SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
NOVEMBER 2020 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
29/11/2020 Celtic 0-2 Ross County -31/+31 Scottish Lg. Cup
29/11/2020 Falkirk 0-4 Rangers -9/+9 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-1 Saint Cuthbert Wanderers -9/+9   Scottish FA Cup
28/11/2020 Penicuik Athletic 2-3 Musselburgh Athletic -14/+14   Scottish FA Cup
28/11/2020 Alloa Athletic 1-0 Heart of Midlothian +12/-12 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Arbroath 1-3 Dunfermline Athletic -11/+11 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Hibernian 1-0 Dundee -4/+4 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Livingston 4-0 Ayr United +13/-13 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Motherwell 1-2 Saint Johnstone -12/+12 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Saint Mirren 2-1 Aberdeen +8/-8 Scottish Lg. Cup
28/11/2020 Airdrieonians 1-1 Cove Rangers -1/+1   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Montrose 0-1 Partick Thistle -7/+7   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Peterhead 0-1 Forfar Athletic -13/+13   Scottish Lg. 1
28/11/2020 Albion Rovers 0-1 Stirling Albion -3/+3   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Annan Athletic 0-4 Edinburgh City -29/+29   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Brechin City 1-4 Stranraer -13/+13   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Elgin City 5-2 Cowdenbeath +9/-9   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Queen's Park 3-1 Stenhousemuir +5/-5   Scottish Lg. 2
28/11/2020 Deveronvale 0-5 Brora Rangers -8/+8   Highland Lg.
28/11/2020 Inverurie Loco Works 2-0 Keith ±0/±0   Highland Lg.
28/11/2020 Lossiemouth 0-2 Fraserburgh +5/-5   Highland Lg.
28/11/2020 Rothes 1-0 Huntly -5/+5   Highland Lg.
28/11/2020 Turriff United 1-5 Formartine United -9/+9   Highland Lg.
28/11/2020 Wick Academy 2-3 Buckie Thistle -2/+2   Highland Lg.
28/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 East Kilbride +2/-2   Lowland Lg.
28/11/2020 Cumbernauld Colts 0-1 Caledonian Braves -13/+13   Lowland Lg.
28/11/2020 Edinburgh University 0-6 BSC Glasgow -9/+9   Lowland Lg.
28/11/2020 Gala Fairydean Rovers 1-2 Kelty Hearts ±0/±0   Lowland Lg.
28/11/2020 Gretna 1-0 Berwick Rangers +6/-6   Lowland Lg.
28/11/2020 Spartans 3-1 Dalbeattie Star -1/+1   Lowland Lg.
28/11/2020 University of Stirling 0-3 East Stirlingshire -18/+18   Lowland Lg.
28/11/2020 Vale of Leithen 0-3 Civil Service Strollers -6/+6   Lowland Lg.
28/11/2020 Beith Juniors 0-3 Clydebank -31/+31   South Ch'lge Cup
28/11/2020 Broughty Athletic 3-1 Blairgowrie -4/+4   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Coupar Angus 0-11 Lochee United -2/+2   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Dundee North End 1-1 Dundee Violet -12/+12   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Forfar United 1-1 Forfar West End +11/-11   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Kirriemuir Thistle 1-2 Carnoustie Panmure +3/-3   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Lochee Harp 1-7 East Craigie -12/+12   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Scone Thistle 1-3 Arbroath Victoria -25/+25   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Tayport 7-0 Brechin Victoria +4/-4   East Junior Superlg. North
28/11/2020 Armadale Thistle 6-1 Harthill Royal +10/-10   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Bo'ness United Juniors 2-0 Bathgate Thistle +15/-15   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Pumpherston 1-6 Syngenta -56/+56   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Sauchie Juniors Community 1-3 Whitburn -1/+1   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Stoneyburn 1-1 Livingston United +3/-3   East Junior Superlg. South
28/11/2020 West Calder United 1-2 Fauldhouse United +9/-9   East Junior Superlg. South
28/11/2020 Blackburn United 1-2 Dundonald Bluebell -1/+1   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Crossgates Primrose 1-4 Camelon Juniors -15/+15   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 2-0 Whitehill Welfare ±0/±0   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-1 Dunbar United -2/+2   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Linlithgow Rose 2-1 Newtongrange Star -3/+3   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Sauchie Juniors 2-0 Broxburn Athletic +12/-12   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Tynecastle 0-0 Tranent Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
28/11/2020 Golspie Sutherland 4-0 Saint Duthus +17/-17   North Caledonian Lg. Div. 1
28/11/2020 Halkirk United 1-0 Orkney +16/-16   North Caledonian Lg. Div. 1
28/11/2020 Caledonian Braves Reserves 4-2 Newton Stewart +7/-7   SoS Lg.
