvale Kelvinbridge 4-3 Saint David's +11/-11   GCO - Premier Div.
04/09/2021 Singer 3-2 Royal Union -4/+4   GCO - Premier Div.
04/09/2021 Saint Patrick's FP {GGP} 2-2 Eaglesham {GGP} -6/+6   GGP - Div. 1
04/09/2021 Eastwood Parkmount B 2-5 Newshot -1/+1   GGP - Div. 2
04/09/2021 Langcraigs 0-2 Giffnock Soccer Centre +3/-3   GGP - Div. 2
04/09/2021 Houston United 3-1 Viewfield Rovers {GGP} +8/-8   GGP - Div. 3A
04/09/2021 Craigneuk 3-3 Rannoch -14/+14   GGP - Div. 3B
04/09/2021 The Lovat Arms 0-3 Vale of Leven Amateurs -2/+2   GGP - Div. 3B
04/09/2021 Barshaw 2-2 Newmains Hammers -9/+9   GSM - Div. 1
04/09/2021 BSC Glasgow Amateurs 0-6 MTK Holytown -1/+1   GSM - Div. 1
04/09/2021 Glenavon Thistle 3-2 Bellahouston +9/-9   GSM - Div. 1
04/09/2021 Renfrew Town 2-0 Bishopton +12/-12   GSM - Premier Div.
04/09/2021 Fir Park Corner 3-2 KaisAyr -2/+2   IFA - Lg.
04/09/2021 Glasgow Piraten 1-4 Real Maroon -4/+4   IFA - Lg.
04/09/2021 Queen's Park Supporters 3-2 Dumbarton Supporters Club -8/+8   IFA - Lg.
04/09/2021 Stirling Albion Supporters 4-5 Alloa Athletic Supporters -6/+6   IFA - Lg.
04/09/2021 Fife Athletic 0-3 Hearts of Beath -3/+3   KOF - Championship
04/09/2021 Kirkcaldy Blues 2-4 Kinross Colts B -7/+7   KOF - Div. 1
04/09/2021 Rothes Juniors 1-1 United Colleges -5/+5   KOF - Div. 1
04/09/2021 Cavalry Park 3-3 Musselburgh Windsor +5/-5   LOT - Championship
04/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic A 0-4 Dalkeith Thistle Amateurs ±0/±0   LOT - Div. 1 East
04/09/2021 Loanhead Miners Welfare 3-2 Leith Athletic Amateurs +12/-12   LOT - Div. 1 East
04/09/2021 Balerno Athletic 3-2 Armadale Athletic +8/-8   LOT - Div. 1 West
04/09/2021 Loganlea United 7-2 Saughton Sounders +15/-15   LOT - Div. 1 West
04/09/2021 Barnhill Reserves 2-1 Brechin Community Reserves -9/+9   MID - Alliance Lg. (pre-split)
04/09/2021 Forfar Athletic Amateurs Reserves 1-2 Newport Reserves -17/+17   MID - Alliance Lg. (pre-split)
04/09/2021 Newport 0-4 Broughty United -3/+3   MID - Premier Div. (pre-split)
04/09/2021 Luncarty Amateurs 2-4 Vale of Earn -8/+8   PER - Div. 1
04/09/2021 Aboyne 1-3 Blackburn -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 AC Mill Inn 2-2 p Bridge of Don -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Accies 2-5 Glebe Hibernian -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Anniesland 2-1 Colquhoun United +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Antonine 0-0 p Glasgow South +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Arbroath High School FP 1-2 Riverside West End -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Auchenfoyle 3-3 p Kings Park Rangers +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Auchterarder Primrose 1-2 Kirriemuir Thistle Amateurs +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Auchtermuchty Bellvue 3-1 Whitburn Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Baljaffray 9-1 New Stevenston Celtic +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Bank Street Athletic 2-4 Barnhill -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Bathgate 4-4 p Sandys +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Beechwood Albion 1-1 p Westfield Colts -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Belleaire AFC 4-2 Kings Park Baptist Church +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Bengal Lancers 1-3 South Lochaber Thistle -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Bervie Caledonian p 2-2 Rattray's XI -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Blantyre Reamonn Gormley Memorial 0-2 Catrine -24/+24   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Boswell 1-2 Parkhall +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Braehead {GLA} 0-2 Uddingston Anvil -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Breadalbane 8-1 Wolfhill +16/-16   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Burntisland United 7-0 Hawick Waverley +42/-42   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Busby 0-2 Annbank United +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Cairdy Thistle 4-1 The Maidens +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Callander Thistle 6-0 Saint Monans Swallows +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Cambria 3-2 Inverclyde +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Campsie 1-3 Port Glasgow Athletic -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Cardross 2-10 Wishaw High School FP -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Carluke Hotspur 1-6 Kilwinning Rangers Amateurs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Carluke Thistle 1-2 AS Airdrie -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Carnoustie Panmure YM 3-2 Craigie +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Carrick Athletic 7-0 Greenlaw +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Castlemilk Old Boys Club 1-1 p Third Lanark -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Clepington Social 0-12 Saint James -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Coatdyke Congregational 5-1 Pollok Amateurs +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Corstorphine Dynamo 1-2 Alva +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Cowie