SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

LEAGUE/CUP SELECTOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
NOVEMBER 2017 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/11/2017 Hamilton Academical U20 2-4 Aberdeen U20 -20/+20 Scottish Youth Cup
29/11/2017 Motherwell 1-1 Celtic +6/-6   Scottish Premier
29/11/2017 Rangers 3-0 Aberdeen +16/-16   Scottish Premier
29/11/2017 Saint Johnstone U20 1-3 Celtic U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg.
29/11/2017 Cowdenbeath U20 1-3 Forfar Athletic U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg. East
29/11/2017 Queen's Park U20 1-2 Greenock Morton U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg. West
29/11/2017 Tynecastle 1-0 Eyemouth United -9/+9 EoS Qualifying Cup
29/11/2017 University of Stirling 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -19/+19 EoS Qualifying Cup
29/11/2017 Mid Annandale U20 2-4 Edinburgh University U20 ±0/±0   Lowland/East Dev. Lg.
28/11/2017 Dumbarton 2-2 Queen of the South ±0/±0   Scottish Champ.
28/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Brechin City +8/-8   Scottish Champ.
28/11/2017 Saint Mirren 3-1 Livingston +10/-10   Scottish Champ.
28/11/2017 Dundee U20 3-1 Saint Mirren U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Hamilton Academical U20 1-0 Aberdeen U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Kilmarnock U20 1-1 Ross County U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Motherwell U20 1-2 Hibernian U20 -11/+11   SPFL Dev. Lg.
28/11/2017 Partick Thistle U20 4-1 Dundee United U20 +15/-15   SPFL Dev. Lg.
27/11/2017 Heart of Midlothian U20 5-1 Falkirk U20 +14/-14   SPFL Dev. Lg.
27/11/2017 Stirling Albion U20 0-2 Berwick Rangers U20 -23/+23   SPFL Dev. Lg. East
27/11/2017 Airdrieonians U20 7-0 Queen of the South U20 +31/-31   SPFL Dev. Lg. West
27/11/2017 Ayr United U20 5-1 Albion Rovers U20 +8/-8   SPFL Dev. Lg. West
27/11/2017 Spartans U20 2-0 BSC Glasgow U20 -3/+3   Lowland/East Dev. Lg.
27/11/2017 University of Stirling U20 1-3 Edinburgh City U20 -29/+29   Lowland/East Dev. Lg.
27/11/2017 Banks o' Dee U20 5-1 Inverurie Loco Works U20 +18/-18   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/11/2017 Deveronvale U20 3-4 Cove Rangers U20 -4/+4   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/11/2017 Turriff United U20 5-2 Fraserburgh U20 +21/-21   Aberdeenshire Dev. Lg.
26/11/2017 Kilmarnock 1-3 Aberdeen -11/+11   Scottish Premier
26/11/2017 Celtic 2-0 Motherwell +1/-1 Scottish Lg. Cup
26/11/2017 Celtic U20 5-0 Raith Rovers U20 +4/-4 Scottish Youth Cup
26/11/2017 Greenock Morton U20 3-1 Saint Mirren U20 +15/-15 Scottish Youth Cup
26/11/2017 Stranraer U20 3-1 East Kilbride U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg. West
25/11/2017 Hamilton Academical 1-1 Hibernian +1/-1   Scottish Premier
25/11/2017 Heart of Midlothian 0-0 Ross County -3/+3   Scottish Premier
25/11/2017 Brechin City 1-1 Dundee United +6/-6   Scottish Champ.
25/11/2017 Dunfermline Athletic 2-2 Dumbarton -8/+8   Scottish Champ.
25/11/2017 Falkirk 0-3 Greenock Morton -27/+27   Scottish Champ.
25/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 0-2 Saint Mirren -16/+16   Scottish Champ.
25/11/2017 Queen of the South 0-3 Livingston -24/+24   Scottish Champ.
25/11/2017 Alloa Athletic 1-2 Ayr United -4/+4   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Arbroath 2-1 Forfar Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
25/11/2017 East Fife 6-1 Airdrieonians +27/-27   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Raith Rovers 2-0 Queen's Park -1/+1   Scottish Lg. 1
25/11/2017 Annan Athletic 0-0 Clyde -6/+6   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Edinburgh City 0-0 Cowdenbeath -3/+3   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Elgin City 5-1 Berwick Rangers +15/-15   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Stenhousemuir 0-1 Montrose -12/+12   Scottish Lg. 2
25/11/2017 Fraserburgh 1-2 Keith -21/+21   Highland Lg.
25/11/2017 Nairn County 4-1 Buckie Thistle +30/-30   Highland Lg.
25/11/2017 Civil Service Strollers 1-3 East Stirlingshire -10/+10   Lowland Lg.
25/11/2017 Cumbernauld Colts 2-2 BSC Glasgow -2/+2   Lowland Lg.
25/11/2017 Edinburgh University 1-1 Vale of Leithen -7/+7   Lowland Lg.
25/11/2017 Gala Fairydean Rovers 2-1 Edusport Academy +4/-4   Lowland Lg.
25/11/2017 Gretna 1-3 Selkirk -20/+20   Lowland Lg.
25/11/2017 Hawick Royal Albert 2-3 East Kilbride +8/-8   Lowland Lg.
25/11/2017 Whitehill Welfare 3-2 University of Stirling +7/-7   Lowland Lg.
25/11/2017 Glasgow University 4-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +46/-46 South Ch'lge Cup
25/11/2017 Coldstream 2-3 Leith Athletic +2/-2   EoS Lg.
25/11/2017 Heriot-Watt University 2-1 Peebles Rovers -2/+2   EoS Lg.
25/11/2017 Kelty Hearts 4-0 Preston Athletic ±0/±0   EoS Lg.
25/11/2017 Ormiston 2-0 Burntisland Shipyard +10/-10   EoS Lg.
25/11/2017 Bonnyton Thistle 6-0 Heston Rovers +20/-20   SoS Lg.
25/11/2017 Dumfries YMCA 1-8 Threave Rovers -3/+3   SoS Lg.
25/11/2017 Mid Annandale 8-1 Stranraer Reserves +30/-30   SoS Lg.
