SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
AUGUST 2023 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2023 Aston Villa {ENG} 3-0 Hibernian -3/+3   UEFA Conference Lg.
31/08/2023 PAOK Thessaloniki {GRE} 4-0 Heart of Midlothian +9/-9   UEFA Conference Lg.
31/08/2023 Aberdeen 1-3 Häcken {SWE} -20/+20   UEFA Europa Lg.
30/08/2023 PSV Eindhoven {NED} 5-1 Rangers +16/-16   UEFA Champions Lg.
30/08/2023 Brora Rangers 6-2 Fort William -1/+1 North of Scotland Cup
30/08/2023 Forres Mechanics 4-0 Strathspey Thistle +4/-4 North of Scotland Cup
30/08/2023 Nairn County 3-2 Lossiemouth ±0/±0 North of Scotland Cup
30/08/2023 Wick Academy 0-8 Ross County Reserves -12/+12 North of Scotland Cup
29/08/2023 Dundee Reserves 1-0 Dunfermline Athletic Reserves +8/-8   SPFL Reserve Lg.
29/08/2023 Kilmarnock Reserves 2-3 Queen's Park Reserves -16/+16   SPFL Reserve Lg.
29/08/2023 Livingston Reserves 7-0 Airdrieonians Reserves +22/-22   SPFL Reserve Lg.
29/08/2023 Queen of the South Reserves 3-1 Hibernian Reserves +29/-29   SPFL Reserve Lg.
27/08/2023 Dundee 1-0 Heart of Midlothian +8/-8   Scottish Premier
27/08/2023 Saint Mirren 2-2 Aberdeen -1/+1   Scottish Premier
27/08/2023 University of Stirling 1-2 Tranent -11/+11   Lowland Lg.
26/08/2023 Celtic 0-0 Saint Johnstone -13/+13   Scottish Premier
26/08/2023 Hibernian 2-3 Livingston -14/+14   Scottish Premier
26/08/2023 Motherwell 2-1 Kilmarnock +4/-4   Scottish Premier
26/08/2023 Ross County 0-2 Rangers -5/+5   Scottish Premier
26/08/2023 Airdrieonians 2-1 Inverness Caledonian Thistle +2/-2   Scottish Champ.
26/08/2023 Ayr United 0-3 Dundee United -25/+25   Scottish Champ.
26/08/2023 Dunfermline Athletic 0-1 Raith Rovers -12/+12   Scottish Champ.
26/08/2023 Greenock Morton 0-3 Arbroath -36/+36   Scottish Champ.
26/08/2023 Partick Thistle 3-1 Queen's Park +5/-5   Scottish Champ.
26/08/2023 Alloa Athletic 1-4 Falkirk -18/+18   Scottish Lg. 1
26/08/2023 Annan Athletic 3-2 Edinburgh City +1/-1   Scottish Lg. 1
26/08/2023 Cove Rangers 1-2 Queen of the South -9/+9   Scottish Lg. 1
26/08/2023 Hamilton Academical 1-0 Montrose -5/+5   Scottish Lg. 1
26/08/2023 Stirling Albion 1-0 Kelty Hearts +2/-2   Scottish Lg. 1
26/08/2023 Elgin City 1-1 East Fife ±0/±0   Scottish Lg. 2
26/08/2023 Forfar Athletic 1-2 Bonnyrigg Rose -11/+11   Scottish Lg. 2
26/08/2023 Peterhead 0-1 Spartans -9/+9   Scottish Lg. 2
26/08/2023 Stenhousemuir 2-4 Dumbarton -19/+19   Scottish Lg. 2
26/08/2023 Stranraer 1-0 Clyde +1/-1   Scottish Lg. 2
26/08/2023 Albion Rovers 3-1 East Stirlingshire ±0/±0   Lowland Lg.
26/08/2023 Bo'ness United 0-3 Cumbernauld Colts -27/+27   Lowland Lg.
26/08/2023 Broomhill 2-3 Gala Fairydean Rovers -15/+15   Lowland Lg.
26/08/2023 East Kilbride 4-2 Cowdenbeath +1/-1   Lowland Lg.
26/08/2023 Gretna 2-1 Civil Service Strollers +18/-18   Lowland Lg.
26/08/2023 Linlithgow Rose 2-2 Edinburgh University -13/+13   Lowland Lg.
26/08/2023 Crossgates Primrose 0-6 Berwick Rangers -25/+25   EoS Qualifying Cup
26/08/2023 Stoneyburn 3-1 Kinnoull +28/-28   EoS Qualifying Cup
26/08/2023 Banks o' Dee 2-4 Forres Mechanics -28/+28 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Brora Rangers 7-0 Clachnacuddin +8/-8 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Buckie Thistle 4-0 Turriff United +4/-4 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Deveronvale 0-9 Fraserburgh -19/+19 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Formartine United 1-3 Brechin City -15/+15 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Keith 3-2 Nairn County +10/-10 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Lossiemouth 0-1 Strathspey Thistle -18/+18 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Rothes 2-3 Inverurie Loco Works -11/+11 Highland Lg. Cup
26/08/2023 Dundonald Bluebell 6-1 Tynecastle +19/-19   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Haddington Athletic 4-0 Luncarty +11/-11   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-1 Dunbar United +6/-6   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Jeanfield Swifts 2-2 Hutchison Vale -5/+5   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Musselburgh Athletic 4-1 Glenrothes +3/-3   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Penicuik Athletic 2-1 Hill of Beath Hawthorn +3/-3   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Sauchie Juniors 1-1 Broxburn Athletic -3/+3   EoS Lg. Premier
26/08/2023 Brechin Victoria 1-2 Blairgowrie -12/+12   Midlands Lg.
26/08/2023 Broughty Athletic 5-1 Downfield +17/-17   Midlands Lg.
26/08/2023 Carnoustie Panmure 0-1 East Craigie -14/+14   Midlands Lg.
26/08/2023 Coupar Angus 4-4 Forfar United -1/+1   Midlands Lg.
26/08/2023 Dundee North End 5-1 Dundee Saint James +3/-3   Midlands Lg.
26/08/2023 Dundee Violet 2-2 Kirriemuir Thistle +4/-4   Midlands Lg.
26/08/2023 Letham 2-2 Scone Thistle -7/+7   Midlands Lg.
26/08/2023 Lochee Harp 3-3 Arbroath Victoria -1/+1   Midlands Lg.
26/08/2023 Montrose Roselea 4-1 Forfar West End ±0/±0   Midlands Lg.
26/08/2023 Tayport 0-5 Lochee United -18/+18   Midlands Lg.
26/08/2023 Orkney 0-1 Clachnacuddin Reserves -16/+16   North Caledonian Lg.
26/08/2023 Buchanhaven Hearts 2-2 Newmachar United -4/+4   North Junior Premier
26/08/2023 Fraserburgh United 5-1 Stoneywood Parkvale +22/-22   North Junior Premier
26/08/2023 Maud 2-3 East End -7/+7   North Junior Premier
26/08/2023 Nairn Saint Ninian 2-3 Hermes +7/-7   North Junior Premier
26/08/2023 Sunnybank 2-3 Ellon United -15/+15   North Junior Premier
26/08/2023 Dalbeattie Star 3-0 Newton Stewart +14/-14   SoS Lg.
26/08/2023 Lochar Thistle 1-2 Creetown -7/+7   SoS Lg.
26/08/2023 Alness United 2-1 Halkirk United +6/-6 Football Times Cup
26/08/2023 Bonar Bridge 2-0 Saint Duthus +31/-31 Football Times Cup
26/08/2023 Fort William 1-3 Golspie Sutherland -24/+24 Football Times Cup
26/08/2023 Invergordon 0-2 Loch Ness -19/+19 Football Times Cup
26/08/2023 Inverness Athletic 3-0 Thurso +9/-9 Football Times Cup
26/08/2023 Culter 5-1 Longside -1/+1 North Junior Lg. Cup
26/08/2023 Dyce 2-1 Islavale -8/+8 North Junior Lg. Cup
26/08/2023 Rothie Rovers 0-2 Bridge of Don Thistle -13/+13 North Junior Lg. Cup
26/08/2023 Stonehaven 7-0 Burghead Thistle +4/-4 North Junior Lg. Cup
26/08/2023 Abbey Vale 11-0 Mid Annandale +13/-13 SoS Lg. Cup
26/08/2023 Lochmaben 2-3 Stranraer Reserves +2/-2 SoS Lg. Cup
26/08/2023 Upper Annandale 4-1 Saint Cuthbert Wanderers +21/-21 SoS Lg. Cup
26/08/2023 Wigtown & Bladnoch 1-9 Nithsdale Wanderers -27/+27 SoS Lg. Cup
26/08/2023 Dunipace 5-0 Arniston Rangers +19/-19   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Heriot-Watt University 1-1 Blackburn United -5/+5   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Leith Athletic 4-1 Oakley United +10/-10   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Lochore Welfare 1-3 Camelon Juniors -9/+9   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Newtongrange Star 3-2 Kirkcaldy & Dysart +1/-1   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Rosyth 6-0 Vale of Leithen +8/-8   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Whitburn 4-2 Preston Athletic +3/-3   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Whitehill Welfare 2-6 Saint Andrews United -28/+28   EoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Banchory Saint Ternan 3-1 Glentanar +4/-4   North Junior Champ.
26/08/2023 Cruden Bay 1-4 Banks o' Dee Juniors -1/+1   North Junior Champ.
26/08/2023 Dufftown 4-3 New Elgin Juniors -8/+8   North Junior Champ.
26/08/2023 Hall Russell United 5-1 Whitehills +2/-2   North Junior Champ.
26/08/2023 Lossiemouth United 4-1 Deveronside +26/-26   North Junior Champ.
