SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Saturday Amateur

INDEX SATURDAY AMATEUR CLUB RANKINGS RESULTS BY ASSOCIATION  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
OCTOBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/10/2023 Stonehaven Athletic 3-4 Fyvie -8/+8   ABD - Div. 1 (East)
28/10/2023 Ellon 10-5 Saint Machar Thistle +1/-1   ABD - Div. 2 (East)
28/10/2023 Huntly Amateurs 0-1 Continental -2/+2   ABD - Div. 2 (North)
28/10/2023 Beith Amateurs 3-3 p Galston United +6/-6 AYR - Ayrshire Cup
28/10/2023 Bellfield 1-5 Dirrans Athletic -9/+9 AYR - Ayrshire Cup
28/10/2023 Mauchline United 2-1 Cumnock Amateurs +19/-19 AYR - Ayrshire Cup
28/10/2023 Shortlees 4-1 Kilwinning Football Academy ±0/±0 AYR - Ayrshire Cup
28/10/2023 Catrine 0-3 Whitletts Victoria Amateurs -27/+27   AYR - Div. 1
28/10/2023 Irvine Thistle 3-3 West Kilbride -4/+4   AYR - Div. 1
28/10/2023 Bothan Victoria 4-1 Kilwinning +18/-18   AYR - Div. 2
28/10/2023 Crosshill Thistle 3-2 Garnock Valley -8/+8   AYR - Div. 2
28/10/2023 Onthank 2-0 Darvel Victoria +1/-1   AYR - Div. 2
28/10/2023 Cambusdoon 1-5 New Cumnock -7/+7   AYR - Donsport Trophy
28/10/2023 Crosshouse Waverley p 0-0 Drongan United -10/+10 AYR - Donsport Trophy
28/10/2023 Dean Fenwick Thistle 5-1 Black's Bar +43/-43 AYR - Donsport Trophy
28/10/2023 Kilbride Thistle 1-0 Kilmarnock Amateurs +12/-12 AYR - Donsport Trophy
28/10/2023 Minishant 0-2 Troon Dundonald -8/+8 AYR - Donsport Trophy
28/10/2023 New Farm Loch 6-1 Dailly +12/-12   AYR - Premier Div.
28/10/2023 Stewarton United 4-1 Tarbolton +10/-10   AYR - Premier Div.
28/10/2023 Chirnside United 3-1 Langholm Legion +8/-8   BOR - A Div.
28/10/2023 Hawick Waverley 2-1 Duns +18/-18   BOR - A Div.
28/10/2023 Ancrum 6-1 Selkirk Victoria +12/-12   BOR - B Div.
28/10/2023 Eyemouth United 8-0 Gala Hotspur +4/-4   BOR - B Div.
28/10/2023 Highfields United 5-4 Kelso Thistle -6/+6   BOR - B Div.
28/10/2023 Lauder 0-5 Gala Fairydean Rovers Amateurs -23/+23   BOR - B Div.
28/10/2023 Callander Thistle 0-6 Rhu -13/+13   CAL - Div. 1
28/10/2023 Cambria 0-7 Alva -16/+16   CAL - Div. 1
28/10/2023 Cambusbarron Rovers 3-7 Westerlands -19/+19   CAL - Div. 1
28/10/2023 Drumchapel 1-3 Dunipace Amateurs -30/+30   CAL - Div. 1
28/10/2023 Glasgow University Amateurs 4-2 University of Stirling Amateurs +4/-4   CAL - Div. 1
28/10/2023 Riverside 3-4 Rothesay Brandane -12/+12   CAL - Div. 1
28/10/2023 Dumbarton Academy FP 1-1 Wishaw Wycombe Wanderers -2/+2   CAL - Premier Div.
28/10/2023 Glasgow Harp 2-1 Giffnock North +5/-5   CAL - Premier Div.
28/10/2023 Milton 0-0 Saint Joseph's +8/-8   CAL - Premier Div.
28/10/2023 Strathclyde University 2-4 Doune Castle -5/+5   CAL - Premier Div.
28/10/2023 Drumchapel U21 3-2 Strathclyde University U21 -8/+8   CAL - WoS U21 Lg.
28/10/2023 Greenock High School FP U21 1-3 East Kilbride Thistle U21 -28/+28   CAL - WoS U21 Lg.
28/10/2023 Petershill U21 2-1 Stenhousemuir U21 +3/-3   CAL - WoS U21 Lg.
28/10/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 1-0 Saint Mungo U21 +12/-12   CAL - WoS U21 Lg.
28/10/2023 Shotts Bon Accord U21 3-4 East Kilbride YM U21 -12/+12   CAL - WoS U21 Lg.
28/10/2023 Cowie United 1-6 Leith Victoria NCLV -6/+6   EAS - East Am. Cup 22-23
28/10/2023 Craigroyston 8-0 Mental Mechanics +16/-16   EAS - East Am. Cup 22-23
28/10/2023 Kincardine 3-3 p Stenhousemuir Community +10/-10   EAS - East Am. Cup 22-23
28/10/2023 Bingham 4-4 South East Saints -5/+5   EDC - Lg.
28/10/2023 Carrubbers 4-1 Ladywell Baptist Church +16/-16   EDC - Lg.
28/10/2023 Niddrie Mission 4-2 Charlotte Chapel -1/+1   EDC - Lg.
28/10/2023 Saint Columba's 0-0 Port Seton +1/-1   EDC - Lg.
28/10/2023 Saint Mary's Metropolitan 0-0 White Lightning -10/+10   EDC - Lg.
28/10/2023 Eastvale 0-2 Leven United +7/-7   FIF - Fife Am. Cup 23-24
28/10/2023 Lumphinnans Hearts 8-3 Kettle United +8/-8   FIF - Fife Am. Cup 23-24
28/10/2023 Methilhill Strollers 0-5 Greig Park Rangers -4/+4   FIF - Fife Am. Cup 23-24
28/10/2023 Saint Monans Swallows 2-5 Kinross Colts -5/+5   FIF - Fife Am. Cup 23-24
28/10/2023 Burnhill 1-5 Nethercraigs -8/+8   GCO - Championship
28/10/2023 Busby SM 10-4 Glasgow Medics +36/-36   GCO - Championship
28/10/2023 Cambuslang Football Academy 3-1 Rhu Colts +14/-14   GCO - Championship
28/10/2023 Cathcart 4-2 Rosebank United +3/-3   GCO - Championship
28/10/2023 Clydebank Red Star 7-0 Tantallon Victoria +9/-9   GCO - Championship
28/10/2023 DTI 8-1 Woodbank +9/-9   GCO - Championship
28/10/2023 King's Park United 0-2 Greater Glasgow -29/+29   GCO - Championship
28/10/2023 Lomond 10-1 Croftpark +7/-7   GCO - Championship
28/10/2023 River Nevis 1-1 Glasgow Ansar -10/+10   GCO - Championship
28/10/2023 Bishopton 1-3 Glasgow Island -2/+2   GCO - Premier Div.
28/10/2023 Clydeside Athletic 4-3 Corinthians +6/-6   GCO - Premier Div.
28/10/2023 Lokomotiv Glasgow 3-2 Weir Recreation +5/-5   GCO - Premier Div.
28/10/2023 Newlands 1-4 Pollok United -25/+25   GCO - Premier Div.
28/10/2023 Rosehill United 0-7 Clydebank SM -30/+30   GCO - Premier Div.
