SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
AUGUST 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2021 Hamilton Academical 3-2 Heart of Midlothian U20 -4/+4   Scottish Ch'lge Cup
31/08/2021 Cowdenbeath 1-2 Stranraer -7/+7   Scottish Lg. 2
31/08/2021 Berwick Rangers 0-1 Bo'ness United -9/+9   Lowland Lg.
31/08/2021 Caledonian Braves 2-2 East Stirlingshire +3/-3   Lowland Lg.
31/08/2021 Dalbeattie Star 4-0 Vale of Leithen +4/-4   Lowland Lg.
31/08/2021 East Kilbride 2-1 Broomhill -1/+1   Lowland Lg.
31/08/2021 Gretna 0-4 Edinburgh University -43/+43   Lowland Lg.
31/08/2021 Spartans 1-0 Cumbernauld Colts -6/+6   Lowland Lg.
31/08/2021 Formartine United 4-0 Huntly +9/-9 Aberdeenshire Cup
31/08/2021 Fraserburgh 1-2 Banks o' Dee -12/+12 Aberdeenshire Cup
31/08/2021 Camelon Juniors 2-4 Sauchie Juniors -21/+21   EoS Lg. Premier
31/08/2021 Dunbar United 2-1 Tynecastle +7/-7   EoS Lg. Premier
31/08/2021 Hill of Beath Hawthorn 4-2 Whitehill Welfare +4/-4   EoS Lg. Premier
31/08/2021 Musselburgh Athletic 1-0 Penicuik Athletic +10/-10   EoS Lg. Premier
31/08/2021 Newtongrange Star 1-1 Dundonald Bluebell +5/-5   EoS Lg. Premier
31/08/2021 Longside 5-3 Ellon United +10/-10   North Junior Regional Cup
31/08/2021 Coldstream 1-1 Edinburgh United +2/-2   EoS Lg. Div. 1A
31/08/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 1-1 Oakley United +2/-2   EoS Lg. Div. 1B
31/08/2021 Heriot-Watt University 1-0 Kinnoull +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
31/08/2021 Bo'ness Athletic 8-0 Pumpherston +14/-14   EoS Lg. Div. 2X
30/08/2021 Hermes U20 2-4 Deveronvale U20 -5/+5   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/08/2021 Huntly U20 5-1 Keith U20 +15/-15   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/08/2021 Turriff United U20 3-1 Buckie Thistle U20 +1/-1   Aberdeenshire Dev. Lg.
30/08/2021 Preston Athletic U20 4-0 Edinburgh College U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. B
30/08/2021 Elgin City U20 8-1 Forres Mechanics U20 +2/-2   North of Scotland Dev. Lg.
29/08/2021 Aberdeen 1-1 Ross County -5/+5   Scottish Premier
29/08/2021 Rangers 1-0 Celtic +1/-1   Scottish Premier
29/08/2021 Saint Mirren 0-0 Saint Johnstone -1/+1   Scottish Premier
29/08/2021 Tweedmouth Rangers 5-6 Thornton Hibs +6/-6 Alex Jack Cup
28/08/2021 Dundee United 0-2 Heart of Midlothian -15/+15   Scottish Premier
28/08/2021 Hibernian 2-0 Livingston +3/-3   Scottish Premier
28/08/2021 Motherwell 1-0 Dundee +4/-4   Scottish Premier
28/08/2021 Blackburn United 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare -7/+7   Scottish FA Cup
28/08/2021 Burntisland Shipyard 1-1 Dalkeith Thistle -7/+7   Scottish FA Cup
28/08/2021 Dunbar United 3-1 Broxburn Athletic +17/-17   Scottish FA Cup
28/08/2021 Dundonald Bluebell 1-3 Penicuik Athletic -14/+14   Scottish FA Cup
28/08/2021 Hawick Royal Albert United 0-2 Golspie Sutherland -7/+7   Scottish FA Cup
28/08/2021 Irvine Meadow 2-1 Musselburgh Athletic -2/+2   Scottish FA Cup
28/08/2021 Jeanfield Swifts 4-1 Whitehill Welfare +5/-5   Scottish FA Cup
28/08/2021 Linlithgow Rose 1-2 Banks o' Dee -8/+8   Scottish FA Cup
28/08/2021 Newton Stewart 1-3 Coldstream -17/+17   Scottish FA Cup
28/08/2021 Preston Athletic 2-0 Threave Rovers +10/-10   Scottish FA Cup
28/08/2021 Tynecastle 4-2 Girvan -2/+2   Scottish FA Cup
28/08/2021 Dunfermline Athletic 0-3 Arbroath -26/+26   Scottish Champ.
28/08/2021 Kilmarnock 0-1 Inverness Caledonian Thistle -13/+13   Scottish Champ.
28/08/2021 Partick Thistle 3-0 Greenock Morton +14/-14   Scottish Champ.
28/08/2021 Queen of the South 1-2 Hamilton Academical -11/+11   Scottish Champ.
28/08/2021 Clyde 2-1 Cove Rangers +8/-8   Scottish Lg. 1
28/08/2021 East Fife 3-0 Peterhead +20/-20   Scottish Lg. 1
28/08/2021 Falkirk 0-1 Queen's Park -12/+12   Scottish Lg. 1
28/08/2021 Montrose 1-2 Dumbarton -16/+16   Scottish Lg. 1
28/08/2021 Cowdenbeath 1-3 Annan Athletic -16/+16   Scottish Lg. 2
28/08/2021 Forfar Athletic 1-1 Stranraer -5/+5   Scottish Lg. 2
28/08/2021 Stenhousemuir 1-4 Kelty Hearts -12/+12   Scottish Lg. 2
28/08/2021 Stirling Albion 2-1 Albion Rovers -3/+3   Scottish Lg. 2
28/08/2021 Brora Rangers 4-0 Nairn County +5/-5   Highland Lg.
28/08/2021 Clachnacuddin 3-2 Turriff United +2/-2   Highland Lg.
28/08/2021 Formartine United 1-5 Buckie Thistle -28/+28   Highland Lg.
28/08/2021 Forres Mechanics 1-0 Lossiemouth -5/+5   Highland Lg.
28/08/2021 Fraserburgh 3-0 Inverurie Loco Works +6/-6   Highland Lg.
28/08/2021 Huntly 0-2 Rothes -8/+8   Highland Lg.
28/08/2021 Strathspey Thistle 0-2 Keith -12/+12   Highland Lg.
28/08/2021 Wick Academy 2-2 Deveronvale -4/+4   Highland Lg.
28/08/2021 Berwick Rangers 5-1 Cumbernauld Colts +12/-12   Lowland Lg.
28/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-1 University of Stirling -2/+2   Lowland Lg.
28/08/2021 Broomhill 2-2 Civil Service Strollers -4/+4   Lowland Lg.
28/08/2021 Dalbeattie Star 1-3 East Stirlingshire -8/+8   Lowland Lg.
28/08/2021 Gretna 0-1 Bo'ness United -3/+3   Lowland Lg.
28/08/2021 Rangers U20 9-0 Vale of Leithen +2/-2   Lowland Lg.
28/08/2021 Spartans 1-2 Caledonian Braves -16/+16   Lowland Lg.
28/08/2021 Camelon Juniors 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -28/+28   EoS Lg. Premier
28/08/2021 Sauchie Juniors 4-2 Hill of Beath Hawthorn +8/-8   EoS Lg. Premier
28/08/2021 Tranent Juniors 1-0 Newtongrange Star -8/+8   EoS Lg. Premier
28/08/2021 Carnoustie Panmure 3-2 Kirriemuir Thistle -8/+8   Midlands Lg.
28/08/2021 Downfield 0-2 Broughty Athletic -5/+5   Midlands Lg.
28/08/2021 Dundee North End 6-3 Dundee Saint James +1/-1   Midlands Lg.
28/08/2021 Dundee Violet 2-0 Forfar West End +16/-16   Midlands Lg.
28/08/2021 Lochee United 0-2 East Craigie -25/+25   Midlands Lg.
28/08/2021 Scone Thistle 2-4 Coupar Angus -31/+31   Midlands Lg.
28/08/2021 Alness United 4-4 Bonar Bridge -14/+14   North Caledonian Lg.
28/08/2021 Inverness Athletic 2-3 Orkney ±0/±0   North Caledonian Lg.
28/08/2021 Saint Duthus 4-4 Halkirk United -8/+8   North Caledonian Lg.
28/08/2021 Thurso 1-3 Loch Ness -22/+22   North Caledonian Lg.
28/08/2021 Banchory Saint Ternan 1-0 Deveronside -3/+3   North Junior Superlg.
28/08/2021 Colony Park Juniors 0-2 Bridge of Don Thistle -5/+5   North Junior Superlg.
28/08/2021 Dyce Juniors 4-1 East End +11/-11   North Junior Superlg.
28/08/2021 Hermes 4-0 Nairn Saint Ninian +8/-8   North Junior Superlg.
28/08/2021 Maud 4-5 Hall Russell United -9/+9   North Junior Superlg.
28/08/2021 Creetown 3-2 Lochmaben ±0/±0 Alba Cup
28/08/2021 Mid Annandale 3-7 Abbey Vale -15/+15 Alba Cup
28/08/2021 Upper Annandale 1-2 Nithsdale Wanderers -7/+7 Alba Cup
28/08/2021 Bo'ness Athletic 5-2 Oakley United +10/-10 Alex Jack Cup
28/08/2021 Edinburgh United 0-4 Luncarty -27/+27 Alex Jack Cup
28/08/2021 Glenrothes 0-5 Leith Athletic -19/+19 Alex Jack Cup
28/08/2021 Kinnoull 0-4 Crossgates Primrose -28/+28 Alex Jack Cup
28/08/2021 Whitburn 1-4 Ormiston -42/+42 Alex Jack Cup
28/08/2021 Culter 9-1 Glentanar +2/-2   North Junior Lg. Cup
28/08/2021 Haddington Athletic 5-0 Craigroyston +2/-2   EoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Rosyth 3-2 Kirkcaldy & Dysart +3/-3   EoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Saint Andrews United 6-4 Arniston Rangers +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Edinburgh South 2-3 Lochore Welfare -11/+11   EoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Lochgelly Albert 2-0 Newburgh Juniors +12/-12   EoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Buchanhaven Hearts 1-4 Dufftown -18/+18   North Junior 1st Div.