26/08/2023 Blantyre Victoria 2-0 Rutherglen Glencairn +16/-16   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Cambuslang Rangers 2-5 Johnstone Burgh -24/+24   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Drumchapel United 6-1 Kilbirnie Ladeside +16/-16   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Maybole Juniors 1-0 Neilston +7/-7   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Petershill 2-3 Kilwinning Rangers -10/+10   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Renfrew 3-1 Ashfield +19/-19   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Shotts Bon Accord 0-0 Thorniewood United -4/+4   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Whitletts Victoria 0-3 Saint Roch's -21/+21   WoS Lg. Div. 1
26/08/2023 Burntisland Shipyard 5-1 Ormiston Primrose +11/-11   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Coldstream 1-3 University of Stirling Reserves -21/+21   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Dalkeith Thistle 1-2 Peebles Rovers -13/+13   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 2-6 Armadale Thistle -6/+6   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Edinburgh South 2-2 Thornton Hibs +2/-2   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Kennoway Star Hearts 1-2 Edinburgh College -6/+6   EoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Ardrossan Winton Rovers 3-2 Bonnyton Thistle +1/-1   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Craigmark Burntonians 2-3 Yoker Athletic -12/+12   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Cumbernauld United 5-2 Larkhall Thistle +9/-9   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Kilsyth Rangers 3-1 Glasgow University +7/-7   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Maryhill 1-2 Forth Wanderers -12/+12   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Saint Anthony's 4-1 Muirkirk Juniors +8/-8   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Vale of Clyde 3-0 Caledonian Locomotives +14/-14   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Wishaw 0-6 Glasgow Perthshire -41/+41   WoS Lg. Div. 2
26/08/2023 Bathgate Thistle 1-2 Hawick Royal Albert -21/+21   EoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Edinburgh Community 1-1 Fauldhouse United +4/-4   EoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Livingston United 2-3 Linton Hotspur -19/+19   EoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Lochgelly Albert 4-5 Harthill Royal ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Pumpherston 3-1 West Calder United +16/-16   EoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Finnart 2-2 Ardeer Thistle -1/+1   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Greenock Juniors 2-0 Girvan +13/-13   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Lanark United 1-0 Kilsyth Athletic +8/-8   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Lesmahagow 3-2 Glasgow United -2/+2   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Port Glasgow 1-2 Dalry Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Threave Rovers 0-1 Bellshill Athletic -14/+14   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 West Park United 3-3 Vale of Leven -6/+6   WoS Lg. Div. 3
26/08/2023 Easterhouse Football Academy 3-8 Glenvale -27/+27   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Eglinton 0-4 Saint Peter's -13/+13   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Knightswood 3-1 Giffnock Soccer Centre +14/-14   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Newmains United 0-3 Lugar Boswell Thistle -14/+14   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Royal Albert 1-3 East Kilbride Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Saltcoats Victoria 0-2 Carluke Rovers -7/+7   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Thorn Athletic 4-1 Campbeltown Pupils +1/-1   WoS Lg. Div. 4
26/08/2023 Beith Juniors 1-0 Auchinleck Talbot +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/08/2023 Clydebank 5-2 Cumnock Juniors +11/-11   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/08/2023 Darvel 3-2 Benburb -4/+4   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/08/2023 Pollok 4-2 Largs Thistle +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club 4-0 Glenafton Athletic +20/-20   WoS Dev. Lg. Conf. D
26/08/2023 Troon 2-2 Kirkintilloch Rob Roy -3/+3   WoS Dev. Lg. Conf. D
25/08/2023 Heart of Midlothian U20 1-1 Caledonian Braves -6/+6   Lowland Lg.
25/08/2023 Cumbernauld Colts U20 0-3 Stirling Albion U20 -40/+40   Lowland Dev. Lg.
25/08/2023 Edinburgh City U20 4-3 East Fife U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg.
25/08/2023 Linlithgow Rose U20 2-8 Kelty Hearts U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg.
25/08/2023 Tranent U20 0-2 Spartans U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg.
25/08/2023 Arniston Rangers U20 1-4 Tynecastle U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Dalkeith Thistle U20 0-5 Whitehill Welfare U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Edinburgh Community U20 0-1 Edinburgh South U20 -3/+3   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Haddington Athletic U20 1-3 Leith Athletic U20 -27/+27   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Hutchison Vale U20 1-1 Musselburgh Athletic U20 -6/+6   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Penicuik Athletic U20 6-0 Newtongrange Star U20 +37/-37   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Preston Athletic U20 5-4 Dunbar United U20 +1/-1   EoS Dev. Lg. East
25/08/2023 Dunipace U20 3-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Glenrothes U20 1-3 Camelon Juniors U20 -31/+31   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Jeanfield Swifts U20 7-0 Kirkcaldy & Dysart U20 +4/-4   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Lochore Welfare U20 0-11 Saint Andrews United U20 -15/+15   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Rosyth U20 2-2 Oakley United U20 +11/-11   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Sauchie Juniors U20 4-1 Lochgelly Albert U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. North
25/08/2023 Bathgate Thistle U20 0-12 Armadale Thistle U20 -10/+10   EoS Dev. Lg. West
25/08/2023 Edinburgh United U20 1-5 Livingston United U20 -46/+46   EoS Dev. Lg. West
25/08/2023 Pumpherston U20 2-3 Blackburn United U20 ±0/±0   EoS Dev. Lg. West
25/08/2023 Whitburn U20 7-0 Fauldhouse United U20 +13/-13   EoS Dev. Lg. West
25/08/2023 Bo'ness Athletic 10-0 Newburgh Juniors +3/-3   EoS Lg. Div. 2
25/08/2023 Tweedmouth Rangers 0-2 Edinburgh United -14/+14   EoS Lg. Div. 2
25/08/2023 Ardrossan Winton Rovers U20 1-7 Irvine Meadow U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Arthurlie U20 2-4 Neilston U20 -24/+24   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Ashfield U20 3-1 Rossvale U20 +2/-2   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Auchinleck Talbot U20 3-6 Darvel U20 -26/+26   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Bellshill Athletic U20 0-0 p East Kilbride Thistle U20 +7/-7   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Benburb U20 3-5 Saint Anthony's U20 -30/+30   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Bonnyton Thistle U20 3-0 Cumnock Juniors U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Clydebank U20 7-1 Vale of Leven U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Easterhouse Football Academy U20 2-2 p Cambuslang Rangers U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Finnart U20 1-2 Vale of Clyde U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Gartcairn U20 0-6 Kilsyth Athletic U20 -52/+52   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Giffnock Soccer Centre U20 5-3 Pollok U20 +10/-10   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Girvan U20 0-7 Troon U20 -13/+13   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Greenock Juniors U20 4-3 Renfrew U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Kilwinning Rangers U20 3-0 Dalry Thistle U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 2-1 Shotts Bon Accord U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Lanark United U20 1-2 Lochar Thistle U20 -19/+19   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Maryhill U20 3-2 Knightswood U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Saint Peter's U20 2-3 Saint Cadoc's Youth Club U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Thorn Athletic U20 1-0 Johnstone Burgh U20 +8/-8   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 Thorniewood United U20 1-6 Blantyre Victoria U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
25/08/2023 West Park United U20 3-2 Saint Roch's U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Cup
24/08/2023 Heart of Midlothian 1-2 PAOK Thessaloniki {GRE} -2/+2   UEFA Conference Lg.
24/08/2023 Häcken {SWE} 2-2 Aberdeen -2/+2   UEFA Europa Lg.
23/08/2023 Hibernian 0-5 Aston Villa {ENG} -4/+4   UEFA Conference Lg.
23/08/2023 Bo'ness United 0-1 Albion Rovers -7/+7   Lowland Lg.
23/08/2023 Cowdenbeath 0-0 Broomhill -4/+4   Lowland Lg.
23/08/2023 Cumbernauld Colts 6-0 Gretna +6/-6   Lowland Lg.
23/08/2023 East Stirlingshire 2-3 University of Stirling -2/+2   Lowland Lg.
23/08/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 4-1 Sauchie Juniors +27/-27   EoS Lg. Premier
23/08/2023 Jeanfield Swifts 4-0 Dundonald Bluebell +21/-21   EoS Lg. Premier
23/08/2023 Brechin Victoria 3-2 Dundee Violet +4/-4   Midlands Lg.
23/08/2023 Broughty Athletic 7-0 Blairgowrie +5/-5   Midlands Lg.
23/08/2023 Carnoustie Panmure 2-4 Dundee Saint James -33/+33   Midlands Lg.
23/08/2023 Coupar Angus 1-3 Scone Thistle -13/+13   Midlands Lg.
23/08/2023 Dundee North End 6-0 Forfar West End +2/-2   Midlands Lg.
23/08/2023 Letham 0-3 Downfield -13/+13   Midlands Lg.
23/08/2023 Lochee Harp 4-6 East Craigie -1/+1   Midlands Lg.
23/08/2023 Lochee United 9-1 Forfar United +4/-4   Midlands Lg.
23/08/2023 Montrose Roselea 1-3 Kirriemuir Thistle -18/+18   Midlands Lg.
23/08/2023 Tayport 3-1 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
23/08/2023 Golspie Sutherland 2-0 Saint Duthus +9/-9   North Caledonian Lg.
23/08/2023 Halkirk United 2-0 Thurso +2/-2   North Caledonian Lg.
23/08/2023 Dunipace 9-0 Vale of Leithen +11/-11   EoS Lg. Div. 1
23/08/2023 Glasgow University 2-2 Saint Anthony's +2/-2   WoS Lg. Div. 2
23/08/2023 Bathgate Thistle 5-3 Pumpherston +9/-9   EoS Lg. Div. 3
23/08/2023 Fauldhouse United 2-0 West Calder United +17/-17   EoS Lg. Div. 3
23/08/2023 Harthill Royal 5-1 Stoneyburn +14/-14   EoS Lg. Div. 3
22/08/2023 Rangers 2-2 PSV Eindhoven {NED} ±0/±0   UEFA Champions Lg.
22/08/2023 Falkirk 3-0 Stirling Albion +12/-12   Scottish Champ.
22/08/2023 Clachnacuddin 1-4 Inverness Caledonian Thistle +2/-2 Inverness Cup
22/08/2023 Caledonian Braves 0-1 Civil Service Strollers -11/+11   Lowland Lg.
22/08/2023 East Kilbride 2-1 Celtic U20 -1/+1   Lowland Lg.
22/08/2023 Edinburgh University 1-3 Berwick Rangers -1/+1   Lowland Lg.
22/08/2023 Heart of Midlothian U20 3-0 Tranent +18/-18   Lowland Lg.
22/08/2023 Linlithgow Rose 5-0 Gala Fairydean Rovers +13/-13   Lowland Lg.
22/08/2023 Broxburn Athletic 2-0 Penicuik Athletic +3/-3   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Crossgates Primrose 2-0 Luncarty +11/-11   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Dunbar United 1-0 Hutchison Vale +5/-5   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Glenrothes 1-0 Kinnoull +1/-1   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Hill of Beath Hawthorn 0-3 Haddington Athletic -17/+17   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Tynecastle 1-7 Musselburgh Athletic -37/+37   EoS Lg. Premier
22/08/2023 Colony Park Juniors 0-1 Buchanhaven Hearts -11/+11   North Junior Premier
22/08/2023 Culter 3-2 Rothie Rovers -8/+8   North Junior Premier
22/08/2023 East End 1-3 Bridge of Don Thistle -12/+12   North Junior Premier
22/08/2023 Ellon United 3-3 Maud -3/+3   North Junior Premier
22/08/2023 Hermes 5-2 Fraserburgh United +1/-1   North Junior Premier
22/08/2023 Newmachar United 0-1 Sunnybank -2/+2   North Junior Premier
22/08/2023 Stonehaven 7-4 Stoneywood Parkvale +5/-5   North Junior Premier
22/08/2023 Heriot-Watt University 6-0 Rosyth +26/-26   EoS Lg. Div. 1
22/08/2023 Leith Athletic 3-0 Kirkcaldy & Dysart +17/-17   EoS Lg. Div. 1
22/08/2023 Whitburn 2-1 Arniston Rangers -4/+4   EoS Lg. Div. 1
22/08/2023 Banchory Saint Ternan 3-0 Hall Russell United +16/-16   North Junior Champ.
22/08/2023 Burghead Thistle 2-2 Dufftown +2/-2   North Junior Champ.
22/08/2023 Deveronside 14-0 Cruden Bay +20/-20   North Junior Champ.
22/08/2023 Forres Thistle 0-1 New Elgin Juniors -23/+23   North Junior Champ.
22/08/2023 Glentanar 2-5 Banks o' Dee Juniors -9/+9   North Junior Champ.
