SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
MARCH 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/03/2022 Forres Mechanics 0-2 Buckie Thistle +2/-2   Highland Lg.
30/03/2022 Huntly 4-1 Deveronvale +9/-9   Highland Lg.
30/03/2022 Keith 2-1 Fort William -3/+3   Highland Lg.
30/03/2022 Rothes 1-2 Brora Rangers -6/+6   Highland Lg.
30/03/2022 Strathspey Thistle 2-4 Fraserburgh +5/-5   Highland Lg.
30/03/2022 Bo'ness United 2-4 University of Stirling -22/+22 EoS Qualifying Cup
30/03/2022 Darvel 2-1 Largs Thistle -5/+5   WoS Lg. Premier
30/03/2022 Camelon Juniors 3-4 Syngenta -8/+8   EoS Lg. Cup
30/03/2022 Dundonald Bluebell 5-4 Edinburgh College -8/+8   EoS Lg. Cup
30/03/2022 Edinburgh South 1-2 Crossgates Primrose +4/-4   EoS Lg. Cup
30/03/2022 Penicuik Athletic 1-3 Whitburn -26/+26   EoS Lg. Cup
30/03/2022 Sauchie Juniors 2-0 Newtongrange Star ±0/±0   EoS Lg. Cup
30/03/2022 Deveronside 0-5 Dyce Juniors -12/+12 McLeman Cup
30/03/2022 Threave Rovers 4-1 Stranraer Reserves +14/-14 Potts Cup
30/03/2022 Creetown 0-1 Saint Cuthbert Wanderers +3/-3   SoS Lg. Cup
30/03/2022 Mid Annandale 2-1 Abbey Vale +8/-8   SoS Lg. Cup
30/03/2022 Girvan 2-1 Muirkirk Juniors +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
29/03/2022 Clyde Reserves 3-1 Partick Thistle Reserves +14/-14   Glasgow Cup
29/03/2022 Rangers U20 1-2 Bonnyrigg Rose Athletic -10/+10   Lowland Lg.
29/03/2022 Vale of Leithen 0-2 Dalbeattie Star ±0/±0   Lowland Lg.
29/03/2022 Thurso 2-0 Golspie Sutherland +19/-19   North Caledonian Lg.
29/03/2022 Queen of the South Reserves 0-1 Caledonian Braves +3/-3 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
28/03/2022 Darvel 1-0 Beith Juniors -2/+2   WoS Lg. Premier
27/03/2022 University of Stirling 1-0 Broomhill +1/-1   Lowland Lg. Cup
27/03/2022 Crossgates Primrose 3-0 Leith Athletic +20/-20 Alex Jack Cup
26/03/2022 Arbroath 3-3 Raith Rovers -5/+5   Scottish Champ.
26/03/2022 Greenock Morton 1-1 Ayr United -4/+4   Scottish Champ.
26/03/2022 Hamilton Academical 1-0 Queen of the South +1/-1   Scottish Champ.
26/03/2022 Inverness Caledonian Thistle 2-0 Dunfermline Athletic +6/-6   Scottish Champ.
26/03/2022 Kilmarnock 2-1 Partick Thistle -1/+1   Scottish Champ.
26/03/2022 Airdrieonians 1-1 Cove Rangers -3/+3   Scottish Lg. 1
26/03/2022 Dumbarton 0-0 Montrose +4/-4   Scottish Lg. 1
26/03/2022 East Fife 0-3 Alloa Athletic -23/+23   Scottish Lg. 1
26/03/2022 Peterhead 1-0 Falkirk +6/-6   Scottish Lg. 1
26/03/2022 Queen's Park 1-0 Clyde -1/+1   Scottish Lg. 1
26/03/2022 Annan Athletic 2-4 Albion Rovers -26/+26   Scottish Lg. 2
26/03/2022 Elgin City 2-0 Edinburgh City +12/-12   Scottish Lg. 2
26/03/2022 Forfar Athletic 1-1 Cowdenbeath -8/+8   Scottish Lg. 2
26/03/2022 Kelty Hearts 1-0 Stenhousemuir -2/+2   Scottish Lg. 2
26/03/2022 Stirling Albion 1-0 Stranraer +5/-5   Scottish Lg. 2
26/03/2022 Brechin City 2-1 Brora Rangers +3/-3   Highland Lg.
26/03/2022 Clachnacuddin 1-1 Lossiemouth -6/+6   Highland Lg.
26/03/2022 Deveronvale 0-4 Buckie Thistle -3/+3   Highland Lg.
26/03/2022 Fraserburgh 5-0 Wick Academy +4/-4   Highland Lg.
26/03/2022 Inverurie Loco Works 2-0 Fort William -5/+5   Highland Lg.
26/03/2022 Keith 0-0 Huntly +2/-2   Highland Lg.
26/03/2022 Nairn County 0-1 Formartine United -5/+5   Highland Lg.
26/03/2022 Rothes 2-3 Strathspey Thistle -23/+23   Highland Lg.
26/03/2022 Turriff United 3-2 Forres Mechanics +9/-9   Highland Lg.
26/03/2022 Berwick Rangers 1-0 Gala Fairydean Rovers ±0/±0   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 Caledonian Braves 2-0 Dalbeattie Star +3/-3   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 Cumbernauld Colts 2-2 East Stirlingshire +4/-4   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 East Kilbride 6-0 Gretna +3/-3   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 Edinburgh University 2-1 Civil Service Strollers +10/-10   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 Spartans 1-3 Bo'ness United -21/+21   Lowland Lg. Cup
26/03/2022 Blackburn United 1-0 Sauchie Juniors +14/-14   EoS Lg. Premier
26/03/2022 Dunbar United 3-2 Linlithgow Rose +14/-14   EoS Lg. Premier
26/03/2022 Arbroath Victoria 1-1 Coupar Angus -12/+12   Midlands Lg.
26/03/2022 Blairgowrie 0-6 Carnoustie Panmure -12/+12   Midlands Lg.
26/03/2022 Dundee Saint James 1-3 Forfar West End -18/+18   Midlands Lg.
26/03/2022 Kirriemuir Thistle 4-1 Lochee Harp +5/-5   Midlands Lg.
26/03/2022 Letham 5-0 Scone Thistle +5/-5   Midlands Lg.
26/03/2022 Lochee United 4-0 Brechin Victoria +2/-2   Midlands Lg.
26/03/2022 Alness United 2-3 Orkney -5/+5   North Caledonian Lg.
26/03/2022 Invergordon 1-3 Halkirk United -20/+20   North Caledonian Lg.
26/03/2022 Saint Duthus 3-0 Loch Ness +17/-17   North Caledonian Lg.
26/03/2022 Thurso 4-0 Bonar Bridge +2/-2   North Caledonian Lg.
26/03/2022 Banks o' Dee 1-1 Banchory Saint Ternan -13/+13   North Junior Superlg.
26/03/2022 Deveronside 3-2 Nairn Saint Ninian +9/-9   North Junior Superlg.
26/03/2022 Ellon United 1-2 Hermes +2/-2   North Junior Superlg.