25/11/2017 Arthurlie 3-1 Coupar Angus -6/+6   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Blackburn United 5-1 Colony Park Juniors +2/-2   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Bo'ness United 3-0 Kilwinning Rangers +21/-21   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Rossvale 3-2 Banks o' Dee +6/-6   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Glasgow Perthshire 3-3 Pollok +8/-8   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Haddington Athletic 3-1 Vale of Clyde -1/+1   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Hermes 1-1 Dunbar United +3/-3   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Tranent Juniors 0-3 Jeanfield Swifts -25/+25   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Troon 0-3 Yoker Athletic -35/+35   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Vale of Leven 2-3 Bonnyrigg Rose Athletic +8/-8   Scottish Junior Cup
25/11/2017 Buckie Rovers 3-1 Deveronside +15/-15   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 Burghead Thistle 2-0 Spey Valley United +5/-5   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 New Elgin Juniors 1-1 Islavale +7/-7   North Junior 1st Div. West
25/11/2017 Craigroyston 1-5 Harthill Royal -27/+27   East Junior South Div.
25/11/2017 Greenock Juniors 0-2 Neilston Juniors -12/+12   West Junior Central 1st Div.
24/11/2017 Dundee 2-1 Rangers +13/-13   Scottish Premier
24/11/2017 Abbey Vale 4-2 Lochar Thistle +19/-19 SoS Lg. Cup
24/11/2017 Edusport Academy U20 5-2 Edinburgh City U20 +21/-21   Lowland/East Dev. Lg.
24/11/2017 Edinburgh University U20 1-0 BSC Glasgow U20 -1/+1   Lowland/East Dev. Lg.
24/11/2017 Spartans U20 2-0 Whitehill Welfare U20 -1/+1   Lowland/East Dev. Lg.
22/11/2017 Paris Saint-Germain {FRA} 7-1 Celtic +1/-1   UEFA Champions Lg.
22/11/2017 Newton Stewart 1-2 Threave Rovers -2/+2 Potts Cup
22/11/2017 Dumfries YMCA 0-7 Heston Rovers -9/+9 SoS Lg. Cup
21/11/2017 Queen of the South 2-1 Montrose -7/+7   Scottish FA Cup
21/11/2017 Dunfermline Athletic 1-1 Greenock Morton -7/+7   Scottish Champ.
21/11/2017 Dundee U20 0-5 Saint Johnstone U20 -42/+42   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Falkirk U20 0-2 Aberdeen U20 -15/+15   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Ross County U20 4-3 Motherwell U20 +8/-8   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Saint Mirren U20 3-3 Hamilton Academical U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
21/11/2017 Forfar Athletic U20 2-6 Stirling Albion U20 -32/+32   SPFL Dev. Lg. East
20/11/2017 Dundee United U20 2-2 Hibernian U20 +4/-4   SPFL Dev. Lg.
20/11/2017 Rangers U20 5-2 Partick Thistle U20 +8/-8   Scottish Youth Cup
20/11/2017 Airdrieonians U20 2-1 East Kilbride U20 +5/-5   SPFL Dev. Lg. West
20/11/2017 Stranraer U20 6-1 Albion Rovers U20 +11/-11   SPFL Dev. Lg. West
19/11/2017 Heart of Midlothian 1-1 Partick Thistle -4/+4   Scottish Premier
19/11/2017 Dundee United 3-0 Falkirk +15/-15   Scottish Champ.
19/11/2017 Clyde U20 0-1 Ayr United U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg. West
19/11/2017 East Stirlingshire 2-1 Edusport Academy -6/+6   Lowland Lg.
19/11/2017 Tynecastle 3-0 Mid Annandale +4/-4 Cup Winners Shield
18/11/2017 Aberdeen 0-2 Motherwell -22/+22   Scottish Premier
18/11/2017 Dundee 0-0 Kilmarnock -1/+1   Scottish Premier
18/11/2017 Hibernian 1-2 Saint Johnstone -15/+15   Scottish Premier
18/11/2017 Rangers 0-2 Hamilton Academical -28/+28   Scottish Premier
18/11/2017 Ross County 0-1 Celtic +4/-4   Scottish Premier
18/11/2017 Airdrieonians 2-3 Cove Rangers -9/+9   Scottish FA Cup
18/11/2017 Arbroath 3-0 Berwick Rangers +5/-5   Scottish FA Cup
18/11/2017 Banks o' Dee 2-6 Ayr United -5/+5   Scottish FA Cup
18/11/2017 Buckie Thistle 2-3 Brechin City -4/+4   Scottish FA Cup
18/11/2017 Clyde 0-2 East Fife -12/+12   Scottish FA Cup
18/11/2017 Dumbarton 1-0 Elgin City -3/+3   Scottish FA Cup
18/11/2017 East Kilbride 3-4 Albion Rovers -3/+3   Scottish FA Cup
18/11/2017 Formartine United 1-0 Forfar Athletic +5/-5   Scottish FA Cup
18/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-7 Saint Mirren -13/+13   Scottish FA Cup
18/11/2017 Livingston 2-0 Glenafton Athletic -3/+3   Scottish FA Cup
18/11/2017 Montrose 0-0 Queen of the South +7/-7   Scottish FA Cup
18/11/2017 Peterhead 3-0 Raith Rovers +24/-24   Scottish FA Cup
18/11/2017 Queen's Park 1-4 Dunfermline Athletic -5/+5   Scottish FA Cup
18/11/2017 Spartans 1-2 Fraserburgh -10/+10   Scottish FA Cup
18/11/2017 Stenhousemuir 1-2 Alloa Athletic -6/+6   Scottish FA Cup
18/11/2017 Stranraer 0-1 Brora Rangers -15/+15   Scottish FA Cup
18/11/2017 Cowdenbeath 1-1 Annan Athletic +2/-2   Scottish Lg. 2
18/11/2017 Keith 0-3 Inverurie Loco Works -8/+8   Highland Lg.
18/11/2017 Lossiemouth 2-3 Clachnacuddin -5/+5   Highland Lg.
18/11/2017 Rothes 9-1 Fort William +10/-10   Highland Lg.
18/11/2017 Turriff United 1-2 Huntly -10/+10   Highland Lg.
