SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/09/2022 Formartine United 1-1 p Fraserburgh +4/-4 Aberdeenshire Cup
30/09/2022 Stranraer Reserves 2-4 Abbey Vale -18/+18 Cree Lodge Cup
30/09/2022 Pumpherston U20 2-1 Oakley United U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
30/09/2022 Haddington Athletic U20 6-4 West Calder United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
30/09/2022 Linlithgow Rose U20 3-1 Tynecastle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. D
30/09/2022 Dalry Thistle U20 2-1 Renfrew U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. F
30/09/2022 Arthurlie U20 5-3 Syngenta U20 ±0/±0   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Ashfield U20 2-0 Armadale Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Bellshill Athletic U20 1-5 Craigroyston U20 -27/+27   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Blackburn United U20 3-0 Newtongrange Star U20 +20/-20   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Bo'ness United U20 0-6 Spartans U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Bonnyton Thistle U20 3-1 Irvine Meadow U20 +15/-15   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Cumbernauld Colts U20 4-0 Benburb U20 +29/-29   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Dunbar United U20 2-3 Stirling Albion U20 +4/-4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Dunipace U20 2-3 Clydebank U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 East Fife U20 4-2 Saint Peter's U20 +14/-14   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 East Kilbride U20 6-1 Preston Athletic U20 +11/-11   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Gartcairn U20 1-1 Edinburgh University U20 -5/+5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Glenvale U20 0-1 Ardeer Thistle U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 5-1 Easterhouse Football Academy U20 +19/-19   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Jeanfield Swifts U20 4-1 Dundonald Bluebell U20 +25/-25   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Johnstone Burgh U20 1-2 University of Stirling U20 -5/+5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Kelty Hearts U20 2-0 Forth Wanderers U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Kilwinning Rangers U20 2-1 Whitehill Welfare U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Lanark United U20 3-6 Edinburgh College U20 -34/+34   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Leith Athletic U20 0-1 Shotts Bon Accord U20 -18/+18   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Lochar Thistle U20 1-6 Heriot-Watt University U20 -17/+17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Maryhill U20 3-0 Kirkintilloch Rob Roy U20 +20/-20   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Newmains United U20 4-1 Arniston Rangers U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Penicuik Athletic U20 6-0 East Kilbride Thistle U20 +22/-22   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Port Glasgow U20 2-5 Saint Cadoc's Youth Club U20 -2/+2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Saint Anthony's U20 3-2 Edinburgh U20 +13/-13   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Sauchie Juniors U20 3-1 Alloa Athletic U20 +19/-19   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Whitburn U20 0-5 Open Goal Broomhill U20 -29/+29   Lowland Dev. Ch'lge Cup
30/09/2022 Yoker Athletic U20 5-0 Musselburgh Athletic U20 +30/-30   Lowland Dev. Ch'lge Cup
28/09/2022 Bo'ness United 0-0 Civil Service Strollers -4/+4   Lowland Lg.
28/09/2022 Dalbeattie Star 1-2 East Kilbride +7/-7   Lowland Lg.
28/09/2022 East Stirlingshire 1-4 Spartans -19/+19   Lowland Lg.
28/09/2022 Edinburgh University 0-1 Berwick Rangers ±0/±0   Lowland Lg.
28/09/2022 Gretna 3-1 Gala Fairydean Rovers +15/-15   Lowland Lg.
28/09/2022 Tranent Juniors 4-2 Caledonian Braves +5/-5   Lowland Lg.
28/09/2022 University of Stirling 1-0 Cowdenbeath -2/+2   Lowland Lg.
28/09/2022 Broxburn Athletic 3-3 Inverkeithing Hillfield Swifts -6/+6   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Dundonald Bluebell 1-2 Sauchie Juniors -7/+7   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Jeanfield Swifts 2-1 Crossgates Primrose +1/-1   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Linlithgow Rose 2-0 Haddington Athletic ±0/±0   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Musselburgh Athletic 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +13/-13   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Tynecastle 1-0 Oakley United -1/+1   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Vale of Leithen 2-0 Hill of Beath Hawthorn +32/-32   EoS Lg. Premier
28/09/2022 Alness United 0-2 Loch Ness -6/+6   North Caledonian Lg.
28/09/2022 Golspie Sutherland 2-1 Halkirk United +3/-3   North Caledonian Lg.
28/09/2022 Nairn County Reserves 1-2 Invergordon +4/-4   North Caledonian Lg.
28/09/2022 Camelon Juniors 1-1 Dunbar United -3/+3   EoS Lg. Div. 1
28/09/2022 Dunipace 2-2 Luncarty -1/+1   EoS Lg. Div. 1
28/09/2022 Newtongrange Star 2-1 Kirkcaldy & Dysart ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
28/09/2022 Whitehill Welfare 1-2 Coldstream -12/+12   EoS Lg. Div. 1
28/09/2022 Dalkeith Thistle 4-0 Edinburgh United +17/-17   EoS Lg. Div. 2
28/09/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 1-7 Whitburn -9/+9   EoS Lg. Div. 2
28/09/2022 Saint Andrews United 2-1 Thornton Hibs +6/-6   EoS Lg. Div. 2
28/09/2022 Syngenta 7-1 Ormiston Primrose +3/-3   EoS Lg. Div. 2
27/09/2022 Ayr United Reserves 3-3 Motherwell Reserves ±0/±0   SPFL Reserve Cup
27/09/2022 Hamilton Academical Reserves 1-3 Queen of the South Reserves -32/+32   SPFL Reserve Cup
27/09/2022 Hibernian Reserves 0-4 Dundee Reserves -50/+50   SPFL Reserve Cup
27/09/2022 Kilmarnock Reserves 4-0 Partick Thistle Reserves +7/-7   SPFL Reserve Cup
27/09/2022 Open Goal Broomhill 1-0 Cumbernauld Colts ±0/±0   Lowland Lg.
26/09/2022 Formartine United U20 1-2 Dyce U20 -17/+17   Aberdeenshire Dev. Lg.
26/09/2022 Fraserburgh U20 4-1 Deveronvale U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
26/09/2022 Inverurie Loco Works U20 0-1 Stonehaven U20 -21/+21   Aberdeenshire Dev. Lg.