26/03/2022 Auchinleck Talbot 3-0 Bonnyton Thistle -2/+2   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Benburb 3-2 Largs Thistle +1/-1   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Blantyre Victoria 1-2 Irvine Meadow -4/+4   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Clydebank 1-1 Beith Juniors -4/+4   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Glenafton Athletic 1-0 Cumnock Juniors +5/-5   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Kilbirnie Ladeside 2-1 Darvel +11/-11   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-3 Kilwinning Rangers -7/+7   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Pollok 1-1 Hurlford United -8/+8   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Rutherglen Glencairn 0-1 Cumbernauld United -9/+9   WoS Lg. Premier
26/03/2022 Forres Thistle 1-1 Burghead Thistle -8/+8   Elginshire Cup
26/03/2022 Whitehills 4-0 New Elgin Juniors +22/-22   Elginshire Cup
26/03/2022 Armadale Thistle 1-1 Jeanfield Swifts +4/-4   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Bathgate Thistle 1-0 Dunipace +20/-20   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Broxburn Athletic 7-1 Fauldhouse United +8/-8   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Burntisland Shipyard 1-0 Dundonald Bluebell +17/-17   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Camelon Juniors 3-5 Tranent Juniors -3/+3   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Dalkeith Thistle 3-2 West Calder United +7/-7   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Craigroyston 1-2 Coldstream -1/+1   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Edinburgh United 1-5 Penicuik Athletic -9/+9   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Heriot-Watt University 3-1 Lochgelly Albert -3/+3   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Hill of Beath Hawthorn 2-0 Livingston United -2/+2   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-1 Newburgh Juniors -10/+10   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Kinnoull 9-0 Easthouses Lily Miners Welfare +17/-17   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Kirkcaldy & Dysart 3-1 Tynecastle +19/-19   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Musselburgh Athletic 8-1 Pumpherston +5/-5   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Newtongrange Star 1-5 Bo'ness Athletic -30/+30   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Oakley United 1-2 Whitburn -7/+7   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Ormiston 0-1 Stoneyburn -1/+1   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Saint Andrews United 3-0 Rosyth +21/-21   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Syngenta 9-0 Hawick Royal Albert United +5/-5   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Thornton Hibs 2-4 Glenrothes -14/+14   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Whitehill Welfare 1-1 Kennoway Star Hearts -6/+6   EoS Lg. Cup
26/03/2022 Broughty Athletic 5-1 Dundee Violet +3/-3 Inter-Regional Cup
26/03/2022 Culter 2-0 Dyce Juniors +7/-7 Inter-Regional Cup
26/03/2022 Dundee North End 1-2 East Craigie -4/+4 Inter-Regional Cup
26/03/2022 Forfar United 0-6 Tayport -9/+9 Inter-Regional Cup
26/03/2022 Montrose Roselea 2-1 East End +3/-3 McLeman Cup
26/03/2022 Rothie Rovers 1-2 Bridge of Don Thistle -3/+3 North Junior Lg. Cup
26/03/2022 Lochar Thistle 2-8 Nithsdale Wanderers -26/+26   SoS Lg. Cup
26/03/2022 Newton Stewart 1-0 Creetown -2/+2   SoS Lg. Cup
26/03/2022 Threave Rovers 1-0 Saint Cuthbert Wanderers +10/-10   SoS Lg. Cup
26/03/2022 Upper Annandale 5-3 Abbey Vale +16/-16   SoS Lg. Cup
26/03/2022 Wigtown & Bladnoch 0-7 Stranraer Reserves -7/+7   SoS Lg. Cup
26/03/2022 Saint Cadoc's Youth Club 4-1 Vale of Clyde +4/-4 Strathclyde Cup
26/03/2022 Kilsyth Rangers 1-2 Rossvale -5/+5   WoS Lg. Cup
26/03/2022 Tweedmouth Rangers 0-4 Haddington Athletic -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Lochore Welfare 0-1 University of Stirling Reserves -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Luncarty 6-0 Peebles Rovers +7/-7   EoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Dufftown 2-1 Stoneywood Parkvale +8/-8   North Junior 1st Div.
26/03/2022 Craigmark Burntonians 3-2 Girvan -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Forth Wanderers 3-2 Lesmahagow +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Johnstone Burgh 1-1 Arthurlie +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Lugar Boswell Thistle 2-8 Whitletts Victoria -10/+10   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Maryhill 5-2 Glasgow University +14/-14   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Maybole Juniors 2-1 Shotts Bon Accord +15/-15   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Saltcoats Victoria 1-3 Muirkirk Juniors -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
26/03/2022 Ashfield 2-4 Renfrew -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Cambuslang Rangers 3-1 Gartcairn +5/-5   WoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Dalry Thistle 1-3 Thorniewood United -5/+5   WoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Greenock Juniors 1-1 Kello Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Newmains United 1-4 Carluke Rovers -19/+19   WoS Lg. Div. 1B
26/03/2022 Petershill 3-0 Saint Roch's +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
26/03/2022 Wishaw 0-0 Ardrossan Winton Rovers -6/+6   WoS Lg. Div. 1C
26/03/2022 Sunnybank 2-1 Fraserburgh United +1/-1   Morrison Cup
26/03/2022 Glentanar 3-1 Cruden Bay +15/-15   North Junior 2nd Div.
26/03/2022 Islavale 0-0 Newmachar United +3/-3   North Junior 2nd Div.
26/03/2022 Saint Peter's 0-2 BSC Glasgow -29/+29   WoS Lg. Div. 4
25/03/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-0 Preston Athletic -1/+1   EoS Lg. Cup
25/03/2022 Craigroyston U20 3-0 Tynecastle U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. C
25/03/2022 Cambuslang Rangers U20 3-2 Blantyre Victoria U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
25/03/2022 Yoker Athletic U20 3-4 Gartcairn U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
25/03/2022 Arthurlie U20 p 1-1 University of Stirling U20 +5/-5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Auchinleck Talbot U20 1-1 p Saint Peter's U20 +2/-2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Blackburn United U20 4-0 Penicuik Athletic U20 +30/-30   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 BSC Glasgow U20 0-2 Broomhill U20 -17/+17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Camelon Juniors U20 3-4 Forth Wanderers U20 -10/+10   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Carluke Rovers U20 3-6 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -17/+17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Cumbernauld Colts U20 6-2 Civil Service Strollers U20 +7/-7   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Dunipace U20 3-0 Kelty Hearts U20 +15/-15   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 East Fife U20 1-2 Heriot-Watt University -10/+10   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 East Kilbride U20 3-0 Saint Roch's U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Edinburgh South U20 2-6 Hill of Beath Hawthorn U20 -21/+21   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Edinburgh United U20 0-16 Benburb U20 -18/+18   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Glenvale U20 10-2 Dalkeith Thistle U20 +17/-17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Jeanfield Swifts U20 p 2-2 Sauchie Juniors U20 +3/-3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Largs Thistle U20 2-4 Port Glasgow U20 -33/+33   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Livingston United U20 0-8 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -5/+5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Maryhill U20 4-2 Beith Juniors U20 +28/-28   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Musselburgh Athletic p 1-1 Glasgow United U20 -14/+14   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Neilston U20 6-2 Caledonian Braves U20 +9/-9   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Saint Anthony's U20 p 2-2 Troon U20 -2/+2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 2-1 Edinburgh University U20 -7/+7   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Stirling Albion U20 1-0 Gala Fairydean Rovers U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/03/2022 Vale of Leven U20 3-2 Bonnyton Thistle U20 -2/+2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
23/03/2022 Brechin City 1-0 Inverurie Loco Works -4/+4   Highland Lg.
23/03/2022 Brora Rangers 0-2 Fraserburgh -17/+17   Highland Lg.
23/03/2022 Buckie Thistle 2-1 Rothes -4/+4   Highland Lg.
23/03/2022 Clachnacuddin 0-1 Formartine United ±0/±0   Highland Lg.
23/03/2022 Forres Mechanics 4-0 Fort William +7/-7   Highland Lg.
23/03/2022 Keith 1-0 Lossiemouth +1/-1   Highland Lg.
23/03/2022 Nairn County 1-2 Huntly -11/+11   Highland Lg.
23/03/2022 Dalbeattie Star 1-1 Gretna -10/+10   Lowland Lg. Cup
23/03/2022 Bo'ness United 4-1 Petershill +23/-23   South Ch'lge Cup
23/03/2022 Jeanfield Swifts 4-1 Penicuik Athletic +13/-13   EoS Lg. Premier
23/03/2022 Golspie Sutherland 2-0 Halkirk United +10/-10   North Caledonian Lg.
23/03/2022 Rossvale 1-6 Darvel -18/+18   WoS Lg. Premier
23/03/2022 Threave Rovers 2-4 Saint Cuthbert Wanderers -12/+12 Haig Gordon Trophy
23/03/2022 Greenock Juniors 0-1 Kilwinning Rangers +3/-3   WoS Lg. Cup
22/03/2022 Dunfermline Athletic 4-1 Partick Thistle +18/-18   Scottish Champ.
