SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
SEPTEMBER 2021 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
30/09/2021 Celtic 0-4 Bayer Leverkusen {GER} -9/+9   UEFA Europa Lg.
30/09/2021 Sparta Praha {CZE} 1-0 Rangers -2/+2   UEFA Europa Lg.
29/09/2021 Raith Rovers 1-1 Dunfermline Athletic -5/+5   Scottish Champ.
29/09/2021 Nairn County 3-3 Fort William -11/+11   Highland Lg.
29/09/2021 Gretna 1-7 East Kilbride -16/+16   Lowland Lg.
29/09/2021 Rossvale 0-1 Auchinleck Talbot +2/-2   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Clydebank 1-3 Hurlford United -24/+24   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Cumnock Juniors 3-4 Troon -12/+12   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Darvel 3-1 Benburb +3/-3   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Irvine Meadow 1-2 Pollok -3/+3   WoS Lg. Premier
29/09/2021 Gartcairn 2-0 Cambuslang Rangers +14/-14   WoS Lg. Div. 1B
29/09/2021 Harmony Row 3-2 Kilsyth Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 4
28/09/2021 Bo'ness United 4-1 Wick Academy +4/-4   Scottish FA Cup
28/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 1-4 Camelon Juniors -22/+22   EoS Lg. Premier
27/09/2021 Huntly U20 1-3 Formartine United U20 -13/+13   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/09/2021 Inverurie Loco Works U20 1-1 Buckie Thistle U20 -12/+12   Aberdeenshire Dev. Lg.
27/09/2021 Forres Mechanics U20 1-3 Lossiemouth U20 -3/+3   North of Scotland Dev. Lg.
26/09/2021 Celtic 1-1 Dundee United -9/+9   Scottish Premier
26/09/2021 Hibernian 1-0 Saint Johnstone +2/-2   Scottish Premier
26/09/2021 Saint Mirren 3-2 Aberdeen +3/-3   Scottish Premier
26/09/2021 Raith Rovers 3-2 Partick Thistle +3/-3   Scottish Champ.
25/09/2021 Dundee 0-1 Rangers +2/-2   Scottish Premier
25/09/2021 Heart of Midlothian 3-0 Livingston +9/-9   Scottish Premier
25/09/2021 Motherwell 2-1 Ross County +1/-1   Scottish Premier
25/09/2021 Buckie Thistle 4-1 Cumbernauld Colts +3/-3   Scottish FA Cup
25/09/2021 Cumnock Juniors 1-5 Formartine United -37/+37   Scottish FA Cup
25/09/2021 Dalbeattie Star 3-2 Newtongrange Star ±0/±0   Scottish FA Cup
25/09/2021 Edinburgh University 0-3 Lothian Thistle Hutchison Vale -16/+16   Scottish FA Cup
25/09/2021 Haddington Athletic p 1-1 Deveronvale -7/+7   Scottish FA Cup
25/09/2021 Ayr United 0-0 Greenock Morton -4/+4   Scottish Champ.
25/09/2021 Dunfermline Athletic 0-0 Hamilton Academical -4/+4   Scottish Champ.
25/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 2-1 Queen of the South -1/+1   Scottish Champ.
25/09/2021 Cove Rangers 1-0 Airdrieonians +3/-3   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Dumbarton 1-1 Alloa Athletic -1/+1   Scottish Lg. 1
25/09/2021 East Fife 0-2 Clyde -16/+16   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Montrose 2-2 Falkirk -3/+3   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Queen's Park 3-2 Peterhead -2/+2   Scottish Lg. 1
25/09/2021 Annan Athletic 1-3 Edinburgh City -19/+19   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Forfar Athletic 3-1 Albion Rovers +4/-4   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Kelty Hearts 1-0 Stranraer -3/+3   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Stenhousemuir 1-2 Elgin City -8/+8   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Stirling Albion 4-0 Cowdenbeath +11/-11   Scottish Lg. 2
25/09/2021 Brechin City 4-1 Forres Mechanics +5/-5   Highland Lg.
25/09/2021 Fraserburgh 7-0 Strathspey Thistle +4/-4   Highland Lg.
25/09/2021 Huntly 3-0 Fort William +2/-2   Highland Lg.
25/09/2021 Inverurie Loco Works 2-1 Brora Rangers +11/-11   Highland Lg.
25/09/2021 Keith 3-0 Turriff United +9/-9   Highland Lg.
25/09/2021 Rothes 4-1 Clachnacuddin ±0/±0   Highland Lg.
25/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-1 East Kilbride +5/-5   Lowland Lg.
25/09/2021 Civil Service Strollers 2-1 Gretna -6/+6   Lowland Lg.
25/09/2021 East Stirlingshire 0-1 Broomhill -11/+11   Lowland Lg.
25/09/2021 Gala Fairydean Rovers 2-1 Rangers U20 +13/-13   Lowland Lg.
25/09/2021 Spartans 2-1 Berwick Rangers ±0/±0   Lowland Lg.
25/09/2021 Blackburn United 1-4 Crossgates Primrose -21/+21   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Camelon Juniors 0-4 Tranent Juniors -17/+17   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dunbar United 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts +5/-5   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dundonald Bluebell 1-3 Penicuik Athletic -14/+14   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Musselburgh Athletic 1-2 Tynecastle -14/+14   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Sauchie Juniors 3-2 Broxburn Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Whitehill Welfare 0-2 Linlithgow Rose -3/+3   EoS Lg. Premier
25/09/2021 Dundee Violet 2-0 Coupar Angus -5/+5   Midlands Lg.
25/09/2021 East End 4-1 Deveronside +3/-3   North Junior Superlg.
25/09/2021 Maud 3-1 Ellon United +10/-10   North Junior Superlg.
25/09/2021 Nairn Saint Ninian 3-1 Hall Russell United +4/-4   North Junior Superlg.
25/09/2021 Mid Annandale 2-2 Lochar Thistle -1/+1   SoS Lg.
25/09/2021 Saint Cuthbert Wanderers 2-1 Lochmaben -8/+8   SoS Lg.
25/09/2021 Stranraer Reserves 2-4 Caledonian Braves Reserves -31/+31   SoS Lg.
25/09/2021 Threave Rovers 4-2 Newton Stewart ±0/±0   SoS Lg.
25/09/2021 Upper Annandale 0-4 Nithsdale Wanderers -25/+25   SoS Lg.
25/09/2021 Wigtown & Bladnoch 0-12 Abbey Vale -15/+15   SoS Lg.