22/08/2023 Islavale 0-0 Lossiemouth United -10/+10   North Junior Champ.
22/08/2023 Whitehills 0-5 Longside -9/+9   North Junior Champ.
22/08/2023 Hawick Royal Albert 3-3 Livingston United -1/+1   EoS Lg. Div. 3
21/08/2023 Buckie Thistle U20 1-5 Stonehaven U20 -36/+36   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/08/2023 Deveronvale U20 0-5 Turriff United U20 -14/+14   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/08/2023 Dyce U20 0-5 Fraserburgh U20 -23/+23   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/08/2023 Formartine United U20 6-0 Huntly U20 +18/-18   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/08/2023 Inverurie Loco Works U20 2-1 Keith U20 -5/+5   Aberdeenshire Dev. Lg.
20/08/2023 Heart of Midlothian 4-0 Partick Thistle +16/-16 Scottish Lg. Cup
20/08/2023 Hibernian 2-1 Raith Rovers -2/+2 Scottish Lg. Cup
20/08/2023 Kilmarnock 1-0 Celtic +15/-15 Scottish Lg. Cup
20/08/2023 Broomhill 1-0 Neilston -1/+1   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Airdrieonians 3-4 Ross County -8/+8 Scottish Lg. Cup
19/08/2023 Livingston 2-0 Ayr United +9/-9 Scottish Lg. Cup
19/08/2023 Rangers 2-1 Greenock Morton -7/+7 Scottish Lg. Cup
19/08/2023 Saint Mirren 1-0 Motherwell +5/-5 Scottish Lg. Cup
19/08/2023 Arbroath 0-1 Queen's Park -5/+5   Scottish Champ.
19/08/2023 Edinburgh City 0-3 Hamilton Academical -14/+14   Scottish Lg. 1
19/08/2023 Kelty Hearts 2-1 Alloa Athletic +3/-3   Scottish Lg. 1
19/08/2023 Montrose 0-3 Cove Rangers -22/+22   Scottish Lg. 1
19/08/2023 Queen of the South 3-1 Annan Athletic +4/-4   Scottish Lg. 1
19/08/2023 Bonnyrigg Rose 1-1 Stranraer -4/+4   Scottish Lg. 2
19/08/2023 Clyde 1-2 Peterhead -9/+9   Scottish Lg. 2
19/08/2023 Dumbarton 3-1 Forfar Athletic +11/-11   Scottish Lg. 2
19/08/2023 East Fife 0-2 Stenhousemuir -19/+19   Scottish Lg. 2
19/08/2023 Spartans 2-1 Elgin City -2/+2   Scottish Lg. 2
19/08/2023 Brechin City 2-0 Nairn County -2/+2   Highland Lg.
19/08/2023 Formartine United 1-1 Buckie Thistle -1/+1   Highland Lg.
19/08/2023 Forres Mechanics 2-1 Keith -3/+3   Highland Lg.
19/08/2023 Fraserburgh 3-2 Deveronvale -9/+9   Highland Lg.
19/08/2023 Inverurie Loco Works 2-3 Huntly -10/+10   Highland Lg.
19/08/2023 Lossiemouth 1-1 Brora Rangers +10/-10   Highland Lg.
19/08/2023 Rothes 3-0 Wick Academy +7/-7   Highland Lg.
19/08/2023 Strathspey Thistle 0-6 Banks o' Dee -7/+7   Highland Lg.
19/08/2023 Turriff United 4-1 Clachnacuddin +14/-14   Highland Lg.
19/08/2023 Berwick Rangers 2-1 Celtic U20 +8/-8   Lowland Lg.
19/08/2023 Cowdenbeath 7-1 Edinburgh University +8/-8   Lowland Lg.
19/08/2023 Cumbernauld Colts 1-2 Heart of Midlothian U20 -10/+10   Lowland Lg.
19/08/2023 Gretna 1-4 East Stirlingshire -11/+11   Lowland Lg.
19/08/2023 Bo'ness Athletic 3-1 Heriot-Watt University -1/+1   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Broxburn Athletic 4-1 Peebles Rovers -1/+1   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Edinburgh Community 0-5 Musselburgh Athletic -3/+3   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Fauldhouse United 6-0 Dalkeith Thistle +38/-38   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Hawick Royal Albert 0-7 Bo'ness United -2/+2   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Armadale Thistle -14/+14   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Linlithgow Rose 6-3 Leith Athletic -1/+1   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Oakley United 1-4 Dunbar United -9/+9   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Whitburn 4-6 Inverkeithing Hillfield Swifts -24/+24   EoS Qualifying Cup
19/08/2023 Ardeer Thistle 2-3 Beith Juniors +9/-9   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Arniston Rangers 4-3 Pumpherston -2/+2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Bonnyton Thistle 3-0 Newmains United -2/+2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Caledonian Braves 9-1 Saint Cuthbert Wanderers +2/-2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Campbeltown Pupils 2-4 Vale of Leven -2/+2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Coldstream 2-0 Vale of Leithen +2/-2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Craigmark Burntonians 6-2 Dalbeattie Star +11/-11   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Cumbernauld United 1-0 Glasgow University -4/+4   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Dunipace 1-0 Finnart -3/+3   South Ch'lge Cup
19/08/2023 East Kilbride 9-0 Nithsdale Wanderers +1/-1   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Girvan 1-0 Larkhall Thistle +7/-7   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Glasgow Perthshire 1-3 BSC Glasgow -28/+28   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Glasgow United 1-3 Saint Roch's -3/+3   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Haddington Athletic 2-1 Civil Service Strollers +3/-3   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Harthill Royal 1-0 Blackburn United +17/-17   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Jeanfield Swifts 3-1 Glenrothes +1/-1   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Kilbirnie Ladeside 2-1 Greenock Juniors -7/+7   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Kirkcaldy & Dysart 3-1 Lochgelly Albert -5/+5   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Lanark United 5-2 Muirkirk Juniors +21/-21   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Linton Hotspur 3-5 Livingston United -6/+6   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Lochmaben 1-2 Wigtown & Bladnoch -17/+17   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Maybole Juniors 3-2 Lochar Thistle -5/+5   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Newburgh Juniors 0-4 Albion Rovers +1/-1   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Ormiston Primrose 0-2 Tranent +6/-6   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Rosyth 0-4 Saint Andrews United -34/+34   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club 1-0 Port Glasgow -10/+10   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Sauchie Juniors 5-1 Crossgates Primrose +13/-13   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Stoneyburn 4-5 Edinburgh United -7/+7   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Thornton Hibs 2-1 Burntisland Shipyard +2/-2   South Ch'lge Cup
19/08/2023 University of Stirling p 1-1 Gartcairn -5/+5   South Ch'lge Cup
19/08/2023 West Calder United 3-2 Tweedmouth Rangers -7/+7   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Yoker Athletic 6-3 Renfrew +21/-21   South Ch'lge Cup
19/08/2023 Kinnoull 0-6 Hutchison Vale -29/+29   EoS Lg. Premier
19/08/2023 Luncarty 2-3 Penicuik Athletic -13/+13   EoS Lg. Premier
19/08/2023 Arbroath Victoria 3-0 Coupar Angus +12/-12   Midlands Lg.
19/08/2023 Blairgowrie 0-6 Dundee North End -12/+12   Midlands Lg.
19/08/2023 Downfield 5-1 Carnoustie Panmure +28/-28   Midlands Lg.
19/08/2023 Dundee Saint James 4-3 Broughty Athletic +21/-21   Midlands Lg.
19/08/2023 Dundee Violet 1-2 Montrose Roselea -4/+4   Midlands Lg.
19/08/2023 East Craigie 1-3 Letham -28/+28   Midlands Lg.
19/08/2023 Forfar United 2-5 Tayport -11/+11   Midlands Lg.
19/08/2023 Forfar West End 0-3 Brechin Victoria -16/+16   Midlands Lg.
19/08/2023 Kirriemuir Thistle 1-5 Lochee United -17/+17   Midlands Lg.
19/08/2023 Scone Thistle 0-3 Lochee Harp -34/+34   Midlands Lg.
19/08/2023 Fort William 7-1 Orkney +34/-34   North Caledonian Lg.
19/08/2023 Inverness Athletic 2-5 Bonar Bridge -44/+44   North Caledonian Lg.
19/08/2023 Loch Ness 5-0 Clachnacuddin Reserves +7/-7   North Caledonian Lg.
19/08/2023 Thurso 4-2 Alness United +16/-16   North Caledonian Lg.
19/08/2023 Colony Park Juniors 3-3 Fraserburgh United -2/+2   North Junior Premier
19/08/2023 Culter 8-0 Nairn Saint Ninian +3/-3   North Junior Premier
19/08/2023 Dyce 3-0 Stoneywood Parkvale +6/-6   North Junior Premier
19/08/2023 Ellon United 2-0 Newmachar United +7/-7   North Junior Premier
19/08/2023 Hermes 4-0 East End +8/-8   North Junior Premier
19/08/2023 Maud 0-1 Bridge of Don Thistle -1/+1   North Junior Premier
19/08/2023 Rothie Rovers 2-2 Buchanhaven Hearts -9/+9   North Junior Premier
19/08/2023 Stonehaven 2-2 Sunnybank -7/+7   North Junior Premier
19/08/2023 Creetown 7-0 Upper Annandale +6/-6   SoS Lg.
19/08/2023 Newton Stewart 5-0 Mid Annandale +12/-12   SoS Lg.
19/08/2023 Stranraer Reserves 0-6 Abbey Vale -33/+33   SoS Lg.
19/08/2023 Preston Athletic 0-1 Newtongrange Star -11/+11   EoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Whitehill Welfare 2-0 Lochore Welfare +4/-4   EoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Banchory Saint Ternan 2-0 Islavale +15/-15   North Junior Champ.
19/08/2023 Banks o' Dee Juniors 3-2 Forres Thistle ±0/±0   North Junior Champ.
19/08/2023 Deveronside 3-0 Burghead Thistle +14/-14   North Junior Champ.
19/08/2023 Dufftown 6-2 Glentanar +14/-14   North Junior Champ.
19/08/2023 Hall Russell United 8-1 Cruden Bay +12/-12   North Junior Champ.
19/08/2023 Longside 0-0 New Elgin Juniors -12/+12   North Junior Champ.
19/08/2023 Lossiemouth United 7-1 Whitehills +15/-15   North Junior Champ.
