SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
APRIL 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/04/2022 Aberdeen 1-0 Dundee ±0/±0   Scottish Premier
30/04/2022 Dundee United 1-0 Motherwell +2/-2   Scottish Premier
30/04/2022 Heart of Midlothian 0-0 Ross County -6/+6   Scottish Premier
30/04/2022 Livingston 1-0 Hibernian +3/-3   Scottish Premier
30/04/2022 Saint Johnstone 0-1 Saint Mirren -11/+11   Scottish Premier
30/04/2022 Airdrieonians 1-1 Peterhead -9/+9   Scottish Lg. 1
30/04/2022 Alloa Athletic 4-1 Montrose +22/-22   Scottish Lg. 1
30/04/2022 Dumbarton 2-1 Clyde +3/-3   Scottish Lg. 1
30/04/2022 East Fife 2-3 Cove Rangers +2/-2   Scottish Lg. 1
30/04/2022 Queen's Park 1-1 Falkirk -5/+5   Scottish Lg. 1
30/04/2022 Annan Athletic 1-2 Kelty Hearts -6/+6   Scottish Lg. 2
30/04/2022 Cowdenbeath 0-1 Albion Rovers -12/+12   Scottish Lg. 2
30/04/2022 Forfar Athletic 0-0 Stenhousemuir -5/+5   Scottish Lg. 2
30/04/2022 Stirling Albion 5-0 Edinburgh City +30/-30   Scottish Lg. 2
30/04/2022 Stranraer 2-0 Elgin City +6/-6   Scottish Lg. 2
30/04/2022 Fraserburgh 1-0 Bonnyrigg Rose Athletic +6/-6   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
30/04/2022 Dalbeattie Star 1-2 Bo'ness United -7/+7   Lowland Lg.
30/04/2022 Vale of Leithen 0-5 Edinburgh University -16/+16   Lowland Lg.
30/04/2022 Kinnoull 4-4 p Gala Fairydean Rovers ±0/±0 EoS Qualifying Cup
30/04/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Sauchie Juniors +2/-2 South Ch'lge Cup
30/04/2022 Dunbar United 1-2 Dundonald Bluebell -9/+9   EoS Lg. Premier
30/04/2022 Blairgowrie 2-4 Dundee Violet -20/+20   Midlands Lg.
30/04/2022 Downfield 0-5 Dundee North End -17/+17   Midlands Lg.
30/04/2022 Dundee Saint James 2-3 Kirriemuir Thistle -1/+1   Midlands Lg.
30/04/2022 Letham 1-2 Brechin Victoria -9/+9   Midlands Lg.
30/04/2022 Lochee Harp 3-2 Forfar United -2/+2   Midlands Lg.
30/04/2022 Lochee United 8-1 Scone Thistle +1/-1   Midlands Lg.
30/04/2022 Abbey Vale 2-1 Threave Rovers +10/-10   SoS Lg.
30/04/2022 Caledonian Braves Reserves 1-6 Stranraer Reserves -29/+29   SoS Lg.
30/04/2022 Lochmaben 1-2 Upper Annandale -4/+4   SoS Lg.
30/04/2022 Saint Cuthbert Wanderers 4-2 Newton Stewart +3/-3   SoS Lg.
30/04/2022 Drumchapel United 2-1 Crossgates Primrose +1/-1   Cup Winners Shield
30/04/2022 Broxburn Athletic 1-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +4/-4 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-2 Bo'ness Athletic +19/-19 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Leith Athletic 1-3 Whitehill Welfare -23/+23 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Linlithgow Rose 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale -1/+1 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Penicuik Athletic 1-0 Haddington Athletic -1/+1 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Tranent Juniors 6-0 Whitburn +12/-12 EoS Lg. Cup
30/04/2022 Nithsdale Wanderers 4-1 Lochar Thistle +9/-9 Haig Gordon Trophy
30/04/2022 Broughty Athletic 1-3 Tayport -22/+22 Inter-Regional Cup
30/04/2022 East Craigie 4-1 Culter +4/-4 Inter-Regional Cup
30/04/2022 Bridge of Don Thistle 3-0 Dyce Juniors +10/-10 McLeman Cup
30/04/2022 Cambuslang Rangers p 2-2 Craigmark Burntonians -9/+9 WoS Lg. Cup
30/04/2022 Glenafton Athletic 1-4 Kilwinning Rangers -26/+26 WoS Lg. Cup
30/04/2022 Shotts Bon Accord 1-5 Darvel -15/+15 WoS Lg. Cup
30/04/2022 Coldstream 1-2 Rosyth -12/+12   EoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Dalkeith Thistle 2-0 Edinburgh United +16/-16   EoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Craigroyston 0-8 Kennoway Star Hearts -21/+21   EoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Ormiston 0-4 Dunipace -4/+4   EoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Tweedmouth Rangers 1-0 Saint Andrews United +10/-10   EoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Hawick Royal Albert United 2-2 Newburgh Juniors -1/+1   EoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 Lochore Welfare 1-2 Preston Athletic -8/+8   EoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 Luncarty 4-1 Edinburgh South +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 Peebles Rovers 0-1 Easthouses Lily Miners Welfare -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 University of Stirling Reserves 1-1 Glenrothes +1/-1   EoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 Johnstone Burgh 6-1 Muirkirk Juniors +13/-13   WoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Lesmahagow 1-2 Arthurlie +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
30/04/2022 Thorniewood United 1-0 Ashfield -2/+2   WoS Lg. Div. 1B
30/04/2022 Saint Roch's 1-1 East Kilbride Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
30/04/2022 Thornton Hibs 0-4 Heriot-Watt University -31/+31 King Cup
30/04/2022 Fraserburgh United 6-4 Cruden Bay -2/+2   Morrison Cup
30/04/2022 Stoneyburn 3-2 Livingston United +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
30/04/2022 West Calder United 3-3 Fauldhouse United -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
30/04/2022 Burghead Thistle 1-2 Glentanar -13/+13   North Junior 2nd Div.
30/04/2022 Islavale 2-1 Newmachar United +7/-7   North Junior 2nd Div.
30/04/2022 Beith Juniors 0-1 Cumnock Juniors -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
30/04/2022 Rossvale 3-2 Bonnyton Thistle -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
30/04/2022 Hurlford United 0-2 Largs Thistle -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. D
30/04/2022 Irvine Meadow 0-2 Clydebank -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
30/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy 3-2 Blantyre Victoria -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
30/04/2022 Troon 1-2 Pollok -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
29/04/2022 Arbroath 3-0 Greenock Morton +11/-11   Scottish Champ.
29/04/2022 Ayr United 3-1 Partick Thistle +10/-10   Scottish Champ.
29/04/2022 Dunfermline Athletic 1-2 Queen of the South -13/+13   Scottish Champ.
29/04/2022 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Hamilton Academical +16/-16   Scottish Champ.
29/04/2022 Raith Rovers 1-1 Kilmarnock -1/+1   Scottish Champ.
29/04/2022 Tynecastle 1-6 Hill of Beath Hawthorn -32/+32   EoS Lg. Premier
29/04/2022 Alloa Athletic U20 0-5 University of Stirling U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. A
29/04/2022 East Fife U20 3-0 Kelty Hearts U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
29/04/2022 Spartans U20 6-1 Caledonian Braves U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. A
29/04/2022 Stirling Albion U20 6-6 Bonnyton Thistle U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
29/04/2022 Camelon Juniors U20 3-0 Whitehill Welfare U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. B
29/04/2022 Edinburgh College U20 6-2 Armadale Thistle U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. B
29/04/2022 Edinburgh University U20 1-2 Sauchie Juniors U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. B
29/04/2022 Craigroyston U20 5-7 Jeanfield Swifts U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. C
29/04/2022 Saint Roch's U20 3-1 Blantyre Victoria U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. D
29/04/2022 Shotts Bon Accord U20 1-1 East Kilbride Thistle U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
29/04/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 7-0 Maryhill U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. E
29/04/2022 Whitletts Victoria U20 1-4 Neilston U20 -29/+29   Lowland Dev. Lg. F
29/04/2022 Broomhill U20 4-2 Vale of Leven U20 +12/-12 Lowland Dev. Ch'lge Cup
29/04/2022 Edinburgh City U20 2-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +1/-1 Lowland Dev. Ch'lge Cup
29/04/2022 Blackburn United U20 3-3 p Cumbernauld Colts U20 +4/-4 Lowland Dev. KO Cup (East)
29/04/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 2-5 Civil Service Strollers U20 -27/+27 Lowland Dev. KO Cup (East)
29/04/2022 Auchinleck Talbot U20 1-4 Arthurlie U20 -18/+18 Lowland Dev. KO Cup (West)
29/04/2022 East Kilbride U20 5-2 Musselburgh Athletic U20 -1/+1 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
29/04/2022 Beith Juniors U20 2-3 Kirkintilloch Rob Roy U20 -8/+8 Lowland Dev. Lg. Cup (West)
29/04/2022 Longside 1-4 Rothie Rovers -15/+15   Morrison Cup
28/04/2022 RB Leipzig {GER} 1-0 Rangers -2/+2 UEFA Europa Lg.