25/09/2022 Cliftonville {NIR} 2-3 Queen's Park ±0/±0   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Arbroath 2-1 East Fife -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Buckie Thistle 1-2 Linfield {NIR} -4/+4   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Clyde 1-0 Caernarfon Town {WAL} -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Cove Rangers 0-1 Raith Rovers -10/+10   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Inverness Caledonian Thistle p 3-3 Brechin City -11/+11   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Montrose 4-2 Kilmarnock U20 -3/+3   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Peterhead 0-4 Elgin City -34/+34   Scottish Ch'lge Cup
24/09/2022 Forfar Athletic 1-4 Stirling Albion -24/+24   Scottish Lg. 2
24/09/2022 Banks o' Dee 2-0 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
24/09/2022 Clachnacuddin 1-3 Formartine United -8/+8   Highland Lg.
24/09/2022 Fraserburgh 2-2 Brora Rangers -1/+1   Highland Lg.
24/09/2022 Lossiemouth 1-4 Huntly -20/+20   Highland Lg.
24/09/2022 Strathspey Thistle 2-2 Inverurie Loco Works +11/-11   Highland Lg.
24/09/2022 Turriff United 5-1 Deveronvale +17/-17   Highland Lg.
24/09/2022 Wick Academy 1-1 Rothes +1/-1   Highland Lg.
24/09/2022 Bo'ness United 6-0 East Stirlingshire +23/-23   Lowland Lg.
24/09/2022 Civil Service Strollers 2-1 Spartans +5/-5   Lowland Lg.
24/09/2022 Dalbeattie Star 0-3 Gretna -30/+30   Lowland Lg.
24/09/2022 East Kilbride 1-0 Cumbernauld Colts -6/+6   Lowland Lg.
24/09/2022 Tranent Juniors 4-2 Cowdenbeath +1/-1   Lowland Lg.
24/09/2022 University of Stirling 5-0 Edinburgh University +6/-6   Lowland Lg.
24/09/2022 Crossgates Primrose 3-2 Hill of Beath Hawthorn +6/-6   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Haddington Athletic 0-0 Musselburgh Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Tynecastle +16/-16   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Jeanfield Swifts 4-1 Blackburn United +11/-11   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Linlithgow Rose 4-1 Broxburn Athletic +9/-9   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Oakley United 2-5 Sauchie Juniors -8/+8   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Vale of Leithen 0-4 Penicuik Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
24/09/2022 Blairgowrie 1-1 Brechin Victoria -6/+6   Midlands Lg.
24/09/2022 Forfar United 4-0 Forfar West End +29/-29   Midlands Lg.
24/09/2022 Dundee Saint James 1-4 Kirriemuir Thistle -7/+7 Midlands Lg. Cup
24/09/2022 Dundee Violet 0-2 Coupar Angus -29/+29 Midlands Lg. Cup
24/09/2022 Bonar Bridge 1-5 Thurso -6/+6   North Caledonian Lg.
24/09/2022 Golspie Sutherland 2-1 Nairn County Reserves -7/+7   North Caledonian Lg.
24/09/2022 Halkirk United 1-6 Fort William -33/+33   North Caledonian Lg.
24/09/2022 Inverness Athletic 0-5 Invergordon -28/+28   North Caledonian Lg.
24/09/2022 Loch Ness 2-1 Saint Duthus +5/-5   North Caledonian Lg.
24/09/2022 Colony Park Juniors 1-3 Nairn Saint Ninian -19/+19   North Junior Premier
24/09/2022 Dufftown 1-1 Dyce +5/-5   North Junior Premier
24/09/2022 Maud 0-6 Bridge of Don Thistle -14/+14   North Junior Premier
24/09/2022 Arbroath Victoria 2-1 Kilsyth Rangers +4/-4   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Arthurlie 4-0 Lugar Boswell Thistle -1/+1   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Banchory Saint Ternan 1-6 Gartcairn -9/+9   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Beith Juniors 2-0 Hermes +2/-2   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Rossvale 2-4 Auchinleck Talbot ±0/±0   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Carnoustie Panmure 4-2 West Calder United -4/+4   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Cumnock Juniors p 1-1 Ashfield -10/+10   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Dalry Thistle 1-2 Stoneyburn -10/+10   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Darvel 10-1 Glentanar ±0/±0   Scottish Junior Cup
24/09/2022 East Craigie 3-2 Broughty Athletic +1/-1   Scottish Junior Cup
24/09/2022 East End p 2-2 Sunnybank -9/+9   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Ellon United p 1-1 Bathgate Thistle -7/+7   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Forres Thistle 0-1 Thorniewood United +7/-7   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Glasgow Perthshire 1-2 Kilbirnie Ladeside +3/-3   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Greenock Juniors 1-5 Rutherglen Glencairn -17/+17   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Hurlford United 7-0 Downfield +7/-7   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Kirkintilloch Rob Roy 3-0 Dundee North End +2/-2   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Larkhall Thistle 3-1 Benburb +25/-25   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Livingston United 4-1 Scone Thistle ±0/±0   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Lochee United 1-2 Saint Roch's -13/+13   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Maryhill 4-1 Newmains United +2/-2   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Montrose Roselea 1-2 Shotts Bon Accord +2/-2   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Newmachar United 2-0 Letham +19/-19   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Rothie Rovers 1-5 Glenafton Athletic -11/+11   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Saint Anthony's 1-1 p Blantyre Victoria +6/-6   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Stonehaven p 1-1 Culter +3/-3   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Tayport 7-1 Ardeer Thistle +14/-14   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Wishaw 1-2 Maybole Juniors -9/+9   Scottish Junior Cup
24/09/2022 Campbeltown Pupils 1-2 Thorn Athletic +4/-4 Strathclyde Cup
24/09/2022 Drumchapel United 5-1 Saint Peter's +3/-3 Strathclyde Cup
24/09/2022 Eglinton 6-5 Port Glasgow +13/-13 Strathclyde Cup
24/09/2022 Saint Cadoc's Youth Club 8-0 Harmony Row +8/-8 Strathclyde Cup
24/09/2022 West Park United 1-2 Renfrew -3/+3 Strathclyde Cup
24/09/2022 Whitletts Victoria p 3-3 Forth Wanderers -7/+7 Strathclyde Cup
24/09/2022 Camelon Juniors 3-3 Dunipace ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Coldstream 2-1 Leith Athletic +7/-7   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Kennoway Star Hearts 2-4 Glenrothes -9/+9   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Lochore Welfare 2-1 Rosyth ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Luncarty 4-0 Kinnoull +19/-19   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Preston Athletic 3-0 Dunbar United +19/-19   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Whitehill Welfare 2-6 Newtongrange Star -23/+23   EoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Aberdeen University 1-3 Fraserburgh United -3/+3   North Junior Champ.