28/11/2020 Lochar Thistle 3-1 Heston Rovers +12/-12   SoS Lg.
28/11/2020 Lochmaben 3-4 Nithsdale Wanderers -1/+1   SoS Lg.
28/11/2020 Mid Annandale 2-5 Threave Rovers -16/+16   SoS Lg.
28/11/2020 Stranraer Reserves 4-1 Abbey Vale +10/-10   SoS Lg.
28/11/2020 Wigtown & Bladnoch 2-0 Upper Annandale +14/-14   SoS Lg.
28/11/2020 Rossvale 3-4 Blantyre Victoria -10/+10   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Cumbernauld United 0-3 Darvel Juniors -18/+18   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Hurlford United 2-1 Kirkintilloch Rob Roy -3/+3   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Irvine Meadow 2-0 Bonnyton Thistle -4/+4   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Kilwinning Rangers 1-2 Largs Thistle -14/+14   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Rutherglen Glencairn 1-2 Troon -8/+8   WoS Lg. Premier
28/11/2020 Thurso p 1-1 Alness United -2/+2   North Caledonian Cup
28/11/2020 Aberdeen University 3-4 Hall Russell United -9/+9   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Banchory Saint Ternan 3-5 Dyce Juniors -12/+12   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Banks o' Dee 5-0 Sunnybank +1/-1   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Buchanhaven Hearts 0-2 Maud -11/+11   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Burghead Thistle 2-0 Nairn Saint Ninian +22/-22   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Cruden Bay 2-2 Colony Park Juniors +9/-9   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Deveronside 4-0 Whitehills -1/+1   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Dufftown 1-3 Islavale -26/+26   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Fraserburgh United 0-3 Rothie Rovers -18/+18   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Longside 4-4 Ellon United -1/+1   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 New Elgin Juniors 1-1 Forres Thistle +6/-6   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Stonehaven 1-2 Hermes +1/-1   North Junior Lg. Cup
28/11/2020 Craigroyston 2-6 Thornton Hibs -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Edinburgh South 3-4 Coldstream -11/+11   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Edinburgh United 5-0 Ormiston +8/-8   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kennoway Star Hearts 0-2 Haddington Athletic -13/+13   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kirkcaldy & Dysart 2-1 Dalkeith Thistle +12/-12   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Rosyth 1-2 Leith Athletic -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Tweedmouth Rangers 1-8 Dunipace -11/+11   EoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Eyemouth United 0-6 Burntisland Shipyard -9/+9   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Glenrothes 1-3 Peebles Rovers -29/+29   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Hawick Royal Albert United 2-5 Heriot-Watt University -8/+8   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Kinnoull 5-1 Lochgelly Albert +3/-3   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Preston Athletic 1-1 Oakley United -2/+2   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 University of Stirling Reserves 0-2 Luncarty -2/+2   EoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Bonar Bridge 1-4 Nairn County Reserves ±0/±0   North Caledonian Lg. Div. 2
28/11/2020 Loch Ness 0-0 Inverness Athletic -9/+9   North Caledonian Lg. Div. 2
28/11/2020 Ashfield 2-5 Renfrew -15/+15   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Bellshill Athletic 2-1 Maybole Juniors -1/+1   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Craigmark Burntonians 0-3 Saint Roch's -18/+18   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Kello Rovers 5-1 Ardeer Thistle ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Maryhill 3-1 Glasgow University +16/-16   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Muirkirk Juniors 0-0 Annbank United -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
28/11/2020 Carluke Rovers 0-4 Port Glasgow -24/+24   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Greenock Juniors 4-2 Lugar Boswell Thistle -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Irvine Victoria 1-5 Neilston -8/+8   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Vale of Clyde 0-3 Saint Cadoc's Youth Club -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Vale of Leven 1-3 Johnstone Burgh -8/+8   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Wishaw Juniors 2-5 Forth Wanderers -25/+25   WoS Lg. Div. 1B
28/11/2020 Lanark United 4-2 Drumchapel United +14/-14   WoS Lg. Div. 1C
28/11/2020 Saint Anthony's 1-1 Thorniewood United +6/-6   WoS Lg. Div. 1C
28/11/2020 Yoker Athletic 0-2 Newmains United -32/+32   WoS Lg. Div. 1C
26/11/2020 Rangers 2-2 Benfica {POR} -4/+4   UEFA Europa Lg.