25/09/2021 Darvel 2-1 Kilbirnie Ladeside -5/+5   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Rutherglen Glencairn 1-2 Clydebank -2/+2   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Troon 1-0 Hurlford United +8/-8   WoS Lg. Premier
25/09/2021 Broughty Athletic 2-4 Kirriemuir Thistle -31/+31   Midlands Lg. Cup
25/09/2021 Downfield 3-2 Forfar West End +2/-2 Midlands Lg. Cup
25/09/2021 Lochee Harp 6-1 Forfar United +14/-14   Midlands Lg. Cup
25/09/2021 Bonar Bridge 1-1 Invergordon +14/-14   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Halkirk United 2-4 Alness United -19/+19   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Inverness Athletic 1-4 Thurso -16/+16   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Loch Ness 3-2 Saint Duthus +3/-3   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Orkney 1-8 Golspie Sutherland -34/+34   North Caledonian Lg.
25/09/2021 Bridge of Don Thistle 2-0 Montrose Roselea +5/-5   North Junior Lg. Cup
25/09/2021 Aberdeen University 0-4 Lochee United -1/+1   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 3-2 Maryhill -4/+4   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Banks o' Dee 4-2 Syngenta -3/+3   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Blairgowrie 1-7 Benburb -11/+11   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Blantyre Victoria 0-1 West Calder United -23/+23   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Brechin Victoria 1-2 Newmachar United -16/+16   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Carluke Rovers 1-2 Auchinleck Talbot +10/-10   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Carnoustie Panmure 3-0 Fraserburgh United -2/+2   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Culter 0-3 Beith Juniors -7/+7   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Dundee North End 3-0 Colony Park Juniors +1/-1   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Dundee Saint James 1-4 Johnstone Burgh -14/+14   Scottish Junior Cup
25/09/2021 East Craigie 7-2 Banchory Saint Ternan +4/-4   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Gartcairn 5-2 Tayport +18/-18   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Girvan 2-3 Yoker Athletic -9/+9   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Glasgow Perthshire 4-1 Scone Thistle -1/+1   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Glentanar 1-6 Kirkintilloch Rob Roy ±0/±0   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Irvine Meadow 4-1 Arbroath Victoria -2/+2   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Kilsyth Rangers 3-4 Arthurlie -9/+9   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Lanark United 0-2 East Kilbride Thistle -18/+18   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Largs Thistle 5-3 Larkhall Thistle -4/+4   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Letham 2-2 p Muirkirk Juniors +2/-2   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Livingston United 1-4 Cumbernauld United -15/+15   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Newmains United 0-4 Vale of Leven -17/+17   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Petershill 4-0 Stoneywood Parkvale +8/-8   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Renfrew 3-4 Craigmark Burntonians -15/+15   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Saint Anthony's 1-1 p Ashfield +5/-5   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Thorniewood United 3-2 Whitletts Victoria +5/-5   Scottish Junior Cup
25/09/2021 Bellshill Athletic p 3-3 Bonnyton Thistle -3/+3 Strathclyde Cup
25/09/2021 Campbeltown Pupils 1-4 Harmony Row -11/+11 Strathclyde Cup
25/09/2021 Kilwinning Rangers 1-1 p Saint Cadoc's Youth Club -8/+8 Strathclyde Cup
25/09/2021 Port Glasgow 0-3 Neilston -15/+15 Strathclyde Cup
25/09/2021 Royal Albert 5-2 Glenvale +18/-18 Strathclyde Cup
25/09/2021 Vale of Clyde 6-1 BSC Glasgow +7/-7 Strathclyde Cup
25/09/2021 Coldstream 2-0 Saint Andrews United +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Dunipace 8-0 Ormiston +6/-6   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Craigroyston 0-3 Dalkeith Thistle -12/+12   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Edinburgh United 3-0 Arniston Rangers +4/-4   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Kennoway Star Hearts 3-1 Rosyth +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Tweedmouth Rangers 4-1 Thornton Hibs +38/-38   EoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Easthouses Lily Miners Welfare 0-3 Heriot-Watt University -15/+15   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Edinburgh South 2-3 Kinnoull ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Glenrothes 5-0 Newburgh Juniors +7/-7   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Lochgelly Albert 0-5 Preston Athletic -13/+13   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Luncarty 3-0 University of Stirling Reserves +2/-2   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Oakley United 5-0 Hawick Royal Albert United +4/-4   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Peebles Rovers 1-0 Lochore Welfare +8/-8   EoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Buchanhaven Hearts 5-1 Sunnybank +37/-37   North Junior 1st Div.
25/09/2021 Longside 2-1 Dufftown +4/-4   North Junior 1st Div.
25/09/2021 Glasgow University 1-1 Forth Wanderers -2/+2   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Lugar Boswell Thistle 5-1 Saltcoats Victoria +17/-17   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Shotts Bon Accord 4-0 Maybole Juniors +8/-8   WoS Lg. Div. 1A
25/09/2021 Dalry Thistle 2-3 Ardeer Thistle -16/+16   WoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Kello Rovers 1-1 Greenock Juniors +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
25/09/2021 Wishaw 1-3 Saint Roch's -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
25/09/2021 Kirkcaldy & Dysart 1-3 Fauldhouse United -17/+17   King Cup
25/09/2021 Burghead Thistle 1-1 Forres Thistle +3/-3   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Cruden Bay 1-0 Islavale +5/-5   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Whitehills 1-4 Rothie Rovers +3/-3   North Junior 2nd Div.
25/09/2021 Bathgate Thistle 4-4 Pumpherston +1/-1   EoS Lg. Div. 2X
25/09/2021 Stoneyburn 3-2 Whitburn +11/-11   EoS Lg. Div. 2X
25/09/2021 Finnart 1-1 Kilsyth Athletic -3/+3   WoS Lg. Div. 4
24/09/2021 Arbroath 0-0 Kilmarnock -2/+2   Scottish Champ.
24/09/2021 Hermes 2-1 Dyce Juniors -1/+1   North Junior Superlg.
