SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
FEBRUARY 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
28/02/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-2 p Lanark United -12/+12   WoS Lg. Cup
28/02/2022 Syngenta 1-2 Lochore Welfare -15/+15   King Cup
27/02/2022 Hibernian 0-0 Celtic +4/-4   Scottish Premier
27/02/2022 Rangers 2-2 Motherwell -10/+10   Scottish Premier
26/02/2022 Aberdeen 1-1 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
26/02/2022 Dundee 0-4 Livingston -29/+29   Scottish Premier
26/02/2022 Ross County 3-1 Saint Johnstone +8/-8   Scottish Premier
26/02/2022 Saint Mirren 0-2 Heart of Midlothian -17/+17   Scottish Premier
26/02/2022 Ayr United 0-1 Queen of the South -12/+12   Scottish Champ.
26/02/2022 Dunfermline Athletic 0-0 Kilmarnock +1/-1   Scottish Champ.
26/02/2022 Greenock Morton 0-0 Arbroath -1/+1   Scottish Champ.
26/02/2022 Raith Rovers 0-0 Partick Thistle -2/+2   Scottish Champ.
26/02/2022 Airdrieonians 1-1 Clyde -8/+8   Scottish Lg. 1
26/02/2022 Alloa Athletic 2-2 Cove Rangers +4/-4   Scottish Lg. 1
26/02/2022 Falkirk 3-1 East Fife +4/-4   Scottish Lg. 1
26/02/2022 Peterhead 4-3 Dumbarton +2/-2   Scottish Lg. 1
26/02/2022 Queen's Park 0-1 Montrose -10/+10   Scottish Lg. 1
26/02/2022 Elgin City 3-1 Stirling Albion +14/-14   Scottish Lg. 2
26/02/2022 Kelty Hearts 3-1 Annan Athletic +6/-6   Scottish Lg. 2
26/02/2022 Stenhousemuir 2-0 Forfar Athletic +15/-15   Scottish Lg. 2
26/02/2022 Stranraer 0-0 Albion Rovers -4/+4   Scottish Lg. 2
26/02/2022 Clachnacuddin 2-1 Fort William -4/+4   Highland Lg.
26/02/2022 Deveronvale 1-1 Forres Mechanics +1/-1   Highland Lg.
26/02/2022 Formartine United 5-2 Lossiemouth +1/-1   Highland Lg.
26/02/2022 Fraserburgh 1-1 Turriff United -13/+13   Highland Lg.
26/02/2022 Huntly 0-3 Brechin City -11/+11   Highland Lg.
26/02/2022 Inverurie Loco Works 1-5 Buckie Thistle -20/+20   Highland Lg.
26/02/2022 Strathspey Thistle 1-5 Brora Rangers -3/+3   Highland Lg.
26/02/2022 Wick Academy 0-2 Nairn County -18/+18   Highland Lg.
26/02/2022 Caledonian Braves 1-1 Bo'ness United -6/+6   Lowland Lg.
26/02/2022 Cumbernauld Colts 1-0 Berwick Rangers +11/-11   Lowland Lg.
26/02/2022 Edinburgh University 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic +1/-1   Lowland Lg.
26/02/2022 Gala Fairydean Rovers 2-5 East Kilbride -12/+12   Lowland Lg.
26/02/2022 Gretna 3-4 Civil Service Strollers +1/-1   Lowland Lg.
26/02/2022 Blackburn United 1-2 Penicuik Athletic -2/+2   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Broxburn Athletic 3-2 Musselburgh Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Crossgates Primrose 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts -5/+5   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Dundonald Bluebell 5-2 Newtongrange Star +16/-16   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Hill of Beath Hawthorn 4-0 Dunbar United +17/-17   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 0-1 Tranent Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Jeanfield Swifts 4-1 Camelon Juniors +6/-6   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Linlithgow Rose 4-0 Whitehill Welfare +2/-2   EoS Lg. Premier
26/02/2022 Blairgowrie 3-1 Scone Thistle -4/+4   Midlands Lg.
26/02/2022 Brechin Victoria 4-3 Dundee Saint James +5/-5   Midlands Lg.
26/02/2022 Broughty Athletic 2-2 Coupar Angus -14/+14   Midlands Lg.
26/02/2022 Carnoustie Panmure 3-0 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
26/02/2022 Dundee North End 6-3 Letham +1/-1   Midlands Lg.
26/02/2022 Dundee Violet 2-1 Lochee Harp +3/-3   Midlands Lg.
26/02/2022 Forfar United 1-3 Kirriemuir Thistle -3/+3   Midlands Lg.
26/02/2022 Lochee United 3-1 Downfield -4/+4   Midlands Lg.
26/02/2022 Tayport 5-2 Forfar West End +4/-4   Midlands Lg.
26/02/2022 Loch Ness 2-3 Invergordon -7/+7   North Caledonian Lg.
26/02/2022 Saint Duthus 1-1 Golspie Sutherland +1/-1   North Caledonian Lg.
26/02/2022 Bridge of Don Thistle 3-0 Deveronside -2/+2   North Junior Superlg.
26/02/2022 Colony Park Juniors 0-1 Banks o' Dee +10/-10   North Junior Superlg.
26/02/2022 Ellon United 2-1 Culter +18/-18   North Junior Superlg.
26/02/2022 Hermes 2-0 Hall Russell United -4/+4   North Junior Superlg.
26/02/2022 Montrose Roselea 1-1 Dyce Juniors -1/+1   North Junior Superlg.
26/02/2022 Lochar Thistle 2-3 Upper Annandale -8/+8   SoS Lg.
