SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
JANUARY 2024 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/01/2024 Nairn County 5-1 Lossiemouth +9/-9   Highland Lg.
31/01/2024 Rothes 8-2 Strathspey Thistle +9/-9   Highland Lg.
31/01/2024 Turriff United 3-2 Fraserburgh +11/-11   Highland Lg.
31/01/2024 Banks o' Dee 0-0 p Buckie Thistle -2/+2 Aberdeenshire Cup
31/01/2024 Alness United 2-4 Invergordon -2/+2   North Caledonian Lg.
30/01/2024 Aberdeen 1-1 Dundee -3/+3   Scottish Premier
30/01/2024 Livingston 2-2 Ross County -2/+2   Scottish Premier
30/01/2024 Brora Rangers 1-3 Cove Rangers -11/+11   Scottish FA Cup
30/01/2024 Hibernian Reserves 5-2 Airdrieonians Reserves ±0/±0   SPFL Reserve Lg.
30/01/2024 Queen of the South Reserves 2-3 Ayr United Reserves -3/+3   SPFL Reserve Lg.
30/01/2024 Queen's Park Reserves 1-0 Dunfermline Athletic Reserves +1/-1   SPFL Reserve Lg.
30/01/2024 East Fife 0-3 Spartans -22/+22   Scottish Lg. 2
30/01/2024 Elgin City 2-1 Clyde +6/-6   Scottish Lg. 2
30/01/2024 Kelty Hearts 1-4 University of Stirling -32/+32 EoS Cup
30/01/2024 Saint Andrews United 0-2 Kennoway Star Hearts -29/+29   South Ch'lge Cup
28/01/2024 Hutchison Vale 3-0 Kinnoull -1/+1   EoS Lg. Premier
28/01/2024 Drumchapel United 3-0 Neilston +9/-9 Strathclyde Cup
27/01/2024 Celtic 1-0 Ross County -8/+8   Scottish Premier
27/01/2024 Heart of Midlothian 2-0 Aberdeen +7/-7   Scottish Premier
27/01/2024 Kilmarnock 2-2 Hibernian -4/+4   Scottish Premier
27/01/2024 Livingston 1-4 Dundee -21/+21   Scottish Premier
27/01/2024 Saint Johnstone 1-1 Motherwell -1/+1   Scottish Premier
27/01/2024 Saint Mirren 0-1 Rangers +2/-2   Scottish Premier
27/01/2024 Airdrieonians 1-1 Partick Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
27/01/2024 Dundee United 0-0 Dunfermline Athletic -7/+7   Scottish Champ.
27/01/2024 Greenock Morton 3-0 Arbroath +8/-8   Scottish Champ.
27/01/2024 Queen's Park 1-2 Ayr United -9/+9   Scottish Champ.
27/01/2024 Raith Rovers 2-3 Inverness Caledonian Thistle -13/+13   Scottish Champ.
27/01/2024 Alloa Athletic 0-5 Falkirk -22/+22   Scottish Lg. 1
27/01/2024 Annan Athletic 3-0 Edinburgh City +12/-12   Scottish Lg. 1
27/01/2024 Cove Rangers 0-2 Queen of the South -19/+19   Scottish Lg. 1
27/01/2024 Hamilton Academical 1-1 Montrose -8/+8   Scottish Lg. 1
27/01/2024 Stirling Albion 5-0 Kelty Hearts +30/-30   Scottish Lg. 1
27/01/2024 Elgin City 0-1 Dumbarton -3/+3   Scottish Lg. 2
27/01/2024 Forfar Athletic 0-0 Bonnyrigg Rose -3/+3   Scottish Lg. 2
27/01/2024 Peterhead 2-1 Stenhousemuir +8/-8   Scottish Lg. 2
27/01/2024 Spartans 1-1 Clyde -8/+8   Scottish Lg. 2
27/01/2024 Stranraer 0-1 East Fife -8/+8   Scottish Lg. 2
27/01/2024 Brora Rangers 4-1 Keith -1/+1   Highland Lg.
27/01/2024 Formartine United 3-0 Clachnacuddin +2/-2   Highland Lg.
27/01/2024 Fraserburgh 3-0 Wick Academy -1/+1   Highland Lg.
27/01/2024 Huntly 5-1 Deveronvale +11/-11   Highland Lg.
27/01/2024 Inverurie Loco Works 6-0 Nairn County +39/-39   Highland Lg.
27/01/2024 Lossiemouth 3-1 Rothes +18/-18   Highland Lg.
27/01/2024 Strathspey Thistle 1-6 Brechin City -3/+3   Highland Lg.
27/01/2024 Albion Rovers 3-0 Gala Fairydean Rovers +7/-7   Lowland Lg.
27/01/2024 Berwick Rangers 4-0 Broomhill +24/-24   Lowland Lg.
27/01/2024 Bo'ness United 3-1 Edinburgh University -4/+4   Lowland Lg.
27/01/2024 Civil Service Strollers 1-1 Cowdenbeath -4/+4   Lowland Lg.
27/01/2024 East Kilbride 4-2 University of Stirling +6/-6   Lowland Lg.
27/01/2024 East Stirlingshire 3-2 Gretna -4/+4   Lowland Lg.
27/01/2024 Linlithgow Rose 2-2 Celtic U20 -2/+2   Lowland Lg.
27/01/2024 Tranent 1-1 Caledonian Braves -7/+7   Lowland Lg.
27/01/2024 Broxburn Athletic 2-1 Sauchie Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
27/01/2024 Haddington Athletic 3-4 Hill of Beath Hawthorn -13/+13   EoS Lg. Premier
27/01/2024 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-5 Dundonald Bluebell -16/+16   EoS Lg. Premier
27/01/2024 Jeanfield Swifts 3-3 Glenrothes -11/+11   EoS Lg. Premier
27/01/2024 Penicuik Athletic 1-1 Tynecastle -2/+2   EoS Lg. Premier
27/01/2024 Blairgowrie 0-6 Letham -27/+27   Midlands Lg.
