SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
FEBRUARY 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
27/02/2018 Heart of Midlothian 1-1 Kilmarnock -4/+4   Scottish Premier
27/02/2018 Saint Johnstone 1-4 Rangers -14/+14   Scottish Premier
27/02/2018 Greenock Morton 0-1 Livingston -10/+10   Scottish Champ.
27/02/2018 Peterhead 2-1 Clyde -4/+4   Scottish Lg. 2
26/02/2018 Motherwell U20 3-2 Hamilton Academical U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
26/02/2018 Aberdeen U20 2-1 Ross County U20 -3/+3 Scottish Youth Cup
26/02/2018 Alloa Athletic U20 4-2 Berwick Rangers U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg. East
26/02/2018 Greenock Morton U20 1-0 Queen's Park U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg. West
26/02/2018 University of Stirling U20 3-1 Spartans U20 +7/-7   Lowland/East Dev. Lg.
26/02/2018 Lossiemouth U20 2-3 Brora Rangers U20 -2/+2   North of Scotland Dev. Lg.
25/02/2018 Aberdeen 0-2 Celtic -13/+13   Scottish Premier
24/02/2018 Dundee 0-1 Motherwell -7/+7   Scottish Premier
24/02/2018 Hamilton Academical 2-1 Partick Thistle +5/-5   Scottish Premier
24/02/2018 Kilmarnock 2-2 Hibernian -1/+1   Scottish Premier
24/02/2018 Rangers 2-0 Heart of Midlothian +6/-6   Scottish Premier
24/02/2018 Saint Johnstone 2-0 Ross County +10/-10   Scottish Premier
24/02/2018 Falkirk 0-0 Dumbarton -6/+6   Scottish Champ.
24/02/2018 Inverness Caledonian Thistle 0-2 Greenock Morton -17/+17   Scottish Champ.
24/02/2018 Queen of the South 0-0 Dunfermline Athletic -2/+2   Scottish Champ.
24/02/2018 Saint Mirren 1-0 Brechin City -7/+7   Scottish Champ.
24/02/2018 Ayr United 3-0 Airdrieonians +7/-7   Scottish Lg. 1
24/02/2018 East Fife 2-0 Albion Rovers +10/-10   Scottish Lg. 1
24/02/2018 Queen's Park 2-2 Forfar Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
24/02/2018 Raith Rovers 2-2 Arbroath -5/+5   Scottish Lg. 1
24/02/2018 Stranraer 1-0 Alloa Athletic +9/-9   Scottish Lg. 1
24/02/2018 Annan Athletic 2-0 Stenhousemuir +12/-12   Scottish Lg. 2
24/02/2018 Berwick Rangers 2-2 Montrose +3/-3   Scottish Lg. 2
24/02/2018 Cowdenbeath 0-2 Peterhead -5/+5   Scottish Lg. 2
24/02/2018 Edinburgh City 4-0 Elgin City +24/-24   Scottish Lg. 2
24/02/2018 Stirling Albion 2-1 Clyde -1/+1   Scottish Lg. 2
24/02/2018 Buckie Thistle 1-3 Inverurie Loco Works -12/+12   Highland Lg.
24/02/2018 Fraserburgh 2-0 Lossiemouth -5/+5   Highland Lg.
24/02/2018 Wick Academy 2-2 Clachnacuddin -5/+5   Highland Lg.
24/02/2018 Cumbernauld Colts 0-4 East Kilbride -17/+17   Lowland Lg.
24/02/2018 Dalbeattie Star 2-3 Civil Service Strollers -7/+7   Lowland Lg.
24/02/2018 Gala Fairydean Rovers 0-4 BSC Glasgow -16/+16   Lowland Lg.
24/02/2018 Gretna 1-0 Hawick Royal Albert -7/+7   Lowland Lg.
24/02/2018 Selkirk 4-3 University of Stirling +1/-1   Lowland Lg.
24/02/2018 Vale of Leithen 0-5 Spartans -17/+17   Lowland Lg.
24/02/2018 Whitehill Welfare 1-2 Edinburgh University -10/+10   Lowland Lg.
24/02/2018 Brora Rangers 2-0 Turriff United -3/+3 Highland Lg. Cup
24/02/2018 Cove Rangers 4-1 Rothes -2/+2 Highland Lg. Cup
24/02/2018 Forres Mechanics 5-3 Deveronvale +3/-3 Highland Lg. Cup
24/02/2018 Broxburn Athletic 3-1 Bonnyrigg Rose Athletic +14/-14   East Junior Superlg.
24/02/2018 Camelon Juniors 4-3 Carnoustie Panmure +2/-2   East Junior Superlg.
24/02/2018 Forfar West End 0-4 Newtongrange Star -28/+28   East Junior Superlg.
24/02/2018 Linlithgow Rose 1-3 Penicuik Athletic -22/+22   East Junior Superlg.
24/02/2018 Lochee United 2-3 Sauchie Juniors -17/+17   East Junior Superlg.
24/02/2018 Coldstream 0-2 Burntisland Shipyard -24/+24   EoS Lg.
24/02/2018 Eyemouth United 0-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +10/-10   EoS Lg.
24/02/2018 Kelty Hearts 12-1 Peebles Rovers +4/-4   EoS Lg.
24/02/2018 Leith Athletic 5-0 University of Stirling Reserves +7/-7   EoS Lg.
24/02/2018 Ormiston 1-3 Heriot-Watt University -4/+4   EoS Lg.
24/02/2018 Tynecastle 6-1 Tweedmouth Rangers +1/-1   EoS Lg.
24/02/2018 Alness United 2-1 Halkirk United +3/-3   North Caledonian Lg.
24/02/2018 Invergordon 2-2 Golspie Sutherland -3/+3   North Caledonian Lg.
24/02/2018 Saint Duthus 4-1 Bunillidh Thistle -1/+1   North Caledonian Lg.
24/02/2018 Banks o' Dee 5-0 Hall Russell United +6/-6   North Junior Superlg.
24/02/2018 Newburgh Thistle 0-1 Banchory Saint Ternan -17/+17   North Junior Superlg.
24/02/2018 Culter 3-1 Dufftown +1/-1   North Junior Superlg.
24/02/2018 Ellon United 1-0 Inverness City -2/+2   North Junior Superlg.
24/02/2018 Hermes 3-1 Stonehaven +7/-7   North Junior Superlg.
24/02/2018 Maud 0-1 Dyce Juniors -3/+3   North Junior Superlg.
