SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
JANUARY 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/01/2022 Forfar Athletic 2-3 Edinburgh City -15/+15   Scottish Lg. 2
29/01/2022 Celtic 1-0 Dundee United -6/+6   Scottish Premier
29/01/2022 Heart of Midlothian 2-0 Motherwell +4/-4   Scottish Premier
29/01/2022 Hibernian 2-3 Livingston -13/+13   Scottish Premier
29/01/2022 Ross County 3-3 Rangers +5/-5   Scottish Premier
29/01/2022 Hamilton Academical 1-1 Ayr United -5/+5   Scottish Champ.
29/01/2022 Kilmarnock 1-0 Inverness Caledonian Thistle +2/-2   Scottish Champ.
29/01/2022 Queen of the South 0-2 Dunfermline Athletic -18/+18   Scottish Champ.
29/01/2022 Clyde 2-1 Alloa Athletic +5/-5   Scottish Lg. 1
29/01/2022 Dumbarton 2-2 Cove Rangers +7/-7   Scottish Lg. 1
29/01/2022 East Fife 0-0 Peterhead +1/-1   Scottish Lg. 1
29/01/2022 Montrose 2-1 Falkirk -1/+1   Scottish Lg. 1
29/01/2022 Queen's Park 1-1 Airdrieonians -2/+2   Scottish Lg. 1
29/01/2022 Albion Rovers 0-1 Cowdenbeath -14/+14   Scottish Lg. 2
29/01/2022 Annan Athletic 0-0 Stirling Albion -6/+6   Scottish Lg. 2
29/01/2022 Kelty Hearts 3-2 Stranraer -3/+3   Scottish Lg. 2
29/01/2022 Stenhousemuir 2-1 Elgin City +5/-5   Scottish Lg. 2
29/01/2022 Bo'ness United 0-0 Edinburgh University -10/+10   Lowland Lg.
29/01/2022 Broomhill 3-3 Spartans +2/-2   Lowland Lg.
29/01/2022 Caledonian Braves 3-1 Berwick Rangers +9/-9   Lowland Lg.
29/01/2022 Celtic U20 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic -9/+9   Lowland Lg.
29/01/2022 Civil Service Strollers 0-1 Rangers U20 -2/+2   Lowland Lg.
29/01/2022 Dalbeattie Star 1-2 Gala Fairydean Rovers -8/+8   Lowland Lg.
29/01/2022 East Kilbride 0-0 Vale of Leithen -14/+14   Lowland Lg.
29/01/2022 University of Stirling 0-0 Cumbernauld Colts -6/+6   Lowland Lg.
29/01/2022 Crossgates Primrose 1-0 Broxburn Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-1 Blackburn United -6/+6   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-2 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Linlithgow Rose 2-1 Camelon Juniors -8/+8   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Newtongrange Star 1-3 Sauchie Juniors -14/+14   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Tranent Juniors 3-0 Tynecastle +4/-4   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Whitehill Welfare 1-5 Jeanfield Swifts -12/+12   EoS Lg. Premier
29/01/2022 Dundee Saint James 1-5 Carnoustie Panmure -5/+5   Midlands Lg.
29/01/2022 Forfar West End 1-1 Arbroath Victoria -4/+4   Midlands Lg.
29/01/2022 Letham 3-1 Coupar Angus -4/+4   Midlands Lg.
29/01/2022 Lochee United 2-1 Lochee Harp -9/+9   Midlands Lg.
29/01/2022 Loch Ness 3-2 Alness United ±0/±0   North Caledonian Lg.
29/01/2022 Abbey Vale 8-0 Wigtown & Bladnoch +5/-5   SoS Lg.
29/01/2022 Creetown 4-1 Caledonian Braves Reserves +16/-16   SoS Lg.
29/01/2022 Lochar Thistle 1-5 Nithsdale Wanderers -20/+20   SoS Lg.
29/01/2022 Mid Annandale 1-1 Lochmaben -4/+4   SoS Lg.
29/01/2022 Stranraer Reserves 2-2 Newton Stewart -8/+8   SoS Lg.
29/01/2022 Threave Rovers 2-4 Saint Cuthbert Wanderers -18/+18   SoS Lg.
29/01/2022 Banks o' Dee 0-3 East Craigie -33/+33 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Downfield 1-2 Dyce Juniors -5/+5 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Dundee North End p 1-1 Montrose Roselea -8/+8 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Forfar United p 2-2 Buchanhaven Hearts -4/+4 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Glentanar 1-3 Broughty Athletic +7/-7 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Tayport 1-0 Fraserburgh United -8/+8 Inter-Regional Cup
29/01/2022 Coldstream 0-5 Thornton Hibs -37/+37   EoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Dunipace 2-0 Arniston Rangers -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Craigroyston 2-5 Haddington Athletic ±0/±0   EoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Glenrothes 1-0 Heriot-Watt University ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Luncarty 8-1 Easthouses Lily Miners Welfare +11/-11   EoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Oakley United 3-0 Newburgh Juniors -1/+1   EoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Peebles Rovers 0-4 Burntisland Shipyard -25/+25   EoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Stonehaven 1-0 Longside -4/+4   North Junior 1st Div.
