SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
Senior/Junior

INDEX SENIOR/JUNIOR CLUB RANKINGS COMPETITIONS DATABASE  

2023-24 JUL 23AUG 23SEP 23OCT 23NOV 23DEC 23JAN 24FEB 24MAR 24APR 24MAY 24JUN 24
2022-23 JUL 22AUG 22SEP 22OCT 22NOV 22DEC 22JAN 23FEB 23MAR 23APR 23MAY 23JUN 23
2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
AUGUST 2022 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2 PTS   COMPETITION
31/08/2022 Heart of Midlothian 0-1 Kilmarnock -15/+15 Scottish Lg. Cup
31/08/2022 Livingston 1-2 Dundee United -13/+13 Scottish Lg. Cup
31/08/2022 Motherwell 4-0 Inverness Caledonian Thistle +18/-18 Scottish Lg. Cup
31/08/2022 Ross County 1-4 Celtic -6/+6 Scottish Lg. Cup
31/08/2022 Celtic U20 6-0 University of Stirling +21/-21   Lowland Lg.
31/08/2022 Cumbernauld Colts 1-3 Civil Service Strollers -18/+18   Lowland Lg.
31/08/2022 Gretna 0-2 Rangers U20 +3/-3   Lowland Lg.
31/08/2022 Turriff United 1-2 Fraserburgh +6/-6 Aberdeenshire Cup
31/08/2022 Lossiemouth 1-4 Brora Rangers -1/+1 North of Scotland Cup
31/08/2022 Rothes 1-4 Clachnacuddin -38/+38 North of Scotland Cup
31/08/2022 Haddington Athletic 0-0 Tynecastle -4/+4   EoS Lg. Premier
31/08/2022 Jeanfield Swifts 0-2 Dundonald Bluebell -23/+23   EoS Lg. Premier
31/08/2022 Drumchapel United 5-2 Kilsyth Athletic +3/-3   Strathclyde Cup
31/08/2022 Cumbernauld Colts U20 5-1 Stirling Albion U20 +19/-19   Lowland Dev. Lg. A
31/08/2022 Craigroyston 1-0 Heriot-Watt University +21/-21   EoS Lg. Div. 2
31/08/2022 Bathgate Thistle 2-3 Pumpherston -14/+14   EoS Lg. Div. 3
30/08/2022 Annan Athletic 1-4 Aberdeen -5/+5 Scottish Lg. Cup
30/08/2022 Dundee 3-0 Falkirk +7/-7 Scottish Lg. Cup
30/08/2022 Partick Thistle 1-0 Arbroath +5/-5 Scottish Lg. Cup
30/08/2022 Rangers 3-1 Queen of the South -6/+6 Scottish Lg. Cup
30/08/2022 Open Goal Broomhill 3-1 Dalbeattie Star +1/-1   Lowland Lg.
30/08/2022 Caledonian Braves 3-2 Heart of Midlothian U20 +6/-6   Lowland Lg.
30/08/2022 Cowdenbeath 3-0 Edinburgh University +5/-5   Lowland Lg.
30/08/2022 East Kilbride 1-1 East Stirlingshire -11/+11   Lowland Lg.
30/08/2022 Spartans 2-0 Bo'ness United +12/-12   Lowland Lg.
30/08/2022 Tranent Juniors 0-0 Gala Fairydean Rovers -11/+11   Lowland Lg.
30/08/2022 Huntly p 0-0 Aberdeen Reserves +10/-10 Aberdeenshire Cup
30/08/2022 Penicuik Athletic 2-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +3/-3   EoS Lg. Premier
30/08/2022 Vale of Leithen 2-4 Lothian Thistle Hutchison Vale ±0/±0   EoS Lg. Premier
30/08/2022 Coldstream 2-2 Dunbar United +4/-4   EoS Lg. Div. 1
30/08/2022 Rosyth 1-2 Kirkcaldy & Dysart -1/+1   EoS Lg. Div. 1
30/08/2022 Dalkeith Thistle 2-0 Edinburgh South +10/-10   EoS Lg. Div. 2
30/08/2022 Edinburgh United 1-1 Easthouses Lily Miners Welfare -6/+6   EoS Lg. Div. 2
30/08/2022 Newburgh Juniors 1-1 Thornton Hibs +6/-6   EoS Lg. Div. 2
30/08/2022 Ormiston Primrose 0-3 Arniston Rangers -18/+18   EoS Lg. Div. 2
30/08/2022 Armadale Thistle 2-0 West Calder United ±0/±0   EoS Lg. Div. 3
30/08/2022 Livingston United 2-0 Bo'ness Athletic +24/-24   EoS Lg. Div. 3
28/08/2022 Dundee United 0-9 Celtic -19/+19   Scottish Premier
28/08/2022 Heart of Midlothian 3-2 Saint Johnstone -3/+3   Scottish Premier
27/08/2022 Aberdeen 5-0 Livingston +25/-25   Scottish Premier
27/08/2022 Kilmarnock 2-1 Motherwell +3/-3   Scottish Premier
27/08/2022 Rangers 4-0 Ross County +5/-5   Scottish Premier
27/08/2022 Saint Mirren 1-0 Hibernian +6/-6   Scottish Premier
27/08/2022 Auchinleck Talbot 7-0 Coldstream +2/-2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Broxburn Athletic 3-0 Blackburn United +12/-12   Scottish FA Cup
27/08/2022 Burntisland Shipyard 1-5 Lothian Thistle Hutchison Vale -18/+18   Scottish FA Cup
27/08/2022 Carnoustie Panmure 1-1 Hawick Royal Albert -14/+14   Scottish FA Cup
27/08/2022 Clydebank 4-1 Bonnyton Thistle -1/+1   Scottish FA Cup
27/08/2022 Dalkeith Thistle 1-3 Lochee United +2/-2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Drumchapel United 3-0 Easthouses Lily Miners Welfare -3/+3   Scottish FA Cup
27/08/2022 Dundonald Bluebell 3-1 Tayport +6/-6   Scottish FA Cup
27/08/2022 Fort William 0-4 Benburb -4/+4   Scottish FA Cup
27/08/2022 Glasgow University 2-0 Golspie Sutherland +2/-2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Haddington Athletic 1-3 Darvel -2/+2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Invergordon 1-5 Newtongrange Star -10/+10   Scottish FA Cup
27/08/2022 Irvine Meadow 1-1 Hill of Beath Hawthorn -4/+4   Scottish FA Cup
27/08/2022 Linlithgow Rose 9-0 Saint Cuthbert Wanderers +7/-7   Scottish FA Cup
27/08/2022 Penicuik Athletic 0-1 Musselburgh Athletic -17/+17   Scottish FA Cup
27/08/2022 Pollok 6-0 Girvan +2/-2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Preston Athletic 0-1 Newton Stewart -14/+14   Scottish FA Cup
27/08/2022 Rutherglen Glencairn 2-2 Kilwinning Rangers +2/-2   Scottish FA Cup
27/08/2022 Sauchie Juniors 4-2 Saint Andrews United -5/+5   Scottish FA Cup
27/08/2022 Vale of Leithen 0-2 Dunbar United -3/+3   Scottish FA Cup
27/08/2022 Whitehill Welfare 1-4 Camelon Juniors -28/+28   Scottish FA Cup
27/08/2022 Wigtown & Bladnoch 0-12 Dunipace -4/+4   Scottish FA Cup
27/08/2022 Hamilton Academical 1-0 Arbroath +8/-8   Scottish Champ.
27/08/2022 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Greenock Morton -14/+14   Scottish Champ.
27/08/2022 Partick Thistle 2-1 Raith Rovers +3/-3   Scottish Champ.
27/08/2022 Queen's Park 2-1 Cove Rangers +3/-3   Scottish Champ.
27/08/2022 Alloa Athletic 5-0 Peterhead +17/-17   Scottish Lg. 1
27/08/2022 Dunfermline Athletic 1-1 Airdrieonians -1/+1   Scottish Lg. 1
27/08/2022 Edinburgh 2-0 Clyde +12/-12   Scottish Lg. 1
27/08/2022 Falkirk 3-1 Queen of the South +13/-13   Scottish Lg. 1
27/08/2022 Montrose 3-0 Kelty Hearts +14/-14   Scottish Lg. 1
27/08/2022 Albion Rovers 2-2 Annan Athletic -1/+1   Scottish Lg. 2
27/08/2022 Bonnyrigg Rose 1-0 Stirling Albion +2/-2   Scottish Lg. 2
27/08/2022 Dumbarton 2-1 Elgin City -2/+2   Scottish Lg. 2
27/08/2022 Forfar Athletic 1-2 Stenhousemuir -11/+11   Scottish Lg. 2
27/08/2022 Stranraer 2-2 East Fife -3/+3   Scottish Lg. 2
27/08/2022 Banks o' Dee 2-1 Clachnacuddin -8/+8   Highland Lg.
27/08/2022 Brechin City 3-0 Lossiemouth -2/+2   Highland Lg.
27/08/2022 Formartine United 2-1 Brora Rangers +12/-12   Highland Lg.
