SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
NOVEMBER 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/11/2022 Celtic U20 2-1 Bo'ness United -2/+2   Lowland Lg.
29/11/2022 Queen's Park Reserves 2-1 Partick Thistle Reserves ±0/±0   Glasgow Cup
29/11/2022 Rangers U20 5-2 Open Goal Broomhill +6/-6   Lowland Lg.
28/11/2022 Ayr United 1-0 Pollok -8/+8   Scottish FA Cup
28/11/2022 East Kilbride U20 2-1 University of Stirling U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
28/11/2022 Glasgow University 2-4 Wishaw -17/+17   WoS Lg. Div. 2
27/11/2022 Luncarty 3-2 Thornton Hibs -1/+1 Alex Jack Cup
26/11/2022 Albion Rovers 0-1 University of Stirling -11/+11   Scottish FA Cup
26/11/2022 Clyde 1-3 Dumbarton -15/+15   Scottish FA Cup
26/11/2022 Cove Rangers 7-0 Dunipace +4/-4   Scottish FA Cup
26/11/2022 Drumchapel United 1-0 Edinburgh +13/-13   Scottish FA Cup
26/11/2022 Dundee 6-2 Airdrieonians +10/-10   Scottish FA Cup
26/11/2022 Dunfermline Athletic 4-0 Forfar Athletic +6/-6   Scottish FA Cup
26/11/2022 Formartine United 1-3 Stenhousemuir -12/+12   Scottish FA Cup
26/11/2022 Fraserburgh 0-2 Arbroath -6/+6   Scottish FA Cup
26/11/2022 Greenock Morton 4-1 Queen of the South +10/-10   Scottish FA Cup
26/11/2022 Hamilton Academical 4-0 East Kilbride +11/-11   Scottish FA Cup
26/11/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Elgin City -3/+3   Scottish FA Cup
26/11/2022 Inverness Caledonian Thistle 3-2 Stirling Albion -2/+2   Scottish FA Cup
26/11/2022 Linlithgow Rose 1-0 Sauchie Juniors -1/+1   Scottish FA Cup
26/11/2022 Montrose 2-5 Darvel -30/+30   Scottish FA Cup
26/11/2022 Partick Thistle 3-0 Kelty Hearts +9/-9   Scottish FA Cup
26/11/2022 Peterhead 0-3 Queen's Park -7/+7   Scottish FA Cup
26/11/2022 Raith Rovers 3-0 Auchinleck Talbot +9/-9   Scottish FA Cup
26/11/2022 Wick Academy 0-6 Falkirk -5/+5   Scottish FA Cup
26/11/2022 Stranraer 1-1 Annan Athletic -2/+2   Scottish Lg. 2
26/11/2022 Brora Rangers 4-2 Clachnacuddin -5/+5   Highland Lg.
26/11/2022 Buckie Thistle 2-1 Lossiemouth -10/+10   Highland Lg.
26/11/2022 Deveronvale 7-0 Strathspey Thistle +20/-20   Highland Lg.
26/11/2022 Forres Mechanics 3-4 Nairn County -14/+14   Highland Lg.
26/11/2022 Huntly 0-2 Banks o' Dee -7/+7   Highland Lg.
26/11/2022 Inverurie Loco Works 1-1 Rothes -5/+5   Highland Lg.
26/11/2022 Keith 2-1 Turriff United +7/-7   Highland Lg.
26/11/2022 Celtic U20 4-4 Caledonian Braves -8/+8   Lowland Lg.
26/11/2022 Gala Fairydean Rovers 2-1 Civil Service Strollers +9/-9   Lowland Lg.
26/11/2022 Heart of Midlothian U20 4-0 Dalbeattie Star +4/-4   Lowland Lg.
26/11/2022 Blackburn United 2-1 Lochore Welfare -6/+6   EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Coldstream 2-1 Penicuik Athletic +19/-19 EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Edinburgh South 2-3 Jeanfield Swifts +5/-5   EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Glenrothes 1-3 Camelon Juniors -21/+21   EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Gretna 1-2 Dunbar United -7/+7   EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Musselburgh Athletic 1-3 Edinburgh University -30/+30 EoS Qualifying Cup
26/11/2022 Arbroath Victoria 0-0 Lochee United +5/-5   Midlands Lg.
26/11/2022 Carnoustie Panmure 6-2 Brechin Victoria -1/+1   Midlands Lg.
26/11/2022 Coupar Angus 5-1 Dundee Saint James +18/-18   Midlands Lg.
26/11/2022 Dundee Violet 4-3 Blairgowrie ±0/±0   Midlands Lg.
26/11/2022 East Craigie 0-3 Downfield -35/+35   Midlands Lg.
26/11/2022 Forfar United 1-5 Kirriemuir Thistle -10/+10   Midlands Lg.
26/11/2022 Letham 2-0 Forfar West End +6/-6   Midlands Lg.
26/11/2022 Lochee Harp 0-4 Dundee North End -8/+8   Midlands Lg.
26/11/2022 Tayport 0-3 Broughty Athletic -17/+17   Midlands Lg.
26/11/2022 Golspie Sutherland 0-1 Invergordon -4/+4   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Halkirk United 3-2 Alness United +3/-3   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Inverness Athletic 3-1 Nairn County Reserves +2/-2   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Loch Ness 10-0 Bonar Bridge +4/-4   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Orkney 3-2 Clachnacuddin Reserves -4/+4   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Saint Duthus 3-0 Fort William +24/-24   North Caledonian Lg.
26/11/2022 Dufftown 3-1 Banchory Saint Ternan +11/-11   North Junior Premier
26/11/2022 East End 1-3 Stoneywood Parkvale -26/+26   North Junior Premier
26/11/2022 Ellon United 4-1 Maud +8/-8   North Junior Premier
26/11/2022 Montrose Roselea 1-1 Hermes +3/-3   North Junior Premier
26/11/2022 Nairn Saint Ninian 1-1 Colony Park Juniors -2/+2   North Junior Premier
26/11/2022 Stonehaven 0-2 Culter -5/+5   North Junior Premier
26/11/2022 Caledonian Braves Reserves 0-2 Abbey Vale -4/+4   SoS Lg.
26/11/2022 Lochar Thistle 5-1 Nithsdale Wanderers +13/-13   SoS Lg.
26/11/2022 Lochmaben 0-1 Mid Annandale ±0/±0   SoS Lg.
26/11/2022 Newton Stewart 1-3 Saint Cuthbert Wanderers -27/+27   SoS Lg.
26/11/2022 Beith Juniors 4-3 Irvine Meadow +3/-3   WoS Lg. Premier
26/11/2022 Cumnock Juniors 1-0 Arthurlie +1/-1   WoS Lg. Premier
26/11/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-0 Troon +8/-8   WoS Lg. Premier
26/11/2022 Largs Thistle 0-1 Cambuslang Rangers -12/+12   WoS Lg. Premier
26/11/2022 Petershill 1-2 Hurlford United -1/+1   WoS Lg. Premier
26/11/2022 Kinnoull 0-0 Burntisland Shipyard -6/+6   EoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Buchanhaven Hearts 2-2 Cruden Bay -6/+6   North Junior Champ.
26/11/2022 Burghead Thistle 1-1 Forres Thistle +3/-3   North Junior Champ.
26/11/2022 Glentanar 0-2 Islavale -19/+19   North Junior Champ.
26/11/2022 Longside 0-0 Deveronside -7/+7   North Junior Champ.
26/11/2022 Lossiemouth United 1-6 Newmachar United -13/+13   North Junior Champ.
26/11/2022 New Elgin Juniors 0-6 Aberdeen University -25/+25   North Junior Champ.
