SCOTTISH CLUB RANKING
LEAGUE SELECTOR MATCH DATABASE

SENIOR U20/RESERVESENIOR/U20/RESERVE
PREMIERSHIPCHAMPIONSHIPLEAGUE 1LEAGUE 2HIGHLAND
LOWLANDWOS PREMIERWOS 1WOS 2WOS 3
WOS 4EOS PREMIEREOS 1EOS 2EOS 3
SOUTHNORTH CALEDONIANMIDLANDSNORTH PREMIERNORTH CHAMPIONSHIP
ABERDEENSHIRE DEV.NORTH OF SCOTLAND DEV.LOWLAND DEV. ALOWLAND DEV. BLOWLAND DEV. C
LOWLAND DEV. DLOWLAND DEV. ELOWLAND DEV. FLOWLAND DEV. G
SCOTTISH SENIOR CLUB RANKING
RANK TEAM LEVEL GAMES LAST MATCH FORM POINTS
1 Celtic Tier 1 468 5-0 W Kilmarnock (+14) 3306
2 Rangers Tier 1 441 2-2 D PSV Eindhoven {NED} (±0) 3297
3 Heart of Midlothian Tier 1 356 1-2 L Zürich {SUI} (±0) 3121
4 Livingston Tier 1 370 2-1 W Hibernian (+3) 3070
5 Hibernian Tier 1 389 1-2 L Livingston (-3) 3061
6 Aberdeen Tier 1 388 2-3 L Motherwell (-14) 3054
7 Dundee United Tier 1 378 1-4 L Heart of Midlothian (-12) 3038
8 Ross County Tier 1 355 0-1 L Saint Mirren (-7) 3035
9 Dundee Tier 2 344 4-2 W Arbroath (+10) 3021
10 Arbroath Tier 2 344 2-4 L Dundee (-10) 3010
11 Kilmarnock Tier 1 359 0-5 L Celtic (-14) 3009
12 Inverness Caledonian Thistle Tier 2 366 4-1 W Cove Rangers (+12) 3007
13 Saint Johnstone Tier 1 365 0-4 L Rangers (-4) 3006
14 Motherwell Tier 1 360 3-2 W Aberdeen (+14) 3000
15 Saint Mirren Tier 1 365 1-0 W Ross County (+7) 2981
16 Airdrieonians Tier 3 334 1-1 D Queen of the South (-1) 2955
17 Cove Rangers Tier 2 378 1-4 L Inverness Caledonian Thistle (-12) 2933
18 Dunfermline Athletic Tier 3 350 1-0 W Montrose (-2) 2927
19 Raith Rovers Tier 2 363 2-1 W Greenock Morton (+2) 2925
20 Hamilton Academical Tier 2 350 2-2 D Ayr United (+2) 2922
21 Partick Thistle Tier 2 348 2-3 L Queen's Park (-4) 2915
22 Greenock Morton Tier 2 355 1-2 L Raith Rovers (-2) 2904
23 Queen's Park Tier 2 354 3-2 W Partick Thistle (+4) 2903
24 Ayr United Tier 2 347 2-2 D Hamilton Academical (-2) 2897
25 Queen of the South Tier 3 353 1-1 D Airdrieonians (+1) 2871
26 East Kilbride Tier 5 335 4-0 W Gala Fairydean Rovers (+3) 2835
27 Montrose Tier 3 341 0-1 L Dunfermline Athletic (+2) 2833
28 Alloa Athletic Tier 3 359 2-4 L FC Edinburgh (-23) 2825
29 Falkirk Tier 3 343 3-1 W Peterhead (+6) 2818
30 Bonnyrigg Rose Athletic Tier 4 341 2-2 D Stranraer (±0) 2808
31 Darvel Tier 6 272 3-1 W Kilwinning Rangers (+4) 2804
32 Rangers U20 Tier 5 179 3-3 D Caledonian Braves (-4) 2797
33 Kelty Hearts Tier 3 309 0-3 L Clyde (-21) 2795
34 FC Edinburgh Tier 3 347 4-2 W Alloa Athletic (+23) 2794
35 Auchinleck Talbot Tier 6 350 1-0 W Cambuslang Rangers (+1) 2793
36 Dumbarton Tier 4 340 4-0 W Annan Athletic (+23) 2791