27/01/2024 Dundee Saint James 3-2 Lochee Harp -2/+2   Midlands Lg.
27/01/2024 Dundee Violet 0-3 Broughty Athletic -5/+5   Midlands Lg.
27/01/2024 East Craigie 0-1 Tayport -15/+15   Midlands Lg.
27/01/2024 Kirriemuir Thistle 4-1 Brechin Victoria +6/-6   Midlands Lg.
27/01/2024 Lochee United 4-1 Scone Thistle -2/+2   Midlands Lg.
27/01/2024 Montrose Roselea 2-2 Arbroath Victoria -8/+8   Midlands Lg.
27/01/2024 Alness United 3-2 Bonar Bridge -6/+6   North Caledonian Lg.
27/01/2024 Fort William 2-5 Loch Ness -13/+13   North Caledonian Lg.
27/01/2024 Invergordon 0-3 Golspie Sutherland -35/+35   North Caledonian Lg.
27/01/2024 Inverness Athletic 5-2 Saint Duthus +12/-12   North Caledonian Lg.
27/01/2024 Buchanhaven Hearts 1-2 Fraserburgh United -10/+10   North Junior Premier
27/01/2024 East End 0-1 Colony Park Juniors -13/+13   North Junior Premier
27/01/2024 Nairn Saint Ninian 0-2 Rothie Rovers -8/+8   North Junior Premier
27/01/2024 Stoneywood Parkvale 1-5 Culter -4/+4   North Junior Premier
27/01/2024 Lochar Thistle 3-1 Stranraer Reserves -1/+1   SoS Lg.
27/01/2024 Lochmaben 1-1 Wigtown & Bladnoch -8/+8   SoS Lg.
27/01/2024 Nithsdale Wanderers 1-3 Newton Stewart -9/+9   SoS Lg.
27/01/2024 Saint Cuthbert Wanderers 1-3 Mid Annandale -12/+12   SoS Lg.
27/01/2024 Dundee North End 6-0 Forfar United +1/-1   Inter-Regional Cup
27/01/2024 Hermes 4-0 Maud +7/-7   Inter-Regional Cup
27/01/2024 Stonehaven 1-3 Dyce -19/+19   Inter-Regional Cup
27/01/2024 Sunnybank 3-0 Ellon United +17/-17   Inter-Regional Cup
27/01/2024 Upper Annandale 0-1 Creetown +5/-5 Potts Cup
27/01/2024 Johnstone Burgh p 2-2 Downfield -9/+9 Scottish Junior Cup
27/01/2024 Abbey Vale 1-4 Dalbeattie Star -28/+28 SoS Lg. Cup
27/01/2024 Ardrossan Winton Rovers 4-2 Thorn Athletic -1/+1   WoS Lg. Cup
27/01/2024 Cumbernauld United 7-1 Lesmahagow +15/-15   WoS Lg. Cup
27/01/2024 Hurlford United 2-1 Saint Roch's -6/+6   WoS Lg. Cup
27/01/2024 Royal Albert 0-2 Lanark United +1/-1   WoS Lg. Cup
27/01/2024 Blackburn United 4-2 Heriot-Watt University +15/-15   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Camelon Juniors 3-0 Lochore Welfare +6/-6   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Dunipace 3-0 Saint Andrews United +18/-18   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Kirkcaldy & Dysart 5-3 Arniston Rangers +7/-7   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Leith Athletic 4-1 Whitehill Welfare +19/-19   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Oakley United 1-3 Newtongrange Star -5/+5   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Rosyth Sunday 2-2 Preston Athletic ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Whitehill Welfare 6-3 Vale of Leithen ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Banks o' Dee Juniors 2-0 Deveronside ±0/±0   North Junior Champ.
27/01/2024 Burghead Thistle 4-1 Banchory Saint Ternan +16/-16   North Junior Champ.
27/01/2024 Cruden Bay 0-11 Islavale -7/+7   North Junior Champ.
27/01/2024 Longside 2-2 Hall Russell United -6/+6   North Junior Champ.
27/01/2024 New Elgin Juniors 3-1 Glentanar +17/-17   North Junior Champ.
27/01/2024 Whitehills 0-4 Forres Thistle -4/+4   North Junior Champ.
27/01/2024 Cambuslang Rangers 0-3 Rutherglen Glencairn -18/+18   WoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Petershill 2-2 Thorniewood United -6/+6   WoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Shotts Bon Accord 1-0 Renfrew +1/-1   WoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Whitletts Victoria 2-2 Kilbirnie Ladeside +1/-1   WoS Lg. Div. 1
27/01/2024 Armadale Thistle 4-2 Peebles Rovers -1/+1   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Burntisland Shipyard 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare -1/+1   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Coldstream 1-0 Kennoway Star Hearts +5/-5   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Dalkeith Thistle 2-1 Tweedmouth Rangers -4/+4   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Edinburgh South 2-1 Edinburgh College +2/-2   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Newburgh Juniors 0-9 Bo'ness Athletic -4/+4   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Ormiston Primrose 0-4 Thornton Hibs -8/+8   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 University of Stirling Reserves 2-0 Edinburgh United +2/-2   EoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Craigmark Burntonians 1-3 Glasgow University -29/+29   WoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Kilsyth Rangers 0-0 Forth Wanderers -7/+7   WoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Muirkirk Juniors 0-2 Caledonian Locomotives -11/+11   WoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Saint Anthony's 2-2 Glasgow Perthshire -6/+6   WoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Vale of Clyde 2-1 Larkhall Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 2
27/01/2024 Fauldhouse United 2-4 Pumpherston -21/+21   EoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Harthill Royal 1-2 Lochgelly Albert -19/+19   EoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Linton Hotspur 0-4 Stoneyburn -11/+11   EoS Lg. Div. 3
27/01/2024 University of Stirling Reserves 1-4 Bathgate Thistle -28/+28   EoS Lg. Div. 3
27/01/2024 West Calder United 4-1 Edinburgh Community +3/-3   EoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Finnart 1-0 Glasgow United +1/-1   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Girvan 0-1 Kello Rovers -15/+15   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Greenock Juniors 1-1 Vale of Leven -2/+2   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Irvine Victoria 5-0 Ardeer Thistle +22/-22   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Port Glasgow 4-3 Kilsyth Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 Threave Rovers 1-2 Dalry Thistle -18/+18   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 West Park United 2-3 Bellshill Athletic -7/+7   WoS Lg. Div. 3
27/01/2024 BSC Glasgow 1-7 Glenvale -37/+37   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Carluke Rovers 1-1 Saint Peter's +7/-7   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Easterhouse Football Academy 1-4 Lugar Boswell Thistle -12/+12   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Eglinton 4-0 Campbeltown Pupils +10/-10   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Knightswood 1-8 East Kilbride Thistle -39/+39   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Saltcoats Victoria 2-3 Rossvale +1/-1   WoS Lg. Div. 4
27/01/2024 Arthurlie 1-2 Kirkintilloch Rob Roy -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Beith Juniors 1-3 Cumnock Juniors -27/+27   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Benburb 0-0 Largs Thistle -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Clydebank 1-0 Pollok +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Darvel 2-0 Saint Cadoc's Youth Club +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Gartcairn 4-3 Glenafton Athletic +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/01/2024 Irvine Meadow 1-4 Auchinleck Talbot -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/01/2024 Heart of Midlothian U20 1-3 Cumbernauld Colts -21/+21   Lowland Lg.