19/08/2023 Drumchapel United 2-0 Cambuslang Rangers +5/-5   WoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Johnstone Burgh 1-0 Blantyre Victoria +3/-3   WoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Kilwinning Rangers 1-1 Shotts Bon Accord -4/+4   WoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Rutherglen Glencairn 5-1 Petershill +18/-18   WoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Thorniewood United 5-2 Whitletts Victoria +15/-15   WoS Lg. Div. 1
19/08/2023 Edinburgh College 4-2 Edinburgh South +2/-2   EoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Kennoway Star Hearts 3-2 Easthouses Lily Miners Welfare -4/+4   EoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Forth Wanderers 3-2 Ardrossan Winton Rovers +9/-9   WoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Maryhill 4-1 Kilsyth Rangers +15/-15   WoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Saint Anthony's 5-1 Caledonian Locomotives +31/-31   WoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Vale of Clyde 3-0 Wishaw +4/-4   WoS Lg. Div. 2
19/08/2023 Bellshill Athletic 5-5 Lesmahagow -3/+3   WoS Lg. Div. 3
19/08/2023 Kello Rovers 1-4 Threave Rovers -9/+9   WoS Lg. Div. 3
19/08/2023 Kilsyth Athletic 1-1 Irvine Victoria -6/+6   WoS Lg. Div. 3
19/08/2023 East Kilbride Thistle 6-1 Carluke Rovers +24/-24   WoS Lg. Div. 4
19/08/2023 Giffnock Soccer Centre 10-0 Royal Albert +17/-17   WoS Lg. Div. 4
19/08/2023 Lugar Boswell Thistle 1-2 Knightswood -17/+17   WoS Lg. Div. 4
19/08/2023 Rossvale 2-1 Easterhouse Football Academy -2/+2   WoS Lg. Div. 4
19/08/2023 Saint Peter's 1-1 Thorn Athletic -5/+5   WoS Lg. Div. 4
19/08/2023 Auchinleck Talbot 0-1 Clydebank -11/+11   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/08/2023 Darvel 4-0 Kirkintilloch Rob Roy +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/08/2023 Glenafton Athletic 2-5 Pollok -23/+23   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/08/2023 Hurlford United 0-1 Benburb -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
19/08/2023 Largs Thistle 2-0 Arthurlie +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D
18/08/2023 Stirling Albion 1-2 Aberdeen +1/-1 Scottish Lg. Cup
18/08/2023 Eglinton 0-2 Irvine Meadow +5/-5   South Ch'lge Cup
18/08/2023 Tynecastle 3-2 Gala Fairydean Rovers +3/-3   South Ch'lge Cup
18/08/2023 Bo'ness United U20 2-2 Tranent U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg.
18/08/2023 East Fife U20 3-2 Cumbernauld Colts U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg.
18/08/2023 Kelty Hearts U20 2-3 Edinburgh City U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg.
18/08/2023 Spartans U20 6-0 Linlithgow Rose U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg.
18/08/2023 Stirling Albion U20 0-2 East Kilbride U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg.
18/08/2023 Edinburgh South U20 3-4 Penicuik Athletic U20 -3/+3   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Leith Athletic U20 5-2 Edinburgh Community U20 +12/-12   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Musselburgh Athletic U20 4-1 Preston Athletic U20 +13/-13   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Newtongrange Star U20 3-1 Dalkeith Thistle U20 -7/+7   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Tynecastle U20 1-3 Hutchison Vale U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Whitehill Welfare U20 8-0 Arniston Rangers U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. East
18/08/2023 Camelon Juniors U20 1-3 Dunipace U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 7-2 Rosyth U20 +2/-2   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Kirkcaldy & Dysart U20 1-3 Glenrothes U20 +5/-5   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Lochgelly Albert U20 6-0 Lochore Welfare U20 +11/-11   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Oakley United U20 3-4 Sauchie Juniors U20 -2/+2   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Saint Andrews United U20 1-2 Dundonald Bluebell U20 -1/+1   EoS Dev. Lg. North
18/08/2023 Armadale Thistle U20 3-2 Bo'ness Athletic U20 +9/-9   EoS Dev. Lg. West
18/08/2023 Blackburn United U20 3-1 Whitburn U20 +8/-8   EoS Dev. Lg. West
18/08/2023 Edinburgh College U20 3-4 Edinburgh United U20 -16/+16   EoS Dev. Lg. West
18/08/2023 Fauldhouse United U20 2-1 Harthill Royal U20 -5/+5   EoS Dev. Lg. West
18/08/2023 Livingston United U20 2-1 Pumpherston U20 +17/-17   EoS Dev. Lg. West
18/08/2023 Blantyre Victoria U20 8-1 Thorniewood United U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Cambuslang Rangers U20 3-0 Easterhouse Football Academy U20 +26/-26   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Cumnock Juniors U20 2-3 Bonnyton Thistle U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Dalry Thistle U20 1-7 Kilwinning Rangers U20 -27/+27   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Darvel U20 5-2 Auchinleck Talbot U20 +18/-18   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Dumbarton U20 2-2 p Vale of Leven U20 -10/+10   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 East Kilbride Thistle U20 1-5 Bellshill Athletic U20 -51/+51   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Irvine Meadow U20 3-4 Ardrossan Winton Rovers U20 -24/+24   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Johnstone Burgh U20 2-3 Thorn Athletic U20 -17/+17   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Kilsyth Athletic U20 2-3 Gartcairn U20 -6/+6   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Lochar Thistle U20 2-5 Threave Rovers U20 -20/+20   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Neilston U20 3-1 Arthurlie U20 +18/-18   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Newmains United U20 2-3 Wishaw U20 -21/+21   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Pollok U20 4-6 Giffnock Soccer Centre U20 -21/+21   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Renfrew U20 2-1 Greenock Juniors U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Rossvale U20 1-2 Ashfield U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Saint Anthony's U20 2-2 p Benburb U20 +7/-7   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club U20 3-2 Saint Peter's U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Saint Roch's U20 1-2 West Park United U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Shotts Bon Accord U20 1-4 Kirkintilloch Rob Roy U20 -13/+13   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Troon U20 8-0 Girvan U20 +8/-8   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Vale of Clyde U20 3-1 Finnart U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
18/08/2023 Yoker Athletic U20 0-3 Knightswood U20 -38/+38   WoS Dev. Lg. Cup
17/08/2023 Heart of Midlothian 3-1 Rosenborg {NOR} +12/-12   UEFA Conference Lg.
17/08/2023 Luzern {SUI} 2-2 Hibernian +3/-3   UEFA Conference Lg.
16/08/2023 Clyde 1-3 University of Stirling -18/+18   Scottish Ch'lge Cup
16/08/2023 Kilmarnock U20 1-1 p Dumbarton +3/-3   Scottish Ch'lge Cup
16/08/2023 Brora Rangers 3-1 Strathspey Thistle -7/+7   Highland Lg.
16/08/2023 Buckie Thistle 3-1 Forres Mechanics -2/+2   Highland Lg.
16/08/2023 Deveronvale 0-1 Turriff United -8/+8   Highland Lg.
16/08/2023 Huntly 2-1 Lossiemouth -5/+5   Highland Lg.
16/08/2023 Inverurie Loco Works 1-2 Formartine United -2/+2   Highland Lg.
16/08/2023 Nairn County 0-2 Rothes -20/+20   Highland Lg.
16/08/2023 Wick Academy 3-0 Clachnacuddin +22/-22   Highland Lg.
16/08/2023 Luncarty 3-0 Kirkcaldy & Dysart +7/-7   EoS Qualifying Cup
16/08/2023 Brechin Victoria 0-1 Kirriemuir Thistle -1/+1   Midlands Lg.
16/08/2023 Broughty Athletic 5-1 Dundee Violet +2/-2   Midlands Lg.
16/08/2023 Carnoustie Panmure 4-0 Forfar West End -1/+1   Midlands Lg.
16/08/2023 Coupar Angus 1-3 Downfield +2/-2   Midlands Lg.
16/08/2023 Dundee North End 2-2 Montrose Roselea -9/+9   Midlands Lg.
16/08/2023 Forfar United 4-2 Arbroath Victoria +13/-13   Midlands Lg.
16/08/2023 Letham 2-0 Blairgowrie +4/-4   Midlands Lg.
16/08/2023 Lochee Harp 1-2 Dundee Saint James -9/+9   Midlands Lg.
16/08/2023 Scone Thistle 0-7 Lochee United -15/+15   Midlands Lg.
16/08/2023 Tayport 0-0 East Craigie +3/-3   Midlands Lg.
16/08/2023 Arniston Rangers 0-0 Lochore Welfare -4/+4   EoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Blantyre Victoria 0-2 Neilston -21/+21   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Cambuslang Rangers 0-7 Ashfield -45/+45   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Petershill 3-2 Johnstone Burgh +1/-1   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Renfrew 0-2 Saint Roch's -18/+18   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Shotts Bon Accord 0-3 Rutherglen Glencairn -26/+26   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Whitletts Victoria 1-2 Kilwinning Rangers -7/+7   WoS Lg. Div. 1
16/08/2023 Peebles Rovers 1-2 Edinburgh College -5/+5   EoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Craigmark Burntonians 3-2 Muirkirk Juniors -3/+3   WoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Cumbernauld United 0-2 Bonnyton Thistle -23/+23   WoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Kilsyth Rangers 1-1 Glasgow Perthshire -4/+4   WoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Maryhill 2-2 Yoker Athletic -2/+2   WoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Wishaw 2-0 Larkhall Thistle +15/-15   WoS Lg. Div. 2
16/08/2023 Finnart 2-2 Kilsyth Athletic +1/-1   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Greenock Juniors 0-2 Ardeer Thistle -16/+16   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Irvine Victoria 3-2 Dalry Thistle ±0/±0   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Lanark United 0-3 Bellshill Athletic -20/+20   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Lesmahagow 6-1 Kello Rovers +12/-12   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Port Glasgow 1-2 Vale of Leven -7/+7   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Threave Rovers 1-1 Girvan -9/+9   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 West Park United 1-4 Glasgow United -38/+38   WoS Lg. Div. 3
16/08/2023 Royal Albert 0-4 Lugar Boswell Thistle -12/+12   WoS Lg. Div. 4
16/08/2023 Saltcoats Victoria 0-4 Saint Peter's -3/+3   WoS Lg. Div. 4
16/08/2023 Thorn Athletic 2-1 East Kilbride Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 4
16/08/2023 Arthurlie 1-2 Glenafton Athletic -7/+7   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Beith Juniors 4-1 Largs Thistle +11/-11   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Clydebank 1-1 Hurlford United -5/+5   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Gartcairn 0-1 Kirkintilloch Rob Roy -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Pollok 6-0 Irvine Meadow +24/-24   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club 3-1 Benburb +8/-8   WoS Dev. Lg. Conf. D
16/08/2023 Troon 0-0 Auchinleck Talbot +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
15/08/2023 Servette {SUI} 1-1 Rangers ±0/±0   UEFA Champions Lg.
15/08/2023 Aberdeen U20 3-5 Peterhead -20/+20   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Albion Rovers 2-0 Tranent +9/-9   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Annan Athletic 3-1 Stranraer +6/-6   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Brechin City 0-4 Hibernian U20 -32/+32   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Dundee U20 0-0 p East Fife -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Elgin City p 0-0 Forfar Athletic +1/-1   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Stenhousemuir 1-2 Rangers U20 -9/+9   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Stirling Albion 0-3 East Kilbride -33/+33   Scottish Ch'lge Cup
15/08/2023 Dundonald Bluebell 4-4 p Cowdenbeath -2/+2 Fife Cup
15/08/2023 Dunbar United 1-2 Whitburn -12/+12 EoS Centenary Cup
15/08/2023 Buchanhaven Hearts 0-3 Sunnybank -17/+17   North Junior Premier
15/08/2023 Colony Park Juniors 0-5 Culter -6/+6   North Junior Premier
15/08/2023 East End 0-2 Stonehaven -13/+13   North Junior Premier
15/08/2023 Fraserburgh United 0-0 Dyce +5/-5   North Junior Premier
15/08/2023 Maud 2-0 Newmachar United +8/-8   North Junior Premier
15/08/2023 Rothie Rovers 3-2 Hermes +14/-14   North Junior Premier
15/08/2023 Stoneywood Parkvale 2-1 Ellon United +2/-2   North Junior Premier
15/08/2023 Banchory Saint Ternan 1-4 Banks o' Dee Juniors -15/+15   North Junior Champ.