29/01/2022 Arthurlie 5-0 Saltcoats Victoria -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Bellshill Athletic 1-2 Glasgow University -11/+11   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Craigmark Burntonians 5-1 Lugar Boswell Thistle +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Lesmahagow 0-7 Shotts Bon Accord -20/+20   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Maryhill 4-1 Forth Wanderers +22/-22   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Muirkirk Juniors 2-5 Irvine Victoria -36/+36   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Whitletts Victoria 3-3 Johnstone Burgh -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
29/01/2022 Ashfield 1-2 Kello Rovers -17/+17   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Cambuslang Rangers 5-0 Port Glasgow +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Gartcairn 6-0 Newmains United +2/-2   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Glasgow United 2-1 Ardeer Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Renfrew 2-2 Dalry Thistle -11/+11   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Royal Albert 0-4 Thorniewood United -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Carluke Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
29/01/2022 East Kilbride Thistle 0-2 Drumchapel United -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Kilsyth Rangers 0-3 Wishaw -36/+36   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Neilston 8-0 Glasgow Perthshire +16/-16   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Petershill 2-0 Ardrossan Winton Rovers -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Vale of Clyde 1-1 Lanark United -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Yoker Athletic 3-3 Vale of Leven -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
29/01/2022 Edinburgh United 1-0 Leith Athletic +14/-14   King Cup
29/01/2022 Armadale Thistle 6-0 Pumpherston +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
29/01/2022 Edinburgh College 0-2 Livingston United -8/+8   EoS Lg. Div. 2X
29/01/2022 Fauldhouse United 0-4 Syngenta -20/+20   EoS Lg. Div. 2X
29/01/2022 Stoneyburn 2-3 Bo'ness Athletic +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
29/01/2022 Whitburn 5-1 West Calder United +5/-5   EoS Lg. Div. 2X
29/01/2022 Campbeltown Pupils 0-2 Finnart ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
29/01/2022 Harmony Row 2-1 Kilsyth Athletic +6/-6   WoS Lg. Div. 4
29/01/2022 Glenvale 1-3 Saint Peter's -13/+13   WoS Lg. Div. 4
29/01/2022 Harthill Royal 1-2 BSC Glasgow -17/+17   WoS Lg. Div. 4
29/01/2022 Beith Juniors 1-2 Auchinleck Talbot -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Blantyre Victoria 0-2 Troon -11/+11   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Cumbernauld United 4-1 Irvine Meadow +25/-25   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Cumnock Juniors 3-1 Rossvale +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Darvel 2-1 Glenafton Athletic -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Hurlford United 1-1 Kilwinning Rangers -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Kilbirnie Ladeside 1-1 Kirkintilloch Rob Roy -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Pollok 1-0 Benburb -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/01/2022 Rutherglen Glencairn 3-0 Bonnyton Thistle +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/01/2022 Greenock Morton 2-2 Raith Rovers -1/+1   Scottish Champ.
28/01/2022 Bonnyrigg Rose Athletic U20 1-2 East Fife U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 Caledonian Braves U20 0-6 Alloa Athletic U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 Civil Service Strollers U20 0-0 Kelty Hearts U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 Gala Fairydean Rovers U20 1-4 East Kilbride U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 Stirling Albion U20 5-2 Cumbernauld Colts U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 University of Stirling U20 2-1 Spartans U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
28/01/2022 Camelon Juniors U20 1-2 Musselburgh Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
28/01/2022 Edinburgh College U20 2-2 Kennoway Star Hearts U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
28/01/2022 Preston Athletic U20 7-0 Heriot-Watt University U20 +31/-31   Lowland Dev. Lg. B
28/01/2022 Sauchie Juniors U20 5-3 Armadale Thistle U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
28/01/2022 Whitehill Welfare U20 0-2 Edinburgh University U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. B
28/01/2022 Dalkeith Thistle U20 3-1 Fauldhouse United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
28/01/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 3-1 Oakley United U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
28/01/2022 Leith Athletic U20 4-0 Blackburn United U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. C
28/01/2022 Newtongrange Star U20 7-0 Tynecastle U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. C
28/01/2022 East Kilbride Thistle U20 1-3 Kirkintilloch Rob Roy U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Forth Wanderers U20 1-2 Cambuslang Rangers U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Glasgow United U20 2-5 Glenvale U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Mid Annandale U20 3-4 Carluke Rovers U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Saint Peter's U20 7-0 Bellshill Athletic U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Shotts Bon Accord U20 2-4 Blantyre Victoria U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
28/01/2022 Drumchapel United U20 4-5 BSC Glasgow U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Johnstone Burgh U20 5-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Maryhill U20 1-4 Clydebank U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Pollok U20 4-1 Gartcairn U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Saint Anthony's U20 6-1 Rossvale U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Vale of Leven U20 0-4 Benburb U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Yoker Athletic U20 4-3 Ashfield U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. E
28/01/2022 Arthurlie U20 3-0 Whitletts Victoria U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
28/01/2022 Beith Juniors U20 8-1 Largs Thistle U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. F
28/01/2022 Troon U20 0-3 Irvine Meadow U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. F
28/01/2022 Girvan 1-1 Maybole Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
28/01/2022 Bonnyton Thistle U20 2-2 p Edinburgh United U20 -5/+5   Lowland Dev. KO Cup (East)
28/01/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 p 3-3 Glenrothes U20 -6/+6   Lowland Dev. KO Cup (East)
28/01/2022 Broomhill U20 0-4 Edinburgh City U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
26/01/2022 Dundee United 2-1 Ross County +5/-5   Scottish Premier
26/01/2022 Heart of Midlothian 1-2 Celtic -6/+6   Scottish Premier
26/01/2022 Motherwell 0-0 Hibernian ±0/±0   Scottish Premier
26/01/2022 Rangers 1-0 Livingston -6/+6   Scottish Premier
26/01/2022 Saint Johnstone 0-0 Dundee -4/+4   Scottish Premier
26/01/2022 Dundonald Bluebell 1-0 Syngenta -2/+2 EoS Qualifying Cup
26/01/2022 Darvel 7-0 Muirkirk Juniors +3/-3   WoS Lg. Cup
25/01/2022 Saint Mirren 1-0 Aberdeen +4/-4   Scottish Premier
25/01/2022 Clyde 2-2 Airdrieonians +2/-2   Scottish Lg. 1
25/01/2022 Elgin City 2-0 Kelty Hearts +22/-22   Scottish Lg. 2
25/01/2022 Civil Service Strollers p 0-0 Armadale Thistle -6/+6   EoS Qualifying Cup
25/01/2022 Coldstream 4-2 Tweedmouth Rangers -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
24/01/2022 Golspie Sutherland 0-1 Saint Duthus -17/+17   North Caledonian Lg.
