SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/09/2023 Hibernian 0-0 Dundee -5/+5   Scottish Premier
30/09/2023 Kilmarnock 1-1 Saint Mirren -3/+3   Scottish Premier
30/09/2023 Motherwell 1-2 Celtic ±0/±0   Scottish Premier
30/09/2023 Rangers 1-3 Aberdeen -28/+28   Scottish Premier
30/09/2023 Ross County 0-1 Heart of Midlothian -6/+6   Scottish Premier
30/09/2023 Saint Johnstone 1-1 Livingston -1/+1   Scottish Premier
30/09/2023 Arbroath 2-3 Inverness Caledonian Thistle -12/+12   Scottish Champ.
30/09/2023 Ayr United 1-2 Raith Rovers -8/+8   Scottish Champ.
30/09/2023 Dundee United 4-1 Queen's Park +7/-7   Scottish Champ.
30/09/2023 Greenock Morton 0-1 Airdrieonians -10/+10   Scottish Champ.
30/09/2023 Partick Thistle 3-0 Dunfermline Athletic +14/-14   Scottish Champ.
30/09/2023 Alloa Athletic 1-1 Edinburgh City -6/+6   Scottish Lg. 1
30/09/2023 Falkirk 3-2 Montrose -5/+5   Scottish Lg. 1
30/09/2023 Kelty Hearts 3-1 Queen of the South +15/-15   Scottish Lg. 1
30/09/2023 Stirling Albion 2-2 Cove Rangers -3/+3   Scottish Lg. 1
30/09/2023 Dumbarton 3-1 Stranraer +7/-7   Scottish Lg. 2
30/09/2023 East Fife 1-1 Forfar Athletic -3/+3   Scottish Lg. 2
30/09/2023 Peterhead 6-0 Elgin City +21/-21   Scottish Lg. 2
30/09/2023 Spartans 2-2 Bonnyrigg Rose -3/+3   Scottish Lg. 2
30/09/2023 Stenhousemuir 2-2 Clyde -7/+7   Scottish Lg. 2
30/09/2023 Buckie Thistle 6-0 Nairn County +15/-15   Highland Lg.
30/09/2023 Formartine United 2-4 Turriff United -28/+28   Highland Lg.
30/09/2023 Huntly 8-0 Clachnacuddin +15/-15   Highland Lg.
30/09/2023 Inverurie Loco Works 0-1 Rothes -10/+10   Highland Lg.
30/09/2023 Albion Rovers 1-3 Tranent -20/+20   Lowland Lg.
30/09/2023 Bo'ness United 3-0 Broomhill +14/-14   Lowland Lg.
30/09/2023 Celtic U20 1-0 University of Stirling ±0/±0   Lowland Lg.
30/09/2023 Cowdenbeath 0-2 Cumbernauld Colts -18/+18   Lowland Lg.
30/09/2023 East Kilbride 2-0 Civil Service Strollers -1/+1   Lowland Lg.
30/09/2023 Edinburgh University 1-3 Caledonian Braves -3/+3   Lowland Lg.
30/09/2023 Gala Fairydean Rovers 4-1 Gretna +4/-4   Lowland Lg.
30/09/2023 Linlithgow Rose 1-1 Berwick Rangers -5/+5   Lowland Lg.
30/09/2023 Brechin City 1-2 Fraserburgh -13/+13 Highland Lg. Cup
30/09/2023 Dunbar United 5-1 Luncarty +17/-17   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Dundonald Bluebell 0-3 Sauchie Juniors -26/+26   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Glenrothes 0-1 Haddington Athletic ±0/±0   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Broxburn Athletic -2/+2   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Jeanfield Swifts 5-0 Tynecastle +13/-13   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Kinnoull 0-4 Musselburgh Athletic -9/+9   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Penicuik Athletic 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -4/+4   EoS Lg. Premier
30/09/2023 Arbroath Victoria 0-1 Broughty Athletic +7/-7   Midlands Lg.
30/09/2023 Blairgowrie 3-0 Forfar West End +5/-5   Midlands Lg.
30/09/2023 Downfield 3-1 Montrose Roselea +2/-2   Midlands Lg.
30/09/2023 Dundee Saint James 1-2 Dundee Violet -8/+8   Midlands Lg.
30/09/2023 East Craigie 1-1 Brechin Victoria -12/+12   Midlands Lg.
30/09/2023 Forfar United 1-6 Carnoustie Panmure -8/+8   Midlands Lg.
30/09/2023 Kirriemuir Thistle 3-1 Coupar Angus -3/+3   Midlands Lg.
30/09/2023 Lochee United 10-0 Letham +13/-13   Midlands Lg.
30/09/2023 Scone Thistle 0-3 Dundee North End -1/+1   Midlands Lg.
30/09/2023 Tayport 0-2 Lochee Harp -28/+28   Midlands Lg.
30/09/2023 Fort William 1-1 Clachnacuddin Reserves -10/+10   North Caledonian Lg.
30/09/2023 Golspie Sutherland 0-3 Loch Ness -15/+15   North Caledonian Lg.
30/09/2023 Invergordon 3-0 Saint Duthus +2/-2   North Caledonian Lg.
30/09/2023 Orkney 4-2 Inverness Athletic +4/-4   North Caledonian Lg.
30/09/2023 Buchanhaven Hearts 1-1 Stonehaven +6/-6   North Junior Premier
30/09/2023 East End 1-2 Rothie Rovers -8/+8   North Junior Premier
30/09/2023 Maud 3-2 Ellon United +5/-5   North Junior Premier
30/09/2023 Nairn Saint Ninian 3-3 Fraserburgh United +1/-1   North Junior Premier
30/09/2023 Stoneywood Parkvale 1-3 Colony Park Juniors -18/+18   North Junior Premier
30/09/2023 Sunnybank 2-2 Hermes +6/-6   North Junior Premier
30/09/2023 Abbey Vale 3-3 Stranraer Reserves -10/+10   SoS Lg.
30/09/2023 Creetown 1-1 Nithsdale Wanderers -10/+10   SoS Lg.
30/09/2023 Dalbeattie Star 6-0 Upper Annandale +6/-6   SoS Lg.
30/09/2023 Mid Annandale 3-2 Saint Cuthbert Wanderers +1/-1   SoS Lg.
30/09/2023 Newton Stewart 7-0 Lochmaben +8/-8   SoS Lg.
30/09/2023 Wigtown & Bladnoch 1-5 Lochar Thistle -2/+2   SoS Lg.
30/09/2023 Arthurlie 0-1 Clydebank ±0/±0   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Auchinleck Talbot 2-0 Irvine Meadow +2/-2   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Cumnock Juniors 2-1 Benburb +1/-1   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Gartcairn 2-0 Darvel +16/-16   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Hurlford United 5-2 Kirkintilloch Rob Roy +12/-12   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Largs Thistle 2-2 Glenafton Athletic -7/+7   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Pollok 2-2 Troon -8/+8   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club 3-3 Beith Juniors +2/-2   WoS Lg. Premier
30/09/2023 Arniston Rangers 2-4 Camelon Juniors -16/+16   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Blackburn United 3-1 Vale of Leithen -4/+4   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Heriot-Watt University 1-2 Kirkcaldy & Dysart -16/+16   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Lochore Welfare 1-0 Dunipace +10/-10   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Newtongrange Star 2-2 Oakley United -9/+9   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Preston Athletic 4-2 Rosyth +12/-12   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Whitburn 2-3 Saint Andrews United -9/+9   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Whitehill Welfare 2-2 Leith Athletic -6/+6   EoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Banks o' Dee Juniors 2-0 Burghead Thistle -2/+2   North Junior Champ.
30/09/2023 Cruden Bay 0-8 Glentanar -30/+30   North Junior Champ.
30/09/2023 Deveronside 5-2 Dufftown +16/-16   North Junior Champ.
30/09/2023 Islavale 3-1 Longside +7/-7   North Junior Champ.
30/09/2023 Lossiemouth United 0-3 Hall Russell United -20/+20   North Junior Champ.
30/09/2023 New Elgin Juniors 2-2 Forres Thistle +9/-9   North Junior Champ.
30/09/2023 Whitehills 1-4 Banchory Saint Ternan -2/+2   North Junior Champ.
30/09/2023 Ashfield 3-3 Johnstone Burgh -5/+5   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Blantyre Victoria 2-1 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Kilbirnie Ladeside 0-1 Rutherglen Glencairn -5/+5   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Saint Roch's 1-1 Neilston -4/+4   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Shotts Bon Accord 5-1 Maybole Juniors +18/-18   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Thorniewood United 1-2 Kilwinning Rangers -5/+5   WoS Lg. Div. 1
30/09/2023 Burntisland Shipyard 3-1 Edinburgh College +12/-12   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 1-3 Thornton Hibs -7/+7   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Edinburgh United 0-4 University of Stirling Reserves -21/+21   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Kennoway Star Hearts 2-1 Coldstream ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Newburgh Juniors 0-1 Dalkeith Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Ormiston Primrose 2-12 Edinburgh South -48/+48   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Peebles Rovers 1-2 Armadale Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Tweedmouth Rangers 2-5 Bo'ness Athletic +3/-3   EoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Craigmark Burntonians 2-2 Maryhill -4/+4   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Cumbernauld United 4-0 Vale of Clyde +22/-22   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Forth Wanderers 1-2 Caledonian Locomotives -7/+7   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Muirkirk Juniors 2-2 Glasgow Perthshire -2/+2   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Saint Anthony's 1-2 Kilsyth Rangers -15/+15   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Wishaw 2-1 Ardrossan Winton Rovers +16/-16   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Yoker Athletic 1-1 Bonnyton Thistle -3/+3   WoS Lg. Div. 2
30/09/2023 Bathgate Thistle 4-1 Linton Hotspur -1/+1   EoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Edinburgh Community 0-1 Stoneyburn -8/+8   EoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Harthill Royal 6-0 Livingston United +12/-12   EoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Hawick Royal Albert 3-0 Lochgelly Albert +11/-11   EoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Pumpherston 1-1 Fauldhouse United -2/+2   EoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Kello Rovers 3-5 Vale of Leven -10/+10   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Kilsyth Athletic 4-2 Glasgow United +10/-10   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Lanark United 1-1 Finnart -3/+3   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Port Glasgow 0-2 Lesmahagow -12/+12   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Threave Rovers 2-4 Irvine Victoria -24/+24   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 West Park United 3-2 Greenock Juniors -3/+3   WoS Lg. Div. 3
30/09/2023 Campbeltown Pupils 3-5 Lugar Boswell Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Carluke Rovers 0-2 Glenvale -11/+11   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 East Kilbride Thistle 0-3 Giffnock Soccer Centre -24/+24   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Eglinton 3-2 Saltcoats Victoria -6/+6   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Knightswood 0-2 Thorn Athletic -6/+6   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Newmains United 7-3 Easterhouse Football Academy +26/-26   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Royal Albert 0-1 BSC Glasgow +3/-3   WoS Lg. Div. 4
30/09/2023 Saint Peter's 1-2 Rossvale -16/+16   WoS Lg. Div. 4
29/09/2023 Hamilton Academical 5-0 Annan Athletic +12/-12   Scottish Lg. 1
29/09/2023 East Stirlingshire 1-1 Heart of Midlothian U20 +2/-2   Lowland Lg.