26/01/2024 Bo'ness United U20 2-4 Edinburgh University U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 Bonnyrigg Rose U20 4-1 Caledonian Braves U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 Kelty Hearts U20 5-0 Linlithgow Rose U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 Spartans U20 3-1 Tranent U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 Stirling Albion U20 2-0 Cumbernauld Colts U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 University of Stirling U20 2-2 East Kilbride U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg.
26/01/2024 Dunbar United U20 3-0 Preston Athletic U20 +19/-19   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Edinburgh South U20 7-2 Edinburgh Community U20 +20/-20   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Leith Athletic U20 3-2 Haddington Athletic U20 +17/-17   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Musselburgh Athletic U20 0-3 Hutchison Vale U20 -19/+19   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Newtongrange Star U20 3-6 Penicuik Athletic U20 -19/+19   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Tynecastle U20 6-1 Arniston Rangers U20 +3/-3   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Whitehill Welfare U20 4-1 Dalkeith Thistle U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. East
26/01/2024 Camelon Juniors U20 1-3 Glenrothes U20 -17/+17   EoS Dev. Lg. North
26/01/2024 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 5-2 Dunipace U20 +21/-21   EoS Dev. Lg. North
26/01/2024 Kirkcaldy & Dysart U20 2-6 Jeanfield Swifts U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. North
26/01/2024 Oakley United U20 3-0 Rosyth U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. North
26/01/2024 Saint Andrews United U20 5-1 Lochore Welfare U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. North
26/01/2024 Armadale Thistle U20 3-1 Bathgate Thistle U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. West
26/01/2024 Blackburn United U20 0-2 Pumpherston U20 -31/+31   EoS Dev. Lg. West
26/01/2024 Fauldhouse United U20 0-4 Whitburn U20 -8/+8   EoS Dev. Lg. West
26/01/2024 Livingston United U20 5-3 Edinburgh United U20 +4/-4   EoS Dev. Lg. West
26/01/2024 Stoneyburn U20 3-5 Harthill Royal U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. West
26/01/2024 Darvel U20 0-0 p Renfrew U20 -1/+1 WoS Dev. Lg. Cup
24/01/2024 Keith 1-3 Banks o' Dee +2/-2   Highland Lg.
24/01/2024 Lossiemouth 0-3 Brechin City -3/+3   Highland Lg.
24/01/2024 Rothes 2-2 Formartine United +4/-4   Highland Lg.
24/01/2024 Hermes 3-2 Turriff United +6/-6 Aberdeenshire Cup
24/01/2024 Huntly 0-4 Fraserburgh United -49/+49 Aberdeenshire Cup
24/01/2024 Inverurie Loco Works 5-3 Dyce +7/-7 Aberdeenshire Cup
24/01/2024 Blairgowrie 1-5 Broughty Athletic -4/+4   Midlands Lg.
24/01/2024 Lochee United 5-0 Forfar West End ±0/±0   Midlands Lg.
24/01/2024 Hibernian 0-3 Rangers -12/+12   Lowland Lg. PO
24/01/2024 Saint Johnstone 1-1 Aberdeen +1/-1   Lowland Lg. PO
23/01/2024 Heart of Midlothian 3-2 Dundee -1/+1   Scottish Premier
23/01/2024 Ayr United 2-0 Arbroath +6/-6   Scottish Champ.
21/01/2024 Celtic 5-0 Buckie Thistle +1/-1   Scottish FA Cup
21/01/2024 University of Stirling 4-2 Cowdenbeath +6/-6 Lowland Lg. Cup
20/01/2024 Airdrieonians 1-0 Saint Johnstone +4/-4   Scottish FA Cup
20/01/2024 Ayr United 3-0 Kelty Hearts +12/-12   Scottish FA Cup
20/01/2024 Bonnyrigg Rose 2-1 Falkirk +17/-17   Scottish FA Cup
20/01/2024 Dumbarton 1-4 Rangers +1/-1   Scottish FA Cup
20/01/2024 Forfar Athletic 0-1 Hibernian +5/-5   Scottish FA Cup
20/01/2024 Greenock Morton 2-0 Montrose +1/-1   Scottish FA Cup
20/01/2024 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Broomhill +3/-3   Scottish FA Cup
20/01/2024 Kilmarnock 2-0 Dundee +8/-8   Scottish FA Cup
20/01/2024 Livingston 2-1 Raith Rovers +6/-6   Scottish FA Cup
20/01/2024 Motherwell 3-1 Alloa Athletic -1/+1   Scottish FA Cup
20/01/2024 Ross County 0-3 Partick Thistle -25/+25   Scottish FA Cup
20/01/2024 Saint Mirren 1-0 Queen of the South -5/+5   Scottish FA Cup
20/01/2024 Spartans 1-2 Heart of Midlothian +5/-5   Scottish FA Cup
20/01/2024 East Fife 2-2 Peterhead -3/+3   Scottish Lg. 2
20/01/2024 Stenhousemuir 1-0 Stranraer -4/+4   Scottish Lg. 2
20/01/2024 Banks o' Dee 3-0 Inverurie Loco Works +2/-2   Highland Lg.