24/01/2022 Buckie Thistle U20 0-2 Fraserburgh U20 -6/+6   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/01/2022 Formartine United U20 1-0 Dyce Juniors U20 -5/+5   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/01/2022 Huntly U20 2-6 Deveronvale U20 -38/+38   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/01/2022 Turriff United U20 4-1 Inverurie Loco Works U20 +26/-26   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/01/2022 Alloa Athletic U20 6-0 Gala Fairydean Rovers U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
22/01/2022 Aberdeen 3-0 Edinburgh City -1/+1   Scottish FA Cup
22/01/2022 Alloa Athletic 1-2 Celtic +7/-7   Scottish FA Cup
22/01/2022 Arbroath 3-0 Darvel +3/-3   Scottish FA Cup
22/01/2022 Auchinleck Talbot 0-5 Heart of Midlothian -15/+15   Scottish FA Cup
22/01/2022 Ayr United 0-2 Saint Mirren -8/+8   Scottish FA Cup
22/01/2022 Banks o' Dee 0-3 Raith Rovers -11/+11   Scottish FA Cup
22/01/2022 Clydebank 3-4 Annan Athletic -6/+6   Scottish FA Cup
22/01/2022 Dumbarton 0-1 Dundee +3/-3   Scottish FA Cup
22/01/2022 Kelty Hearts 1-0 Saint Johnstone +10/-10   Scottish FA Cup
22/01/2022 Kilmarnock 1-2 Dundee United -11/+11   Scottish FA Cup
22/01/2022 Livingston 1-0 Ross County +4/-4   Scottish FA Cup
22/01/2022 Motherwell 2-1 Greenock Morton -2/+2   Scottish FA Cup
22/01/2022 Partick Thistle 1-0 Airdrieonians -2/+2   Scottish FA Cup
22/01/2022 Peterhead p 2-2 East Kilbride -5/+5   Scottish FA Cup
22/01/2022 Dunfermline Athletic 1-1 Inverness Caledonian Thistle +2/-2   Scottish Champ.
22/01/2022 Clyde 1-1 Queen's Park +1/-1   Scottish Lg. 1
22/01/2022 East Fife 0-2 Falkirk -13/+13   Scottish Lg. 1
22/01/2022 Cowdenbeath 0-1 Stranraer -6/+6   Scottish Lg. 2
22/01/2022 Brora Rangers 0-2 Brechin City -23/+23   Highland Lg.
22/01/2022 Buckie Thistle 4-1 Fort William -4/+4   Highland Lg.
22/01/2022 Clachnacuddin 0-1 Keith -10/+10   Highland Lg.
22/01/2022 Formartine United 1-3 Inverurie Loco Works -19/+19   Highland Lg.
22/01/2022 Forres Mechanics 2-3 Nairn County -8/+8   Highland Lg.
22/01/2022 Huntly 1-2 Fraserburgh +4/-4   Highland Lg.
22/01/2022 Lossiemouth 2-1 Turriff United +1/-1   Highland Lg.
22/01/2022 Strathspey Thistle 1-1 Deveronvale +2/-2   Highland Lg.
22/01/2022 Wick Academy 1-2 Rothes +1/-1   Highland Lg.
22/01/2022 Edinburgh University 0-6 Celtic U20 -11/+11   Lowland Lg.
22/01/2022 Spartans 4-2 Civil Service Strollers +7/-7   Lowland Lg.
22/01/2022 University of Stirling 3-1 Gala Fairydean Rovers +10/-10   Lowland Lg.
22/01/2022 Hill of Beath Hawthorn 4-2 Berwick Rangers +15/-15   EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Leith Athletic 0-0 p Haddington Athletic -4/+4   EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Linlithgow Rose 5-0 Penicuik Athletic +18/-18 EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Preston Athletic 0-1 Kinnoull -12/+12   EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Sauchie Juniors 2-2 p Bo'ness United -3/+3   EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Tranent Juniors 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic -17/+17   EoS Qualifying Cup
22/01/2022 Camelon Juniors 2-1 Tynecastle +6/-6   EoS Lg. Premier
22/01/2022 Crossgates Primrose 3-2 Musselburgh Athletic +4/-4   EoS Lg. Premier
22/01/2022 Dundonald Bluebell 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -6/+6   EoS Lg. Premier
22/01/2022 Jeanfield Swifts 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +7/-7   EoS Lg. Premier
22/01/2022 Blairgowrie 6-1 Letham +21/-21   Midlands Lg.
22/01/2022 Brechin Victoria 0-3 Forfar West End -20/+20   Midlands Lg.
22/01/2022 Carnoustie Panmure 2-1 Lochee United +5/-5   Midlands Lg.
22/01/2022 Dundee North End 6-0 Coupar Angus ±0/±0   Midlands Lg.
22/01/2022 Dundee Violet 2-0 Scone Thistle -2/+2   Midlands Lg.
22/01/2022 East Craigie 7-1 Dundee Saint James +3/-3   Midlands Lg.
22/01/2022 Lochee Harp 1-2 Arbroath Victoria -11/+11   Midlands Lg.
22/01/2022 Tayport 3-1 Downfield ±0/±0   Midlands Lg.
22/01/2022 Invergordon 2-0 Alness United +2/-2   North Caledonian Lg.
22/01/2022 Inverness Athletic 2-2 Golspie Sutherland +9/-9   North Caledonian Lg.
22/01/2022 Orkney 0-0 Loch Ness -3/+3   North Caledonian Lg.
22/01/2022 Saint Duthus 2-0 Nairn County Reserves ±0/±0   North Caledonian Lg.
22/01/2022 Dyce Juniors 3-2 Maud -8/+8   North Junior Superlg.
22/01/2022 East End 1-3 Bridge of Don Thistle -11/+11   North Junior Superlg.
22/01/2022 Hermes 2-1 Culter +3/-3   North Junior Superlg.
22/01/2022 Montrose Roselea 6-0 Hall Russell United +12/-12   North Junior Superlg.
22/01/2022 Nairn Saint Ninian 2-1 Ellon United -1/+1   North Junior Superlg.
22/01/2022 Saint Cuthbert Wanderers 6-3 Wigtown & Bladnoch -3/+3   SoS Lg.