26/02/2022 Maud 1-2 Banchory Saint Ternan -3/+3 McLeman Cup
26/02/2022 Nairn Saint Ninian 0-1 East End -4/+4 McLeman Cup
26/02/2022 Mid Annandale 1-1 p Lochmaben -5/+5 Tweedie Cup
26/02/2022 Nithsdale Wanderers 1-3 Newton Stewart -23/+23 Tweedie Cup
26/02/2022 Saint Cuthbert Wanderers 7-3 Caledonian Braves Reserves +4/-4 Tweedie Cup
26/02/2022 Wigtown & Bladnoch 0-3 Creetown -7/+7 Tweedie Cup
26/02/2022 Coldstream 2-3 Kennoway Star Hearts -9/+9   EoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Dalkeith Thistle 1-1 Arniston Rangers -1/+1   EoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Dunipace 5-2 Rosyth +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Craigroyston 0-0 Ormiston -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Tweedmouth Rangers 0-3 Leith Athletic +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Preston Athletic 2-3 Burntisland Shipyard -17/+17   EoS Lg. Div. 1B
26/02/2022 Fraserburgh United 2-0 Sunnybank +12/-12   North Junior 1st Div.
26/02/2022 Irvine Victoria 0-2 Arthurlie +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Maybole Juniors 1-1 Whitletts Victoria ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
26/02/2022 Glasgow United 2-1 Newmains United -9/+9   WoS Lg. Div. 1B
26/02/2022 Kello Rovers 1-5 Cambuslang Rangers -9/+9   WoS Lg. Div. 1B
26/02/2022 Port Glasgow 2-2 Saint Cadoc's Youth Club +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
26/02/2022 Royal Albert 1-1 Dalry Thistle +2/-2   WoS Lg. Div. 1B
26/02/2022 Ardrossan Winton Rovers 0-1 Kilsyth Rangers -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Petershill 1-0 Neilston +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Saint Anthony's 0-0 East Kilbride Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Saint Roch's 4-2 Glasgow Perthshire +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Vale of Leven 3-0 Larkhall Thistle +18/-18   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Wishaw 1-2 Drumchapel United -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
26/02/2022 Bo'ness Athletic 6-1 Fauldhouse United +8/-8 King Cup
26/02/2022 Edinburgh United 3-4 Hawick Royal Albert United -21/+21   King Cup
26/02/2022 Haddington Athletic 2-0 Oakley United +5/-5 King Cup
26/02/2022 Longside 4-0 Aberdeen University +14/-14   Morrison Cup
26/02/2022 Burghead Thistle 2-2 Rothie Rovers +9/-9   North Junior 2nd Div.
26/02/2022 Glentanar 1-2 Islavale -6/+6   North Junior 2nd Div.
26/02/2022 Newmachar United 6-0 New Elgin Juniors +7/-7   North Junior 2nd Div.
26/02/2022 Whitehills 1-6 Cruden Bay -22/+22   North Junior 2nd Div.
26/02/2022 Harthill Royal 2-2 Kilsyth Athletic +4/-4   WoS Lg. Div. 4
26/02/2022 Saint Peter's 5-0 Campbeltown Pupils +9/-9   WoS Lg. Div. 4
26/02/2022 Auchinleck Talbot 2-1 Irvine Meadow -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Beith Juniors 1-0 Kilwinning Rangers +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Benburb 0-3 Hurlford United -29/+29   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Bonnyton Thistle 4-3 Glenafton Athletic +15/-15   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Clydebank 2-1 Rossvale -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Cumnock Juniors 6-2 Rutherglen Glencairn +20/-20   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Darvel 2-1 Pollok +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Kilbirnie Ladeside 2-0 Cumbernauld United +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Largs Thistle 1-2 Troon -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/02/2022 Halkirk United 4-1 Alness United +10/-10 North Caledonian Cup
25/02/2022 Hamilton Academical 1-1 Inverness Caledonian Thistle -2/+2   Scottish Champ.
25/02/2022 Edinburgh City 1-0 Cowdenbeath -1/+1   Scottish Lg. 2
25/02/2022 Broomhill 0-2 Rangers U20 -5/+5   Lowland Lg.
25/02/2022 East Stirlingshire 0-0 Spartans -5/+5   Lowland Lg.
25/02/2022 Nairn County Reserves 0-3 Inverness Athletic -22/+22   North Caledonian Lg.
25/02/2022 Bonnyton Thistle U20 3-2 Gala Fairydean Rovers U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
25/02/2022 Edinburgh College U20 1-0 Edinburgh United U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. B
25/02/2022 Edinburgh South U20 4-1 Glenrothes U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. B
25/02/2022 Dunipace U20 6-1 Tynecastle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. C
25/02/2022 Craigroyston U20 1-10 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
25/02/2022 East Kilbride Thistle U20 8-2 Mid Annandale U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. D
25/02/2022 Saint Peter's U20 11-0 Glasgow United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
25/02/2022 Rossvale U20 0-5 Yoker Athletic U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. E
25/02/2022 Clydebank U20 7-1 Saint Anthony's U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
25/02/2022 Arthurlie U20 4-2 Irvine Meadow U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. F
25/02/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 3-2 Camelon Juniors U20 -2/+2 Lowland Dev. KO Cup (East)
25/02/2022 Jeanfield Swifts U20 5-5 p Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -2/+2 Lowland Dev. KO Cup (East)
25/02/2022 Newtongrange Star U20 4-2 Sauchie Juniors U20 +23/-23 Lowland Dev. KO Cup (East)
25/02/2022 Drumchapel United U20 1-2 Ardeer Thistle U20 -11/+11 Lowland Dev. KO Cup (West)
25/02/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 3-4 Vale of Leven U20 -16/+16 Lowland Dev. KO Cup (West)
25/02/2022 Alloa Athletic U20 11-0 Armadale Thistle U20 +3/-3 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
25/02/2022 Bonnyrigg Rose Athletic U20 p 2-2 Blackburn United U20 -8/+8 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
25/02/2022 Caledonian Braves U20 0-1 Leith Athletic U20 -7/+7 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
25/02/2022 Civil Service Strollers U20 2-2 p Musselburgh Athletic U20 +2/-2 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
25/02/2022 Preston Athletic U20 3-2 Cumbernauld Colts U20 +2/-2 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
25/02/2022 Bellshill Athletic U20 2-2 p Ashfield U20 +4/-4 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
25/02/2022 Benburb U20 10-0 Saint Roch's U20 +7/-7 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
25/02/2022 Blantyre Victoria U20 1-3 Largs Thistle U20 -11/+11 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
25/02/2022 Glenvale U20 2-4 Carluke Rovers U20 -17/+17 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
25/02/2022 Neilston U20 4-7 Kirkintilloch Rob Roy U20 -16/+16 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
24/02/2022 Bodø/Glimt {NOR} 2-0 Celtic -4/+4 UEFA Conference Lg.