18/11/2017 BSC Glasgow 1-4 Cumbernauld Colts -31/+31   Lowland Lg.
18/11/2017 Civil Service Strollers 2-0 Hawick Royal Albert -2/+2   Lowland Lg.
18/11/2017 Gala Fairydean Rovers 2-3 Edinburgh University -8/+8   Lowland Lg.
18/11/2017 Selkirk 0-2 Gretna -19/+19   Lowland Lg.
18/11/2017 Vale of Leithen 2-3 Dalbeattie Star -7/+7   Lowland Lg.
18/11/2017 Bo'ness United 3-3 Broughty Athletic -6/+6   East Junior Superlg.
18/11/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 0-0 Linlithgow Rose -5/+5   East Junior Superlg.
18/11/2017 Camelon Juniors 1-0 Penicuik Athletic +12/-12   East Junior Superlg.
18/11/2017 Carnoustie Panmure 0-4 Dundonald Bluebell -21/+21   East Junior Superlg.
18/11/2017 Forfar West End 2-1 Lochee United +13/-13   East Junior Superlg.
18/11/2017 Jeanfield Swifts 0-0 Broxburn Athletic +2/-2   East Junior Superlg.
18/11/2017 Kennoway Star Hearts 1-2 Sauchie Juniors -11/+11   East Junior Superlg.
18/11/2017 Newtongrange Star 2-4 Hill of Beath Hawthorn -18/+18   East Junior Superlg.
18/11/2017 Burntisland Shipyard 3-4 Leith Athletic +8/-8   EoS Lg.
18/11/2017 Eyemouth United 1-2 Ormiston -13/+13   EoS Lg.
18/11/2017 Heriot-Watt University 2-2 Coldstream -8/+8   EoS Lg.
18/11/2017 Peebles Rovers 7-0 Tweedmouth Rangers +10/-10   EoS Lg.
18/11/2017 University of Stirling Reserves 1-3 Preston Athletic -14/+14   EoS Lg.
18/11/2017 Golspie Sutherland 4-1 Thurso +17/-17   North Caledonian Lg.
18/11/2017 Invergordon 2-1 Saint Duthus -5/+5   North Caledonian Lg.
18/11/2017 Banchory Saint Ternan 3-2 Inverness City +5/-5   North Junior Superlg.
18/11/2017 Dyce Juniors 3-1 Dufftown ±0/±0   North Junior Superlg.
18/11/2017 Ellon United 3-2 Colony Park Juniors ±0/±0   North Junior Superlg.
18/11/2017 Maud 3-4 Stonehaven -6/+6   North Junior Superlg.
18/11/2017 Montrose Roselea 2-0 Hall Russell United +10/-10   North Junior Superlg.
18/11/2017 Bonnyton Thistle 8-0 Dumfries YMCA +3/-3   SoS Lg.
18/11/2017 Lochmaben 7-0 Annan Athletic U20 +20/-20   SoS Lg.
18/11/2017 Upper Annandale 3-2 Creetown -1/+1   SoS Lg.
18/11/2017 Arthurlie 1-1 Girvan -2/+2   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Auchinleck Talbot 4-1 Kirkintilloch Rob Roy +13/-13   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Beith Juniors 3-0 Hurlford United +6/-6   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Cumnock Juniors 1-3 Kilwinning Rangers -17/+17   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Kilbirnie Ladeside 1-1 Pollok -1/+1   West Junior Superlg. Premier
18/11/2017 Newburgh Thistle 9-0 Whitehills +4/-4   North Junior Regional Cup
18/11/2017 Culter 5-3 Hermes +4/-4 North Junior Regional Cup
18/11/2017 Heston Rovers 1-2 Nithsdale Wanderers -14/+14 Potts Cup
18/11/2017 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Abbey Vale -13/+13 Potts Cup
18/11/2017 Blackburn United 0-2 Dunbar United -23/+23   East Junior Premier
18/11/2017 Downfield 2-2 Arniston Rangers -1/+1   East Junior Premier
18/11/2017 Fauldhouse United 1-1 Musselburgh Athletic +1/-1   East Junior Premier
18/11/2017 Glenrothes 2-2 Dalkeith Thistle -3/+3   East Junior Premier
18/11/2017 Tayport 2-3 Saint Andrews United -14/+14   East Junior Premier
18/11/2017 Thornton Hibs 3-3 Haddington Athletic ±0/±0   East Junior Premier
18/11/2017 Tranent Juniors 2-1 Bathgate Thistle +1/-1   East Junior Premier
18/11/2017 Whitburn 4-0 Kirriemuir Thistle +24/-24   East Junior Premier
18/11/2017 Aberdeen University 4-3 Stoneywood Parkvale +14/-14   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Buchanhaven Hearts 1-0 Newmachar United -2/+2   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 East End 1-0 Fraserburgh United -2/+2   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Glentanar 2-0 Longside +29/-29   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Sunnybank 5-0 Lewis United +9/-9   North Junior 1st Div. East
18/11/2017 Burghead Thistle 0-4 Nairn Saint Ninian -12/+12   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Forres Thistle 1-0 Buckie Rovers ±0/±0   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Spey Valley United 6-2 New Elgin Juniors +29/-29   North Junior 1st Div. West
18/11/2017 Cumbernauld United 2-2 Darvel Juniors -3/+3   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Shettleston Juniors 2-3 Rutherglen Glencairn -4/+4   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Irvine Meadow 0-1 Kello Rovers -15/+15   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Kilsyth Rangers 1-3 Petershill -10/+10   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Larkhall Thistle 0-3 Renfrew -28/+28   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Troon 3-2 Cambuslang Rangers +2/-2   West Junior Superlg. 1st
18/11/2017 Arbroath Victoria 6-0 Coupar Angus +36/-36   East Junior North Div.
18/11/2017 Brechin Victoria 3-0 Newburgh Juniors +15/-15   East Junior North Div.
18/11/2017 Dundee North End 1-0 Lochore Welfare -8/+8   East Junior North Div.
18/11/2017 East Craigie 0-3 Dundee Violet -25/+25   East Junior North Div.
18/11/2017 Kinnoull 3-2 Luncarty +9/-9   East Junior North Div.
