SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
APRIL 2018 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/04/2018 Celtic U20 4-1 Heart of Midlothian U20 +17/-17   SPFL Dev. Lg.
30/04/2018 Dundee United U20 2-1 Partick Thistle U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
30/04/2018 Hibernian U20 4-2 Motherwell U20 +5/-5   SPFL Dev. Lg.
30/04/2018 Lochee United 3-2 Forfar West End -6/+6   East Junior Superlg.
30/04/2018 Abbey Vale 3-2 Upper Annandale -4/+4   SoS Lg.
30/04/2018 Creetown 0-7 Stranraer Reserves -20/+20   SoS Lg.
30/04/2018 Hurlford United 1-0 Auchinleck Talbot +12/-12   West Junior Superlg. Premier
30/04/2018 Bonnyton Thistle 1-1 p Lochar Thistle -2/+2 Cree Lodge Cup
30/04/2018 Fauldhouse United 2-1 Arniston Rangers ±0/±0   East Junior Premier
30/04/2018 Glenrothes 1-0 Downfield -1/+1   East Junior Premier
30/04/2018 Maryhill 1-2 Rutherglen Glencairn -1/+1   West Junior Superlg. 1st
30/04/2018 Cumbernauld Colts U20 6-2 Edinburgh University U20 +6/-6 Lowland/East Dev. KO Cup
30/04/2018 Spartans U20 2-0 Heriot-Watt University U20 +13/-13 Lowland/East Dev. KO Cup
30/04/2018 Clachnacuddin U20 2-2 Nairn County U20 -1/+1   North of Scotland Dev. Lg.
30/04/2018 Forres Mechanics U20 2-1 Lossiemouth U20 +16/-16   North of Scotland Dev. Lg.
30/04/2018 Benburb 6-1 Wishaw Juniors +28/-28   West Junior Central 1st Div.
30/04/2018 East Kilbride Thistle 0-1 Blantyre Victoria -6/+6   West Junior Central 1st Div.
30/04/2018 Forth Wanderers 3-0 Thorniewood United +18/-18   West Junior Central 1st Div.
30/04/2018 Glasgow Perthshire 2-1 Neilston Juniors +6/-6   West Junior Central 1st Div.
30/04/2018 Shotts Bon Accord 1-5 Saint Roch's -26/+26   West Junior Central 1st Div.
29/04/2018 Celtic 5-0 Rangers +18/-18   Scottish Premier
29/04/2018 Islavale 0-0 p Nairn Saint Ninian +7/-7 Elginshire Cup
28/04/2018 Hamilton Academical 2-0 Ross County +12/-12   Scottish Premier
28/04/2018 Hibernian 5-3 Kilmarnock +6/-6   Scottish Premier
28/04/2018 Motherwell 2-1 Dundee -2/+2   Scottish Premier
28/04/2018 Saint Johnstone 1-1 Partick Thistle -5/+5   Scottish Premier
28/04/2018 Brechin City 1-5 Queen of the South -15/+15   Scottish Champ.
28/04/2018 Dundee United 2-0 Livingston +14/-14   Scottish Champ.
28/04/2018 Dunfermline Athletic 4-0 Dumbarton +9/-9   Scottish Champ.
28/04/2018 Falkirk 1-0 Saint Mirren +4/-4   Scottish Champ.
28/04/2018 Greenock Morton 0-3 Inverness Caledonian Thistle -23/+23   Scottish Champ.
28/04/2018 Airdrieonians 1-2 Forfar Athletic -12/+12   Scottish Lg. 1
28/04/2018 Ayr United 2-0 Albion Rovers -1/+1   Scottish Lg. 1
28/04/2018 East Fife 2-3 Stranraer -9/+9   Scottish Lg. 1
28/04/2018 Queen's Park 3-0 Arbroath +26/-26   Scottish Lg. 1
28/04/2018 Raith Rovers 0-0 Alloa Athletic -5/+5   Scottish Lg. 1
28/04/2018 Clyde 1-2 Berwick Rangers -17/+17   Scottish Lg. 2
28/04/2018 Cowdenbeath 0-2 Annan Athletic -12/+12   Scottish Lg. 2
28/04/2018 Montrose 1-1 Elgin City -8/+8   Scottish Lg. 2
28/04/2018 Peterhead 2-1 Edinburgh City -5/+5   Scottish Lg. 2
28/04/2018 Stirling Albion 1-1 Stenhousemuir -2/+2   Scottish Lg. 2
28/04/2018 Cove Rangers 4-0 Spartans +14/-14   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
28/04/2018 Formartine United 2-1 Wick Academy -7/+7   Highland Lg.
28/04/2018 Fort William 3-7 Turriff United -8/+8   Highland Lg.
28/04/2018 Strathspey Thistle 0-7 Brora Rangers -9/+9   Highland Lg.
28/04/2018 BSC Glasgow 3-2 East Kilbride +7/-7 Lowland Lg. Cup
28/04/2018 Selkirk 3-1 Edusport Academy +11/-11 Lowland Lg. Cup
28/04/2018 Dundonald Bluebell 0-2 Bo'ness United -17/+17   East Junior Superlg.
28/04/2018 Forfar West End 1-2 Broxburn Athletic ±0/±0   East Junior Superlg.
28/04/2018 Hill of Beath Hawthorn 3-2 Sauchie Juniors +2/-2   East Junior Superlg.
28/04/2018 Jeanfield Swifts 0-7 Carnoustie Panmure -43/+43   East Junior Superlg.
28/04/2018 Kennoway Star Hearts 0-4 Bonnyrigg Rose Athletic -8/+8   East Junior Superlg.
28/04/2018 Kelty Hearts 3-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +2/-2   EoS Lg.
28/04/2018 Leith Athletic 3-3 Burntisland Shipyard -11/+11   EoS Lg.
28/04/2018 Peebles Rovers 5-1 Eyemouth United +12/-12   EoS Lg.
28/04/2018 Preston Athletic 3-1 Ormiston -4/+4   EoS Lg.
28/04/2018 Tweedmouth Rangers 1-3 University of Stirling Reserves -3/+3   EoS Lg.
28/04/2018 Tynecastle 4-3 Coldstream -7/+7   EoS Lg.
28/04/2018 Banchory Saint Ternan 2-1 Dufftown +2/-2   North Junior Superlg.
28/04/2018 Newburgh Thistle 2-2 Banks o' Dee +8/-8   North Junior Superlg.
28/04/2018 Dyce Juniors 2-4 Inverness City -31/+31   North Junior Superlg.
28/04/2018 Hall Russell United 0-0 Montrose Roselea -1/+1   North Junior Superlg.
28/04/2018 Maud 0-4 Colony Park Juniors -43/+43   North Junior Superlg.
28/04/2018 Bonnyton Thistle 2-2 Upper Annandale -8/+8   SoS Lg.
28/04/2018 Creetown 0-9 Mid Annandale -14/+14   SoS Lg.
28/04/2018 Dumfries YMCA 2-3 Lochar Thistle +10/-10   SoS Lg.
28/04/2018 Nithsdale Wanderers 2-3 Saint Cuthbert Wanderers -7/+7   SoS Lg.
28/04/2018 Threave Rovers 2-0 Heston Rovers -2/+2   SoS Lg.
28/04/2018 Auchinleck Talbot 4-0 Arthurlie +3/-3   West Junior Superlg. Premier
28/04/2018 Clydebank 2-3 Kilwinning Rangers -6/+6   West Junior Superlg. Premier
28/04/2018 Girvan 0-1 Cumnock Juniors -1/+1   West Junior Superlg. Premier
28/04/2018 Glenafton Athletic 1-0 Beith Juniors +6/-6   West Junior Superlg. Premier
28/04/2018 Pollok 4-1 Kirkintilloch Rob Roy +11/-11   West Junior Superlg. Premier
28/04/2018 Lochee United 2-4 Linlithgow Rose -16/+16 East Junior Cup
28/04/2018 Penicuik Athletic 1-0 Camelon Juniors -4/+4 East Junior Cup
28/04/2018 Glenrothes 0-2 Newtongrange Star -11/+11 Fife & Lothians Cup
28/04/2018 Invergordon 3-1 Inverness Athletic -1/+1 Jock Mackay Memorial Cup
28/04/2018 Stoneywood Parkvale 1-4 Culter -7/+7 North Junior Regional Cup
28/04/2018 Darvel Juniors 3-0 Benburb +16/-16   WoS Lg. Cup
28/04/2018 Shettleston Juniors 2-0 Thorniewood United +8/-8   WoS Lg. Cup
28/04/2018 Kilbirnie Ladeside 2-3 Hurlford United -11/+11   WoS Lg. Cup
28/04/2018 Kilsyth Rangers p 3-3 Ardeer Thistle -11/+11   WoS Lg. Cup
28/04/2018 Arniston Rangers 2-2 Bathgate Thistle -6/+6   East Junior Premier
28/04/2018 Blackburn United 2-1 Tranent Juniors +4/-4   East Junior Premier
28/04/2018 Downfield 2-4 Whitburn -20/+20   East Junior Premier
28/04/2018 Fauldhouse United 3-0 Kirriemuir Thistle +6/-6   East Junior Premier
28/04/2018 Haddington Athletic 2-1 Tayport +2/-2   East Junior Premier
28/04/2018 Musselburgh Athletic 4-2 Dunbar United +4/-4   East Junior Premier
28/04/2018 Thornton Hibs 1-0 Dalkeith Thistle -4/+4   East Junior Premier
28/04/2018 Buchanhaven Hearts 1-7 East End -23/+23   North Junior 1st Div. East
28/04/2018 Fraserburgh United 3-2 Longside +4/-4   North Junior 1st Div. East
28/04/2018 Newmachar United 4-5 Glentanar -6/+6   North Junior 1st Div. East
28/04/2018 Sunnybank 2-1 Cruden Bay -9/+9   North Junior 1st Div. East
28/04/2018 Burghead Thistle 1-4 Deveronside -19/+19   North Junior 1st Div. West
28/04/2018 New Elgin Juniors 3-2 Buckie Rovers +14/-14   North Junior 1st Div. West
28/04/2018 Spey Valley United 1-2 Whitehills -11/+11   North Junior 1st Div. West
28/04/2018 Cambuslang Rangers 0-3 Largs Thistle -23/+23   West Junior Superlg. 1st
28/04/2018 Larkhall Thistle 3-0 Kello Rovers +11/-11   West Junior Superlg. 1st
28/04/2018 Maryhill 0-1 Irvine Meadow +1/-1   West Junior Superlg. 1st
28/04/2018 Rutherglen Glencairn 1-0 Renfrew +3/-3   West Junior Superlg. 1st
28/04/2018 Troon 2-1 Cumbernauld United +2/-2   West Junior Superlg. 1st
28/04/2018 Blairgowrie 5-0 Lochore Welfare +15/-15   East Junior North Div.
