SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
OCTOBER 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/10/2021 Motherwell 1-6 Rangers -20/+20   Scottish Premier
30/10/2021 Aberdeen 2-1 Heart of Midlothian +8/-8   Scottish Premier
30/10/2021 Celtic 0-0 Livingston -9/+9   Scottish Premier
30/10/2021 Dundee United 0-1 Saint Johnstone -10/+10   Scottish Premier
30/10/2021 Saint Mirren 0-1 Dundee -15/+15   Scottish Premier
30/10/2021 Albion Rovers 1-0 Brora Rangers +5/-5   Scottish FA Cup
30/10/2021 Elgin City 1-2 Clydebank -8/+8   Scottish FA Cup
30/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Dunbar United +3/-3   Scottish FA Cup
30/10/2021 Rothes 0-1 Dalbeattie Star -17/+17   Scottish FA Cup
30/10/2021 Arbroath 4-2 Dunfermline Athletic +5/-5   Scottish Champ.
30/10/2021 Greenock Morton 1-1 Hamilton Academical -5/+5   Scottish Champ.
30/10/2021 Kilmarnock 4-0 Queen of the South +14/-14   Scottish Champ.
30/10/2021 Partick Thistle 0-0 Inverness Caledonian Thistle -3/+3   Scottish Champ.
30/10/2021 Raith Rovers 2-1 Ayr United ±0/±0   Scottish Champ.
30/10/2021 Alloa Athletic 2-1 Airdrieonians +6/-6   Scottish Lg. 1
30/10/2021 Clyde 1-3 Falkirk -14/+14   Scottish Lg. 1
30/10/2021 Cove Rangers 3-3 Queen's Park -3/+3   Scottish Lg. 1
30/10/2021 East Fife 2-1 Dumbarton +4/-4   Scottish Lg. 1
30/10/2021 Peterhead 0-0 Montrose ±0/±0   Scottish Lg. 1
30/10/2021 Annan Athletic 1-0 Cowdenbeath -2/+2   Scottish Lg. 2
30/10/2021 Kelty Hearts 1-1 Stirling Albion -6/+6   Scottish Lg. 2
30/10/2021 Stranraer 2-3 Forfar Athletic -7/+7   Scottish Lg. 2
30/10/2021 Brechin City 7-3 Strathspey Thistle +2/-2   Highland Lg.
30/10/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Huntly -5/+5   Highland Lg.
30/10/2021 Nairn County 1-1 Clachnacuddin -7/+7   Highland Lg.
30/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Civil Service Strollers +7/-7   Lowland Lg.
30/10/2021 Caledonian Braves 1-1 Spartans +1/-1   Lowland Lg.
30/10/2021 Celtic U20 2-2 Cumbernauld Colts -10/+10   Lowland Lg.
30/10/2021 East Stirlingshire 0-1 Gala Fairydean Rovers -12/+12   Lowland Lg.
30/10/2021 Edinburgh University 4-4 East Kilbride +10/-10   Lowland Lg.
30/10/2021 Gretna 1-1 Vale of Leithen -11/+11   Lowland Lg.
30/10/2021 Rangers U20 1-0 Berwick Rangers -5/+5   Lowland Lg.
30/10/2021 University of Stirling 2-3 Broomhill -6/+6   Lowland Lg.
30/10/2021 Linlithgow Rose 2-0 Jeanfield Swifts +10/-10   EoS Lg. Premier
30/10/2021 Musselburgh Athletic 3-1 Broxburn Athletic +10/-10   EoS Lg. Premier
30/10/2021 Sauchie Juniors 1-2 Camelon Juniors -16/+16   EoS Lg. Premier
30/10/2021 Tranent Juniors 0-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -21/+21   EoS Lg. Premier
30/10/2021 Tynecastle 1-3 Newtongrange Star -26/+26   EoS Lg. Premier
30/10/2021 Broughty Athletic 13-0 Kirriemuir Thistle +21/-21   Midlands Lg.
30/10/2021 Scone Thistle 3-3 Blairgowrie +6/-6   Midlands Lg.
30/10/2021 Tayport 2-1 Lochee Harp -6/+6   Midlands Lg.
30/10/2021 Alness United 2-2 Golspie Sutherland +4/-4   North Caledonian Lg.
30/10/2021 Nairn County Reserves 2-3 Bonar Bridge -22/+22   North Caledonian Lg.
30/10/2021 Thurso 1-2 Invergordon -6/+6   North Caledonian Lg.
30/10/2021 Deveronside 1-3 Colony Park Juniors -12/+12   North Junior Superlg.
30/10/2021 Dyce Juniors 2-0 Bridge of Don Thistle +12/-12   North Junior Superlg.
30/10/2021 Hermes 3-0 East End +6/-6   North Junior Superlg.
30/10/2021 Maud 2-3 Montrose Roselea +1/-1   North Junior Superlg.
30/10/2021 Nairn Saint Ninian 1-2 Culter ±0/±0   North Junior Superlg.
30/10/2021 Lochar Thistle 3-2 Threave Rovers +18/-18   SoS Lg.
30/10/2021 Newton Stewart 3-3 Caledonian Braves Reserves -5/+5   SoS Lg.
30/10/2021 Nithsdale Wanderers 1-1 Wigtown & Bladnoch -12/+12   SoS Lg.
30/10/2021 Beith Juniors 3-2 Cumbernauld United -3/+3   WoS Lg. Premier
30/10/2021 Bonnyton Thistle 0-1 Irvine Meadow +5/-5   WoS Lg. Premier
30/10/2021 Rossvale 1-2 Largs Thistle -8/+8   WoS Lg. Premier
30/10/2021 Kilbirnie Ladeside 0-2 Pollok -3/+3   WoS Lg. Premier
30/10/2021 Glenafton Athletic 1-0 Gartcairn -1/+1   WoS Lg. Cup
30/10/2021 Hurlford United p 1-1 Vale of Leven -14/+14   WoS Lg. Cup
30/10/2021 Renfrew 1-0 Johnstone Burgh ±0/±0   WoS Lg. Cup
30/10/2021 Troon 3-4 Ardeer Thistle -23/+23   WoS Lg. Cup
30/10/2021 Haddington Athletic 2-1 Thornton Hibs -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Leith Athletic 3-2 Kennoway Star Hearts -5/+5   EoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Saint Andrews United 2-5 Rosyth -14/+14   EoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Tweedmouth Rangers 0-3 Dunipace -1/+1   EoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Edinburgh South 1-6 Glenrothes -27/+27   EoS Lg. Div. 1B
30/10/2021 Buchanhaven Hearts 1-4 Fraserburgh United -23/+23   North Junior 1st Div.
30/10/2021 Sunnybank 2-2 Stoneywood Parkvale +2/-2   North Junior 1st Div.
30/10/2021 Maybole Juniors 6-0 Lesmahagow +33/-33   WoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Saltcoats Victoria 1-4 Bellshill Athletic -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
30/10/2021 Newmains United 0-2 Royal Albert -17/+17   WoS Lg. Div. 1B
30/10/2021 Neilston 1-2 Saint Roch's -12/+12   WoS Lg. Div. 1C
30/10/2021 Saint Anthony's 1-3 Petershill -1/+1   WoS Lg. Div. 1C
30/10/2021 Yoker Athletic 1-2 Drumchapel United +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
30/10/2021 Edinburgh College 3-0 Bathgate Thistle +23/-23   EoS Lg. Div. 2X
30/10/2021 New Elgin Juniors 0-4 Burghead Thistle -15/+15   North Junior 2nd Div.
30/10/2021 Rothie Rovers 2-2 Forres Thistle -11/+11   North Junior 2nd Div.
30/10/2021 Whitehills 5-5 Glentanar +1/-1   North Junior 2nd Div.
30/10/2021 BSC Glasgow 1-0 Saint Peter's +15/-15   WoS Lg. Div. 4
30/10/2021 Harmony Row 0-2 Finnart -16/+16   WoS Lg. Div. 4
29/10/2021 Forfar West End 0-3 East Craigie -7/+7   Midlands Lg.