24/02/2018 Montrose Roselea 0-0 Colony Park Juniors -8/+8   North Junior Superlg.
24/02/2018 Abbey Vale 3-1 Newton Stewart +4/-4   SoS Lg.
24/02/2018 Lochar Thistle 3-1 Lochmaben +2/-2   SoS Lg.
24/02/2018 Saint Cuthbert Wanderers 1-5 Mid Annandale -34/+34   SoS Lg.
24/02/2018 Stranraer Reserves 5-1 Dumfries YMCA ±0/±0   SoS Lg.
24/02/2018 Threave Rovers 2-0 Bonnyton Thistle +10/-10   SoS Lg.
24/02/2018 Upper Annandale 3-2 Heston Rovers +8/-8   SoS Lg.
24/02/2018 Girvan 1-2 Kilwinning Rangers -3/+3   West Junior Superlg. Premier
24/02/2018 Pollok 1-3 Glenafton Athletic -19/+19   West Junior Superlg. Premier
24/02/2018 Buckie Rovers 3-0 Spey Valley United +4/-4   Elginshire Cup
24/02/2018 New Elgin Juniors 3-2 Nairn Saint Ninian +20/-20   Elginshire Cup
24/02/2018 Inverness Athletic 3-1 Lewis & Harris +26/-26 Jock Mackay Memorial Cup
24/02/2018 Shetland 3-0 Thurso +14/-14 Jock Mackay Memorial Cup
24/02/2018 Wishaw Juniors 1-0 Forth Wanderers -4/+4   Scottish Junior Cup
24/02/2018 Arniston Rangers 0-0 Thornton Hibs ±0/±0   East Junior Premier
24/02/2018 Dunbar United 3-2 Bathgate Thistle -1/+1   East Junior Premier
24/02/2018 Kirriemuir Thistle 1-5 Tranent Juniors -27/+27   East Junior Premier
24/02/2018 Musselburgh Athletic 3-0 Haddington Athletic +12/-12   East Junior Premier
24/02/2018 Newmachar United 3-5 Buchanhaven Hearts -12/+12   North Junior 1st Div. East
24/02/2018 Stoneywood Parkvale 3-2 Aberdeen University -3/+3   North Junior 1st Div. East
24/02/2018 Forres Thistle 1-0 Deveronside +5/-5   North Junior 1st Div. West
24/02/2018 Whitehills 1-4 Burghead Thistle -14/+14   North Junior 1st Div. West
24/02/2018 Kilsyth Rangers 1-1 Larkhall Thistle -4/+4   West Junior Superlg. 1st
24/02/2018 Renfrew 2-1 Darvel Juniors +3/-3   West Junior Superlg. 1st
24/02/2018 Rutherglen Glencairn 0-0 Largs Thistle -2/+2   West Junior Superlg. 1st
24/02/2018 Glentanar 0-3 Fraserburgh United -11/+11   Morrison Cup
24/02/2018 Lewis United 2-5 Longside -3/+3   Morrison Cup
24/02/2018 Sunnybank 7-0 Cruden Bay +6/-6   Morrison Cup
24/02/2018 Arbroath Victoria 0-1 Newburgh Juniors -19/+19   East Junior North Div.
24/02/2018 Coupar Angus 5-2 Forfar Albion ±0/±0   East Junior North Div.
24/02/2018 East Craigie 3-1 Scone Thistle +9/-9   East Junior North Div.
24/02/2018 Lochore Welfare 0-2 Dundee Violet -4/+4   East Junior North Div.
24/02/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 2-3 Oakley United -8/+8   East Junior South Div.
24/02/2018 Craigroyston 1-3 Edinburgh United -7/+7   East Junior South Div.
24/02/2018 Pumpherston Juniors 6-0 Kirkcaldy YMCA +1/-1   East Junior South Div.
24/02/2018 Rosyth 2-6 West Calder United -25/+25   East Junior South Div.
24/02/2018 Annbank United 0-3 Craigmark Burntonians -22/+22   West Junior Ayrshire Div.
24/02/2018 Dalry Thistle 2-1 Maybole Juniors +2/-2   West Junior Ayrshire Div.
24/02/2018 Saltcoats Victoria 3-2 Ardrossan Winton Rovers +20/-20   West Junior Ayrshire Div.
24/02/2018 Rossvale 0-1 Shotts Bon Accord -15/+15   West Junior Central 1st Div.
24/02/2018 Port Glasgow 0-1 Thorniewood United -11/+11   West Junior Central 1st Div.
24/02/2018 Saint Roch's 4-0 Lesmahagow +9/-9   West Junior Central 1st Div.
24/02/2018 Yoker Athletic 2-0 Greenock Juniors +4/-4   West Junior Central 1st Div.
24/02/2018 Carluke Rovers 1-2 Johnstone Burgh -12/+12   West Junior Central 2nd Div.
24/02/2018 Gartcairn Juniors 7-1 Lanark United +18/-18   West Junior Central 2nd Div.
24/02/2018 Newmains United 0-3 Saint Anthony's -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
24/02/2018 Vale of Leven 4-2 Vale of Clyde +9/-9   West Junior Central 2nd Div.
23/02/2018 Livingston 2-1 Dundee United ±0/±0   Scottish Champ.
23/02/2018 Celtic U20 1-0 Partick Thistle U20 -7/+7   SPFL Dev. Lg.
23/02/2018 Edusport Academy 1-3 East Stirlingshire -7/+7   Lowland Lg.
23/02/2018 Edusport Academy U20 1-2 Cumbernauld Colts U20 -5/+5 Lowland/East Dev. KO Cup
23/02/2018 Edinburgh City U20 3-5 Tynecastle U20 -28/+28 Lowland/East Dev. KO Cup
23/02/2018 Edinburgh University U20 p 2-2 Mid Annandale U20 -10/+10 Lowland/East Dev. KO Cup
23/02/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-4 Bonnyton Thistle U20 -19/+19 Lowland/East Dev. KO Cup
23/02/2018 Royal Albert 1-1 Bellshill Athletic ±0/±0   West Junior Central 2nd Div.
22/02/2018 Zenit Saint Petersburg {RUS} 3-0 Celtic +8/-8   UEFA Europa Lg.
22/02/2018 Formartine United U20 3-1 Huntly U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/02/2018 Motherwell U20 1-2 Ross County U20 -17/+17   SPFL Dev. Lg.