28/10/2023 East Kilbride YM {GGP} 1-2 Vale of Leven Amateurs -14/+14   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
28/10/2023 East Kilbride RR 2-2 Johnstone Burgh Amateurs -12/+12   GGP - Div. 1
28/10/2023 Houston United 1-2 Erskine -19/+19   GGP - Div. 1
28/10/2023 Newshot 3-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +6/-6   GGP - Div. 1
28/10/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 3-1 Calderglen +6/-6   GGP - Div. 1
28/10/2023 Antonine 1-3 Westerlands {GGP} -24/+24   GGP - Div. 2
28/10/2023 Carluke Thistle 3-1 Glasgow University Amateurs {GGP} -2/+2   GGP - Div. 2
28/10/2023 Colquhoun United 0-2 Giffnock Soccer Centre Reds -12/+12   GGP - Div. 2
28/10/2023 Eastwood Parkmount 9-1 Langcraigs +12/-12   GGP - Div. 2
28/10/2023 Kirkfield United 2-2 Condorrat -11/+11   GGP - Div. 2
28/10/2023 Clydebank Amateurs 4-1 Strathclyde University {GGP} +3/-3   GGP - Div. 3
28/10/2023 Craigneuk 0-3 Garrowhill Thistle -4/+4   GGP - Div. 3
28/10/2023 Duncanrig 20-1 Bearsden +17/-17   GGP - Div. 3
28/10/2023 Tarbert 4-4 Kilbarchan Thistle +13/-13   GGP - Div. 3
28/10/2023 Fir Park Corner 1-1 Internazioswally -5/+5   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
28/10/2023 KaisAyr 4-2 Glasgow Piraten -7/+7   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
28/10/2023 Jags for Good 7-0 Real Maroon +20/-20   IFA - Lg.
28/10/2023 Rosebank 0-3 Auchtermuchty Bellvue -17/+17   KOF - Ch'ship/Conference Cup
28/10/2023 Clermiston 4-2 Armadale Athletic -1/+1   LOT - Championship
28/10/2023 Bathgate 2-2 East Calder United -8/+8   LOT - Div. 1
28/10/2023 Currie 8-0 Fernieside +17/-17   LOT - Div. 1
28/10/2023 Polbeth United 2-1 Edinburgh Community Amateurs +4/-4   LOT - Div. 1
28/10/2023 Edinburgh Star 2-1 Ratho Athletic +5/-5   LOT - Premier Div.
28/10/2023 Edinburgh Strollers 2-2 Sandys +9/-9   LOT - Premier Div.
28/10/2023 Tollcross Thistle 9-0 Loganlea United +15/-15   LOT - Premier Div.
28/10/2023 Blackridge Vale of Craig 3-6 Kirkliston & South Queensferry -32/+32 LOT - Rex Gallacher Cup
28/10/2023 Bo'ness United Community 1-2 North Berwick -13/+13 LOT - Rex Gallacher Cup
28/10/2023 Leith Athletic Amateurs 6-4 Corstorphine Dynamo +1/-1 LOT - Rex Gallacher Cup
28/10/2023 Tranent Amateurs 1-3 Edinburgh University 2nds -21/+21 LOT - Venture Scotland Cup
28/10/2023 Barca-Milton 2-5 Edinburgh University 4ths -18/+18 LOT - Victory Cup
28/10/2023 Heriot-Watt University Amateurs 3-0 Dalkeith Thistle Amateurs +7/-7 LOT - Victory Cup
28/10/2023 Brechin City Amateurs Reserves 1-15 Barnhill Reserves -14/+14   MID - Alliance Lg.
28/10/2023 Broughty United Reserves 3-1 Arbroath Amateurs Reserves +20/-20   MID - Alliance Lg.
28/10/2023 Arbroath Amateurs 3-1 Douglas +2/-2   MID - Premier Div.
28/10/2023 Alford 4-0 Kemnay +22/-22   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Bon Accord City 1-4 Monymusk -32/+32   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 BSFC 3-4 Saint Laurence +7/-7   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Burghmuir p 4-4 Meldrum United -9/+9   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Newmachar United Amateurs 0-2 Newburgh Thistle -4/+4   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Tarves 5-5 p Feughside -12/+12   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Westdyke 0-2 AC Mill Inn -22/+22   NOR - North Am. Cup 23-24
28/10/2023 Auchterarder Primrose 1-2 Tayside Fire Brigade -2/+2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Barnhill 7-0 Vale of Atholl ±0/±0   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Cairdy Thistle 10-3 Forfar Athletic Amateurs +2/-2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Cannon Fodder 8-1 Brechin City Amateurs +19/-19   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Charlie Accies 12-0 Letham Community +2/-2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Craigie Bar 1-1 p Kinross +14/-14   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Dundee University Medics 2-6 Dundee North End Amateurs -3/+3   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 FC Romania 1-5 Parktool Athletic -19/+19   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Finavon 6-0 Luncarty Amateurs +9/-9   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Morgan Academy FP 5-3 Craigie +2/-2   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Polepark 5-0 Occidental +29/-29   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
28/10/2023 Breadalbane 8-0 Dundee West +23/-23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
28/10/2023 Craws Nest 3-6 Burrelton Rovers -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
28/10/2023 Powrie 1-4 Invergowrie -29/+29   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
28/10/2023 Croftfoot Parish 2-1 Glasgow Elim -8/+8   SEC - Div. 1
28/10/2023 Greenbank Church of Scotland 4-6 Anniesland ±0/±0   SEC - Div. 1
28/10/2023 Hope Community Church Barlanark 1-3 Woodhill -3/+3   SEC - Div. 1
28/10/2023 Houston & Killellan 2-1 Fullarton Irvine -3/+3   SEC - Div. 1
28/10/2023 Mearns Cart 1-7 Dennistoun Thistle -29/+29   SEC - Div. 1
28/10/2023 Avendale 1-5 Cumbernauld Colts Amateurs -11/+11   SEC - Premier Div.
28/10/2023 Craighalbert 2-1 Glasgow Free Churches +2/-2   SEC - Premier Div.
28/10/2023 King's Church 3-1 South Glasgow -5/+5   SEC - Premier Div.
28/10/2023 Tollcross 9-0 United Churches of Ayr +10/-10   SEC - Premier Div.
28/10/2023 West Glasgow 2-0 Law Community +10/-10   SEC - Premier Div.
28/10/2023 Tweeddale Rovers 3-1 Biggar United +19/-19   SOU - South Am. Cup 23-24
28/10/2023 Tweedmouth 2-3 Greenlaw -8/+8   SOU - South Am. Cup 23-24
28/10/2023 West Barns Star 8-0 Earlston Rhymers +40/-40   SOU - South Am. Cup 23-24
28/10/2023 Baljaffray 3-3 Port Glasgow Amateurs +3/-3   SPA - Championship
28/10/2023 Parkhall 6-0 Cardross +2/-2   SPA - Championship
28/10/2023 Castlemilk Old Boys Club 7-1 Chryston +8/-8   SPA - Cinema Cup
28/10/2023 Glenvale Carlton 2-3 Inverclyde +7/-7 SPA - Cinema Cup
28/10/2023 Greenock High School FP 6-1 Kings Park Rangers +3/-3 SPA - Cinema Cup
28/10/2023 Port Glasgow Old Boys Union 1-5 Neilston Amateurs ±0/±0   SPA - Cinema Cup
28/10/2023 Steins Thistle 2-2 p Campsie Minerva -6/+6 SPA - Cinema Cup
28/10/2023 Arthurlie Amateurs 0-3 Bannockburn -13/+13   SPA - Premier Div.
28/10/2023 Saint Patrick's FP 3-1 Harestanes -5/+5   SPA - Premier Div.