28/08/2021 Longside 1-1 Stonehaven +1/-1   North Junior 1st Div.
28/08/2021 Stoneywood Parkvale 2-1 Aberdeen University -5/+5   North Junior 1st Div.
28/08/2021 Sunnybank 3-2 Fraserburgh United -1/+1   North Junior 1st Div.
28/08/2021 Craigmark Burntonians 1-2 Maybole Juniors -13/+13   WoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Johnstone Burgh 0-1 Forth Wanderers -15/+15   WoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Lugar Boswell Thistle 0-5 Shotts Bon Accord -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Maryhill 5-3 Irvine Victoria +6/-6   WoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Whitletts Victoria 4-1 Glasgow University +10/-10   WoS Lg. Div. 1A
28/08/2021 Carluke Rovers 0-8 Greenock Juniors -26/+26   WoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Kello Rovers 1-7 Saint Cadoc's Youth Club -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Renfrew 3-7 Ardeer Thistle -54/+54   WoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Royal Albert 0-4 Ashfield -12/+12   WoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Thorniewood United 1-3 Glasgow United -18/+18   WoS Lg. Div. 1B
28/08/2021 Drumchapel United 4-2 Vale of Clyde -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
28/08/2021 Kilsyth Rangers 4-0 Ardrossan Winton Rovers +15/-15   WoS Lg. Div. 1C
28/08/2021 Larkhall Thistle 0-2 Vale of Leven -24/+24   WoS Lg. Div. 1C
28/08/2021 Saint Anthony's 4-1 Lanark United +25/-25   WoS Lg. Div. 1C
28/08/2021 Yoker Athletic 1-0 Neilston +17/-17   WoS Lg. Div. 1C
28/08/2021 Armadale Thistle 7-1 Bathgate Thistle +10/-10   King Cup
28/08/2021 Pumpherston p 3-3 University of Stirling Reserves -5/+5   King Cup
28/08/2021 Livingston United 4-2 Fauldhouse United +6/-6   EoS Lg. Div. 2X
28/08/2021 Burghead Thistle 2-0 New Elgin Juniors ±0/±0   North Junior 2nd Div.
28/08/2021 Cruden Bay 0-3 Rothie Rovers -1/+1   North Junior 2nd Div.
28/08/2021 Islavale 0-7 Forres Thistle -34/+34   North Junior 2nd Div.
28/08/2021 BSC Glasgow 0-7 Harmony Row -27/+27   WoS Lg. Div. 4
28/08/2021 Campbeltown Pupils 1-3 Saint Peter's -5/+5   WoS Lg. Div. 4
28/08/2021 Glenvale 0-3 Finnart -14/+14   WoS Lg. Div. 4
28/08/2021 Kilsyth Athletic 4-3 Harthill Royal -4/+4   WoS Lg. Div. 4
28/08/2021 Auchinleck Talbot 3-0 Cumbernauld United +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Blantyre Victoria 1-1 Glenafton Athletic -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Bonnyton Thistle 1-4 Clydebank -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Kilbirnie Ladeside 2-1 Rutherglen Glencairn +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Kilwinning Rangers 0-0 Largs Thistle -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy 3-1 Rossvale +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Pollok 1-0 Darvel +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
28/08/2021 Troon 0-0 Beith Juniors +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/08/2021 Edinburgh City 2-0 Elgin City +10/-10   Scottish Lg. 2
27/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 5-3 Stirling Albion U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. A
27/08/2021 Bonnyton Thistle U20 2-0 Broomhill U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
27/08/2021 Civil Service Strollers U20 2-3 Edinburgh City U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
27/08/2021 Cumbernauld Colts U20 4-1 Alloa Athletic U20 +31/-31   Lowland Dev. Lg. A
27/08/2021 Kelty Hearts U20 1-2 Spartans U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
27/08/2021 Camelon Juniors U20 1-3 Glenrothes U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. B
27/08/2021 Edinburgh South U20 4-2 Armadale Thistle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
27/08/2021 Edinburgh United U20 3-1 Kennoway Star Hearts U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. B
27/08/2021 Sauchie Juniors U20 5-1 Musselburgh Athletic U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. B
27/08/2021 Whitehill Welfare U20 3-3 Edinburgh College U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. B
27/08/2021 Dalkeith Thistle U20 3-1 Tynecastle U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. C
27/08/2021 Craigroyston U20 0-9 Dunipace U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. C
27/08/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-1 Newtongrange Star U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
27/08/2021 Livingston United U20 1-4 Hill of Beath Hawthorn U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
27/08/2021 Oakley United U20 4-1 Blackburn United U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. C
27/08/2021 East Kilbride Thistle U20 3-0 Glenvale U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Forth Wanderers U20 4-4 Saint Roch's U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Glasgow United U20 0-2 Carluke Rovers U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 1-2 Blantyre Victoria U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Saint Peter's U20 8-0 Harthill Royal U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Shotts Bon Accord U20 2-4 Cambuslang Rangers U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
27/08/2021 Benburb U20 13-1 Rossvale U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 BSC Glasgow U20 1-4 Clydebank U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 Drumchapel United U20 3-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 Johnstone Burgh U20 3-0 Vale of Leven U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 Maryhill U20 4-2 Gartcairn U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 Yoker Athletic U20 0-6 Pollok U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. E
27/08/2021 Ardeer Thistle U20 2-7 Largs Thistle U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. F
27/08/2021 Ardrossan Winton Rovers U20 0-1 Whitletts Victoria U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. F
27/08/2021 Arthurlie U20 1-0 Darvel U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
27/08/2021 Kilwinning Rangers U20 4-2 Neilston U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2021 Aberdeen 1-3 Qarabağ {AZE} -9/+9   UEFA Conference Lg.
26/08/2021 Saint Johnstone 0-2 Linzer Athletik-Sport-Klub {AUT} -11/+11   UEFA Conference Lg.
26/08/2021 Alashkert {ARM} 0-0 Rangers +7/-7   UEFA Europa Lg.
26/08/2021 Alkmaar Zaanstreek {NED} 2-1 Celtic +5/-5   UEFA Europa Lg.
25/08/2021 Brechin City 4-1 Formartine United +21/-21   Highland Lg.
25/08/2021 Brora Rangers 4-0 Forres Mechanics +7/-7   Highland Lg.
25/08/2021 Buckie Thistle 2-2 Fraserburgh -1/+1   Highland Lg.
25/08/2021 Deveronvale 3-3 Huntly -1/+1   Highland Lg.
25/08/2021 Inverurie Loco Works 1-1 Rothes -2/+2   Highland Lg.
25/08/2021 Keith 2-0 Wick Academy +11/-11   Highland Lg.
25/08/2021 Lossiemouth 0-2 Clachnacuddin -19/+19   Highland Lg.
25/08/2021 Turriff United 3-3 Strathspey Thistle -1/+1   Highland Lg.
25/08/2021 Arbroath Victoria 0-7 Carnoustie Panmure -11/+11   Midlands Lg.
25/08/2021 Blairgowrie 2-3 Lochee Harp -10/+10   Midlands Lg.
25/08/2021 Broughty Athletic 10-1 Scone Thistle +4/-4   Midlands Lg.
25/08/2021 Coupar Angus 0-5 Dundee Violet -8/+8   Midlands Lg.
25/08/2021 Downfield 0-5 Lochee United -14/+14   Midlands Lg.
25/08/2021 Dundee Saint James 0-2 Brechin Victoria -23/+23   Midlands Lg.
25/08/2021 Forfar West End 2-5 Tayport -16/+16   Midlands Lg.
25/08/2021 Letham 2-6 Dundee North End -14/+14   Midlands Lg.
25/08/2021 Troon U20 1-3 Beith Juniors U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
25/08/2021 Peebles Rovers 1-3 West Calder United -19/+19   King Cup
24/08/2021 Deveronside 1-4 Burghead Thistle -37/+37   North Junior Lg. Cup
24/08/2021 Montrose Roselea 6-2 Aberdeen University +6/-6   North Junior Lg. Cup
22/08/2021 Dundee 2-2 Hibernian ±0/±0   Scottish Premier
22/08/2021 Heart of Midlothian 1-1 Aberdeen -5/+5   Scottish Premier
22/08/2021 Ross County 2-4 Rangers -3/+3   Scottish Premier
22/08/2021 Saint Johnstone 0-1 Dundee United -14/+14   Scottish Premier
21/08/2021 Celtic 6-0 Saint Mirren +15/-15   Scottish Premier
21/08/2021 Livingston 1-2 Motherwell -11/+11   Scottish Premier
21/08/2021 Arbroath 3-1 Partick Thistle +12/-12   Scottish Champ.
21/08/2021 Greenock Morton 2-3 Queen of the South -12/+12   Scottish Champ.
21/08/2021 Hamilton Academical 0-2 Kilmarnock -14/+14   Scottish Champ.
21/08/2021 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Ayr United ±0/±0   Scottish Champ.
21/08/2021 Alloa Athletic 1-1 Queen's Park -2/+2   Scottish Lg. 1
21/08/2021 Dumbarton 1-3 Cove Rangers -13/+13   Scottish Lg. 1
21/08/2021 East Fife 0-2 Montrose -12/+12   Scottish Lg. 1
21/08/2021 Falkirk 3-0 Clyde +9/-9   Scottish Lg. 1
21/08/2021 Peterhead 2-3 Airdrieonians -10/+10   Scottish Lg. 1
21/08/2021 Albion Rovers 0-1 Annan Athletic -7/+7   Scottish Lg. 2
21/08/2021 Elgin City 1-1 Forfar Athletic -1/+1   Scottish Lg. 2
21/08/2021 Kelty Hearts 1-0 Edinburgh City -3/+3   Scottish Lg. 2
21/08/2021 Stenhousemuir 1-1 Cowdenbeath -2/+2   Scottish Lg. 2
21/08/2021 Stranraer 0-3 Stirling Albion -26/+26   Scottish Lg. 2
21/08/2021 Brora Rangers 8-0 Fort William +3/-3   Highland Lg.
21/08/2021 Formartine United 4-1 Nairn County +3/-3   Highland Lg.