21/02/2018 Cowdenbeath U20 3-5 Stirling Albion U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg. East
21/02/2018 Airdrieonians U20 0-3 East Kilbride U20 -27/+27   SPFL Dev. Lg. West
21/02/2018 Queen's Park U20 4-0 Queen of the South U20 +25/-25   SPFL Dev. Lg. West
21/02/2018 Buckie Thistle 1-2 Strathspey Thistle -23/+23   Highland Lg.
21/02/2018 Clachnacuddin 3-2 Brora Rangers +18/-18   Highland Lg.
21/02/2018 Formartine United 4-1 Forres Mechanics +6/-6   Highland Lg.
21/02/2018 Huntly 1-7 Inverurie Loco Works -27/+27   Highland Lg.
21/02/2018 Keith 0-2 Deveronvale -13/+13   Highland Lg.
21/02/2018 Nairn County 2-4 Rothes -22/+22   Highland Lg.
21/02/2018 Mid Annandale U20 4-2 Edusport Academy U20 +28/-28   Lowland/East Dev. Lg.
21/02/2018 Alness United U20 1-1 Nairn County U20 -3/+3   North of Scotland Dev. Lg.
20/02/2018 Dumbarton 0-1 Greenock Morton -5/+5   Scottish Champ.
20/02/2018 Stranraer 1-4 Arbroath -21/+21   Scottish Lg. 1
20/02/2018 Dundee U20 1-0 Kilmarnock U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg.
20/02/2018 Hamilton Academical U20 4-1 Saint Mirren U20 +6/-6   SPFL Dev. Lg.
20/02/2018 Heart of Midlothian U20 2-1 Dundee United U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg.
20/02/2018 Saint Johnstone U20 1-4 Hibernian U20 -15/+15   SPFL Dev. Lg.
20/02/2018 Annan Athletic 3-3 Peterhead +2/-2   Scottish Lg. 2
20/02/2018 Berwick Rangers U20 1-2 Livingston U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. East
20/02/2018 Forfar Athletic U20 1-1 Alloa Athletic U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg. East
20/02/2018 Cove Rangers 5-2 Banks o' Dee +5/-5 Aberdeenshire Shield
20/02/2018 Gretna 0-1 Spartans -3/+3 EoS Qualifying Cup
20/02/2018 Preston Athletic 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -10/+10   EoS Lg.
20/02/2018 Lochmaben 1-1 p Threave Rovers +7/-7 Cree Lodge Cup
19/02/2018 Celtic U20 1-4 Aberdeen U20 -33/+33   SPFL Dev. Lg.
19/02/2018 Partick Thistle U20 1-1 Falkirk U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
19/02/2018 Ayr United U20 12-0 Clyde U20 +16/-16   SPFL Dev. Lg. West
18/02/2018 Celtic 0-0 Saint Johnstone -11/+11   Scottish Premier
18/02/2018 Hamilton Academical 3-5 Rangers -7/+7   Scottish Premier
18/02/2018 Inverness Caledonian Thistle 3-2 Crusaders {NIR} ±0/±0 Scottish Ch'lge Cup
18/02/2018 Stranraer U20 0-11 Motherwell U20 -23/+23 Scottish Youth Cup
18/02/2018 East Stirlingshire 1-1 Hawick Royal Albert -13/+13   Lowland Lg.
17/02/2018 Hibernian 2-0 Aberdeen +12/-12   Scottish Premier
17/02/2018 Motherwell 0-1 Kilmarnock -12/+12   Scottish Premier
17/02/2018 Partick Thistle 1-2 Dundee -13/+13   Scottish Premier
17/02/2018 Ross County 1-1 Heart of Midlothian +1/-1   Scottish Premier
17/02/2018 Brechin City 0-1 Falkirk ±0/±0   Scottish Champ.
17/02/2018 Livingston 4-1 Saint Mirren +18/-18   Scottish Champ.
17/02/2018 Queen of the South 1-1 Greenock Morton -1/+1   Scottish Champ.
17/02/2018 The New Saints {WAL} 1-2 Dumbarton -15/+15 Scottish Ch'lge Cup
17/02/2018 Airdrieonians 2-1 Queen's Park ±0/±0   Scottish Lg. 1
17/02/2018 Albion Rovers 2-2 Raith Rovers +4/-4   Scottish Lg. 1
17/02/2018 Arbroath 0-0 Alloa Athletic -2/+2   Scottish Lg. 1
17/02/2018 Ayr United 3-0 East Fife +5/-5   Scottish Lg. 1
17/02/2018 Forfar Athletic 5-1 Stranraer +26/-26   Scottish Lg. 1
17/02/2018 Clyde 2-0 Cowdenbeath +6/-6   Scottish Lg. 2
17/02/2018 Elgin City 2-2 Montrose ±0/±0   Scottish Lg. 2
17/02/2018 Peterhead 1-1 Berwick Rangers -10/+10   Scottish Lg. 2
17/02/2018 Stenhousemuir 1-0 Edinburgh City -1/+1   Scottish Lg. 2
17/02/2018 Stirling Albion 3-0 Annan Athletic +14/-14   Scottish Lg. 2
17/02/2018 Formartine United 3-2 Brora Rangers +2/-2   Highland Lg.
17/02/2018 Forres Mechanics 3-0 Deveronvale +8/-8   Highland Lg.
17/02/2018 Fraserburgh 2-2 Buckie Thistle -8/+8   Highland Lg.
17/02/2018 Inverurie Loco Works 3-0 Clachnacuddin +5/-5   Highland Lg.
17/02/2018 Keith 0-5 Cove Rangers -5/+5   Highland Lg.
17/02/2018 Lossiemouth 4-6 Rothes -12/+12   Highland Lg.
17/02/2018 Nairn County 1-0 Strathspey Thistle -8/+8   Highland Lg.
17/02/2018 Wick Academy 1-1 Huntly -4/+4   Highland Lg.
17/02/2018 BSC Glasgow 1-0 Selkirk -2/+2   Lowland Lg.
17/02/2018 Civil Service Strollers 3-1 Edinburgh University +10/-10   Lowland Lg.
17/02/2018 East Kilbride 6-0 Vale of Leithen +8/-8   Lowland Lg.
17/02/2018 Spartans 2-1 Edusport Academy -5/+5   Lowland Lg.
17/02/2018 University of Stirling 0-4 Gretna -35/+35   Lowland Lg.
17/02/2018 Kennoway Star Hearts 0-3 Dundonald Bluebell -14/+14   East Junior Superlg.
17/02/2018 Newtongrange Star 1-2 Broxburn Athletic -3/+3   East Junior Superlg.