28/10/2023 Burnbank U19 1-3 Lenzie Youth Club U19 -13/+13   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Cumbernauld Colts U19 3-4 Carolside U19 -20/+20   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Dumbarton U19 2-2 Rutherglen Glencairn U18 -2/+2   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Falkirk Foundation U19 3-4 Cumbernauld Pumas U19 -10/+10   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Giffnock Soccer Centre U19 1-3 Glasgow Athletic U19 -5/+5   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Gleniffer Thistle U19 5-2 Stenhousemuir U19 +32/-32   SPA - U19 Lg.
28/10/2023 Muirend 1-3 East Kilbride Colts -3/+3 SSM - Champions Cup
28/10/2023 Glasgow Wellington 6-1 Blantyre Soccer Academy +34/-34   SSM - Championship A
28/10/2023 Glebe Hibernian 5-2 Huntershill +6/-6   SSM - Championship A
28/10/2023 Manhattan Blacks 4-1 Shawbridge +12/-12   SSM - Championship A
28/10/2023 Netherton 2-0 Port Glasgow Boys Club +13/-13   SSM - Championship A
28/10/2023 Singer 2-0 Stratton Southside +2/-2   SSM - Championship A
28/10/2023 Strathaven Dynamo 2-3 Knightswood Amateurs -14/+14   SSM - Championship A
28/10/2023 Baillieston Thistle 5-4 Easterhouse Football Academy Amateurs +8/-8   SSM - Championship B
28/10/2023 Gladstone Athletic 1-4 Braehead {GLA} -27/+27   SSM - Championship B
28/10/2023 Gleniffer Thistle 3-0 Southside +20/-20   SSM - Championship B
28/10/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 0-4 Craigneuk SM +1/-1   SSM - Development Div.
28/10/2023 Kirkwood 0-3 Netherton Colts -7/+7   SSM - Development Div.
28/10/2023 Moorlands 6-0 Glasgow Deaf Athletic +2/-2   SSM - Development Div.
28/10/2023 North East Thistle 3-4 West Dumbarton Colts -4/+4   SSM - Development Div.
28/10/2023 North Glasgow Victory 5-2 Blantyre Soccer Academy Colts +6/-6   SSM - Development Div.
28/10/2023 Airdrie Forest 2-6 Saint Peter's Amateurs -9/+9   SSM - Div. 1A
28/10/2023 Rutherglen Glencairn Amateurs 4-0 Southside Athletic +5/-5   SSM - Div. 1A
28/10/2023 Milngavie Wanderers SM 4-2 Roselle Rovers +6/-6   SSM - Div. 1B
28/10/2023 Third Lanark 4-1 Summerston +2/-2   SSM - Div. 1B
28/10/2023 Westerlands SM 1-11 Glynhill Moorcroft -7/+7   SSM - Div. 1B
28/10/2023 Blackthorn Rovers 3-3 East Lane -9/+9   SSM - Premier Div.
28/10/2023 Drumchapel United SM 3-2 Viewfield Rovers -11/+11   SSM - Premier Div.
28/10/2023 Kirkintilloch Thistle 3-0 Plains +12/-12   SSM - Premier Div.
28/10/2023 UB United 6-2 Uddingston +14/-14   SSM - Premier Div.
28/10/2023 Bellshill 2-9 Tannochside United -10/+10   SSM - Strathclyde Cup
28/10/2023 East Kilbride YM SM 4-6 Dinamo Paisley -8/+8   SSM - Strathclyde Cup
28/10/2023 Greengairs p 2-2 Glasgow City Star +5/-5   SSM - Strathclyde Cup
28/10/2023 Westwood 4-2 Port Glasgow Athletic +17/-17   SSM - Strathclyde Cup
28/10/2023 Beechwood Albion 1-0 Westfield Colts -1/+1   STI - Premier Div.
28/10/2023 Braehead {STI} 0-8 Plean -55/+55   STI - Premier Div.
28/10/2023 Dollar Glen 4-2 Tullibody Saint Serf's -5/+5   STI - Premier Div.
28/10/2023 Linlithgow Rose Community 0-2 Campsie -9/+9   STI - Premier Div.
28/10/2023 Riverside Athletic 2-5 Blackburn United Amateurs -1/+1   STI - Premier Div.
28/10/2023 AFC Dalziel 5-2 AS Airdrie +14/-14   WES - West Am. Cup 23-24
28/10/2023 East Kilbride YM 2-3 Annbank United -6/+6   WES - West Am. Cup 23-24
28/10/2023 Eddlewood 0-7 Glenburn Miners Welfare -1/+1   WES - West Am. Cup 23-24
28/10/2023 Greenock 4-7 Knockentiber -16/+16   WES - West Am. Cup 23-24
28/10/2023 Saint Mungo 2-0 East Dunbartonshire +6/-6   WES - West Am. Cup 23-24
27/10/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 2-3 Third Lanark U19 -12/+12   SPA - U19 Lg.
27/10/2023 Saint Patrick's FP U19 2-1 Rutherglen Glencairn U19 -4/+4   SPA - U19 Lg.
21/10/2023 Largs Thistle Amateurs 6-0 Drongan United +19/-19   AYR - Div. 1
21/10/2023 Bothan Victoria 1-3 Kilbride Thistle -2/+2   AYR - Div. 2
21/10/2023 Garnock Valley 2-3 Onthank -4/+4   AYR - Div. 2
21/10/2023 Mauchline United 2-3 Beith Amateurs -8/+8   AYR - Div. 2
21/10/2023 East Kilbride Thistle U21 8-1 Harestanes U21 +8/-8   CAL - WoS U21 Lg.
21/10/2023 Milton U21 0-4 Saint Cadoc's Youth Club U21 -17/+17   CAL - WoS U21 Lg.
21/10/2023 Petershill U21 3-5 Shotts Bon Accord U21 -27/+27   CAL - WoS U21 Lg.
21/10/2023 Strathclyde University U21 2-1 Greenock High School FP U21 +16/-16   CAL - WoS U21 Lg.
21/10/2023 Alva 0-2 Sandys -11/+11   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Armadale Athletic 2-3 Hunterfield Vale -8/+8   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Bathgate 0-3 Tollcross Thistle -4/+4   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Blackridge Vale of Craig p 2-2 Riverside +1/-1   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Doune Castle 3-1 Currie -7/+7   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Dunipace Amateurs 9-2 Bo'ness United Community +8/-8   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 East Calder United 3-5 Corstorphine Dynamo -15/+15   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Edinburgh Community Amateurs 2-2 p Fernieside +2/-2   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Edinburgh University 2nds 1-3 Clermiston -8/+8   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Edinburgh University 4ths 6-0 Dalkeith Thistle Amateurs +42/-42   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Kirkliston & South Queensferry 3-2 Braehead {STI} +2/-2   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Leith Athletic Amateurs 5-1 Callander Thistle +2/-2   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Mill 3-0 Tranent Amateurs +18/-18   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Milton 5-2 Barca-Milton -2/+2   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 North Merchiston Vale 2-4 Edinburgh Star -3/+3   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Polbeth United 1-2 Riverside Athletic -17/+17   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Steins Thistle 6-1 Beechwood Albion +3/-3   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Stenhousemuir U21 p 3-3 Edinburgh Strollers +7/-7   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Tullibody Saint Serf's 1-4 Loganlea United +4/-4   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 University of Stirling Amateurs 3-1 Linlithgow Rose Community +14/-14   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Westfield Colts 6-1 Stenhousemuir U19 +5/-5   EAS - East Am. Cup 22-23
21/10/2023 Bingham 5-4 Ladywell Baptist Church -1/+1   EDC - Lg.