26/11/2022 Rothie Rovers 3-3 Banks o' Dee Juniors -8/+8   North Junior Champ.
26/11/2022 Sunnybank 2-3 Fraserburgh United -12/+12   North Junior Champ.
26/11/2022 Benburb 5-1 Whitletts Victoria +15/-15   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Gartcairn 0-2 Saint Cadoc's Youth Club -16/+16   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Johnstone Burgh 5-0 Rutherglen Glencairn +38/-38   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Kilbirnie Ladeside 7-2 Rossvale +17/-17   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Neilston 2-1 Thorniewood United +3/-3   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Saint Roch's 4-2 Cumbernauld United +14/-14   WoS Lg. Div. 1
26/11/2022 Arniston Rangers 2-2 p Whitburn +9/-9   King Cup
26/11/2022 Hawick Royal Albert 3-2 Edinburgh United +11/-11   King Cup
26/11/2022 Heriot-Watt University 4-0 Easthouses Lily Miners Welfare +5/-5   King Cup
26/11/2022 Leith Athletic 5-0 Kennoway Star Hearts +14/-14   King Cup
26/11/2022 Lochgelly Albert 2-3 Dalkeith Thistle +1/-1   EoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Newburgh Juniors 2-0 Craigroyston +9/-9   EoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Saint Andrews United 1-1 Peebles Rovers -8/+8   EoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Syngenta 5-1 Tweedmouth Rangers +4/-4   EoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Glasgow Perthshire 0-1 Forth Wanderers -11/+11   WoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Kilsyth Rangers 2-2 Greenock Juniors -6/+6   WoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Muirkirk Juniors 3-3 Renfrew +6/-6   WoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Yoker Athletic 2-4 Maryhill -22/+22   WoS Lg. Div. 2
26/11/2022 Bo'ness Athletic 3-1 West Calder United -4/+4   EoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Harthill Royal 1-6 Armadale Thistle -9/+9   EoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Livingston United 0-6 Edinburgh College -48/+48   EoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Pumpherston 2-1 Bathgate Thistle +5/-5   EoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Stoneyburn 1-4 Fauldhouse United -33/+33   EoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Ardrossan Winton Rovers 1-0 Finnart -1/+1   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Carluke Rovers 1-4 Irvine Victoria -15/+15   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Lanark United 2-1 Saltcoats Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Newmains United 1-0 Bellshill Athletic +13/-13   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Port Glasgow 3-2 Lugar Boswell Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Vale of Clyde 5-1 Lesmahagow +8/-8   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Vale of Leven 4-1 Royal Albert +7/-7   WoS Lg. Div. 3
26/11/2022 Campbeltown Pupils 2-4 Threave Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 4
26/11/2022 Glenvale 0-2 West Park United +1/-1   WoS Lg. Div. 4
26/11/2022 Kilsyth Athletic 3-1 Saint Peter's +4/-4   WoS Lg. Div. 4
26/11/2022 Rossvale Academy 1-4 Harmony Row -23/+23   WoS Lg. Div. 4
26/11/2022 Thorn Athletic 1-3 Eglinton -32/+32   WoS Lg. Div. 4
25/11/2022 Open Goal Broomhill 1-2 Alloa Athletic +2/-2   Scottish FA Cup
25/11/2022 Stranraer Reserves 2-1 Wigtown & Bladnoch -10/+10   SoS Lg.
25/11/2022 Kilwinning Rangers 0-1 Glenafton Athletic -14/+14   WoS Lg. Premier
25/11/2022 Dunipace U20 1-0 Edinburgh University U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
25/11/2022 Whitburn U20 3-1 Leith Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
25/11/2022 Bathgate Thistle U20 0-14 Dundonald Bluebell U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
25/11/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 6-3 Lochar Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. G
25/11/2022 Ardeer Thistle U20 3-2 Troon U20 +3/-3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Blantyre Victoria U20 5-0 Tranent Juniors U20 +12/-12   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Bonnyrigg Rose U20 p 1-1 Sauchie Juniors U20 -4/+4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Bonnyton Thistle U20 2-4 Auchinleck Talbot U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Cumbernauld Colts U20 6-1 Clydebank U20 +27/-27   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Dalry Thistle U20 5-1 Camelon Juniors U20 +12/-12   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Gartcairn U20 4-1 Fauldhouse United U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Glenrothes U20 0-2 Blackburn United U20 -13/+13   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Heriot-Watt University U20 0-1 Ashfield U20 -19/+19   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 7-1 Darvel U20 +27/-27   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Jeanfield Swifts U20 1-4 East Fife U20 -14/+14   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Kelty Hearts U20 p 2-2 Oakley United U20 -11/+11   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Kilwinning Rangers U20 2-1 Whitletts Victoria U20 +6/-6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Linlithgow Rose U20 3-0 Edinburgh College U20 +23/-23   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Maryhill U20 2-3 Albion Rovers U20 -12/+12   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Maybole Juniors U20 4-3 Dalkeith Thistle U20 +2/-2   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Newmains United U20 p 2-2 Royal Albert U20 -12/+12   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Pumpherston U20 2-5 Saint Anthony's U20 -15/+15   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Rosyth U20 1-8 Arthurlie U20 -3/+3   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Saint Andrews United U20 1-4 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 6-0 Craigroyston U20 +4/-4   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Saint Roch's U20 6-1 Penicuik Athletic U20 +42/-42   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Spartans U20 6-0 Edinburgh United U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Stirling Albion U20 7-1 Renfrew U20 +17/-17   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Thornton Hibs U20 2-6 Civil Service Strollers U20 -1/+1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Tynecastle U20 0-6 Shotts Bon Accord U20 -34/+34   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 University of Stirling U20 3-1 Haddington Athletic U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Vale of Leven U20 0-5 Open Goal Broomhill U20 -29/+29   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 West Calder United U20 1-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +1/-1   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Wishaw U20 0-7 Edinburgh South U20 -38/+38   Lowland Dev. Ch'lge Cup
25/11/2022 Yoker Athletic U20 3-4 Neilston U20 -6/+6   Lowland Dev. Ch'lge Cup
23/11/2022 Rutherglen Glencairn 2-2 Neilston -7/+7   WoS Lg. Div. 1
22/11/2022 Ayr United Reserves 1-4 Partick Thistle Reserves -34/+34   SPFL Reserve Cup
22/11/2022 Dundee Reserves 1-5 Queen's Park Reserves -35/+35   SPFL Reserve Cup
22/11/2022 Hibernian Reserves 0-2 Dunfermline Athletic Reserves -28/+28   SPFL Reserve Cup
21/11/2022 Stonehaven U20 5-1 Hermes U20 +6/-6   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/11/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Kello Rovers +2/-2   South Ch'lge Cup
20/11/2022 University of Stirling p 2-2 Darvel +1/-1   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Cove Rangers 1-2 Greenock Morton -9/+9   Scottish Champ.
19/11/2022 Dundee 1-0 Hamilton Academical -4/+4   Scottish Champ.
19/11/2022 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Ayr United -1/+1   Scottish Champ.
19/11/2022 Partick Thistle 3-0 Arbroath +18/-18   Scottish Champ.
19/11/2022 Raith Rovers 2-5 Queen's Park -29/+29   Scottish Champ.