24/09/2022 Deveronside 2-5 Banks o' Dee Juniors -12/+12   North Junior Champ.
24/09/2022 Islavale 0-2 Cruden Bay -22/+22   North Junior Champ.
24/09/2022 Lossiemouth United 2-5 Burghead Thistle -16/+16   North Junior Champ.
24/09/2022 New Elgin Juniors 2-3 Longside +3/-3   North Junior Champ.
24/09/2022 Johnstone Burgh 1-1 Cumbernauld United -1/+1   WoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Neilston 1-1 Bonnyton Thistle -10/+10   WoS Lg. Div. 1
24/09/2022 Dalkeith Thistle 2-0 Easthouses Lily Miners Welfare +4/-4   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Craigroyston 0-2 Edinburgh United -7/+7   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Edinburgh South 1-4 Arniston Rangers -26/+26   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Lochgelly Albert 3-6 Thornton Hibs -6/+6   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Newburgh Juniors 0-3 Saint Andrews United -15/+15   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Peebles Rovers 2-2 Hawick Royal Albert -5/+5   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Tweedmouth Rangers 5-2 Ormiston Primrose +11/-11   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 University of Stirling Reserves 1-1 Heriot-Watt University +1/-1   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Whitburn 4-1 Syngenta +14/-14   EoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Glasgow University 1-0 Yoker Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 2
24/09/2022 Armadale Thistle 5-0 Harthill Royal +3/-3   EoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Pumpherston 4-2 Fauldhouse United +16/-16   EoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Carluke Rovers 3-2 Royal Albert +1/-1   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 East Kilbride Thistle 3-2 Finnart +9/-9   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Kello Rovers 2-0 Lanark United +9/-9   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Lesmahagow 1-1 Girvan -7/+7   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Saltcoats Victoria 1-5 Ardrossan Winton Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Vale of Leven 0-4 Vale of Clyde -21/+21   WoS Lg. Div. 3
24/09/2022 Threave Rovers 1-3 Kilsyth Athletic -23/+23   WoS Lg. Div. 4
24/09/2022 Irvine Meadow 1-1 Largs Thistle +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
24/09/2022 Pollok 4-1 Clydebank +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/09/2022 Alloa Athletic 1-0 Airdrieonians +6/-6   Scottish Ch'lge Cup
23/09/2022 Annan Athletic 1-2 Kelty Hearts -8/+8   Scottish Ch'lge Cup
23/09/2022 Falkirk 2-0 Partick Thistle +18/-18   Scottish Ch'lge Cup
23/09/2022 The New Saints {WAL} 0-3 Dundee -21/+21   Scottish Ch'lge Cup
23/09/2022 Open Goal Broomhill 1-1 Heart of Midlothian U20 ±0/±0   Lowland Lg.
23/09/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-2 Dundonald Bluebell -7/+7   EoS Lg. Premier
23/09/2022 Rossvale Academy 2-3 Easterhouse Football Academy -12/+12 Strathclyde Cup
23/09/2022 Albion Rovers U20 2-2 University of Stirling U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
23/09/2022 Bonnyrigg Rose U20 5-1 Civil Service Strollers U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. A
23/09/2022 Open Goal Broomhill U20 5-3 East Fife U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. A
23/09/2022 Edinburgh U20 3-0 Kelty Hearts U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. A
23/09/2022 Spartans U20 2-0 Alloa Athletic U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
23/09/2022 Dalkeith Thistle U20 2-6 Heriot-Watt University U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Dunipace U20 1-6 Armadale Thistle U20 -64/+64   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Jeanfield Swifts U20 3-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Pumpherston U20 1-2 Edinburgh University U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Tranent Juniors U20 6-0 Saint Andrews United U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Whitehill Welfare U20 5-0 Bo'ness United U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. B
23/09/2022 Dunbar United U20 4-0 West Calder United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Edinburgh College U20 5-2 Camelon Juniors U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Fauldhouse United U20 2-8 Hill of Beath Hawthorn U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Haddington Athletic U20 1-3 Penicuik Athletic U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Rosyth U20 1-3 Musselburgh Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Syngenta U20 5-1 Leith Athletic U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Whitburn U20 6-1 Arniston Rangers U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. C
23/09/2022 Bathgate Thistle U20 0-2 Tynecastle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Dundonald Bluebell U20 3-2 Craigroyston U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Edinburgh South U20 4-1 Thornton Hibs U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Glenrothes U20 1-2 Sauchie Juniors U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Newtongrange Star U20 4-1 Linlithgow Rose U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Preston Athletic U20 4-2 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
23/09/2022 Johnstone Burgh U20 9-0 Bonnyton Thistle U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Kilwinning Rangers U20 7-1 Ashfield U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Maryhill U20 3-4 Saint Anthony's U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Rossvale Academy U20 1-7 Vale of Leven U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Saint Roch's U20 0-0 Clydebank U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Yoker Athletic U20 5-2 Port Glasgow U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