21/10/2023 Barclay Viewforth United 1-4 Carrubbers -34/+34   EDC - Lg. Cup
21/10/2023 Central 0-4 Charlotte Chapel -31/+31   EDC - Lg. Cup
21/10/2023 Kirkliston Community Church 1-4 Saint Columba's +3/-3   EDC - Lg. Cup
21/10/2023 Niddrie Mission 2-0 South East Saints -2/+2   EDC - Lg. Cup
21/10/2023 White Lightning 1-2 Port Seton -6/+6   EDC - Lg. Cup
21/10/2023 Bowhill Rovers 2-1 Leven -8/+8   FIF - Fife Am. Cup 23-24
21/10/2023 Cathcart 0-3 Croftpark -38/+38   GCO - Championship
21/10/2023 Glasgow Medics 2-3 DTI -7/+7   GCO - Championship
21/10/2023 Lomond 3-1 Clydebank Red Star +2/-2   GCO - Championship
21/10/2023 Rhu Colts 3-2 Greater Glasgow +1/-1   GCO - Championship
21/10/2023 Rosebank United 1-1 Burnhill -1/+1   GCO - Championship
21/10/2023 Woodbank 2-4 Cambuslang Football Academy -16/+16   GCO - Championship
21/10/2023 Clydebank SM 1-6 Newlands -28/+28   GCO - Premier Div.
21/10/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 1-2 Eastwood Parkmount -22/+22   GGP - Bobby Thomson Challenge Cup
21/10/2023 Calderglen 0-4 Houston United -26/+26   GGP - Div. 1
21/10/2023 Erskine 1-1 East Kilbride YM {GGP} -7/+7   GGP - Div. 1
21/10/2023 Giffnock Soccer Centre Jordanhill 1-2 Eaglesham {GGP} -15/+15   GGP - Div. 1
21/10/2023 Condorrat 3-1 Glasgow University Amateurs {GGP} +8/-8   GGP - Div. 2
21/10/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 2-3 Antonine -10/+10   GGP - Div. 2
21/10/2023 Langcraigs 1-6 Colquhoun United -28/+28   GGP - Div. 2
21/10/2023 Glasgow Harp {GGP} 1-1 Craigneuk ±0/±0   GGP - Div. 3
21/10/2023 Strathclyde University {GGP} 1-5 Duncanrig -17/+17   GGP - Div. 3
21/10/2023 Vale of Leven Amateurs 3-0 Tarbert -1/+1   GGP - Div. 3
21/10/2023 Internazioswally 3-1 Queen's Park Supporters ±0/±0   IFA - IFA Challenge Cup/Lg.
21/10/2023 Alloa Athletic Supporters 0-4 Fir Park Corner -20/+20   IFA - Lg.
21/10/2023 Rosebank 4-6 Auchtermuchty Bellvue -12/+12   KOF - Championship
21/10/2023 Broughty United Reserves 4-1 Invergowrie Reserves +3/-3   MID - Alliance Lg.
21/10/2023 Douglas East 1-22 Stobswell ±0/±0   NTA - N. of Tay Am. Cup 23-24
21/10/2023 Plean p 1-1 Pittenweem Rovers +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
21/10/2023 AFC Airdrie 2-3 United Churches of Ayr +4/-4 SEC - Fraser Trophy
21/10/2023 Avendale 2-2 p Glasgow Elim -11/+11 SEC - Fraser Trophy
21/10/2023 Croftfoot Parish 5-1 Anniesland +17/-17 SEC - Fraser Trophy
21/10/2023 Houston & Killellan 3-1 Dennistoun Thistle +22/-22 SEC - Fraser Trophy
21/10/2023 Carluke Thistle 2-0 Ancrum -6/+6   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Chirnside United 0-4 Duns -9/+9   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Gala Hotspur 0-2 Eyemouth United +4/-4   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Hawick Legion 12-1 Jed Legion +12/-12   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Hawick United 2-5 Kelso Thistle -31/+31   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Highfields United 3-3 p North Berwick +2/-2   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kirkfield United 9-2 Langholm Legion +16/-16   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Langlee 5-2 Newtown -1/+1   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 Lauder 4-1 Coldstream Amateurs +22/-22   SOU - South Am. Cup 23-24
21/10/2023 BSC Glasgow Amateurs 0-7 Cardross -47/+47   SPA - Championship
21/10/2023 Port Glasgow Old Boys Union 4-4 Baljaffray +13/-13   SPA - Championship
21/10/2023 Glenvale Carlton p 3-3 Saint Patrick's FP U19 ±0/±0   SPA - Cinema Cup
21/10/2023 Neilston Amateurs 0-6 Oban Saints -26/+26   SPA - Premier Div.
21/10/2023 Carolside U19 1-10 Dumbarton U19 -7/+7   SPA - U19 Lg.
21/10/2023 Third Lanark U19 9-1 Gleniffer Thistle U19 +27/-27   SPA - U19 Lg.
21/10/2023 UB United 4-4 p Muirend -12/+12   SSM - Champions Cup
21/10/2023 Blantyre Soccer Academy 5-1 Netherton +17/-17   SSM - Championship A
21/10/2023 Baillieston Thistle 1-2 Southside -17/+17   SSM - Championship B
21/10/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 3-3 East Kilbride YM SM -6/+6   SSM - Championship B
21/10/2023 Blantyre Soccer Academy Colts 2-8 Craigneuk SM -3/+3   SSM - Development Div.
21/10/2023 Dean Park 1-7 Netherton Colts -17/+17   SSM - Development Div.
21/10/2023 Glasgow Deaf Athletic 0-9 Moorlands -10/+10   SSM - Development Div.
21/10/2023 West Dumbarton Colts 2-3 North Glasgow Victory -17/+17   SSM - Development Div.
21/10/2023 Wishaw High School FP SM 3-5 Kirkwood -26/+26   SSM - Development Div.
21/10/2023 Southside Athletic 2-2 Bellshill -2/+2   SSM - Div. 1A
21/10/2023 Milngavie Wanderers SM 1-3 Third Lanark -18/+18   SSM - Div. 1B
21/10/2023 Westwood 1-4 West Dumbarton -11/+11   SSM - Div. 1B
21/10/2023 Tannochside United 3-4 Viewfield Rovers -18/+18   SSM - Premier Div.
21/10/2023 Campsie 7-2 Dollar Glen +10/-10   STI - Premier Div.
