SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
OCTOBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/10/2022 Livingston 0-3 Celtic -7/+7   Scottish Premier
30/10/2022 Ross County 1-2 Heart of Midlothian -6/+6   Scottish Premier
29/10/2022 Dundee United 0-1 Motherwell -10/+10   Scottish Premier
29/10/2022 Hibernian 3-0 Saint Mirren +13/-13   Scottish Premier
29/10/2022 Rangers 4-1 Aberdeen +6/-6   Scottish Premier
29/10/2022 Saint Johnstone 1-0 Kilmarnock +2/-2   Scottish Premier
29/10/2022 Arbroath 0-2 Ayr United -18/+18   Scottish Champ.
29/10/2022 Hamilton Academical 4-4 Cove Rangers -1/+1   Scottish Champ.
29/10/2022 Raith Rovers 3-0 Partick Thistle +13/-13   Scottish Champ.
29/10/2022 Airdrieonians 4-0 Montrose +22/-22   Scottish Lg. 1
29/10/2022 Alloa Athletic 2-1 Clyde -3/+3   Scottish Lg. 1
29/10/2022 Dunfermline Athletic 2-1 Kelty Hearts -2/+2   Scottish Lg. 1
29/10/2022 Peterhead 1-1 Edinburgh +5/-5   Scottish Lg. 1
29/10/2022 Queen of the South 1-3 Falkirk -19/+19   Scottish Lg. 1
29/10/2022 Albion Rovers 2-2 Stenhousemuir -1/+1   Scottish Lg. 2
29/10/2022 Annan Athletic 0-1 Dumbarton -8/+8   Scottish Lg. 2
29/10/2022 East Fife 2-1 Elgin City +2/-2   Scottish Lg. 2
29/10/2022 Stirling Albion 2-1 Bonnyrigg Rose -3/+3   Scottish Lg. 2
29/10/2022 Stranraer 1-0 Forfar Athletic +4/-4   Scottish Lg. 2
29/10/2022 Brora Rangers 5-2 Inverurie Loco Works +6/-6   Highland Lg.
29/10/2022 Buckie Thistle 2-0 Forres Mechanics -3/+3   Highland Lg.
29/10/2022 Fraserburgh 2-0 Rothes -1/+1   Highland Lg.
29/10/2022 Keith 1-1 Nairn County -2/+2   Highland Lg.
29/10/2022 Turriff United 1-4 Brechin City -2/+2   Highland Lg.
29/10/2022 Berwick Rangers 2-1 Cowdenbeath +5/-5   Lowland Lg.
29/10/2022 Caledonian Braves 2-4 Spartans -16/+16   Lowland Lg.
29/10/2022 Civil Service Strollers 4-0 Edinburgh University +5/-5   Lowland Lg.
29/10/2022 Cumbernauld Colts 4-2 Celtic U20 +25/-25   Lowland Lg.
29/10/2022 Dalbeattie Star 0-2 Tranent Juniors ±0/±0   Lowland Lg.
29/10/2022 East Stirlingshire 1-0 Open Goal Broomhill +10/-10   Lowland Lg.
29/10/2022 Gala Fairydean Rovers 2-1 Rangers U20 +18/-18   Lowland Lg.
29/10/2022 Gretna 1-4 Bo'ness United -11/+11   Lowland Lg.
29/10/2022 Heart of Midlothian U20 2-4 University of Stirling -19/+19   Lowland Lg.
29/10/2022 Strathspey Thistle 2-3 Lossiemouth ±0/±0   Highland Lg. Cup
29/10/2022 Wick Academy 0-2 Formartine United -5/+5   Highland Lg. Cup
29/10/2022 Broxburn Athletic 1-1 Crossgates Primrose -5/+5   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Haddington Athletic 2-1 Oakley United -4/+4   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-2 Hill of Beath Hawthorn -3/+3   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Jeanfield Swifts 8-2 Vale of Leithen +3/-3   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Linlithgow Rose 1-0 Inverkeithing Hillfield Swifts -7/+7   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Musselburgh Athletic 1-2 Dundonald Bluebell -10/+10   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Sauchie Juniors 1-1 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Tynecastle 2-3 Blackburn United -9/+9   EoS Lg. Premier
29/10/2022 Brechin Victoria 3-3 Scone Thistle -8/+8   Midlands Lg.
29/10/2022 Broughty Athletic 5-0 Forfar West End +4/-4   Midlands Lg.
29/10/2022 Downfield 4-0 Blairgowrie +6/-6   Midlands Lg.
29/10/2022 Dundee Saint James 3-6 Kirriemuir Thistle -6/+6   Midlands Lg.
29/10/2022 Letham 2-0 Dundee Violet +10/-10   Midlands Lg.
29/10/2022 Fort William 1-2 Inverness Athletic -21/+21   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Golspie Sutherland 4-1 Clachnacuddin Reserves +8/-8   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Halkirk United 5-1 Bonar Bridge +1/-1   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Invergordon 5-0 Thurso +11/-11   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Loch Ness 7-1 Nairn County Reserves +5/-5   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Saint Duthus 2-2 Orkney -3/+3   North Caledonian Lg.
29/10/2022 Banchory Saint Ternan 2-4 Colony Park Juniors -22/+22   North Junior Premier
29/10/2022 Culter 1-1 Dyce -10/+10   North Junior Premier
29/10/2022 Dufftown 1-5 Montrose Roselea -20/+20   North Junior Premier
29/10/2022 Maud 0-5 Hermes -11/+11   North Junior Premier
29/10/2022 Nairn Saint Ninian 1-2 Stoneywood Parkvale -7/+7   North Junior Premier
29/10/2022 Mid Annandale 5-0 Caledonian Braves Reserves +19/-19   SoS Lg.
29/10/2022 Newton Stewart 2-1 Upper Annandale -7/+7   SoS Lg.
29/10/2022 Saint Cuthbert Wanderers 3-1 Wigtown & Bladnoch -5/+5   SoS Lg.
29/10/2022 Coupar Angus 1-1 p Lochee Harp -2/+2   Inter-Regional Cup
29/10/2022 Lochee United 3-4 Dundee North End -15/+15   Inter-Regional Cup
29/10/2022 Arbroath Victoria 0-0 p Hurlford United +10/-10   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Darvel +13/-13   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Bellshill Athletic 5-2 Maryhill +26/-26   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Blantyre Victoria 0-3 Troon -15/+15   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Craigmark Burntonians 2-3 Kilbirnie Ladeside -5/+5   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Cumnock Juniors 4-1 Thorniewood United +7/-7   Scottish Junior Cup
29/10/2022 East Craigie 3-1 Ellon United -4/+4   Scottish Junior Cup
29/10/2022 East End 3-1 Newmachar United -3/+3   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Gartcairn 2-0 Livingston United -2/+2   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Glenafton Athletic 4-1 Stoneyburn -1/+1   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Kirkintilloch Rob Roy 1-3 Arthurlie -25/+25   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Maybole Juniors 1-1 p Larkhall Thistle -5/+5   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Petershill 2-3 Carnoustie Panmure -5/+5   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Shotts Bon Accord p 2-2 Beith Juniors ±0/±0   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Stonehaven 1-4 Saint Roch's -16/+16   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Tayport 0-4 Rutherglen Glencairn -19/+19   Scottish Junior Cup
29/10/2022 Eglinton 3-4 Thorn Athletic +3/-3 Strathclyde Cup
29/10/2022 Renfrew 5-0 Finnart +9/-9 Strathclyde Cup
29/10/2022 Saint Cadoc's Youth Club 6-1 Easterhouse Football Academy +2/-2 Strathclyde Cup
29/10/2022 Whitletts Victoria 4-0 Drumchapel United +37/-37 Strathclyde Cup
29/10/2022 Coldstream 0-6 Glenrothes -30/+30   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Dunbar United 1-0 Dunipace +8/-8   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Kennoway Star Hearts 2-2 Camelon Juniors +4/-4   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Kinnoull 2-1 Newtongrange Star +7/-7   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Leith Athletic 1-1 Whitehill Welfare -6/+6   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Luncarty 2-2 Kirkcaldy & Dysart -5/+5   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Rosyth 1-3 Burntisland Shipyard -20/+20   EoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Aberdeen University 3-0 New Elgin Juniors +4/-4   North Junior Champ.
29/10/2022 Burghead Thistle 3-0 Buchanhaven Hearts +21/-21   North Junior Champ.
29/10/2022 Cruden Bay 1-1 Longside +2/-2   North Junior Champ.
29/10/2022 Deveronside 0-2 Rothie Rovers +1/-1   North Junior Champ.
29/10/2022 Glentanar 3-0 Lossiemouth United +6/-6   North Junior Champ.
29/10/2022 Islavale 1-3 Banks o' Dee Juniors -6/+6   North Junior Champ.
29/10/2022 Sunnybank 5-1 Forres Thistle +17/-17   North Junior Champ.
