SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
DECEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/12/2022 Alloa Athletic 0-0 Kelty Hearts -4/+4   Scottish Lg. 1
31/12/2022 Queen of the South 1-0 Clyde -4/+4   Scottish Lg. 1
31/12/2022 Albion Rovers 0-1 Dumbarton -4/+4   Scottish Lg. 2
31/12/2022 Stirling Albion 3-1 Stenhousemuir +6/-6   Scottish Lg. 2
31/12/2022 Berwick Rangers 2-1 Gala Fairydean Rovers ±0/±0   Lowland Lg.
31/12/2022 Caledonian Braves 2-3 Open Goal Broomhill -11/+11   Lowland Lg.
31/12/2022 Cowdenbeath 0-0 Tranent Juniors +4/-4   Lowland Lg.
31/12/2022 East Stirlingshire 2-1 Bo'ness United +9/-9   Lowland Lg.
31/12/2022 Gretna 1-0 Dalbeattie Star +1/-1   Lowland Lg.
31/12/2022 Spartans 1-0 Civil Service Strollers ±0/±0   Lowland Lg.
31/12/2022 Blackburn United 2-4 Jeanfield Swifts -16/+16   EoS Lg. Premier
31/12/2022 Broxburn Athletic 1-5 Linlithgow Rose -20/+20   EoS Lg. Premier
31/12/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Hurlford United +3/-3   WoS Lg. Premier
31/12/2022 Beith Juniors 7-0 Cambuslang Rangers +25/-25   WoS Lg. Premier
31/12/2022 Kirkintilloch Rob Roy 0-2 Pollok -18/+18   WoS Lg. Premier
31/12/2022 Dunipace 3-1 Camelon Juniors +7/-7   EoS Lg. Div. 1
31/12/2022 Rossvale 0-3 Benburb -17/+17   WoS Lg. Div. 1
31/12/2022 Drumchapel United 3-2 Cumbernauld United -1/+1   WoS Lg. Div. 1
31/12/2022 Gartcairn 2-2 Rutherglen Glencairn -1/+1   WoS Lg. Div. 1
31/12/2022 Johnstone Burgh 0-1 Bonnyton Thistle -18/+18   WoS Lg. Div. 1
31/12/2022 Arniston Rangers 5-4 Edinburgh South +1/-1   EoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Edinburgh United 2-0 Craigroyston +5/-5   EoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Heriot-Watt University 1-2 University of Stirling Reserves -14/+14   EoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Saint Andrews United 6-1 Newburgh Juniors +8/-8   EoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Craigmark Burntonians 1-3 Ashfield -19/+19   WoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Saint Anthony's 2-0 Ardeer Thistle +4/-4   WoS Lg. Div. 2
31/12/2022 Armadale Thistle 4-2 Bathgate Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Fauldhouse United 7-1 Harthill Royal +15/-15   EoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Carluke Rovers 4-4 Newmains United -5/+5   WoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Dalry Thistle 4-0 Saltcoats Victoria +5/-5   WoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Girvan 3-3 Bellshill Athletic ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Port Glasgow 4-1 Royal Albert +5/-5   WoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Vale of Clyde 2-3 Ardrossan Winton Rovers -16/+16   WoS Lg. Div. 3
31/12/2022 Vale of Leven 0-0 Lugar Boswell Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 3
30/12/2022 Banks o' Dee 1-4 Brechin City -19/+19   Highland Lg.
30/12/2022 Fraserburgh 2-2 Formartine United -6/+6   Highland Lg.
30/12/2022 Lossiemouth 0-0 Forres Mechanics +2/-2   Highland Lg.
30/12/2022 Turriff United 3-2 Inverurie Loco Works +12/-12   Highland Lg.
30/12/2022 Celtic U20 5-2 Rangers U20 +19/-19   Lowland Lg.
30/12/2022 Cumbernauld Colts 2-0 East Kilbride +22/-22   Lowland Lg.