28/04/2018 Dundee Violet 1-2 Dundee North End -5/+5   East Junior North Div.
28/04/2018 East Craigie 2-1 Coupar Angus -6/+6   East Junior North Div.
28/04/2018 Forfar Albion 0-3 Luncarty +2/-2   East Junior North Div.
28/04/2018 Kinnoull 4-1 Brechin Victoria +1/-1   East Junior North Div.
28/04/2018 Newburgh Juniors 1-4 Scone Thistle -6/+6   East Junior North Div.
28/04/2018 Kirkcaldy YMCA 1-7 Harthill Royal -8/+8   East Junior South Div.
28/04/2018 Livingston United 2-1 Armadale Thistle +15/-15   East Junior South Div.
28/04/2018 Lochgelly Albert 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare -3/+3   East Junior South Div.
28/04/2018 Oakley United 6-1 Craigroyston +16/-16   East Junior South Div.
28/04/2018 Stoneyburn 1-4 Edinburgh United -4/+4   East Junior South Div.
28/04/2018 West Calder United 1-1 Pumpherston Juniors +4/-4   East Junior South Div.
28/04/2018 Ardrossan Winton Rovers 0-1 Craigmark Burntonians -10/+10   West Junior Ayrshire Div.
28/04/2018 Lugar Boswell Thistle 1-6 Dalry Thistle -22/+22   West Junior Ayrshire Div.
28/04/2018 Muirkirk Juniors 0-3 Irvine Victoria -4/+4   West Junior Ayrshire Div.
28/04/2018 Whitletts Victoria 2-1 Maybole Juniors ±0/±0   West Junior Ayrshire Div.
28/04/2018 East Kilbride Thistle 1-3 Yoker Athletic -17/+17   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Glasgow Perthshire 2-0 Greenock Juniors +3/-3   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Lesmahagow 0-1 Rossvale +4/-4   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Neilston Juniors 3-1 Blantyre Victoria +8/-8   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Port Glasgow 2-1 Saint Roch's +12/-12   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Wishaw Juniors 2-3 Forth Wanderers -20/+20   West Junior Central 1st Div.
28/04/2018 Bellshill Athletic 0-3 Gartcairn Juniors -24/+24   West Junior Central 2nd Div.
28/04/2018 Lanark United 5-2 Johnstone Burgh +8/-8   West Junior Central 2nd Div.
28/04/2018 Royal Albert 4-1 Vale of Clyde +10/-10   West Junior Central 2nd Div.
27/04/2018 Aberdeen 2-0 Heart of Midlothian +9/-9   Scottish Premier
27/04/2018 Cumbernauld Colts 2-0 Gala Fairydean Rovers +4/-4 Lowland Lg. Cup
27/04/2018 Gretna 4-5 University of Stirling -9/+9 Lowland Lg. Cup
27/04/2018 Heriot-Watt University U20 6-0 Mid Annandale U20 +4/-4   Lowland/East Dev. Lg.
27/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 1-0 Edinburgh City U20 +8/-8   Lowland/East Dev. Lg.
27/04/2018 Tynecastle U20 5-2 Bonnyton Thistle U20 +17/-17   Lowland/East Dev. Lg.
27/04/2018 University of Stirling U20 1-0 BSC Glasgow U20 -6/+6   Lowland/East Dev. Lg.
27/04/2018 Whitehill Welfare U20 0-2 Spartans U20 -16/+16   Lowland/East Dev. Lg.
26/04/2018 Celtic U20 1-2 Saint Johnstone U20 -18/+18   SPFL Dev. Lg.
26/04/2018 Hibernian U20 3-1 Aberdeen U20 +12/-12 Scottish Youth Cup
26/04/2018 Nairn County U20 2-1 Alness United U20 +2/-2   North of Scotland Dev. Lg.
25/04/2018 Heart of Midlothian U20 2-0 Kilmarnock U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
25/04/2018 Berwick Rangers U20 5-0 Cowdenbeath U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg. East
25/04/2018 Greenock Morton U20 1-0 Ayr United U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg. West
25/04/2018 Deveronvale 5-0 Fort William +5/-5   Highland Lg.
25/04/2018 Rothes 3-1 Brora Rangers +23/-23   Highland Lg.
25/04/2018 Selkirk 1-1 Vale of Leithen -6/+6   Lowland Lg.
25/04/2018 BSC Glasgow 4-1 Edusport Academy +7/-7 South Ch'lge Cup
25/04/2018 Bo'ness United 2-2 Hill of Beath Hawthorn -5/+5   East Junior Superlg.
25/04/2018 Camelon Juniors 1-4 Linlithgow Rose -17/+17   East Junior Superlg.
25/04/2018 Kennoway Star Hearts 1-0 Forfar West End +2/-2   East Junior Superlg.
25/04/2018 Lochee United 0-1 Jeanfield Swifts -20/+20   East Junior Superlg.
25/04/2018 Tynecastle 0-1 Lothian Thistle Hutchison Vale ±0/±0   EoS Lg.
25/04/2018 Creetown 0-2 Abbey Vale -1/+1   SoS Lg.
25/04/2018 Threave Rovers 3-1 Saint Cuthbert Wanderers +1/-1   SoS Lg.
25/04/2018 Upper Annandale 2-4 Mid Annandale -4/+4   SoS Lg.
25/04/2018 Kirkintilloch Rob Roy 3-2 Arthurlie -6/+6   West Junior Superlg. Premier
25/04/2018 Ardeer Thistle 0-5 Auchinleck Talbot -2/+2 Ayrshire Lg. Cup
25/04/2018 Hurlford United 3-4 Largs Thistle -14/+14 Ayrshire Lg. Cup
25/04/2018 Irvine Victoria 0-1 Kilwinning Rangers +2/-2 Ayrshire Lg. Cup
25/04/2018 Maybole Juniors 0-1 Kilbirnie Ladeside +4/-4 Ayrshire Lg. Cup
25/04/2018 Cambuslang Rangers 0-4 Pollok -19/+19   Central Lg. Cup
25/04/2018 Clydebank 1-3 East Kilbride Thistle -31/+31   Central Lg. Cup
25/04/2018 Gartcairn Juniors 1-2 Vale of Clyde -17/+17   Central Lg. Cup
25/04/2018 Greenock Juniors 0-1 Shettleston Juniors -10/+10   Central Lg. Cup
25/04/2018 Rutherglen Glencairn 2-0 Ashfield -1/+1   Central Lg. Cup
25/04/2018 Saint Anthony's 1-5 Cumbernauld United -18/+18   Central Lg. Cup
25/04/2018 Edinburgh United 2-2 p Thornton Hibs +5/-5 Fife & Lothians Cup
25/04/2018 Queen of the South U20 0-1 Bonnyton Thistle -17/+17 Sthrn. Counties Ch'lge Cup
25/04/2018 Forth Wanderers 2-3 Thorniewood United -9/+9   WoS Lg. Cup
25/04/2018 Tayport 2-0 Downfield +4/-4   East Junior Premier
25/04/2018 Kello Rovers 2-3 Irvine Meadow -2/+2   West Junior Superlg. 1st
25/04/2018 Kilsyth Rangers 0-2 Maryhill -26/+26   West Junior Superlg. 1st
25/04/2018 Larkhall Thistle 2-4 Petershill -9/+9   West Junior Superlg. 1st
25/04/2018 Forres Mechanics U20 0-3 Elgin City U20 -1/+1   North of Scotland Dev. Lg.
25/04/2018 East Craigie 5-2 Forfar Albion -3/+3   East Junior North Div.
25/04/2018 Lochee Harp 0-2 Dundee North End -3/+3   East Junior North Div.
25/04/2018 Luncarty 5-0 Newburgh Juniors +2/-2   East Junior North Div.
25/04/2018 Harthill Royal 1-1 Rosyth -7/+7   East Junior South Div.
25/04/2018 Kirkcaldy YMCA 0-2 Lochgelly Albert +4/-4   East Junior South Div.
25/04/2018 Lugar Boswell Thistle 8-1 Saltcoats Victoria +17/-17   West Junior Ayrshire Div.
25/04/2018 Lesmahagow 0-3 Blantyre Victoria -10/+10   West Junior Central 1st Div.
25/04/2018 Neilston Juniors 1-2 Saint Roch's -11/+11   West Junior Central 1st Div.
25/04/2018 Port Glasgow 0-2 Yoker Athletic -15/+15   West Junior Central 1st Div.
25/04/2018 Wishaw Juniors 0-0 Rossvale -4/+4   West Junior Central 1st Div.
25/04/2018 Johnstone Burgh 7-0 Newmains United +10/-10   West Junior Central 2nd Div.
24/04/2018 Livingston 0-1 Inverness Caledonian Thistle -12/+12   Scottish Champ.
24/04/2018 Burntisland Shipyard 4-0 Cowdenbeath U20 +14/-14 Fife Cup
24/04/2018 Berwick Rangers 2-2 Stenhousemuir +1/-1   Scottish Lg. 2
24/04/2018 Cove Rangers 0-3 Nairn County -42/+42   Highland Lg.
24/04/2018 Strathspey Thistle 1-4 Fraserburgh -1/+1   Highland Lg.
24/04/2018 Whitehill Welfare 3-1 Hawick Royal Albert ±0/±0   Lowland Lg.