37 Annan Athletic Tier 4 343 0-4 L Dumbarton (-23) 2775
38 Celtic U20 Tier 5 202 4-1 W Gretna (+2) 2768
39 Clyde Tier 3 342 3-0 W Kelty Hearts (+21) 2764
40 Stenhousemuir Tier 4 345 0-3 L Stirling Albion (-19) 2763
41 Stirling Albion Tier 4 333 3-0 W Stenhousemuir (+19) 2755
42 Buckie Thistle Tier 5 310 8-0 W Strathspey Thistle (+3) 2750
43 Forfar Athletic Tier 4 341 2-2 D Elgin City (-7) 2748
44 Brora Rangers Tier 5 332 4-0 W Strathspey Thistle (-1) 2746
45 Peterhead Tier 3 342 1-3 L Falkirk (-6) 2743
46 Tranent Juniors Tier 5 287 0-0 D Civil Service Strollers (-5) 2742
47 Stranraer Tier 4 339 2-2 D Bonnyrigg Rose Athletic (±0) 2730
48 Kirkintilloch Rob Roy Tier 6 279 5-1 W Largs Thistle (+35) 2717
49 East Fife Tier 4 340 1-0 W Albion Rovers (+10) 2713
50 Brechin City Tier 5 331 3-1 W Deveronvale (-2) 2713
51 Pollok Tier 6 297 3-2 W Glenafton Athletic (±0) 2713
52 Heart of Midlothian U20 Tier 5 150 1-4 L Bo'ness United (-22) 2705
53 Fraserburgh Tier 5 313 1-1 D Inverurie Loco Works (-7) 2703
54 Hurlford United Tier 6 305 3-1 W Cumnock Juniors (+11) 2694
55 Kilwinning Rangers Tier 6 298 1-3 L Darvel (-4) 2694
56 Clydebank Tier 6 280 1-3 L Troon (-14) 2691
57 Cumnock Juniors Tier 6 269 1-3 L Hurlford United (-11) 2691
58 Albion Rovers Tier 4 324 0-1 L East Fife (-10) 2688
59 Largs Thistle Tier 6 279 1-5 L Kirkintilloch Rob Roy (-35) 2681
60 Linlithgow Rose Tier 6 330 5-1 W Oakley United (+13) 2668
61 University of Stirling Tier 5 288 4-0 W Open Goal Broomhill (+17) 2666
62 Bo'ness United Tier 5 314 4-1 W Heart of Midlothian U20 (+22) 2663
63 Banks o' Dee Tier 5 354 0-3 L Brora Rangers (-11) 2661
64 Sauchie Juniors Tier 6 286 6-1 W Lothian Thistle Hutchison Vale (+14) 2660
65 Elgin City Tier 4 348 2-3 L Rothes (-9) 2660
66 Beith Juniors Tier 6 303 3-0 W Petershill (+23) 2655
67 Glenafton Athletic Tier 6 276 2-3 L Pollok (±0) 2651
68 Carnoustie Panmure Tier 6 274 4-0 W Scone Thistle (-1) 2649
69 Jeanfield Swifts Tier 6 287 2-0 W Broxburn Athletic (+5) 2649
70 Troon Tier 6 276 3-1 W Clydebank (+14) 2646
71 Penicuik Athletic Tier 6 294 2-1 W Hill of Beath Hawthorn (±0) 2646
72 Arthurlie Tier 6 261 1-0 W Irvine Meadow (+11) 2635
73 Lochee United Tier 6 280 5-5 D Kirriemuir Thistle (-10) 2633
74 Caledonian Braves Tier 5 318 3-3 D Rangers U20 (+4) 2631
75 Benburb Tier 7 267 2-2 D Johnstone Burgh (-8) 2625
76 Irvine Meadow Tier 6 295 0-1 L Arthurlie (-11) 2617
77 Cambuslang Rangers Tier 6 245 0-1 L Auchinleck Talbot (-1) 2617
78 Spartans Tier 5 318 3-1 W Edinburgh University (+7) 2616