24/02/2022 Rangers 2-2 Borussia Dortmund {GER} -9/+9   UEFA Europa Lg.
23/02/2022 Brechin City 0-2 Brora Rangers -18/+18 Highland Lg. Cup
23/02/2022 Auchinleck Talbot 0-0 Kilbirnie Ladeside -10/+10   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/02/2022 Cumnock Juniors 5-2 Hurlford United +23/-23   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/02/2022 Irvine Meadow 1-0 Benburb +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/02/2022 Kilwinning Rangers 1-1 Kirkintilloch Rob Roy -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/02/2022 Partick Thistle 0-1 Greenock Morton -12/+12   Scottish Champ.
22/02/2022 Queen's Park Reserves 3-3 Celtic U20 +6/-6   Glasgow Cup
22/02/2022 Falkirk 1-1 Peterhead -6/+6   Scottish Lg. 1
22/02/2022 Kelty Hearts 1-0 Cowdenbeath -6/+6   Scottish Lg. 2
22/02/2022 Lochee Harp 0-15 Carnoustie Panmure -18/+18   Midlands Lg.
22/02/2022 Clydebank 2-1 Blantyre Victoria -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
21/02/2022 Deveronvale U20 3-2 Dyce Juniors U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/02/2022 Fraserburgh U20 3-0 Stonehaven U20 +2/-2   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/02/2022 Celtic 3-2 Dundee -7/+7   Scottish Premier
20/02/2022 Dundee United 1-1 Rangers +5/-5   Scottish Premier
19/02/2022 Hibernian 2-0 Ross County +8/-8   Scottish Premier
19/02/2022 Livingston 1-1 Saint Mirren -3/+3   Scottish Premier
19/02/2022 Motherwell 1-1 Aberdeen -2/+2   Scottish Premier
19/02/2022 Saint Johnstone 2-1 Heart of Midlothian +7/-7   Scottish Premier
19/02/2022 Hamilton Academical 1-0 Greenock Morton +5/-5   Scottish Champ.
19/02/2022 Inverness Caledonian Thistle 1-2 Ayr United -14/+14   Scottish Champ.
19/02/2022 Kilmarnock 3-0 Raith Rovers +14/-14   Scottish Champ.
19/02/2022 Queen of the South 0-0 Arbroath +3/-3   Scottish Champ.
19/02/2022 Cove Rangers 2-0 Falkirk +4/-4   Scottish Lg. 1
19/02/2022 Dumbarton 1-2 Alloa Athletic -10/+10   Scottish Lg. 1
19/02/2022 East Fife 1-1 Queen's Park +3/-3   Scottish Lg. 1
19/02/2022 Montrose 1-1 Clyde -7/+7   Scottish Lg. 1
19/02/2022 Peterhead 0-1 Airdrieonians -3/+3   Scottish Lg. 1
19/02/2022 Annan Athletic 2-1 Edinburgh City +1/-1   Scottish Lg. 2
19/02/2022 Cowdenbeath 2-0 Elgin City +12/-12   Scottish Lg. 2
19/02/2022 Forfar Athletic 1-0 Kelty Hearts +7/-7   Scottish Lg. 2
19/02/2022 Stranraer 1-1 Stenhousemuir -3/+3   Scottish Lg. 2
19/02/2022 Brora Rangers 2-2 Wick Academy -12/+12   Highland Lg.
19/02/2022 Lossiemouth 1-3 Fraserburgh +3/-3   Highland Lg.
19/02/2022 Berwick Rangers 5-0 University of Stirling +20/-20   Lowland Lg.
19/02/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Bo'ness United +5/-5   Lowland Lg.
19/02/2022 Broomhill 0-2 East Stirlingshire -9/+9   Lowland Lg.
19/02/2022 Cumbernauld Colts 2-4 Dalbeattie Star -18/+18   Lowland Lg.
19/02/2022 Edinburgh University 1-2 Civil Service Strollers -1/+1   Lowland Lg.
19/02/2022 Gala Fairydean Rovers 1-2 Celtic U20 -2/+2   Lowland Lg.
19/02/2022 Gretna 1-5 Rangers U20 -7/+7   Lowland Lg.
19/02/2022 Spartans 0-3 East Kilbride -17/+17   Lowland Lg.
19/02/2022 Dunbar United 0-1 Jeanfield Swifts -3/+3   EoS Lg. Premier
19/02/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-1 Linlithgow Rose +16/-16   EoS Lg. Premier
19/02/2022 Musselburgh Athletic 3-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +16/-16   EoS Lg. Premier
19/02/2022 Tranent Juniors 2-2 Hill of Beath Hawthorn -10/+10   EoS Lg. Premier
19/02/2022 Tynecastle 1-4 Crossgates Primrose -24/+24   EoS Lg. Premier
19/02/2022 Arbroath Victoria 4-0 Forfar United +7/-7   Midlands Lg.
19/02/2022 Dundee Saint James 7-0 Lochee Harp +38/-38   Midlands Lg.
19/02/2022 East Craigie 8-0 Downfield +7/-7   Midlands Lg.
19/02/2022 Nairn County Reserves 1-3 Inverness Athletic -17/+17   North Caledonian Lg.
19/02/2022 Banks o' Dee 4-1 Ellon United -4/+4   North Junior Superlg.
19/02/2022 Deveronside 1-3 Hermes +1/-1   North Junior Superlg.
19/02/2022 Lochar Thistle 4-5 Mid Annandale -11/+11   SoS Lg.
19/02/2022 Lochmaben 0-2 Saint Cuthbert Wanderers +1/-1   SoS Lg.