27/04/2022 University of Stirling 7-0 Dalbeattie Star +21/-21   Lowland Lg.
27/04/2022 Forfar United 1-5 Brechin Victoria -18/+18   Midlands Lg.
27/04/2022 Kirriemuir Thistle 2-1 Dundee North End +12/-12   Midlands Lg.
27/04/2022 Lochee Harp 2-5 Blairgowrie -21/+21   Midlands Lg.
27/04/2022 Lochmaben 1-4 Threave Rovers -3/+3   SoS Lg.
27/04/2022 Saint Cuthbert Wanderers 6-2 Nithsdale Wanderers +6/-6   SoS Lg.
27/04/2022 Upper Annandale 0-6 Abbey Vale -38/+38   SoS Lg.
27/04/2022 Dufftown 6-1 Islavale +9/-9   Elginshire Cup
27/04/2022 Thornton Hibs 6-0 Craigroyston +8/-8   EoS Lg. Div. 1A
27/04/2022 Lochgelly Albert 0-3 Kinnoull -4/+4   EoS Lg. Div. 1B
27/04/2022 Arthurlie 6-0 Bellshill Athletic +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
27/04/2022 Fauldhouse United 0-4 Bo'ness Athletic -11/+11   EoS Lg. Div. 2X
27/04/2022 Auchinleck Talbot 2-0 Rossvale -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/04/2022 Beith Juniors 1-1 Irvine Meadow -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/04/2022 Darvel 3-2 Troon -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
27/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy 0-2 Benburb -22/+22   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/04/2022 Spartans 2-1 Gala Fairydean Rovers -1/+1   Lowland Lg.
26/04/2022 Penicuik Athletic 1-1 Broxburn Athletic -6/+6   EoS Lg. Premier
26/04/2022 Sauchie Juniors 1-1 Tynecastle -9/+9   EoS Lg. Premier
26/04/2022 Tranent Juniors 2-2 Linlithgow Rose -5/+5   EoS Lg. Premier
26/04/2022 East End 2-0 Dyce Juniors +14/-14   North Junior Superlg.
26/04/2022 Creetown 4-1 Mid Annandale +13/-13   SoS Lg.
26/04/2022 Arniston Rangers 0-4 Hill of Beath Hawthorn -10/+10   EoS Lg. Cup
26/04/2022 Livingston United p 1-1 Whitburn +6/-6 King Cup
26/04/2022 Cruden Bay 0-3 Stonehaven -3/+3   Morrison Cup
26/04/2022 Rothie Rovers 0-3 Stoneywood Parkvale -31/+31   Morrison Cup
26/04/2022 Sunnybank 1-1 Newmachar United -9/+9   Morrison Cup
26/04/2022 Burghead Thistle 3-0 Whitehills +2/-2   North Junior 2nd Div.
25/04/2022 Lochmaben 1-2 Nithsdale Wanderers ±0/±0   SoS Lg. Cup
25/04/2022 Heriot-Watt University U20 4-1 Musselburgh Athletic U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. B
25/04/2022 Blantyre Victoria 0-4 Cumnock Juniors -22/+22   WoS Dev. Lg. Conf. D
24/04/2022 Dundee United 2-3 Heart of Midlothian -6/+6   Scottish Premier
24/04/2022 Ross County 0-2 Celtic -5/+5   Scottish Premier
24/04/2022 Edinburgh South 2-1 Newburgh Juniors -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Aberdeen 1-2 Livingston -10/+10   Scottish Premier
23/04/2022 Dundee 1-1 Saint Johnstone -2/+2   Scottish Premier
23/04/2022 Motherwell 1-3 Rangers -5/+5   Scottish Premier
23/04/2022 Saint Mirren 0-1 Hibernian -7/+7   Scottish Premier
23/04/2022 Greenock Morton 0-1 Inverness Caledonian Thistle -8/+8   Scottish Champ.
23/04/2022 Hamilton Academical 0-2 Raith Rovers -20/+20   Scottish Champ.
23/04/2022 Partick Thistle 1-0 Dunfermline Athletic +3/-3   Scottish Champ.
23/04/2022 Queen of the South 1-1 Ayr United -2/+2   Scottish Champ.
23/04/2022 Clyde 0-5 Airdrieonians -22/+22   Scottish Lg. 1
23/04/2022 Cove Rangers 1-0 Dumbarton -6/+6   Scottish Lg. 1
23/04/2022 Falkirk 1-2 Alloa Athletic -11/+11   Scottish Lg. 1
23/04/2022 Montrose 2-1 Queen's Park +2/-2   Scottish Lg. 1
23/04/2022 Peterhead 1-0 East Fife -2/+2   Scottish Lg. 1
23/04/2022 Albion Rovers 1-1 Stirling Albion -2/+2   Scottish Lg. 2
23/04/2022 Elgin City 1-4 Cowdenbeath -29/+29   Scottish Lg. 2
23/04/2022 Kelty Hearts 1-1 Forfar Athletic -6/+6   Scottish Lg. 2
23/04/2022 Stenhousemuir 1-3 Stranraer -21/+21   Scottish Lg. 2
23/04/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 3-1 Fraserburgh +7/-7   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
23/04/2022 Rothes 2-0 Keith -2/+2   Highland Lg.
23/04/2022 Rangers U20 4-3 Dalbeattie Star -6/+6   Lowland Lg.
23/04/2022 East Kilbride 4-0 Berwick Rangers +8/-8 Lowland Lg. Cup
23/04/2022 Edinburgh University 1-2 Bo'ness United -5/+5 Lowland Lg. Cup
23/04/2022 Gala Fairydean Rovers 0-3 Broomhill -28/+28 Lowland Lg. Cup
23/04/2022 Dunbar United 2-2 Blackburn United -4/+4   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Dundonald Bluebell 2-0 Broxburn Athletic +12/-12   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-4 Sauchie Juniors -9/+9   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Jeanfield Swifts 0-0 Linlithgow Rose ±0/±0   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Newtongrange Star 2-0 Hill of Beath Hawthorn +17/-17   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Penicuik Athletic 1-0 Musselburgh Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Tranent Juniors 3-0 Camelon Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Tynecastle 0-2 Inverkeithing Hillfield Swifts -15/+15   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Whitehill Welfare 1-1 Crossgates Primrose +4/-4   EoS Lg. Premier
23/04/2022 Arbroath Victoria 1-2 Lochee United +2/-2   Midlands Lg.
23/04/2022 Blairgowrie 0-6 Tayport -22/+22   Midlands Lg.
23/04/2022 Carnoustie Panmure 6-1 Lochee Harp +1/-1   Midlands Lg.
23/04/2022 Coupar Angus 0-5 Kirriemuir Thistle -11/+11   Midlands Lg.
23/04/2022 Dundee North End 5-1 Scone Thistle -2/+2   Midlands Lg.
23/04/2022 Dundee Saint James 2-4 Downfield -15/+15   Midlands Lg.
23/04/2022 East Craigie 5-1 Brechin Victoria +1/-1   Midlands Lg.
23/04/2022 Forfar United 1-0 Letham +13/-13   Midlands Lg.
23/04/2022 Forfar West End 1-2 Broughty Athletic +2/-2   Midlands Lg.
23/04/2022 Dyce Juniors 5-1 Nairn Saint Ninian +5/-5   North Junior Superlg.
23/04/2022 Abbey Vale 2-1 Saint Cuthbert Wanderers +16/-16   SoS Lg.
23/04/2022 Caledonian Braves Reserves 3-1 Wigtown & Bladnoch -5/+5   SoS Lg.
23/04/2022 Lochmaben 1-1 Stranraer Reserves +8/-8   SoS Lg.
23/04/2022 Threave Rovers 1-0 Lochar Thistle -8/+8   SoS Lg.
23/04/2022 Upper Annandale 0-5 Newton Stewart -30/+30   SoS Lg.