79 Berwick Rangers Tier 5 318 3-0 W East Stirlingshire (+17) 2614
80 Kilbirnie Ladeside Tier 7 265 0-1 L Saint Roch's (-16) 2608
81 Drumchapel United Tier 7 48 1-3 L Thorniewood United (-16) 2601
82 East Stirlingshire Tier 5 297 0-3 L Berwick Rangers (-17) 2599
83 Inverurie Loco Works Tier 5 293 1-1 D Fraserburgh (+7) 2598
84 Crossgates Primrose Tier 6 234 2-1 W Haddington Athletic (+8) 2596
85 Cowdenbeath Tier 5 340 1-1 D Dalbeattie Star (-9) 2594
86 Neilston Tier 7 255 4-0 W Rossvale (+16) 2592
87 East Craigie Tier 6 256 2-1 W Dundee North End (+7) 2588
88 Open Goal Broomhill Tier 5 284 0-4 L University of Stirling (-17) 2586
89 Formartine United Tier 5 325 2-1 W Deveronvale (-7) 2581
90 Hill of Beath Hawthorn Tier 6 276 1-2 L Penicuik Athletic (±0) 2577
91 Cumbernauld United Tier 7 277 4-1 W Shotts Bon Accord (+17) 2576
92 Civil Service Strollers Tier 5 293 0-0 D Tranent Juniors (+5) 2570
93 Rothes Tier 5 272 3-2 W Elgin City (+9) 2567
94 Petershill Tier 6 258 0-3 L Beith Juniors (-23) 2567
95 Saint Cadoc's Youth Club Tier 7 48 2-2 D Rutherglen Glencairn (+3) 2562
96 Dundonald Bluebell Tier 6 272 3-1 W Blackburn United (+18) 2562
97 Gartcairn Tier 7 217 4-3 W Whitletts Victoria (+7) 2562
98 Rutherglen Glencairn Tier 7 265 2-2 D Saint Cadoc's Youth Club (-3) 2559
99 Shotts Bon Accord Tier 7 243 1-4 L Cumbernauld United (-17) 2559
100 Broxburn Athletic Tier 6 289 0-2 L Jeanfield Swifts (-5) 2551
101 Bo'ness Athletic Tier 9 89 3-0 W West Calder United (+7) 2542
102 Thorniewood United Tier 7 253 3-1 W Drumchapel United (+16) 2537
103 Cumbernauld Colts Tier 5 242 5-2 W Dalbeattie Star (+23) 2533
104 Whitburn Tier 8 240 5-1 W Tweedmouth Rangers (+4) 2531
105 Haddington Athletic Tier 6 265 1-2 L Crossgates Primrose (-8) 2531
106 Gala Fairydean Rovers Tier 5 276 0-4 L East Kilbride (-3) 2530
107 Broughty Athletic Tier 6 279 3-1 W Downfield (±0) 2527
108 Renfrew Tier 8 258 4-1 W Saint Anthony's (+5) 2525
109 Armadale Thistle Tier 9 241 3-1 W Pumpherston (-3) 2520
110 Blackburn United Tier 6 250 1-3 L Dundonald Bluebell (-18) 2518
111 Inverkeithing Hillfield Swifts Tier 6 121 3-2 W Vale of Leithen (-5) 2515
112 Dundee North End Tier 6 269 1-2 L East Craigie (-7) 2512
113 Blantyre Victoria Tier 7 280 2-0 W Bonnyton Thistle (+8) 2512
114 Saint Roch's Tier 7 252 1-0 W Kilbirnie Ladeside (+16) 2510
115 Johnstone Burgh Tier 7 230 2-2 D Benburb (+8) 2508
116 Musselburgh Athletic Tier 6 291 0-1 L Tynecastle (-13) 2506
117 Lothian Thistle Hutchison Vale Tier 6 307 1-6 L Sauchie Juniors (-14) 2497