24/09/2021 Rossvale 1-0 Cambuslang Rangers +1/-1   Scottish Junior Cup
24/09/2021 Saint Peter's 0-4 Drumchapel United -12/+12 Strathclyde Cup
24/09/2021 Alloa Athletic U20 5-1 Caledonian Braves U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 East Fife U20 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 East Kilbride U20 15-1 Gala Fairydean Rovers U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Edinburgh City U20 2-1 Cumbernauld Colts U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Kelty Hearts U20 3-0 Civil Service Strollers U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Spartans U20 0-3 University of Stirling U20 -25/+25   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Stirling Albion U20 2-1 Broomhill U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. A
24/09/2021 Edinburgh United U20 3-3 Edinburgh South U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Edinburgh University U20 1-2 Whitehill Welfare U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Heriot-Watt University U20 1-3 Preston Athletic U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-1 Edinburgh College U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Musselburgh Athletic U20 2-0 Camelon Juniors U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Penicuik Athletic U20 7-1 Glenrothes U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. B
24/09/2021 Blackburn United U20 1-4 Leith Athletic U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Fauldhouse United U20 2-0 Dalkeith Thistle U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 1-3 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Jeanfield Swifts U20 1-1 Livingston United U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Newtongrange Star U20 2-2 Craigroyston U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Oakley United U20 1-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Tynecastle U20 1-4 Dunipace U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. C
24/09/2021 Bellshill Athletic U20 2-3 Saint Peter's U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Blantyre Victoria U20 2-1 Shotts Bon Accord U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Glenvale U20 1-3 Glasgow United U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Kirkintilloch Rob Roy U20 4-0 East Kilbride Thistle U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
24/09/2021 Ashfield U20 4-3 Yoker Athletic U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Benburb U20 3-2 Vale of Leven U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 BSC Glasgow U20 1-3 Drumchapel United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Rossvale U20 1-8 Saint Anthony's U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Clydebank U20 4-0 Maryhill U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Gartcairn U20 4-2 Pollok U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 0-1 Johnstone Burgh U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. E
24/09/2021 Ardeer Thistle U20 7-3 Cumnock Juniors U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Auchinleck Talbot U20 3-2 Arthurlie U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Darvel U20 6-2 Port Glasgow U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Irvine Meadow U20 4-2 Troon U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Largs Thistle U20 3-1 Beith Juniors U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Whitletts Victoria U20 1-2 Kilwinning Rangers U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. F
24/09/2021 Bo'ness Athletic 4-3 Armadale Thistle ±0/±0   EoS Lg. Div. 2X
23/09/2021 Celtic 3-0 Raith Rovers +2/-2 Scottish Lg. Cup
23/09/2021 Dundee United 1-3 Hibernian -14/+14 Scottish Lg. Cup
22/09/2021 Dundee 0-2 Saint Johnstone -14/+14 Scottish Lg. Cup
22/09/2021 Rangers 2-0 Livingston -1/+1 Scottish Lg. Cup
21/09/2021 Bo'ness Athletic 7-0 Lochgelly Albert +5/-5   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 6-2 Ormiston +2/-2   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Tynecastle 0-5 Bonnyrigg Rose Athletic -20/+20   EoS Qualifying Cup
21/09/2021 Brora Rangers p 2-2 Lossiemouth -13/+13 North of Scotland Cup
21/09/2021 Edinburgh College 1-4 West Calder United -25/+25   EoS Lg. Div. 2X
20/09/2021 Berwick Rangers 2-1 Gretna -4/+4   Scottish FA Cup
20/09/2021 Formartine United U20 6-0 Hermes U20 +3/-3   Aberdeenshire Dev. Lg.
19/09/2021 Dundee United 1-0 Dundee +3/-3   Scottish Premier
19/09/2021 Livingston 1-0 Celtic +14/-14   Scottish Premier
19/09/2021 Rangers 1-1 Motherwell -10/+10   Scottish Premier
19/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Edinburgh University -8/+8   Scottish FA Cup
18/09/2021 Aberdeen 0-1 Saint Johnstone -9/+9   Scottish Premier
18/09/2021 Hibernian 2-2 Saint Mirren -6/+6   Scottish Premier
18/09/2021 Ross County 2-2 Heart of Midlothian +2/-2   Scottish Premier
18/09/2021 Banks o' Dee 1-0 Turriff United -10/+10   Scottish FA Cup
18/09/2021 Blackburn United 1-2 Rothes -3/+3   Scottish FA Cup
18/09/2021 Brechin City 5-0 Vale of Leithen +2/-2   Scottish FA Cup
18/09/2021 Broomhill 6-0 Glasgow University +9/-9   Scottish FA Cup
18/09/2021 Caledonian Braves 0-1 University of Stirling -12/+12   Scottish FA Cup
18/09/2021 Clachnacuddin 1-2 Dunipace -2/+2   Scottish FA Cup
18/09/2021 Clydebank 7-0 Dalkeith Thistle +3/-3   Scottish FA Cup
18/09/2021 Coldstream 1-10 East Kilbride -11/+11   Scottish FA Cup
18/09/2021 Deveronvale 2-2 Haddington Athletic +2/-2   Scottish FA Cup
18/09/2021 Dunbar United 2-0 Camelon Juniors +14/-14   Scottish FA Cup
18/09/2021 Formartine United 2-2 Cumnock Juniors -1/+1   Scottish FA Cup
18/09/2021 Forres Mechanics 0-2 Bonnyrigg Rose Athletic -1/+1   Scottish FA Cup
18/09/2021 Fraserburgh 1-2 Sauchie Juniors -17/+17   Scottish FA Cup
18/09/2021 Golspie Sutherland 0-3 Civil Service Strollers -2/+2   Scottish FA Cup
18/09/2021 Huntly 3-0 Hill of Beath Hawthorn +22/-22   Scottish FA Cup
18/09/2021 Inverurie Loco Works 0-3 Jeanfield Swifts -26/+26   Scottish FA Cup
18/09/2021 Irvine Meadow 1-3 Auchinleck Talbot -8/+8   Scottish FA Cup
18/09/2021 Keith 1-2 Darvel +6/-6   Scottish FA Cup
18/09/2021 Lossiemouth 0-3 Preston Athletic -21/+21   Scottish FA Cup
18/09/2021 Nairn County 4-0 Strathspey Thistle +12/-12   Scottish FA Cup
18/09/2021 Newtongrange Star 1-1 Dalbeattie Star -1/+1   Scottish FA Cup
18/09/2021 Penicuik Athletic 1-3 Tranent Juniors -18/+18   Scottish FA Cup
18/09/2021 Spartans 0-1 Gala Fairydean Rovers -14/+14   Scottish FA Cup
18/09/2021 Tynecastle 0-6 Brora Rangers -30/+30   Scottish FA Cup
18/09/2021 Wick Academy 2-2 Bo'ness United +5/-5   Scottish FA Cup
18/09/2021 Wigtown & Bladnoch 0-8 Saint Cuthbert Wanderers -11/+11   Scottish FA Cup
18/09/2021 Dunfermline Athletic 0-0 Inverness Caledonian Thistle +1/-1   Scottish Champ.
18/09/2021 Greenock Morton 0-1 Raith Rovers -9/+9   Scottish Champ.
18/09/2021 Hamilton Academical 0-2 Ayr United -17/+17   Scottish Champ.
18/09/2021 Partick Thistle 0-2 Kilmarnock -16/+16   Scottish Champ.
18/09/2021 Queen of the South 0-2 Arbroath -15/+15   Scottish Champ.
18/09/2021 Airdrieonians 3-0 East Fife +10/-10   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Clyde 2-2 Queen's Park +1/-1   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Falkirk 1-2 Dumbarton -14/+14   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Montrose 0-2 Alloa Athletic -20/+20   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Peterhead 0-1 Cove Rangers -6/+6   Scottish Lg. 1
18/09/2021 Albion Rovers 0-3 Kelty Hearts -13/+13   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Cowdenbeath 1-1 Forfar Athletic +2/-2   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Elgin City 0-2 Annan Athletic -19/+19   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Stranraer 2-0 Stenhousemuir +7/-7   Scottish Lg. 2
18/09/2021 Linlithgow Rose 2-0 Broxburn Athletic +7/-7   EoS Lg. Premier
18/09/2021 Musselburgh Athletic 3-2 Dundonald Bluebell +5/-5   EoS Lg. Premier
18/09/2021 Brechin Victoria 1-2 Lochee Harp -8/+8   Midlands Lg.