21/08/2021 Forres Mechanics 2-2 Clachnacuddin -10/+10   Highland Lg.
21/08/2021 Fraserburgh 1-0 Brechin City -4/+4   Highland Lg.
21/08/2021 Huntly 1-1 Keith -5/+5   Highland Lg.
21/08/2021 Inverurie Loco Works 3-0 Deveronvale +5/-5   Highland Lg.
21/08/2021 Rothes 2-0 Buckie Thistle +16/-16   Highland Lg.
21/08/2021 Strathspey Thistle 3-1 Lossiemouth +9/-9   Highland Lg.
21/08/2021 Wick Academy 1-1 Turriff United -9/+9   Highland Lg.
21/08/2021 Berwick Rangers 2-3 East Kilbride -3/+3   Lowland Lg.
21/08/2021 Bo'ness United 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic -2/+2   Lowland Lg.
21/08/2021 Caledonian Braves 4-0 Vale of Leithen +3/-3   Lowland Lg.
21/08/2021 Celtic U20 1-0 Dalbeattie Star -8/+8   Lowland Lg.
21/08/2021 Civil Service Strollers 4-2 Cumbernauld Colts +1/-1   Lowland Lg.
21/08/2021 Edinburgh University 0-3 Rangers U20 ±0/±0   Lowland Lg.
21/08/2021 Gretna 1-2 Broomhill -1/+1   Lowland Lg.
21/08/2021 Spartans 2-3 East Stirlingshire -11/+11   Lowland Lg.
21/08/2021 Broxburn Athletic 3-2 Crossgates Primrose -2/+2   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Dundonald Bluebell 2-2 Sauchie Juniors -7/+7   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-0 Jeanfield Swifts +12/-12   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Linlithgow Rose 5-1 Dunbar United +11/-11   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Musselburgh Athletic 1-2 Hill of Beath Hawthorn -15/+15   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Newtongrange Star 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale -19/+19   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Penicuik Athletic 2-1 Camelon Juniors -1/+1   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Tranent Juniors 5-0 Blackburn United +8/-8   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Tynecastle 3-2 Whitehill Welfare -5/+5   EoS Lg. Premier
21/08/2021 Brechin Victoria 1-8 Carnoustie Panmure -9/+9   Midlands Lg.
21/08/2021 Alness United 2-3 Invergordon -4/+4   North Caledonian Lg.
21/08/2021 Golspie Sutherland 4-4 Inverness Athletic -12/+12   North Caledonian Lg.
21/08/2021 Halkirk United 3-0 Thurso +25/-25   North Caledonian Lg.
21/08/2021 Nairn County Reserves 3-2 Saint Duthus +13/-13   North Caledonian Lg.
21/08/2021 Creetown 2-1 Stranraer Reserves +18/-18   SoS Lg.
21/08/2021 Lochmaben 3-1 Caledonian Braves Reserves +13/-13   SoS Lg.
21/08/2021 Newton Stewart 4-3 Lochar Thistle ±0/±0   SoS Lg.
21/08/2021 Nithsdale Wanderers 5-2 Mid Annandale +10/-10   SoS Lg.
21/08/2021 Saint Cuthbert Wanderers 4-0 Upper Annandale +9/-9   SoS Lg.
21/08/2021 Ashfield 5-0 Islavale +3/-3   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Auchinleck Talbot 3-1 Montrose Roselea -7/+7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Banks o' Dee 4-3 Harthill Royal -11/+11   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Beith Juniors 3-2 Maud -11/+11   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Bridge of Don Thistle 1-4 Lochee United -11/+11   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Burghead Thistle 0-4 Ardrossan Winton Rovers -2/+2   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Cambuslang Rangers 8-1 Fauldhouse United +15/-15   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Carluke Rovers 3-1 Sunnybank +9/-9   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Colony Park Juniors p 1-1 Hurlford United +12/-12   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Cruden Bay 3-4 Lanark United +8/-8   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Culter 1-0 Hermes +5/-5   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Cumbernauld United 2-0 Kilbirnie Ladeside +7/-7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Downfield 0-1 Blantyre Victoria +1/-1   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Dufftown 4-4 p Letham +1/-1   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Dundee Violet 2-2 p Thorniewood United +4/-4   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Dyce Juniors 6-0 Buchanhaven Hearts +5/-5   Scottish Junior Cup
21/08/2021 East Craigie 3-1 Saint Roch's +7/-7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 East Kilbride Thistle p 2-2 Broughty Athletic +10/-10   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Ellon United 0-2 Dundee Saint James -16/+16   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Forfar United 0-7 Muirkirk Juniors -21/+21   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Forres Thistle 0-6 Tayport -11/+11   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Gartcairn 4-1 East End +7/-7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Glasgow Perthshire 5-2 Ardeer Thistle ±0/±0   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Greenock Juniors 1-2 Kirkintilloch Rob Roy -8/+8   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Hall Russell United 0-5 Renfrew -8/+8   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Irvine Meadow 4-0 Deveronside -1/+1   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Johnstone Burgh 4-2 Forfar West End +7/-7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Kirriemuir Thistle 3-3 p Petershill +4/-4   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Largs Thistle 2-1 Glasgow United -6/+6   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Lesmahagow 2-2 p Dundee North End +2/-2   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Lochee Harp 2-9 Glenafton Athletic -11/+11   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Longside 1-1 p Fraserburgh United -4/+4   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Lugar Boswell Thistle 1-7 Craigmark Burntonians -13/+13   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Nairn Saint Ninian 1-4 Shotts Bon Accord -7/+7   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Newmains United 2-1 Dalry Thistle +17/-17   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Pollok 7-0 Maybole Juniors +3/-3   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Rothie Rovers 0-1 Kilsyth Rangers -2/+2   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Saltcoats Victoria 0-7 West Calder United -45/+45   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Scone Thistle 4-2 New Elgin Juniors -3/+3   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Stonehaven 0-3 Syngenta -18/+18   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Stoneywood Parkvale 4-1 Wishaw +19/-19   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Troon 1-1 p Benburb -5/+5   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Whitehills 0-13 Arthurlie -2/+2   Scottish Junior Cup
21/08/2021 Rutherglen Glencairn 5-0 Finnart +7/-7 Strathclyde Cup
21/08/2021 Coldstream 2-2 Arniston Rangers -6/+6   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Dalkeith Thistle 2-1 Thornton Hibs +12/-12   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Craigroyston 0-6 Kirkcaldy & Dysart -32/+32   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Edinburgh United 4-0 Ormiston +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Haddington Athletic 4-0 Kennoway Star Hearts +12/-12   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Rosyth 1-5 Dunipace -18/+18   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Saint Andrews United 1-2 Tweedmouth Rangers -19/+19   EoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Burntisland Shipyard 0-2 Preston Athletic -21/+21   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 3-2 Newburgh Juniors ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Glenrothes 4-0 University of Stirling Reserves +11/-11   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Hawick Royal Albert United 4-5 Lochgelly Albert -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Lochore Welfare 1-3 Kinnoull -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Luncarty 1-0 Heriot-Watt University ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Oakley United 5-0 Edinburgh South +18/-18   EoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Girvan 2-3 Maryhill -15/+15   WoS Lg. Div. 1A
21/08/2021 Port Glasgow 3-1 Kello Rovers +5/-5   WoS Lg. Div. 1B
21/08/2021 Drumchapel United 7-1 Saint Anthony's +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
21/08/2021 Vale of Clyde 0-2 Neilston -1/+1   WoS Lg. Div. 1C
21/08/2021 Edinburgh College 0-5 Armadale Thistle -17/+17   EoS Lg. Div. 2X
21/08/2021 Pumpherston 1-4 Whitburn -16/+16   EoS Lg. Div. 2X
21/08/2021 Newmachar United 4-1 Glentanar +6/-6   North Junior 2nd Div.
21/08/2021 Harmony Row 1-1 Glenvale -5/+5   WoS Lg. Div. 4
21/08/2021 Kilsyth Athletic 5-2 Campbeltown Pupils ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
21/08/2021 Saint Peter's 8-2 BSC Glasgow +12/-12   WoS Lg. Div. 4
21/08/2021 Bonnyton Thistle 1-3 Rossvale -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
21/08/2021 Clydebank 2-2 Darvel -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
21/08/2021 Cumnock Juniors 1-0 Kilwinning Rangers +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/08/2021 East Kilbride U20 4-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
20/08/2021 Edinburgh City U20 3-1 Kelty Hearts U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
20/08/2021 Spartans U20 4-0 East Fife U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
20/08/2021 Armadale Thistle U20 1-3 Edinburgh South U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. B
20/08/2021 Glenrothes U20 2-2 Whitehill Welfare U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
20/08/2021 Kennoway Star Hearts U20 6-2 Camelon Juniors U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
20/08/2021 Musselburgh Athletic U20 4-0 Edinburgh United U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. B
20/08/2021 Penicuik Athletic U20 3-3 Sauchie Juniors U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
20/08/2021 Blackburn United U20 4-1 Craigroyston U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Dunipace U20 2-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Fauldhouse United U20 0-2 Oakley United U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 3-3 Jeanfield Swifts U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Leith Athletic U20 2-2 Dalkeith Thistle U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Livingston United U20 0-9 Newtongrange Star U20 -60/+60   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Tynecastle U20 3-3 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
20/08/2021 Blantyre Victoria U20 3-0 Bellshill Athletic U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Cambuslang Rangers U20 3-2 Saint Peter's U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Carluke Rovers U20 3-2 Shotts Bon Accord U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Glenvale U20 2-5 Kirkintilloch Rob Roy U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Harthill Royal U20 1-7 East Kilbride Thistle U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Mid Annandale U20 0-4 Forth Wanderers U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Saint Roch's U20 0-1 Glasgow United U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. D
20/08/2021 Ashfield U20 2-3 Drumchapel United U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Benburb U20 5-4 Yoker Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Clydebank U20 9-1 Rossvale U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Gartcairn U20 6-1 Saint Anthony's U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Pollok U20 0-4 Johnstone Burgh U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-0 BSC Glasgow U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Vale of Leven U20 3-1 Maryhill U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
20/08/2021 Auchinleck Talbot U20 6-0 Ardrossan Winton Rovers U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Beith Juniors U20 2-2 Arthurlie U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Largs Thistle U20 6-0 Dalry Thistle U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Neilston U20 5-1 Cumnock Juniors U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Port Glasgow U20 2-3 Troon U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Whitletts Victoria U20 1-0 Ardeer Thistle U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
20/08/2021 Bo'ness Athletic 5-1 Bathgate Thistle +5/-5   EoS Lg. Div. 2X
19/08/2021 Linzer Athletik-Sport-Klub {AUT} 1-1 Saint Johnstone -7/+7   UEFA Conference Lg.