19/11/2022 Airdrieonians 1-0 Kelty Hearts ±0/±0   Scottish Lg. 1
19/11/2022 Clyde 3-3 Falkirk +3/-3   Scottish Lg. 1
19/11/2022 Edinburgh 4-3 Alloa Athletic +7/-7   Scottish Lg. 1
19/11/2022 Peterhead 0-2 Dunfermline Athletic -3/+3   Scottish Lg. 1
19/11/2022 Queen of the South 4-0 Montrose +22/-22   Scottish Lg. 1
19/11/2022 Albion Rovers 1-0 Stranraer +2/-2   Scottish Lg. 2
19/11/2022 Annan Athletic 1-3 Elgin City -21/+21   Scottish Lg. 2
19/11/2022 Dumbarton 2-2 Forfar Athletic -7/+7   Scottish Lg. 2
19/11/2022 Stenhousemuir 1-1 Bonnyrigg Rose -4/+4   Scottish Lg. 2
19/11/2022 Stirling Albion 3-1 East Fife +6/-6   Scottish Lg. 2
19/11/2022 Banks o' Dee 3-4 Inverurie Loco Works -16/+16   Highland Lg.
19/11/2022 Brechin City 2-1 Forres Mechanics -8/+8   Highland Lg.
19/11/2022 Clachnacuddin 2-0 Huntly +18/-18   Highland Lg.
19/11/2022 Fraserburgh 1-0 Buckie Thistle +6/-6   Highland Lg.
19/11/2022 Lossiemouth 2-3 Deveronvale -12/+12   Highland Lg.
19/11/2022 Strathspey Thistle 0-2 Formartine United +4/-4   Highland Lg.
19/11/2022 Abbey Vale 0-1 East Kilbride +8/-8   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Auchinleck Talbot 3-0 Neilston +1/-1   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Bo'ness United 5-2 Penicuik Athletic +14/-14   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Caledonian Braves 4-1 Rutherglen Glencairn +19/-19   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Cambuslang Rangers 0-1 Newton Stewart -22/+22   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Clydebank 4-0 Largs Thistle +19/-19   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Coldstream 1-4 Broxburn Athletic -5/+5   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Dunipace 2-1 Tynecastle ±0/±0   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Edinburgh South 0-5 Saint Cadoc's Youth Club -7/+7   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Gartcairn 3-1 Dunbar United +3/-3   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Glasgow United 0-6 Sauchie Juniors -9/+9   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Glenafton Athletic 1-0 Kinnoull -6/+6   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-6 Bo'ness Athletic -19/+19   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Jeanfield Swifts 1-2 Lochar Thistle -23/+23   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Kilwinning Rangers 3-2 Musselburgh Athletic -2/+2   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Linlithgow Rose 3-1 Civil Service Strollers +3/-3   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Maryhill 2-1 Ashfield +12/-12   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Maybole Juniors 5-0 Glenrothes +32/-32   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Newtongrange Star 5-3 Stoneyburn -1/+1   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Renfrew 2-3 Cumnock Juniors -4/+4   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Spartans 9-0 Glasgow University +9/-9   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Tranent Juniors 3-2 Blackburn United -6/+6   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Troon 6-0 Saint Cuthbert Wanderers +2/-2   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Vale of Clyde 2-1 Irvine Meadow +13/-13   South Ch'lge Cup
19/11/2022 Arbroath Victoria 0-2 Broughty Athletic -10/+10   Midlands Lg.
19/11/2022 East Craigie 3-1 Kirriemuir Thistle +3/-3   Midlands Lg.
19/11/2022 Letham 1-2 Dundee North End +1/-1   Midlands Lg.
19/11/2022 Lochee Harp 1-1 Dundee Saint James -5/+5   Midlands Lg.
19/11/2022 Alness United 2-4 Fort William -12/+12   North Caledonian Lg.
19/11/2022 Loch Ness 3-2 Inverness Athletic -5/+5   North Caledonian Lg.
19/11/2022 Nairn County Reserves 4-3 Halkirk United +16/-16   North Caledonian Lg.
19/11/2022 Saint Duthus 3-2 Bonar Bridge -10/+10   North Caledonian Lg.
19/11/2022 Thurso 3-4 Clachnacuddin Reserves -12/+12   North Caledonian Lg.
19/11/2022 Culter 8-0 Colony Park Juniors +7/-7   North Junior Premier
19/11/2022 Hermes 1-0 Banchory Saint Ternan -9/+9   North Junior Premier
19/11/2022 Montrose Roselea 2-0 Nairn Saint Ninian +1/-1   North Junior Premier
19/11/2022 Mid Annandale 0-0 Creetown +1/-1   SoS Lg.
19/11/2022 Stranraer Reserves 2-2 Lochmaben -12/+12   SoS Lg.
19/11/2022 Upper Annandale 3-2 Caledonian Braves Reserves +3/-3   SoS Lg.
19/11/2022 Arthurlie 2-1 Beith Juniors +5/-5   WoS Lg. Premier
19/11/2022 Pollok 2-0 Petershill +1/-1   WoS Lg. Premier
19/11/2022 Aberdeen University 0-2 Glentanar -19/+19   North Junior Champ.
19/11/2022 Cruden Bay 1-1 New Elgin Juniors -9/+9   North Junior Champ.
19/11/2022 Fraserburgh United 1-1 Longside -8/+8   North Junior Champ.
19/11/2022 Newmachar United 2-0 Burghead Thistle +4/-4   North Junior Champ.
19/11/2022 Bonnyton Thistle 0-2 Saint Roch's -10/+10   WoS Lg. Div. 1
19/11/2022 Kilbirnie Ladeside 1-3 Cumbernauld United -19/+19   WoS Lg. Div. 1
19/11/2022 Thorniewood United 3-4 Benburb -10/+10   WoS Lg. Div. 1
19/11/2022 Kirkcaldy & Dysart 1-2 Whitehill Welfare -16/+16   King Cup
19/11/2022 Pumpherston 2-1 Newburgh Juniors ±0/±0   King Cup
19/11/2022 Arniston Rangers 3-3 Heriot-Watt University +2/-2   EoS Lg. Div. 2
19/11/2022 University of Stirling Reserves 4-1 Ormiston Primrose +1/-1   EoS Lg. Div. 2
19/11/2022 Ardeer Thistle 1-2 Glasgow Perthshire -8/+8   WoS Lg. Div. 2
19/11/2022 Forth Wanderers 1-0 Greenock Juniors -1/+1   WoS Lg. Div. 2
19/11/2022 Saint Anthony's 2-1 Muirkirk Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 2
19/11/2022 Edinburgh College 4-1 Bathgate Thistle +10/-10   EoS Lg. Div. 3
19/11/2022 West Calder United 2-1 Harthill Royal -6/+6   EoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Bellshill Athletic 5-3 Port Glasgow +11/-11   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 East Kilbride Thistle 2-2 Newmains United -9/+9   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Girvan 0-3 Ardrossan Winton Rovers -12/+12   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Larkhall Thistle 4-1 Vale of Leven +6/-6   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Lugar Boswell Thistle 4-6 Lanark United -6/+6   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Saltcoats Victoria 2-2 Irvine Victoria +10/-10   WoS Lg. Div. 3
19/11/2022 Kilsyth Athletic 3-2 Campbeltown Pupils -9/+9   WoS Lg. Div. 4
19/11/2022 Saint Peter's 1-1 Thorn Athletic ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
19/11/2022 West Park United 2-0 Easterhouse Football Academy -3/+3   WoS Lg. Div. 4
18/11/2022 Rossvale 4-1 Johnstone Burgh +22/-22   South Ch'lge Cup
18/11/2022 Leith Athletic 1-2 Fauldhouse United -19/+19   South Ch'lge Cup
18/11/2022 Yoker Athletic 0-2 Drumchapel United -5/+5   South Ch'lge Cup
18/11/2022 Bonnyrigg Rose U20 2-1 Albion Rovers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. A
18/11/2022 Open Goal Broomhill U20 2-0 Alloa Athletic U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
18/11/2022 Civil Service Strollers U20 1-6 Kelty Hearts U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. A
18/11/2022 Cumbernauld Colts U20 1-1 Spartans U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
18/11/2022 Stirling Albion U20 4-2 Edinburgh U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. A
