SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
MARCH 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/03/2018 Aberdeen 4-1 Saint Johnstone +10/-10   Scottish Premier
31/03/2018 Celtic 3-0 Ross County +2/-2   Scottish Premier
31/03/2018 Hibernian 2-0 Partick Thistle +2/-2   Scottish Premier
31/03/2018 Kilmarnock 2-0 Hamilton Academical +4/-4   Scottish Premier
31/03/2018 Motherwell 2-2 Rangers +2/-2   Scottish Premier
31/03/2018 Dumbarton 0-3 Livingston -15/+15   Scottish Champ.
31/03/2018 Dunfermline Athletic 3-1 Queen of the South +7/-7   Scottish Champ.
31/03/2018 Falkirk 3-0 Brechin City +3/-3   Scottish Champ.
31/03/2018 Greenock Morton 1-1 Dundee United -4/+4   Scottish Champ.
31/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Saint Mirren +1/-1   Scottish Champ.
31/03/2018 Alloa Athletic 3-2 Arbroath +2/-2   Scottish Lg. 1
31/03/2018 East Fife 2-3 Ayr United ±0/±0   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Queen's Park 0-0 Airdrieonians -1/+1   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Raith Rovers 2-0 Albion Rovers +1/-1   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Stranraer 2-0 Forfar Athletic +11/-11   Scottish Lg. 1
31/03/2018 Annan Athletic 0-0 Berwick Rangers -7/+7   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Cowdenbeath 1-1 Stenhousemuir ±0/±0   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Elgin City 3-0 Stirling Albion +21/-21   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Montrose 3-0 Edinburgh City +11/-11   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Peterhead 3-0 Clyde +13/-13   Scottish Lg. 2
31/03/2018 Brora Rangers 3-2 Turriff United -7/+7   Highland Lg.
31/03/2018 Buckie Thistle 1-1 Forres Mechanics +2/-2   Highland Lg.
31/03/2018 Clachnacuddin 6-3 Huntly +13/-13   Highland Lg.
31/03/2018 Fort William 2-12 Cove Rangers -2/+2   Highland Lg.
31/03/2018 Strathspey Thistle 3-2 Lossiemouth +8/-8   Highland Lg.
31/03/2018 Wick Academy 2-0 Deveronvale +7/-7   Highland Lg.
31/03/2018 Cumbernauld Colts 5-2 Gretna +18/-18   Lowland Lg.
31/03/2018 East Stirlingshire 2-2 Spartans -3/+3   Lowland Lg.
31/03/2018 Gala Fairydean Rovers 1-0 Hawick Royal Albert -4/+4   Lowland Lg.
31/03/2018 Selkirk 2-2 Dalbeattie Star -5/+5   Lowland Lg.
31/03/2018 East Kilbride 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +16/-16 EoS Qualifying Cup
31/03/2018 Formartine United 2-1 Fraserburgh +3/-3 Highland Lg. Cup
31/03/2018 Glasgow University 0-6 BSC Glasgow -22/+22 South Ch'lge Cup
31/03/2018 Leith Athletic 2-3 Civil Service Strollers -12/+12 South Ch'lge Cup
31/03/2018 Threave Rovers 0-3 Edusport Academy -19/+19 South Ch'lge Cup
31/03/2018 Vale of Leithen 1-0 Whitehill Welfare +5/-5 South Ch'lge Cup
31/03/2018 Bo'ness United 5-1 Jeanfield Swifts +9/-9   East Junior Superlg.
31/03/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 5-1 Newtongrange Star +7/-7   East Junior Superlg.
31/03/2018 Broughty Athletic 3-3 Hill of Beath Hawthorn -2/+2   East Junior Superlg.
31/03/2018 Lochee United 3-1 Broxburn Athletic +10/-10   East Junior Superlg.
31/03/2018 Penicuik Athletic 1-1 Camelon Juniors -7/+7   East Junior Superlg.
31/03/2018 Sauchie Juniors 2-1 Linlithgow Rose +9/-9   East Junior Superlg.
31/03/2018 Heriot-Watt University 0-3 Kelty Hearts ±0/±0   EoS Lg.
31/03/2018 Peebles Rovers 2-2 Preston Athletic +5/-5   EoS Lg.
31/03/2018 Tynecastle 7-0 Eyemouth United +5/-5   EoS Lg.
31/03/2018 Bunillidh Thistle 0-3 Thurso -3/+3   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Halkirk United 4-2 Inverness Athletic +10/-10   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Saint Duthus 0-0 Golspie Sutherland +1/-1   North Caledonian Lg.
31/03/2018 Banchory Saint Ternan 0-2 Hermes -1/+1   North Junior Superlg.
31/03/2018 Colony Park Juniors 2-1 Maud +8/-8   North Junior Superlg.
31/03/2018 Culter 2-0 Hall Russell United +2/-2   North Junior Superlg.
31/03/2018 Dufftown 1-3 Newburgh Thistle -19/+19   North Junior Superlg.
31/03/2018 Inverness City 0-5 Montrose Roselea -27/+27   North Junior Superlg.
31/03/2018 Creetown 0-1 Lochar Thistle +4/-4   SoS Lg.
31/03/2018 Dumfries YMCA 1-5 Mid Annandale +1/-1   SoS Lg.
31/03/2018 Heston Rovers 1-5 Stranraer Reserves -34/+34   SoS Lg.
31/03/2018 Lochmaben 0-3 Bonnyton Thistle -11/+11   SoS Lg.