18/11/2017 Scone Thistle 2-2 Lochee Harp -7/+7   East Junior North Div.
18/11/2017 Armadale Thistle 2-0 Kirkcaldy YMCA -6/+6   East Junior South Div.
18/11/2017 Crossgates Primrose 4-1 West Calder United +23/-23   East Junior South Div.
18/11/2017 Edinburgh United 2-3 Oakley United -17/+17   East Junior South Div.
18/11/2017 Harthill Royal 10-2 Stoneyburn +22/-22   East Junior South Div.
18/11/2017 Livingston United 1-3 Rosyth -8/+8   East Junior South Div.
18/11/2017 Lochgelly Albert 8-0 Craigroyston +17/-17   East Junior South Div.
18/11/2017 Pumpherston Juniors 1-0 Easthouses Lily Miners Welfare -7/+7   East Junior South Div.
18/11/2017 Ardrossan Winton Rovers 4-1 Irvine Victoria +23/-23   West Junior Ayrshire Div.
18/11/2017 Craigmark Burntonians 3-1 Annbank United +8/-8   West Junior Ayrshire Div.
18/11/2017 Blantyre Victoria 4-0 East Kilbride Thistle +21/-21   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Forth Wanderers 4-3 Benburb +8/-8   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Glasgow Perthshire 3-1 Thorniewood United +7/-7   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Greenock Juniors 1-0 Shotts Bon Accord +8/-8   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Neilston Juniors 6-1 Lesmahagow +21/-21   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Saint Roch's 0-1 Rossvale -13/+13   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Wishaw Juniors 2-0 Yoker Athletic +6/-6   West Junior Central 1st Div.
18/11/2017 Carluke Rovers 7-0 Newmains United +9/-9   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Gartcairn Juniors 1-2 Royal Albert -16/+16   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Johnstone Burgh 1-3 Ashfield -18/+18   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Lanark United 2-3 Vale of Clyde -10/+10   West Junior Central 2nd Div.
18/11/2017 Saint Anthony's 1-0 Vale of Leven +5/-5   West Junior Central 2nd Div.
17/11/2017 Queen of the South U20 2-3 Lochar Thistle -19/+19 Potts Cup
17/11/2017 BSC Glasgow U20 2-4 Edusport Academy U20 -22/+22   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-1 Bonnyton Thistle U20 +16/-16   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Mid Annandale U20 0-5 Heriot-Watt University U20 -9/+9   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Tynecastle U20 0-2 Spartans U20 -1/+1   Lowland/East Dev. Lg.
17/11/2017 Whitehill Welfare U20 1-5 University of Stirling U20 -21/+21   Lowland/East Dev. Lg.
15/11/2017 Greenock Morton U20 1-1 Queen of the South U20 -6/+6   SPFL Dev. Lg. West
15/11/2017 Queen's Park U20 2-1 East Kilbride U20 +8/-8   SPFL Dev. Lg. West
15/11/2017 Deveronvale 4-0 Aberdeen University -1/+1 Aberdeenshire Shield
15/11/2017 Bonnyton Thistle 2-3 Lochar Thistle -11/+11   SoS Lg.
15/11/2017 Dumfries YMCA 1-5 Abbey Vale -3/+3   SoS Lg.
15/11/2017 Lochmaben 1-2 Nithsdale Wanderers -11/+11   SoS Lg.
15/11/2017 Threave Rovers 5-2 Creetown ±0/±0   SoS Lg.
14/11/2017 Ayr United 3-0 Raith Rovers +15/-15   Scottish Lg. 1
14/11/2017 Aberdeen U20 2-0 Kilmarnock U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Hamilton Academical U20 1-0 Falkirk U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Hibernian U20 2-1 Dundee U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Partick Thistle U20 0-6 Heart of Midlothian U20 -40/+40   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Ross County U20 3-2 Dundee United U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Saint Johnstone U20 3-3 Saint Mirren U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg.
14/11/2017 Livingston U20 5-0 Berwick Rangers U20 +23/-23   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Alloa Athletic U20 2-2 Forfar Athletic U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Stirling Albion U20 3-0 Cowdenbeath U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg. East
13/11/2017 Airdrieonians U20 3-0 Albion Rovers U20 +4/-4   SPFL Dev. Lg. West
13/11/2017 Heriot-Watt University U20 5-2 Edusport Academy U20 +6/-6   Lowland/East Dev. Lg.
13/11/2017 University of Stirling U20 5-1 Edinburgh University U20 +12/-12   Lowland/East Dev. Lg.
13/11/2017 Buckie Thistle U20 1-5 Formartine United U20 -12/+12   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Huntly U20 4-3 Deveronvale U20 -6/+6   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Turriff United U20 2-3 Banks o' Dee U20 -11/+11   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/11/2017 Burntisland Shipyard U20 1-8 Cumbernauld Colts U20 -17/+17 Lowland/East Dev. Lg. Cup
13/11/2017 Clachnacuddin U20 3-7 Elgin City U20 -24/+24   North of Scotland Dev. Lg.
12/11/2017 The New Saints {WAL} p 0-0 Queen of the South -2/+2 Scottish Ch'lge Cup
12/11/2017 Stranraer U20 11-2 Clyde U20 +21/-21   SPFL Dev. Lg. West
11/11/2017 Dumbarton 2-0 Raith Rovers +17/-17 Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Dundee United 1-2 Crusaders {NIR} -15/+15 Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Falkirk +3/-3 Scottish Ch'lge Cup
11/11/2017 Airdrieonians 2-0 Stranraer +12/-12   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Albion Rovers 0-2 Alloa Athletic -17/+17   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Forfar Athletic 2-0 East Fife +13/-13   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Queen's Park 0-2 Arbroath -10/+10   Scottish Lg. 1
11/11/2017 Berwick Rangers 1-1 Edinburgh City -5/+5   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Clyde 1-1 Stirling Albion +2/-2   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Cowdenbeath 1-3 Elgin City -12/+12   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Montrose 1-1 Annan Athletic -3/+3   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Peterhead 2-3 Stenhousemuir -14/+14   Scottish Lg. 2
11/11/2017 Brora Rangers 7-0 Lossiemouth +4/-4   Highland Lg.
11/11/2017 Clachnacuddin 1-1 Buckie Thistle +7/-7   Highland Lg.