30/12/2022 Cumnock Juniors 2-4 Darvel -9/+9   WoS Lg. Premier
30/12/2022 Glenafton Athletic 0-1 Largs Thistle -12/+12   WoS Lg. Premier
30/12/2022 Troon 2-2 Petershill -8/+8   WoS Lg. Premier
30/12/2022 Dunbar United 1-0 Preston Athletic -2/+2   EoS Lg. Div. 1
30/12/2022 Rosyth 1-1 Lochore Welfare -4/+4   EoS Lg. Div. 1
30/12/2022 Saint Cadoc's Youth Club 2-1 Shotts Bon Accord -1/+1   WoS Lg. Div. 1
30/12/2022 Syngenta 4-3 Whitburn +6/-6   EoS Lg. Div. 2
30/12/2022 Bo'ness Athletic 5-1 Edinburgh College +5/-5   EoS Lg. Div. 3
29/12/2022 Kilwinning Rangers 4-2 Irvine Meadow +9/-9   WoS Lg. Premier
28/12/2022 Dundee United 3-0 Ross County +14/-14   Scottish Premier
28/12/2022 Hibernian 0-4 Celtic -14/+14   Scottish Premier
28/12/2022 Kilmarnock 2-1 Aberdeen +7/-7   Scottish Premier
28/12/2022 Livingston 1-1 Saint Mirren -3/+3   Scottish Premier
28/12/2022 Rangers 3-0 Motherwell +5/-5   Scottish Premier
28/12/2022 Saint Johnstone 2-3 Heart of Midlothian -8/+8   Scottish Premier
26/12/2022 University of Stirling 3-1 Berwick Rangers +2/-2   Lowland Lg.
24/12/2022 Celtic 4-1 Saint Johnstone +3/-3   Scottish Premier
24/12/2022 Dundee United 2-2 Heart of Midlothian -1/+1   Scottish Premier
24/12/2022 Hibernian 4-0 Livingston +22/-22   Scottish Premier
24/12/2022 Saint Mirren 3-1 Aberdeen +15/-15   Scottish Premier
24/12/2022 Edinburgh 4-0 Peterhead +9/-9   Scottish Lg. 1
24/12/2022 Kelty Hearts 1-2 Dunfermline Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
24/12/2022 Dumbarton 2-0 East Fife +5/-5   Scottish Lg. 2
23/12/2022 Motherwell 2-2 Kilmarnock -5/+5   Scottish Premier
23/12/2022 Ross County 0-1 Rangers +1/-1   Scottish Premier
23/12/2022 Arbroath 1-4 Queen's Park -19/+19   Scottish Champ.
23/12/2022 Ayr United 0-2 Dundee -13/+13   Scottish Champ.
23/12/2022 Cove Rangers 2-0 Hamilton Academical +8/-8   Scottish Champ.
23/12/2022 Partick Thistle 5-1 Inverness Caledonian Thistle +19/-19   Scottish Champ.
23/12/2022 Raith Rovers 2-2 Greenock Morton -1/+1   Scottish Champ.
23/12/2022 Clyde 2-2 Alloa Athletic +3/-3   Scottish Lg. 1
23/12/2022 Falkirk 5-2 Queen of the South +17/-17   Scottish Lg. 1
23/12/2022 Montrose 2-4 Airdrieonians -16/+16   Scottish Lg. 1
23/12/2022 Annan Athletic 5-1 Albion Rovers +17/-17   Scottish Lg. 2
23/12/2022 Bonnyrigg Rose 3-2 Stranraer +3/-3   Scottish Lg. 2
23/12/2022 Elgin City 1-2 Stirling Albion -7/+7   Scottish Lg. 2
23/12/2022 Brechin City 4-4 Banks o' Dee -7/+7   Highland Lg.
23/12/2022 Deveronvale 1-2 Buckie Thistle +7/-7   Highland Lg.
23/12/2022 Formartine United 0-1 Fraserburgh -7/+7   Highland Lg.
23/12/2022 Forres Mechanics 1-0 Lossiemouth -3/+3   Highland Lg.
