SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
MAY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/05/2023 Carnoustie Panmure 2-0 Dundee North End +7/-7 Midlands Lg. Cup
31/05/2023 University of Stirling U20 3-1 Kelty Hearts U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
30/05/2023 Dunipace 3-2 Linlithgow Rose +20/-20 EoS Lg. Cup
30/05/2023 Benburb U20 p 3-3 Johnstone Burgh U20 -1/+1 Lowland Dev. KO Cup (West)
29/05/2023 Civil Service Strollers U20 1-4 University of Stirling U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
29/05/2023 Spartans U20 5-1 Kelty Hearts U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
29/05/2023 Edinburgh College U20 2-3 Haddington Athletic U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
29/05/2023 Fauldhouse United U20 3-4 Haddington Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
29/05/2023 Irvine Meadow U20 0-6 Saint Cadoc's Youth Club U20 -41/+41   Lowland Dev. Lg. F
29/05/2023 Blantyre Victoria U20 7-2 Bellshill Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. G
29/05/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 3-3 Gartcairn U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
29/05/2023 East Kilbride U20 4-4 p Open Goal Broomhill U20 +3/-3 Lowland Dev. KO Cup (East)
28/05/2023 Kilmarnock 3-1 Ross County +9/-9   Scottish Premier
28/05/2023 Motherwell 3-2 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
28/05/2023 Saint Johnstone 2-0 Livingston +8/-8   Scottish Premier
28/05/2023 Spartans 2-1 Drumchapel United ±0/±0 South Ch'lge Cup
27/05/2023 Celtic 5-0 Aberdeen +11/-11   Scottish Premier
27/05/2023 Heart of Midlothian 1-1 Hibernian -4/+4   Scottish Premier
27/05/2023 Saint Mirren 0-3 Rangers -10/+10   Scottish Premier
27/05/2023 Broughty Athletic 5-2 Scone Thistle -2/+2   Midlands Lg.
27/05/2023 Carnoustie Panmure 8-1 Blairgowrie +4/-4   Midlands Lg.
27/05/2023 Downfield 1-1 Dundee Saint James -12/+12   Midlands Lg.
27/05/2023 Dundee Violet 3-3 Tayport +4/-4   Midlands Lg.
27/05/2023 Caledonian Braves 3-1 Dalbeattie Star -3/+3 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
27/05/2023 Burntisland Shipyard 1-4 Rosyth -17/+17   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Coldstream 3-4 Lochore Welfare -8/+8   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Dunbar United 2-1 Camelon Juniors -1/+1   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Kennoway Star Hearts 1-4 Luncarty -8/+8   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Kirkcaldy & Dysart 4-0 Dunipace +24/-24   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Newtongrange Star 5-3 Glenrothes +10/-10   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Preston Athletic 1-3 Kinnoull -16/+16   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Whitehill Welfare 0-0 Leith Athletic -6/+6   EoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Banks o' Dee Juniors 1-2 Buchanhaven Hearts -12/+12   North Junior Champ.
27/05/2023 Fraserburgh United 5-0 Lossiemouth United +5/-5   North Junior Champ.
27/05/2023 Rothie Rovers 1-1 Cruden Bay -13/+13   North Junior Champ.
27/05/2023 Benburb 1-1 Gartcairn +1/-1   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Blantyre Victoria 2-3 Johnstone Burgh -14/+14   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Bonnyton Thistle 1-6 Saint Cadoc's Youth Club -17/+17   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Cumbernauld United 2-3 Rossvale -11/+11   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Neilston 1-0 Shotts Bon Accord +4/-4   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Rutherglen Glencairn 6-0 Kilbirnie Ladeside +30/-30   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Thorniewood United 3-4 Saint Roch's -9/+9   WoS Lg. Div. 1
27/05/2023 Craigroyston 3-2 Hawick Royal Albert -1/+1   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Heriot-Watt University 4-1 Whitburn +25/-25   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Lochgelly Albert 0-6 Ormiston Primrose -35/+35   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Newburgh Juniors 4-4 Tweedmouth Rangers ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Peebles Rovers 2-1 University of Stirling Reserves +7/-7   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Saint Andrews United 3-2 Arniston Rangers -3/+3   EoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Ardeer Thistle 2-2 Kilsyth Rangers ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Ashfield 6-0 Muirkirk Juniors +13/-13   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Forth Wanderers 2-3 Yoker Athletic -8/+8   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Glasgow Perthshire 3-1 Glasgow United ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Glasgow University 2-5 Craigmark Burntonians -15/+15   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Greenock Juniors 2-3 Wishaw -7/+7   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Maryhill 2-2 Saint Anthony's -4/+4   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Renfrew 4-1 Maybole Juniors +13/-13   WoS Lg. Div. 2
27/05/2023 Armadale Thistle 2-2 Bo'ness Athletic +7/-7   EoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Fauldhouse United 1-3 Pumpherston -16/+16   EoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Livingston United 1-1 Stoneyburn ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
27/05/2023 West Calder United 3-4 Edinburgh College -13/+13   EoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Bellshill Athletic 2-1 Ardrossan Winton Rovers +10/-10   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Dalry Thistle 0-1 Lesmahagow -1/+1   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 East Kilbride Thistle 0-4 Lugar Boswell Thistle -27/+27   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Girvan 3-1 Royal Albert -1/+1   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Lanark United 1-4 Finnart -32/+32   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Larkhall Thistle 2-1 Kello Rovers -4/+4   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Newmains United 0-6 Vale of Clyde -7/+7   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Saltcoats Victoria 1-4 Carluke Rovers -16/+16   WoS Lg. Div. 3