19/08/2021 Qarabağ {AZE} 1-0 Aberdeen -4/+4   UEFA Conference Lg.
19/08/2021 Rangers 1-0 Alashkert {ARM} -7/+7   UEFA Europa Lg.
18/08/2021 Celtic 2-0 Alkmaar Zaanstreek {NED} +10/-10   UEFA Europa Lg.
18/08/2021 Bo'ness United 2-3 Spartans -8/+8   Lowland Lg.
18/08/2021 Broomhill 1-2 Berwick Rangers -15/+15   Lowland Lg.
18/08/2021 Cumbernauld Colts 4-4 Gretna -2/+2   Lowland Lg.
18/08/2021 East Stirlingshire 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic -5/+5   Lowland Lg.
18/08/2021 Vale of Leithen 1-7 East Kilbride -5/+5   Lowland Lg.
18/08/2021 Banks o' Dee 2-0 Inverurie Loco Works +3/-3 Aberdeenshire Cup
18/08/2021 Deveronvale 1-0 Dyce Juniors +4/-4 Aberdeenshire Cup
18/08/2021 Fraserburgh 6-0 Aberdeen University +1/-1 Aberdeenshire Cup
18/08/2021 Clachnacuddin 0-4 Strathspey Thistle -35/+35 North of Scotland Cup
18/08/2021 Lossiemouth 4-1 Fort William +9/-9 North of Scotland Cup
18/08/2021 Rothes 2-0 Elgin City +20/-20 North of Scotland Cup
18/08/2021 Wick Academy 0-1 Brora Rangers +2/-2 North of Scotland Cup
18/08/2021 Blackburn United 1-1 Dunbar United -2/+2   EoS Lg. Premier
18/08/2021 Broxburn Athletic 4-0 Hill of Beath Hawthorn +15/-15   EoS Lg. Premier
18/08/2021 Crossgates Primrose 2-1 Camelon Juniors +11/-11   EoS Lg. Premier
18/08/2021 Dundonald Bluebell 5-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +12/-12   EoS Lg. Premier
18/08/2021 Brechin Victoria 2-2 Letham -1/+1   Midlands Lg.
18/08/2021 Carnoustie Panmure 2-2 Forfar West End -11/+11   Midlands Lg.
18/08/2021 Downfield 0-4 East Craigie -23/+23   Midlands Lg.
18/08/2021 Dundee North End 3-1 Kirriemuir Thistle +2/-2   Midlands Lg.
18/08/2021 Dundee Violet 0-5 Broughty Athletic -10/+10   Midlands Lg.
18/08/2021 Forfar United 5-3 Arbroath Victoria +19/-19   Midlands Lg.
18/08/2021 Lochee Harp 2-2 Dundee Saint James -5/+5   Midlands Lg.
18/08/2021 Scone Thistle 2-9 Lochee United -6/+6   Midlands Lg.
18/08/2021 Tayport 6-0 Coupar Angus ±0/±0   Midlands Lg.
18/08/2021 Islavale 0-3 Deveronside -18/+18   North Junior Lg. Cup
18/08/2021 Dunipace 2-3 Kirkcaldy & Dysart -21/+21   EoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Burntisland Shipyard 1-1 Luncarty -1/+1   EoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Hawick Royal Albert United 1-4 Heriot-Watt University -6/+6   EoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Kinnoull 1-2 Glenrothes -15/+15   EoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Bellshill Athletic 2-3 Shotts Bon Accord -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Johnstone Burgh 2-0 Glasgow University +6/-6   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Lesmahagow 2-4 Forth Wanderers -22/+22   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Lugar Boswell Thistle 4-7 Craigmark Burntonians -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Maryhill 1-6 Arthurlie -13/+13   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Muirkirk Juniors 3-2 Girvan +2/-2   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Saltcoats Victoria 2-1 Irvine Victoria +12/-12   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Whitletts Victoria 2-2 Maybole Juniors -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
18/08/2021 Ardeer Thistle 2-2 Dalry Thistle +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Carluke Rovers 2-3 Ashfield -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Gartcairn 2-2 Glasgow United -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Newmains United 2-8 Cambuslang Rangers -4/+4   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Renfrew 3-1 Greenock Juniors +7/-7   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Royal Albert 0-3 Saint Cadoc's Youth Club +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Thorniewood United 4-0 Port Glasgow +25/-25   WoS Lg. Div. 1B
18/08/2021 Kilsyth Rangers 2-1 Saint Roch's ±0/±0   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Lanark United 2-2 East Kilbride Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Larkhall Thistle 2-2 Wishaw -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Petershill 4-1 Vale of Clyde +4/-4   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Saint Anthony's 1-0 Neilston +19/-19   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Yoker Athletic 2-2 Ardrossan Winton Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
18/08/2021 Syngenta 2-0 Livingston United +11/-11   EoS Lg. Div. 2X
18/08/2021 West Calder United 1-3 Edinburgh College -15/+15   EoS Lg. Div. 2X
18/08/2021 Auchinleck Talbot 1-1 Beith Juniors -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Benburb 0-1 Rossvale -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Blantyre Victoria 1-3 Clydebank -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Darvel 2-2 Irvine Meadow -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Hurlford United 1-0 Cumnock Juniors +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Kilbirnie Ladeside 1-0 Bonnyton Thistle -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Kilwinning Rangers 1-0 Cumbernauld United -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy 0-3 Rutherglen Glencairn -25/+25   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Pollok 1-1 Largs Thistle -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2021 Troon 4-0 Glenafton Athletic +27/-27   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/08/2021 Edinburgh City 0-1 Heart of Midlothian U20 -10/+10   Scottish Ch'lge Cup
17/08/2021 Civil Service Strollers 1-1 Celtic U20 +4/-4   Lowland Lg.
17/08/2021 Edinburgh University 1-3 Caledonian Braves -6/+6   Lowland Lg.
17/08/2021 Gala Fairydean Rovers 0-2 Dalbeattie Star -24/+24   Lowland Lg.
17/08/2021 Rangers U20 5-0 University of Stirling +9/-9   Lowland Lg.
17/08/2021 Linlithgow Rose 2-2 Musselburgh Athletic -4/+4   EoS Lg. Premier
17/08/2021 Penicuik Athletic 5-0 Jeanfield Swifts +20/-20   EoS Lg. Premier
17/08/2021 Sauchie Juniors 3-2 Newtongrange Star -2/+2   EoS Lg. Premier
17/08/2021 Tynecastle 3-1 Tranent Juniors +20/-20   EoS Lg. Premier
17/08/2021 Whitehill Welfare 1-3 Inverkeithing Hillfield Swifts -20/+20   EoS Lg. Premier
17/08/2021 Colony Park Juniors 3-1 Ellon United +11/-11   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Culter 1-1 Stoneywood Parkvale -9/+9   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Glentanar 1-2 Banchory Saint Ternan +7/-7   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Hall Russell United 0-2 Hermes -2/+2   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Maud 3-2 Fraserburgh United +5/-5   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Newmachar United 2-3 East End +4/-4   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Stonehaven 0-2 Bridge of Don Thistle -11/+11   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Whitehills 1-0 Forres Thistle +21/-21   North Junior Lg. Cup
17/08/2021 Dalkeith Thistle 2-3 Kennoway Star Hearts -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
17/08/2021 Edinburgh United 1-4 Haddington Athletic -19/+19   EoS Lg. Div. 1A
17/08/2021 Leith Athletic 4-0 Tweedmouth Rangers -1/+1   EoS Lg. Div. 1A
17/08/2021 Rosyth 2-3 Thornton Hibs -4/+4   EoS Lg. Div. 1A
17/08/2021 Lochore Welfare 4-0 Newburgh Juniors +17/-17   EoS Lg. Div. 1B
17/08/2021 Preston Athletic 1-2 Edinburgh South -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
17/08/2021 Drumchapel United 2-1 Vale of Leven -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
17/08/2021 Armadale Thistle 1-0 Bo'ness Athletic +6/-6   EoS Lg. Div. 2X
17/08/2021 Pumpherston 2-2 Fauldhouse United +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
16/08/2021 Buckie Thistle U20 2-2 Stonehaven U20 -3/+3   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/08/2021 Deveronvale U20 1-4 Turriff United U20 -12/+12   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/08/2021 Fraserburgh U20 1-3 Inverurie Loco Works U20 -17/+17   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/08/2021 Keith U20 1-1 Dyce Juniors U20 -1/+1   Aberdeenshire Dev. Lg.
15/08/2021 Arbroath 2-2 p Saint Johnstone +4/-4 Scottish Lg. Cup
15/08/2021 Celtic 3-2 Heart of Midlothian -2/+2 Scottish Lg. Cup
15/08/2021 Hibernian 2-0 Kilmarnock +5/-5 Scottish Lg. Cup
15/08/2021 Raith Rovers 2-1 Aberdeen +9/-9 Scottish Lg. Cup
15/08/2021 Dunipace 3-1 Broomhill +26/-26 South Ch'lge Cup
14/08/2021 Ayr United 1-1 p Dundee United +2/-2 Scottish Lg. Cup
14/08/2021 Dundee 1-0 Motherwell +2/-2 Scottish Lg. Cup
14/08/2021 Livingston p 1-1 Saint Mirren -1/+1 Scottish Lg. Cup
14/08/2021 Airdrieonians 1-2 Falkirk -9/+9   Scottish Lg. 1
14/08/2021 Clyde 2-1 Alloa Athletic +6/-6   Scottish Lg. 1
14/08/2021 Cove Rangers 5-2 East Fife +10/-10   Scottish Lg. 1
14/08/2021 Montrose 1-0 Peterhead ±0/±0   Scottish Lg. 1
14/08/2021 Queen's Park 3-0 Dumbarton +11/-11   Scottish Lg. 1
14/08/2021 Annan Athletic 3-1 Stirling Albion +14/-14   Scottish Lg. 2
14/08/2021 Elgin City 3-0 Albion Rovers +11/-11   Scottish Lg. 2
14/08/2021 Forfar Athletic 2-2 Kelty Hearts +1/-1   Scottish Lg. 2
14/08/2021 Brechin City 2-2 Rothes -3/+3   Highland Lg.