United 1-6 Tranent Amateurs -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Craighalbert 7-3 Barrhill +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Crosshouse Waverley 0-2 Blackthorn Rovers -22/+22   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Cupar Hearts 13-0 Saint Boswells +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dalry 3-1 Gleniffer Thistle +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dalziel High School FP 6-0 Shotts Bon Accord Amateurs +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dinamo Paisley p 2-2 Netherton -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Doune Castle 4-3 Restalrig -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Drumchapel United PYM 1-1 p Blantyre Soccer Academy +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Drumchapel United SM 4-1 Tynecastle Amateurs -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dumbarton Academy FP 9-0 Ardeer West Recreation +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dumbarton Amateurs 0-3 Minishant -31/+31   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Duncanrig 0-0 p Beith Amateurs +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Fairmuir Social 4-1 Monifieth Athletic +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dundee West 1-4 Stobswell -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Dynamo East Kilbride 1-1 p Waterside -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Eaglesham 7-1 Weir Recreation +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 East Kilbride YM 2-3 Thorn Athletic -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 East Linton 1-2 Edinburgh United Vale -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Easthall Star p 1-1 Glenburn -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Red Star 2-1 Arthurlie Amateurs +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Edinburgh Star 5-1 Dollar Glen +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Erskine p 1-1 Dailly +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Fair City 8-4 Rattray +10/-10   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Falkirk Athletic LK 4-1 Linton Hotspur +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Fauldhouse 1-2 Danderhall Miners Welfare -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Finnart Amateurs 3-1 Dunoon +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Fintry Athletic 4-2 Merpro +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Forfar Athletic Amateurs 2-6 Occidental -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Gala Hotspur 3-1 Eastvale +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Galston United 5-3 Campsie Minerva +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 0-2 Drumchapel +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Giffnock Soccer Centre Reds 5-5 p Maryhill Thistle +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Glasgow Harp 8-0 North Glasgow Victory ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Glasgow Island 2-2 p Woodside {GLA} -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Glasgow Wellington 8-1 Port Glasgow Old Boys Union +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Carlton YMCA 5-3 King's Church +16/-16   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Glynhill Moorcroft 4-3 Bannockburn +16/-16   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Hillington 5-2 Eastwood Parkmount +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Huntershill 2-3 Semsa -17/+17   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Insch p 2-2 Bon Accord City -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Jeanfield Swifts Amateurs 1-3 Dundee United Sports Club -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 John Street 1-1 p Crosslands United +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 JS XI 0-4 Echt -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kennoway Star Hearts Amateurs 0-15 Benarty Astros -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kettins p 2-2 Arbroath Harp -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kettle United 1-4 Bridge of Earn -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kilbirnie United 2-4 Whitletts Victoria Amateurs -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kilbride Thistle 4-3 Condorrat ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Irvine 2-2 p Greenock High School FP +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kincardine 4-3 Clackmannan Community -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kinross Colts A 1-2 Kennoway -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kinrossie Caledonian 2-4 Riverside Community Sports Club +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Kirkintilloch Thistle 3-1 Rhu +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Knightswood 1-0 Glasgow University Amateurs +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Leslie Hearts 2-0 Dunipace Amateurs +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Letham Colts 0-7 Whitfield Tavern -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Leven 0-9 Greig Park Rangers -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Lochgelly