24/04/2018 Banchory Saint Ternan 2-2 Stonehaven +4/-4   North Junior Superlg.
24/04/2018 Colony Park Juniors 3-2 Dufftown +5/-5   North Junior Superlg.
24/04/2018 Dyce Juniors 2-2 Hall Russell United -9/+9   North Junior Superlg.
24/04/2018 Hermes 3-4 Banks o' Dee -3/+3   North Junior Superlg.
24/04/2018 Maud 2-0 Ellon United +8/-8   North Junior Superlg.
24/04/2018 Nairn Saint Ninian 2-1 Burghead Thistle -6/+6 Elginshire Cup
24/04/2018 Culter 1-1 p Newburgh Thistle -8/+8 McLeman Cup
24/04/2018 Blackburn United 1-0 Fauldhouse United +6/-6   East Junior Premier
24/04/2018 Cruden Bay 1-2 Fraserburgh United +6/-6   North Junior 1st Div. East
24/04/2018 Glentanar 2-2 Stoneywood Parkvale +3/-3   North Junior 1st Div. East
24/04/2018 Buckie Rovers 2-0 Deveronside +15/-15   North Junior 1st Div. West
24/04/2018 Forres Thistle 5-0 Spey Valley United +5/-5   North Junior 1st Div. West
24/04/2018 Tynecastle U20 2-0 Edusport Academy U20 +14/-14 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/04/2018 Celtic U20 0-2 Motherwell U20 -23/+23   SPFL Dev. Lg.
23/04/2018 Falkirk U20 0-1 Heart of Midlothian U20 -1/+1   SPFL Dev. Lg.
23/04/2018 Saint Johnstone U20 1-2 Dundee United U20 -11/+11   SPFL Dev. Lg.
23/04/2018 Saint Mirren U20 2-2 Dundee U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
23/04/2018 Stirling Albion U20 1-2 Raith Rovers U20 -7/+7   SPFL Dev. Lg. East
23/04/2018 Ayr United U20 2-0 Queen's Park U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg. West
23/04/2018 Greenock Morton U20 6-1 Albion Rovers U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg. West
23/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-0 Tynecastle ±0/±0   EoS Lg.
23/04/2018 Creetown 0-1 Newton Stewart -4/+4   SoS Lg.
23/04/2018 Threave Rovers 2-0 Mid Annandale +8/-8   SoS Lg.
23/04/2018 Upper Annandale 2-0 Lochmaben +10/-10   SoS Lg.
23/04/2018 Clydebank 3-1 Kirkintilloch Rob Roy +13/-13   West Junior Superlg. Premier
23/04/2018 Cumnock Juniors 1-1 Hurlford United -5/+5   West Junior Superlg. Premier
23/04/2018 Irvine Meadow 3-0 Ardrossan Winton Rovers +4/-4 Ayrshire Lg. Cup
23/04/2018 Heriot-Watt University U20 3-0 Edinburgh City U20 +10/-10   Lowland/East Dev. Lg.
23/04/2018 Cumbernauld United 4-1 Kilsyth Rangers +17/-17   West Junior Superlg. 1st
23/04/2018 Rutherglen Glencairn 3-1 Cambuslang Rangers +12/-12   West Junior Superlg. 1st
23/04/2018 Cumbernauld Colts U20 3-4 University of Stirling U20 -10/+10 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/04/2018 Forres Mechanics U20 0-5 Brora Rangers U20 -7/+7   North of Scotland Dev. Lg.
23/04/2018 Nairn County U20 1-2 Lossiemouth U20 -15/+15   North of Scotland Dev. Lg.
23/04/2018 Irvine Victoria 9-1 Annbank United +14/-14   West Junior Ayrshire Div.
23/04/2018 Benburb 3-1 Yoker Athletic +6/-6   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Blantyre Victoria 3-0 Thorniewood United +7/-7   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 East Kilbride Thistle 1-6 Neilston Juniors -30/+30   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Forth Wanderers 3-1 Lesmahagow +7/-7   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Port Glasgow 2-1 Glasgow Perthshire +9/-9   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Saint Roch's 1-0 Greenock Juniors -4/+4   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Shotts Bon Accord 1-0 Wishaw Juniors +10/-10   West Junior Central 1st Div.
23/04/2018 Newmains United 1-7 Bellshill Athletic -6/+6   West Junior Central 2nd Div.
22/04/2018 Rangers 2-1 Heart of Midlothian ±0/±0   Scottish Premier
22/04/2018 Alloa Athletic 2-1 Ayr United +8/-8   Scottish Lg. 1
21/04/2018 Dundee 2-1 Saint Johnstone +6/-6   Scottish Premier
21/04/2018 Hibernian 2-1 Celtic +9/-9   Scottish Premier
21/04/2018 Kilmarnock 0-2 Aberdeen -19/+19   Scottish Premier
21/04/2018 Partick Thistle 2-1 Hamilton Academical +4/-4   Scottish Premier
21/04/2018 Ross County 0-0 Motherwell ±0/±0   Scottish Premier
21/04/2018 Dumbarton 2-5 Falkirk -17/+17   Scottish Champ.
21/04/2018 Inverness Caledonian Thistle 2-2 Dunfermline Athletic -3/+3   Scottish Champ.
21/04/2018 Livingston 3-0 Brechin City ±0/±0   Scottish Champ.
21/04/2018 Queen of the South 3-0 Dundee United +20/-20   Scottish Champ.
21/04/2018 Saint Mirren 2-1 Greenock Morton ±0/±0   Scottish Champ.
21/04/2018 Albion Rovers 1-0 East Fife +5/-5   Scottish Lg. 1
21/04/2018 Arbroath 2-0 Airdrieonians +5/-5   Scottish Lg. 1
21/04/2018 Forfar Athletic 1-1 Queen's Park -4/+4   Scottish Lg. 1
21/04/2018 Stranraer 0-3 Raith Rovers -19/+19   Scottish Lg. 1
21/04/2018 Annan Athletic 3-1 Stirling Albion +9/-9   Scottish Lg. 2
21/04/2018 Berwick Rangers 1-0 Cowdenbeath +3/-3   Scottish Lg. 2
21/04/2018 Edinburgh City 1-3 Clyde -12/+12   Scottish Lg. 2
21/04/2018 Elgin City 0-1 Peterhead -3/+3   Scottish Lg. 2
21/04/2018 Stenhousemuir 0-2 Montrose -14/+14   Scottish Lg. 2
21/04/2018 Brora Rangers 1-0 Huntly -7/+7   Highland Lg.
21/04/2018 Deveronvale 2-1 Nairn County +4/-4   Highland Lg.
21/04/2018 Formartine United 12-0 Fort William +2/-2   Highland Lg.
21/04/2018 Forres Mechanics 5-0 Lossiemouth +3/-3   Highland Lg.
21/04/2018 Rothes 0-1 Fraserburgh ±0/±0   Highland Lg.
21/04/2018 Wick Academy 1-3 Cove Rangers -2/+2   Highland Lg.
21/04/2018 Cumbernauld Colts 6-0 Vale of Leithen +22/-22 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 Dalbeattie Star 1-7 BSC Glasgow -26/+26 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 East Kilbride 1-0 East Stirlingshire -1/+1 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 Edinburgh University 1-1 p Edusport Academy -3/+3 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 Gala Fairydean Rovers 3-0 Hawick Royal Albert +7/-7 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 Selkirk 2-0 Whitehill Welfare +8/-8 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 University of Stirling 4-2 Civil Service Strollers +13/-13 Lowland Lg. Cup
21/04/2018 Bo'ness United 4-1 Kennoway Star Hearts +6/-6   East Junior Superlg.
21/04/2018 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 Hill of Beath Hawthorn -6/+6   East Junior Superlg.
21/04/2018 Jeanfield Swifts 1-1 Broughty Athletic +2/-2   East Junior Superlg.
21/04/2018 Linlithgow Rose 4-1 Broxburn Athletic +13/-13   East Junior Superlg.
21/04/2018 Newtongrange Star 4-1 Forfar West End +8/-8   East Junior Superlg.
21/04/2018 Penicuik Athletic 0-0 Carnoustie Panmure -10/+10   East Junior Superlg.
21/04/2018 Sauchie Juniors 2-1 Camelon Juniors +4/-4   East Junior Superlg.
21/04/2018 Burntisland Shipyard 4-0 Peebles Rovers +28/-28   EoS Lg.
21/04/2018 Heriot-Watt University 5-2 Tynecastle +25/-25   EoS Lg.
21/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-0 Kelty Hearts +12/-12   EoS Lg.
21/04/2018 Ormiston 1-1 Tweedmouth Rangers -9/+9   EoS Lg.
21/04/2018 Preston Athletic 3-0 Leith Athletic +22/-22   EoS Lg.
21/04/2018 Colony Park Juniors 1-3 Banchory Saint Ternan -19/+19   North Junior Superlg.
21/04/2018 Dyce Juniors 0-0 Banks o' Dee +4/-4   North Junior Superlg.
21/04/2018 Ellon United 1-3 Montrose Roselea -20/+20   North Junior Superlg.
21/04/2018 Hermes 0-0 Hall Russell United -10/+10   North Junior Superlg.
21/04/2018 Inverness City 0-2 Culter -2/+2   North Junior Superlg.
21/04/2018 Abbey Vale 4-4 Stranraer Reserves -6/+6   SoS Lg.
21/04/2018 Creetown 1-1 Upper Annandale +3/-3   SoS Lg.
21/04/2018 Lochar Thistle 3-0 Bonnyton Thistle +14/-14   SoS Lg.
21/04/2018 Nithsdale Wanderers 0-4 Threave Rovers -17/+17   SoS Lg.