18/11/2022 Blackburn United U20 3-1 Pumpherston U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Bo'ness United U20 0-2 Edinburgh University U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Dalkeith Thistle U20 1-7 Armadale Thistle U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Jeanfield Swifts U20 3-4 Dunipace U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Oakley United U20 2-3 Heriot-Watt University U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Whitehill Welfare U20 0-1 Tranent Juniors U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. B
18/11/2022 Dunbar United U20 6-1 Rosyth U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. C
18/11/2022 Haddington Athletic U20 6-0 Camelon Juniors U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. C
18/11/2022 Leith Athletic U20 2-0 Penicuik Athletic U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. C
18/11/2022 Syngenta U20 2-1 Whitburn U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
18/11/2022 West Calder United U20 5-1 Arniston Rangers U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. C
18/11/2022 Bathgate Thistle U20 0-6 Edinburgh South U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Dundonald Bluebell U20 6-1 Edinburgh United U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Craigroyston U20 1-0 Thornton Hibs U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Glenrothes U20 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Sauchie Juniors U20 2-3 Newtongrange Star U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Tynecastle U20 3-1 Preston Athletic U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. D
18/11/2022 Ashfield U20 3-4 Vale of Leven U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
18/11/2022 Glenvale U20 3-8 Maryhill U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. E
18/11/2022 Kilwinning Rangers U20 4-0 Saint Roch's U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
18/11/2022 Rossvale Academy U20 0-8 Bonnyton Thistle U20 -36/+36   Lowland Dev. Lg. E
18/11/2022 Yoker Athletic U20 1-3 Saint Anthony's U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. E
18/11/2022 Arthurlie U20 2-4 Saint Peter's U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Auchinleck Talbot U20 2-3 Whitletts Victoria U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Dalry Thistle U20 0-2 Neilston U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Irvine Meadow U20 4-1 Ardeer Thistle U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Renfrew U20 2-0 Darvel U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 8-1 Maybole Juniors U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Troon U20 1-6 Benburb U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. F
18/11/2022 Blantyre Victoria U20 2-0 Kirkintilloch Rob Roy U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 East Kilbride Thistle U20 3-2 Lanark United U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 Easterhouse Football Academy U20 4-1 Shotts Bon Accord U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 Forth Wanderers U20 3-2 Royal Albert U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 Gartcairn U20 6-0 Newmains United U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 Lochar Thistle U20 1-1 Wishaw U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. G
18/11/2022 Syngenta 0-1 Camelon Juniors -15/+15   King Cup
18/11/2022 Finnart 3-1 Carluke Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 3
16/11/2022 Deveronvale 1-9 Buckie Thistle -10/+10 Aberdeenshire Shield
16/11/2022 Fraserburgh 4-0 Aberdeen University -2/+2 Aberdeenshire Shield
16/11/2022 Inverurie Loco Works 1-2 Huntly -15/+15 Aberdeenshire Shield
16/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club 1-0 Thorniewood United -1/+1   WoS Lg. Div. 1
16/11/2022 Glasgow University 2-2 Greenock Juniors -6/+6   WoS Lg. Div. 2
15/11/2022 Dunfermline Athletic 2-1 Celtic U20 -4/+4   Scottish Ch'lge Cup
12/11/2022 Aberdeen 1-0 Dundee United ±0/±0   Scottish Premier
12/11/2022 Celtic 2-1 Ross County -8/+8   Scottish Premier
12/11/2022 Heart of Midlothian 1-1 Livingston -5/+5   Scottish Premier
12/11/2022 Kilmarnock 1-0 Hibernian +5/-5   Scottish Premier
12/11/2022 Saint Johnstone 1-1 Motherwell -3/+3   Scottish Premier
12/11/2022 Saint Mirren 1-1 Rangers +6/-6   Scottish Premier
12/11/2022 Arbroath 1-1 Cove Rangers -3/+3   Scottish Champ.
12/11/2022 Dundee 2-0 Raith Rovers +7/-7   Scottish Champ.
12/11/2022 Greenock Morton 2-1 Partick Thistle ±0/±0   Scottish Champ.
12/11/2022 Queen's Park 2-1 Inverness Caledonian Thistle +4/-4   Scottish Champ.
12/11/2022 Airdrieonians 1-1 Peterhead -10/+10   Scottish Lg. 1
12/11/2022 Alloa Athletic 5-1 Queen of the South +24/-24   Scottish Lg. 1
12/11/2022 Dunfermline Athletic 2-2 Clyde -10/+10   Scottish Lg. 1
12/11/2022 Falkirk 2-0 Edinburgh +6/-6   Scottish Lg. 1
12/11/2022 Kelty Hearts 1-3 Montrose -17/+17   Scottish Lg. 1
12/11/2022 East Fife 2-3 Albion Rovers -13/+13   Scottish Lg. 2
12/11/2022 Elgin City 0-4 Dumbarton -31/+31   Scottish Lg. 2
12/11/2022 Forfar Athletic 1-1 Bonnyrigg Rose -3/+3   Scottish Lg. 2
12/11/2022 Stirling Albion 0-2 Annan Athletic -24/+24   Scottish Lg. 2
12/11/2022 Stranraer 3-2 Stenhousemuir +6/-6   Scottish Lg. 2
12/11/2022 Civil Service Strollers 2-1 Cowdenbeath ±0/±0   Lowland Lg.
12/11/2022 Cumbernauld Colts 4-1 Caledonian Braves +23/-23   Lowland Lg.
12/11/2022 Dalbeattie Star 2-2 East Stirlingshire +2/-2   Lowland Lg.
12/11/2022 East Kilbride 5-0 Berwick Rangers +11/-11   Lowland Lg.
12/11/2022 Edinburgh University 2-4 Celtic U20 +3/-3   Lowland Lg.
12/11/2022 Gala Fairydean Rovers 2-3 University of Stirling -2/+2   Lowland Lg.
12/11/2022 Heart of Midlothian U20 2-1 Gretna -7/+7   Lowland Lg.
12/11/2022 Rangers U20 4-1 Bo'ness United +9/-9   Lowland Lg.
12/11/2022 Spartans 1-1 Tranent Juniors -1/+1   Lowland Lg.
12/11/2022 Brechin City 4-2 Rothes -2/+2 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Brora Rangers 3-3 p Banks o' Dee -6/+6 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Deveronvale 1-3 Buckie Thistle +3/-3 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Fraserburgh 1-2 Inverurie Loco Works -17/+17 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Huntly 2-3 Formartine United -2/+2 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Keith 0-2 Forres Mechanics -11/+11 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Lossiemouth 0-3 Nairn County -25/+25 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Turriff United 4-0 Clachnacuddin +20/-20 Highland Lg. Cup
12/11/2022 Broxburn Athletic 5-5 Dundonald Bluebell -3/+3   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Crossgates Primrose 3-1 Vale of Leithen -6/+6   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Haddington Athletic 3-2 Blackburn United +4/-4   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Hill of Beath Hawthorn 2-2 Tynecastle -9/+9   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Linlithgow Rose 4-0 Penicuik Athletic +13/-13   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Musselburgh Athletic 3-0 Jeanfield Swifts +15/-15   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Oakley United 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale -10/+10   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Sauchie Juniors 4-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +8/-8   EoS Lg. Premier
12/11/2022 Blairgowrie 0-2 Tayport -3/+3   Midlands Lg.