22/03/2022 Stirling Albion 0-1 Albion Rovers -12/+12   Scottish Lg. 2
22/03/2022 Caledonian Braves 1-3 East Kilbride -10/+10   Lowland Lg. Cup
22/03/2022 Dundonald Bluebell 0-4 Bonnyrigg Rose Athletic -15/+15   South Ch'lge Cup
22/03/2022 Linlithgow Rose 1-3 Sauchie Juniors -22/+22   South Ch'lge Cup
22/03/2022 Creetown 2-1 Caledonian Braves Reserves +2/-2   Potts Cup
21/03/2022 Rutherglen Glencairn 1-3 Darvel -5/+5   WoS Lg. Premier
21/03/2022 Dyce Juniors U20 0-7 Turriff United U20 -25/+25   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/03/2022 Fraserburgh U20 5-1 Keith U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/03/2022 Huntly U20 2-2 Hermes U20 -11/+11   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/03/2022 Dundee 1-2 Rangers +2/-2   Scottish Premier
20/03/2022 University of Stirling 2-1 Cumbernauld Colts ±0/±0   Lowland Lg. Cup
20/03/2022 Oakley United 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Aberdeen 3-1 Hibernian +13/-13   Scottish Premier
19/03/2022 Celtic 4-0 Ross County +7/-7   Scottish Premier
19/03/2022 Heart of Midlothian 2-0 Livingston +7/-7   Scottish Premier
19/03/2022 Saint Johnstone 2-1 Motherwell +2/-2   Scottish Premier
19/03/2022 Saint Mirren 1-2 Dundee United -11/+11   Scottish Premier
19/03/2022 Arbroath 1-0 Ayr United ±0/±0   Scottish Champ.
19/03/2022 Kilmarnock 2-1 Queen of the South -2/+2   Scottish Champ.
19/03/2022 Partick Thistle 0-4 Hamilton Academical -38/+38   Scottish Champ.
19/03/2022 Raith Rovers 2-3 Inverness Caledonian Thistle -8/+8   Scottish Champ.
19/03/2022 Airdrieonians 2-0 Queen's Park +6/-6   Scottish Lg. 1
19/03/2022 Alloa Athletic 1-0 Peterhead +2/-2   Scottish Lg. 1
19/03/2022 Clyde 2-0 East Fife +8/-8   Scottish Lg. 1
19/03/2022 Dumbarton 0-2 Falkirk -13/+13   Scottish Lg. 1
19/03/2022 Montrose 1-2 Cove Rangers -7/+7   Scottish Lg. 1
19/03/2022 Albion Rovers 0-0 Forfar Athletic +1/-1   Scottish Lg. 2
19/03/2022 Cowdenbeath 1-1 Stenhousemuir +1/-1   Scottish Lg. 2
19/03/2022 Elgin City 0-0 Kelty Hearts +4/-4   Scottish Lg. 2
19/03/2022 Stirling Albion 0-3 Annan Athletic -20/+20   Scottish Lg. 2
19/03/2022 Brora Rangers 7-0 Lossiemouth +4/-4   Highland Lg.
19/03/2022 Clachnacuddin 2-1 Nairn County +9/-9   Highland Lg.
19/03/2022 Formartine United 4-0 Keith +7/-7   Highland Lg.
19/03/2022 Fraserburgh 5-0 Deveronvale +3/-3   Highland Lg.
19/03/2022 Huntly 1-1 Inverurie Loco Works +2/-2   Highland Lg.
19/03/2022 Rothes 1-0 Forres Mechanics -7/+7   Highland Lg.
19/03/2022 Strathspey Thistle 1-3 Brechin City +4/-4   Highland Lg.
19/03/2022 Wick Academy 0-4 Buckie Thistle -5/+5   Highland Lg.
19/03/2022 Bo'ness United 5-1 Gretna +8/-8   Lowland Lg.
19/03/2022 Dalbeattie Star 2-0 Bonnyrigg Rose Athletic +26/-26   Lowland Lg.
19/03/2022 East Kilbride 3-1 Gala Fairydean Rovers -2/+2   Lowland Lg.
19/03/2022 Rangers U20 3-0 Celtic U20 +16/-16   Lowland Lg.
19/03/2022 East Stirlingshire 0-0 Broomhill -9/+9   Lowland Lg. Cup
19/03/2022 Spartans 1-1 Civil Service Strollers -5/+5   Lowland Lg. Cup
19/03/2022 Vale of Leithen 0-1 Berwick Rangers +7/-7   Lowland Lg. Cup
19/03/2022 Crossgates Primrose 1-2 Penicuik Athletic -7/+7   EoS Lg. Premier
19/03/2022 Dundonald Bluebell 1-3 Tranent Juniors -9/+9   EoS Lg. Premier
19/03/2022 Hill of Beath Hawthorn 3-1 Linlithgow Rose +22/-22   EoS Lg. Premier
19/03/2022 Newtongrange Star 5-2 Camelon Juniors +14/-14   EoS Lg. Premier
19/03/2022 Arbroath Victoria 9-2 Scone Thistle +5/-5   Midlands Lg.
19/03/2022 Blairgowrie 3-1 Forfar United -1/+1   Midlands Lg.
19/03/2022 Carnoustie Panmure 3-2 Dundee North End -2/+2   Midlands Lg.
19/03/2022 Coupar Angus 2-0 Lochee United +35/-35   Midlands Lg.
19/03/2022 East Craigie 4-0 Broughty Athletic +14/-14   Midlands Lg.
19/03/2022 Forfar West End 1-1 Downfield -2/+2   Midlands Lg.
19/03/2022 Kirriemuir Thistle 2-1 Dundee Violet -4/+4   Midlands Lg.
19/03/2022 Letham 2-3 Tayport +1/-1   Midlands Lg.
19/03/2022 Lochee Harp 3-6 Brechin Victoria -26/+26   Midlands Lg.
19/03/2022 Golspie Sutherland 1-0 Orkney ±0/±0   North Caledonian Lg.
19/03/2022 Halkirk United 3-1 Inverness Athletic -1/+1   North Caledonian Lg.
19/03/2022 Nairn County Reserves 0-1 Invergordon +4/-4   North Caledonian Lg.
19/03/2022 Saint Duthus 3-1 Thurso +7/-7   North Caledonian Lg.
19/03/2022 Nairn Saint Ninian 0-1 Banchory Saint Ternan -7/+7   North Junior Superlg.