29/10/2022 Bonnyton Thistle 0-3 Benburb -15/+15   WoS Lg. Div. 1
29/10/2022 Arniston Rangers 3-0 Hawick Royal Albert +2/-2   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Craigroyston 6-0 Newburgh Juniors +38/-38   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Edinburgh United 0-1 Tweedmouth Rangers -9/+9   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Lochgelly Albert 0-2 University of Stirling Reserves -1/+1   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Ormiston Primrose 1-1 Saint Andrews United +6/-6   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Peebles Rovers 5-2 Edinburgh South +25/-25   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Syngenta 5-0 Dalkeith Thistle +9/-9   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Thornton Hibs 2-0 Easthouses Lily Miners Welfare ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Whitburn 3-1 Heriot-Watt University +1/-1   EoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Ardeer Thistle 3-1 Glasgow United +13/-13   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Forth Wanderers 2-3 Ashfield -3/+3   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Glasgow Perthshire 3-2 Wishaw +4/-4   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Greenock Juniors 1-3 Yoker Athletic -15/+15   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Kilsyth Rangers 3-1 Muirkirk Juniors +9/-9   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Saint Anthony's 3-1 Glasgow University +8/-8   WoS Lg. Div. 2
29/10/2022 Edinburgh College 0-1 Pumpherston -18/+18   EoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Fauldhouse United 1-7 Bo'ness Athletic -9/+9   EoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Harthill Royal 0-1 Bathgate Thistle -7/+7   EoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Ardrossan Winton Rovers 5-0 Port Glasgow +19/-19   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Girvan 0-1 Dalry Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Irvine Victoria 3-3 Lanark United -2/+2   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Kello Rovers 4-5 East Kilbride Thistle -15/+15   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Lesmahagow 3-0 Carluke Rovers +8/-8   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Lugar Boswell Thistle 4-0 Newmains United +24/-24   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Royal Albert 1-6 Vale of Clyde -8/+8   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 Vale of Leven 0-0 Saltcoats Victoria -11/+11   WoS Lg. Div. 3
29/10/2022 BSC Glasgow 3-5 Kilsyth Athletic -3/+3   WoS Lg. Div. 4
29/10/2022 Campbeltown Pupils 0-0 Harmony Row +3/-3   WoS Lg. Div. 4
29/10/2022 Glenvale 1-5 Saint Peter's -16/+16   WoS Lg. Div. 4
29/10/2022 West Park United 2-1 Threave Rovers +4/-4   WoS Lg. Div. 4
28/10/2022 Greenock Morton 4-0 Inverness Caledonian Thistle +24/-24   Scottish Champ.
28/10/2022 Queen's Park 2-2 Dundee +1/-1   Scottish Champ.
28/10/2022 Bonnyrigg Rose U20 1-3 Cumbernauld Colts U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
28/10/2022 Blackburn United U20 5-1 Oakley United U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. B
28/10/2022 Dalkeith Thistle U20 5-5 Bo'ness United U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
28/10/2022 Saint Andrews United U20 1-4 Armadale Thistle U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. B
28/10/2022 Whitehill Welfare U20 2-0 Jeanfield Swifts U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
28/10/2022 Camelon Juniors U20 1-5 Musselburgh Athletic U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. C
28/10/2022 Rosyth U20 2-7 Penicuik Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
28/10/2022 Linlithgow Rose U20 9-1 Bathgate Thistle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
28/10/2022 Open Goal Broomhill U20 7-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +41/-41   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Civil Service Strollers U20 2-3 Dunipace U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Dunbar United U20 1-4 Edinburgh University U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Edinburgh U20 2-1 Newtongrange Star U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Fauldhouse United U20 1-0 Dundonald Bluebell U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Glenrothes U20 6-1 Leith Athletic U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Haddington Athletic U20 1-3 East Kilbride U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Heriot-Watt University U20 2-4 East Fife U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 0-3 Whitburn U20 -34/+34   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 0-1 Edinburgh College U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Preston Athletic U20 2-5 Kelty Hearts U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Sauchie Juniors U20 0-5 University of Stirling U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Spartans U20 7-0 Thornton Hibs U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Stirling Albion U20 7-0 Tranent Juniors U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Syngenta U20 0-3 Alloa Athletic U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
28/10/2022 Ardeer Thistle U20 3-4 Easterhouse Football Academy U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Arthurlie U20 1-4 Johnstone Burgh U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Ashfield U20 2-1 Wishaw U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Benburb U20 4-3 Maryhill U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Bonnyton Thistle U20 5-1 Lochar Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Clydebank U20 6-1 Royal Albert U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Darvel U20 7-2 Lanark United U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Forth Wanderers U20 1-3 Saint Cadoc's Youth Club U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Gartcairn U20 3-0 Dalry Thistle U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Glenvale U20 0-4 Saint Peter's U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Kilwinning Rangers U20 3-1 Auchinleck Talbot U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Neilston U20 1-2 Vale of Leven U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Newmains United U20 p 3-3 Yoker Athletic +8/-8   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Saint Roch's U20 2-0 East Kilbride Thistle U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
28/10/2022 Whitletts Victoria U20 0-1 Blantyre Victoria U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
27/10/2022 Heart of Midlothian 2-1 Rīgas Futbola Skola {LVA} -5/+5   UEFA Conference Lg.
26/10/2022 Napoli {ITA} 3-0 Rangers -2/+2   UEFA Champions Lg.
26/10/2022 Darvel 8-2 East Kilbride Thistle +1/-1   South Ch'lge Cup
25/10/2022 Celtic 1-1 Shakhtar Donetsk {UKR} -2/+2   UEFA Champions Lg.
25/10/2022 Ayr United 4-2 Partick Thistle +8/-8   Scottish Champ.
25/10/2022 Motherwell Reserves 2-2 Hamilton Academical Reserves -5/+5   SPFL Reserve Lg.
25/10/2022 Queen of the South Reserves 0-3 Queen's Park Reserves -16/+16   SPFL Reserve Lg.
25/10/2022 Dundee Reserves 0-3 Livingston Reserves -26/+26   SPFL Reserve Cup
25/10/2022 Dunfermline Athletic Reserves 0-0 p Dundee United Reserves +1/-1   SPFL Reserve Cup
24/10/2022 Pollok 4-3 Annan Athletic +3/-3   Scottish FA Cup
24/10/2022 Keith U20 1-2 Fraserburgh U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/10/2022 Stonehaven U20 2-1 Huntly U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
24/10/2022 Turriff United U20 2-2 Dyce U20 -10/+10   Aberdeenshire Dev. Lg.
22/10/2022 Heart of Midlothian 3-4 Celtic +1/-1   Scottish Premier
22/10/2022 Kilmarnock 1-0 Ross County +1/-1   Scottish Premier
22/10/2022 Motherwell 1-2 Aberdeen -8/+8   Scottish Premier
22/10/2022 Rangers 1-1 Livingston -11/+11   Scottish Premier
22/10/2022 Saint Mirren 2-1 Dundee United +3/-3   Scottish Premier
22/10/2022 Bo'ness United 1-1 p Auchinleck Talbot +3/-3   Scottish FA Cup
22/10/2022 Brechin City 2-2 p Stirling Albion ±0/±0   Scottish FA Cup
22/10/2022 Buckie Thistle 1-3 Open Goal Broomhill -25/+25   Scottish FA Cup
22/10/2022 Carnoustie Panmure 1-2 Formartine United -11/+11   Scottish FA Cup
22/10/2022 Dalbeattie Star 1-7 Darvel -8/+8   Scottish FA Cup
22/10/2022 Dunbar United 1-3 University of Stirling -6/+6   Scottish FA Cup
22/10/2022 Dunipace 5-2 Turriff United +7/-7   Scottish FA Cup
22/10/2022 East Kilbride 5-0 Caledonian Braves +16/-16   Scottish FA Cup
22/10/2022 Elgin City 4-0 Camelon Juniors +2/-2   Scottish FA Cup
22/10/2022 Fraserburgh 2-1 Stranraer +3/-3   Scottish FA Cup
22/10/2022 Glasgow University 1-4 Albion Rovers -4/+4   Scottish FA Cup
22/10/2022 Gretna 1-4 Drumchapel United -11/+11   Scottish FA Cup
22/10/2022 Kilwinning Rangers 1-3 Forfar Athletic -20/+20   Scottish FA Cup
22/10/2022 Linlithgow Rose 4-0 Spartans +18/-18   Scottish FA Cup
22/10/2022 Newtongrange Star 0-1 Hill of Beath Hawthorn -6/+6   Scottish FA Cup
22/10/2022 Sauchie Juniors 3-2 Bonnyrigg Rose +8/-8   Scottish FA Cup
22/10/2022 Stenhousemuir 2-1 East Fife +4/-4   Scottish FA Cup
22/10/2022 Wick Academy 2-0 Benburb +21/-21   Scottish FA Cup
22/10/2022 Arbroath 1-0 Hamilton Academical ±0/±0   Scottish Champ.
22/10/2022 Ayr United 2-2 Cove Rangers -4/+4   Scottish Champ.
22/10/2022 Dundee 0-0 Greenock Morton -7/+7   Scottish Champ.
22/10/2022 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Raith Rovers -4/+4   Scottish Champ.
22/10/2022 Partick Thistle 0-4 Queen's Park -38/+38   Scottish Champ.
22/10/2022 Clyde 1-2 Queen of the South -2/+2   Scottish Lg. 1
22/10/2022 Edinburgh 3-1 Airdrieonians +12/-12   Scottish Lg. 1
22/10/2022 Falkirk 2-3 Kelty Hearts -14/+14   Scottish Lg. 1
22/10/2022 Montrose 2-0 Dunfermline Athletic +15/-15   Scottish Lg. 1
22/10/2022 Peterhead 0-2 Alloa Athletic -7/+7   Scottish Lg. 1
22/10/2022 Brora Rangers 4-1 Forres Mechanics +1/-1   Highland Lg.
22/10/2022 Deveronvale 3-3 Clachnacuddin +1/-1   Highland Lg.
22/10/2022 Inverurie Loco Works 3-2 Lossiemouth -6/+6   Highland Lg.
22/10/2022 Nairn County 4-2 Strathspey Thistle ±0/±0   Highland Lg.
22/10/2022 Rothes 3-0 Keith +7/-7   Highland Lg.
22/10/2022 Gala Fairydean Rovers 3-3 Heart of Midlothian U20 +5/-5   Lowland Lg.
22/10/2022 Rangers U20 3-0 Berwick Rangers +3/-3   Lowland Lg.