22/01/2022 Abbey Vale 1-4 Caledonian Braves -4/+4 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/01/2022 Mid Annandale 4-5 Stranraer Reserves +2/-2 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/01/2022 Newton Stewart 1-1 p Creetown -4/+4 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/01/2022 Nithsdale Wanderers 3-0 Lochar Thistle +7/-7 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/01/2022 Threave Rovers 2-3 Upper Annandale -20/+20 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/01/2022 Arthurlie 1-0 Glasgow United -7/+7   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Beith Juniors 1-2 Wishaw -23/+23   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Bellshill Athletic p 1-1 Irvine Victoria -9/+9   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Rossvale 1-0 Ashfield -2/+2   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Cambuslang Rangers 4-0 Drumchapel United +18/-18   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Craigmark Burntonians 5-0 Saint Peter's +12/-12   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Dalry Thistle 1-4 Saint Roch's -7/+7   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Forth Wanderers 3-0 Lesmahagow +13/-13   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Harthill Royal 1-2 Greenock Juniors +4/-4   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Kilsyth Rangers 4-1 Glenvale ±0/±0   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Lugar Boswell Thistle 0-7 Ardeer Thistle -32/+32   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Port Glasgow 1-5 Shotts Bon Accord -14/+14   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Vale of Clyde +6/-6   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Thorniewood United 2-1 Blantyre Victoria +3/-3   WoS Lg. Cup
22/01/2022 Arniston Rangers 1-1 Coldstream +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Dalkeith Thistle 2-1 Saint Andrews United +2/-2   EoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Kennoway Star Hearts 0-1 Thornton Hibs -10/+10   EoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-1 Dunipace +32/-32   EoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Ormiston 1-3 Rosyth -4/+4   EoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Glenrothes 3-0 Lochgelly Albert ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Hawick Royal Albert United 3-0 Peebles Rovers +28/-28   EoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Heriot-Watt University 2-3 Burntisland Shipyard -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Lochore Welfare 5-1 Easthouses Lily Miners Welfare +10/-10   EoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Luncarty 9-1 Newburgh Juniors +7/-7   EoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Aberdeen University 2-1 Fraserburgh United +8/-8   North Junior 1st Div.
22/01/2022 Stoneywood Parkvale 0-2 Stonehaven -22/+22   North Junior 1st Div.
22/01/2022 Sunnybank 0-1 Dufftown -12/+12   North Junior 1st Div.
22/01/2022 Glasgow University 2-1 Muirkirk Juniors +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Maryhill 4-2 Maybole Juniors +15/-15   WoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Saltcoats Victoria 0-6 Johnstone Burgh -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
22/01/2022 Carluke Rovers 1-6 Renfrew -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 Kello Rovers 1-1 Royal Albert -10/+10   WoS Lg. Div. 1B
22/01/2022 East Kilbride Thistle 1-6 Petershill -15/+15   WoS Lg. Div. 1C
22/01/2022 Glasgow Perthshire 1-3 Yoker Athletic -22/+22   WoS Lg. Div. 1C
22/01/2022 Lanark United 1-2 Ardrossan Winton Rovers -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
22/01/2022 Neilston 8-0 Saint Anthony's +15/-15   WoS Lg. Div. 1C
22/01/2022 Bo'ness Athletic 3-0 Tweedmouth Rangers -3/+3   King Cup
22/01/2022 Bathgate Thistle 3-5 Armadale Thistle +2/-2   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 Livingston United 7-3 Fauldhouse United +25/-25   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 Pumpherston 0-4 Whitburn -7/+7   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 Syngenta 2-0 Stoneyburn +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 West Calder United 1-0 Edinburgh College -2/+2   EoS Lg. Div. 2X
22/01/2022 Burghead Thistle 1-3 Newmachar United -18/+18   North Junior 2nd Div.
22/01/2022 Forres Thistle 1-0 Islavale -5/+5   North Junior 2nd Div.
22/01/2022 Rothie Rovers 2-0 New Elgin Juniors -7/+7   North Junior 2nd Div.
22/01/2022 Finnart 4-1 Campbeltown Pupils ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
22/01/2022 Kilsyth Athletic 5-0 BSC Glasgow +5/-5   WoS Lg. Div. 4
22/01/2022 Benburb 4-1 Cumbernauld United +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Irvine Meadow 3-1 Cumnock Juniors +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Kilbirnie Ladeside 1-2 Glenafton Athletic -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Kilwinning Rangers 4-0 Bonnyton Thistle +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-3 Troon -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Largs Thistle 0-2 Pollok -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/01/2022 Rutherglen Glencairn 1-4 Hurlford United -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. D
21/01/2022 Rangers 4-0 Stirling Albion -1/+1   Scottish FA Cup
21/01/2022 Bonnyton Thistle U20 0-7 East Kilbride U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. A
21/01/2022 East Fife U20 5-2 Civil Service Strollers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
21/01/2022 Kelty Hearts U20 2-3 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. A
21/01/2022 Armadale Thistle U20 3-4 Edinburgh United U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Edinburgh College U20 1-2 Glenrothes U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Edinburgh University U20 2-3 Preston Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Kennoway Star Hearts U20 1-0 Edinburgh South U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Musselburgh Athletic U20 2-0 Whitehill Welfare U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Penicuik Athletic U20 10-0 Camelon Juniors U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. B
21/01/2022 Fauldhouse United U20 1-3 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
21/01/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 3-0 Dalkeith Thistle U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. C
21/01/2022 Newtongrange Star U20 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
21/01/2022 Oakley United U20 4-0 Livingston United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
21/01/2022 Tynecastle U20 2-2 Craigroyston U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
21/01/2022 Rossvale U20 1-12 Drumchapel United U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. E
21/01/2022 Gartcairn U20 9-6 Yoker Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. E
21/01/2022 Cumnock Juniors U20 0-2 Whitletts Victoria U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
21/01/2022 Blackburn United U20 4-2 Spartans U20 +24/-24   Lowland Dev. KO Cup (East)
21/01/2022 Broomhill U20 1-2 Jeanfield Swifts U20 -12/+12   Lowland Dev. KO Cup (East)
21/01/2022 Cumbernauld Colts U20 5-2 Caledonian Braves U20 +7/-7   Lowland Dev. KO Cup (East)
21/01/2022 Leith Athletic U20 1-3 University of Stirling U20 +1/-1   Lowland Dev. KO Cup (East)
21/01/2022 Sauchie Juniors U20 3-0 Edinburgh City U20 +30/-30   Lowland Dev. KO Cup (East)
21/01/2022 Blantyre Victoria U20 9-3 Port Glasgow U20 +12/-12   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 BSC Glasgow U20 3-3 p Ardeer Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Carluke Rovers U20 1-7 Saint Cadoc's Youth Club U20 -18/+18   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Clydebank U20 2-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 -5/+5   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 East Kilbride Thistle U20 3-1 Saint Roch's U20 +6/-6   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Glasgow United U20 1-1 p Forth Wanderers U20 -3/+3   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Neilston U20 2-4 Beith Juniors U20 -11/+11   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Pollok U20 1-1 p Auchinleck Talbot U20 -8/+8   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Vale of Leven U20 4-1 Glenvale U20 +3/-3   Lowland Dev. KO Cup (West)
21/01/2022 Johnstone Burgh U20 2-1 Irvine Meadow U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
20/01/2022 Hibernian 1-0 Cove Rangers -3/+3   Scottish FA Cup
19/01/2022 Tayport 4-1 Forfar United -2/+2   Midlands Lg.