17/02/2018 Penicuik Athletic 1-1 Hill of Beath Hawthorn -7/+7   East Junior Superlg.
17/02/2018 Eyemouth United 1-4 Leith Athletic -1/+1   EoS Lg.
17/02/2018 Kelty Hearts 9-0 Coldstream +2/-2   EoS Lg.
17/02/2018 Peebles Rovers 0-9 Lothian Thistle Hutchison Vale -17/+17   EoS Lg.
17/02/2018 Preston Athletic 5-0 University of Stirling Reserves +12/-12   EoS Lg.
17/02/2018 Tweedmouth Rangers 0-6 Heriot-Watt University -10/+10   EoS Lg.
17/02/2018 Alness United 1-4 Golspie Sutherland -10/+10   North Caledonian Lg.
17/02/2018 Halkirk United 0-7 Saint Duthus -45/+45   North Caledonian Lg.
17/02/2018 Invergordon 1-0 Orkney +8/-8   North Caledonian Lg.
17/02/2018 Inverness Athletic 1-3 Thurso -7/+7   North Caledonian Lg.
17/02/2018 Dyce Juniors 4-1 Newburgh Thistle +6/-6   North Junior Superlg.
17/02/2018 Inverness City 1-2 Maud -5/+5   North Junior Superlg.
17/02/2018 Mid Annandale 6-4 Abbey Vale +9/-9   SoS Lg.
17/02/2018 Newton Stewart 0-1 Heston Rovers -10/+10   SoS Lg.
17/02/2018 Nithsdale Wanderers 4-0 Lochmaben +26/-26   SoS Lg.
17/02/2018 Saint Cuthbert Wanderers 10-2 Annan Athletic U20 +8/-8   SoS Lg.
17/02/2018 Glenafton Athletic 4-0 Girvan +12/-12   West Junior Superlg. Premier
17/02/2018 Harthill Royal 2-6 Whitburn -23/+23   East Junior Cup
17/02/2018 Nairn Saint Ninian 6-0 Islavale +15/-15   Elginshire Cup
17/02/2018 Whitehills 6-2 Buckie Rovers +45/-45   Elginshire Cup
17/02/2018 Tranent Juniors 3-0 Lochgelly Albert +9/-9   Fife & Lothians Cup
17/02/2018 Culter 3-3 p East Craigie -8/+8 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Forfar West End 6-2 Deveronside +2/-2 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Jeanfield Swifts 2-0 Montrose Roselea -1/+1 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Luncarty 2-3 Hermes -10/+10 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Stonehaven p 3-3 Kirriemuir Thistle -2/+2 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Tayport 2-1 Hall Russell United -7/+7 Inter-Regional Cup
17/02/2018 Auchinleck Talbot 4-1 Pollok +9/-9 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 1-2 Beith Juniors -11/+11 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Carnoustie Panmure 3-0 Arthurlie +15/-15 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Irvine Meadow 0-2 Lochee United -11/+11 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Kilbirnie Ladeside 0-3 Bo'ness United -27/+27 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Kirkintilloch Rob Roy 4-3 Linlithgow Rose +5/-5 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Sauchie Juniors 0-1 Hurlford United -7/+7 Scottish Junior Cup
17/02/2018 Craigmark Burntonians 2-1 Cumbernauld United +11/-11   WoS Lg. Cup
17/02/2018 Lugar Boswell Thistle 0-4 Clydebank -4/+4   WoS Lg. Cup
17/02/2018 Bathgate Thistle 1-2 Musselburgh Athletic -3/+3   East Junior Premier
17/02/2018 Blackburn United 2-2 Arniston Rangers -4/+4   East Junior Premier
17/02/2018 Haddington Athletic 3-1 Saint Andrews United +3/-3   East Junior Premier
17/02/2018 Aberdeen University 5-0 Cruden Bay +9/-9   North Junior 1st Div. East
17/02/2018 Fraserburgh United 5-2 Lewis United +1/-1   North Junior 1st Div. East
17/02/2018 Spey Valley United 2-3 New Elgin Juniors -9/+9   North Junior 1st Div. West
17/02/2018 Cambuslang Rangers 4-0 Renfrew +15/-15   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Darvel Juniors 1-2 Troon -10/+10   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Kello Rovers 1-2 Largs Thistle -6/+6   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Kilsyth Rangers 2-1 Rutherglen Glencairn +5/-5   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Larkhall Thistle 1-1 Shettleston Juniors -6/+6   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Petershill 4-1 Maryhill +1/-1   West Junior Superlg. 1st
17/02/2018 Buchanhaven Hearts 5-2 Glentanar +17/-17   Morrison Cup
17/02/2018 East End 3-1 Stoneywood Parkvale +3/-3   Morrison Cup
17/02/2018 Longside 4-1 Newmachar United -1/+1   Morrison Cup
17/02/2018 Brechin Victoria 2-1 Arbroath Victoria +10/-10   East Junior North Div.
17/02/2018 Kinnoull 1-0 Dundee Violet +8/-8   East Junior North Div.
17/02/2018 Newburgh Juniors 3-5 Blairgowrie -3/+3   East Junior North Div.
17/02/2018 Scone Thistle 1-0 Coupar Angus -2/+2   East Junior North Div.
17/02/2018 Crossgates Primrose 2-1 Livingston United -5/+5   East Junior South Div.
17/02/2018 Edinburgh United 5-1 Rosyth +14/-14   East Junior South Div.
17/02/2018 Oakley United 7-0 Stoneyburn +14/-14   East Junior South Div.
17/02/2018 Irvine Victoria 1-1 Whitletts Victoria -7/+7   West Junior Ayrshire Div.
17/02/2018 Glasgow Perthshire 3-0 Saint Roch's +20/-20   West Junior Central 1st Div.
17/02/2018 Greenock Juniors 1-3 Benburb -13/+13   West Junior Central 1st Div.
17/02/2018 Neilston Juniors 3-1 Port Glasgow +3/-3   West Junior Central 1st Div.
17/02/2018 Yoker Athletic 3-1 Lesmahagow +4/-4   West Junior Central 1st Div.
17/02/2018 Ashfield 4-1 Vale of Clyde +15/-15   West Junior Central 2nd Div.
17/02/2018 Dunipace Juniors 2-2 Johnstone Burgh -3/+3   West Junior Central 2nd Div.
17/02/2018 Lanark United 2-3 Vale of Leven -12/+12   West Junior Central 2nd Div.
17/02/2018 Newmains United 3-6 Royal Albert -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
17/02/2018 Saint Anthony's 3-0 Carluke Rovers +14/-14   West Junior Central 2nd Div.