23/12/2022 Open Goal Broomhill 0-2 East Stirlingshire -26/+26   Lowland Lg.
23/12/2022 Gala Fairydean Rovers 1-3 Spartans -10/+10   Lowland Lg.
22/12/2022 Tranent Juniors 8-0 Edinburgh University +8/-8   Lowland Lg.
21/12/2022 Celtic 2-1 Livingston -7/+7   Scottish Premier
21/12/2022 Rangers U20 2-3 Heart of Midlothian U20 -16/+16   Lowland Lg.
21/12/2022 Penicuik Athletic 4-0 Vale of Leithen ±0/±0   EoS Lg. Premier
21/12/2022 Tynecastle 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale +6/-6   EoS Lg. Premier
20/12/2022 Aberdeen 2-3 Rangers -4/+4   Scottish Premier
20/12/2022 Bo'ness United 3-1 Cowdenbeath +6/-6   Lowland Lg.
20/12/2022 Leith Athletic 2-2 Coldstream -6/+6   EoS Lg. Div. 1
20/12/2022 Penicuik Athletic U20 p 2-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +4/-4   Lowland Dev. KO Cup (East)
17/12/2022 Aberdeen 0-1 Celtic ±0/±0   Scottish Premier
17/12/2022 Heart of Midlothian 3-1 Kilmarnock +4/-4   Scottish Premier
17/12/2022 Ross County 1-2 Saint Johnstone -9/+9   Scottish Premier
17/12/2022 Partick Thistle 3-2 Ayr United +6/-6   Scottish Champ.
17/12/2022 Raith Rovers 1-1 Arbroath -5/+5   Scottish Champ.
17/12/2022 Edinburgh 2-2 Montrose -3/+3   Scottish Lg. 1
17/12/2022 Queen of the South 1-2 Kelty Hearts -15/+15   Scottish Lg. 1
17/12/2022 Rosyth 0-0 Dunipace +4/-4   EoS Lg. Div. 1
17/12/2022 Rossvale 2-0 Neilston +16/-16   WoS Lg. Div. 1
17/12/2022 Heriot-Watt University 3-0 Lochgelly Albert -1/+1   EoS Lg. Div. 2
17/12/2022 Glenvale 3-1 BSC Glasgow +12/-12   WoS Lg. Div. 4
16/12/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-3 Musselburgh Athletic -7/+7   EoS Lg. Premier
16/12/2022 Leith Athletic 2-2 Preston Athletic -2/+2   EoS Lg. Div. 1
16/12/2022 Kilwinning Rangers U20 2-3 Benburb U20 +1/-1 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
15/12/2022 Rangers 3-2 Hibernian -5/+5   Scottish Premier
10/12/2022 Elgin City 0-0 p Clyde -4/+4 Scottish Ch'lge Cup
10/12/2022 Hamilton Academical 2-0 Inverness Caledonian Thistle +13/-13 Scottish Ch'lge Cup
10/12/2022 Kelty Hearts p 1-1 Linfield {NIR} ±0/±0 Scottish Ch'lge Cup
10/12/2022 Queen's Park 2-0 Montrose +1/-1 Scottish Ch'lge Cup
10/12/2022 Raith Rovers p 1-1 Greenock Morton -1/+1 Scottish Ch'lge Cup
10/12/2022 East Fife 0-0 Bonnyrigg Rose -3/+3   Scottish Lg. 2
10/12/2022 Stenhousemuir 1-2 Forfar Athletic -13/+13   Scottish Lg. 2
10/12/2022 Brechin City 7-1 Deveronvale +3/-3   Highland Lg.
10/12/2022 Forres Mechanics 1-1 Inverurie Loco Works +1/-1   Highland Lg.
10/12/2022 Nairn County 1-1 Formartine United +5/-5   Highland Lg.
10/12/2022 East Kilbride 4-2 Caledonian Braves +3/-3   Lowland Lg.
10/12/2022 East Stirlingshire 1-3 Civil Service Strollers -12/+12   Lowland Lg.