23/09/2022 Arthurlie U20 4-0 Renfrew U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Benburb U20 5-1 Darvel U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Dalry Thistle U20 1-5 Auchinleck Talbot U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Irvine Meadow U20 2-0 Whitletts Victoria U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Maybole Juniors U20 2-8 Neilston U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Saint Peter's U20 2-1 Ardeer Thistle U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Troon U20 4-1 Saint Cadoc's Youth Club U20 +28/-28   Lowland Dev. Lg. F
23/09/2022 Blantyre Victoria U20 4-2 Lochar Thistle U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 East Kilbride Thistle U20 4-2 Gartcairn U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 Easterhouse Football Academy U20 1-1 Forth Wanderers U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 0-3 Newmains United U20 -36/+36   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 Lanark United U20 3-1 Royal Albert U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 Shotts Bon Accord U20 3-0 Bellshill Athletic U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. G
23/09/2022 Bo'ness Athletic 3-1 Edinburgh College -3/+3   EoS Lg. Div. 3
23/09/2022 Kilwinning Rangers 2-0 Cambuslang Rangers +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2022 Greenock Morton p 1-1 Ayr United -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
22/09/2022 Queen of the South 4-0 Edinburgh +17/-17   Scottish Ch'lge Cup
20/09/2022 Dundee United Reserves 2-1 Queen's Park Reserves -3/+3   SPFL Reserve Cup
20/09/2022 Livingston Reserves 1-2 Dunfermline Athletic Reserves -11/+11   SPFL Reserve Cup
20/09/2022 East Fife 1-2 Stenhousemuir -10/+10   Scottish Lg. 2
20/09/2022 Stranraer 3-2 Dumbarton +7/-7   Scottish Lg. 2
20/09/2022 Mid Annandale 3-1 Abbey Vale +19/-19 SoS Lg. Cup
20/09/2022 Leith Athletic 4-2 Lochore Welfare +9/-9   EoS Lg. Div. 1
20/09/2022 Heriot-Watt University 1-0 Tweedmouth Rangers -6/+6   EoS Lg. Div. 2
20/09/2022 Bo'ness Athletic 2-0 Stoneyburn -1/+1   EoS Lg. Div. 3
18/09/2022 Motherwell 0-3 Heart of Midlothian -21/+21   Scottish Premier
18/09/2022 Saint Mirren 2-0 Celtic +29/-29   Scottish Premier
18/09/2022 University of Stirling 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +5/-5   Scottish FA Cup
17/09/2022 Hibernian 3-1 Aberdeen +12/-12   Scottish Premier
17/09/2022 Livingston 1-0 Kilmarnock +3/-3   Scottish Premier
17/09/2022 Rangers 2-1 Dundee United -7/+7   Scottish Premier
17/09/2022 Saint Johnstone 0-0 Ross County -3/+3   Scottish Premier
17/09/2022 Banks o' Dee 4-0 Turriff United +4/-4   Scottish FA Cup
17/09/2022 Benburb 4-2 Dundonald Bluebell +8/-8   Scottish FA Cup
17/09/2022 Caledonian Braves 6-1 Newton Stewart +5/-5   Scottish FA Cup
17/09/2022 Carnoustie Panmure 3-1 Rothes +2/-2   Scottish FA Cup
17/09/2022 Civil Service Strollers 1-2 Fraserburgh -7/+7   Scottish FA Cup
17/09/2022 Clydebank 1-3 Spartans -24/+24   Scottish FA Cup
17/09/2022 Cowdenbeath 0-1 Bo'ness United -8/+8   Scottish FA Cup
17/09/2022 Cumbernauld Colts 0-1 Dalbeattie Star -18/+18   Scottish FA Cup
17/09/2022 Darvel 8-0 Tynecastle +8/-8   Scottish FA Cup
17/09/2022 Deveronvale 2-4 East Kilbride +4/-4   Scottish FA Cup
17/09/2022 Dunbar United 3-2 Clachnacuddin +2/-2   Scottish FA Cup
17/09/2022 Dunipace p 1-1 Broxburn Athletic +2/-2   Scottish FA Cup
17/09/2022 Formartine United 3-1 East Stirlingshire +10/-10   Scottish FA Cup
17/09/2022 Forres Mechanics 2-3 Glasgow University -15/+15   Scottish FA Cup
17/09/2022 Gala Fairydean Rovers 1-4 Sauchie Juniors -17/+17   Scottish FA Cup
17/09/2022 Gretna 3-1 Edinburgh University +13/-13   Scottish FA Cup
17/09/2022 Hill of Beath Hawthorn 3-1 Inverurie Loco Works +8/-8   Scottish FA Cup
17/09/2022 Jeanfield Swifts 1-5 Brechin City -25/+25   Scottish FA Cup
17/09/2022 Keith 1-2 Cumnock Juniors +6/-6   Scottish FA Cup
17/09/2022 Kilwinning Rangers 4-2 Tranent Juniors +13/-13   Scottish FA Cup
17/09/2022 Linlithgow Rose 2-1 Berwick Rangers -2/+2   Scottish FA Cup
17/09/2022 Lossiemouth 1-2 Buckie Thistle +7/-7   Scottish FA Cup
17/09/2022 Musselburgh Athletic 1-2 Newtongrange Star -14/+14   Scottish FA Cup
17/09/2022 Nairn County 1-3 Drumchapel United -4/+4   Scottish FA Cup
17/09/2022 Strathspey Thistle 0-5 Camelon Juniors -22/+22   Scottish FA Cup
17/09/2022 Wick Academy 5-1 Lochee United +43/-43   Scottish FA Cup
17/09/2022 Dundee 2-3 Inverness Caledonian Thistle -13/+13   Scottish Champ.
17/09/2022 Greenock Morton 1-2 Arbroath -8/+8   Scottish Champ.
17/09/2022 Hamilton Academical 0-2 Queen's Park -19/+19   Scottish Champ.
17/09/2022 Partick Thistle 2-2 Cove Rangers -5/+5   Scottish Champ.
17/09/2022 Raith Rovers 3-2 Ayr United +4/-4   Scottish Champ.
17/09/2022 Airdrieonians 5-0 Clyde +14/-14   Scottish Lg. 1
17/09/2022 Alloa Athletic 2-1 Montrose +3/-3   Scottish Lg. 1
17/09/2022 Dunfermline Athletic 1-1 Falkirk -7/+7   Scottish Lg. 1
17/09/2022 Peterhead 2-1 Kelty Hearts +9/-9   Scottish Lg. 1
17/09/2022 Queen of the South 4-1 Edinburgh +14/-14   Scottish Lg. 1
17/09/2022 Albion Rovers 0-2 Forfar Athletic -18/+18   Scottish Lg. 2
17/09/2022 Annan Athletic 2-2 East Fife -5/+5   Scottish Lg. 2
17/09/2022 Dumbarton 1-0 Bonnyrigg Rose +3/-3   Scottish Lg. 2
17/09/2022 Stenhousemuir 3-3 Elgin City -5/+5   Scottish Lg. 2
17/09/2022 Stirling Albion 4-1 Stranraer +13/-13   Scottish Lg. 2
17/09/2022 Coldstream 3-1 Edinburgh College +7/-7   EoS Qualifying Cup
17/09/2022 Heriot-Watt University 2-1 Whitehill Welfare +3/-3   EoS Qualifying Cup
17/09/2022 Penicuik Athletic 5-1 Blackburn United +13/-13   EoS Lg. Premier
17/09/2022 Blairgowrie 0-1 Forfar West End -11/+11   Midlands Lg.
17/09/2022 Brechin Victoria 1-2 Dundee North End +6/-6   Midlands Lg.
17/09/2022 Broughty Athletic 5-0 Dundee Saint James +3/-3   Midlands Lg.
17/09/2022 Downfield 3-1 Scone Thistle -5/+5   Midlands Lg.
17/09/2022 Dundee Violet 0-1 Arbroath Victoria -6/+6   Midlands Lg.
17/09/2022 East Craigie 4-0 Coupar Angus -1/+1   Midlands Lg.
17/09/2022 Forfar United 2-1 Lochee Harp +3/-3   Midlands Lg.