29/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 0-3 Spartans U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. A
29/10/2021 Bonnyton Thistle U20 1-3 Kelty Hearts U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. A
29/10/2021 Caledonian Braves U20 0-2 Broomhill U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. A
29/10/2021 Preston Athletic U20 2-0 Edinburgh University U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
29/10/2021 Mid Annandale U20 1-3 East Kilbride Thistle U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
29/10/2021 Saint Roch's U20 1-3 Kirkintilloch Rob Roy U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
29/10/2021 Benburb U20 3-4 Pollok U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. E
29/10/2021 Neilston U20 1-3 Whitletts Victoria U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. F
29/10/2021 Port Glasgow U20 1-4 Beith Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
29/10/2021 Alloa Athletic U20 1-3 Edinburgh City U20 -16/+16   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Cumbernauld Colts U20 4-0 Livingston United U20 -1/+1   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 East Kilbride U20 2-3 University of Stirling U20 -12/+12   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Edinburgh College U20 1-4 Gala Fairydean Rovers U20 -12/+12   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Heriot-Watt University U20 2-0 Kennoway Star Hearts U20 +7/-7   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 3-0 Fauldhouse United U20 +3/-3   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Oakley United U20 2-3 Blackburn United U20 -6/+6   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Penicuik Athletic U20 3-0 Dalkeith Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Stirling Albion U20 2-4 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -13/+13   Lowland Dev. KO Cup (East)
29/10/2021 Auchinleck Talbot U20 2-1 Irvine Meadow U20 +4/-4   Lowland Dev. KO Cup (West)
29/10/2021 Drumchapel United U20 11-2 Bellshill Athletic U20 +13/-13   Lowland Dev. KO Cup (West)
29/10/2021 Forth Wanderers U20 p 1-1 Yoker Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. KO Cup (West)
29/10/2021 Maryhill U20 0-3 Ashfield U20 -30/+30   Lowland Dev. KO Cup (West)
29/10/2021 Saint Peter's U20 0-0 p BSC Glasgow U20 -11/+11   Lowland Dev. KO Cup (West)
27/10/2021 Dundee 0-5 Ross County -41/+41   Scottish Premier
27/10/2021 Hibernian 1-3 Celtic -11/+11   Scottish Premier
27/10/2021 Livingston 1-1 Dundee United -2/+2   Scottish Premier
27/10/2021 Motherwell 2-2 Saint Mirren -2/+2   Scottish Premier
27/10/2021 Rangers 2-2 Aberdeen -10/+10   Scottish Premier
27/10/2021 Saint Johnstone 1-1 Heart of Midlothian -1/+1   Scottish Premier
27/10/2021 Alloa Athletic 2-3 Rangers U20 -15/+15 Scottish Ch'lge Cup
26/10/2021 Ayr United 0-1 Kilmarnock -6/+6   Scottish Champ.
26/10/2021 Dunfermline Athletic 1-1 Raith Rovers ±0/±0   Scottish Champ.
26/10/2021 Greenock Morton 0-0 Partick Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
26/10/2021 Hamilton Academical 1-0 Queen of the South +6/-6   Scottish Champ.
26/10/2021 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Arbroath -11/+11   Scottish Champ.
26/10/2021 Inverurie Loco Works 5-0 Dyce Juniors +11/-11 Aberdeenshire Shield
25/10/2021 Clydebank 1-1 Elgin City -5/+5   Scottish FA Cup
25/10/2021 Cumbernauld Colts 0-2 Celtic U20 -7/+7   Lowland Lg.
25/10/2021 Buckie Thistle U20 3-1 Huntly U20 +11/-11   Aberdeenshire Dev. Lg.
25/10/2021 Deveronvale U20 2-2 Keith U20 -2/+2   Aberdeenshire Dev. Lg.
25/10/2021 Formartine United U20 2-0 Fraserburgh U20 +17/-17   Aberdeenshire Dev. Lg.
25/10/2021 Stonehaven U20 2-2 Dyce Juniors U20 -2/+2   Aberdeenshire Dev. Lg.
25/10/2021 Clachnacuddin U20 9-2 Inverness Athletic U20 +8/-8   North of Scotland Dev. Lg.
24/10/2021 Saint Mirren 1-2 Rangers -1/+1   Scottish Premier
24/10/2021 Queen's Park 3-4 Alloa Athletic -13/+13   Scottish Champ.
23/10/2021 Aberdeen 1-0 Hibernian +7/-7   Scottish Premier
23/10/2021 Celtic 2-0 Saint Johnstone +2/-2   Scottish Premier
23/10/2021 Dundee United 2-1 Motherwell +1/-1   Scottish Premier
23/10/2021 Heart of Midlothian 1-1 Dundee -8/+8   Scottish Premier
23/10/2021 Ross County 2-3 Livingston -8/+8   Scottish Premier
23/10/2021 Annan Athletic 3-1 Jeanfield Swifts +7/-7   Scottish FA Cup
23/10/2021 Banks o' Dee 5-0 Nairn County +6/-6   Scottish FA Cup
23/10/2021 Berwick Rangers 1-2 Stirling Albion +2/-2   Scottish FA Cup
23/10/2021 Brechin City 2-1 Haddington Athletic -1/+1   Scottish FA Cup
23/10/2021 Broomhill 0-2 Tranent Juniors -11/+11   Scottish FA Cup
23/10/2021 Brora Rangers 0-0 Albion Rovers -5/+5   Scottish FA Cup
23/10/2021 Cowdenbeath 2-4 Civil Service Strollers -19/+19   Scottish FA Cup
23/10/2021 Dalbeattie Star 0-0 Rothes +4/-4   Scottish FA Cup
23/10/2021 Dunbar United 1-1 Lothian Thistle Hutchison Vale -3/+3   Scottish FA Cup
23/10/2021 East Kilbride 4-0 University of Stirling +8/-8   Scottish FA Cup
23/10/2021 East Stirlingshire 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic -18/+18   Scottish FA Cup
23/10/2021 Edinburgh City 2-1 Bo'ness United -4/+4   Scottish FA Cup
23/10/2021 Formartine United 0-2 Forfar Athletic -10/+10   Scottish FA Cup
23/10/2021 Kelty Hearts 4-1 Buckie Thistle +6/-6   Scottish FA Cup
23/10/2021 Preston Athletic 0-2 Auchinleck Talbot +3/-3   Scottish FA Cup
23/10/2021 Saint Cuthbert Wanderers 1-3 Gala Fairydean Rovers -1/+1   Scottish FA Cup
23/10/2021 Sauchie Juniors 2-1 Dunipace -3/+3   Scottish FA Cup
23/10/2021 Stenhousemuir 4-1 Huntly +2/-2   Scottish FA Cup
23/10/2021 Stranraer 0-1 Darvel -10/+10   Scottish FA Cup
23/10/2021 Arbroath 1-1 Ayr United -6/+6   Scottish Champ.
23/10/2021 Kilmarnock 2-1 Hamilton Academical -3/+3   Scottish Champ.
23/10/2021 Partick Thistle 0-0 Dunfermline Athletic -6/+6   Scottish Champ.
23/10/2021 Queen of the South 0-0 Greenock Morton -3/+3   Scottish Champ.
23/10/2021 Raith Rovers 1-1 Inverness Caledonian Thistle -2/+2   Scottish Champ.
23/10/2021 Airdrieonians 3-2 Dumbarton -3/+3   Scottish Lg. 1
23/10/2021 Cove Rangers 3-0 Clyde +9/-9   Scottish Lg. 1
23/10/2021 Montrose 4-1 East Fife +8/-8   Scottish Lg. 1
23/10/2021 Peterhead 0-0 Falkirk -3/+3   Scottish Lg. 1
23/10/2021 Deveronvale 6-0 Lossiemouth +21/-21   Highland Lg.
23/10/2021 Turriff United 3-2 Fort William -3/+3   Highland Lg.
23/10/2021 Edinburgh University 3-0 Vale of Leithen +3/-3   Lowland Lg.
23/10/2021 Rangers U20 3-1 Caledonian Braves ±0/±0   Lowland Lg.
23/10/2021 Blackburn United 1-2 Penicuik Athletic +2/-2   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Dalkeith Thistle 0-2 Linlithgow Rose +3/-3   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Edinburgh United 1-3 Syngenta -16/+16   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 5-0 Camelon Juniors +33/-33   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Kinnoull 2-0 Coldstream +4/-4   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Musselburgh Athletic 2-0 Kennoway Star Hearts -2/+2   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Newburgh Juniors 1-6 Broxburn Athletic -4/+4   EoS Qualifying Cup
23/10/2021 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Newtongrange Star -11/+11   EoS Lg. Premier
23/10/2021 Whitehill Welfare 3-2 Dundonald Bluebell +13/-13   EoS Lg. Premier
23/10/2021 Arbroath Victoria 2-1 Tayport +17/-17   Midlands Lg.