18/09/2021 Broughty Athletic 2-2 East Craigie -4/+4   Midlands Lg.
18/09/2021 Carnoustie Panmure 8-1 Dundee Saint James +5/-5   Midlands Lg.
18/09/2021 Downfield 0-0 Forfar West End -4/+4   Midlands Lg.
18/09/2021 Dundee Violet 1-1 Kirriemuir Thistle -1/+1   Midlands Lg.
18/09/2021 Lochee United 9-0 Coupar Angus +1/-1   Midlands Lg.
18/09/2021 Scone Thistle 0-7 Arbroath Victoria -32/+32   Midlands Lg.
18/09/2021 Tayport 3-2 Letham -8/+8   Midlands Lg.
18/09/2021 Alness United 0-3 Thurso -29/+29   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Halkirk United 4-0 Bonar Bridge ±0/±0   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Invergordon 1-0 Loch Ness -3/+3   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Orkney 3-4 Nairn County Reserves -17/+17   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Saint Duthus 4-2 Inverness Athletic +2/-2   North Caledonian Lg.
18/09/2021 Banchory Saint Ternan 1-0 Dyce Juniors +11/-11   North Junior Superlg.
18/09/2021 Bridge of Don Thistle 1-1 Culter -2/+2   North Junior Superlg.
18/09/2021 Ellon United 0-3 East End -14/+14   North Junior Superlg.
18/09/2021 Hall Russell United 2-1 Montrose Roselea +14/-14   North Junior Superlg.
18/09/2021 Maud 1-2 Hermes +7/-7   North Junior Superlg.
18/09/2021 Beith Juniors 6-1 Bonnyton Thistle +5/-5   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Benburb 5-1 Troon +25/-25   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Rossvale 3-1 Blantyre Victoria +9/-9   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Cumbernauld United 2-2 Kilbirnie Ladeside -4/+4   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Largs Thistle 2-2 Kirkintilloch Rob Roy -5/+5   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Pollok 2-1 Kilwinning Rangers +1/-1   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Rutherglen Glencairn 1-5 Glenafton Athletic -32/+32   WoS Lg. Premier
18/09/2021 Abbey Vale 4-0 Lochar Thistle +8/-8 Alba Cup
18/09/2021 Creetown 0-1 Nithsdale Wanderers -6/+6 Alba Cup
18/09/2021 Bo'ness Athletic 12-1 Thornton Hibs +33/-33 Alex Jack Cup
18/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-5 Crossgates Primrose -14/+14 Alex Jack Cup
18/09/2021 Luncarty 2-0 Kennoway Star Hearts +6/-6 Alex Jack Cup
18/09/2021 Ormiston 0-3 Leith Athletic ±0/±0 Alex Jack Cup
18/09/2021 Livingston United p 2-2 Stoneyburn -7/+7   Scottish Junior Cup
18/09/2021 Arniston Rangers 1-3 Kirkcaldy & Dysart -13/+13   EoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Edinburgh United 3-1 Saint Andrews United +1/-1   EoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Glenrothes 2-1 Burntisland Shipyard ±0/±0   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Newburgh Juniors 0-3 Lochore Welfare -16/+16   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Oakley United 3-2 University of Stirling Reserves -5/+5   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Peebles Rovers 6-0 Hawick Royal Albert United +18/-18   EoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Aberdeen University 1-2 Stoneywood Parkvale ±0/±0   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Dufftown 7-0 Buchanhaven Hearts +19/-19   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Stonehaven 4-1 Sunnybank +12/-12   North Junior 1st Div.
18/09/2021 Arthurlie 3-2 Whitletts Victoria -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Forth Wanderers 1-3 Craigmark Burntonians -19/+19   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Girvan 5-0 Lugar Boswell Thistle +7/-7   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Irvine Victoria 3-1 Johnstone Burgh +25/-25   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Maybole Juniors 4-1 Maryhill +10/-10   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Muirkirk Juniors 0-3 Lesmahagow -27/+27   WoS Lg. Div. 1A
18/09/2021 Ardeer Thistle 0-2 Gartcairn +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Ashfield 6-1 Port Glasgow +28/-28   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Cambuslang Rangers 5-1 Kello Rovers +5/-5   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Dalry Thistle 2-0 Royal Albert +2/-2   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Glasgow United 2-0 Saint Cadoc's Youth Club +23/-23   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Greenock Juniors 2-3 Thorniewood United -16/+16   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Renfrew 2-4 Carluke Rovers -31/+31   WoS Lg. Div. 1B
18/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 1-2 Wishaw -17/+17   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 East Kilbride Thistle 2-1 Kilsyth Rangers +16/-16   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Lanark United 0-6 Drumchapel United -23/+23   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Neilston 2-1 Larkhall Thistle -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Saint Anthony's 1-6 Yoker Athletic -34/+34   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Vale of Clyde 3-3 Glasgow Perthshire +4/-4   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Vale of Leven 1-7 Saint Roch's -18/+18   WoS Lg. Div. 1C
18/09/2021 Craigroyston 0-4 Heriot-Watt University -11/+11   King Cup
18/09/2021 Tweedmouth Rangers 2-1 Edinburgh South +13/-13   King Cup
18/09/2021 Bathgate Thistle 1-7 Armadale Thistle -18/+18   EoS Lg. Div. 2X
18/09/2021 New Elgin Juniors 1-2 Glentanar -6/+6   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Newmachar United 3-2 Islavale -1/+1   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Rothie Rovers 5-3 Burghead Thistle -5/+5   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 Whitehills 1-6 Forres Thistle -9/+9   North Junior 2nd Div.