21/04/2018 Beith Juniors 4-1 Arthurlie +1/-1   West Junior Superlg. Premier
21/04/2018 Clydebank 1-0 Kilbirnie Ladeside +3/-3   West Junior Superlg. Premier
21/04/2018 Girvan 3-3 Kirkintilloch Rob Roy +5/-5   West Junior Superlg. Premier
21/04/2018 Glenafton Athletic 0-2 Cumnock Juniors -22/+22   West Junior Superlg. Premier
21/04/2018 Dundonald Bluebell 2-1 Musselburgh Athletic +4/-4 East Junior Cup
21/04/2018 Deveronside 1-2 Islavale -16/+16 Elginshire Cup
21/04/2018 Dufftown 1-3 Maud -14/+14 McLeman Cup
21/04/2018 Nairn Saint Ninian p 1-1 Newburgh Thistle -3/+3 North Junior Regional Cup
21/04/2018 Hurlford United 1-1 Wishaw Juniors -7/+7 Scottish Junior Cup
21/04/2018 Lochee United 0-2 Auchinleck Talbot -15/+15 Scottish Junior Cup
21/04/2018 Arniston Rangers 1-2 Glenrothes -10/+10   East Junior Premier
21/04/2018 Bathgate Thistle 1-2 Downfield -10/+10   East Junior Premier
21/04/2018 Blackburn United 1-0 Kirriemuir Thistle -2/+2   East Junior Premier
21/04/2018 Dalkeith Thistle 1-3 Fauldhouse United -14/+14   East Junior Premier
21/04/2018 Dunbar United 0-0 Saint Andrews United -10/+10   East Junior Premier
21/04/2018 Tranent Juniors 1-4 Thornton Hibs -23/+23   East Junior Premier
21/04/2018 Whitburn 1-1 Tayport +2/-2   East Junior Premier
21/04/2018 Fraserburgh United 6-1 Stoneywood Parkvale +25/-25   North Junior 1st Div. East
21/04/2018 Longside 0-2 Sunnybank -23/+23   North Junior 1st Div. East
21/04/2018 Newmachar United 1-1 Cruden Bay -7/+7   North Junior 1st Div. East
21/04/2018 Forres Thistle 5-0 Whitehills +5/-5   North Junior 1st Div. West
21/04/2018 New Elgin Juniors 1-4 Buckie Rovers -14/+14   North Junior 1st Div. West
21/04/2018 Spey Valley United 0-4 Burghead Thistle -14/+14   North Junior 1st Div. West
21/04/2018 Cambuslang Rangers 1-3 Troon -23/+23   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Cumbernauld United 2-0 Shettleston Juniors +4/-4   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Darvel Juniors 3-1 Maryhill +1/-1   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Irvine Meadow 0-0 Petershill ±0/±0   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Kello Rovers 2-2 Rutherglen Glencairn +2/-2   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Largs Thistle 2-1 Larkhall Thistle -1/+1   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Renfrew 2-1 Kilsyth Rangers +1/-1   West Junior Superlg. 1st
21/04/2018 Arbroath Victoria 0-4 Lochee Harp -28/+28   East Junior North Div.
21/04/2018 Blairgowrie 1-6 Dundee North End -21/+21   East Junior North Div.
21/04/2018 Brechin Victoria 1-3 Dundee Violet ±0/±0   East Junior North Div.
21/04/2018 Coupar Angus 0-1 Lochore Welfare -11/+11   East Junior North Div.
21/04/2018 Forfar Albion 1-5 East Craigie -3/+3   East Junior North Div.
21/04/2018 Newburgh Juniors 1-6 Kinnoull -11/+11   East Junior North Div.
21/04/2018 Scone Thistle 2-1 Luncarty +10/-10   East Junior North Div.
21/04/2018 Armadale Thistle 2-2 Lochgelly Albert -6/+6   East Junior South Div.
21/04/2018 Crossgates Primrose 0-4 Pumpherston Juniors -19/+19   East Junior South Div.
21/04/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 3-0 Kirkcaldy YMCA ±0/±0   East Junior South Div.
21/04/2018 Craigroyston 3-1 Livingston United +7/-7   East Junior South Div.
21/04/2018 Edinburgh United 2-1 Harthill Royal -3/+3   East Junior South Div.
21/04/2018 Rosyth 1-2 Oakley United -4/+4   East Junior South Div.
21/04/2018 West Calder United 5-1 Stoneyburn +4/-4   East Junior South Div.
21/04/2018 Craigmark Burntonians 2-0 Ardeer Thistle ±0/±0   West Junior Ayrshire Div.
21/04/2018 Dalry Thistle 3-0 Irvine Victoria +19/-19   West Junior Ayrshire Div.
21/04/2018 Lugar Boswell Thistle 1-3 Whitletts Victoria -10/+10   West Junior Ayrshire Div.
21/04/2018 Blantyre Victoria 5-1 Greenock Juniors +14/-14   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Forth Wanderers 4-5 Port Glasgow -8/+8   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Lesmahagow 1-8 Benburb -27/+27   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Neilston Juniors 1-1 Rossvale -2/+2   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Saint Roch's 2-0 Glasgow Perthshire +8/-8   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Shotts Bon Accord 1-2 Yoker Athletic -11/+11   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Thorniewood United 3-2 East Kilbride Thistle +8/-8   West Junior Central 1st Div.
21/04/2018 Dunipace Juniors 0-1 Ashfield -5/+5   West Junior Central 2nd Div.
21/04/2018 Newmains United 0-3 Lanark United -2/+2   West Junior Central 2nd Div.
21/04/2018 Royal Albert 7-0 Johnstone Burgh +17/-17   West Junior Central 2nd Div.
21/04/2018 Vale of Clyde 1-1 Bellshill Athletic +2/-2   West Junior Central 2nd Div.
21/04/2018 Vale of Leven 0-2 Gartcairn Juniors -11/+11   West Junior Central 2nd Div.
20/04/2018 Ayr United U20 3-0 Queen of the South U20 +7/-7   SPFL Dev. Lg. West
20/04/2018 Clyde U20 1-3 Albion Rovers U20 -16/+16   SPFL Dev. Lg. West
20/04/2018 Greenock Morton U20 3-2 Airdrieonians U20 -2/+2   SPFL Dev. Lg. West
20/04/2018 Bonnyton Thistle U20 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +3/-3   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 Edusport Academy U20 1-5 BSC Glasgow U20 -42/+42   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 Edinburgh University U20 0-3 Mid Annandale U20 -39/+39   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 Heriot-Watt University U20 1-2 Cumbernauld Colts U20 -12/+12   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 Spartans U20 4-3 Tynecastle U20 -5/+5   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 University of Stirling U20 0-1 Whitehill Welfare U20 -18/+18   Lowland/East Dev. Lg.
20/04/2018 Aberdeen University 2-0 Glentanar +6/-6   North Junior 1st Div. East
19/04/2018 Celtic U20 0-0 Ross County U20 -6/+6   SPFL Dev. Lg.
19/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-0 Burntisland Shipyard ±0/±0   EoS Lg.
18/04/2018 Dumbarton 0-1 Inverness Caledonian Thistle -3/+3   Scottish Champ.
18/04/2018 Saint Mirren U20 3-0 Falkirk U20 +15/-15   SPFL Dev. Lg.
18/04/2018 Berwick Rangers U20 1-2 Stirling Albion U20 -7/+7   SPFL Dev. Lg. East
18/04/2018 Brora Rangers 1-3 Fraserburgh -22/+22   Highland Lg.
18/04/2018 Cove Rangers 0-1 Forres Mechanics -19/+19   Highland Lg.
18/04/2018 Keith 1-5 Formartine United -4/+4   Highland Lg.
18/04/2018 Nairn County 3-0 Turriff United +18/-18   Highland Lg.
18/04/2018 Rothes 1-0 Wick Academy +9/-9   Highland Lg.
18/04/2018 Strathspey Thistle 1-1 Fort William -6/+6   Highland Lg.
18/04/2018 Whitehill Welfare 1-2 Selkirk -10/+10   Lowland Lg.
18/04/2018 Cumbernauld Colts 2-3 Vale of Leithen -15/+15 South Ch'lge Cup
18/04/2018 Bo'ness United 2-2 Sauchie Juniors -6/+6   East Junior Superlg.
18/04/2018 Forfar West End 0-3 Broughty Athletic -20/+20   East Junior Superlg.
18/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 4-0 Eyemouth United -1/+1   EoS Lg.
18/04/2018 Banks o' Dee 6-1 Dufftown +4/-4   North Junior Superlg.
18/04/2018 Montrose Roselea 1-1 Stonehaven +1/-1   North Junior Superlg.
18/04/2018 Abbey Vale 4-0 Lochar Thistle +25/-25   SoS Lg.
18/04/2018 Heston Rovers 4-0 Creetown +10/-10   SoS Lg.
18/04/2018 Newton Stewart 1-2 Saint Cuthbert Wanderers -3/+3   SoS Lg.
18/04/2018 Arthurlie 2-0 Clydebank +23/-23   West Junior Superlg. Premier
18/04/2018 Beith Juniors 3-1 Cumnock Juniors +5/-5   West Junior Superlg. Premier
18/04/2018 Kilbirnie Ladeside 1-1 Glenafton Athletic +1/-1   West Junior Superlg. Premier
18/04/2018 Linlithgow Rose 5-2 Lochore Welfare -4/+4 Fife & Lothians Cup
18/04/2018 Carnoustie Panmure 2-1 Jeanfield Swifts ±0/±0 Inter-Regional Cup
18/04/2018 Dundee North End 1-2 East Craigie -17/+17 Inter-Regional Cup
18/04/2018 Bonnyton Thistle 2-5 Stranraer Reserves -34/+34 Tweedie Cup
18/04/2018 Nithsdale Wanderers 1-4 Threave Rovers -14/+14 Tweedie Cup
18/04/2018 Arniston Rangers 3-1 Dalkeith Thistle +8/-8   East Junior Premier
18/04/2018 Thornton Hibs 2-3 Tayport -13/+13   East Junior Premier
18/04/2018 Whitburn 0-2 Fauldhouse United -14/+14   East Junior Premier
18/04/2018 Islavale 0-2 Deveronside -13/+13   North Junior 1st Div. West
18/04/2018 Cumbernauld United 4-2 Rutherglen Glencairn +16/-16   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Shettleston Juniors 0-3 Renfrew -16/+16   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Irvine Meadow 2-4 Darvel Juniors -26/+26   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Kello Rovers 1-2 Troon -5/+5   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Kilsyth Rangers 0-4 Cambuslang Rangers -29/+29   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Maryhill 1-2 Larkhall Thistle -3/+3   West Junior Superlg. 1st
18/04/2018 Lochee Harp 1-0 Blairgowrie +9/-9   East Junior North Div.