118 Rossvale Tier 7 278 0-4 L Neilston (-16) 2495
119 Tayport Tier 6 266 1-0 W Letham (±0) 2495
120 Craigmark Burntonians Tier 8 240 1-0 W Yoker Athletic (+9) 2492
121 Culter Tier 6 285 2-1 W Maud (-5) 2490
122 Hermes Tier 6 295 7-0 W Colony Park Juniors (+23) 2487
123 Syngenta Tier 8 83 0-2 L Saint Andrews United (-26) 2487
124 Dunipace Tier 7 256 2-2 D Kinnoull (+3) 2483
125 Kinnoull Tier 7 245 2-2 D Dunipace (-3) 2483
126 Whitletts Victoria Tier 7 235 3-4 L Gartcairn (-7) 2482
127 Tynecastle Tier 6 271 1-0 W Musselburgh Athletic (+13) 2481
128 Bridge of Don Thistle Tier 6 256 1-2 L East End (-8) 2480
129 Luncarty Tier 7 218 5-1 W Kennoway Star Hearts (+8) 2477
130 Heriot-Watt University Tier 8 263 4-0 W Hawick Royal Albert (+3) 2463
131 Forres Mechanics Tier 5 286 0-2 L Lossiemouth (-29) 2459
132 Kirkcaldy & Dysart Tier 7 226 1-2 L Whitehill Welfare (-14) 2459
133 Huntly Tier 5 287 1-1 D Rothes (+2) 2453
134 Dunbar United Tier 7 258 2-0 W Burntisland Shipyard (+2) 2452
135 Ashfield Tier 8 226 5-5 D Maybole Juniors (-5) 2451
136 Newtongrange Star Tier 7 283 0-1 L Camelon Juniors (-16) 2449
137 Dalbeattie Star Tier 5 273 1-1 D Cowdenbeath (+9) 2448
138 Glenrothes Tier 7 256 4-2 W Leith Athletic (+18) 2445
139 Yoker Athletic Tier 8 263 0-1 L Craigmark Burntonians (-9) 2445
140 Kirriemuir Thistle Tier 6 250 5-5 D Lochee United (+10) 2429
141 Dyce Tier 6 285 1-0 W Ellon United (±0) 2424
142 Preston Athletic Tier 7 257 2-0 W Rosyth (+2) 2424
143 Edinburgh University Tier 5 278 1-3 L Spartans (-7) 2424
144 Whitehill Welfare Tier 7 268 2-1 W Kirkcaldy & Dysart (+14) 2416
145 Nairn County Tier 5 277 1-3 L Formartine United (-1) 2415
146 Maybole Juniors Tier 8 247 5-5 D Ashfield (+5) 2414
147 Greenock Juniors Tier 8 261 2-2 D Glasgow Perthshire (-1) 2408
148 Threave Rovers Tier 10 290 4-0 W Thorn Athletic (+16) 2408
149 Leith Athletic Tier 7 281 2-4 L Glenrothes (-18) 2404
150 Lanark United Tier 9 260 4-1 W East Kilbride Thistle (+10) 2403
151 East End Tier 6 262 2-1 W Bridge of Don Thistle (+8) 2402
152 Wishaw Tier 8 266 2-3 L Ardeer Thistle (-8) 2399
153 Oakley United Tier 6 245 1-5 L Linlithgow Rose (-13) 2395
154 Glasgow United Tier 8 249 3-2 W Muirkirk Juniors (-1) 2395
155 Kilsyth Rangers Tier 8 261 4-2 W Forth Wanderers (+18) 2391
156 Clachnacuddin Tier 5 271 3-0 W Wick Academy (+18) 2387
157 Wick Academy Tier 5 281 0-3 L Clachnacuddin (-18) 2385
158 Vale of Clyde Tier 9 247 2-1 W Dalry Thistle (-1) 2384
159 Finnart Tier 9 36 0-1 L Irvine Victoria (-9) 2380