29/09/2023 Hutchison Vale 3-0 Crossgates Primrose +6/-6   EoS Lg. Premier
29/09/2023 Dyce 2-0 Newmachar United -2/+2   North Junior Premier
29/09/2023 Caledonian Braves U20 0-2 Edinburgh City U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 Cumbernauld Colts U20 2-2 Spartans U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 East Kilbride U20 3-2 Kelty Hearts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 Edinburgh University U20 2-1 Linlithgow Rose U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 Tranent U20 3-2 East Fife U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 University of Stirling U20 1-2 Bonnyrigg Rose U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg.
29/09/2023 Glasgow University 1-4 Larkhall Thistle -19/+19   WoS Lg. Div. 1
29/09/2023 Petershill 3-1 Drumchapel United +16/-16   WoS Lg. Div. 1
29/09/2023 Renfrew 3-0 Whitletts Victoria +12/-12   WoS Lg. Div. 1
29/09/2023 Arniston Rangers U20 1-4 Dunbar United U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Dalkeith Thistle U20 1-6 Hutchison Vale U20 -3/+3   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Edinburgh South U20 3-6 Newtongrange Star U20 -13/+13   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Haddington Athletic U20 7-0 Tynecastle U20 +7/-7   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Leith Athletic U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -8/+8   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Penicuik Athletic U20 5-6 Preston Athletic U20 -15/+15   EoS Dev. Lg. East
29/09/2023 Camelon Juniors U20 2-6 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -14/+14   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Dunipace U20 0-2 Dundonald Bluebell U20 -27/+27   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Glenrothes U20 0-4 Saint Andrews United U20 -40/+40   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Jeanfield Swifts U20 3-2 Lochgelly Albert U20 -9/+9   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Kirkcaldy & Dysart U20 0-2 Oakley United U20 +3/-3   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Rosyth U20 2-3 Lochore Welfare U20 -15/+15   EoS Dev. Lg. North
29/09/2023 Armadale Thistle U20 1-4 Blackburn United U20 -11/+11   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Bathgate Thistle U20 1-2 Fauldhouse United U20 +8/-8   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Bo'ness Athletic U20 10-0 Stoneyburn U20 +4/-4   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Edinburgh College U20 1-2 Livingston United U20 -19/+19   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Edinburgh United U20 2-4 Heriot-Watt University U20 +1/-1   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Pumpherston U20 3-0 Harthill Royal U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. West
29/09/2023 Cambuslang Rangers U20 4-2 Lanark United U20 +7/-7   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 East Kilbride Thistle U20 2-2 Thorniewood United U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 Larkhall Thistle U20 0-4 Blantyre Victoria U20 +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 Lochar Thistle U20 1-4 Wishaw U20 -23/+23   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 Newmains United U20 8-0 Bellshill Athletic U20 +11/-11   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 Threave Rovers U20 7-2 Shotts Bon Accord U20 +28/-28   WoS Dev. Lg. Conf. A
29/09/2023 Ashfield U20 1-5 Easterhouse Football Academy U20 -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Benburb U20 3-0 Saint Roch's U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Finnart U20 0-7 Giffnock Soccer Centre U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Gartcairn U20 0-8 Kilsyth Athletic U20 -42/+42   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 4-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Pollok U20 2-2 Rossvale U20 -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Vale of Clyde U20 2-8 West Park United U20 -26/+26   WoS Dev. Lg. Conf. B
29/09/2023 Dumbarton U20 2-1 Glasgow University U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. C
29/09/2023 Knightswood U20 1-4 Johnstone Burgh U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. C
29/09/2023 Maryhill U20 2-2 Vale of Leven U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. C
29/09/2023 Saint Anthony's U20 5-2 Clydebank U20 +31/-31   WoS Dev. Lg. Conf. C
29/09/2023 Thorn Athletic U20 1-0 Renfrew U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. C
29/09/2023 Auchinleck Talbot U20 7-0 Ardrossan Winton Rovers U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/09/2023 Cumnock Juniors U20 0-2 Irvine Meadow U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/09/2023 Kilwinning Rangers U20 6-0 Maybole Juniors U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/09/2023 Troon U20 2-1 Neilston U20 +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/09/2023 Hibernian 4-2 Saint Mirren +9/-9 Scottish Lg. Cup
27/09/2023 Rangers 4-0 Livingston +6/-6 Scottish Lg. Cup
27/09/2023 Ross County 1-2 Aberdeen -8/+8 Scottish Lg. Cup
27/09/2023 Banks o' Dee 0-1 Brechin City -5/+5   Highland Lg.
27/09/2023 Keith 2-2 Fraserburgh +10/-10   Highland Lg.
27/09/2023 Rothes 0-1 Inverness Caledonian Thistle Reserves +2/-2 North of Scotland Cup
26/09/2023 Kilmarnock 1-2 Heart of Midlothian -9/+9 Scottish Lg. Cup
26/09/2023 Rangers U20 4-1 Alloa Athletic +18/-18   Scottish Ch'lge Cup
26/09/2023 Bo'ness Athletic 5-1 Peebles Rovers ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
25/09/2023 University of Stirling 1-3 Albion Rovers -16/+16   Scottish FA Cup
24/09/2023 Aberdeen 4-0 Ross County +21/-21   Scottish Premier
24/09/2023 Rangers 1-0 Motherwell -4/+4   Scottish Premier
24/09/2023 Broomhill 3-1 Cumbernauld Colts +13/-13   Scottish FA Cup
23/09/2023 Dundee 2-2 Kilmarnock -2/+2   Scottish Premier
23/09/2023 Hibernian 2-0 Saint Johnstone +3/-3   Scottish Premier
23/09/2023 Livingston 0-3 Celtic -8/+8   Scottish Premier
23/09/2023 Saint Mirren 1-0 Heart of Midlothian +6/-6   Scottish Premier
23/09/2023 Banks o' Dee 6-0 Dalbeattie Star +7/-7   Scottish FA Cup
23/09/2023 Bo'ness United 3-0 Darvel +28/-28   Scottish FA Cup
23/09/2023 Brechin City 4-0 Rothes +5/-5   Scottish FA Cup
23/09/2023 Brora Rangers 5-1 Berwick Rangers +19/-19   Scottish FA Cup
23/09/2023 Broxburn Athletic 2-1 Nairn County -2/+2   Scottish FA Cup
23/09/2023 Caledonian Braves 1-2 Fraserburgh -6/+6   Scottish FA Cup
23/09/2023 Camelon Juniors 1-2 Civil Service Strollers -2/+2   Scottish FA Cup
23/09/2023 Clachnacuddin 1-0 Inverurie Loco Works +10/-10   Scottish FA Cup
23/09/2023 Cowdenbeath 2-1 Linlithgow Rose +6/-6   Scottish FA Cup
23/09/2023 Culter 3-4 Deveronvale -22/+22   Scottish FA Cup
23/09/2023 Dalkeith Thistle 0-7 Clydebank -5/+5   Scottish FA Cup
23/09/2023 Dundonald Bluebell 2-3 Kilwinning Rangers -13/+13   Scottish FA Cup
23/09/2023 Dunipace 1-3 Cumnock Juniors -8/+8   Scottish FA Cup
23/09/2023 East Kilbride 8-0 Whitehill Welfare +5/-5   Scottish FA Cup
23/09/2023 East Stirlingshire 0-1 Huntly -13/+13   Scottish FA Cup
23/09/2023 Edinburgh University 2-3 Dunbar United -1/+1   Scottish FA Cup
23/09/2023 Formartine United 3-2 Threave Rovers -6/+6   Scottish FA Cup
23/09/2023 Gala Fairydean Rovers 8-2 Strathspey Thistle +4/-4   Scottish FA Cup
23/09/2023 Golspie Sutherland 1-1 p Forres Mechanics +8/-8   Scottish FA Cup
23/09/2023 Keith 2-5 Luncarty -19/+19   Scottish FA Cup
23/09/2023 Lossiemouth 0-4 Beith Juniors -2/+2   Scottish FA Cup
23/09/2023 Musselburgh Athletic p 1-1 Gretna -12/+12   Scottish FA Cup
23/09/2023 Penicuik Athletic 0-6 Pollok -15/+15   Scottish FA Cup
23/09/2023 Saint Andrews United 1-0 Auchinleck Talbot +14/-14   Scottish FA Cup
23/09/2023 Tayport 0-4 Buckie Thistle -9/+9   Scottish FA Cup
23/09/2023 Tranent 4-1 Hutchison Vale +8/-8   Scottish FA Cup
23/09/2023 Turriff United 2-1 Sauchie Juniors +12/-12   Scottish FA Cup
23/09/2023 Wick Academy 1-3 Jeanfield Swifts +1/-1   Scottish FA Cup
23/09/2023 Airdrieonians 1-0 Raith Rovers +6/-6   Scottish Champ.
23/09/2023 Dunfermline Athletic 3-1 Greenock Morton +6/-6   Scottish Champ.
23/09/2023 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Dundee United -6/+6   Scottish Champ.
23/09/2023 Partick Thistle 0-3 Arbroath -35/+35   Scottish Champ.