10/12/2022 Broughty Athletic 4-1 Carnoustie Panmure +20/-20   Midlands Lg.
10/12/2022 Lochee Harp 7-0 Forfar West End +35/-35   Midlands Lg.
10/12/2022 Halkirk United 1-4 Loch Ness -18/+18   North Caledonian Lg.
10/12/2022 Orkney 0-2 Thurso -27/+27   North Caledonian Lg.
10/12/2022 Saint Duthus 9-1 Alness United +28/-28   North Caledonian Lg.
10/12/2022 Montrose Roselea 1-2 Rothie Rovers -11/+11   Inter-Regional Cup
10/12/2022 Cumnock Juniors 1-1 p Craigmark Burntonians -11/+11   WoS Lg. Cup
10/12/2022 Renfrew 1-3 Rutherglen Glencairn -16/+16   WoS Lg. Cup
10/12/2022 Dunbar United 4-1 Leith Athletic +8/-8   EoS Lg. Div. 1
10/12/2022 Preston Athletic 0-4 Newtongrange Star -28/+28   EoS Lg. Div. 1
10/12/2022 Rosyth 2-1 Luncarty +13/-13   EoS Lg. Div. 1
10/12/2022 Burghead Thistle 1-1 Aberdeen University -3/+3   North Junior Champ.
10/12/2022 Deveronside 2-5 Longside -19/+19   North Junior Champ.
10/12/2022 New Elgin Juniors 1-0 Cruden Bay +12/-12   North Junior Champ.
10/12/2022 Glasgow University 5-0 Ardeer Thistle +22/-22   WoS Lg. Div. 2
10/12/2022 Bo'ness Athletic 11-1 Livingston United +11/-11   EoS Lg. Div. 3
10/12/2022 Port Glasgow 4-2 Newmains United +1/-1   WoS Lg. Div. 3
09/12/2022 Alloa Athletic 2-4 Queen of the South -18/+18 Scottish Ch'lge Cup
09/12/2022 Arbroath 1-5 Dunfermline Athletic -31/+31 Scottish Ch'lge Cup
09/12/2022 Edinburgh U20 0-2 Cumbernauld Colts U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
09/12/2022 Kelty Hearts U20 1-2 East Fife U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. A
09/12/2022 Spartans U20 5-0 Civil Service Strollers U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
09/12/2022 Stirling Albion U20 1-2 Alloa Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
09/12/2022 Edinburgh University U20 4-1 Heriot-Watt University U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. B
09/12/2022 Jeanfield Swifts U20 3-2 Pumpherston U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
09/12/2022 Arniston Rangers U20 1-8 Penicuik Athletic U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
09/12/2022 Edinburgh College U20 4-1 West Calder United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
09/12/2022 Musselburgh Athletic U20 5-1 Leith Athletic U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. C
09/12/2022 Rosyth U20 2-10 Hill of Beath Hawthorn U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
09/12/2022 Whitburn U20 1-1 Fauldhouse United U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
09/12/2022 Edinburgh South U20 5-1 Craigroyston U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. D
09/12/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 1-3 Dundonald Bluebell U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. D
09/12/2022 Preston Athletic U20 3-3 Newtongrange Star U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
09/12/2022 Thornton Hibs U20 0-4 Sauchie Juniors U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
09/12/2022 Maryhill U20 2-2 Ashfield U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. E
09/12/2022 Saint Anthony's U20 7-0 Glenvale U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
08/12/2022 Falkirk 0-3 Dundee -15/+15 Scottish Ch'lge Cup
07/12/2022 Bo'ness United 2-1 Edinburgh University -7/+7   Lowland Lg.
07/12/2022 Open Goal Broomhill 3-0 Cowdenbeath +13/-13   Lowland Lg.
07/12/2022 East Stirlingshire 0-2 University of Stirling -6/+6   Lowland Lg.
07/12/2022 Gretna 0-1 Caledonian Braves ±0/±0   Lowland Lg.