160 Gretna Tier 5 271 1-4 L Celtic U20 (-2) 2375
161 Camelon Juniors Tier 7 285 1-0 W Newtongrange Star (+16) 2368
162 Stonehaven Tier 6 267 2-1 W Dyce (+7) 2365
163 Kello Rovers Tier 9 237 3-2 W Ardrossan Winton Rovers (+8) 2364
164 Lochore Welfare Tier 7 236 2-1 W Coldstream (±0) 2360
165 Kilsyth Athletic Tier 10 34 6-0 W Eglinton (+10) 2355
166 Arbroath Victoria Tier 6 235 2-0 W Lochee Harp (±0) 2347
167 Forth Wanderers Tier 8 244 2-4 L Kilsyth Rangers (-18) 2345
168 Downfield Tier 6 246 1-3 L Broughty Athletic (±0) 2342
169 Maryhill Tier 8 247 3-2 W Glasgow University (+3) 2340
170 Lesmahagow Tier 9 263 3-0 W Lugar Boswell Thistle (+9) 2339
171 Deveronvale Tier 5 282 1-2 L Formartine United (+7) 2339
172 Saint Anthony's Tier 8 232 1-4 L Renfrew (-5) 2339
173 Turriff United Tier 5 288 10-0 W Aberdeen University (+21) 2338
174 Montrose Roselea Tier 6 250 0-1 L Bridge of Don Thistle (-2) 2332
175 Newton Stewart Tier 6 281 3-0 W Nithsdale Wanderers (+12) 2330
176 Saint Cuthbert Wanderers Tier 6 303 0-4 L Creetown (-40) 2330
177 Keith Tier 5 275 2-1 W Clachnacuddin (+6) 2327
178 Glasgow University Tier 8 65 2-3 L Maryhill (-3) 2327
179 Muirkirk Juniors Tier 8 228 2-3 L Glasgow United (+1) 2323
180 Bonnyton Thistle Tier 7 174 0-2 L Blantyre Victoria (-8) 2321
181 Stoneywood Parkvale Tier 6 180 6-0 W Banchory Saint Ternan (+22) 2321
182 Glasgow Perthshire Tier 8 233 2-2 D Greenock Juniors (+1) 2320
183 Ardeer Thistle Tier 8 231 3-2 W Wishaw (+8) 2319
184 Burntisland Shipyard Tier 7 248 0-2 L Dunbar United (-2) 2314
185 Lossiemouth Tier 5 267 2-0 W Forres Mechanics (+29) 2312
186 Port Glasgow Tier 9 239 2-0 W Vale of Leven (+10) 2310
187 Larkhall Thistle Tier 9 242 3-1 W Newmains United (+5) 2309
188 Rothie Rovers Tier 7 49 3-1 W Longside (+2) 2307
189 Ardrossan Winton Rovers Tier 9 240 2-3 L Kello Rovers (-8) 2304
190 Dalry Thistle Tier 9 216 1-2 L Vale of Clyde (+1) 2303
191 East Kilbride Thistle Tier 9 244 1-4 L Lanark United (-10) 2294
192 Coldstream Tier 7 256 1-2 L Lochore Welfare (±0) 2293
193 Stranraer Reserves Tier 6 153 3-1 W Upper Annandale (+9) 2293
194 Irvine Victoria Tier 9 251 1-0 W Finnart (+9) 2292
195 Vale of Leven Tier 9 227 0-2 L Port Glasgow (-10) 2291
196 Letham Tier 6 48 0-1 L Tayport (±0) 2291
197 University of Stirling Reserves Tier 8 215 2-1 W Peebles Rovers (-6) 2290
198 Livingston United Tier 9 228 4-1 W Pumpherston (+5) 2289
199 Rosyth Tier 7 239 0-2 L Preston Athletic (-2) 2287
200 Edinburgh College Tier 9 42 0-0 D Livingston United (-3) 2284