19/02/2022 Abbey Vale 3-2 Stranraer Reserves +5/-5 Cree Lodge Cup
19/02/2022 Caledonian Braves Reserves 2-1 Newton Stewart +6/-6 Cree Lodge Cup
19/02/2022 Upper Annandale 0-4 Threave Rovers -18/+18 Cree Lodge Cup
19/02/2022 Benburb 3-0 Harmony Row -1/+1   WoS Lg. Cup
19/02/2022 Irvine Meadow 2-3 Craigmark Burntonians -20/+20   WoS Lg. Cup
19/02/2022 Pollok 3-0 Maryhill -3/+3   WoS Lg. Cup
19/02/2022 Saint Cadoc's Youth Club 0-3 Clydebank -18/+18   WoS Lg. Cup
19/02/2022 Dunipace 3-0 Kennoway Star Hearts +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
19/02/2022 Haddington Athletic 5-0 Rosyth +9/-9   EoS Lg. Div. 1A
19/02/2022 Saint Andrews United 0-1 Leith Athletic +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
19/02/2022 Preston Athletic 1-2 Oakley United -10/+10   EoS Lg. Div. 1B
19/02/2022 Glasgow University 0-1 Johnstone Burgh -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
19/02/2022 Renfrew 3-1 Newmains United -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
19/02/2022 Glasgow Perthshire 6-5 Vale of Leven ±0/±0   WoS Lg. Div. 1C
19/02/2022 Petershill 2-0 Yoker Athletic -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
19/02/2022 Buchanhaven Hearts 1-4 Longside -22/+22   Morrison Cup
19/02/2022 Bo'ness Athletic 2-1 Syngenta +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
19/02/2022 Whitburn 6-1 Bathgate Thistle +3/-3   EoS Lg. Div. 2X
19/02/2022 Kilsyth Athletic 1-3 Finnart -18/+18   WoS Lg. Div. 4
19/02/2022 Kilbirnie Ladeside 0-0 Beith Juniors +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/02/2022 Troon 0-2 Auchinleck Talbot -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/02/2022 Civil Service Strollers U20 1-7 University of Stirling U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
18/02/2022 Edinburgh City U20 1-0 Caledonian Braves U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. A
18/02/2022 Kelty Hearts U20 1-1 Cumbernauld Colts U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
18/02/2022 Spartans U20 4-0 Gala Fairydean Rovers U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
18/02/2022 Edinburgh South U20 2-2 Whitehill Welfare U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
18/02/2022 Edinburgh United U20 4-4 Preston Athletic U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. B
18/02/2022 Heriot-Watt University U20 3-1 Glenrothes U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
18/02/2022 Musselburgh Athletic U20 3-1 Penicuik Athletic U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
18/02/2022 Blackburn United U20 5-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. C
18/02/2022 Fauldhouse United U20 1-0 Dunipace U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. C
18/02/2022 Oakley United U20 5-2 Craigroyston U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. C
18/02/2022 Bellshill Athletic U20 3-6 Forth Wanderers U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. D
18/02/2022 Ashfield U20 0-7 Gartcairn U20 -32/+32   Lowland Dev. Lg. E
18/02/2022 Benburb U20 3-0 Saint Anthony's U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
18/02/2022 BSC Glasgow U20 1-2 Johnstone Burgh U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
18/02/2022 Clydebank U20 6-1 Pollok U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. E
18/02/2022 Drumchapel United U20 4-5 Maryhill U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. E
18/02/2022 Ardeer Thistle U20 3-1 Troon U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. F
18/02/2022 Auchinleck Talbot U20 6-2 Port Glasgow U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
18/02/2022 Irvine Meadow U20 1-3 Beith Juniors U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
18/02/2022 Edinburgh College 2-2 Pumpherston -4/+4   EoS Lg. Div. 2X
17/02/2022 Celtic 1-3 Bodø/Glimt {NOR} -1/+1 UEFA Conference Lg.
17/02/2022 Borussia Dortmund {GER} 2-4 Rangers -9/+9   UEFA Europa Lg.
16/02/2022 Banks o' Dee p 3-3 Huntly -10/+10 Aberdeenshire Shield
16/02/2022 Newton Stewart 2-0 Abbey Vale +16/-16   SoS Lg.
16/02/2022 Threave Rovers 1-1 Upper Annandale -10/+10   SoS Lg.
15/02/2022 Aberdeen 1-1 Saint Johnstone -5/+5   Scottish Premier
15/02/2022 Edinburgh City 1-2 Albion Rovers -14/+14   Scottish Lg. 2
15/02/2022 Elgin City 0-2 Annan Athletic -14/+14   Scottish Lg. 2
15/02/2022 Stirling Albion 1-1 Forfar Athletic ±0/±0   Scottish Lg. 2
15/02/2022 Gala Fairydean Rovers 5-1 Bonnyrigg Rose Athletic +41/-41 EoS Qualifying Cup
15/02/2022 Lochar Thistle 2-3 Lochmaben -14/+14   SoS Lg.
14/02/2022 Peterhead 0-3 Dundee -12/+12 Scottish FA Cup
14/02/2022 Buckie Thistle U20 2-2 Dyce Juniors U20 -4/+4   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/02/2022 Celtic 4-0 Raith Rovers +4/-4 Scottish FA Cup
13/02/2022 Arbroath 1-3 Hibernian -16/+16 Scottish FA Cup
13/02/2022 Celtic U20 4-0 Vale of Leithen -1/+1   Lowland Lg.
12/02/2022 Annan Athletic 0-3 Rangers ±0/±0 Scottish FA Cup
12/02/2022 Heart of Midlothian p 0-0 Livingston -5/+5 Scottish FA Cup
12/02/2022 Motherwell 2-1 Aberdeen +6/-6 Scottish FA Cup
12/02/2022 Partick Thistle 0-1 Dundee United -8/+8 Scottish FA Cup
12/02/2022 Saint Mirren 4-0 Kelty Hearts +9/-9 Scottish FA Cup
12/02/2022 Greenock Morton 2-1 Queen of the South -1/+1   Scottish Champ.
12/02/2022 Kilmarnock 2-1 Dunfermline Athletic -1/+1   Scottish Champ.