14/08/2021 Brora Rangers 0-3 Formartine United -32/+32   Highland Lg.
14/08/2021 Buckie Thistle 5-0 Deveronvale +5/-5   Highland Lg.
14/08/2021 Forres Mechanics 3-2 Fort William -8/+8   Highland Lg.
14/08/2021 Keith 0-0 Inverurie Loco Works +5/-5   Highland Lg.
14/08/2021 Lossiemouth 2-1 Wick Academy +12/-12   Highland Lg.
14/08/2021 Nairn County 2-3 Fraserburgh +5/-5   Highland Lg.
14/08/2021 Turriff United 0-4 Huntly -22/+22   Highland Lg.
14/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 7-0 Edinburgh University +4/-4   Lowland Lg.
14/08/2021 Dalbeattie Star 1-3 Spartans -7/+7   Lowland Lg.
14/08/2021 East Kilbride 1-0 Bo'ness United -1/+1   Lowland Lg.
14/08/2021 East Stirlingshire 1-1 Civil Service Strollers -6/+6   Lowland Lg.
14/08/2021 Gala Fairydean Rovers 5-1 Caledonian Braves +20/-20   Lowland Lg.
14/08/2021 Rangers U20 9-1 Gretna +10/-10   Lowland Lg.
14/08/2021 University of Stirling 1-3 Berwick Rangers -20/+20   Lowland Lg.
14/08/2021 Vale of Leithen 0-10 Celtic U20 -6/+6   Lowland Lg.
14/08/2021 Blackburn United 2-4 Broxburn Athletic -13/+13   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Crossgates Primrose 2-1 Tynecastle +9/-9   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Dunbar United 2-2 Musselburgh Athletic +1/-1   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Hill of Beath Hawthorn 2-0 Dundonald Bluebell +19/-19   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Linlithgow Rose +5/-5   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-1 Camelon Juniors +26/-26   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Jeanfield Swifts 0-1 Tranent Juniors -6/+6   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Sauchie Juniors 1-2 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Whitehill Welfare 3-1 Newtongrange Star +12/-12   EoS Lg. Premier
14/08/2021 Arbroath Victoria 2-2 Dundee North End +7/-7   Midlands Lg.
14/08/2021 Blairgowrie 0-5 East Craigie -16/+16   Midlands Lg.
14/08/2021 Broughty Athletic 0-1 Tayport -16/+16   Midlands Lg.
14/08/2021 Coupar Angus 0-5 Carnoustie Panmure ±0/±0   Midlands Lg.
14/08/2021 Downfield 4-0 Scone Thistle +5/-5   Midlands Lg.
14/08/2021 Forfar West End 3-2 Forfar United -8/+8   Midlands Lg.
14/08/2021 Kirriemuir Thistle 3-0 Brechin Victoria +7/-7   Midlands Lg.
14/08/2021 Letham 1-3 Lochee Harp -20/+20   Midlands Lg.
14/08/2021 Lochee United 4-3 Dundee Violet -10/+10   Midlands Lg.
14/08/2021 Banks o' Dee 11-0 Colony Park Juniors +4/-4   North Junior Superlg.
14/08/2021 Bridge of Don Thistle 3-1 Nairn Saint Ninian +3/-3   North Junior Superlg.
14/08/2021 Culter 2-1 Banchory Saint Ternan -5/+5   North Junior Superlg.
14/08/2021 Deveronside 0-6 East End -29/+29   North Junior Superlg.
14/08/2021 Dyce Juniors 1-0 Montrose Roselea +1/-1   North Junior Superlg.
14/08/2021 Ellon United 0-0 Maud -6/+6   North Junior Superlg.
14/08/2021 Hall Russell United 1-2 Hermes +4/-4   North Junior Superlg.
14/08/2021 Caledonian Braves Reserves 1-3 Saint Cuthbert Wanderers -6/+6   SoS Lg.
14/08/2021 Creetown 1-1 Nithsdale Wanderers +1/-1   SoS Lg.
14/08/2021 Lochar Thistle 1-3 Stranraer Reserves -4/+4   SoS Lg.
14/08/2021 Mid Annandale 1-3 Abbey Vale -7/+7   SoS Lg.
14/08/2021 Threave Rovers 3-0 Lochmaben -1/+1   SoS Lg.
14/08/2021 Upper Annandale 2-1 Wigtown & Bladnoch -5/+5   SoS Lg.
14/08/2021 Arniston Rangers 4-2 Craigroyston +11/-11   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Kirkcaldy & Dysart 7-0 Ormiston +26/-26   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Leith Athletic 8-0 Dalkeith Thistle +8/-8   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Saint Andrews United 0-3 Haddington Athletic -8/+8   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Thornton Hibs 0-3 Edinburgh United -33/+33   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Tweedmouth Rangers 0-2 Rosyth -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Burntisland Shipyard 3-0 Easthouses Lily Miners Welfare +7/-7   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Heriot-Watt University 0-1 Glenrothes -13/+13   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Lochgelly Albert 4-2 Edinburgh South +21/-21   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Lochore Welfare 4-1 Hawick Royal Albert United +6/-6   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Newburgh Juniors 1-3 Peebles Rovers -24/+24   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Oakley United 0-2 Preston Athletic -20/+20   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 University of Stirling Reserves 1-2 Kinnoull +1/-1   EoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Buchanhaven Hearts 2-1 Aberdeen University +9/-9   North Junior 1st Div.
14/08/2021 Dufftown 1-5 Stoneywood Parkvale -26/+26   North Junior 1st Div.
14/08/2021 Stonehaven 4-1 Fraserburgh United +8/-8   North Junior 1st Div.
14/08/2021 Arthurlie 3-3 Muirkirk Juniors -10/+10   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Craigmark Burntonians 4-3 Johnstone Burgh +6/-6   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Forth Wanderers 0-1 Maryhill -15/+15   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Girvan 2-0 Saltcoats Victoria -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Maybole Juniors 2-0 Irvine Victoria +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Shotts Bon Accord 2-1 Lesmahagow -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Whitletts Victoria 4-2 Lugar Boswell Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
14/08/2021 Ashfield 6-2 Newmains United +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Cambuslang Rangers 4-1 Renfrew +21/-21   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Glasgow United 3-1 Carluke Rovers +2/-2   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Greenock Juniors 0-1 Ardeer Thistle -24/+24   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Kello Rovers 2-3 Thorniewood United -8/+8   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Port Glasgow 5-2 Royal Albert +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Saint Cadoc's Youth Club 3-0 Gartcairn +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
14/08/2021 Ardrossan Winton Rovers 1-1 Petershill -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Glasgow Perthshire 3-2 Larkhall Thistle -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Neilston 1-0 Lanark United -6/+6   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Saint Roch's 3-1 Drumchapel United +14/-14   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Vale of Clyde 1-3 Saint Anthony's -23/+23   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Vale of Leven 1-2 Yoker Athletic -8/+8   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Wishaw 0-5 Kilsyth Rangers -22/+22   WoS Lg. Div. 1C
14/08/2021 Coldstream 2-8 Livingston United -28/+28   King Cup
14/08/2021 Bathgate Thistle 3-1 Edinburgh College +8/-8   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Fauldhouse United 3-4 West Calder United -22/+22   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Pumpherston 2-7 Bo'ness Athletic -26/+26   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Syngenta 2-0 Armadale Thistle +11/-11   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Whitburn 3-2 Stoneyburn -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
14/08/2021 Burghead Thistle 0-1 Glentanar -17/+17   North Junior 2nd Div.
14/08/2021 Forres Thistle 3-2 Cruden Bay -6/+6   North Junior 2nd Div.
14/08/2021 New Elgin Juniors 0-2 Newmachar United -7/+7   North Junior 2nd Div.
14/08/2021 Rothie Rovers 9-1 Whitehills +1/-1   North Junior 2nd Div.
14/08/2021 Finnart 3-2 Campbeltown Pupils -9/+9   WoS Lg. Div. 4
14/08/2021 Glenvale 3-1 Harthill Royal +12/-12   WoS Lg. Div. 4
14/08/2021 Kilsyth Athletic 5-2 BSC Glasgow ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
14/08/2021 Saint Peter's 2-3 Harmony Row -13/+13   WoS Lg. Div. 4
14/08/2021 Beith Juniors 2-2 Benburb -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Blantyre Victoria 1-1 Kilbirnie Ladeside -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Bonnyton Thistle 1-3 Troon -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Rossvale 1-1 Kilwinning Rangers +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Clydebank 2-2 Irvine Meadow -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Cumbernauld United 1-0 Hurlford United +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Cumnock Juniors 1-0 Pollok +13/-13   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Glenafton Athletic 3-1 Kirkintilloch Rob Roy +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Largs Thistle 0-2 Darvel -11/+11   WoS Dev. Lg. Conf. D
14/08/2021 Rutherglen Glencairn 0-1 Auchinleck Talbot +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/08/2021 Rangers 5-0 Dunfermline Athletic +5/-5 Scottish Lg. Cup
13/08/2021 Edinburgh City 1-0 Stenhousemuir -1/+1   Scottish Lg. 2
13/08/2021 Clachnacuddin 4-1 Strathspey Thistle +16/-16   Highland Lg.