201 Forfar West End Tier 6 264 2-1 W Dundee Violet (+3) 2281
202 Thornton Hibs Tier 8 258 3-2 W Craigroyston (-8) 2280
203 Dundee Violet Tier 6 251 1-2 L Forfar West End (-3) 2279
204 Kennoway Star Hearts Tier 7 253 1-5 L Luncarty (-8) 2277
205 Saint Andrews United Tier 8 248 2-0 W Syngenta (+26) 2272
206 Stoneyburn Tier 9 219 4-0 W Harthill Royal (+9) 2269
207 Harmony Row Youth Club Tier 10 36 0-2 L BSC Glasgow (-29) 2264
208 West Park United Tier 10 3 3-0 W Campbeltown Pupils (+135) 2259
209 Blairgowrie Tier 6 239 3-0 W Brechin Victoria (+23) 2259
210 Halkirk United Tier 6 157 2-0 W Alness United (+9) 2256
211 Edinburgh South Tier 8 53 6-0 W Lochgelly Albert (+32) 2253
212 Strathspey Thistle Tier 5 257 0-4 L Brora Rangers (+1) 2252
213 Dalkeith Thistle Tier 8 256 2-2 D Arniston Rangers (+2) 2251
214 West Calder United Tier 9 228 1-1 D Bathgate Thistle (-7) 2250
215 Abbey Vale Tier 6 276 3-0 W Mid Annandale (+5) 2250
216 Invergordon Tier 6 137 1-0 W Orkney (+1) 2250
217 Girvan Tier 9 261 6-1 W Saltcoats Victoria (+17) 2249
218 Golspie Sutherland Tier 6 174 0-2 L Thurso (-19) 2248
219 Edinburgh United Tier 8 255 1-1 D Lochgelly Albert (-8) 2247
220 Saint Peter's Tier 10 34 2-0 W Rossvale Academy (+24) 2246
221 Fort William Tier 6 255 0-1 L Rothes (+9) 2241
222 Sunnybank Tier 7 248 1-0 W Buchanhaven Hearts (+2) 2237
223 Arniston Rangers Tier 8 252 3-1 W Peebles Rovers (+2) 2233
224 Banks o' Dee Juniors Tier 7 6 3-0 W Newmachar United (-8) 2227
225 Rossvale Academy Tier 10 3 0-2 L Saint Peter's (-208) 2227
226 Ellon United Tier 6 249 0-1 L Dyce (±0) 2223
227 Saint Duthus Tier 6 120 2-1 W Orkney (+10) 2222
228 Colony Park Juniors Tier 6 252 0-7 L Hermes (-23) 2221
229 Fraserburgh United Tier 7 240 4-1 W New Elgin Juniors (+2) 2221
230 Bellshill Athletic Tier 9 247 1-0 W Royal Albert (-3) 2220
231 Banchory Saint Ternan Tier 6 243 0-6 L Stoneywood Parkvale (-22) 2209
232 Fauldhouse United Tier 9 254 0-1 L Stoneyburn (-8) 2202
233 Orkney Tier 6 134 1-2 L Saint Duthus (-10) 2201
234 Dufftown Tier 6 261 0-2 L Culter (-1) 2198
235 Loch Ness Tier 6 34 4-2 W Halkirk United (+15) 2196
236 Dundee Saint James Tier 6 48 4-0 W Forfar United (+16) 2194
237 Vale of Leithen Tier 6 259 2-3 L Inverkeithing Hillfield Swifts (+5) 2188
238 Carluke Rovers Tier 9 253 1-4 L Port Glasgow (-9) 2179
239 Creetown Tier 6 264 4-0 W Saint Cuthbert Wanderers (+40) 2178
240 Brechin Victoria Tier 6 234 0-3 L Blairgowrie (-23) 2174
241 Bathgate Thistle Tier 9 238 1-1 D West Calder United (+7) 2164
242 Maud Tier 6 258 1-2 L Culter (+5) 2162