12/02/2022 Airdrieonians 4-1 Montrose +16/-16   Scottish Lg. 1
12/02/2022 Alloa Athletic 1-3 East Fife -24/+24   Scottish Lg. 1
12/02/2022 Clyde 1-3 Dumbarton -21/+21   Scottish Lg. 1
12/02/2022 Cove Rangers 0-0 Queen's Park -6/+6   Scottish Lg. 1
12/02/2022 Elgin City 1-2 Stranraer -10/+10   Scottish Lg. 2
12/02/2022 Buckie Thistle 1-0 Brechin City ±0/±0   Highland Lg.
12/02/2022 Deveronvale 0-6 Turriff United -55/+55   Highland Lg.
12/02/2022 Formartine United 4-0 Strathspey Thistle +3/-3   Highland Lg.
12/02/2022 Fraserburgh 7-0 Clachnacuddin +6/-6   Highland Lg.
12/02/2022 Huntly 1-2 Brora Rangers +3/-3   Highland Lg.
12/02/2022 Inverurie Loco Works 3-2 Nairn County -4/+4   Highland Lg.
12/02/2022 Keith 1-2 Forres Mechanics -11/+11   Highland Lg.
12/02/2022 Rothes 4-0 Lossiemouth +2/-2   Highland Lg.
12/02/2022 Wick Academy 3-2 Fort William -7/+7   Highland Lg.
12/02/2022 Bo'ness United 1-4 Berwick Rangers -27/+27   Lowland Lg.
12/02/2022 Civil Service Strollers 1-2 East Kilbride -1/+1   Lowland Lg.
12/02/2022 Gala Fairydean Rovers 1-2 Cumbernauld Colts -14/+14   Lowland Lg.
12/02/2022 Rangers U20 0-2 East Stirlingshire -24/+24   Lowland Lg.
12/02/2022 Spartans 2-1 Gretna -8/+8   Lowland Lg.
12/02/2022 University of Stirling 0-4 Caledonian Braves -31/+31   Lowland Lg.
12/02/2022 Dunbar United 1-4 Lothian Thistle Hutchison Vale -28/+28   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Dundonald Bluebell 1-5 Blackburn United -42/+42   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Jeanfield Swifts 2-3 Newtongrange Star -18/+18   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Linlithgow Rose 5-2 Crossgates Primrose +4/-4   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Sauchie Juniors 4-0 Whitehill Welfare +7/-7   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Tranent Juniors 1-0 Broxburn Athletic -5/+5   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Tynecastle 3-3 Musselburgh Athletic -2/+2   EoS Lg. Premier
12/02/2022 Brechin Victoria 1-2 Kirriemuir Thistle -4/+4   Midlands Lg.
12/02/2022 Carnoustie Panmure 3-2 Coupar Angus -12/+12   Midlands Lg.
12/02/2022 Dundee North End 2-0 Arbroath Victoria -1/+1   Midlands Lg.
12/02/2022 Dundee Violet 0-4 Lochee United -5/+5   Midlands Lg.
12/02/2022 East Craigie 2-0 Blairgowrie -5/+5   Midlands Lg.
12/02/2022 Forfar United 4-0 Forfar West End +42/-42   Midlands Lg.
12/02/2022 Lochee Harp 1-3 Letham -23/+23   Midlands Lg.
12/02/2022 Scone Thistle 1-3 Downfield ±0/±0   Midlands Lg.
12/02/2022 Tayport 0-2 Broughty Athletic -17/+17   Midlands Lg.
12/02/2022 Banchory Saint Ternan 2-1 Maud -3/+3   North Junior Superlg.
12/02/2022 Banks o' Dee 6-0 Deveronside ±0/±0   North Junior Superlg.
12/02/2022 Hall Russell United 1-3 East End -7/+7   North Junior Superlg.
12/02/2022 Montrose Roselea 1-1 Ellon United -11/+11   North Junior Superlg.
12/02/2022 Wigtown & Bladnoch 2-3 Lochar Thistle +2/-2   SoS Lg.
12/02/2022 Caledonian Braves Reserves 1-0 Creetown +5/-5 Haig Gordon Trophy
12/02/2022 Golspie Sutherland 3-1 Loch Ness +5/-5 North Caledonian Cup
12/02/2022 Halkirk United 3-1 Invergordon +14/-14 North Caledonian Cup
12/02/2022 Saint Duthus 2-0 Orkney +11/-11 North Caledonian Cup
12/02/2022 Thurso 1-1 p Nairn County Reserves -9/+9 North Caledonian Cup
12/02/2022 Bridge of Don Thistle 3-0 Hermes +14/-14 North Junior Lg. Cup
12/02/2022 Culter 5-2 Dufftown +4/-4 North Junior Lg. Cup
12/02/2022 Colony Park Juniors 0-2 Rothie Rovers -6/+6 North Junior Regional Cup
12/02/2022 Dyce Juniors 3-1 Nairn Saint Ninian -1/+1 North Junior Regional Cup
12/02/2022 Stoneywood Parkvale 10-0 Whitehills +3/-3 North Junior Regional Cup
12/02/2022 Stranraer Reserves 4-0 Nithsdale Wanderers +22/-22 Potts Cup
12/02/2022 Maybole Juniors 3-3 p Greenock Juniors +1/-1   WoS Lg. Cup
12/02/2022 Arniston Rangers 2-1 Edinburgh United +9/-9   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Haddington Athletic 0-2 Leith Athletic -20/+20   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Kennoway Star Hearts 3-0 Dalkeith Thistle +10/-10   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-2 Coldstream +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Rosyth 2-3 Craigroyston -21/+21   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Thornton Hibs 1-0 Tweedmouth Rangers -8/+8   EoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Kinnoull 1-2 University of Stirling Reserves -17/+17   EoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Lochore Welfare 4-0 Heriot-Watt University +19/-19   EoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Oakley United 3-1 Glenrothes +8/-8   EoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Syngenta 7-1 Lochgelly Albert +3/-3   King Cup
12/02/2022 Buchanhaven Hearts 2-0 Aberdeen University +10/-10   North Junior 1st Div.
12/02/2022 Stonehaven 4-1 Longside +6/-6   North Junior 1st Div.