27/08/2022 Forres Mechanics 1-2 Keith -17/+17   Highland Lg.
27/08/2022 Huntly 1-0 Deveronvale -2/+2   Highland Lg.
27/08/2022 Inverurie Loco Works 0-4 Buckie Thistle -21/+21   Highland Lg.
27/08/2022 Nairn County 0-4 Fraserburgh -9/+9   Highland Lg.
27/08/2022 Rothes 6-1 Turriff United +12/-12   Highland Lg.
27/08/2022 Strathspey Thistle 1-2 Wick Academy -3/+3   Highland Lg.
27/08/2022 Berwick Rangers 0-2 Caledonian Braves -16/+16   Lowland Lg.
27/08/2022 Bo'ness United 0-2 Tranent Juniors -14/+14   Lowland Lg.
27/08/2022 Open Goal Broomhill 5-1 Gala Fairydean Rovers +17/-17   Lowland Lg.
27/08/2022 Celtic U20 5-0 Dalbeattie Star +5/-5   Lowland Lg.
27/08/2022 Civil Service Strollers 4-1 Gretna +3/-3   Lowland Lg.
27/08/2022 Edinburgh University 0-6 Cumbernauld Colts -29/+29   Lowland Lg.
27/08/2022 Spartans 2-3 East Kilbride ±0/±0   Lowland Lg.
27/08/2022 University of Stirling 1-2 Rangers U20 -4/+4   Lowland Lg.
27/08/2022 Clachnacuddin Reserves 1-7 Loch Ness -28/+28   North Caledonian Lg.
27/08/2022 Nairn County Reserves 1-0 Bonar Bridge -6/+6   North Caledonian Lg.
27/08/2022 Orkney 2-3 Inverness Athletic -17/+17   North Caledonian Lg.
27/08/2022 Creetown 4-1 Nithsdale Wanderers +12/-12 Alba Cup
27/08/2022 Lochar Thistle 10-0 Lochmaben +26/-26 Alba Cup
27/08/2022 Upper Annandale 0-5 Abbey Vale -24/+24 Alba Cup
27/08/2022 Crossgates Primrose 4-1 Inverkeithing Hillfield Swifts +13/-13 Alex Jack Cup
27/08/2022 Oakley United 3-1 Kinnoull +16/-16 Alex Jack Cup
27/08/2022 Ormiston Primrose 0-1 Lochore Welfare +3/-3 Alex Jack Cup
27/08/2022 Peebles Rovers 1-3 Tweedmouth Rangers -18/+18 Alex Jack Cup
27/08/2022 Pumpherston 2-1 Kennoway Star Hearts +13/-13 Alex Jack Cup
27/08/2022 Rosyth 0-3 Luncarty -12/+12 Alex Jack Cup
27/08/2022 Alness United 0-5 Saint Duthus -25/+25 Football Times Cup
27/08/2022 Halkirk United p 2-2 Thurso -7/+7 Football Times Cup
27/08/2022 Ardeer Thistle p 1-1 Johnstone Burgh +5/-5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Arthurlie 10-1 Harthill Royal +2/-2   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Banks o' Dee Juniors 2-4 Newmains United -28/+28   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Blairgowrie 0-6 Stonehaven -33/+33   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Brechin Victoria 0-5 Maybole Juniors -16/+16   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Buchanhaven Hearts 0-3 Ashfield -2/+2   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Carluke Rovers 1-1 p Ellon United -1/+1   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Colony Park Juniors 3-4 Bellshill Athletic -10/+10   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Coupar Angus 0-8 Beith Juniors -4/+4   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Craigmark Burntonians p 2-2 Largs Thistle +5/-5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Cumbernauld United 0-2 Shotts Bon Accord -19/+19   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Downfield 3-2 Dyce +6/-6   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Dufftown 0-3 Maryhill -15/+15   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Dundee North End 1-0 Deveronside -10/+10   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Dundee Saint James 0-5 Saint Anthony's -22/+22   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Dundee Violet 1-4 Culter -11/+11   Scottish Junior Cup
27/08/2022 East Craigie 2-1 Cambuslang Rangers +6/-6   Scottish Junior Cup
27/08/2022 East End 5-3 Lanark United +8/-8   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Forfar West End 1-4 Kilsyth Rangers -16/+16   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Forres Thistle 4-1 Aberdeen University +6/-6   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Glasgow Perthshire 6-1 Cruden Bay +5/-5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Glasgow United 0-3 Blantyre Victoria -17/+17   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Glenafton Athletic 8-1 East Kilbride Thistle +5/-5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Greenock Juniors 7-2 Saltcoats Victoria +3/-3   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Irvine Victoria p 2-2 Fraserburgh United -5/+5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Islavale 1-4 Dalry Thistle -8/+8   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Kirriemuir Thistle 2-4 Broughty Athletic -14/+14   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Lesmahagow 1-2 Hermes -2/+2   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Letham p 1-1 Burghead Thistle -11/+11   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Livingston United p 1-1 Yoker Athletic +3/-3   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Lochee Harp 0-1 Newmachar United -14/+14   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Longside 1-3 Stoneyburn -8/+8   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Lossiemouth United 0-6 Arbroath Victoria -8/+8   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Lugar Boswell Thistle 3-2 Forfar United +5/-5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Montrose Roselea 3-2 Maud -5/+5   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Petershill 4-0 Nairn Saint Ninian +1/-1   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Rothie Rovers 4-2 Armadale Thistle +22/-22   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Royal Albert 1-4 West Calder United -13/+13   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Scone Thistle 5-2 New Elgin Juniors +6/-6   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Troon 4-1 Ardrossan Winton Rovers -1/+1   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Vale of Clyde 2-2 p Gartcairn +4/-4   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Vale of Leven 2-4 Banchory Saint Ternan -24/+24   Scottish Junior Cup
27/08/2022 Wishaw 2-1 Bridge of Don Thistle +8/-8   Scottish Junior Cup
27/08/2022 BSC Glasgow 2-4 Saint Cadoc's Youth Club +4/-4   Strathclyde Cup
27/08/2022 Neilston 0-0 p Forth Wanderers -11/+11   Strathclyde Cup
27/08/2022 Thorn Athletic 3-0 Glenvale +4/-4   Strathclyde Cup
27/08/2022 University of Stirling Reserves 3-0 Newburgh Juniors +4/-4   EoS Lg. Div. 2
27/08/2022 Whitburn 8-1 Lochgelly Albert +3/-3   EoS Lg. Div. 2
27/08/2022 Fauldhouse United 3-1 Edinburgh College +15/-15   EoS Lg. Div. 3
27/08/2022 Eglinton 2-1 Rossvale Academy +9/-9   WoS Lg. Div. 4
27/08/2022 Saint Peter's 8-0 Harmony Row +38/-38   WoS Lg. Div. 4
26/08/2022 Syngenta 1-0 Threave Rovers -1/+1   Scottish FA Cup
26/08/2022 Ayr United 3-1 Dundee +17/-17   Scottish Champ.
26/08/2022 East Stirlingshire 0-2 Heart of Midlothian U20 -11/+11   Lowland Lg.
26/08/2022 Bo'ness Athletic 6-3 Heriot-Watt University +9/-9 Alex Jack Cup
26/08/2022 Leith Athletic 0-2 Thornton Hibs -26/+26 Alex Jack Cup
26/08/2022 Rossvale p 0-0 Muirkirk Juniors -9/+9   Scottish Junior Cup
26/08/2022 Alloa Athletic U20 7-1 Bonnyrigg Rose U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. A
26/08/2022 Civil Service Strollers U20 2-4 Edinburgh U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. A
26/08/2022 East Fife U20 4-0 Spartans U20 +38/-38   Lowland Dev. Lg. A
26/08/2022 East Kilbride U20 1-1 Open Goal Broomhill U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. A
26/08/2022 Armadale Thistle U20 1-2 Whitehill Welfare U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Dunipace U20 4-0 Saint Andrews United U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 5-1 Dalkeith Thistle U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Jeanfield Swifts U20 2-1 Blackburn United U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Oakley United U20 1-2 Tranent Juniors U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Pumpherston U20 5-0 Bo'ness United U20 +17/-17   Lowland Dev. Lg. B
26/08/2022 Arniston Rangers U20 0-10 Musselburgh Athletic U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
26/08/2022 Camelon Juniors U20 3-3 Dunbar United U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. C
26/08/2022 Leith Athletic U20 2-1 Rosyth U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
26/08/2022 Penicuik Athletic U20 6-3 Edinburgh College U20 +1/-1   Lowland Dev. Lg. C
26/08/2022 West Calder United U20 3-4 Whitburn U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. C
26/08/2022 Dundonald Bluebell U20 2-3 Glenrothes U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. D
26/08/2022 Newtongrange Star U20 3-0 Edinburgh United U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. D
26/08/2022 Preston Athletic U20 4-2 Thornton Hibs U20 -8/+8   Lowland Dev. Lg. D
26/08/2022 Sauchie Juniors U20 3-1 Edinburgh South U20 -4/+4   Lowland Dev. Lg. D
26/08/2022 Bonnyton Thistle U20 0-1 Yoker Athletic U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Clydebank U20 4-1 Maryhill U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Glenvale U20 1-2 Rossvale Academy U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Port Glasgow U20 2-1 Saint Roch's U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Tynecastle U20 4-1 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +39/-39   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Vale of Leven U20 2-6 Johnstone Burgh U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. E
26/08/2022 Ardeer Thistle U20 0-3 Troon U20 -28/+28   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Arthurlie U20 5-1 Dalry Thistle U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Auchinleck Talbot U20 3-1 Benburb U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Maybole Juniors U20 0-7 Darvel U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Renfrew U20 4-3 Irvine Meadow U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 7-3 Neilston U20 +14/-14   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Whitletts Victoria U20 2-1 Saint Peter's U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. F
26/08/2022 Bellshill Athletic U20 1-7 East Kilbride Thistle U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Easterhouse Football Academy U20 4-1 Blantyre Victoria U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Forth Wanderers U20 6-0 Cambuslang Rangers U20 +45/-45   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Gartcairn U20 3-2 Kirkintilloch Rob Roy U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Lochar Thistle U20 3-5 Lanark United U20 -9/+9   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Newmains United U20 7-0 Royal Albert U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. G
26/08/2022 Wishaw U20 1-3 Shotts Bon Accord U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. G
25/08/2022 Heart of Midlothian 0-1 Zürich {SUI} -5/+5   UEFA Europa Lg.