18/04/2018 Stoneyburn 2-5 Harthill Royal -13/+13   East Junior South Div.
18/04/2018 Dalry Thistle 4-1 Ardeer Thistle +4/-4   West Junior Ayrshire Div.
18/04/2018 Muirkirk Juniors 2-1 Lugar Boswell Thistle +11/-11   West Junior Ayrshire Div.
18/04/2018 Blantyre Victoria 3-0 Lesmahagow +6/-6   West Junior Central 1st Div.
18/04/2018 East Kilbride Thistle 2-0 Glasgow Perthshire +16/-16   West Junior Central 1st Div.
18/04/2018 Forth Wanderers 0-3 Shotts Bon Accord -19/+19   West Junior Central 1st Div.
18/04/2018 Neilston Juniors 4-1 Thorniewood United +6/-6   West Junior Central 1st Div.
18/04/2018 Port Glasgow 2-1 Greenock Juniors +5/-5   West Junior Central 1st Div.
18/04/2018 Yoker Athletic 2-2 Saint Roch's +1/-1   West Junior Central 1st Div.
17/04/2018 Brechin City 0-5 Dundee United -18/+18   Scottish Champ.
17/04/2018 Saint Mirren 1-2 Falkirk -14/+14   Scottish Champ.
17/04/2018 Dundee U20 2-4 Heart of Midlothian U20 -20/+20   SPFL Dev. Lg.
17/04/2018 Hibernian U20 2-0 Aberdeen U20 +9/-9   SPFL Dev. Lg.
17/04/2018 Saint Johnstone U20 0-0 Hamilton Academical U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg.
17/04/2018 Berwick Rangers 0-0 Stenhousemuir +2/-2   Scottish Lg. 2
17/04/2018 Forfar Athletic U20 2-2 Cowdenbeath U20 -10/+10   SPFL Dev. Lg. East
17/04/2018 Clyde U20 0-6 Queen of the South U20 -30/+30   SPFL Dev. Lg. West
17/04/2018 Tynecastle 0-2 Kelty Hearts ±0/±0   EoS Lg.
17/04/2018 Culter 0-2 Banchory Saint Ternan -32/+32   North Junior Superlg.
17/04/2018 Hermes 3-0 Dyce Juniors +16/-16   North Junior Superlg.
17/04/2018 Tynecastle U20 2-2 Edusport Academy U20 +2/-2   Lowland/East Dev. Lg.
17/04/2018 Aberdeen University 0-2 East End -8/+8   North Junior 1st Div. East
17/04/2018 Longside 4-2 Buchanhaven Hearts +1/-1   North Junior 1st Div. East
17/04/2018 Newmachar United 2-0 Sunnybank +27/-27   North Junior 1st Div. East
17/04/2018 Stoneywood Parkvale 7-0 Lewis United +7/-7   North Junior 1st Div. East
17/04/2018 New Elgin Juniors 0-2 Burghead Thistle -11/+11   North Junior 1st Div. West
17/04/2018 Whitehills 2-5 Buckie Rovers -8/+8   North Junior 1st Div. West
16/04/2018 Celtic U20 4-0 Dundee United U20 +8/-8   SPFL Dev. Lg.
16/04/2018 Motherwell U20 1-0 Partick Thistle U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
16/04/2018 Ross County U20 2-1 Kilmarnock U20 -3/+3   SPFL Dev. Lg.
16/04/2018 Albion Rovers U20 2-2 Greenock Morton U20 +9/-9   SPFL Dev. Lg. West
16/04/2018 Stranraer U20 7-2 Queen's Park U20 +28/-28   SPFL Dev. Lg. West
16/04/2018 Abbey Vale 5-1 Creetown +5/-5   SoS Lg.
16/04/2018 Deveronvale U20 2-2 Turriff United U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/04/2018 Inverurie Loco Works U20 3-0 Buckie Thistle U20 +5/-5   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/04/2018 Keith U20 0-3 Fraserburgh U20 -20/+20   Aberdeenshire Dev. Lg.
16/04/2018 Lossiemouth U20 2-0 Clachnacuddin U20 +13/-13   North of Scotland Dev. Lg.
16/04/2018 Nairn County U20 5-0 Forres Mechanics U20 +4/-4   North of Scotland Dev. Lg.
15/04/2018 Celtic 4-0 Rangers +22/-22 Scottish FA Cup
14/04/2018 Hamilton Academical 1-2 Kilmarnock -5/+5   Scottish Premier
14/04/2018 Motherwell 3-0 Aberdeen +26/-26 Scottish FA Cup
14/04/2018 Dundee United 1-0 Falkirk +3/-3   Scottish Champ.
14/04/2018 Dunfermline Athletic 4-0 Brechin City +5/-5   Scottish Champ.
14/04/2018 Greenock Morton 0-1 Queen of the South -14/+14   Scottish Champ.
14/04/2018 Inverness Caledonian Thistle 5-1 Dumbarton +12/-12   Scottish Champ.
14/04/2018 Saint Mirren 0-0 Livingston -3/+3   Scottish Champ.
14/04/2018 Airdrieonians 2-0 Albion Rovers +6/-6   Scottish Lg. 1
14/04/2018 Ayr United 1-2 Stranraer -19/+19   Scottish Lg. 1
14/04/2018 East Fife 0-5 Arbroath -32/+32   Scottish Lg. 1
14/04/2018 Forfar Athletic 0-1 Alloa Athletic -6/+6   Scottish Lg. 1
14/04/2018 Raith Rovers 2-0 Queen's Park +1/-1   Scottish Lg. 1
14/04/2018 Clyde 2-1 Stirling Albion +1/-1   Scottish Lg. 2
14/04/2018 Elgin City 1-1 Edinburgh City -5/+5   Scottish Lg. 2
14/04/2018 Montrose 1-0 Berwick Rangers -5/+5   Scottish Lg. 2
14/04/2018 Peterhead 1-0 Cowdenbeath -6/+6   Scottish Lg. 2
14/04/2018 Stenhousemuir 3-2 Annan Athletic +3/-3   Scottish Lg. 2
14/04/2018 Brora Rangers 0-1 Cove Rangers -3/+3   Highland Lg.
14/04/2018 Buckie Thistle 6-0 Lossiemouth +12/-12   Highland Lg.
14/04/2018 Clachnacuddin 3-3 Deveronvale -3/+3   Highland Lg.
14/04/2018 Fort William 0-6 Formartine United -2/+2   Highland Lg.
14/04/2018 Huntly 3-0 Rothes +20/-20   Highland Lg.
14/04/2018 Nairn County 3-1 Fraserburgh +22/-22   Highland Lg.
14/04/2018 Strathspey Thistle 2-3 Keith -4/+4   Highland Lg.
14/04/2018 Turriff United 1-2 Forres Mechanics -3/+3   Highland Lg.
14/04/2018 Wick Academy 1-3 Inverurie Loco Works -11/+11   Highland Lg.
14/04/2018 BSC Glasgow 5-0 Hawick Royal Albert +4/-4   Lowland Lg.
14/04/2018 Edusport Academy 0-1 Civil Service Strollers -10/+10   Lowland Lg.
14/04/2018 Dalbeattie Star 4-1 Selkirk +18/-18   Lowland Lg.
14/04/2018 Edinburgh University 5-1 Gretna +21/-21   Lowland Lg.
14/04/2018 Spartans 0-0 East Stirlingshire -5/+5   Lowland Lg.
14/04/2018 University of Stirling 2-0 East Kilbride +28/-28   Lowland Lg.
14/04/2018 Whitehill Welfare 4-2 Gala Fairydean Rovers +7/-7   Lowland Lg.
14/04/2018 Broughty Athletic 0-1 Linlithgow Rose -4/+4   East Junior Superlg.
14/04/2018 Broxburn Athletic 1-6 Penicuik Athletic -40/+40   East Junior Superlg.
14/04/2018 Camelon Juniors 0-0 Bonnyrigg Rose Athletic +6/-6   East Junior Superlg.
14/04/2018 Carnoustie Panmure 2-0 Sauchie Juniors +15/-15   East Junior Superlg.
14/04/2018 Jeanfield Swifts 0-1 Hill of Beath Hawthorn -4/+4   East Junior Superlg.
14/04/2018 Burntisland Shipyard 0-5 Tynecastle -13/+13   EoS Lg.
14/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-5 Leith Athletic -8/+8   EoS Lg.
14/04/2018 Invergordon 3-2 Thurso -2/+2   North Caledonian Lg.
14/04/2018 Orkney 12-1 Bunillidh Thistle +3/-3   North Caledonian Lg.
14/04/2018 Newburgh Thistle 4-2 Hermes +21/-21   North Junior Superlg.
14/04/2018 Dufftown 1-3 Culter -5/+5   North Junior Superlg.
14/04/2018 Ellon United 0-1 Dyce Juniors -5/+5   North Junior Superlg.
14/04/2018 Hall Russell United 0-3 Colony Park Juniors -34/+34   North Junior Superlg.
14/04/2018 Inverness City 1-2 Banchory Saint Ternan -10/+10   North Junior Superlg.
14/04/2018 Montrose Roselea 1-1 Banks o' Dee +9/-9   North Junior Superlg.
14/04/2018 Stonehaven 3-3 Maud -6/+6   North Junior Superlg.
14/04/2018 Abbey Vale 3-0 Bonnyton Thistle +22/-22   SoS Lg.
14/04/2018 Creetown 0-4 Nithsdale Wanderers -19/+19   SoS Lg.
14/04/2018 Heston Rovers 1-3 Mid Annandale -6/+6   SoS Lg.
