SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
FEBRUARY 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/02/2023 Dundee 1-3 Partick Thistle -24/+24   Scottish Champ.
28/02/2023 Celtic U20 2-0 Queen's Park Reserves +3/-3   Glasgow Cup
28/02/2023 Hamilton Academical Reserves 1-2 Ayr United Reserves -14/+14   SPFL Reserve Lg.
28/02/2023 Bonnyrigg Rose 1-1 Forfar Athletic ±0/±0   Scottish Lg. 2
28/02/2023 Dumbarton 1-0 Stenhousemuir +2/-2   Scottish Lg. 2
28/02/2023 Rosyth 2-4 Saint Andrews United -15/+15   King Cup
26/02/2023 Celtic 2-1 Rangers +3/-3 Scottish Lg. Cup
26/02/2023 Edinburgh South 0-4 Luncarty -10/+10   King Cup
25/02/2023 Aberdeen 1-0 Livingston +4/-4   Scottish Premier
25/02/2023 Kilmarnock 1-1 Motherwell -2/+2   Scottish Premier
25/02/2023 Ross County 4-0 Dundee United +22/-22   Scottish Premier
25/02/2023 Saint Johnstone 1-1 Saint Mirren -3/+3   Scottish Premier
25/02/2023 Arbroath 0-0 Partick Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
25/02/2023 Dundee 1-1 Inverness Caledonian Thistle -7/+7   Scottish Champ.
25/02/2023 Greenock Morton 2-1 Cove Rangers -3/+3   Scottish Champ.
25/02/2023 Hamilton Academical 1-4 Queen's Park -20/+20   Scottish Champ.
25/02/2023 Airdrieonians 1-3 Falkirk -15/+15   Scottish Lg. 1
25/02/2023 Alloa Athletic 1-0 Montrose +2/-2   Scottish Lg. 1
25/02/2023 Edinburgh 3-0 Clyde +9/-9   Scottish Lg. 1
25/02/2023 Peterhead 1-1 Kelty Hearts +5/-5   Scottish Lg. 1
25/02/2023 Queen of the South 0-2 Dunfermline Athletic -11/+11   Scottish Lg. 1
25/02/2023 Albion Rovers 0-2 Annan Athletic -16/+16   Scottish Lg. 2
25/02/2023 Bonnyrigg Rose 0-1 Stenhousemuir -6/+6   Scottish Lg. 2
25/02/2023 Dumbarton 1-2 Elgin City -15/+15   Scottish Lg. 2
25/02/2023 Forfar Athletic 0-0 Stirling Albion ±0/±0   Scottish Lg. 2
25/02/2023 Stranraer 2-0 East Fife +11/-11   Scottish Lg. 2
25/02/2023 Brora Rangers 2-0 Strathspey Thistle -7/+7   Highland Lg.
25/02/2023 Buckie Thistle 5-0 Clachnacuddin +5/-5   Highland Lg.
25/02/2023 Deveronvale 1-4 Banks o' Dee -7/+7   Highland Lg.
25/02/2023 Formartine United 2-1 Rothes -3/+3   Highland Lg.
25/02/2023 Fraserburgh 2-3 Turriff United -22/+22   Highland Lg.
25/02/2023 Huntly 0-1 Brechin City +4/-4   Highland Lg.
25/02/2023 Inverurie Loco Works 2-1 Nairn County +2/-2   Highland Lg.
25/02/2023 Keith 0-2 Lossiemouth -17/+17   Highland Lg.
25/02/2023 Wick Academy 1-1 Forres Mechanics -1/+1   Highland Lg.
25/02/2023 Berwick Rangers 3-0 Rangers U20 +26/-26   Lowland Lg.
25/02/2023 Cumbernauld Colts 1-0 Cowdenbeath +3/-3   Lowland Lg.
25/02/2023 East Kilbride 2-2 University of Stirling -2/+2   Lowland Lg.
25/02/2023 Edinburgh University 0-1 Caledonian Braves +5/-5   Lowland Lg.
25/02/2023 Gala Fairydean Rovers 2-3 Bo'ness United -7/+7   Lowland Lg.
25/02/2023 Gretna 0-4 Civil Service Strollers -20/+20   Lowland Lg.
25/02/2023 Spartans 3-1 East Stirlingshire -1/+1   Lowland Lg.
25/02/2023 Tranent Juniors 4-1 Dalbeattie Star -2/+2   Lowland Lg.
25/02/2023 Blackburn United 4-2 Penicuik Athletic +14/-14   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Broxburn Athletic 2-2 Oakley United -11/+11   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Dundonald Bluebell 0-1 Linlithgow Rose -7/+7   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Musselburgh Athletic 0-2 Hill of Beath Hawthorn -21/+21   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Sauchie Juniors 2-1 Crossgates Primrose -3/+3   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Tynecastle 0-1 Haddington Athletic -8/+8   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Vale of Leithen 0-8 Jeanfield Swifts -11/+11   EoS Lg. Premier
25/02/2023 Broughty Athletic 8-0 Arbroath Victoria +16/-16   Midlands Lg.
25/02/2023 Coupar Angus 1-3 Carnoustie Panmure +3/-3   Midlands Lg.
25/02/2023 Dundee North End 0-2 Downfield -19/+19   Midlands Lg.
25/02/2023 Dundee Saint James 2-1 Blairgowrie +7/-7   Midlands Lg.
25/02/2023 Forfar West End 2-5 Kirriemuir Thistle -4/+4   Midlands Lg.
25/02/2023 Letham 0-2 East Craigie -4/+4   Midlands Lg.
25/02/2023 Lochee Harp 2-5 Dundee Violet -27/+27   Midlands Lg.
25/02/2023 Lochee United 3-0 Brechin Victoria -2/+2   Midlands Lg.
25/02/2023 Alness United 2-5 Orkney -22/+22   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Bonar Bridge 0-5 Saint Duthus -4/+4   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Fort William 3-1 Halkirk United +3/-3   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Loch Ness 3-1 Clachnacuddin Reserves -4/+4   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Nairn County Reserves 0-2 Golspie Sutherland -9/+9   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Thurso 1-5 Invergordon -13/+13   North Caledonian Lg.
25/02/2023 Banchory Saint Ternan 0-4 Stonehaven -14/+14   North Junior Premier
25/02/2023 Dufftown 1-1 Nairn Saint Ninian ±0/±0   North Junior Premier
25/02/2023 Dyce 2-0 Maud -1/+1   North Junior Premier
25/02/2023 Ellon United 1-2 Colony Park Juniors -11/+11   North Junior Premier
25/02/2023 Caledonian Braves Reserves 5-0 Wigtown & Bladnoch +12/-12   SoS Lg.
25/02/2023 Mid Annandale 3-0 Upper Annandale +8/-8   SoS Lg.
25/02/2023 Newton Stewart 5-0 Nithsdale Wanderers +10/-10   SoS Lg.
25/02/2023 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Creetown -3/+3   SoS Lg.
25/02/2023 Stranraer Reserves 2-3 Lochar Thistle -12/+12   SoS Lg.
25/02/2023 Forfar United 1-0 Tayport +14/-14 Midlands Lg. Cup
25/02/2023 Aberdeen University 0-0 p Rothie Rovers +8/-8 North Junior Regional Cup
25/02/2023 East End 3-1 Newmachar United -1/+1 North Junior Regional Cup
25/02/2023 Hermes 0-3 Culter -24/+24 North Junior Regional Cup
25/02/2023 Montrose Roselea 2-1 Bridge of Don Thistle +11/-11 North Junior Regional Cup
25/02/2023 Lochmaben 0-4 Abbey Vale -7/+7 Potts Cup
25/02/2023 Auchinleck Talbot p 0-0 Glenafton Athletic -9/+9 WoS Lg. Cup
25/02/2023 Clydebank 2-0 Cumbernauld United -2/+2 WoS Lg. Cup
25/02/2023 Forth Wanderers 0-1 Drumchapel United +3/-3   WoS Lg. Cup
25/02/2023 Neilston p 1-1 Rossvale -7/+7 WoS Lg. Cup
25/02/2023 Rutherglen Glencairn 2-3 Craigmark Burntonians -17/+17 WoS Lg. Cup
25/02/2023 Saint Roch's 6-2 BSC Glasgow +2/-2   WoS Lg. Cup
25/02/2023 Shotts Bon Accord 1-2 Gartcairn -9/+9 WoS Lg. Cup
25/02/2023 Camelon Juniors 1-1 Lochore Welfare -6/+6   EoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Coldstream 1-2 Kinnoull -2/+2   EoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Glenrothes 4-0 Kennoway Star Hearts +6/-6   EoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Kirkcaldy & Dysart 4-0 Dunbar United +35/-35   EoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Banks o' Dee Juniors 6-1 Glentanar +17/-17   North Junior Champ.