23/09/2023 Annan Athletic 1-1 Alloa Athletic -2/+2   Scottish Lg. 1
23/09/2023 Edinburgh City 2-2 Cove Rangers +2/-2   Scottish Lg. 1
23/09/2023 Kelty Hearts 1-5 Falkirk -22/+22   Scottish Lg. 1
23/09/2023 Montrose 1-0 Stirling Albion +4/-4   Scottish Lg. 1
23/09/2023 Queen of the South 1-2 Hamilton Academical -8/+8   Scottish Lg. 1
23/09/2023 Bonnyrigg Rose 0-1 Stenhousemuir -10/+10   Scottish Lg. 2
23/09/2023 Clyde 2-1 Elgin City +3/-3   Scottish Lg. 2
23/09/2023 Dumbarton 0-1 Peterhead -11/+11   Scottish Lg. 2
23/09/2023 Spartans 2-2 East Fife -4/+4   Scottish Lg. 2
23/09/2023 Stranraer 0-2 Forfar Athletic -16/+16   Scottish Lg. 2
23/09/2023 Bathgate Thistle 3-2 Livingston United -6/+6   EoS Qualifying Cup
23/09/2023 Coldstream 2-1 Linton Hotspur -9/+9   EoS Qualifying Cup
23/09/2023 Fauldhouse United 1-0 Lochore Welfare +8/-8   EoS Qualifying Cup
23/09/2023 Pumpherston 2-3 Inverkeithing Hillfield Swifts -1/+1   EoS Qualifying Cup
23/09/2023 Stoneyburn 1-3 Blackburn United -3/+3   EoS Qualifying Cup
23/09/2023 Blairgowrie 2-2 East Craigie +8/-8   Midlands Lg.
23/09/2023 Forfar United 3-1 Scone Thistle +13/-13   Midlands Lg.
23/09/2023 Inverness Athletic 3-4 Halkirk United -8/+8   North Caledonian Lg.
23/09/2023 Loch Ness 7-0 Alness United +8/-8   North Caledonian Lg.
23/09/2023 Orkney 2-3 Invergordon -3/+3   North Caledonian Lg.
23/09/2023 Saint Duthus 3-0 Bonar Bridge +1/-1   North Caledonian Lg.
23/09/2023 Thurso 1-5 Fort William -10/+10   North Caledonian Lg.
23/09/2023 Bridge of Don Thistle 1-2 Newmachar United -22/+22   North Junior Premier
23/09/2023 Colony Park Juniors 2-1 East End +8/-8   North Junior Premier
23/09/2023 Dyce 3-2 Sunnybank -2/+2   North Junior Premier
23/09/2023 Fraserburgh United 3-0 Buchanhaven Hearts +15/-15   North Junior Premier
23/09/2023 Hermes 3-1 Maud -4/+4   North Junior Premier
23/09/2023 Rothie Rovers 3-0 Nairn Saint Ninian +5/-5   North Junior Premier
23/09/2023 Stonehaven 4-5 Ellon United -19/+19   North Junior Premier
23/09/2023 Abbey Vale 7-1 Lochmaben +3/-3   SoS Lg.
23/09/2023 Creetown 3-3 Newton Stewart -6/+6   SoS Lg.
23/09/2023 Lochar Thistle 5-0 Mid Annandale +10/-10   SoS Lg.
23/09/2023 Saint Cuthbert Wanderers 0-3 Nithsdale Wanderers -23/+23   SoS Lg.
23/09/2023 Upper Annandale 2-6 Stranraer Reserves -19/+19   SoS Lg.
23/09/2023 Benburb 3-1 Kirkintilloch Rob Roy +11/-11   WoS Lg. Premier
23/09/2023 Gartcairn 0-1 Saint Cadoc's Youth Club -10/+10   WoS Lg. Premier
23/09/2023 Glenafton Athletic 1-2 Irvine Meadow -11/+11   WoS Lg. Premier
23/09/2023 Largs Thistle 3-1 Hurlford United +10/-10   WoS Lg. Premier
23/09/2023 Troon 1-2 Arthurlie -12/+12   WoS Lg. Premier
23/09/2023 Heriot-Watt University 5-0 Harthill Royal +8/-8 Alex Jack Cup
23/09/2023 Rosyth 2-1 Kirkcaldy & Dysart +1/-1 Alex Jack Cup
23/09/2023 Whitburn 0-2 Arniston Rangers -27/+27 Alex Jack Cup
23/09/2023 Brechin Victoria 0-3 Letham -15/+15   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Coupar Angus 0-4 Broughty Athletic -1/+1   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Downfield 3-1 Dundee Saint James -3/+3   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Dundee Violet 0-5 Lochee United -10/+10   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Forfar West End 2-6 Arbroath Victoria -18/+18   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Kirriemuir Thistle 0-5 Dundee North End -19/+19   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Lochee Harp 1-3 Carnoustie Panmure +1/-1   Inter-Regional Cup
23/09/2023 Newtongrange Star 2-0 Preston Athletic +8/-8   EoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Banchory Saint Ternan 4-1 New Elgin Juniors +1/-1   North Junior Champ.
23/09/2023 Dufftown 1-2 Burghead Thistle -14/+14   North Junior Champ.
23/09/2023 Forres Thistle 2-0 Cruden Bay -5/+5   North Junior Champ.
23/09/2023 Glentanar 0-3 Islavale -13/+13   North Junior Champ.
23/09/2023 Hall Russell United 1-4 Deveronside -26/+26   North Junior Champ.
23/09/2023 Longside 2-1 Lossiemouth United -5/+5   North Junior Champ.
23/09/2023 Blantyre Victoria 3-3 Petershill -3/+3   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Cambuslang Rangers 4-4 Shotts Bon Accord +2/-2   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Johnstone Burgh 2-0 Neilston +9/-9   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Maybole Juniors 4-1 Whitletts Victoria +10/-10   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Renfrew 0-3 Drumchapel United -16/+16   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Rutherglen Glencairn 1-4 Ashfield -30/+30   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Thorniewood United 2-2 Saint Roch's ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
23/09/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 6-5 Kennoway Star Hearts +11/-11   EoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Edinburgh United 0-3 Armadale Thistle -8/+8   EoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Ormiston Primrose 2-1 Edinburgh College +13/-13   EoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Caledonian Locomotives 3-2 Bonnyton Thistle +2/-2   WoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Cumbernauld United 1-1 Saint Anthony's -3/+3   WoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Glasgow Perthshire 1-4 Yoker Athletic -23/+23   WoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Larkhall Thistle 2-0 Forth Wanderers +11/-11   WoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Muirkirk Juniors 3-0 Glasgow University +17/-17   WoS Lg. Div. 2
23/09/2023 Hawick Royal Albert 2-1 Edinburgh Community +6/-6   EoS Lg. Div. 3
23/09/2023 West Calder United 3-1 Lochgelly Albert -4/+4   EoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Bellshill Athletic 4-1 Kello Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Dalry Thistle 4-1 Kilsyth Athletic +20/-20   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Finnart 3-2 Irvine Victoria +5/-5   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Girvan 1-2 Glasgow United -11/+11   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Lesmahagow 0-1 Lanark United -14/+14   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 Vale of Leven 1-4 Ardeer Thistle -28/+28   WoS Lg. Div. 3
23/09/2023 BSC Glasgow 3-2 Eglinton -2/+2   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 East Kilbride Thistle 1-2 Saint Peter's ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Easterhouse Football Academy 7-0 Royal Albert +22/-22   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Giffnock Soccer Centre 6-0 Campbeltown Pupils +15/-15   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Glenvale 0-3 Rossvale -29/+29   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Lugar Boswell Thistle 2-2 Carluke Rovers -9/+9   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Newmains United 0-2 Knightswood -12/+12   WoS Lg. Div. 4
23/09/2023 Saltcoats Victoria 2-6 Thorn Athletic -3/+3   WoS Lg. Div. 4
22/09/2023 Queen's Park 2-5 Ayr United -28/+28   Scottish Champ.
22/09/2023 Bo'ness Athletic 7-2 Newburgh Juniors ±0/±0 Alex Jack Cup
22/09/2023 Bonnyrigg Rose U20 1-4 East Kilbride U20 -9/+9 Lowland Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Caledonian Braves U20 p 1-1 Edinburgh University U20 ±0/±0 Lowland Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Cumbernauld Colts U20 2-2 p Stirling Albion U20 -8/+8 Lowland Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Edinburgh City U20 1-3 University of Stirling U20 -9/+9 Lowland Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Tranent U20 1-2 East Fife U20 +6/-6 Lowland Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Bellshill Athletic U20 1-3 East Kilbride Thistle U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Blantyre Victoria U20 4-3 Lochar Thistle U20 -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Larkhall Thistle U20 2-8 Newmains United U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Shotts Bon Accord U20 3-4 Lanark United U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Threave Rovers U20 4-0 Thorniewood United U20 +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Wishaw U20 9-3 Cambuslang Rangers U20 +57/-57   WoS Dev. Lg. Conf. A
22/09/2023 Easterhouse Football Academy U20 2-0 Gartcairn U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Finnart U20 0-14 Pollok U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Giffnock Soccer Centre U20 3-2 Ashfield U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Kilsyth Athletic U20 4-3 West Park United U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Rossvale U20 0-4 Kirkintilloch Rob Roy U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 2-2 Benburb U20 +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Saint Roch's U20 4-4 Vale of Clyde U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. B
22/09/2023 Clydebank U20 4-1 Knightswood U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. C
22/09/2023 Glasgow University U20 1-2 Saint Anthony's U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. C
22/09/2023 Greenock Juniors U20 6-4 Dumbarton U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. C
22/09/2023 Johnstone Burgh U20 9-2 Maryhill U20 +17/-17   WoS Dev. Lg. Conf. C
22/09/2023 Vale of Leven U20 2-1 Saint Peter's U20 +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. C
22/09/2023 Ardrossan Winton Rovers U20 2-3 Maybole Juniors U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Arthurlie U20 1-4 Troon U20 -39/+39   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Auchinleck Talbot U20 2-2 Neilston U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Bonnyton Thistle U20 6-0 Kilwinning Rangers U20 +25/-25   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Darvel U20 8-1 Cumnock Juniors U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Irvine Meadow U20 4-0 Dalry Thistle U20 +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/09/2023 Ardrossan Winton Rovers 3-2 Craigmark Burntonians +1/-1   WoS Lg. Div. 2
22/09/2023 Arniston Rangers U20 0-10 Whitburn U20 -4/+4   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Camelon Juniors U20 2-5 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -12/+12   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Haddington Athletic U20 4-1 Lochgelly Albert U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Hutchison Vale U20 4-2 Penicuik Athletic U20 +11/-11   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Jeanfield Swifts U20 1-0 Oakley United U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Musselburgh Athletic U20 2-0 Leith Athletic U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Saint Andrews United U20 7-0 Harthill Royal U20 +11/-11   EoS Dev. Lg. Cup
22/09/2023 Armadale Thistle U20 4-0 Lochore Welfare U20 +1/-1   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Dunipace U20 8-0 Bathgate Thistle U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Edinburgh Community U20 0-5 Blackburn United U20 -13/+13   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Preston Athletic U20 4-1 Bo'ness Athletic U20 +11/-11   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Pumpherston U20 4-1 Livingston United U20 +4/-4   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Stoneyburn U20 0-3 Fauldhouse United U20 -5/+5   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Whitehill Welfare U20 4-1 Dunbar United U20 +16/-16   EoS Dev. Lg. KO Cup
22/09/2023 Greenock Juniors 2-0 Port Glasgow +10/-10   WoS Lg. Div. 3
21/09/2023 Eintracht Frankfurt {GER} 2-1 Aberdeen +1/-1   UEFA Conference Lg.