13/08/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 0-1 Alloa Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
13/08/2021 Civil Service Strollers U20 1-4 East Kilbride U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
13/08/2021 East Fife U20 1-1 Edinburgh City U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
13/08/2021 Gala Fairydean Rovers U20 5-1 Broomhill U20 +33/-33   Lowland Dev. Lg. A
13/08/2021 Kelty Hearts U20 1-1 Stirling Albion U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
13/08/2021 Armadale Thistle U20 0-5 Kennoway Star Hearts U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Edinburgh South U20 1-5 Musselburgh Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Edinburgh United U20 0-6 Penicuik Athletic U20 -39/+39   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Preston Athletic U20 3-3 Glenrothes U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Sauchie Juniors U20 6-0 Edinburgh College U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Whitehill Welfare U20 3-1 Camelon Juniors U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
13/08/2021 Dalkeith Thistle U20 0-5 Dunipace U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Fauldhouse United U20 3-1 Blackburn United U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 6-1 Craigroyston U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-3 Leith Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Jeanfield Swifts U20 5-1 Newtongrange Star U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Oakley United U20 1-4 Hill of Beath Hawthorn U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. C
13/08/2021 Bellshill Athletic U20 1-0 Glenvale U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 East Kilbride Thistle U20 0-3 Cambuslang Rangers U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 Forth Wanderers U20 0-1 Blantyre Victoria U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 Glasgow United U20 5-2 Mid Annandale U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 10-1 Harthill Royal U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 Saint Peter's U20 4-2 Carluke Rovers U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 Shotts Bon Accord U20 2-2 Saint Roch's U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
13/08/2021 BSC Glasgow U20 2-1 Ashfield U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Rossvale U20 2-3 Saint Cadoc's Youth Club U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Clydebank U20 7-0 Benburb U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Drumchapel United U20 4-2 Gartcairn U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Johnstone Burgh U20 2-2 Yoker Athletic U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Maryhill U20 0-4 Pollok U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Saint Anthony's U20 3-4 Vale of Leven U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
13/08/2021 Ardeer Thistle U20 0-2 Auchinleck Talbot U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Ardrossan Winton Rovers U20 0-9 Irvine Meadow U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Arthurlie U20 2-0 Port Glasgow U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Cumnock Juniors U20 5-4 Darvel U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Kilwinning Rangers U20 4-4 Beith Juniors U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Maybole Juniors U20 0-9 Neilston U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Troon U20 6-1 Dalry Thistle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Whitletts Victoria U20 2-0 Largs Thistle U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. F
13/08/2021 Longside 3-2 Sunnybank +8/-8   North Junior 1st Div.
12/08/2021 Aberdeen 2-1 Breiðablik {ISL} -4/+4   UEFA Conference Lg.
12/08/2021 Rijeka {CRO} 4-1 Hibernian +12/-12   UEFA Conference Lg.
12/08/2021 Celtic 3-0 Jablonec {CZE} ±0/±0   UEFA Europa Lg.
12/08/2021 Saint Johnstone 2-4 Galatasaray {TUR} -12/+12   UEFA Europa Lg.
11/08/2021 Brechin City 1-3 Buckie Thistle -13/+13   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Broomhill 1-0 Clyde +10/-10   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Celtic U20 2-0 Annan Athletic +7/-7   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Dumbarton 2-3 Rangers U20 -13/+13   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Dundee U20 1-2 Peterhead -5/+5   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Falkirk 3-0 East Kilbride +6/-6   Scottish Ch'lge Cup
11/08/2021 Armadale Thistle 2-0 Easthouses Lily Miners Welfare +1/-1   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Haddington Athletic 6-3 Heriot-Watt University +10/-10   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 0-1 Hill of Beath Hawthorn -9/+9   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-0 Edinburgh University +12/-12   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Jeanfield Swifts 4-1 Vale of Leithen -2/+2   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Luncarty 1-5 Dundonald Bluebell -18/+18   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Syngenta 2-1 Glenrothes +1/-1   EoS Qualifying Cup
11/08/2021 Arbroath Victoria 2-0 Lochee Harp +11/-11   Midlands Lg.
11/08/2021 Broughty Athletic 7-0 Forfar United +2/-2   Midlands Lg.
11/08/2021 Coupar Angus 0-6 Dundee North End -2/+2   Midlands Lg.
11/08/2021 Downfield 3-2 Tayport +9/-9   Midlands Lg.
11/08/2021 Dundee Saint James 2-3 East Craigie +4/-4   Midlands Lg.
11/08/2021 Forfar West End 0-0 Brechin Victoria -10/+10   Midlands Lg.
11/08/2021 Letham 3-1 Blairgowrie +11/-11   Midlands Lg.
11/08/2021 Lochee United 2-1 Carnoustie Panmure +2/-2   Midlands Lg.
11/08/2021 Scone Thistle 0-4 Dundee Violet -28/+28   Midlands Lg.
11/08/2021 Banks o' Dee 2-1 Bridge of Don Thistle -8/+8   North Junior Superlg.
11/08/2021 Caledonian Braves Reserves 2-4 Newton Stewart -14/+14   SoS Lg.
11/08/2021 Mid Annandale 0-3 Creetown -31/+31   SoS Lg.
11/08/2021 Saint Cuthbert Wanderers 3-2 Abbey Vale +2/-2   SoS Lg.
11/08/2021 Wigtown & Bladnoch 0-9 Nithsdale Wanderers -34/+34   SoS Lg.
11/08/2021 Bellshill Athletic 7-3 Craigmark Burntonians +24/-24   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Irvine Victoria 5-5 Girvan +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Johnstone Burgh 1-2 Whitletts Victoria -11/+11   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Lesmahagow 1-1 Glasgow University -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Lugar Boswell Thistle 3-5 Maybole Juniors -2/+2   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Maryhill 1-4 Shotts Bon Accord -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Muirkirk Juniors 0-0 Forth Wanderers -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Saltcoats Victoria 0-4 Arthurlie -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
11/08/2021 Ardeer Thistle 1-4 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Carluke Rovers 1-4 Saint Cadoc's Youth Club -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Dalry Thistle 0-5 Greenock Juniors -21/+21   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Gartcairn 4-4 Port Glasgow -5/+5   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Newmains United 1-7 Glasgow United -10/+10   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Renfrew 5-1 Ashfield +10/-10   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Royal Albert 1-4 Kello Rovers -15/+15   WoS Lg. Div. 1B
11/08/2021 Drumchapel United 4-0 Wishaw +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 East Kilbride Thistle 0-3 Neilston -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Kilsyth Rangers 2-3 Glasgow Perthshire -17/+17   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Lanark United 1-1 Vale of Clyde -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Petershill 4-0 Vale of Leven +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Saint Anthony's 2-3 Ardrossan Winton Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Yoker Athletic 1-1 Saint Roch's +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
11/08/2021 Whitehills 2-1 Islavale +19/-19   North Junior 2nd Div.
11/08/2021 Finnart 4-0 Kilsyth Athletic +25/-25   WoS Lg. Div. 4
11/08/2021 Glenvale 4-1 Harmony Row +23/-23   WoS Lg. Div. 4
11/08/2021 Harthill Royal 3-2 Saint Peter's +7/-7   WoS Lg. Div. 4
11/08/2021 Auchinleck Talbot 2-0 Glenafton Athletic -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Benburb 0-2 Rutherglen Glencairn -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Hurlford United 3-0 Rossvale +11/-11   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Irvine Meadow 2-1 Largs Thistle ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Kilbirnie Ladeside 1-5 Clydebank -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Kilwinning Rangers 4-1 Beith Juniors +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy 4-2 Bonnyton Thistle ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Pollok 5-1 Cumbernauld United +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2021 Troon 1-3 Blantyre Victoria -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. D
10/08/2021 Rangers 1-2 Malmö {SWE} -7/+7   UEFA Champions Lg.
10/08/2021 Brora Rangers 0-1 Aberdeen U20 -12/+12   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 East Fife 1-0 Saint Johnstone U20 -5/+5   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Forfar Athletic 1-0 Formartine United -4/+4   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Fraserburgh 0-1 Cowdenbeath -15/+15   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Hibernian U20 1-2 Elgin City -13/+13   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Queen's Park p 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Saint Mirren U20 p 1-1 Kelty Hearts +7/-7   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Stenhousemuir 3-0 Dundee United U20 +10/-10   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2021 Bathgate Thistle 2-1 Craigroyston ±0/±0   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Bo'ness Athletic 4-2 Livingston United +8/-8   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Dunbar United 1-4 Leith Athletic -25/+25   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Edinburgh South 0-6 Tranent Juniors -7/+7   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Gala Fairydean Rovers 3-1 Rosyth -2/+2   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Musselburgh Athletic p 1-1 Stoneyburn -13/+13   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Oakley United 0-2 Thornton Hibs -15/+15   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Peebles Rovers 2-3 Fauldhouse United +3/-3   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Pumpherston 1-2 Blackburn United -1/+1   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Sauchie Juniors 2-1 Crossgates Primrose ±0/±0   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Spartans 1-3 Linlithgow Rose -21/+21   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Whitehill Welfare 1-3 Broxburn Athletic -10/+10   EoS Qualifying Cup
10/08/2021 Colony Park Juniors 1-3 Banchory Saint Ternan -15/+15   North Junior Superlg.
10/08/2021 East End 1-2 Culter -3/+3   North Junior Superlg.
10/08/2021 Hermes 6-2 Ellon United +5/-5   North Junior Superlg.
10/08/2021 Deveronside 1-4 Nairn Saint Ninian -22/+22   North Junior Lg. Cup
10/08/2021 Maud 2-1 Cruden Bay -5/+5   North Junior Lg. Cup
10/08/2021 Montrose Roselea 1-2 Stonehaven -15/+15   North Junior Lg. Cup
10/08/2021 Newmachar United 1-7 Dyce Juniors -11/+11   North Junior Lg. Cup
10/08/2021 Sunnybank 6-1 Hall Russell United +21/-21   North Junior Lg. Cup
10/08/2021 Fraserburgh United 1-2 Buchanhaven Hearts -18/+18   North Junior 1st Div.
10/08/2021 Whitburn 4-0 Edinburgh College +6/-6   EoS Lg. Div. 2X
10/08/2021 Forres Thistle 7-1 Burghead Thistle +17/-17   North Junior 2nd Div.
10/08/2021 Glentanar 0-5 Rothie Rovers -3/+3   North Junior 2nd Div.
08/08/2021 Celtic 6-0 Dundee +16/-16   Scottish Premier
08/08/2021 Hibernian 3-0 Ross County +9/-9   Scottish Premier
08/08/2021 Livingston 1-2 Aberdeen -8/+8   Scottish Premier
08/08/2021 Saint Johnstone 1-1 Motherwell -8/+8   Scottish Premier
08/08/2021 Rangers U20 2-1 East Kilbride +2/-2   Lowland Lg.