07/12/2022 Heart of Midlothian U20 0-0 Spartans -2/+2   Lowland Lg.
07/12/2022 Cumnock Juniors 3-3 Glenafton Athletic -4/+4   WoS Lg. Premier
07/12/2022 Petershill 3-3 Irvine Meadow +3/-3   WoS Lg. Premier
07/12/2022 Gartcairn 5-2 Bonnyton Thistle +4/-4   WoS Lg. Div. 1
07/12/2022 Saint Cadoc's Youth Club 3-0 Johnstone Burgh +8/-8   WoS Lg. Div. 1
07/12/2022 Yoker Athletic 3-1 Saint Anthony's +8/-8   WoS Lg. Div. 2
06/12/2022 Dundee Reserves 1-1 Hamilton Academical Reserves +1/-1   SPFL Reserve Lg.
06/12/2022 Celtic U20 1-3 Berwick Rangers -29/+29   Lowland Lg.
06/12/2022 Rangers U20 0-0 East Kilbride -5/+5   Lowland Lg.
06/12/2022 Tranent Juniors 2-1 Cumbernauld Colts -5/+5   Lowland Lg.
06/12/2022 Formartine United 2-2 p Aberdeen Reserves +3/-3 Aberdeenshire Shield
05/12/2022 Deveronvale U20 0-4 Turriff United U20 -12/+12   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/12/2022 Hermes U20 3-6 Dyce U20 -4/+4   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/12/2022 Inverurie Loco Works U20 5-3 Huntly U20 -1/+1   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/12/2022 Keith U20 3-2 Stonehaven U20 +2/-2   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/12/2022 Arbroath 1-1 Greenock Morton ±0/±0   Scottish Champ.
03/12/2022 Ayr United 2-0 Raith Rovers +9/-9   Scottish Champ.
03/12/2022 Cove Rangers 1-1 Partick Thistle -3/+3   Scottish Champ.
03/12/2022 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Dundee -5/+5   Scottish Champ.
03/12/2022 Queen's Park 4-0 Hamilton Academical +16/-16   Scottish Champ.
03/12/2022 Clyde 0-2 Edinburgh -14/+14   Scottish Lg. 1
03/12/2022 Dunfermline Athletic 1-1 Queen of the South -5/+5   Scottish Lg. 1
03/12/2022 Falkirk 1-1 Airdrieonians -4/+4   Scottish Lg. 1
03/12/2022 Kelty Hearts 3-0 Peterhead +7/-7   Scottish Lg. 1
03/12/2022 Montrose 0-0 Alloa Athletic -1/+1   Scottish Lg. 1
03/12/2022 Bonnyrigg Rose 1-1 Dumbarton +1/-1   Scottish Lg. 2
03/12/2022 East Fife 1-3 Annan Athletic -19/+19   Scottish Lg. 2
03/12/2022 Elgin City 2-1 Stenhousemuir +3/-3   Scottish Lg. 2
03/12/2022 Forfar Athletic 1-0 Albion Rovers +4/-4   Scottish Lg. 2
03/12/2022 Stranraer 3-1 Stirling Albion +17/-17   Scottish Lg. 2
03/12/2022 Huntly 5-2 Wick Academy +10/-10   Highland Lg.
03/12/2022 Keith 2-2 Fraserburgh +10/-10   Highland Lg.
03/12/2022 Strathspey Thistle 0-7 Rothes -13/+13   Highland Lg.
03/12/2022 Berwick Rangers 4-0 Dalbeattie Star +9/-9   Lowland Lg.
03/12/2022 Bo'ness United 0-4 Rangers U20 -24/+24   Lowland Lg.
03/12/2022 Caledonian Braves 1-1 East Stirlingshire -8/+8   Lowland Lg.
03/12/2022 Celtic U20 5-0 Edinburgh University +3/-3   Lowland Lg.
03/12/2022 Cumbernauld Colts 1-1 Spartans +3/-3   Lowland Lg.
03/12/2022 Gala Fairydean Rovers 4-5 East Kilbride ±0/±0   Lowland Lg.