16/02/2018 Saint Mirren U20 0-3 Celtic U20 -8/+8   SPFL Dev. Lg.
16/02/2018 Alloa Athletic U20 2-0 Cowdenbeath U20 -2/+2   SPFL Dev. Lg. East
16/02/2018 Cumbernauld Colts 2-2 Gala Fairydean Rovers -7/+7   Lowland Lg.
16/02/2018 Bonnyton Thistle U20 3-0 Spartans U20 +31/-31 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
16/02/2018 Cumbernauld Colts U20 2-4 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -28/+28 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
16/02/2018 Edinburgh University U20 0-2 Edinburgh City U20 -12/+12 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
16/02/2018 Mid Annandale U20 6-2 Burntisland Shipyard U20 +36/-36 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
16/02/2018 University of Stirling U20 5-2 Heriot-Watt University U20 +16/-16 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
16/02/2018 Whitehill Welfare U20 1-3 Edusport Academy U20 -20/+20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
15/02/2018 Celtic 1-0 Zenit Saint Petersburg {RUS} +9/-9   UEFA Europa Lg.
15/02/2018 Falkirk U20 1-1 Ross County U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
14/02/2018 Kilmarnock U20 0-1 Hamilton Academical U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
14/02/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-0 Kelty Hearts +13/-13 EoS Lg. Cup
13/02/2018 Kilmarnock 3-2 Dundee -1/+1   Scottish Premier
13/02/2018 Aberdeen U20 3-0 Heart of Midlothian U20 +17/-17   SPFL Dev. Lg.
13/02/2018 Hibernian U20 3-1 Partick Thistle U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg.
13/02/2018 Saint Mirren U20 3-1 Saint Johnstone U20 +13/-13   SPFL Dev. Lg.
13/02/2018 Livingston U20 0-1 Forfar Athletic U20 -13/+13   SPFL Dev. Lg. East
13/02/2018 Raith Rovers U20 6-1 Berwick Rangers U20 +14/-14   SPFL Dev. Lg. East
13/02/2018 East Kilbride 1-0 Civil Service Strollers -6/+6 EoS Qualifying Cup
12/02/2018 Dundee United U20 0-2 Dundee U20 -16/+16   SPFL Dev. Lg.
12/02/2018 Albion Rovers U20 0-3 Airdrieonians U20 -13/+13   SPFL Dev. Lg. West
12/02/2018 Buckie Thistle U20 0-8 Banks o' Dee U20 -29/+29   Aberdeenshire Dev. Lg.
11/02/2018 Aberdeen 4-2 Dundee United ±0/±0 Scottish FA Cup
11/02/2018 Ayr United 1-6 Rangers -20/+20 Scottish FA Cup
11/02/2018 Stirling Albion U20 3-4 Ross County U20 +1/-1 Scottish Youth Cup
11/02/2018 Clyde U20 0-3 Stranraer U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. West
10/02/2018 Celtic 3-2 Partick Thistle -6/+6 Scottish FA Cup
10/02/2018 Cove Rangers 1-3 Falkirk -12/+12 Scottish FA Cup
10/02/2018 Dundee 0-2 Motherwell -14/+14 Scottish FA Cup
10/02/2018 Greenock Morton 3-0 Dumbarton +9/-9 Scottish FA Cup
10/02/2018 Heart of Midlothian 3-0 Saint Johnstone +10/-10 Scottish FA Cup
10/02/2018 Kilmarnock 4-0 Brora Rangers +3/-3 Scottish FA Cup
10/02/2018 Livingston 0-0 Dunfermline Athletic -5/+5   Scottish Champ.
10/02/2018 Alloa Athletic 1-0 Forfar Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
10/02/2018 East Fife 0-2 Queen's Park -22/+22   Scottish Lg. 1
10/02/2018 Raith Rovers 2-1 Airdrieonians -3/+3   Scottish Lg. 1
10/02/2018 Berwick Rangers 0-1 Clyde -8/+8   Scottish Lg. 2
10/02/2018 Cowdenbeath 1-2 Stirling Albion -3/+3   Scottish Lg. 2
10/02/2018 Edinburgh City 0-0 Peterhead +5/-5   Scottish Lg. 2
10/02/2018 Elgin City 2-1 Annan Athletic +4/-4   Scottish Lg. 2
10/02/2018 Montrose 1-0 Stenhousemuir +3/-3   Scottish Lg. 2
10/02/2018 Civil Service Strollers 2-2 Gala Fairydean Rovers -6/+6   Lowland Lg.
10/02/2018 East Kilbride 4-1 Whitehill Welfare +3/-3   Lowland Lg.
10/02/2018 East Stirlingshire 4-2 Selkirk +1/-1   Lowland Lg.
10/02/2018 University of Stirling 1-2 Hawick Royal Albert -21/+21   Lowland Lg.
10/02/2018 Buckie Thistle 0-3 Keith -39/+39 Highland Lg. Cup
10/02/2018 Formartine United 5-1 Clachnacuddin +3/-3 Highland Lg. Cup
10/02/2018 Fraserburgh 9-0 Fort William +3/-3 Highland Lg. Cup
10/02/2018 Nairn County 3-2 Lossiemouth -5/+5 Highland Lg. Cup
10/02/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Forfar West End -3/+3   East Junior Superlg.
10/02/2018 Broughty Athletic 4-1 Bo'ness United +28/-28   East Junior Superlg.
10/02/2018 Carnoustie Panmure 0-3 Linlithgow Rose -12/+12   East Junior Superlg.
10/02/2018 Hill of Beath Hawthorn 2-2 Newtongrange Star -4/+4   East Junior Superlg.
10/02/2018 Kennoway Star Hearts 0-6 Camelon Juniors -46/+46   East Junior Superlg.
10/02/2018 Penicuik Athletic 1-1 Broxburn Athletic -3/+3   East Junior Superlg.
10/02/2018 Burntisland Shipyard 10-3 Eyemouth United +28/-28   EoS Lg.
10/02/2018 Coldstream 1-2 Lothian Thistle Hutchison Vale +7/-7   EoS Lg.
10/02/2018 Kelty Hearts 5-0 Tynecastle +4/-4   EoS Lg.
10/02/2018 Leith Athletic 2-1 Peebles Rovers -6/+6   EoS Lg.
10/02/2018 Ormiston 0-0 University of Stirling Reserves +3/-3   EoS Lg.
10/02/2018 Preston Athletic 1-1 Heriot-Watt University -6/+6   EoS Lg.