23/04/2022 New Elgin Juniors 0-4 Islavale -14/+14   Elginshire Cup
23/04/2022 Nithsdale Wanderers 1-0 Creetown ±0/±0 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
23/04/2022 Cambuslang Rangers 3-2 Wishaw -7/+7   WoS Lg. Cup
23/04/2022 Dalkeith Thistle 1-4 Coldstream -22/+22   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Haddington Athletic 2-1 Kirkcaldy & Dysart -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Kennoway Star Hearts 1-2 Edinburgh United -12/+12   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Leith Athletic 2-1 Ormiston -10/+10   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Rosyth 4-2 Tweedmouth Rangers +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Saint Andrews United 1-4 Dunipace -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Thornton Hibs 1-0 Arniston Rangers ±0/±0   EoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 1-2 Burntisland Shipyard -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Glenrothes 1-1 Preston Athletic -4/+4   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Kinnoull 7-1 Hawick Royal Albert United +4/-4   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Lochgelly Albert 0-1 Heriot-Watt University +2/-2   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Lochore Welfare 1-3 Luncarty -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Peebles Rovers 0-5 Oakley United -11/+11   EoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Dufftown 0-2 Stonehaven -15/+15   North Junior 1st Div.
23/04/2022 Arthurlie 8-0 Lugar Boswell Thistle +2/-2   WoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Craigmark Burntonians 4-2 Forth Wanderers +6/-6   WoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Muirkirk Juniors 5-0 Bellshill Athletic +21/-21   WoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Shotts Bon Accord 2-2 Maryhill -10/+10   WoS Lg. Div. 1A
23/04/2022 Newmains United 2-3 Ardeer Thistle +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 Thorniewood United 1-0 Greenock Juniors -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
23/04/2022 East Kilbride Thistle 2-1 Larkhall Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
23/04/2022 Saint Roch's 2-0 Vale of Clyde +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
23/04/2022 Cruden Bay 2-2 Sunnybank +8/-8   Morrison Cup
23/04/2022 Bo'ness Athletic 4-2 West Calder United -3/+3   EoS Lg. Div. 2X
23/04/2022 Edinburgh College 0-4 Armadale Thistle -10/+10   EoS Lg. Div. 2X
23/04/2022 Fauldhouse United 1-2 Bathgate Thistle -19/+19   EoS Lg. Div. 2X
23/04/2022 Stoneyburn 5-1 Pumpherston +8/-8   EoS Lg. Div. 2X
23/04/2022 Forres Thistle 0-1 Rothie Rovers -2/+2   North Junior 2nd Div.
23/04/2022 Newmachar United 5-0 Whitehills +6/-6   North Junior 2nd Div.
23/04/2022 Benburb 2-2 Auchinleck Talbot +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Bonnyton Thistle 2-7 Beith Juniors -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Clydebank 0-2 Glenafton Athletic -23/+23   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Cumbernauld United 0-1 Troon -8/+8   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Hurlford United 0-2 Darvel -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Largs Thistle 1-0 Irvine Meadow +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Pollok 0-3 Kirkintilloch Rob Roy -33/+33   WoS Dev. Lg. Conf. D
23/04/2022 Rutherglen Glencairn 3-1 Kilbirnie Ladeside +14/-14   WoS Dev. Lg. Conf. D
22/04/2022 Kilmarnock 2-1 Arbroath +3/-3   Scottish Champ.
22/04/2022 Edinburgh City 2-1 Annan Athletic +5/-5   Scottish Lg. 2
22/04/2022 East Stirlingshire p 1-1 Caledonian Braves -3/+3 Lowland Lg. Cup
22/04/2022 Drumchapel United 2-0 Saint Cadoc's Youth Club +12/-12 Strathclyde Cup
22/04/2022 Caledonian Braves U20 2-4 Civil Service Strollers U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. A
22/04/2022 Gala Fairydean Rovers U20 0-2 East Fife U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
22/04/2022 Edinburgh College U20 2-4 Musselburgh Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
22/04/2022 Edinburgh United U20 2-1 Whitehill Welfare U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. B
22/04/2022 Edinburgh University U20 11-2 Armadale Thistle U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. B
22/04/2022 Glenrothes U20 0-1 Penicuik Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
22/04/2022 Preston Athletic U20 6-0 Camelon Juniors U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. B
22/04/2022 Blackburn United U20 2-0 Jeanfield Swifts U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. C
22/04/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-1 Tynecastle U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
22/04/2022 Blantyre Victoria U20 2-2 Cambuslang Rangers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
22/04/2022 Glasgow United U20 3-4 East Kilbride Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
22/04/2022 Glenvale U20 2-1 Shotts Bon Accord U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
22/04/2022 Ashfield U20 1-8 Benburb U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. E
22/04/2022 Port Glasgow U20 2-4 Beith Juniors U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
22/04/2022 Arthurlie U20 5-2 East Kilbride U20 +30/-30 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Bonnyrigg Rose Athletic U20 3-2 University of Stirling U20 +15/-15 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Cumbernauld Colts U20 0-1 Spartans U20 -6/+6 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Forth Wanderers U20 0-2 Edinburgh City U20 +2/-2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Gartcairn U20 1-2 Dunipace U20 -7/+7 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 1-5 Kirkintilloch Rob Roy U20 -12/+12 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Johnstone Burgh U20 p 1-1 Auchinleck Talbot U20 -9/+9 Lowland Dev. Ch'lge Cup
22/04/2022 Newtongrange Star U20 2-1 Heriot-Watt University U20 +7/-7 Lowland Dev. KO Cup (East)
22/04/2022 Ardeer Thistle U20 5-1 Clydebank U20 +47/-47 Lowland Dev. KO Cup (West)
22/04/2022 Alloa Athletic U20 2-3 University of Stirling U20 -4/+4 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
22/04/2022 Kelty Hearts U20 2-3 Leith Athletic U20 -8/+8 Lowland Dev. Lg. Cup (East)
22/04/2022 Syngenta 7-2 Livingston United +9/-9   EoS Lg. Div. 2X
21/04/2022 Abbey Vale 2-0 Nithsdale Wanderers +13/-13   SoS Lg.
20/04/2022 Jeanfield Swifts 1-2 Dundonald Bluebell -17/+17   EoS Lg. Premier
20/04/2022 Downfield 1-0 Coupar Angus -7/+7   Midlands Lg.
20/04/2022 Dundee North End 2-0 Blairgowrie -3/+3   Midlands Lg.
20/04/2022 East Craigie 12-0 Forfar United +2/-2   Midlands Lg.
20/04/2022 Lochmaben 2-4 Upper Annandale -7/+7   SoS Lg. Cup
20/04/2022 Mid Annandale 0-3 Lochar Thistle -31/+31   SoS Lg. Cup
20/04/2022 Dalbeattie Star 6-1 Stranraer Reserves +9/-9 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
20/04/2022 Arthurlie 3-2 Maybole Juniors -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
20/04/2022 Lesmahagow 0-0 Muirkirk Juniors -5/+5   WoS Lg. Div. 1A
20/04/2022 Islavale 1-0 Burghead Thistle +6/-6   North Junior 2nd Div.
20/04/2022 Hurlford United 1-1 Auchinleck Talbot +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy 1-2 Darvel -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/04/2022 Largs Thistle 8-1 Beith Juniors +33/-33   WoS Dev. Lg. Conf. D
20/04/2022 Pollok 1-2 Clydebank -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/04/2022 Queen of the South 2-1 Inverness Caledonian Thistle +9/-9   Scottish Champ.
19/04/2022 Clyde Reserves 0-5 Queen's Park Reserves -30/+30 Glasgow Cup
19/04/2022 Rangers U20 p 2-2 Celtic U20 -3/+3 Glasgow Cup
19/04/2022 Rothes 1-0 Fort William -9/+9   Highland Lg.
19/04/2022 Linlithgow Rose 5-1 University of Stirling +18/-18 EoS Qualifying Cup
19/04/2022 Hill of Beath Hawthorn 3-1 Crossgates Primrose +12/-12   EoS Lg. Premier
19/04/2022 Penicuik Athletic 2-1 Sauchie Juniors +5/-5   EoS Lg. Premier
19/04/2022 Tranent Juniors 3-0 Dunbar United +3/-3   EoS Lg. Premier
19/04/2022 Banchory Saint Ternan 0-1 Culter ±0/±0   North Junior Superlg.
19/04/2022 Colony Park Juniors 1-4 Dyce Juniors -12/+12   North Junior Superlg.