23/10/2021 Brechin Victoria 1-2 Blairgowrie -8/+8   Midlands Lg.
23/10/2021 Broughty Athletic 6-0 Dundee Violet +6/-6   Midlands Lg.
23/10/2021 Coupar Angus 1-1 Downfield +12/-12   Midlands Lg.
23/10/2021 Forfar West End 4-1 Scone Thistle +1/-1   Midlands Lg.
23/10/2021 Kirriemuir Thistle 4-2 Forfar United -4/+4   Midlands Lg.
23/10/2021 Lochee United 6-0 Letham +3/-3   Midlands Lg.
23/10/2021 Bonar Bridge 0-1 Orkney +9/-9   North Caledonian Lg.
23/10/2021 Golspie Sutherland 2-1 Invergordon ±0/±0   North Caledonian Lg.
23/10/2021 Inverness Athletic 1-4 Saint Duthus -13/+13   North Caledonian Lg.
23/10/2021 Bridge of Don Thistle 3-1 Maud -3/+3   North Junior Superlg.
23/10/2021 Ellon United 4-4 Deveronside -2/+2   North Junior Superlg.
23/10/2021 Hall Russell United 0-7 Culter -17/+17   North Junior Superlg.
23/10/2021 Nairn Saint Ninian 1-1 East End ±0/±0   North Junior Superlg.
23/10/2021 Abbey Vale 4-1 Upper Annandale +3/-3   SoS Lg.
23/10/2021 Creetown 2-0 Lochar Thistle +10/-10   SoS Lg.
23/10/2021 Lochmaben 3-1 Wigtown & Bladnoch +2/-2   SoS Lg.
23/10/2021 Newton Stewart 1-2 Mid Annandale -18/+18   SoS Lg.
23/10/2021 Nithsdale Wanderers 3-5 Caledonian Braves Reserves -26/+26   SoS Lg.
23/10/2021 Stranraer Reserves 4-1 Threave Rovers +25/-25   SoS Lg.
23/10/2021 Blantyre Victoria 0-3 Rutherglen Glencairn -23/+23   WoS Lg. Premier
23/10/2021 Bonnyton Thistle 1-3 Hurlford United ±0/±0   WoS Lg. Premier
23/10/2021 Glenafton Athletic 1-2 Rossvale -14/+14   WoS Lg. Premier
23/10/2021 Pollok 2-1 Troon -7/+7   WoS Lg. Premier
23/10/2021 Crossgates Primrose p 3-3 Bo'ness Athletic -6/+6 Alex Jack Cup
23/10/2021 Luncarty 1-2 Leith Athletic -5/+5 Alex Jack Cup
23/10/2021 Loch Ness 0-2 Thurso -20/+20 Football Times Cup
23/10/2021 Nairn County Reserves 0-4 Halkirk United -25/+25 Football Times Cup
23/10/2021 Lochee Harp 1-0 Dundee Saint James ±0/±0   Inter-Regional Cup
23/10/2021 Banchory Saint Ternan 1-3 Stoneywood Parkvale -14/+14   North Junior Lg. Cup
23/10/2021 Buchanhaven Hearts 0-2 Colony Park Juniors -16/+16   North Junior Lg. Cup
23/10/2021 Hermes 4-4 p Montrose Roselea -9/+9   North Junior Regional Cup
23/10/2021 Carnoustie Panmure 3-4 Kirkintilloch Rob Roy -11/+11   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Cumnock Juniors 1-1 p Largs Thistle -1/+1   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Dyce Juniors 4-2 West Calder United ±0/±0   Scottish Junior Cup
23/10/2021 East Craigie 1-1 p Johnstone Burgh -10/+10   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Gartcairn 6-0 Beith Juniors +48/-48   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Glasgow Perthshire 1-6 Arthurlie -18/+18   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Irvine Meadow 5-2 Cumbernauld United +6/-6   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Muirkirk Juniors 2-1 Ardrossan Winton Rovers +8/-8   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Newmachar United 0-2 Dundee North End +3/-3   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Petershill 3-0 Benburb +16/-16   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Shotts Bon Accord 1-0 Thorniewood United -3/+3   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Vale of Leven 2-2 p Ashfield +4/-4   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Yoker Athletic 3-1 East Kilbride Thistle +11/-11   Scottish Junior Cup
23/10/2021 Craigroyston 7-4 Tweedmouth Rangers +15/-15   EoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Burntisland Shipyard 0-5 Edinburgh South -43/+43   EoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Heriot-Watt University 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Lochgelly Albert 1-3 Peebles Rovers -12/+12   EoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Lochore Welfare 2-1 Glenrothes +6/-6   EoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 University of Stirling Reserves 4-1 Hawick Royal Albert United +4/-4   EoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Aberdeen University 1-1 Dufftown +2/-2   North Junior 1st Div.
23/10/2021 Fraserburgh United 2-0 Longside +11/-11   North Junior 1st Div.
23/10/2021 Sunnybank 0-0 Stonehaven -1/+1   North Junior 1st Div.
23/10/2021 Girvan 1-2 Glasgow University -9/+9   WoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Lesmahagow 3-1 Maryhill +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Lugar Boswell Thistle 1-1 Forth Wanderers +8/-8   WoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Maybole Juniors 3-1 Bellshill Athletic +13/-13   WoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Whitletts Victoria 6-1 Irvine Victoria +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
23/10/2021 Ardeer Thistle 2-3 Greenock Juniors +4/-4   WoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Carluke Rovers 2-2 Port Glasgow +3/-3   WoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Newmains United 2-1 Dalry Thistle +11/-11   WoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Royal Albert 0-1 Renfrew +7/-7   WoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 0-2 Cambuslang Rangers -22/+22   WoS Lg. Div. 1B
23/10/2021 Drumchapel United 5-3 Saint Roch's +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
23/10/2021 Kilsyth Rangers 2-1 Saint Anthony's -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
23/10/2021 Larkhall Thistle 1-0 Lanark United +2/-2   WoS Lg. Div. 1C
23/10/2021 Neilston 1-0 Wishaw -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
23/10/2021 Arniston Rangers 0-2 Oakley United -4/+4   King Cup
23/10/2021 Ormiston 2-3 Saint Andrews United -9/+9   King Cup
23/10/2021 Pumpherston 2-9 Whitburn -26/+26   King Cup
23/10/2021 Armadale Thistle 7-1 Edinburgh College +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
23/10/2021 Fauldhouse United 0-1 Livingston United -9/+9   EoS Lg. Div. 2X
23/10/2021 Stoneyburn 3-2 Bathgate Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
23/10/2021 Forres Thistle 0-1 Burghead Thistle -16/+16   North Junior 2nd Div.
23/10/2021 Glentanar 0-1 Cruden Bay -6/+6   North Junior 2nd Div.
23/10/2021 New Elgin Juniors 3-2 Islavale +12/-12   North Junior 2nd Div.
23/10/2021 Rothie Rovers 5-3 Whitehills -7/+7   North Junior 2nd Div.
23/10/2021 Harmony Row 5-1 Glenvale +10/-10   WoS Lg. Div. 4
23/10/2021 Harthill Royal 1-1 Finnart +3/-3   WoS Lg. Div. 4
23/10/2021 Kilsyth Athletic 2-0 BSC Glasgow -4/+4   WoS Lg. Div. 4
23/10/2021 Saint Peter's 3-2 Campbeltown Pupils -6/+6   WoS Lg. Div. 4
22/10/2021 Kilwinning Rangers 2-0 Kilbirnie Ladeside ±0/±0   WoS Lg. Premier
22/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 1-5 University of Stirling U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Civil Service Strollers U20 1-4 Cumbernauld Colts U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 East Fife U20 4-2 Gala Fairydean Rovers U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Edinburgh City U20 1-1 Bonnyton Thistle U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Kelty Hearts U20 3-1 Broomhill U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
22/10/2021 Armadale Thistle U20 3-0 Glenrothes U20 +31/-31   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Edinburgh United U20 6-3 Whitehill Welfare U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Edinburgh University U20 3-1 Penicuik Athletic U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Heriot-Watt University U20 3-2 Edinburgh College U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Sauchie Juniors U20 0-2 Preston Athletic U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. B
22/10/2021 Blackburn United U20 2-3 Newtongrange Star U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Fauldhouse United U20 0-8 Leith Athletic U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-1 Dalkeith Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Jeanfield Swifts U20 1-1 Craigroyston U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Oakley United U20 0-3 Dunipace U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. C
22/10/2021 Blantyre Victoria U20 9-0 Mid Annandale U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 East Kilbride Thistle U20 3-2 Glasgow United U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Glenvale U20 2-3 Saint Roch's U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 6-1 Forth Wanderers U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Saint Peter's U20 3-2 Shotts Bon Accord U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
22/10/2021 Benburb U20 7-2 Ashfield U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 BSC Glasgow U20 7-0 Yoker Athletic U20 +31/-31   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Clydebank U20 7-1 Vale of Leven U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Drumchapel United U20 2-5 Johnstone Burgh U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Saint Anthony's U20 1-3 Maryhill U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 5-1 Gartcairn U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. E
22/10/2021 Auchinleck Talbot U20 1-3 Beith Juniors U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Cumnock Juniors U20 2-3 Troon U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Irvine Meadow U20 0-5 Arthurlie U20 -34/+34   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Largs Thistle U20 7-0 Neilston U20 +24/-24   Lowland Dev. Lg. F
22/10/2021 Whitletts Victoria U20 3-2 Port Glasgow U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
21/10/2021 Rangers 2-0 Brøndby {DEN} +1/-1   UEFA Europa Lg.