11/11/2017 Huntly 1-3 Cove Rangers ±0/±0   Highland Lg.
11/11/2017 Inverurie Loco Works 3-1 Formartine United +15/-15   Highland Lg.
11/11/2017 Nairn County 2-4 Forres Mechanics -11/+11   Highland Lg.
11/11/2017 Strathspey Thistle 0-5 Rothes -15/+15   Highland Lg.
11/11/2017 Turriff United 1-3 Deveronvale -22/+22   Highland Lg.
11/11/2017 Burntisland Shipyard 0-1 Selkirk +8/-8   EoS Qualifying Cup
11/11/2017 BSC Glasgow 2-1 East Stirlingshire +4/-4 South Ch'lge Cup
11/11/2017 Edusport Academy 2-1 Spartans +17/-17 South Ch'lge Cup
11/11/2017 Civil Service Strollers 4-1 Dalbeattie Star +14/-14 South Ch'lge Cup
11/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-1 Tynecastle +7/-7   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Leith Athletic 3-2 Edinburgh University -1/+1 South Ch'lge Cup
11/11/2017 Threave Rovers 3-0 Mid Annandale +8/-8   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Vale of Leithen 3-1 Upper Annandale -3/+3   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Whitehill Welfare 3-0 Creetown -2/+2   South Ch'lge Cup
11/11/2017 Broxburn Athletic 3-3 Carnoustie Panmure -8/+8   East Junior Superlg.
11/11/2017 Hill of Beath Hawthorn 4-0 Camelon Juniors +17/-17   East Junior Superlg.
11/11/2017 Sauchie Juniors 1-2 Broughty Athletic -11/+11   East Junior Superlg.
11/11/2017 Heriot-Watt University 6-1 Eyemouth United +8/-8   EoS Lg.
11/11/2017 Preston Athletic 1-4 Kelty Hearts ±0/±0   EoS Lg.
11/11/2017 University of Stirling Reserves 1-1 Coldstream -5/+5   EoS Lg.
11/11/2017 Halkirk United 5-6 Alness United -16/+16   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Invergordon 7-0 Bunillidh Thistle +4/-4   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Inverness Athletic 0-4 Orkney -8/+8   North Caledonian Lg.
11/11/2017 Banks o' Dee 10-0 Banchory Saint Ternan +7/-7   North Junior Superlg.
11/11/2017 Newburgh Thistle 2-3 Hall Russell United -8/+8   North Junior Superlg.
11/11/2017 Dyce Juniors 1-2 Culter -9/+9   North Junior Superlg.
11/11/2017 Ellon United 2-3 Hermes -4/+4   North Junior Superlg.
11/11/2017 Stonehaven 1-1 Montrose Roselea -7/+7   North Junior Superlg.
11/11/2017 Lochar Thistle 3-3 Newton Stewart -7/+7   SoS Lg.
11/11/2017 Nithsdale Wanderers 2-1 Bonnyton Thistle +14/-14   SoS Lg.
11/11/2017 Stranraer Reserves 4-4 Saint Cuthbert Wanderers +1/-1   SoS Lg.
11/11/2017 Hurlford United 1-5 Kirkintilloch Rob Roy -28/+28   West Junior Superlg. Premier
11/11/2017 Bo'ness United 3-4 Haddington Athletic -15/+15   East Junior Cup
11/11/2017 Bonnyrigg Rose Athletic 1-0 Kennoway Star Hearts -7/+7   East Junior Cup
11/11/2017 Coupar Angus 1-2 Dunbar United +5/-5   East Junior Cup
11/11/2017 Dundonald Bluebell 2-1 Blackburn United -1/+1   East Junior Cup
11/11/2017 Forfar West End 0-1 Dalkeith Thistle -13/+13   East Junior Cup
11/11/2017 Lochee United 2-0 Pumpherston Juniors -2/+2   East Junior Cup
11/11/2017 Musselburgh Athletic p 1-1 Crossgates Primrose -14/+14   East Junior Cup
11/11/2017 Newtongrange Star 3-0 East Craigie +2/-2   East Junior Cup
11/11/2017 Oakley United 1-5 Tranent Juniors -10/+10   East Junior Cup
11/11/2017 Tayport 0-2 Linlithgow Rose -7/+7   East Junior Cup
11/11/2017 Blairgowrie 1-2 Kirriemuir Thistle -4/+4   Inter-Regional Cup
11/11/2017 Dundee North End 2-1 Kinnoull -4/+4   Inter-Regional Cup
11/11/2017 Lochee Harp 1-3 Jeanfield Swifts -3/+3   Inter-Regional Cup
11/11/2017 Annbank United 1-2 Colony Park Juniors -18/+18   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Arthurlie 4-3 Lesmahagow -4/+4   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Irvine Victoria 0-1 Forth Wanderers -17/+17   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Penicuik Athletic 3-3 p Kilbirnie Ladeside -4/+4   Scottish Junior Cup
11/11/2017 Abbey Vale 4-1 Lochmaben +11/-11 SoS Lg. Cup
11/11/2017 Ashfield 3-1 Rutherglen Glencairn +26/-26   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Auchinleck Talbot 1-0 Carluke Rovers -10/+10   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Benburb 5-1 Lanark United +14/-14   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Blantyre Victoria 0-1 Beith Juniors +6/-6   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Cambuslang Rangers 3-0 Muirkirk Juniors -3/+3   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Cumnock Juniors 9-1 Glasgow Perthshire +15/-15   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Dunipace Juniors 0-1 Gartcairn Juniors -2/+2   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Shettleston Juniors 2-0 Rossvale +17/-17   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Glenafton Athletic 2-3 Girvan -17/+17   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Kilsyth Rangers p 2-2 Vale of Leven -10/+10   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Kilwinning Rangers 2-3 Irvine Meadow -18/+18   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Largs Thistle 3-1 Bellshill Athletic +1/-1   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Maryhill p 1-1 Ardrossan Winton Rovers -3/+3   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Neilston Juniors 3-0 Port Glasgow +12/-12   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Petershill 0-0 p Whitletts Victoria -12/+12   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Pollok 5-0 Royal Albert +4/-4   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Renfrew 1-4 Larkhall Thistle -28/+28   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Saint Roch's 6-0 Newmains United +2/-2   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Shotts Bon Accord 3-1 East Kilbride Thistle +10/-10   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Vale of Clyde 1-2 Wishaw Juniors -2/+2   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Yoker Athletic 2-3 Maybole Juniors -16/+16   WoS Lg. Cup
11/11/2017 Bathgate Thistle 1-0 Arniston Rangers ±0/±0   East Junior Premier
11/11/2017 Glenrothes 1-2 Thornton Hibs -10/+10   East Junior Premier
11/11/2017 Saint Andrews United 3-0 Downfield +14/-14   East Junior Premier
11/11/2017 Aberdeen University 0-3 Buchanhaven Hearts -28/+28   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Cruden Bay 1-4 Sunnybank -5/+5   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Lewis United 3-3 Glentanar -3/+3   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Longside 2-1 Fraserburgh United -2/+2   North Junior 1st Div. East
11/11/2017 Deveronside 4-1 Burghead Thistle +7/-7   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Islavale 4-1 Buckie Rovers +10/-10   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Nairn Saint Ninian 2-0 Forres Thistle +4/-4   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Whitehills 3-5 New Elgin Juniors -8/+8   North Junior 1st Div. West
11/11/2017 Dundee Violet 8-0 Arbroath Victoria +14/-14   East Junior North Div.