10/02/2018 Bunillidh Thistle 0-6 Orkney -4/+4   North Caledonian Lg.
10/02/2018 Halkirk United 1-3 Invergordon -8/+8   North Caledonian Lg.
10/02/2018 Saint Duthus 1-2 Alness United -15/+15   North Caledonian Lg.
10/02/2018 Newburgh Thistle 2-2 Colony Park Juniors -7/+7   North Junior Superlg.
10/02/2018 Dyce Juniors 1-2 Ellon United -18/+18   North Junior Superlg.
10/02/2018 Hall Russell United 2-1 Stonehaven +8/-8   North Junior Superlg.
10/02/2018 Hermes 4-0 Culter +29/-29   North Junior Superlg.
10/02/2018 Inverness City 1-4 Banks o' Dee -2/+2   North Junior Superlg.
10/02/2018 Lewis & Harris 4-1 Nairn County U20 -1/+1 Jock Mackay Memorial Cup
10/02/2018 Dufftown 5-3 Banchory Saint Ternan +2/-2 McLeman Cup
10/02/2018 Golspie Sutherland 2-1 Thurso ±0/±0 North Caledonian Cup
10/02/2018 Edusport Academy 0-1 Bonnyton Thistle -18/+18 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
10/02/2018 Lochar Thistle 7-1 Saint Cuthbert Wanderers +31/-31 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
10/02/2018 Lochmaben 5-1 Wigtown & Bladnoch +40/-40 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
10/02/2018 Mid Annandale 4-3 Stranraer Reserves -2/+2 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
10/02/2018 Upper Annandale 1-4 Abbey Vale -16/+16 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
10/02/2018 Bathgate Thistle 2-3 Whitburn -14/+14   East Junior Premier
10/02/2018 Dalkeith Thistle 0-5 Downfield -48/+48   East Junior Premier
10/02/2018 Dunbar United 2-2 Haddington Athletic -3/+3   East Junior Premier
10/02/2018 Saint Andrews United 2-1 Kirriemuir Thistle +1/-1   East Junior Premier
10/02/2018 Tayport 1-1 Arniston Rangers -6/+6   East Junior Premier
10/02/2018 Tranent Juniors 5-0 Blackburn United +33/-33   East Junior Premier
10/02/2018 Cruden Bay 0-0 Stoneywood Parkvale +11/-11   North Junior 1st Div. East
10/02/2018 Glentanar 2-1 Newmachar United -2/+2   North Junior 1st Div. East
10/02/2018 Lewis United 2-3 Buchanhaven Hearts -6/+6   North Junior 1st Div. East
10/02/2018 Sunnybank 2-5 Aberdeen University -38/+38   North Junior 1st Div. East
10/02/2018 Deveronside 7-0 Spey Valley United +9/-9   North Junior 1st Div. West
10/02/2018 Forres Thistle 0-3 Nairn Saint Ninian -18/+18   North Junior 1st Div. West
10/02/2018 Islavale 1-3 Buckie Rovers -22/+22   North Junior 1st Div. West
10/02/2018 New Elgin Juniors 4-3 Whitehills -3/+3   North Junior 1st Div. West
10/02/2018 Irvine Meadow 1-0 Kilsyth Rangers -1/+1   West Junior Superlg. 1st
10/02/2018 Largs Thistle 1-1 Petershill +2/-2   West Junior Superlg. 1st
10/02/2018 Maryhill 3-6 Cambuslang Rangers -11/+11   West Junior Superlg. 1st
10/02/2018 Arbroath Victoria 4-0 Lochore Welfare +20/-20   East Junior North Div.
10/02/2018 Dundee North End 2-0 Coupar Angus -3/+3   East Junior North Div.
10/02/2018 Dundee Violet 2-0 Scone Thistle +5/-5   East Junior North Div.
10/02/2018 Lochee Harp 3-5 Kinnoull -11/+11   East Junior North Div.
10/02/2018 Luncarty 2-1 East Craigie -2/+2   East Junior North Div.
10/02/2018 Crossgates Primrose 6-2 Rosyth +20/-20   East Junior South Div.
10/02/2018 Kirkcaldy YMCA 1-12 Edinburgh United -12/+12   East Junior South Div.
10/02/2018 West Calder United 3-0 Craigroyston +7/-7   East Junior South Div.
10/02/2018 Ardrossan Winton Rovers 2-2 Annbank United -8/+8   West Junior Ayrshire Div.
10/02/2018 Benburb 2-0 Port Glasgow +6/-6   West Junior Central 1st Div.
10/02/2018 Rossvale 4-0 East Kilbride Thistle +14/-14   West Junior Central 1st Div.
10/02/2018 Glasgow Perthshire 3-0 Yoker Athletic +16/-16   West Junior Central 1st Div.
10/02/2018 Carluke Rovers 1-1 Lanark United -2/+2   West Junior Central 2nd Div.
10/02/2018 Saint Anthony's 2-1 Ashfield +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
10/02/2018 Vale of Clyde 1-7 Gartcairn Juniors -41/+41   West Junior Central 2nd Div.
10/02/2018 Vale of Leven 0-3 Bellshill Athletic -22/+22   West Junior Central 2nd Div.
09/02/2018 Spartans 1-0 Edinburgh University -5/+5   Lowland Lg.
09/02/2018 BSC Glasgow U20 0-5 Heriot-Watt University U20 -19/+19   Lowland/East Dev. Lg.
09/02/2018 Cumbernauld Colts U20 3-2 Spartans U20 +4/-4   Lowland/East Dev. Lg.
09/02/2018 Edinburgh City U20 10-2 Mid Annandale U20 +6/-6   Lowland/East Dev. Lg.
09/02/2018 Edinburgh University U20 0-2 Bonnyton Thistle U20 -23/+23   Lowland/East Dev. Lg.
09/02/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-1 Whitehill Welfare U20 +17/-17   Lowland/East Dev. Lg.
09/02/2018 Longside 2-3 East End -7/+7   North Junior 1st Div. East
08/02/2018 Celtic U20 1-1 Hamilton Academical U20 -8/+8   SPFL Dev. Lg.
07/02/2018 Heart of Midlothian U20 4-1 Partick Thistle U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg.
07/02/2018 Motherwell U20 3-0 Falkirk U20 +4/-4   SPFL Dev. Lg.