18/01/2022 Aberdeen 1-1 Rangers +5/-5   Scottish Premier
18/01/2022 Dundee United 1-2 Saint Mirren -10/+10   Scottish Premier
18/01/2022 Heart of Midlothian 2-0 Saint Johnstone +4/-4   Scottish Premier
18/01/2022 Livingston 2-0 Dundee +8/-8   Scottish Premier
18/01/2022 Ross County 3-1 Motherwell +10/-10   Scottish Premier
18/01/2022 Partick Thistle Reserves 1-2 Queen's Park Reserves -12/+12   Glasgow Cup
18/01/2022 Queen of the South 6-1 Saint Cuthbert Wanderers +1/-1 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
17/01/2022 Celtic 2-0 Hibernian +3/-3   Scottish Premier
17/01/2022 Preston Athletic U20 3-5 East Fife U20 -21/+21   Lowland Dev. KO Cup (East)
15/01/2022 Ayr United 0-2 Greenock Morton -17/+17   Scottish Champ.
15/01/2022 Dunfermline Athletic 1-0 Hamilton Academical +5/-5   Scottish Champ.
15/01/2022 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Queen of the South -8/+8   Scottish Champ.
15/01/2022 Raith Rovers 1-2 Arbroath -8/+8   Scottish Champ.
15/01/2022 Airdrieonians 3-2 Falkirk -1/+1   Scottish Lg. 1
15/01/2022 Alloa Athletic 1-1 Queen's Park ±0/±0   Scottish Lg. 1
15/01/2022 Cove Rangers 1-0 Montrose ±0/±0   Scottish Lg. 1
15/01/2022 Dumbarton 2-0 East Fife +11/-11   Scottish Lg. 1
15/01/2022 Peterhead 1-1 Clyde -4/+4   Scottish Lg. 1
15/01/2022 Annan Athletic 2-2 Forfar Athletic -3/+3   Scottish Lg. 2
15/01/2022 Elgin City 1-1 Albion Rovers -3/+3   Scottish Lg. 2
15/01/2022 Kelty Hearts 2-2 Edinburgh City -9/+9   Scottish Lg. 2
15/01/2022 Stenhousemuir 0-2 Cowdenbeath -24/+24   Scottish Lg. 2
15/01/2022 Stranraer 3-3 Stirling Albion -3/+3   Scottish Lg. 2
15/01/2022 Brechin City 4-0 Fort William -1/+1   Highland Lg.
15/01/2022 Buckie Thistle 4-0 Formartine United +13/-13   Highland Lg.
15/01/2022 Deveronvale 3-4 Wick Academy -10/+10   Highland Lg.
15/01/2022 Inverurie Loco Works 0-2 Fraserburgh -10/+10   Highland Lg.
15/01/2022 Keith 5-1 Strathspey Thistle +14/-14   Highland Lg.
15/01/2022 Lossiemouth 0-0 Forres Mechanics +2/-2   Highland Lg.
15/01/2022 Nairn County 0-3 Brora Rangers -7/+7   Highland Lg.
15/01/2022 Rothes 3-0 Huntly +4/-4   Highland Lg.
15/01/2022 Turriff United 0-3 Clachnacuddin -20/+20   Highland Lg.
15/01/2022 Berwick Rangers 3-1 Civil Service Strollers +11/-11   Lowland Lg.
15/01/2022 Caledonian Braves 2-2 Rangers U20 +4/-4   Lowland Lg.
15/01/2022 Cumbernauld Colts 4-3 Edinburgh University -2/+2   Lowland Lg.
15/01/2022 Dalbeattie Star 3-2 Broomhill +5/-5   Lowland Lg.
15/01/2022 East Stirlingshire 4-5 East Kilbride -5/+5   Lowland Lg.
15/01/2022 Gala Fairydean Rovers 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic -14/+14   Lowland Lg.
15/01/2022 Gretna 3-3 Celtic U20 +11/-11   Lowland Lg.
15/01/2022 Spartans 8-0 Vale of Leithen +4/-4   Lowland Lg.
15/01/2022 University of Stirling 1-1 Bo'ness United -2/+2   Lowland Lg.
15/01/2022 Darvel 5-1 Cambuslang Rangers +11/-11   South Ch'lge Cup
15/01/2022 Blackburn United 3-3 Lothian Thistle Hutchison Vale +1/-1   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Broxburn Athletic 2-1 Camelon Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Dunbar United 1-1 Newtongrange Star -4/+4   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Dundonald Bluebell 2-1 Crossgates Primrose +2/-2   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Hill of Beath Hawthorn 4-1 Jeanfield Swifts +31/-31   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Musselburgh Athletic 0-1 Whitehill Welfare -18/+18   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Penicuik Athletic 0-3 Tranent Juniors -24/+24   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Sauchie Juniors 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -7/+7   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Tynecastle 1-2 Linlithgow Rose +1/-1   EoS Lg. Premier
15/01/2022 Broughty Athletic 1-3 Dundee North End -23/+23   Midlands Lg.
15/01/2022 Coupar Angus 0-7 Brechin Victoria -16/+16   Midlands Lg.
15/01/2022 Downfield 0-5 Carnoustie Panmure -14/+14   Midlands Lg.