12/11/2022 Brechin Victoria 0-4 Arbroath Victoria -14/+14   Midlands Lg.
12/11/2022 Broughty Athletic 1-1 Coupar Angus -13/+13   Midlands Lg.
12/11/2022 Downfield 1-1 Carnoustie Panmure +5/-5   Midlands Lg.
12/11/2022 Dundee North End 11-3 Scone Thistle +4/-4   Midlands Lg.
12/11/2022 Dundee Saint James 1-4 Letham -17/+17   Midlands Lg.
12/11/2022 Forfar United 1-3 East Craigie +3/-3   Midlands Lg.
12/11/2022 Kirriemuir Thistle 8-3 Dundee Violet +8/-8   Midlands Lg.
12/11/2022 Lochee United 5-1 Lochee Harp +1/-1   Midlands Lg.
12/11/2022 Alness United 6-2 Golspie Sutherland +23/-23   North Caledonian Lg.
12/11/2022 Clachnacuddin Reserves 1-0 Nairn County Reserves -3/+3   North Caledonian Lg.
12/11/2022 Halkirk United 3-1 Orkney +13/-13   North Caledonian Lg.
12/11/2022 Inverness Athletic 2-1 Thurso +3/-3   North Caledonian Lg.
12/11/2022 Caledonian Braves Reserves 1-6 Newton Stewart -18/+18   SoS Lg.
12/11/2022 Lochmaben 1-1 Upper Annandale +2/-2   SoS Lg.
12/11/2022 Nithsdale Wanderers 0-2 Creetown -7/+7   SoS Lg.
12/11/2022 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Lochar Thistle -14/+14   SoS Lg.
12/11/2022 Darvel 4-3 Kirkintilloch Rob Roy -3/+3   WoS Lg. Premier
12/11/2022 Invergordon 3-1 Saint Duthus +11/-11 Football Times Cup
12/11/2022 Bridge of Don Thistle 1-0 Lossiemouth United -11/+11   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Buchanhaven Hearts p 1-1 Banks o' Dee Juniors +5/-5   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Colony Park Juniors 2-2 p East End +6/-6   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Dyce 4-1 Dufftown +2/-2   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Ellon United 4-1 Aberdeen University +3/-3   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Forres Thistle 4-1 Newmachar United +16/-16   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Glentanar 4-0 New Elgin Juniors +8/-8   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Maud 1-0 Cruden Bay -4/+4   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Montrose Roselea 4-0 Banchory Saint Ternan +9/-9   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Rothie Rovers p 5-5 Longside -11/+11   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Stonehaven p 2-2 Deveronside -13/+13   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Stoneywood Parkvale 2-1 Culter +18/-18   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Sunnybank 3-1 Nairn Saint Ninian +6/-6   Inter-Regional Cup
12/11/2022 Arthurlie 1-4 Kilwinning Rangers -25/+25   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Ashfield 4-1 Lugar Boswell Thistle -2/+2   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Auchinleck Talbot 4-1 Muirkirk Juniors -3/+3   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Bonnyton Thistle 2-4 Kilsyth Athletic -17/+17   WoS Lg. Cup
12/11/2022 BSC Glasgow 2-1 Harmony Row +7/-7   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Campbeltown Pupils 0-2 Gartcairn +5/-5   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Carluke Rovers 3-3 p Finnart +3/-3   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Cumbernauld United 6-0 Saint Peter's +10/-10   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Eglinton 0-14 Clydebank -6/+6   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Girvan 0-1 Rossvale +1/-1   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Glenafton Athletic 2-1 Glenvale -11/+11   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Irvine Meadow 0-1 Cumnock Juniors -11/+11   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Largs Thistle 1-3 Hurlford United -20/+20   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Larkhall Thistle 1-7 Drumchapel United -24/+24   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Maryhill 1-4 Rutherglen Glencairn -6/+6   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Maybole Juniors 1-4 Beith Juniors -10/+10   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Newmains United 0-2 Saint Roch's +3/-3   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Petershill 2-2 p Forth Wanderers -8/+8   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Pollok 1-3 Saint Cadoc's Youth Club -23/+23   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Port Glasgow 1-2 Yoker Athletic -4/+4   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Renfrew 3-0 Threave Rovers +9/-9   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Saltcoats Victoria 1-4 Kilbirnie Ladeside +2/-2   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Shotts Bon Accord 2-1 Ardrossan Winton Rovers -6/+6   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Thorn Athletic 4-1 Saint Anthony's +18/-18   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Troon 4-2 Glasgow Perthshire -3/+3   WoS Lg. Cup
12/11/2022 West Park United 4-3 Benburb +10/-10   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Whitletts Victoria 1-2 Blantyre Victoria -9/+9   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Wishaw 1-1 p Kello Rovers -5/+5   WoS Lg. Cup
12/11/2022 Dunbar United 5-0 Kinnoull +24/-24   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Dunipace 0-2 Glenrothes -22/+22   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Kennoway Star Hearts 1-0 Coldstream +6/-6   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Leith Athletic 0-1 Newtongrange Star -4/+4   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Lochore Welfare 1-3 Camelon Juniors -13/+13   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Luncarty 2-0 Burntisland Shipyard +1/-1   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Preston Athletic 4-1 Kirkcaldy & Dysart +21/-21   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Rosyth 3-1 Whitehill Welfare +11/-11   EoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Fraserburgh United 3-2 Islavale -5/+5   North Junior Champ.
12/11/2022 Neilston 1-2 Johnstone Burgh -13/+13   WoS Lg. Div. 1
12/11/2022 Arniston Rangers 1-2 Saint Andrews United -8/+8   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Dalkeith Thistle 1-3 Thornton Hibs -15/+15   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Edinburgh South 3-5 Whitburn ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Hawick Royal Albert 4-4 Lochgelly Albert -2/+2   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Heriot-Watt University 7-0 Easthouses Lily Miners Welfare +12/-12   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Peebles Rovers 3-0 Ormiston Primrose +9/-9   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Syngenta 3-1 Edinburgh United -5/+5   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Tweedmouth Rangers 2-1 Newburgh Juniors -3/+3   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 University of Stirling Reserves 0-0 Craigroyston -11/+11   EoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Ardeer Thistle 3-0 Greenock Juniors +16/-16   WoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Craigmark Burntonians 2-2 Kilsyth Rangers -6/+6   WoS Lg. Div. 2
12/11/2022 Armadale Thistle 7-1 Pumpherston +7/-7   EoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Bathgate Thistle 1-0 Edinburgh College +9/-9   EoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Bo'ness Athletic 14-0 Harthill Royal +5/-5   EoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Fauldhouse United 3-2 West Calder United +10/-10   EoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Stoneyburn 3-1 Livingston United +14/-14   EoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Irvine Victoria 2-2 Vale of Clyde +4/-4   WoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Lanark United 2-1 Bellshill Athletic ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Lesmahagow 4-0 Royal Albert +7/-7   WoS Lg. Div. 3
12/11/2022 Easterhouse Football Academy 3-1 Rossvale Academy +10/-10   WoS Lg. Div. 4
11/11/2022 Hamilton Academical 2-3 Ayr United -6/+6   Scottish Champ.