17/09/2022 Kirriemuir Thistle 2-2 Letham -9/+9   Midlands Lg.
17/09/2022 Fort William 5-1 Orkney +13/-13   North Caledonian Lg.
17/09/2022 Bridge of Don Thistle 1-0 Ellon United -6/+6   North Junior Premier
17/09/2022 Dyce 2-2 Nairn Saint Ninian -10/+10   North Junior Premier
17/09/2022 Hermes 6-1 Maud +4/-4   North Junior Premier
17/09/2022 Montrose Roselea 2-2 Stoneywood Parkvale -4/+4   North Junior Premier
17/09/2022 Stonehaven 1-1 Dufftown -10/+10   North Junior Premier
17/09/2022 Lochmaben 2-1 Nithsdale Wanderers +9/-9   SoS Lg.
17/09/2022 Stranraer Reserves 4-0 Caledonian Braves Reserves +13/-13   SoS Lg.
17/09/2022 Upper Annandale 2-0 Saint Cuthbert Wanderers +20/-20   SoS Lg.
17/09/2022 Abbey Vale 4-3 Mid Annandale -4/+4 Alba Cup
17/09/2022 Lochar Thistle 0-3 Creetown -19/+19 Alba Cup
17/09/2022 Bo'ness Athletic 7-0 Pumpherston +3/-3 Alex Jack Cup
17/09/2022 Crossgates Primrose 0-2 Thornton Hibs -32/+32 Alex Jack Cup
17/09/2022 Lochore Welfare 4-2 Tweedmouth Rangers -1/+1 Alex Jack Cup
17/09/2022 Luncarty 8-1 Oakley United +24/-24 Alex Jack Cup
17/09/2022 Golspie Sutherland 0-3 Clachnacuddin Reserves -39/+39 Football Times Cup
17/09/2022 Invergordon 3-0 Bonar Bridge -3/+3 Football Times Cup
17/09/2022 Loch Ness 6-0 Nairn County Reserves +8/-8 Football Times Cup
17/09/2022 Thurso 1-3 Saint Duthus -11/+11 Football Times Cup
17/09/2022 Colony Park Juniors 0-4 East End -16/+16 North Junior Lg. Cup
17/09/2022 Rothie Rovers 0-2 Culter -10/+10 North Junior Lg. Cup
17/09/2022 Burntisland Shipyard 1-2 Kinnoull -1/+1   EoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Kirkcaldy & Dysart 3-1 Preston Athletic +8/-8   EoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Rosyth 5-0 Glenrothes +45/-45   EoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Burghead Thistle 1-1 Glentanar -4/+4   North Junior Champ.
17/09/2022 Forres Thistle 1-0 Aberdeen University -5/+5   North Junior Champ.
17/09/2022 Fraserburgh United 5-0 Cruden Bay +7/-7   North Junior Champ.
17/09/2022 Lossiemouth United 1-10 Banks o' Dee Juniors -21/+21   North Junior Champ.
17/09/2022 Newmachar United 7-1 Islavale +23/-23   North Junior Champ.
17/09/2022 Sunnybank 5-0 New Elgin Juniors +3/-3   North Junior Champ.
17/09/2022 Blantyre Victoria 3-1 Neilston +11/-11   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Rossvale 0-3 Rutherglen Glencairn -19/+19   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Cumbernauld United 1-2 Thorniewood United -11/+11   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Kilbirnie Ladeside 2-1 Bonnyton Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Saint Roch's 3-0 Johnstone Burgh +16/-16   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Shotts Bon Accord 2-1 Whitletts Victoria -3/+3   WoS Lg. Div. 1
17/09/2022 Dalkeith Thistle 4-0 Lochgelly Albert +6/-6   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 6-3 Arniston Rangers +26/-26   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Edinburgh United 0-0 Newburgh Juniors -7/+7   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Hawick Royal Albert 5-5 Craigroyston -3/+3   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Ormiston Primrose 2-2 Peebles Rovers -3/+3   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Saint Andrews United 1-1 Edinburgh South -4/+4   EoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Greenock Juniors 3-1 Ardeer Thistle +5/-5   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Kilsyth Rangers 4-3 Glasgow United +1/-1   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Maybole Juniors 1-1 Glasgow Perthshire -6/+6   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Muirkirk Juniors 2-5 Craigmark Burntonians -15/+15   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Renfrew 3-1 Forth Wanderers ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Saint Anthony's 2-1 Maryhill +3/-3   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Wishaw 0-4 Ashfield -29/+29   WoS Lg. Div. 2
17/09/2022 Bathgate Thistle 0-4 Armadale Thistle -9/+9   EoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Harthill Royal 1-1 Livingston United +7/-7   EoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Stoneyburn 3-2 West Calder United +2/-2   EoS Lg. Div. 3
17/09/2022 East Kilbride Thistle 2-0 Carluke Rovers +4/-4   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Finnart 2-1 Saltcoats Victoria -10/+10   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Girvan 1-2 Lanark United -4/+4   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Irvine Victoria 6-0 Lugar Boswell Thistle +11/-11   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Kello Rovers 2-3 Vale of Clyde -8/+8   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Larkhall Thistle 4-3 Port Glasgow -1/+1   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Lesmahagow 3-3 Ardrossan Winton Rovers -3/+3   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Royal Albert 3-1 Newmains United +8/-8   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 Vale of Leven 1-2 Dalry Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 3
17/09/2022 BSC Glasgow 3-1 Campbeltown Pupils +6/-6   WoS Lg. Div. 4
17/09/2022 Easterhouse Football Academy 1-3 Kilsyth Athletic -4/+4   WoS Lg. Div. 4
17/09/2022 Glenvale 1-4 Thorn Athletic -12/+12   WoS Lg. Div. 4
17/09/2022 Threave Rovers 2-0 Harmony Row -1/+1   WoS Lg. Div. 4
17/09/2022 West Park United 4-1 Rossvale Academy +3/-3   WoS Lg. Div. 4
17/09/2022 Arthurlie 0-3 Cambuslang Rangers -28/+28   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/09/2022 Beith Juniors 0-3 Kirkintilloch Rob Roy -25/+25   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/09/2022 Glenafton Athletic 0-1 Troon -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/09/2022 Hurlford United 2-2 Largs Thistle -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/09/2022 Open Goal Broomhill 3-2 Brora Rangers +11/-11   Scottish FA Cup
16/09/2022 Pollok 6-0 Huntly +9/-9   Scottish FA Cup
16/09/2022 Syngenta 2-4 Auchinleck Talbot -2/+2   Scottish FA Cup
16/09/2022 Petershill p 1-1 Irvine Meadow -2/+2   Scottish Junior Cup
16/09/2022 Civil Service Strollers U20 1-3 Stirling Albion U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. A