21/09/2023 Rangers 1-0 Real Betis {ESP} +1/-1   UEFA Europa Lg.
19/09/2023 Feyenoord {NED} 2-0 Celtic +11/-11   UEFA Champions Lg.
19/09/2023 Livingston Reserves 3-1 Hibernian Reserves +20/-20   SPFL Reserve Cup
19/09/2023 Queen's Park Reserves 6-0 Partick Thistle Reserves +15/-15   SPFL Reserve Cup
19/09/2023 Bo'ness United U20 1-6 Spartans U20 -1/+1 Lowland Dev. Lg. Cup
18/09/2023 Buckie Thistle U20 1-7 Fraserburgh U20 -15/+15   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2023 Deveronvale U20 0-5 Dyce U20 -35/+35   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2023 Inverurie Loco Works U20 0-4 Formartine United U20 -35/+35   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2023 Stonehaven U20 0-2 Keith U20 -20/+20   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2023 Turriff United U20 7-0 Huntly U20 +6/-6   Aberdeenshire Dev. Lg.
18/09/2023 Saint Peter's U20 2-4 Saint Anthony's U20 -12/+12   WoS Dev. Lg. Cup
17/09/2023 Renfrew U20 p 1-1 Thorn Athletic U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Cup
16/09/2023 Celtic 3-0 Dundee +2/-2   Scottish Premier
16/09/2023 Heart of Midlothian 2-0 Aberdeen +7/-7   Scottish Premier
16/09/2023 Kilmarnock 2-2 Hibernian -3/+3   Scottish Premier
16/09/2023 Motherwell 0-1 Saint Mirren -13/+13   Scottish Premier
16/09/2023 Ross County 1-1 Livingston -5/+5   Scottish Premier
16/09/2023 Saint Johnstone 0-2 Rangers -2/+2   Scottish Premier
16/09/2023 Arbroath 4-0 Airdrieonians +27/-27   Scottish Champ.
16/09/2023 Dundee United 1-1 Greenock Morton -7/+7   Scottish Champ.
16/09/2023 Queen's Park 0-2 Dunfermline Athletic -16/+16   Scottish Champ.
16/09/2023 Raith Rovers 1-0 Inverness Caledonian Thistle +1/-1   Scottish Champ.
16/09/2023 Annan Athletic 3-0 Stirling Albion +22/-22   Scottish Lg. 1
16/09/2023 Cove Rangers 2-2 Kelty Hearts -2/+2   Scottish Lg. 1
16/09/2023 Falkirk 1-0 Queen of the South ±0/±0   Scottish Lg. 1
16/09/2023 Hamilton Academical 2-1 Alloa Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
16/09/2023 Montrose 5-2 Edinburgh City +11/-11   Scottish Lg. 1
16/09/2023 East Fife 2-0 Clyde +6/-6   Scottish Lg. 2
16/09/2023 Elgin City 2-0 Dumbarton +16/-16   Scottish Lg. 2
16/09/2023 Forfar Athletic 2-2 Spartans -2/+2   Scottish Lg. 2
16/09/2023 Peterhead 2-1 Bonnyrigg Rose +5/-5   Scottish Lg. 2
16/09/2023 Stenhousemuir 5-0 Stranraer +22/-22   Scottish Lg. 2
16/09/2023 Banks o' Dee 2-0 Buckie Thistle +16/-16   Highland Lg.
16/09/2023 Brechin City 5-0 Strathspey Thistle ±0/±0   Highland Lg.
16/09/2023 Clachnacuddin 0-5 Formartine United -13/+13   Highland Lg.
16/09/2023 Deveronvale 0-6 Huntly -25/+25   Highland Lg.
16/09/2023 Keith 0-1 Brora Rangers +5/-5   Highland Lg.
16/09/2023 Nairn County 4-0 Inverurie Loco Works +20/-20   Highland Lg.
16/09/2023 Rothes 1-0 Lossiemouth -4/+4   Highland Lg.
16/09/2023 Turriff United 2-0 Forres Mechanics +9/-9   Highland Lg.
16/09/2023 Wick Academy 0-3 Fraserburgh -2/+2   Highland Lg.
16/09/2023 Abbey Vale 7-2 Royal Albert +2/-2   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Albion Rovers 3-2 West Park United -9/+9   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Armadale Thistle 5-0 Livingston United +3/-3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Arthurlie 4-0 Knightswood ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Ashfield 4-1 Oakley United ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Auchinleck Talbot 1-0 Blantyre Victoria -6/+6   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Bellshill Athletic 3-7 Dundonald Bluebell -16/+16   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Benburb 0-3 Rutherglen Glencairn -30/+30   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Bo'ness United 2-4 Cumbernauld United -28/+28   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Broomhill 0-1 Irvine Meadow -12/+12   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Broxburn Athletic p 2-2 Whitburn -7/+7   South Ch'lge Cup
16/09/2023 BSC Glasgow 3-2 Caledonian Locomotives +16/-16   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Caledonian Braves 3-2 Girvan -8/+8   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Camelon Juniors 4-2 Finnart +2/-2   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Carluke Rovers 2-1 East Kilbride Thistle +7/-7   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Clydebank 1-2 Beith Juniors -11/+11   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Coldstream 3-4 Stoneyburn -15/+15   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Cowdenbeath 2-0 Kilsyth Rangers -3/+3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Creetown 2-1 Whitletts Victoria +8/-8   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Cumnock Juniors 0-2 Hurlford United -18/+18   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Drumchapel United 1-2 Ardrossan Winton Rovers -17/+17   South Ch'lge Cup
16/09/2023 East Kilbride 6-1 Maybole Juniors +5/-5   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Easterhouse Football Academy 0-3 Kirkintilloch Rob Roy +3/-3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Edinburgh Community 2-3 Tynecastle +7/-7   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Edinburgh University 1-4 Berwick Rangers -5/+5   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Gretna 2-1 Darvel +22/-22   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Harthill Royal 0-3 Tranent +1/-1   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Hawick Royal Albert 2-1 Bathgate Thistle +15/-15   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Heriot-Watt University 4-0 Edinburgh South +5/-5   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Cumbernauld Colts ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Hutchison Vale 6-0 West Calder United +7/-7   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-2 Kennoway Star Hearts -29/+29   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Irvine Victoria 1-3 Saint Anthony's -13/+13   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Kello Rovers 1-6 Glenafton Athletic -6/+6   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Kinnoull 0-5 Jeanfield Swifts -14/+14   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Kirkcaldy & Dysart 3-0 Kilsyth Athletic +15/-15   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Lanark United 2-1 Cambuslang Rangers +11/-11   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Largs Thistle 3-1 Dalry Thistle -6/+6   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Leith Athletic 2-1 Haddington Athletic +17/-17   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Linlithgow Rose 8-0 Newtongrange Star +10/-10   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Lugar Boswell Thistle 4-2 Wishaw +12/-12   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Maryhill 4-1 Petershill +27/-27   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Peebles Rovers 1-2 Dunbar United +4/-4   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Penicuik Athletic 3-1 Dalkeith Thistle ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Pollok 13-0 Saltcoats Victoria +1/-1   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Preston Athletic 2-5 Arniston Rangers -30/+30   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Saint Andrews United 2-1 Luncarty ±0/±0   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Saint Roch's 5-0 Glenvale +6/-6   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Shotts Bon Accord p 3-3 Bo'ness Athletic +2/-2   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Thorn Athletic 5-1 Giffnock Soccer Centre +10/-10   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Thornton Hibs 4-2 Rossvale +3/-3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Threave Rovers 2-1 Bonnyton Thistle +2/-2   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Troon p 1-1 Craigmark Burntonians -9/+9   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Upper Annandale 3-4 Newton Stewart +3/-3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Vale of Leven 1-2 Kilwinning Rangers +3/-3   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Whitehill Welfare 3-2 Fauldhouse United -5/+5   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Wigtown & Bladnoch 1-4 Forth Wanderers +2/-2   South Ch'lge Cup
16/09/2023 Brechin Victoria 1-4 Downfield -5/+5   Midlands Lg.
16/09/2023 Broughty Athletic 5-0 Scone Thistle +2/-2   Midlands Lg.
16/09/2023 Carnoustie Panmure 3-0 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
16/09/2023 Coupar Angus 1-4 Tayport -7/+7   Midlands Lg.
16/09/2023 Dundee North End 2-1 East Craigie -3/+3   Midlands Lg.
16/09/2023 Dundee Violet 2-1 Blairgowrie -1/+1   Midlands Lg.
16/09/2023 Forfar West End 0-2 Kirriemuir Thistle +1/-1   Midlands Lg.
16/09/2023 Letham 3-2 Forfar United -5/+5   Midlands Lg.
16/09/2023 Lochee Harp 0-2 Lochee United +3/-3   Midlands Lg.
16/09/2023 Montrose Roselea 3-0 Dundee Saint James +7/-7   Midlands Lg.
16/09/2023 Fort William 3-4 Invergordon -6/+6   North Caledonian Lg.
16/09/2023 Saint Duthus 3-1 Thurso +3/-3   North Caledonian Lg.