26/11/2020 Sparta Praha {CZE} 4-1 Celtic +10/-10   UEFA Europa Lg.
25/11/2020 Hamilton Academical 1-1 Aberdeen +4/-4   Scottish Premier
25/11/2020 BSC Glasgow 5-1 East Stirlingshire +17/-17   Lowland Lg.
25/11/2020 Cumbernauld Colts 0-2 Kelty Hearts -4/+4   Lowland Lg.
25/11/2020 University of Stirling 3-1 Bo'ness United +18/-18   Lowland Lg.
25/11/2020 Newtongrange Star 1-2 Jeanfield Swifts ±0/±0   EoS Lg. Premier
25/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 2-2 Hawick Royal Albert United -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
24/11/2020 Hibernian 2-2 Saint Johnstone -6/+6   Scottish Premier
24/11/2020 Heart of Midlothian 3-0 Alloa Athletic +6/-6   Scottish Champ.
24/11/2020 Dumbarton 0-3 Falkirk -14/+14   Scottish Lg. 1
24/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 5-0 Vale of Leithen +1/-1   Lowland Lg.
24/11/2020 Civil Service Strollers 1-0 Berwick Rangers +1/-1   Lowland Lg.
24/11/2020 East Kilbride 4-1 Caledonian Braves +3/-3   Lowland Lg.
24/11/2020 Edinburgh University 1-6 Spartans -15/+15   Lowland Lg.
24/11/2020 Dunbar United 1-4 Broxburn Athletic -22/+22   EoS Lg. Premier
24/11/2020 Tranent Juniors 3-3 Sauchie Juniors -8/+8   EoS Lg. Premier
24/11/2020 Heriot-Watt University 1-3 Burntisland Shipyard -26/+26   EoS Lg. Div. 1B
22/11/2020 Rangers 4-0 Aberdeen +9/-9   Scottish Premier
22/11/2020 Edinburgh South 4-5 Blantyre Victoria +6/-6   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dundee United 2-1 Hamilton Academical ±0/±0   Scottish Premier
21/11/2020 Hibernian 2-2 Celtic +4/-4   Scottish Premier
21/11/2020 Kilmarnock 3-1 Ross County +6/-6   Scottish Premier
21/11/2020 Livingston 0-1 Saint Mirren -13/+13   Scottish Premier
21/11/2020 Saint Johnstone 1-1 Motherwell -2/+2   Scottish Premier
21/11/2020 Arbroath 0-0 Greenock Morton -2/+2   Scottish Champ.
21/11/2020 Ayr United 2-0 Dundee +11/-11   Scottish Champ.
21/11/2020 Inverness Caledonian Thistle 2-0 Raith Rovers +9/-9   Scottish Champ.
21/11/2020 Queen of the South 2-0 Alloa Athletic +12/-12   Scottish Champ.
21/11/2020 Clyde 3-2 Montrose +5/-5   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Falkirk 1-0 Cove Rangers ±0/±0   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Forfar Athletic 1-3 Airdrieonians -14/+14   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Partick Thistle 2-0 East Fife +6/-6   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Peterhead 1-0 Dumbarton +3/-3   Scottish Lg. 1
21/11/2020 Edinburgh City 0-1 Stranraer -13/+13   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Queen's Park 3-0 Brechin City +4/-4   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Stenhousemuir 1-2 Annan Athletic -9/+9   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Stirling Albion 1-2 Elgin City -8/+8   Scottish Lg. 2
21/11/2020 Kelty Hearts 5-0 Cumbernauld Colts +8/-8   Lowland Lg.