21/10/2023 Bellfield 3-1 Greengairs -1/+1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Blackhall 0-10 Chryston -10/+10   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Blackthorn Rovers 7-1 Mearns Cart ±0/±0   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Busby 5-1 Dailly +44/-44   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Cambria 1-3 Glasgow University Amateurs -19/+19   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Clydeside Athletic 2-4 East Kilbride RR -4/+4   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Corinthians 10-2 Parkhall +24/-24   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Cumnock Amateurs 3-1 Rhu -1/+1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Darvel Victoria 4-1 Lenzie Youth Club U19 +42/-42   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Dirrans Athletic 14-0 Busby SM +1/-1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Drumchapel United SM 11-0 Tarbolton +15/-15   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 East End Villa p 3-3 Castlemilk Old Boys Club +13/-13   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 East Kilbride Burgh United U19 1-3 King's Park United -22/+22   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 1-5 Singer +2/-2   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 East Lane 0-1 Wishaw Wycombe Wanderers +2/-2   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Garrowhill Thistle p 1-1 Irvine Thistle -3/+3   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Giffnock North 3-4 West Kilbride -20/+20   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Gladstone Athletic 1-2 Crosshill Thistle -19/+19   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Glasgow City Star 2-2 p Rosehill United -9/+9   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Glasgow Free Churches 1-9 Glasgow Harp -5/+5   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Glasgow Island 1-5 Campsie Minerva -14/+14   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Gleniffer Thistle 8-1 Johnstone Burgh Amateurs +59/-59   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Glynhill Moorcroft 3-2 Glebe Hibernian +3/-3   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Harestanes 3-2 Rutherglen Glencairn Amateurs -8/+8   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kilbarchan Thistle 3-2 Eaglesham +13/-13   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kilwinning 1-12 Drumchapel -1/+1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kilwinning Football Academy 1-3 Glasgow Wellington -28/+28   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 King's Church p 1-1 Inverclyde +3/-3   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kings Park Rangers 3-3 p Dean Fenwick Thistle -9/+9   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Kirkintilloch Thistle 2-1 Park Sports Project +2/-2   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Minishant 3-4 Clydebank Amateurs -9/+9   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Moorlands Anvil 9-0 Cambusdoon +4/-4   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Port Glasgow Amateurs 2-1 Crosshouse Waverley +1/-1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Port Glasgow Athletic 6-3 Southside United +8/-8   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Roselle Rovers 1-3 Plains -2/+2   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Rothesay Brandane 3-3 p Knightswood Amateurs -5/+5   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Saint Patrick's FP 4-1 Greenock High School FP +1/-1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Saint Peter's Amateurs p 3-3 Cumbernauld Athletic -4/+4   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Salsburgh United 3-4 Port Glasgow Boys Club -13/+13   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Shortlees 7-0 Bearsden ±0/±0   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 South Glasgow 2-7 Galston United -3/+3   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Stewarton United 2-4 Pollok United -29/+29   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Strathclyde University 8-1 Shawbridge +10/-10   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Stratton Southside 1-4 Manhattan Blacks -35/+35   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Tollcross 0-4 Dinamo Paisley -13/+13   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Troon Dundonald 1-4 Saint Joseph's -3/+3   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Uddingston 3-1 Dumbarton Academy FP +20/-20   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 West Glasgow 2-1 Newshot +14/-14   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Westerlands 5-1 Bishopton +1/-1   WES - West Am. Cup 23-24
21/10/2023 Westerlands {GGP} 2-6 Weir Recreation -33/+33   WES - West Am. Cup 23-24
20/10/2023 Burnbank U19 9-0 Falkirk Foundation U19 +16/-16   SPA - U19 Lg.
20/10/2023 Rutherglen Glencairn U18 3-3 Giffnock Soccer Centre U19 -8/+8   SPA - U19 Lg.
20/10/2023 Rutherglen Glencairn U19 1-5 Arthurlie Amateurs ±0/±0   WES - West Am. Cup 23-24
14/10/2023 Fyvie p 0-0 Turriff Thistle -6/+6   ABD - Aberdeen FC Trophy
14/10/2023 Cammachmore 1-2 JS XI -8/+8   ABD - Association Trophy
14/10/2023 Kaimhill United 3-1 BSFC +4/-4   ABD - Association Trophy
14/10/2023 Tarves 4-5 Tolbooth -14/+14   ABD - Association Trophy
14/10/2023 Ferryhill 1-5 Kintore -6/+6 ABD - Dickie Trophy
14/10/2023 Auchnagatt Barons 0-1 Great Western United -4/+4   ABD - Div. 1 (East)
14/10/2023 West End United 0-2 Continental ±0/±0   ABD - Div. 2 (North)
14/10/2023 Kincorth 1-2 Nicolls -20/+20 ABD - Premier Trophy
14/10/2023 Postal ALC 1-6 Newburgh Thistle -26/+26 ABD - Stephen Shield
14/10/2023 Bridge of Don 5-1 Glendale +20/-20 ABD - White Cup
14/10/2023 Bothan Victoria 0-7 Stewarton United -2/+2 AYR - Ayrshire Cup
14/10/2023 Tarbolton 4-3 Irvine Thistle -2/+2 AYR - Ayrshire Cup
14/10/2023 West Kilbride 1-2 Dailly +1/-1 AYR - Ayrshire Cup
14/10/2023 Bellfield 4-3 Troon Dundonald +6/-6   AYR - Div. 1
14/10/2023 Crosshouse Waverley 5-1 Catrine +13/-13   AYR - Div. 1
14/10/2023 Kilmarnock Amateurs 6-3 Drongan United +6/-6   AYR - Div. 1
14/10/2023 Garnock Valley 0-3 Cambusdoon -27/+27   AYR - Div. 2
14/10/2023 Kilbride Thistle 2-6 Mauchline United -33/+33   AYR - Div. 2
14/10/2023 Darvel Victoria 2-4 Knockentiber +6/-6 AYR - Donsport Trophy
14/10/2023 New Farm Loch 3-1 Crosshill Thistle -7/+7 AYR - Donsport Trophy
14/10/2023 Whitletts Victoria Amateurs 1-2 Largs Thistle Amateurs -7/+7 AYR - Donsport Trophy
14/10/2023 Glenburn Miners Welfare 4-1 Galston United +4/-4   AYR - Premier Div.
14/10/2023 Shortlees 12-0 Black's Bar +11/-11   AYR - Premier Div.
14/10/2023 Greenlaw 0-3 Langholm Legion -34/+34   BOR - A Div.
14/10/2023 Hawick Waverley 4-3 Tweeddale Rovers -1/+1   BOR - A Div.
14/10/2023 Newtown 1-1 Chirnside United -2/+2   BOR - A Div.
14/10/2023 Highfields United 7-2 Coldstream Amateurs +5/-5   BOR - B Div.
14/10/2023 Jed Legion 1-3 Gala Fairydean Rovers Amateurs -15/+15   BOR - B Div.
14/10/2023 Kelso Thistle 2-1 Leithen Rovers +16/-16   BOR - B Div.
14/10/2023 Saint Boswells 6-1 Lauder +6/-6   BOR - B Div.
14/10/2023 Selkirk Victoria 0-12 Eyemouth United -10/+10   BOR - B Div.
14/10/2023 Westerlands 1-2 Rothesay Brandane -19/+19   CAL - Div. 1
14/10/2023 Callander Thistle 1-1 p Alva +13/-13   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
14/10/2023 Milngavie Wanderers 0-5 Saint Joseph's -20/+20   CAL - Premier Div.
14/10/2023 Strathclyde University 3-0 Glasgow Harp +28/-28   CAL - Premier Div.
14/10/2023 Greenock High School FP U21 5-0 Saint Mungo U21 +25/-25   CAL - WoS U21 Lg.
14/10/2023 Harestanes U21 0-7 Rutherglen Glencairn U21 -2/+2   CAL - WoS U21 Lg.
14/10/2023 Saint Cadoc's Youth Club U21 2-1 Strathclyde University U21 +1/-1   CAL - WoS U21 Lg.
14/10/2023 Shotts Bon Accord U21 4-0 Milton U21 +5/-5   CAL - WoS U21 Lg.
14/10/2023 Tayside Fire Brigade 1-1 Dolphin -7/+7   DSM - Div. 1
14/10/2023 Douglas Youth 1-4 Claverhouse -6/+6   DSM - Div. 2
14/10/2023 Dundee University 6-1 Ferry Athletic +15/-15   DSM - Div. 2
14/10/2023 Lochee Harp Amateurs 8-0 East Craigie Amateurs +20/-20   DSM - Div. 2
14/10/2023 Cairdy Thistle 3-0 Dryburgh Athletic +12/-12   DSM - Premier Div.
14/10/2023 Charlie Accies 3-3 Dundee North End Amateurs -6/+6   DSM - Premier Div.
14/10/2023 Dundee Social 0-2 Occidental -16/+16   DSM - Premier Div.
14/10/2023 Stobswell 10-1 Craigie +7/-7   DSM - Premier Div.
14/10/2023 Barclay Viewforth United 7-2 Carrubbers +18/-18   EDC - Lg.
14/10/2023 Central 1-4 Bingham -25/+25   EDC - Lg.