14/04/2018 Lochmaben 5-2 Newton Stewart +18/-18   SoS Lg.
14/04/2018 Stranraer Reserves 1-4 Lochar Thistle -20/+20   SoS Lg.
14/04/2018 Threave Rovers 5-0 Annan Athletic U20 +2/-2   SoS Lg.
14/04/2018 Upper Annandale 6-2 Saint Cuthbert Wanderers +37/-37   SoS Lg.
14/04/2018 Beith Juniors 2-0 Clydebank +5/-5   West Junior Superlg. Premier
14/04/2018 Girvan 0-5 Pollok -21/+21   West Junior Superlg. Premier
14/04/2018 Glenafton Athletic 3-2 Arthurlie -8/+8   West Junior Superlg. Premier
14/04/2018 Kilbirnie Ladeside 1-0 Kilwinning Rangers +7/-7   West Junior Superlg. Premier
14/04/2018 Bo'ness United 4-2 Dundonald Bluebell +9/-9   Fife & Lothians Cup
14/04/2018 Inverness Athletic 4-2 Saint Duthus +19/-19 Jock Mackay Memorial Cup
14/04/2018 Heriot-Watt University 1-5 Kelty Hearts -3/+3 King Cup
14/04/2018 Preston Athletic 3-2 Ormiston -9/+9 King Cup
14/04/2018 University of Stirling Reserves 3-1 Tweedmouth Rangers -3/+3 King Cup
14/04/2018 Auchinleck Talbot 0-1 Lochee United -14/+14 Scottish Junior Cup
14/04/2018 Wishaw Juniors 0-1 Hurlford United -6/+6 Scottish Junior Cup
14/04/2018 Downfield 1-3 Dunbar United -12/+12   East Junior Premier
14/04/2018 Haddington Athletic 3-1 Blackburn United +6/-6   East Junior Premier
14/04/2018 Saint Andrews United 1-4 Dalkeith Thistle -22/+22   East Junior Premier
14/04/2018 Tayport 3-4 Musselburgh Athletic -4/+4   East Junior Premier
14/04/2018 Tranent Juniors 4-3 Whitburn -1/+1   East Junior Premier
14/04/2018 East End 3-0 Cruden Bay -2/+2   North Junior 1st Div. East
14/04/2018 Fraserburgh United 2-2 Glentanar -9/+9   North Junior 1st Div. East
14/04/2018 Lewis United 2-5 Newmachar United -27/+27   North Junior 1st Div. East
14/04/2018 Longside 2-1 Stoneywood Parkvale -1/+1   North Junior 1st Div. East
14/04/2018 Sunnybank 2-3 Buchanhaven Hearts -17/+17   North Junior 1st Div. East
14/04/2018 Buckie Rovers 2-2 Nairn Saint Ninian +7/-7   North Junior 1st Div. West
14/04/2018 Forres Thistle 3-2 New Elgin Juniors -6/+6   North Junior 1st Div. West
14/04/2018 Spey Valley United 0-3 Deveronside -3/+3   North Junior 1st Div. West
14/04/2018 Whitehills 1-4 Islavale -7/+7   North Junior 1st Div. West
14/04/2018 Kello Rovers 2-1 Cumbernauld United +6/-6   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Largs Thistle 1-0 Cambuslang Rangers +3/-3   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Larkhall Thistle 1-2 Irvine Meadow -5/+5   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Maryhill 0-0 Renfrew +5/-5   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Petershill 6-0 Darvel Juniors +15/-15   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Rutherglen Glencairn 4-1 Shettleston Juniors +6/-6   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Troon 1-4 Kilsyth Rangers -30/+30   West Junior Superlg. 1st
14/04/2018 Coupar Angus 0-4 Scone Thistle -25/+25   East Junior North Div.
14/04/2018 Dundee Violet 0-0 Lochee Harp -10/+10   East Junior North Div.
14/04/2018 Forfar Albion 1-4 Dundee North End +3/-3   East Junior North Div.
14/04/2018 Kinnoull 4-0 Arbroath Victoria +8/-8   East Junior North Div.
14/04/2018 Lochore Welfare 0-1 East Craigie ±0/±0   East Junior North Div.
14/04/2018 Luncarty 5-3 Blairgowrie +3/-3   East Junior North Div.
14/04/2018 Newburgh Juniors 3-2 Brechin Victoria +6/-6   East Junior North Div.
14/04/2018 Easthouses Lily Miners Welfare 1-5 Livingston United -41/+41   East Junior South Div.
14/04/2018 Harthill Royal 0-2 Craigroyston -26/+26   East Junior South Div.
14/04/2018 Lochgelly Albert 0-3 Crossgates Primrose -30/+30   East Junior South Div.
14/04/2018 Pumpherston Juniors 2-0 Oakley United ±0/±0   East Junior South Div.
14/04/2018 Stoneyburn 3-1 Rosyth +19/-19   East Junior South Div.
14/04/2018 West Calder United 1-2 Armadale Thistle -9/+9   East Junior South Div.
14/04/2018 Ardeer Thistle 1-4 Whitletts Victoria -16/+16   West Junior Ayrshire Div.
14/04/2018 Maybole Juniors 1-2 Irvine Victoria -4/+4   West Junior Ayrshire Div.
14/04/2018 Muirkirk Juniors 0-1 Craigmark Burntonians +4/-4   West Junior Ayrshire Div.
14/04/2018 Benburb 3-3 Saint Roch's -1/+1   West Junior Central 1st Div.
14/04/2018 East Kilbride Thistle 3-1 Port Glasgow +7/-7   West Junior Central 1st Div.
14/04/2018 Forth Wanderers 2-5 Rossvale -14/+14   West Junior Central 1st Div.
14/04/2018 Glasgow Perthshire 2-2 Blantyre Victoria -5/+5   West Junior Central 1st Div.
14/04/2018 Lesmahagow 0-3 Greenock Juniors -23/+23   West Junior Central 1st Div.
14/04/2018 Carluke Rovers 1-1 Gartcairn Juniors +4/-4   West Junior Central 2nd Div.
14/04/2018 Dunipace Juniors 0-2 Lanark United -12/+12   West Junior Central 2nd Div.
14/04/2018 Johnstone Burgh 0-2 Bellshill Athletic -8/+8   West Junior Central 2nd Div.
14/04/2018 Newmains United 0-9 Vale of Clyde -19/+19   West Junior Central 2nd Div.
14/04/2018 Saint Anthony's 1-2 Royal Albert -8/+8   West Junior Central 2nd Div.
13/04/2018 Cumbernauld Colts U20 5-1 Edinburgh University U20 +9/-9   Lowland/East Dev. Lg.
13/04/2018 Edinburgh City U20 2-1 Bonnyton Thistle U20 -3/+3   Lowland/East Dev. Lg.
13/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 0-1 Spartans U20 -4/+4   Lowland/East Dev. Lg.
13/04/2018 Tynecastle U20 0-1 BSC Glasgow U20 -12/+12   Lowland/East Dev. Lg.
13/04/2018 University of Stirling U20 7-0 Mid Annandale U20 +3/-3   Lowland/East Dev. Lg.
12/04/2018 Hamilton Academical U20 2-0 Kilmarnock U20 +2/-2   SPFL Dev. Lg.
12/04/2018 Ross County U20 4-2 Saint Mirren U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg.
12/04/2018 Cowdenbeath 2-0 Raith Rovers U20 +3/-3 Fife Cup
12/04/2018 Hibernian U20 p 0-0 Celtic U20 -4/+4 Scottish Youth Cup
12/04/2018 Albion Rovers U20 1-2 Ayr United U20 +4/-4   SPFL Dev. Lg. West
12/04/2018 Queen of the South U20 2-1 Greenock Morton U20 +14/-14   SPFL Dev. Lg. West
11/04/2018 Berwick Rangers U20 4-0 Forfar Athletic U20 +21/-21   SPFL Dev. Lg. East
11/04/2018 Airdrieonians U20 1-2 Queen's Park U20 -11/+11   SPFL Dev. Lg. West
11/04/2018 East Kilbride U20 3-0 Stranraer U20 +12/-12   SPFL Dev. Lg. West
11/04/2018 Formartine United 5-0 Buckie Thistle +8/-8   Highland Lg.
11/04/2018 Fort William 2-2 Wick Academy +12/-12   Highland Lg.
11/04/2018 Fraserburgh 0-1 Cove Rangers -1/+1   Highland Lg.
11/04/2018 Huntly 1-1 Lossiemouth -7/+7   Highland Lg.
11/04/2018 Inverurie Loco Works 2-1 Brora Rangers +4/-4   Highland Lg.
11/04/2018 Keith 2-2 Nairn County +1/-1   Highland Lg.
11/04/2018 Rothes 2-5 Turriff United -26/+26   Highland Lg.
11/04/2018 Strathspey Thistle 1-3 Deveronvale -5/+5   Highland Lg.
11/04/2018 Dalbeattie Star 0-4 Spartans -14/+14   Lowland Lg.
11/04/2018 Vale of Leithen 1-1 Edusport Academy +1/-1   Lowland Lg.
11/04/2018 Whitehill Welfare 0-3 East Kilbride -5/+5   Lowland Lg.
11/04/2018 Heston Rovers 4-0 Dumfries YMCA ±0/±0   SoS Lg.
11/04/2018 Lochar Thistle 1-3 Mid Annandale -17/+17   SoS Lg.
11/04/2018 Upper Annandale 5-4 Nithsdale Wanderers +10/-10   SoS Lg.
11/04/2018 Cambuslang Rangers 0-4 Petershill -33/+33   West Junior Superlg. 1st
11/04/2018 Cumbernauld United 3-2 Maryhill -3/+3   West Junior Superlg. 1st
11/04/2018 Irvine Meadow 1-1 Troon -6/+6   West Junior Superlg. 1st
11/04/2018 Rutherglen Glencairn 2-2 Larkhall Thistle -6/+6   West Junior Superlg. 1st
11/04/2018 University of Stirling U20 11-1 Bonnyton Thistle U20 +18/-18 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
11/04/2018 Benburb 1-4 Neilston Juniors -28/+28   West Junior Central 1st Div.