United 2-0 Fernieside -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Lochgilphead Red Star 1-1 p Saint Peter's Amateurs -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Lumphinnans United 14-0 Polbeth United +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Markinch 3-0 Craigshill Thistle +13/-13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Mauchline United 3-2 Finnieston Park -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Meadowbank 3-0 Stow +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Mental Mechanics 1-3 East Calder United -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Middlefield Wasps 0-1 AC Mill Inn Academy +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Mill 3-4 Bowhill Rovers -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Milngavie Wanderers 0-4 Baillieston Thistle -32/+32   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Moorpark Athletic 2-5 Shawbridge -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Morgan Academy FP 5-0 Dryburgh Athletic +19/-19   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Murieston United p 2-2 Kirkliston & South Queensferry -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Neilston Amateurs 1-3 New Farm Loch -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Newtonhill 1-0 Newburgh Thistle +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Onthank 2-6 Giffnock North -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Overtoun Park 0-3 East Kilbride Thistle Colts -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Pencaitland 1-0 Glenrothes Strollers -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Penicuik 2-4 Balgonie Scotia -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Port Glasgow Amateurs 7-4 Cleland +12/-12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Port Glasgow United 4-2 Kilbarchan Thistle +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Postal ALC 1-3 Stoneywood Parkvale Amateurs -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Powrie 1-0 Invergowrie +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Riverside 0-6 Leven United -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Rosebank Rangers 0-2 Longniddry Villa -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Rothesay Brandane 0-0 p Bellfield +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Rutherglen Glencairn Amateurs 1-15 Stewarton United -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Saint Joseph's 3-0 Westerlands +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Saint Laurence 5-0 Kemnay Youth +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Saint Mungo 2-2 p Westercommon Star -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Saint Patrick's FP 7-0 Rhu {GGP} ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Shortlees 9-0 Bearsden +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Southpark p 3-3 Wishaw Wycombe Wanderers +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Southside 1-1 p Dirrans Athletic -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Southside White Cart 3-0 Drongan United +22/-22   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Spittal Rovers 4-0 North Berwick +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Stanley 3-2 Wellbank +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Stedfast 1-1 p Royalle Madrid +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Steins Thistle 4-0 Bank of Scotland Strollers +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Strathclyde University p 3-3 Bonnyton Thistle Amateurs -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Strathmiglo United 5-1 Methilhill Strollers +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Stratton Southside 7-2 Kilwinning +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Symington Caledonian 1-7 Garrowhill Thistle -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Tantallon Victoria 3-1 Glenafton +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Tarbolton 3-0 Irvine Thistle +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 The Swifts 3-4 Cambusbarron Rovers -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Tollcross 2-4 Black's Bar -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Troon Dundonald 2-4 East Kilbride YM {GGP} -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Uddingston 4-0 Blairmore +26/-26   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 University of Stirling Amateurs 1-3 Blackridge Vale of Craig -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Vale of Clyde Amateurs p 2-2 Calderglen -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 West Kilbride 6-0 East Lane +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Westcliff 0-6 Castlemilk Dynamo -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Westerlands {GGP} 0-5 Viewfield Rovers -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
04/09/2021 Fullarton Irvine 2-0 Glasgow Elim +11/-11   SEC - Div. 1
04/09/2021 Greenbank Church of Scotland 1-8 Mount Kirk -8/+8   SEC - Div. 1
04/09/2021 Trinity 1-4 Croftfoot Parish -28/+28   SEC - Div. 1
04/09/2021 Houston & Killellan 1-1 Law Community ±0/±0   SEC - Premier Div.