16/09/2023 Buchanhaven Hearts 3-1 Ellon United +13/-13   North Junior Premier
16/09/2023 Fraserburgh United 1-1 Rothie Rovers +1/-1   North Junior Premier
16/09/2023 Maud 0-0 Sunnybank +2/-2   North Junior Premier
16/09/2023 Nairn Saint Ninian 1-1 Colony Park Juniors ±0/±0   North Junior Premier
16/09/2023 Newmachar United 0-4 East End -23/+23   North Junior Premier
16/09/2023 Stoneywood Parkvale 0-5 Hermes -12/+12   North Junior Premier
16/09/2023 Lochmaben 0-4 Lochar Thistle -10/+10   SoS Lg.
16/09/2023 Bonar Bridge 2-4 Inverness Athletic -2/+2 Football Times Cup
16/09/2023 Golspie Sutherland 3-1 Alness United +2/-2 Football Times Cup
16/09/2023 Loch Ness 8-1 Clachnacuddin Reserves +9/-9 Football Times Cup
16/09/2023 Bridge of Don Thistle 2-0 Dyce +9/-9 North Junior Lg. Cup
16/09/2023 Stonehaven 2-4 Culter -7/+7 North Junior Lg. Cup
16/09/2023 Burghead Thistle 4-2 Hall Russell United +14/-14   North Junior Champ.
16/09/2023 Cruden Bay 1-7 Banchory Saint Ternan -15/+15   North Junior Champ.
16/09/2023 Deveronside 0-1 Longside -7/+7   North Junior Champ.
16/09/2023 Glentanar 1-3 Forres Thistle -9/+9   North Junior Champ.
16/09/2023 Lossiemouth United 0-6 Islavale -26/+26   North Junior Champ.
16/09/2023 New Elgin Juniors 1-4 Banks o' Dee Juniors -1/+1   North Junior Champ.
16/09/2023 Whitehills 4-7 Dufftown -4/+4   North Junior Champ.
16/09/2023 Tweedmouth Rangers 0-2 Newburgh Juniors -15/+15   EoS Lg. Div. 2
16/09/2023 Glasgow University 2-2 Glasgow Perthshire -1/+1   WoS Lg. Div. 2
16/09/2023 Pumpherston 1-0 Lochgelly Albert -7/+7   EoS Lg. Div. 3
16/09/2023 Glasgow United 3-2 Greenock Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 3
16/09/2023 Campbeltown Pupils 2-2 Newmains United -3/+3   WoS Lg. Div. 4
15/09/2023 Ayr United 0-4 Partick Thistle -23/+23   Scottish Champ.
15/09/2023 East Stirlingshire 2-1 Sauchie Juniors +6/-6   South Ch'lge Cup
15/09/2023 Mid Annandale 0-2 Lesmahagow -2/+2   South Ch'lge Cup
15/09/2023 Musselburgh Athletic 7-1 Edinburgh College +5/-5   South Ch'lge Cup
15/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club 6-1 Vale of Clyde +12/-12   South Ch'lge Cup
15/09/2023 Yoker Athletic 0-2 Saint Peter's -23/+23   South Ch'lge Cup
15/09/2023 Spartans U20 1-1 East Kilbride U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg.
15/09/2023 Tranent U20 2-3 Linlithgow Rose U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg.
15/09/2023 Dunbar United U20 3-3 Edinburgh South U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. East
15/09/2023 Musselburgh Athletic U20 3-3 Penicuik Athletic U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. East
15/09/2023 Preston Athletic U20 4-1 Dalkeith Thistle U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. East
15/09/2023 Tynecastle U20 3-7 Edinburgh Community U20 -36/+36   EoS Dev. Lg. East
15/09/2023 Whitehill Welfare U20 1-3 Haddington Athletic U20 -11/+11   EoS Dev. Lg. East
15/09/2023 Dundonald Bluebell U20 5-1 Rosyth U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. North
15/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 6-0 Kirkcaldy & Dysart U20 +1/-1   EoS Dev. Lg. North
15/09/2023 Lochgelly Albert U20 1-3 Glenrothes U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. North
15/09/2023 Lochore Welfare U20 1-12 Sauchie Juniors U20 -4/+4   EoS Dev. Lg. North
15/09/2023 Oakley United U20 2-3 Jeanfield Swifts U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. North
15/09/2023 Blackburn United U20 6-1 Bathgate Thistle U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Fauldhouse United U20 0-5 Bo'ness Athletic U20 -28/+28   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Harthill Royal U20 0-3 Whitburn U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Heriot-Watt University U20 2-1 Pumpherston U20 -6/+6   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Livingston United U20 1-3 Armadale Thistle U20 -6/+6   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Stoneyburn U20 4-1 Edinburgh United U20 +36/-36   EoS Dev. Lg. West
15/09/2023 Bellshill Athletic U20 2-3 Threave Rovers U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Cambuslang Rangers U20 3-0 Blantyre Victoria U20 +28/-28   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Lanark United U20 5-1 Thorniewood United U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Lochar Thistle U20 5-1 Larkhall Thistle U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Newmains United U20 3-2 East Kilbride Thistle U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Shotts Bon Accord U20 3-4 Wishaw U20 -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. A
15/09/2023 Ashfield U20 4-0 Finnart U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Benburb U20 4-0 Rossvale U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Gartcairn U20 0-11 Giffnock Soccer Centre U20 -40/+40   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Kilsyth Athletic U20 2-3 Saint Roch's U20 -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Pollok U20 6-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 +22/-22   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Vale of Clyde U20 2-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +31/-31   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 West Park United U20 1-6 Easterhouse Football Academy U20 -33/+33   WoS Dev. Lg. Conf. B
15/09/2023 Dumbarton U20 1-3 Thorn Athletic U20 -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. C
15/09/2023 Knightswood U20 0-2 Vale of Leven U20 -19/+19   WoS Dev. Lg. Conf. C
15/09/2023 Maryhill U20 2-6 Clydebank U20 -11/+11   WoS Dev. Lg. Conf. C
15/09/2023 Saint Anthony's U20 2-4 Greenock Juniors U20 -11/+11   WoS Dev. Lg. Conf. C
15/09/2023 Saint Peter's U20 3-4 Johnstone Burgh U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. C
15/09/2023 Ardrossan Winton Rovers U20 2-8 Bonnyton Thistle U20 -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/09/2023 Dalry Thistle U20 2-5 Darvel U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/09/2023 Kilwinning Rangers U20 3-4 Irvine Meadow U20 -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/09/2023 Maybole Juniors U20 1-3 Neilston U20 +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/09/2023 Troon U20 8-1 Girvan U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/09/2023 Brora Rangers 7-3 Clachnacuddin +2/-2 North of Scotland Cup
13/09/2023 Forres Mechanics 0-5 Nairn County -38/+38 North of Scotland Cup
13/09/2023 Golspie Sutherland 0-3 Ross County Reserves +3/-3 North of Scotland Cup
12/09/2023 Airdrieonians Reserves 0-0 Dundee Reserves -1/+1   SPFL Reserve Lg.
12/09/2023 Ayr United Reserves 4-2 Livingston Reserves +17/-17   SPFL Reserve Lg.
12/09/2023 Dunfermline Athletic Reserves 1-4 Kilmarnock Reserves -19/+19   SPFL Reserve Lg.
12/09/2023 Queen's Park Reserves 4-0 Queen of the South Reserves +11/-11   SPFL Reserve Lg.
12/09/2023 Blairgowrie 2-6 Carnoustie Panmure -8/+8   Midlands Lg.
11/09/2023 Arthurlie U20 p 1-1 Pollok U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
10/09/2023 Linlithgow Rose 2-3 Whitburn -19/+19 EoS Centenary Cup
10/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-0 Saint Anthony's U20 +18/-18   WoS Dev. Lg. Cup
09/09/2023 Annan Athletic 0-2 Peterhead -23/+23   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Arbroath 4-2 Inverness Caledonian Thistle +14/-14   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Bala Town {WAL} 0-3 Queen's Park ±0/±0   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Coleraine {NIR} 1-3 Hamilton Academical -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Cove Rangers 0-2 Montrose -22/+22   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Dumbarton 1-3 Kelty Hearts -16/+16   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Dundee United 3-0 Dunfermline Athletic +15/-15   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 East Fife 2-1 Albion Rovers +5/-5   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Edinburgh City 1-4 East Kilbride -19/+19   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Greenock Morton 2-1 Elgin City -8/+8   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Partick Thistle 2-3 Queen of the South -18/+18   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Raith Rovers 3-0 Cliftonville {NIR} +2/-2   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 University of Stirling 2-3 Airdrieonians +3/-3   Scottish Ch'lge Cup
09/09/2023 Formartine United 5-0 Deveronvale +6/-6   Highland Lg.
09/09/2023 Huntly 4-2 Turriff United +6/-6   Highland Lg.
09/09/2023 Lossiemouth 1-4 Nairn County -17/+17   Highland Lg.
09/09/2023 Caledonian Braves 1-2 Bo'ness United -10/+10   Lowland Lg.
09/09/2023 Civil Service Strollers 3-1 Cumbernauld Colts +15/-15   Lowland Lg.
09/09/2023 Cowdenbeath 2-2 Gala Fairydean Rovers -6/+6   Lowland Lg.
09/09/2023 Edinburgh University 0-3 East Stirlingshire -12/+12   Lowland Lg.
09/09/2023 Gretna 0-1 Berwick Rangers +5/-5   Lowland Lg.
09/09/2023 Heart of Midlothian U20 3-2 Broomhill -1/+1   Lowland Lg.
09/09/2023 Brechin City 2-0 Inverurie Loco Works -1/+1 Highland Lg. Cup
09/09/2023 Brora Rangers 4-0 Forres Mechanics +7/-7 Highland Lg. Cup
09/09/2023 Keith p 0-0 Buckie Thistle +10/-10 Highland Lg. Cup
09/09/2023 Strathspey Thistle 1-3 Fraserburgh +5/-5 Highland Lg. Cup
09/09/2023 Crossgates Primrose 0-3 Hill of Beath Hawthorn -29/+29   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Dunbar United 2-1 Haddington Athletic +9/-9   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Glenrothes 2-4 Dundonald Bluebell -8/+8   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-7 Broxburn Athletic -20/+20   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Kinnoull 1-5 Jeanfield Swifts -12/+12   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Luncarty 0-5 Sauchie Juniors -28/+28   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Musselburgh Athletic 6-2 Penicuik Athletic +8/-8   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Tynecastle 0-1 Hutchison Vale -6/+6   EoS Lg. Premier
09/09/2023 Arbroath Victoria 0-0 Letham +3/-3   Midlands Lg.