27/05/2023 Vale of Leven 2-3 Irvine Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 3
26/05/2023 Ayr United 0-5 Partick Thistle -31/+31   Scottish Prem/Champ PO
26/05/2023 Spartans U20 5-2 East Fife U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
26/05/2023 Blackburn United U20 2-2 Jeanfield Swifts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
26/05/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 1-5 Dunipace U20 -37/+37   Lowland Dev. Lg. B
26/05/2023 Newtongrange Star U20 2-0 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
26/05/2023 Tynecastle U20 0-7 Glenrothes U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. D
26/05/2023 Saint Peter's U20 3-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
26/05/2023 Blantyre Victoria U20 2-0 Easterhouse Football Academy U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. G
26/05/2023 Newmains United U20 0-2 Gartcairn U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
26/05/2023 Clydebank U20 4-1 Benburb U20 +27/-27 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
24/05/2023 Aberdeen 3-0 Saint Mirren +13/-13   Scottish Premier
24/05/2023 Dundee United 0-3 Kilmarnock -25/+25   Scottish Premier
24/05/2023 Hibernian 4-2 Celtic +25/-25   Scottish Premier
24/05/2023 Livingston 1-1 Motherwell +2/-2   Scottish Premier
24/05/2023 Rangers 2-2 Heart of Midlothian -9/+9   Scottish Premier
24/05/2023 Ross County 3-3 Saint Johnstone -4/+4   Scottish Premier
24/05/2023 Broughty Athletic 7-2 Forfar United +4/-4 Midlands Lg. Cup
24/05/2023 Kirriemuir Thistle 0-2 Carnoustie Panmure -7/+7 Midlands Lg. Cup
24/05/2023 Whitletts Victoria 1-3 Drumchapel United -14/+14   WoS Lg. Div. 1
24/05/2023 Craigmark Burntonians 8-2 Wishaw +18/-18   WoS Lg. Div. 2
24/05/2023 Forth Wanderers 2-1 Glasgow United -5/+5   WoS Lg. Div. 2
24/05/2023 Maybole Juniors 2-2 Ardeer Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 2
24/05/2023 Bathgate Thistle 0-1 Harthill Royal -15/+15   EoS Lg. Div. 3
24/05/2023 East Kilbride Thistle 0-3 Vale of Leven -16/+16   WoS Lg. Div. 3
24/05/2023 Newmains United 1-2 Irvine Victoria +4/-4   WoS Lg. Div. 3
24/05/2023 Royal Albert 1-2 Dalry Thistle ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
23/05/2023 Dunipace 4-0 Penicuik Athletic +34/-34 EoS Lg. Cup
23/05/2023 Haddington Athletic 0-1 Bo'ness Athletic -8/+8 EoS Lg. Cup
23/05/2023 Kinnoull 1-0 Lochore Welfare -2/+2   EoS Lg. Div. 1
23/05/2023 Stirling Albion U20 1-8 Open Goal Broomhill U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. A
23/05/2023 Benburb U20 4-0 Whitletts Victoria U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
23/05/2023 Aberdeen University 0-3 Rothie Rovers -9/+9   North Junior Champ.
23/05/2023 Islavale 4-0 Lossiemouth United +11/-11   North Junior Champ.
23/05/2023 Thornton Hibs 1-4 Whitburn -15/+15   EoS Lg. Div. 2
22/05/2023 Alloa Athletic U20 2-1 East Fife U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
22/05/2023 Spartans U20 1-1 Cumbernauld Colts U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
22/05/2023 University of Stirling U20 1-1 East Kilbride U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
22/05/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-0 Saint Andrews United U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
22/05/2023 Edinburgh College U20 0-1 Fauldhouse United U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
22/05/2023 Maryhill U20 3-4 Clydebank U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
22/05/2023 Yoker Athletic U20 3-4 Johnstone Burgh U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
22/05/2023 Dalry Thistle 1-1 Larkhall Thistle +6/-6   WoS Lg. Div. 3
22/05/2023 Royal Albert 1-3 Finnart -3/+3   WoS Lg. Div. 3
22/05/2023 Saltcoats Victoria 0-3 Bellshill Athletic -5/+5   WoS Lg. Div. 3
22/05/2023 Vale of Clyde 7-0 Girvan +11/-11   WoS Lg. Div. 3
21/05/2023 Hibernian 1-3 Rangers -6/+6   Scottish Premier
21/05/2023 University of Stirling 3-2 Sauchie Juniors +3/-3 EoS Qualifying Cup
21/05/2023 Bo'ness United 2-2 p East Kilbride +4/-4 Lowland Lg. Cup
20/05/2023 Celtic 2-2 Saint Mirren -12/+12   Scottish Premier
20/05/2023 Heart of Midlothian 2-1 Aberdeen +3/-3   Scottish Premier
20/05/2023 Kilmarnock 0-1 Saint Johnstone -12/+12   Scottish Premier
20/05/2023 Livingston 2-1 Dundee United +5/-5   Scottish Premier
20/05/2023 Motherwell 1-0 Ross County ±0/±0   Scottish Premier
20/05/2023 Hamilton Academical 2-1 p Airdrieonians +6/-6   Scottish Champ/Lg 1 PO
20/05/2023 Albion Rovers 0-1 Spartans -11/+11   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
20/05/2023 Brechin Victoria 2-2 Coupar Angus -3/+3   Midlands Lg.
20/05/2023 Forfar West End 3-3 East Craigie +12/-12   Midlands Lg.
20/05/2023 Scone Thistle 2-1 Tayport +16/-16   Midlands Lg.
20/05/2023 East End 0-1 Maud -17/+17   North Junior Premier
20/05/2023 Lochar Thistle 2-1 Threave Rovers +17/-17 Cree Lodge Cup
20/05/2023 Dundee North End 4-1 Carnoustie Panmure +27/-27 Inter-Regional Cup
20/05/2023 Camelon Juniors 4-3 Newtongrange Star +4/-4   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Dunipace 0-5 Preston Athletic -44/+44   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Glenrothes 2-4 Whitehill Welfare -21/+21   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Kinnoull 1-0 Kirkcaldy & Dysart ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Leith Athletic 1-1 Dunbar United +3/-3   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Lochore Welfare 0-2 Burntisland Shipyard -22/+22   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Luncarty 4-0 Coldstream +7/-7   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Rosyth 3-1 Kennoway Star Hearts ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Buchanhaven Hearts 6-0 Islavale +25/-25   North Junior Champ.
20/05/2023 Cruden Bay 0-2 Rothie Rovers +2/-2   North Junior Champ.
20/05/2023 Forres Thistle 4-0 Glentanar +9/-9   North Junior Champ.