24/08/2022 PSV Eindhoven {NED} 0-1 Rangers -13/+13   UEFA Champions Lg.
24/08/2022 Brechin City p 1-1 Stirling Albion -1/+1   Scottish Ch'lge Cup
24/08/2022 Buckie Thistle p 1-1 Brora Rangers -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
24/08/2022 Celtic U20 3-0 Livingston U20 -1/+1   Scottish Ch'lge Cup
24/08/2022 Edinburgh 3-2 Stranraer +1/-1   Scottish Ch'lge Cup
24/08/2022 Deveronvale 0-3 Inverurie Loco Works -9/+9   Highland Lg.
24/08/2022 Huntly 1-2 Formartine United -3/+3   Highland Lg.
24/08/2022 Keith 2-3 Rothes +1/-1   Highland Lg.
24/08/2022 Lossiemouth 4-2 Strathspey Thistle +5/-5   Highland Lg.
24/08/2022 Turriff United 1-1 Banks o' Dee +9/-9   Highland Lg.
24/08/2022 Wick Academy 1-0 Clachnacuddin +2/-2   Highland Lg.
24/08/2022 Broughty Athletic 4-0 Brechin Victoria +2/-2   Midlands Lg.
24/08/2022 Carnoustie Panmure 4-1 Lochee Harp -3/+3   Midlands Lg.
24/08/2022 Coupar Angus 0-2 Tayport +3/-3   Midlands Lg.
24/08/2022 Dundee North End 1-3 Kirriemuir Thistle -23/+23   Midlands Lg.
24/08/2022 Dundee Saint James 0-6 Downfield -27/+27   Midlands Lg.
24/08/2022 Forfar West End 1-3 Forfar United -27/+27   Midlands Lg.
24/08/2022 Scone Thistle 0-2 East Craigie +6/-6   Midlands Lg.
24/08/2022 Fauldhouse United 0-3 Livingston United -19/+19   EoS Lg. Div. 3
24/08/2022 Pumpherston 0-5 West Calder United -23/+23   EoS Lg. Div. 3
23/08/2022 East Fife 4-0 Saint Johnstone U20 +13/-13   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 East Kilbride 1-1 p Annan Athletic -6/+6   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 Elgin City 3-1 Stenhousemuir +15/-15   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 Forfar Athletic 1-2 Kelty Hearts -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 Kilmarnock U20 5-2 East Stirlingshire +18/-18   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 Rangers U20 7-0 Dumbarton +38/-38   Scottish Ch'lge Cup
23/08/2022 Crossgates Primrose 4-3 Oakley United -5/+5   EoS Lg. Premier
23/08/2022 Banchory Saint Ternan 0-4 Culter -11/+11   North Junior Premier
23/08/2022 Colony Park Juniors 0-3 Bridge of Don Thistle -8/+8   North Junior Premier
23/08/2022 Ellon United 3-2 Montrose Roselea +10/-10   North Junior Premier
23/08/2022 Maud 0-4 Dyce -12/+12   North Junior Premier
23/08/2022 Nairn Saint Ninian 2-2 Dufftown -2/+2   North Junior Premier
23/08/2022 Stonehaven 2-2 East End -1/+1   North Junior Premier
23/08/2022 Stoneywood Parkvale 0-2 Hermes -9/+9   North Junior Premier
23/08/2022 Deveronside 3-1 Aberdeen University +8/-8   North Junior Champ.
23/08/2022 Glentanar 2-3 Banks o' Dee Juniors ±0/±0   North Junior Champ.
23/08/2022 Longside 3-4 Cruden Bay -18/+18   North Junior Champ.
23/08/2022 Lossiemouth United 1-4 New Elgin Juniors -34/+34   North Junior Champ.
23/08/2022 Sunnybank 1-2 Rothie Rovers -6/+6   North Junior Champ.
23/08/2022 Edinburgh United 2-2 Ormiston Primrose -9/+9   EoS Lg. Div. 2
22/08/2022 Lochee United 8-1 Blairgowrie +5/-5   Midlands Lg.
22/08/2022 Dyce U20 8-1 Stonehaven U20 +30/-30   Aberdeenshire Dev. Lg.
22/08/2022 Formartine United U20 3-2 Keith U20 -6/+6   Aberdeenshire Dev. Lg.
22/08/2022 Fraserburgh U20 3-2 Turriff United U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
22/08/2022 Hermes U20 2-4 Inverurie Loco Works U20 +4/-4   Aberdeenshire Dev. Lg.
22/08/2022 Huntly U20 1-2 Deveronvale U20 -8/+8   Aberdeenshire Dev. Lg.
21/08/2022 Celtic 2-0 Heart of Midlothian ±0/±0   Scottish Premier
21/08/2022 Heart of Midlothian U20 1-1 Celtic U20 -1/+1   Lowland Lg.
21/08/2022 Armadale Thistle 1-2 Tranent Juniors +1/-1   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Dundee United 0-3 Saint Mirren -30/+30   Scottish Premier
20/08/2022 Hibernian 2-2 Rangers +6/-6   Scottish Premier
20/08/2022 Motherwell 1-0 Livingston +6/-6   Scottish Premier
20/08/2022 Ross County 1-0 Kilmarnock +2/-2   Scottish Premier
20/08/2022 Saint Johnstone 0-1 Aberdeen -8/+8   Scottish Premier
20/08/2022 Arbroath 1-2 Queen's Park -16/+16   Scottish Champ.
20/08/2022 Cove Rangers 1-2 Ayr United -12/+12   Scottish Champ.
20/08/2022 Greenock Morton 0-0 Dundee +2/-2   Scottish Champ.
20/08/2022 Hamilton Academical 0-2 Raith Rovers -18/+18   Scottish Champ.
20/08/2022 Airdrieonians 2-0 Alloa Athletic +2/-2   Scottish Lg. 1
20/08/2022 Edinburgh 0-3 Falkirk -24/+24   Scottish Lg. 1
20/08/2022 Kelty Hearts 0-0 Dunfermline Athletic +2/-2   Scottish Lg. 1
20/08/2022 Montrose 2-1 Clyde +1/-1   Scottish Lg. 1
20/08/2022 Peterhead 1-4 Queen of the South -17/+17   Scottish Lg. 1
20/08/2022 Annan Athletic 1-2 Stirling Albion -11/+11   Scottish Lg. 2
20/08/2022 Bonnyrigg Rose 0-2 Albion Rovers -26/+26   Scottish Lg. 2
20/08/2022 East Fife 1-0 Forfar Athletic +5/-5   Scottish Lg. 2
20/08/2022 Elgin City 2-2 Stranraer ±0/±0   Scottish Lg. 2
20/08/2022 Stenhousemuir 1-3 Dumbarton -17/+17   Scottish Lg. 2
20/08/2022 Banks o' Dee 8-0 Keith +7/-7   Highland Lg.
20/08/2022 Brechin City 1-0 Buckie Thistle +5/-5   Highland Lg.
20/08/2022 Clachnacuddin 1-4 Turriff United -29/+29   Highland Lg.
20/08/2022 Forres Mechanics 3-0 Huntly +15/-15   Highland Lg.
20/08/2022 Inverurie Loco Works 1-1 Formartine United -4/+4   Highland Lg.
20/08/2022 Lossiemouth 2-1 Wick Academy +7/-7   Highland Lg.
20/08/2022 Nairn County 2-2 Deveronvale -6/+6   Highland Lg.
20/08/2022 Rothes 0-4 Brora Rangers -18/+18   Highland Lg.