15/08/2023 Cruden Bay 0-4 Longside -13/+13   North Junior Champ.
15/08/2023 Forres Thistle 1-1 Dufftown -7/+7   North Junior Champ.
15/08/2023 Glentanar 2-2 Hall Russell United -1/+1   North Junior Champ.
15/08/2023 Islavale 3-0 Burghead Thistle +9/-9   North Junior Champ.
15/08/2023 New Elgin Juniors 5-5 Lossiemouth United +3/-3   North Junior Champ.
15/08/2023 Whitehills 0-4 Deveronside -12/+12   North Junior Champ.
15/08/2023 Drumchapel United 1-3 Thorniewood United -27/+27   WoS Lg. Div. 1
15/08/2023 Maybole Juniors 3-3 Kilbirnie Ladeside -2/+2   WoS Lg. Div. 1
15/08/2023 Newburgh Juniors 2-3 University of Stirling Reserves -3/+3   EoS Lg. Div. 2
15/08/2023 Ardrossan Winton Rovers 6-1 Glasgow University +13/-13   WoS Lg. Div. 2
15/08/2023 Easterhouse Football Academy 0-1 Carluke Rovers -10/+10   WoS Lg. Div. 4
15/08/2023 Eglinton 0-4 Giffnock Soccer Centre -33/+33   WoS Lg. Div. 4
15/08/2023 Newmains United 1-5 Rossvale -25/+25   WoS Lg. Div. 4
14/08/2023 Knightswood 3-3 Glenvale +2/-2   WoS Lg. Div. 4
13/08/2023 Aberdeen 1-3 Celtic -6/+6   Scottish Premier
13/08/2023 Heart of Midlothian 0-0 Kilmarnock -5/+5   Scottish Premier
13/08/2023 Motherwell 2-1 Hibernian +3/-3   Scottish Premier
12/08/2023 Rangers 4-0 Livingston +4/-4   Scottish Premier
12/08/2023 Ross County 2-0 Saint Johnstone +5/-5   Scottish Premier
12/08/2023 Saint Mirren 2-1 Dundee +3/-3   Scottish Premier
12/08/2023 Abbey Vale 0-5 Cupar Hearts -14/+14   Scottish FA Cup
12/08/2023 Carnoustie Panmure 1-2 Beith Juniors ±0/±0   Scottish FA Cup
12/08/2023 Luncarty 3-1 Loch Ness -2/+2   Scottish FA Cup
12/08/2023 Airdrieonians 2-1 Partick Thistle +7/-7   Scottish Champ.
12/08/2023 Ayr United 1-0 Inverness Caledonian Thistle +3/-3   Scottish Champ.
12/08/2023 Dundee United 1-1 Dunfermline Athletic -2/+2   Scottish Champ.
12/08/2023 Queen's Park 2-1 Arbroath -2/+2   Scottish Champ.
12/08/2023 Raith Rovers 3-2 Greenock Morton +5/-5   Scottish Champ.
12/08/2023 Alloa Athletic 0-1 Stirling Albion -8/+8   Scottish Lg. 1
12/08/2023 Annan Athletic 1-3 Montrose -21/+21   Scottish Lg. 1
12/08/2023 Cove Rangers 2-2 Falkirk +1/-1   Scottish Lg. 1
12/08/2023 Edinburgh City 1-2 Queen of the South -4/+4   Scottish Lg. 1
12/08/2023 Kelty Hearts 0-2 Hamilton Academical -13/+13   Scottish Lg. 1
12/08/2023 Clyde 0-2 Bonnyrigg Rose -18/+18   Scottish Lg. 2
12/08/2023 Dumbarton 1-1 Spartans -3/+3   Scottish Lg. 2
12/08/2023 Forfar Athletic 0-0 Elgin City -7/+7   Scottish Lg. 2
12/08/2023 Peterhead 0-0 Stenhousemuir -1/+1   Scottish Lg. 2
12/08/2023 Stranraer 1-1 East Fife -2/+2   Scottish Lg. 2
12/08/2023 Brechin City 2-1 Brora Rangers +1/-1   Highland Lg.
12/08/2023 Clachnacuddin 2-2 Deveronvale -6/+6   Highland Lg.
12/08/2023 Fraserburgh 1-3 Buckie Thistle -19/+19   Highland Lg.
12/08/2023 Lossiemouth 1-2 Formartine United +5/-5   Highland Lg.
12/08/2023 Rothes 2-2 Banks o' Dee +4/-4   Highland Lg.
12/08/2023 Turriff United 1-2 Keith -15/+15   Highland Lg.
12/08/2023 Civil Service Strollers 3-1 Celtic U20 +21/-21   Lowland Lg.
12/08/2023 East Stirlingshire 1-2 Berwick Rangers -5/+5   Lowland Lg.
12/08/2023 Edinburgh University 2-4 Bo'ness United ±0/±0   Lowland Lg.
12/08/2023 Gala Fairydean Rovers 1-6 East Kilbride -21/+21   Lowland Lg.
12/08/2023 Gretna 0-4 Albion Rovers -5/+5   Lowland Lg.
12/08/2023 Linlithgow Rose 2-4 Cumbernauld Colts -23/+23   Lowland Lg.
12/08/2023 Tranent 0-0 Broomhill -8/+8   Lowland Lg.
12/08/2023 University of Stirling 1-0 Caledonian Braves -1/+1   Lowland Lg.
12/08/2023 Newburgh Juniors 2-3 Coldstream -1/+1   EoS Qualifying Cup
12/08/2023 Pumpherston 5-1 Easthouses Lily Miners Welfare +10/-10   EoS Qualifying Cup
12/08/2023 Sauchie Juniors 5-1 Kennoway Star Hearts +2/-2   EoS Qualifying Cup
12/08/2023 Huntly 1-2 Inverurie Loco Works -13/+13   Highland Lg. Cup
12/08/2023 Wick Academy 0-1 Nairn County -2/+2   Highland Lg. Cup
12/08/2023 Broxburn Athletic 4-3 Dundonald Bluebell +5/-5   EoS Lg. Premier
12/08/2023 Dunbar United 1-3 Jeanfield Swifts -18/+18   EoS Lg. Premier
12/08/2023 Hill of Beath Hawthorn 0-0 Musselburgh Athletic +2/-2   EoS Lg. Premier
12/08/2023 Hutchison Vale 0-1 Haddington Athletic -8/+8   EoS Lg. Premier
12/08/2023 Tynecastle 9-0 Penicuik Athletic +33/-33   EoS Lg. Premier
12/08/2023 Arbroath Victoria 1-9 Lochee United -15/+15   Midlands Lg.
12/08/2023 Downfield 5-1 Lochee Harp +1/-1   Midlands Lg.
12/08/2023 Dundee Saint James 1-2 Letham -3/+3   Midlands Lg.
12/08/2023 Dundee Violet 0-3 Dundee North End -7/+7   Midlands Lg.
12/08/2023 East Craigie 4-0 Coupar Angus +1/-1   Midlands Lg.
12/08/2023 Forfar West End 0-6 Broughty Athletic -4/+4   Midlands Lg.
12/08/2023 Kirriemuir Thistle 4-2 Forfar United -2/+2   Midlands Lg.
12/08/2023 Montrose Roselea 4-0 Brechin Victoria +11/-11   Midlands Lg.
12/08/2023 Scone Thistle 2-2 Tayport +2/-2   Midlands Lg.
12/08/2023 Alness United 1-2 Inverness Athletic -9/+9   North Caledonian Lg.
12/08/2023 Bonar Bridge 0-4 Fort William -1/+1   North Caledonian Lg.
12/08/2023 Clachnacuddin Reserves 4-4 Saint Duthus +1/-1   North Caledonian Lg.
12/08/2023 Golspie Sutherland 2-4 Invergordon -9/+9   North Caledonian Lg.
12/08/2023 Bridge of Don Thistle 2-0 Fraserburgh United ±0/±0   North Junior Premier
12/08/2023 Culter 6-2 Buchanhaven Hearts ±0/±0   North Junior Premier
12/08/2023 Dyce 3-1 Rothie Rovers +4/-4   North Junior Premier
12/08/2023 Ellon United 3-2 East End +10/-10   North Junior Premier
12/08/2023 Hermes 4-2 Colony Park Juniors -4/+4   North Junior Premier
12/08/2023 Newmachar United 3-2 Stoneywood Parkvale +7/-7   North Junior Premier
12/08/2023 Stonehaven 2-0 Nairn Saint Ninian -4/+4   North Junior Premier
12/08/2023 Sunnybank 6-1 Maud +21/-21   North Junior Premier
12/08/2023 Mid Annandale 2-3 Stranraer Reserves -3/+3   SoS Lg.
12/08/2023 Nithsdale Wanderers 4-3 Dalbeattie Star +18/-18   SoS Lg.
12/08/2023 Saint Cuthbert Wanderers 1-2 Creetown +4/-4   SoS Lg.
12/08/2023 Upper Annandale 1-5 Newton Stewart -12/+12   SoS Lg.
12/08/2023 Bo'ness Athletic 4-1 Edinburgh College ±0/±0   Alex Jack Cup
12/08/2023 Edinburgh Community 0-1 Arniston Rangers +3/-3   Alex Jack Cup
12/08/2023 Edinburgh South 2-3 Rosyth +4/-4   Alex Jack Cup
12/08/2023 Fauldhouse United 0-1 Crossgates Primrose +4/-4   Alex Jack Cup
12/08/2023 Heriot-Watt University 7-1 Edinburgh United +9/-9   Alex Jack Cup
12/08/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-3 Peebles Rovers -20/+20   Alex Jack Cup
12/08/2023 Linton Hotspur 0-2 Ormiston Primrose -3/+3   Alex Jack Cup
12/08/2023 Livingston United 3-1 Lochgelly Albert +7/-7   Alex Jack Cup
12/08/2023 Lochore Welfare 1-2 Whitburn ±0/±0   Alex Jack Cup
12/08/2023 Thornton Hibs 1-3 Glenrothes -11/+11   Alex Jack Cup
12/08/2023 Tweedmouth Rangers 4-7 Harthill Royal -25/+25   Alex Jack Cup
12/08/2023 Blackburn United 1-1 Preston Athletic -6/+6   EoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Camelon Juniors 4-1 Newtongrange Star +11/-11   EoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Kirkcaldy & Dysart 3-4 Whitehill Welfare -9/+9   EoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Saint Andrews United 1-0 Dunipace +1/-1   EoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Vale of Leithen 1-4 Oakley United -17/+17   EoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Banks o' Dee Juniors 4-0 Islavale +16/-16   North Junior Champ.
12/08/2023 Burghead Thistle 2-0 Whitehills -3/+3   North Junior Champ.