11/04/2018 Blantyre Victoria 5-2 Forth Wanderers +9/-9   West Junior Central 1st Div.
11/04/2018 Greenock Juniors 0-0 Glasgow Perthshire +4/-4   West Junior Central 1st Div.
11/04/2018 Lesmahagow 2-1 Shotts Bon Accord +9/-9   West Junior Central 1st Div.
11/04/2018 Port Glasgow 1-1 Yoker Athletic ±0/±0   West Junior Central 1st Div.
11/04/2018 Saint Roch's 5-1 Thorniewood United +10/-10   West Junior Central 1st Div.
10/04/2018 Dundee United 1-0 Saint Mirren +8/-8   Scottish Champ.
10/04/2018 Greenock Morton 3-2 Dumbarton -3/+3   Scottish Champ.
10/04/2018 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Falkirk +2/-2   Scottish Champ.
10/04/2018 Heart of Midlothian U20 3-2 Saint Johnstone U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg.
10/04/2018 Cowdenbeath 0-3 Montrose -14/+14   Scottish Lg. 2
10/04/2018 Creetown 1-2 Threave Rovers +6/-6   SoS Lg.
09/04/2018 Aberdeen U20 0-1 Dundee U20 -13/+13   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Dundee United U20 0-6 Ross County U20 -37/+37   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Falkirk U20 1-2 Hibernian U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Hamilton Academical U20 1-3 Motherwell U20 -22/+22   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Kilmarnock U20 0-2 Saint Mirren U20 -21/+21   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Partick Thistle U20 0-3 Celtic U20 -12/+12   SPFL Dev. Lg.
09/04/2018 Alloa Athletic U20 0-0 Livingston U20 -4/+4   SPFL Dev. Lg. East
09/04/2018 Raith Rovers U20 4-0 Cowdenbeath U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg. East
09/04/2018 East Kilbride U20 0-0 Queen's Park U20 -5/+5   SPFL Dev. Lg. West
09/04/2018 Stranraer U20 1-2 Queen of the South U20 -16/+16   SPFL Dev. Lg. West
09/04/2018 Inverurie Loco Works U20 1-4 Fraserburgh U20 -23/+23   Aberdeenshire Dev. Lg.
09/04/2018 Brora Rangers U20 4-2 Forres Mechanics U20 -5/+5   North of Scotland Dev. Lg.
09/04/2018 Elgin City U20 2-1 Clachnacuddin U20 -4/+4   North of Scotland Dev. Lg.
08/04/2018 Hamilton Academical 1-2 Celtic +2/-2   Scottish Premier
07/04/2018 Heart of Midlothian 2-0 Aberdeen +13/-13   Scottish Premier
07/04/2018 Partick Thistle 0-1 Kilmarnock -4/+4   Scottish Premier
07/04/2018 Rangers 4-0 Dundee +8/-8   Scottish Premier
07/04/2018 Ross County 1-1 Hibernian +2/-2   Scottish Premier
07/04/2018 Saint Johnstone 0-0 Motherwell -2/+2   Scottish Premier
07/04/2018 Brechin City 0-1 Saint Mirren +4/-4   Scottish Champ.
07/04/2018 Dumbarton 3-2 Dundee United +9/-9   Scottish Champ.
07/04/2018 Falkirk 1-2 Dunfermline Athletic -10/+10   Scottish Champ.
07/04/2018 Livingston 3-2 Greenock Morton +1/-1   Scottish Champ.
07/04/2018 Queen of the South 0-2 Inverness Caledonian Thistle -16/+16   Scottish Champ.
07/04/2018 Airdrieonians 1-2 Ayr United -1/+1   Scottish Lg. 1
07/04/2018 Albion Rovers 0-1 Forfar Athletic -9/+9   Scottish Lg. 1
07/04/2018 Alloa Athletic 0-1 Stranraer -15/+15   Scottish Lg. 1
07/04/2018 Arbroath 1-1 Raith Rovers -1/+1   Scottish Lg. 1
07/04/2018 Queen's Park 2-3 East Fife -9/+9   Scottish Lg. 1
07/04/2018 Annan Athletic 4-1 Elgin City +16/-16   Scottish Lg. 2
07/04/2018 Berwick Rangers 1-3 Peterhead -6/+6   Scottish Lg. 2
07/04/2018 Cowdenbeath 1-0 Clyde +10/-10   Scottish Lg. 2
07/04/2018 Edinburgh City 1-4 Stenhousemuir -23/+23   Scottish Lg. 2
07/04/2018 Stirling Albion 0-5 Montrose -36/+36   Scottish Lg. 2
07/04/2018 Brora Rangers 3-0 Deveronvale +3/-3   Highland Lg.
07/04/2018 Cove Rangers 5-0 Clachnacuddin +3/-3   Highland Lg.
07/04/2018 Forres Mechanics 4-1 Strathspey Thistle -2/+2   Highland Lg.
07/04/2018 Huntly 1-2 Formartine United +7/-7   Highland Lg.
07/04/2018 Rothes 4-1 Nairn County +16/-16   Highland Lg.
07/04/2018 Turriff United 0-1 Inverurie Loco Works -1/+1   Highland Lg.
07/04/2018 Wick Academy 4-0 Fraserburgh +33/-33   Highland Lg.
07/04/2018 Civil Service Strollers 4-0 Vale of Leithen +15/-15   Lowland Lg.
07/04/2018 Cumbernauld Colts 2-0 Dalbeattie Star +7/-7   Lowland Lg.
07/04/2018 East Stirlingshire 3-1 Whitehill Welfare -1/+1   Lowland Lg.
07/04/2018 Gala Fairydean Rovers 1-1 University of Stirling -1/+1   Lowland Lg.
07/04/2018 Gretna 0-3 Spartans -13/+13   Lowland Lg.
07/04/2018 Hawick Royal Albert 2-2 Edinburgh University +6/-6   Lowland Lg.
07/04/2018 Selkirk 0-3 Edusport Academy -28/+28   Lowland Lg.
07/04/2018 Camelon Juniors 2-3 Broughty Athletic -13/+13   East Junior Superlg.
07/04/2018 Carnoustie Panmure 0-2 Newtongrange Star -15/+15   East Junior Superlg.
07/04/2018 Dundonald Bluebell 1-0 Lochee United +8/-8   East Junior Superlg.
07/04/2018 Forfar West End 2-1 Bo'ness United +12/-12   East Junior Superlg.
07/04/2018 Hill of Beath Hawthorn 1-1 Broxburn Athletic +2/-2   East Junior Superlg.
07/04/2018 Linlithgow Rose 2-1 Jeanfield Swifts -6/+6   East Junior Superlg.
07/04/2018 Sauchie Juniors 1-2 Kennoway Star Hearts -17/+17   East Junior Superlg.
07/04/2018 Burntisland Shipyard 5-2 Tweedmouth Rangers +3/-3   EoS Lg.
07/04/2018 Coldstream 0-3 Eyemouth United -37/+37   EoS Lg.
07/04/2018 Lothian Thistle Hutchison Vale 5-2 Preston Athletic +4/-4   EoS Lg.
07/04/2018 Kelty Hearts 3-1 Leith Athletic -4/+4   EoS Lg.
07/04/2018 Peebles Rovers 1-0 Ormiston -4/+4   EoS Lg.
07/04/2018 University of Stirling Reserves 2-4 Tynecastle -5/+5   EoS Lg.
07/04/2018 Bunillidh Thistle 1-2 Halkirk United +2/-2   North Caledonian Lg.
07/04/2018 Golspie Sutherland 2-3 Orkney -6/+6   North Caledonian Lg.
07/04/2018 Invergordon 7-0 Alness United +13/-13   North Caledonian Lg.
07/04/2018 Banchory Saint Ternan 1-2 Banks o' Dee +8/-8   North Junior Superlg.
07/04/2018 Colony Park Juniors 0-6 Stonehaven -25/+25   North Junior Superlg.
07/04/2018 Culter 4-0 Inverness City +3/-3   North Junior Superlg.
07/04/2018 Hall Russell United 0-3 Dyce Juniors -18/+18   North Junior Superlg.
07/04/2018 Hermes 1-0 Ellon United -3/+3   North Junior Superlg.
07/04/2018 Abbey Vale 3-1 Heston Rovers +6/-6   SoS Lg.
07/04/2018 Bonnyton Thistle 0-1 Threave Rovers -9/+9   SoS Lg.
07/04/2018 Lochar Thistle 8-0 Annan Athletic U20 +6/-6   SoS Lg.
07/04/2018 Mid Annandale 7-0 Dumfries YMCA +1/-1   SoS Lg.
07/04/2018 Nithsdale Wanderers 8-1 Newton Stewart +31/-31   SoS Lg.
07/04/2018 Stranraer Reserves 2-2 Upper Annandale -8/+8   SoS Lg.