20/08/2022 Strathspey Thistle 0-9 Fraserburgh -9/+9   Highland Lg.
20/08/2022 Caledonian Braves 5-0 Edinburgh University +10/-10   Lowland Lg.
20/08/2022 Dalbeattie Star 2-5 Rangers U20 -6/+6   Lowland Lg.
20/08/2022 East Kilbride 1-0 Bo'ness United -4/+4   Lowland Lg.
20/08/2022 Harthill Royal 0-3 Jeanfield Swifts +2/-2   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Hawick Royal Albert 0-2 Blackburn United +5/-5   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Kinnoull p 1-1 Gala Fairydean Rovers -1/+1   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Lochore Welfare 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale +10/-10   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Newtongrange Star 0-2 Spartans -9/+9   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Preston Athletic 1-2 Musselburgh Athletic -6/+6   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Stoneyburn 2-1 Berwick Rangers +19/-19   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Whitehill Welfare 3-2 Kennoway Star Hearts -3/+3   EoS Qualifying Cup
20/08/2022 Ardrossan Winton Rovers 0-2 Saint Roch's -6/+6   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Bathgate Thistle 0-5 Penicuik Athletic -4/+4   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Beith Juniors 8-1 Saint Anthony's +7/-7   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Benburb 3-1 Dalry Thistle -4/+4   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Bonnyton Thistle 0-2 Glenafton Athletic ±0/±0   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Camelon Juniors 4-2 West Park United +13/-13   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Civil Service Strollers 6-1 Heriot-Watt University +17/-17   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Cowdenbeath 0-2 Cumbernauld Colts -22/+22   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Crossgates Primrose 1-3 University of Stirling -15/+15   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Dalkeith Thistle 0-3 Whitburn -7/+7   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Darvel 2-1 Hurlford United -2/+2   South Ch'lge Cup
20/08/2022 East Stirlingshire 2-0 Kirkcaldy & Dysart +2/-2   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Edinburgh United 4-2 Pumpherston +2/-2   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Glenrothes 1-0 Open Goal Broomhill +10/-10   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Gretna 0-4 Cambuslang Rangers -13/+13   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Kilsyth Rangers 1-5 Hill of Beath Hawthorn -17/+17   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Luncarty 2-3 Kirkintilloch Rob Roy +2/-2   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Maryhill 3-1 Port Glasgow +8/-8   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Muirkirk Juniors 2-1 Kello Rovers +5/-5   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Newmains United 1-4 Abbey Vale -14/+14   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Ormiston Primrose 2-1 Easthouses Lily Miners Welfare +7/-7   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Pollok 6-0 Eglinton ±0/±0   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Rosyth 0-3 Gartcairn -7/+7   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Royal Albert 3-1 Creetown +15/-15   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Rutherglen Glencairn 4-0 Finnart +9/-9   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Saint Peter's 0-3 Renfrew -8/+8   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Shotts Bon Accord 6-0 Burntisland Shipyard +9/-9   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Threave Rovers 5-0 Mid Annandale +4/-4   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Troon 3-2 Blantyre Victoria -3/+3   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Tweedmouth Rangers 2-3 Dunbar United +6/-6   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Tynecastle 2-1 Livingston United -5/+5   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Vale of Leven 2-4 Largs Thistle +2/-2   South Ch'lge Cup
20/08/2022 West Calder United 4-1 Edinburgh College +18/-18   South Ch'lge Cup
20/08/2022 Dundonald Bluebell 3-0 Vale of Leithen -1/+1   EoS Lg. Premier
20/08/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-0 Haddington Athletic +17/-17   EoS Lg. Premier
20/08/2022 Oakley United 1-4 Broxburn Athletic -15/+15   EoS Lg. Premier
20/08/2022 Sauchie Juniors 2-4 Linlithgow Rose -18/+18   EoS Lg. Premier
20/08/2022 Blairgowrie 3-1 Dundee Saint James +6/-6   Midlands Lg.
20/08/2022 Brechin Victoria 0-5 Lochee United -5/+5   Midlands Lg.
20/08/2022 Downfield 1-2 Dundee North End -1/+1   Midlands Lg.
20/08/2022 Dundee Violet 3-0 Lochee Harp +8/-8   Midlands Lg.
20/08/2022 East Craigie 3-1 Letham -3/+3   Midlands Lg.
20/08/2022 Forfar United 4-2 Scone Thistle +5/-5   Midlands Lg.
20/08/2022 Kirriemuir Thistle 4-0 Forfar West End +10/-10   Midlands Lg.
20/08/2022 Tayport 3-1 Arbroath Victoria +2/-2   Midlands Lg.
20/08/2022 Alness United 2-1 Invergordon +12/-12   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Fort William 0-2 Golspie Sutherland -23/+23   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Inverness Athletic 2-1 Clachnacuddin Reserves +2/-2   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Loch Ness 0-0 Orkney -3/+3   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Nairn County Reserves 2-4 Thurso -8/+8   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Saint Duthus 4-2 Halkirk United +12/-12   North Caledonian Lg.
20/08/2022 Banchory Saint Ternan 1-3 East End -7/+7   North Junior Premier
20/08/2022 Bridge of Don Thistle 6-0 Dufftown +8/-8   North Junior Premier
20/08/2022 Culter 3-1 Nairn Saint Ninian -4/+4   North Junior Premier
20/08/2022 Dyce 0-1 Montrose Roselea -15/+15   North Junior Premier
20/08/2022 Hermes 5-1 Ellon United +5/-5   North Junior Premier
20/08/2022 Maud 3-4 Colony Park Juniors -7/+7   North Junior Premier
20/08/2022 Stonehaven 1-2 Stoneywood Parkvale -13/+13   North Junior Premier
20/08/2022 Lochmaben 2-3 Saint Cuthbert Wanderers +5/-5   SoS Lg.
20/08/2022 Newton Stewart 3-0 Stranraer Reserves +13/-13   SoS Lg.
20/08/2022 Wigtown & Bladnoch 1-1 Lochar Thistle +9/-9   SoS Lg.
20/08/2022 Cumnock Juniors 3-1 Petershill +3/-3   WoS Lg. Premier
20/08/2022 Dunipace 3-4 Leith Athletic -14/+14   EoS Lg. Div. 1
20/08/2022 Burghead Thistle 3-2 Banks o' Dee Juniors +15/-15   North Junior Champ.
20/08/2022 Deveronside 3-0 New Elgin Juniors +5/-5   North Junior Champ.
20/08/2022 Forres Thistle 0-2 Rothie Rovers -9/+9   North Junior Champ.
20/08/2022 Fraserburgh United 4-0 Buchanhaven Hearts +10/-10   North Junior Champ.
20/08/2022 Islavale 3-1 Aberdeen University +7/-7   North Junior Champ.
20/08/2022 Longside 1-2 Glentanar -17/+17   North Junior Champ.
20/08/2022 Newmachar United 1-0 Cruden Bay -2/+2   North Junior Champ.
20/08/2022 Sunnybank 3-0 Lossiemouth United +1/-1   North Junior Champ.
20/08/2022 Rossvale 1-1 Cumbernauld United ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
20/08/2022 Drumchapel United 4-2 Whitletts Victoria +3/-3   WoS Lg. Div. 1
20/08/2022 Johnstone Burgh 2-1 Neilston +8/-8   WoS Lg. Div. 1
20/08/2022 Kilbirnie Ladeside 4-3 Thorniewood United ±0/±0   WoS Lg. Div. 1
20/08/2022 Arniston Rangers 1-2 Newburgh Juniors -18/+18   EoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Lochgelly Albert 0-1 Craigroyston -15/+15   EoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Peebles Rovers 1-1 Saint Andrews United +5/-5   EoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Thornton Hibs 1-1 Edinburgh South -4/+4   EoS Lg. Div. 2
20/08/2022 University of Stirling Reserves 1-4 Syngenta -12/+12   EoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Craigmark Burntonians 3-1 Glasgow Perthshire +1/-1   WoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Maybole Juniors 1-0 Glasgow United +2/-2   WoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Wishaw 2-2 Forth Wanderers -5/+5   WoS Lg. Div. 2
20/08/2022 Bo'ness Athletic 8-1 Fauldhouse United +7/-7   EoS Lg. Div. 3
20/08/2022 Carluke Rovers 0-5 Vale of Clyde -21/+21   WoS Lg. Div. 3
20/08/2022 East Kilbride Thistle 1-6 Larkhall Thistle -37/+37   WoS Lg. Div. 3
20/08/2022 Lesmahagow 3-0 Saltcoats Victoria -1/+1   WoS Lg. Div. 3
20/08/2022 BSC Glasgow 2-1 Glenvale +4/-4   WoS Lg. Div. 4
20/08/2022 Easterhouse Football Academy 1-1 Campbeltown Pupils -6/+6   WoS Lg. Div. 4
19/08/2022 Partick Thistle 4-1 Inverness Caledonian Thistle +22/-22   Scottish Champ.