16/09/2022 East Kilbride U20 2-0 Bonnyrigg Rose U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
16/09/2022 Kelty Hearts U20 2-0 Albion Rovers U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
16/09/2022 University of Stirling U20 4-4 Spartans U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. A
16/09/2022 Armadale Thistle U20 0-3 Jeanfield Swifts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
16/09/2022 Heriot-Watt University U20 4-2 Pumpherston U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
16/09/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-0 Whitehill Welfare U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
16/09/2022 Oakley United U20 12-1 Dalkeith Thistle U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
16/09/2022 Arniston Rangers U20 3-7 Rosyth U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. C
16/09/2022 Camelon Juniors U20 1-3 Fauldhouse United U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. C
16/09/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 8-0 Dunbar United U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. C
16/09/2022 Musselburgh Athletic U20 3-0 Edinburgh College U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
16/09/2022 Penicuik Athletic U20 2-2 Whitburn U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
16/09/2022 Craigroyston U20 4-2 Bathgate Thistle U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
16/09/2022 Preston Athletic U20 5-0 Edinburgh South U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
16/09/2022 Sauchie Juniors U20 1-1 Linlithgow Rose U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. D
16/09/2022 Thornton Hibs U20 5-4 Edinburgh United U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. D
16/09/2022 Ashfield U20 3-1 Rossvale Academy U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Clydebank U20 6-5 Saint Anthony's U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Glenvale U20 2-3 Yoker Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Maryhill U20 3-2 Johnstone Burgh U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Port Glasgow U20 1-5 Kilwinning Rangers U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Vale of Leven U20 2-1 Saint Roch's U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
16/09/2022 Ardeer Thistle U20 1-3 Arthurlie U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Auchinleck Talbot U20 7-2 Irvine Meadow U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Maybole Juniors U20 0-17 Benburb U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Renfrew U20 1-2 Troon U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 5-0 Dalry Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Whitletts Victoria U20 2-0 Neilston U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. F
16/09/2022 Bellshill Athletic U20 1-15 Easterhouse Football Academy U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Forth Wanderers U20 2-2 East Kilbride Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Gartcairn U20 3-1 Blantyre Victoria U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Lochar Thistle U20 5-2 Cambuslang Rangers U20 +33/-33   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Newmains United U20 3-2 Lanark United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Royal Albert U20 2-0 Shotts Bon Accord U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Wishaw U20 0-2 Kirkintilloch Rob Roy U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. G
16/09/2022 Longside 3-1 Buchanhaven Hearts +6/-6   North Junior Champ.
15/09/2022 Rīgas Futbola Skola {LVA} 0-2 Heart of Midlothian -6/+6   UEFA Conference Lg.
14/09/2022 Rangers 0-3 Napoli {ITA} -3/+3   UEFA Champions Lg.
14/09/2022 Shakhtar Donetsk {UKR} 1-1 Celtic +1/-1   UEFA Champions Lg.
14/09/2022 Alness United 1-3 Inverness Athletic -17/+17   North Caledonian Lg.
14/09/2022 Golspie Sutherland 5-2 Bonar Bridge -3/+3   North Caledonian Lg.
14/09/2022 Halkirk United 3-0 Thurso +10/-10   North Caledonian Lg.
14/09/2022 Stranraer Reserves 0-5 Creetown -45/+45 SoS Lg. Cup
13/09/2022 Dundee Reserves 0-4 Kilmarnock Reserves -21/+21   SPFL Reserve Lg.
12/09/2022 Deveronvale U20 7-6 Dyce U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
12/09/2022 Huntly U20 4-4 Fraserburgh U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
12/09/2022 Keith U20 1-3 Inverurie Loco Works U20 -3/+3   Aberdeenshire Dev. Lg.
12/09/2022 Stonehaven U20 2-4 Formartine United U20 -5/+5   Aberdeenshire Dev. Lg.
12/09/2022 Turriff United U20 3-0 Hermes U20 -3/+3   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/09/2022 Heart of Midlothian 0-4 İstanbul Başakşehir {TUR} -5/+5   UEFA Conference Lg.
07/09/2022 Ajax {NED} 4-0 Rangers +8/-8   UEFA Champions Lg.
07/09/2022 Formartine United 1-0 Huntly -3/+3 Aberdeenshire Cup
07/09/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 1-1 Tweedmouth Rangers -3/+3   EoS Lg. Div. 2
06/09/2022 Celtic 0-3 Real Madrid {ESP} -2/+2   UEFA Champions Lg.
06/09/2022 Ayr United Reserves 4-2 Queen of the South Reserves -1/+1   SPFL Reserve Lg.
06/09/2022 Hamilton Academical Reserves 1-2 Livingston Reserves -15/+15   SPFL Reserve Lg.
06/09/2022 Hibernian Reserves 2-2 Dundee United Reserves -9/+9   SPFL Reserve Lg.
06/09/2022 Motherwell Reserves 4-0 Queen's Park Reserves +14/-14   SPFL Reserve Lg.
05/09/2022 Musselburgh Athletic U20 2-3 Edinburgh College U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
04/09/2022 University of Stirling 3-1 Caledonian Braves +10/-10   Lowland Lg.
03/09/2022 Celtic 4-0 Rangers +17/-17   Scottish Premier
03/09/2022 Hibernian 1-0 Kilmarnock +1/-1   Scottish Premier
03/09/2022 Livingston 1-0 Heart of Midlothian +7/-7   Scottish Premier
03/09/2022 Motherwell 0-0 Dundee United -4/+4   Scottish Premier
03/09/2022 Ross County 1-1 Aberdeen ±0/±0   Scottish Premier
03/09/2022 Saint Johnstone 3-0 Saint Mirren +17/-17   Scottish Premier
03/09/2022 Hawick Royal Albert 0-3 Carnoustie Panmure +3/-3   Scottish FA Cup
03/09/2022 Hill of Beath Hawthorn 3-0 Irvine Meadow +17/-17   Scottish FA Cup
03/09/2022 Kilwinning Rangers 2-1 Rutherglen Glencairn -3/+3   Scottish FA Cup
03/09/2022 Arbroath 0-2 Partick Thistle -20/+20   Scottish Champ.
03/09/2022 Cove Rangers 2-2 Hamilton Academical -3/+3   Scottish Champ.