19/03/2022 Auchinleck Talbot 1-2 Cumnock Juniors -18/+18   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Beith Juniors 2-2 Troon -6/+6   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Bonnyton Thistle 1-5 Benburb -13/+13   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Rossvale 1-1 Rutherglen Glencairn -3/+3   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Darvel 3-1 Cumbernauld United ±0/±0   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Hurlford United 2-1 Clydebank +7/-7   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Irvine Meadow 0-1 Kilbirnie Ladeside -11/+11   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Kilwinning Rangers 2-0 Pollok +18/-18   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-2 Glenafton Athletic -3/+3   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Largs Thistle 2-3 Blantyre Victoria -17/+17   WoS Lg. Premier
19/03/2022 Islavale 2-0 Whitehills -1/+1   Elginshire Cup
19/03/2022 Coldstream 0-2 Broxburn Athletic -1/+1   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Dalkeith Thistle 0-2 Luncarty -5/+5   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Dunipace 1-1 Preston Athletic -7/+7   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Fauldhouse United 1-3 Leith Athletic -4/+4   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Haddington Athletic 5-0 Pumpherston +3/-3   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Hawick Royal Albert United 1-4 Lochore Welfare -4/+4   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-1 Burntisland Shipyard -12/+12   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Kennoway Star Hearts 0-0 Ormiston -11/+11   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Livingston United 3-5 Arniston Rangers -23/+23   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Musselburgh Athletic 1-1 Heriot-Watt University -10/+10   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Peebles Rovers 1-2 Edinburgh United ±0/±0   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Rosyth 2-3 Bo'ness Athletic +3/-3   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Saint Andrews United 0-4 Sauchie Juniors -4/+4   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Stoneyburn 0-1 Dunbar United -1/+1   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Thornton Hibs 2-2 Armadale Thistle +6/-6   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Tweedmouth Rangers 1-6 Jeanfield Swifts -1/+1   EoS Lg. Cup
19/03/2022 West Calder United 1-0 Blackburn United +14/-14   EoS Lg. Cup
19/03/2022 Culter 1-0 Colony Park Juniors -7/+7 McLeman Cup
19/03/2022 Ellon United 1-1 p Bridge of Don Thistle +9/-9 McLeman Cup
19/03/2022 Dufftown 2-1 Rothie Rovers +11/-11 North Junior Regional Cup
19/03/2022 East End 2-1 Banks o' Dee +19/-19 North Junior Regional Cup
19/03/2022 Stonehaven 3-3 p Stoneywood Parkvale -3/+3 North Junior Regional Cup
19/03/2022 Sunnybank 0-1 Dyce Juniors -3/+3 North Junior Regional Cup
19/03/2022 Abbey Vale 4-3 Caledonian Braves Reserves -2/+2   SoS Lg. Cup
19/03/2022 Lochar Thistle 6-2 Lochmaben +18/-18   SoS Lg. Cup
19/03/2022 Newton Stewart 3-0 Threave Rovers +25/-25   SoS Lg. Cup
19/03/2022 Nithsdale Wanderers 4-1 Mid Annandale +10/-10   SoS Lg. Cup
19/03/2022 Wigtown & Bladnoch 0-3 Saint Cuthbert Wanderers +3/-3   SoS Lg. Cup
19/03/2022 Glenrothes 3-0 Kinnoull +15/-15   EoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Arthurlie 4-0 Girvan +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Bellshill Athletic 4-0 Saltcoats Victoria +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Irvine Victoria 1-1 Lugar Boswell Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Johnstone Burgh 1-1 Craigmark Burntonians -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Muirkirk Juniors 3-2 Maybole Juniors +9/-9   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Shotts Bon Accord 0-1 Forth Wanderers -20/+20   WoS Lg. Div. 1A
19/03/2022 Ardeer Thistle 0-2 Ashfield -10/+10   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Dalry Thistle 1-0 Newmains United -5/+5   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Glasgow United 1-1 Greenock Juniors -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Renfrew 2-2 Cambuslang Rangers +4/-4   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Royal Albert 3-3 Carluke Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Thorniewood United 3-0 Saint Cadoc's Youth Club +23/-23   WoS Lg. Div. 1B
19/03/2022 Drumchapel United 4-2 Neilston +9/-9   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Lanark United 1-0 Kilsyth Rangers +9/-9   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Larkhall Thistle 0-0 Saint Roch's +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Vale of Clyde 1-3 Petershill -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Vale of Leven 2-2 Ardrossan Winton Rovers -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Yoker Athletic 4-1 East Kilbride Thistle +12/-12   WoS Lg. Div. 1C
19/03/2022 Newmachar United 2-0 Cruden Bay +4/-4   Morrison Cup
19/03/2022 Bathgate Thistle 0-5 Whitburn -8/+8   EoS Lg. Div. 2X
19/03/2022 Syngenta 3-1 Edinburgh College -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
19/03/2022 Glentanar 1-0 Burghead Thistle +12/-12   North Junior 2nd Div.
19/03/2022 New Elgin Juniors 0-2 Forres Thistle +3/-3   North Junior 2nd Div.
19/03/2022 BSC Glasgow 3-3 Campbeltown Pupils -4/+4   WoS Lg. Div. 4
19/03/2022 Harmony Row 5-1 Saint Peter's +19/-19   WoS Lg. Div. 4
19/03/2022 Glenvale 6-0 Harthill Royal +29/-29   WoS Lg. Div. 4
18/03/2022 Dunfermline Athletic 1-1 Greenock Morton -2/+2   Scottish Champ.
18/03/2022 Edinburgh City 1-2 Stranraer -12/+12   Scottish Lg. 2
18/03/2022 Caledonian Braves 1-1 Edinburgh University -10/+10   Lowland Lg.
18/03/2022 Montrose Roselea p 0-0 Hermes +1/-1 McLeman Cup
18/03/2022 Bonnyrigg Rose Athletic U20 2-3 Cumbernauld Colts U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Civil Service Strollers U20 2-4 Broomhill U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 East Fife U20 7-1 Caledonian Braves U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Edinburgh City U20 1-1 Alloa Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Kelty Hearts U20 4-1 Gala Fairydean Rovers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Spartans U20 4-0 Bonnyton Thistle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Stirling Albion U20 0-1 East Kilbride U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
18/03/2022 Armadale Thistle U20 1-3 Edinburgh College U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Edinburgh United U20 2-7 Camelon Juniors U20 -50/+50   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Edinburgh University U20 1-3 Musselburgh Athletic U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Heriot-Watt University U20 5-6 Penicuik Athletic U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Kennoway Star Hearts U20 0-5 Preston Athletic U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Sauchie Juniors U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
18/03/2022 Blackburn United U20 4-1 Dalkeith Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Fauldhouse United U20 2-0 Tynecastle U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 1-4 Newtongrange Star U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Jeanfield Swifts U20 1-2 Dunipace U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Livingston United U20 0-4 Craigroyston U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Oakley United U20 0-7 Leith Athletic U20 -33/+33   Lowland Dev. Lg. C
18/03/2022 Bellshill Athletic U20 6-4 Mid Annandale U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
18/03/2022 Blantyre Victoria U20 4-2 Saint Roch's U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
18/03/2022 Cambuslang Rangers U20 2-1 Glasgow United U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. D
18/03/2022 East Kilbride Thistle U20 2-1 Forth Wanderers U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
18/03/2022 Glenvale U20 7-0 Carluke Rovers U20 +35/-35   Lowland Dev. Lg. D
18/03/2022 Benburb U20 3-4 Maryhill U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Rossvale U20 1-5 Vale of Leven U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Clydebank U20 5-2 Gartcairn U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Drumchapel United U20 4-0 Yoker Athletic U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Saint Anthony's U20 4-2 Johnstone Burgh U20 +28/-28   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 7-1 Ashfield U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
18/03/2022 Irvine Meadow U20 6-3 Neilston U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
18/03/2022 Largs Thistle U20 4-5 Arthurlie U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
18/03/2022 Troon U20 5-1 Port Glasgow U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
18/03/2022 Whitletts Victoria U20 1-2 Beith Juniors U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
18/03/2022 Glasgow University 1-0 Lesmahagow +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
17/03/2022 Crvena Zvezda {SRB} 2-1 Rangers +9/-9 UEFA Europa Lg.
16/03/2022 Albion Rovers 0-0 Kelty Hearts +5/-5   Scottish Lg. 2
16/03/2022 Buckie Thistle 5-0 Brora Rangers +22/-22   Highland Lg.
16/03/2022 Formartine United 0-2 Fraserburgh -7/+7   Highland Lg.
16/03/2022 Keith 2-4 Deveronvale -21/+21   Highland Lg.
16/03/2022 Strathspey Thistle 2-4 Clachnacuddin -13/+13   Highland Lg.
16/03/2022 Turriff United 1-3 Rothes ±0/±0   Highland Lg.
16/03/2022 East Stirlingshire 1-0 University of Stirling -3/+3   Lowland Lg. Cup
16/03/2022 Jeanfield Swifts 3-2 Darvel +9/-9 South Ch'lge Cup
16/03/2022 Nairn County Reserves 2-0 Alness United +21/-21   North Caledonian Lg.
16/03/2022 Saint Cuthbert Wanderers 3-0 Mid Annandale ±0/±0   SoS Lg.
16/03/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Kilwinning Rangers +2/-2   WoS Lg. Premier
16/03/2022 Bo'ness Athletic 1-2 Sauchie Juniors -5/+5   EoS Lg. Cup
16/03/2022 Syngenta 1-1 Tranent Juniors +6/-6   EoS Lg. Cup
16/03/2022 Banks o' Dee 4-1 Culter +3/-3 North Junior Lg. Cup
16/03/2022 Kelty Hearts U20 4-0 Kennoway Star Hearts U20 +13/-13 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
15/03/2022 Clyde Reserves 1-3 Queen's Park Reserves -14/+14   Glasgow Cup
15/03/2022 Cowdenbeath 1-2 Forfar Athletic -4/+4   Scottish Lg. 2
15/03/2022 Bo'ness United 2-4 Edinburgh University -27/+27   Lowland Lg. Cup
15/03/2022 Blackburn United 1-5 Linlithgow Rose -14/+14   EoS Lg. Cup
15/03/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 0-4 Tynecastle -8/+8   EoS Lg. Cup
15/03/2022 Dunipace U20 9-0 Oakley United U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. C
14/03/2022 Dundee United 0-3 Celtic -11/+11 Scottish FA Cup
13/03/2022 Dundee 0-3 Rangers -9/+9 Scottish FA Cup
13/03/2022 Motherwell 1-2 Hibernian -6/+6 Scottish FA Cup
12/03/2022 Heart of Midlothian 4-2 Saint Mirren +6/-6 Scottish FA Cup
12/03/2022 Greenock Morton 2-1 Partick Thistle +5/-5   Scottish Champ.