20/10/2021 Syngenta 7-2 West Calder United +9/-9   EoS Lg. Div. 2X
19/10/2021 Celtic 2-0 Ferencváros {HUN} +10/-10   UEFA Europa Lg.
18/10/2021 Fraserburgh U20 8-2 Dyce Juniors U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/10/2021 Inverness Athletic U20 3-2 Lossiemouth U20 +15/-15   North of Scotland Dev. Lg.
17/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 3-4 Petershill -14/+14   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dundee 2-1 Aberdeen +4/-4   Scottish Premier
16/10/2021 Hibernian 0-3 Dundee United -33/+33   Scottish Premier
16/10/2021 Motherwell 0-2 Celtic -9/+9   Scottish Premier
16/10/2021 Rangers 1-1 Heart of Midlothian -7/+7   Scottish Premier
16/10/2021 Ross County 2-3 Saint Mirren -8/+8   Scottish Premier
16/10/2021 Saint Johnstone 0-3 Livingston -33/+33   Scottish Premier
16/10/2021 Ayr United 2-1 Queen of the South +3/-3   Scottish Champ.
16/10/2021 Dunfermline Athletic 2-2 Kilmarnock +2/-2   Scottish Champ.
16/10/2021 Inverness Caledonian Thistle 2-0 Greenock Morton +6/-6   Scottish Champ.
16/10/2021 Raith Rovers 2-1 Arbroath +4/-4   Scottish Champ.
16/10/2021 Alloa Athletic 2-4 Peterhead -21/+21   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Clyde 0-5 Montrose -34/+34   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Dumbarton 0-3 Queen's Park -20/+20   Scottish Lg. 1
16/10/2021 East Fife 4-2 Cove Rangers +19/-19   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Falkirk 0-3 Airdrieonians -26/+26   Scottish Lg. 1
16/10/2021 Albion Rovers 2-0 Elgin City +12/-12   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Cowdenbeath 0-2 Stenhousemuir -18/+18   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Forfar Athletic 2-0 Annan Athletic +8/-8   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Stirling Albion 1-1 Stranraer -6/+6   Scottish Lg. 2
16/10/2021 Clachnacuddin 0-4 Brora Rangers -5/+5   Highland Lg.
16/10/2021 Formartine United 5-0 Turriff United +5/-5   Highland Lg.
16/10/2021 Fraserburgh 7-0 Keith +7/-7   Highland Lg.
16/10/2021 Huntly 0-2 Buckie Thistle -2/+2   Highland Lg.
16/10/2021 Inverurie Loco Works 2-2 Forres Mechanics -9/+9   Highland Lg.
16/10/2021 Lossiemouth 2-0 Fort William +2/-2   Highland Lg.
16/10/2021 Rothes 3-0 Deveronvale +2/-2   Highland Lg.
16/10/2021 Strathspey Thistle 1-2 Nairn County -3/+3   Highland Lg.
16/10/2021 Wick Academy 1-3 Brechin City -7/+7   Highland Lg.
16/10/2021 Abbey Vale 3-4 Newmains United -20/+20   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Arthurlie 5-1 Benburb +22/-22   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Auchinleck Talbot 1-0 Forth Wanderers -11/+11   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Berwick Rangers 1-1 p Broxburn Athletic -1/+1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Blackburn United 4-3 Stoneyburn -4/+4   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Blantyre Victoria 2-0 Cumnock Juniors +17/-17   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 9-1 Arniston Rangers +1/-1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Bonnyton Thistle 1-3 Saint Cuthbert Wanderers -25/+25   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Burntisland Shipyard 1-3 University of Stirling -5/+5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Caledonian Braves 4-0 Kennoway Star Hearts +9/-9   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Rossvale 6-0 Campbeltown Pupils +1/-1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Cambuslang Rangers 7-0 Lochmaben +2/-2   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Coldstream 3-0 Tweedmouth Rangers +3/-3   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Cumbernauld United 1-0 Inverkeithing Hillfield Swifts -3/+3   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dundonald Bluebell 1-0 Crossgates Primrose +4/-4   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Dunipace 1-3 Sauchie Juniors -13/+13   South Ch'lge Cup
16/10/2021 East Kilbride Thistle 4-2 Newton Stewart +2/-2   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 1-4 Spartans -1/+1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Edinburgh College 0-7 Penicuik Athletic -3/+3   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Edinburgh University 2-0 Dalkeith Thistle +5/-5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Finnart 5-2 BSC Glasgow -1/+1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Harmony Row 0-5 Clydebank -6/+6   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Girvan 1-2 Maybole Juniors -8/+8   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glasgow University 0-2 Luncarty -12/+12   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glenafton Athletic p 3-3 Kello Rovers -13/+13   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Glenrothes 3-1 Saint Andrews United -2/+2   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Haddington Athletic 4-1 Leith Athletic +19/-19   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Hurlford United 4-0 Wishaw +1/-1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-2 Civil Service Strollers -5/+5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Irvine Meadow 5-3 Kilwinning Rangers +14/-14   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Irvine Victoria 0-1 Vale of Leven -7/+7   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Jeanfield Swifts 2-0 Broomhill +6/-6   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Johnstone Burgh 1-2 Greenock Juniors -7/+7   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kilbirnie Ladeside 4-1 Port Glasgow +6/-6   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kilsyth Rangers 2-2 p Thorniewood United -6/+6   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Kinnoull 1-3 Harthill Royal -30/+30   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Largs Thistle 5-1 Glasgow Perthshire +5/-5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Larkhall Thistle 0-3 East Kilbride -2/+2   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lesmahagow 6-3 Creetown ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Linlithgow Rose 2-1 Camelon Juniors -4/+4   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Lochar Thistle 2-5 Threave Rovers -5/+5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Muirkirk Juniors 2-4 Whitletts Victoria -11/+11   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Newtongrange Star 1-2 Tranent Juniors +4/-4   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Ormiston 2-0 Hawick Royal Albert United +5/-5   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Preston Athletic 2-1 Peebles Rovers -7/+7   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Pumpherston 2-7 Edinburgh United -25/+25   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saint Anthony's 2-0 Rutherglen Glencairn +29/-29   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saint Peter's 1-4 Beith Juniors ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Saltcoats Victoria 1-8 Glasgow United -7/+7   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Syngenta 2-1 Oakley United ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Thornton Hibs 1-4 Lochore Welfare -26/+26   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Troon 3-1 Lanark United -4/+4   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Tynecastle 1-0 Armadale Thistle -3/+3   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Vale of Clyde 0-4 Pollok -1/+1   South Ch'lge Cup
16/10/2021 West Calder United 2-1 Bathgate Thistle ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Whitburn 1-3 Gala Fairydean Rovers -7/+7   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Yoker Athletic 0-3 Drumchapel United -9/+9   South Ch'lge Cup
16/10/2021 Arbroath Victoria 3-8 Broughty Athletic -11/+11   Midlands Lg.
16/10/2021 Brechin Victoria 6-0 Forfar United +21/-21   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee North End 0-1 East Craigie -4/+4   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee Saint James 4-1 Scone Thistle +5/-5   Midlands Lg.
16/10/2021 Dundee Violet 1-3 Blairgowrie -23/+23   Midlands Lg.
16/10/2021 Forfar West End 2-1 Coupar Angus -10/+10   Midlands Lg.