19/04/2022 Forres Thistle 2-0 Whitehills -6/+6   Elginshire Cup
19/04/2022 New Elgin Juniors 1-5 Dufftown -3/+3   Elginshire Cup
19/04/2022 Caledonian Braves Reserves 2-0 Nithsdale Wanderers +14/-14   SoS Lg. Cup
19/04/2022 Edinburgh South 4-0 Peebles Rovers +11/-11   EoS Lg. Div. 1B
19/04/2022 Preston Athletic 2-2 Kinnoull -3/+3   EoS Lg. Div. 1B
19/04/2022 Aberdeen University 0-2 Rothie Rovers ±0/±0   Morrison Cup
19/04/2022 Glentanar 1-0 Cruden Bay +1/-1   Morrison Cup
18/04/2022 Abbey Vale 0-4 Saint Cuthbert Wanderers -13/+13 Potts Cup
18/04/2022 Stranraer Reserves 5-0 Creetown +15/-15   SoS Lg. Cup
18/04/2022 Darvel 2-2 Auchinleck Talbot -1/+1   WoS Dev. Lg. Conf. D
17/04/2022 Rangers 2-1 Celtic +10/-10 Scottish FA Cup
16/04/2022 Heart of Midlothian 2-1 Hibernian +3/-3 Scottish FA Cup
16/04/2022 Arbroath 5-1 Queen of the South +13/-13   Scottish Champ.
16/04/2022 Dunfermline Athletic 2-1 Ayr United +3/-3   Scottish Champ.
16/04/2022 Greenock Morton 0-1 Hamilton Academical -11/+11   Scottish Champ.
16/04/2022 Partick Thistle 0-1 Raith Rovers -11/+11   Scottish Champ.
16/04/2022 Airdrieonians 3-2 Dumbarton -6/+6   Scottish Lg. 1
16/04/2022 Clyde 2-1 Montrose +10/-10   Scottish Lg. 1
16/04/2022 Cove Rangers 3-0 Alloa Athletic +6/-6   Scottish Lg. 1
16/04/2022 East Fife 1-3 Falkirk -14/+14   Scottish Lg. 1
16/04/2022 Peterhead 2-1 Queen's Park +6/-6   Scottish Lg. 1
16/04/2022 Cowdenbeath 0-0 Edinburgh City ±0/±0   Scottish Lg. 2
16/04/2022 Forfar Athletic 5-1 Annan Athletic +23/-23   Scottish Lg. 2
16/04/2022 Stenhousemuir 4-1 Albion Rovers +11/-11   Scottish Lg. 2
16/04/2022 Stirling Albion 0-2 Elgin City -20/+20   Scottish Lg. 2
16/04/2022 Stranraer 0-3 Kelty Hearts -19/+19   Scottish Lg. 2
16/04/2022 Brora Rangers 1-0 Keith -10/+10   Highland Lg.
16/04/2022 Clachnacuddin 1-3 Buckie Thistle +3/-3   Highland Lg.
16/04/2022 Deveronvale 2-1 Fort William -1/+1   Highland Lg.
16/04/2022 Formartine United 1-1 Rothes -2/+2   Highland Lg.
16/04/2022 Fraserburgh 5-0 Forres Mechanics +4/-4   Highland Lg.
16/04/2022 Lossiemouth 0-3 Brechin City -2/+2   Highland Lg.
16/04/2022 Nairn County 5-3 Turriff United +2/-2   Highland Lg.
16/04/2022 Strathspey Thistle 0-1 Inverurie Loco Works +4/-4   Highland Lg.
16/04/2022 Wick Academy 2-4 Huntly -16/+16   Highland Lg.
16/04/2022 Broomhill 0-3 Celtic U20 -12/+12   Lowland Lg.
16/04/2022 Civil Service Strollers 0-2 University of Stirling -16/+16   Lowland Lg.
16/04/2022 Dalbeattie Star 0-2 Caledonian Braves -10/+10   Lowland Lg.
16/04/2022 East Kilbride 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic -11/+11   Lowland Lg.
16/04/2022 East Stirlingshire 2-1 Berwick Rangers +1/-1   Lowland Lg.
16/04/2022 Gretna 1-3 Cumbernauld Colts -9/+9   Lowland Lg.
16/04/2022 Spartans 0-1 Bo'ness United -14/+14   Lowland Lg.
16/04/2022 Broxburn Athletic 0-1 Blackburn United -16/+16   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Camelon Juniors 0-2 Hill of Beath Hawthorn -10/+10   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Crossgates Primrose 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +5/-5   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-3 Tranent Juniors -1/+1   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Linlithgow Rose 2-0 Sauchie Juniors +11/-11   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Musselburgh Athletic 1-3 Dunbar United -21/+21   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Penicuik Athletic 1-1 Dundonald Bluebell -8/+8   EoS Lg. Premier
16/04/2022 Forfar United 0-3 Downfield -11/+11   Midlands Lg.
16/04/2022 Kirriemuir Thistle 2-4 Broughty Athletic -7/+7   Midlands Lg.
16/04/2022 Alness United 0-2 Halkirk United -9/+9   North Caledonian Lg.
16/04/2022 Banchory Saint Ternan 1-1 Colony Park Juniors -6/+6   North Junior Superlg.
16/04/2022 Caledonian Braves Reserves 2-0 Abbey Vale +12/-12   SoS Lg.
16/04/2022 Creetown 2-2 Saint Cuthbert Wanderers +8/-8   SoS Lg.
16/04/2022 Lochmaben 1-3 Newton Stewart -2/+2   SoS Lg.
16/04/2022 Mid Annandale 2-3 Stranraer Reserves -3/+3   SoS Lg.
16/04/2022 Nithsdale Wanderers 1-3 Threave Rovers -11/+11   SoS Lg.
16/04/2022 Wigtown & Bladnoch 0-3 Upper Annandale -4/+4   SoS Lg.
16/04/2022 Burghead Thistle 2-1 New Elgin Juniors -8/+8   Elginshire Cup
16/04/2022 Culter 1-1 p Bridge of Don Thistle -2/+2 McLeman Cup
16/04/2022 Dyce Juniors 7-0 Hall Russell United +9/-9 McLeman Cup
16/04/2022 Montrose Roselea 2-2 p Banks o' Dee +9/-9 McLeman Cup
16/04/2022 Blairgowrie 2-5 Lochee United -4/+4 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Carnoustie Panmure 7-0 Dundee Violet +4/-4   Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Dundee North End 4-0 Tayport +18/-18 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Dundee Saint James 2-4 Arbroath Victoria -11/+11 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 East Craigie 7-1 Coupar Angus ±0/±0 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Letham p 3-3 Brechin Victoria -4/+4 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Lochee Harp 6-4 Scone Thistle -1/+1 Midlands Lg. Cup
16/04/2022 Auchinleck Talbot 2-1 Kirkintilloch Rob Roy -1/+1 Scottish Junior Cup
16/04/2022 Yoker Athletic 2-1 Petershill +17/-17 Scottish Junior Cup
16/04/2022 Arthurlie 2-1 Rossvale -3/+3 WoS Lg. Cup
16/04/2022 East Kilbride Thistle 1-6 Glenafton Athletic -12/+12   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Forth Wanderers 1-3 Hurlford United -3/+3   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Kello Rovers 4-0 Bonnyton Thistle +27/-27   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Lanark United 1-5 Pollok -4/+4 WoS Lg. Cup
16/04/2022 Saint Roch's p 2-2 Largs Thistle +3/-3   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Shotts Bon Accord p 2-2 Ardeer Thistle -12/+12   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Thorniewood United 1-0 Cumbernauld United +6/-6   WoS Lg. Cup
16/04/2022 Arniston Rangers 0-3 Haddington Athletic -8/+8   EoS Lg. Div. 1A
16/04/2022 Dunipace 5-1 Thornton Hibs +9/-9   EoS Lg. Div. 1A
16/04/2022 Edinburgh United 1-0 Tweedmouth Rangers -5/+5   EoS Lg. Div. 1A
16/04/2022 Burntisland Shipyard 2-2 Glenrothes +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 Heriot-Watt University 1-2 Lochore Welfare -9/+9   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 Kinnoull 7-1 Easthouses Lily Miners Welfare +9/-9   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 Lochgelly Albert 2-2 Hawick Royal Albert United -6/+6   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 Preston Athletic 2-0 Newburgh Juniors -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 University of Stirling Reserves 4-1 Luncarty +25/-25   EoS Lg. Div. 1B
16/04/2022 Aberdeen University 1-4 Sunnybank -11/+11   North Junior 1st Div.