22/10/2022 Burntisland Shipyard 3-6 Civil Service Strollers -5/+5   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Dundonald Bluebell 7-0 Ormiston Primrose +2/-2   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Edinburgh University 2-1 Tynecastle +8/-8   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Oakley United 0-5 Broxburn Athletic -17/+17   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Penicuik Athletic 1-0 Tranent Juniors +8/-8   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Saint Andrews United 2-3 Glenrothes -2/+2   EoS Qualifying Cup
22/10/2022 Blackburn United 2-3 Crossgates Primrose -8/+8   EoS Lg. Premier
22/10/2022 Brechin Victoria 2-2 Lochee Harp -2/+2   Midlands Lg.
22/10/2022 Broughty Athletic 1-1 Letham -12/+12   Midlands Lg.
22/10/2022 Downfield 4-2 Arbroath Victoria +8/-8   Midlands Lg.
22/10/2022 Dundee North End 6-1 Forfar United +5/-5   Midlands Lg.
22/10/2022 Dundee Saint James 1-0 Forfar West End +7/-7   Midlands Lg.
22/10/2022 East Craigie 5-1 Dundee Violet +3/-3   Midlands Lg.
22/10/2022 Kirriemuir Thistle 4-1 Tayport +20/-20   Midlands Lg.
22/10/2022 Lochee United 6-0 Scone Thistle +1/-1   Midlands Lg.
22/10/2022 Alness United 7-0 Saint Duthus +48/-48   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Bonar Bridge 4-2 Nairn County Reserves +22/-22   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Invergordon 4-0 Clachnacuddin Reserves +8/-8   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Inverness Athletic 2-3 Golspie Sutherland -5/+5   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Loch Ness 7-4 Halkirk United +10/-10   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Thurso 1-1 Orkney +3/-3   North Caledonian Lg.
22/10/2022 Bridge of Don Thistle 0-3 Culter -21/+21   North Junior Premier
22/10/2022 Colony Park Juniors 0-2 Montrose Roselea -10/+10   North Junior Premier
22/10/2022 Dufftown 1-2 Maud -12/+12   North Junior Premier
22/10/2022 Ellon United 4-0 Stoneywood Parkvale +24/-24   North Junior Premier
22/10/2022 Nairn Saint Ninian 1-5 East End -17/+17   North Junior Premier
22/10/2022 Stonehaven 2-1 Banchory Saint Ternan -5/+5   North Junior Premier
22/10/2022 Caledonian Braves Reserves 2-3 Nithsdale Wanderers -11/+11   SoS Lg.
22/10/2022 Cambuslang Rangers 2-2 Petershill -8/+8   WoS Lg. Premier
22/10/2022 Clydebank 1-2 Hurlford United -12/+12   WoS Lg. Premier
22/10/2022 Glenafton Athletic 0-2 Irvine Meadow -20/+20   WoS Lg. Premier
22/10/2022 Luncarty 4-3 Bo'ness Athletic +7/-7 Alex Jack Cup
22/10/2022 Thornton Hibs 4-2 Lochore Welfare +8/-8 Alex Jack Cup
22/10/2022 Creetown 1-2 Abbey Vale -10/+10 Potts Cup
22/10/2022 Stranraer Reserves 6-1 Lochar Thistle +17/-17 Potts Cup
22/10/2022 Wigtown & Bladnoch 4-2 Upper Annandale +26/-26 Potts Cup
22/10/2022 Troon 4-0 Fraserburgh United +1/-1   Scottish Junior Cup
22/10/2022 Ardeer Thistle 0-2 Largs Thistle +3/-3   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Ashfield 4-3 Vale of Clyde +1/-1   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Bonnyton Thistle 5-1 Lanark United +19/-19   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Easterhouse Football Academy 1-6 Kirkintilloch Rob Roy -2/+2   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Kilsyth Athletic 3-1 Kilsyth Rangers +9/-9   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Lesmahagow 3-5 Johnstone Burgh -6/+6   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Royal Albert 2-5 Craigmark Burntonians -2/+2   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Saint Peter's 2-0 Glasgow United +13/-13   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Thorn Athletic 7-6 Irvine Victoria ±0/±0   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Threave Rovers 4-2 Thorniewood United +17/-17   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Vale of Leven 1-2 Whitletts Victoria +1/-1   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Wishaw 3-2 Rossvale Academy -6/+6   WoS Lg. Cup
22/10/2022 Kennoway Star Hearts 2-2 Whitehill Welfare +1/-1   EoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Kirkcaldy & Dysart 2-3 Coldstream -18/+18   EoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Rosyth 1-0 Leith Athletic +8/-8   EoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Buchanhaven Hearts 3-1 Banks o' Dee Juniors +20/-20   North Junior Champ.
22/10/2022 Burghead Thistle 0-1 Islavale -12/+12   North Junior Champ.
22/10/2022 Glentanar 4-2 Cruden Bay +8/-8   North Junior Champ.
22/10/2022 Longside 3-3 Forres Thistle +1/-1   North Junior Champ.
22/10/2022 Lossiemouth United 1-5 Aberdeen University -22/+22   North Junior Champ.
22/10/2022 New Elgin Juniors 0-7 Rothie Rovers -5/+5   North Junior Champ.
22/10/2022 Sunnybank 1-1 Newmachar United -7/+7   North Junior Champ.
22/10/2022 Rossvale 1-2 Saint Cadoc's Youth Club -3/+3   WoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Kilbirnie Ladeside 2-1 Blantyre Victoria -1/+1   WoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Neilston 4-0 Cumbernauld United +24/-24   WoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Saint Roch's 2-3 Gartcairn -8/+8   WoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Shotts Bon Accord 2-1 Rutherglen Glencairn +7/-7   WoS Lg. Div. 1
22/10/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 5-3 Edinburgh United +12/-12   EoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Hawick Royal Albert 1-4 Tweedmouth Rangers -13/+13   EoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Lochgelly Albert 1-7 Heriot-Watt University -11/+11   EoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Newburgh Juniors 2-4 Arniston Rangers -12/+12   EoS Lg. Div. 2
22/10/2022 University of Stirling Reserves 0-5 Whitburn -19/+19   EoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Forth Wanderers 3-2 Maryhill +4/-4   WoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Greenock Juniors 0-3 Renfrew -13/+13   WoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Muirkirk Juniors 3-1 Yoker Athletic +16/-16   WoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Saint Anthony's 4-3 Glasgow Perthshire +1/-1   WoS Lg. Div. 2
22/10/2022 Edinburgh College 1-0 Fauldhouse United -2/+2   EoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Harthill Royal 3-1 Pumpherston +12/-12   EoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Stoneyburn 3-4 Armadale Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 3
22/10/2022 West Calder United 2-2 Livingston United -1/+1   EoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Carluke Rovers 0-1 Dalry Thistle -3/+3   WoS Lg. Div. 3
22/10/2022 East Kilbride Thistle 0-4 Port Glasgow -32/+32   WoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Finnart 2-1 Kello Rovers +5/-5   WoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Girvan 2-4 Newmains United -27/+27   WoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Larkhall Thistle 2-3 Ardrossan Winton Rovers -11/+11   WoS Lg. Div. 3
22/10/2022 Saltcoats Victoria 2-0 Lugar Boswell Thistle +16/-16   WoS Lg. Div. 3
21/10/2022 Hibernian 1-2 Saint Johnstone -13/+13   Scottish Premier
21/10/2022 Cumnock Juniors 1-3 Dumbarton -15/+15   Scottish FA Cup
21/10/2022 Blairgowrie 1-4 Coupar Angus -33/+33   Midlands Lg.
21/10/2022 Dyce 1-2 Hermes -6/+6   North Junior Premier
21/10/2022 Albion Rovers U20 1-3 Edinburgh U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. A
21/10/2022 Alloa Athletic U20 0-2 Civil Service Strollers U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. A
21/10/2022 Kelty Hearts U20 5-1 Bonnyrigg Rose U20 +24/-24   Lowland Dev. Lg. A
21/10/2022 Spartans U20 1-2 Open Goal Broomhill U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. A
21/10/2022 University of Stirling U20 2-4 Cumbernauld Colts U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. A
21/10/2022 Armadale Thistle U20 3-1 Bo'ness United U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Dunipace U20 4-0 Dalkeith Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Edinburgh University U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Heriot-Watt University U20 4-2 Jeanfield Swifts U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Oakley United U20 0-7 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Saint Andrews United U20 0-5 Blackburn United U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Tranent Juniors U20 0-3 Pumpherston U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. B
21/10/2022 Arniston Rangers U20 2-7 Dunbar United U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Camelon Juniors U20 6-4 West Calder United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Leith Athletic U20 1-9 Hill of Beath Hawthorn U20 -41/+41   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Musselburgh Athletic U20 3-3 Syngenta U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Penicuik Athletic U20 2-1 Fauldhouse United U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Rosyth U20 3-7 Whitburn U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
21/10/2022 Edinburgh South U20 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Edinburgh United U20 4-1 Linlithgow Rose U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Newtongrange Star U20 5-0 Dundonald Bluebell U20 +29/-29   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Preston Athletic U20 7-1 Bathgate Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Sauchie Juniors U20 4-2 Craigroyston U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Thornton Hibs U20 2-5 Glenrothes U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
21/10/2022 Ashfield U20 0-8 Glenvale U20 -48/+48   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Bonnyton Thistle U20 4-1 Port Glasgow U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Clydebank U20 3-4 Yoker Athletic U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Johnstone Burgh U20 12-0 Rossvale Academy U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Kilwinning Rangers U20 3-1 Maryhill U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Saint Anthony's U20 2-2 Saint Roch's U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. E
21/10/2022 Ardeer Thistle U20 1-3 Saint Cadoc's Youth Club U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Auchinleck Talbot U20 6-0 Renfrew U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Benburb U20 5-1 Neilston U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Darvel U20 3-1 Dalry Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Maybole Juniors U20 3-5 Troon U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Saint Peter's U20 0-2 Irvine Meadow U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Whitletts Victoria U20 3-3 Arthurlie U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2022 Bellshill Athletic U20 1-10 Gartcairn U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Lanark United U20 0-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Lochar Thistle U20 4-3 Forth Wanderers U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Newmains United U20 0-3 East Kilbride Thistle U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Royal Albert U20 0-12 Blantyre Victoria U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Wishaw U20 1-5 Easterhouse Football Academy U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. G
21/10/2022 Syngenta 3-1 Peebles Rovers -5/+5   EoS Lg. Div. 2
20/10/2022 Queen of the South Reserves 12-1 Mid Annandale +15/-15 Potts Cup
19/10/2022 Aberdeen 4-1 Partick Thistle +9/-9 Scottish Lg. Cup
19/10/2022 Motherwell 0-4 Celtic -13/+13 Scottish Lg. Cup
19/10/2022 Rangers 1-0 Dundee -7/+7 Scottish Lg. Cup
19/10/2022 Arbroath 0-1 Raith Rovers -11/+11   Scottish Champ.