243 Easthouses Lily Miners Welfare Tier 8 230 2-2 D Craigroyston (-5) 2158
244 Longside Tier 7 246 1-3 L Rothie Rovers (-2) 2158
245 Nairn Saint Ninian Tier 6 254 0-6 L Hermes (-7) 2156
246 Lochee Harp Tier 6 239 0-2 L Arbroath Victoria (±0) 2155
247 Forres Thistle Tier 7 250 0-1 L Islavale (-10) 2152
248 Thurso Tier 6 154 3-3 D Inverness Athletic (-6) 2146
249 Lochar Thistle Tier 6 292 13-0 W Wigtown & Bladnoch (+13) 2129
250 Glenvale Tier 10 34 2-1 W Easterhouse Academy (+4) 2129
251 Caledonian Braves Reserves Tier 6 67 0-5 L Threave Rovers (-14) 2127
252 Upper Annandale Tier 6 280 0-0 D Nithsdale Wanderers (-4) 2116
253 Nithsdale Wanderers Tier 6 282 0-0 D Upper Annandale (+4) 2109
254 Pumpherston Tier 9 228 1-4 L Livingston United (-5) 2106
255 BSC Glasgow Tier 10 34 2-0 W Harmony Row Youth Club (+29) 2105
256 Forfar United Tier 6 238 0-4 L Dundee Saint James (-16) 2100
257 Royal Albert Tier 9 223 0-1 L Bellshill Athletic (+3) 2095
258 Tweedmouth Rangers Tier 8 169 1-5 L Whitburn (-4) 2092
259 Thorn Athletic Tier 10 3 0-4 L Threave Rovers (-52) 2091
260 Easterhouse Academy Tier 10 3 1-2 L Glenvale (+80) 2087
261 Lugar Boswell Thistle Tier 9 227 0-3 L Lesmahagow (-9) 2085
262 Lochgelly Albert Tier 8 231 0-6 L Edinburgh South (-32) 2085
263 Alness United Tier 6 126 0-2 L Halkirk United (-9) 2082
264 Ormiston Primrose Tier 8 243 0-3 L Thornton Hibs (-13) 2081
265 Peebles Rovers Tier 8 242 1-3 L Arniston Rangers (-2) 2080
266 Harthill Royal Tier 9 155 0-4 L Stoneyburn (-9) 2076
267 Newmains United Tier 9 216 1-3 L Larkhall Thistle (-5) 2072
268 Inverness Athletic Tier 6 112 3-3 D Thurso (+6) 2072
269 Mid Annandale Tier 6 296 0-3 L Abbey Vale (-5) 2069
270 Buchanhaven Hearts Tier 7 243 0-1 L Sunnybank (-2) 2069
271 Newmachar United Tier 7 229 0-3 L Banks o' Dee Juniors (-13) 2065
272 Coupar Angus Tier 6 200 1-0 W Arbroath Victoria (+22) 2064
273 Newburgh Juniors Tier 8 235 2-3 L Edinburgh South (-2) 2059
274 Islavale Tier 7 253 1-0 W Forres Thistle (+10) 2046
275 Campbeltown Pupils Tier 10 33 0-3 L West Park United (-18) 2039
276 Glentanar Tier 7 232 1-2 L Deveronside (-10) 2021
277 Deveronside Tier 7 261 0-5 L Cruden Bay (-36) 2015
278 Hawick Royal Albert Tier 8 260 0-4 L Heriot-Watt University (-3) 2014
279 Scone Thistle Tier 6 241 0-4 L Carnoustie Panmure (+1) 2014
280 Burghead Thistle Tier 7 249 0-0 D New Elgin Juniors (-5) 2010
281 Lochmaben Tier 6 267 2-4 L Upper Annandale (-3) 2004
282 Aberdeen University Tier 7 239 0-10 L Turriff United (-21) 1997