04/09/2021 United Churches of Ayr 2-3 South Glasgow -8/+8   SEC - Premier Div.
04/09/2021 Stanley Athletic 3-4 Port Glasgow Celtic -14/+14   SSM - Championship A
04/09/2021 Braehead {STI} 3-2 Chryston +3/-3   STI - Premier Div.
04/09/2021 Barrhead Youth 6-5 Pollok Juveniles +3/-3   W21 - Premier Div.
04/09/2021 Bellshill Athletic U21 0-4 Stenhousemuir U21 -16/+16   W21 - Premier Div.
04/09/2021 Glasgow Harp U21 5-2 Cambuslang Rangers U21 +34/-34   W21 - Premier Div.
04/09/2021 Larkhall Thistle U21 2-2 Rutherglen Glencairn U21 +4/-4   W21 - Premier Div.
04/09/2021 Linwood Rangers 1-3 Johnstone Burgh U21 -12/+12   W21 - Premier Div.
03/09/2021 Burrelton Rovers 3-2 Charlie Accies +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
03/09/2021 Cowie Thistle 8-3 FC Polska +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
03/09/2021 Finavon 4-0 Vale of Atholl -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 21-22
01/09/2021 Callander Thistle 1-5 Kilsyth -9/+9   CAL - Div. 1
01/09/2021 Milton 5-0 University of Stirling Amateurs +2/-2   CAL - Div. 1
01/09/2021 Westerlands 4-0 Dunblane Soccer Club +35/-35   CAL - Div. 1
01/09/2021 Dumbarton Academy FP 3-1 Strathclyde University -3/+3   CAL - Premier Div.
01/09/2021 Saint Mungo 3-0 Eaglesham +10/-10   CAL - Premier Div.
01/09/2021 Thorn Athletic 1-1 East Kilbride YM -1/+1   CAL - Premier Div.
01/09/2021 Corner Bar Athletic 1-12 Dolphin ±0/±0   DSM - Div. 2
01/09/2021 Glasgow Medics 0-1 Greater Glasgow -19/+19   GCO - Div. 1A
01/09/2021 Calderglen 2-2 Erskine -5/+5   GGP - Div. 1
01/09/2021 Cambria {GGP} 3-3 Eaglesham {GGP} +2/-2   GGP - Div. 1
01/09/2021 East Kilbride YM {GGP} 3-1 Eastwood Parkmount -1/+1   GGP - Div. 1
01/09/2021 Westerlands {GGP} 0-7 Saint Patrick's FP {GGP} -20/+20   GGP - Div. 1
01/09/2021 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 3-3 John Street -11/+11   GGP - Div. 2
01/09/2021 Langcraigs 0-1 Newshot +6/-6   GGP - Div. 2
01/09/2021 Duncanrig 2-2 Carluke Thistle +3/-3   GGP - Div. 3A
01/09/2021 Houston United 4-2 Kilbarchan Thistle -5/+5   GGP - Div. 3A
01/09/2021 Antonine 2-2 Vale of Leven Amateurs -4/+4   GGP - Div. 3B
01/09/2021 Ferguslie Star 8-0 Pollok Amateurs +4/-4   GGP - Div. 3B
01/09/2021 The Lovat Arms 2-2 Rannoch -5/+5   GGP - Div. 3B
01/09/2021 Drumchapel United SM 5-1 Kirkintilloch Thistle +5/-5 SSM - Champions Cup