12/08/2023 Deveronside 3-1 New Elgin Juniors -2/+2   North Junior Champ.
12/08/2023 Dufftown 1-2 Banchory Saint Ternan -13/+13   North Junior Champ.
12/08/2023 Hall Russell United 0-3 Forres Thistle -20/+20   North Junior Champ.
12/08/2023 Longside 4-2 Glentanar +5/-5   North Junior Champ.
12/08/2023 Lossiemouth United 7-2 Cruden Bay +25/-25   North Junior Champ.
12/08/2023 Ashfield 1-2 Blantyre Victoria -13/+13   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Drumchapel United 3-2 Kilwinning Rangers ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Johnstone Burgh 2-3 Shotts Bon Accord -10/+10   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Kilbirnie Ladeside 2-2 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Neilston 1-2 Petershill -9/+9   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Rutherglen Glencairn 3-1 Whitletts Victoria +6/-6   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Saint Roch's 4-1 Maybole Juniors +15/-15   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Thorniewood United 1-1 Renfrew -2/+2   WoS Lg. Div. 1
12/08/2023 Armadale Thistle 5-0 Dalkeith Thistle +17/-17   EoS Lg. Div. 2
12/08/2023 University of Stirling Reserves 5-2 Burntisland Shipyard +20/-20   EoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Bonnyton Thistle 3-4 Saint Anthony's -13/+13   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Caledonian Locomotives 7-2 Wishaw +11/-11   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Forth Wanderers 1-2 Cumbernauld United -5/+5   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Glasgow Perthshire 4-4 Maryhill -1/+1   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Muirkirk Juniors 3-5 Kilsyth Rangers -16/+16   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Yoker Athletic 0-1 Ardrossan Winton Rovers -8/+8   WoS Lg. Div. 2
12/08/2023 Hawick Royal Albert 1-5 West Calder United -8/+8   EoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Stoneyburn 0-3 Bathgate Thistle -17/+17   EoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Ardeer Thistle 2-4 West Park United -12/+12   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Bellshill Athletic 5-4 Irvine Victoria +1/-1   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Dalry Thistle 1-1 Finnart -2/+2   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Girvan 4-1 Port Glasgow +15/-15   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Glasgow United 3-2 Threave Rovers +15/-15   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Kello Rovers 1-3 Greenock Juniors -17/+17   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Kilsyth Athletic 5-4 Lesmahagow +2/-2   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Vale of Leven 1-0 Lanark United +2/-2   WoS Lg. Div. 3
12/08/2023 Campbeltown Pupils 2-0 Easterhouse Football Academy +15/-15   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Carluke Rovers 3-5 Newmains United -23/+23   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 East Kilbride Thistle 6-1 Saltcoats Victoria +10/-10   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Giffnock Soccer Centre 2-4 Thorn Athletic -9/+9   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Glenvale 4-1 Royal Albert +2/-2   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Lugar Boswell Thistle 4-1 Eglinton +12/-12   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Rossvale 3-2 Knightswood ±0/±0   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Saint Peter's 4-1 BSC Glasgow +6/-6   WoS Lg. Div. 4
12/08/2023 Auchinleck Talbot 1-2 Darvel -12/+12   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Benburb 4-1 Pollok +24/-24   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Cumnock Juniors 3-2 Gartcairn +2/-2   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Hurlford United 3-1 Troon +7/-7   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Irvine Meadow 3-2 Arthurlie ±0/±0   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Kirkintilloch Rob Roy 2-0 Saint Cadoc's Youth Club +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
12/08/2023 Largs Thistle 0-2 Clydebank -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
11/08/2023 Heart of Midlothian U20 1-2 Cowdenbeath -14/+14   Lowland Lg.
11/08/2023 Leith Athletic 2-1 Kinnoull +8/-8   Alex Jack Cup
11/08/2023 Caledonian Braves U20 2-3 Stirling Albion U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 East Kilbride U20 10-1 Cumbernauld Colts U20 +54/-54   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 Edinburgh City U20 1-2 Spartans U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 Kelty Hearts U20 0-3 East Fife U20 -26/+26   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 Linlithgow Rose U20 4-2 Bo'ness United U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 Tranent U20 1-6 Bonnyrigg Rose U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg.
11/08/2023 Glasgow University 0-2 Vale of Clyde -8/+8   WoS Lg. Div. 2
11/08/2023 Larkhall Thistle 3-1 Craigmark Burntonians +17/-17   WoS Lg. Div. 2
11/08/2023 Ardrossan Winton Rovers U20 0-2 Dalry Thistle U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Arthurlie U20 0-5 Giffnock Soccer Centre U20 -48/+48   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Auchinleck Talbot U20 6-0 Cumnock Juniors U20 +6/-6   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Bellshill Athletic U20 1-8 Blantyre Victoria U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Benburb U20 3-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Bonnyton Thistle U20 1-5 Darvel U20 -25/+25   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Cambuslang Rangers U20 14-0 Finnart U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Easterhouse Football Academy U20 7-1 Vale of Clyde U20 +7/-7   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Gartcairn U20 0-4 Shotts Bon Accord U20 -48/+48   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Girvan U20 0-2 Maybole Juniors U20 -14/+14   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Greenock Juniors U20 3-4 Johnstone Burgh U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Kilsyth Athletic U20 1-6 Kirkintilloch Rob Roy U20 -34/+34   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Kilwinning Rangers U20 2-3 Irvine Meadow U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Larkhall Thistle U20 1-12 Wishaw U20 -11/+11   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Lochar Thistle U20 1-3 Lanark United U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Maryhill U20 3-5 Yoker Athletic U20 -17/+17   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Neilston U20 3-9 Pollok U20 -35/+35   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Saint Roch's U20 p 3-3 Ashfield U20 -3/+3   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Thorn Athletic U20 1-3 Renfrew U20 -25/+25   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Thorniewood United U20 4-2 East Kilbride Thistle U20 +20/-20   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 Vale of Leven U20 1-1 p Clydebank U20 +11/-11   WoS Dev. Lg. Cup
11/08/2023 West Park United U20 3-1 Rossvale U20 -2/+2   WoS Dev. Lg. Cup
10/08/2023 Hibernian 3-1 Luzern {SUI} +2/-2   UEFA Conference Lg.
10/08/2023 Rosenborg {NOR} 2-1 Heart of Midlothian +2/-2   UEFA Conference Lg.
09/08/2023 Rangers 2-1 Servette {SUI} -1/+1   UEFA Champions Lg.
09/08/2023 Bathgate Thistle 3-1 Arniston Rangers +19/-19   EoS Qualifying Cup
09/08/2023 Dunipace p 1-1 Vale of Leithen -11/+11   EoS Qualifying Cup
09/08/2023 Lochore Welfare 1-0 Lochgelly Albert -9/+9   EoS Qualifying Cup
09/08/2023 Newtongrange Star 0-1 West Calder United -13/+13   EoS Qualifying Cup
09/08/2023 Saint Andrews United 2-0 Edinburgh College +3/-3   EoS Qualifying Cup
09/08/2023 Blairgowrie 3-2 Lochee Harp -1/+1   Midlands Lg.
09/08/2023 Brechin Victoria 0-1 Dundee North End +5/-5   Midlands Lg.
09/08/2023 Downfield 4-1 Tayport +8/-8   Midlands Lg.
09/08/2023 Dundee Saint James 4-1 Coupar Angus +15/-15   Midlands Lg.
09/08/2023 Dundee Violet 0-2 Carnoustie Panmure ±0/±0   Midlands Lg.
09/08/2023 East Craigie 2-2 Lochee United ±0/±0   Midlands Lg.
09/08/2023 Forfar West End 2-3 Letham +2/-2   Midlands Lg.
09/08/2023 Kirriemuir Thistle 2-0 Arbroath Victoria ±0/±0   Midlands Lg.
09/08/2023 Montrose Roselea 1-2 Broughty Athletic +3/-3   Midlands Lg.
09/08/2023 Scone Thistle 4-2 Forfar United +5/-5   Midlands Lg.
09/08/2023 Fauldhouse United 3-2 Livingston United -4/+4   EoS Lg. Div. 3
09/08/2023 Harthill Royal 4-2 Edinburgh Community +7/-7   EoS Lg. Div. 3
09/08/2023 Irvine Victoria 1-0 Kello Rovers -2/+2   WoS Lg. Div. 3
08/08/2023 Linlithgow Rose 5-3 Bo'ness Athletic +6/-6 EoS Centenary Cup
08/08/2023 Blackburn United 3-2 Hutchison Vale +9/-9   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Civil Service Strollers 1-2 Haddington Athletic -11/+11   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Dundonald Bluebell 3-0 Edinburgh United -2/+2   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Edinburgh South 0-3 Jeanfield Swifts -1/+1   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Gala Fairydean Rovers 5-1 Glenrothes +12/-12   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Ormiston Primrose 1-3 Penicuik Athletic +2/-2   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Preston Athletic 3-1 Thornton Hibs +5/-5   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Rosyth 6-2 Burntisland Shipyard +9/-9   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Tranent 6-0 Tynecastle +13/-13   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Tweedmouth Rangers 0-6 Camelon Juniors -14/+14   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Whitehill Welfare 1-2 University of Stirling +4/-4   EoS Qualifying Cup
08/08/2023 Crossgates Primrose 1-1 Kinnoull -6/+6   EoS Lg. Premier
08/08/2023 Stoneywood Parkvale 2-3 Sunnybank -10/+10   North Junior Premier
08/08/2023 Banchory Saint Ternan 0-5 East End -17/+17   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Banks o' Dee Juniors 4-0 Newmachar United +21/-21   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Culter 4-1 Hermes +11/-11   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Deveronside 3-0 Longside +25/-25   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Dufftown 1-5 Burghead Thistle -44/+44   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Dyce 8-0 Hall Russell United +8/-8   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Ellon United 0-4 Stonehaven -18/+18   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Fraserburgh United 2-1 Buchanhaven Hearts +1/-1   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Glentanar 1-5 Bridge of Don Thistle -6/+6   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Islavale 14-2 Whitehills +9/-9   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Lossiemouth United 0-0 New Elgin Juniors -8/+8   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Maud 1-0 Colony Park Juniors +1/-1   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Nairn Saint Ninian 1-2 Forres Thistle -9/+9   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Rothie Rovers 13-0 Cruden Bay +7/-7   North Junior Lg. Cup
08/08/2023 Linton Hotspur 0-7 Pumpherston -12/+12   EoS Lg. Div. 3
07/08/2023 Fraserburgh U20 5-0 Huntly U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/08/2023 Inverurie Loco Works U20 4-1 Deveronvale U20 +9/-9   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/08/2023 Turriff United U20 11-1 Buckie Thistle U20 +13/-13   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/08/2023 Blantyre Victoria U20 5-1 East Kilbride Thistle U20 +7/-7   WoS Dev. Lg. Cup
06/08/2023 Hibernian 2-3 Saint Mirren -14/+14   Scottish Premier
05/08/2023 Celtic 4-2 Ross County -3/+3   Scottish Premier
05/08/2023 Dundee 1-1 Motherwell -2/+2   Scottish Premier
05/08/2023 Kilmarnock 1-0 Rangers +15/-15   Scottish Premier
05/08/2023 Livingston 0-0 Aberdeen +2/-2   Scottish Premier
05/08/2023 Saint Johnstone 0-2 Heart of Midlothian -9/+9   Scottish Premier
05/08/2023 Dunfermline Athletic 2-1 Airdrieonians +1/-1   Scottish Champ.