21/11/2020 Formartine United 3-0 Dyce Juniors +2/-2 Aberdeenshire Cup
21/11/2020 Fraserburgh 2-1 Inverurie Loco Works -3/+3 Aberdeenshire Cup
21/11/2020 Annbank United 2-3 Vale of Leven -9/+9   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Ardeer Thistle 0-12 Tranent Juniors -2/+2   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Bellshill Athletic 2-3 Cumbernauld United +1/-1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Blackburn United 3-1 Newburgh Juniors +2/-2   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Bo'ness United 4-1 Burntisland Shipyard -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Broxburn Athletic 0-3 Irvine Meadow -22/+22   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Coldstream 2-0 Crossgates Primrose +25/-25   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Craigmark Burntonians p 2-2 Bonnyton Thistle -5/+5   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dalkeith Thistle 0-6 BSC Glasgow -9/+9   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Darvel Juniors 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare -11/+11   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Dunipace 5-3 Mid Annandale -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Eyemouth United 1-3 Muirkirk Juniors +3/-3   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Forth Wanderers 4-2 Threave Rovers +13/-13   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Gala Fairydean Rovers 2-1 Sauchie Juniors +2/-2   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Gartcairn Juniors 6-3 Inverkeithing Hillfield Swifts +11/-11   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Glasgow University 0-1 Hill of Beath Hawthorn +4/-4   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Glenrothes 1-5 Saint Cadoc's Youth Club -10/+10   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Greenock Juniors 3-0 Vale of Clyde +6/-6   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Haddington Athletic 3-1 Abbey Vale +4/-4   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Heriot-Watt University 3-2 Drumchapel United +11/-11   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Hurlford United 4-1 Civil Service Strollers +6/-6   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Jeanfield Swifts 3-1 Caledonian Braves -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Johnstone Burgh 2-1 Maryhill -6/+6   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Kennoway Star Hearts 0-3 Saint Roch's -17/+17   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Kilsyth Rangers 2-2 p Rossvale -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Largs Thistle 2-1 Dalbeattie Star -6/+6   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Leith Athletic 3-0 Tweedmouth Rangers -2/+2   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Linlithgow Rose 2-1 Kello Rovers -7/+7   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Lochmaben 3-6 Kirkcaldy & Dysart -19/+19   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Newton Stewart 1-3 Yoker Athletic -7/+7   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Renfrew 3-0 Bonnyrigg Rose Athletic +33/-33   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Rosyth 3-5 Camelon Juniors -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Andrews United 2-3 Hawick Royal Albert United -20/+20   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Anthony's 1-3 East Kilbride +5/-5   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 0-3 Tynecastle -2/+2   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Thornton Hibs 1-0 Rutherglen Glencairn +10/-10   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Troon 3-4 Preston Athletic -21/+21   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Upper Annandale 1-4 Berwick Rangers -1/+1   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Whitehill Welfare 2-0 Carluke Rovers +4/-4   South Ch'lge Cup
21/11/2020 Blairgowrie 0-1 Tayport ±0/±0   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Brechin Victoria 2-2 Dundee North End +11/-11   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Broughty Athletic 1-3 Downfield -29/+29   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Carnoustie Panmure 10-0 Scone Thistle +10/-10   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Dundee Violet 3-2 Forfar United -5/+5   East Junior Superlg. North
21/11/2020 East Craigie 12-0 Coupar Angus +4/-4   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Forfar West End 1-0 Lochee Harp -7/+7   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Lochee United 2-1 Kirriemuir Thistle -7/+7   East Junior Superlg. North
21/11/2020 Syngenta 6-0 Sauchie Juniors Community +32/-32   East Junior Superlg. South
21/11/2020 Dunbar United 5-0 Lothian Thistle Hutchison Vale +33/-33   EoS Lg. Premier
21/11/2020 Newtongrange Star 1-2 Musselburgh Athletic -4/+4   EoS Lg. Premier
21/11/2020 Caledonian Braves Reserves 2-2 Stranraer Reserves +8/-8   SoS Lg.
21/11/2020 Lochar Thistle 2-3 Wigtown & Bladnoch -11/+11   SoS Lg.
21/11/2020 Golspie Sutherland 6-0 Nairn County Reserves +12/-12   North Caledonian Cup
21/11/2020 Invergordon 4-1 Inverness Athletic ±0/±0   North Caledonian Cup
21/11/2020 Loch Ness 3-2 Saint Duthus +7/-7   North Caledonian Cup
21/11/2020 Colony Park Juniors 0-2 Buchanhaven Hearts -31/+31   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 East End 2-4 Banks o' Dee +2/-2   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Ellon United 2-3 Fraserburgh United -11/+11   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Forres Thistle 3-2 Deveronside +8/-8   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Glentanar 0-3 Banchory Saint Ternan ±0/±0   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Hall Russell United 2-2 Stonehaven -5/+5   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Hermes 6-1 Aberdeen University +10/-10   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Islavale 1-1 Burghead Thistle -1/+1   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Maud 1-0 Cruden Bay -7/+7   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Nairn Saint Ninian 2-2 Dufftown -8/+8   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Rothie Rovers 5-4 Longside -5/+5   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Stoneywood Parkvale 1-3 Culter -8/+8   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Sunnybank 4-1 Newmachar United +1/-1   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Whitehills 2-3 New Elgin Juniors +3/-3   North Junior Lg. Cup
21/11/2020 Edinburgh United 4-1 Arniston Rangers +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
21/11/2020 University of Stirling Reserves 0-4 Kinnoull -15/+15   EoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Bonar Bridge 5-0 Scourie +11/-11   North Caledonian Lg. Div. 2
21/11/2020 Irvine Victoria 3-4 Port Glasgow -1/+1   WoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Neilston 4-1 Wishaw Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
21/11/2020 Glasgow Perthshire 4-8 Lanark United -35/+35   WoS Lg. Div. 1C
20/11/2020 Dunfermline Athletic 2-1 Heart of Midlothian +6/-6   Scottish Champ.