16/10/2021 Kirriemuir Thistle 0-4 Lochee United -13/+13   Midlands Lg.
16/10/2021 Letham 2-3 Downfield -5/+5   Midlands Lg.
16/10/2021 Alness United 3-0 Inverness Athletic +7/-7   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Halkirk United 4-1 Golspie Sutherland +31/-31   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Invergordon 3-2 Nairn County Reserves -5/+5   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Loch Ness 2-0 Thurso +10/-10   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Orkney 4-1 Bonar Bridge -3/+3   North Caledonian Lg.
16/10/2021 Hall Russell United 1-0 Nairn Saint Ninian +10/-10   North Junior Superlg.
16/10/2021 Maud 1-3 Dyce Juniors -3/+3   North Junior Superlg.
16/10/2021 Montrose Roselea 4-1 Deveronside +2/-2   North Junior Superlg.
16/10/2021 Mid Annandale 0-7 Nithsdale Wanderers -30/+30   SoS Lg.
16/10/2021 Stranraer Reserves 3-1 Upper Annandale ±0/±0   SoS Lg.
16/10/2021 Banchory Saint Ternan 0-2 Culter -7/+7   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Bridge of Don Thistle 6-2 Aberdeen University +3/-3   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Colony Park Juniors 1-3 Longside -21/+21   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 East End 0-1 Banks o' Dee +7/-7   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Ellon United 1-5 Buchanhaven Hearts -33/+33   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Hermes 1-0 Sunnybank -8/+8   North Junior Lg. Cup
16/10/2021 Fraserburgh United 1-3 Stoneywood Parkvale -10/+10   North Junior 1st Div.
16/10/2021 Stonehaven 1-1 Dufftown -6/+6   North Junior 1st Div.
16/10/2021 Shotts Bon Accord 4-1 Craigmark Burntonians +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
16/10/2021 Ardeer Thistle 1-3 Renfrew -2/+2   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Ashfield 6-1 Royal Albert +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Carluke Rovers 1-2 Dalry Thistle -13/+13   WoS Lg. Div. 1B
16/10/2021 Neilston 4-2 Ardrossan Winton Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
16/10/2021 Cruden Bay 2-2 Burghead Thistle -1/+1   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Glentanar 0-3 Forres Thistle -9/+9   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Islavale 2-1 Whitehills -6/+6   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Newmachar United 0-4 Rothie Rovers -9/+9   North Junior 2nd Div.
16/10/2021 Glenvale 1-2 Kilsyth Athletic +1/-1   WoS Lg. Div. 4
15/10/2021 Hamilton Academical 1-6 Partick Thistle -33/+33   Scottish Champ.
15/10/2021 Edinburgh City 2-3 Kelty Hearts -5/+5   Scottish Lg. 2
15/10/2021 Bo'ness Athletic 3-1 Gartcairn +13/-13   South Ch'lge Cup
15/10/2021 Cumbernauld Colts 2-0 Rosyth -1/+1   South Ch'lge Cup
15/10/2021 Alloa Athletic U20 3-3 East Kilbride U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Bonnyton Thistle U20 3-4 Stirling Albion U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Broomhill U20 2-7 East Fife U20 -37/+37   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Cumbernauld Colts U20 1-1 Kelty Hearts U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Gala Fairydean Rovers U20 4-1 Spartans U20 +36/-36   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 University of Stirling U20 4-0 Civil Service Strollers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
15/10/2021 Camelon Juniors U20 0-1 Armadale Thistle U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Edinburgh College U20 0-4 Edinburgh University U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Glenrothes U20 0-5 Heriot-Watt University U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Penicuik Athletic U20 2-2 Musselburgh Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Preston Athletic U20 3-2 Edinburgh United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Sauchie Juniors U20 4-3 Kennoway Star Hearts U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Whitehill Welfare U20 3-1 Edinburgh South U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
15/10/2021 Dalkeith Thistle U20 4-2 Livingston United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Dunipace U20 1-0 Fauldhouse United U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Craigroyston U20 1-2 Oakley United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-0 Jeanfield Swifts U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-1 Blackburn United U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Leith Athletic U20 2-0 Hill of Beath Hawthorn U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Tynecastle U20 2-4 Newtongrange Star U20 -29/+29   Lowland Dev. Lg. C
15/10/2021 Carluke Rovers U20 2-2 Cambuslang Rangers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 East Kilbride Thistle U20 5-2 Shotts Bon Accord U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Forth Wanderers U20 3-1 Bellshill Athletic U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Glasgow United U20 1-6 Kirkintilloch Rob Roy U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Mid Annandale U20 0-3 Glenvale U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. D
15/10/2021 Gartcairn U20 2-4 Ashfield U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Johnstone Burgh U20 4-1 BSC Glasgow U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Maryhill U20 5-3 Drumchapel United U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Pollok U20 1-0 Clydebank U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Saint Anthony's U20 2-1 Benburb U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Vale of Leven U20 0-5 Saint Cadoc's Youth Club U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Yoker Athletic U20 3-0 Rossvale U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
15/10/2021 Beith Juniors U20 0-1 Irvine Meadow U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Cumnock Juniors U20 4-6 Largs Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Port Glasgow U20 0-6 Auchinleck Talbot U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. F
15/10/2021 Troon U20 2-1 Ardeer Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
13/10/2021 Brora Rangers 3-0 Rothes +12/-12   Highland Lg.
13/10/2021 Buckie Thistle 9-1 Fort William +3/-3   Highland Lg.
13/10/2021 Strathspey Thistle 0-3 Formartine United -4/+4   Highland Lg.
13/10/2021 Banks o' Dee 4-2 Hermes -1/+1 Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Huntly 1-0 Turriff United -3/+3 Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Inverurie Loco Works 3-0 Fraserburgh +27/-27 Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Keith 2-1 Aberdeen University -7/+7 Aberdeenshire Shield
13/10/2021 Threave Rovers 6-0 Stranraer Reserves +21/-21   SoS Lg.
13/10/2021 Auchinleck Talbot 1-2 Darvel -16/+16   WoS Lg. Premier
13/10/2021 Clydebank 1-0 Benburb -4/+4   WoS Lg. Premier
13/10/2021 Cumnock Juniors p 1-1 Glenafton Athletic ±0/±0   Scottish Junior Cup
12/10/2021 Carluke Rovers 1-2 Newmains United -20/+20   WoS Lg. Div. 1B
11/10/2021 Inverurie Loco Works U20 1-1 Stonehaven U20 -12/+12   Aberdeenshire Dev. Lg.
11/10/2021 East Kilbride U20 4-1 Bonnyton Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
09/10/2021 Cove Rangers 4-1 Albion Rovers +4/-4 Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Elgin City 2-4 Inverness Caledonian Thistle -3/+3 Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Montrose 0-0 p Greenock Morton ±0/±0 Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Raith Rovers 3-1 East Fife -2/+2 Scottish Ch'lge Cup
09/10/2021 Brechin City 1-0 Huntly -5/+5   Highland Lg.
09/10/2021 Brora Rangers 8-1 Strathspey Thistle +4/-4   Highland Lg.
09/10/2021 Buckie Thistle 3-0 Inverurie Loco Works +9/-9   Highland Lg.
09/10/2021 Clachnacuddin 4-3 Fort William -4/+4   Highland Lg.
09/10/2021 Forres Mechanics 2-2 Deveronvale -5/+5   Highland Lg.
09/10/2021 Keith 0-5 Rothes -16/+16   Highland Lg.
09/10/2021 Lossiemouth 2-2 Formartine United +9/-9   Highland Lg.
09/10/2021 Nairn County 2-2 Wick Academy -4/+4   Highland Lg.
09/10/2021 Turriff United 0-3 Fraserburgh -1/+1   Highland Lg.
09/10/2021 Berwick Rangers 11-0 Vale of Leithen +7/-7   Lowland Lg.
09/10/2021 Broomhill 2-0 Dalbeattie Star +3/-3   Lowland Lg.
09/10/2021 Celtic U20 1-0 Gretna -9/+9   Lowland Lg.
09/10/2021 Cumbernauld Colts 4-1 Bo'ness United +26/-26   Lowland Lg.
09/10/2021 East Stirlingshire 2-0 Edinburgh University -4/+4   Lowland Lg.
09/10/2021 Gala Fairydean Rovers 2-3 Civil Service Strollers -11/+11   Lowland Lg.
09/10/2021 Spartans 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic -4/+4   Lowland Lg.
09/10/2021 University of Stirling 0-3 East Kilbride -15/+15   Lowland Lg.