12/02/2022 Arthurlie 2-0 Maryhill -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Girvan 1-8 Lesmahagow -45/+45   WoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Shotts Bon Accord 7-0 Saltcoats Victoria +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
12/02/2022 Carluke Rovers 0-3 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Gartcairn 3-2 Ardeer Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Saint Cadoc's Youth Club 4-1 Glasgow United +7/-7   WoS Lg. Div. 1B
12/02/2022 Ardrossan Winton Rovers 2-2 Saint Roch's +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
12/02/2022 Drumchapel United 3-0 Lanark United +1/-1   WoS Lg. Div. 1C
12/02/2022 Glasgow Perthshire 2-3 Wishaw -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
12/02/2022 Kilsyth Rangers 2-3 Yoker Athletic -16/+16   WoS Lg. Div. 1C
12/02/2022 Vale of Leven 0-1 Petershill +5/-5   WoS Lg. Div. 1C
12/02/2022 Bathgate Thistle 1-2 Edinburgh College -11/+11   EoS Lg. Div. 2X
12/02/2022 Fauldhouse United 3-1 Pumpherston +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
12/02/2022 Livingston United 1-2 Bo'ness Athletic +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
12/02/2022 West Calder United 3-0 Stoneyburn +21/-21   EoS Lg. Div. 2X
12/02/2022 Cruden Bay 0-2 Burghead Thistle -14/+14   North Junior 2nd Div.
12/02/2022 Forres Thistle 7-0 Glentanar +9/-9   North Junior 2nd Div.
12/02/2022 New Elgin Juniors 2-2 Islavale +5/-5   North Junior 2nd Div.
12/02/2022 Finnart 4-1 BSC Glasgow ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
12/02/2022 Saint Peter's 2-0 Harthill Royal +4/-4   WoS Lg. Div. 4
12/02/2022 Auchinleck Talbot 1-0 Pollok +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Beith Juniors 5-0 Rossvale +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Benburb 4-1 Blantyre Victoria +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Clydebank 2-1 Bonnyton Thistle -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Kilbirnie Ladeside 5-0 Hurlford United +38/-38   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Largs Thistle 2-2 Kilwinning Rangers +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/02/2022 Troon 2-1 Cumnock Juniors ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/02/2022 Edinburgh City 1-0 Stirling Albion +3/-3   Scottish Lg. 2
11/02/2022 Broomhill 2-3 Edinburgh University -17/+17   Lowland Lg.
11/02/2022 Queen of the South Reserves 0-2 Threave Rovers -24/+24 Potts Cup
11/02/2022 Broomhill U20 2-0 Spartans U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. A
11/02/2022 Caledonian Braves U20 1-4 Stirling Albion U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
11/02/2022 Cumbernauld Colts U20 2-0 East Fife U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. A
11/02/2022 Gala Fairydean Rovers U20 0-0 Edinburgh City U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
11/02/2022 University of Stirling U20 3-1 Kelty Hearts U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
11/02/2022 Glenrothes U20 2-1 Edinburgh University U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Heriot-Watt University U20 2-1 Camelon Juniors U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Penicuik Athletic U20 2-1 Kennoway Star Hearts U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Preston Athletic U20 2-0 Edinburgh South U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Sauchie Juniors U20 7-1 Edinburgh United U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Whitehill Welfare U20 3-3 Armadale Thistle U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. B
11/02/2022 Dunipace U20 4-0 Hill of Beath Hawthorn U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Craigroyston U20 5-5 Fauldhouse United U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 7-0 Oakley United U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 14-0 Livingston United U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Leith Athletic U20 2-2 Newtongrange Star U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Tynecastle U20 1-0 Blackburn United U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. C
11/02/2022 Glasgow United U20 1-3 Bellshill Athletic U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. D
11/02/2022 Saint Peter's U20 6-1 East Kilbride Thistle U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. D
11/02/2022 Saint Roch's U20 1-5 Cambuslang Rangers U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. D
11/02/2022 Johnstone Burgh U20 7-0 Rossvale U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
11/02/2022 Maryhill U20 2-1 BSC Glasgow U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
11/02/2022 Pollok U20 3-2 Saint Cadoc's Youth Club U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
11/02/2022 Saint Anthony's U20 7-1 Drumchapel United U20 +46/-46   Lowland Dev. Lg. E
11/02/2022 Yoker Athletic U20 1-6 Clydebank U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. E
11/02/2022 Arthurlie U20 1-2 Ardeer Thistle U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. F
11/02/2022 Beith Juniors U20 1-1 Neilston U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
11/02/2022 Port Glasgow U20 0-4 Irvine Meadow U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. F
11/02/2022 Benburb U20 5-1 Ashfield U20 +4/-4   Lowland Dev. KO Cup (West)
11/02/2022 Gartcairn U20 2-1 Troon U20 ±0/±0   Lowland Dev. KO Cup (West)
09/02/2022 Aberdeen 2-3 Celtic ±0/±0   Scottish Premier
09/02/2022 Dundee United 2-0 Motherwell +9/-9   Scottish Premier
09/02/2022 Heart of Midlothian 1-2 Dundee -17/+17   Scottish Premier
09/02/2022 Rangers 2-0 Hibernian +1/-1   Scottish Premier
09/02/2022 Ross County 1-1 Livingston -3/+3   Scottish Premier
09/02/2022 Saint Mirren 2-1 Saint Johnstone +1/-1   Scottish Premier
09/02/2022 Arbroath 2-2 Hamilton Academical -8/+8   Scottish Champ.
09/02/2022 Inverness Caledonian Thistle 3-3 Partick Thistle -2/+2   Scottish Champ.
09/02/2022 Kilmarnock 1-2 Ayr United -17/+17   Scottish Champ.
09/02/2022 Brora Rangers 3-0 Fort William -4/+4   Highland Lg.
09/02/2022 Fraserburgh 1-3 Buckie Thistle -19/+19   Highland Lg.
09/02/2022 Turriff United 1-2 Inverurie Loco Works +7/-7   Highland Lg.