19/10/2022 Clachnacuddin Reserves 0-3 Saint Duthus -12/+12   North Caledonian Lg.
18/10/2022 Kilmarnock 2-1 Dundee United +4/-4 Scottish Lg. Cup
18/10/2022 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Hamilton Academical -17/+17   Scottish Champ.
18/10/2022 Clyde 0-2 Dunfermline Athletic -6/+6   Scottish Lg. 1
18/10/2022 Falkirk 3-1 Alloa Athletic +8/-8   Scottish Lg. 1
18/10/2022 Queen's Park Reserves 2-3 Hibernian Reserves +1/-1   SPFL Reserve Cup
18/10/2022 Rangers U20 4-1 East Stirlingshire +2/-2   Lowland Lg.
17/10/2022 East Kilbride U20 0-1 Cumbernauld Colts U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. A
16/10/2022 Aberdeen 2-0 Heart of Midlothian +11/-11   Scottish Premier
16/10/2022 Motherwell 1-2 Rangers +1/-1   Scottish Premier
16/10/2022 Edinburgh South 4-1 Arniston Rangers +17/-17   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Celtic 6-1 Hibernian +10/-10   Scottish Premier
15/10/2022 Livingston 1-0 Saint Johnstone +3/-3   Scottish Premier
15/10/2022 Ross County 1-1 Dundee United -1/+1   Scottish Premier
15/10/2022 Saint Mirren 0-0 Kilmarnock -3/+3   Scottish Premier
15/10/2022 Cove Rangers 0-1 Inverness Caledonian Thistle -7/+7   Scottish Champ.
15/10/2022 Dundee 2-1 Ayr United ±0/±0   Scottish Champ.
15/10/2022 Greenock Morton 1-0 Raith Rovers +4/-4   Scottish Champ.
15/10/2022 Hamilton Academical 1-2 Partick Thistle -5/+5   Scottish Champ.
15/10/2022 Alloa Athletic 2-0 Airdrieonians +12/-12   Scottish Lg. 1
15/10/2022 Dunfermline Athletic 1-0 Edinburgh -2/+2   Scottish Lg. 1
15/10/2022 Kelty Hearts 2-1 Clyde -1/+1   Scottish Lg. 1
15/10/2022 Montrose 1-1 Falkirk -2/+2   Scottish Lg. 1
15/10/2022 Queen of the South 2-0 Peterhead -1/+1   Scottish Lg. 1
15/10/2022 Annan Athletic 1-1 Stranraer -4/+4   Scottish Lg. 2
15/10/2022 Bonnyrigg Rose 1-4 East Fife -27/+27   Scottish Lg. 2
15/10/2022 Dumbarton 1-1 Albion Rovers -5/+5   Scottish Lg. 2
15/10/2022 Elgin City 0-1 Forfar Athletic -14/+14   Scottish Lg. 2
15/10/2022 Stenhousemuir 1-3 Stirling Albion -15/+15   Scottish Lg. 2
15/10/2022 Brechin City 5-0 Keith +2/-2   Highland Lg.
15/10/2022 Clachnacuddin 2-1 Lossiemouth +1/-1   Highland Lg.
15/10/2022 Forres Mechanics 4-1 Deveronvale +8/-8   Highland Lg.
15/10/2022 Inverurie Loco Works 0-0 Huntly -7/+7   Highland Lg.
15/10/2022 Nairn County 0-4 Brora Rangers -7/+7   Highland Lg.
15/10/2022 Rothes 2-4 Buckie Thistle -3/+3   Highland Lg.
15/10/2022 Strathspey Thistle 1-6 Turriff United -22/+22   Highland Lg.
15/10/2022 Wick Academy 0-3 Formartine United -11/+11   Highland Lg.
15/10/2022 Abbey Vale p 2-2 Dalbeattie Star +3/-3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Ardeer Thistle 0-3 Glasgow United -25/+25   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Arthurlie 0-3 Irvine Meadow -29/+29   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Ashfield 2-0 Thorn Athletic +3/-3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Auchinleck Talbot 5-0 Craigmark Burntonians +5/-5   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Beith Juniors 3-4 Largs Thistle -10/+10   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Benburb 1-4 Rutherglen Glencairn -24/+24   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Bo'ness United 2-1 Thorniewood United -1/+1   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Cambuslang Rangers 6-0 Wishaw +11/-11   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Camelon Juniors 3-4 Thornton Hibs -15/+15   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Carluke Rovers 1-9 Caledonian Braves -8/+8   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Civil Service Strollers 1-0 Edinburgh University -7/+7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Coldstream 2-0 Harthill Royal -1/+1   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Cumnock Juniors 7-0 Upper Annandale +1/-1   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Dunbar United 4-1 Preston Athletic +14/-14   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Easterhouse Football Academy 2-4 Kinnoull -3/+3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Edinburgh United 0-6 Blackburn United -14/+14   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Fauldhouse United 5-1 Hawick Royal Albert +10/-10   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Harmony Row 0-1 Neilston +5/-5   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Glasgow Perthshire 1-5 Kilwinning Rangers -7/+7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Glenafton Athletic 2-0 Lugar Boswell Thistle -7/+7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Glenrothes 6-2 Bellshill Athletic +8/-8   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Glenvale 1-3 Yoker Athletic ±0/±0   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Haddington Athletic 2-4 Tranent Juniors -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-1 p Dunipace -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-1 Kilsyth Athletic -2/+2   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Jeanfield Swifts 2-1 Cumbernauld Colts -2/+2   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Johnstone Burgh 3-1 Campbeltown Pupils -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Kello Rovers 5-1 Royal Albert +5/-5   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Kennoway Star Hearts 3-5 Glasgow University -11/+11   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Kilbirnie Ladeside 2-4 Drumchapel United -16/+16   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Lanark United 1-5 East Kilbride -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Linlithgow Rose 3-0 Oakley United -1/+1   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Lochar Thistle 6-5 Larkhall Thistle +17/-17   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Lochgelly Albert 4-8 Bo'ness Athletic ±0/±0   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Lochore Welfare 0-8 Dundonald Bluebell -25/+25   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Maryhill 5-1 Saint Roch's +39/-39   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Maybole Juniors 3-2 Girvan -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Musselburgh Athletic 5-2 Gala Fairydean Rovers +10/-10   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Newton Stewart 7-0 Wigtown & Bladnoch +3/-3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Newtongrange Star 3-2 West Calder United -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Nithsdale Wanderers 0-8 Threave Rovers -16/+16   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Penicuik Athletic 3-2 Peebles Rovers -11/+11   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Petershill 1-2 Vale of Clyde -14/+14   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Pollok 2-4 Clydebank -21/+21   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Rossvale Academy 2-3 Shotts Bon Accord +7/-7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Saint Andrews United 0-2 Luncarty -7/+7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Saint Cadoc's Youth Club 3-0 BSC Glasgow -3/+3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Saint Cuthbert Wanderers 5-0 Lochmaben +7/-7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Saltcoats Victoria 1-3 Renfrew +6/-6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Sauchie Juniors p 1-1 Cumbernauld United -6/+6   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Spartans 3-0 Berwick Rangers +8/-8   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Stoneyburn 2-1 Ormiston Primrose -7/+7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Troon 5-0 Forth Wanderers +7/-7   South Ch'lge Cup
15/10/2022 University of Stirling 1-0 East Stirlingshire -3/+3   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Vale of Leithen 0-9 Tynecastle -23/+23   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Whitburn 2-3 Broxburn Athletic -8/+8   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Whitehill Welfare 0-2 Leith Athletic -14/+14   South Ch'lge Cup
15/10/2022 Arbroath Victoria 2-1 Kirriemuir Thistle +8/-8   Midlands Lg.
15/10/2022 Carnoustie Panmure 3-0 East Craigie +14/-14   Midlands Lg.
15/10/2022 Coupar Angus 0-2 Downfield -2/+2   Midlands Lg.
15/10/2022 Dundee North End 4-0 Dundee Saint James +3/-3   Midlands Lg.
15/10/2022 Forfar West End 1-2 Lochee United +6/-6   Midlands Lg.
15/10/2022 Letham 2-1 Brechin Victoria -2/+2   Midlands Lg.
15/10/2022 Lochee Harp 4-1 Blairgowrie +22/-22   Midlands Lg.
15/10/2022 Scone Thistle 0-4 Broughty Athletic -1/+1   Midlands Lg.