18/09/2021 BSC Glasgow 3-3 Glenvale +3/-3   WoS Lg. Div. 4
18/09/2021 Campbeltown Pupils 4-3 Harthill Royal +12/-12   WoS Lg. Div. 4
17/09/2021 Cumbernauld Colts 1-1 Buckie Thistle +7/-7   Scottish FA Cup
17/09/2021 East Stirlingshire 3-0 Fort William -3/+3   Scottish FA Cup
17/09/2021 Edinburgh City 2-2 Stirling Albion -2/+2   Scottish Lg. 2
17/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 4-1 Civil Service Strollers U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Broomhill U20 0-7 East Kilbride U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Caledonian Braves U20 5-2 Bonnyton Thistle U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Cumbernauld Colts U20 1-0 Stirling Albion U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Gala Fairydean Rovers U20 1-6 Kelty Hearts U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 University of Stirling U20 3-2 Edinburgh City U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. A
17/09/2021 Camelon Juniors U20 1-4 Penicuik Athletic U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Edinburgh South U20 0-3 Kennoway Star Hearts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Edinburgh United U20 5-1 Armadale Thistle U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Sauchie Juniors U20 2-1 Heriot-Watt University U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Whitehill Welfare U20 1-4 Musselburgh Athletic U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. B
17/09/2021 Dalkeith Thistle U20 1-6 Hill of Beath Hawthorn U20 -25/+25   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Dunipace U20 6-3 Leith Athletic U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 5-0 Fauldhouse United U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Jeanfield Swifts U20 1-6 Blackburn United U20 -33/+33   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 Livingston United U20 0-3 Oakley United U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
17/09/2021 East Kilbride Thistle U20 6-3 Bellshill Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Mid Annandale U20 4-1 Saint Roch's U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Saint Peter's U20 6-2 Blantyre Victoria U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. D
17/09/2021 Drumchapel United U20 2-1 Rossvale U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Johnstone Burgh U20 7-0 Ashfield U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Maryhill U20 4-5 Saint Cadoc's Youth Club U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Pollok U20 2-0 Vale of Leven U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Saint Anthony's U20 0-4 Clydebank U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. E
17/09/2021 Ardeer Thistle U20 1-4 Beith Juniors U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Ardrossan Winton Rovers U20 1-12 Largs Thistle U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Neilston U20 8-2 Troon U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Whitletts Victoria U20 4-0 Cumnock Juniors U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. F
17/09/2021 Longside 1-2 Fraserburgh United -12/+12   North Junior 1st Div.
17/09/2021 Benburb U20 3-2 Darvel U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
17/09/2021 Port Glasgow U20 1-3 Arthurlie U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
16/09/2021 Rangers 0-2 Olympique Lyonnais {FRA} -10/+10   UEFA Europa Lg.
16/09/2021 Real Betis {ESP} 4-3 Celtic +5/-5   UEFA Europa Lg.
15/09/2021 Banks o' Dee 6-1 Newmachar United -1/+1   North Junior Lg. Cup
15/09/2021 Glasgow University 4-3 Bellshill Athletic +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
14/09/2021 Rangers U20 0-3 Ayr United -19/+19   Scottish Ch'lge Cup
14/09/2021 Airdrieonians 2-1 Alloa Athletic +3/-3   Scottish Lg. 1
13/09/2021 Buckie Thistle U20 7-0 Hermes U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Deveronvale U20 1-7 Inverurie Loco Works U20 -11/+11   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Fraserburgh U20 7-1 Huntly U20 +13/-13   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Stonehaven U20 2-0 Turriff United U20 +20/-20   Aberdeenshire Dev. Lg.
13/09/2021 Clachnacuddin U20 2-1 Forres Mechanics U20 -9/+9   North of Scotland Dev. Lg.
13/09/2021 Elgin City U20 14-1 Inverness Athletic U20 +4/-4   North of Scotland Dev. Lg.
12/09/2021 Heart of Midlothian 0-0 Hibernian -3/+3   Scottish Premier
11/09/2021 Celtic 3-0 Ross County +3/-3   Scottish Premier
11/09/2021 Dundee 0-0 Livingston -4/+4   Scottish Premier
11/09/2021 Motherwell 2-0 Aberdeen +12/-12   Scottish Premier
11/09/2021 Saint Johnstone 1-2 Rangers -1/+1   Scottish Premier
11/09/2021 Saint Mirren 0-0 Dundee United -3/+3   Scottish Premier
11/09/2021 Arbroath 4-0 Hamilton Academical +18/-18   Scottish Champ.
11/09/2021 Ayr United 3-1 Dunfermline Athletic +11/-11   Scottish Champ.
11/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 3-1 Partick Thistle +9/-9   Scottish Champ.
11/09/2021 Kilmarnock 1-0 Greenock Morton -1/+1   Scottish Champ.
11/09/2021 Raith Rovers 0-1 Queen of the South -13/+13   Scottish Champ.
11/09/2021 Alloa Athletic 2-0 Falkirk +13/-13   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Cove Rangers 1-1 Montrose -3/+3   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Dumbarton 5-0 East Fife +26/-26   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Peterhead 3-2 Clyde +4/-4   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Queen's Park 0-0 Airdrieonians -4/+4   Scottish Lg. 1
11/09/2021 Albion Rovers 2-1 Cowdenbeath +2/-2   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Annan Athletic 1-2 Stenhousemuir -14/+14   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Kelty Hearts 1-1 Elgin City -8/+8   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Stirling Albion 1-0 Forfar Athletic +2/-2   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Stranraer 0-1 Edinburgh City -10/+10   Scottish Lg. 2
11/09/2021 Brora Rangers 2-0 Buckie Thistle +11/-11   Highland Lg.
11/09/2021 Clachnacuddin 2-3 Deveronvale -7/+7   Highland Lg.
11/09/2021 Formartine United 5-1 Huntly +8/-8   Highland Lg.
11/09/2021 Forres Mechanics 1-1 Turriff United -10/+10   Highland Lg.
11/09/2021 Inverurie Loco Works 10-3 Fort William +4/-4   Highland Lg.
11/09/2021 Lossiemouth 2-0 Keith +16/-16   Highland Lg.
11/09/2021 Nairn County 1-3 Brechin City -7/+7   Highland Lg.
11/09/2021 Strathspey Thistle 1-4 Rothes -5/+5   Highland Lg.
11/09/2021 Wick Academy 2-5 Fraserburgh -6/+6   Highland Lg.
11/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 2-5 Rangers U20 -26/+26   Lowland Lg.
11/09/2021 Cumbernauld Colts 1-2 Broomhill -2/+2   Lowland Lg.
11/09/2021 East Kilbride 3-1 Spartans +8/-8   Lowland Lg.