11/11/2017 Lochore Welfare 1-4 Scone Thistle -12/+12   East Junior North Div.
11/11/2017 Newburgh Juniors 1-3 Forfar Albion -28/+28   East Junior North Div.
11/11/2017 Craigroyston 1-4 Armadale Thistle -16/+16   East Junior South Div.
11/11/2017 Kirkcaldy YMCA 0-4 Easthouses Lily Miners Welfare -8/+8   East Junior South Div.
11/11/2017 Rosyth 3-3 Edinburgh United -1/+1   East Junior South Div.
11/11/2017 Stoneyburn 2-3 Livingston United -9/+9   East Junior South Div.
11/11/2017 West Calder United 4-0 Lochgelly Albert +28/-28   East Junior South Div.
10/11/2017 Cumbernauld Colts 7-0 Peebles Rovers +10/-10 South Ch'lge Cup
10/11/2017 Bonnyton Thistle U20 3-4 Edinburgh City U20 -7/+7   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Edinburgh University U20 0-0 Cumbernauld Colts U20 +4/-4   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Heriot-Watt University U20 0-4 Whitehill Welfare U20 -42/+42   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 Spartans U20 1-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -8/+8   Lowland/East Dev. Lg.
10/11/2017 University of Stirling U20 4-1 Tynecastle U20 +3/-3   Lowland/East Dev. Lg.
08/11/2017 Cowdenbeath U20 2-6 Alloa Athletic U20 -21/+21   SPFL Dev. Lg. East
08/11/2017 Clachnacuddin 2-1 Fort William -7/+7   Highland Lg.
08/11/2017 Keith 1-1 Wick Academy +2/-2   Highland Lg.
08/11/2017 Lossiemouth 0-3 Buckie Thistle -4/+4   Highland Lg.
08/11/2017 Nairn County 2-5 Huntly -26/+26   Highland Lg.
08/11/2017 Heston Rovers 2-6 Saint Cuthbert Wanderers -30/+30   SoS Lg.
08/11/2017 Mid Annandale 1-0 Threave Rovers +10/-10   SoS Lg.
08/11/2017 Banks o' Dee 3-3 p Culter -6/+6   Inter-Regional Cup
07/11/2017 Falkirk U20 4-1 Partick Thistle U20 +19/-19   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Kilmarnock U20 6-3 Saint Johnstone U20 +18/-18   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Saint Mirren U20 4-2 Ross County U20 +16/-16   SPFL Dev. Lg.
07/11/2017 Berwick Rangers U20 0-2 Raith Rovers U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. East
07/11/2017 Forfar Athletic U20 0-4 Livingston U20 -38/+38   SPFL Dev. Lg. East
07/11/2017 East Kilbride U20 2-2 Greenock Morton U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg. West
07/11/2017 Selkirk U20 0-3 Spartans U20 -6/+6   Lowland/East Dev. Lg. Cup
06/11/2017 Dundee U20 1-1 Motherwell U20 +4/-4   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Dundee United U20 1-3 Aberdeen U20 -13/+13   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Heart of Midlothian U20 0-2 Hamilton Academical U20 -17/+17   SPFL Dev. Lg.
06/11/2017 Albion Rovers U20 0-1 Queen's Park U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg. West
06/11/2017 Ayr United U20 3-0 Stranraer U20 +17/-17   SPFL Dev. Lg. West
06/11/2017 Bonnyton Thistle U20 1-1 University of Stirling U20 +6/-6   Lowland/East Dev. Lg.
06/11/2017 Edinburgh University U20 1-3 Heriot-Watt University U20 -16/+16   Lowland/East Dev. Lg.
06/11/2017 Inverurie Loco Works U20 5-2 Keith U20 +23/-23   Aberdeenshire Dev. Lg.
05/11/2017 Heart of Midlothian 1-2 Kilmarnock -13/+13   Scottish Premier
05/11/2017 Alloa Athletic U20 0-8 Celtic U20 -4/+4   Scottish Youth Cup
05/11/2017 Greenock Morton U20 3-0 Turriff United U20 -4/+4   Scottish Youth Cup
05/11/2017 Clyde U20 0-3 Airdrieonians U20 -16/+16   SPFL Dev. Lg. West
05/11/2017 Clydebank 2-0 Pollok +21/-21 Central Sectional Lg. Cup
04/11/2017 Hamilton Academical 2-2 Aberdeen +4/-4   Scottish Premier
04/11/2017 Hibernian 2-1 Dundee -5/+5   Scottish Premier
04/11/2017 Rangers 3-0 Partick Thistle +6/-6   Scottish Premier
04/11/2017 Ross County 3-2 Motherwell +6/-6   Scottish Premier
04/11/2017 Saint Johnstone 0-4 Celtic -10/+10   Scottish Premier
04/11/2017 Brechin City 0-1 Dumbarton -6/+6   Scottish Champ.