07/02/2018 Queen's Park U20 0-3 Albion Rovers U20 -35/+35   SPFL Dev. Lg. West
06/02/2018 Motherwell 2-0 Saint Johnstone +7/-7   Scottish Premier
06/02/2018 Partick Thistle 0-2 Rangers -12/+12   Scottish Premier
06/02/2018 Falkirk 3-1 Brechin City ±0/±0   Scottish Champ.
06/02/2018 Raith Rovers 3-1 Albion Rovers +1/-1   Scottish Lg. 1
06/02/2018 Dundee U20 3-2 Hibernian U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg.
06/02/2018 Greenock Morton U20 2-0 East Kilbride U20 +6/-6   SPFL Dev. Lg. West
05/02/2018 Kilmarnock U20 1-0 Aberdeen U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg.
05/02/2018 Celtic U20 3-0 Saint Johnstone U20 +3/-3 Scottish Youth Cup
05/02/2018 Stirling Albion U20 1-1 Alloa Athletic U20 -7/+7   SPFL Dev. Lg. East
05/02/2018 Airdrieonians U20 4-0 Clyde U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg. West
05/02/2018 Stranraer U20 1-3 Ayr United U20 -20/+20   SPFL Dev. Lg. West
05/02/2018 Heriot-Watt University U20 5-0 Edinburgh University U20 +17/-17   Lowland/East Dev. Lg.
05/02/2018 Whitehill Welfare U20 2-1 Edusport Academy U20 +1/-1   Lowland/East Dev. Lg.
05/02/2018 Formartine United U20 5-3 Cove Rangers U20 +2/-2   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/02/2018 Fraserburgh U20 1-0 Banks o' Dee U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/02/2018 Aberdeen 3-0 Hamilton Academical +6/-6   Scottish Premier
03/02/2018 Dundee 1-4 Ross County -30/+30   Scottish Premier
03/02/2018 Heart of Midlothian 1-0 Saint Johnstone -1/+1   Scottish Premier
03/02/2018 Kilmarnock 1-0 Celtic +14/-14   Scottish Premier
03/02/2018 Motherwell 1-1 Partick Thistle -4/+4   Scottish Premier
03/02/2018 Rangers 1-2 Hibernian -13/+13   Scottish Premier
03/02/2018 Falkirk 1-3 Livingston -17/+17   Scottish Champ.
03/02/2018 Greenock Morton 2-1 Dunfermline Athletic +2/-2   Scottish Champ.
03/02/2018 Saint Mirren 2-0 Queen of the South +5/-5   Scottish Champ.
03/02/2018 Arbroath 1-0 Albion Rovers -1/+1   Scottish Lg. 1
03/02/2018 Ayr United 1-2 Alloa Athletic -16/+16   Scottish Lg. 1
03/02/2018 Forfar Athletic 0-1 Airdrieonians -8/+8   Scottish Lg. 1
03/02/2018 Queen's Park 1-3 Raith Rovers -8/+8   Scottish Lg. 1
03/02/2018 Stranraer 0-2 East Fife -22/+22   Scottish Lg. 1
03/02/2018 Annan Athletic 1-1 Cowdenbeath -8/+8   Scottish Lg. 2
03/02/2018 Clyde 3-2 Edinburgh City +2/-2   Scottish Lg. 2
03/02/2018 Peterhead 0-1 Montrose -16/+16   Scottish Lg. 2
03/02/2018 Stenhousemuir 4-0 Berwick Rangers +13/-13   Scottish Lg. 2
03/02/2018 Stirling Albion 3-1 Elgin City +8/-8   Scottish Lg. 2
03/02/2018 Buckie Thistle 1-3 Wick Academy -27/+27   Highland Lg.
03/02/2018 Cove Rangers 3-2 Formartine United -2/+2   Highland Lg.
03/02/2018 Deveronvale 1-4 Fraserburgh -13/+13   Highland Lg.
03/02/2018 Fort William 1-1 Clachnacuddin +9/-9   Highland Lg.
03/02/2018 Huntly 2-3 Nairn County -9/+9   Highland Lg.
03/02/2018 Rothes 3-2 Keith -1/+1   Highland Lg.
03/02/2018 Turriff United 1-2 Strathspey Thistle -22/+22   Highland Lg.
03/02/2018 BSC Glasgow 2-0 Vale of Leithen ±0/±0   Lowland Lg.
03/02/2018 Edinburgh University 2-2 Dalbeattie Star -5/+5   Lowland Lg.
03/02/2018 Gala Fairydean Rovers 0-1 East Stirlingshire +3/-3   Lowland Lg.
03/02/2018 Gretna 4-1 Whitehill Welfare +18/-18   Lowland Lg.
03/02/2018 Hawick Royal Albert 0-5 Civil Service Strollers -18/+18   Lowland Lg.
03/02/2018 Spartans 0-2 East Kilbride -18/+18   Lowland Lg.
03/02/2018 Brora Rangers 4-1 Inverurie Loco Works +8/-8   Highland Lg. Cup
03/02/2018 Broxburn Athletic 4-0 Broughty Athletic +8/-8   East Junior Superlg.
03/02/2018 Dundonald Bluebell 3-1 Newtongrange Star +5/-5   East Junior Superlg.
03/02/2018 Lochee United 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic -6/+6   East Junior Superlg.
03/02/2018 Penicuik Athletic 4-1 Kennoway Star Hearts +6/-6   East Junior Superlg.
03/02/2018 Coldstream 1-8 Tynecastle -28/+28   EoS Lg.
03/02/2018 Eyemouth United 0-6 Preston Athletic -15/+15   EoS Lg.
03/02/2018 Kelty Hearts 7-0 University of Stirling Reserves +2/-2   EoS Lg.
03/02/2018 Peebles Rovers 4-1 Heriot-Watt University +23/-23   EoS Lg.
03/02/2018 Tweedmouth Rangers 1-9 Leith Athletic -6/+6   EoS Lg.
03/02/2018 Orkney 13-1 Inverness Athletic +12/-12   North Caledonian Lg.
03/02/2018 Thurso 1-0 Alness United -6/+6   North Caledonian Lg.
03/02/2018 Banchory Saint Ternan 1-4 Maud -17/+17   North Junior Superlg.
03/02/2018 Colony Park Juniors 0-4 Hermes -19/+19   North Junior Superlg.
03/02/2018 Ellon United 3-1 Hall Russell United +13/-13   North Junior Superlg.
03/02/2018 Montrose Roselea 1-2 Dufftown -14/+14   North Junior Superlg.
03/02/2018 Stonehaven 3-1 Inverness City ±0/±0   North Junior Superlg.