14/10/2023 Kirkliston Community Church 2-8 Niddrie Mission -2/+2   EDC - Lg.
14/10/2023 Ladywell Baptist Church 1-7 Gorgie United -15/+15   EDC - Lg.
14/10/2023 Saint Mary's Metropolitan 4-2 Charlotte Chapel -7/+7   EDC - Lg.
14/10/2023 White Lightning 1-3 Saint Columba's -21/+21   EDC - Lg.
14/10/2023 Cathcart 4-3 Cambuslang Football Academy -5/+5   GCO - Championship
14/10/2023 Croftpark 3-4 Glasgow Ansar -12/+12   GCO - Championship
14/10/2023 Glasgow Medics 2-2 Rosebank United -8/+8   GCO - Championship
14/10/2023 Greater Glasgow 4-6 Busby SM -19/+19   GCO - Championship
14/10/2023 King's Park United 2-1 Burnhill -5/+5   GCO - Championship
14/10/2023 Nethercraigs 10-2 Rhu Colts +10/-10   GCO - Championship
14/10/2023 River Nevis 1-4 DTI -29/+29   GCO - Championship
14/10/2023 Tantallon Victoria 0-3 Lomond -2/+2   GCO - Championship
14/10/2023 Clydebank SM 6-0 Weir Recreation +17/-17   GCO - Premier Div.
14/10/2023 Corinthians 3-3 Pollok United -6/+6   GCO - Premier Div.
14/10/2023 Glasgow Island 3-0 Newlands +16/-16   GCO - Premier Div.
14/10/2023 Southside United 2-10 Clydeside Athletic -17/+17   GCO - Premier Div.
14/10/2023 East Kilbride RR 5-0 Erskine +2/-2   GGP - Div. 1
14/10/2023 East Kilbride YM {GGP} 0-5 Houston United -18/+18   GGP - Div. 1
14/10/2023 Newshot 2-2 Eaglesham {GGP} -9/+9   GGP - Div. 1
14/10/2023 Saint Patrick's FP {GGP} 1-0 Giffnock Soccer Centre Jordanhill -5/+5   GGP - Div. 1
14/10/2023 Carluke Thistle 6-1 Westerlands {GGP} +12/-12   GGP - Div. 2
14/10/2023 Colquhoun United 2-2 Glasgow University Amateurs {GGP} ±0/±0   GGP - Div. 2
14/10/2023 Eastwood Parkmount 3-1 Giffnock Soccer Centre Reds +15/-15   GGP - Div. 2
14/10/2023 Kirkfield United 13-0 Langcraigs +7/-7   GGP - Div. 2
14/10/2023 Craigneuk 1-4 Duncanrig -22/+22   GGP - Div. 3
14/10/2023 Garrowhill Thistle 6-0 Glasgow Harp {GGP} +3/-3   GGP - Div. 3
14/10/2023 Queen's Park Supporters 0-2 Fir Park Corner -6/+6   IFA - Lg.
14/10/2023 Kinross Colts 3-3 Methilhill Strollers -2/+2   KOF - Championship
14/10/2023 Saint Andrews 5-3 Rosebank +5/-5   KOF - Championship
14/10/2023 United Colleges 2-4 Auchtermuchty Bellvue -26/+26   KOF - Championship
14/10/2023 Eastvale 5-0 Kennoway Star Hearts Amateurs +9/-9   KOF - Conference
14/10/2023 Cupar Hearts 4-0 Benarty Astros +2/-2   KOF - Premier Div.
14/10/2023 Lochgelly United 2-2 Markinch +1/-1   KOF - Premier Div.
14/10/2023 Edinburgh Harps 2-1 Corstorphine Dynamo -1/+1   LOT - Championship
14/10/2023 North Merchiston Vale 5-3 Hunterfield Vale +23/-23   LOT - Championship
14/10/2023 West Barns Star 1-3 Clermiston -1/+1   LOT - Championship
14/10/2023 Dalkeith Thistle Amateurs 7-0 Polbeth United +8/-8   LOT - Div. 1
14/10/2023 East Calder United 2-1 Ratho Athletic +17/-17   LOT - Logan Cup
14/10/2023 Fernieside 1-5 Edinburgh University 4ths -31/+31   LOT - Logan Cup
14/10/2023 Kirkliston & South Queensferry 2-0 North Berwick +13/-13   LOT - Logan Cup
14/10/2023 Edinburgh Star 4-2 Edinburgh University 2nds +4/-4   LOT - Premier Div.
14/10/2023 Sandys 12-0 Tranent Amateurs +10/-10   LOT - Premier Div.
14/10/2023 Broughty United Reserves 15-0 Brechin City Amateurs Reserves +11/-11   MID - Alliance Lg.
14/10/2023 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves 4-1 Invergowrie Reserves +11/-11   MID - Alliance Lg.
14/10/2023 Arbroath Amateurs Reserves 2-0 Montrose Merpro Reserves +1/-1 MID - Lunan Trophy
14/10/2023 Douglas 0-5 Broughty United -16/+16   MID - Premier Div.
14/10/2023 Montrose Merpro 2-0 Kirriemuir Thistle Amateurs +23/-23   MID - Premier Div.
14/10/2023 Morgan Academy FP 5-0 Brechin City Amateurs +4/-4   MID - Premier Div.
14/10/2023 Balmoral United 4-7 Jeanfield Swifts Amateurs -1/+1   PER - Div. 1
14/10/2023 Abernethy 4-3 Pitfour +7/-7   PER - Div. 2
14/10/2023 Kinnoull Reds 5-9 Luncarty Amateurs -1/+1   PER - Div. 2
14/10/2023 Aberdeen Lads Club 0-5 Insch -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Alford 3-1 Kemnay Youth -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Annbank United 3-0 Dirrans Athletic +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Antonine 0-5 Cambria -37/+37   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Balgonie Scotia 4-1 Burntisland United -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Banchory 7-1 FC Polska +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Bank Street Athletic 7-1 Methven Athletic ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Bervie Caledonian 6-1 Burghmuir +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Burrelton Rovers 1-1 Craws Nest -13/+13   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Calderglen 2-1 Lenzie Youth Club U19 -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Cambusbarron Rovers 3-7 Dunipace Amateurs -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Chryston 1-3 Saint Mungo -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Cowie United 0-11 Mill -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Craigroyston 2-1 Barca-Milton -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Cumnock Amateurs 9-0 Port Glasgow Old Boys Union ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dean Fenwick Thistle 0-3 Dumbarton Academy FP +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dundee Athletic 0-5 FC Romania -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dundee United Sports Club 7-0 Alyth +9/-9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dundee West 2-2 Breadalbane +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dunfermline City 1-6 Doune Castle ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Dynamo East Kilbride 6-3 Saint Patrick's FP U19 +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 East Kilbride Thistle U21 3-6 Clydebank Red Star -29/+29   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Ellon 2-14 Kemnay -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Feughside 2-4 AC Mill Inn -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Gala Hotspur 0-2 Tweedmouth +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Glasgow City Star 5-4 Bishopton -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Glasgow University Amateurs 2-3 Beith Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Glenrothes Amateurs 2-3 Heriot-Watt University Amateurs -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Glenvale Carlton 2-3 King's Church +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Greengairs 3-0 Law Community +21/-21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Greenock 0-7 Greenock High School FP -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Invergowrie 2-2 Powrie -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Johnstone Burgh Amateurs 4-1 Glebe Hibernian +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kelso 3-0 Vale of Atholl +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kettins 7-4 Auchterarder Primrose -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kettle United 1-7 Greig Park Rangers -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kilwinning 1-10 Giffnock North -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kilwinning Football Academy 2-1 Muirend -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kinross 0-2 Leith Athletic Amateurs -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Kirkcaldy YMCA 1-3 Lumphinnans Hearts -25/+25   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Langlee 3-0 Hawick Legion -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Leith Victoria NCLV 8-4 Saint Monans Swallows ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Leven 3-4 Stenhousemuir U21 -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Leven Hearts 1-3 Beechwood Albion +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Leven United 1-0 Bridge of Earn -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Meldrum United 0-8 Cove Thistle -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Mental Mechanics 1-2 Bo'ness United Community -15/+15   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Milngavie Wanderers SM 2-4 Drumchapel +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Milton 1-4 Bowhill Rovers -31/+31   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Minishant 3-1 East Kilbride Burgh United U19 +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Monymusk 3-2 Ellon Thistle +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Neilston Amateurs 1-2 Wishaw Wycombe Wanderers -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 New Cumnock 1-2 Roselle Rovers -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Onthank 0-3 Southside -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Pittenweem Rovers 0-0 Plean -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Port Glasgow Athletic 2-3 Bellshill -20/+20   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Rhu 5-1 AFC Motherwell +31/-31   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Rosehill United 1-2 Westwood -11/+11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Saint Laurence 6-2 Stoneywood Parkvale Amateurs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Stanley 4-7 Arbroath Amateurs -7/+7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Steins Thistle 6-1 Edinburgh Strollers +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Stenhousemuir U19 0-6 Earlston Rhymers -23/+23   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 The Beat 1-4 Barnhill ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 The Swifts 1-0 Riverside +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Theologians North East 1-2 Aberdeen University Colts -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Vale of Earn 4-0 East End Thistle +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Vale of Leven Amateurs 3-1 Manhattan Blacks +18/-18   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Viewfield Rovers 7-0 AFC Airdrie +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Wishaw High School FP SM 0-4 Stratton Southside -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Wolfhill 5-3 Dundee University Medics +19/-19   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Woodbank 0-11 Park Sports Project -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
14/10/2023 Greenbank Church of Scotland 8-4 Hope Community Church Barlanark +1/-1   SEC - Div. 1
14/10/2023 Cumbernauld Colts Amateurs 4-1 Glasgow Free Churches +2/-2 SEC - Fraser Trophy
14/10/2023 Mearns Cart 4-0 Fullarton Irvine +12/-12 SEC - Fraser Trophy
14/10/2023 South Glasgow 4-0 Avendale +23/-23   SEC - Premier Div.
14/10/2023 Inverclyde 4-0 Kings Park Rangers +5/-5   SPA - Championship
14/10/2023 Parkhall 6-3 Port Glasgow Amateurs +23/-23   SPA - Championship
14/10/2023 Bannockburn 41-0 BSC Glasgow Amateurs +1/-1   SPA - Cinema Cup
14/10/2023 Cardross 0-6 Burnbank U19 -19/+19   SPA - Cinema Cup
14/10/2023 Harestanes 3-0 Baljaffray +3/-3   SPA - Cinema Cup
14/10/2023 Castlemilk Old Boys Club 1-1 Gartcosh United -4/+4   SPA - Premier Div.
14/10/2023 Saint Patrick's FP 3-3 Arthurlie Amateurs -12/+12   SPA - Premier Div.
14/10/2023 Carolside U19 0-8 Falkirk Foundation U19 -13/+13   SPA - U19 Lg.
14/10/2023 Cumbernauld Colts U19 4-2 Cumbernauld Pumas U19 +23/-23   SPA - U19 Lg.
14/10/2023 Dinamo Paisley 7-0 Glynhill Moorcroft +20/-20 SSM - Champions Cup
14/10/2023 Kirkintilloch Thistle 1-2 Drumchapel United SM ±0/±0 SSM - Champions Cup
14/10/2023 Plains 2-2 Singer -6/+6 SSM - Champions Cup
14/10/2023 Glasgow Wellington 1-1 Huntershill ±0/±0   SSM - Championship A
14/10/2023 Knightswood Amateurs 5-4 Blantyre Soccer Academy +6/-6   SSM - Championship A
14/10/2023 Port Glasgow Boys Club 2-1 Shawbridge -3/+3   SSM - Championship A
14/10/2023 Baillieston Thistle 1-1 Gleniffer Thistle -11/+11   SSM - Championship B
14/10/2023 East Kilbride Colts 3-3 East Kilbride YM SM -5/+5   SSM - Championship B
14/10/2023 Easterhouse Football Academy Amateurs 1-3 Gladstone Athletic -29/+29   SSM - Championship B
14/10/2023 Craigneuk SM 3-0 West Dumbarton Colts +1/-1   SSM - Development Div.
14/10/2023 Dean Park 1-8 North Glasgow Victory -54/+54   SSM - Development Div.
14/10/2023 East Kilbride Thistle Amateurs 6-1 Glasgow Deaf Athletic +25/-25   SSM - Development Div.
14/10/2023 Kirkwood 0-4 Cumbernauld Athletic -7/+7   SSM - Development Div.
14/10/2023 Moorlands 6-1 Blantyre Soccer Academy Colts +6/-6   SSM - Development Div.
14/10/2023 Netherton Colts 3-2 North East Thistle -6/+6   SSM - Development Div.
14/10/2023 Airdrie Forest 2-1 Southside Athletic +10/-10   SSM - Div. 1A
14/10/2023 Saint Mungo SM 5-1 Saint Peter's Amateurs +16/-16   SSM - Div. 1A
14/10/2023 Salsburgh United 5-3 Rutherglen Glencairn Amateurs +3/-3   SSM - Div. 1A
14/10/2023 Third Lanark 8-0 Notre Dame ±0/±0   SSM - Div. 1B
14/10/2023 Westerlands SM 0-8 West Dumbarton -15/+15   SSM - Div. 1B
14/10/2023 UB United 6-2 Moorlands Anvil +12/-12   SSM - Premier Div.
14/10/2023 Uddingston 3-4 AS Airdrie -13/+13   SSM - Premier Div.
14/10/2023 Dollar Glen 1-3 Blackburn United Amateurs -21/+21   STI - Premier Div.
14/10/2023 Riverside Athletic 1-7 Westfield Colts -3/+3   STI - Premier Div.
14/10/2023 Tullibody Saint Serf's 1-4 Linlithgow Rose Community ±0/±0   STI - Premier Div.
13/10/2023 Glasgow Athletic U19 2-2 Third Lanark U19 -13/+13   SPA - U19 Lg.
13/10/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 2-4 Rutherglen Glencairn U18 -9/+9   SPA - U19 Lg.
13/10/2023 East Lane 2-0 Tannochside United +17/-17   SSM - Premier Div.
13/10/2023 Kincardine 2-2 Campsie +5/-5   STI - Premier Div.
07/10/2023 Westdyke 7-2 Bon Accord City +8/-8   ABD - Association Trophy
07/10/2023 Kilbride Thistle 5-0 Garnock Valley +6/-6   AYR - Div. 2
07/10/2023 Ancrum 2-5 Highfields United -17/+17   BOR - B Div.
07/10/2023 Gala Fairydean Rovers Amateurs 2-4 Eyemouth United +2/-2   BOR - B Div.
07/10/2023 Kelso Thistle 4-9 Jed Legion -49/+49   BOR - B Div.
07/10/2023 Saint Joseph's 3-0 Westerlands +10/-10   CAL - Douglas Smith Lg. Cup
07/10/2023 Drumchapel U21 3-2 Saint Cadoc's Youth Club U21 -8/+8   CAL - WoS U21 Lg.
07/10/2023 East Kilbride YM U21 1-3 Shotts Bon Accord U21 -22/+22   CAL - WoS U21 Lg.