20/05/2023 Cumbernauld United 0-4 Gartcairn -19/+19   WoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Rutherglen Glencairn 0-1 Blantyre Victoria -10/+10   WoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Saint Cadoc's Youth Club 5-1 Rossvale +10/-10   WoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Shotts Bon Accord 5-0 Drumchapel United +38/-38   WoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Whitletts Victoria 7-2 Johnstone Burgh +25/-25   WoS Lg. Div. 1
20/05/2023 Arniston Rangers 1-0 Easthouses Lily Miners Welfare -8/+8   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Edinburgh South 3-4 Peebles Rovers -10/+10   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Hawick Royal Albert 1-0 Newburgh Juniors +8/-8   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Ormiston Primrose 3-2 Craigroyston +3/-3   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Thornton Hibs 3-2 Dalkeith Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Tweedmouth Rangers 2-2 Lochgelly Albert -8/+8   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 University of Stirling Reserves 1-4 Saint Andrews United -13/+13   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Whitburn 6-1 Edinburgh United +4/-4   EoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Glasgow United 1-4 Yoker Athletic -12/+12   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Kilsyth Rangers 0-3 Forth Wanderers -30/+30   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Maryhill 3-2 Craigmark Burntonians +7/-7   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Maybole Juniors 2-3 Ashfield -9/+9   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Muirkirk Juniors 3-2 Saint Anthony's +6/-6   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Wishaw 3-1 Greenock Juniors +6/-6   WoS Lg. Div. 2
20/05/2023 Armadale Thistle 2-0 Harthill Royal -3/+3   EoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Bo'ness Athletic 5-3 West Calder United -4/+4   EoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Edinburgh College 5-1 Livingston United +6/-6   EoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Pumpherston 3-1 Bathgate Thistle +9/-9   EoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Stoneyburn 2-3 Fauldhouse United -7/+7   EoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Ardrossan Winton Rovers 3-3 Larkhall Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Bellshill Athletic 4-0 Carluke Rovers +8/-8   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Dalry Thistle 2-3 Lanark United -2/+2   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 East Kilbride Thistle 1-5 Vale of Clyde -8/+8   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Girvan 3-3 Port Glasgow -4/+4   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Kello Rovers 2-3 Irvine Victoria -6/+6   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Lesmahagow 5-0 Vale of Leven +19/-19   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Newmains United 0-2 Finnart -6/+6   WoS Lg. Div. 3
20/05/2023 Royal Albert 2-6 Lugar Boswell Thistle -21/+21   WoS Lg. Div. 3
19/05/2023 Partick Thistle 3-0 Ayr United +12/-12   Scottish Prem/Champ PO
19/05/2023 Clyde 1-2 Annan Athletic -6/+6   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
19/05/2023 Banks o' Dee Juniors 4-2 Fraserburgh United +19/-19 Elginshire Cup
19/05/2023 Alloa Athletic U20 1-4 Open Goal Broomhill U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. A
19/05/2023 Blackburn United U20 3-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
19/05/2023 Dunipace U20 3-1 Pumpherston U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
19/05/2023 Edinburgh University U20 7-2 Saint Andrews United U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. B
19/05/2023 Tranent Juniors U20 3-3 Heriot-Watt University U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. B
19/05/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 6-0 Musselburgh Athletic U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. C
19/05/2023 Leith Athletic U20 3-2 Haddington Athletic U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. C
19/05/2023 Dundonald Bluebell U20 0-3 Newtongrange Star U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. D
19/05/2023 Edinburgh United U20 3-2 Craigroyston U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
19/05/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 3-6 Tynecastle U20 -39/+39   Lowland Dev. Lg. D
19/05/2023 Yoker Athletic U20 4-2 Bonnyton Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. E
19/05/2023 Dalry Thistle U20 1-10 Arthurlie U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. F
19/05/2023 Darvel U20 5-1 Saint Peter's U20 +22/-22   Lowland Dev. Lg. F
19/05/2023 Irvine Meadow U20 4-2 Troon U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
19/05/2023 Maybole Juniors U20 0-8 Saint Cadoc's Youth Club U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
19/05/2023 Lanark United U20 6-2 East Kilbride Thistle U20 +24/-24   Lowland Dev. Lg. G
19/05/2023 Lochar Thistle U20 2-3 Easterhouse Football Academy U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. G
19/05/2023 Newmains United U20 0-2 Blantyre Victoria U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. G
19/05/2023 Kilbirnie Ladeside 3-4 Benburb -9/+9   WoS Lg. Div. 1
19/05/2023 Maryhill U20 1-2 Cumbernauld Colts U20 +5/-5 Lowland Dev. Ch'lge Cup
19/05/2023 Spartans U20 2-0 University of Stirling U20 +11/-11 Lowland Dev. Ch'lge Cup
19/05/2023 Benburb U20 p 1-1 Clydebank U20 -7/+7 Lowland Dev. KO Cup (West)
19/05/2023 Gartcairn U20 0-4 Johnstone Burgh U20 -25/+25 Lowland Dev. KO Cup (West)
19/05/2023 Renfrew 2-0 Glasgow University ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
17/05/2023 Airdrieonians 1-0 Hamilton Academical ±0/±0   Scottish Champ/Lg 1 PO
17/05/2023 Downfield 3-1 Dundee Violet -3/+3   Midlands Lg.
17/05/2023 East Craigie 3-1 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
17/05/2023 Forfar West End 0-6 Carnoustie Panmure -3/+3   Midlands Lg.
17/05/2023 Brechin Victoria 0-2 Broughty Athletic +1/-1 Midlands Lg. Cup
17/05/2023 Coupar Angus 1-2 Forfar United -9/+9 Midlands Lg. Cup
17/05/2023 Kinnoull 4-1 Whitehill Welfare +14/-14   EoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Lochore Welfare 5-4 Newtongrange Star +6/-6   EoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Luncarty 2-2 Dunipace -6/+6   EoS Lg. Div. 1
17/05/2023 East Fife U20 2-0 Bonnyrigg Rose U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
17/05/2023 Kilwinning Rangers U20 1-2 Glenvale U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. E
17/05/2023 Blantyre Victoria 1-0 Rutherglen Glencairn +3/-3   WoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Cumbernauld United 0-1 Neilston -10/+10   WoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Saint Cadoc's Youth Club 1-0 Drumchapel United +3/-3   WoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Saint Roch's 0-2 Whitletts Victoria -21/+21   WoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Shotts Bon Accord 2-2 Gartcairn +4/-4   WoS Lg. Div. 1
17/05/2023 Ormiston Primrose 0-4 Whitburn -5/+5   EoS Lg. Div. 2
17/05/2023 Glasgow United 1-6 Maybole Juniors -15/+15   WoS Lg. Div. 2
17/05/2023 Maryhill 4-2 Greenock Juniors +4/-4   WoS Lg. Div. 2
17/05/2023 Muirkirk Juniors 1-2 Kilsyth Rangers -8/+8   WoS Lg. Div. 2
17/05/2023 Dalry Thistle 4-0 Newmains United +12/-12   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Kello Rovers 1-1 Bellshill Athletic -1/+1   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Larkhall Thistle 2-1 Finnart -3/+3   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Lesmahagow 3-0 Irvine Victoria +16/-16   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Royal Albert 3-3 Saltcoats Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Vale of Clyde 2-1 Lanark United -3/+3   WoS Lg. Div. 3
17/05/2023 Vale of Leven 1-2 Ardrossan Winton Rovers -3/+3   WoS Lg. Div. 3
16/05/2023 Annan Athletic 3-1 Clyde +5/-5   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
16/05/2023 East End 1-2 Stonehaven -9/+9   North Junior Premier
16/05/2023 Bo'ness Athletic 4-3 Rosyth -6/+6 EoS Lg. Cup
16/05/2023 Haddington Athletic 3-1 Coldstream -4/+4 EoS Lg. Cup
16/05/2023 Linlithgow Rose 5-0 Newburgh Juniors -1/+1 EoS Lg. Cup
16/05/2023 Kelty Hearts U20 1-1 University of Stirling U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
16/05/2023 Stirling Albion U20 1-6 Cumbernauld Colts U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. A
16/05/2023 Dalkeith Thistle U20 0-6 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
16/05/2023 Islavale 3-1 Glentanar +5/-5   North Junior Champ.