09/02/2022 Dalbeattie Star 4-0 Lochmaben ±0/±0 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
09/02/2022 Mid Annandale 7-3 Threave Rovers +45/-45 Tweedie Cup
08/02/2022 Alloa Athletic 0-3 Falkirk -27/+27   Scottish Lg. 1
08/02/2022 Queen's Park 2-1 Dumbarton -3/+3   Scottish Lg. 1
08/02/2022 Bo'ness United 3-0 Musselburgh Athletic +13/-13 EoS Qualifying Cup
08/02/2022 Civil Service Strollers 0-0 p University of Stirling -3/+3 EoS Qualifying Cup
08/02/2022 Hill of Beath Hawthorn 2-1 Jeanfield Swifts +11/-11 EoS Qualifying Cup
08/02/2022 Broughty Athletic 6-1 Lochee Harp +9/-9   Midlands Lg.
08/02/2022 Halkirk United 4-1 Thurso +12/-12   North Caledonian Lg.
07/02/2022 Hermes U20 0-5 Turriff United U20 -6/+6   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/02/2022 Inverurie Loco Works U20 3-4 Formartine United U20 -15/+15   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/02/2022 East Kilbride U20 3-1 Caledonian Braves U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
06/02/2022 Motherwell 0-4 Celtic -16/+16   Scottish Premier
06/02/2022 Rangers 5-0 Heart of Midlothian +18/-18   Scottish Premier
05/02/2022 Dundee 1-2 Ross County -7/+7   Scottish Premier
05/02/2022 Hibernian 0-1 Saint Mirren -12/+12   Scottish Premier
05/02/2022 Livingston 2-1 Aberdeen +4/-4   Scottish Premier
05/02/2022 Saint Johnstone 0-0 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
05/02/2022 Ayr United 1-1 Dunfermline Athletic -2/+2   Scottish Champ.
05/02/2022 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Greenock Morton -13/+13   Scottish Champ.
05/02/2022 Raith Rovers 0-0 Hamilton Academical -6/+6   Scottish Champ.
05/02/2022 Cove Rangers 1-1 Airdrieonians -6/+6   Scottish Lg. 1
05/02/2022 East Fife 0-0 Clyde ±0/±0   Scottish Lg. 1
05/02/2022 Falkirk 1-1 Queen's Park -1/+1   Scottish Lg. 1
05/02/2022 Montrose 1-1 Dumbarton -9/+9   Scottish Lg. 1
05/02/2022 Peterhead 0-1 Alloa Athletic -10/+10   Scottish Lg. 1
05/02/2022 Annan Athletic 0-2 Stenhousemuir -24/+24   Scottish Lg. 2
05/02/2022 Forfar Athletic 2-0 Albion Rovers +4/-4   Scottish Lg. 2
05/02/2022 Kelty Hearts 4-0 Elgin City +10/-10   Scottish Lg. 2
05/02/2022 Stranraer 0-2 Edinburgh City -19/+19   Scottish Lg. 2
05/02/2022 Brora Rangers 2-1 Inverurie Loco Works -2/+2   Highland Lg.
05/02/2022 Formartine United 3-2 Wick Academy -4/+4   Highland Lg.
05/02/2022 Forres Mechanics 0-1 Brechin City +4/-4   Highland Lg.
05/02/2022 Huntly 1-1 Fort William -12/+12   Highland Lg.
05/02/2022 Lossiemouth 2-1 Deveronvale +8/-8   Highland Lg.
05/02/2022 Nairn County 1-4 Buckie Thistle -7/+7   Highland Lg.
05/02/2022 Turriff United 1-3 Keith -9/+9   Highland Lg.
05/02/2022 Vale of Leithen 0-9 Berwick Rangers -13/+13   Lowland Lg.
05/02/2022 Gala Fairydean Rovers 2-0 Bathgate Thistle -6/+6   EoS Qualifying Cup
05/02/2022 Haddington Athletic 4-2 Inverkeithing Hillfield Swifts +8/-8 EoS Qualifying Cup
05/02/2022 Caledonian Braves 2-1 Drumchapel United +1/-1   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Clydebank 1-2 Pollok -4/+4   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Cumbernauld Colts 0-5 East Kilbride -16/+16   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Linlithgow Rose 2-1 Blantyre Victoria -8/+8   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Renfrew 3-4 Bo'ness Athletic -9/+9   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Spartans 4-3 Syngenta -4/+4   South Ch'lge Cup
05/02/2022 Broxburn Athletic 3-1 Tynecastle +9/-9   EoS Lg. Premier
05/02/2022 Whitehill Welfare 2-3 Hill of Beath Hawthorn -4/+4   EoS Lg. Premier
05/02/2022 Arbroath Victoria 2-1 Brechin Victoria -2/+2   Midlands Lg.
05/02/2022 Blairgowrie 2-3 Downfield -11/+11   Midlands Lg.
05/02/2022 Broughty Athletic 1-4 Carnoustie Panmure -21/+21   Midlands Lg.
05/02/2022 Coupar Angus 6-1 Forfar United +43/-43   Midlands Lg.
05/02/2022 East Craigie 2-1 Letham -10/+10   Midlands Lg.
05/02/2022 Forfar West End 1-4 Dundee North End -13/+13   Midlands Lg.
05/02/2022 Lochee United 0-2 Tayport -27/+27   Midlands Lg.
05/02/2022 Scone Thistle 1-5 Dundee Saint James -14/+14   Midlands Lg.
05/02/2022 Bridge of Don Thistle 4-0 Hall Russell United +3/-3   North Junior Superlg.
05/02/2022 Hermes 3-2 Maud -9/+9   North Junior Superlg.
05/02/2022 Wigtown & Bladnoch 2-3 Lochmaben -2/+2   SoS Lg.