09/10/2021 Blackburn United 1-2 Linlithgow Rose ±0/±0   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Broxburn Athletic 3-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -6/+6   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Dunbar United 2-2 Tranent Juniors +6/-6   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Dundonald Bluebell 2-4 Jeanfield Swifts -14/+14   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Hill of Beath Hawthorn 0-0 Inverkeithing Hillfield Swifts -5/+5   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Musselburgh Athletic 1-0 Newtongrange Star -4/+4   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Penicuik Athletic 4-0 Whitehill Welfare +3/-3   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Sauchie Juniors 2-5 Crossgates Primrose -31/+31   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Tynecastle 5-1 Camelon Juniors +17/-17   EoS Lg. Premier
09/10/2021 Broughty Athletic 3-3 Forfar West End -11/+11   Midlands Lg.
09/10/2021 Coupar Angus 0-11 East Craigie -3/+3   Midlands Lg.
09/10/2021 Downfield 2-4 Kirriemuir Thistle -17/+17   Midlands Lg.
09/10/2021 Dundee North End 3-0 Brechin Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
09/10/2021 Dundee Violet 2-2 Dundee Saint James -7/+7   Midlands Lg.
09/10/2021 Forfar United 1-4 Lochee Harp -15/+15   Midlands Lg.
09/10/2021 Lochee United 9-2 Arbroath Victoria +5/-5   Midlands Lg.
09/10/2021 Scone Thistle 1-4 Letham -12/+12   Midlands Lg.
09/10/2021 Tayport 4-0 Blairgowrie +4/-4   Midlands Lg.
09/10/2021 Bonar Bridge 0-3 Halkirk United ±0/±0   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Golspie Sutherland 5-1 Nairn County Reserves +5/-5   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Inverness Athletic 1-2 Invergordon +2/-2   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Saint Duthus 4-2 Alness United +9/-9   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Thurso 0-4 Orkney -36/+36   North Caledonian Lg.
09/10/2021 Bridge of Don Thistle 2-1 Banchory Saint Ternan -4/+4   North Junior Superlg.
09/10/2021 Nairn Saint Ninian 3-0 Colony Park Juniors +13/-13   North Junior Superlg.
09/10/2021 Auchinleck Talbot 1-0 Hurlford United -4/+4   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Beith Juniors 0-0 Clydebank -2/+2   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Benburb 0-0 Kilwinning Rangers +5/-5   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Blantyre Victoria 0-5 Largs Thistle -31/+31   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Bonnyton Thistle 1-1 Cumnock Juniors +6/-6   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Glenafton Athletic 3-0 Cumbernauld United +9/-9   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Kilbirnie Ladeside 0-3 Irvine Meadow -18/+18   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy 1-4 Pollok -11/+11   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Rutherglen Glencairn 3-2 Rossvale +3/-3   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Troon 0-2 Darvel -11/+11   WoS Lg. Premier
09/10/2021 Aberdeen University 1-1 p Glentanar -10/+10   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Banks o' Dee 2-1 Hermes -6/+6   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Culter 5-0 Forres Thistle +6/-6   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Dyce Juniors 7-0 Hall Russell United +12/-12   Inter-Regional Cup
09/10/2021 East End 2-3 Stoneywood Parkvale -12/+12   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Fraserburgh United 3-1 Ellon United +7/-7   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Stonehaven 1-2 Buchanhaven Hearts -19/+19   Inter-Regional Cup
09/10/2021 Rothie Rovers 5-1 Maud +5/-5   North Junior Lg. Cup
09/10/2021 Coldstream 3-0 Ormiston +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Dalkeith Thistle 0-4 Rosyth -34/+34   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Dunipace 10-0 Craigroyston +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Haddington Athletic 5-0 Tweedmouth Rangers +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Leith Athletic 1-2 Edinburgh United -20/+20   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Saint Andrews United 1-5 Kirkcaldy & Dysart -28/+28   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Thornton Hibs 0-2 Kennoway Star Hearts -16/+16   EoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Hawick Royal Albert United 0-4 Preston Athletic -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Heriot-Watt University 1-1 Edinburgh South -10/+10   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Lochgelly Albert 1-7 Glenrothes -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Oakley United 1-0 Kinnoull +6/-6   EoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Sunnybank 6-0 Longside +28/-28   North Junior 1st Div.
09/10/2021 Arthurlie 2-0 Lesmahagow +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Bellshill Athletic 4-4 Muirkirk Juniors -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Glasgow University 2-0 Lugar Boswell Thistle -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Irvine Victoria 1-2 Craigmark Burntonians +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Maryhill 4-2 Girvan +11/-11   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Maybole Juniors 2-1 Saltcoats Victoria -10/+10   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Shotts Bon Accord 3-2 Johnstone Burgh -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Whitletts Victoria 2-0 Forth Wanderers +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
09/10/2021 Ashfield 2-4 Gartcairn -12/+12   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Cambuslang Rangers 8-0 Carluke Rovers +11/-11   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Dalry Thistle 1-5 Renfrew -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Port Glasgow 3-0 Greenock Juniors +24/-24   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Royal Albert 0-2 Glasgow United ±0/±0   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 2-1 Thorniewood United -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
09/10/2021 Ardrossan Winton Rovers 2-3 Drumchapel United -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Glasgow Perthshire 1-2 Neilston -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Kilsyth Rangers 3-0 Lanark United +2/-2   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Larkhall Thistle 3-2 East Kilbride Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Wishaw 1-4 Vale of Clyde -31/+31   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Yoker Athletic 0-8 Petershill -32/+32   WoS Lg. Div. 1C
09/10/2021 Armadale Thistle 3-2 Fauldhouse United -4/+4   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Bo'ness Athletic 1-2 Syngenta -14/+14   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Livingston United 0-0 West Calder United -8/+8   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Stoneyburn 4-1 Pumpherston +13/-13   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Whitburn 4-2 Bathgate Thistle -2/+2   EoS Lg. Div. 2X
09/10/2021 Cruden Bay 1-0 Newmachar United +9/-9   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Islavale 0-1 Burghead Thistle -9/+9   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Whitehills 2-2 New Elgin Juniors -2/+2   North Junior 2nd Div.
09/10/2021 Finnart 5-2 BSC Glasgow -1/+1   WoS Lg. Div. 4
09/10/2021 Glenvale 3-2 Campbeltown Pupils -2/+2   WoS Lg. Div. 4
09/10/2021 Harthill Royal 1-2 Harmony Row -5/+5   WoS Lg. Div. 4
09/10/2021 Kilsyth Athletic 3-2 Saint Peter's -2/+2   WoS Lg. Div. 4
08/10/2021 Kilmarnock 3-1 Queen's Park +2/-2 Scottish Ch'lge Cup
08/10/2021 Queen of the South 2-0 Partick Thistle +13/-13 Scottish Ch'lge Cup
08/10/2021 Montrose Roselea 2-0 Deveronside -2/+2   Inter-Regional Cup
08/10/2021 Burntisland Shipyard 2-3 Lochore Welfare -10/+10   EoS Lg. Div. 1B
08/10/2021 Civil Service Strollers U20 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 East Fife U20 2-6 Cumbernauld Colts U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Edinburgh City U20 5-0 Gala Fairydean Rovers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Kelty Hearts U20 2-1 University of Stirling U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Spartans U20 5-0 Broomhill U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Stirling Albion U20 2-4 Caledonian Braves U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. A
08/10/2021 Armadale Thistle U20 1-7 Whitehill Welfare U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Camelon Juniors U20 2-4 Heriot-Watt University U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh South U20 4-11 Preston Athletic U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh United U20 2-4 Sauchie Juniors U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Edinburgh University U20 2-2 Glenrothes U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-3 Penicuik Athletic U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Musselburgh Athletic U20 1-3 Edinburgh College U20 -32/+32   Lowland Dev. Lg. B
08/10/2021 Blackburn United U20 2-1 Tynecastle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Fauldhouse United U20 2-4 Craigroyston U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 0-2 Dunipace U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Jeanfield Swifts U20 3-2 Dalkeith Thistle U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Livingston United U20 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +30/-30   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Newtongrange Star U20 1-2 Leith Athletic U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Oakley United U20 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
08/10/2021 Bellshill Athletic U20 6-2 Glasgow United U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Blantyre Victoria U20 5-2 Forth Wanderers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Cambuslang Rangers U20 3-3 Saint Roch's U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Carluke Rovers U20 6-1 Mid Annandale U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 East Kilbride Thistle U20 0-2 Saint Peter's U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 5-0 Shotts Bon Accord U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
08/10/2021 Ashfield U20 2-1 Vale of Leven U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Benburb U20 5-1 Gartcairn U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 BSC Glasgow U20 3-1 Maryhill U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Rossvale U20 1-6 Johnstone Burgh U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Clydebank U20 9-0 Yoker Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Drumchapel United U20 5-2 Saint Anthony's U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 1-3 Pollok U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. E
08/10/2021 Ardeer Thistle U20 0-4 Arthurlie U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Irvine Meadow U20 6-0 Port Glasgow U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Largs Thistle U20 3-1 Darvel U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Neilston U20 1-7 Beith Juniors U20 -35/+35   Lowland Dev. Lg. F
08/10/2021 Whitletts Victoria U20 0-1 Troon U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. F
06/10/2021 Hamilton Academical 2-0 Aberdeen U20 +1/-1 Scottish Ch'lge Cup
06/10/2021 Buckie Thistle 3-1 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
06/10/2021 Deveronvale 2-0 Keith +11/-11   Highland Lg.