12/03/2022 Hamilton Academical 2-2 Dunfermline Athletic -3/+3   Scottish Champ.
12/03/2022 Inverness Caledonian Thistle 3-0 Arbroath +19/-19   Scottish Champ.
12/03/2022 Queen of the South 0-1 Raith Rovers -10/+10   Scottish Champ.
12/03/2022 Cove Rangers 4-1 Clyde +6/-6   Scottish Lg. 1
12/03/2022 East Fife 2-0 Dumbarton +10/-10   Scottish Lg. 1
12/03/2022 Falkirk 1-4 Airdrieonians -20/+20   Scottish Lg. 1
12/03/2022 Peterhead 0-1 Montrose -5/+5   Scottish Lg. 1
12/03/2022 Queen's Park 1-1 Alloa Athletic -7/+7   Scottish Lg. 1
12/03/2022 Annan Athletic 2-1 Elgin City -3/+3   Scottish Lg. 2
12/03/2022 Forfar Athletic 0-1 Stirling Albion -14/+14   Scottish Lg. 2
12/03/2022 Kelty Hearts 3-1 Albion Rovers ±0/±0   Scottish Lg. 2
12/03/2022 Stenhousemuir 0-0 Edinburgh City -3/+3   Scottish Lg. 2
12/03/2022 Stranraer 3-0 Cowdenbeath +13/-13   Scottish Lg. 2
12/03/2022 Brechin City 5-0 Nairn County +9/-9   Highland Lg.
12/03/2022 Clachnacuddin 0-2 Rothes -1/+1   Highland Lg.
12/03/2022 Deveronvale 3-2 Inverurie Loco Works +16/-16   Highland Lg.
12/03/2022 Formartine United 1-1 Fort William -13/+13   Highland Lg.
12/03/2022 Strathspey Thistle 2-1 Turriff United +7/-7   Highland Lg.
12/03/2022 Berwick Rangers 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic -16/+16   Lowland Lg.
12/03/2022 Bo'ness United 1-3 Caledonian Braves -15/+15   Lowland Lg.
12/03/2022 East Kilbride 3-1 University of Stirling -3/+3   Lowland Lg.
12/03/2022 Forres Mechanics 0-2 Buckie Thistle +2/-2 Highland Lg. Cup
12/03/2022 Fraserburgh 1-1 p Brora Rangers -3/+3 Highland Lg. Cup
12/03/2022 Broomhill 2-2 Cumbernauld Colts -4/+4   Lowland Lg. Cup
12/03/2022 Vale of Leithen 0-0 Gala Fairydean Rovers +11/-11   Lowland Lg. Cup
12/03/2022 Vale of Leven 1-3 Spartans -2/+2 South Ch'lge Cup
12/03/2022 Forres Thistle 3-0 Dufftown +20/-20   Elginshire Cup
12/03/2022 Camelon Juniors 0-5 Inverkeithing Hillfield Swifts -37/+37   EoS Lg. Premier
12/03/2022 Tynecastle 6-2 Lothian Thistle Hutchison Vale +24/-24   EoS Lg. Premier
12/03/2022 Carnoustie Panmure 4-2 Letham -5/+5   Midlands Lg.
12/03/2022 Dundee Violet 0-2 Arbroath Victoria -13/+13   Midlands Lg.
12/03/2022 East Craigie 4-0 Lochee Harp ±0/±0   Midlands Lg.
12/03/2022 Forfar United 1-0 Dundee Saint James +13/-13   Midlands Lg.
12/03/2022 Lochee United 2-0 Broughty Athletic +6/-6   Midlands Lg.
12/03/2022 Scone Thistle 0-1 Forfar West End +5/-5   Midlands Lg.
12/03/2022 Tayport 1-2 Kirriemuir Thistle -17/+17   Midlands Lg.
12/03/2022 Golspie Sutherland 2-1 Alness United -4/+4   North Caledonian Lg.
12/03/2022 Halkirk United 2-1 Loch Ness ±0/±0   North Caledonian Lg.
12/03/2022 Invergordon 4-0 Bonar Bridge -1/+1   North Caledonian Lg.
12/03/2022 Saint Duthus 0-2 Orkney -19/+19   North Caledonian Lg.
12/03/2022 Thurso 3-0 Nairn County Reserves +5/-5   North Caledonian Lg.
12/03/2022 Banchory Saint Ternan 1-1 Montrose Roselea ±0/±0   North Junior Superlg.
12/03/2022 Banks o' Dee 3-0 Hermes +2/-2   North Junior Superlg.
12/03/2022 Colony Park Juniors 2-0 Nairn Saint Ninian +12/-12   North Junior Superlg.
12/03/2022 Deveronside 0-10 Culter -17/+17   North Junior Superlg.
12/03/2022 East End 1-1 Ellon United -9/+9   North Junior Superlg.
12/03/2022 Beith Juniors 2-1 Blantyre Victoria -5/+5   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Rossvale 2-1 Hurlford United +8/-8   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Cumnock Juniors 4-0 Benburb +22/-22   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Glenafton Athletic 3-1 Troon +8/-8   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Irvine Meadow 2-1 Bonnyton Thistle -7/+7   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Kilwinning Rangers 0-1 Clydebank -10/+10   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Pollok 3-1 Kilbirnie Ladeside ±0/±0   WoS Lg. Premier
12/03/2022 Blackburn United 1-1 Dalkeith Thistle -12/+12   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Broxburn Athletic 10-2 Craigroyston +3/-3   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Dunbar United 0-1 Kennoway Star Hearts -18/+18   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Dunipace 5-3 University of Stirling Reserves -1/+1   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Edinburgh United 3-3 Oakley United +2/-2   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Glenrothes 5-1 Tweedmouth Rangers +3/-3   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Heriot-Watt University 1-1 Haddington Athletic +5/-5   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Hill of Beath Hawthorn 2-3 Edinburgh South -22/+22   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Leith Athletic 3-2 Coldstream -8/+8   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Lochgelly Albert 1-4 Musselburgh Athletic ±0/±0   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Newburgh Juniors 0-4 Dundonald Bluebell -3/+3   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Newtongrange Star 0-1 Saint Andrews United -22/+22   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Penicuik Athletic 5-1 Peebles Rovers -1/+1   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Preston Athletic 5-0 Bathgate Thistle +6/-6   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Sauchie Juniors 8-0 Rosyth +7/-7   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Whitehill Welfare 3-2 Ormiston -9/+9   EoS Lg. Cup
12/03/2022 Abbey Vale 1-4 Saint Cuthbert Wanderers -14/+14 Haig Gordon Trophy
12/03/2022 Dyce Juniors 0-1 Yoker Athletic -12/+12 Scottish Junior Cup
12/03/2022 Kirkintilloch Rob Roy 4-1 Arthurlie +19/-19 Scottish Junior Cup
12/03/2022 Largs Thistle 2-3 Petershill -11/+11 Scottish Junior Cup
12/03/2022 Shotts Bon Accord 1-2 Auchinleck Talbot ±0/±0 Scottish Junior Cup
12/03/2022 Lochar Thistle 1-2 Upper Annandale -6/+6   SoS Lg. Cup
12/03/2022 Mid Annandale 8-0 Lochmaben +28/-28   SoS Lg. Cup
12/03/2022 Stranraer Reserves 2-1 Newton Stewart -1/+1   SoS Lg. Cup
12/03/2022 Wigtown & Bladnoch 0-6 Threave Rovers -5/+5   SoS Lg. Cup
12/03/2022 Drumchapel United 2-0 Rutherglen Glencairn +9/-9 Strathclyde Cup
12/03/2022 Royal Albert 1-5 Vale of Clyde -15/+15 Strathclyde Cup
12/03/2022 Thornton Hibs 0-2 Kirkcaldy & Dysart -17/+17   EoS Lg. Div. 1A
12/03/2022 Buchanhaven Hearts 4-0 Aberdeen University +21/-21   Morrison Cup
12/03/2022 Stonehaven 1-1 Sunnybank -6/+6   Morrison Cup
12/03/2022 Stoneywood Parkvale 3-1 Longside +2/-2   Morrison Cup
12/03/2022 Forth Wanderers 3-1 Irvine Victoria ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
12/03/2022 Maybole Juniors 2-1 Craigmark Burntonians +8/-8   WoS Lg. Div. 1A
12/03/2022 Saltcoats Victoria 0-3 Lesmahagow -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
12/03/2022 Cambuslang Rangers 3-0 Glasgow United +3/-3   WoS Lg. Div. 1B
12/03/2022 Gartcairn 2-1 Kello Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 1B
12/03/2022 Greenock Juniors 0-3 Renfrew -24/+24   WoS Lg. Div. 1B
12/03/2022 Ardrossan Winton Rovers 2-4 East Kilbride Thistle -20/+20   WoS Lg. Div. 1C
12/03/2022 Glasgow Perthshire 4-3 Kilsyth Rangers +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
12/03/2022 Lanark United 1-2 Neilston +2/-2   WoS Lg. Div. 1C
12/03/2022 Pumpherston 0-6 Armadale Thistle -9/+9   EoS Lg. Div. 2X
12/03/2022 Stoneyburn 4-3 Syngenta +15/-15   EoS Lg. Div. 2X
12/03/2022 Whitburn 2-0 Fauldhouse United ±0/±0   EoS Lg. Div. 2X
12/03/2022 Glentanar 3-0 Whitehills +8/-8   North Junior 2nd Div.