31/03/2018 Pollok 2-1 Kilwinning Rangers +4/-4   West Junior Superlg. Premier
31/03/2018 Spey Valley United 2-3 Whitehills -12/+12   Elginshire Cup
31/03/2018 Orkney 1-1 p Invergordon -7/+7 Jock Mackay Memorial Cup
31/03/2018 Banks o' Dee 10-0 Dyce Juniors +23/-23 North Junior Regional Cup
31/03/2018 Ardeer Thistle p 1-1 Greenock Juniors +1/-1   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Arthurlie 4-4 p Saltcoats Victoria -13/+13   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Ashfield 1-3 Craigmark Burntonians -16/+16   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Auchinleck Talbot 2-1 Saint Roch's -8/+8   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Beith Juniors 5-1 Neilston Juniors +5/-5   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Clydebank 5-0 Gartcairn Juniors +10/-10   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Cumnock Juniors 3-1 Wishaw Juniors +4/-4   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Dalry Thistle 0-2 Darvel Juniors -15/+15   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Girvan 3-2 Saint Anthony's -6/+6   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Hurlford United 3-1 Lesmahagow -4/+4   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Kilbirnie Ladeside 4-1 Johnstone Burgh -1/+1   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Kirkintilloch Rob Roy 6-0 Irvine Victoria +10/-10   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Largs Thistle 3-3 p Cambuslang Rangers -2/+2   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Larkhall Thistle 0-4 Irvine Meadow -25/+25   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Troon 6-0 Maybole Juniors +12/-12   WoS Lg. Cup
31/03/2018 Bathgate Thistle 0-2 Haddington Athletic -12/+12   East Junior Premier
31/03/2018 Dalkeith Thistle 1-4 Tayport -21/+21   East Junior Premier
31/03/2018 Dunbar United 0-1 Blackburn United -14/+14   East Junior Premier
31/03/2018 Musselburgh Athletic 7-0 Kirriemuir Thistle +11/-11   East Junior Premier
31/03/2018 Saint Andrews United 0-5 Tranent Juniors -31/+31   East Junior Premier
31/03/2018 Whitburn 1-4 Thornton Hibs -19/+19   East Junior Premier
31/03/2018 Buchanhaven Hearts 1-4 Aberdeen University -26/+26   North Junior 1st Div. East
31/03/2018 Newmachar United 1-6 East End -8/+8   North Junior 1st Div. East
31/03/2018 Buckie Rovers 2-1 Burghead Thistle +2/-2   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 Islavale 0-2 Forres Thistle -16/+16   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 New Elgin Juniors 0-7 Nairn Saint Ninian -13/+13   North Junior 1st Div. West
31/03/2018 Shettleston Juniors 0-1 Cumbernauld United -6/+6   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Kello Rovers 2-0 Maryhill +7/-7   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Petershill 2-1 Renfrew -2/+2   West Junior Superlg. 1st
31/03/2018 Blairgowrie 4-1 Arbroath Victoria +10/-10   East Junior North Div.
31/03/2018 Brechin Victoria 1-4 East Craigie -9/+9   East Junior North Div.
31/03/2018 Coupar Angus 1-2 Dundee Violet +1/-1   East Junior North Div.
31/03/2018 Forfar Albion 2-4 Kinnoull +3/-3   East Junior North Div.
31/03/2018 Luncarty 4-0 Lochore Welfare +5/-5   East Junior North Div.
31/03/2018 Edinburgh United 6-0 Lochgelly Albert +28/-28   East Junior South Div.
31/03/2018 Kirkcaldy YMCA 0-9 Crossgates Primrose -12/+12   East Junior South Div.
31/03/2018 Rossvale 4-2 Blantyre Victoria +6/-6   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 East Kilbride Thistle 1-1 Benburb ±0/±0   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 Glasgow Perthshire 3-1 Port Glasgow +2/-2   West Junior Central 1st Div.
31/03/2018 Bellshill Athletic 3-1 Lanark United +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Dunipace Juniors 1-2 Vale of Clyde -8/+8   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Newmains United 0-5 Vale of Leven -11/+11   West Junior Central 2nd Div.
31/03/2018 Royal Albert 3-1 Carluke Rovers +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
30/03/2018 Motherwell U20 1-0 Celtic U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg.
30/03/2018 Albion Rovers U20 0-3 East Kilbride U20 -11/+11   SPFL Dev. Lg. West
30/03/2018 Annan Athletic U20 2-6 Nithsdale Wanderers -15/+15   SoS Lg.
30/03/2018 Queen of the South U20 2-1 Newton Stewart -7/+7   Sthrn. Counties Ch'lge Cup
30/03/2018 Bonnyton Thistle U20 1-4 Whitehill Welfare U20 -26/+26   Lowland/East Dev. Lg.
30/03/2018 Longside 4-0 Cruden Bay ±0/±0   North Junior 1st Div. East
28/03/2018 Saint Johnstone 1-0 Hamilton Academical +1/-1   Scottish Premier
28/03/2018 Dundee United U20 5-3 Saint Mirren U20 +8/-8   SPFL Dev. Lg.
28/03/2018 Stirling Albion U20 2-0 Livingston U20 +6/-6   SPFL Dev. Lg. East
28/03/2018 Queen's Park U20 4-0 Airdrieonians U20 +26/-26   SPFL Dev. Lg. West
28/03/2018 Buckie Thistle 0-0 Turriff United -6/+6   Highland Lg.
28/03/2018 Inverurie Loco Works 4-0 Rothes +7/-7   Highland Lg.
28/03/2018 Nairn County 0-1 Brora Rangers +2/-2   Highland Lg.
28/03/2018 Strathspey Thistle 0-3 Wick Academy -7/+7   Highland Lg.
28/03/2018 Hawick Royal Albert 1-4 Vale of Leithen -16/+16   Lowland Lg.
28/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-0 Tweedmouth Rangers -1/+1   EoS Lg.
28/03/2018 Annan Athletic U20 0-2 Abbey Vale -2/+2   SoS Lg.
28/03/2018 Lochmaben 1-7 Heston Rovers -43/+43   SoS Lg.
28/03/2018 Nithsdale Wanderers 1-7 Mid Annandale -30/+30   SoS Lg.
28/03/2018 Stranraer Reserves 0-2 Threave Rovers -7/+7   SoS Lg.
27/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dundee United +3/-3   Scottish Champ.
27/03/2018 Saint Mirren 5-0 Dumbarton +13/-13   Scottish Champ.
27/03/2018 Albion Rovers 1-2 Arbroath -5/+5   Scottish Lg. 1
27/03/2018 Raith Rovers 2-0 East Fife +3/-3   Scottish Lg. 1
27/03/2018 Aberdeen U20 2-0 Falkirk U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Hamilton Academical U20 2-2 Ross County U20 -7/+7   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Heart of Midlothian U20 2-3 Hibernian U20 -8/+8   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Motherwell U20 3-5 Dundee U20 -20/+20   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Partick Thistle U20 0-1 Kilmarnock U20 -8/+8   SPFL Dev. Lg.
27/03/2018 Berwick Rangers 2-2 Elgin City ±0/±0   Scottish Lg. 2
27/03/2018 Cowdenbeath 0-3 Clyde -18/+18   Scottish Lg. 2
27/03/2018 Stirling Albion 2-2 Edinburgh City -7/+7   Scottish Lg. 2
27/03/2018 East Kilbride U20 1-1 Clyde U20 -11/+11   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Greenock Morton U20 5-1 Stranraer U20 +13/-13   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Queen of the South U20 0-5 Ayr United U20 -26/+26   SPFL Dev. Lg. West
27/03/2018 Edinburgh University 0-0 BSC Glasgow +2/-2   Lowland Lg.
27/03/2018 Upper Annandale 0-3 Lochar Thistle -12/+12   SoS Lg.