20/01/2024 Civil Service Strollers 3-1 Edinburgh University -4/+4   Lowland Lg.
20/01/2024 Gala Fairydean Rovers 3-1 Luncarty +7/-7 EoS Qualifying Cup
20/01/2024 Tranent 5-3 Jeanfield Swifts +6/-6 EoS Qualifying Cup
20/01/2024 Dunbar United 0-1 Cumbernauld Colts -3/+3   South Ch'lge Cup
20/01/2024 Crossgates Primrose 1-4 Broxburn Athletic -9/+9   EoS Lg. Premier
20/01/2024 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-4 Hill of Beath Hawthorn -20/+20   EoS Lg. Premier
20/01/2024 Broughty Athletic 5-1 Montrose Roselea +6/-6   Midlands Lg.
20/01/2024 Lochee Harp 0-2 Blairgowrie -22/+22   Midlands Lg.
20/01/2024 Queen of the South Reserves 5-2 Creetown +7/-7 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
20/01/2024 Saint Cuthbert Wanderers 0-7 Gretna -8/+8 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
20/01/2024 Stranraer Reserves 2-1 Threave Rovers +19/-19 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
20/01/2024 Blackburn United 0-1 Rosyth -11/+11   EoS Lg. Div. 1
20/01/2024 Ashfield 3-2 Renfrew -2/+2   WoS Lg. Div. 1
20/01/2024 Kilwinning Rangers 3-0 Petershill +13/-13   WoS Lg. Div. 1
20/01/2024 Rutherglen Glencairn 1-2 Blantyre Victoria -14/+14   WoS Lg. Div. 1
20/01/2024 Heriot-Watt University 5-0 Dunipace +34/-34   King Cup
20/01/2024 Whitehill Welfare 3-0 Easthouses Lily Miners Welfare +3/-3   King Cup
20/01/2024 Bonnyton Thistle 0-3 Ardrossan Winton Rovers -10/+10   WoS Lg. Div. 2
20/01/2024 Caledonian Locomotives 1-0 Vale of Clyde +2/-2   WoS Lg. Div. 2
20/01/2024 Yoker Athletic 4-2 Craigmark Burntonians +18/-18   WoS Lg. Div. 2
20/01/2024 Ardeer Thistle 0-3 Finnart -23/+23   WoS Lg. Div. 3
20/01/2024 Kilsyth Athletic 1-2 Lanark United -9/+9   WoS Lg. Div. 3
20/01/2024 Vale of Leven 5-1 West Park United +27/-27   WoS Lg. Div. 3
20/01/2024 Carluke Rovers 2-1 Saltcoats Victoria -3/+3   WoS Lg. Div. 4
20/01/2024 Giffnock Soccer Centre 3-0 Knightswood +7/-7   WoS Lg. Div. 4
20/01/2024 Saint Peter's 0-1 Eglinton -20/+20   WoS Lg. Div. 4
20/01/2024 Benburb 0-3 Darvel -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/01/2024 Cumnock Juniors 1-1 Clydebank +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/01/2024 Largs Thistle 1-3 Pollok -15/+15   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/01/2024 Clyde 0-2 Aberdeen +3/-3   Scottish FA Cup
19/01/2024 Caledonian Braves U20 2-4 Bonnyrigg Rose U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg.
19/01/2024 Arniston Rangers U20 0-11 Tynecastle U20 -20/+20   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Bellshill Athletic U20 p 1-1 Kilwinning Rangers U20 +10/-10   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Bo'ness United U20 1-4 Oakley United U20 -21/+21   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Cumbernauld Colts U20 3-2 Bo'ness Athletic U20 -8/+8   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Cumnock Juniors U20 0-5 Clydebank U20 -3/+3   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Dalkeith Thistle U20 0-2 Saint Andrews United U20 +3/-3   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 East Fife U20 2-3 Benburb U20 -3/+3   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Edinburgh Community U20 0-1 Armadale Thistle U20 -1/+1   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Edinburgh University U20 0-4 University of Stirling U20 -4/+4   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Greenock Juniors U20 2-1 Dumbarton U20 -6/+6   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Johnstone Burgh U20 1-2 Darvel U20 -7/+7   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Lochgelly Albert U20 2-3 Bonnyton Thistle U20 +9/-9   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Lochore Welfare U20 0-7 Irvine Meadow U20 -2/+2   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Pollok U20 1-0 Newmains United U20 -7/+7   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Saint Peter's U20 0-5 Renfrew U20 -26/+26   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Sauchie Juniors U20 1-2 Hutchison Vale U20 -4/+4   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Shotts Bon Accord U20 0-1 Blantyre Victoria U20 +1/-1   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Spartans U20 4-3 Leith Athletic U20 -11/+11   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Stirling Albion U20 12-0 Edinburgh United U20 +2/-2   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Thorn Athletic U20 6-1 Musselburgh Athletic U20 +7/-7   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Troon U20 4-2 Glenrothes U20 +8/-8   Dev. Lg. Ch'lge Cup
19/01/2024 Lochar Thistle U20 1-4 Lanark United U20 -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. A
19/01/2024 Thorniewood United U20 2-6 East Kilbride Thistle U20 -34/+34   WoS Dev. Lg. Conf. A
19/01/2024 Kirkintilloch Rob Roy U20 1-1 Rossvale U20 -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. B
19/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-1 Ashfield U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. B
19/01/2024 Vale of Clyde U20 6-1 Saint Roch's U20 +25/-25   WoS Dev. Lg. Conf. B
19/01/2024 Knightswood U20 1-3 Glasgow University U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. C
19/01/2024 Auchinleck Talbot U20 7-0 Arthurlie U20 +22/-22   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/01/2024 Maybole Juniors U20 3-1 Girvan U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Arbroath 0-0 Ayr United -1/+1   Scottish Champ.