09/09/2023 Blairgowrie 0-1 Montrose Roselea -2/+2   Midlands Lg.
09/09/2023 Downfield 0-3 Dundee North End -22/+22   Midlands Lg.
09/09/2023 Dundee Saint James 3-1 Brechin Victoria +9/-9   Midlands Lg.
09/09/2023 East Craigie 0-1 Broughty Athletic -2/+2   Midlands Lg.
09/09/2023 Forfar United 0-1 Lochee Harp -9/+9   Midlands Lg.
09/09/2023 Forfar West End 1-2 Dundee Violet +1/-1   Midlands Lg.
09/09/2023 Kirriemuir Thistle 1-0 Tayport +2/-2   Midlands Lg.
09/09/2023 Lochee United 8-0 Coupar Angus +3/-3   Midlands Lg.
09/09/2023 Scone Thistle 1-7 Carnoustie Panmure -15/+15   Midlands Lg.
09/09/2023 Bonar Bridge 1-4 Orkney -2/+2   North Caledonian Lg.
09/09/2023 Clachnacuddin Reserves 0-2 Alness United -21/+21   North Caledonian Lg.
09/09/2023 Halkirk United 0-1 Loch Ness +1/-1   North Caledonian Lg.
09/09/2023 Invergordon 4-2 Inverness Athletic -2/+2   North Caledonian Lg.
09/09/2023 Saint Duthus 1-2 Fort William -2/+2   North Caledonian Lg.
09/09/2023 Lochmaben 1-3 Abbey Vale +3/-3   SoS Lg.
09/09/2023 Nithsdale Wanderers 5-1 Upper Annandale +15/-15   SoS Lg.
09/09/2023 Auchinleck Talbot 2-2 Arthurlie -9/+9   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Benburb 2-1 Troon +4/-4   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Cumnock Juniors 2-4 Beith Juniors -12/+12   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Glenafton Athletic 0-1 Gartcairn -7/+7   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Hurlford United 1-3 Pollok -16/+16   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Irvine Meadow 1-4 Darvel -11/+11   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Kirkintilloch Rob Roy 0-3 Clydebank -16/+16   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Largs Thistle 1-1 Saint Cadoc's Youth Club -4/+4   WoS Lg. Premier
09/09/2023 Dalbeattie Star 2-1 Mid Annandale -7/+7 Haig Gordon Trophy
09/09/2023 Newton Stewart 3-2 Lochar Thistle +4/-4 Haig Gordon Trophy
09/09/2023 Saint Cuthbert Wanderers 4-1 Stranraer Reserves +28/-28 Haig Gordon Trophy
09/09/2023 Banchory Saint Ternan 2-0 Burghead Thistle +5/-5   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Banks o' Dee Juniors 7-0 New Elgin Juniors +4/-4   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Buchanhaven Hearts 4-1 Newmachar United +15/-15   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Colony Park Juniors 4-1 East End +24/-24   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Cruden Bay 1-9 Maud -12/+12 North Junior Regional Cup
09/09/2023 Dufftown 0-2 Rothie Rovers -4/+4   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Dyce 5-0 Lossiemouth United +1/-1   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Forres Thistle 2-2 p Longside -4/+4   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Hall Russell United p 1-1 Deveronside -4/+4   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Islavale 0-2 Culter +5/-5   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Nairn Saint Ninian 3-1 Fraserburgh United +17/-17   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Stonehaven 0-1 Hermes -6/+6   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Stoneywood Parkvale 6-4 Glentanar -2/+2   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Sunnybank 2-1 Ellon United -1/+1   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Whitehills 0-12 Bridge of Don Thistle -3/+3   North Junior Regional Cup
09/09/2023 Arniston Rangers 1-0 Newtongrange Star +7/-7   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Camelon Juniors 2-4 Dunipace -20/+20   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Kirkcaldy & Dysart 3-2 Lochore Welfare +3/-3   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Oakley United 2-3 Rosyth -2/+2   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Preston Athletic 5-1 Leith Athletic +18/-18   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Saint Andrews United 1-0 Heriot-Watt University ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Vale of Leithen 0-4 Whitehill Welfare -10/+10   EoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Ashfield 1-5 Drumchapel United -31/+31   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Johnstone Burgh 1-4 Maybole Juniors -32/+32   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Kilbirnie Ladeside 5-2 Whitletts Victoria +14/-14   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Kilwinning Rangers 3-1 Blantyre Victoria +8/-8   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Neilston 3-2 Renfrew +1/-1   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Rutherglen Glencairn 2-1 Cambuslang Rangers -3/+3   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Saint Roch's 1-2 Shotts Bon Accord -11/+11   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Thorniewood United 1-2 Petershill -7/+7   WoS Lg. Div. 1
09/09/2023 Armadale Thistle 0-2 Bo'ness Athletic -4/+4   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Dalkeith Thistle 1-2 Easthouses Lily Miners Welfare -18/+18   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Edinburgh College 2-3 University of Stirling Reserves -14/+14   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Edinburgh United 2-3 Edinburgh South -8/+8   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Newburgh Juniors 1-3 Burntisland Shipyard -10/+10   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Ormiston Primrose 0-1 Peebles Rovers -4/+4   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Thornton Hibs 4-0 Kennoway Star Hearts +17/-17   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Tweedmouth Rangers 2-4 Coldstream -8/+8   EoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Bonnyton Thistle 2-4 Maryhill -21/+21   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Caledonian Locomotives 1-2 Ardrossan Winton Rovers -9/+9   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Forth Wanderers 2-1 Kilsyth Rangers +1/-1   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Glasgow Perthshire 0-3 Saint Anthony's -22/+22   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Glasgow University 1-2 Craigmark Burntonians -2/+2   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Larkhall Thistle 0-1 Vale of Clyde -5/+5   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Muirkirk Juniors 0-1 Cumbernauld United -2/+2   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Yoker Athletic 1-2 Wishaw -18/+18   WoS Lg. Div. 2
09/09/2023 Fauldhouse United 1-2 Harthill Royal -12/+12   EoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Linton Hotspur 1-3 Hawick Royal Albert -9/+9   EoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Livingston United 2-3 Pumpherston ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Lochgelly Albert 0-4 Bathgate Thistle -12/+12   EoS Lg. Div. 3
09/09/2023 West Calder United 0-1 Stoneyburn -19/+19   EoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Ardeer Thistle 0-4 Irvine Victoria -32/+32   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Bellshill Athletic 3-3 West Park United -3/+3   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Dalry Thistle 0-2 Threave Rovers -8/+8   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Girvan 2-1 Lesmahagow +8/-8   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Glasgow United 1-2 Finnart -10/+10   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Kello Rovers 2-4 Lanark United -12/+12   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Kilsyth Athletic 0-3 Port Glasgow -35/+35   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Vale of Leven 2-1 Greenock Juniors ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
09/09/2023 Campbeltown Pupils 1-5 Eglinton -29/+29   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Carluke Rovers 0-5 Thorn Athletic -19/+19   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 East Kilbride Thistle 3-3 Knightswood -5/+5   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Giffnock Soccer Centre 5-1 Newmains United +11/-11   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Glenvale 4-2 BSC Glasgow +7/-7   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Lugar Boswell Thistle 5-1 Easterhouse Football Academy +9/-9   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Rossvale 3-0 Saltcoats Victoria ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
09/09/2023 Saint Peter's 1-2 Royal Albert -23/+23   WoS Lg. Div. 4
08/09/2023 Hibernian U20 0-3 The New Saints {WAL} -18/+18   Scottish Ch'lge Cup
08/09/2023 Wigtown & Bladnoch 1-4 Creetown +1/-1 Haig Gordon Trophy
08/09/2023 Bo'ness United U20 0-5 East Kilbride U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg.
08/09/2023 Caledonian Braves U20 0-3 Spartans U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg.
08/09/2023 Cumbernauld Colts U20 1-2 Bonnyrigg Rose U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg.
08/09/2023 Linlithgow Rose U20 3-3 East Fife U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg.
08/09/2023 Stirling Albion U20 0-3 University of Stirling U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg.
08/09/2023 Arniston Rangers U20 0-8 Preston Athletic U20 -4/+4   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Dalkeith Thistle U20 2-4 Musselburgh Athletic U20 +4/-4   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Edinburgh Community U20 1-5 Whitehill Welfare U20 -18/+18   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Hutchison Vale U20 1-3 Dunbar United U20 -29/+29   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Leith Athletic U20 5-1 Edinburgh South U20 +18/-18   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Newtongrange Star U20 0-7 Haddington Athletic U20 -55/+55   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Penicuik Athletic U20 5-0 Tynecastle U20 +5/-5   EoS Dev. Lg. East
08/09/2023 Dunipace U20 8-2 Lochgelly Albert U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Glenrothes U20 0-2 Oakley United U20 -23/+23   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Jeanfield Swifts U20 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Kirkcaldy & Dysart U20 1-6 Camelon Juniors U20 -12/+12   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Rosyth U20 0-3 Saint Andrews United U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Sauchie Juniors U20 0-1 Dundonald Bluebell U20 -15/+15   EoS Dev. Lg. North
08/09/2023 Armadale Thistle U20 5-2 Edinburgh College U20 +19/-19   EoS Dev. Lg. West
08/09/2023 Bathgate Thistle U20 1-3 Livingston United U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. West
08/09/2023 Edinburgh United U20 3-5 Fauldhouse United U20 -16/+16   EoS Dev. Lg. West
08/09/2023 Pumpherston U20 6-1 Stoneyburn U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. West
08/09/2023 Whitburn U20 4-1 Heriot-Watt University U20 +21/-21   EoS Dev. Lg. West
08/09/2023 Ardrossan Winton Rovers U20 p 3-3 Kilwinning Rangers U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Benburb U20 3-2 Saint Peter's U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Bonnyton Thistle U20 2-4 Auchinleck Talbot U20 -12/+12   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Cambuslang Rangers U20 7-1 Vale of Clyde U20 +11/-11   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Darvel U20 11-0 Cumnock Juniors U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Dumbarton U20 2-3 Clydebank U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 East Kilbride Thistle U20 0-7 Blantyre Victoria U20 -15/+15   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Easterhouse Football Academy U20 3-1 Finnart U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Gartcairn U20 0-5 Kirkintilloch Rob Roy U20 -32/+32   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Irvine Meadow U20 3-2 Dalry Thistle U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Kilsyth Athletic U20 4-2 Shotts Bon Accord U20 +2/-2   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Neilston U20 5-2 Giffnock Soccer Centre U20 +22/-22   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Renfrew U20 5-1 Johnstone Burgh U20 +32/-32   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Saint Anthony's U20 2-3 Saint Cadoc's Youth Club U20 -10/+10   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Saint Roch's U20 p 3-3 Rossvale U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Thorn Athletic U20 2-1 Greenock Juniors U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Thorniewood United U20 1-2 Bellshill Athletic U20 -17/+17   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Threave Rovers U20 p 1-1 Lanark United U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Troon U20 3-1 Maybole Juniors U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 West Park United U20 3-4 Ashfield U20 -16/+16   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Wishaw U20 3-1 Newmains United U20 +23/-23   WoS Dev. Lg. Cup
08/09/2023 Yoker Athletic U20 1-2 Maryhill U20 -12/+12   WoS Dev. Lg. Cup
06/09/2023 Cumbernauld Colts 1-1 East Stirlingshire -8/+8   Lowland Lg.