11/09/2021 Arniston Rangers 3-1 Kirkcaldy & Dysart +18/-18   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Dunipace 2-2 p Edinburgh United -9/+9   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Edinburgh College 3-6 Dalkeith Thistle -18/+18   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Gretna 0-4 Bo'ness United -16/+16   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Kennoway Star Hearts 2-0 Lochore Welfare +3/-3   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Newtongrange Star 0-4 Civil Service Strollers -20/+20   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Penicuik Athletic 11-2 Hawick Royal Albert United +1/-1   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Saint Andrews United 0-6 University of Stirling -13/+13   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Tweedmouth Rangers 0-10 Gala Fairydean Rovers -7/+7   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 West Calder United 2-3 Berwick Rangers +7/-7   EoS Qualifying Cup
11/09/2021 Ashfield 4-6 Greenock Juniors -11/+11   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Beith Juniors 2-1 Neilston -4/+4   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Bellshill Athletic 2-5 Dundonald Bluebell -12/+12   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Caledonian Braves 3-1 Shotts Bon Accord +12/-12   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Camelon Juniors 2-1 Kirkintilloch Rob Roy +5/-5   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Carluke Rovers 1-6 Cambuslang Rangers -13/+13   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Dalbeattie Star 0-1 Whitletts Victoria -13/+13   South Ch'lge Cup
11/09/2021 East Stirlingshire 1-2 Linlithgow Rose -12/+12   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Craigroyston 2-6 Armadale Thistle -8/+8   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Edinburgh South 2-4 Whitburn -6/+6   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Edinburgh University p 1-1 Heriot-Watt University -2/+2   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Glasgow United 4-1 Dalry Thistle +6/-6   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Glenafton Athletic 2-1 Craigmark Burntonians -7/+7   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Haddington Athletic 2-1 Dunbar United +3/-3   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Sauchie Juniors -6/+6   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kilbirnie Ladeside 9-0 Ardeer Thistle +6/-6   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kilwinning Rangers 7-0 Ardrossan Winton Rovers +8/-8   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Kinnoull 5-2 Lochgelly Albert +1/-1   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Lugar Boswell Thistle 6-2 Wigtown & Bladnoch +12/-12   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Maryhill 1-2 Arthurlie +4/-4   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Musselburgh Athletic 0-1 Tynecastle -12/+12   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Nithsdale Wanderers 2-7 Hurlford United -3/+3   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Oakley United 3-1 Kilsyth Athletic +10/-10   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Petershill 5-0 Glenvale +5/-5   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Pumpherston 5-1 Vale of Leithen +16/-16   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Royal Albert 2-3 Wishaw -1/+1   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Saint Roch's 1-2 Largs Thistle -2/+2   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Troon 13-0 Mid Annandale +4/-4   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Upper Annandale 0-4 Lesmahagow -10/+10   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Whitehill Welfare 2-4 Coldstream -28/+28   South Ch'lge Cup
11/09/2021 Crossgates Primrose 2-4 Jeanfield Swifts -16/+16   EoS Lg. Premier
11/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-2 Broxburn Athletic +4/-4   EoS Lg. Premier
11/09/2021 Scone Thistle 0-10 Broughty Athletic -7/+7   Midlands Lg.
11/09/2021 Loch Ness 2-0 Orkney +15/-15   North Caledonian Lg.
11/09/2021 Lochar Thistle 0-1 Creetown -14/+14   SoS Lg.
11/09/2021 Benburb 0-1 Irvine Meadow -4/+4   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Blantyre Victoria 0-3 Auchinleck Talbot -8/+8   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Bonnyton Thistle 0-2 Rutherglen Glencairn -5/+5   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Cumbernauld United 0-2 Clydebank -7/+7   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Darvel 0-1 Cumnock Juniors -15/+15   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Pollok 1-0 Rossvale -6/+6   WoS Lg. Premier
11/09/2021 Golspie Sutherland 3-3 p Inverness Athletic -12/+12 Football Times Cup
11/09/2021 Invergordon 3-4 Alness United -17/+17 Football Times Cup
11/09/2021 Saint Duthus 0-4 Halkirk United -40/+40 Football Times Cup
11/09/2021 Thurso 4-1 Bonar Bridge -3/+3 Football Times Cup
11/09/2021 Brechin Victoria 2-4 Downfield -10/+10   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Dundee Violet 3-0 Blairgowrie +13/-13   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Forfar West End 1-1 p Forfar United -11/+11   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Kirriemuir Thistle 7-0 Coupar Angus +4/-4   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Letham 1-3 Dundee North End -4/+4   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Lochee United 4-5 East Craigie -13/+13   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Tayport 2-0 Arbroath Victoria -4/+4   Inter-Regional Cup
11/09/2021 Ellon United 1-3 Longside -18/+18   North Junior Lg. Cup
11/09/2021 Banchory Saint Ternan 2-2 p Sunnybank -4/+4   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Banks o' Dee 15-0 Islavale +1/-1   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Buchanhaven Hearts 2-1 Forres Thistle +9/-9   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Cruden Bay 1-2 Colony Park Juniors +2/-2   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Dyce Juniors 3-1 Culter +12/-12   North Junior Regional Cup
11/09/2021 East End 6-1 Burghead Thistle +5/-5   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Maud 0-5 Stoneywood Parkvale -24/+24   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Nairn Saint Ninian 3-2 Bridge of Don Thistle +12/-12   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Newmachar United 7-2 Hall Russell United +39/-39   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Rothie Rovers 3-0 Aberdeen University +1/-1   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Stonehaven 20-0 New Elgin Juniors +7/-7   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Whitehills 3-2 Deveronside +19/-19   North Junior Regional Cup
11/09/2021 Rosyth 6-0 Ormiston +16/-16   EoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Thornton Hibs 3-3 Leith Athletic +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Burntisland Shipyard 1-4 Peebles Rovers -39/+39   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Luncarty 1-1 Glenrothes -7/+7   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 University of Stirling Reserves 1-2 Easthouses Lily Miners Welfare -10/+10   EoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Fraserburgh United 1-2 Dufftown -10/+10   North Junior 1st Div.
11/09/2021 Glasgow University 3-3 Maybole Juniors -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Irvine Victoria 0-3 Muirkirk Juniors -11/+11   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Johnstone Burgh 0-0 Girvan -7/+7   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Saltcoats Victoria 1-9 Forth Wanderers -14/+14   WoS Lg. Div. 1A
11/09/2021 Kello Rovers 1-3 Port Glasgow -12/+12   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Newmains United 1-2 Renfrew +9/-9   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Thorniewood United 2-4 Gartcairn -15/+15   WoS Lg. Div. 1B
11/09/2021 Drumchapel United 2-1 East Kilbride Thistle -7/+7   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Larkhall Thistle 2-0 Vale of Clyde +8/-8   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Saint Anthony's 1-2 Kilsyth Rangers +4/-4   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Vale of Leven 1-2 Glasgow Perthshire -1/+1   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Yoker Athletic 3-0 Lanark United +19/-19   WoS Lg. Div. 1C
11/09/2021 Bathgate Thistle 2-3 Stoneyburn -5/+5   EoS Lg. Div. 2X
11/09/2021 BSC Glasgow 2-2 Harthill Royal +5/-5   WoS Lg. Div. 4
11/09/2021 Campbeltown Pupils 2-6 Harmony Row -16/+16   WoS Lg. Div. 4
11/09/2021 Saint Peter's 3-1 Finnart +16/-16   WoS Lg. Div. 4
10/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic U20 2-1 Broomhill U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Bonnyton Thistle U20 1-2 East Fife U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Civil Service Strollers U20 1-1 Gala Fairydean Rovers U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Kelty Hearts U20 3-1 Caledonian Braves U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Spartans U20 1-0 Alloa Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 University of Stirling U20 3-4 Cumbernauld Colts U20 -20/+20   Lowland Dev. Lg. A
10/09/2021 Dalkeith Thistle U20 0-5 Craigroyston U20 -44/+44   Lowland Dev. Lg. C
10/09/2021 Bellshill Athletic U20 2-1 Saint Roch's U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Blantyre Victoria U20 2-3 Carluke Rovers U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Glenvale U20 1-1 Cambuslang Rangers U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Mid Annandale U20 3-8 Kirkintilloch Rob Roy U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Saint Peter's U20 5-2 Forth Wanderers U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Shotts Bon Accord U20 3-2 Glasgow United U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. D
10/09/2021 Saint Anthony's U20 2-2 Ashfield U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. E
10/09/2021 Armadale Thistle U20 p 4-4 Jeanfield Swifts U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 East Kilbride U20 1-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Fauldhouse United U20 1-6 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Glenrothes U20 0-5 Blackburn United U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 6-3 Edinburgh South U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Leith Athletic U20 p 2-2 Stirling Albion U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Musselburgh Athletic U20 5-1 Edinburgh United U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Oakley United U20 p 2-2 Whitehill Welfare U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Preston Athletic U20 2-1 Newtongrange Star U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Tynecastle U20 2-5 Sauchie Juniors U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. Cup (East)
10/09/2021 Auchinleck Talbot U20 0-2 Cumnock Juniors U20 -31/+31   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Beith Juniors U20 3-2 Clydebank U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Largs Thistle U20 5-0 Maryhill U20 +15/-15   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Pollok U20 2-1 Gartcairn U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 0-1 Neilston U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Troon U20 5-4 Ardeer Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
10/09/2021 Vale of Leven U20 1-3 Johnstone Burgh U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. Cup (West)
08/09/2021 Celtic U20 2-0 Gala Fairydean Rovers ±0/±0   Lowland Lg.