04/11/2017 Dundee United 2-1 Saint Mirren +4/-4   Scottish Champ.
04/11/2017 Falkirk 1-1 Dunfermline Athletic ±0/±0   Scottish Champ.
04/11/2017 Greenock Morton 1-2 Queen of the South -8/+8   Scottish Champ.
04/11/2017 Livingston 0-0 Inverness Caledonian Thistle -5/+5   Scottish Champ.
04/11/2017 Albion Rovers 3-4 Forfar Athletic -16/+16   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Alloa Athletic 1-0 Airdrieonians ±0/±0   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Arbroath 1-4 Ayr United -21/+21   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Raith Rovers 1-0 East Fife -6/+6   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Stranraer 3-0 Queen's Park +9/-9   Scottish Lg. 1
04/11/2017 Annan Athletic 0-0 Berwick Rangers -5/+5   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Cowdenbeath 1-3 Montrose -14/+14   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Edinburgh City 1-2 Stirling Albion -4/+4   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Elgin City 0-2 Peterhead -15/+15   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Stenhousemuir 1-1 Clyde -7/+7   Scottish Lg. 2
04/11/2017 Deveronvale 3-1 Clachnacuddin +7/-7   Highland Lg.
04/11/2017 Forres Mechanics 2-1 Turriff United ±0/±0   Highland Lg.
04/11/2017 Fraserburgh 4-1 Nairn County +5/-5   Highland Lg.
04/11/2017 Inverurie Loco Works 5-1 Wick Academy +13/-13   Highland Lg.
04/11/2017 Keith 6-1 Strathspey Thistle +11/-11   Highland Lg.
04/11/2017 Rothes 2-2 Huntly -1/+1   Highland Lg.
04/11/2017 Cumbernauld Colts 1-1 Civil Service Strollers -5/+5   Lowland Lg.
04/11/2017 Dalbeattie Star 0-2 Gala Fairydean Rovers -23/+23   Lowland Lg.
04/11/2017 East Kilbride 1-0 Spartans +4/-4   Lowland Lg.
04/11/2017 Edinburgh University 5-3 Edusport Academy +7/-7   Lowland Lg.
04/11/2017 Gretna 0-1 University of Stirling -9/+9   Lowland Lg.
04/11/2017 Hawick Royal Albert 1-4 Whitehill Welfare -12/+12   Lowland Lg.
04/11/2017 Selkirk 0-3 East Stirlingshire -19/+19   Lowland Lg.
04/11/2017 Vale of Leithen 0-4 BSC Glasgow -16/+16   Lowland Lg.
04/11/2017 Formartine United 1-0 Cove Rangers +14/-14 Aberdeenshire Cup
04/11/2017 Brora Rangers 2-0 Lossiemouth -4/+4 North of Scotland Cup
04/11/2017 Broughty Athletic 0-0 Bonnyrigg Rose Athletic +7/-7   East Junior Superlg.
04/11/2017 Broxburn Athletic 3-2 Bo'ness United +4/-4   East Junior Superlg.
04/11/2017 Dundonald Bluebell 4-1 Camelon Juniors +10/-10   East Junior Superlg.
04/11/2017 Jeanfield Swifts 0-4 Lochee United -21/+21   East Junior Superlg.
04/11/2017 Linlithgow Rose 3-0 Hill of Beath Hawthorn +9/-9   East Junior Superlg.
04/11/2017 Newtongrange Star 6-1 Kennoway Star Hearts +25/-25   East Junior Superlg.
04/11/2017 Sauchie Juniors 1-0 Carnoustie Panmure ±0/±0   East Junior Superlg.
04/11/2017 Coldstream 4-1 Ormiston +5/-5   EoS Lg.
04/11/2017 Eyemouth United 3-2 Burntisland Shipyard ±0/±0   EoS Lg.
04/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 7-0 Peebles Rovers +5/-5   EoS Lg.
04/11/2017 Leith Athletic 5-2 Heriot-Watt University +7/-7   EoS Lg.
04/11/2017 Preston Athletic 2-1 Tynecastle +9/-9   EoS Lg.
04/11/2017 Tweedmouth Rangers 0-9 Kelty Hearts -1/+1   EoS Lg.
04/11/2017 Bunillidh Thistle 3-2 Saint Duthus +17/-17   North Caledonian Lg.
04/11/2017 Thurso 1-0 Invergordon +5/-5   North Caledonian Lg.
04/11/2017 Culter 4-2 Ellon United -1/+1   North Junior Superlg.
04/11/2017 Dyce Juniors 2-3 Maud -18/+18   North Junior Superlg.
04/11/2017 Hall Russell United 0-3 Banks o' Dee -9/+9   North Junior Superlg.
04/11/2017 Hermes 3-1 Banchory Saint Ternan -1/+1   North Junior Superlg.
04/11/2017 Montrose Roselea 2-2 Newburgh Thistle -5/+5   North Junior Superlg.
04/11/2017 Creetown 6-2 Dumfries YMCA +5/-5   SoS Lg.
04/11/2017 Heston Rovers 2-1 Newton Stewart +1/-1   SoS Lg.
04/11/2017 Saint Cuthbert Wanderers 3-3 Lochar Thistle -2/+2   SoS Lg.
04/11/2017 Threave Rovers 4-0 Lochmaben +8/-8   SoS Lg.
04/11/2017 Upper Annandale 4-5 Stranraer Reserves -7/+7   SoS Lg.