19/08/2022 Greenock Juniors 0-3 Thorn Athletic -33/+33   South Ch'lge Cup
19/08/2022 Albion Rovers U20 1-0 Civil Service Strollers U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. A
19/08/2022 Open Goal Broomhill U20 2-3 Cumbernauld Colts U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. A
19/08/2022 Edinburgh U20 2-1 East Kilbride U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. A
19/08/2022 Kelty Hearts U20 4-3 Alloa Athletic U20 +9/-9   Lowland Dev. Lg. A
19/08/2022 Stirling Albion U20 3-3 Bonnyrigg Rose U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. A
19/08/2022 Blackburn United U20 2-0 Whitehill Welfare U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
19/08/2022 Bo'ness United U20 3-2 Tranent Juniors U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. B
19/08/2022 Dalkeith Thistle U20 1-7 Jeanfield Swifts U20 -19/+19   Lowland Dev. Lg. B
19/08/2022 Pumpherston U20 2-6 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. B
19/08/2022 Arniston Rangers U20 2-4 Camelon Juniors U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Edinburgh College U20 1-3 Leith Athletic U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Haddington Athletic U20 1-0 Fauldhouse United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Musselburgh Athletic U20 1-1 Penicuik Athletic U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Rosyth U20 1-2 West Calder United U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Syngenta U20 3-2 Dunbar United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Whitburn U20 2-9 Hill of Beath Hawthorn U20 -57/+57   Lowland Dev. Lg. C
19/08/2022 Edinburgh South U20 1-1 Tynecastle U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Edinburgh United U20 1-6 Sauchie Juniors U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Glenrothes U20 10-0 Bathgate Thistle U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 5-1 Craigroyston U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Linlithgow Rose U20 2-5 Dundonald Bluebell U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Thornton Hibs U20 1-5 Newtongrange Star U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. D
19/08/2022 Clydebank U20 2-2 Bonnyton Thistle U20 -13/+13   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Johnstone Burgh U20 9-2 Ashfield U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Kilwinning Rangers U20 3-4 Yoker Athletic U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Maryhill U20 2-2 Vale of Leven U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Saint Anthony's U20 7-2 Port Glasgow U20 +11/-11   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Saint Roch's U20 2-3 Glenvale U20 -11/+11   Lowland Dev. Lg. E
19/08/2022 Benburb U20 1-0 Saint Cadoc's Youth Club U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Dalry Thistle U20 3-2 Troon U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Darvel U20 1-2 Whitletts Victoria U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Irvine Meadow U20 0-1 Arthurlie U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Maybole Juniors U20 1-7 Ardeer Thistle U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Neilston U20 1-4 Renfrew U20 -33/+33   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Saint Peter's U20 0-4 Auchinleck Talbot U20 -41/+41   Lowland Dev. Lg. F
19/08/2022 Blantyre Victoria U20 1-4 East Kilbride Thistle U20 -27/+27   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Cambuslang Rangers U20 1-3 Easterhouse Football Academy U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Kirkintilloch Rob Roy U20 1-3 Forth Wanderers U20 -34/+34   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Lanark United U20 2-3 Gartcairn U20 -5/+5   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Newmains United U20 3-0 Bellshill Athletic U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Royal Albert U20 3-5 Wishaw U20 -14/+14   Lowland Dev. Lg. G
19/08/2022 Glasgow University 1-2 Ashfield -4/+4   WoS Lg. Div. 2
18/08/2022 Zürich {SUI} 2-1 Heart of Midlothian -2/+2   UEFA Europa Lg.
17/08/2022 Aberdeen University 0-10 Turriff United -23/+23 Aberdeenshire Cup
17/08/2022 Formartine United 2-1 Deveronvale -7/+7 Aberdeenshire Cup
17/08/2022 Fraserburgh p 1-1 Inverurie Loco Works -7/+7 Aberdeenshire Cup
17/08/2022 Brora Rangers 4-0 Strathspey Thistle -1/+1 North of Scotland Cup
17/08/2022 Clachnacuddin 3-0 Wick Academy +18/-18 North of Scotland Cup
17/08/2022 Forres Mechanics 0-2 Lossiemouth -29/+29 North of Scotland Cup
17/08/2022 Rothes 3-2 Elgin City +9/-9 North of Scotland Cup
17/08/2022 Arbroath Victoria 2-0 Lochee Harp ±0/±0   Midlands Lg.
17/08/2022 Brechin Victoria 0-3 Blairgowrie -23/+23   Midlands Lg.
17/08/2022 Broughty Athletic 3-1 Downfield ±0/±0   Midlands Lg.
17/08/2022 Dundee North End 1-2 East Craigie -7/+7   Midlands Lg.
17/08/2022 Dundee Saint James 4-0 Forfar United +16/-16   Midlands Lg.
17/08/2022 Forfar West End 2-1 Dundee Violet +3/-3   Midlands Lg.
17/08/2022 Letham 0-1 Tayport ±0/±0   Midlands Lg.
17/08/2022 Lochee United 5-5 Kirriemuir Thistle -10/+10   Midlands Lg.
17/08/2022 Scone Thistle 0-4 Carnoustie Panmure +1/-1   Midlands Lg.
17/08/2022 Upper Annandale 0-0 Nithsdale Wanderers -4/+4   SoS Lg.
17/08/2022 Arniston Rangers 3-1 Peebles Rovers +2/-2   EoS Lg. Div. 2
17/08/2022 Lochgelly Albert 0-6 Edinburgh South -32/+32   EoS Lg. Div. 2
17/08/2022 Stoneyburn 4-0 Harthill Royal +9/-9   EoS Lg. Div. 3
17/08/2022 West Calder United 1-1 Bathgate Thistle -7/+7   EoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Ardrossan Winton Rovers 2-3 Kello Rovers -8/+8   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Bellshill Athletic 1-0 Royal Albert -3/+3   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Irvine Victoria 1-0 Finnart +9/-9   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Lanark United 4-1 East Kilbride Thistle +11/-11   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Lugar Boswell Thistle 0-3 Lesmahagow -10/+10   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Newmains United 1-3 Larkhall Thistle -5/+5   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Port Glasgow 2-0 Vale of Leven +10/-10   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Saltcoats Victoria 1-6 Girvan -17/+17   WoS Lg. Div. 3
17/08/2022 Vale of Clyde 2-1 Dalry Thistle -1/+1   WoS Lg. Div. 3
16/08/2022 Rangers 2-2 PSV Eindhoven {NED} -1/+1   UEFA Champions Lg.
16/08/2022 Colony Park Juniors 0-7 Hermes -24/+24   North Junior Premier
16/08/2022 East End 2-1 Bridge of Don Thistle +8/-8   North Junior Premier
16/08/2022 Ellon United 0-1 Dyce ±0/±0   North Junior Premier
16/08/2022 Maud 1-2 Culter +5/-5   North Junior Premier
16/08/2022 Stoneywood Parkvale 6-0 Banchory Saint Ternan +22/-22   North Junior Premier
16/08/2022 Banks o' Dee Juniors 3-0 Newmachar United +6/-6   North Junior Champ.
16/08/2022 Buchanhaven Hearts 0-1 Sunnybank -2/+2   North Junior Champ.
16/08/2022 Cruden Bay 5-0 Deveronside +36/-36   North Junior Champ.
16/08/2022 Islavale 1-0 Forres Thistle +10/-10   North Junior Champ.
16/08/2022 New Elgin Juniors 0-0 Burghead Thistle +5/-5   North Junior Champ.
16/08/2022 Rothie Rovers 3-1 Longside +2/-2   North Junior Champ.
16/08/2022 Thornton Hibs 3-2 Craigroyston -8/+8   EoS Lg. Div. 2
16/08/2022 Livingston United 4-1 Pumpherston +5/-5   EoS Lg. Div. 3
14/08/2022 Heart of Midlothian 4-1 Dundee United +11/-11   Scottish Premier
14/08/2022 Kilmarnock 0-5 Celtic -14/+14   Scottish Premier
14/08/2022 University of Stirling 4-0 Open Goal Broomhill +17/-17   Lowland Lg.
13/08/2022 Aberdeen 2-3 Motherwell -14/+14   Scottish Premier
13/08/2022 Livingston 2-1 Hibernian +3/-3   Scottish Premier
13/08/2022 Rangers 4-0 Saint Johnstone +5/-5   Scottish Premier
13/08/2022 Saint Mirren 1-0 Ross County +7/-7   Scottish Premier
13/08/2022 Ayr United 2-2 Hamilton Academical -2/+2   Scottish Champ.
13/08/2022 Inverness Caledonian Thistle 4-1 Cove Rangers +12/-12   Scottish Champ.
13/08/2022 Queen's Park 3-2 Partick Thistle +5/-5   Scottish Champ.
13/08/2022 Raith Rovers 2-1 Greenock Morton +2/-2   Scottish Champ.