15/01/2022 Dundee Violet 1-5 East Craigie -5/+5   Midlands Lg.
15/01/2022 Forfar West End 0-1 Lochee Harp -12/+12   Midlands Lg.
15/01/2022 Kirriemuir Thistle 3-2 Blairgowrie ±0/±0   Midlands Lg.
15/01/2022 Letham 3-0 Dundee Saint James +17/-17   Midlands Lg.
15/01/2022 Lochee United 3-0 Forfar United -4/+4   Midlands Lg.
15/01/2022 Scone Thistle 1-6 Tayport -4/+4   Midlands Lg.
15/01/2022 Bonar Bridge 1-0 Nairn County Reserves +15/-15   North Caledonian Lg.
15/01/2022 Golspie Sutherland 2-1 Loch Ness -3/+3   North Caledonian Lg.
15/01/2022 Invergordon 2-1 Inverness Athletic -8/+8   North Caledonian Lg.
15/01/2022 Orkney 4-1 Halkirk United +18/-18   North Caledonian Lg.
15/01/2022 Thurso 1-2 Saint Duthus -10/+10   North Caledonian Lg.
15/01/2022 Banchory Saint Ternan 1-2 East End -6/+6   North Junior Superlg.
15/01/2022 Colony Park Juniors 1-5 Ellon United -41/+41   North Junior Superlg.
15/01/2022 Culter 2-2 Dyce Juniors -5/+5   North Junior Superlg.
15/01/2022 Maud 1-6 Banks o' Dee -1/+1   North Junior Superlg.
15/01/2022 Montrose Roselea 1-1 Hermes +1/-1   North Junior Superlg.
15/01/2022 Nairn Saint Ninian 0-4 Bridge of Don Thistle -14/+14   North Junior Superlg.
15/01/2022 Abbey Vale 3-0 Lochar Thistle +6/-6   SoS Lg.
15/01/2022 Lochmaben 1-3 Creetown -14/+14   SoS Lg.
15/01/2022 Nithsdale Wanderers 2-2 Newton Stewart -6/+6   SoS Lg.
15/01/2022 Upper Annandale 4-1 Caledonian Braves Reserves +17/-17   SoS Lg.
15/01/2022 Wigtown & Bladnoch 0-5 Threave Rovers -3/+3   SoS Lg.
15/01/2022 Auchinleck Talbot 3-2 Irvine Meadow -4/+4 Scottish Junior Cup
15/01/2022 Shotts Bon Accord 1-0 Rossvale +2/-2 Scottish Junior Cup
15/01/2022 Arniston Rangers 1-1 Rosyth +3/-3   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Coldstream 0-1 Haddington Athletic +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Edinburgh United 2-2 Craigroyston -11/+11   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Kirkcaldy & Dysart 1-0 Kennoway Star Hearts +2/-2   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Leith Athletic 2-0 Dunipace +10/-10   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Saint Andrews United 0-2 Thornton Hibs -13/+13   EoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Burntisland Shipyard 3-0 Lochgelly Albert +7/-7   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Glenrothes 1-1 Lochore Welfare -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Hawick Royal Albert United 1-2 Easthouses Lily Miners Welfare -1/+1   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Kinnoull 5-1 Newburgh Juniors +3/-3   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Oakley United 1-1 Luncarty -3/+3   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Peebles Rovers 0-1 Preston Athletic +3/-3   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 University of Stirling Reserves 3-1 Edinburgh South +10/-10   EoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Aberdeen University 1-2 Stonehaven -1/+1   North Junior 1st Div.
15/01/2022 Dufftown 3-0 Fraserburgh United +15/-15   North Junior 1st Div.
15/01/2022 Longside 1-2 Buchanhaven Hearts -16/+16   North Junior 1st Div.
15/01/2022 Craigmark Burntonians 3-0 Bellshill Athletic +9/-9   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Forth Wanderers 1-2 Arthurlie +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Girvan 1-2 Johnstone Burgh -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Irvine Victoria 1-1 Saltcoats Victoria -9/+9   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Lesmahagow 1-0 Lugar Boswell Thistle -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Maryhill 1-3 Whitletts Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Maybole Juniors 4-1 Glasgow University +10/-10   WoS Lg. Div. 1A
15/01/2022 Gartcairn 6-3 Greenock Juniors +11/-11   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Glasgow United 0-5 Ashfield -43/+43   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Newmains United 1-2 Kello Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Royal Albert 1-2 Port Glasgow +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Saint Cadoc's Youth Club 1-2 Renfrew -15/+15   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Thorniewood United 4-0 Ardeer Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 1B
15/01/2022 Ardrossan Winton Rovers 1-3 Saint Anthony's -19/+19   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Kilsyth Rangers 3-0 East Kilbride Thistle +7/-7   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Larkhall Thistle 2-2 Glasgow Perthshire +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Neilston 5-1 Yoker Athletic +9/-9   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Petershill 2-0 Lanark United -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Saint Roch's 4-0 Vale of Leven +7/-7   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Vale of Clyde 3-5 Wishaw -22/+22   WoS Lg. Div. 1C
15/01/2022 Bathgate Thistle 3-6 Fauldhouse United -13/+13   EoS Lg. Div. 2X
15/01/2022 Bo'ness Athletic 1-0 Edinburgh College -10/+10   EoS Lg. Div. 2X
15/01/2022 Livingston United 2-1 Stoneyburn +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
15/01/2022 Pumpherston 0-3 West Calder United -22/+22   EoS Lg. Div. 2X
15/01/2022 Whitburn 2-3 Armadale Thistle -10/+10   EoS Lg. Div. 2X
15/01/2022 Cruden Bay 0-3 Forres Thistle -15/+15   North Junior 2nd Div.
15/01/2022 Glentanar 2-5 Rothie Rovers ±0/±0   North Junior 2nd Div.
15/01/2022 Newmachar United 3-0 New Elgin Juniors +1/-1   North Junior 2nd Div.
15/01/2022 Whitehills 2-3 Islavale -1/+1   North Junior 2nd Div.