12/03/2022 New Elgin Juniors 0-9 Rothie Rovers -5/+5   North Junior 2nd Div.
12/03/2022 Finnart 3-0 Harthill Royal +3/-3   WoS Lg. Div. 4
12/03/2022 Saint Peter's 3-3 Harmony Row -2/+2   WoS Lg. Div. 4
11/03/2022 Ayr United 1-3 Kilmarnock -14/+14   Scottish Champ.
11/03/2022 East Stirlingshire 4-2 Gretna -4/+4   Lowland Lg.
11/03/2022 Burntisland Shipyard 0-4 Edinburgh College -41/+41   EoS Lg. Cup
11/03/2022 Tranent Juniors 4-1 Lochore Welfare ±0/±0   EoS Lg. Cup
11/03/2022 Civil Service Strollers U20 3-1 Caledonian Braves U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
11/03/2022 Cumbernauld Colts U20 3-0 Gala Fairydean Rovers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
11/03/2022 East Fife U20 4-1 Alloa Athletic U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. A
11/03/2022 Spartans U20 2-0 Bonnyrigg Rose Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
11/03/2022 University of Stirling U20 4-3 Broomhill U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
11/03/2022 Camelon Juniors U20 2-10 Sauchie Juniors U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
11/03/2022 Edinburgh South U20 3-3 Heriot-Watt University U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. B
11/03/2022 Dalkeith Thistle U20 1-3 Jeanfield Swifts U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
11/03/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 2-2 Oakley United U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
11/03/2022 Livingston United U20 1-18 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
11/03/2022 Newtongrange Star U20 6-0 Blackburn United U20 +38/-38   Lowland Dev. Lg. C
11/03/2022 Saint Roch's U20 10-1 Mid Annandale U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. D
11/03/2022 Johnstone Burgh U20 7-2 Drumchapel United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
11/03/2022 Vale of Leven U20 2-1 BSC Glasgow U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
11/03/2022 Auchinleck Talbot U20 0-1 Irvine Meadow U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. F
11/03/2022 Troon U20 2-0 Neilston U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
11/03/2022 Ardeer Thistle U20 1-1 Dunipace U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Benburb U20 2-1 Whitletts Victoria U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Cambuslang Rangers U20 3-3 Arthurlie U20 ±0/±0   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 East Kilbride U20 3-1 Leith Athletic U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Edinburgh City U20 3-2 Kennoway Star Hearts U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Fauldhouse United U20 1-2 Forth Wanderers U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Gartcairn U20 0-0 Whitehill Welfare U20 -10/+10   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Maryhill U20 6-1 Armadale Thistle U20 +8/-8   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Musselburgh Athletic U20 3-0 East Kilbride Thistle U20 +10/-10   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Penicuik Athletic U20 4-2 Craigroyston U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Preston Athletic U20 0-1 Glenvale U20 -21/+21   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-2 Blantyre Victoria U20 ±0/±0   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Tynecastle U20 0-5 Stirling Albion U20 -7/+7   Lowland Dev. Ch'lge Cup
11/03/2022 Yoker Athletic U20 1-4 Saint Peter's U20 -8/+8   Lowland Dev. Ch'lge Cup
10/03/2022 Rangers 3-0 Crvena Zvezda {SRB} +11/-11 UEFA Europa Lg.
09/03/2022 Dundee 0-1 Saint Mirren -8/+8   Scottish Premier
09/03/2022 Celtic U20 5-0 Partick Thistle Reserves +10/-10   Glasgow Cup
09/03/2022 Deveronvale 0-6 Fraserburgh -8/+8   Highland Lg.
09/03/2022 Forres Mechanics 0-8 Brora Rangers -18/+18   Highland Lg.
09/03/2022 Keith 0-6 Buckie Thistle -9/+9   Highland Lg.
09/03/2022 Nairn County 4-0 Fort William +4/-4   Highland Lg.
09/03/2022 Rothes 0-1 Brechin City -8/+8   Highland Lg.
09/03/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Caledonian Braves ±0/±0 South Ch'lge Cup
09/03/2022 Benburb 3-1 Beith Juniors +13/-13   WoS Lg. Premier
09/03/2022 Rossvale 2-1 Cumbernauld United +5/-5   WoS Lg. Premier
08/03/2022 Partick Thistle 1-0 Queen of the South ±0/±0   Scottish Champ.
08/03/2022 Rangers U20 2-0 Queen's Park Reserves -1/+1   Glasgow Cup
08/03/2022 Stenhousemuir 0-1 Kelty Hearts -4/+4   Scottish Lg. 2
08/03/2022 Stirling Albion 2-1 Cowdenbeath ±0/±0   Scottish Lg. 2
08/03/2022 Civil Service Strollers 1-1 Bo'ness United -2/+2   Lowland Lg. Cup
08/03/2022 Dundonald Bluebell 2-1 Tranent Juniors +12/-12   South Ch'lge Cup
08/03/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Sauchie Juniors -7/+7   EoS Lg. Premier
08/03/2022 East Kilbride U20 4-0 Edinburgh City U20 +11/-11 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
08/03/2022 Bo'ness Athletic 5-1 Fauldhouse United +5/-5   EoS Lg. Div. 2X
07/03/2022 Hermes U20 0-5 Keith U20 -20/+20   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/03/2022 Inverurie Loco Works U20 2-1 Huntly U20 -8/+8   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/03/2022 Stonehaven U20 1-2 Formartine United U20 +1/-1   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/03/2022 Turriff United U20 3-1 Fraserburgh U20 +13/-13   Aberdeenshire Dev. Lg.
06/03/2022 Livingston 1-3 Celtic -8/+8   Scottish Premier
05/03/2022 Dundee United 2-2 Heart of Midlothian ±0/±0   Scottish Premier
05/03/2022 Hibernian 0-0 Saint Johnstone -6/+6   Scottish Premier
05/03/2022 Motherwell 1-1 Dundee -4/+4   Scottish Premier
05/03/2022 Rangers 1-0 Aberdeen -5/+5   Scottish Premier
05/03/2022 Ross County 1-0 Saint Mirren +2/-2   Scottish Premier
05/03/2022 Arbroath 1-0 Dunfermline Athletic -2/+2   Scottish Champ.