03/09/2022 Dundee 3-0 Queen's Park +10/-10   Scottish Champ.
03/09/2022 Greenock Morton 1-2 Ayr United -10/+10   Scottish Champ.
03/09/2022 Raith Rovers 0-2 Inverness Caledonian Thistle -18/+18   Scottish Champ.
03/09/2022 Airdrieonians 0-6 Edinburgh -58/+58   Scottish Lg. 1
03/09/2022 Clyde 2-4 Alloa Athletic -15/+15   Scottish Lg. 1
03/09/2022 Kelty Hearts 2-0 Falkirk +13/-13   Scottish Lg. 1
03/09/2022 Peterhead 0-2 Montrose -10/+10   Scottish Lg. 1
03/09/2022 Queen of the South 0-2 Dunfermline Athletic -16/+16   Scottish Lg. 1
03/09/2022 Annan Athletic 2-1 Forfar Athletic +1/-1   Scottish Lg. 2
03/09/2022 East Fife 0-1 Dumbarton -9/+9   Scottish Lg. 2
03/09/2022 Elgin City 2-0 Bonnyrigg Rose +17/-17   Scottish Lg. 2
03/09/2022 Stenhousemuir 3-1 Stranraer +9/-9   Scottish Lg. 2
03/09/2022 Stirling Albion 1-1 Albion Rovers -5/+5   Scottish Lg. 2
03/09/2022 Brora Rangers 5-0 Deveronvale +2/-2   Highland Lg.
03/09/2022 Buckie Thistle 2-0 Huntly -4/+4   Highland Lg.
03/09/2022 Clachnacuddin 4-1 Rothes +25/-25   Highland Lg.
03/09/2022 Fraserburgh 1-2 Inverurie Loco Works -17/+17   Highland Lg.
03/09/2022 Keith 1-0 Formartine United +16/-16   Highland Lg.
03/09/2022 Lossiemouth 5-1 Nairn County +27/-27   Highland Lg.
03/09/2022 Strathspey Thistle 0-5 Brechin City -4/+4   Highland Lg.
03/09/2022 Turriff United 2-0 Forres Mechanics +15/-15   Highland Lg.
03/09/2022 Wick Academy 0-8 Banks o' Dee -21/+21   Highland Lg.
03/09/2022 Bo'ness United 2-3 Open Goal Broomhill -13/+13   Lowland Lg.
03/09/2022 Cowdenbeath 3-0 Gretna +4/-4   Lowland Lg.
03/09/2022 Cumbernauld Colts 2-1 Heart of Midlothian U20 +10/-10   Lowland Lg.
03/09/2022 Dalbeattie Star 0-6 Civil Service Strollers -26/+26   Lowland Lg.
03/09/2022 East Kilbride 2-3 Edinburgh University -23/+23   Lowland Lg.
03/09/2022 East Stirlingshire 2-2 Tranent Juniors +4/-4   Lowland Lg.
03/09/2022 Gala Fairydean Rovers 0-2 Berwick Rangers -15/+15   Lowland Lg.
03/09/2022 Broxburn Athletic 4-2 Sauchie Juniors +14/-14   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Crossgates Primrose 2-1 Penicuik Athletic +6/-6   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Dundonald Bluebell 1-2 Haddington Athletic -14/+14   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-5 Blackburn United -33/+33   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-2 Musselburgh Athletic -10/+10   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Linlithgow Rose 4-2 Jeanfield Swifts +6/-6   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Tynecastle 4-1 Vale of Leithen ±0/±0   EoS Lg. Premier
03/09/2022 Arbroath Victoria 2-2 Tayport +3/-3   Midlands Lg.
03/09/2022 Coupar Angus 2-4 Dundee Violet -5/+5   Midlands Lg.
03/09/2022 Dundee North End 4-3 Blairgowrie -7/+7   Midlands Lg.
03/09/2022 Dundee Saint James 4-0 Brechin Victoria +22/-22   Midlands Lg.
03/09/2022 Forfar West End 3-4 Downfield -3/+3   Midlands Lg.
03/09/2022 Letham 1-1 Forfar United -9/+9   Midlands Lg.
03/09/2022 Lochee Harp 1-10 East Craigie -9/+9   Midlands Lg.
03/09/2022 Lochee United 2-2 Broughty Athletic -7/+7   Midlands Lg.
03/09/2022 Scone Thistle 0-4 Kirriemuir Thistle -4/+4   Midlands Lg.
03/09/2022 Alness United 0-1 Halkirk United -2/+2   North Caledonian Lg.
03/09/2022 Loch Ness 3-1 Invergordon +10/-10   North Caledonian Lg.
03/09/2022 Orkney 3-1 Bonar Bridge -6/+6   North Caledonian Lg.
03/09/2022 Saint Duthus 4-1 Nairn County Reserves ±0/±0   North Caledonian Lg.
03/09/2022 Thurso 1-2 Fort William -3/+3   North Caledonian Lg.
03/09/2022 Ellon United 2-0 Dufftown +7/-7   North Junior Premier
03/09/2022 Maud 1-0 Banchory Saint Ternan +7/-7   North Junior Premier
03/09/2022 Montrose Roselea 2-2 Stonehaven -1/+1   North Junior Premier
03/09/2022 Nairn Saint Ninian 2-0 Bridge of Don Thistle +28/-28   North Junior Premier
03/09/2022 Creetown 3-1 Newton Stewart +21/-21   SoS Lg.
03/09/2022 Lochar Thistle 5-2 Lochmaben +6/-6   SoS Lg.
03/09/2022 Nithsdale Wanderers 2-0 Wigtown & Bladnoch -3/+3   SoS Lg.
03/09/2022 Golspie Sutherland p 2-2 Inverness Athletic -9/+9 Football Times Cup
03/09/2022 Colony Park Juniors 3-0 New Elgin Juniors -1/+1 North Junior Lg. Cup
03/09/2022 Dyce 3-7 Rothie Rovers -38/+38 North Junior Lg. Cup
03/09/2022 Lossiemouth United 0-3 East End +1/-1 North Junior Lg. Cup
03/09/2022 Stoneywood Parkvale 0-2 Culter -7/+7 North Junior Lg. Cup
03/09/2022 Burntisland Shipyard 3-1 Leith Athletic +16/-16   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Camelon Juniors 2-3 Preston Athletic -11/+11   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Coldstream 2-1 Luncarty +13/-13   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Dunipace 4-2 Kirkcaldy & Dysart +9/-9   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Glenrothes 3-0 Lochore Welfare +10/-10   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Kennoway Star Hearts 2-3 Dunbar United -1/+1   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Rosyth 0-5 Newtongrange Star -21/+21   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Whitehill Welfare 1-3 Kinnoull -13/+13   EoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Aberdeen University 2-4 Newmachar United -11/+11   North Junior Champ.