13/08/2022 Alloa Athletic 2-4 Edinburgh -23/+23   Scottish Lg. 1
13/08/2022 Clyde 3-0 Kelty Hearts +18/-18   Scottish Lg. 1
13/08/2022 Dunfermline Athletic 1-0 Montrose -2/+2   Scottish Lg. 1
13/08/2022 Falkirk 3-1 Peterhead +6/-6   Scottish Lg. 1
13/08/2022 Queen of the South 1-1 Airdrieonians +1/-1   Scottish Lg. 1
13/08/2022 Albion Rovers 0-1 East Fife -10/+10   Scottish Lg. 2
13/08/2022 Dumbarton 4-0 Annan Athletic +23/-23   Scottish Lg. 2
13/08/2022 Forfar Athletic 2-2 Elgin City -7/+7   Scottish Lg. 2
13/08/2022 Stirling Albion 3-0 Stenhousemuir +19/-19   Scottish Lg. 2
13/08/2022 Stranraer 2-2 Bonnyrigg Rose +1/-1   Scottish Lg. 2
13/08/2022 Brora Rangers 3-0 Banks o' Dee +12/-12   Highland Lg.
13/08/2022 Buckie Thistle 8-0 Strathspey Thistle +3/-3   Highland Lg.
13/08/2022 Deveronvale 1-3 Brechin City +2/-2   Highland Lg.
13/08/2022 Formartine United 3-1 Nairn County +1/-1   Highland Lg.
13/08/2022 Huntly 1-1 Rothes +2/-2   Highland Lg.
13/08/2022 Inverurie Loco Works 0-1 Forres Mechanics -17/+17   Highland Lg.
13/08/2022 Keith 2-1 Clachnacuddin +6/-6   Highland Lg.
13/08/2022 Lossiemouth 0-7 Fraserburgh -10/+10   Highland Lg.
13/08/2022 Wick Academy 2-0 Turriff United +5/-5   Highland Lg.
13/08/2022 Berwick Rangers 3-0 East Stirlingshire +17/-17   Lowland Lg.
13/08/2022 Bo'ness United 4-1 Heart of Midlothian U20 +22/-22   Lowland Lg.
13/08/2022 Caledonian Braves 3-3 Rangers U20 +2/-2   Lowland Lg.
13/08/2022 Civil Service Strollers 0-0 Tranent Juniors +5/-5   Lowland Lg.
13/08/2022 Cowdenbeath 1-1 Dalbeattie Star -9/+9   Lowland Lg.
13/08/2022 East Kilbride 4-0 Gala Fairydean Rovers +4/-4   Lowland Lg.
13/08/2022 Edinburgh University 1-3 Spartans -8/+8   Lowland Lg.
13/08/2022 Gretna 1-4 Celtic U20 -3/+3   Lowland Lg.
13/08/2022 Blackburn United 1-3 Dundonald Bluebell -18/+18   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Haddington Athletic 1-2 Crossgates Primrose -8/+8   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Jeanfield Swifts 2-0 Broxburn Athletic +5/-5   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Musselburgh Athletic 0-1 Tynecastle -13/+13   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Oakley United 1-5 Linlithgow Rose -13/+13   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Penicuik Athletic 2-1 Hill of Beath Hawthorn ±0/±0   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Sauchie Juniors 6-1 Lothian Thistle Hutchison Vale +14/-14   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Vale of Leithen 2-3 Inverkeithing Hillfield Swifts +6/-6   EoS Lg. Premier
13/08/2022 Arbroath Victoria 0-1 Coupar Angus -22/+22   Midlands Lg.
13/08/2022 Blairgowrie 0-7 Broughty Athletic -20/+20   Midlands Lg.
13/08/2022 Carnoustie Panmure 2-0 Letham -5/+5   Midlands Lg.
13/08/2022 Downfield 0-0 Lochee United +9/-9   Midlands Lg.
13/08/2022 Dundee Violet 1-0 Scone Thistle -8/+8   Midlands Lg.
13/08/2022 East Craigie 2-1 Forfar West End -8/+8   Midlands Lg.
13/08/2022 Forfar United 2-4 Dundee North End +3/-3   Midlands Lg.
13/08/2022 Kirriemuir Thistle 3-1 Dundee Saint James -2/+2   Midlands Lg.
13/08/2022 Tayport 3-1 Lochee Harp -5/+5   Midlands Lg.
13/08/2022 Dufftown 0-2 Culter -1/+1   North Junior Premier
13/08/2022 East End 2-2 Colony Park Juniors -9/+9   North Junior Premier
13/08/2022 Ellon United 2-1 Banchory Saint Ternan +4/-4   North Junior Premier
13/08/2022 Hermes 6-0 Nairn Saint Ninian +7/-7   North Junior Premier
13/08/2022 Montrose Roselea 0-1 Bridge of Don Thistle -2/+2   North Junior Premier
13/08/2022 Stonehaven 2-1 Dyce +7/-7   North Junior Premier
13/08/2022 Stoneywood Parkvale 0-1 Maud -18/+18   North Junior Premier
13/08/2022 Abbey Vale 3-0 Mid Annandale +5/-5   SoS Lg.
13/08/2022 Creetown 4-0 Saint Cuthbert Wanderers +40/-40   SoS Lg.
13/08/2022 Cambuslang Rangers 0-1 Auchinleck Talbot -1/+1   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Hurlford United 3-1 Cumnock Juniors +11/-11   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Irvine Meadow 0-1 Arthurlie -11/+11   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Largs Thistle 1-5 Kirkintilloch Rob Roy -35/+35   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Petershill 0-3 Beith Juniors -23/+23   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Pollok 3-2 Glenafton Athletic ±0/±0   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Troon 3-1 Clydebank +14/-14   WoS Lg. Premier
13/08/2022 Lochar Thistle 13-0 Wigtown & Bladnoch +13/-13   SoS Lg. Cup
13/08/2022 Nithsdale Wanderers 0-3 Newton Stewart -12/+12   SoS Lg. Cup
13/08/2022 Upper Annandale 1-3 Stranraer Reserves -9/+9   SoS Lg. Cup
13/08/2022 Dunbar United 2-0 Burntisland Shipyard +2/-2   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Kinnoull 2-2 Dunipace -3/+3   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Kirkcaldy & Dysart 1-2 Whitehill Welfare -14/+14   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Leith Athletic 2-4 Glenrothes -18/+18   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Lochore Welfare 2-1 Coldstream ±0/±0   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Luncarty 5-1 Kennoway Star Hearts +8/-8   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Newtongrange Star 0-1 Camelon Juniors -16/+16   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Preston Athletic 2-0 Rosyth +2/-2   EoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Banks o' Dee Juniors 6-1 Aberdeen University +10/-10   North Junior Champ.
13/08/2022 Buchanhaven Hearts 2-0 Forres Thistle +18/-18   North Junior Champ.
13/08/2022 Burghead Thistle 0-4 Sunnybank -18/+18   North Junior Champ.
13/08/2022 Cruden Bay 0-4 Islavale -29/+29   North Junior Champ.
13/08/2022 Glentanar 1-2 Deveronside -10/+10   North Junior Champ.
13/08/2022 Lossiemouth United 1-5 Longside -19/+19   North Junior Champ.
13/08/2022 New Elgin Juniors 1-4 Fraserburgh United -2/+2   North Junior Champ.
13/08/2022 Rothie Rovers 0-1 Newmachar United -21/+21   North Junior Champ.
13/08/2022 Benburb 2-2 Johnstone Burgh -8/+8   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Bonnyton Thistle 0-2 Blantyre Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Cumbernauld United 4-1 Shotts Bon Accord +17/-17   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Kilbirnie Ladeside 0-1 Saint Roch's -16/+16   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Neilston 4-0 Rossvale +16/-16   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Rutherglen Glencairn 2-2 Saint Cadoc's Youth Club -3/+3   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Thorniewood United 3-1 Drumchapel United +16/-16   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Whitletts Victoria 3-4 Gartcairn -7/+7   WoS Lg. Div. 1
13/08/2022 Arniston Rangers 2-2 Dalkeith Thistle -2/+2   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Craigroyston 2-2 Easthouses Lily Miners Welfare +5/-5   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Edinburgh United 1-1 Lochgelly Albert -8/+8   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Hawick Royal Albert 0-4 Heriot-Watt University -3/+3   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Newburgh Juniors 2-3 Edinburgh South -2/+2   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Ormiston Primrose 0-3 Thornton Hibs -13/+13   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Saint Andrews United 2-0 Syngenta +26/-26   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Tweedmouth Rangers 1-5 Whitburn -4/+4   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 University of Stirling Reserves 2-1 Peebles Rovers -6/+6   EoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Ardeer Thistle 3-2 Wishaw +8/-8   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Ashfield 5-5 Maybole Juniors -5/+5   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Forth Wanderers 2-4 Kilsyth Rangers -18/+18   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Glasgow Perthshire 2-2 Greenock Juniors +1/-1   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Glasgow United 3-2 Muirkirk Juniors -1/+1   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Maryhill 3-2 Glasgow University +3/-3   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Renfrew 4-1 Saint Anthony's +5/-5   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Yoker Athletic 0-1 Craigmark Burntonians -9/+9   WoS Lg. Div. 2
13/08/2022 Bathgate Thistle 2-2 Harthill Royal -6/+6   EoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Edinburgh College 0-0 Livingston United -3/+3   EoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Fauldhouse United 0-1 Stoneyburn -8/+8   EoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Pumpherston 1-3 Armadale Thistle +3/-3   EoS Lg. Div. 3
13/08/2022 West Calder United 0-3 Bo'ness Athletic -8/+8   EoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Dalry Thistle 2-1 Port Glasgow +3/-3   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 East Kilbride Thistle 2-2 Ardrossan Winton Rovers -3/+3   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Girvan 1-0 Lugar Boswell Thistle -4/+4   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Kello Rovers 5-0 Newmains United +7/-7   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Larkhall Thistle 5-1 Saltcoats Victoria +3/-3   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Lesmahagow 3-1 Bellshill Athletic +5/-5   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Royal Albert 0-2 Irvine Victoria -8/+8   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Vale of Leven 1-3 Lanark United -16/+16   WoS Lg. Div. 3
13/08/2022 Campbeltown Pupils 0-3 West Park United -3/+3   WoS Lg. Div. 4
13/08/2022 Harmony Row 0-2 BSC Glasgow -30/+30   WoS Lg. Div. 4
13/08/2022 Glenvale 2-1 Easterhouse Football Academy +2/-2   WoS Lg. Div. 4
13/08/2022 Kilsyth Athletic 6-0 Eglinton +8/-8   WoS Lg. Div. 4
13/08/2022 Rossvale Academy 0-2 Saint Peter's -16/+16   WoS Lg. Div. 4
13/08/2022 Thorn Athletic 0-4 Threave Rovers -29/+29   WoS Lg. Div. 4
12/08/2022 Dundee 4-2 Arbroath +10/-10   Scottish Champ.