15/10/2022 Tayport 8-0 Forfar United +8/-8   Midlands Lg.
15/10/2022 Bonar Bridge 1-3 Inverness Athletic ±0/±0   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Clachnacuddin Reserves 0-4 Alness United -33/+33   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Fort William 4-0 Nairn County Reserves +1/-1   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Golspie Sutherland 3-4 Loch Ness -6/+6   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Halkirk United 1-2 Invergordon -7/+7   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Saint Duthus 3-1 Thurso ±0/±0   North Caledonian Lg.
15/10/2022 Banchory Saint Ternan 1-5 Dyce -19/+19   North Junior Premier
15/10/2022 Colony Park Juniors 0-3 Stonehaven -12/+12   North Junior Premier
15/10/2022 East End 3-0 Dufftown +2/-2   North Junior Premier
15/10/2022 Ellon United 3-1 Nairn Saint Ninian +9/-9   North Junior Premier
15/10/2022 Maud 3-2 Montrose Roselea +12/-12   North Junior Premier
15/10/2022 Stoneywood Parkvale 1-3 Culter -3/+3   North Junior Premier
15/10/2022 Caledonian Braves Reserves 0-2 Stranraer Reserves -10/+10   SoS Lg.
15/10/2022 Kirkcaldy & Dysart 2-1 Burntisland Shipyard -4/+4   EoS Lg. Div. 1
15/10/2022 Aberdeen University 4-3 Burghead Thistle +6/-6   North Junior Champ.
15/10/2022 Buchanhaven Hearts 2-0 New Elgin Juniors -2/+2   North Junior Champ.
15/10/2022 Cruden Bay 0-1 Lossiemouth United -16/+16   North Junior Champ.
15/10/2022 Forres Thistle 9-1 Deveronside +19/-19   North Junior Champ.
15/10/2022 Fraserburgh United 4-3 Banks o' Dee Juniors +3/-3   North Junior Champ.
15/10/2022 Islavale 0-1 Sunnybank +2/-2   North Junior Champ.
15/10/2022 Newmachar United 3-1 Longside +8/-8   North Junior Champ.
15/10/2022 Rothie Rovers 2-0 Glentanar -5/+5   North Junior Champ.
15/10/2022 Blantyre Victoria 0-2 Bonnyton Thistle -28/+28   WoS Lg. Div. 1
15/10/2022 Dalkeith Thistle 2-2 University of Stirling Reserves -1/+1   EoS Lg. Div. 2
15/10/2022 Kilsyth Rangers 1-2 Saint Anthony's -11/+11   WoS Lg. Div. 2
15/10/2022 Armadale Thistle 5-1 Pumpherston +2/-2   EoS Lg. Div. 3
15/10/2022 Edinburgh College 7-2 Bathgate Thistle +17/-17   EoS Lg. Div. 3
15/10/2022 Ardrossan Winton Rovers 8-1 Newmains United +8/-8   WoS Lg. Div. 3
15/10/2022 Vale of Leven 3-3 Port Glasgow -1/+1   WoS Lg. Div. 3
15/10/2022 Eglinton 1-4 West Park United -5/+5   WoS Lg. Div. 4
14/10/2022 Queen's Park 1-1 Arbroath -1/+1   Scottish Champ.
14/10/2022 Banks o' Dee 1-1 Fraserburgh -2/+2   Highland Lg.
14/10/2022 Rossvale 2-1 Irvine Victoria -3/+3   South Ch'lge Cup
14/10/2022 Gartcairn 4-3 Syngenta -1/+1   South Ch'lge Cup
14/10/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Craigroyston -3/+3   South Ch'lge Cup
14/10/2022 Hermes 1-1 Bridge of Don Thistle -2/+2   North Junior Premier
14/10/2022 Creetown 3-1 Mid Annandale +9/-9 SoS Lg. Cup
14/10/2022 Bonnyrigg Rose U20 3-0 East Fife U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. A
14/10/2022 Open Goal Broomhill U20 1-2 University of Stirling U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
14/10/2022 East Kilbride U20 9-1 Civil Service Strollers U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
14/10/2022 Edinburgh U20 2-3 Spartans U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. A
14/10/2022 Kelty Hearts U20 0-1 Stirling Albion U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. A
14/10/2022 Blackburn United U20 3-1 Edinburgh University U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Dalkeith Thistle U20 4-3 Saint Andrews United U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 8-0 Bo'ness United U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Jeanfield Swifts U20 2-5 Oakley United U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Pumpherston U20 4-1 Dunipace U20 +37/-37   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Tranent Juniors U20 2-1 Armadale Thistle U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Whitehill Welfare U20 1-2 Heriot-Watt University U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. B
14/10/2022 Dunbar United U20 4-7 Penicuik Athletic U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Haddington Athletic U20 1-1 Musselburgh Athletic U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 11-1 West Calder United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Rosyth U20 3-3 Camelon Juniors U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Syngenta U20 5-1 Arniston Rangers U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Whitburn U20 3-1 Edinburgh College U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
14/10/2022 Bathgate Thistle U20 0-19 Newtongrange Star U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
14/10/2022 Dundonald Bluebell U20 3-0 Sauchie Juniors U20 +22/-22   Lowland Dev. Lg. D
14/10/2022 Glenrothes U20 4-2 Preston Athletic U20 +22/-22   Lowland Dev. Lg. D
14/10/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 14-2 Edinburgh United U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. D
14/10/2022 Linlithgow Rose U20 1-0 Thornton Hibs U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. D
14/10/2022 Kilwinning Rangers U20 1-2 Clydebank U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
14/10/2022 Maryhill U20 3-1 Rossvale Academy U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
14/10/2022 Saint Anthony's U20 3-1 Bonnyton Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
14/10/2022 Saint Roch's U20 1-6 Johnstone Burgh U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. E
14/10/2022 Yoker Athletic U20 0-3 Vale of Leven U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. E
14/10/2022 Arthurlie U20 0-0 Auchinleck Talbot U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Benburb U20 5-1 Ardeer Thistle U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Dalry Thistle U20 6-3 Maybole Juniors U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Irvine Meadow U20 4-0 Darvel U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Neilston U20 7-1 Saint Peter's U20 +33/-33   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Renfrew U20 2-1 Saint Cadoc's Youth Club U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Troon U20 1-3 Whitletts Victoria U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. F
14/10/2022 Blantyre Victoria U20 4-1 Newmains United U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. G
14/10/2022 East Kilbride Thistle U20 2-0 Wishaw U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
14/10/2022 Easterhouse Football Academy U20 3-0 Lochar Thistle U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. G
14/10/2022 Forth Wanderers U20 1-3 Gartcairn U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. G
14/10/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 3-2 Shotts Bon Accord U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. G
14/10/2022 Lanark United U20 4-4 Bellshill Athletic U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. G
13/10/2022 Fiorentina {ITA} 5-1 Heart of Midlothian ±0/±0   UEFA Europa Lg.
13/10/2022 Fraserburgh U20 8-1 Hermes U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
12/10/2022 Rangers 1-7 Liverpool {ENG} -8/+8   UEFA Champions Lg.
12/10/2022 Buckie Thistle 5-0 Dyce +3/-3 Aberdeenshire Shield
12/10/2022 Huntly 5-3 Turriff United +4/-4 Aberdeenshire Shield
12/10/2022 Keith 0-2 Inverurie Loco Works -5/+5 Aberdeenshire Shield
11/10/2022 Dundee United 1-0 Hibernian +6/-6   Scottish Premier
11/10/2022 Celtic 0-2 RB Leipzig {GER} -16/+16   UEFA Champions Lg.
11/10/2022 Kelty Hearts 1-0 Queen of the South +8/-8   Scottish Lg. 1
11/10/2022 Ayr United Reserves 2-1 Hamilton Academical Reserves +5/-5   SPFL Reserve Cup
11/10/2022 Motherwell Reserves 2-0 Partick Thistle Reserves ±0/±0   SPFL Reserve Cup
11/10/2022 Livingston Reserves 0-1 Hibernian Reserves ±0/±0   SPFL Reserve Lg.
11/10/2022 Bonnyrigg Rose 2-0 Annan Athletic +9/-9   Scottish Lg. 2
11/10/2022 Elgin City 1-0 Albion Rovers ±0/±0   Scottish Lg. 2
11/10/2022 Fraserburgh p 3-3 Banks o' Dee -4/+4 Aberdeenshire Shield
11/10/2022 Hermes 0-2 Formartine United -12/+12 Aberdeenshire Shield
10/10/2022 Dyce U20 5-0 Inverurie Loco Works U20 +42/-42   Aberdeenshire Dev. Lg.
10/10/2022 Stonehaven U20 0-1 Turriff United U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
09/10/2022 Kilmarnock 2-2 Heart of Midlothian ±0/±0   Scottish Premier
09/10/2022 University of Stirling 0-2 Civil Service Strollers -22/+22   Lowland Lg.
08/10/2022 Dundee United 4-0 Aberdeen +29/-29   Scottish Premier
08/10/2022 Hibernian 1-0 Motherwell +1/-1   Scottish Premier
08/10/2022 Livingston 0-1 Ross County -13/+13   Scottish Premier
08/10/2022 Rangers 4-0 Saint Mirren +5/-5   Scottish Premier
08/10/2022 Saint Johnstone 1-2 Celtic +3/-3   Scottish Premier
08/10/2022 Arbroath 1-1 Dundee ±0/±0   Scottish Champ.
08/10/2022 Ayr United 5-0 Queen's Park +25/-25   Scottish Champ.
08/10/2022 Greenock Morton 5-0 Hamilton Academical +24/-24   Scottish Champ.
08/10/2022 Raith Rovers 3-0 Cove Rangers +16/-16   Scottish Champ.