16/04/2022 Fraserburgh United 4-1 Stoneywood Parkvale +25/-25   North Junior 1st Div.
16/04/2022 Lugar Boswell Thistle 1-2 Bellshill Athletic ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
16/04/2022 Whitletts Victoria 3-3 Craigmark Burntonians -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
16/04/2022 Vale of Clyde 2-3 Larkhall Thistle -14/+14   WoS Lg. Div. 1C
16/04/2022 Livingston United 3-1 Saint Andrews United +5/-5 King Cup
16/04/2022 Armadale Thistle 3-0 Fauldhouse United +3/-3   EoS Lg. Div. 2X
16/04/2022 Bathgate Thistle 1-5 Stoneyburn -19/+19   EoS Lg. Div. 2X
16/04/2022 Pumpherston 1-3 Bo'ness Athletic +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
16/04/2022 West Calder United 0-6 Syngenta -21/+21   EoS Lg. Div. 2X
16/04/2022 Cruden Bay 4-1 Whitehills +6/-6   North Junior 2nd Div.
16/04/2022 Islavale 0-2 Rothie Rovers +1/-1   North Junior 2nd Div.
16/04/2022 Newmachar United 0-3 Forres Thistle -21/+21   North Junior 2nd Div.
16/04/2022 BSC Glasgow 0-4 Harmony Row -13/+13   WoS Lg. Div. 4
16/04/2022 Cumnock Juniors 1-3 Darvel -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/04/2022 Kilbirnie Ladeside 2-1 Blantyre Victoria -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/04/2022 Kilwinning Rangers 0-1 Irvine Meadow -14/+14   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/04/2022 Rutherglen Glencairn 2-0 Benburb +17/-17   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/04/2022 Inverness Caledonian Thistle 2-1 Kilmarnock +4/-4   Scottish Champ.
15/04/2022 Rangers U20 5-2 Gala Fairydean Rovers +5/-5   Lowland Lg.
15/04/2022 Jeanfield Swifts 6-1 Tynecastle +16/-16   EoS Lg. Premier
15/04/2022 Newtongrange Star 0-1 Whitehill Welfare -13/+13   EoS Lg. Premier
15/04/2022 Leith Athletic 1-1 Kirkcaldy & Dysart -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
15/04/2022 Ormiston 1-1 Dalkeith Thistle +3/-3   EoS Lg. Div. 1A
15/04/2022 Bonnyton Thistle U20 2-2 Caledonian Braves U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 Broomhill U20 1-2 Stirling Albion U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 Cumbernauld Colts U20 3-4 Civil Service Strollers U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 Edinburgh City U20 3-0 East Fife U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 Spartans U20 0-1 East Kilbride U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 University of Stirling U20 4-0 Bonnyrigg Rose Athletic U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
15/04/2022 Camelon Juniors U20 2-2 Kennoway Star Hearts U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
15/04/2022 Glenrothes U20 4-1 Preston Athletic U20 +34/-34   Lowland Dev. Lg. B
15/04/2022 Musselburgh Athletic U20 1-1 Sauchie Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
15/04/2022 Penicuik Athletic U20 12-0 Edinburgh United U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. B
15/04/2022 Craigroyston U20 1-3 Newtongrange Star U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
15/04/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 1-3 Leith Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. C
15/04/2022 Jeanfield Swifts U20 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
15/04/2022 Bellshill Athletic U20 2-1 Carluke Rovers U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
15/04/2022 Blantyre Victoria U20 0-4 Saint Peter's U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. D
15/04/2022 Glenvale U20 8-3 Mid Annandale U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. D
15/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 1-2 Saint Roch's U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. D
15/04/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 6-2 Yoker Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
15/04/2022 Edinburgh College 0-2 Whitburn -1/+1   EoS Lg. Div. 2X
14/04/2022 Rangers 3-1 Sporting Braga {POR} +6/-6 UEFA Europa Lg.
13/04/2022 Clachnacuddin 3-3 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
13/04/2022 Huntly 0-1 Formartine United -3/+3   Highland Lg.
13/04/2022 Strathspey Thistle 2-4 Fort William -24/+24   Highland Lg.
13/04/2022 Haddington Athletic 2-2 p Kinnoull -8/+8 EoS Qualifying Cup
13/04/2022 Buckie Thistle 1-1 Wick Academy -13/+13   Highland Lg.
13/04/2022 Rothes 3-1 Inverurie Loco Works +7/-7   Highland Lg.
13/04/2022 Dalbeattie Star 0-4 East Kilbride -11/+11   Lowland Lg. Cup
13/04/2022 Wigtown & Bladnoch 1-3 Stranraer Reserves +4/-4   SoS Lg.
13/04/2022 Crossgates Primrose 5-0 Arniston Rangers +5/-5   EoS Lg. Cup
13/04/2022 Dundonald Bluebell 1-2 Inverkeithing Hillfield Swifts -8/+8   EoS Lg. Cup
13/04/2022 Luncarty 1-1 Linlithgow Rose +6/-6   EoS Lg. Cup
13/04/2022 University of Stirling Reserves 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale +14/-14   EoS Lg. Cup
13/04/2022 Abbey Vale 1-1 p Lochar Thistle -9/+9   SoS Lg. Cup
13/04/2022 Creetown 1-3 Saint Cuthbert Wanderers -2/+2 Tweedie Cup
13/04/2022 Darvel 13-1 Bellshill Athletic +5/-5   WoS Lg. Cup
13/04/2022 Auchinleck Talbot 6-0 Rutherglen Glencairn +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
13/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy 4-1 Cumbernauld United +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/04/2022 Celtic U20 0-1 Rangers U20 -11/+11   Lowland Lg.
12/04/2022 Civil Service Strollers 4-0 Bo'ness United +20/-20   Lowland Lg.
12/04/2022 Vale of Leithen 0-3 Gala Fairydean Rovers -4/+4   Lowland Lg. Cup
12/04/2022 Spartans 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic -14/+14 South Ch'lge Cup
12/04/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Penicuik Athletic -7/+7   EoS Lg. Premier
12/04/2022 Sauchie Juniors 1-3 Tranent Juniors -18/+18   EoS Lg. Premier
12/04/2022 Ellon United 1-0 Dyce Juniors +13/-13   North Junior Superlg.
12/04/2022 Jeanfield Swifts 5-2 Thornton Hibs ±0/±0   EoS Lg. Cup
12/04/2022 Caledonian Braves Reserves 3-2 Upper Annandale +5/-5   SoS Lg. Cup
12/04/2022 Glentanar 1-0 Newmachar United +10/-10   Morrison Cup
11/04/2022 Turriff United 1-1 Fort William -7/+7   Highland Lg.
10/04/2022 Saint Mirren 0-4 Rangers -17/+17   Scottish Premier
10/04/2022 Banks o' Dee 2-0 Bridge of Don Thistle +4/-4 North Junior Lg. Cup
09/04/2022 Aberdeen 0-1 Ross County -10/+10   Scottish Premier
09/04/2022 Celtic 7-0 Saint Johnstone +10/-10   Scottish Premier
09/04/2022 Dundee United 2-2 Dundee -6/+6   Scottish Premier
09/04/2022 Heart of Midlothian 3-1 Hibernian +7/-7   Scottish Premier
09/04/2022 Livingston 2-2 Motherwell -5/+5   Scottish Premier
09/04/2022 Ayr United 2-2 Inverness Caledonian Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
09/04/2022 Hamilton Academical 0-1 Arbroath -9/+9   Scottish Champ.
09/04/2022 Kilmarnock 2-0 Dunfermline Athletic +5/-5   Scottish Champ.
09/04/2022 Raith Rovers 0-1 Greenock Morton -10/+10   Scottish Champ.
09/04/2022 Alloa Athletic 1-0 Clyde +1/-1   Scottish Lg. 1
09/04/2022 Dumbarton 1-1 Peterhead ±0/±0   Scottish Lg. 1
09/04/2022 Falkirk 0-2 Cove Rangers -9/+9   Scottish Lg. 1
09/04/2022 Montrose 2-2 Airdrieonians -1/+1   Scottish Lg. 1
09/04/2022 Queen's Park 1-0 East Fife -4/+4   Scottish Lg. 1
09/04/2022 Albion Rovers 0-5 Stranraer -39/+39   Scottish Lg. 2
09/04/2022 Annan Athletic 2-3 Cowdenbeath -17/+17   Scottish Lg. 2
09/04/2022 Edinburgh City 2-0 Forfar Athletic +13/-13   Scottish Lg. 2
09/04/2022 Elgin City 0-2 Stenhousemuir -17/+17   Scottish Lg. 2
09/04/2022 Kelty Hearts 1-1 Stirling Albion -8/+8   Scottish Lg. 2
09/04/2022 Brechin City 5-1 Fort William -1/+1   Highland Lg.