03/12/2022 Gretna 1-0 Cowdenbeath +13/-13   Lowland Lg.
03/12/2022 Tranent Juniors 3-2 Heart of Midlothian U20 ±0/±0   Lowland Lg.
03/12/2022 Banks o' Dee 3-2 Forres Mechanics -5/+5 Highland Lg. Cup
03/12/2022 Formartine United 1-3 Buckie Thistle -12/+12 Highland Lg. Cup
03/12/2022 Lossiemouth 0-2 Brechin City +3/-3 Highland Lg. Cup
03/12/2022 Turriff United 0-1 Inverurie Loco Works -1/+1 Highland Lg. Cup
03/12/2022 Blackburn United 0-1 Sauchie Juniors -1/+1   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Dundonald Bluebell 1-2 Hill of Beath Hawthorn -10/+10   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-2 Linlithgow Rose +26/-26   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-0 Crossgates Primrose +10/-10   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Jeanfield Swifts 7-0 Oakley United +13/-13   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Penicuik Athletic 1-1 Musselburgh Athletic -4/+4   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Tynecastle 1-1 Broxburn Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Vale of Leithen 1-3 Haddington Athletic ±0/±0   EoS Lg. Premier
03/12/2022 Blairgowrie 1-1 Letham +2/-2   Midlands Lg.
03/12/2022 Downfield 2-1 Lochee Harp -8/+8   Midlands Lg.
03/12/2022 Dundee Violet 3-2 Forfar West End +2/-2   Midlands Lg.
03/12/2022 Forfar United 1-3 Arbroath Victoria -5/+5   Midlands Lg.
03/12/2022 Kirriemuir Thistle 4-1 Coupar Angus ±0/±0   Midlands Lg.
03/12/2022 Lochee United 3-1 Dundee North End +5/-5   Midlands Lg.
03/12/2022 Alness United 4-3 Nairn County Reserves -6/+6   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Clachnacuddin Reserves 6-0 Bonar Bridge +7/-7   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Fort William 6-0 Thurso +11/-11   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Invergordon 1-3 Loch Ness -20/+20   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Inverness Athletic 1-2 Orkney -4/+4   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Saint Duthus 1-0 Golspie Sutherland ±0/±0   North Caledonian Lg.
03/12/2022 Nairn Saint Ninian 1-0 Maud +1/-1   North Junior Premier
03/12/2022 Stoneywood Parkvale 3-3 Ellon United -5/+5   North Junior Premier
03/12/2022 Lochar Thistle 2-0 Newton Stewart +18/-18   SoS Lg.
03/12/2022 Lochmaben 1-0 Caledonian Braves Reserves +7/-7   SoS Lg.
03/12/2022 Nithsdale Wanderers 1-3 Mid Annandale -11/+11   SoS Lg.
03/12/2022 Saint Cuthbert Wanderers 0-6 Abbey Vale -33/+33   SoS Lg.
03/12/2022 Stranraer Reserves 0-2 Creetown -17/+17   SoS Lg.
03/12/2022 Wigtown & Bladnoch 0-4 Upper Annandale -14/+14   SoS Lg.