08/10/2022 Airdrieonians 3-3 Queen of the South -3/+3   Scottish Lg. 1
08/10/2022 Alloa Athletic 0-3 Dunfermline Athletic -22/+22   Scottish Lg. 1
08/10/2022 Clyde 1-3 Montrose -12/+12   Scottish Lg. 1
08/10/2022 Edinburgh 2-0 Kelty Hearts +9/-9   Scottish Lg. 1
08/10/2022 Peterhead 0-4 Falkirk -18/+18   Scottish Lg. 1
08/10/2022 Albion Rovers 2-1 Bonnyrigg Rose +6/-6   Scottish Lg. 2
08/10/2022 Forfar Athletic 1-3 East Fife -18/+18   Scottish Lg. 2
08/10/2022 Stenhousemuir 2-2 Annan Athletic -5/+5   Scottish Lg. 2
08/10/2022 Stirling Albion 6-0 Dumbarton +26/-26   Scottish Lg. 2
08/10/2022 Stranraer 2-3 Elgin City -8/+8   Scottish Lg. 2
08/10/2022 Brora Rangers 0-3 Brechin City -27/+27   Highland Lg.
08/10/2022 Buckie Thistle 2-2 Banks o' Dee -6/+6   Highland Lg.
08/10/2022 Deveronvale 0-1 Rothes -2/+2   Highland Lg.
08/10/2022 Formartine United 2-0 Forres Mechanics +1/-1   Highland Lg.
08/10/2022 Fraserburgh 5-0 Clachnacuddin +6/-6   Highland Lg.
08/10/2022 Huntly 3-1 Nairn County +4/-4   Highland Lg.
08/10/2022 Keith 6-1 Strathspey Thistle +14/-14   Highland Lg.
08/10/2022 Turriff United 1-2 Lossiemouth -12/+12   Highland Lg.
08/10/2022 Wick Academy 1-2 Inverurie Loco Works -1/+1   Highland Lg.
08/10/2022 Bo'ness United 1-2 Gala Fairydean Rovers -18/+18   Lowland Lg.
08/10/2022 Dalbeattie Star 3-1 Berwick Rangers +23/-23   Lowland Lg.
08/10/2022 East Kilbride 0-1 Cowdenbeath -18/+18   Lowland Lg.
08/10/2022 East Stirlingshire 3-1 Gretna +6/-6   Lowland Lg.
08/10/2022 Rangers U20 3-1 Edinburgh University -6/+6   Lowland Lg.
08/10/2022 Spartans 3-0 Cumbernauld Colts +6/-6   Lowland Lg.
08/10/2022 Tranent Juniors 0-1 Celtic U20 -8/+8   Lowland Lg.
08/10/2022 Broxburn Athletic 2-1 Penicuik Athletic +7/-7   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Crossgates Primrose 1-4 Linlithgow Rose -16/+16   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Dundonald Bluebell 3-0 Tynecastle +10/-10   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Hill of Beath Hawthorn 6-1 Blackburn United +19/-19   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-1 Lothian Thistle Hutchison Vale -4/+4   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Jeanfield Swifts 4-1 Haddington Athletic +10/-10   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Musselburgh Athletic 2-0 Sauchie Juniors +15/-15   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Vale of Leithen 1-3 Oakley United -9/+9   EoS Lg. Premier
08/10/2022 Dundee North End 1-0 Tayport +4/-4   Midlands Lg.
08/10/2022 Bonar Bridge 1-8 Halkirk United -9/+9   North Caledonian Lg.
08/10/2022 Golspie Sutherland 1-6 Orkney -41/+41   North Caledonian Lg.
08/10/2022 Nairn County Reserves 3-3 Inverness Athletic +3/-3   North Caledonian Lg.
08/10/2022 Thurso 0-5 Alness United -45/+45   North Caledonian Lg.
08/10/2022 Bridge of Don Thistle 4-1 Banchory Saint Ternan +1/-1   North Junior Premier
08/10/2022 Culter 4-1 Hermes +13/-13   North Junior Premier
08/10/2022 Dufftown 1-2 Ellon United -7/+7   North Junior Premier
08/10/2022 Dyce 5-0 Colony Park Juniors +11/-11   North Junior Premier
08/10/2022 Montrose Roselea 3-4 East End -6/+6   North Junior Premier
08/10/2022 Stonehaven 2-1 Maud -7/+7   North Junior Premier
08/10/2022 Abbey Vale 1-1 Lochar Thistle -8/+8   SoS Lg.
08/10/2022 Caledonian Braves Reserves 0-1 Creetown -3/+3   SoS Lg.
08/10/2022 Mid Annandale 3-1 Newton Stewart +21/-21   SoS Lg.
08/10/2022 Nithsdale Wanderers 5-1 Lochmaben +13/-13   SoS Lg.
08/10/2022 Saint Cuthbert Wanderers 2-1 Upper Annandale -3/+3   SoS Lg.
08/10/2022 Arthurlie 11-1 Petershill +32/-32   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Auchinleck Talbot 1-2 Kirkintilloch Rob Roy -14/+14   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Clydebank 3-2 Largs Thistle +2/-2   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Cumnock Juniors 3-3 Beith Juniors -4/+4   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Irvine Meadow 4-3 Hurlford United +8/-8   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Kilwinning Rangers 1-1 Pollok -3/+3   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Troon 1-0 Cambuslang Rangers +2/-2   WoS Lg. Premier
08/10/2022 Invergordon 3-1 Loch Ness +11/-11 Football Times Cup
08/10/2022 Saint Duthus p 2-2 Clachnacuddin Reserves -9/+9 Football Times Cup
08/10/2022 Blairgowrie 1-1 p Broughty Athletic +10/-10   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Brechin Victoria 1-2 East Craigie +9/-9   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Carnoustie Panmure 2-1 Forfar United -11/+11   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Downfield 6-2 Dundee Saint James +6/-6   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Dundee Violet 6-3 Scone Thistle +3/-3   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Forfar West End 1-3 Kirriemuir Thistle -5/+5   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Lochee Harp 2-1 Letham +9/-9   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Lochee United 3-0 Arbroath Victoria +3/-3   Inter-Regional Cup
08/10/2022 Stoneywood Parkvale 1-2 Bellshill Athletic -14/+14   Scottish Junior Cup
08/10/2022 Camelon Juniors 1-0 Whitehill Welfare -1/+1   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Coldstream 2-3 Burntisland Shipyard -11/+11   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Dunbar United 2-1 Lochore Welfare -2/+2   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Glenrothes 1-1 Newtongrange Star +1/-1   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Kennoway Star Hearts 1-2 Rosyth -7/+7   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-0 Kinnoull +20/-20   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Luncarty 2-4 Leith Athletic -26/+26   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Preston Athletic 0-5 Dunipace -34/+34   EoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Burghead Thistle 2-0 Cruden Bay +7/-7   North Junior Champ.
08/10/2022 Deveronside 3-3 Newmachar United +2/-2   North Junior Champ.
08/10/2022 Fraserburgh United 2-3 Forres Thistle -15/+15   North Junior Champ.
08/10/2022 Glentanar 1-4 Buchanhaven Hearts -24/+24   North Junior Champ.
08/10/2022 Longside 1-0 Islavale -1/+1   North Junior Champ.
08/10/2022 Lossiemouth United 0-5 Rothie Rovers -4/+4   North Junior Champ.
08/10/2022 New Elgin Juniors 0-7 Banks o' Dee Juniors -11/+11   North Junior Champ.
08/10/2022 Sunnybank 3-2 Aberdeen University -7/+7   North Junior Champ.
08/10/2022 Blantyre Victoria 1-4 Saint Roch's -27/+27   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Rossvale 0-3 Thorniewood United -21/+21   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Cumbernauld United 6-1 Bonnyton Thistle +10/-10   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Drumchapel United 3-0 Neilston +10/-10   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Gartcairn 1-0 Johnstone Burgh -1/+1   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Rutherglen Glencairn 1-1 Whitletts Victoria -9/+9   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Saint Cadoc's Youth Club 2-3 Benburb -11/+11   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Shotts Bon Accord 2-1 Kilbirnie Ladeside +5/-5   WoS Lg. Div. 1
08/10/2022 Dalkeith Thistle 1-3 Saint Andrews United -20/+20   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Edinburgh South 1-0 Ormiston Primrose -5/+5   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Heriot-Watt University 1-1 Syngenta +3/-3   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Lochgelly Albert 2-3 Easthouses Lily Miners Welfare -5/+5   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Newburgh Juniors 4-1 Hawick Royal Albert +10/-10   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Peebles Rovers 3-0 Edinburgh United +25/-25   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Tweedmouth Rangers 4-1 Arniston Rangers +24/-24   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 University of Stirling Reserves 4-0 Thornton Hibs +25/-25   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Whitburn 4-1 Craigroyston -4/+4   EoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Ardeer Thistle 1-1 Maryhill -1/+1   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Craigmark Burntonians 3-1 Glasgow University +3/-3   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Greenock Juniors 1-1 Forth Wanderers -3/+3   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Kilsyth Rangers 0-1 Glasgow Perthshire -12/+12   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Maybole Juniors 2-1 Muirkirk Juniors -2/+2   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Renfrew 1-1 Ashfield -5/+5   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Saint Anthony's 4-1 Glasgow United +13/-13   WoS Lg. Div. 2
08/10/2022 Armadale Thistle 2-3 Livingston United -17/+17   EoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Bathgate Thistle 3-1 Fauldhouse United +11/-11   EoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Pumpherston 2-1 Harthill Royal +1/-1   EoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Stoneyburn 2-7 Bo'ness Athletic -18/+18   EoS Lg. Div. 3
08/10/2022 West Calder United 3-2 Edinburgh College +2/-2   EoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Finnart 1-5 Ardrossan Winton Rovers -35/+35   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Girvan 0-6 Vale of Clyde -25/+25   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Irvine Victoria 4-0 Newmains United +6/-6   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Kello Rovers 3-0 Dalry Thistle +14/-14   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Larkhall Thistle 4-0 Carluke Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Lesmahagow 2-4 Port Glasgow -21/+21   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Royal Albert 1-4 Lanark United -9/+9   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 Vale of Leven 0-2 East Kilbride Thistle -18/+18   WoS Lg. Div. 3
08/10/2022 BSC Glasgow 0-6 Thorn Athletic -24/+24   WoS Lg. Div. 4
08/10/2022 Campbeltown Pupils 2-3 Kilsyth Athletic +5/-5   WoS Lg. Div. 4
08/10/2022 Easterhouse Football Academy 2-0 Harmony Row +14/-14   WoS Lg. Div. 4
08/10/2022 Glenvale 4-7 Rossvale Academy -26/+26   WoS Lg. Div. 4
08/10/2022 Threave Rovers 3-0 Eglinton ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
08/10/2022 West Park United 3-0 Saint Peter's +8/-8   WoS Lg. Div. 4
07/10/2022 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Partick Thistle +2/-2   Scottish Champ.