13/01/2024 Greenock Morton 1-1 Partick Thistle -2/+2   Scottish Champ.
13/01/2024 Raith Rovers 1-2 Queen's Park -18/+18   Scottish Champ.
13/01/2024 Edinburgh City 2-2 Falkirk +10/-10   Scottish Lg. 1
13/01/2024 Hamilton Academical 2-0 Cove Rangers +6/-6   Scottish Lg. 1
13/01/2024 Kelty Hearts 1-1 Annan Athletic -7/+7   Scottish Lg. 1
13/01/2024 Montrose 0-1 Stirling Albion -13/+13   Scottish Lg. 1
13/01/2024 Queen of the South 1-1 Alloa Athletic -4/+4   Scottish Lg. 1
13/01/2024 Bonnyrigg Rose 1-1 Dumbarton -1/+1   Scottish Lg. 2
13/01/2024 East Fife 1-1 Clyde -6/+6   Scottish Lg. 2
13/01/2024 Forfar Athletic 2-1 Elgin City -2/+2   Scottish Lg. 2
13/01/2024 Spartans 0-2 Stenhousemuir -19/+19   Scottish Lg. 2
13/01/2024 Stranraer 2-0 Peterhead +15/-15   Scottish Lg. 2
13/01/2024 Brechin City 3-1 Rothes -3/+3   Highland Lg.
13/01/2024 Formartine United 6-2 Keith +4/-4   Highland Lg.
13/01/2024 Forres Mechanics 0-2 Deveronvale -23/+23   Highland Lg.
13/01/2024 Fraserburgh 2-2 Clachnacuddin -12/+12   Highland Lg.
13/01/2024 Huntly 2-3 Buckie Thistle ±0/±0   Highland Lg.
13/01/2024 Inverurie Loco Works 2-2 Brora Rangers +7/-7   Highland Lg.
13/01/2024 Lossiemouth 1-6 Banks o' Dee -9/+9   Highland Lg.
13/01/2024 Turriff United 3-1 Wick Academy -1/+1   Highland Lg.
13/01/2024 Berwick Rangers 1-0 Civil Service Strollers +7/-7   Lowland Lg.
13/01/2024 Broomhill 4-1 Gretna +3/-3   Lowland Lg.
13/01/2024 Caledonian Braves 1-1 Albion Rovers -1/+1   Lowland Lg.
13/01/2024 Cowdenbeath 0-2 Bo'ness United -19/+19   Lowland Lg.
13/01/2024 Cumbernauld Colts 1-2 East Kilbride -7/+7   Lowland Lg.
13/01/2024 East Stirlingshire 2-1 Linlithgow Rose +11/-11   Lowland Lg.
13/01/2024 Edinburgh University 1-3 Celtic U20 +2/-2   Lowland Lg.
13/01/2024 Gala Fairydean Rovers 0-2 Tranent -5/+5   Lowland Lg.
13/01/2024 Dundonald Bluebell 1-3 Hill of Beath Hawthorn -23/+23   EoS Lg. Premier
13/01/2024 Musselburgh Athletic 4-2 Haddington Athletic +7/-7   EoS Lg. Premier
13/01/2024 Penicuik Athletic 0-1 Dunbar United -5/+5   EoS Lg. Premier
13/01/2024 Tynecastle 0-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -13/+13   EoS Lg. Premier
13/01/2024 Blairgowrie 1-6 Coupar Angus -46/+46   Midlands Lg.
13/01/2024 Montrose Roselea 2-1 Carnoustie Panmure +13/-13   Midlands Lg.
13/01/2024 Bonar Bridge 1-3 Golspie Sutherland +2/-2   North Caledonian Lg.
13/01/2024 Clachnacuddin Reserves 1-0 Thurso -3/+3   North Caledonian Lg.
13/01/2024 Fort William 8-3 Alness United +12/-12   North Caledonian Lg.
13/01/2024 Halkirk United 2-0 Inverness Athletic +1/-1   North Caledonian Lg.
13/01/2024 Saint Duthus 1-3 Invergordon -2/+2   North Caledonian Lg.
13/01/2024 Buchanhaven Hearts 3-0 Colony Park Juniors +11/-11   North Junior Premier
13/01/2024 Culter 3-0 Fraserburgh United ±0/±0   North Junior Premier
13/01/2024 Ellon United 2-1 Sunnybank +2/-2   North Junior Premier
13/01/2024 Hermes 3-1 Nairn Saint Ninian -4/+4   North Junior Premier
13/01/2024 Stonehaven 1-2 Maud -19/+19   North Junior Premier
13/01/2024 Stoneywood Parkvale 0-5 Bridge of Don Thistle -11/+11   North Junior Premier
13/01/2024 Dalbeattie Star 7-0 Stranraer Reserves +13/-13   SoS Lg.
13/01/2024 Lochar Thistle 4-1 Nithsdale Wanderers +4/-4   SoS Lg.
13/01/2024 Lochmaben 1-1 Saint Cuthbert Wanderers -3/+3   SoS Lg.
13/01/2024 Mid Annandale 4-0 Wigtown & Bladnoch +5/-5   SoS Lg.
13/01/2024 Newton Stewart 2-3 Creetown -11/+11   SoS Lg.