05/03/2022 Kilmarnock 2-0 Hamilton Academical +6/-6   Scottish Champ.
05/03/2022 Queen of the South 3-0 Greenock Morton +20/-20   Scottish Champ.
05/03/2022 Raith Rovers 0-4 Ayr United -38/+38   Scottish Champ.
05/03/2022 Celtic U20 1-1 Rangers U20 -3/+3   Glasgow Cup
05/03/2022 Alloa Athletic 0-2 Airdrieonians -11/+11   Scottish Lg. 1
05/03/2022 Clyde 1-1 Falkirk -1/+1   Scottish Lg. 1
05/03/2022 Cove Rangers 5-2 Peterhead +6/-6   Scottish Lg. 1
05/03/2022 Dumbarton 0-3 Queen's Park -18/+18   Scottish Lg. 1
05/03/2022 Montrose 0-0 East Fife -8/+8   Scottish Lg. 1
05/03/2022 Albion Rovers 0-1 Edinburgh City -8/+8   Scottish Lg. 2
05/03/2022 Annan Athletic 4-1 Stranraer +10/-10   Scottish Lg. 2
05/03/2022 Cowdenbeath 0-1 Kelty Hearts ±0/±0   Scottish Lg. 2
05/03/2022 Forfar Athletic 0-0 Elgin City -7/+7   Scottish Lg. 2
05/03/2022 Stirling Albion 0-1 Stenhousemuir -10/+10   Scottish Lg. 2
05/03/2022 Brechin City 5-1 Wick Academy +4/-4   Highland Lg.
05/03/2022 Brora Rangers 6-0 Clachnacuddin +4/-4   Highland Lg.
05/03/2022 Buckie Thistle 3-0 Huntly ±0/±0   Highland Lg.
05/03/2022 Deveronvale 0-3 Rothes -5/+5   Highland Lg.
05/03/2022 Forres Mechanics 1-0 Inverurie Loco Works +12/-12   Highland Lg.
05/03/2022 Keith 0-5 Fraserburgh -10/+10   Highland Lg.
05/03/2022 Lossiemouth 3-1 Fort William +4/-4   Highland Lg.
05/03/2022 Nairn County 4-0 Strathspey Thistle +7/-7   Highland Lg.
05/03/2022 Dalbeattie Star 1-2 Berwick Rangers -5/+5   Lowland Lg.
05/03/2022 East Stirlingshire 1-1 Caledonian Braves -4/+4   Lowland Lg.
05/03/2022 Gala Fairydean Rovers 2-1 Vale of Leithen -10/+10   Lowland Lg.
05/03/2022 Edinburgh University 1-1 Spartans +6/-6   Lowland Lg. Cup
05/03/2022 Arthurlie 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic -5/+5   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Beith Juniors 0-1 Bo'ness United -17/+17   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Bo'ness Athletic 1-4 East Kilbride -9/+9 South Ch'lge Cup
05/03/2022 Civil Service Strollers 1-3 Jeanfield Swifts -14/+14   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Cumbernauld United 0-1 Petershill -9/+9   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Irvine Meadow 1-3 Auchinleck Talbot -8/+8   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Maybole Juniors 1-4 Darvel -2/+2   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Sauchie Juniors 5-1 Troon +23/-23   South Ch'lge Cup
05/03/2022 University of Stirling 1-3 Pollok -2/+2 South Ch'lge Cup
05/03/2022 Vale of Leven 3-0 Thorniewood United +30/-30   South Ch'lge Cup
05/03/2022 Penicuik Athletic 1-2 Blackburn United -18/+18   EoS Lg. Premier
05/03/2022 Blairgowrie 3-1 Brechin Victoria +6/-6   Midlands Lg.
05/03/2022 Broughty Athletic 9-0 Downfield +14/-14   Midlands Lg.
05/03/2022 Coupar Angus 6-1 Scone Thistle +25/-25   Midlands Lg.
05/03/2022 Dundee Saint James 1-2 Dundee North End +3/-3   Midlands Lg.
05/03/2022 East Craigie 0-1 Lochee United -13/+13   Midlands Lg.
05/03/2022 Forfar West End 0-1 Dundee Violet -13/+13   Midlands Lg.
05/03/2022 Kirriemuir Thistle 0-2 Carnoustie Panmure -2/+2   Midlands Lg.
05/03/2022 Letham 6-1 Forfar United +13/-13   Midlands Lg.
05/03/2022 Tayport 3-1 Arbroath Victoria +1/-1   Midlands Lg.
05/03/2022 Alness United 1-2 Loch Ness -7/+7   North Caledonian Lg.
05/03/2022 Bonar Bridge 1-4 Inverness Athletic -6/+6   North Caledonian Lg.
05/03/2022 Invergordon 4-2 Thurso +2/-2   North Caledonian Lg.
05/03/2022 Colony Park Juniors 1-2 Hermes +3/-3   North Junior Superlg.
05/03/2022 Culter 0-1 Bridge of Don Thistle -8/+8   North Junior Superlg.
05/03/2022 Dyce Juniors 3-1 Deveronside -4/+4   North Junior Superlg.
05/03/2022 Ellon United 3-2 Montrose Roselea +13/-13   North Junior Superlg.
05/03/2022 Hall Russell United 1-4 Banchory Saint Ternan -18/+18   North Junior Superlg.
05/03/2022 Maud 1-3 East End -5/+5   North Junior Superlg.
05/03/2022 Nairn Saint Ninian 0-1 Banks o' Dee +9/-9   North Junior Superlg.
05/03/2022 Caledonian Braves Reserves 5-1 Lochmaben +15/-15   SoS Lg.
05/03/2022 Lochar Thistle 0-4 Newton Stewart -21/+21   SoS Lg.
05/03/2022 Mid Annandale 6-0 Wigtown & Bladnoch +10/-10   SoS Lg.
05/03/2022 Stranraer Reserves 4-0 Nithsdale Wanderers +17/-17   SoS Lg.
05/03/2022 Threave Rovers 3-1 Abbey Vale +5/-5   SoS Lg.
05/03/2022 Upper Annandale 0-4 Saint Cuthbert Wanderers -11/+11   SoS Lg.
05/03/2022 Blantyre Victoria 2-0 Bonnyton Thistle +5/-5   WoS Lg. Premier
05/03/2022 Hurlford United 0-2 Glenafton Athletic -22/+22   WoS Lg. Premier
05/03/2022 Rutherglen Glencairn 1-1 Largs Thistle ±0/±0   WoS Lg. Premier
05/03/2022 Burntisland Shipyard 1-1 Newburgh Juniors -10/+10   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Coldstream 0-1 Fauldhouse United -9/+9   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Edinburgh College 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts +11/-11   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Craigroyston 0-7 Leith Athletic -7/+7   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Glenrothes 0-1 Armadale Thistle -3/+3   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Hawick Royal Albert United 1-8 Camelon Juniors -9/+9   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-2 Dunipace +2/-2   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Kinnoull 4-5 Kirkcaldy & Dysart -13/+13   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Linlithgow Rose 3-4 Dalkeith Thistle -24/+24   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Livingston United 1-3 Crossgates Primrose -4/+4   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Lochgelly Albert 0-1 Haddington Athletic +9/-9   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Lochore Welfare 0-2 Syngenta -14/+14   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Peebles Rovers 0-1 Oakley United +5/-5   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Pumpherston 1-2 Heriot-Watt University ±0/±0   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Rosyth 0-3 Newtongrange Star -11/+11   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Stoneyburn 0-5 Whitehill Welfare -30/+30   EoS Lg. Cup
05/03/2022 West Calder United 3-3 Luncarty +4/-4   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Whitburn 2-3 Edinburgh United -19/+19   EoS Lg. Cup
05/03/2022 Golspie Sutherland 0-3 Halkirk United -30/+30 North Caledonian Cup
05/03/2022 Nairn County Reserves 1-2 Saint Duthus +2/-2 North Caledonian Cup
05/03/2022 Edinburgh South 1-2 Preston Athletic -3/+3   EoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Dufftown 1-2 Sunnybank -11/+11   North Junior 1st Div.