07/10/2022 Open Goal Broomhill 3-1 Caledonian Braves +11/-11   Lowland Lg.
07/10/2022 Wigtown & Bladnoch 0-5 Stranraer Reserves -7/+7   SoS Lg.
07/10/2022 Glenafton Athletic 2-2 Darvel +4/-4   WoS Lg. Premier
07/10/2022 Alloa Athletic U20 2-3 East Kilbride U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 Civil Service Strollers U20 0-3 Cumbernauld Colts U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 East Fife U20 3-1 Stirling Albion U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 Kelty Hearts U20 0-3 Open Goal Broomhill U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 Spartans U20 1-2 Albion Rovers U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 University of Stirling U20 2-0 Edinburgh U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
07/10/2022 Armadale Thistle U20 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Bo'ness United U20 1-2 Jeanfield Swifts U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Dunipace U20 4-1 Tranent Juniors U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Edinburgh University U20 9-0 Dalkeith Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Heriot-Watt University U20 1-3 Blackburn United U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Oakley United U20 4-4 Whitehill Welfare U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Saint Andrews United U20 2-1 Pumpherston U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. B
07/10/2022 Arniston Rangers U20 1-5 Haddington Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Camelon Juniors U20 2-9 Hill of Beath Hawthorn U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Edinburgh College U20 1-0 Rosyth U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Leith Athletic U20 2-7 Dunbar United U20 -52/+52   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Musselburgh Athletic U20 2-3 Whitburn U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Penicuik Athletic U20 2-3 Syngenta U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 West Calder United U20 0-4 Fauldhouse United U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. C
07/10/2022 Edinburgh United U20 1-4 Edinburgh South U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. D
07/10/2022 Newtongrange Star U20 7-1 Glenrothes U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. D
07/10/2022 Preston Athletic U20 3-0 Linlithgow Rose U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
07/10/2022 Sauchie Juniors U20 6-0 Bathgate Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
07/10/2022 Thornton Hibs U20 0-10 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. D
07/10/2022 Ashfield U20 1-8 Yoker Athletic U20 -38/+38   Lowland Dev. Lg. E
07/10/2022 Bonnyton Thistle U20 2-2 Glenvale U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. E
07/10/2022 Johnstone Burgh U20 5-3 Saint Anthony's U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
07/10/2022 Maryhill U20 2-2 Saint Roch's U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. E
07/10/2022 Vale of Leven U20 3-0 Kilwinning Rangers U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
07/10/2022 Ardeer Thistle U20 4-2 Renfrew U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Auchinleck Talbot U20 4-2 Troon U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Darvel U20 1-2 Neilston U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Maybole Juniors U20 0-6 Irvine Meadow U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 5-0 Arthurlie U20 +34/-34   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Saint Peter's U20 1-5 Benburb U20 -25/+25   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Whitletts Victoria U20 5-1 Dalry Thistle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. F
07/10/2022 Bellshill Athletic U20 1-4 Forth Wanderers U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. G
07/10/2022 Gartcairn U20 2-3 Easterhouse Football Academy U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
07/10/2022 Lochar Thistle U20 0-7 East Kilbride Thistle U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. G
07/10/2022 Royal Albert U20 1-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. G
07/10/2022 Shotts Bon Accord U20 2-3 Lanark United U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
07/10/2022 Wishaw U20 0-8 Blantyre Victoria U20 -29/+29   Lowland Dev. Lg. G
06/10/2022 Heart of Midlothian 0-3 Fiorentina {ITA} ±0/±0   UEFA Conference Lg.
05/10/2022 Kilmarnock 2-1 Saint Johnstone +4/-4   Scottish Premier
05/10/2022 RB Leipzig {GER} 3-1 Celtic +8/-8   UEFA Champions Lg.
05/10/2022 Edinburgh 2-0 Peterhead +2/-2   Scottish Lg. 1
05/10/2022 Banks o' Dee 2-0 Deveronvale -5/+5   Highland Lg.
05/10/2022 Brechin City 2-2 Huntly -12/+12   Highland Lg.
05/10/2022 Clachnacuddin 1-4 Buckie Thistle -4/+4   Highland Lg.
05/10/2022 Forres Mechanics 4-2 Wick Academy +8/-8   Highland Lg.
05/10/2022 Lossiemouth 2-0 Keith +11/-11   Highland Lg.
05/10/2022 Nairn County 2-2 Inverurie Loco Works +6/-6   Highland Lg.
05/10/2022 Rothes 2-2 Formartine United +2/-2   Highland Lg.
05/10/2022 Strathspey Thistle 0-11 Brora Rangers -7/+7   Highland Lg.
05/10/2022 Turriff United 1-4 Fraserburgh -6/+6   Highland Lg.
05/10/2022 Cumbernauld Colts 2-3 Gretna -16/+16   Lowland Lg.
05/10/2022 Heart of Midlothian U20 2-3 Tranent Juniors -9/+9   Lowland Lg.
05/10/2022 Jeanfield Swifts 3-2 Hill of Beath Hawthorn +2/-2   EoS Qualifying Cup
05/10/2022 Syngenta 1-2 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Qualifying Cup
05/10/2022 Saint Andrews United 2-1 Edinburgh United ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
05/10/2022 Armadale Thistle 6-3 Edinburgh College +4/-4   EoS Lg. Div. 3
04/10/2022 Ross County 0-5 Motherwell -38/+38   Scottish Premier
04/10/2022 Liverpool {ENG} 2-0 Rangers -6/+6   UEFA Champions Lg.
04/10/2022 Cove Rangers 3-1 Dundee +17/-17   Scottish Champ.
04/10/2022 Queen's Park 1-2 Greenock Morton -13/+13   Scottish Champ.
04/10/2022 Montrose 4-2 Airdrieonians +14/-14   Scottish Lg. 1
04/10/2022 Berwick Rangers 2-2 University of Stirling +1/-1   Lowland Lg.
04/10/2022 Civil Service Strollers 2-2 East Stirlingshire -7/+7   Lowland Lg.
04/10/2022 Cowdenbeath 0-1 Spartans -6/+6   Lowland Lg.
04/10/2022 Gala Fairydean Rovers 2-0 Dalbeattie Star +5/-5   Lowland Lg.
04/10/2022 Linlithgow Rose 6-0 Dalkeith Thistle +3/-3   EoS Qualifying Cup
04/10/2022 Heriot-Watt University 3-0 Peebles Rovers +1/-1   EoS Lg. Div. 2
02/10/2022 Saint Cuthbert Wanderers 1-3 Threave Rovers -7/+7 Cree Lodge Cup
02/10/2022 Culter 5-1 East End +19/-19 North Junior Lg. Cup
01/10/2022 Aberdeen 4-1 Kilmarnock +12/-12   Scottish Premier
01/10/2022 Celtic 2-1 Motherwell -8/+8   Scottish Premier
01/10/2022 Dundee United 1-2 Saint Johnstone -10/+10   Scottish Premier
01/10/2022 Heart of Midlothian 0-4 Rangers -21/+21   Scottish Premier
01/10/2022 Ross County 0-2 Hibernian -16/+16   Scottish Premier
01/10/2022 Saint Mirren 2-1 Livingston +3/-3   Scottish Premier
01/10/2022 Ayr United 0-1 Inverness Caledonian Thistle -8/+8   Scottish Champ.
01/10/2022 Cove Rangers 2-0 Arbroath +13/-13   Scottish Champ.
01/10/2022 Hamilton Academical 0-2 Dundee -10/+10   Scottish Champ.
01/10/2022 Partick Thistle 5-1 Greenock Morton +17/-17   Scottish Champ.
01/10/2022 Queen's Park 1-0 Raith Rovers +3/-3   Scottish Champ.
01/10/2022 Dunfermline Athletic 2-2 Peterhead -11/+11   Scottish Lg. 1
01/10/2022 Falkirk 2-0 Clyde +4/-4   Scottish Lg. 1
01/10/2022 Kelty Hearts 1-0 Airdrieonians +9/-9   Scottish Lg. 1
01/10/2022 Montrose 1-2 Edinburgh -13/+13   Scottish Lg. 1
01/10/2022 Queen of the South 1-1 Alloa Athletic -4/+4   Scottish Lg. 1
01/10/2022 Bonnyrigg Rose 2-4 Stenhousemuir -19/+19   Scottish Lg. 2
01/10/2022 East Fife 1-2 Stirling Albion -7/+7   Scottish Lg. 2
01/10/2022 Elgin City 5-1 Annan Athletic +22/-22   Scottish Lg. 2
01/10/2022 Forfar Athletic 0-0 Dumbarton -1/+1   Scottish Lg. 2
01/10/2022 Stranraer 2-1 Albion Rovers +2/-2   Scottish Lg. 2
01/10/2022 Buckie Thistle 7-1 Turriff United +5/-5   Highland Lg.