07/08/2021 Dundee United 1-0 Rangers +17/-17   Scottish Premier
07/08/2021 Saint Mirren 1-2 Heart of Midlothian -9/+9   Scottish Premier
07/08/2021 Ayr United 2-2 Arbroath -3/+3   Scottish Champ.
07/08/2021 Dunfermline Athletic 0-3 Partick Thistle -28/+28   Scottish Champ.
07/08/2021 Hamilton Academical 0-1 Greenock Morton -11/+11   Scottish Champ.
07/08/2021 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Raith Rovers +2/-2   Scottish Champ.
07/08/2021 Queen of the South 0-1 Kilmarnock -5/+5   Scottish Champ.
07/08/2021 Alloa Athletic 3-1 East Fife +7/-7   Scottish Lg. 1
07/08/2021 Dumbarton 2-2 Airdrieonians -1/+1   Scottish Lg. 1
07/08/2021 Falkirk 2-1 Peterhead ±0/±0   Scottish Lg. 1
07/08/2021 Montrose 2-2 Clyde -6/+6   Scottish Lg. 1
07/08/2021 Queen's Park 2-0 Cove Rangers +11/-11   Scottish Lg. 1
07/08/2021 Albion Rovers 2-2 Stenhousemuir -4/+4   Scottish Lg. 2
07/08/2021 Cowdenbeath 3-1 Elgin City +15/-15   Scottish Lg. 2
07/08/2021 Forfar Athletic 2-0 Edinburgh City +9/-9   Scottish Lg. 2
07/08/2021 Stirling Albion 1-3 Kelty Hearts -15/+15   Scottish Lg. 2
07/08/2021 Stranraer 0-3 Annan Athletic -33/+33   Scottish Lg. 2
07/08/2021 Buckie Thistle 10-0 Keith +13/-13   Highland Lg.
07/08/2021 Deveronvale 1-4 Brechin City -14/+14   Highland Lg.
07/08/2021 Formartine United 3-0 Fort William -2/+2   Highland Lg.
07/08/2021 Forres Mechanics 4-2 Strathspey Thistle ±0/±0   Highland Lg.
07/08/2021 Fraserburgh 6-2 Brora Rangers +21/-21   Highland Lg.
07/08/2021 Huntly 2-1 Lossiemouth -4/+4   Highland Lg.
07/08/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Turriff United -8/+8   Highland Lg.
07/08/2021 Rothes 2-2 Nairn County -9/+9   Highland Lg.
07/08/2021 Wick Academy 2-2 Clachnacuddin -9/+9   Highland Lg.
07/08/2021 Berwick Rangers 1-0 Dalbeattie Star ±0/±0   Lowland Lg.
07/08/2021 Bo'ness United 0-2 Celtic U20 -11/+11   Lowland Lg.
07/08/2021 Caledonian Braves 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic +1/-1   Lowland Lg.
07/08/2021 Civil Service Strollers 7-1 Vale of Leithen +5/-5   Lowland Lg.
07/08/2021 Edinburgh University 1-1 Gala Fairydean Rovers +6/-6   Lowland Lg.
07/08/2021 Gretna 2-2 East Stirlingshire +6/-6   Lowland Lg.
07/08/2021 Spartans 2-0 Broomhill +11/-11   Lowland Lg.
07/08/2021 Camelon Juniors 2-4 Dundonald Bluebell -24/+24   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Dunbar United 2-2 Hill of Beath Hawthorn -5/+5   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Linlithgow Rose 1-3 Penicuik Athletic -17/+17   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Musselburgh Athletic 3-2 Jeanfield Swifts +5/-5   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Newtongrange Star 1-1 Blackburn United -2/+2   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Tranent Juniors 2-0 Sauchie Juniors +1/-1   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Tynecastle 1-2 Broxburn Athletic -13/+13   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Whitehill Welfare 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +13/-13   EoS Lg. Premier
07/08/2021 Blairgowrie 3-4 Dundee Saint James -14/+14   Midlands Lg.
07/08/2021 Brechin Victoria 1-2 Arbroath Victoria -9/+9   Midlands Lg.
07/08/2021 Carnoustie Panmure 2-0 Broughty Athletic +10/-10   Midlands Lg.
07/08/2021 Dundee North End 1-1 Forfar West End -7/+7   Midlands Lg.
07/08/2021 Dundee Violet 1-0 Downfield +13/-13   Midlands Lg.
07/08/2021 Forfar United 6-2 Coupar Angus +7/-7   Midlands Lg.
07/08/2021 Lochee Harp 3-1 Kirriemuir Thistle +17/-17   Midlands Lg.
07/08/2021 Scone Thistle 3-7 East Craigie -8/+8   Midlands Lg.
07/08/2021 Tayport 1-4 Lochee United -18/+18   Midlands Lg.
07/08/2021 Nairn Saint Ninian 2-2 Dyce Juniors +3/-3   North Junior Superlg.
07/08/2021 Abbey Vale 1-4 Creetown -42/+42   SoS Lg.
07/08/2021 Lochmaben 3-3 Mid Annandale +1/-1   SoS Lg.
07/08/2021 Newton Stewart 5-1 Stranraer Reserves +44/-44   SoS Lg.
07/08/2021 Nithsdale Wanderers 3-4 Lochar Thistle -11/+11   SoS Lg.
07/08/2021 Saint Cuthbert Wanderers 3-2 Threave Rovers +8/-8   SoS Lg.
07/08/2021 Wigtown & Bladnoch 2-1 Caledonian Braves Reserves +11/-11   SoS Lg.
07/08/2021 Arniston Rangers 1-3 Edinburgh United -5/+5   Alex Jack Cup
07/08/2021 Crossgates Primrose 3-2 Kirkcaldy & Dysart -8/+8   Alex Jack Cup
07/08/2021 Craigroyston 3-4 Luncarty +5/-5   Alex Jack Cup
07/08/2021 Edinburgh South 3-0 Ormiston +8/-8   Alex Jack Cup
07/08/2021 Heriot-Watt University 1-2 Thornton Hibs -9/+9   Alex Jack Cup
07/08/2021 Kinnoull 8-1 Newburgh Juniors +12/-12   Alex Jack Cup
07/08/2021 Lochgelly Albert 0-6 Inverkeithing Hillfield Swifts -18/+18   Alex Jack Cup
07/08/2021 Lochore Welfare 3-6 Leith Athletic -5/+5   Alex Jack Cup
07/08/2021 Oakley United 3-2 Pumpherston -1/+1   Alex Jack Cup
07/08/2021 Rosyth 2-3 Glenrothes -9/+9   Alex Jack Cup
07/08/2021 Saint Andrews United 0-9 Bo'ness Athletic -40/+40   Alex Jack Cup
07/08/2021 Aberdeen University 4-1 Burghead Thistle +9/-9   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Bridge of Don Thistle 1-2 Stonehaven -18/+18   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Cruden Bay 1-1 p Ellon United +8/-8   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Deveronside p 2-2 Newmachar United -9/+9   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Dufftown 0-2 Fraserburgh United -20/+20   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Forres Thistle p 2-2 Colony Park Juniors -1/+1   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Glentanar 1-0 Islavale +14/-14   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Longside 0-3 East End -18/+18   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Maud 1-3 Buchanhaven Hearts -27/+27   Inter-Regional Cup
07/08/2021 New Elgin Juniors 1-11 Hermes -4/+4   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Rothie Rovers 3-3 p Culter ±0/±0   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Stoneywood Parkvale 1-0 Banchory Saint Ternan +3/-3   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Sunnybank 1-2 Montrose Roselea -4/+4   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Whitehills 0-10 Banks o' Dee ±0/±0   Inter-Regional Cup
07/08/2021 Dunipace 4-0 Coldstream +7/-7   EoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Kennoway Star Hearts 5-1 Tweedmouth Rangers +2/-2   EoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Hawick Royal Albert United 0-4 University of Stirling Reserves -24/+24   EoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Arthurlie 3-1 Irvine Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Craigmark Burntonians 5-3 Lesmahagow +10/-10   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Forth Wanderers 4-1 Saltcoats Victoria +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Glasgow University 1-0 Maryhill -2/+2   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Lugar Boswell Thistle 1-3 Johnstone Burgh +2/-2   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Maybole Juniors 2-0 Girvan +12/-12   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Shotts Bon Accord 4-1 Muirkirk Juniors +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Whitletts Victoria 4-2 Bellshill Athletic +6/-6   WoS Lg. Div. 1A
07/08/2021 Ashfield 1-1 Ardeer Thistle -13/+13   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Cambuslang Rangers 4-0 Dalry Thistle +10/-10   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Glasgow United 2-2 Renfrew +5/-5   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Kello Rovers 1-5 Gartcairn -23/+23   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Port Glasgow 3-1 Carluke Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Saint Cadoc's Youth Club 5-0 Newmains United ±0/±0   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Thorniewood United 5-2 Royal Albert +3/-3   WoS Lg. Div. 1B
07/08/2021 Ardrossan Winton Rovers 6-0 Lanark United +23/-23   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Glasgow Perthshire 0-3 Drumchapel United -19/+19   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Larkhall Thistle 3-2 Kilsyth Rangers +16/-16   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Saint Roch's 2-0 Petershill +10/-10   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Vale of Clyde 1-2 East Kilbride Thistle -13/+13   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Vale of Leven 0-1 Saint Anthony's -12/+12   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Wishaw 2-0 Yoker Athletic +4/-4   WoS Lg. Div. 1C
07/08/2021 Preston Athletic 2-3 Burntisland Shipyard -10/+10   King Cup
07/08/2021 Stoneyburn 2-2 Fauldhouse United +2/-2   EoS Lg. Div. 2X
07/08/2021 Syngenta 7-0 Bathgate Thistle +17/-17   EoS Lg. Div. 2X
07/08/2021 West Calder United 2-0 Armadale Thistle +30/-30   EoS Lg. Div. 2X
07/08/2021 BSC Glasgow 0-4 Finnart -11/+11   WoS Lg. Div. 4
07/08/2021 Campbeltown Pupils 0-2 Glenvale -14/+14   WoS Lg. Div. 4
07/08/2021 Harmony Row 2-0 Harthill Royal +8/-8   WoS Lg. Div. 4
07/08/2021 Saint Peter's 2-3 Kilsyth Athletic -5/+5   WoS Lg. Div. 4
07/08/2021 Beith Juniors 4-0 Hurlford United +17/-17   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Blantyre Victoria 0-1 Kirkintilloch Rob Roy -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Bonnyton Thistle 0-2 Auchinleck Talbot +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Rossvale 1-6 Pollok -21/+21   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Clydebank 4-1 Largs Thistle +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Cumnock Juniors 0-2 Irvine Meadow -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Glenafton Athletic 0-3 Benburb -35/+35   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Kilbirnie Ladeside 1-2 Troon -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
07/08/2021 Rutherglen Glencairn 4-4 Kilwinning Rangers +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/08/2021 Cumbernauld Colts 1-6 University of Stirling -34/+34   Lowland Lg.