13/01/2024 Upper Annandale 0-5 Abbey Vale -8/+8 Cree Lodge Cup
13/01/2024 Hall Russell United 1-2 Longside -6/+6 Elginshire Cup
13/01/2024 Deveronside 3-2 Rothie Rovers +15/-15   Inter-Regional Cup
13/01/2024 Newmachar United 1-3 Banks o' Dee Juniors -14/+14   Inter-Regional Cup
13/01/2024 Camelon Juniors 3-0 Blackburn United +8/-8   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Dunipace 4-2 Whitburn +8/-8   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Heriot-Watt University 2-3 Preston Athletic -14/+14   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Kirkcaldy & Dysart 2-0 Rosyth +7/-7   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Lochore Welfare 3-1 Oakley United +5/-5   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Saint Andrews United 0-1 Leith Athletic -18/+18   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Vale of Leithen 1-6 Newtongrange Star -9/+9   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Whitehill Welfare 5-1 Arniston Rangers +23/-23   EoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Burghead Thistle 0-2 Forres Thistle -14/+14   North Junior Champ.
13/01/2024 Islavale 5-0 Glentanar +6/-6   North Junior Champ.
13/01/2024 New Elgin Juniors 1-2 Banchory Saint Ternan +3/-3   North Junior Champ.
13/01/2024 Whitehills 0-6 Lossiemouth United -16/+16   North Junior Champ.
13/01/2024 Blantyre Victoria 1-2 Johnstone Burgh -3/+3   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Cambuslang Rangers 2-1 Thorniewood United +5/-5   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Drumchapel United 4-0 Saint Roch's +12/-12   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Maybole Juniors 0-3 Ashfield -13/+13   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Petershill 1-2 Rutherglen Glencairn -10/+10   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Renfrew 2-4 Kilbirnie Ladeside -22/+22   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Shotts Bon Accord 1-2 Kilwinning Rangers -9/+9   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Whitletts Victoria 3-1 Neilston +16/-16   WoS Lg. Div. 1
13/01/2024 Armadale Thistle 4-0 Edinburgh College +11/-11   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Bo'ness Athletic 4-3 University of Stirling Reserves -10/+10   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Edinburgh United 1-2 Dalkeith Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Kennoway Star Hearts 0-0 Burntisland Shipyard -5/+5   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Peebles Rovers 1-1 Tweedmouth Rangers -6/+6   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Thornton Hibs 6-1 Newburgh Juniors +5/-5   EoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Ardrossan Winton Rovers 3-0 Forth Wanderers +2/-2   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Craigmark Burntonians 5-2 Glasgow Perthshire +5/-5   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Cumbernauld United 3-2 Caledonian Locomotives +3/-3   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Kilsyth Rangers 4-0 Yoker Athletic +19/-19   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Maryhill 3-2 Glasgow University -4/+4   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Saint Anthony's 0-2 Larkhall Thistle -15/+15   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Vale of Clyde 1-0 Bonnyton Thistle -3/+3   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Wishaw 0-3 Muirkirk Juniors -20/+20   WoS Lg. Div. 2
13/01/2024 Livingston United 1-2 Edinburgh Community -4/+4   EoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Lochgelly Albert 2-2 Hawick Royal Albert -1/+1   EoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Pumpherston 1-1 Bathgate Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Stoneyburn 1-0 Harthill Royal +8/-8   EoS Lg. Div. 3
13/01/2024 West Calder United 1-0 Fauldhouse United ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Finnart 1-0 Kello Rovers -5/+5   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Greenock Juniors 2-2 Glasgow United -2/+2   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Irvine Victoria 2-3 Kilsyth Athletic -9/+9   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Lanark United 2-0 Dalry Thistle +4/-4   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Lesmahagow 1-4 Ardeer Thistle -33/+33   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Port Glasgow 1-0 Bellshill Athletic +13/-13   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Threave Rovers 4-0 Vale of Leven +10/-10   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 West Park United 2-0 Girvan +4/-4   WoS Lg. Div. 3
13/01/2024 Carluke Rovers 2-5 BSC Glasgow -17/+17   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Easterhouse Football Academy 4-0 Rossvale +35/-35   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Eglinton 2-3 East Kilbride Thistle -6/+6   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Newmains United 0-6 Glenvale -24/+24   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Royal Albert 1-1 Giffnock Soccer Centre +5/-5   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Saltcoats Victoria 4-0 Campbeltown Pupils +27/-27   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Thorn Athletic 3-0 Saint Peter's +13/-13   WoS Lg. Div. 4
13/01/2024 Arthurlie 1-2 Largs Thistle -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Beith Juniors 1-1 Hurlford United -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Clydebank 2-1 Auchinleck Talbot ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Gartcairn 3-3 Benburb -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Irvine Meadow 0-3 Saint Cadoc's Youth Club -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Pollok 1-2 Glenafton Athletic -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/01/2024 Troon 2-2 Cumnock Juniors -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/01/2024 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Dundee United -5/+5   Scottish Champ.
12/01/2024 Hutchison Vale 1-2 Broxburn Athletic -11/+11   EoS Lg. Premier
12/01/2024 Bonnyrigg Rose U20 7-0 Edinburgh University U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg.
12/01/2024 Kelty Hearts U20 0-6 East Kilbride U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg.
12/01/2024 Linlithgow Rose U20 3-2 Tranent U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg.