16/05/2023 Longside 0-3 Rothie Rovers -14/+14   North Junior Champ.
16/05/2023 Newmachar United 0-0 Deveronside -10/+10   North Junior Champ.
16/05/2023 Ashfield 2-1 Forth Wanderers -5/+5   WoS Lg. Div. 2
15/05/2023 Downfield 0-1 Carnoustie Panmure -3/+3 Midlands Lg. Cup
15/05/2023 Open Goal Broomhill U20 1-7 Bonnyrigg Rose U20 -67/+67   Lowland Dev. Lg. A
15/05/2023 East Kilbride U20 3-2 Spartans U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
15/05/2023 Edinburgh University U20 2-1 Tranent Juniors U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
15/05/2023 Whitehill Welfare U20 0-4 Saint Andrews United U20 -47/+47   Lowland Dev. Lg. B
15/05/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 13-0 Arniston Rangers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
15/05/2023 Saint Peter's U20 2-5 Renfrew U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. F
15/05/2023 Newmains United U20 1-0 Easterhouse Football Academy U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. G
15/05/2023 Craigroyston 1-0 Thornton Hibs +17/-17   EoS Lg. Div. 2
15/05/2023 East Kilbride Thistle 0-0 Kello Rovers +2/-2   WoS Lg. Div. 3
15/05/2023 Lugar Boswell Thistle 1-0 Dalry Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 3
14/05/2023 Lochore Welfare 2-1 Dunipace +11/-11 King Cup
13/05/2023 Aberdeen 0-0 Hibernian -5/+5   Scottish Premier
13/05/2023 Dundee United 1-3 Ross County -19/+19   Scottish Premier
13/05/2023 Kilmarnock 2-0 Livingston +7/-7   Scottish Premier
13/05/2023 Rangers 3-0 Celtic +24/-24   Scottish Premier
13/05/2023 Saint Johnstone 0-2 Motherwell -14/+14   Scottish Premier
13/05/2023 Saint Mirren 2-2 Heart of Midlothian -1/+1   Scottish Premier
13/05/2023 Falkirk 0-1 Airdrieonians -8/+8   Scottish Champ/Lg 1 PO
13/05/2023 Hamilton Academical 5-2 Alloa Athletic +14/-14   Scottish Champ/Lg 1 PO
13/05/2023 Dumbarton 0-0 Annan Athletic +1/-1   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
13/05/2023 Spartans 1-1 Albion Rovers -3/+3   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
13/05/2023 Cumbernauld Colts 0-0 p Bo'ness United -2/+2 Lowland Lg. Cup
13/05/2023 East Kilbride 3-2 University of Stirling +4/-4 Lowland Lg. Cup
13/05/2023 Blackburn United 3-3 Tynecastle -1/+1   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Crossgates Primrose 0-4 Broxburn Athletic -34/+34   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Haddington Athletic 2-1 Jeanfield Swifts ±0/±0   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Hill of Beath Hawthorn 0-1 Lothian Thistle Hutchison Vale -9/+9   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Musselburgh Athletic 7-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +23/-23   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Oakley United 2-0 Vale of Leithen +2/-2   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Penicuik Athletic 0-0 Linlithgow Rose +5/-5   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Sauchie Juniors 2-3 Dundonald Bluebell -13/+13   EoS Lg. Premier
13/05/2023 Carnoustie Panmure 1-2 Lochee United -15/+15   Midlands Lg.
13/05/2023 Dundee North End 2-0 Brechin Victoria -5/+5   Midlands Lg.
13/05/2023 Dundee Saint James 0-2 East Craigie -1/+1   Midlands Lg.
13/05/2023 Kirriemuir Thistle 1-0 Downfield +7/-7   Midlands Lg.
13/05/2023 Scone Thistle 0-2 Letham -6/+6   Midlands Lg.
13/05/2023 Tayport 5-0 Blairgowrie +11/-11   Midlands Lg.
13/05/2023 Dufftown 2-2 East End +7/-7   North Junior Premier
13/05/2023 Islavale 0-3 Fraserburgh United -17/+17 Elginshire Cup
13/05/2023 Stranraer Reserves 2-0 Nithsdale Wanderers -3/+3 Potts Cup
13/05/2023 Burntisland Shipyard 3-1 Coldstream +10/-10   EoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Glenrothes 1-4 Rosyth -30/+30   EoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Kennoway Star Hearts 2-1 Preston Athletic +10/-10   EoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Kinnoull 2-1 Camelon Juniors +1/-1   EoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Luncarty 2-1 Whitehill Welfare -2/+2   EoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Aberdeen University 1-2 Buchanhaven Hearts -5/+5   North Junior Champ.
13/05/2023 Banks o' Dee Juniors 7-0 New Elgin Juniors +5/-5   North Junior Champ.
13/05/2023 Newmachar United 0-1 Forres Thistle -12/+12   North Junior Champ.
13/05/2023 Rothie Rovers 2-0 Lossiemouth United -4/+4   North Junior Champ.
13/05/2023 Sunnybank 4-0 Deveronside +6/-6   North Junior Champ.