06/10/2021 Formartine United 4-2 Clachnacuddin -3/+3   Highland Lg.
06/10/2021 Fraserburgh 6-1 Lossiemouth +2/-2   Highland Lg.
06/10/2021 Huntly 1-3 Nairn County -20/+20   Highland Lg.
06/10/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Brechin City +5/-5   Highland Lg.
06/10/2021 Rothes 4-1 Turriff United ±0/±0   Highland Lg.
06/10/2021 Strathspey Thistle 7-3 Fort William +14/-14   Highland Lg.
06/10/2021 Wick Academy 1-4 Brora Rangers -7/+7   Highland Lg.
06/10/2021 Celtic U20 0-1 Spartans -15/+15   Lowland Lg.
06/10/2021 Gretna 0-3 Gala Fairydean Rovers -9/+9   Lowland Lg.
06/10/2021 University of Stirling 0-2 East Stirlingshire -11/+11   Lowland Lg.
06/10/2021 Vale of Leithen 0-13 Bonnyrigg Rose Athletic -5/+5   Lowland Lg.
06/10/2021 Blackburn United 2-2 Musselburgh Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Broxburn Athletic 3-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +5/-5   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Dundonald Bluebell 0-3 Tynecastle -31/+31   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-1 Camelon Juniors +18/-18   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Jeanfield Swifts 4-0 Crossgates Primrose +15/-15   EoS Lg. Premier
06/10/2021 Banks o' Dee 5-0 Dyce Juniors +4/-4   North Junior Superlg.
06/10/2021 Petershill 2-1 East Kilbride Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
05/10/2021 Bo'ness United 1-0 Broomhill +2/-2   Lowland Lg.
05/10/2021 Civil Service Strollers 3-1 Caledonian Braves +6/-6   Lowland Lg.
05/10/2021 East Kilbride 3-0 Dalbeattie Star +4/-4   Lowland Lg.
05/10/2021 Edinburgh University 1-4 Berwick Rangers -14/+14   Lowland Lg.
05/10/2021 Rangers U20 1-4 Cumbernauld Colts -42/+42   Lowland Lg.
05/10/2021 Tranent Juniors 3-0 Whitehill Welfare -1/+1   EoS Lg. Premier
04/10/2021 Hermes U20 4-0 Stonehaven U20 +44/-44   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/10/2021 Aberdeen 1-2 Celtic -2/+2   Scottish Premier
03/10/2021 Rangers 2-1 Hibernian -2/+2   Scottish Premier
03/10/2021 Queen's Park 1-1 Montrose -4/+4   Scottish Lg. 1
03/10/2021 Broxburn Athletic 0-1 Dundonald Bluebell -10/+10   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Dundee United 1-0 Ross County +2/-2   Scottish Premier
02/10/2021 Heart of Midlothian 2-0 Motherwell +5/-5   Scottish Premier
02/10/2021 Livingston 0-1 Saint Mirren -9/+9   Scottish Premier
02/10/2021 Saint Johnstone 3-1 Dundee +4/-4   Scottish Premier
02/10/2021 Greenock Morton 2-2 Arbroath ±0/±0   Scottish Champ.
02/10/2021 Hamilton Academical 2-1 Inverness Caledonian Thistle +8/-8   Scottish Champ.
02/10/2021 Kilmarnock 1-3 Raith Rovers -23/+23   Scottish Champ.
02/10/2021 Partick Thistle 4-0 Ayr United +20/-20   Scottish Champ.
02/10/2021 Queen of the South 1-0 Dunfermline Athletic +3/-3   Scottish Champ.
02/10/2021 Airdrieonians 2-1 Clyde ±0/±0   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Alloa Athletic 1-3 Cove Rangers -19/+19   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Falkirk 2-1 East Fife -3/+3   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Peterhead 5-0 Dumbarton +29/-29   Scottish Lg. 1
02/10/2021 Elgin City 0-2 Stirling Albion -14/+14   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Kelty Hearts 2-1 Annan Athletic -3/+3   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Stenhousemuir 1-1 Forfar Athletic +2/-2   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Stranraer 1-0 Albion Rovers ±0/±0   Scottish Lg. 2
02/10/2021 Brechin City 3-2 Buckie Thistle +7/-7   Highland Lg.
02/10/2021 Clachnacuddin 1-2 Fraserburgh +7/-7   Highland Lg.
02/10/2021 Forres Mechanics 0-0 Keith -5/+5   Highland Lg.
02/10/2021 Nairn County 0-1 Inverurie Loco Works -2/+2   Highland Lg.
02/10/2021 Turriff United 4-0 Deveronvale +33/-33   Highland Lg.
02/10/2021 Wick Academy 3-1 Fort William -2/+2   Highland Lg.
02/10/2021 Berwick Rangers 1-6 Rangers U20 -19/+19   Lowland Lg.
02/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 Dalbeattie Star -8/+8   Lowland Lg.
02/10/2021 Caledonian Braves 3-0 Cumbernauld Colts +10/-10   Lowland Lg.
02/10/2021 East Kilbride 2-3 Edinburgh University -22/+22   Lowland Lg.
02/10/2021 Gretna 1-4 Spartans -10/+10   Lowland Lg.
02/10/2021 Vale of Leithen 3-6 University of Stirling -2/+2   Lowland Lg.
02/10/2021 Rothes 2-1 Brora Rangers +11/-11 North of Scotland Cup
02/10/2021 Camelon Juniors 2-5 Jeanfield Swifts -21/+21   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Crossgates Primrose 3-2 Dunbar United +1/-1   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-4 Musselburgh Athletic -21/+21   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Linlithgow Rose 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +6/-6   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Newtongrange Star 2-2 Tranent Juniors +10/-10   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Penicuik Athletic 2-1 Hill of Beath Hawthorn -7/+7   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Tynecastle 2-1 Blackburn United -1/+1   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Whitehill Welfare 0-3 Sauchie Juniors -11/+11   EoS Lg. Premier
02/10/2021 Arbroath Victoria 2-3 Downfield -5/+5   Midlands Lg.
02/10/2021 Brechin Victoria 0-5 East Craigie -6/+6   Midlands Lg.
02/10/2021 Carnoustie Panmure 3-0 Blairgowrie -2/+2   Midlands Lg.
02/10/2021 Coupar Angus 4-7 Broughty Athletic +4/-4   Midlands Lg.
02/10/2021 Dundee Saint James 1-3 Tayport -1/+1   Midlands Lg.
02/10/2021 Forfar West End 1-8 Lochee United -18/+18   Midlands Lg.
02/10/2021 Kirriemuir Thistle 7-1 Scone Thistle +6/-6   Midlands Lg.
02/10/2021 Letham 1-2 Dundee Violet -8/+8   Midlands Lg.
02/10/2021 Lochee Harp 2-5 Dundee North End -10/+10   Midlands Lg.
02/10/2021 Golspie Sutherland 9-0 Bonar Bridge +1/-1   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Invergordon 1-1 Saint Duthus -7/+7   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Nairn County Reserves 2-1 Orkney +8/-8   North Caledonian Lg.
02/10/2021 Banchory Saint Ternan 0-3 Hermes -10/+10   North Junior Superlg.
02/10/2021 Bridge of Don Thistle 7-1 Ellon United +7/-7   North Junior Superlg.
02/10/2021 Culter 10-0 Deveronside +10/-10   North Junior Superlg.