20/11/2020 East Stirlingshire 3-4 Spartans -15/+15   South Ch'lge Cup
17/11/2020 Deveronvale 1-2 Dyce Juniors -14/+14 Aberdeenshire Cup
17/11/2020 Inverurie Loco Works 2-1 Turriff United -8/+8 Aberdeenshire Cup
14/11/2020 Alloa Athletic 4-2 Stenhousemuir -1/+1   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Arbroath 3-0 Elgin City +10/-10   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Ayr United p 1-1 Stranraer -10/+10   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Brechin City 0-2 Kelty Hearts -7/+7   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Cove Rangers 1-0 Forfar Athletic -4/+4   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Cowdenbeath 0-1 Raith Rovers +3/-3   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Dunfermline Athletic 3-2 Clyde -6/+6   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Inverness Caledonian Thistle 1-0 East Fife -3/+3   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Kilmarnock 2-0 Dumbarton -2/+2   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Livingston 4-1 Airdrieonians +4/-4   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Partick Thistle p 0-0 Greenock Morton -2/+2   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Peterhead 1-3 Saint Johnstone -5/+5   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Queen's Park 0-1 Saint Mirren +1/-1   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Ross County 3-0 Stirling Albion +3/-3   Scottish Lg. Cup
14/11/2020 Berwick Rangers 1-3 East Stirlingshire -9/+9   Lowland Lg.
14/11/2020 Caledonian Braves 2-3 University of Stirling -9/+9   Lowland Lg.
14/11/2020 Civil Service Strollers 1-0 Gretna -2/+2   Lowland Lg.
14/11/2020 Dalbeattie Star 0-0 Edinburgh University -5/+5   Lowland Lg.
14/11/2020 East Kilbride 1-1 Bo'ness United -6/+6   Lowland Lg.
14/11/2020 Gala Fairydean Rovers 2-0 BSC Glasgow +21/-21   Lowland Lg.
14/11/2020 Spartans 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic -8/+8   Lowland Lg.
14/11/2020 Vale of Leithen 0-4 Cumbernauld Colts -12/+12   Lowland Lg.
14/11/2020 Banks o' Dee 1-2 Buckie Thistle -16/+16 Aberdeenshire Cup
14/11/2020 Blackburn United 2-3 Linlithgow Rose -1/+1   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Dundonald Bluebell 3-2 Hill of Beath Hawthorn +3/-3   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-2 Newtongrange Star -11/+11   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Jeanfield Swifts 3-1 Broxburn Athletic +5/-5   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Musselburgh Athletic 3-1 Dunbar United +4/-4   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Sauchie Juniors 4-4 Camelon Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Tranent Juniors 4-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +10/-10   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Tynecastle 3-3 Crossgates Primrose -7/+7   EoS Lg. Premier
14/11/2020 Halkirk United 0-0 Invergordon +9/-9   North Caledonian Lg. Div. 1
14/11/2020 Saint Duthus 2-2 Thurso -7/+7   North Caledonian Lg. Div. 1
14/11/2020 Heston Rovers 3-0 Creetown +11/-11   SoS Lg.
14/11/2020 Lochar Thistle 0-2 Stranraer Reserves +2/-2   SoS Lg.
14/11/2020 Newton Stewart 2-2 Abbey Vale +6/-6   SoS Lg.
14/11/2020 Nithsdale Wanderers 4-1 Mid Annandale +20/-20   SoS Lg.
14/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 2-0 Wigtown & Bladnoch +1/-1   SoS Lg.
14/11/2020 Upper Annandale 5-2 Lochmaben +12/-12   SoS Lg.