03/12/2022 Beith Juniors 4-1 Largs Thistle +14/-14   WoS Lg. Premier
03/12/2022 Cambuslang Rangers 0-1 Pollok -8/+8   WoS Lg. Premier
03/12/2022 Clydebank 5-1 Kilwinning Rangers +19/-19   WoS Lg. Premier
03/12/2022 Petershill 2-0 Kirkintilloch Rob Roy +22/-22   WoS Lg. Premier
03/12/2022 Broughty Athletic 4-2 Tayport +1/-1   Inter-Regional Cup
03/12/2022 Scone Thistle 0-3 Brechin Victoria -20/+20 Midlands Lg. Cup
03/12/2022 Aberdeen University 4-1 Banks o' Dee Juniors +30/-30 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Colony Park Juniors 0-5 Bridge of Don Thistle -16/+16 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Culter 1-0 Fraserburgh United -9/+9 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Montrose Roselea 2-1 Dyce +6/-6 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Newmachar United 4-0 Dufftown +19/-19 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Rothie Rovers 2-1 Islavale -8/+8 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Sunnybank 1-7 Hermes -19/+19 North Junior Regional Cup
03/12/2022 Bellshill Athletic p 2-2 Kilbirnie Ladeside +9/-9 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Carnoustie Panmure 1-3 Glenafton Athletic -18/+18 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Cumnock Juniors p 1-1 Auchinleck Talbot +2/-2 Scottish Junior Cup
03/12/2022 East Craigie p 1-1 Saint Roch's -4/+4 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Gartcairn 1-2 Rutherglen Glencairn -10/+10 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Hurlford United 1-0 Troon +1/-1 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Larkhall Thistle p 1-1 East End -3/+3 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Shotts Bon Accord p 2-2 Arthurlie ±0/±0 Scottish Junior Cup
03/12/2022 Saint Cadoc's Youth Club 0-0 p Renfrew -7/+7 Strathclyde Cup
03/12/2022 Thorn Athletic 0-2 Whitletts Victoria -11/+11 Strathclyde Cup
03/12/2022 Burntisland Shipyard 0-0 Glenrothes +1/-1   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Coldstream 2-1 Dunipace +14/-14   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Kinnoull 3-0 Rosyth +10/-10   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Kirkcaldy & Dysart 3-2 Kennoway Star Hearts -6/+6   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Leith Athletic 3-2 Camelon Juniors +6/-6   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Newtongrange Star 1-3 Dunbar United -20/+20   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Whitehill Welfare 1-3 Preston Athletic -14/+14   EoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Deveronside 1-2 Burghead Thistle -9/+9   North Junior Champ.
03/12/2022 Forres Thistle 1-0 Longside -1/+1   North Junior Champ.
03/12/2022 Lossiemouth United 2-3 Glentanar -1/+1   North Junior Champ.
03/12/2022 New Elgin Juniors 1-3 Buchanhaven Hearts -4/+4   North Junior Champ.
03/12/2022 Bonnyton Thistle 2-1 Neilston +13/-13   WoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Cumbernauld United 2-2 Blantyre Victoria -5/+5   WoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Thorniewood United 1-2 Johnstone Burgh -11/+11   WoS Lg. Div. 1
03/12/2022 Arniston Rangers 3-3 University of Stirling Reserves -1/+1   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Craigroyston 0-2 Edinburgh South -8/+8   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Edinburgh United 1-7 Heriot-Watt University -20/+20   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Hawick Royal Albert 0-0 Thornton Hibs +10/-10   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Ormiston Primrose 2-2 Easthouses Lily Miners Welfare ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Peebles Rovers 0-1 Dalkeith Thistle -6/+6   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Saint Andrews United 3-0 Tweedmouth Rangers +9/-9   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Syngenta 6-3 Lochgelly Albert -3/+3   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Whitburn 6-1 Newburgh Juniors +1/-1   EoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Ardeer Thistle 0-2 Muirkirk Juniors -17/+17   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Ashfield 1-4 Yoker Athletic -34/+34   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Forth Wanderers 2-1 Craigmark Burntonians +6/-6   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Greenock Juniors 3-1 Glasgow United +8/-8   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Maryhill 1-2 Glasgow Perthshire -10/+10   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Maybole Juniors 5-3 Glasgow University +3/-3   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Wishaw 2-3 Kilsyth Rangers -11/+11   WoS Lg. Div. 2
03/12/2022 Edinburgh College 3-4 Bo'ness Athletic +3/-3   EoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Fauldhouse United 1-1 Pumpherston -7/+7   EoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Livingston United 3-0 Harthill Royal +3/-3   EoS Lg. Div. 3
03/12/2022 West Calder United 7-0 Stoneyburn +29/-29   EoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Carluke Rovers 3-4 Girvan -9/+9   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Finnart 2-2 Vale of Leven -6/+6   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Irvine Victoria 4-0 Dalry Thistle +18/-18   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Lesmahagow 1-0 Kello Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Lugar Boswell Thistle 0-6 Vale of Clyde -9/+9   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Newmains United 0-2 Lanark United -5/+5   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Royal Albert 1-2 East Kilbride Thistle -1/+1   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 Saltcoats Victoria 2-1 Port Glasgow +16/-16   WoS Lg. Div. 3
03/12/2022 BSC Glasgow 0-1 Harmony Row -6/+6   WoS Lg. Div. 4
03/12/2022 Easterhouse Football Academy 3-1 Glenvale +5/-5   WoS Lg. Div. 4
03/12/2022 Eglinton 1-2 Kilsyth Athletic +4/-4   WoS Lg. Div. 4
03/12/2022 Threave Rovers 9-1 Rossvale Academy +9/-9   WoS Lg. Div. 4
03/12/2022 West Park United 8-3 Campbeltown Pupils +4/-4   WoS Lg. Div. 4
02/12/2022 Open Goal Broomhill 4-1 Civil Service Strollers +18/-18   Lowland Lg.