06/09/2023 University of Stirling 2-2 Albion Rovers ±0/±0   Lowland Lg.
06/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-2 Haddington Athletic -9/+9   EoS Lg. Premier
06/09/2023 Saint Andrews United 6-0 Oakley United +8/-8   EoS Lg. Div. 1
06/09/2023 Armadale Thistle 1-3 Kennoway Star Hearts -29/+29   EoS Lg. Div. 2
06/09/2023 Tweedmouth Rangers 0-5 Easthouses Lily Miners Welfare -40/+40   EoS Lg. Div. 2
05/09/2023 Ayr United 0-1 Falkirk -9/+9   Scottish Ch'lge Cup
05/09/2023 Berwick Rangers 2-2 Heart of Midlothian U20 -2/+2   Lowland Lg.
05/09/2023 Broomhill 4-2 Civil Service Strollers +10/-10   Lowland Lg.
05/09/2023 Caledonian Braves 4-0 Gretna +4/-4   Lowland Lg.
05/09/2023 Cowdenbeath 0-2 Tranent -15/+15   Lowland Lg.
05/09/2023 Gala Fairydean Rovers 2-1 Edinburgh University -6/+6   Lowland Lg.
05/09/2023 Linlithgow Rose 2-2 East Kilbride +2/-2   Lowland Lg.
05/09/2023 Broxburn Athletic 3-1 Jeanfield Swifts +12/-12   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Dunbar United 2-3 Glenrothes -16/+16   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Dundonald Bluebell 1-0 Luncarty -2/+2   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Hill of Beath Hawthorn 0-3 Sauchie Juniors -16/+16   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Hutchison Vale 2-1 Musselburgh Athletic +7/-7   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Penicuik Athletic 1-3 Crossgates Primrose -21/+21   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Tynecastle 6-2 Kinnoull +12/-12   EoS Lg. Premier
05/09/2023 Gartcairn 1-0 Irvine Meadow -1/+1   WoS Lg. Premier
05/09/2023 Blackburn United 0-3 Lochore Welfare -35/+35   EoS Lg. Div. 1
05/09/2023 Leith Athletic 2-4 Whitburn -10/+10   EoS Lg. Div. 1
05/09/2023 Preston Athletic 1-1 Dunipace ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
05/09/2023 Rosyth 2-4 Newtongrange Star -20/+20   EoS Lg. Div. 1
05/09/2023 Vale of Leithen 1-3 Camelon Juniors +1/-1   EoS Lg. Div. 1
05/09/2023 Bo'ness Athletic 6-0 Ormiston Primrose +1/-1   EoS Lg. Div. 2
05/09/2023 Coldstream 1-4 Edinburgh South -32/+32   EoS Lg. Div. 2
05/09/2023 Dalkeith Thistle 4-1 Burntisland Shipyard +16/-16   EoS Lg. Div. 2
04/09/2023 Dyce U20 5-0 Buckie Thistle U20 +19/-19   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2023 Fraserburgh U20 3-3 Formartine United U20 -8/+8   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2023 Huntly U20 3-5 Inverurie Loco Works U20 -7/+7   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2023 Stonehaven U20 4-5 Deveronvale U20 -10/+10   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/09/2023 Turriff United U20 4-0 Keith U20 +2/-2   Aberdeenshire Dev. Lg.
03/09/2023 Aberdeen 0-2 Hibernian -19/+19   Scottish Premier
03/09/2023 Heart of Midlothian 0-1 Motherwell -12/+12   Scottish Premier
03/09/2023 Rangers 0-1 Celtic -9/+9   Scottish Premier
02/09/2023 Kilmarnock 0-1 Ross County -13/+13   Scottish Premier
02/09/2023 Livingston 1-1 Saint Mirren -2/+2   Scottish Premier
02/09/2023 Saint Johnstone 2-2 Dundee +1/-1   Scottish Premier
02/09/2023 Beith Juniors 5-1 Bonnyton Thistle +2/-2   Scottish FA Cup
02/09/2023 Broxburn Athletic 3-0 Lochee United +18/-18   Scottish FA Cup
02/09/2023 Camelon Juniors p 0-0 Newtongrange Star -6/+6   Scottish FA Cup
02/09/2023 Carluke Rovers 2-3 Dalbeattie Star +2/-2   Scottish FA Cup
02/09/2023 Creetown 1-3 Whitehill Welfare -16/+16   Scottish FA Cup
02/09/2023 Culter 3-2 Blackburn United -5/+5   Scottish FA Cup
02/09/2023 Cumnock Juniors 1-0 Girvan -10/+10   Scottish FA Cup
02/09/2023 Dunbar United 4-2 Vale of Leithen -6/+6   Scottish FA Cup
02/09/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 1-3 Threave Rovers +1/-1   Scottish FA Cup
02/09/2023 Fort William 1-10 Clydebank -4/+4   Scottish FA Cup
02/09/2023 Glenafton Athletic 0-3 Darvel -14/+14   Scottish FA Cup
02/09/2023 Hawick Royal Albert 1-2 Golspie Sutherland -5/+5   Scottish FA Cup
02/09/2023 Hill of Beath Hawthorn 0-1 Tayport -16/+16   Scottish FA Cup
02/09/2023 Irvine Meadow 1-2 Dunipace -18/+18   Scottish FA Cup
02/09/2023 Jeanfield Swifts 3-0 Cupar Hearts +18/-18   Scottish FA Cup
02/09/2023 Kilwinning Rangers 4-0 Glasgow University +5/-5   Scottish FA Cup
02/09/2023 Musselburgh Athletic 6-0 Coldstream +4/-4   Scottish FA Cup
02/09/2023 Newton Stewart 1-4 Luncarty -12/+12   Scottish FA Cup
02/09/2023 Penicuik Athletic 4-2 Rutherglen Glencairn +18/-18   Scottish FA Cup
02/09/2023 Pollok p 2-2 Benburb -7/+7   Scottish FA Cup
02/09/2023 Preston Athletic 0-0 p Dundonald Bluebell +6/-6   Scottish FA Cup
02/09/2023 Saint Andrews United 1-0 Haddington Athletic +10/-10   Scottish FA Cup
02/09/2023 Saint Cuthbert Wanderers 0-5 Dalkeith Thistle -20/+20   Scottish FA Cup
02/09/2023 Sauchie Juniors 4-0 Burntisland Shipyard +3/-3   Scottish FA Cup
02/09/2023 Tynecastle 0-1 Hutchison Vale -6/+6   Scottish FA Cup
02/09/2023 Wigtown & Bladnoch 0-12 Auchinleck Talbot -1/+1   Scottish FA Cup
02/09/2023 Arbroath 2-1 Ayr United +6/-6   Scottish Champ.
02/09/2023 Dundee United 2-0 Airdrieonians +8/-8   Scottish Champ.
02/09/2023 Greenock Morton 1-4 Partick Thistle -21/+21   Scottish Champ.
02/09/2023 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Dunfermline Athletic -1/+1   Scottish Champ.
02/09/2023 Raith Rovers 3-2 Queen's Park +1/-1   Scottish Champ.
02/09/2023 Alloa Athletic 1-0 Cove Rangers +5/-5   Scottish Lg. 1
02/09/2023 Edinburgh City 0-2 Falkirk -6/+6   Scottish Lg. 1
02/09/2023 Kelty Hearts 1-1 Annan Athletic -5/+5   Scottish Lg. 1
02/09/2023 Queen of the South 2-3 Montrose -17/+17   Scottish Lg. 1
02/09/2023 Stirling Albion 2-2 Hamilton Academical +1/-1   Scottish Lg. 1
02/09/2023 Bonnyrigg Rose 5-1 Elgin City +14/-14   Scottish Lg. 2
02/09/2023 Clyde 0-0 Forfar Athletic ±0/±0   Scottish Lg. 2
02/09/2023 Dumbarton 1-0 East Fife +1/-1   Scottish Lg. 2
02/09/2023 Spartans 0-1 Stenhousemuir -12/+12   Scottish Lg. 2
02/09/2023 Stranraer 2-1 Peterhead +3/-3   Scottish Lg. 2
02/09/2023 Banks o' Dee 1-1 Lossiemouth -11/+11   Highland Lg.
02/09/2023 Brora Rangers 1-1 Inverurie Loco Works -10/+10   Highland Lg.
02/09/2023 Buckie Thistle 3-0 Huntly +4/-4   Highland Lg.
02/09/2023 Clachnacuddin 2-6 Fraserburgh -9/+9   Highland Lg.
02/09/2023 Deveronvale 1-1 Forres Mechanics +3/-3   Highland Lg.
02/09/2023 Keith 2-3 Formartine United +4/-4   Highland Lg.
02/09/2023 Nairn County 4-1 Strathspey Thistle +2/-2   Highland Lg.
02/09/2023 Rothes 0-2 Brechin City -4/+4   Highland Lg.