03/02/2018 Bonnyton Thistle 2-2 Lochmaben -10/+10   SoS Lg.
03/02/2018 Heston Rovers 3-2 Annan Athletic U20 -7/+7   SoS Lg.
03/02/2018 Mid Annandale 1-0 Nithsdale Wanderers -4/+4   SoS Lg.
03/02/2018 Saint Cuthbert Wanderers 3-1 Newton Stewart +2/-2   SoS Lg.
03/02/2018 Cumnock Juniors 3-1 Glenafton Athletic +14/-14   West Junior Superlg. Premier
03/02/2018 Pollok 1-2 Auchinleck Talbot -6/+6   West Junior Superlg. Premier
03/02/2018 Downfield 2-2 p Camelon Juniors +3/-3   East Junior Cup
03/02/2018 Luncarty 1-0 Fauldhouse United +10/-10   East Junior Cup
03/02/2018 Buckie Rovers 1-1 Burghead Thistle -7/+7   Elginshire Cup
03/02/2018 Blackburn United 0-2 Glenrothes -23/+23   Fife & Lothians Cup
03/02/2018 Pumpherston Juniors 2-4 Linlithgow Rose -2/+2   Fife & Lothians Cup
03/02/2018 Sauchie Juniors 0-1 Thornton Hibs -14/+14   Fife & Lothians Cup
03/02/2018 Tayport 5-0 Brechin Victoria +1/-1   Inter-Regional Cup
03/02/2018 Saint Duthus 4-1 Halkirk United +16/-16 North Caledonian Cup
03/02/2018 Arthurlie 2-1 Gartcairn Juniors -3/+3   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Hurlford United 3-0 Haddington Athletic +13/-13   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Jeanfield Swifts 2-6 Beith Juniors -14/+14   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Kilbirnie Ladeside 2-1 Forfar West End -4/+4   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Kilsyth Rangers 0-2 Carnoustie Panmure -18/+18   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Rutherglen Glencairn 0-3 Bo'ness United -20/+20   Scottish Junior Cup
03/02/2018 Saint Anthony's 3-1 Annbank United +8/-8   WoS Lg. Cup
03/02/2018 Troon 3-2 Kello Rovers ±0/±0   WoS Lg. Cup
03/02/2018 Dalkeith Thistle 1-1 Bathgate Thistle -4/+4   East Junior Premier
03/02/2018 Kirriemuir Thistle 0-2 Dunbar United -9/+9   East Junior Premier
03/02/2018 Musselburgh Athletic 3-2 Saint Andrews United -5/+5   East Junior Premier
03/02/2018 Tranent Juniors 0-2 Arniston Rangers -19/+19   East Junior Premier
03/02/2018 Nairn Saint Ninian 1-0 Deveronside -2/+2   North Junior 1st Div. West
03/02/2018 New Elgin Juniors 2-6 Islavale -16/+16   North Junior 1st Div. West
03/02/2018 Largs Thistle 0-1 Irvine Meadow -10/+10   West Junior Superlg. 1st
03/02/2018 Petershill 2-0 Shettleston Juniors -2/+2   West Junior Superlg. 1st
03/02/2018 Renfrew 4-3 Larkhall Thistle +1/-1   West Junior Superlg. 1st
03/02/2018 Buchanhaven Hearts 0-6 Stoneywood Parkvale -23/+23   Morrison Cup
03/02/2018 East End 2-1 Fraserburgh United -3/+3   Morrison Cup
03/02/2018 Glentanar 3-2 Aberdeen University +5/-5   Morrison Cup
03/02/2018 Newmachar United 2-2 Cruden Bay -6/+6   Morrison Cup
03/02/2018 Sunnybank 7-1 Lewis United +7/-7   Morrison Cup
03/02/2018 Blairgowrie 3-5 Dundee Violet -11/+11   East Junior North Div.
03/02/2018 Coupar Angus 7-1 Lochee Harp +35/-35   East Junior North Div.
03/02/2018 East Craigie 3-1 Arbroath Victoria +3/-3   East Junior North Div.
03/02/2018 Kinnoull 2-2 Lochore Welfare -8/+8   East Junior North Div.
03/02/2018 Newburgh Juniors 1-5 Dundee North End -2/+2   East Junior North Div.
03/02/2018 Scone Thistle 4-0 Forfar Albion ±0/±0   East Junior North Div.
03/02/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 3-1 Stoneyburn +1/-1   East Junior South Div.
03/02/2018 Craigroyston 3-2 Crossgates Primrose +10/-10   East Junior South Div.
03/02/2018 Oakley United 2-0 Armadale Thistle +18/-18   East Junior South Div.
03/02/2018 Rosyth 5-1 Livingston United +11/-11   East Junior South Div.
03/02/2018 West Calder United 9-0 Kirkcaldy YMCA +6/-6   East Junior South Div.
03/02/2018 Maybole Juniors 1-2 Whitletts Victoria -13/+13   West Junior Ayrshire Div.
03/02/2018 Blantyre Victoria 3-3 Neilston Juniors -1/+1   West Junior Central 1st Div.
03/02/2018 Rossvale 3-1 Glasgow Perthshire +7/-7   West Junior Central 1st Div.
03/02/2018 East Kilbride Thistle 1-2 Saint Roch's -6/+6   West Junior Central 1st Div.
03/02/2018 Yoker Athletic 0-1 Benburb -12/+12   West Junior Central 1st Div.
03/02/2018 Bellshill Athletic 3-1 Carluke Rovers +6/-6   West Junior Central 2nd Div.
03/02/2018 Lanark United 1-0 Ashfield +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
03/02/2018 Vale of Clyde 6-2 Dunipace Juniors +13/-13   West Junior Central 2nd Div.
02/02/2018 Edusport Academy 0-0 University of Stirling -1/+1   Lowland Lg.
02/02/2018 Bonnyton Thistle U20 0-3 Edusport Academy U20 -22/+22   Lowland/East Dev. Lg.
02/02/2018 Mid Annandale U20 2-4 BSC Glasgow U20 -5/+5   Lowland/East Dev. Lg.
02/02/2018 Spartans U20 2-2 Edinburgh University U20 -8/+8   Lowland/East Dev. Lg.
02/02/2018 Tynecastle U20 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +5/-5   Lowland/East Dev. Lg.
02/02/2018 University of Stirling U20 4-3 Cumbernauld Colts U20 +2/-2   Lowland/East Dev. Lg.
02/02/2018 Whitehill Welfare U20 1-2 Edinburgh City U20 -11/+11   Lowland/East Dev. Lg.