05/08/2023 Greenock Morton 3-1 Ayr United +9/-9   Scottish Champ.
05/08/2023 Inverness Caledonian Thistle 1-2 Queen's Park -12/+12   Scottish Champ.
05/08/2023 Partick Thistle 2-2 Raith Rovers -7/+7   Scottish Champ.
05/08/2023 Falkirk 3-0 Annan Athletic +9/-9   Scottish Lg. 1
05/08/2023 Hamilton Academical 1-0 Cove Rangers -1/+1   Scottish Lg. 1
05/08/2023 Montrose 0-2 Kelty Hearts -16/+16   Scottish Lg. 1
05/08/2023 Queen of the South 3-4 Alloa Athletic -14/+14   Scottish Lg. 1
05/08/2023 Stirling Albion 1-0 Edinburgh City -3/+3   Scottish Lg. 1
05/08/2023 Bonnyrigg Rose 1-1 Dumbarton -2/+2   Scottish Lg. 2
05/08/2023 East Fife 0-3 Peterhead -34/+34   Scottish Lg. 2
05/08/2023 Elgin City 0-1 Stranraer -8/+8   Scottish Lg. 2
05/08/2023 Spartans 1-1 Clyde -5/+5   Scottish Lg. 2
05/08/2023 Stenhousemuir 0-0 Forfar Athletic -2/+2   Scottish Lg. 2
05/08/2023 Banks o' Dee 3-0 Nairn County +7/-7   Highland Lg.
05/08/2023 Buckie Thistle 4-0 Turriff United +5/-5   Highland Lg.
05/08/2023 Formartine United 4-0 Strathspey Thistle -1/+1   Highland Lg.
05/08/2023 Huntly 2-2 Brechin City +7/-7   Highland Lg.
05/08/2023 Inverurie Loco Works 0-7 Fraserburgh -30/+30   Highland Lg.
05/08/2023 Keith 1-1 Clachnacuddin +1/-1   Highland Lg.
05/08/2023 Lossiemouth 0-3 Forres Mechanics -20/+20   Highland Lg.
05/08/2023 Rothes 0-1 Brora Rangers +2/-2   Highland Lg.
05/08/2023 Wick Academy 2-2 Deveronvale -2/+2   Highland Lg.
05/08/2023 Albion Rovers 1-2 Heart of Midlothian U20 -14/+14   Lowland Lg.
05/08/2023 Berwick Rangers 2-2 University of Stirling -1/+1   Lowland Lg.
05/08/2023 Bo'ness United 2-0 Gretna -5/+5   Lowland Lg.
05/08/2023 Broomhill 4-0 Edinburgh University +5/-5   Lowland Lg.
05/08/2023 Caledonian Braves 0-1 Linlithgow Rose -6/+6   Lowland Lg.
05/08/2023 Celtic U20 5-0 Gala Fairydean Rovers +11/-11   Lowland Lg.
05/08/2023 Cowdenbeath 2-2 Civil Service Strollers -4/+4   Lowland Lg.
05/08/2023 Cumbernauld Colts 1-5 Tranent -31/+31   Lowland Lg.
05/08/2023 East Kilbride 2-1 East Stirlingshire -6/+6   Lowland Lg.
05/08/2023 Crossgates Primrose 1-2 Jeanfield Swifts -6/+6   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Dundonald Bluebell 3-1 Hutchison Vale +8/-8   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Glenrothes 6-0 Penicuik Athletic +43/-43   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Hill of Beath Hawthorn 1-3 Dunbar United -16/+16   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Inverkeithing Hillfield Swifts 0-4 Musselburgh Athletic -23/+23   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Kinnoull 2-5 Haddington Athletic -16/+16   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Luncarty 1-2 Broxburn Athletic -7/+7   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Sauchie Juniors 1-0 Tynecastle ±0/±0   EoS Lg. Premier
05/08/2023 Arbroath Victoria 0-6 Scone Thistle -50/+50   Midlands Lg.
05/08/2023 Broughty Athletic 4-1 Brechin Victoria -2/+2   Midlands Lg.
05/08/2023 Carnoustie Panmure 3-2 Montrose Roselea -7/+7   Midlands Lg.
05/08/2023 Coupar Angus 2-2 Blairgowrie ±0/±0   Midlands Lg.
05/08/2023 Dundee North End 3-1 Kirriemuir Thistle +2/-2   Midlands Lg.
05/08/2023 Forfar United 0-8 East Craigie -17/+17   Midlands Lg.
05/08/2023 Letham 3-0 Dundee Violet +14/-14   Midlands Lg.
05/08/2023 Lochee Harp 5-1 Forfar West End +19/-19   Midlands Lg.
05/08/2023 Lochee United 5-3 Downfield +7/-7   Midlands Lg.
05/08/2023 Tayport 7-2 Dundee Saint James +10/-10   Midlands Lg.
05/08/2023 Dyce 2-0 Ellon United +1/-1   North Junior Premier
05/08/2023 Creetown 3-2 Abbey Vale +4/-4   SoS Lg.
05/08/2023 Nithsdale Wanderers 3-2 Lochar Thistle +16/-16   SoS Lg.
05/08/2023 Saint Cuthbert Wanderers 0-13 Newton Stewart -57/+57   SoS Lg.
05/08/2023 Stranraer Reserves 2-5 Dalbeattie Star -22/+22   SoS Lg.
05/08/2023 Upper Annandale 3-0 Lochmaben +16/-16   SoS Lg.
05/08/2023 Wigtown & Bladnoch 2-5 Mid Annandale -8/+8   SoS Lg.
05/08/2023 Bridge of Don Thistle 2-0 Banchory Saint Ternan -4/+4   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Buchanhaven Hearts 4-0 Deveronside +10/-10   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Burghead Thistle 2-0 Lossiemouth United +5/-5   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Colony Park Juniors 3-5 Rothie Rovers -12/+12   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Cruden Bay 0-8 Maud -18/+18   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 East End 4-0 Glentanar +4/-4   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Forres Thistle 0-3 Islavale -32/+32   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Hall Russell United 0-4 Sunnybank -22/+22   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Hermes 8-2 Banks o' Dee Juniors +6/-6   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Longside 2-0 Fraserburgh United +18/-18   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 New Elgin Juniors 0-6 Dufftown -11/+11   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Newmachar United 1-7 Culter -9/+9   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Stonehaven 4-0 Stoneywood Parkvale +12/-12   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Whitehills 2-6 Nairn Saint Ninian -7/+7   North Junior Lg. Cup
05/08/2023 Arniston Rangers 2-0 Rosyth +17/-17   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Camelon Juniors 6-1 Saint Andrews United +30/-30   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Kirkcaldy & Dysart 2-3 Preston Athletic -12/+12   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Leith Athletic 1-2 Dunipace -7/+7   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Lochore Welfare 4-1 Vale of Leithen +5/-5   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Newtongrange Star 1-3 Heriot-Watt University -19/+19   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Oakley United 0-3 Blackburn United -15/+15   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Whitehill Welfare 2-3 Whitburn -5/+5   EoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Blantyre Victoria 2-1 Kilbirnie Ladeside +1/-1   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Cambuslang Rangers 4-1 Saint Roch's +14/-14   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Drumchapel United 2-2 Rutherglen Glencairn -5/+5   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Maybole Juniors 3-2 Thorniewood United +3/-3   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Petershill 1-4 Ashfield -28/+28   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Renfrew 2-1 Kilwinning Rangers +6/-6   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Shotts Bon Accord 1-0 Neilston +1/-1   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Whitletts Victoria 2-2 Johnstone Burgh -1/+1   WoS Lg. Div. 1
05/08/2023 Burntisland Shipyard 4-3 Tweedmouth Rangers -4/+4   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 2-1 University of Stirling Reserves +11/-11   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Edinburgh College 2-1 Dalkeith Thistle +3/-3   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Edinburgh South 0-5 Bo'ness Athletic -4/+4   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Kennoway Star Hearts 1-3 Edinburgh United -25/+25   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Newburgh Juniors 2-1 Coldstream +14/-14   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Ormiston Primrose 0-5 Armadale Thistle -14/+14   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Thornton Hibs 3-0 Peebles Rovers +10/-10   EoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Ardrossan Winton Rovers 10-0 Glasgow Perthshire +34/-34   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Craigmark Burntonians 1-2 Caledonian Locomotives -11/+11   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Cumbernauld United 4-2 Glasgow University +2/-2   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Kilsyth Rangers 3-1 Larkhall Thistle +11/-11   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Maryhill 0-2 Muirkirk Juniors -25/+25   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Saint Anthony's 2-1 Forth Wanderers +3/-3   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Vale of Clyde 2-0 Yoker Athletic +6/-6   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Wishaw 2-5 Bonnyton Thistle -20/+20   WoS Lg. Div. 2
05/08/2023 Fauldhouse United 3-3 Lochgelly Albert -11/+11   EoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Harthill Royal 0-1 Bathgate Thistle -6/+6   EoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Hawick Royal Albert 1-3 Edinburgh Community -16/+16   EoS Lg. Div. 3
05/08/2023 West Calder United 6-0 Livingston United +7/-7   EoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Finnart 1-2 Bellshill Athletic -8/+8   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Greenock Juniors 3-4 Kilsyth Athletic -3/+3   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Irvine Victoria 2-2 Vale of Leven -4/+4   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Lanark United 1-1 Girvan -4/+4   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Lesmahagow 1-1 Dalry Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Port Glasgow 1-2 Glasgow United -13/+13   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 Threave Rovers 2-2 Ardeer Thistle -9/+9   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 West Park United 5-0 Kello Rovers +10/-10   WoS Lg. Div. 3
05/08/2023 BSC Glasgow 4-4 East Kilbride Thistle -6/+6   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Easterhouse Football Academy 1-7 Saint Peter's -24/+24   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Eglinton 1-5 Glenvale -33/+33   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Knightswood 3-1 Carluke Rovers +13/-13   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Newmains United 2-1 Campbeltown Pupils +1/-1   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Royal Albert 1-6 Rossvale -24/+24   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Saltcoats Victoria 2-7 Giffnock Soccer Centre -22/+22   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Thorn Athletic 5-1 Lugar Boswell Thistle +17/-17   WoS Lg. Div. 4
05/08/2023 Arthurlie 2-1 Benburb +4/-4   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Beith Juniors 4-0 Irvine Meadow +12/-12   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Clydebank 4-1 Glenafton Athletic +10/-10   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Darvel 0-0 Hurlford United -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Gartcairn 0-2 Auchinleck Talbot -13/+13   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Pollok 3-3 Kirkintilloch Rob Roy -6/+6   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Saint Cadoc's Youth Club 0-1 Cumnock Juniors -9/+9   WoS Dev. Lg. Conf. D
05/08/2023 Troon 1-5 Largs Thistle -32/+32   WoS Dev. Lg. Conf. D
04/08/2023 Arbroath 0-4 Dundee United -25/+25   Scottish Champ.