25/02/2023 Buchanhaven Hearts 1-1 Burghead Thistle -5/+5   North Junior Champ.
25/02/2023 Forres Thistle 1-1 Sunnybank -1/+1   North Junior Champ.
25/02/2023 Islavale 1-4 Fraserburgh United -13/+13   North Junior Champ.
25/02/2023 New Elgin Juniors 2-1 Lossiemouth United +7/-7   North Junior Champ.
25/02/2023 Benburb 6-3 Kilbirnie Ladeside +20/-20   WoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Blantyre Victoria 2-2 Thorniewood United -3/+3   WoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Johnstone Burgh 2-1 Whitletts Victoria +2/-2   WoS Lg. Div. 1
25/02/2023 Dunipace 2-0 Stoneyburn -1/+1   King Cup
25/02/2023 Fauldhouse United 4-2 Lochgelly Albert -1/+1   King Cup
25/02/2023 Livingston United 0-6 Bo'ness Athletic -8/+8   King Cup
25/02/2023 Newtongrange Star 2-0 Bathgate Thistle -4/+4   King Cup
25/02/2023 Preston Athletic 3-2 Thornton Hibs -1/+1   King Cup
25/02/2023 Dalkeith Thistle 0-3 Heriot-Watt University -19/+19   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Craigroyston 1-1 Ormiston Primrose -3/+3   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Edinburgh United 0-3 Arniston Rangers -14/+14   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Peebles Rovers 0-0 Newburgh Juniors -8/+8   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Saint Andrews United 3-0 Hawick Royal Albert -2/+2   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 University of Stirling Reserves 1-1 Easthouses Lily Miners Welfare -10/+10   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Whitburn 4-0 Tweedmouth Rangers +3/-3   EoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Glasgow United 3-3 Ashfield +7/-7   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Kilsyth Rangers 1-2 Glasgow University -12/+12   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Maybole Juniors 2-0 Greenock Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Muirkirk Juniors 3-2 Maryhill +6/-6   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Renfrew 2-1 Ardeer Thistle -6/+6   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Wishaw 2-2 Saint Anthony's -3/+3   WoS Lg. Div. 2
25/02/2023 Edinburgh College 2-2 Harthill Royal -11/+11   EoS Lg. Div. 3
25/02/2023 West Calder United 3-2 Pumpherston -5/+5   EoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Ardrossan Winton Rovers 3-1 Lesmahagow +5/-5   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Bellshill Athletic 1-0 Dalry Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Carluke Rovers 4-4 East Kilbride Thistle -1/+1   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Lanark United 4-2 Girvan +1/-1   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Lugar Boswell Thistle 1-3 Irvine Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Port Glasgow 0-2 Larkhall Thistle -14/+14   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Saltcoats Victoria 1-3 Finnart -2/+2   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Vale of Clyde 3-0 Kello Rovers +5/-5   WoS Lg. Div. 3
25/02/2023 Eglinton 1-6 Threave Rovers -11/+11   WoS Lg. Div. 4
25/02/2023 Harmony Row 2-5 Saint Peter's -17/+17   WoS Lg. Div. 4
25/02/2023 Glenvale 6-0 Campbeltown Pupils +24/-24   WoS Lg. Div. 4
25/02/2023 Kilsyth Athletic 2-2 Thorn Athletic -6/+6   WoS Lg. Div. 4
25/02/2023 Rossvale Academy 0-3 West Park United -5/+5   WoS Lg. Div. 4
25/02/2023 Arthurlie 1-2 Troon -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/02/2023 Beith Juniors 2-0 Darvel +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/02/2023 Cambuslang Rangers 1-2 Irvine Meadow -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/02/2023 Kirkintilloch Rob Roy 2-1 Hurlford United +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/02/2023 Largs Thistle 4-0 Petershill +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/02/2023 Pollok 3-0 Cumnock Juniors +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
24/02/2023 Raith Rovers 0-0 Ayr United -3/+3   Scottish Champ.
24/02/2023 Celtic U20 2-0 Heart of Midlothian U20 +4/-4   Lowland Lg.
24/02/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts +9/-9   EoS Lg. Premier
24/02/2023 Kilwinning Rangers p 3-3 Saint Cadoc's Youth Club -5/+5 WoS Lg. Cup
24/02/2023 Open Goal Broomhill U20 5-1 Kelty Hearts U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. A
24/02/2023 Cumbernauld Colts U20 3-0 Civil Service Strollers U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. A
24/02/2023 East Kilbride U20 1-2 Alloa Athletic U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. A
24/02/2023 Edinburgh U20 1-4 University of Stirling U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. A
24/02/2023 Stirling Albion U20 1-2 East Fife U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. A
24/02/2023 Blackburn United U20 0-3 Heriot-Watt University U20 -33/+33   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Dalkeith Thistle U20 0-5 Edinburgh University U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-2 Armadale Thistle U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Jeanfield Swifts U20 5-0 Bo'ness United U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Pumpherston U20 2-1 Saint Andrews United U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Tranent Juniors U20 1-4 Dunipace U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Whitehill Welfare U20 0-2 Oakley United U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. B
24/02/2023 Dunbar United U20 4-1 Leith Athletic U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. C
24/02/2023 Haddington Athletic U20 15-1 Arniston Rangers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
24/02/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 2-2 Camelon Juniors U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. C
24/02/2023 Rosyth U20 1-9 Edinburgh College U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
24/02/2023 Whitburn U20 1-1 Musselburgh Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
24/02/2023 Bathgate Thistle U20 0-9 Sauchie Juniors U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
24/02/2023 Dundonald Bluebell U20 4-0 Tynecastle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
24/02/2023 Edinburgh South U20 5-1 Edinburgh United U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. D
24/02/2023 Glenrothes U20 2-1 Newtongrange Star U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. D
24/02/2023 Linlithgow Rose U20 0-2 Preston Athletic U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. D
24/02/2023 Glenvale U20 1-3 Bonnyton Thistle U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. E
24/02/2023 Kilwinning Rangers U20 1-3 Vale of Leven U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. E
24/02/2023 Saint Anthony's U20 0-4 Johnstone Burgh U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. E
24/02/2023 Saint Roch's U20 2-1 Maryhill U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
24/02/2023 Yoker Athletic U20 6-5 Ashfield U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
24/02/2023 Arthurlie U20 4-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Benburb U20 3-1 Saint Peter's U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Dalry Thistle U20 1-2 Whitletts Victoria U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Irvine Meadow U20 6-3 Maybole Juniors U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Neilston U20 5-0 Darvel U20 +22/-22   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Troon U20 0-1 Auchinleck Talbot U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
24/02/2023 Blantyre Victoria U20 3-1 Wishaw U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 East Kilbride Thistle U20 3-3 Lochar Thistle U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 Easterhouse Football Academy U20 1-2 Gartcairn U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 Forth Wanderers U20 3-2 Bellshill Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 5-3 Royal Albert U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 Lanark United U20 4-1 Shotts Bon Accord U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. G
24/02/2023 Leith Athletic 4-2 Armadale Thistle +18/-18   King Cup
24/02/2023 Yoker Athletic 6-1 Glasgow Perthshire +24/-24   WoS Lg. Div. 2
22/02/2023 Queen's Park Reserves 4-1 Hamilton Academical Reserves +16/-16   SPFL Reserve Lg.