13/05/2023 Bonnyton Thistle 0-2 Rutherglen Glencairn -13/+13   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Cumbernauld United 3-1 Benburb +16/-16   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Johnstone Burgh 0-2 Gartcairn -9/+9   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Neilston 2-2 Kilbirnie Ladeside -2/+2   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Saint Roch's 0-1 Drumchapel United -4/+4   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Shotts Bon Accord 0-1 Rossvale -13/+13   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Thorniewood United 0-6 Saint Cadoc's Youth Club -34/+34   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Whitletts Victoria 0-1 Blantyre Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 1
13/05/2023 Arniston Rangers 5-0 Edinburgh United +12/-12   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 0-4 Peebles Rovers -29/+29   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Edinburgh South 1-1 Hawick Royal Albert -10/+10   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Lochgelly Albert 0-3 Newburgh Juniors -24/+24   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Ormiston Primrose 1-5 Heriot-Watt University -11/+11   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Saint Andrews United 4-5 Whitburn -9/+9   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Tweedmouth Rangers 2-1 Thornton Hibs +15/-15   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 University of Stirling Reserves 0-1 Dalkeith Thistle -12/+12   EoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Ashfield 4-0 Ardeer Thistle +7/-7   WoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Craigmark Burntonians 2-0 Saint Anthony's +5/-5   WoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Kilsyth Rangers 4-1 Maryhill +19/-19   WoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Muirkirk Juniors 2-1 Forth Wanderers +4/-4   WoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Wishaw 1-3 Maybole Juniors -11/+11   WoS Lg. Div. 2
13/05/2023 Bathgate Thistle 1-2 Bo'ness Athletic +8/-8   EoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Edinburgh College 0-3 Pumpherston -35/+35   EoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Fauldhouse United 0-3 West Calder United -18/+18   EoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Livingston United 0-6 Armadale Thistle -13/+13   EoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Stoneyburn 1-2 Harthill Royal -13/+13   EoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Ardrossan Winton Rovers 1-3 Vale of Clyde -19/+19   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Bellshill Athletic 2-1 East Kilbride Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Finnart 1-1 Larkhall Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Irvine Victoria 1-1 Kello Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Lanark United 6-1 Port Glasgow +17/-17   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Lugar Boswell Thistle 1-1 Vale of Leven +3/-3   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Newmains United 3-1 Carluke Rovers +15/-15   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Royal Albert 0-3 Girvan -13/+13   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Saltcoats Victoria 0-3 Dalry Thistle -13/+13   WoS Lg. Div. 3
13/05/2023 Arthurlie 2-4 Glenafton Athletic -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Cambuslang Rangers 0-3 Cumnock Juniors -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Clydebank 1-0 Kirkintilloch Rob Roy -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Darvel 2-2 Auchinleck Talbot -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Hurlford United 4-3 Beith Juniors +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Largs Thistle 5-1 Pollok +24/-24   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Petershill 4-2 Kilwinning Rangers +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/05/2023 Troon 3-4 Irvine Meadow -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/05/2023 Queen's Park 0-4 Partick Thistle -28/+28   Scottish Prem/Champ PO
12/05/2023 Clyde 1-1 East Fife -2/+2   Scottish Champ/Lg 1 PO
12/05/2023 Culter 1-0 Stonehaven -4/+4 McLeman Cup
12/05/2023 Bo'ness United U20 1-2 Blackburn United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
12/05/2023 Dunipace U20 1-0 Oakley United U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
12/05/2023 Edinburgh University U20 4-2 Armadale Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
12/05/2023 Saint Andrews United U20 0-1 Heriot-Watt University U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
12/05/2023 Tranent Juniors U20 8-1 Dalkeith Thistle U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
12/05/2023 Dunbar United U20 1-1 Edinburgh College U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
12/05/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 2-3 Haddington Athletic U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
12/05/2023 Rosyth U20 1-2 Leith Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
12/05/2023 Craigroyston U20 0-1 Tynecastle U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
12/05/2023 Edinburgh United U20 1-3 Preston Athletic U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
12/05/2023 Glenrothes U20 2-0 Dundonald Bluebell U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. D
12/05/2023 Maryhill U20 5-2 Bonnyton Thistle U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. E
12/05/2023 Darvel U20 2-1 Auchinleck Talbot U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. F
12/05/2023 Saint Peter's U20 5-1 Maybole Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
12/05/2023 Troon U20 2-4 Arthurlie U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
12/05/2023 Lanark United U20 3-4 Lochar Thistle U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. G
12/05/2023 Shotts Bon Accord U20 2-3 Newmains United U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
12/05/2023 Wishaw U20 4-7 East Kilbride Thistle U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
12/05/2023 Open Goal Broomhill U20 2-1 Cumbernauld Colts U20 +5/-5 Lowland Dev. KO Cup (East)
12/05/2023 East Kilbride U20 p 2-2 Spartans U20 +1/-1 Lowland Dev. KO Cup (East)
12/05/2023 Alloa Athletic U20 0-3 University of Stirling U20 -16/+16 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
12/05/2023 Edinburgh U20 3-0 Kelty Hearts U20 +14/-14 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
12/05/2023 Benburb U20 5-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +7/-7 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
12/05/2023 Clydebank U20 4-0 Gartcairn U20 +17/-17 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/05/2023 Rangers U20 3-3 p Celtic U20 -1/+1 Glasgow Cup
10/05/2023 Livingston Reserves 1-2 Motherwell Reserves -9/+9   SPFL Reserve Lg.
10/05/2023 Brechin Victoria 0-1 Downfield +4/-4   Midlands Lg.
10/05/2023 Dundee Saint James 0-7 Broughty Athletic -12/+12   Midlands Lg.
10/05/2023 Dundee Violet 1-9 Carnoustie Panmure -11/+11   Midlands Lg.
10/05/2023 East Craigie 2-2 Scone Thistle -13/+13   Midlands Lg.
10/05/2023 Dunipace p 4-4 Whitburn -1/+1 EoS Lg. Cup
10/05/2023 Arbroath Victoria 2-6 Dundee North End -13/+13 Midlands Lg. Cup
10/05/2023 Lochore Welfare 0-3 Whitehill Welfare -25/+25   EoS Lg. Div. 1
10/05/2023 Luncarty 2-2 Camelon Juniors -8/+8   EoS Lg. Div. 1
10/05/2023 Saint Anthony's U20 3-6 Yoker Athletic U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. E
10/05/2023 Gartcairn 2-2 Drumchapel United -4/+4   WoS Lg. Div. 1
10/05/2023 Rutherglen Glencairn 0-1 Shotts Bon Accord -12/+12   WoS Lg. Div. 1
10/05/2023 Whitletts Victoria 1-3 Neilston -19/+19   WoS Lg. Div. 1
10/05/2023 Arniston Rangers 3-2 Thornton Hibs +6/-6   EoS Lg. Div. 2
10/05/2023 Craigmark Burntonians 7-0 Ardeer Thistle +20/-20   WoS Lg. Div. 2
10/05/2023 Glasgow United 1-2 Renfrew +5/-5   WoS Lg. Div. 2
10/05/2023 Wishaw 4-0 Muirkirk Juniors +23/-23   WoS Lg. Div. 2
10/05/2023 Harthill Royal 1-3 Armadale Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Pumpherston 0-5 Bo'ness Athletic -5/+5   EoS Lg. Div. 3
10/05/2023 West Calder United 2-1 Bathgate Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Bellshill Athletic 1-0 Finnart +1/-1   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Irvine Victoria 6-0 East Kilbride Thistle +12/-12   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Kello Rovers 2-2 Girvan -4/+4   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Lesmahagow 3-2 Lanark United +3/-3   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Newmains United 1-2 Vale of Leven +2/-2   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Vale of Clyde 5-0 Saltcoats Victoria +1/-1   WoS Lg. Div. 3
10/05/2023 Hurlford United 0-2 Auchinleck Talbot -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
10/05/2023 Irvine Meadow 2-2 Clydebank +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
10/05/2023 Kirkintilloch Rob Roy 0-1 Largs Thistle -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
10/05/2023 Troon 4-2 Kilwinning Rangers +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/05/2023 Partick Thistle 4-3 Queen's Park ±0/±0   Scottish Prem/Champ PO
09/05/2023 Airdrieonians 6-2 Falkirk +20/-20   Scottish Champ/Lg 1 PO
09/05/2023 Alloa Athletic 1-0 Hamilton Academical +5/-5   Scottish Champ/Lg 1 PO
09/05/2023 Annan Athletic 6-0 Dumbarton +24/-24   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
09/05/2023 East Fife 0-1 Clyde -12/+12   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
09/05/2023 Kilmarnock Reserves 2-2 Dundee United Reserves -4/+4   SPFL Reserve Lg.