04/08/2023 Ashfield U20 0-3 West Park United U20 -21/+21   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Auchinleck Talbot U20 p 1-1 Bonnyton Thistle U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Bellshill Athletic U20 1-3 Thorniewood United U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Clydebank U20 9-1 Dumbarton U20 +19/-19   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Cumnock Juniors U20 1-8 Darvel U20 -23/+23   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Dalry Thistle U20 1-5 Irvine Meadow U20 -12/+12   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Finnart U20 1-4 Easterhouse Football Academy U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Giffnock Soccer Centre U20 5-3 Neilston U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Greenock Juniors U20 4-2 Thorn Athletic U20 +9/-9   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Johnstone Burgh U20 1-3 Renfrew U20 -31/+31   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Kilwinning Rangers U20 5-0 Ardrossan Winton Rovers U20 +5/-5   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Kirkintilloch Rob Roy U20 8-0 Gartcairn U20 +54/-54   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Knightswood U20 p 1-1 Maryhill U20 +3/-3   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Lanark United U20 p 1-1 Threave Rovers U20 -7/+7   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Maybole Juniors U20 1-2 Troon U20 +2/-2   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Newmains United U20 5-0 Larkhall Thistle U20 -1/+1   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Pollok U20 2-3 Arthurlie U20 -8/+8   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Rossvale U20 1-2 Saint Roch's U20 -4/+4   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Saint Peter's U20 0-5 Benburb U20 -11/+11   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Shotts Bon Accord U20 3-2 Kilsyth Athletic U20 +12/-12   WoS Dev. Lg. Cup
04/08/2023 Vale of Clyde U20 2-4 Cambuslang Rangers U20 -9/+9   WoS Dev. Lg. Cup
03/08/2023 Hibernian 6-1 Inter Club d'Escaldes {AND} +12/-12   UEFA Conference Lg.
02/08/2023 Brora Rangers 1-1 p Aberdeen U20 -3/+3   Scottish Ch'lge Cup
02/08/2023 Celtic U20 1-3 East Kilbride -21/+21   Scottish Ch'lge Cup
02/08/2023 Dundee U20 4-0 Buckie Thistle +22/-22   Scottish Ch'lge Cup
02/08/2023 Hibernian U20 p 1-1 Formartine United -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
02/08/2023 University of Stirling 4-0 Livingston U20 +2/-2   Scottish Ch'lge Cup
02/08/2023 Kinnoull 1-3 Dundonald Bluebell -9/+9   EoS Lg. Premier
02/08/2023 Luncarty 2-3 Hill of Beath Hawthorn -12/+12   EoS Lg. Premier
02/08/2023 Arbroath Victoria 1-7 Downfield -24/+24   Midlands Lg.
02/08/2023 Broughty Athletic 3-1 Kirriemuir Thistle -1/+1   Midlands Lg.
02/08/2023 Carnoustie Panmure 4-0 Dundee North End +19/-19   Midlands Lg.
02/08/2023 Coupar Angus 0-5 Dundee Violet -32/+32   Midlands Lg.
02/08/2023 Forfar United 1-1 Dundee Saint James -4/+4   Midlands Lg.
02/08/2023 Letham 1-1 Brechin Victoria -7/+7   Midlands Lg.
02/08/2023 Lochee Harp 0-2 Montrose Roselea -5/+5   Midlands Lg.
02/08/2023 Lochee United 3-0 Blairgowrie -1/+1   Midlands Lg.
02/08/2023 Scone Thistle 1-1 East Craigie +9/-9   Midlands Lg.
02/08/2023 Tayport 2-0 Forfar West End -3/+3   Midlands Lg.
02/08/2023 Lochar Thistle 1-1 Upper Annandale -12/+12   SoS Lg.
02/08/2023 Mid Annandale 1-5 Abbey Vale -14/+14   SoS Lg.
02/08/2023 Newton Stewart 2-1 Nithsdale Wanderers -5/+5   SoS Lg.
02/08/2023 Wigtown & Bladnoch 1-1 Lochmaben +4/-4   SoS Lg.
02/08/2023 Arniston Rangers 3-0 Preston Athletic +20/-20   EoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Kirkcaldy & Dysart 1-3 Saint Andrews United -16/+16   EoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Lochore Welfare 0-5 Whitburn -25/+25   EoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Newtongrange Star 2-1 Leith Athletic -1/+1   EoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Johnstone Burgh 2-1 Drumchapel United +8/-8   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Kilbirnie Ladeside 1-3 Petershill -15/+15   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Neilston 2-2 Whitletts Victoria -4/+4   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Rutherglen Glencairn 2-0 Renfrew +6/-6   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Saint Roch's 3-1 Blantyre Victoria +12/-12   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Thorniewood United 0-0 Cambuslang Rangers -1/+1   WoS Lg. Div. 1
02/08/2023 Burntisland Shipyard 4-3 Edinburgh United -4/+4   EoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Kennoway Star Hearts 0-2 Bo'ness Athletic +2/-2   EoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Thornton Hibs 1-0 University of Stirling Reserves ±0/±0   EoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Bonnyton Thistle 4-3 Craigmark Burntonians +8/-8   WoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Glasgow Perthshire 4-2 Vale of Clyde +18/-18   WoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Larkhall Thistle 2-3 Maryhill -9/+9   WoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Muirkirk Juniors 1-2 Ardrossan Winton Rovers -4/+4   WoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Yoker Athletic 0-1 Cumbernauld United -8/+8   WoS Lg. Div. 2
02/08/2023 Livingston United 2-5 Bathgate Thistle -16/+16   EoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Pumpherston 3-2 Lochgelly Albert -7/+7   EoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Stoneyburn 1-6 Fauldhouse United -36/+36   EoS Lg. Div. 3
02/08/2023 West Calder United 3-1 Harthill Royal ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Dalry Thistle 1-0 Greenock Juniors +3/-3   WoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Girvan 4-0 Irvine Victoria +32/-32   WoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Glasgow United 4-0 Lanark United +33/-33   WoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Kilsyth Athletic 1-1 West Park United -2/+2   WoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Vale of Leven 3-1 Finnart +11/-11   WoS Lg. Div. 3
02/08/2023 Glenvale 4-3 Thorn Athletic +10/-10   WoS Lg. Div. 4
02/08/2023 Lugar Boswell Thistle 8-0 Saltcoats Victoria +11/-11   WoS Lg. Div. 4
02/08/2023 Saint Peter's 2-0 Newmains United -3/+3   WoS Lg. Div. 4
02/08/2023 Auchinleck Talbot 1-2 Saint Cadoc's Youth Club -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/08/2023 Benburb 1-4 Beith Juniors -16/+16   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/08/2023 Cumnock Juniors 2-2 Pollok -2/+2   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/08/2023 Irvine Meadow 1-1 Clydebank +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/08/2023 Kirkintilloch Rob Roy 3-2 Arthurlie +1/-1   WoS Dev. Lg. Conf. D
02/08/2023 Largs Thistle 1-3 Darvel -17/+17   WoS Dev. Lg. Conf. D
01/08/2023 Brechin City p 2-2 Heart of Midlothian U20 -6/+6   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Elgin City 2-0 Saint Johnstone U20 +7/-7   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Kilmarnock U20 3-1 Bonnyrigg Rose +19/-19   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Saint Mirren U20 2-2 p Albion Rovers +3/-3   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Spartans 0-3 Rangers U20 -29/+29   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Tranent p 0-0 Motherwell U20 -1/+1   Scottish Ch'lge Cup
01/08/2023 Crossgates Primrose 3-2 Inverkeithing Hillfield Swifts +2/-2   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Glenrothes 0-5 Jeanfield Swifts -26/+26   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Haddington Athletic 0-2 Tynecastle -24/+24   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Musselburgh Athletic 1-3 Broxburn Athletic -23/+23   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Penicuik Athletic 3-2 Hutchison Vale +6/-6   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Sauchie Juniors 2-7 Dunbar United -50/+50   EoS Lg. Premier
01/08/2023 Dalbeattie Star 3-0 Saint Cuthbert Wanderers +4/-4   SoS Lg.
01/08/2023 Stranraer Reserves 0-4 Creetown -31/+31   SoS Lg.
01/08/2023 Banchory Saint Ternan 1-3 Glentanar -24/+24   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Buchanhaven Hearts 0-1 Longside -15/+15   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Cruden Bay 0-8 Colony Park Juniors -23/+23   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Culter 3-1 Banks o' Dee Juniors -6/+6   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 East End 1-4 Bridge of Don Thistle -23/+23   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Forres Thistle 7-1 Whitehills +4/-4   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Fraserburgh United 1-1 Deveronside -11/+11   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Hermes 2-3 Newmachar United -23/+23   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Islavale 2-0 Nairn Saint Ninian +13/-13   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Lossiemouth United 0-6 Dufftown -23/+23   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 New Elgin Juniors 1-2 Burghead Thistle ±0/±0   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Rothie Rovers 5-1 Maud +17/-17   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Stoneywood Parkvale 3-3 Ellon United -5/+5   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Sunnybank 0-1 Dyce -2/+2   North Junior Lg. Cup
01/08/2023 Camelon Juniors 2-1 Rosyth +6/-6   EoS Lg. Div. 1
01/08/2023 Oakley United 1-3 Heriot-Watt University -12/+12   EoS Lg. Div. 1
01/08/2023 Whitehill Welfare 2-1 Blackburn United +5/-5   EoS Lg. Div. 1
01/08/2023 Ashfield 2-3 Shotts Bon Accord -11/+11   WoS Lg. Div. 1
01/08/2023 Kilwinning Rangers 0-1 Maybole Juniors -15/+15   WoS Lg. Div. 1
01/08/2023 Easthouses Lily Miners Welfare 1-3 Coldstream -6/+6   EoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Edinburgh South 3-3 Peebles Rovers -2/+2   EoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Newburgh Juniors 2-4 Armadale Thistle -1/+1   EoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Ormiston Primrose 2-6 Dalkeith Thistle -20/+20   EoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Caledonian Locomotives 3-0 Kilsyth Rangers +9/-9   WoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Forth Wanderers 4-3 Wishaw +1/-1   WoS Lg. Div. 2
01/08/2023 Edinburgh Community 4-2 Linton Hotspur -1/+1   EoS Lg. Div. 3
01/08/2023 Ardeer Thistle 2-2 Port Glasgow -5/+5   WoS Lg. Div. 3
01/08/2023 Carluke Rovers 8-2 Royal Albert +18/-18   WoS Lg. Div. 4
01/08/2023 East Kilbride Thistle 2-0 Easterhouse Football Academy +13/-13   WoS Lg. Div. 4
01/08/2023 Giffnock Soccer Centre 1-3 BSC Glasgow -16/+16   WoS Lg. Div. 4
01/08/2023 Rossvale 0-2 Eglinton -19/+19   WoS Lg. Div. 4
01/08/2023 Glenafton Athletic 1-3 Troon -20/+20   WoS Dev. Lg. Conf. D
01/08/2023 Hurlford United 1-0 Gartcairn +3/-3   WoS Dev. Lg. Conf. D