08/09/2021 University of Stirling 1-2 Civil Service Strollers -7/+7   Lowland Lg.
08/09/2021 Formartine United 3-0 Deveronvale +4/-4 Aberdeenshire Cup
08/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 2-2 Crossgates Primrose -1/+1   EoS Lg. Premier
08/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-2 Blackburn United -2/+2   EoS Lg. Premier
08/09/2021 Jeanfield Swifts 2-5 Broxburn Athletic -28/+28   EoS Lg. Premier
07/09/2021 Ayr United 0-2 Raith Rovers -16/+16   Scottish Champ.
05/09/2021 Queen of the South 3-0 Broomhill +1/-1   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Dalkeith Thistle p 3-3 Burntisland Shipyard +1/-1   Scottish FA Cup
04/09/2021 Aberdeen U20 p 1-1 Arbroath +7/-7   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Albion Rovers 6-0 Saint Mirren U20 +27/-27   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Celtic U20 1-3 Greenock Morton -9/+9   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Cove Rangers p 0-0 Stenhousemuir -10/+10   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Cowdenbeath 0-2 Alloa Athletic -9/+9   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Inverness Caledonian Thistle 4-0 Buckie Thistle +5/-5   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Kilmarnock 3-1 Falkirk +3/-3   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Montrose 1-0 Stirling Albion -1/+1   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Peterhead 0-1 East Fife -11/+11   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Raith Rovers 1-0 Forfar Athletic -5/+5   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Stranraer 0-2 Partick Thistle -5/+5   Scottish Ch'lge Cup
04/09/2021 Deveronvale 3-0 Strathspey Thistle +10/-10   Highland Lg.
04/09/2021 Inverurie Loco Works 3-1 Formartine United +12/-12   Highland Lg.
04/09/2021 Keith 0-3 Clachnacuddin -35/+35   Highland Lg.
04/09/2021 Nairn County 2-2 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
04/09/2021 Rothes 1-1 Wick Academy -10/+10   Highland Lg.
04/09/2021 Turriff United 0-2 Lossiemouth -19/+19   Highland Lg.
04/09/2021 Bo'ness United 3-3 East Stirlingshire -1/+1   Lowland Lg.
04/09/2021 Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Berwick Rangers +4/-4   Lowland Lg.
04/09/2021 Civil Service Strollers 1-2 Spartans -9/+9   Lowland Lg.
04/09/2021 Dalbeattie Star 3-1 Gretna +5/-5   Lowland Lg.
04/09/2021 East Kilbride 0-2 Cumbernauld Colts -31/+31   Lowland Lg.
04/09/2021 Edinburgh University 4-4 University of Stirling +4/-4   Lowland Lg.
04/09/2021 Vale of Leithen 0-8 Gala Fairydean Rovers -15/+15   Lowland Lg.
04/09/2021 Camelon Juniors 3-4 Blackburn United -16/+16   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Crossgates Primrose 4-1 Hill of Beath Hawthorn +15/-15   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Lothian Thistle Hutchison Vale 3-1 Tynecastle +16/-16   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Inverkeithing Hillfield Swifts 1-1 Dundonald Bluebell +4/-4   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Jeanfield Swifts 2-1 Sauchie Juniors +1/-1   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Newtongrange Star 1-2 Penicuik Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Tranent Juniors 3-0 Musselburgh Athletic +9/-9   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Whitehill Welfare 1-0 Dunbar United +9/-9   EoS Lg. Premier
04/09/2021 Arbroath Victoria 0-0 Dundee Violet ±0/±0   Midlands Lg.
04/09/2021 Blairgowrie 1-2 Dundee North End +3/-3   Midlands Lg.
04/09/2021 Brechin Victoria 2-1 Downfield +12/-12   Midlands Lg.
04/09/2021 Broughty Athletic 1-0 Lochee United +5/-5   Midlands Lg.
04/09/2021 Dundee Saint James 3-2 Forfar United -2/+2   Midlands Lg.
04/09/2021 Letham 3-3 Carnoustie Panmure +11/-11   Midlands Lg.
04/09/2021 Lochee Harp 0-6 East Craigie -13/+13   Midlands Lg.
04/09/2021 Bonar Bridge 3-2 Saint Duthus +24/-24   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Halkirk United 5-2 Nairn County Reserves +14/-14   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Inverness Athletic 1-4 Loch Ness -19/+19   North Caledonian Lg.
04/09/2021 Colony Park Juniors 1-2 Culter +2/-2   North Junior Superlg.
04/09/2021 Deveronside 1-4 Bridge of Don Thistle -7/+7   North Junior Superlg.
04/09/2021 East End 2-1 Hall Russell United -3/+3   North Junior Superlg.
04/09/2021 Ellon United 4-4 Banchory Saint Ternan +1/-1   North Junior Superlg.
04/09/2021 Hermes 8-1 Montrose Roselea +21/-21   North Junior Superlg.
04/09/2021 Nairn Saint Ninian 2-2 Maud -8/+8   North Junior Superlg.
04/09/2021 Abbey Vale 4-1 Caledonian Braves Reserves +3/-3   SoS Lg.
04/09/2021 Creetown 0-5 Newton Stewart -32/+32   SoS Lg.
04/09/2021 Stranraer Reserves 2-3 Mid Annandale -22/+22   SoS Lg.
04/09/2021 Threave Rovers 6-0 Nithsdale Wanderers +13/-13   SoS Lg.