11/11/2022 Albion Rovers U20 1-2 Stirling Albion U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 East Fife U20 5-2 Civil Service Strollers U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 Edinburgh U20 1-2 Open Goal Broomhill U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 Kelty Hearts U20 3-1 East Kilbride U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 Spartans U20 2-1 Bonnyrigg Rose U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 University of Stirling U20 3-1 Alloa Athletic U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
11/11/2022 Armadale Thistle U20 0-4 Oakley United U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Bo'ness United U20 0-4 Heriot-Watt University U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Dalkeith Thistle U20 4-9 Pumpherston U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Dunipace U20 2-3 Whitehill Welfare U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Edinburgh University U20 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +23/-23   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Saint Andrews United U20 1-9 Jeanfield Swifts U20 -25/+25   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Tranent Juniors U20 2-1 Blackburn United U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. B
11/11/2022 Arniston Rangers U20 1-7 Hill of Beath Hawthorn U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Camelon Juniors U20 2-2 Leith Athletic U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Edinburgh College U20 1-1 Dunbar United U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Fauldhouse United U20 2-1 Musselburgh Athletic U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Penicuik Athletic U20 11-0 West Calder United U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Rosyth U20 3-6 Syngenta U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Whitburn U20 5-0 Haddington Athletic U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. C
11/11/2022 Edinburgh South U20 2-4 Glenrothes U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
11/11/2022 Edinburgh United U20 4-1 Bathgate Thistle U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
11/11/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 4-2 Linlithgow Rose U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
11/11/2022 Newtongrange Star U20 8-0 Tynecastle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. D
11/11/2022 Preston Athletic U20 3-0 Craigroyston U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
11/11/2022 Bonnyton Thistle U20 4-4 Ashfield U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. E
11/11/2022 Clydebank U20 3-1 Glenvale U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
11/11/2022 Johnstone Burgh U20 4-3 Yoker Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. E
11/11/2022 Saint Anthony's U20 2-0 Kilwinning Rangers U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. E
11/11/2022 Saint Roch's U20 1-3 Rossvale Academy U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. E
11/11/2022 Ardeer Thistle U20 4-6 Auchinleck Talbot U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Darvel U20 4-2 Arthurlie U20 +21/-21   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Maybole Juniors U20 0-0 Renfrew U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Neilston U20 6-1 Irvine Meadow U20 +26/-26   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Saint Peter's U20 1-1 Troon U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Whitletts Victoria U20 3-1 Saint Cadoc's Youth Club U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
11/11/2022 Bellshill Athletic U20 0-4 Lochar Thistle U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. G
11/11/2022 Lanark United U20 2-4 Blantyre Victoria U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
11/11/2022 Newmains United U20 5-4 Forth Wanderers U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. G
11/11/2022 Royal Albert U20 0-6 Easterhouse Football Academy U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. G
11/11/2022 Wishaw U20 0-4 Gartcairn U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. G
11/11/2022 Glasgow University 2-0 Glasgow United +6/-6   WoS Lg. Div. 2
09/11/2022 Dundee United 4-0 Kilmarnock +20/-20   Scottish Premier
09/11/2022 Motherwell 1-2 Celtic +3/-3   Scottish Premier
09/11/2022 Rangers 1-0 Heart of Midlothian -4/+4   Scottish Premier
09/11/2022 Saint Mirren 2-2 Saint Johnstone -1/+1   Scottish Premier
09/11/2022 Armadale Thistle 1-2 Musselburgh Athletic -3/+3   EoS Qualifying Cup
09/11/2022 Sauchie Juniors 5-0 Kinnoull +9/-9   EoS Qualifying Cup
09/11/2022 East Stirlingshire 0-3 Celtic U20 -9/+9   Lowland Lg.
09/11/2022 Gretna 0-6 East Kilbride -14/+14   Lowland Lg.
09/11/2022 University of Stirling 3-0 Spartans +16/-16   Lowland Lg.
09/11/2022 Cumnock Juniors 2-2 Pollok -3/+3   WoS Lg. Premier
09/11/2022 Darvel 1-2 Largs Thistle -17/+17   WoS Lg. Premier
09/11/2022 Glenafton Athletic 1-1 Hurlford United -2/+2   WoS Lg. Premier
09/11/2022 Kilwinning Rangers 0-6 Auchinleck Talbot -35/+35   WoS Lg. Premier
09/11/2022 Benburb 0-1 Shotts Bon Accord -10/+10   WoS Lg. Div. 1
09/11/2022 Gartcairn 2-2 Blantyre Victoria -6/+6   WoS Lg. Div. 1
09/11/2022 Renfrew 3-2 Yoker Athletic -4/+4   WoS Lg. Div. 2
09/11/2022 Finnart 2-2 Bellshill Athletic -5/+5   WoS Lg. Div. 3
08/11/2022 Hibernian 0-2 Ross County -23/+23   Scottish Premier
08/11/2022 Livingston 2-1 Aberdeen +7/-7   Scottish Premier
08/11/2022 Rangers U20 0-3 Hamilton Academical -20/+20   Scottish Ch'lge Cup
08/11/2022 Dundee Reserves 1-0 Ayr United Reserves +5/-5   SPFL Reserve Lg.
08/11/2022 Caledonian Braves 3-1 Civil Service Strollers +13/-13   Lowland Lg.
08/11/2022 Cowdenbeath 1-1 Bo'ness United ±0/±0   Lowland Lg.
08/11/2022 Tranent Juniors 4-0 Open Goal Broomhill +14/-14   Lowland Lg.
08/11/2022 Irvine Meadow 1-0 Kirkintilloch Rob Roy +3/-3   WoS Lg. Premier
08/11/2022 Rossvale 5-2 Bonnyton Thistle +14/-14   WoS Lg. Div. 1
07/11/2022 Deveronvale U20 0-0 Inverurie Loco Works U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/11/2022 Formartine United U20 1-5 Turriff United U20 -24/+24   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/11/2022 Hermes U20 2-7 Keith U20 -19/+19   Aberdeenshire Dev. Lg.
06/11/2022 Heart of Midlothian 3-2 Motherwell ±0/±0   Scottish Premier
06/11/2022 Saint Johnstone 2-1 Rangers +14/-14   Scottish Premier
05/11/2022 Celtic 4-2 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
05/11/2022 Ross County 3-2 Saint Mirren +5/-5   Scottish Premier
05/11/2022 Ayr United 1-1 Greenock Morton -4/+4   Scottish Champ.
05/11/2022 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Arbroath -4/+4   Scottish Champ.
05/11/2022 Partick Thistle 2-3 Dundee -4/+4   Scottish Champ.
05/11/2022 Raith Rovers 3-1 Hamilton Academical +4/-4   Scottish Champ.
05/11/2022 Clyde 0-1 Airdrieonians -3/+3   Scottish Lg. 1
05/11/2022 Edinburgh 0-3 Queen of the South -24/+24   Scottish Lg. 1
05/11/2022 Falkirk 0-1 Dunfermline Athletic -9/+9   Scottish Lg. 1
05/11/2022 Kelty Hearts 1-1 Alloa Athletic -2/+2   Scottish Lg. 1
05/11/2022 Montrose 3-0 Peterhead +4/-4   Scottish Lg. 1
05/11/2022 Albion Rovers 1-1 Stirling Albion +3/-3   Scottish Lg. 2
05/11/2022 Bonnyrigg Rose 2-3 Elgin City -9/+9   Scottish Lg. 2
05/11/2022 Dumbarton 2-0 Stranraer +6/-6   Scottish Lg. 2
05/11/2022 Forfar Athletic 1-4 Annan Athletic -28/+28   Scottish Lg. 2
05/11/2022 Stenhousemuir 2-2 East Fife -3/+3   Scottish Lg. 2
05/11/2022 Brechin City 5-0 Clachnacuddin +3/-3   Highland Lg.
05/11/2022 Formartine United 1-2 Buckie Thistle -6/+6   Highland Lg.