09/04/2022 Fraserburgh 1-0 Nairn County -9/+9   Highland Lg.
09/04/2022 Huntly 2-2 Clachnacuddin -6/+6   Highland Lg.
09/04/2022 Lossiemouth 1-1 Strathspey Thistle -4/+4   Highland Lg.
09/04/2022 Berwick Rangers 0-0 Spartans -3/+3   Lowland Lg.
09/04/2022 Bo'ness United 0-6 East Kilbride -23/+23   Lowland Lg.
09/04/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 2-2 East Stirlingshire -8/+8   Lowland Lg.
09/04/2022 Caledonian Braves 2-0 Gretna -4/+4   Lowland Lg.
09/04/2022 Celtic U20 3-1 Civil Service Strollers +1/-1   Lowland Lg.
09/04/2022 Cumbernauld Colts 4-0 Vale of Leithen +4/-4   Lowland Lg.
09/04/2022 Edinburgh University 3-3 Dalbeattie Star -1/+1   Lowland Lg.
09/04/2022 Gala Fairydean Rovers 1-3 Broomhill -22/+22   Lowland Lg.
09/04/2022 University of Stirling 4-0 Rangers U20 +35/-35   Lowland Lg.
09/04/2022 Kinnoull 3-2 Bo'ness Athletic +13/-13 EoS Qualifying Cup
09/04/2022 Linlithgow Rose 3-1 Hill of Beath Hawthorn +4/-4 EoS Qualifying Cup
09/04/2022 Brora Rangers 2-1 Buckie Thistle +11/-11 Highland Lg. Cup
09/04/2022 Blackburn United 1-3 Tynecastle -18/+18   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Broxburn Athletic 2-2 Dunbar United -7/+7   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Camelon Juniors 0-1 Whitehill Welfare -12/+12   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Jeanfield Swifts +10/-10   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-0 Newtongrange Star +12/-12   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Sauchie Juniors 3-0 Musselburgh Athletic +6/-6   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Tranent Juniors 1-1 Crossgates Primrose -8/+8   EoS Lg. Premier
09/04/2022 Blairgowrie 6-3 Coupar Angus +3/-3   Midlands Lg.
09/04/2022 Broughty Athletic 3-1 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
09/04/2022 Carnoustie Panmure 7-0 Brechin Victoria +4/-4   Midlands Lg.
09/04/2022 Downfield 0-1 Dundee Violet -13/+13   Midlands Lg.
09/04/2022 East Craigie 2-1 Forfar West End -9/+9   Midlands Lg.
09/04/2022 Forfar United 0-4 Dundee North End -3/+3   Midlands Lg.
09/04/2022 Lochee Harp 1-7 Tayport -16/+16   Midlands Lg.
09/04/2022 Lochee United 5-0 Dundee Saint James +3/-3   Midlands Lg.
09/04/2022 Scone Thistle 1-1 Kirriemuir Thistle +12/-12   Midlands Lg.
09/04/2022 Loch Ness 4-2 Halkirk United +15/-15   North Caledonian Lg.
09/04/2022 Orkney 1-2 Saint Duthus -10/+10   North Caledonian Lg.
09/04/2022 Thurso 3-3 Inverness Athletic -7/+7   North Caledonian Lg.
09/04/2022 Banchory Saint Ternan 1-2 Ellon United -15/+15   North Junior Superlg.
09/04/2022 Colony Park Juniors 3-2 Montrose Roselea +12/-12   North Junior Superlg.
09/04/2022 Hall Russell United 1-5 Dyce Juniors -11/+11   North Junior Superlg.
09/04/2022 Burghead Thistle 2-2 Islavale -6/+6   Elginshire Cup
09/04/2022 New Elgin Juniors 1-3 Forres Thistle +2/-2   Elginshire Cup
09/04/2022 Bathgate Thistle 0-2 University of Stirling Reserves -7/+7   EoS Lg. Cup
09/04/2022 East End 3-0 Stoneywood Parkvale +15/-15 North Junior Regional Cup
09/04/2022 Creetown 4-3 Wigtown & Bladnoch -9/+9   SoS Lg. Cup
09/04/2022 Lochar Thistle 1-0 Caledonian Braves Reserves +9/-9   SoS Lg. Cup
09/04/2022 Nithsdale Wanderers 3-1 Abbey Vale +8/-8   SoS Lg. Cup
09/04/2022 Threave Rovers 4-0 Stranraer Reserves +16/-16   SoS Lg. Cup
09/04/2022 Upper Annandale 2-1 Mid Annandale +1/-1   SoS Lg. Cup
09/04/2022 Lochmaben 0-3 Newton Stewart -8/+8 Tweedie Cup
09/04/2022 Dalkeith Thistle 0-7 Haddington Athletic -17/+17   EoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Edinburgh United 0-3 Kirkcaldy & Dysart -20/+20   EoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Rosyth 1-0 Kennoway Star Hearts +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Tweedmouth Rangers 6-0 Craigroyston +28/-28   EoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Newburgh Juniors 0-6 Preston Athletic -12/+12   EoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 Peebles Rovers 1-2 Lochgelly Albert -12/+12   EoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 Bellshill Athletic 0-1 Forth Wanderers -4/+4   WoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Johnstone Burgh 2-1 Shotts Bon Accord +9/-9   WoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Muirkirk Juniors 2-2 Craigmark Burntonians +4/-4   WoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Whitletts Victoria 1-2 Arthurlie ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
09/04/2022 Cambuslang Rangers 2-1 Thorniewood United -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 Dalry Thistle 2-1 Gartcairn +17/-17   WoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 Newmains United 0-3 Ashfield -4/+4   WoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Kello Rovers +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
09/04/2022 East Kilbride Thistle 3-1 Vale of Leven +10/-10   WoS Lg. Div. 1C
09/04/2022 Kilsyth Rangers 0-2 Vale of Clyde -22/+22   WoS Lg. Div. 1C
09/04/2022 Petershill 3-1 Glasgow Perthshire -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
09/04/2022 Yoker Athletic 1-1 Wishaw -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
09/04/2022 Dunipace 9-0 Hawick Royal Albert United +4/-4 King Cup
09/04/2022 Heriot-Watt University 1-0 Lochore Welfare +5/-5 King Cup
09/04/2022 Thornton Hibs 3-1 Stoneyburn +8/-8 King Cup
09/04/2022 West Calder United 2-3 Whitburn +2/-2 King Cup
09/04/2022 Fraserburgh United 0-3 Glentanar -41/+41   Morrison Cup
09/04/2022 Stonehaven 1-0 Newmachar United -6/+6   Morrison Cup
09/04/2022 Fauldhouse United 2-1 Armadale Thistle +16/-16   EoS Lg. Div. 2X
09/04/2022 Livingston United 0-2 Syngenta -7/+7   EoS Lg. Div. 2X
09/04/2022 Rothie Rovers 4-0 Cruden Bay +1/-1   North Junior 2nd Div.
09/04/2022 Campbeltown Pupils 2-1 Glenvale +9/-9   WoS Lg. Div. 4
09/04/2022 Harthill Royal 0-3 Harmony Row -11/+11   WoS Lg. Div. 4
09/04/2022 Blantyre Victoria 1-1 Kilwinning Rangers +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Darvel 0-3 Clydebank -32/+32   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Glenafton Athletic 0-2 Rutherglen Glencairn -27/+27   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Hurlford United 1-0 Cumbernauld United ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy 4-2 Beith Juniors +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Largs Thistle 1-1 Auchinleck Talbot +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Pollok 0-1 Irvine Meadow -18/+18   WoS Dev. Lg. Conf. D
09/04/2022 Troon 2-0 Kilbirnie Ladeside +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
08/04/2022 Queen of the South 0-1 Partick Thistle -9/+9   Scottish Champ.