06/08/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 2-2 Peebles Rovers -8/+8   EoS Lg. Div. 1B
06/08/2021 Alloa Athletic U20 4-0 Broomhill U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 Bonnyton Thistle U20 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 East Kilbride U20 4-0 Kelty Hearts U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 Edinburgh City U20 1-2 Spartans U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 Gala Fairydean Rovers U20 1-5 Cumbernauld Colts U20 -33/+33   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 Stirling Albion U20 3-1 East Fife U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
06/08/2021 Camelon Juniors U20 1-2 Preston Athletic U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. B
06/08/2021 Glenrothes U20 1-2 Sauchie Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
06/08/2021 Kennoway Star Hearts U20 2-1 Whitehill Welfare U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
06/08/2021 Musselburgh Athletic U20 7-1 Armadale Thistle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
06/08/2021 Penicuik Athletic U20 8-3 Edinburgh South U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
06/08/2021 Blackburn United U20 0-4 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Dunipace U20 6-3 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Craigroyston U20 2-2 Dalkeith Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 5-0 Fauldhouse United U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Leith Athletic U20 8-1 Livingston United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Newtongrange Star U20 2-4 Oakley United U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Tynecastle U20 2-3 Jeanfield Swifts U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. C
06/08/2021 Cambuslang Rangers U20 0-3 Kirkintilloch Rob Roy U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. D
06/08/2021 Carluke Rovers U20 2-2 East Kilbride Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
06/08/2021 Glenvale U20 1-7 Blantyre Victoria U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. D
06/08/2021 Mid Annandale U20 3-3 Shotts Bon Accord U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
06/08/2021 Saint Roch's U20 1-4 Saint Peter's U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. D
06/08/2021 Ashfield U20 1-0 Rossvale U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Benburb U20 1-5 Johnstone Burgh U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Gartcairn U20 5-1 BSC Glasgow U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Pollok U20 2-1 Saint Anthony's U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 1-3 Clydebank U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Vale of Leven U20 0-1 Drumchapel United U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Yoker Athletic U20 1-2 Maryhill U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
06/08/2021 Auchinleck Talbot U20 0-1 Whitletts Victoria U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Beith Juniors U20 4-3 Cumnock Juniors U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Dalry Thistle U20 1-6 Arthurlie U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Darvel U20 17-1 Maybole Juniors U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Irvine Meadow U20 1-1 Ardeer Thistle U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Largs Thistle U20 2-0 Troon U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Neilston U20 9-1 Ardrossan Winton Rovers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. F
06/08/2021 Port Glasgow U20 2-0 Kilwinning Rangers U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. F
05/08/2021 Breiðablik {ISL} 2-3 Aberdeen -3/+3   UEFA Conference Lg.
05/08/2021 Hibernian 1-1 Rijeka {CRO} ±0/±0   UEFA Conference Lg.
05/08/2021 Galatasaray {TUR} 1-1 Saint Johnstone -7/+7   UEFA Europa Lg.
05/08/2021 Jablonec {CZE} 2-4 Celtic -2/+2   UEFA Europa Lg.
05/08/2021 Inverurie Loco Works U20 2-1 Keith U20 -9/+9   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/08/2021 Celtic U20 2-0 Berwick Rangers -1/+1   Lowland Lg.
04/08/2021 Banks o' Dee 6-1 Keith +6/-6 Aberdeenshire Cup
04/08/2021 Buckie Thistle 1-2 Formartine United -14/+14 Aberdeenshire Cup
04/08/2021 Dyce Juniors p 2-2 Hermes ±0/±0 Aberdeenshire Cup
04/08/2021 Turriff United 1-4 Inverurie Loco Works -6/+6 Aberdeenshire Cup
04/08/2021 Forres Mechanics 0-3 Rothes -22/+22 North of Scotland Cup
04/08/2021 Blairgowrie 1-1 Kirriemuir Thistle ±0/±0   Midlands Lg.
04/08/2021 Brechin Victoria 4-1 Coupar Angus ±0/±0   Midlands Lg.
04/08/2021 Carnoustie Panmure 2-0 Downfield -1/+1   Midlands Lg.
04/08/2021 Dundee North End 1-1 Broughty Athletic +3/-3   Midlands Lg.
04/08/2021 Dundee Saint James 5-4 Letham +6/-6   Midlands Lg.
04/08/2021 East Craigie 3-0 Dundee Violet +1/-1   Midlands Lg.
04/08/2021 Forfar United 1-5 Lochee United -1/+1   Midlands Lg.
04/08/2021 Lochee Harp 2-3 Forfar West End -3/+3   Midlands Lg.
04/08/2021 Tayport 6-1 Scone Thistle +4/-4   Midlands Lg.
04/08/2021 Abbey Vale 1-3 Lochmaben -33/+33   SoS Lg.
04/08/2021 Creetown 1-2 Threave Rovers +7/-7   SoS Lg.
04/08/2021 Newton Stewart 3-2 Upper Annandale +4/-4   SoS Lg.
04/08/2021 Nithsdale Wanderers 0-8 Saint Cuthbert Wanderers -47/+47   SoS Lg.
04/08/2021 Nairn Saint Ninian 2-0 Islavale ±0/±0   North Junior Lg. Cup
04/08/2021 Rutherglen Glencairn 3-0 Forth Wanderers +3/-3   Strathclyde Cup
04/08/2021 Saint Cadoc's Youth Club p 3-3 Kilsyth Athletic -11/+11   Strathclyde Cup
04/08/2021 Bellshill Athletic 1-0 Irvine Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Craigmark Burntonians 3-0 Shotts Bon Accord +32/-32   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Lesmahagow 3-1 Saltcoats Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Lugar Boswell Thistle 3-10 Arthurlie -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Maryhill 1-3 Muirkirk Juniors -13/+13   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Whitletts Victoria 4-6 Girvan -25/+25   WoS Lg. Div. 1A
04/08/2021 Carluke Rovers 3-5 Ardeer Thistle -31/+31   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Gartcairn 7-1 Dalry Thistle +21/-21   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Kello Rovers 2-3 Ashfield -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Port Glasgow 5-1 Glasgow United +21/-21   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Royal Albert 1-4 Greenock Juniors -4/+4   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Thorniewood United 0-5 Cambuslang Rangers -34/+34   WoS Lg. Div. 1B
04/08/2021 Glasgow Perthshire 2-1 Ardrossan Winton Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Kilsyth Rangers 1-2 Neilston -10/+10   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Petershill 4-1 Saint Anthony's +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Saint Roch's 3-2 Larkhall Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Vale of Clyde 3-1 Yoker Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Wishaw 4-0 Vale of Leven +14/-14   WoS Lg. Div. 1C
04/08/2021 Finnart 0-1 Harthill Royal -18/+18   WoS Lg. Div. 4
04/08/2021 Glenvale 0-1 Saint Peter's -3/+3   WoS Lg. Div. 4
04/08/2021 Auchinleck Talbot 2-1 Largs Thistle -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Blantyre Victoria 1-3 Beith Juniors -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Glenafton Athletic 1-3 Clydebank -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Hurlford United 0-0 Pollok +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Kilbirnie Ladeside 1-6 Rossvale -41/+41   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Kilwinning Rangers 1-0 Darvel +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Kirkintilloch Rob Roy 1-0 Cumnock Juniors +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2021 Troon 0-1 Cumbernauld United -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/08/2021 Malmö {SWE} 2-1 Rangers +1/-1   UEFA Champions Lg.
03/08/2021 Banchory Saint Ternan 2-3 Bridge of Don Thistle -2/+2   North Junior Superlg.
03/08/2021 Colony Park Juniors 0-4 East End -29/+29   North Junior Superlg.
03/08/2021 Culter 0-3 Montrose Roselea -35/+35   North Junior Superlg.
03/08/2021 Deveronside 3-3 Maud -6/+6   North Junior Superlg.
03/08/2021 Ellon United 4-0 Hall Russell United +23/-23   North Junior Superlg.
03/08/2021 Lochar Thistle 2-0 Caledonian Braves Reserves +10/-10   SoS Lg.
03/08/2021 Stranraer Reserves 5-0 Wigtown & Bladnoch +1/-1   SoS Lg.
03/08/2021 Forres Thistle 0-1 Dufftown -9/+9   North Junior Lg. Cup
03/08/2021 Rothie Rovers 5-2 Cruden Bay -3/+3   North Junior Lg. Cup
03/08/2021 Whitehills 4-1 New Elgin Juniors +29/-29   North Junior Lg. Cup
03/08/2021 Fraserburgh United 1-1 p Glentanar -12/+12   North Junior Regional Cup
03/08/2021 Aberdeen University 3-2 Longside +6/-6   North Junior 1st Div.
03/08/2021 Stonehaven 4-1 Buchanhaven Hearts +2/-2   North Junior 1st Div.
03/08/2021 Stoneywood Parkvale 2-1 Sunnybank +3/-3   North Junior 1st Div.
02/08/2021 Kilmarnock 2-0 Ayr United +5/-5   Scottish Champ.
02/08/2021 Dyce Juniors U20 1-3 Huntly U20 -20/+20   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/08/2021 Hermes U20 1-8 Fraserburgh U20 -5/+5   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/08/2021 Stonehaven U20 2-0 Deveronvale U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
01/08/2021 Aberdeen 2-0 Dundee United +8/-8   Scottish Premier
01/08/2021 Motherwell 2-3 Hibernian -5/+5   Scottish Premier