02/10/2021 Dyce Juniors 1-2 Colony Park Juniors -19/+19   North Junior Superlg.
02/10/2021 East End 4-2 Maud -1/+1   North Junior Superlg.
02/10/2021 Montrose Roselea 3-0 Nairn Saint Ninian +12/-12   North Junior Superlg.
02/10/2021 Stranraer Reserves 2-2 Creetown -11/+11   SoS Lg.
02/10/2021 Beith Juniors 3-3 Rutherglen Glencairn -8/+8   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Rossvale 1-2 Glenafton Athletic -8/+8   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Clydebank 0-1 Kilwinning Rangers -9/+9   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Cumbernauld United 3-2 Bonnyton Thistle -5/+5   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Cumnock Juniors 3-0 Blantyre Victoria +12/-12   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Hurlford United 3-1 Benburb +4/-4   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Irvine Meadow 2-0 Troon +5/-5   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Largs Thistle 1-3 Kilbirnie Ladeside -24/+24   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Pollok 3-3 Auchinleck Talbot -1/+1   WoS Lg. Premier
02/10/2021 Abbey Vale 8-3 Wigtown & Bladnoch +2/-2 Cree Lodge Cup
02/10/2021 Lochar Thistle 2-4 Caledonian Braves Reserves -20/+20 Cree Lodge Cup
02/10/2021 Lochmaben 2-5 Upper Annandale -26/+26 Cree Lodge Cup
02/10/2021 Saint Cuthbert Wanderers 3-5 Nithsdale Wanderers -26/+26 Cree Lodge Cup
02/10/2021 Threave Rovers 5-0 Mid Annandale +5/-5 Cree Lodge Cup
02/10/2021 Alness United 4-4 p Halkirk United -4/+4 Football Times Cup
02/10/2021 Lewis & Harris 3-5 Thurso -15/+15 Football Times Cup
02/10/2021 Loch Ness 1-0 Inverness Athletic -4/+4 Football Times Cup
02/10/2021 Arniston Rangers 3-3 Dunipace +10/-10   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Dalkeith Thistle 8-2 Tweedmouth Rangers +11/-11   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Kirkcaldy & Dysart 2-4 Edinburgh United -12/+12   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Leith Athletic 10-0 Saint Andrews United +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Ormiston 0-0 Craigroyston -5/+5   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Rosyth 1-4 Haddington Athletic -10/+10   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Thornton Hibs 1-3 Coldstream -23/+23   EoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 2-5 Glenrothes -15/+15   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Hawick Royal Albert United 1-1 Luncarty +12/-12   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Heriot-Watt University 2-0 Oakley United +9/-9   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Kinnoull 4-0 Burntisland Shipyard +13/-13   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Newburgh Juniors 3-3 Lochgelly Albert -3/+3   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Peebles Rovers 2-2 Edinburgh South -2/+2   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Preston Athletic 2-0 University of Stirling Reserves -1/+1   EoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Buchanhaven Hearts 3-1 Stonehaven +25/-25   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Dufftown 3-1 Fraserburgh United +8/-8   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Stoneywood Parkvale 2-1 Longside -2/+2   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Sunnybank 3-2 Aberdeen University -1/+1   North Junior 1st Div.
02/10/2021 Craigmark Burntonians 1-3 Whitletts Victoria -16/+16   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Forth Wanderers 1-4 Bellshill Athletic -24/+24   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Johnstone Burgh 8-1 Saltcoats Victoria +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Lesmahagow 1-1 Girvan -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Lugar Boswell Thistle 4-3 Irvine Victoria +10/-10   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Maybole Juniors 0-2 Arthurlie -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Muirkirk Juniors 1-3 Maryhill -24/+24   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Shotts Bon Accord 5-0 Glasgow University +9/-9   WoS Lg. Div. 1A
02/10/2021 Carluke Rovers 5-4 Glasgow United +12/-12   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Gartcairn 2-1 Renfrew ±0/±0   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Greenock Juniors 4-4 Newmains United -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Port Glasgow 0-1 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Royal Albert 1-6 Ardeer Thistle -37/+37   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Saint Cadoc's Youth Club 4-2 Ashfield -1/+1   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Thorniewood United 7-0 Dalry Thistle +16/-16   WoS Lg. Div. 1B
02/10/2021 Lanark United 3-3 Saint Anthony's -5/+5   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Larkhall Thistle 0-3 Drumchapel United -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Neilston 0-2 Petershill -23/+23   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Saint Roch's 3-2 Ardrossan Winton Rovers -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Vale of Leven 1-2 Kilsyth Rangers +4/-4   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Wishaw 5-1 Glasgow Perthshire +29/-29   WoS Lg. Div. 1C
02/10/2021 Lochore Welfare 6-2 Kennoway Star Hearts +31/-31   King Cup
02/10/2021 Armadale Thistle 6-2 Stoneyburn +10/-10   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Bathgate Thistle 1-0 Livingston United +14/-14   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Fauldhouse United 9-1 Edinburgh College +15/-15   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 West Calder United 4-3 Bo'ness Athletic +18/-18   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Whitburn 4-4 Syngenta -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
02/10/2021 Burghead Thistle 2-1 Newmachar United +7/-7   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Forres Thistle 2-1 New Elgin Juniors -9/+9   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Glentanar 1-2 Islavale -5/+5   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Rothie Rovers 5-1 Cruden Bay +1/-1   North Junior 2nd Div.
02/10/2021 Campbeltown Pupils 0-2 Finnart -1/+1   WoS Lg. Div. 4
02/10/2021 Harmony Row 4-1 Saint Peter's +15/-15   WoS Lg. Div. 4
02/10/2021 Harthill Royal 2-1 Glenvale +1/-1   WoS Lg. Div. 4
01/10/2021 Edinburgh City 1-1 Cowdenbeath -8/+8   Scottish Lg. 2
01/10/2021 Bo'ness United 3-1 Civil Service Strollers +9/-9   Lowland Lg.
01/10/2021 Broomhill 0-3 Gala Fairydean Rovers -30/+30   Lowland Lg.
01/10/2021 Celtic U20 0-1 East Stirlingshire -15/+15   Lowland Lg.
01/10/2021 Banks o' Dee 4-1 Formartine United +16/-16 Aberdeenshire Shield
01/10/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 0-4 Kelty Hearts U20 -36/+36   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Bonnyton Thistle U20 3-4 Alloa Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Broomhill U20 3-3 Edinburgh City U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Caledonian Braves U20 2-6 East Kilbride U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Cumbernauld Colts U20 1-1 Spartans U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Gala Fairydean Rovers U20 3-3 Stirling Albion U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 University of Stirling U20 8-1 East Fife U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. A
01/10/2021 Camelon Juniors U20 1-0 Edinburgh University U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Edinburgh College U20 1-5 Penicuik Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Edinburgh South U20 3-6 Sauchie Juniors U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Glenrothes U20 3-2 Musselburgh Athletic U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-2 Edinburgh United U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Preston Athletic U20 8-0 Armadale Thistle U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Whitehill Welfare U20 1-1 Heriot-Watt University U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
01/10/2021 Dalkeith Thistle U20 5-2 Oakley United U20 +30/-30   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Dunipace U20 2-1 Newtongrange Star U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 4-2 Craigroyston U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 6-1 Fauldhouse United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 3-1 Jeanfield Swifts U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Leith Athletic U20 3-0 Tynecastle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Livingston United U20 1-4 Blackburn United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
01/10/2021 Forth Wanderers U20 3-2 Glenvale U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Glasgow United U20 2-3 Blantyre Victoria U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Mid Annandale U20 3-1 AHT Cambuslang Rangers U20 +28/-28   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Saint Peter's U20 2-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Saint Roch's U20 1-1 Carluke Rovers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Shotts Bon Accord U20 0-3 Bellshill Athletic U20 -32/+32   Lowland Dev. Lg. D
01/10/2021 Drumchapel United U20 0-5 Benburb U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Johnstone Burgh U20 1-3 Clydebank U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Maryhill U20 7-2 Rossvale U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Pollok U20 3-2 Ashfield U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Saint Anthony's U20 1-3 BSC Glasgow U20 -25/+25   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Vale of Leven U20 3-2 Gartcairn U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Yoker Athletic U20 1-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. E
01/10/2021 Beith Juniors U20 5-2 Darvel U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Kilwinning Rangers U20 2-6 Ardeer Thistle U20 -39/+39   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Neilston U20 6-2 Port Glasgow U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
01/10/2021 Troon U20 2-0 Auchinleck Talbot U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F