04/09/2021 Upper Annandale 0-1 Lochmaben -14/+14   SoS Lg.
04/09/2021 Wigtown & Bladnoch 1-8 Saint Cuthbert Wanderers -12/+12   SoS Lg.
04/09/2021 Beith Juniors 3-1 Kilbirnie Ladeside +1/-1   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Rossvale 2-0 Troon +12/-12   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Clydebank 0-2 Pollok -17/+17   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Cumbernauld United 1-4 Kirkintilloch Rob Roy -27/+27   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Cumnock Juniors 2-3 Auchinleck Talbot ±0/±0   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Glenafton Athletic 1-0 Bonnyton Thistle -7/+7   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Irvine Meadow 1-3 Kilwinning Rangers -16/+16   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Largs Thistle 3-0 Benburb +11/-11   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Rutherglen Glencairn 3-2 Blantyre Victoria +2/-2   WoS Lg. Premier
04/09/2021 Dyce Juniors 1-5 Banks o' Dee -10/+10   North Junior Lg. Cup
04/09/2021 Coupar Angus 0-2 Yoker Athletic +2/-2   Scottish Junior Cup
04/09/2021 Craigroyston 2-3 Leith Athletic +9/-9   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Edinburgh United 1-2 Dunipace -2/+2   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Kennoway Star Hearts 4-1 Saint Andrews United +5/-5   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Kirkcaldy & Dysart 1-2 Thornton Hibs -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Ormiston 0-3 Haddington Athletic -3/+3   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Tweedmouth Rangers 0-2 Coldstream -7/+7   EoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Heriot-Watt University 2-1 University of Stirling Reserves -4/+4   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Kinnoull 1-0 Luncarty +6/-6   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Lochore Welfare 4-0 Lochgelly Albert +12/-12   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Newburgh Juniors 0-6 Oakley United -22/+22   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Preston Athletic 5-0 Easthouses Lily Miners Welfare +14/-14   EoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Aberdeen University 1-7 Stonehaven -30/+30   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Dufftown 3-2 Longside +4/-4   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Fraserburgh United 2-1 Sunnybank +8/-8   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Stoneywood Parkvale 0-1 Buchanhaven Hearts -21/+21   North Junior 1st Div.
04/09/2021 Arthurlie 5-2 Johnstone Burgh +7/-7   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Forth Wanderers 6-2 Lugar Boswell Thistle +3/-3   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Girvan 1-5 Bellshill Athletic -28/+28   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Glasgow University 3-0 Craigmark Burntonians +20/-20   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Irvine Victoria 1-5 Lesmahagow -18/+18   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Maybole Juniors 4-3 Muirkirk Juniors +5/-5   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Saltcoats Victoria 2-4 Maryhill -3/+3   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Shotts Bon Accord 3-1 Whitletts Victoria +2/-2   WoS Lg. Div. 1A
04/09/2021 Ardeer Thistle 3-2 Newmains United -3/+3   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Ashfield 2-4 Thorniewood United -21/+21   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Cambuslang Rangers 10-1 Royal Albert +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Dalry Thistle 1-2 Carluke Rovers -12/+12   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Glasgow United 0-0 Kello Rovers -8/+8   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Greenock Juniors 1-0 Gartcairn +1/-1   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Port Glasgow +6/-6   WoS Lg. Div. 1B
04/09/2021 Ardrossan Winton Rovers 1-1 Larkhall Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 East Kilbride Thistle 2-0 Saint Anthony's +10/-10   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Lanark United 3-4 Petershill -3/+3   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Neilston 2-1 Drumchapel United +2/-2   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Saint Roch's 5-1 Wishaw +9/-9   WoS Lg. Div. 1C
04/09/2021 Fauldhouse United 0-9 Whitburn -50/+50   EoS Lg. Div. 2X
04/09/2021 Pumpherston 1-1 Livingston United +4/-4   EoS Lg. Div. 2X
04/09/2021 Forres Thistle 1-1 Glentanar -12/+12   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Islavale 5-0 New Elgin Juniors +13/-13   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Newmachar United 4-3 Cruden Bay -1/+1   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 Whitehills 4-3 Burghead Thistle +17/-17   North Junior 2nd Div.
04/09/2021 BSC Glasgow 2-3 Campbeltown Pupils -9/+9   WoS Lg. Div. 4
04/09/2021 Harmony Row 3-4 Finnart -4/+4   WoS Lg. Div. 4
04/09/2021 Kilsyth Athletic 5-1 Glenvale +8/-8   WoS Lg. Div. 4
03/09/2021 Airdrieonians 1-1 p Queen's Park -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
03/09/2021 Fraserburgh 4-0 Huntly +3/-3   Highland Lg.
03/09/2021 Darvel 2-4 Hurlford United -25/+25   WoS Lg. Premier
03/09/2021 East Kilbride U20 1-2 Cumbernauld Colts U20 -21/+21   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Edinburgh City U20 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Spartans U20 3-0 Civil Service Strollers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Stirling Albion U20 2-3 University of Stirling U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. A
03/09/2021 Armadale Thistle U20 0-6 Sauchie Juniors U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Edinburgh College U20 1-4 Camelon Juniors U20 -24/+24   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Kennoway Star Hearts U20 4-0 Glenrothes U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Musselburgh Athletic U20 2-1 Preston Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. B
03/09/2021 Blackburn United U20 1-2 Dunipace U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Fauldhouse United U20 3-1 Livingston United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Hill of Beath Hawthorn U20 3-3 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Leith Athletic U20 6-6 Craigroyston U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Newtongrange Star U20 6-1 Dalkeith Thistle U20 +45/-45   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Oakley United U20 1-1 Jeanfield Swifts U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Tynecastle U20 0-2 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
03/09/2021 Bellshill Athletic U20 0-4 Kirkintilloch Rob Roy U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Blantyre Victoria U20 3-3 East Kilbride Thistle U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Carluke Rovers U20 3-0 Forth Wanderers U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Glenvale U20 1-8 Saint Peter's U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Harthill Royal U20 0-4 Shotts Bon Accord U20 -16/+16   Lowland Dev. Lg. D
03/09/2021 Ashfield U20 4-5 Maryhill U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Rossvale U20 4-2 BSC Glasgow U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Clydebank U20 7-1 Drumchapel United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Gartcairn U20 2-0 Johnstone Burgh U20 +25/-25   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Saint Cadoc's Youth Club U20 4-0 Saint Anthony's U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
03/09/2021 Ardeer Thistle U20 4-0 Ardrossan Winton Rovers U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Auchinleck Talbot U20 2-0 Cumnock Juniors U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Irvine Meadow U20 1-0 Kilwinning Rangers U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Largs Thistle U20 7-5 Port Glasgow U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. F
03/09/2021 Neilston U20 2-1 Arthurlie U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. F
01/09/2021 Strathspey Thistle 1-4 Rothes -5/+5 North of Scotland Cup