02/12/2022 Irvine Meadow 1-2 Darvel -1/+1   WoS Lg. Premier
02/12/2022 Albion Rovers U20 1-5 Cumbernauld Colts U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 Open Goal Broomhill U20 4-1 Stirling Albion U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 East Fife U20 1-1 Alloa Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 Edinburgh U20 1-1 Bonnyrigg Rose U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 Spartans U20 8-3 East Kilbride U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 University of Stirling U20 11-1 Civil Service Strollers U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
02/12/2022 Dalkeith Thistle U20 0-7 Blackburn United U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Dunipace U20 2-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Edinburgh University U20 4-0 Oakley United U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Heriot-Watt University U20 3-1 Armadale Thistle U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Pumpherston U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Saint Andrews United U20 1-2 Bo'ness United U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. B
02/12/2022 Edinburgh College U20 2-1 Hill of Beath Hawthorn U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 Haddington Athletic U20 2-1 Syngenta U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 Penicuik Athletic U20 2-2 Camelon Juniors U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 Rosyth U20 2-8 Fauldhouse United U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 West Calder United U20 0-12 Musselburgh Athletic U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 Whitburn U20 5-1 Dunbar United U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
02/12/2022 Edinburgh South U20 0-2 Dundonald Bluebell U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
02/12/2022 Linlithgow Rose U20 2-3 Glenrothes U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
02/12/2022 Preston Athletic U20 2-5 Sauchie Juniors U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. D
02/12/2022 Thornton Hibs U20 0-3 Tynecastle U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
02/12/2022 Clydebank U20 6-2 Ashfield U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
02/12/2022 Johnstone Burgh U20 5-2 Glenvale U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
02/12/2022 Rossvale Academy U20 0-2 Kilwinning Rangers U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
02/12/2022 Saint Roch's U20 2-2 Yoker Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
02/12/2022 Vale of Leven U20 4-1 Bonnyton Thistle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. E
02/12/2022 Benburb U20 3-0 Arthurlie U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Darvel U20 1-2 Saint Cadoc's Youth Club U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Irvine Meadow U20 4-1 Dalry Thistle U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Maybole Juniors U20 0-11 Auchinleck Talbot U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Neilston U20 7-3 Troon U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Whitletts Victoria U20 3-1 Ardeer Thistle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
02/12/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 2-3 East Kilbride Thistle U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Lanark United U20 2-5 Easterhouse Football Academy U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Newmains United U20 6-2 Lochar Thistle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Royal Albert U20 0-9 Gartcairn U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Shotts Bon Accord U20 1-3 Forth Wanderers U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Wishaw U20 7-1 Bellshill Athletic U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. G
02/12/2022 Rossvale 0-1 Drumchapel United ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
02/12/2022 Armadale Thistle 5-1 Bathgate Thistle +4/-4   EoS Lg. Div. 3