22/02/2023 Formartine United 2-0 Brechin City +18/-18   Highland Lg.
22/02/2023 Forres Mechanics 0-0 Clachnacuddin -4/+4   Highland Lg.
22/02/2023 Huntly 1-0 Keith -3/+3   Highland Lg.
22/02/2023 Lossiemouth 1-2 Banks o' Dee +3/-3   Highland Lg.
22/02/2023 Rothes 9-0 Strathspey Thistle +7/-7   Highland Lg.
22/02/2023 Wick Academy 1-7 Brora Rangers -11/+11   Highland Lg.
22/02/2023 Blairgowrie 3-4 Dundee North End +5/-5   Midlands Lg. Cup
22/02/2023 Dalbeattie Star 1-0 Creetown +1/-1 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/02/2023 Mid Annandale 2-7 Caledonian Braves -5/+5 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
22/02/2023 Darvel 0-1 Hurlford United -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/02/2023 Troon 1-0 Pollok +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
21/02/2023 Hamilton Academical 2-1 Inverness Caledonian Thistle +3/-3   Scottish Champ.
21/02/2023 Celtic U20 1-0 Clyde Reserves -9/+9   Glasgow Cup
21/02/2023 Ayr United Reserves 1-3 Hibernian Reserves -5/+5   SPFL Reserve Lg.
21/02/2023 Dundee Reserves 2-0 Dundee United Reserves +20/-20   SPFL Reserve Lg.
21/02/2023 Queen of the South Reserves 1-1 Livingston Reserves +2/-2   SPFL Reserve Lg.
21/02/2023 Motherwell Reserves p 1-1 Kilmarnock Reserves +1/-1   SPFL Reserve Cup
21/02/2023 Albion Rovers 3-0 Elgin City +15/-15   Scottish Lg. 2
21/02/2023 Sauchie Juniors 5-3 Oakley United -5/+5   EoS Lg. Premier
21/02/2023 Drumchapel United 2-3 Kilbirnie Ladeside -13/+13   WoS Lg. Div. 1
20/02/2023 Dyce U20 3-0 Fraserburgh U20 +32/-32   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/02/2023 Huntly U20 0-1 Formartine United U20 -6/+6   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/02/2023 Keith U20 1-3 Deveronvale U20 -17/+17   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/02/2023 Turriff United U20 3-0 Inverurie Loco Works U20 +8/-8   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/02/2023 Motherwell 2-0 Heart of Midlothian +19/-19   Scottish Premier
18/02/2023 Celtic 4-0 Aberdeen +3/-3   Scottish Premier
18/02/2023 Dundee United 1-2 Saint Johnstone -11/+11   Scottish Premier
18/02/2023 Hibernian 2-0 Kilmarnock +6/-6   Scottish Premier
18/02/2023 Livingston 0-3 Rangers -11/+11   Scottish Premier
18/02/2023 Saint Mirren 1-0 Ross County +2/-2   Scottish Premier
18/02/2023 Ayr United 0-1 Partick Thistle -14/+14   Scottish Champ.
18/02/2023 Cove Rangers 1-1 Arbroath -1/+1   Scottish Champ.
18/02/2023 Inverness Caledonian Thistle 0-3 Hamilton Academical -31/+31   Scottish Champ.
18/02/2023 Clyde 1-0 Peterhead -1/+1   Scottish Lg. 1
18/02/2023 Dunfermline Athletic 1-1 Airdrieonians -6/+6   Scottish Lg. 1
18/02/2023 Falkirk 1-0 Alloa Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
18/02/2023 Kelty Hearts 3-0 Queen of the South +19/-19   Scottish Lg. 1
18/02/2023 Montrose 3-3 Edinburgh -3/+3   Scottish Lg. 1
18/02/2023 Annan Athletic 2-2 Stirling Albion -2/+2   Scottish Lg. 2
18/02/2023 East Fife 2-0 Dumbarton +16/-16   Scottish Lg. 2
18/02/2023 Elgin City 0-1 Stranraer -12/+12   Scottish Lg. 2
18/02/2023 Stenhousemuir 2-0 Albion Rovers +9/-9   Scottish Lg. 2
18/02/2023 Banks o' Dee 2-3 Formartine United -10/+10   Highland Lg.
18/02/2023 Brechin City 5-1 Inverurie Loco Works +5/-5   Highland Lg.
18/02/2023 Clachnacuddin 3-1 Deveronvale +8/-8   Highland Lg.
18/02/2023 Fraserburgh 4-0 Keith +1/-1   Highland Lg.
18/02/2023 Lossiemouth 0-3 Brora Rangers -3/+3   Highland Lg.
18/02/2023 Rothes 2-1 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
18/02/2023 Turriff United 0-1 Buckie Thistle +5/-5   Highland Lg.
18/02/2023 Wick Academy 1-2 Nairn County -5/+5   Highland Lg.
18/02/2023 Berwick Rangers 2-1 Open Goal Broomhill +3/-3   Lowland Lg.
18/02/2023 Bo'ness United 0-3 East Kilbride -20/+20   Lowland Lg.
18/02/2023 Celtic U20 3-1 Gretna -4/+4   Lowland Lg.
18/02/2023 Cowdenbeath 1-0 Caledonian Braves +6/-6   Lowland Lg.
18/02/2023 Dalbeattie Star 0-4 Spartans -5/+5   Lowland Lg.
18/02/2023 Rangers U20 2-0 Tranent Juniors +9/-9   Lowland Lg.
18/02/2023 University of Stirling 2-0 Cumbernauld Colts +2/-2   Lowland Lg.
18/02/2023 Broxburn Athletic 8-0 Vale of Leithen +7/-7   EoS Lg. Premier
18/02/2023 Haddington Athletic 5-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +22/-22   EoS Lg. Premier
18/02/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-0 Oakley United ±0/±0   EoS Lg. Premier
18/02/2023 Jeanfield Swifts 4-2 Tynecastle +5/-5   EoS Lg. Premier
18/02/2023 Linlithgow Rose 0-0 Sauchie Juniors -5/+5   EoS Lg. Premier
18/02/2023 Blairgowrie 1-5 Lochee United -6/+6   Midlands Lg.
18/02/2023 Brechin Victoria 0-3 Broughty Athletic -1/+1   Midlands Lg.
18/02/2023 Dundee Saint James 2-2 Scone Thistle -6/+6   Midlands Lg.
18/02/2023 Dundee Violet 1-7 Letham -35/+35   Midlands Lg.
18/02/2023 Kirriemuir Thistle 1-2 Dundee North End -8/+8   Midlands Lg.
18/02/2023 Lochee Harp 2-7 Carnoustie Panmure -6/+6   Midlands Lg.
18/02/2023 Tayport 5-1 Coupar Angus +7/-7   Midlands Lg.
18/02/2023 Alness United 2-1 Clachnacuddin Reserves -3/+3   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Golspie Sutherland 3-2 Fort William +11/-11   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Halkirk United 2-0 Inverness Athletic +7/-7   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Invergordon 9-0 Bonar Bridge +2/-2   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Loch Ness 2-0 Thurso -3/+3   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Orkney 2-2 Saint Duthus -2/+2   North Caledonian Lg.
18/02/2023 Bridge of Don Thistle 2-2 Hermes +1/-1   North Junior Premier
18/02/2023 Caledonian Braves Reserves 0-7 Lochar Thistle -28/+28   SoS Lg.
18/02/2023 Creetown 3-2 Upper Annandale -6/+6   SoS Lg.