04/11/2017 Auchinleck Talbot 2-2 Beith Juniors -4/+4   West Junior Superlg. Premier
04/11/2017 Stonehaven 2-0 Inverness City ±0/±0   Inter-Regional Cup
04/11/2017 Alness United 5-4 Inverness Athletic +3/-3 North Caledonian Cup
04/11/2017 Golspie Sutherland 8-1 Elgin City U20 +11/-11 North Caledonian Cup
04/11/2017 Burghead Thistle 1-4 Nairn Saint Ninian -10/+10 North Junior Regional Cup
04/11/2017 Forres Thistle 0-2 East End -11/+11 North Junior Regional Cup
04/11/2017 Stoneywood Parkvale 1-0 Aberdeen University -5/+5 North Junior Regional Cup
04/11/2017 Arniston Rangers 2-3 Wishaw Juniors -6/+6   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Dalry Thistle 1-5 Glenafton Athletic -11/+11   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Forfar West End 1-0 Dundee Violet -5/+5   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Kilbirnie Ladeside 2-2 Penicuik Athletic -2/+2   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Oakley United 3-2 Dufftown +6/-6   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Petershill 3-0 Port Glasgow ±0/±0   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Whitburn 9-1 Buchanhaven Hearts +6/-6   Scottish Junior Cup
04/11/2017 Bonnyton Thistle 14-2 Annan Athletic U20 +14/-14 Tweedie Cup
04/11/2017 Mid Annandale 0-2 Nithsdale Wanderers -28/+28 Tweedie Cup
04/11/2017 Dunbar United 3-4 Fauldhouse United -10/+10   East Junior Premier
04/11/2017 Haddington Athletic 1-0 Tranent Juniors +1/-1   East Junior Premier
04/11/2017 Kirriemuir Thistle 0-1 Bathgate Thistle -6/+6   East Junior Premier
04/11/2017 Musselburgh Athletic 3-2 Downfield -8/+8   East Junior Premier
04/11/2017 Saint Andrews United 2-4 Glenrothes -18/+18   East Junior Premier
04/11/2017 Tayport 4-0 Dalkeith Thistle +19/-19   East Junior Premier
04/11/2017 Thornton Hibs 0-1 Blackburn United -6/+6   East Junior Premier
04/11/2017 Fraserburgh United 1-0 Newmachar United -8/+8   North Junior 1st Div. East
04/11/2017 Glentanar 4-0 Cruden Bay +15/-15   North Junior 1st Div. East
04/11/2017 Buckie Rovers 0-4 New Elgin Juniors -47/+47   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Deveronside 4-1 Whitehills -1/+1   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Spey Valley United 0-4 Islavale -11/+11   North Junior 1st Div. West
04/11/2017 Cumbernauld United 2-2 Irvine Meadow -2/+2   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Kilsyth Rangers 2-1 Kello Rovers -2/+2   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Largs Thistle 3-3 Darvel Juniors -4/+4   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Maryhill 1-1 Shettleston Juniors -3/+3   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Renfrew 0-4 Cambuslang Rangers -33/+33   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Rutherglen Glencairn 2-2 Troon -1/+1   West Junior Superlg. 1st
04/11/2017 Arbroath Victoria 3-4 Kinnoull -2/+2   East Junior North Div.
04/11/2017 Blairgowrie 1-1 Newburgh Juniors -11/+11   East Junior North Div.
04/11/2017 East Craigie 1-4 Lochee Harp -35/+35   East Junior North Div.
04/11/2017 Lochore Welfare 4-0 Brechin Victoria +11/-11   East Junior North Div.
04/11/2017 Luncarty 4-0 Forfar Albion -1/+1   East Junior North Div.
04/11/2017 Scone Thistle 1-4 Dundee North End -22/+22   East Junior North Div.
04/11/2017 Armadale Thistle 6-3 West Calder United +16/-16   East Junior South Div.
04/11/2017 Easthouses Lily Miners Welfare 0-3 Rosyth -25/+25   East Junior South Div.
04/11/2017 Edinburgh United 1-3 Crossgates Primrose -28/+28   East Junior South Div.
04/11/2017 Livingston United 2-3 Harthill Royal -7/+7   East Junior South Div.
04/11/2017 Lochgelly Albert 4-1 Kirkcaldy YMCA -3/+3   East Junior South Div.
04/11/2017 Pumpherston Juniors 4-0 Craigroyston +4/-4   East Junior South Div.
04/11/2017 Ardrossan Winton Rovers 0-2 Saltcoats Victoria -34/+34   West Junior Ayrshire Div.
04/11/2017 Maybole Juniors 9-1 Muirkirk Juniors +12/-12   West Junior Ayrshire Div.
04/11/2017 Benburb 1-0 Glasgow Perthshire +3/-3   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Rossvale 2-1 Neilston Juniors -1/+1   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Saint Roch's 3-3 Yoker Athletic -6/+6   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Shotts Bon Accord 6-1 Thorniewood United +26/-26   West Junior Central 1st Div.
04/11/2017 Bellshill Athletic 3-0 Newmains United ±0/±0   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Carluke Rovers 3-2 Vale of Leven +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Lanark United 0-1 Dunipace Juniors -16/+16   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Saint Anthony's 1-2 Gartcairn Juniors -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
04/11/2017 Vale of Clyde 1-2 Ashfield -15/+15   West Junior Central 2nd Div.
03/11/2017 Queen of the South U20 0-1 Stranraer U20 -13/+13   Scottish Youth Cup
03/11/2017 BSC Glasgow U20 0-2 Bonnyton Thistle U20 -23/+23   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Cumbernauld Colts U20 6-2 Edusport Academy U20 +5/-5   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Edinburgh City U20 1-4 Spartans U20 -11/+11   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-2 University of Stirling U20 +27/-27   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Mid Annandale U20 1-3 Whitehill Welfare U20 -2/+2   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Tynecastle U20 1-4 Heriot-Watt University U20 -17/+17   Lowland/East Dev. Lg.
03/11/2017 Longside 5-1 Lewis United +2/-2   North Junior 1st Div. East
02/11/2017 Airdrieonians U20 2-0 Ayr United U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg. West
01/11/2017 Hibernian U20 4-0 Saint Mirren U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Motherwell U20 0-0 Saint Johnstone U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Ross County U20 4-3 Heart of Midlothian U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg.
01/11/2017 Raith Rovers U20 3-0 Forfar Athletic U20 +11/-11   SPFL Dev. Lg. East
01/11/2017 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-2 Coldstream -10/+10   EoS Lg.
01/11/2017 Threave Rovers 6-0 Upper Annandale +12/-12   SoS Lg.
01/11/2017 Newton Stewart 3-0 Creetown +6/-6 Potts Cup
01/11/2017 Dumfries YMCA 2-1 Mid Annandale +23/-23 SoS Lg. Cup
01/11/2017 Alness United U20 3-5 Lossiemouth U20 -27/+27   North of Scotland Dev. Lg.