12/01/2024 Cumbernauld Colts U20 3-4 Stirling Albion U20 -12/+12 Lowland Dev. KO Cup
12/01/2024 East Fife U20 p 1-1 University of Stirling U20 +8/-8 Lowland Dev. KO Cup
12/01/2024 Edinburgh South U20 3-0 Dalkeith Thistle U20 +3/-3   EoS Dev. Lg. East
12/01/2024 Leith Athletic U20 2-4 Penicuik Athletic U20 -9/+9   EoS Dev. Lg. East
12/01/2024 Tynecastle U20 2-5 Preston Athletic U20 -10/+10   EoS Dev. Lg. East
12/01/2024 Camelon Juniors U20 5-0 Rosyth U20 +5/-5   EoS Dev. Lg. North
12/01/2024 Lochore Welfare U20 4-3 Lochgelly Albert U20 +12/-12   EoS Dev. Lg. North
12/01/2024 Bellshill Athletic U20 3-1 Thorniewood United U20 +16/-16   WoS Dev. Lg. Conf. A
12/01/2024 Wishaw U20 7-1 Lochar Thistle U20 +17/-17   WoS Dev. Lg. Conf. A
12/01/2024 Easterhouse Football Academy U20 5-3 West Park United U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. B
12/01/2024 Vale of Clyde U20 0-5 Kirkintilloch Rob Roy U20 -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. B
12/01/2024 Saint Peter's U20 2-2 Vale of Leven U20 -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. C
12/01/2024 Irvine Meadow U20 2-0 Auchinleck Talbot U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/01/2024 Armadale Thistle U20 5-2 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +21/-21 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Blackburn United U20 4-1 Heriot-Watt University U20 +13/-13 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Dunipace U20 0-2 Dundonald Bluebell U20 -20/+20 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Glenrothes U20 3-1 Jeanfield Swifts U20 +12/-12 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Haddington Athletic U20 7-2 Dunbar United U20 +8/-8 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Hutchison Vale U20 6-2 Edinburgh Community U20 +3/-3 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Newtongrange Star U20 0-5 Saint Andrews United U20 -35/+35 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Pumpherston U20 0-1 Bo'ness Athletic U20 -7/+7 EoS Dev. Lg. Cup
12/01/2024 Arthurlie U20 p 2-2 Shotts Bon Accord U20 -8/+8   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Benburb U20 p 3-3 Kilsyth Athletic U20 -9/+9   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Blantyre Victoria U20 2-2 p Newmains United U20 -9/+9   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Bonnyton Thistle U20 1-3 Pollok U20 -11/+11   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Cambuslang Rangers U20 1-3 Thorn Athletic U20 -2/+2   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Clydebank U20 8-2 Lanark United U20 +4/-4   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Cumnock Juniors U20 1-2 Renfrew U20 +9/-9   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Dalry Thistle U20 2-4 Ashfield U20 -5/+5   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Darvel U20 2-3 Johnstone Burgh U20 -15/+15   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Girvan U20 1-1 p Dumbarton U20 +12/-12   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Maryhill U20 3-1 Threave Rovers U20 +4/-4   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Rossvale U20 p 2-2 Troon U20 -1/+1   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Saint Anthony's U20 3-3 p Kilwinning Rangers U20 -9/+9   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Saint Cadoc's Youth Club U20 p 2-2 Greenock Juniors U20 ±0/±0   WoS Dev. KO Cup
12/01/2024 Saint Roch's U20 5-4 East Kilbride Thistle U20 -2/+2   WoS Dev. KO Cup
10/01/2024 Gretna 3-3 Celtic U20 +9/-9   Lowland Lg.
09/01/2024 Falkirk 4-0 Cove Rangers +11/-11   Scottish Lg. 1
09/01/2024 Peterhead 2-1 Dumbarton +4/-4   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Airdrieonians 1-0 Raith Rovers +8/-8   Scottish Champ.
06/01/2024 Ayr United 1-3 Inverness Caledonian Thistle -17/+17   Scottish Champ.
06/01/2024 Dundee United 2-3 Greenock Morton -16/+16   Scottish Champ.
06/01/2024 Partick Thistle 4-0 Arbroath +12/-12   Scottish Champ.
06/01/2024 Alloa Athletic 3-1 Edinburgh City +3/-3   Scottish Lg. 1
06/01/2024 Annan Athletic 2-2 Montrose ±0/±0   Scottish Lg. 1
06/01/2024 Cove Rangers 2-2 Kelty Hearts -4/+4   Scottish Lg. 1
06/01/2024 Falkirk 1-0 Queen of the South -5/+5   Scottish Lg. 1
06/01/2024 Clyde 3-2 Bonnyrigg Rose +7/-7   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Dumbarton 1-2 East Fife -13/+13   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Elgin City 2-1 Stranraer +6/-6   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Peterhead 0-1 Spartans -8/+8   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Stenhousemuir 2-1 Forfar Athletic -1/+1   Scottish Lg. 2
06/01/2024 Clachnacuddin 1-5 Turriff United -22/+22   Highland Lg.
06/01/2024 Deveronvale 2-4 Fraserburgh +1/-1   Highland Lg.
06/01/2024 Huntly 1-2 Inverurie Loco Works -15/+15   Highland Lg.
06/01/2024 Nairn County 0-1 Brechin City -3/+3   Highland Lg.
06/01/2024 Wick Academy 0-0 Rothes +4/-4   Highland Lg.
06/01/2024 Bo'ness United 4-2 East Stirlingshire +4/-4   Lowland Lg.
06/01/2024 Civil Service Strollers 7-0 Gala Fairydean Rovers +23/-23   Lowland Lg.
06/01/2024 East Kilbride 0-0 Caledonian Braves -8/+8   Lowland Lg.
06/01/2024 Gretna 1-1 University of Stirling +10/-10   Lowland Lg.
06/01/2024 Tranent 0-1 Berwick Rangers -19/+19   Lowland Lg.
06/01/2024 Dunbar United 0-2 Musselburgh Athletic -16/+16   EoS Lg. Premier
06/01/2024 Haddington Athletic 3-1 Penicuik Athletic +2/-2   EoS Lg. Premier
06/01/2024 Hill of Beath Hawthorn 3-3 Glenrothes -7/+7   EoS Lg. Premier
06/01/2024 Hutchison Vale 7-1 Inverkeithing Hillfield Swifts +12/-12   EoS Lg. Premier
06/01/2024 Tynecastle 2-3 Broxburn Athletic -2/+2   EoS Lg. Premier
06/01/2024 Broughty Athletic 1-2 Dundee North End -10/+10   Midlands Lg.
06/01/2024 Forfar West End 0-4 East Craigie -4/+4   Midlands Lg.
06/01/2024 Letham 2-1 Montrose Roselea +5/-5   Midlands Lg.
06/01/2024 Lochee Harp 2-3 Dundee Violet -7/+7   Midlands Lg.
06/01/2024 Lochee United 2-0 Dundee Saint James -5/+5   Midlands Lg.