15/01/2022 BSC Glasgow 2-3 Glenvale -4/+4   WoS Lg. Div. 4
15/01/2022 Campbeltown Pupils 1-5 Kilsyth Athletic -10/+10   WoS Lg. Div. 4
15/01/2022 Harmony Row 4-0 Harthill Royal +14/-14   WoS Lg. Div. 4
15/01/2022 Saint Peter's 2-2 Finnart +1/-1   WoS Lg. Div. 4
15/01/2022 Blantyre Victoria 0-1 Pollok +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Clydebank 2-3 Kirkintilloch Rob Roy -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Cumbernauld United 1-1 Rutherglen Glencairn -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Cumnock Juniors 4-2 Largs Thistle +16/-16   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Glenafton Athletic 1-2 Kilwinning Rangers -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Hurlford United 0-2 Beith Juniors -20/+20   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Kilbirnie Ladeside 3-3 Benburb ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/01/2022 Troon 5-3 Bonnyton Thistle ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/01/2022 Partick Thistle 1-1 Kilmarnock -2/+2   Scottish Champ.
14/01/2022 Bonnyrigg Rose Athletic U20 1-2 Edinburgh City U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 Broomhill U20 0-9 Alloa Athletic U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 Civil Service Strollers U20 2-3 Spartans U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 Cumbernauld Colts U20 0-2 East Kilbride U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 Gala Fairydean Rovers U20 3-2 Bonnyton Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 University of Stirling U20 3-1 Stirling Albion U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. A
14/01/2022 Camelon Juniors U20 4-0 Edinburgh College U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Edinburgh United U20 0-3 Heriot-Watt University U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Glenrothes U20 1-3 Kennoway Star Hearts U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Musselburgh Athletic U20 2-0 Edinburgh South U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Sauchie Juniors U20 4-3 Edinburgh University U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Whitehill Welfare U20 1-6 Penicuik Athletic U20 -29/+29   Lowland Dev. Lg. B
14/01/2022 Dalkeith Thistle U20 0-2 Newtongrange Star U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
14/01/2022 Dunipace U20 1-2 Blackburn United U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. C
14/01/2022 Craigroyston U20 2-3 Leith Athletic U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
14/01/2022 Jeanfield Swifts U20 2-3 Oakley United U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. C
14/01/2022 Livingston United U20 1-0 Fauldhouse United U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
14/01/2022 East Kilbride Thistle U20 2-1 Blantyre Victoria U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
14/01/2022 Forth Wanderers U20 3-1 Carluke Rovers U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. D
14/01/2022 Glasgow United U20 1-3 Cambuslang Rangers U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
14/01/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 8-1 Bellshill Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
14/01/2022 Saint Peter's U20 4-0 Glenvale U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
14/01/2022 BSC Glasgow U20 3-5 Rossvale U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. E
14/01/2022 Johnstone Burgh U20 7-2 Gartcairn U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. E
14/01/2022 Maryhill U20 1-1 Ashfield U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
14/01/2022 Pollok U20 1-0 Benburb U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
14/01/2022 Yoker Athletic U20 2-3 Vale of Leven U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
14/01/2022 Arthurlie U20 1-5 Neilston U20 -39/+39   Lowland Dev. Lg. F
14/01/2022 Cumnock Juniors U20 1-3 Auchinleck Talbot U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
14/01/2022 Port Glasgow U20 2-5 Largs Thistle U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
14/01/2022 Mid Annandale U20 1-5 Drumchapel United U20 -6/+6   Lowland Dev. KO Cup (West)
14/01/2022 Saint Anthony's U20 3-3 p Whitletts Victoria U20 +6/-6   Lowland Dev. KO Cup (West)
14/01/2022 Caledonian Braves U20 3-0 Hill of Beath Hawthorn U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
12/01/2022 Edinburgh South 0-0 Heriot-Watt University +1/-1   EoS Lg. Div. 1B
12/01/2022 Heriot-Watt University U20 4-3 Edinburgh University U20 -5/+5   Lowland Dev. KO Cup (East)
10/01/2022 Buckie Thistle U20 2-0 Deveronvale U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
09/01/2022 Celtic U20 2-0 Caledonian Braves +1/-1   Lowland Lg.
08/01/2022 Ayr United 1-0 Arbroath +11/-11   Scottish Champ.
08/01/2022 Greenock Morton 5-0 Dunfermline Athletic +25/-25   Scottish Champ.
08/01/2022 Hamilton Academical 2-2 Partick Thistle +1/-1   Scottish Champ.
08/01/2022 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Raith Rovers -4/+4   Scottish Champ.
08/01/2022 Queen of the South 0-2 Kilmarnock -10/+10   Scottish Champ.
08/01/2022 Airdrieonians 3-0 East Fife +7/-7   Scottish Lg. 1
08/01/2022 Clyde 0-1 Cove Rangers -1/+1   Scottish Lg. 1
08/01/2022 Falkirk 6-2 Dumbarton +16/-16   Scottish Lg. 1
08/01/2022 Montrose 1-1 Alloa Athletic -7/+7   Scottish Lg. 1
08/01/2022 Albion Rovers 1-2 Stenhousemuir -11/+11   Scottish Lg. 2
08/01/2022 Cowdenbeath 1-3 Annan Athletic -8/+8   Scottish Lg. 2
08/01/2022 Forfar Athletic 3-2 Stranraer -1/+1   Scottish Lg. 2
08/01/2022 Stirling Albion 0-3 Kelty Hearts -17/+17   Scottish Lg. 2
08/01/2022 Formartine United 1-0 Brechin City +6/-6   Highland Lg.
08/01/2022 Wick Academy 3-2 Keith +1/-1   Highland Lg.
08/01/2022 Bo'ness United 2-1 Cumbernauld Colts -2/+2   Lowland Lg.
08/01/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 2-2 Spartans -8/+8   Lowland Lg.
08/01/2022 Broomhill 3-1 Gretna ±0/±0   Lowland Lg.
08/01/2022 Civil Service Strollers 1-1 Gala Fairydean Rovers -5/+5   Lowland Lg.
08/01/2022 Edinburgh University 0-3 East Stirlingshire -9/+9   Lowland Lg.