283 Craigroyston Tier 8 241 2-3 L Thornton Hibs (+8) 1990
284 Eglinton Tier 10 3 0-6 L Kilsyth Athletic (+51) 1985
285 Saltcoats Victoria Tier 9 222 1-6 L Girvan (-17) 1983
286 Cruden Bay Tier 7 237 5-0 W Deveronside (+36) 1975
287 Nairn County Reserves Tier 6 33 0-1 L Invergordon (+4) 1974
288 Lossiemouth United Tier 7 61 1-5 L Longside (-19) 1959
289 New Elgin Juniors Tier 7 241 0-0 D Burghead Thistle (+5) 1834
290 Wigtown & Bladnoch Tier 6 242 0-13 L Lochar Thistle (-13) 1805
291 Bonar Bridge Tier 6 53 1-4 L Thurso (-3) 1780
--- Clachnacuddin Reserves Tier 7 0 N/A N/A N/R



RECORDS OF FORMER/INACTIVE TEAMS
RANK TEAM LEVEL GAMES LAST MATCH FORM POINTS
N/A Falkirk Juniors N/A 68 1-2 L Thornton Hibs (-13) 2412
N/A Ballingry Rovers N/A 15 0-4 L Sauchie Juniors (-9) 2390
N/A Selkirk N/A 141 0-4 L Civil Service Strollers (-23) 2368
N/A Spartans Reserves N/A 70 2-10 L University of Stirling Reserves (-48) 2337
N/A Annbank United N/A 193 3-1 W Bellshill Athletic (+26) 2278
N/A Shetland N/A 10 0-1 L Saint Duthus (-8) 2260
N/A Stoneywood N/A 81 3-0 W Maud (+31) 2213
N/A Sauchie Juniors Community N/A 29 2-3 L Livingston United (+7) 2177
N/A Lewis & Harris N/A 25 3-5 L Thurso (-15) 2177
N/A Parkvale N/A 72 0-1 L Colony Park Juniors (-4) 2159
N/A Selkirk U20 N/A 9 2-4 L BSC Glasgow U20 (-10) 2142
N/A Inverness City N/A 145 0-4 L Newburgh Thistle (-8) 2132
N/A Hall Russell United N/A 248 1-1 D Dyce Juniors (+12) 2123
N/A Duns N/A 75 0-6 L Hawick Royal Albert (-25) 2113
N/A Linlithgow Rose Community N/A 30 0-2 L Bo'ness United Juniors (-4) 2103
N/A Buckie Rovers N/A 205 1-6 L Aberdeen University (-11) 2042
N/A Grantown N/A 65 3-1 W Islavale (+19) 2031
N/A Heston Rovers N/A 255 0-4 L Stranraer Reserves (-5) 2027
N/A Spey Valley N/A 76 2-3 L New Elgin Juniors (-7) 1983
N/A Fleet Star N/A 74 1-2 L Heston Rovers (+8) 1941
N/A Kelso United N/A 41 0-5 L Burntisland Shipyard (-6) 1922
N/A Eyemouth United N/A 174 0-5 L Lochore Welfare (-14) 1892
N/A Portgordon Victoria N/A 38 1-1 D Burghead Thistle (+6) 1888
N/A Spey Valley United N/A 114 0-1 L New Elgin Juniors (+1) 1877
N/A Lewis United N/A 131 0-7 L Stoneywood Parkvale (-7) 1839
N/A Sutherland United N/A 16 0-3 L Golspie Sutherland (±0) 1835
N/A Bunillidh Thistle N/A 55 0-4 L Thurso (-2) 1816
N/A Whitehills N/A 201 0-0 D Glentanar (+11) 1792
N/A Annan Athletic U20 N/A 107 1-3 L Wigtown & Bladnoch (+2) 1777
N/A Dumfries YMCA N/A 192 0-8 L Bonnyton Thistle (-2) 1718
N/A Fochabers N/A 65 0-10 L Islavale (-6) 1668
N/A Scourie N/A 8 1-3 L Loch Ness (+73) 1632