26/03/2018 Berwick Rangers U20 2-3 Alloa Athletic U20 -9/+9   SPFL Dev. Lg. East
26/03/2018 Clachnacuddin U20 0-4 Brora Rangers U20 -27/+27   North of Scotland Dev. Lg.
26/03/2018 Lossiemouth U20 3-2 Alness United U20 +7/-7   North of Scotland Dev. Lg.
26/03/2018 Nairn County U20 1-4 Elgin City U20 -22/+22   North of Scotland Dev. Lg.
24/03/2018 Dundee United 1-1 Dunfermline Athletic -3/+3   Scottish Champ.
24/03/2018 Greenock Morton 2-0 Brechin City -2/+2   Scottish Champ.
24/03/2018 Queen of the South 3-3 Livingston +1/-1   Scottish Champ.
24/03/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dumbarton +3/-3 Scottish Ch'lge Cup
24/03/2018 Airdrieonians 1-2 Raith Rovers -6/+6   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Albion Rovers 1-3 Alloa Athletic -12/+12   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Arbroath 2-3 Stranraer -16/+16   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Ayr United 4-0 Queen's Park +7/-7   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Forfar Athletic 2-0 East Fife +11/-11   Scottish Lg. 1
24/03/2018 Berwick Rangers 1-1 Edinburgh City -1/+1   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Clyde 3-0 Montrose +19/-19   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Peterhead 1-0 Annan Athletic -2/+2   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Stenhousemuir 0-2 Elgin City -22/+22   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Stirling Albion 2-2 Cowdenbeath -8/+8   Scottish Lg. 2
24/03/2018 Deveronvale 2-1 Buckie Thistle +6/-6   Highland Lg.
24/03/2018 Formartine United 4-0 Strathspey Thistle -1/+1   Highland Lg.
24/03/2018 Forres Mechanics 4-1 Clachnacuddin +5/-5   Highland Lg.
24/03/2018 Fraserburgh 4-0 Turriff United +6/-6   Highland Lg.
24/03/2018 Inverurie Loco Works 4-1 Nairn County +4/-4   Highland Lg.
24/03/2018 Keith 1-2 Huntly -9/+9   Highland Lg.
24/03/2018 Lossiemouth 0-7 Cove Rangers -5/+5   Highland Lg.
24/03/2018 Wick Academy 6-0 Fort William +4/-4   Highland Lg.
24/03/2018 BSC Glasgow 2-1 Civil Service Strollers -2/+2   Lowland Lg.
24/03/2018 Gala Fairydean Rovers 2-2 Dalbeattie Star -1/+1   Lowland Lg.
24/03/2018 Hawick Royal Albert 1-4 East Stirlingshire -2/+2   Lowland Lg.
24/03/2018 Selkirk 1-0 Cumbernauld Colts +2/-2   Lowland Lg.
24/03/2018 University of Stirling 0-0 Edusport Academy -2/+2   Lowland Lg.
24/03/2018 Vale of Leithen 2-2 Gretna +1/-1   Lowland Lg.
24/03/2018 Whitehill Welfare 1-2 Spartans +1/-1   Lowland Lg.
24/03/2018 Broxburn Athletic 4-4 Sauchie Juniors -8/+8   East Junior Superlg.
24/03/2018 Camelon Juniors 2-0 Dundonald Bluebell +13/-13   East Junior Superlg.
24/03/2018 Jeanfield Swifts 2-1 Penicuik Athletic +15/-15   East Junior Superlg.
24/03/2018 Linlithgow Rose 1-4 Bonnyrigg Rose Athletic -23/+23   East Junior Superlg.
24/03/2018 Newtongrange Star 0-2 Broughty Athletic -23/+23   East Junior Superlg.
24/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Ormiston -4/+4   EoS Lg.
24/03/2018 Bunillidh Thistle 2-2 Invergordon +12/-12   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Golspie Sutherland 3-1 Inverness Athletic -1/+1   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Halkirk United 1-0 Thurso +12/-12   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Orkney 2-1 Saint Duthus -5/+5   North Caledonian Lg.
24/03/2018 Dyce Juniors 5-3 Banchory Saint Ternan -3/+3   North Junior Superlg.
24/03/2018 Ellon United 0-3 Banks o' Dee -9/+9   North Junior Superlg.
24/03/2018 Maud 2-1 Hall Russell United +5/-5   North Junior Superlg.
24/03/2018 Montrose Roselea 2-4 Culter -10/+10   North Junior Superlg.
24/03/2018 Bonnyton Thistle 9-1 Creetown +10/-10   SoS Lg.
24/03/2018 Lochar Thistle 1-3 Threave Rovers -15/+15   SoS Lg.
24/03/2018 Mid Annandale 3-3 Heston Rovers -9/+9   SoS Lg.
24/03/2018 Stranraer Reserves 4-3 Nithsdale Wanderers +3/-3   SoS Lg.
24/03/2018 Upper Annandale 7-1 Annan Athletic U20 +17/-17   SoS Lg.