08/01/2022 Crossgates Primrose 1-3 Sauchie Juniors -18/+18   EoS Lg. Premier
08/01/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Broxburn Athletic +5/-5   EoS Lg. Premier
08/01/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-2 Hill of Beath Hawthorn -13/+13   EoS Lg. Premier
08/01/2022 Newtongrange Star 2-0 Musselburgh Athletic +15/-15   EoS Lg. Premier
08/01/2022 Whitehill Welfare 1-5 Penicuik Athletic -10/+10   EoS Lg. Premier
08/01/2022 Carnoustie Panmure 4-0 Scone Thistle -2/+2   Midlands Lg.
08/01/2022 Tayport 4-1 Dundee Violet +2/-2   Midlands Lg.
08/01/2022 Halkirk United 4-2 Invergordon +16/-16   North Caledonian Lg.
08/01/2022 Nairn County Reserves 1-5 Loch Ness -18/+18   North Caledonian Lg.
08/01/2022 Orkney 3-2 Alness United +1/-1   North Caledonian Lg.
08/01/2022 Culter 2-0 East End +2/-2   North Junior Superlg.
08/01/2022 Deveronside 0-6 Montrose Roselea -20/+20   North Junior Superlg.
08/01/2022 Hall Russell United 0-8 Banks o' Dee -4/+4   North Junior Superlg.
08/01/2022 Hermes 2-3 Banchory Saint Ternan -20/+20   North Junior Superlg.
08/01/2022 Craigmark Burntonians 0-2 Auchinleck Talbot +3/-3   Scottish Junior Cup
08/01/2022 Craigroyston 2-11 Dunipace -8/+8   EoS Lg. Div. 1A
08/01/2022 Edinburgh United 1-1 Leith Athletic +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
08/01/2022 Kirkcaldy & Dysart 3-1 Saint Andrews United +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
08/01/2022 Rosyth 4-2 Dalkeith Thistle +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
08/01/2022 Newburgh Juniors 0-0 Luncarty +10/-10   EoS Lg. Div. 1B
08/01/2022 Preston Athletic 8-0 Hawick Royal Albert United +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
08/01/2022 Buchanhaven Hearts 1-1 Dufftown +4/-4   North Junior 1st Div.
08/01/2022 Longside 0-3 Aberdeen University -35/+35   North Junior 1st Div.
08/01/2022 Stoneywood Parkvale 1-2 Sunnybank -16/+16   North Junior 1st Div.
08/01/2022 Girvan 0-2 Whitletts Victoria -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
08/01/2022 Glasgow United 3-1 Port Glasgow +4/-4   WoS Lg. Div. 1B
08/01/2022 Ardrossan Winton Rovers 2-6 Glasgow Perthshire -32/+32   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Drumchapel United 2-3 Petershill -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Neilston 1-0 Kilsyth Rangers +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Saint Anthony's 2-1 Larkhall Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Vale of Leven 0-1 Wishaw -11/+11   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Yoker Athletic 1-2 Vale of Clyde -11/+11   WoS Lg. Div. 1C
08/01/2022 Edinburgh College 1-0 Syngenta +20/-20   EoS Lg. Div. 2X
08/01/2022 Forres Thistle 6-1 Whitehills +4/-4   North Junior 2nd Div.
08/01/2022 Kilsyth Athletic 2-1 Harmony Row ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
08/01/2022 Benburb 4-0 Clydebank +33/-33   WoS Dev. Lg. Conf. D
08/01/2022 Cumnock Juniors 2-1 Kilbirnie Ladeside +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
08/01/2022 Irvine Meadow 3-0 Rutherglen Glencairn +11/-11   WoS Dev. Lg. Conf. D
08/01/2022 Largs Thistle 1-0 Cumbernauld United ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
08/01/2022 Pollok 6-0 Bonnyton Thistle +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/01/2022 Edinburgh City 2-2 Elgin City -3/+3   Scottish Lg. 2
07/01/2022 Bo'ness Athletic 4-2 Arniston Rangers -5/+5   EoS Qualifying Cup
07/01/2022 Camelon Juniors U20 5-2 Edinburgh South U20 +9/-9   Lowland Dev. KO Cup (East)
07/01/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-2 Bonnyrigg Rose Athletic U20 +2/-2   Lowland Dev. KO Cup (East)
07/01/2022 Kelty Hearts U20 1-0 Musselburgh Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. KO Cup (East)
07/01/2022 Newtongrange Star U20 p 2-2 Penicuik Athletic U20 +5/-5   Lowland Dev. KO Cup (East)
07/01/2022 Whitehill Welfare U20 2-2 p Civil Service Strollers U20 -2/+2   Lowland Dev. KO Cup (East)
07/01/2022 Troon U20 1-4 Benburb U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
05/01/2022 Leith Athletic 5-0 Craigroyston +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
03/01/2022 Brechin City 3-5 Fraserburgh -16/+16   Highland Lg.
03/01/2022 Turriff United 2-3 Wick Academy -3/+3   Highland Lg.
03/01/2022 Gretna 2-1 Dalbeattie Star +12/-12   Lowland Lg.
02/01/2022 Arbroath 0-0 Inverness Caledonian Thistle -5/+5   Scottish Champ.
02/01/2022 Queen of the South 0-3 Hamilton Academical -27/+27   Scottish Champ.
02/01/2022 Raith Rovers 0-0 Dunfermline Athletic -7/+7   Scottish Champ.
02/01/2022 Dumbarton 0-1 Airdrieonians -3/+3   Scottish Lg. 1
02/01/2022 East Fife 0-2 Montrose -9/+9   Scottish Lg. 1
02/01/2022 Peterhead 0-1 Cove Rangers -3/+3   Scottish Lg. 1
02/01/2022 Elgin City 1-0 Forfar Athletic +10/-10   Scottish Lg. 2
02/01/2022 Stenhousemuir 1-2 Stirling Albion -9/+9   Scottish Lg. 2
02/01/2022 Stranraer 1-1 Annan Athletic ±0/±0   Scottish Lg. 2
01/01/2022 Caledonian Braves 3-0 Broomhill +14/-14   Lowland Lg.
01/01/2022 University of Stirling 3-2 Edinburgh University -5/+5   Lowland Lg.
01/01/2022 Armadale Thistle 4-0 Bathgate Thistle +2/-2   EoS Lg. Div. 2X