09/05/2023 Crossgates Primrose 1-1 Dundonald Bluebell ±0/±0   EoS Lg. Premier
09/05/2023 Stoneywood Parkvale 1-8 Stonehaven -47/+47   North Junior Premier
09/05/2023 Deveronside 0-1 Banks o' Dee Juniors -1/+1 Elginshire Cup
09/05/2023 Caledonian Braves 6-1 Queen of the South Reserves +11/-11 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
09/05/2023 Kennoway Star Hearts 0-1 Kirkcaldy & Dysart -4/+4   EoS Lg. Div. 1
09/05/2023 Open Goal Broomhill U20 6-2 East Kilbride U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. A
09/05/2023 Rothie Rovers 1-1 Fraserburgh United -5/+5   North Junior Champ.
09/05/2023 Edinburgh United 2-3 Edinburgh South -11/+11   EoS Lg. Div. 2
09/05/2023 Saint Andrews United 4-0 Ormiston Primrose +2/-2   EoS Lg. Div. 2
09/05/2023 Tweedmouth Rangers 2-1 Peebles Rovers +4/-4   EoS Lg. Div. 2
09/05/2023 Edinburgh College 6-0 Stoneyburn +16/-16   EoS Lg. Div. 3
09/05/2023 Livingston United 1-3 Fauldhouse United -11/+11   EoS Lg. Div. 3
08/05/2023 Abbey Vale 3-1 Stranraer Reserves +8/-8   SoS Lg.
08/05/2023 Lochore Welfare 1-1 Preston Athletic -3/+3   EoS Lg. Div. 1
08/05/2023 Bonnyrigg Rose U20 1-5 Spartans U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
08/05/2023 Edinburgh U20 3-2 Stirling Albion U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
08/05/2023 University of Stirling U20 2-1 East Fife U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
08/05/2023 Armadale Thistle U20 3-3 Tranent Juniors U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
08/05/2023 Heriot-Watt University U20 1-0 Edinburgh University U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
08/05/2023 Glenvale U20 1-4 Johnstone Burgh U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
08/05/2023 Newmains United 0-2 Lugar Boswell Thistle -14/+14   WoS Lg. Div. 3
07/05/2023 Heart of Midlothian 0-2 Celtic -3/+3   Scottish Premier
07/05/2023 Rangers 1-0 Aberdeen -4/+4   Scottish Premier
06/05/2023 Hibernian 2-1 Saint Mirren +2/-2   Scottish Premier
06/05/2023 Motherwell 2-0 Kilmarnock +7/-7   Scottish Premier
06/05/2023 Ross County 2-0 Livingston +8/-8   Scottish Premier
06/05/2023 Saint Johnstone 1-0 Dundee United +4/-4   Scottish Premier
06/05/2023 Alloa Athletic 0-2 Dunfermline Athletic -11/+11   Scottish Lg. 1
06/05/2023 Clyde 2-1 Montrose +6/-6   Scottish Lg. 1
06/05/2023 Edinburgh 1-4 Airdrieonians -18/+18   Scottish Lg. 1
06/05/2023 Peterhead 1-3 Falkirk -3/+3   Scottish Lg. 1
06/05/2023 Queen of the South 4-1 Kelty Hearts +11/-11   Scottish Lg. 1
06/05/2023 Albion Rovers 2-0 Stirling Albion +16/-16   Scottish Lg. 2
06/05/2023 Bonnyrigg Rose 3-0 Elgin City +13/-13   Scottish Lg. 2
06/05/2023 Dumbarton 1-1 Stranraer -5/+5   Scottish Lg. 2
06/05/2023 Forfar Athletic 1-0 East Fife +5/-5   Scottish Lg. 2
06/05/2023 Stenhousemuir 2-1 Annan Athletic +7/-7   Scottish Lg. 2
06/05/2023 Brechin City 3-2 p Spartans +3/-3   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
06/05/2023 Caledonian Braves 1-2 Bo'ness United -11/+11 Lowland Lg. Cup
06/05/2023 Cowdenbeath 2-4 University of Stirling -10/+10 Lowland Lg. Cup
06/05/2023 East Stirlingshire 0-1 Cumbernauld Colts -7/+7 Lowland Lg. Cup
06/05/2023 Tranent Juniors 1-2 East Kilbride -10/+10 Lowland Lg. Cup
06/05/2023 Broxburn Athletic 1-4 Haddington Athletic -23/+23   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Dundonald Bluebell 2-1 Musselburgh Athletic +2/-2   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale 6-2 Oakley United +6/-6   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 4-5 Sauchie Juniors -2/+2   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Jeanfield Swifts 2-2 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Linlithgow Rose 7-0 Crossgates Primrose +16/-16   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Tynecastle 0-0 Hill of Beath Hawthorn -1/+1   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Vale of Leithen 3-0 Blackburn United +39/-39   EoS Lg. Premier
06/05/2023 Arbroath Victoria 2-3 Carnoustie Panmure +5/-5   Midlands Lg.
06/05/2023 Coupar Angus 4-2 East Craigie +29/-29   Midlands Lg.
06/05/2023 Downfield 1-3 Tayport -27/+27   Midlands Lg.
06/05/2023 Dundee North End 0-1 Letham -20/+20   Midlands Lg.
06/05/2023 Dundee Violet 1-3 Lochee United -1/+1   Midlands Lg.