05/11/2022 Forres Mechanics 1-1 Fraserburgh +8/-8   Highland Lg.
05/11/2022 Huntly 1-3 Brora Rangers -3/+3   Highland Lg.
05/11/2022 Inverurie Loco Works 2-0 Keith -1/+1   Highland Lg.
05/11/2022 Nairn County 2-1 Turriff United +3/-3   Highland Lg.
05/11/2022 Rothes 3-1 Lossiemouth +2/-2   Highland Lg.
05/11/2022 Strathspey Thistle 0-7 Banks o' Dee -8/+8   Highland Lg.
05/11/2022 Wick Academy 2-1 Deveronvale ±0/±0   Highland Lg.
05/11/2022 Berwick Rangers 1-1 Civil Service Strollers +1/-1   Lowland Lg.
05/11/2022 Bo'ness United 7-0 Dalbeattie Star +11/-11   Lowland Lg.
05/11/2022 Celtic U20 6-2 Open Goal Broomhill +13/-13   Lowland Lg.
05/11/2022 Cowdenbeath 1-0 Cumbernauld Colts ±0/±0   Lowland Lg.
05/11/2022 Edinburgh University 0-9 Heart of Midlothian U20 -23/+23   Lowland Lg.
05/11/2022 Gretna 0-3 Spartans -8/+8   Lowland Lg.
05/11/2022 Tranent Juniors 2-2 Rangers U20 -1/+1   Lowland Lg.
05/11/2022 University of Stirling 2-0 East Kilbride +14/-14   Lowland Lg.
05/11/2022 Blackburn United 4-0 Oakley United +9/-9   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Dundonald Bluebell 1-1 Crossgates Primrose -4/+4   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Broxburn Athletic +19/-19   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-3 Hill of Beath Hawthorn -12/+12   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Jeanfield Swifts 0-5 Sauchie Juniors -37/+37   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Penicuik Athletic 1-0 Haddington Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Tynecastle 1-4 Linlithgow Rose -6/+6   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Vale of Leithen 0-6 Musselburgh Athletic -8/+8   EoS Lg. Premier
05/11/2022 Arbroath Victoria 5-1 Blairgowrie +8/-8   Midlands Lg.
05/11/2022 Carnoustie Panmure 3-0 Kirriemuir Thistle +6/-6   Midlands Lg.
05/11/2022 Coupar Angus 2-2 Brechin Victoria -3/+3   Midlands Lg.
05/11/2022 Dundee Violet 1-3 Forfar United -25/+25   Midlands Lg.
05/11/2022 Forfar West End 1-2 Dundee North End +4/-4   Midlands Lg.
05/11/2022 Letham 0-7 Lochee United -17/+17   Midlands Lg.
05/11/2022 Lochee Harp 1-3 Broughty Athletic +2/-2   Midlands Lg.
05/11/2022 Scone Thistle 3-1 Dundee Saint James +17/-17   Midlands Lg.
05/11/2022 Tayport 0-4 Downfield -37/+37   Midlands Lg.
05/11/2022 Bonar Bridge 1-5 Invergordon -1/+1   North Caledonian Lg.
05/11/2022 Inverness Athletic 2-3 Halkirk United -6/+6   North Caledonian Lg.
05/11/2022 Nairn County Reserves 3-2 Alness United +16/-16   North Caledonian Lg.
05/11/2022 Thurso 0-0 Loch Ness +5/-5   North Caledonian Lg.
05/11/2022 Caledonian Braves Reserves 5-3 Saint Cuthbert Wanderers +20/-20 SoS Lg.
05/11/2022 Nithsdale Wanderers 2-6 Abbey Vale -17/+17   SoS Lg.
05/11/2022 Wigtown & Bladnoch 0-9 Creetown -12/+12   SoS Lg.
05/11/2022 Auchinleck Talbot 3-1 Glenafton Athletic +2/-2   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Beith Juniors 2-0 Clydebank +13/-13   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Hurlford United 0-1 Cambuslang Rangers -13/+13   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Kirkintilloch Rob Roy 0-2 Arthurlie -22/+22   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Largs Thistle 1-0 Troon +3/-3   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Petershill 1-2 Darvel +5/-5   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Pollok 0-2 Irvine Meadow -22/+22   WoS Lg. Premier
05/11/2022 Banchory Saint Ternan 2-4 Newmachar United -20/+20   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Buchanhaven Hearts 0-3 Islavale -31/+31   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Burghead Thistle p 2-2 Nairn Saint Ninian +3/-3   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Cruden Bay 2-2 p Fraserburgh United +8/-8   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Deveronside 1-3 Banks o' Dee Juniors -5/+5   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Dyce 4-2 Stoneywood Parkvale +3/-3   North Junior Regional Cup
05/11/2022 East End 2-0 Longside -4/+4   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Ellon United 0-2 Colony Park Juniors -24/+24   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Forres Thistle 1-3 Montrose Roselea -9/+9   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Hermes 4-0 Stonehaven +12/-12   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Lossiemouth United 2-3 Aberdeen University -1/+1   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Maud 2-3 Bridge of Don Thistle +5/-5   North Junior Regional Cup
05/11/2022 New Elgin Juniors 1-8 Culter -1/+1   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Sunnybank 3-1 Glentanar -2/+2   North Junior Regional Cup
05/11/2022 Bellshill Athletic 1-7 Kilwinning Rangers -7/+7   WoS Lg. Cup
05/11/2022 Neilston p 1-1 Glasgow University -10/+10   WoS Lg. Cup
05/11/2022 Burntisland Shipyard 2-2 Dunipace +5/-5   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Glenrothes 3-2 Dunbar United +2/-2   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Kinnoull 3-0 Leith Athletic +14/-14   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Kirkcaldy & Dysart 4-2 Lochore Welfare +1/-1   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Newtongrange Star 3-0 Coldstream +3/-3   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Preston Athletic 1-2 Luncarty -5/+5   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Whitehill Welfare 3-0 Kennoway Star Hearts +10/-10   EoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Blantyre Victoria 5-2 Drumchapel United +26/-26   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Bonnyton Thistle 3-2 Whitletts Victoria +9/-9   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Gartcairn 8-0 Rossvale +19/-19   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Johnstone Burgh 0-1 Shotts Bon Accord -7/+7   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Rutherglen Glencairn 1-1 Cumbernauld United -7/+7   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Saint Roch's 0-5 Saint Cadoc's Youth Club -34/+34   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Thorniewood United 3-1 Kilbirnie Ladeside +13/-13   WoS Lg. Div. 1
05/11/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 0-4 University of Stirling Reserves -20/+20   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Craigroyston 0-4 Syngenta -3/+3   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Edinburgh United 1-0 Hawick Royal Albert -4/+4   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Newburgh Juniors 1-2 Peebles Rovers -6/+6   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Ormiston Primrose 1-2 Lochgelly Albert -13/+13   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Saint Andrews United 3-0 Heriot-Watt University +23/-23   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Thornton Hibs 1-2 Arniston Rangers -15/+15   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Tweedmouth Rangers 3-3 Edinburgh South -2/+2   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Whitburn 4-2 Dalkeith Thistle -3/+3   EoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Ashfield 3-0 Maryhill +6/-6   WoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Glasgow Perthshire 3-2 Renfrew +13/-13   WoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Glasgow United 1-3 Forth Wanderers -16/+16   WoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Maybole Juniors 2-2 Kilsyth Rangers -5/+5   WoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Yoker Athletic 2-4 Ardeer Thistle -26/+26   WoS Lg. Div. 2
05/11/2022 Bathgate Thistle 3-3 Bo'ness Athletic +12/-12   EoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Edinburgh College 2-0 Armadale Thistle +22/-22   EoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Livingston United 3-1 Fauldhouse United ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Pumpherston 2-0 Stoneyburn +22/-22   EoS Lg. Div. 3
05/11/2022 West Calder United 3-0 Harthill Royal +3/-3   EoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Ardrossan Winton Rovers 2-4 Lugar Boswell Thistle -33/+33   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Kello Rovers 3-2 Royal Albert -7/+7   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Lanark United 2-3 Carluke Rovers -18/+18   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Larkhall Thistle 6-1 East Kilbride Thistle +15/-15   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Newmains United 4-1 Saltcoats Victoria +11/-11   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Port Glasgow 1-3 Irvine Victoria -18/+18   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Vale of Clyde 5-0 Finnart +14/-14   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Vale of Leven 1-1 Girvan -4/+4   WoS Lg. Div. 3
05/11/2022 Eglinton 4-3 Glenvale +3/-3   WoS Lg. Div. 4
05/11/2022 Harmony Row 1-2 Thorn Athletic -2/+2   WoS Lg. Div. 4
05/11/2022 Rossvale Academy 2-3 Kilsyth Athletic +2/-2   WoS Lg. Div. 4
05/11/2022 Saint Peter's 1-0 Campbeltown Pupils -7/+7   WoS Lg. Div. 4
04/11/2022 Aberdeen 4-1 Hibernian +15/-15   Scottish Premier
04/11/2022 Kilmarnock 2-3 Livingston -10/+10   Scottish Premier
04/11/2022 Cove Rangers 2-0 Queen's Park +10/-10   Scottish Champ.