12/08/2022 Darvel 3-1 Kilwinning Rangers +4/-4   WoS Lg. Premier
12/08/2022 Alloa Athletic U20 5-1 Stirling Albion U20 +16/-16   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 Bonnyrigg Rose U20 1-2 Open Goal Broomhill U20 -15/+15   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 Civil Service Strollers U20 0-7 Spartans U20 -22/+22   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 Cumbernauld Colts U20 2-1 Edinburgh U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 East Fife U20 1-7 Kelty Hearts U20 -50/+50   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 East Kilbride U20 4-0 Albion Rovers U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. A
12/08/2022 Armadale Thistle U20 0-3 Blackburn United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Bo'ness United U20 0-2 Dunipace U20 +5/-5   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 4-0 Tranent Juniors U20 +2/-2   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Oakley United U20 5-2 Saint Andrews United U20 +8/-8   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Pumpherston U20 1-5 Jeanfield Swifts U20 -30/+30   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Whitehill Welfare U20 5-0 Dalkeith Thistle U20 +12/-12   Lowland Dev. Lg. B
12/08/2022 Camelon Juniors U20 1-3 Syngenta U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Dunbar United U20 1-7 Haddington Athletic U20 -40/+40   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Fauldhouse United U20 1-2 Whitburn U20 +4/-4   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Hill of Beath Hawthorn U20 5-2 Rosyth U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Leith Athletic U20 1-3 Musselburgh Athletic U20 -23/+23   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Penicuik Athletic U20 4-0 Arniston Rangers U20 -2/+2   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 West Calder United U20 3-4 Edinburgh College U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. C
12/08/2022 Bathgate Thistle U20 0-4 Linlithgow Rose U20 -3/+3   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Dundonald Bluebell U20 4-2 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Craigroyston U20 3-2 Edinburgh South U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Newtongrange Star U20 4-3 Preston Athletic U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Sauchie Juniors U20 6-0 Thornton Hibs U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Tynecastle U20 1-2 Edinburgh United U20 -6/+6   Lowland Dev. Lg. D
12/08/2022 Ashfield U20 3-3 Maryhill U20 -1/+1   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Bonnyton Thistle U20 1-0 Kilwinning Rangers U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Glenvale U20 2-2 Saint Anthony's U20 ±0/±0   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Port Glasgow U20 0-9 Johnstone Burgh U20 -10/+10   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Vale of Leven U20 1-1 Clydebank U20 +7/-7   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Yoker Athletic U20 6-3 Rossvale Academy U20 +10/-10   Lowland Dev. Lg. E
12/08/2022 Ardeer Thistle U20 1-3 Dalry Thistle U20 -32/+32   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Arthurlie U20 2-0 Neilston U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Auchinleck Talbot U20 4-1 Darvel U20 +13/-13   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Renfrew U20 1-5 Benburb U20 -12/+12   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club U20 2-1 Saint Peter's U20 +6/-6   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Troon U20 4-1 Irvine Meadow U20 +20/-20   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Whitletts Victoria U20 7-1 Maybole Juniors U20 +3/-3   Lowland Dev. Lg. F
12/08/2022 Bellshill Athletic U20 0-4 Blantyre Victoria U20 -18/+18   Lowland Dev. Lg. G
12/08/2022 East Kilbride Thistle U20 5-3 Cambuslang Rangers U20 +18/-18   Lowland Dev. Lg. G
12/08/2022 Easterhouse Football Academy U20 3-0 Kirkintilloch Rob Roy U20 +27/-27   Lowland Dev. Lg. G
12/08/2022 Forth Wanderers U20 2-3 Lanark United U20 -7/+7   Lowland Dev. Lg. G
12/08/2022 Gartcairn U20 0-4 Shotts Bon Accord U20 -50/+50   Lowland Dev. Lg. G
12/08/2022 Wishaw U20 1-5 Newmains United U20 -17/+17   Lowland Dev. Lg. G
11/08/2022 Alkmaar Zaanstreek {NED} 7-0 Dundee United +20/-20   UEFA Conference Lg.
10/08/2022 Heart of Midlothian U20 2-3 Buckie Thistle -10/+10   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2022 Hibernian U20 1-1 p Brechin City -6/+6   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2022 Spartans 0-1 Rangers U20 -3/+3   Scottish Ch'lge Cup
10/08/2022 Armadale Thistle 4-2 Leith Athletic +4/-4   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Burntisland Shipyard 5-1 Fauldhouse United +15/-15   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Edinburgh College 2-2 p Arniston Rangers -6/+6   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Craigroyston 0-3 University of Stirling +4/-4   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Lochgelly Albert 1-5 Penicuik Athletic -1/+1   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Pumpherston 1-9 Sauchie Juniors -6/+6   EoS Qualifying Cup
10/08/2022 Arbroath Victoria 0-1 Letham -16/+16   Midlands Lg.
10/08/2022 Carnoustie Panmure 4-1 Forfar West End -2/+2   Midlands Lg.
10/08/2022 Coupar Angus 2-1 Lochee Harp +10/-10   Midlands Lg.
10/08/2022 Downfield 5-2 Brechin Victoria +8/-8   Midlands Lg.
10/08/2022 Dundee North End 8-0 Dundee Violet +15/-15   Midlands Lg.
10/08/2022 East Craigie 3-0 Dundee Saint James -2/+2   Midlands Lg.
10/08/2022 Forfar United 1-0 Lochee United +24/-24   Midlands Lg.
10/08/2022 Kirriemuir Thistle 4-0 Broughty Athletic +34/-34   Midlands Lg.
10/08/2022 Tayport 2-0 Scone Thistle -7/+7   Midlands Lg.
10/08/2022 Harthill Royal 1-3 West Calder United -8/+8   EoS Lg. Div. 3
10/08/2022 Stoneyburn 0-3 Bathgate Thistle -36/+36   EoS Lg. Div. 3
09/08/2022 Rangers 3-0 Union Saint-Gilloise {BEL} +13/-13   UEFA Champions Lg.