06/05/2023 Forfar United 1-2 Broughty Athletic +5/-5   Midlands Lg.
06/05/2023 Forfar West End 0-1 Scone Thistle -6/+6   Midlands Lg.
06/05/2023 Kirriemuir Thistle 2-1 Lochee Harp -8/+8   Midlands Lg.
06/05/2023 Banchory Saint Ternan 2-0 Dufftown +12/-12   North Junior Premier
06/05/2023 Bridge of Don Thistle 4-5 East End -12/+12   North Junior Premier
06/05/2023 Stonehaven 3-0 Colony Park Juniors +7/-7   North Junior Premier
06/05/2023 Abbey Vale 4-1 Lochmaben ±0/±0   SoS Lg.
06/05/2023 Creetown 2-0 Lochar Thistle +9/-9   SoS Lg.
06/05/2023 Wigtown & Bladnoch 1-2 Newton Stewart +7/-7   SoS Lg.
06/05/2023 Burntisland Shipyard 0-8 Luncarty -33/+33   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Coldstream 1-1 Rosyth +2/-2   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Dunbar United 1-1 Glenrothes -3/+3   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Dunipace 2-3 Kinnoull -12/+12   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Kennoway Star Hearts 1-1 Lochore Welfare +3/-3   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Newtongrange Star 4-4 Leith Athletic -7/+7   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Whitehill Welfare 0-0 Camelon Juniors -3/+3   EoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Aberdeen University 5-2 Deveronside +15/-15   North Junior Champ.
06/05/2023 Fraserburgh United 4-0 New Elgin Juniors ±0/±0   North Junior Champ.
06/05/2023 Islavale 1-0 Longside +3/-3   North Junior Champ.
06/05/2023 Lossiemouth United 1-1 Forres Thistle +7/-7   North Junior Champ.
06/05/2023 Newmachar United 4-1 Glentanar +6/-6   North Junior Champ.
06/05/2023 Sunnybank 2-1 Buchanhaven Hearts -2/+2   North Junior Champ.
06/05/2023 Blantyre Victoria 4-0 Kilbirnie Ladeside +26/-26   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Drumchapel United 5-0 Johnstone Burgh +18/-18   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Rutherglen Glencairn 3-1 Rossvale +7/-7   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Saint Roch's 3-0 Benburb +24/-24   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Thorniewood United 0-2 Gartcairn -10/+10   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Whitletts Victoria 1-1 Shotts Bon Accord -4/+4   WoS Lg. Div. 1
06/05/2023 Dalkeith Thistle 0-4 Whitburn -16/+16   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Craigroyston 2-2 Tweedmouth Rangers ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Edinburgh South 0-2 Saint Andrews United -2/+2   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Heriot-Watt University 3-1 Thornton Hibs +11/-11   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Lochgelly Albert 6-2 Hawick Royal Albert +20/-20   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Newburgh Juniors 0-1 Ormiston Primrose -9/+9   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Peebles Rovers 0-2 Arniston Rangers -8/+8   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 University of Stirling Reserves 1-4 Edinburgh United -37/+37   EoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Ardeer Thistle 0-2 Maybole Juniors -11/+11   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Ashfield 2-2 Glasgow Perthshire -9/+9   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Craigmark Burntonians 0-3 Maryhill -33/+33   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Glasgow University 2-1 Forth Wanderers +4/-4   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Kilsyth Rangers 1-1 Renfrew +4/-4   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Muirkirk Juniors 3-0 Wishaw +16/-16   WoS Lg. Div. 2
06/05/2023 Bathgate Thistle 0-1 Stoneyburn -14/+14   EoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Fauldhouse United 1-4 Edinburgh College -21/+21   EoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Harthill Royal 1-2 Pumpherston -5/+5   EoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Livingston United 1-5 Bo'ness Athletic ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
06/05/2023 West Calder United 2-1 Armadale Thistle +7/-7   EoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Carluke Rovers 5-1 Saltcoats Victoria +12/-12   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Dalry Thistle 1-1 Lugar Boswell Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 East Kilbride Thistle 2-4 Irvine Victoria -7/+7   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Girvan 2-1 Lesmahagow +10/-10   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Kello Rovers 0-1 Finnart -11/+11   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Larkhall Thistle 2-0 Royal Albert -5/+5   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Port Glasgow 0-1 Ardrossan Winton Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Vale of Clyde 7-1 Newmains United +4/-4   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Vale of Leven 1-0 Bellshill Athletic +3/-3   WoS Lg. Div. 3
06/05/2023 Arthurlie 1-3 Hurlford United -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Clydebank 6-2 Glenafton Athletic +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Darvel 2-3 Beith Juniors -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Irvine Meadow 1-3 Auchinleck Talbot -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Kilwinning Rangers 1-0 Largs Thistle +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Kirkintilloch Rob Roy 3-1 Cambuslang Rangers +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/05/2023 Troon 0-3 Cumnock Juniors -29/+29   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/05/2023 Arbroath 0-0 Hamilton Academical -3/+3   Scottish Champ.
05/05/2023 Cove Rangers 1-2 Greenock Morton -3/+3   Scottish Champ.
05/05/2023 Inverness Caledonian Thistle 1-2 Ayr United -12/+12   Scottish Champ.
05/05/2023 Queen's Park 3-5 Dundee -15/+15   Scottish Champ.
05/05/2023 Raith Rovers 2-2 Partick Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
05/05/2023 Upper Annandale 1-2 Stranraer Reserves +5/-5   SoS Lg.