02/09/2023 Wick Academy 1-5 Turriff United -24/+24   Highland Lg.
02/09/2023 Berwick Rangers 0-2 Cowdenbeath -22/+22   Lowland Lg.
02/09/2023 Celtic U20 2-1 Albion Rovers +4/-4   Lowland Lg.
02/09/2023 Civil Service Strollers 2-0 Bo'ness United +13/-13   Lowland Lg.
02/09/2023 Cumbernauld Colts 2-1 Broomhill -1/+1   Lowland Lg.
02/09/2023 East Stirlingshire 1-1 Caledonian Braves ±0/±0   Lowland Lg.
02/09/2023 Edinburgh University 0-9 East Kilbride -10/+10   Lowland Lg.
02/09/2023 Gala Fairydean Rovers 2-0 University of Stirling +19/-19   Lowland Lg.
02/09/2023 Tranent 8-0 Gretna +6/-6   Lowland Lg.
02/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-2 Kinnoull -17/+17   EoS Lg. Premier
02/09/2023 Bonar Bridge 1-0 Alness United +17/-17   North Caledonian Lg.
02/09/2023 Halkirk United 5-0 Saint Duthus +25/-25   North Caledonian Lg.
02/09/2023 Inverness Athletic 1-1 Clachnacuddin Reserves -3/+3   North Caledonian Lg.
02/09/2023 Loch Ness 4-4 Invergordon -4/+4   North Caledonian Lg.
02/09/2023 Orkney 6-0 Thurso +12/-12   North Caledonian Lg.
02/09/2023 Lochmaben 3-2 Stranraer Reserves +16/-16   SoS Lg.
02/09/2023 Mid Annandale 2-2 Nithsdale Wanderers -3/+3   SoS Lg.
02/09/2023 Upper Annandale 0-2 Lochar Thistle -3/+3   SoS Lg.
02/09/2023 Bo'ness Athletic 4-0 Crossgates Primrose +8/-8 Alex Jack Cup
02/09/2023 Harthill Royal 3-0 Oakley United +21/-21 Alex Jack Cup
02/09/2023 Heriot-Watt University 2-1 Kennoway Star Hearts -7/+7 Alex Jack Cup
02/09/2023 Kirkcaldy & Dysart 2-0 Ormiston Primrose -1/+1 Alex Jack Cup
02/09/2023 Livingston United 0-5 Rosyth -8/+8 Alex Jack Cup
02/09/2023 Newburgh Juniors 3-2 Glenrothes +19/-19 Alex Jack Cup
02/09/2023 Whitburn 3-2 Peebles Rovers -8/+8 Alex Jack Cup
02/09/2023 Arbroath Victoria 4-2 Dundee Saint James +11/-11   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Banchory Saint Ternan 0-8 Maybole Juniors -13/+13   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Blairgowrie 0-3 Troon ±0/±0   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Brechin Victoria 0-2 Bellshill Athletic -7/+7   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Bridge of Don Thistle p 0-0 Maryhill -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Buchanhaven Hearts 0-0 p Ardeer Thistle +4/-4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Burghead Thistle 1-3 Lesmahagow +2/-2   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Coupar Angus 1-3 Rothie Rovers -5/+5   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Cruden Bay 1-6 Stoneywood Parkvale -7/+7   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Cumbernauld United 0-4 Dundee North End -27/+27   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Dalry Thistle 3-1 Royal Albert -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Dufftown 0-3 Lochee Harp -24/+24   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Ellon United 1-3 Downfield -2/+2   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Forres Thistle 1-5 Letham -20/+20   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Fraserburgh United 1-4 Shotts Bon Accord -6/+6   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Gartcairn p 2-2 Kirkintilloch Rob Roy -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Glentanar 2-2 p Deveronside ±0/±0   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Hermes 3-1 Armadale Thistle +6/-6   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Hurlford United 3-2 Sunnybank -10/+10   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Irvine Victoria 7-0 Forfar West End +8/-8   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Islavale 2-2 p Greenock Juniors +3/-3   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Johnstone Burgh 3-0 East Craigie +10/-10   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Kilbirnie Ladeside 1-1 p Ashfield +2/-2   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Kilsyth Rangers 0-4 Arthurlie -17/+17   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Lanark United 1-3 Craigmark Burntonians -8/+8   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Largs Thistle 5-0 Lugar Boswell Thistle +1/-1   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Larkhall Thistle 3-0 Thorniewood United +28/-28   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Longside 1-2 Colony Park Juniors -7/+7   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Lossiemouth United 0-0 p Hall Russell United +1/-1   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Maud 1-4 Dundee Violet -25/+25   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Muirkirk Juniors 3-3 p East Kilbride Thistle -8/+8   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Nairn Saint Ninian 0-4 Ardrossan Winton Rovers -7/+7   Scottish Junior Cup
02/09/2023 New Elgin Juniors 1-4 Banks o' Dee Juniors -1/+1   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Newmains United 0-6 Dyce -10/+10   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Petershill 7-0 Cambuslang Rangers +25/-25   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Pumpherston 0-2 Finnart -16/+16   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club 2-1 Blantyre Victoria -3/+3   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Saint Roch's 3-1 Bathgate Thistle -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Saltcoats Victoria 2-4 Forfar United -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Scone Thistle 1-1 p Kello Rovers -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Stonehaven 1-0 Kirriemuir Thistle ±0/±0   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Stoneyburn 1-1 p East End +5/-5   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Vale of Clyde 1-3 Glasgow United -30/+30   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Vale of Leven 2-1 Newmachar United -4/+4   Scottish Junior Cup
02/09/2023 West Calder United 1-2 Montrose Roselea -9/+9   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Whitehills 2-7 Caledonian Locomotives ±0/±0   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Wishaw 1-2 Rossvale -14/+14   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Yoker Athletic 0-3 Broughty Athletic -15/+15   Scottish Junior Cup
02/09/2023 Edinburgh United 0-5 Thornton Hibs -29/+29   EoS Lg. Div. 2
02/09/2023 Linton Hotspur 0-4 Fauldhouse United -5/+5   EoS Lg. Div. 3
02/09/2023 Lochgelly Albert 2-3 Edinburgh Community -5/+5   EoS Lg. Div. 3
02/09/2023 Campbeltown Pupils 3-2 Knightswood +8/-8   WoS Lg. Div. 4
01/09/2023 Heart of Midlothian U20 2-2 Linlithgow Rose -3/+3   Lowland Lg.
01/09/2023 Leith Athletic 2-3 Arniston Rangers -13/+13 Alex Jack Cup
01/09/2023 Eglinton 1-3 Glenvale -10/+10   Strathclyde Cup
01/09/2023 Bo'ness United U20 3-5 Caledonian Braves U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 Bonnyrigg Rose U20 3-5 East Kilbride U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 East Fife U20 2-2 Stirling Albion U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 Edinburgh City U20 5-1 Linlithgow Rose U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 Kelty Hearts U20 5-0 Tranent U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 University of Stirling U20 4-1 Cumbernauld Colts U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg.
01/09/2023 Dunbar United U20 1-3 Leith Athletic U20 -23/+23   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Edinburgh South U20 0-8 Haddington Athletic U20 -43/+43   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Musselburgh Athletic U20 5-2 Arniston Rangers U20 -4/+4   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Newtongrange Star U20 3-0 Edinburgh Community U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Preston Athletic U20 1-1 Hutchison Vale U20 +3/-3   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Tynecastle U20 2-4 Dalkeith Thistle U20 -31/+31   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Whitehill Welfare U20 1-5 Penicuik Athletic U20 -22/+22   EoS Dev. Lg. East
01/09/2023 Camelon Juniors U20 4-5 Jeanfield Swifts U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Dundonald Bluebell U20 9-0 Lochore Welfare U20 +3/-3   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-0 Glenrothes U20 +22/-22   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Lochgelly Albert U20 3-2 Rosyth U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Oakley United U20 1-7 Dunipace U20 -21/+21   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Saint Andrews United U20 1-1 Sauchie Juniors U20 +7/-7   EoS Dev. Lg. North
01/09/2023 Blackburn United U20 5-0 Edinburgh United U20 +5/-5   EoS Dev. Lg. West
01/09/2023 Edinburgh College U20 5-0 Bathgate Thistle U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. West
01/09/2023 Fauldhouse United U20 2-2 Pumpherston U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. West
01/09/2023 Livingston United U20 1-0 Bo'ness Athletic U20 +17/-17   EoS Dev. Lg. West
01/09/2023 Stoneyburn U20 0-4 Whitburn U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. West
01/09/2023 Edinburgh College 3-1 Tweedmouth Rangers -2/+2   EoS Lg. Div. 2
01/09/2023 Ashfield U20 1-1 p Saint Roch's U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Blantyre Victoria U20 5-0 Bellshill Athletic U20 ±0/±0   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Cumnock Juniors U20 0-7 Auchinleck Talbot U20 -17/+17   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Dalry Thistle U20 0-3 Ardrossan Winton Rovers U20 -35/+35   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Darvel U20 2-4 Bonnyton Thistle U20 -28/+28   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 East Kilbride Thistle U20 p 2-2 Thorniewood United U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Finnart U20 1-6 Cambuslang Rangers U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Giffnock Soccer Centre U20 1-0 Arthurlie U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Johnstone Burgh U20 3-6 Greenock Juniors U20 -31/+31   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Kilsyth Athletic U20 3-1 Kirkintilloch Rob Roy U20 +14/-14   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Kilwinning Rangers U20 2-4 Irvine Meadow U20 -14/+14   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Knightswood U20 1-3 Yoker Athletic U20 -11/+11   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Larkhall Thistle U20 0-4 Newmains United U20 +1/-1   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Maybole Juniors U20 5-2 Girvan U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Pollok U20 3-2 Neilston U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Rossvale U20 1-5 West Park United U20 -12/+12   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Saint Anthony's U20 5-0 Saint Peter's U20 +15/-15   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 2-3 Benburb U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Shotts Bon Accord U20 2-3 Gartcairn U20 -5/+5   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Threave Rovers U20 3-2 Lochar Thistle U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Vale of Clyde U20 1-2 Easterhouse Football Academy U20 +4/-4   WoS Dev. Lg. Cup
01/09/2023 Vale of Leven U20 3-6 Dumbarton U20 -13/+13   WoS Dev. Lg. Cup