24/03/2018 Arthurlie 0-3 Kilbirnie Ladeside -17/+17   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Clydebank 3-1 Auchinleck Talbot +22/-22   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Girvan 1-3 Glenafton Athletic -7/+7   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Kilwinning Rangers 2-1 Beith Juniors +5/-5   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Pollok 1-1 Cumnock Juniors -5/+5   West Junior Superlg. Premier
24/03/2018 Lochore Welfare 1-0 Craigroyston +3/-3   East Junior Cup
24/03/2018 Luncarty 1-0 Dalkeith Thistle +6/-6 East Junior Cup
24/03/2018 Tranent Juniors p 1-1 Dunbar United ±0/±0 East Junior Cup
24/03/2018 Burghead Thistle 7-1 Spey Valley United +14/-14   Elginshire Cup
24/03/2018 Deveronside 2-1 Buckie Rovers -2/+2   Elginshire Cup
24/03/2018 Forres Thistle 5-1 New Elgin Juniors +8/-8   Elginshire Cup
24/03/2018 Leith Athletic 3-1 Tynecastle +8/-8 EoS Lg. Cup
24/03/2018 Arniston Rangers 1-0 Hill of Beath Hawthorn +11/-11 Fife & Lothians Cup
24/03/2018 Edinburgh United p 1-1 Haddington Athletic +5/-5   Fife & Lothians Cup
24/03/2018 Hermes 4-2 Tayport +15/-15 Inter-Regional Cup
24/03/2018 Stonehaven p 0-0 Forfar West End +2/-2 Inter-Regional Cup
24/03/2018 Burntisland Shipyard 2-7 Kelty Hearts -1/+1 King Cup
24/03/2018 Eyemouth United 0-3 Coldstream -16/+16 King Cup
24/03/2018 Peebles Rovers 1-8 Preston Athletic -34/+34 King Cup
24/03/2018 Inverness City 3-1 Colony Park Juniors +12/-12 McLeman Cup
24/03/2018 Hurlford United 2-1 Bo'ness United +5/-5 Scottish Junior Cup
24/03/2018 Wishaw Juniors 2-0 Kirkintilloch Rob Roy +21/-21 Scottish Junior Cup
24/03/2018 Abbey Vale 3-1 Lochmaben +6/-6 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
24/03/2018 Bathgate Thistle 1-2 Kirriemuir Thistle -15/+15   East Junior Premier
24/03/2018 Downfield 2-1 Blackburn United +5/-5   East Junior Premier
24/03/2018 Fauldhouse United 3-5 Thornton Hibs -18/+18   East Junior Premier
24/03/2018 Glenrothes 2-2 Musselburgh Athletic +3/-3   East Junior Premier
24/03/2018 Whitburn 7-2 Saint Andrews United +26/-26   East Junior Premier
24/03/2018 Aberdeen University 2-3 Newmachar United -20/+20   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Buchanhaven Hearts 3-1 Cruden Bay -2/+2   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 East End 2-2 Stoneywood Parkvale -6/+6   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Glentanar 9-0 Lewis United +30/-30   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Sunnybank 3-1 Fraserburgh United +8/-8   North Junior 1st Div. East
24/03/2018 Islavale 0-3 Nairn Saint Ninian -13/+13   North Junior 1st Div. West
24/03/2018 Cumbernauld United 2-4 Troon -17/+17   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Shettleston Juniors 1-2 Petershill +2/-2   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Irvine Meadow 2-0 Cambuslang Rangers +13/-13   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Kello Rovers 3-6 Renfrew -22/+22   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Largs Thistle 3-0 Kilsyth Rangers +11/-11   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Larkhall Thistle 3-0 Darvel Juniors +16/-16   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Rutherglen Glencairn 3-2 Maryhill -5/+5   West Junior Superlg. 1st
24/03/2018 Brechin Victoria 1-3 Scone Thistle -6/+6   East Junior North Div.
24/03/2018 Coupar Angus 1-2 Arbroath Victoria -12/+12   East Junior North Div.
24/03/2018 Dundee Violet 3-0 Newburgh Juniors -2/+2   East Junior North Div.
24/03/2018 East Craigie 2-1 Blairgowrie ±0/±0   East Junior North Div.
24/03/2018 Forfar Albion 5-6 Lochee Harp +4/-4   East Junior North Div.
24/03/2018 Kinnoull 2-2 Dundee North End +4/-4   East Junior North Div.
24/03/2018 Armadale Thistle 3-1 Easthouses Lily Miners Welfare +2/-2   East Junior South Div.
24/03/2018 Livingston United 1-2 Lochgelly Albert +2/-2   East Junior South Div.
24/03/2018 Oakley United 3-2 Harthill Royal +5/-5   East Junior South Div.
24/03/2018 Rosyth 5-0 Kirkcaldy YMCA +5/-5   East Junior South Div.
24/03/2018 Stoneyburn 0-1 Pumpherston Juniors +8/-8   East Junior South Div.
24/03/2018 West Calder United 3-0 Crossgates Primrose +12/-12   East Junior South Div.
24/03/2018 Ardeer Thistle 1-2 Lugar Boswell Thistle -12/+12   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Maybole Juniors 1-4 Craigmark Burntonians -26/+26   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Saltcoats Victoria 0-2 Irvine Victoria +2/-2   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Whitletts Victoria 2-0 Muirkirk Juniors -3/+3   West Junior Ayrshire Div.
24/03/2018 Benburb 3-2 Shotts Bon Accord +1/-1   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Blantyre Victoria 2-1 Port Glasgow -1/+1   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Greenock Juniors 0-0 Rossvale +3/-3   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Lesmahagow 1-3 Glasgow Perthshire -8/+8   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Neilston Juniors 1-1 East Kilbride Thistle -7/+7   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Saint Roch's 4-0 Forth Wanderers +10/-10   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Thorniewood United 3-3 Yoker Athletic ±0/±0   West Junior Central 1st Div.
24/03/2018 Ashfield 0-1 Gartcairn Juniors -4/+4   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Bellshill Athletic 2-0 Vale of Leven +5/-5   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Johnstone Burgh 1-1 Carluke Rovers -2/+2   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Lanark United 3-1 Saint Anthony's +11/-11   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Newmains United 1-3 Dunipace Juniors -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
24/03/2018 Vale of Clyde 0-1 Royal Albert -6/+6   West Junior Central 2nd Div.
23/03/2018 Motherwell U20 2-3 Kilmarnock U20 -17/+17 Scottish Youth Cup
23/03/2018 Clyde U20 2-3 East Kilbride U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg. West
23/03/2018 Edinburgh City U20 1-3 Edusport Academy U20 -21/+21 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Mid Annandale U20 0-7 Cumbernauld Colts U20 -14/+14 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Tynecastle U20 3-2 BSC Glasgow U20 +1/-1 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/03/2018 Whitehill Welfare U20 1-5 Heriot-Watt University U20 -22/+22 Lowland/East Dev. KO Cup
22/03/2018 Queen of the South U20 2-3 Queen's Park U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. West
21/03/2018 Falkirk U20 1-4 Hamilton Academical U20 -15/+15   SPFL Dev. Lg.
21/03/2018 Cowdenbeath U20 0-1 Livingston U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg. East
21/03/2018 Deveronvale 2-1 Lossiemouth -4/+4   Highland Lg.
21/03/2018 Huntly 0-6 Forres Mechanics -26/+26   Highland Lg.
21/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-0 Vale of Leithen +2/-2 EoS Qualifying Cup
21/03/2018 Threave Rovers 2-0 Abbey Vale +3/-3   SoS Lg.
21/03/2018 Dumfries YMCA 3-5 Heston Rovers +4/-4 Cree Lodge Cup
21/03/2018 Bonnyton Thistle 3-0 Upper Annandale +3/-3 Haig Gordon Trophy
21/03/2018 Dalbeattie Star 2-1 Lochar Thistle -4/+4 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
21/03/2018 University of Stirling U20 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +4/-4   Lowland/East Dev. Lg.
20/03/2018 Brechin City 0-3 Dunfermline Athletic -12/+12   Scottish Champ.
20/03/2018 Dundee United 2-3 Queen of the South -13/+13   Scottish Champ.