18/02/2023 Sunnybank 0-2 East Craigie -1/+1 Inter-Regional Cup
18/02/2023 Banchory Saint Ternan 1-4 Culter ±0/±0 McLeman Cup
18/02/2023 Colony Park Juniors 2-2 p Nairn Saint Ninian -3/+3 McLeman Cup
18/02/2023 East End 1-0 Dyce +3/-3 McLeman Cup
18/02/2023 Maud 1-0 Ellon United +4/-4 McLeman Cup
18/02/2023 Stoneywood Parkvale 4-1 Montrose Roselea +16/-16 McLeman Cup
18/02/2023 Arbroath Victoria 9-0 Forfar West End +15/-15 Midlands Lg. Cup
18/02/2023 Lochmaben 2-3 Stranraer Reserves +2/-2 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
18/02/2023 Nithsdale Wanderers 1-4 Queen of the South Reserves -1/+1 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
18/02/2023 Saint Cuthbert Wanderers 3-1 Threave Rovers U20 +2/-2 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
18/02/2023 Camelon Juniors 2-3 Leith Athletic -15/+15   EoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Dunbar United 3-0 Newtongrange Star +15/-15   EoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Dunipace 4-3 Coldstream -3/+3   EoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Luncarty 6-1 Lochore Welfare +13/-13   EoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Rosyth 3-4 Kinnoull -7/+7   EoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Burghead Thistle 4-1 New Elgin Juniors +4/-4   North Junior Champ.
18/02/2023 Deveronside 0-2 Cruden Bay -20/+20   North Junior Champ.
18/02/2023 Forres Thistle 1-0 Islavale -2/+2   North Junior Champ.
18/02/2023 Fraserburgh United 7-0 Aberdeen University +13/-13   North Junior Champ.
18/02/2023 Newmachar United 2-0 Banks o' Dee Juniors +8/-8   North Junior Champ.
18/02/2023 Benburb 2-3 Saint Cadoc's Youth Club -10/+10   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Bonnyton Thistle 2-1 Cumbernauld United +11/-11   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Kilbirnie Ladeside 0-0 Shotts Bon Accord -6/+6   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Neilston 1-0 Drumchapel United +11/-11   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Saint Roch's 1-3 Blantyre Victoria -18/+18   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Whitletts Victoria 2-1 Rutherglen Glencairn +10/-10   WoS Lg. Div. 1
18/02/2023 Hawick Royal Albert 1-4 Easthouses Lily Miners Welfare -20/+20   EoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Heriot-Watt University 2-1 Craigroyston -8/+8   EoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Newburgh Juniors 1-6 Whitburn -5/+5   EoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Peebles Rovers 3-1 Tweedmouth Rangers +11/-11   EoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Thornton Hibs 1-7 Saint Andrews United -41/+41   EoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Ashfield 2-3 Renfrew -11/+11   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Craigmark Burntonians 5-2 Forth Wanderers +10/-10   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Glasgow Perthshire 3-2 Kilsyth Rangers +2/-2   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Glasgow United 0-2 Saint Anthony's -13/+13   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Greenock Juniors 1-3 Glasgow University -18/+18   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Maryhill 4-1 Ardeer Thistle +8/-8   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Muirkirk Juniors 4-5 Maybole Juniors -6/+6   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Yoker Athletic 2-3 Wishaw -14/+14   WoS Lg. Div. 2
18/02/2023 Finnart 2-2 Lugar Boswell Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 3
18/02/2023 Irvine Victoria 1-2 Bellshill Athletic -16/+16   WoS Lg. Div. 3
18/02/2023 Kello Rovers 2-0 Port Glasgow +10/-10   WoS Lg. Div. 3
18/02/2023 Larkhall Thistle 2-1 Lanark United +3/-3   WoS Lg. Div. 3
18/02/2023 Vale of Leven 4-1 Carluke Rovers +10/-10   WoS Lg. Div. 3
18/02/2023 Harmony Row 0-4 Kilsyth Athletic -17/+17   WoS Lg. Div. 4
18/02/2023 Saint Peter's 2-1 Eglinton -6/+6   WoS Lg. Div. 4
18/02/2023 Threave Rovers 7-3 Glenvale +2/-2   WoS Lg. Div. 4
18/02/2023 West Park United 2-1 Thorn Athletic -2/+2   WoS Lg. Div. 4
18/02/2023 Beith Juniors 1-1 Cumnock Juniors -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Darvel 2-2 Glenafton Athletic -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Hurlford United 0-1 Irvine Meadow -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Kirkintilloch Rob Roy 0-0 Auchinleck Talbot +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Largs Thistle 1-2 Clydebank -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Petershill 2-1 Arthurlie +7/-7   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2023 Pollok 3-0 Kilwinning Rangers +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/02/2023 Greenock Morton 1-0 Dundee +8/-8   Scottish Champ.
17/02/2023 Queen's Park 1-1 Raith Rovers -5/+5   Scottish Champ.
17/02/2023 East Stirlingshire 3-0 Edinburgh University +5/-5   Lowland Lg.
17/02/2023 Alloa Athletic U20 4-3 Spartans U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 Civil Service Strollers U20 0-1 Bonnyrigg Rose U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 Cumbernauld Colts U20 5-1 East Kilbride U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 East Fife U20 0-1 Open Goal Broomhill U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 Kelty Hearts U20 4-0 Edinburgh U20 +22/-22   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 University of Stirling U20 2-3 Stirling Albion U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. A
17/02/2023 Armadale Thistle U20 1-5 Dunipace U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Bo'ness United U20 1-2 Whitehill Welfare U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Edinburgh University U20 7-2 Pumpherston U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Heriot-Watt University U20 7-3 Dalkeith Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-1 Jeanfield Swifts U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Oakley United U20 2-5 Blackburn United U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Saint Andrews United U20 4-2 Tranent Juniors U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. B
17/02/2023 Arniston Rangers U20 2-8 Whitburn U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
17/02/2023 Camelon Juniors U20 0-3 Edinburgh College U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
17/02/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 9-2 Fauldhouse United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. C
17/02/2023 Penicuik Athletic U20 2-2 Haddington Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. C
17/02/2023 Craigroyston U20 4-3 Dundonald Bluebell U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. D
17/02/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-2 Preston Athletic U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
17/02/2023 Linlithgow Rose U20 0-4 Newtongrange Star U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. D
17/02/2023 Sauchie Juniors U20 3-1 Glenrothes U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
17/02/2023 Tynecastle U20 9-1 Bathgate Thistle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
17/02/2023 Ashfield U20 1-4 Kilwinning Rangers U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. E
17/02/2023 Bonnyton Thistle U20 0-3 Johnstone Burgh U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
17/02/2023 Clydebank U20 5-1 Saint Roch's U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
17/02/2023 Saint Anthony's U20 5-4 Maryhill U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
17/02/2023 Auchinleck Talbot U20 3-0 Dalry Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Darvel U20 0-2 Benburb U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Neilston U20 4-0 Maybole Juniors U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Renfrew U20 0-6 Arthurlie U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 5-0 Troon U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Whitletts Victoria U20 1-3 Irvine Meadow U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. F
17/02/2023 Bellshill Athletic U20 1-2 Shotts Bon Accord U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. G
17/02/2023 Forth Wanderers U20 1-2 Easterhouse Football Academy U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. G
17/02/2023 Gartcairn U20 6-1 East Kilbride Thistle U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. G
17/02/2023 Lochar Thistle U20 0-5 Blantyre Victoria U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. G
17/02/2023 Newmains United U20 3-2 Kirkintilloch Rob Roy U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. G
17/02/2023 Royal Albert U20 2-7 Lanark United U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. G
15/02/2023 Motherwell 2-1 Saint Mirren +5/-5   Scottish Premier
15/02/2023 Fraserburgh 2-1 Buckie Thistle +7/-7 Aberdeenshire Shield
14/02/2023 Ayr United Reserves 1-4 Queen's Park Reserves -24/+24   SPFL Reserve Lg.
14/02/2023 Hibernian Reserves 1-0 Dundee Reserves -7/+7   SPFL Reserve Lg.
14/02/2023 Bonnyrigg Rose 1-2 Stirling Albion -4/+4   Scottish Lg. 2
14/02/2023 Newtongrange Star 0-2 Dundonald Bluebell -8/+8   South Ch'lge Cup
13/02/2023 Darvel 1-5 Falkirk -29/+29 Scottish FA Cup
12/02/2023 Rangers 3-2 Partick Thistle -9/+9 Scottish FA Cup
12/02/2023 Dundee 3-0 Cove Rangers +4/-4   Scottish Champ.