05/02/2022 Stranraer Reserves 1-3 Nithsdale Wanderers -20/+20 Haig Gordon Trophy
05/02/2022 Upper Annandale 1-4 Lochar Thistle -33/+33 Haig Gordon Trophy
05/02/2022 Culter 3-1 Kirriemuir Thistle +4/-4 Inter-Regional Cup
05/02/2022 Stoneywood Parkvale 0-0 p Dundee Violet -7/+7 Inter-Regional Cup
05/02/2022 Bonar Bridge 1-5 Thurso -6/+6 North Caledonian Cup
05/02/2022 Inverness Athletic 1-2 Saint Duthus -1/+1 North Caledonian Cup
05/02/2022 Banks o' Dee 11-1 Nairn Saint Ninian +4/-4 North Junior Lg. Cup
05/02/2022 Dufftown 4-1 Newmachar United +6/-6 North Junior Regional Cup
05/02/2022 East End 3-1 Buchanhaven Hearts -2/+2 North Junior Regional Cup
05/02/2022 Glentanar 0-4 Stonehaven -5/+5 North Junior Regional Cup
05/02/2022 Sunnybank 2-1 Montrose Roselea +10/-10 North Junior Regional Cup
05/02/2022 Mid Annandale 0-2 Threave Rovers ±0/±0 Potts Cup
05/02/2022 Arniston Rangers 4-0 Dalkeith Thistle +22/-22   EoS Lg. Div. 1A
05/02/2022 Coldstream 6-3 Craigroyston +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
05/02/2022 Ormiston 2-4 Thornton Hibs -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
05/02/2022 Tweedmouth Rangers 1-3 Kirkcaldy & Dysart -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
05/02/2022 Kinnoull 1-2 Oakley United -11/+11   EoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Lochgelly Albert 1-5 Lochore Welfare -11/+11   EoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Newburgh Juniors 2-2 Burntisland Shipyard +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Preston Athletic 1-0 Luncarty +4/-4   EoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Aberdeen University 0-5 Fraserburgh United -30/+30   North Junior 1st Div.
05/02/2022 Glasgow University 3-0 Whitletts Victoria +30/-30   WoS Lg. Div. 1A
05/02/2022 Ardeer Thistle 4-0 Royal Albert +11/-11   WoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Gartcairn 4-0 Ashfield +12/-12   WoS Lg. Div. 1B
05/02/2022 Lanark United 1-1 Glasgow Perthshire ±0/±0   WoS Lg. Div. 1C
05/02/2022 Pumpherston 0-2 Stoneyburn -8/+8   EoS Lg. Div. 2X
05/02/2022 Cruden Bay 0-3 Forres Thistle -13/+13   North Junior 2nd Div.
05/02/2022 New Elgin Juniors 1-5 Burghead Thistle -13/+13   North Junior 2nd Div.
05/02/2022 Finnart 2-1 Saint Peter's -2/+2   WoS Lg. Div. 4
05/02/2022 Glenvale 1-2 Campbeltown Pupils -16/+16   WoS Lg. Div. 4
05/02/2022 Benburb 3-0 Glenafton Athletic +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/02/2022 Bonnyton Thistle 1-8 Largs Thistle -22/+22   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/02/2022 Rossvale 1-1 Kilbirnie Ladeside -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/02/2022 Cumnock Juniors 1-2 Kirkintilloch Rob Roy -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/02/2022 Kilwinning Rangers 3-0 Rutherglen Glencairn +7/-7   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/02/2022 Arbroath 1-0 Kilmarnock +2/-2   Scottish Champ.
04/02/2022 Longside 1-3 Rothie Rovers -5/+5 North Junior Lg. Cup
04/02/2022 Alloa Athletic U20 9-0 Bonnyton Thistle U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
04/02/2022 East Fife U20 4-2 University of Stirling U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. A
04/02/2022 Edinburgh City U20 3-1 Broomhill U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
04/02/2022 Spartans U20 6-0 Cumbernauld Colts U20 +30/-30   Lowland Dev. Lg. A
04/02/2022 Stirling Albion U20 6-3 Gala Fairydean Rovers U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
04/02/2022 Armadale Thistle U20 0-3 Preston Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Edinburgh University U20 4-0 Camelon Juniors U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Heriot-Watt University U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Musselburgh Athletic U20 2-4 Glenrothes U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Penicuik Athletic U20 8-0 Edinburgh College U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Sauchie Juniors U20 2-3 Edinburgh South U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. B
04/02/2022 Blackburn United U20 9-2 Livingston United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Fauldhouse United U20 2-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 4-2 Craigroyston U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Jeanfield Swifts U20 3-2 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Newtongrange Star U20 2-6 Dunipace U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Oakley United U20 9-0 Dalkeith Thistle U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. C
04/02/2022 Bellshill Athletic U20 3-4 Shotts Bon Accord U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Blantyre Victoria U20 4-1 Glasgow United U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Cambuslang Rangers U20 6-1 Mid Annandale U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Carluke Rovers U20 0-1 Saint Roch's U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Glenvale U20 2-1 Forth Wanderers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 3-0 Saint Peter's U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. D
04/02/2022 Ashfield U20 2-3 Pollok U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
04/02/2022 Benburb U20 6-3 Drumchapel United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
04/02/2022 BSC Glasgow U20 3-0 Saint Anthony's U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. E
04/02/2022 Rossvale U20 1-2 Maryhill U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
04/02/2022 Clydebank U20 3-2 Johnstone Burgh U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
04/02/2022 Port Glasgow U20 2-5 Neilston U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
04/02/2022 Whitletts Victoria U20 4-2 Arthurlie U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. F
04/02/2022 Yoker Athletic 2-4 Saint Anthony's -21/+21   WoS Lg. Div. 1C
02/02/2022 Celtic 3-0 Rangers +17/-17   Scottish Premier
02/02/2022 University of Stirling 2-1 Hurlford United +11/-11   South Ch'lge Cup
02/02/2022 Banks o' Dee 6-0 Culter +10/-10   North Junior Superlg.
01/02/2022 Dundee 0-0 Dundee United -2/+2   Scottish Premier
01/02/2022 Hibernian 0-0 Heart of Midlothian -1/+1   Scottish Premier
01/02/2022 Livingston 1-2 Saint Johnstone -14/+14   Scottish Premier
01/02/2022 Ross County 1-1 Aberdeen -3/+3   Scottish Premier
01/02/2022 Saint Mirren 1-1 Motherwell -4/+4   Scottish Premier
01/02/2022 Partick Thistle 1-0 Ayr United -3/+3   Scottish Champ.
01/02/2022 Raith Rovers 3-3 Queen of the South -8/+8   Scottish Champ.