14/11/2020 Beith Juniors 2-2 Troon -8/+8   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Blantyre Victoria 0-4 Darvel Juniors -33/+33   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Irvine Meadow 1-2 Hurlford United -9/+9   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Kilwinning Rangers 2-1 Rossvale ±0/±0   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Kirkintilloch Rob Roy 0-1 Clydebank -6/+6   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Largs Thistle 4-1 Cumbernauld United +15/-15   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Rutherglen Glencairn 2-1 Bonnyton Thistle -7/+7   WoS Lg. Premier
14/11/2020 Coldstream 3-0 Ormiston +8/-8   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Dalkeith Thistle 2-2 Rosyth -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Dunipace 2-3 Arniston Rangers -21/+21   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Edinburgh United 1-2 Craigroyston -21/+21   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Haddington Athletic 4-0 Tweedmouth Rangers +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Leith Athletic 5-0 Edinburgh South +12/-12   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Saint Andrews United 1-1 Kirkcaldy & Dysart -11/+11   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Thornton Hibs 1-5 Kennoway Star Hearts -45/+45   EoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Burntisland Shipyard 3-1 Lochore Welfare +4/-4   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 1-1 University of Stirling Reserves -4/+4   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Heriot-Watt University 2-0 Preston Athletic +6/-6   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Lochgelly Albert 1-1 Glenrothes +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Luncarty 6-0 Newburgh Juniors +15/-15   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Oakley United 1-1 Kinnoull ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Peebles Rovers 7-1 Eyemouth United +16/-16   EoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Alness United 1-1 Loch Ness -3/+3   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Bonar Bridge 1-2 Inverness Athletic +8/-8   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Scourie 1-5 Nairn County Reserves +1/-1   North Caledonian Lg. Div. 2
14/11/2020 Annbank United 3-1 Kello Rovers +22/-22   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Ardeer Thistle 1-2 Maryhill +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Glasgow University 1-3 Bellshill Athletic -18/+18   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Maybole Juniors 1-4 Ashfield -22/+22   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Renfrew 0-0 Muirkirk Juniors -10/+10   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Saint Roch's 2-2 Craigmark Burntonians -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
14/11/2020 Forth Wanderers 2-2 Carluke Rovers -2/+2   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Lugar Boswell Thistle 2-2 Vale of Clyde +8/-8   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Neilston 4-1 Gartcairn Juniors +7/-7   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Port Glasgow 2-5 Greenock Juniors -28/+28   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Saint Cadoc's Youth Club 5-0 Irvine Victoria +4/-4   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Vale of Leven 1-2 Wishaw Juniors -9/+9   WoS Lg. Div. 1B
14/11/2020 Drumchapel United 3-1 East Kilbride Thistle -2/+2   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Kilsyth Rangers 2-1 Glasgow Perthshire -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Lanark United 2-1 Saint Anthony's -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
14/11/2020 Thorniewood United 3-1 Yoker Athletic +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
11/11/2020 Airdrieonians 0-1 Edinburgh City -15/+15   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Saint Mirren p 1-1 Greenock Morton -6/+6   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Stranraer 2-1 Hamilton Academical +15/-15   Scottish Lg. Cup
11/11/2020 Bo'ness United 4-4 BSC Glasgow ±0/±0   Lowland Lg.
11/11/2020 East Stirlingshire 2-3 Cumbernauld Colts -19/+19   Lowland Lg.
11/11/2020 Blackburn United 0-1 Crossgates Primrose -8/+8   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 0-3 Jeanfield Swifts -25/+25   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Linlithgow Rose 2-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -13/+13   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Sauchie Juniors 5-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +12/-12   EoS Lg. Premier
11/11/2020 Easthouses Lily Miners Welfare 5-0 Lochgelly Albert +20/-20   EoS Lg. Div. 1B
10/11/2020 Albion Rovers 1-5 Annan Athletic -27/+27   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Clyde 0-2 Kilmarnock -3/+3   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Dumbarton 0-4 Falkirk -22/+22   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Dundee 3-0 Cove Rangers +14/-14   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 East Fife 2-3 Heart of Midlothian +2/-2   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Elgin City 1-4 Ross County -16/+16   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Forfar Athletic p 3-3 Brora Rangers -1/+1   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Kelty Hearts 1-1 p Peterhead -2/+2   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Queen's Park 1-3 Queen of the South -14/+14   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Raith Rovers p 3-3 Inverness Caledonian Thistle -3/+3   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Saint Johnstone 0-0 p Dundee United -4/+4   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Stenhousemuir 0-4 Livingston -8/+8   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Stirling Albion 2-1 Montrose +8/-8   Scottish Lg. Cup
10/11/2020 Berwick Rangers 3-2 University of Stirling +3/-3   Lowland Lg.
10/11/2020 Bonnyrigg Rose Athletic 2-0 Civil Service Strollers -1/+1   Lowland Lg.