11/02/2023 Ayr United 4-1 Elgin City +2/-2 Scottish FA Cup
11/02/2023 Celtic 5-1 Saint Mirren +4/-4 Scottish FA Cup
11/02/2023 Dundee United 0-1 Kilmarnock -13/+13 Scottish FA Cup
11/02/2023 Livingston 0-3 Inverness Caledonian Thistle -34/+34 Scottish FA Cup
11/02/2023 Raith Rovers 3-1 Motherwell +11/-11 Scottish FA Cup
11/02/2023 Greenock Morton 3-2 Queen's Park +7/-7   Scottish Champ.
11/02/2023 Airdrieonians 3-4 Dunfermline Athletic -7/+7   Scottish Lg. 1
11/02/2023 Albion Rovers 0-1 East Fife -13/+13   Scottish Lg. 2
11/02/2023 Dumbarton 2-1 Annan Athletic +2/-2   Scottish Lg. 2
11/02/2023 Forfar Athletic 1-1 Stenhousemuir -3/+3   Scottish Lg. 2
11/02/2023 Stranraer 0-1 Bonnyrigg Rose -12/+12   Scottish Lg. 2
11/02/2023 Brora Rangers 0-1 Fraserburgh -12/+12   Highland Lg.
11/02/2023 Buckie Thistle 3-0 Keith -2/+2   Highland Lg.
11/02/2023 Deveronvale 2-0 Turriff United +14/-14   Highland Lg.
11/02/2023 Formartine United 4-0 Clachnacuddin +6/-6   Highland Lg.
11/02/2023 Forres Mechanics 1-2 Banks o' Dee ±0/±0   Highland Lg.
11/02/2023 Huntly 2-1 Lossiemouth -2/+2   Highland Lg.
11/02/2023 Inverurie Loco Works 4-0 Strathspey Thistle +2/-2   Highland Lg.
11/02/2023 Nairn County 0-0 Brechin City +9/-9   Highland Lg.
11/02/2023 Rothes 2-2 Wick Academy -8/+8   Highland Lg.
11/02/2023 Bo'ness United 0-3 Celtic U20 -18/+18   Lowland Lg.
11/02/2023 Open Goal Broomhill 0-2 University of Stirling -13/+13   Lowland Lg.
11/02/2023 Caledonian Braves 2-1 Cumbernauld Colts ±0/±0   Lowland Lg.
11/02/2023 Civil Service Strollers 1-1 Heart of Midlothian U20 -1/+1   Lowland Lg.
11/02/2023 Cowdenbeath 1-2 Rangers U20 -3/+3   Lowland Lg.
11/02/2023 East Kilbride 5-2 Dalbeattie Star -1/+1   Lowland Lg.
11/02/2023 Gala Fairydean Rovers 0-2 East Stirlingshire -22/+22   Lowland Lg.
11/02/2023 Gretna 0-1 Berwick Rangers -1/+1   Lowland Lg.
11/02/2023 Spartans 3-0 Edinburgh University -2/+2   Lowland Lg.
11/02/2023 Broxburn Athletic 1-4 Tynecastle -33/+33   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Crossgates Primrose 0-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -16/+16   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Haddington Athletic 2-0 Vale of Leithen -4/+4   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Hill of Beath Hawthorn 1-6 Dundonald Bluebell -34/+34   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Linlithgow Rose 1-2 Lothian Thistle Hutchison Vale -20/+20   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Musselburgh Athletic 3-1 Penicuik Athletic +9/-9   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Oakley United 1-3 Jeanfield Swifts -3/+3   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Sauchie Juniors 3-0 Blackburn United +5/-5   EoS Lg. Premier
11/02/2023 Brechin Victoria 1-3 Tayport -3/+3   Midlands Lg.
11/02/2023 Coupar Angus 1-4 Lochee United -3/+3   Midlands Lg.
11/02/2023 Dundee Saint James 2-2 Arbroath Victoria +7/-7   Midlands Lg.
11/02/2023 Forfar United 0-4 Blairgowrie -39/+39   Midlands Lg.
11/02/2023 Scone Thistle 4-1 Forfar West End +27/-27   Midlands Lg.
11/02/2023 Golspie Sutherland 3-3 Alness United -4/+4   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Invergordon 4-0 Nairn County Reserves +3/-3   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Inverness Athletic 3-5 Fort William -8/+8   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Orkney 1-5 Loch Ness -25/+25   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Saint Duthus 1-2 Clachnacuddin Reserves -21/+21   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Thurso 10-0 Bonar Bridge +11/-11   North Caledonian Lg.
11/02/2023 Dufftown 1-0 Colony Park Juniors +7/-7   North Junior Premier
11/02/2023 Ellon United 1-4 East End -13/+13   North Junior Premier
11/02/2023 Montrose Roselea 2-0 Banchory Saint Ternan -1/+1   North Junior Premier
11/02/2023 Stoneywood Parkvale 4-1 Nairn Saint Ninian +8/-8   North Junior Premier
11/02/2023 Creetown 4-1 Caledonian Braves Reserves +1/-1   SoS Lg.
11/02/2023 Lochar Thistle 2-5 Abbey Vale -18/+18   SoS Lg.
11/02/2023 Lochmaben 1-3 Stranraer Reserves -4/+4   SoS Lg.
11/02/2023 Newton Stewart 0-3 Mid Annandale -34/+34   SoS Lg.
11/02/2023 Nithsdale Wanderers 3-2 Upper Annandale +4/-4   SoS Lg.
11/02/2023 Broughty Athletic 6-0 Islavale +3/-3 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Carnoustie Panmure 3-2 Bridge of Don Thistle -4/+4 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Dundee Violet 3-3 p Glentanar -9/+9 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Hermes 2-0 Kirriemuir Thistle +6/-6 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Lochee Harp 2-1 Rothie Rovers +12/-12 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Maud 0-1 Downfield +5/-5 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Stonehaven 0-3 Dundee North End -17/+17 Inter-Regional Cup
11/02/2023 Bellshill Athletic 0-4 Glenafton Athletic -6/+6 Scottish Junior Cup
11/02/2023 East Craigie 2-1 Shotts Bon Accord +4/-4 Scottish Junior Cup
11/02/2023 Hurlford United 1-2 Cumnock Juniors -12/+12 Scottish Junior Cup
11/02/2023 Larkhall Thistle 1-2 Rutherglen Glencairn +4/-4 Scottish Junior Cup
11/02/2023 Burntisland Shipyard 2-1 Kennoway Star Hearts -3/+3   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Coldstream 3-3 Camelon Juniors +3/-3   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Kirkcaldy & Dysart 2-5 Glenrothes -23/+23   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Leith Athletic 0-1 Dunipace -6/+6   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Lochore Welfare 3-3 Kinnoull +1/-1   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Luncarty 3-1 Rosyth +3/-3   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Newtongrange Star 3-5 Preston Athletic -27/+27   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Whitehill Welfare 2-3 Dunbar United -2/+2   EoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Aberdeen University 1-6 Forres Thistle -30/+30   North Junior Champ.
11/02/2023 Banks o' Dee Juniors 2-2 Lossiemouth United -11/+11   North Junior Champ.
11/02/2023 Buchanhaven Hearts 2-2 Longside +1/-1   North Junior Champ.
11/02/2023 Burghead Thistle 1-2 Newmachar United -2/+2   North Junior Champ.
11/02/2023 Cruden Bay 1-3 Fraserburgh United -2/+2   North Junior Champ.
11/02/2023 New Elgin Juniors 2-3 Sunnybank +8/-8   North Junior Champ.