08/04/2022 Gala Fairydean Rovers U20 7-3 Caledonian Braves U20 +24/-24   Lowland Dev. Lg. A
08/04/2022 Kelty Hearts U20 1-2 East Fife U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
08/04/2022 University of Stirling U20 7-1 Bonnyton Thistle U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
08/04/2022 Edinburgh College U20 3-3 Sauchie Juniors U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. B
08/04/2022 Edinburgh South U20 3-1 Edinburgh United U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. B
08/04/2022 Edinburgh University U20 0-0 Kennoway Star Hearts U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
08/04/2022 Preston Athletic U20 1-1 Penicuik Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
08/04/2022 Tynecastle U20 1-5 Leith Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
08/04/2022 Bellshill Athletic U20 1-3 East Kilbride Thistle U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. D
08/04/2022 Mid Annandale U20 1-3 Blantyre Victoria U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
08/04/2022 Ashfield U20 2-0 BSC Glasgow U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
08/04/2022 Benburb U20 1-2 East Kilbride U20 -5/+5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Blackburn United U20 0-3 Broomhill U20 -23/+23   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Cumbernauld Colts U20 1-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +5/-5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Dunipace U20 3-1 Clydebank U20 +26/-26   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Gartcairn U20 4-0 Heriot-Watt University U20 +17/-17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Glenrothes U20 1-3 Spartans U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Glenvale U20 0-1 Vale of Leven U20 -2/+2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Jeanfield Swifts U20 1-6 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -32/+32   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 10-1 Neilston U20 +17/-17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Maryhill U20 2-3 Auchinleck Talbot U20 -5/+5   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Musselburgh Athletic U20 0-5 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -36/+36   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Newtongrange Star U20 0-4 Johnstone Burgh U20 -10/+10   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Port Glasgow U20 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +8/-8   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Saint Anthony's U20 1-4 Arthurlie U20 -12/+12   Lowland Dev. Ch'lge Cup
08/04/2022 Stirling Albion U20 3-2 Hill of Beath Hawthorn U20 -7/+7   Lowland Dev. Ch'lge Cup
07/04/2022 Sporting Braga {POR} 1-0 Rangers +7/-7 UEFA Europa Lg.
06/04/2022 Dunfermline Athletic 2-0 Raith Rovers +11/-11   Scottish Champ.
06/04/2022 Deveronvale 0-1 Clachnacuddin -8/+8   Highland Lg.
06/04/2022 Strathspey Thistle 3-1 Forres Mechanics +19/-19   Highland Lg.
06/04/2022 Dalbeattie Star 1-2 University of Stirling -8/+8   Lowland Lg.
06/04/2022 East Stirlingshire 2-2 Bo'ness United -6/+6   Lowland Lg.
06/04/2022 Gala Fairydean Rovers 2-0 Dundonald Bluebell +7/-7   EoS Qualifying Cup
06/04/2022 Bonar Bridge 1-4 Thurso -2/+2   North Caledonian Lg.
06/04/2022 Creetown 1-2 Abbey Vale -8/+8   SoS Lg.
06/04/2022 Arniston Rangers 3-1 Edinburgh South +10/-10   EoS Lg. Cup
06/04/2022 Jeanfield Swifts 1-4 Glenrothes -40/+40   EoS Lg. Cup
06/04/2022 Saint Cuthbert Wanderers 2-1 Newton Stewart -5/+5   SoS Lg. Cup
06/04/2022 Wigtown & Bladnoch 0-8 Upper Annandale -16/+16 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
06/04/2022 Rutherglen Glencairn 0-5 Arthurlie -30/+30   WoS Lg. Cup
06/04/2022 Keith U20 1-6 Turriff United U20 -13/+13   Aberdeenshire Dev. Lg.
06/04/2022 Syngenta 4-0 Fauldhouse United +7/-7   EoS Lg. Div. 2X
06/04/2022 Irvine Meadow 1-2 Hurlford United -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/04/2022 East Kilbride 1-1 Berwick Rangers -9/+9   Lowland Lg.
05/04/2022 Vale of Leithen 0-5 Caledonian Braves -6/+6   Lowland Lg.
05/04/2022 Sauchie Juniors 3-1 Blackburn United -1/+1   EoS Lg. Premier
05/04/2022 Caledonian Braves Reserves 5-3 Nithsdale Wanderers +17/-17   SoS Lg.
05/04/2022 Bo'ness Athletic 3-1 Haddington Athletic +8/-8 King Cup
04/04/2022 Formartine United U20 1-4 Turriff United U20 -24/+24   Aberdeenshire Dev. Lg.
04/04/2022 Alloa Athletic U20 2-4 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -22/+22   Lowland Dev. Ch'lge Cup
04/04/2022 Darvel 3-2 Blantyre Victoria -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
03/04/2022 Rangers 1-2 Celtic -8/+8   Scottish Premier
03/04/2022 Raith Rovers 3-1 Queen of the South +12/-12 Scottish Ch'lge Cup
03/04/2022 Queen's Park 1-1 Cove Rangers +1/-1   Scottish Lg. 1
02/04/2022 Dundee 2-2 Aberdeen ±0/±0   Scottish Premier
02/04/2022 Hibernian 1-1 Dundee United -4/+4   Scottish Premier
02/04/2022 Motherwell 4-2 Saint Mirren +12/-12   Scottish Premier
02/04/2022 Ross County 1-1 Heart of Midlothian ±0/±0   Scottish Premier
02/04/2022 Saint Johnstone 1-0 Livingston +6/-6   Scottish Premier
02/04/2022 Partick Thistle 0-0 Arbroath -1/+1   Scottish Champ.
02/04/2022 Alloa Athletic 2-3 Dumbarton -15/+15   Scottish Lg. 1
02/04/2022 Clyde 0-3 Peterhead -27/+27   Scottish Lg. 1
02/04/2022 East Fife 0-2 Airdrieonians -5/+5   Scottish Lg. 1
02/04/2022 Falkirk 0-3 Montrose -23/+23   Scottish Lg. 1
02/04/2022 Albion Rovers 0-0 Elgin City -3/+3   Scottish Lg. 2
02/04/2022 Cowdenbeath 0-0 Stirling Albion -1/+1   Scottish Lg. 2
02/04/2022 Stenhousemuir 0-1 Annan Athletic -7/+7   Scottish Lg. 2
02/04/2022 Stranraer 0-2 Forfar Athletic -16/+16   Scottish Lg. 2
02/04/2022 Brechin City 4-0 Clachnacuddin +2/-2   Highland Lg.
02/04/2022 Buckie Thistle 5-0 Strathspey Thistle ±0/±0   Highland Lg.
02/04/2022 Deveronvale 0-4 Formartine United -14/+14   Highland Lg.
02/04/2022 Forres Mechanics 3-1 Huntly +13/-13   Highland Lg.
02/04/2022 Inverurie Loco Works 4-0 Wick Academy +10/-10   Highland Lg.
02/04/2022 Keith 3-1 Fort William +2/-2   Highland Lg.
02/04/2022 Nairn County 0-1 Lossiemouth -17/+17   Highland Lg.
02/04/2022 Rothes 1-3 Fraserburgh -9/+9   Highland Lg.
02/04/2022 Turriff United 1-7 Brora Rangers -9/+9   Highland Lg.
02/04/2022 Dalbeattie Star 2-4 Celtic U20 -6/+6   Lowland Lg.
02/04/2022 Gretna 1-4 University of Stirling -11/+11   Lowland Lg.
02/04/2022 Vale of Leithen 0-1 Broomhill +4/-4   Lowland Lg.
02/04/2022 Auchinleck Talbot 2-1 Pollok +2/-2 South Ch'lge Cup
02/04/2022 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Bo'ness United +4/-4 South Ch'lge Cup
02/04/2022 East Kilbride 0-2 Sauchie Juniors -27/+27 South Ch'lge Cup
02/04/2022 Jeanfield Swifts 3-4 Spartans -15/+15 South Ch'lge Cup
02/04/2022 Blairgowrie 1-4 Arbroath Victoria -23/+23   Midlands Lg.
02/04/2022 Brechin Victoria 2-4 Broughty Athletic -1/+1   Midlands Lg.
02/04/2022 Carnoustie Panmure 5-0 Tayport +12/-12   Midlands Lg.
02/04/2022 Coupar Angus 0-3 Forfar West End -10/+10   Midlands Lg.
02/04/2022 Downfield 2-2 Dundee Saint James -5/+5   Midlands Lg.
02/04/2022 Dundee North End 2-0 Lochee Harp -4/+4   Midlands Lg.
02/04/2022 East Craigie 2-0 Kirriemuir Thistle -3/+3   Midlands Lg.
02/04/2022 Forfar United 1-3 Dundee Violet -10/+10   Midlands Lg.
02/04/2022 Letham 0-6 Lochee United -13/+13   Midlands Lg.
02/04/2022 Invergordon 1-0 Orkney +1/-1   North Caledonian Lg.