07/04/2018 Pollok 2-2 Beith Juniors -1/+1   West Junior Superlg. Premier
07/04/2018 Auchinleck Talbot 2-0 Whitletts Victoria -6/+6   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Craigmark Burntonians 0-1 Kilbirnie Ladeside +2/-2   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Girvan 4-3 Lugar Boswell Thistle -8/+8   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Glenafton Athletic 6-0 Annbank United +2/-2   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Irvine Meadow 3-2 Dalry Thistle -6/+6   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Kello Rovers 1-4 Hurlford United -12/+12   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Muirkirk Juniors 1-3 Darvel Juniors +2/-2 Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Saltcoats Victoria 0-5 Cumnock Juniors -2/+2   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Troon 1-2 Kilwinning Rangers -2/+2   Ayrshire Lg. Cup
07/04/2018 Arthurlie 0-3 Glasgow Perthshire -25/+25   Central Lg. Cup
07/04/2018 Blantyre Victoria 2-0 Neilston Juniors +18/-18   Central Lg. Cup
07/04/2018 Rossvale 3-0 Lesmahagow +4/-4   Central Lg. Cup
07/04/2018 Cambuslang Rangers 15-0 Newmains United +2/-2   Central Lg. Cup
07/04/2018 Greenock Juniors 1-0 Dunipace Juniors -3/+3   Central Lg. Cup
07/04/2018 Johnstone Burgh 1-5 Larkhall Thistle -15/+15   Central Lg. Cup
07/04/2018 Kirkintilloch Rob Roy p 1-1 Kilsyth Rangers -10/+10   Central Lg. Cup
07/04/2018 Lanark United 4-1 Maryhill +19/-19   Central Lg. Cup
07/04/2018 Petershill 1-3 Benburb -27/+27   Central Lg. Cup
07/04/2018 Port Glasgow 0-0 p Wishaw Juniors +6/-6   Central Lg. Cup
07/04/2018 Saint Anthony's 2-0 Forth Wanderers +12/-12   Central Lg. Cup
07/04/2018 Saint Roch's 1-4 Rutherglen Glencairn -26/+26   Central Lg. Cup
07/04/2018 Shotts Bon Accord 2-3 Gartcairn Juniors -10/+10   Central Lg. Cup
07/04/2018 Thorniewood United 2-1 Carluke Rovers -1/+1   Central Lg. Cup
07/04/2018 Vale of Leven 1-2 Royal Albert -8/+8   Central Lg. Cup
07/04/2018 Yoker Athletic 2-2 p Shettleston Juniors -4/+4   Central Lg. Cup
07/04/2018 Haddington Athletic 1-5 Bonnyrigg Rose Athletic -12/+12 East Junior Cup
07/04/2018 Burghead Thistle 6-1 Whitehills +9/-9   Elginshire Cup
07/04/2018 Islavale 3-0 Forres Thistle +22/-22   Elginshire Cup
07/04/2018 Spey Valley United 0-5 Deveronside -10/+10   Elginshire Cup
07/04/2018 Tranent Juniors 0-1 Penicuik Athletic -1/+1 Fife & Lothians Cup
07/04/2018 Saint Duthus 1-0 Shetland +8/-8 Jock Mackay Memorial Cup
07/04/2018 Maud 6-1 Montrose Roselea +29/-29 McLeman Cup
07/04/2018 Newburgh Thistle 1-0 Dufftown +1/-1 North Junior Regional Cup
07/04/2018 Bathgate Thistle 2-3 Dalkeith Thistle -11/+11   East Junior Premier
07/04/2018 Blackburn United 0-1 Musselburgh Athletic -2/+2   East Junior Premier
07/04/2018 Downfield 3-2 Saint Andrews United ±0/±0   East Junior Premier
07/04/2018 Dunbar United 2-0 Whitburn +4/-4   East Junior Premier
07/04/2018 Kirriemuir Thistle 0-1 Arniston Rangers -5/+5   East Junior Premier
07/04/2018 Tayport 1-1 Thornton Hibs -1/+1   East Junior Premier
07/04/2018 East End 5-0 Lewis United +3/-3   North Junior 1st Div. East
07/04/2018 Nairn Saint Ninian 2-0 Buckie Rovers -2/+2   North Junior 1st Div. West
07/04/2018 Renfrew 2-0 Cumbernauld United +7/-7   West Junior Superlg. 1st
07/04/2018 Aberdeen University 1-2 Buchanhaven Hearts -13/+13   Morrison Cup
07/04/2018 Cruden Bay 1-3 Longside +3/-3   Morrison Cup
07/04/2018 Newmachar United 1-3 Sunnybank ±0/±0   Morrison Cup
07/04/2018 Stoneywood Parkvale 1-2 Fraserburgh United -11/+11   Morrison Cup
07/04/2018 Arbroath Victoria 1-8 Luncarty -22/+22   East Junior North Div.
07/04/2018 Dundee North End 4-0 Brechin Victoria ±0/±0   East Junior North Div.
07/04/2018 Dundee Violet 3-1 Forfar Albion -7/+7   East Junior North Div.
07/04/2018 East Craigie 3-1 Newburgh Juniors -4/+4   East Junior North Div.
07/04/2018 Kinnoull 3-0 Coupar Angus +7/-7   East Junior North Div.
07/04/2018 Lochore Welfare 3-4 Lochee Harp -9/+9   East Junior North Div.
07/04/2018 Scone Thistle 0-3 Blairgowrie -28/+28   East Junior North Div.
07/04/2018 Armadale Thistle 5-0 Harthill Royal +20/-20   East Junior South Div.
07/04/2018 Crossgates Primrose 3-0 Stoneyburn +3/-3   East Junior South Div.
07/04/2018 Craigroyston 0-2 Pumpherston Juniors -1/+1   East Junior South Div.
07/04/2018 Kirkcaldy YMCA 0-8 Oakley United -10/+10   East Junior South Div.
07/04/2018 Livingston United 1-5 Edinburgh United -11/+11   East Junior South Div.
07/04/2018 Lochgelly Albert 2-1 West Calder United +4/-4   East Junior South Div.
07/04/2018 Rosyth 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare +4/-4   East Junior South Div.
07/04/2018 Maybole Juniors 5-0 Ardeer Thistle +19/-19   West Junior Ayrshire Div.
07/04/2018 Ashfield 3-2 Bellshill Athletic +8/-8   West Junior Central 2nd Div.
06/04/2018 BSC Glasgow 0-1 East Kilbride -3/+3   Lowland Lg.
06/04/2018 Edinburgh City U20 1-0 Edusport Academy U20 +2/-2   Lowland/East Dev. Lg.
06/04/2018 Mid Annandale U20 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -5/+5   Lowland/East Dev. Lg.
06/04/2018 Edinburgh University U20 4-3 Bonnyton Thistle U20 +4/-4 Lowland/East Dev. KO Cup
06/04/2018 Heriot-Watt University U20 3-1 BSC Glasgow U20 -3/+3 Lowland/East Dev. KO Cup
06/04/2018 Spartans U20 2-1 University of Stirling U20 +8/-8 Lowland/East Dev. KO Cup
06/04/2018 Tynecastle U20 0-3 Cumbernauld Colts U20 -14/+14 Lowland/East Dev. KO Cup
05/04/2018 Kilmarnock U20 0-3 Aberdeen U20 -15/+15 Scottish Youth Cup
05/04/2018 Queen of the South U20 0-1 Airdrieonians U20 -5/+5   SPFL Dev. Lg. West
04/04/2018 Celtic 0-0 Dundee -11/+11   Scottish Premier
04/04/2018 Motherwell U20 1-2 Heart of Midlothian U20 -9/+9   SPFL Dev. Lg.
04/04/2018 Clyde U20 0-3 Greenock Morton U20 -5/+5   SPFL Dev. Lg. West
04/04/2018 Stranraer U20 6-0 Albion Rovers U20 +14/-14   SPFL Dev. Lg. West
04/04/2018 Brora Rangers 2-2 Wick Academy -9/+9   Highland Lg.
04/04/2018 Cove Rangers 3-1 Strathspey Thistle -7/+7   Highland Lg.
04/04/2018 Forres Mechanics 2-0 Inverurie Loco Works +13/-13   Highland Lg.
04/04/2018 Fraserburgh 0-1 Formartine United -6/+6   Highland Lg.
04/04/2018 Nairn County 1-0 Fort William -9/+9   Highland Lg.
04/04/2018 Turriff United 7-2 Keith +17/-17   Highland Lg.
04/04/2018 Lochar Thistle 3-1 Heston Rovers +2/-2   SoS Lg.
04/04/2018 Threave Rovers 5-3 Stranraer Reserves +2/-2   SoS Lg.
04/04/2018 Upper Annandale 0-3 Newton Stewart -23/+23   SoS Lg.
04/04/2018 Abbey Vale 3-2 Nithsdale Wanderers +3/-3 Potts Cup
03/04/2018 Hibernian 3-1 Hamilton Academical +2/-2   Scottish Premier
03/04/2018 Motherwell 0-2 Aberdeen -15/+15   Scottish Premier
03/04/2018 Ross County 4-0 Partick Thistle +21/-21   Scottish Premier
03/04/2018 Dundee United 2-0 Dumbarton +4/-4   Scottish Champ.
03/04/2018 Dunfermline Athletic 1-0 Livingston +6/-6   Scottish Champ.
03/04/2018 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Brechin City +7/-7   Scottish Champ.
03/04/2018 Queen of the South 2-2 Falkirk -1/+1   Scottish Champ.
03/04/2018 Creetown 2-5 Saint Cuthbert Wanderers -9/+9   SoS Lg.
03/04/2018 Mid Annandale U20 0-3 Tynecastle U20 -13/+13   Lowland/East Dev. Lg.
02/04/2018 Celtic U20 1-1 Hibernian U20 -2/+2   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Dundee U20 3-0 Hamilton Academical U20 +19/-19   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Falkirk U20 1-2 Dundee United U20 -9/+9   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Ross County U20 1-1 Aberdeen U20 +1/-1   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Saint Johnstone U20 3-2 Kilmarnock U20 +5/-5   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Saint Mirren U20 1-0 Partick Thistle U20 +3/-3   SPFL Dev. Lg.
02/04/2018 Cove Rangers 2-0 Rothes -5/+5   Highland Lg.
02/04/2018 Carnoustie Panmure 3-3 p Kirriemuir Thistle -9/+9   East Junior Cup
02/04/2018 Formartine United U20 3-4 Fraserburgh U20 -15/+15   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/04/2018 Huntly U20 7-1 Buckie Thistle U20 +13/-13   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/04/2018 Keith U20 2-1 Deveronvale U20 -4/+4   Aberdeenshire Dev. Lg.
02/04/2018 Clachnacuddin U20 7-1 Forres Mechanics U20 +8/-8   North of Scotland Dev. Lg.
02/04/2018 Elgin City U20 2-1 Alness United U20 -4/+4   North of Scotland Dev. Lg.
01/04/2018 Dundee 1-1 Heart of Midlothian +3/-3   Scottish Premier
01/04/2018 Spartans U20 0-2 Edinburgh City U20 -22/+22 Lowland/East Dev. Lg. Cup