11/02/2023 Bonnyton Thistle 1-1 Thorniewood United +3/-3   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Rossvale 2-1 Saint Roch's +7/-7   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Cumbernauld United 1-2 Whitletts Victoria -13/+13   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Drumchapel United 3-0 Benburb +11/-11   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Gartcairn 0-1 Neilston -14/+14   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Saint Cadoc's Youth Club 0-3 Kilbirnie Ladeside -29/+29   WoS Lg. Div. 1
11/02/2023 Dalkeith Thistle 2-0 Peebles Rovers +5/-5   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 2-2 Ormiston Primrose -5/+5   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Edinburgh South 2-3 Craigroyston -18/+18   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Heriot-Watt University 1-0 Edinburgh United -6/+6   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Saint Andrews United 3-0 Lochgelly Albert -1/+1   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Tweedmouth Rangers 2-1 Hawick Royal Albert -4/+4   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 University of Stirling Reserves 4-1 Arniston Rangers +14/-14   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Whitburn 2-2 Thornton Hibs -8/+8   EoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Ardeer Thistle 2-0 Forth Wanderers +18/-18   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Glasgow Perthshire 2-1 Maryhill +4/-4   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Greenock Juniors 1-2 Muirkirk Juniors -9/+9   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Kilsyth Rangers 1-3 Yoker Athletic -18/+18   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Maybole Juniors 2-2 Craigmark Burntonians -2/+2   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Saint Anthony's 0-3 Ashfield -18/+18   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Wishaw 3-2 Glasgow United -1/+1   WoS Lg. Div. 2
11/02/2023 Bathgate Thistle 1-0 Edinburgh College +14/-14   EoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Harthill Royal 1-1 Stoneyburn +1/-1   EoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Livingston United 0-4 West Calder United -22/+22   EoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Pumpherston 1-2 Armadale Thistle +5/-5   EoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Ardrossan Winton Rovers 1-2 Irvine Victoria -14/+14   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Dalry Thistle 1-3 Carluke Rovers -28/+28   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Lanark United 2-0 Kello Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Lugar Boswell Thistle 2-1 Royal Albert ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Newmains United 0-3 Girvan -22/+22   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Port Glasgow 4-1 East Kilbride Thistle +9/-9   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Saltcoats Victoria 2-4 Lesmahagow ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Vale of Clyde 2-1 Vale of Leven -7/+7   WoS Lg. Div. 3
11/02/2023 Campbeltown Pupils 0-3 Saint Peter's -9/+9   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 Easterhouse Football Academy 4-0 Threave Rovers +47/-47   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 Glenvale 2-1 Eglinton +3/-3   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 Kilsyth Athletic 6-0 Rossvale Academy +9/-9   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 Thorn Athletic 1-0 Harmony Row -3/+3   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 West Park United 3-0 BSC Glasgow ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
11/02/2023 Auchinleck Talbot 2-1 Pollok -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2023 Clydebank 2-1 Petershill -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2023 Irvine Meadow 3-4 Cambuslang Rangers -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2023 Kilwinning Rangers 2-3 Beith Juniors -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2023 Largs Thistle 5-0 Arthurlie +27/-27   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2023 Troon 0-2 Kirkintilloch Rob Roy -20/+20   WoS Dev. Lg. Conf. D
10/02/2023 Hamilton Academical 0-2 Heart of Midlothian -4/+4 Scottish FA Cup
10/02/2023 Dyce 1-3 Culter -10/+10   North Junior Premier
10/02/2023 Bonnyrigg Rose U20 1-4 East Kilbride U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
10/02/2023 Cumbernauld Colts U20 6-0 Alloa Athletic U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. A
10/02/2023 Edinburgh U20 2-1 East Fife U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
10/02/2023 Spartans U20 2-2 University of Stirling U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
10/02/2023 Stirling Albion U20 4-3 Civil Service Strollers U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
10/02/2023 Blackburn United U20 3-0 Bo'ness United U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Dalkeith Thistle U20 1-7 Oakley United U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Jeanfield Swifts U20 1-0 Armadale Thistle U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Pumpherston U20 2-3 Heriot-Watt University U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Tranent Juniors U20 1-5 Edinburgh University U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Whitehill Welfare U20 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. B
10/02/2023 Dunbar United U20 4-2 Hill of Beath Hawthorn U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Edinburgh College U20 0-7 Musselburgh Athletic U20 -36/+36   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Fauldhouse United U20 2-4 Camelon Juniors U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Haddington Athletic U20 4-0 Leith Athletic U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Rosyth U20 5-1 Arniston Rangers U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Whitburn U20 2-5 Penicuik Athletic U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. C
10/02/2023 Bathgate Thistle U20 0-4 Craigroyston U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. D
10/02/2023 Edinburgh South U20 4-4 Preston Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
10/02/2023 Glenrothes U20 7-1 Tynecastle U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. D
10/02/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-2 Newtongrange Star U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
10/02/2023 Linlithgow Rose U20 2-2 Sauchie Juniors U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
10/02/2023 Johnstone Burgh U20 4-1 Maryhill U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
10/02/2023 Rossvale Academy U20 2-2 Ashfield U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
10/02/2023 Saint Anthony's U20 2-2 Clydebank U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
10/02/2023 Saint Roch's U20 4-2 Vale of Leven U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. E
10/02/2023 Yoker Athletic U20 5-3 Glenvale U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
10/02/2023 Benburb U20 8-0 Maybole Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Dalry Thistle U20 2-1 Saint Cadoc's Youth Club U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Irvine Meadow U20 3-1 Auchinleck Talbot U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Neilston U20 1-2 Whitletts Victoria U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Saint Peter's U20 3-2 Darvel U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Troon U20 1-7 Renfrew U20 -45/+45   Lowland Dev. Lg. F
10/02/2023 Blantyre Victoria U20 0-1 Gartcairn U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 East Kilbride Thistle U20 2-0 Forth Wanderers U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 Easterhouse Football Academy U20 7-0 Bellshill Athletic U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 2-0 Wishaw U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 Lanark United U20 2-3 Newmains United U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 Shotts Bon Accord U20 4-5 Royal Albert U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. G
10/02/2023 Glasgow University 0-6 Renfrew -30/+30   WoS Lg. Div. 2
08/02/2023 Dundee 2-2 p Raith Rovers -6/+6 Scottish Ch'lge Cup
08/02/2023 Bo'ness United 0-1 Spartans -5/+5   Lowland Lg.
08/02/2023 Dalbeattie Star 0-4 Open Goal Broomhill -12/+12   Lowland Lg.
08/02/2023 East Stirlingshire 1-0 East Kilbride +15/-15   Lowland Lg.
08/02/2023 Heart of Midlothian U20 2-5 Caledonian Braves -30/+30   Lowland Lg.
08/02/2023 University of Stirling 2-1 Celtic U20 +5/-5   Lowland Lg.
08/02/2023 Wigtown & Bladnoch 1-0 Caledonian Braves Reserves +14/-14   SoS Lg.
08/02/2023 Drumchapel United 6-2 Saint Roch's +10/-10   WoS Lg. Div. 1
07/02/2023 Hamilton Academical 2-1 Queen of the South +1/-1 Scottish Ch'lge Cup
07/02/2023 Alloa Athletic 1-1 Falkirk +1/-1   Scottish Lg. 1
07/02/2023 Dunfermline Athletic Reserves 4-1 Dundee Reserves +10/-10   SPFL Reserve Cup
07/02/2023 Queen's Park Reserves p 2-2 Livingston Reserves -2/+2   SPFL Reserve Cup
07/02/2023 Linlithgow Rose 3-1 Edinburgh +15/-15 EoS Cup
07/02/2023 Civil Service Strollers 0-1 Cumbernauld Colts -12/+12   Lowland Lg.
07/02/2023 Gala Fairydean Rovers 0-2 Tranent Juniors -8/+8   Lowland Lg.
07/02/2023 Rangers U20 2-1 Gretna -8/+8   Lowland Lg.
06/02/2023 Dyce U20 0-5 Huntly U20 -48/+48   Aberdeenshire Dev. Lg.
06/02/2023 Formartine United U20 0-3 Fraserburgh U20 -17/+17   Aberdeenshire Dev. Lg.