20/03/2018 Airdrieonians 2-2 Alloa Athletic -1/+1   Scottish Lg. 1
20/03/2018 Albion Rovers 2-3 Ayr United +1/-1   Scottish Lg. 1
20/03/2018 Dundee U20 5-1 Partick Thistle U20 +14/-14   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Kilmarnock U20 2-4 Heart of Midlothian U20 -12/+12   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Saint Johnstone U20 1-0 Motherwell U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg.
20/03/2018 Edinburgh City 0-3 Clyde -25/+25   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Elgin City 0-2 Stirling Albion -13/+13   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Stenhousemuir 1-2 Cowdenbeath -16/+16   Scottish Lg. 2
20/03/2018 Raith Rovers U20 0-1 Alloa Athletic U20 -18/+18   SPFL Dev. Lg. East
20/03/2018 Hawick Royal Albert 0-2 Spartans +2/-2   Lowland Lg.
20/03/2018 Brora Rangers 2-3 Formartine United -8/+8 Highland Lg. Cup
20/03/2018 Fraserburgh 3-2 Cove Rangers +12/-12 Highland Lg. Cup
19/03/2018 Hibernian U20 6-0 Dundee United U20 +15/-15   SPFL Dev. Lg.
19/03/2018 Saint Mirren U20 1-2 Aberdeen U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg.
19/03/2018 Airdrieonians U20 1-2 Greenock Morton U20 -6/+6   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Ayr United U20 3-2 East Kilbride U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Stranraer U20 3-2 Queen of the South U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg. West
19/03/2018 Banks o' Dee U20 7-1 Keith U20 +24/-24   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Buckie Thistle U20 2-5 Cove Rangers U20 -14/+14   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Huntly U20 3-9 Inverurie Loco Works U20 -52/+52   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/03/2018 Elgin City U20 0-1 Brora Rangers U20 -14/+14   North of Scotland Dev. Lg.
19/03/2018 Forres Mechanics U20 0-6 Nairn County U20 -13/+13   North of Scotland Dev. Lg.
18/03/2018 Motherwell 0-0 Celtic +5/-5   Scottish Premier
17/03/2018 Aberdeen 1-0 Dundee -4/+4   Scottish Premier
17/03/2018 Heart of Midlothian 3-0 Partick Thistle +11/-11   Scottish Premier
17/03/2018 Rangers 0-1 Kilmarnock -16/+16   Scottish Premier
17/03/2018 Ross County 2-2 Hamilton Academical -3/+3   Scottish Premier
17/03/2018 Brechin City 1-3 Dumbarton -12/+12   Scottish Champ.
17/03/2018 Dundee United 1-1 Inverness Caledonian Thistle -4/+4   Scottish Champ.
17/03/2018 Dunfermline Athletic 0-0 Greenock Morton -2/+2   Scottish Champ.
17/03/2018 Livingston 0-0 Falkirk -5/+5   Scottish Champ.
17/03/2018 Queen of the South 1-3 Saint Mirren -13/+13   Scottish Champ.
17/03/2018 Albion Rovers 1-2 Arbroath -5/+5   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Alloa Athletic 2-2 Airdrieonians -6/+6   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Forfar Athletic 0-2 Ayr United -7/+7   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Stranraer 2-3 Queen's Park -11/+11   Scottish Lg. 1
17/03/2018 Annan Athletic 1-1 Clyde -3/+3   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Cowdenbeath 3-1 Elgin City +15/-15   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Edinburgh City 2-2 Stirling Albion ±0/±0   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Montrose 3-2 Peterhead +6/-6   Scottish Lg. 2
17/03/2018 Cove Rangers 1-1 Wick Academy -13/+13   Highland Lg.
17/03/2018 Forres Mechanics 1-0 Buckie Thistle ±0/±0   Highland Lg.
17/03/2018 Fort William 1-4 Huntly -7/+7   Highland Lg.
17/03/2018 Inverurie Loco Works 9-1 Lossiemouth +7/-7   Highland Lg.
17/03/2018 Nairn County 1-2 Formartine United +4/-4   Highland Lg.
17/03/2018 Turriff United 1-0 Clachnacuddin +3/-3   Highland Lg.
17/03/2018 Civil Service Strollers 0-3 East Kilbride -10/+10   Lowland Lg.
17/03/2018 East Stirlingshire 2-1 Vale of Leithen -7/+7   Lowland Lg.
17/03/2018 Edinburgh University 1-0 Gala Fairydean Rovers -1/+1   Lowland Lg.
17/03/2018 Hawick Royal Albert 2-3 Edusport Academy ±0/±0   Lowland Lg.
17/03/2018 University of Stirling 2-4 Dalbeattie Star -20/+20   Lowland Lg.
17/03/2018 Keith 1-2 Brora Rangers +6/-6 Highland Lg. Cup
17/03/2018 Dundonald Bluebell 0-3 Bonnyrigg Rose Athletic -19/+19   East Junior Superlg.
17/03/2018 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Linlithgow Rose -3/+3   East Junior Superlg.
17/03/2018 Jeanfield Swifts 1-4 Camelon Juniors -21/+21   East Junior Superlg.
17/03/2018 Penicuik Athletic 2-1 Broughty Athletic -5/+5   East Junior Superlg.
17/03/2018 Burntisland Shipyard 1-2 Preston Athletic +2/-2   EoS Lg.
17/03/2018 Heriot-Watt University 2-3 Leith Athletic -4/+4   EoS Lg.
17/03/2018 Kelty Hearts 11-1 Tweedmouth Rangers ±0/±0   EoS Lg.
17/03/2018 University of Stirling Reserves 3-0 Eyemouth United +7/-7   EoS Lg.
17/03/2018 Orkney 9-0 Halkirk United +8/-8   North Caledonian Lg.
17/03/2018 Thurso 1-3 Golspie Sutherland -15/+15   North Caledonian Lg.
17/03/2018 Banks o' Dee 4-1 Inverness City -2/+2   North Junior Superlg.
17/03/2018 Colony Park Juniors 0-5 Ellon United -32/+32   North Junior Superlg.
17/03/2018 Hall Russell United 2-0 Newburgh Thistle +8/-8   North Junior Superlg.
17/03/2018 Abbey Vale 1-1 Threave Rovers +3/-3   SoS Lg.
17/03/2018 Newton Stewart 3-1 Upper Annandale +8/-8   SoS Lg.
17/03/2018 Nithsdale Wanderers 2-2 Lochar Thistle +2/-2   SoS Lg.
17/03/2018 Saint Cuthbert Wanderers 2-0 Bonnyton Thistle +14/-14   SoS Lg.