10/11/2020 Caledonian Braves 0-5 Gretna -49/+49   Lowland Lg.
10/11/2020 Gala Fairydean Rovers 4-1 Edinburgh University +4/-4   Lowland Lg.
10/11/2020 Spartans 6-0 Vale of Leithen +6/-6   Lowland Lg.
10/11/2020 Broxburn Athletic 0-3 Tynecastle -31/+31   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Newtongrange Star 2-0 Dunbar United +12/-12   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Penicuik Athletic 2-2 Tranent Juniors -4/+4   EoS Lg. Premier
10/11/2020 Edinburgh South 2-1 Arniston Rangers -4/+4   EoS Lg. Div. 1A
10/11/2020 Preston Athletic 7-0 Eyemouth United +5/-5   EoS Lg. Div. 1B
08/11/2020 Motherwell 1-4 Celtic -14/+14   Scottish Premier
08/11/2020 Rangers 8-0 Hamilton Academical +8/-8   Scottish Premier
07/11/2020 Arbroath 1-1 Queen of the South -5/+5   Scottish Champ.
07/11/2020 Ayr United 0-0 Dunfermline Athletic ±0/±0   Scottish Champ.
07/11/2020 Heart of Midlothian 2-1 Inverness Caledonian Thistle -2/+2   Scottish Champ.
07/11/2020 Raith Rovers 5-0 Greenock Morton +26/-26   Scottish Champ.
07/11/2020 Airdrieonians 5-0 Clyde +23/-23   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Cove Rangers 3-0 Forfar Athletic +7/-7   Scottish Lg. 1
07/11/2020 East Fife 2-1 Dumbarton +3/-3   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Montrose 3-2 Peterhead +1/-1   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Partick Thistle 2-2 Falkirk -1/+1   Scottish Lg. 1
07/11/2020 Annan Athletic 2-3 Albion Rovers -15/+15   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Brechin City 0-5 Stirling Albion -29/+29   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Elgin City 0-1 Queen's Park -14/+14   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Stenhousemuir 2-0 Edinburgh City +16/-16   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Stranraer 2-0 Cowdenbeath +10/-10   Scottish Lg. 2
07/11/2020 Bo'ness United 2-1 Berwick Rangers -3/+3   Lowland Lg.
07/11/2020 BSC Glasgow 3-1 Spartans +3/-3   Lowland Lg.
07/11/2020 Cumbernauld Colts 0-2 Gala Fairydean Rovers -18/+18   Lowland Lg.
07/11/2020 East Stirlingshire 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic +8/-8   Lowland Lg.
07/11/2020 Edinburgh University 1-2 Caledonian Braves -1/+1   Lowland Lg.
07/11/2020 Gretna 5-0 Vale of Leithen +16/-16   Lowland Lg.
07/11/2020 Kelty Hearts 0-1 East Kilbride -13/+13   Lowland Lg.
07/11/2020 University of Stirling 2-4 Dalbeattie Star -27/+27   Lowland Lg.
07/11/2020 Broxburn Athletic 4-2 Blackburn United -1/+1   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Camelon Juniors 1-2 Musselburgh Athletic -13/+13   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Crossgates Primrose 0-0 Dundonald Bluebell +3/-3   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Dunbar United 1-1 Tranent Juniors +4/-4   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Hill of Beath Hawthorn 0-4 Inverkeithing Hillfield Swifts -52/+52   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-3 Sauchie Juniors -23/+23   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Linlithgow Rose 0-0 Jeanfield Swifts -2/+2   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Newtongrange Star 5-0 Whitehill Welfare +26/-26   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Penicuik Athletic 2-1 Tynecastle -2/+2   EoS Lg. Premier
07/11/2020 Golspie Sutherland 1-3 Thurso -29/+29   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Halkirk United 0-2 Saint Duthus -6/+6   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Invergordon 2-0 Orkney +8/-8   North Caledonian Lg. Div. 1
07/11/2020 Abbey Vale 3-1 Threave Rovers +12/-12   SoS Lg.
07/11/2020 Caledonian Braves Reserves 7-4 Nithsdale Wanderers +20/-20   SoS Lg.
07/11/2020 Heston Rovers 1-1 Newton Stewart ±0/±0   SoS Lg.
07/11/2020 Lochmaben 1-0 Wigtown & Bladnoch +3/-3   SoS Lg.
07/11/2020 Mid Annandale 5-4 Upper Annandale -3/+3   SoS Lg.