03/09/2022 Banks o' Dee Juniors 3-2 Islavale -4/+4   North Junior Champ.
03/09/2022 Buchanhaven Hearts 2-1 Deveronside +2/-2   North Junior Champ.
03/09/2022 Burghead Thistle 1-2 Fraserburgh United ±0/±0   North Junior Champ.
03/09/2022 Cruden Bay 1-3 Forres Thistle -9/+9   North Junior Champ.
03/09/2022 Glentanar 1-6 Sunnybank -21/+21   North Junior Champ.
03/09/2022 Bonnyton Thistle 2-3 Drumchapel United +4/-4   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Johnstone Burgh 3-0 Rossvale +14/-14   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Kilbirnie Ladeside 3-1 Gartcairn +7/-7   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Neilston 3-2 Saint Roch's ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Thorniewood United 2-1 Shotts Bon Accord +6/-6   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Whitletts Victoria 2-4 Saint Cadoc's Youth Club -13/+13   WoS Lg. Div. 1
03/09/2022 Dalkeith Thistle 3-0 Craigroyston +3/-3   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 2-4 Newburgh Juniors -23/+23   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Edinburgh South 2-5 Syngenta -9/+9   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Heriot-Watt University 0-3 Arniston Rangers -37/+37   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Lochgelly Albert 1-5 Tweedmouth Rangers -29/+29   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Ormiston Primrose 1-2 University of Stirling Reserves ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Thornton Hibs 6-3 Edinburgh United +12/-12   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Whitburn 1-1 Peebles Rovers -14/+14   EoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Ardeer Thistle 0-3 Renfrew -11/+11   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Ashfield 3-1 Kilsyth Rangers +6/-6   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Craigmark Burntonians 2-3 Greenock Juniors -16/+16   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Forth Wanderers 2-1 Saint Anthony's +3/-3   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Glasgow Perthshire 3-1 Muirkirk Juniors +10/-10   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Glasgow United 0-2 Glasgow University -22/+22   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Maryhill 0-2 Wishaw -16/+16   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Yoker Athletic 4-2 Maybole Juniors +9/-9   WoS Lg. Div. 2
03/09/2022 Armadale Thistle 2-4 Stoneyburn -29/+29   EoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Harthill Royal 0-11 Bo'ness Athletic -11/+11   EoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Livingston United 1-1 Bathgate Thistle -10/+10   EoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Pumpherston 0-2 Edinburgh College -10/+10   EoS Lg. Div. 3
03/09/2022 West Calder United 3-2 Fauldhouse United -2/+2   EoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Ardrossan Winton Rovers 5-0 Girvan +20/-20   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Bellshill Athletic 2-3 Irvine Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Carluke Rovers 1-3 Vale of Leven -13/+13   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Lanark United 3-6 Larkhall Thistle -29/+29   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Lugar Boswell Thistle 2-5 Finnart -6/+6   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Newmains United 3-4 Lesmahagow +2/-2   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Port Glasgow 0-1 Kello Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Saltcoats Victoria 0-2 Royal Albert -11/+11   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Vale of Clyde 1-0 East Kilbride Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 3
03/09/2022 Harmony Row 3-2 Eglinton -4/+4   WoS Lg. Div. 4
03/09/2022 Kilsyth Athletic 3-2 West Park United +5/-5   WoS Lg. Div. 4
03/09/2022 Rossvale Academy 0-9 Threave Rovers -26/+26   WoS Lg. Div. 4
03/09/2022 Saint Peter's 2-1 BSC Glasgow -5/+5   WoS Lg. Div. 4
03/09/2022 Thorn Athletic 3-3 Easterhouse Football Academy -10/+10   WoS Lg. Div. 4
03/09/2022 Cambuslang Rangers 0-3 Clydebank -21/+21   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/09/2022 Hurlford United 2-0 Troon +7/-7   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/09/2022 Kirkintilloch Rob Roy 1-2 Glenafton Athletic -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/09/2022 Largs Thistle 2-1 Cumnock Juniors +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/09/2022 Petershill 1-1 Auchinleck Talbot +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/09/2022 Saint Cuthbert Wanderers 1-7 Mid Annandale -63/+63   SoS Lg.
02/09/2022 Lochar Thistle U20 2-0 Royal Albert U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
02/09/2022 Benburb 0-1 Blantyre Victoria -15/+15   WoS Lg. Div. 1
02/09/2022 Alloa Athletic U20 12-0 Edinburgh United U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Arniston Rangers U20 3-2 Armadale Thistle U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Bathgate Thistle U20 1-3 Fauldhouse United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Civil Service Strollers U20 p 1-1 Tynecastle U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Dunbar United U20 p 3-3 Pumpherston U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Dundonald Bluebell U20 10-0 Camelon Juniors U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Dunipace U20 p 2-2 Penicuik Athletic U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 East Fife U20 3-0 Linlithgow Rose U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Edinburgh South U20 0-6 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Haddington Athletic U20 7-1 Dalkeith Thistle U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 6-1 Rosyth U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-2 Blackburn United U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Jeanfield Swifts U20 1-6 Syngenta U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Newtongrange Star U20 3-0 Bonnyrigg Rose U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Oakley United U20 p 2-2 East Kilbride U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Saint Andrews United U20 0-1 Kelty Hearts U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Sauchie Juniors U20 p 0-0 Cumbernauld Colts U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Spartans U20 5-2 Whitehill Welfare U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Tranent Juniors U20 4-0 Bo'ness United U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 West Calder United U20 1-11 Edinburgh U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Whitburn U20 5-2 Albion Rovers U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
02/09/2022 Bellshill Athletic U20 1-2 Saint Roch's U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Bonnyton Thistle U20 5-0 Troon U20 +37/-37   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Clydebank U20 7-1 Renfrew U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Kilwinning Rangers U20 3-1 Irvine Meadow U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 0-7 Maryhill U20 -68/+68   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Port Glasgow U20 4-5 Benburb U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Saint Peter's U20 5-3 Saint Anthony's U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Shotts Bon Accord U20 4-4 p Yoker Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
02/09/2022 Darvel 4-0 Arthurlie +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/09/2022 Pollok 2-3 Beith Juniors -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D