17/03/2018 Arthurlie 0-1 Pollok ±0/±0   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Girvan 0-3 Clydebank -23/+23   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Glenafton Athletic 1-1 Kilwinning Rangers -4/+4   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Kilbirnie Ladeside 1-1 Cumnock Juniors -1/+1   West Junior Superlg. Premier
17/03/2018 Newtongrange Star 8-0 Whitburn +18/-18 East Junior Cup
17/03/2018 Islavale 1-1 New Elgin Juniors -9/+9   Elginshire Cup
17/03/2018 Nairn Saint Ninian 5-2 Forres Thistle +7/-7   Elginshire Cup
17/03/2018 Whitehills 0-4 Deveronside -7/+7   Elginshire Cup
17/03/2018 Harthill Royal 1-0 Bathgate Thistle +13/-13 Fife & Lothians Cup
17/03/2018 Dufftown 1-6 Dundee North End -20/+20 Inter-Regional Cup
17/03/2018 Invergordon 2-1 Alness United -6/+6 Jock Mackay Memorial Cup
17/03/2018 Culter 5-3 Dyce Juniors +11/-11 McLeman Cup
17/03/2018 Hermes 1-1 p Stonehaven -6/+6 McLeman Cup
17/03/2018 Beith Juniors 1-4 Lochee United -33/+33 Scottish Junior Cup
17/03/2018 Bo'ness United 2-2 Hurlford United -5/+5 Scottish Junior Cup
17/03/2018 Carnoustie Panmure 0-2 Auchinleck Talbot -2/+2 Scottish Junior Cup
17/03/2018 Yoker Athletic 1-3 Wishaw Juniors -13/+13 Scottish Junior Cup
17/03/2018 Blackburn United 2-1 Dalkeith Thistle +1/-1   East Junior Premier
17/03/2018 Fauldhouse United 3-1 Saint Andrews United +5/-5   East Junior Premier
17/03/2018 Haddington Athletic 1-1 Thornton Hibs -4/+4   East Junior Premier
17/03/2018 Tranent Juniors 2-2 Downfield -6/+6   East Junior Premier
17/03/2018 Lewis United 1-2 Longside +6/-6   North Junior 1st Div. East
17/03/2018 Burghead Thistle 2-0 Buckie Rovers +14/-14   North Junior 1st Div. West
17/03/2018 Cambuslang Rangers 5-1 Maryhill +5/-5   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Cumbernauld United 3-0 Kello Rovers +14/-14   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Darvel Juniors 1-2 Rutherglen Glencairn -9/+9   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Shettleston Juniors 0-3 Irvine Meadow -15/+15   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Kilsyth Rangers 3-2 Renfrew +3/-3   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Petershill 1-0 Larkhall Thistle -4/+4   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 Troon 0-2 Largs Thistle -18/+18   West Junior Superlg. 1st
17/03/2018 East End 0-5 Buchanhaven Hearts -58/+58   Morrison Cup
17/03/2018 Fraserburgh United 0-1 Aberdeen University -16/+16   Morrison Cup
17/03/2018 Stoneywood Parkvale 3-2 Glentanar -6/+6   Morrison Cup
17/03/2018 Arbroath Victoria 0-2 Dundee Violet -4/+4   East Junior North Div.
17/03/2018 East Craigie 4-2 Lochore Welfare ±0/±0   East Junior North Div.
17/03/2018 Crossgates Primrose 1-2 Edinburgh United -7/+7   East Junior South Div.
17/03/2018 Craigroyston 3-1 Rosyth +13/-13   East Junior South Div.
17/03/2018 Kirkcaldy YMCA 0-10 Armadale Thistle -9/+9   East Junior South Div.
17/03/2018 Livingston United 2-1 Stoneyburn ±0/±0   East Junior South Div.
17/03/2018 Annbank United 1-4 Ardeer Thistle -27/+27   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Irvine Victoria 2-1 Dalry Thistle +1/-1   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Lugar Boswell Thistle 5-3 Ardrossan Winton Rovers +21/-21   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Muirkirk Juniors 2-0 Saltcoats Victoria +9/-9   West Junior Ayrshire Div.
17/03/2018 Blantyre Victoria 2-2 Saint Roch's +1/-1   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Rossvale 1-1 Benburb -5/+5   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 East Kilbride Thistle 2-0 Lesmahagow +5/-5   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Port Glasgow 0-0 Forth Wanderers -2/+2   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Shotts Bon Accord 2-3 Neilston Juniors -8/+8   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Thorniewood United 2-3 Greenock Juniors -12/+12   West Junior Central 1st Div.
17/03/2018 Ashfield 0-0 Lanark United -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Bellshill Athletic 2-0 Dunipace Juniors ±0/±0   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Gartcairn Juniors 9-0 Newmains United +5/-5   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Johnstone Burgh 2-2 Vale of Leven ±0/±0   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Royal Albert 3-0 Saint Anthony's +15/-15   West Junior Central 2nd Div.
17/03/2018 Vale of Clyde 0-1 Carluke Rovers -12/+12   West Junior Central 2nd Div.
16/03/2018 Saint Johnstone 1-1 Hibernian +1/-1   Scottish Premier
16/03/2018 Celtic U20 4-0 Kilmarnock U20 +11/-11   SPFL Dev. Lg.
16/03/2018 BSC Glasgow 1-3 Gretna -26/+26   Lowland Lg.
16/03/2018 Spartans 5-0 Cumbernauld Colts +12/-12   Lowland Lg.
16/03/2018 Mid Annandale 6-3 Lochmaben +7/-7   SoS Lg.
16/03/2018 Bonnyton Thistle U20 3-1 BSC Glasgow U20 +4/-4   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Edusport Academy U20 3-2 Cumbernauld Colts U20 +8/-8   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Heriot-Watt University U20 5-0 Tynecastle U20 +11/-11   Lowland/East Dev. Lg.
16/03/2018 Whitehill Welfare U20 3-1 Mid Annandale U20 -2/+2   Lowland/East Dev. Lg.
15/03/2018 Motherwell U20 0-2 Dundee United U20 -28/+28   SPFL Dev. Lg.
15/03/2018 Queen of the South U20 2-1 Albion Rovers U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg. West
15/03/2018 Spartans U20 2-2 Edinburgh City U20 -5/+5   Lowland/East Dev. Lg.
14/03/2018 Arbroath 1-1 Ayr United +1/-1   Scottish Lg. 1
14/03/2018 Hamilton Academical U20 3-1 Hibernian U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg.