07/11/2020 Saint Cuthbert Wanderers 3-0 Lochar Thistle +6/-6   SoS Lg.
07/11/2020 Benburb 0-5 Beith Juniors -22/+22   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Bonnyton Thistle 1-2 Clydebank +6/-6   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Cumbernauld United 1-4 Kirkintilloch Rob Roy -32/+32   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Darvel Juniors 0-1 Kilwinning Rangers -11/+11   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Hurlford United 2-1 Rutherglen Glencairn -2/+2   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Largs Thistle 0-1 Irvine Meadow -9/+9   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Troon 2-1 Rossvale +4/-4   WoS Lg. Premier
07/11/2020 Dalkeith Thistle 2-1 Dunipace +11/-11   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Craigroyston 2-3 Edinburgh South +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Haddington Athletic 2-1 Ormiston -8/+8   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Kennoway Star Hearts 2-0 Kirkcaldy & Dysart -1/+1   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Leith Athletic 2-0 Edinburgh United +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Rosyth 7-0 Arniston Rangers +16/-16   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Saint Andrews United 1-2 Thornton Hibs -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Glenrothes 2-2 Lochore Welfare -9/+9   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Hawick Royal Albert United 4-4 Peebles Rovers -4/+4   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Heriot-Watt University 2-3 Easthouses Lily Miners Welfare -20/+20   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Lochgelly Albert 3-3 Burntisland Shipyard +3/-3   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Newburgh Juniors 3-0 Kinnoull +30/-30   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Oakley United 1-3 Luncarty -15/+15   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Preston Athletic 1-1 University of Stirling Reserves -8/+8   EoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Inverness Athletic 4-0 Bonar Bridge ±0/±0   North Caledonian Lg. Div. 2
07/11/2020 Scourie 0-13 Alness United -2/+2   North Caledonian Lg. Div. 2
07/11/2020 Bellshill Athletic 7-2 Ardeer Thistle +1/-1   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Craigmark Burntonians 3-2 Maybole Juniors ±0/±0   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Glasgow University 3-1 Saint Roch's +21/-21   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Kello Rovers 1-1 Renfrew +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Maryhill 0-2 Annbank United -23/+23   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Muirkirk Juniors 2-1 Ashfield +7/-7   WoS Lg. Div. 1A
07/11/2020 Carluke Rovers 6-0 Vale of Leven +26/-26   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Gartcairn Juniors 0-3 Saint Cadoc's Youth Club -16/+16   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Greenock Juniors 4-1 Forth Wanderers +7/-7   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Irvine Victoria 2-1 Lugar Boswell Thistle -6/+6   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Vale of Clyde 2-5 Port Glasgow -18/+18   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Wishaw Juniors 0-2 Johnstone Burgh -10/+10   WoS Lg. Div. 1B
07/11/2020 Glasgow Perthshire 6-0 Newmains United +3/-3   WoS Lg. Div. 1C
07/11/2020 Lanark United 0-2 Kilsyth Rangers -10/+10   WoS Lg. Div. 1C
07/11/2020 Saint Anthony's 2-2 East Kilbride Thistle +2/-2   WoS Lg. Div. 1C
06/11/2020 Aberdeen 2-0 Hibernian +10/-10   Scottish Premier
06/11/2020 Ross County 1-1 Livingston ±0/±0   Scottish Premier
06/11/2020 Saint Johnstone 1-0 Kilmarnock +4/-4   Scottish Premier
06/11/2020 Saint Mirren 0-0 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
06/11/2020 Alloa Athletic 3-3 Dundee -2/+2   Scottish Champ.
06/11/2020 Stranraer Reserves 8-0 Creetown +4/-4   SoS Lg.
06/11/2020 Loch Ness 3-5 Nairn County Reserves -26/+26   North Caledonian Lg. Div. 2
05/11/2020 Benfica {POR} 3-3 Rangers -3/+3   UEFA Europa Lg.
05/11/2020 Celtic 1-4 Sparta Praha {CZE} -22/+22   UEFA Europa Lg.
04/11/2020 Sauchie Juniors 2-1 Kilwinning Rangers +13/-13   South Ch'lge Cup
04/11/2020 Yoker Athletic 3-1 East Kilbride Thistle +12/-12   WoS Lg. Div. 1C
03/11/2020 Dumbarton 1-0 Clyde +3/-3   Scottish Lg. 1
01/11/2020 Kilmarnock 0-1 Rangers +1/-1   Scottish Premier
01/11/2020 Celtic 2-0 Aberdeen +5/-5 Scottish FA Cup