07/10/2023 Parktool Athletic 5-3 Saint Andrews {DSM} +2/-2   DSM - Div. 1
07/10/2023 Ferry Athletic 0-8 East Craigie Amateurs -30/+30   DSM - Div. 2
07/10/2023 Craigie 1-2 Occidental -8/+8   DSM - Premier Div.
07/10/2023 Dryburgh Athletic 5-3 Charlie Accies +19/-19   DSM - Premier Div.
07/10/2023 Central 3-1 Ladywell Baptist Church +10/-10   EDC - Lg.
07/10/2023 Gorgie United 7-2 Barclay Viewforth United +8/-8   EDC - Lg.
07/10/2023 Kirkliston Community Church 1-11 Saint Mary's Metropolitan -1/+1   EDC - Lg.
07/10/2023 Burnhill 3-5 River Nevis -8/+8   GCO - Championship
07/10/2023 Cambuslang Football Academy 0-3 DTI -14/+14   GCO - Championship
07/10/2023 Lomond 11-0 Busby SM +12/-12   GCO - Championship
07/10/2023 Nethercraigs 4-1 Glasgow Ansar -2/+2   GCO - Championship
07/10/2023 Rosebank United 4-3 Tantallon Victoria +1/-1   GCO - Championship
07/10/2023 Clydebank SM 2-2 Clydeside Athletic +4/-4   GCO - Premier Div.
07/10/2023 Lokomotiv Glasgow 4-5 Newlands +4/-4   GCO - Premier Div.
07/10/2023 Erskine 3-2 Newshot +6/-6   GGP - Div. 1
07/10/2023 Giffnock Soccer Centre Reds 3-3 Kirkfield United +4/-4   GGP - Div. 2
07/10/2023 Livingston GS 2-2 Fir Park Corner +2/-2   IFA - Lg.
07/10/2023 Armadale Athletic 3-4 Blackridge Vale of Craig -11/+11   LOT - Championship
07/10/2023 Kirkliston & South Queensferry 3-4 Hunterfield Vale -2/+2   LOT - Championship
07/10/2023 Arbroath Amateurs Reserves 8-0 Invergowrie Reserves +6/-6   MID - Alliance Lg.
07/10/2023 Brechin City Amateurs Reserves 2-7 Kirriemuir Thistle Amateurs Reserves -23/+23   MID - Alliance Lg.
07/10/2023 Finavon 0-0 Newport -10/+10   MID - Premier Div.
07/10/2023 AC Mill Inn Academy 51-0 Saint Machar Thistle +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Airdrie Forest 1-9 Braehead {GLA} -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Arthurlie Amateurs 6-2 Busby +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 AS Airdrie 3-0 Crosshouse Waverley +17/-17   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Balmoral United 8-0 Pitfour +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Bellshill 3-3 Port Glasgow Athletic +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Blackburn United Amateurs 1-2 Hawick United -21/+21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Bothan Victoria 1-4 Netherton -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Broughty United 12-0 Craigie Bar ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Cambusdoon 2-5 Milngavie Wanderers +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Claverhouse 1-5 Montrose Merpro -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Clermiston 5-1 North Berwick +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Colquhoun United 2-8 Pollok United -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Condorrat 1-7 Knockentiber -21/+21   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Currie 20-0 Danderhall Miners Welfare +90/-90   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Dolphin 0-7 Dundee Social -19/+19   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Douglas East 0-26 Cairdy Thistle ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Douglas Youth 0-2 Cannon Fodder +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Drumchapel United SM 5-1 Rutherglen Glencairn Amateurs -1/+1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Duncanrig 4-1 Giffnock Soccer Centre Jordanhill +27/-27   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Dundee University 3-6 Monifieth Athletic +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 East Dunbartonshire 6-0 Darvel Victoria ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 East Kilbride Burgh United U19 1-1 Minishant ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 East Kilbride RR 6-1 Uddingston +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Edinburgh Harps 9-0 Polbeth United +4/-4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Ellon Thistle 3-3 Monymusk -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 FC Romania 4-4 Dundee Athletic -10/+10   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Fernieside 1-7 Bathgate -14/+14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Fife Thistle 12-2 Riverside Athletic +2/-2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Fullarton Irvine 0-9 Crosshill Thistle -12/+12   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Gartcosh United 3-2 Saint Patrick's FP +11/-11   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Glasgow Free Churches 2-4 Clydebank Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Glasgow Harp 0-6 Garrowhill Thistle -65/+65   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Glasgow Harp {GGP} 0-10 East Kilbride YM -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Glasgow Wellington 0-6 Castlemilk Old Boys Club -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Glebe Hibernian 1-1 Johnstone Burgh Amateurs -5/+5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Heriot-Watt University Amateurs 2-2 Glenrothes Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Irvine Thistle 1-3 Mauchline United -30/+30   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Kennoway Star Hearts Amateurs 1-3 Alva +8/-8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Kings Park Rangers 8-1 Black's Bar +59/-59   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Law Community 5-5 Greengairs -6/+6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Letham Community 0-5 Polepark -9/+9   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Linlithgow Rose Community 3-2 Edinburgh University 2nds +7/-7   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Loganlea United 6-4 Auchtermuchty Bellvue -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Manhattan Blacks 2-2 Vale of Leven Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Markinch 3-1 Tranent Amateurs ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Morgan Academy FP 8-2 Brechin City Amateurs +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Muirend 4-4 Kilwinning Football Academy +5/-5   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 New Farm Loch 15-0 Paisley United ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Roselle Rovers 0-0 New Cumnock ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Rutherglen Glencairn U21 9-0 Craigneuk +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Salsburgh United 1-0 Baljaffray ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Shortlees 7-1 Cumbernauld Athletic +1/-1   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Strathaven Dynamo 6-2 Singer +32/-32   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Tayside Fire Brigade 1-6 Dundee North End Amateurs -8/+8   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Weir Recreation 1-3 Kirkintilloch Thistle +3/-3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 West Barns Star 1-6 Tollcross Thistle -4/+4   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 West Dumbarton 3-0 West Dumbarton Colts ±0/±0   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Westerlands {GGP} 4-1 Blantyre Soccer Academy Colts -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Westwood 3-3 Rosehill United -3/+3   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Wishaw United 4-3 Kilbarchan Thistle -2/+2   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
07/10/2023 Anniesland 2-1 Croftfoot Parish +6/-6   SEC - Div. 1
07/10/2023 United Churches of Ayr 3-1 Craighalbert +7/-7   SEC - Premier Div.
07/10/2023 Shawbridge 0-2 Huntershill -13/+13   SSM - Championship A
07/10/2023 East Kilbride YM SM 4-4 Gladstone Athletic -8/+8   SSM - Championship B
07/10/2023 Moorlands Anvil 0-1 Dinamo Paisley ±0/±0   SSM - Premier Div.
07/10/2023 Plains 3-3 UB United -3/+3   SSM - Premier Div.
07/10/2023 Iochdar Saints 2-6 Barra -25/+25   UBA - Lg.
06/10/2023 Burnbank U19 5-1 Cathcart +14/-14   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/10/2023 Greenock High School FP U21 0-5 Port Glasgow Boys Club -31/+31   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/10/2023 Rutherglen Glencairn U18 2-3 Tollcross +6/-6   SCO - Scottish Am. Cup 23-24
06/10/2023 Falkirk Foundation U19 4-1 Third Lanark U19 +11/-11   SPA - U19 Lg.
06/10/2023 Saint Cadoc's Youth Club U19 2-6 Glasgow Athletic U19 -13/+13   SPA - U19 Lg.
01/10/2023 Saint Mungo U21 5-1 East Kilbride Thistle U21 +12/-12   CAL - WoS U21 Lg.