05/03/2022 Bellshill Athletic 1-2 Girvan -13/+13   WoS Lg. Div. 1A
05/03/2022 Craigmark Burntonians 3-1 Maryhill +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
05/03/2022 Forth Wanderers 0-0 Whitletts Victoria ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
05/03/2022 Johnstone Burgh 4-1 Irvine Victoria +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
05/03/2022 Ashfield 0-2 Saint Cadoc's Youth Club -11/+11   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Dalry Thistle 6-0 Port Glasgow +40/-40   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Kello Rovers 1-1 Glasgow United +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Newmains United 1-0 Greenock Juniors +20/-20   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Renfrew 2-3 Gartcairn -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Royal Albert 0-6 Cambuslang Rangers -4/+4   WoS Lg. Div. 1B
05/03/2022 Drumchapel United 3-1 Kilsyth Rangers +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
05/03/2022 East Kilbride Thistle 0-2 Lanark United -21/+21   WoS Lg. Div. 1C
05/03/2022 Saint Anthony's 1-1 Vale of Clyde -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
05/03/2022 Saint Roch's 1-2 Yoker Athletic -17/+17   WoS Lg. Div. 1C
05/03/2022 Wishaw 2-2 Neilston +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
05/03/2022 Stonehaven 3-0 Fraserburgh United +10/-10   Morrison Cup
05/03/2022 Stoneywood Parkvale 7-0 Buchanhaven Hearts +10/-10   Morrison Cup
05/03/2022 Islavale 2-3 Cruden Bay -10/+10   North Junior 2nd Div.
05/03/2022 New Elgin Juniors 0-1 Glentanar -5/+5   North Junior 2nd Div.
05/03/2022 Rothie Rovers 2-2 Newmachar United -11/+11   North Junior 2nd Div.
05/03/2022 Whitehills 3-5 Forres Thistle +3/-3   North Junior 2nd Div.
05/03/2022 BSC Glasgow 3-1 Harthill Royal +17/-17   WoS Lg. Div. 4
05/03/2022 Campbeltown Pupils 1-3 Saint Peter's -4/+4   WoS Lg. Div. 4
04/03/2022 Partick Thistle 1-0 Inverness Caledonian Thistle +2/-2   Scottish Champ.
04/03/2022 Turriff United 2-2 Formartine United +8/-8   Highland Lg.
04/03/2022 Rossvale 1-0 Kirkintilloch Rob Roy +7/-7   WoS Lg. Premier
04/03/2022 Kilwinning Rangers 0-3 Cumnock Juniors -34/+34   WoS Lg. Premier
04/03/2022 Alloa Athletic U20 3-2 Stirling Albion U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. A
04/03/2022 Bonnyton Thistle U20 1-5 Edinburgh City U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
04/03/2022 Caledonian Braves U20 0-5 Spartans U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. A
04/03/2022 East Kilbride U20 6-1 Broomhill U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
04/03/2022 Gala Fairydean Rovers U20 3-5 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. A
04/03/2022 Camelon Juniors U20 3-4 Edinburgh South U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. B
04/03/2022 Glenrothes U20 4-1 Armadale Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. B
04/03/2022 Musselburgh Athletic U20 1-2 Kennoway Star Hearts U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. B
04/03/2022 Penicuik Athletic U20 3-2 Edinburgh University U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
04/03/2022 Preston Athletic U20 2-4 Sauchie Juniors U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. B
04/03/2022 Dalkeith Thistle U20 0-7 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. C
04/03/2022 Leith Athletic U20 2-0 Fauldhouse United U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. C
04/03/2022 Tynecastle U20 2-7 Hill of Beath Hawthorn U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. C
04/03/2022 Carluke Rovers U20 4-2 Bellshill Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
04/03/2022 Forth Wanderers U20 2-5 Kirkintilloch Rob Roy U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
04/03/2022 Mid Annandale U20 2-4 Glasgow United U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. D
04/03/2022 Saint Roch's U20 2-3 Glenvale U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. D
04/03/2022 Shotts Bon Accord U20 0-12 Saint Peter's U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. D
04/03/2022 Gartcairn U20 1-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. E
04/03/2022 Maryhill U20 0-3 Saint Anthony's U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. E
04/03/2022 Pollok U20 6-0 Rossvale U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
04/03/2022 Vale of Leven U20 1-0 Ashfield U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. E
04/03/2022 Yoker Athletic U20 5-2 BSC Glasgow U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. E
04/03/2022 Ardeer Thistle U20 7-0 Port Glasgow U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. F
04/03/2022 Neilston U20 3-0 Largs Thistle U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. F
04/03/2022 Glasgow University 1-4 Shotts Bon Accord -6/+6   WoS Lg. Div. 1A
04/03/2022 Civil Service Strollers U20 5-3 Edinburgh United U20 +8/-8   Lowland Dev. KO Cup (East)
04/03/2022 Cumbernauld Colts U20 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +26/-26   Lowland Dev. KO Cup (East)
04/03/2022 Dunipace U20 2-0 University of Stirling U20 +26/-26   Lowland Dev. KO Cup (East)
04/03/2022 East Fife U20 1-1 p Blackburn United U20 -9/+9   Lowland Dev. KO Cup (East)
04/03/2022 Kelty Hearts U20 0-3 Heriot-Watt University U20 -33/+33   Lowland Dev. KO Cup (East)
04/03/2022 Arthurlie U20 6-2 Blantyre Victoria U20 +10/-10   Lowland Dev. KO Cup (West)
04/03/2022 Benburb U20 6-1 Johnstone Burgh U20 +31/-31   Lowland Dev. KO Cup (West)
04/03/2022 Cambuslang Rangers U20 1-3 Auchinleck Talbot U20 -19/+19   Lowland Dev. KO Cup (West)
04/03/2022 Clydebank U20 4-2 Whitletts Victoria U20 -4/+4   Lowland Dev. KO Cup (West)
04/03/2022 East Kilbride Thistle U20 0-5 Beith Juniors U20 -12/+12   Lowland Dev. KO Cup (West)
02/03/2022 Celtic 2-0 Saint Mirren ±0/±0   Scottish Premier
02/03/2022 Dundee 0-0 Hibernian +2/-2   Scottish Premier
02/03/2022 Heart of Midlothian 2-0 Aberdeen +6/-6   Scottish Premier
02/03/2022 Livingston 2-1 Dundee United +1/-1   Scottish Premier
02/03/2022 Motherwell 0-1 Ross County -9/+9   Scottish Premier
02/03/2022 Saint Johnstone 0-1 Rangers ±0/±0   Scottish Premier
02/03/2022 Kilmarnock 1-2 Raith Rovers -13/+13 Scottish Ch'lge Cup
02/03/2022 Albion Rovers 1-4 Annan Athletic -20/+20   Scottish Lg. 2
02/03/2022 Edinburgh City 1-1 Stenhousemuir -3/+3   Scottish Lg. 2
02/03/2022 Keith 0-6 Brechin City -16/+16   Highland Lg.
02/03/2022 Strathspey Thistle 1-2 Huntly -1/+1   Highland Lg.
02/03/2022 Buckie Thistle 1-0 Inverurie Loco Works -5/+5 Highland Lg. Cup
02/03/2022 Forres Mechanics 2-1 Clachnacuddin ±0/±0 Highland Lg. Cup
02/03/2022 Rothes 1-2 Fraserburgh -7/+7 Highland Lg. Cup
02/03/2022 Gretna 0-6 Caledonian Braves -17/+17   Lowland Lg. Cup
02/03/2022 Banks o' Dee 4-0 Montrose Roselea +2/-2   North Junior Superlg.
01/03/2022 Arbroath 1-1 Partick Thistle -4/+4   Scottish Champ.
01/03/2022 Rangers U20 9-0 Clyde Reserves +13/-13   Glasgow Cup
01/03/2022 Cove Rangers 0-1 Queen of the South -14/+14 Scottish Ch'lge Cup
01/03/2022 Queen's Park 2-1 Peterhead -1/+1   Scottish Lg. 1
01/03/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 5-0 Cumbernauld Colts +7/-7   Lowland Lg.