06/02/2023 Hermes U20 0-1 Deveronvale U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/02/2023 Saint Johnstone 1-4 Celtic -7/+7   Scottish Premier
04/02/2023 Aberdeen 3-1 Motherwell +11/-11   Scottish Premier
04/02/2023 Heart of Midlothian 3-1 Dundee United +5/-5   Scottish Premier
04/02/2023 Livingston 3-1 Kilmarnock +6/-6   Scottish Premier
04/02/2023 Rangers 2-1 Ross County -7/+7   Scottish Premier
04/02/2023 Saint Mirren 0-1 Hibernian -10/+10   Scottish Premier
04/02/2023 Arbroath 1-2 Raith Rovers -6/+6   Scottish Champ.
04/02/2023 Hamilton Academical 1-1 Dundee +4/-4   Scottish Champ.
04/02/2023 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Greenock Morton -3/+3   Scottish Champ.
04/02/2023 Partick Thistle 0-1 Cove Rangers -16/+16   Scottish Champ.
04/02/2023 Airdrieonians 1-0 Clyde -5/+5   Scottish Lg. 1
04/02/2023 Alloa Athletic 1-0 Peterhead -5/+5   Scottish Lg. 1
04/02/2023 Dunfermline Athletic 2-0 Montrose +2/-2   Scottish Lg. 1
04/02/2023 Kelty Hearts 1-2 Falkirk -5/+5   Scottish Lg. 1
04/02/2023 Queen of the South 1-0 Edinburgh +2/-2   Scottish Lg. 1
04/02/2023 Bonnyrigg Rose 1-2 Annan Athletic -5/+5   Scottish Lg. 2
04/02/2023 East Fife 1-1 Stirling Albion +2/-2   Scottish Lg. 2
04/02/2023 Elgin City 1-1 Albion Rovers -2/+2   Scottish Lg. 2
04/02/2023 Forfar Athletic 2-1 Stranraer +1/-1   Scottish Lg. 2
04/02/2023 Stenhousemuir 1-1 Dumbarton ±0/±0   Scottish Lg. 2
04/02/2023 Banks o' Dee 2-0 Rothes +5/-5   Highland Lg.
04/02/2023 Buckie Thistle 4-2 Brora Rangers +12/-12   Highland Lg.
04/02/2023 Clachnacuddin 2-0 Forres Mechanics +14/-14   Highland Lg.
04/02/2023 Fraserburgh 3-0 Huntly +2/-2   Highland Lg.
04/02/2023 Keith 1-1 Deveronvale -3/+3   Highland Lg.
04/02/2023 Lossiemouth 1-0 Inverurie Loco Works +12/-12   Highland Lg.
04/02/2023 Strathspey Thistle 1-1 Nairn County +10/-10   Highland Lg.
04/02/2023 Turriff United 2-4 Formartine United -5/+5   Highland Lg.
04/02/2023 Wick Academy 0-3 Brechin City -2/+2   Highland Lg.
04/02/2023 Berwick Rangers 1-0 Cumbernauld Colts +1/-1   Lowland Lg.
04/02/2023 Civil Service Strollers 2-2 Dalbeattie Star -11/+11   Lowland Lg.
04/02/2023 Edinburgh University 0-5 Cowdenbeath -19/+19   Lowland Lg.
04/02/2023 Gretna 0-2 Heart of Midlothian U20 -4/+4   Lowland Lg.
04/02/2023 Rangers U20 4-1 Gala Fairydean Rovers +5/-5   Lowland Lg.
04/02/2023 Auchinleck Talbot 7-0 Broxburn Athletic +12/-12   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Caledonian Braves 4-3 Bo'ness United +4/-4   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Rossvale 1-5 East Kilbride -12/+12   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Cumnock Juniors 4-2 Troon +8/-8   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Fauldhouse United 0-5 Sauchie Juniors -6/+6   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Gartcairn 4-3 Bo'ness Athletic +4/-4   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Glenafton Athletic 2-3 Drumchapel United -10/+10   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Kilwinning Rangers 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +7/-7   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Lochar Thistle 1-4 Maryhill -13/+13   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Maybole Juniors 0-1 Clydebank +5/-5   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Newton Stewart 1-5 University of Stirling -4/+4   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Shotts Bon Accord 0-4 Dundonald Bluebell -31/+31   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Spartans 5-0 Dunipace +5/-5   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Threave Rovers 3-1 Saint Cadoc's Youth Club +20/-20   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Tranent Juniors 3-1 Linlithgow Rose +12/-12   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Vale of Clyde 1-0 Thornton Hibs -4/+4   South Ch'lge Cup
04/02/2023 Blackburn United 2-1 Hill of Beath Hawthorn +9/-9   EoS Lg. Premier
04/02/2023 Haddington Athletic 1-1 Penicuik Athletic ±0/±0   EoS Lg. Premier
04/02/2023 Musselburgh Athletic 10-2 Vale of Leithen +5/-5   EoS Lg. Premier
04/02/2023 Oakley United 1-2 Crossgates Primrose +4/-4   EoS Lg. Premier
04/02/2023 Arbroath Victoria 1-2 Forfar United -18/+18   Midlands Lg.
04/02/2023 Coupar Angus 2-2 Kirriemuir Thistle +8/-8   Midlands Lg.
04/02/2023 Dundee North End 3-0 Forfar West End ±0/±0   Midlands Lg.
04/02/2023 Dundee Saint James 3-1 Lochee Harp +15/-15   Midlands Lg.
04/02/2023 Letham 0-3 Carnoustie Panmure -4/+4   Midlands Lg.
04/02/2023 Lochee United 1-3 Downfield -24/+24   Midlands Lg.
04/02/2023 Scone Thistle 1-3 Dundee Violet -8/+8   Midlands Lg.
04/02/2023 Tayport 0-1 East Craigie -3/+3   Midlands Lg.
04/02/2023 Clachnacuddin Reserves 0-7 Orkney -28/+28   North Caledonian Lg.
04/02/2023 Banchory Saint Ternan 1-4 Stoneywood Parkvale -13/+13   North Junior Premier
04/02/2023 Bridge of Don Thistle 0-2 Dyce -23/+23   North Junior Premier
04/02/2023 Culter 3-1 Maud -5/+5   North Junior Premier
04/02/2023 Hermes 4-0 Colony Park Juniors +3/-3   North Junior Premier
04/02/2023 Montrose Roselea 2-1 Dufftown -6/+6   North Junior Premier
04/02/2023 Stonehaven 1-0 Nairn Saint Ninian -4/+4   North Junior Premier
04/02/2023 Nithsdale Wanderers 2-3 Creetown +3/-3 Cree Lodge Cup
04/02/2023 Golspie Sutherland 3-2 Halkirk United +4/-4   North Caledonian Cup
04/02/2023 Invergordon 3-2 Inverness Athletic -5/+5   North Caledonian Cup
04/02/2023 Nairn County Reserves 2-1 Alness United +11/-11   North Caledonian Cup
04/02/2023 Saint Duthus 1-2 Loch Ness -8/+8   North Caledonian Cup
04/02/2023 Burghead Thistle 0-5 East End -9/+9 North Junior Regional Cup
04/02/2023 Abbey Vale 2-1 Saint Cuthbert Wanderers -4/+4   SoS Lg.
04/02/2023 Mid Annandale 2-1 Lochmaben -5/+5   SoS Lg.
04/02/2023 Stranraer Reserves 6-3 Upper Annandale +6/-6   SoS Lg.
04/02/2023 Camelon Juniors 5-3 Coldstream +3/-3   EoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Kennoway Star Hearts 0-4 Kinnoull -16/+16   EoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Luncarty 4-0 Preston Athletic +15/-15   EoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Deveronside 1-4 Buchanhaven Hearts -25/+25   North Junior Champ.
04/02/2023 Forres Thistle 3-0 Cruden Bay +4/-4   North Junior Champ.
04/02/2023 Fraserburgh United 3-1 Rothie Rovers +16/-16   North Junior Champ.
04/02/2023 Longside 4-1 New Elgin Juniors -1/+1   North Junior Champ.
04/02/2023 Newmachar United 1-2 Aberdeen University -16/+16   North Junior Champ.
04/02/2023 Sunnybank 3-0 Glentanar +3/-3   North Junior Champ.