01/10/2022 Deveronvale 4-3 Keith +5/-5   Highland Lg.
01/10/2022 Forres Mechanics 4-3 Rothes +6/-6   Highland Lg.
01/10/2022 Huntly 2-0 Strathspey Thistle -2/+2   Highland Lg.
01/10/2022 Inverurie Loco Works 0-1 Brechin City -1/+1   Highland Lg.
01/10/2022 Berwick Rangers 2-2 Bo'ness United ±0/±0   Lowland Lg.
01/10/2022 Caledonian Braves 2-2 East Kilbride +2/-2   Lowland Lg.
01/10/2022 Cowdenbeath 5-0 East Stirlingshire +22/-22   Lowland Lg.
01/10/2022 Cumbernauld Colts 1-3 University of Stirling -12/+12   Lowland Lg.
01/10/2022 Edinburgh University 1-4 Open Goal Broomhill -10/+10   Lowland Lg.
01/10/2022 Gala Fairydean Rovers 3-4 Celtic U20 +4/-4   Lowland Lg.
01/10/2022 Gretna 2-1 Tranent Juniors +18/-18   Lowland Lg.
01/10/2022 Heart of Midlothian U20 2-3 Rangers U20 -5/+5   Lowland Lg.
01/10/2022 Spartans 6-0 Dalbeattie Star +8/-8   Lowland Lg.
01/10/2022 Clachnacuddin 1-2 Brora Rangers +5/-5 North of Scotland Cup
01/10/2022 Blackburn United 6-0 Vale of Leithen +7/-7   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Crossgates Primrose 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +9/-9   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-1 Broxburn Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-2 Tynecastle -13/+13   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Linlithgow Rose 5-1 Dundonald Bluebell +11/-11   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Oakley United 1-6 Musselburgh Athletic -23/+23   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Penicuik Athletic 3-3 Jeanfield Swifts -5/+5   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Sauchie Juniors 2-2 Haddington Athletic -8/+8   EoS Lg. Premier
01/10/2022 Arbroath Victoria 0-3 East Craigie -10/+10   Midlands Lg.
01/10/2022 Coupar Angus 4-1 Forfar United +22/-22   Midlands Lg.
01/10/2022 Dundee North End 1-2 Broughty Athletic -6/+6   Midlands Lg.
01/10/2022 Dundee Saint James 1-3 Lochee United +3/-3   Midlands Lg.
01/10/2022 Forfar West End 2-0 Brechin Victoria +6/-6   Midlands Lg.
01/10/2022 Letham 1-3 Downfield -12/+12   Midlands Lg.
01/10/2022 Lochee Harp 3-3 Kirriemuir Thistle +9/-9   Midlands Lg.
01/10/2022 Scone Thistle 0-1 Blairgowrie ±0/±0   Midlands Lg.
01/10/2022 Tayport 2-2 Dundee Violet -11/+11   Midlands Lg.
01/10/2022 Alness United 10-1 Bonar Bridge +11/-11   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Fort William 1-2 Loch Ness -15/+15   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Halkirk United 2-5 Clachnacuddin Reserves -36/+36   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Nairn County Reserves 0-5 Orkney -19/+19   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Saint Duthus 4-0 Inverness Athletic +8/-8   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Thurso 1-2 Golspie Sutherland -6/+6   North Caledonian Lg.
01/10/2022 Banchory Saint Ternan 2-0 Montrose Roselea +18/-18   North Junior Premier
01/10/2022 Colony Park Juniors 3-1 Dufftown +10/-10   North Junior Premier
01/10/2022 Dyce 2-0 Ellon United +3/-3   North Junior Premier
01/10/2022 Hermes 1-0 Stonehaven -3/+3   North Junior Premier
01/10/2022 Maud 3-5 Nairn Saint Ninian -14/+14   North Junior Premier
01/10/2022 Stoneywood Parkvale 0-4 Bridge of Don Thistle -20/+20   North Junior Premier
01/10/2022 Beith Juniors 1-1 Glenafton Athletic -3/+3   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Darvel 5-0 Troon +12/-12   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Hurlford United 0-1 Arthurlie -15/+15   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Kirkintilloch Rob Roy 1-2 Cumnock Juniors -13/+13   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Largs Thistle 0-2 Kilwinning Rangers -17/+17   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Petershill 1-4 Clydebank -18/+18   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Pollok 1-1 Auchinleck Talbot ±0/±0   WoS Lg. Premier
01/10/2022 Creetown p 4-4 Mid Annandale -7/+7 Cree Lodge Cup
01/10/2022 Newton Stewart 5-2 Caledonian Braves Reserves +3/-3 Cree Lodge Cup
01/10/2022 Wigtown & Bladnoch 4-3 Upper Annandale +18/-18 Cree Lodge Cup
01/10/2022 Burntisland Shipyard 1-1 Whitehill Welfare -2/+2   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Dunbar United 1-0 Luncarty +8/-8   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Dunipace 6-0 Kennoway Star Hearts +10/-10   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Glenrothes 4-3 Camelon Juniors +2/-2   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Kinnoull 0-2 Preston Athletic -21/+21   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Leith Athletic 3-3 Kirkcaldy & Dysart ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Newtongrange Star 7-2 Lochore Welfare +12/-12   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Rosyth 4-0 Coldstream +24/-24   EoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Aberdeen University 3-1 Longside +19/-19   North Junior Champ.
01/10/2022 Banks o' Dee Juniors 1-0 Forres Thistle -1/+1   North Junior Champ.
01/10/2022 Buchanhaven Hearts 5-1 Lossiemouth United +9/-9   North Junior Champ.
01/10/2022 Cruden Bay 0-1 Sunnybank +3/-3   North Junior Champ.
01/10/2022 Islavale 3-2 Deveronside +4/-4   North Junior Champ.
01/10/2022 New Elgin Juniors 0-2 Glentanar -8/+8   North Junior Champ.
01/10/2022 Newmachar United 1-3 Fraserburgh United -12/+12   North Junior Champ.
01/10/2022 Rothie Rovers 5-0 Burghead Thistle +5/-5   North Junior Champ.
01/10/2022 Benburb 0-2 Drumchapel United -18/+18   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Bonnyton Thistle 2-1 Shotts Bon Accord +15/-15   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Johnstone Burgh 1-1 Blantyre Victoria -1/+1   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Kilbirnie Ladeside 1-1 Saint Cadoc's Youth Club -4/+4   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Neilston 1-2 Gartcairn -10/+10   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Saint Roch's 2-2 Rossvale -7/+7   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Thorniewood United 0-2 Rutherglen Glencairn -15/+15   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Whitletts Victoria 3-4 Cumbernauld United -6/+6   WoS Lg. Div. 1
01/10/2022 Arniston Rangers 4-1 Lochgelly Albert +2/-2   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 1-3 Edinburgh South -14/+14   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Craigroyston 1-2 Peebles Rovers -7/+7   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Edinburgh United 3-4 Whitburn +6/-6   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Hawick Royal Albert 1-5 Dalkeith Thistle -13/+13   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Ormiston Primrose 0-2 Newburgh Juniors -17/+17   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Saint Andrews United 3-4 University of Stirling Reserves -11/+11   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Thornton Hibs 5-4 Heriot-Watt University +5/-5   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Tweedmouth Rangers 0-4 Syngenta -8/+8   EoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Ashfield 2-2 Saint Anthony's -8/+8   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Craigmark Burntonians 1-3 Maybole Juniors -23/+23   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Forth Wanderers 3-2 Ardeer Thistle -1/+1   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Glasgow Perthshire 4-2 Glasgow University +11/-11   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Glasgow United 0-3 Wishaw -24/+24   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Maryhill 3-5 Renfrew -6/+6   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Muirkirk Juniors 4-1 Greenock Juniors +21/-21   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Yoker Athletic 0-1 Kilsyth Rangers -13/+13   WoS Lg. Div. 2
01/10/2022 Bo'ness Athletic 4-0 Armadale Thistle +16/-16   EoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Edinburgh College 3-1 West Calder United +13/-13   EoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Fauldhouse United 2-2 Bathgate Thistle -4/+4   EoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Livingston United 2-1 Stoneyburn +4/-4   EoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Ardrossan Winton Rovers 6-1 Royal Albert +9/-9   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Carluke Rovers 3-1 Kello Rovers +23/-23   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Dalry Thistle 1-0 East Kilbride Thistle +1/-1   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Lanark United 2-0 Lesmahagow +8/-8   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Lugar Boswell Thistle 4-6 Bellshill Athletic -9/+9   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Port Glasgow 1-2 Girvan -13/+13   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Vale of Clyde 2-3 Larkhall Thistle -12/+12   WoS Lg. Div. 3
01/10/2022 Eglinton 0-2 BSC Glasgow -17/+17   WoS Lg. Div. 4
01/10/2022 Harmony Row 0-2 West Park United -8/+8   WoS Lg. Div. 4
01/10/2022 Kilsyth Athletic 3-1 Glenvale -3/+3   WoS Lg. Div. 4
01/10/2022 Rossvale Academy 0-2 Easterhouse Football Academy -19/+19   WoS Lg. Div. 4
01/10/2022 Saint Peter's 2-1 Threave Rovers +10/-10   WoS Lg. Div. 4
01/10/2022 Thorn Athletic 3-0 Campbeltown Pupils +1/-1   WoS Lg. Div. 4