04/11/2022 East Stirlingshire 0-1 Gala Fairydean Rovers -11/+11   Lowland Lg.
04/11/2022 Fort William 4-3 Clachnacuddin Reserves -7/+7   North Caledonian Lg.
04/11/2022 Cumnock Juniors 4-0 Dalry Thistle +1/-1   WoS Lg. Cup
04/11/2022 Greenock Juniors 0-4 Benburb -14/+14   WoS Lg. Cup
04/11/2022 Bonnyrigg Rose U20 0-5 University of Stirling U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 Open Goal Broomhill U20 2-0 Albion Rovers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 Cumbernauld Colts U20 2-2 Kelty Hearts U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 East Kilbride U20 7-1 East Fife U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 Edinburgh U20 2-2 Alloa Athletic U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 Stirling Albion U20 2-11 Spartans U20 -42/+42   Lowland Dev. Lg. A
04/11/2022 Armadale Thistle U20 2-1 Pumpherston U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Blackburn United U20 3-2 Dunipace U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Bo'ness United U20 2-4 Oakley United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Dalkeith Thistle U20 3-7 Tranent Juniors U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-2 Heriot-Watt University U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Jeanfield Swifts U20 4-2 Edinburgh University U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. B
04/11/2022 Dunbar United U20 1-2 Musselburgh Athletic U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Fauldhouse United U20 8-4 Arniston Rangers U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Haddington Athletic U20 9-1 Rosyth U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 2-3 Penicuik Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Syngenta U20 3-3 Edinburgh College U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 West Calder United U20 2-5 Leith Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Whitburn U20 5-0 Camelon Juniors U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. C
04/11/2022 Bathgate Thistle U20 4-1 Thornton Hibs U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Dundonald Bluebell U20 6-0 Preston Athletic U20 +31/-31   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Glenrothes U20 4-2 Edinburgh United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Linlithgow Rose U20 3-2 Edinburgh South U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Newtongrange Star U20 7-0 Craigroyston U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Tynecastle U20 1-2 Sauchie Juniors U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
04/11/2022 Glenvale U20 0-1 Vale of Leven U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
04/11/2022 Kilwinning Rangers U20 4-2 Johnstone Burgh U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. E
04/11/2022 Rossvale Academy U20 0-2 Saint Anthony's U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
04/11/2022 Saint Roch's U20 4-2 Bonnyton Thistle U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. E
04/11/2022 Yoker Athletic U20 3-2 Maryhill U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. E
04/11/2022 Arthurlie U20 6-0 Maybole Juniors U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Dalry Thistle U20 0-3 Saint Peter's U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Neilston U20 0-3 Ardeer Thistle U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Renfrew U20 1-4 Whitletts Victoria U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 2-2 Auchinleck Talbot U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Troon U20 2-2 Darvel U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. F
04/11/2022 Blantyre Victoria U20 4-2 Shotts Bon Accord U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. G
04/11/2022 East Kilbride Thistle U20 6-1 Royal Albert U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. G
04/11/2022 Easterhouse Football Academy U20 3-0 Newmains United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
04/11/2022 Forth Wanderers U20 6-2 Wishaw U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. G
04/11/2022 Gartcairn U20 8-0 Lochar Thistle U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. G
04/11/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 6-2 Bellshill Athletic U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. G
03/11/2022 İstanbul Başakşehir {TUR} 3-1 Heart of Midlothian -6/+6   UEFA Conference Lg.
02/11/2022 Real Madrid {ESP} 5-1 Celtic ±0/±0   UEFA Champions Lg.
02/11/2022 Clachnacuddin 0-2 Strathspey Thistle -30/+30   Highland Lg.
02/11/2022 Deveronvale 0-3 Formartine United -5/+5   Highland Lg.
02/11/2022 Huntly 1-4 Fraserburgh -10/+10   Highland Lg.
02/11/2022 Keith 1-5 Buckie Thistle -5/+5   Highland Lg.
02/11/2022 Nairn County 3-0 Wick Academy +19/-19   Highland Lg.
02/11/2022 Rothes 2-0 Banks o' Dee +21/-21   Highland Lg.
02/11/2022 Open Goal Broomhill 2-2 Gretna -10/+10   Lowland Lg.
02/11/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-1 Dundonald Bluebell +3/-3   EoS Lg. Premier
02/11/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-1 Jeanfield Swifts +2/-2   EoS Lg. Premier
01/11/2022 Rangers 1-3 Ajax {NED} -6/+6   UEFA Champions Lg.
01/11/2022 Ayr United Reserves 2-2 Kilmarnock Reserves +2/-2   SPFL Reserve Lg.
01/11/2022 Hamilton Academical Reserves 4-3 Queen of the South Reserves -6/+6   SPFL Reserve Lg.
01/11/2022 Queen's Park Reserves 0-2 Dundee Reserves -20/+20   SPFL Reserve Lg.
01/11/2022 Caledonian Braves 1-0 Cowdenbeath +2/-2   Lowland Lg.
01/11/2022 Civil Service Strollers 3-1 East Kilbride +17/-17   Lowland Lg.
01/11/2022 Cumbernauld Colts 2-4 Gala Fairydean Rovers -21/+21   Lowland Lg.
01/11/2022 Edinburgh University 1-4 Tranent Juniors -5/+5   Lowland Lg.
01/11/2022 Spartans 3-2 Berwick Rangers -3/+3   Lowland Lg.
01/11/2022 Haddington Athletic 1-2 Broxburn Athletic -5/+5   EoS Lg. Premier
01/11/2022 Hill of Beath Hawthorn 3-3 Linlithgow Rose +3/-3   EoS Lg. Premier
01/11/2022 Sauchie Juniors 3-0 Vale of Leithen -3/+3   EoS Lg. Premier
01/11/2022 Tynecastle 0-2 Crossgates Primrose -12/+12   EoS Lg. Premier
01/11/2022 Bo'ness Athletic 7-0 Pumpherston +3/-3   EoS Lg. Div. 3