14/03/2018 Cowdenbeath U20 0-4 Berwick Rangers U20 -14/+14   SPFL Dev. Lg. East
14/03/2018 Livingston U20 1-3 Raith Rovers U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. East
14/03/2018 Airdrieonians U20 3-0 Stranraer U20 +16/-16   SPFL Dev. Lg. West
14/03/2018 Greenock Morton U20 5-1 Clyde U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg. West
14/03/2018 Clachnacuddin 1-2 Fraserburgh +1/-1   Highland Lg.
14/03/2018 Cove Rangers 1-0 Brora Rangers -3/+3   Highland Lg.
14/03/2018 Forres Mechanics 2-1 Wick Academy -2/+2   Highland Lg.
14/03/2018 Fort William 0-2 Nairn County ±0/±0   Highland Lg.
14/03/2018 Dalbeattie Star 1-0 Whitehill Welfare +4/-4   Lowland Lg.
14/03/2018 Formartine United 7-0 Strathspey Thistle +2/-2 Highland Lg. Cup
14/03/2018 Alness United 3-2 Inverness Athletic +3/-3   North Caledonian Lg.
14/03/2018 Halkirk United 1-2 Golspie Sutherland +1/-1   North Caledonian Lg.
14/03/2018 Nithsdale Wanderers 3-1 Abbey Vale +14/-14   SoS Lg.
14/03/2018 Annan Athletic U20 3-1 Creetown +17/-17 Cree Lodge Cup
14/03/2018 Newton Stewart 1-3 Stranraer Reserves -17/+17 Cree Lodge Cup
14/03/2018 Threave Rovers 2-1 Lochar Thistle ±0/±0 Potts Cup
14/03/2018 Bonnyton Thistle U20 5-2 Mid Annandale U20 +3/-3   Lowland/East Dev. Lg.
13/03/2018 Kilmarnock 1-1 p Aberdeen -2/+2 Scottish FA Cup
13/03/2018 Dumbarton 1-0 Brechin City -2/+2   Scottish Champ.
13/03/2018 Dunfermline Athletic 1-0 Inverness Caledonian Thistle +3/-3   Scottish Champ.
13/03/2018 Livingston 1-1 Greenock Morton -5/+5   Scottish Champ.
13/03/2018 Queen of the South 1-3 Dundee United -18/+18   Scottish Champ.
13/03/2018 Airdrieonians 2-1 Stranraer +1/-1   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Albion Rovers 1-1 Queen's Park -4/+4   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Alloa Athletic 1-2 East Fife -15/+15   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Forfar Athletic 2-1 Raith Rovers +10/-10   Scottish Lg. 1
13/03/2018 Celtic U20 1-4 Falkirk U20 -40/+40   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Heart of Midlothian U20 1-0 Saint Mirren U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Saint Johnstone U20 0-3 Dundee U20 -21/+21   SPFL Dev. Lg.
13/03/2018 Berwick Rangers 0-1 Stirling Albion -3/+3   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Clyde 1-0 Elgin City +3/-3   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Edinburgh City 1-1 Cowdenbeath -7/+7   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Montrose 2-1 Annan Athletic ±0/±0   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Peterhead 1-2 Stenhousemuir -16/+16   Scottish Lg. 2
13/03/2018 Mid Annandale 2-1 Heston Rovers -4/+4 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
12/03/2018 Aberdeen U20 2-0 Dundee United U20 ±0/±0   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Motherwell U20 2-0 Kilmarnock U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Partick Thistle U20 1-1 Ross County U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
12/03/2018 Stirling Albion U20 1-0 Forfar Athletic U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg. East
12/03/2018 Queen's Park U20 1-0 Ayr United U20 +10/-10   SPFL Dev. Lg. West
12/03/2018 Brora Rangers U20 2-3 Nairn County U20 -13/+13   North of Scotland Dev. Lg.
12/03/2018 Elgin City U20 0-0 Lossiemouth U20 -10/+10   North of Scotland Dev. Lg.
11/03/2018 Rangers 2-3 Celtic -8/+8   Scottish Premier
10/03/2018 Dundee 0-4 Saint Johnstone -32/+32   Scottish Premier
10/03/2018 Hamilton Academical 2-0 Motherwell +16/-16   Scottish Premier
10/03/2018 Kilmarnock 3-2 Ross County -1/+1   Scottish Premier
10/03/2018 Partick Thistle 0-0 Aberdeen +2/-2   Scottish Premier
10/03/2018 Dumbarton 0-1 Queen of the South -7/+7   Scottish Champ.
10/03/2018 Falkirk 3-1 Greenock Morton +12/-12   Scottish Champ.
10/03/2018 Saint Mirren 2-0 Dunfermline Athletic +7/-7   Scottish Champ.
10/03/2018 Arbroath 2-0 Forfar Athletic +4/-4   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Ayr United 3-0 Raith Rovers +13/-13   Scottish Lg. 1
10/03/2018 East Fife 2-1 Airdrieonians +4/-4   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Queen's Park 1-2 Alloa Athletic -4/+4   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Stranraer 2-3 Albion Rovers -11/+11   Scottish Lg. 1
10/03/2018 Annan Athletic 2-3 Edinburgh City -12/+12   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Elgin City 3-0 Berwick Rangers +12/-12   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Stenhousemuir 2-3 Clyde -13/+13   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Stirling Albion 0-1 Peterhead -7/+7   Scottish Lg. 2
10/03/2018 Brora Rangers 3-0 Keith -1/+1   Highland Lg.
10/03/2018 Clachnacuddin 1-0 Rothes +4/-4   Highland Lg.
10/03/2018 Fort William 0-7 Buckie Thistle -12/+12   Highland Lg.
10/03/2018 Inverurie Loco Works 5-1 Deveronvale +9/-9   Highland Lg.
10/03/2018 Turriff United 1-2 Wick Academy -9/+9   Highland Lg.
10/03/2018 Dalbeattie Star 3-0 Hawick Royal Albert +6/-6   Lowland Lg.
10/03/2018 Gretna 1-2 Gala Fairydean Rovers -15/+15   Lowland Lg.
10/03/2018 Spartans 1-0 University of Stirling -6/+6   Lowland Lg.
10/03/2018 Forres Mechanics 1-3 Cove Rangers -3/+3 Highland Lg. Cup
10/03/2018 Huntly 2-2 p Strathspey Thistle -8/+8 Highland Lg. Cup
10/03/2018 Nairn County 3-4 Fraserburgh ±0/±0 Highland Lg. Cup
10/03/2018 Bo'ness United 1-0 Newtongrange Star ±0/±0   East Junior Superlg.
10/03/2018 Broughty Athletic 4-2 Kennoway Star Hearts +7/-7   East Junior Superlg.
10/03/2018 Forfar West End 0-1 Penicuik Athletic +2/-2   East Junior Superlg.