06/01/2024 Tayport 3-1 Blairgowrie ±0/±0   Midlands Lg.
06/01/2024 Fort William 4-1 Bonar Bridge -2/+2   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Golspie Sutherland 6-2 Alness United +11/-11   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Inverness Athletic 2-0 Orkney +11/-11   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Loch Ness 3-0 Halkirk United +9/-9   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Saint Duthus 3-2 Clachnacuddin Reserves +3/-3   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Thurso 0-4 Invergordon -5/+5   North Caledonian Lg.
06/01/2024 Nairn Saint Ninian 3-3 Dyce +9/-9   North Junior Premier
06/01/2024 Rothie Rovers 1-4 Culter -10/+10   North Junior Premier
06/01/2024 Sunnybank 1-2 East End -13/+13   North Junior Premier
06/01/2024 Creetown 6-0 Mid Annandale +10/-10   SoS Lg.
06/01/2024 Nithsdale Wanderers 3-2 Lochmaben -6/+6   SoS Lg.
06/01/2024 Saint Cuthbert Wanderers 0-3 Lochar Thistle -2/+2   SoS Lg.
06/01/2024 Stranraer Reserves 0-4 Newton Stewart -22/+22   SoS Lg.
06/01/2024 Upper Annandale 4-1 Wigtown & Bladnoch +5/-5   SoS Lg.
06/01/2024 Bridge of Don Thistle 3-0 Banchory Saint Ternan -2/+2   Inter-Regional Cup
06/01/2024 Buchanhaven Hearts 2-0 Islavale +7/-7   Inter-Regional Cup
06/01/2024 Craigmark Burntonians 3-2 Irvine Meadow +5/-5   WoS Lg. Cup
06/01/2024 Darvel 3-1 Kilsyth Athletic -5/+5   WoS Lg. Cup
06/01/2024 Yoker Athletic 1-3 Beith Juniors +2/-2   WoS Lg. Cup
06/01/2024 Leith Athletic 0-0 Heriot-Watt University +1/-1   EoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Newtongrange Star 3-1 Whitehill Welfare +5/-5   EoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Preston Athletic 1-2 Saint Andrews United -2/+2   EoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Rosyth 2-0 Lochore Welfare +9/-9   EoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Forres Thistle 2-2 Glentanar -11/+11   North Junior Champ.
06/01/2024 New Elgin Juniors 4-0 Cruden Bay +14/-14   North Junior Champ.
06/01/2024 Ashfield 1-1 Cambuslang Rangers -9/+9   WoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Kilbirnie Ladeside 4-1 Maybole Juniors +14/-14   WoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Kilwinning Rangers 3-4 Whitletts Victoria -20/+20   WoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Neilston 0-1 Blantyre Victoria -11/+11   WoS Lg. Div. 1
06/01/2024 Burntisland Shipyard 3-7 Thornton Hibs -24/+24   EoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Coldstream 5-0 Peebles Rovers +26/-26   EoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Edinburgh College 1-4 Bo'ness Athletic -1/+1   EoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Tweedmouth Rangers 3-0 Ormiston Primrose +13/-13   EoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Bonnyton Thistle 2-1 Glasgow University -1/+1   WoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Caledonian Locomotives 1-0 Saint Anthony's -1/+1   WoS Lg. Div. 2
06/01/2024 Linton Hotspur 2-3 Lochgelly Albert -2/+2   EoS Lg. Div. 3
06/01/2024 Dalry Thistle 2-2 Irvine Victoria -2/+2   WoS Lg. Div. 3
06/01/2024 Girvan 1-4 Threave Rovers -15/+15   WoS Lg. Div. 3
06/01/2024 Kello Rovers 3-3 Bellshill Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 3
06/01/2024 Vale of Leven 1-0 Port Glasgow ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
06/01/2024 Carluke Rovers 1-2 Easterhouse Football Academy -14/+14   WoS Lg. Div. 4
06/01/2024 Giffnock Soccer Centre 4-0 Eglinton +10/-10   WoS Lg. Div. 4
06/01/2024 Lugar Boswell Thistle 3-1 East Kilbride Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 4
06/01/2024 Rossvale 1-0 Newmains United -4/+4   WoS Lg. Div. 4
06/01/2024 Saint Peter's 4-0 Saltcoats Victoria ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
06/01/2024 Auchinleck Talbot 3-2 Troon -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/01/2024 Benburb 0-2 Saint Cadoc's Youth Club -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
06/01/2024 Cumnock Juniors 1-1 Kirkintilloch Rob Roy -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/01/2024 Queen's Park 2-1 Dunfermline Athletic +8/-8   Scottish Champ.
05/01/2024 Celtic U20 2-0 Broomhill +6/-6   Lowland Lg.
05/01/2024 Heart of Midlothian U20 12-0 Edinburgh University +7/-7   Lowland Lg.
05/01/2024 Petershill 2-1 Renfrew +2/-2   WoS Lg. Div. 1
05/01/2024 University of Stirling Reserves 2-0 Armadale Thistle +21/-21   EoS Lg. Div. 2
02/01/2024 Hibernian 2-2 Motherwell -5/+5   Scottish Premier
02/01/2024 Livingston 1-2 Heart of Midlothian -2/+2   Scottish Premier
02/01/2024 Rangers 3-1 Kilmarnock ±0/±0   Scottish Premier
02/01/2024 Ross County 0-3 Aberdeen -23/+23   Scottish Premier
02/01/2024 Saint Mirren 0-3 Celtic -11/+11   Scottish Premier
02/01/2024 Airdrieonians 2-0 Inverness Caledonian Thistle +11/-11   Scottish Champ.
02/01/2024 Arbroath 0-3 Dundee United -13/+13   Scottish Champ.
02/01/2024 Dunfermline Athletic 1-2 Raith Rovers -6/+6   Scottish Champ.
02/01/2024 Greenock Morton 3-0 Ayr United +15/-15   Scottish Champ.
02/01/2024 Partick Thistle 3-2 Queen's Park -3/+3   Scottish Champ.