05/05/2023 Culter 2-0 Rothie Rovers -2/+2 North Junior Regional Cup
05/05/2023 Bonnyrigg Rose U20 2-3 Edinburgh U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
05/05/2023 Armadale Thistle U20 0-4 Heriot-Watt University U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Blackburn United U20 7-0 Dalkeith Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Bo'ness United U20 2-2 Saint Andrews United U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Oakley United U20 2-5 Edinburgh University U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Tranent Juniors U20 3-2 Jeanfield Swifts U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Whitehill Welfare U20 3-1 Pumpherston U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
05/05/2023 Camelon Juniors U20 1-0 Penicuik Athletic U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. C
05/05/2023 Dunbar United U20 2-4 Whitburn U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
05/05/2023 Fauldhouse United U20 2-1 Rosyth U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
05/05/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 2-0 Edinburgh College U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
05/05/2023 Leith Athletic U20 7-1 Arniston Rangers U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
05/05/2023 Dundonald Bluebell U20 0-2 Edinburgh South U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. D
05/05/2023 Craigroyston U20 2-1 Edinburgh United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
05/05/2023 Glenrothes U20 2-1 Linlithgow Rose U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
05/05/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 9-0 Bathgate Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
05/05/2023 Sauchie Juniors U20 2-0 Preston Athletic U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
05/05/2023 Ashfield U20 2-2 Clydebank U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. E
05/05/2023 Bonnyton Thistle U20 7-0 Vale of Leven U20 +35/-35   Lowland Dev. Lg. E
05/05/2023 Yoker Athletic U20 6-2 Saint Roch's U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. E
05/05/2023 Arthurlie U20 1-3 Benburb U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 Auchinleck Talbot U20 3-2 Maybole Juniors U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 Dalry Thistle U20 0-2 Irvine Meadow U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 Renfrew U20 2-1 Saint Peter's U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-0 Darvel U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 Troon U20 1-3 Neilston U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
05/05/2023 East Kilbride Thistle U20 1-3 Kirkintilloch Rob Roy U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. G
05/05/2023 Easterhouse Football Academy U20 4-1 Lanark United U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. G
05/05/2023 Gartcairn U20 15-0 Royal Albert U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
05/05/2023 Lochar Thistle U20 2-3 Newmains United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. G
05/05/2023 Shotts Bon Accord U20 8-3 Wishaw U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. G
05/05/2023 Neilston 3-3 Saint Cadoc's Youth Club +1/-1   WoS Lg. Div. 1
05/05/2023 Cumbernauld Colts U20 3-1 Blantyre Victoria U20 -3/+3 Lowland Dev. Ch'lge Cup
05/05/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 1-2 Spartans U20 +1/-1 Lowland Dev. Ch'lge Cup
05/05/2023 Maryhill U20 p 3-3 East Fife U20 ±0/±0 Lowland Dev. Ch'lge Cup
05/05/2023 University of Stirling U20 p 2-2 Open Goal Broomhill U20 -4/+4 Lowland Dev. Ch'lge Cup
05/05/2023 Yoker Athletic 6-0 Glasgow United +14/-14   WoS Lg. Div. 2
03/05/2023 University of Stirling 3-1 Dundonald Bluebell +3/-3 EoS Qualifying Cup
03/05/2023 Forfar United 0-4 Carnoustie Panmure -5/+5   Midlands Lg.
03/05/2023 Dundee North End 2-0 Lochee United +9/-9 Midlands Lg. Cup
03/05/2023 Letham 1-3 Broughty Athletic -5/+5 Midlands Lg. Cup
03/05/2023 Abbey Vale 2-4 Caledonian Braves -2/+2 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
03/05/2023 Dalbeattie Star 2-0 Lochar Thistle +9/-9 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
03/05/2023 Blantyre Victoria 0-1 Gartcairn -3/+3   WoS Lg. Div. 1
03/05/2023 Kilbirnie Ladeside 1-1 Drumchapel United -1/+1   WoS Lg. Div. 1
03/05/2023 Saint Andrews United 0-1 Dunipace -12/+12 King Cup
03/05/2023 Hawick Royal Albert 0-2 Whitburn +4/-4   EoS Lg. Div. 2
03/05/2023 Thornton Hibs 1-2 Ormiston Primrose -22/+22   EoS Lg. Div. 2
03/05/2023 Forth Wanderers 1-3 Wishaw -22/+22   WoS Lg. Div. 2
03/05/2023 Fauldhouse United 2-0 Stoneyburn +6/-6   EoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Harthill Royal 1-1 West Calder United +7/-7   EoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Bellshill Athletic 2-1 Vale of Leven +3/-3   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Dalry Thistle 2-4 Vale of Clyde -3/+3   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 East Kilbride Thistle 1-3 Lesmahagow -7/+7   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Girvan 1-0 Finnart +5/-5   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Larkhall Thistle 5-0 Irvine Victoria +23/-23   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Lugar Boswell Thistle 1-2 Kello Rovers -4/+4   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Newmains United 1-1 Royal Albert -4/+4   WoS Lg. Div. 3
03/05/2023 Beith Juniors 1-2 Auchinleck Talbot -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/05/2023 Cambuslang Rangers 3-2 Glenafton Athletic +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/05/2023 Hurlford United 1-0 Clydebank +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/05/2023 Kirkintilloch Rob Roy 0-0 Kilwinning Rangers -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/05/2023 Dundee Reserves 0-5 Motherwell Reserves -33/+33   SPFL Reserve Lg.
02/05/2023 Dundee United Reserves 7-0 Queen of the South Reserves +14/-14   SPFL Reserve Lg.
02/05/2023 Kilmarnock Reserves 7-0 Dunfermline Athletic Reserves +26/-26 SPFL Reserve Cup
02/05/2023 Crossgates Primrose 4-1 Blackburn United +12/-12   EoS Lg. Premier
02/05/2023 Hill of Beath Hawthorn 3-1 Penicuik Athletic +12/-12   EoS Lg. Premier
02/05/2023 Colony Park Juniors 4-2 Maud +13/-13   North Junior Premier
02/05/2023 Culter 5-1 Stoneywood Parkvale +4/-4   North Junior Premier
02/05/2023 East End 0-2 Hermes -7/+7   North Junior Premier
02/05/2023 Ellon United 1-0 Stonehaven +9/-9   North Junior Premier
02/05/2023 Creetown 1-4 Stranraer Reserves -26/+26   SoS Lg.
02/05/2023 Coldstream 1-0 Preston Athletic +7/-7   EoS Lg. Div. 1
02/05/2023 Glenrothes 0-0 Burntisland Shipyard -9/+9   EoS Lg. Div. 1
02/05/2023 Lossiemouth United 1-3 Islavale -8/+8   North Junior Champ.
02/05/2023 Newmachar United 2-0 Sunnybank +15/-15   North Junior Champ.
02/05/2023 Rothie Rovers 4-0 Buchanhaven Hearts +12/-12   North Junior Champ.
02/05/2023 Shotts Bon Accord 2-1 Neilston +3/-3   WoS Lg. Div. 1
02/05/2023 Lochore Welfare 1-0 Bo'ness Athletic +18/-18 King Cup
02/05/2023 Edinburgh South 2-1 Tweedmouth Rangers +1/-1   EoS Lg. Div. 2
02/05/2023 Heriot-Watt University 5-0 Newburgh Juniors +6/-6   EoS Lg. Div. 2
02/05/2023 Livingston United 4-5 Pumpherston -5/+5   EoS Lg. Div. 3
01/05/2023 Lochar Thistle 3-1 Newton Stewart +5/-5 Cree Lodge Cup
01/05/2023 Edinburgh College U20 2-1 Arniston Rangers U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
01/05/2023 Glenafton Athletic 3-1 Auchinleck Talbot +18/-18   WoS Dev. Lg. Conf. D