02/04/2022 Thurso 2-0 Alness United +7/-7   North Caledonian Lg.
02/04/2022 Culter 4-0 Colony Park Juniors +5/-5   North Junior Superlg.
02/04/2022 East End 1-2 Montrose Roselea -10/+10   North Junior Superlg.
02/04/2022 Ellon United 0-2 Bridge of Don Thistle -1/+1   North Junior Superlg.
02/04/2022 Maud 4-2 Nairn Saint Ninian +15/-15   North Junior Superlg.
02/04/2022 Burghead Thistle 2-0 Whitehills -3/+3   Elginshire Cup
02/04/2022 Islavale 3-1 Forres Thistle +23/-23   Elginshire Cup
02/04/2022 Armadale Thistle 3-0 Tweedmouth Rangers -3/+3   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Bathgate Thistle 0-5 Lothian Thistle Hutchison Vale -9/+9   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Bo'ness Athletic 3-0 Saint Andrews United ±0/±0   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Crossgates Primrose 1-1 Hill of Beath Hawthorn -4/+4   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Dunbar United 1-1 Whitehill Welfare -6/+6   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 3-3 Kirkcaldy & Dysart +7/-7   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Edinburgh South 0-2 Livingston United -17/+17   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Fauldhouse United 6-2 Craigroyston +7/-7   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Haddington Athletic 2-1 Musselburgh Athletic +3/-3   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Kennoway Star Hearts 0-0 Stoneyburn -4/+4   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Leith Athletic 1-2 Broxburn Athletic -8/+8   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Linlithgow Rose 2-1 West Calder United -10/+10   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Lochore Welfare 2-1 Camelon Juniors +6/-6   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Luncarty 0-0 Blackburn United -2/+2   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Newburgh Juniors 0-3 Edinburgh College -18/+18   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Oakley United 0-2 Penicuik Athletic -7/+7   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Preston Athletic 1-0 University of Stirling Reserves -3/+3   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Pumpherston 2-3 Lochgelly Albert -13/+13   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Tranent Juniors 10-0 Hawick Royal Albert United +1/-1   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Tynecastle 2-2 Kinnoull -7/+7   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Whitburn 10-3 Peebles Rovers +4/-4   EoS Lg. Cup
02/04/2022 Banchory Saint Ternan 0-4 Banks o' Dee -6/+6 McLeman Cup
02/04/2022 Saint Duthus 1-0 Halkirk United +10/-10 North Caledonian Cup
02/04/2022 Dufftown 1-0 Dyce Juniors +12/-12 North Junior Regional Cup
02/04/2022 Abbey Vale p 2-2 Lochmaben -10/+10   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Caledonian Braves Reserves 0-0 p Mid Annandale -4/+4   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Creetown 0-1 Threave Rovers -1/+1   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Newton Stewart 6-0 Wigtown & Bladnoch +3/-3   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Nithsdale Wanderers p 1-1 Upper Annandale -7/+7   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Saint Cuthbert Wanderers 4-1 Stranraer Reserves +7/-7   SoS Lg. Cup
02/04/2022 Dunipace 7-1 Edinburgh United +14/-14   EoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Ormiston 0-4 Coldstream -20/+20   EoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Thornton Hibs 2-2 Dalkeith Thistle -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Glentanar 2-1 Sunnybank +19/-19   Morrison Cup
02/04/2022 Newmachar United 1-1 Fraserburgh United +2/-2   Morrison Cup
02/04/2022 Arthurlie 2-0 Craigmark Burntonians +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Forth Wanderers 0-1 Muirkirk Juniors -16/+16   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Irvine Victoria 1-2 Maybole Juniors ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Lugar Boswell Thistle 0-3 Glasgow University -9/+9   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Maryhill 0-0 Lesmahagow -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Shotts Bon Accord 4-0 Bellshill Athletic +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
02/04/2022 Cambuslang Rangers 7-3 Greenock Juniors +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
02/04/2022 Glasgow United 0-4 Thorniewood United -25/+25   WoS Lg. Div. 1B
02/04/2022 Kello Rovers 0-1 Dalry Thistle -14/+14   WoS Lg. Div. 1B
02/04/2022 Newmains United 0-9 Saint Cadoc's Youth Club -9/+9   WoS Lg. Div. 1B
02/04/2022 Drumchapel United 6-0 Ardrossan Winton Rovers +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
02/04/2022 Glasgow Perthshire 1-3 Vale of Clyde -20/+20   WoS Lg. Div. 1C
02/04/2022 Neilston 1-0 East Kilbride Thistle -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
02/04/2022 Saint Roch's 3-0 Kilsyth Rangers +12/-12   WoS Lg. Div. 1C
02/04/2022 Wishaw 1-1 Petershill +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
02/04/2022 Aberdeen University 1-3 Stoneywood Parkvale -2/+2   Morrison Cup
02/04/2022 Rothie Rovers 4-0 Buchanhaven Hearts +4/-4   Morrison Cup
02/04/2022 Cruden Bay 1-2 New Elgin Juniors -20/+20   North Junior 2nd Div.
02/04/2022 Campbeltown Pupils 1-4 Harmony Row -7/+7   WoS Lg. Div. 4
02/04/2022 Harthill Royal 4-2 Glenvale +13/-13   WoS Lg. Div. 4
02/04/2022 Beith Juniors 1-3 Glenafton Athletic -20/+20   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Benburb 3-4 Darvel -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Blantyre Victoria 3-2 Rossvale +5/-5   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Clydebank 3-3 Rutherglen Glencairn -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Cumbernauld United 3-2 Kilwinning Rangers +9/-9   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Cumnock Juniors 1-1 Bonnyton Thistle -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Hurlford United 1-1 Troon -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Irvine Meadow 3-5 Kirkintilloch Rob Roy -20/+20   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/04/2022 Kilbirnie Ladeside 1-2 Largs Thistle -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
01/04/2022 Ayr United 1-1 Hamilton Academical -2/+2   Scottish Champ.
01/04/2022 Greenock Morton 1-1 Kilmarnock ±0/±0   Scottish Champ.
01/04/2022 Edinburgh City 1-1 Kelty Hearts +3/-3   Scottish Lg. 2
01/04/2022 Cumbernauld Colts 0-0 East Stirlingshire +4/-4   Lowland Lg.
01/04/2022 Alloa Athletic U20 2-3 Spartans U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 Broomhill U20 3-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 Caledonian Braves U20 4-0 Kelty Hearts U20 +38/-38   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 Cumbernauld Colts U20 1-3 University of Stirling U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 East Fife U20 4-0 Bonnyton Thistle U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 East Kilbride U20 4-2 Edinburgh City U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 Gala Fairydean Rovers U20 1-6 Civil Service Strollers U20 -40/+40   Lowland Dev. Lg. A
01/04/2022 Armadale Thistle U20 0-5 Edinburgh University U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Glenrothes U20 4-0 Camelon Juniors U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Heriot-Watt University U20 2-1 Edinburgh United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Kennoway Star Hearts U20 1-4 Sauchie Juniors U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Penicuik Athletic U20 8-2 Whitehill Welfare U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Preston Athletic U20 4-0 Musselburgh Athletic U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
01/04/2022 Fauldhouse United U20 2-1 Blackburn United U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. C
01/04/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 2-5 Leith Athletic U20 -35/+35   Lowland Dev. Lg. C
01/04/2022 Newtongrange Star U20 3-2 Jeanfield Swifts U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
01/04/2022 Cambuslang Rangers U20 3-0 Glenvale U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
01/04/2022 Carluke Rovers U20 3-4 Blantyre Victoria U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
01/04/2022 Glasgow United U20 1-4 Shotts Bon Accord U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. D
01/04/2022 Saint Roch's U20 2-1 Bellshill Athletic U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
01/04/2022 Ashfield U20 1-1 Johnstone Burgh U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
01/04/2022 Benburb U20 3-0 BSC Glasgow U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
01/04/2022 Saint Anthony's U20 0-4 Saint Cadoc's Youth Club U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. E
01/04/2022 Vale of Leven U20 3-1 Yoker Athletic U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
01/04/2022 Arthurlie U20 10-1 Largs Thistle U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. F
01/04/2022 Beith Juniors U20 3-2 Ardeer Thistle U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
01/04/2022 Neilston U20 4-3 Auchinleck Talbot U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
01/04/2022 Troon U20 0-1 Whitletts Victoria U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
01/04/2022 Irvine Meadow U20 1-6 Kirkintilloch Rob Roy U20 -24/+24   Lowland Dev. Ch'lge Cup