04/02/2023 Benburb 1-0 Rutherglen Glencairn +6/-6   WoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Bonnyton Thistle 1-5 Kilbirnie Ladeside -12/+12   WoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Johnstone Burgh 5-3 Saint Roch's +14/-14   WoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Neilston 2-1 Blantyre Victoria +3/-3   WoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Thorniewood United 2-1 Cumbernauld United +4/-4   WoS Lg. Div. 1
04/02/2023 Burntisland Shipyard 0-1 Armadale Thistle -4/+4   King Cup
04/02/2023 Dunbar United 3-0 Dalkeith Thistle +2/-2   King Cup
04/02/2023 Glenrothes 1-5 Saint Andrews United -42/+42   King Cup
04/02/2023 Heriot-Watt University 2-3 Lochore Welfare -13/+13   King Cup
04/02/2023 Peebles Rovers 1-2 Edinburgh South -7/+7   King Cup
04/02/2023 University of Stirling Reserves 2-0 Harthill Royal -2/+2   King Cup
04/02/2023 Arniston Rangers 3-0 Whitburn +32/-32   EoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 3-1 Hawick Royal Albert +5/-5   EoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Newburgh Juniors 1-4 Edinburgh United -21/+21   EoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Ormiston Primrose 1-1 Syngenta +11/-11   EoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Tweedmouth Rangers 0-0 Craigroyston -8/+8   EoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Ashfield 5-0 Wishaw +16/-16   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Craigmark Burntonians 4-0 Muirkirk Juniors +15/-15   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Forth Wanderers 2-2 Renfrew ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Glasgow Perthshire 3-1 Ardeer Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Glasgow United 1-1 Kilsyth Rangers +2/-2   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Yoker Athletic 2-1 Glasgow University ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
04/02/2023 Bathgate Thistle 2-1 West Calder United +14/-14   EoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Pumpherston 3-1 Livingston United +15/-15   EoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Stoneyburn 0-4 Edinburgh College -23/+23   EoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Carluke Rovers 2-1 Lugar Boswell Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Dalry Thistle 2-2 Vale of Leven -6/+6   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 East Kilbride Thistle 0-7 Lanark United -36/+36   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Finnart 1-0 Irvine Victoria +7/-7   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Girvan 4-0 Saltcoats Victoria +10/-10   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Kello Rovers 0-4 Ardrossan Winton Rovers -25/+25   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Larkhall Thistle 0-0 Newmains United -11/+11   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Port Glasgow 2-3 Lesmahagow -8/+8   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Royal Albert 1-4 Bellshill Athletic -14/+14   WoS Lg. Div. 3
04/02/2023 Eglinton 2-1 Easterhouse Football Academy +5/-5   WoS Lg. Div. 4
04/02/2023 Harmony Row 1-1 Campbeltown Pupils -9/+9   WoS Lg. Div. 4
04/02/2023 Kilsyth Athletic 3-1 BSC Glasgow -3/+3   WoS Lg. Div. 4
04/02/2023 Rossvale Academy 1-3 Thorn Athletic -7/+7   WoS Lg. Div. 4
04/02/2023 Saint Peter's 3-2 Glenvale -6/+6   WoS Lg. Div. 4
04/02/2023 Cambuslang Rangers 3-2 Arthurlie +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/02/2023 Darvel 5-0 Irvine Meadow +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/02/2023 Hurlford United 0-4 Pollok -35/+35   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/02/2023 Kirkintilloch Rob Roy 1-3 Beith Juniors -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/02/2023 Queen's Park 2-0 Ayr United +8/-8   Scottish Champ.
03/02/2023 Broughty Athletic 6-0 Blairgowrie +4/-4   Midlands Lg.
03/02/2023 Civil Service Strollers U20 1-3 Alloa Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
03/02/2023 East Fife U20 0-2 Cumbernauld Colts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
03/02/2023 Heriot-Watt University U20 0-4 Whitehill Welfare U20 -37/+37   Lowland Dev. Lg. B
03/02/2023 Arniston Rangers U20 0-6 Leith Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
03/02/2023 Fauldhouse United U20 0-6 Penicuik Athletic U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. C
03/02/2023 Edinburgh South U20 4-2 Newtongrange Star U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. D
03/02/2023 Preston Athletic U20 2-2 Glenrothes U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
03/02/2023 Kilwinning Rangers U20 0-3 Saint Anthony's U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. E
03/02/2023 Maryhill U20 2-0 Glenvale U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
03/02/2023 Rossvale Academy U20 0-6 Yoker Athletic U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. E
03/02/2023 Maybole Juniors U20 1-5 Arthurlie U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
03/02/2023 Renfrew U20 1-2 Auchinleck Talbot U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
03/02/2023 Whitletts Victoria U20 0-6 Benburb U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. F
03/02/2023 East Kilbride Thistle U20 6-0 Bellshill Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
03/02/2023 Lanark United U20 4-1 Forth Wanderers U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. G
03/02/2023 Royal Albert U20 2-1 Lochar Thistle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. G
03/02/2023 Shotts Bon Accord U20 1-6 Gartcairn U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. G
03/02/2023 Armadale Thistle U20 2-3 Dunbar United U20 -4/+4   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Bo'ness United U20 1-3 Tynecastle U20 -14/+14   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Dalkeith Thistle U20 p 3-3 Edinburgh United U20 +5/-5   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Dundonald Bluebell U20 2-0 Oakley United U20 +2/-2   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Haddington Athletic U20 2-1 Linlithgow Rose U20 -3/+3   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Hill of Beath Hawthorn U20 p 4-4 Sauchie Juniors U20 -5/+5   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Jeanfield Swifts U20 4-2 Saint Andrews United U20 -3/+3   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Pumpherston U20 1-2 Bonnyrigg Rose U20 ±0/±0   Lowland Dev. KO Cup (East)
03/02/2023 Neilston U20 2-0 Kirkintilloch Rob Roy U20 +6/-6   Lowland Dev. KO Cup (West)
03/02/2023 Dunipace U20 p 1-1 Spartans U20 +6/-6 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
03/02/2023 East Kilbride U20 0-2 Open Goal Broomhill U20 -17/+17 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
03/02/2023 Edinburgh College U20 1-2 Stirling Albion U20 +2/-2 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
03/02/2023 Edinburgh University U20 0-3 Edinburgh U20 -14/+14 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
03/02/2023 Whitburn U20 0-5 University of Stirling U20 -11/+11 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
03/02/2023 Ashfield U20 p 2-2 Newmains United U20 ±0/±0 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Blantyre Victoria U20 3-2 Darvel U20 +1/-1 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Bonnyton Thistle U20 1-2 Saint Peter's U20 ±0/±0 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Clydebank U20 3-1 Vale of Leven U20 -2/+2 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Easterhouse Football Academy U20 3-2 Johnstone Burgh U20 +8/-8 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-2 Saint Roch's U20 -1/+1 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
03/02/2023 Petershill 3-2 Largs Thistle +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/02/2023 Queen of the South Reserves 4-1 Motherwell Reserves +31/-31   SPFL Reserve Cup
01/02/2023 Aberdeen 1-3 Saint Mirren -17/+17   Scottish Premier
01/02/2023 Celtic 3-0 Livingston +2/-2   Scottish Premier
01/02/2023 Heart of Midlothian 0-3 Rangers -20/+20   Scottish Premier
01/02/2023 Kilmarnock 1-0 Dundee United +7/-7   Scottish Premier
01/02/2023 Motherwell 0-2 Saint Johnstone -20/+20   Scottish Premier
01/02/2023 Threave Rovers 2-1 Whitletts Victoria +4/-4   South Ch'lge Cup
01/02/2023 Golspie Sutherland 0-1 Inverness Athletic -13/+13   North Caledonian Lg.
01/02/2023 Renfrew 0-4 Maryhill -44/+44   WoS Lg. Div. 2
01/02/2023 Darvel 2-0 Clydebank +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
01/02/2023 Troon 3-0 Glenafton Athletic +19/-19   WoS Dev. Lg. Conf. D