10/03/2018 Linlithgow Rose 5-2 Dundonald Bluebell +12/-12   East Junior Superlg.
10/03/2018 Sauchie Juniors 6-0 Jeanfield Swifts +23/-23   East Junior Superlg.
10/03/2018 Leith Athletic 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -9/+9   EoS Lg.
10/03/2018 Ormiston 3-5 Eyemouth United -21/+21   EoS Lg.
10/03/2018 University of Stirling Reserves 2-2 Peebles Rovers -1/+1   EoS Lg.
10/03/2018 Alness United 4-0 Bunillidh Thistle +6/-6   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Inverness Athletic 2-3 Invergordon +1/-1   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Thurso 0-2 Orkney -10/+10   North Caledonian Lg.
10/03/2018 Banchory Saint Ternan 2-3 Hall Russell United -3/+3   North Junior Superlg.
10/03/2018 Ellon United 2-1 Culter +11/-11   North Junior Superlg.
10/03/2018 Inverness City 0-4 Colony Park Juniors -33/+33   North Junior Superlg.
10/03/2018 Maud 3-7 Hermes -22/+22   North Junior Superlg.
10/03/2018 Abbey Vale 0-1 Saint Cuthbert Wanderers -11/+11   SoS Lg.
10/03/2018 Bonnyton Thistle 1-2 Mid Annandale -12/+12   SoS Lg.
10/03/2018 Lochmaben 3-0 Dumfries YMCA -3/+3   SoS Lg.
10/03/2018 Nithsdale Wanderers 5-2 Heston Rovers +17/-17   SoS Lg.
10/03/2018 Threave Rovers 3-0 Newton Stewart +3/-3   SoS Lg.
10/03/2018 Pollok 2-0 Hurlford United +5/-5   West Junior Superlg. Premier
10/03/2018 Longside 1-3 Carnoustie Panmure -1/+1 Inter-Regional Cup
10/03/2018 Newburgh Thistle p 2-2 Banks o' Dee +9/-9 McLeman Cup
10/03/2018 Golspie Sutherland 1-3 Saint Duthus -26/+26 North Caledonian Cup
10/03/2018 Dyce Juniors 3-0 Montrose Roselea +7/-7 North Junior Regional Cup
10/03/2018 Stonehaven 2-1 Buckie Rovers -8/+8 North Junior Regional Cup
10/03/2018 Tayport 2-2 Bathgate Thistle -5/+5   East Junior Premier
10/03/2018 Buchanhaven Hearts 1-1 Fraserburgh United +5/-5   North Junior 1st Div. East
10/03/2018 Stoneywood Parkvale 1-3 Sunnybank -19/+19   North Junior 1st Div. East
10/03/2018 New Elgin Juniors 1-3 Nairn Saint Ninian ±0/±0   North Junior 1st Div. West
10/03/2018 Irvine Meadow 2-1 Largs Thistle +3/-3   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Kello Rovers 3-3 Kilsyth Rangers -1/+1   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Larkhall Thistle 2-1 Cumbernauld United +3/-3   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Petershill 2-2 Cambuslang Rangers -4/+4   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Renfrew 2-2 Troon -2/+2   West Junior Superlg. 1st
10/03/2018 Aberdeen University 3-3 East End +7/-7   Morrison Cup
10/03/2018 Lewis United 6-2 Newmachar United +21/-21   Morrison Cup
10/03/2018 Blairgowrie 5-1 Forfar Albion +1/-1   East Junior North Div.
10/03/2018 Dundee North End 2-0 Scone Thistle +1/-1   East Junior North Div.
10/03/2018 Oakley United 4-2 Livingston United +1/-1   East Junior South Div.
10/03/2018 Annbank United 0-5 Irvine Victoria -22/+22   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Dalry Thistle 4-0 Craigmark Burntonians +18/-18   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Maybole Juniors 3-5 Lugar Boswell Thistle -29/+29   West Junior Ayrshire Div.
10/03/2018 Benburb 3-1 Blantyre Victoria +8/-8   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Rossvale 4-2 Lesmahagow ±0/±0   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Saint Roch's 6-3 East Kilbride Thistle +9/-9   West Junior Central 1st Div.
10/03/2018 Ashfield 1-2 Royal Albert -11/+11   West Junior Central 2nd Div.
10/03/2018 Gartcairn Juniors 3-2 Saint Anthony's -2/+2   West Junior Central 2nd Div.
10/03/2018 Vale of Leven 3-1 Carluke Rovers +7/-7   West Junior Central 2nd Div.
09/03/2018 Hibernian 2-0 Heart of Midlothian +8/-8   Scottish Premier
09/03/2018 Albion Rovers U20 0-0 Clyde U20 -5/+5   SPFL Dev. Lg. West
09/03/2018 Annan Athletic U20 4-3 Creetown +10/-10   SoS Lg.
09/03/2018 BSC Glasgow U20 0-1 Spartans U20 ±0/±0   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Edusport Academy U20 3-1 Edinburgh University U20 +7/-7   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Edinburgh City U20 2-2 University of Stirling U20 +2/-2   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-4 Heriot-Watt University U20 -2/+2   Lowland/East Dev. Lg.
09/03/2018 Whitehill Welfare U20 1-1 Cumbernauld Colts U20 +1/-1   Lowland/East Dev. Lg.
07/03/2018 Kilmarnock 2-0 Saint Johnstone +5/-5   Scottish Premier
07/03/2018 Mid Annandale 3-2 Lochar Thistle +3/-3 Haig Gordon Trophy
07/03/2018 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Threave Rovers -5/+5 Haig Gordon Trophy
06/03/2018 Alloa Athletic 5-3 Arbroath +10/-10   Scottish Lg. 1
06/03/2018 Kilmarnock U20 2-1 Celtic U20 +13/-13   SPFL Dev. Lg.
06/03/2018 Ross County U20 4-1 Saint Johnstone U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg.
06/03/2018 Spartans 0-1 East Kilbride -8/+8 EoS Qualifying Cup
05/03/2018 Clachnacuddin U20 5-2 Alness United U20 +18/-18   North of Scotland Dev. Lg.
04/03/2018 Motherwell 2-1 Heart of Midlothian +4/-4 Scottish FA Cup
04/03/2018 Rangers 4-1 Falkirk +3/-3 Scottish FA Cup
03/03/2018 Aberdeen 1-1 Kilmarnock -5/+5 Scottish FA Cup
03/03/2018 Celtic 3-0 Greenock Morton +3/-3 Scottish FA Cup
01/03/2018 Hibernian U20 3-2 Celtic U20 +5/-5   SPFL Dev. Lg.