09/08/2022 Albion Rovers 2-3 Celtic U20 -9/+9   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Bonnyrigg Rose 0-0 p Livingston U20 -14/+14   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Brora Rangers 2-0 Aberdeen U20 +10/-10   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Elgin City 1-0 Dundee United U20 -2/+2   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Fraserburgh 0-2 Saint Johnstone U20 -26/+26   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Kilmarnock U20 3-0 Cowdenbeath +21/-21   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Motherwell U20 1-2 East Kilbride -7/+7   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Saint Mirren U20 0-0 p East Stirlingshire -3/+3   Scottish Ch'lge Cup
09/08/2022 Broxburn Athletic p 2-2 Kirkcaldy & Dysart -7/+7   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Civil Service Strollers 3-1 Bo'ness Athletic +10/-10   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Crossgates Primrose 1-0 Thornton Hibs -9/+9   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Edinburgh United 1-3 Edinburgh University -9/+9   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Heriot-Watt University 2-0 Inverkeithing Hillfield Swifts +16/-16   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Livingston United 0-2 Oakley United -12/+12   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Rosyth 2-3 Linlithgow Rose +7/-7   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Tweedmouth Rangers 4-5 Edinburgh South -4/+4   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Tynecastle 3-0 Newburgh Juniors -2/+2   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Whitburn 0-3 Tranent Juniors -12/+12   EoS Qualifying Cup
09/08/2022 Aberdeen University 0-1 Ellon United -1/+1   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Banchory Saint Ternan 0-2 East End -9/+9   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Banks o' Dee Juniors 8-4 Newmachar United +10/-10   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Colony Park Juniors 6-0 Cruden Bay +9/-9   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Deveronside 1-2 Maud -6/+6   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Dufftown 4-5 New Elgin Juniors -23/+23   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Dyce 1-0 Montrose Roselea -2/+2   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Fraserburgh United 2-2 Rothie Rovers +2/-2   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Hermes 1-2 Culter -9/+9   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Islavale 1-2 Lossiemouth United -13/+13   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Longside 5-2 Buchanhaven Hearts +11/-11   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Nairn Saint Ninian 1-1 Forres Thistle -2/+2   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Stonehaven 0-0 Stoneywood Parkvale -5/+5   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Sunnybank 1-2 Glentanar -20/+20   North Junior Lg. Cup
09/08/2022 Camelon Juniors 0-5 Luncarty -33/+33   EoS Lg. Div. 1
09/08/2022 Glenrothes 2-2 Kinnoull -1/+1   EoS Lg. Div. 1
09/08/2022 Kennoway Star Hearts 0-4 Newtongrange Star -21/+21   EoS Lg. Div. 1
09/08/2022 Preston Athletic 3-0 Coldstream +8/-8   EoS Lg. Div. 1
09/08/2022 Whitehill Welfare 2-1 Lochore Welfare +1/-1   EoS Lg. Div. 1
09/08/2022 Dalkeith Thistle 4-1 Ormiston Primrose +7/-7   EoS Lg. Div. 2
08/08/2022 Deveronvale U20 5-1 Stonehaven U20 +20/-20   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/08/2022 Hermes U20 0-1 Formartine United U20 +8/-8   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/08/2022 Inverurie Loco Works U20 2-4 Fraserburgh U20 -20/+20   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/08/2022 Keith U20 4-4 Dyce U20 -2/+2   Aberdeenshire Dev. Lg.
08/08/2022 Turriff United U20 14-2 Huntly U20 +13/-13   Aberdeenshire Dev. Lg.
07/08/2022 Dundee United 0-1 Livingston -11/+11   Scottish Premier
07/08/2022 Hibernian 1-1 Heart of Midlothian -1/+1   Scottish Premier
06/08/2022 Aberdeen 4-1 Saint Mirren +11/-11   Scottish Premier
06/08/2022 Motherwell 1-2 Saint Johnstone -10/+10   Scottish Premier
06/08/2022 Rangers 2-0 Kilmarnock -2/+2   Scottish Premier
06/08/2022 Ross County 1-3 Celtic -4/+4   Scottish Premier
06/08/2022 Arbroath 0-0 Inverness Caledonian Thistle -4/+4   Scottish Champ.
06/08/2022 Greenock Morton 1-0 Cove Rangers +6/-6   Scottish Champ.
06/08/2022 Partick Thistle 1-1 Hamilton Academical -4/+4   Scottish Champ.
06/08/2022 Raith Rovers 0-1 Dundee -7/+7   Scottish Champ.
06/08/2022 Airdrieonians 4-0 Falkirk +12/-12   Scottish Lg. 1
06/08/2022 Alloa Athletic 3-1 Kelty Hearts +9/-9   Scottish Lg. 1
06/08/2022 Clyde 2-2 Peterhead -5/+5   Scottish Lg. 1
06/08/2022 Edinburgh 0-3 Dunfermline Athletic -17/+17   Scottish Lg. 1
06/08/2022 Montrose 0-0 Queen of the South -1/+1   Scottish Lg. 1
06/08/2022 Albion Rovers 1-2 Dumbarton -8/+8   Scottish Lg. 2
06/08/2022 Annan Athletic 2-1 Stenhousemuir +2/-2   Scottish Lg. 2
06/08/2022 East Fife 0-3 Bonnyrigg Rose -20/+20   Scottish Lg. 2
06/08/2022 Forfar Athletic 2-0 Stranraer +9/-9   Scottish Lg. 2
06/08/2022 Stirling Albion 2-2 Elgin City -6/+6   Scottish Lg. 2
06/08/2022 Banks o' Dee 5-2 Huntly +3/-3   Highland Lg.
06/08/2022 Brechin City 3-1 Formartine United +3/-3   Highland Lg.
06/08/2022 Clachnacuddin 0-4 Brora Rangers -8/+8   Highland Lg.
06/08/2022 Fraserburgh 3-0 Wick Academy ±0/±0   Highland Lg.
06/08/2022 Lossiemouth 0-6 Buckie Thistle -7/+7   Highland Lg.
06/08/2022 Nairn County 0-5 Forres Mechanics -41/+41   Highland Lg.
06/08/2022 Rothes 0-5 Inverurie Loco Works -41/+41   Highland Lg.
06/08/2022 Strathspey Thistle 2-2 Deveronvale ±0/±0   Highland Lg.
06/08/2022 Turriff United 1-1 Keith -3/+3   Highland Lg.
06/08/2022 Open Goal Broomhill 3-2 Berwick Rangers +3/-3   Lowland Lg.
06/08/2022 Dalbeattie Star 2-5 Cumbernauld Colts -23/+23   Lowland Lg.
06/08/2022 East Stirlingshire 1-1 Caledonian Braves -3/+3   Lowland Lg.
06/08/2022 Gretna 7-2 Edinburgh University +36/-36   Lowland Lg.
06/08/2022 Heart of Midlothian U20 2-2 Civil Service Strollers -10/+10   Lowland Lg.
06/08/2022 Rangers U20 3-2 Cowdenbeath -3/+3   Lowland Lg.
06/08/2022 Spartans 4-1 Gala Fairydean Rovers +12/-12   Lowland Lg.
06/08/2022 Tranent Juniors 2-1 University of Stirling -1/+1   Lowland Lg.
06/08/2022 Camelon Juniors 4-1 Dunipace +27/-27   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Coldstream 3-1 Luncarty +21/-21   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Easthouses Lily Miners Welfare 3-5 Dundonald Bluebell +2/-2   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Haddington Athletic 1-2 West Calder United -22/+22   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Ormiston Primrose p 0-0 Peebles Rovers -4/+4   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Saint Andrews United 3-0 Bathgate Thistle +9/-9   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Vale of Leithen 0-2 Bo'ness United +4/-4   EoS Qualifying Cup
06/08/2022 Broxburn Athletic 1-1 Blackburn United -4/+4   EoS Lg. Premier
06/08/2022 Hill of Beath Hawthorn 4-4 Sauchie Juniors ±0/±0   EoS Lg. Premier
06/08/2022 Linlithgow Rose 0-1 Musselburgh Athletic -18/+18   EoS Lg. Premier
06/08/2022 Tynecastle 2-4 Jeanfield Swifts -9/+9   EoS Lg. Premier
06/08/2022 Blairgowrie 3-3 Downfield ±0/±0   Midlands Lg.
06/08/2022 Brechin Victoria 2-4 Kirriemuir Thistle -8/+8   Midlands Lg.
06/08/2022 Broughty Athletic 5-0 Forfar United +2/-2   Midlands Lg.
06/08/2022 Dundee North End 2-2 Carnoustie Panmure +4/-4   Midlands Lg.
06/08/2022 Dundee Saint James 3-4 Dundee Violet -4/+4   Midlands Lg.
06/08/2022 Forfar West End 0-3 Tayport -11/+11   Midlands Lg.
06/08/2022 Letham 7-0 Coupar Angus +13/-13   Midlands Lg.
06/08/2022 Lochee United 5-3 East Craigie +5/-5   Midlands Lg.
06/08/2022 Scone Thistle 2-1 Arbroath Victoria +21/-21   Midlands Lg.
06/08/2022 Banchory Saint Ternan 4-3 Nairn Saint Ninian -1/+1   North Junior Premier
06/08/2022 Bridge of Don Thistle 2-3 Stonehaven -18/+18   North Junior Premier
06/08/2022 Colony Park Juniors 0-0 Ellon United -4/+4   North Junior Premier
06/08/2022 Culter 4-0 Montrose Roselea +11/-11   North Junior Premier
06/08/2022 Dyce 2-0 Stoneywood Parkvale +3/-3   North Junior Premier
06/08/2022 Hermes 7-0 Dufftown +12/-12   North Junior Premier
06/08/2022 Maud 0-2 East End -3/+3   North Junior Premier
06/08/2022 Abbey Vale 10-0 Wigtown & Bladnoch +6/-6   SoS Lg.
06/08/2022 Upper Annandale 4-2 Lochmaben +3/-3   SoS Lg.
06/08/2022 Auchinleck Talbot 0-3 Darvel -30/+30   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Beith Juniors 0-2 Hurlford United -18/+18   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Clydebank 2-3 Irvine Meadow -16/+16   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Cumnock Juniors 2-0 Cambuslang Rangers +5/-5   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Glenafton Athletic 1-0 Arthurlie +2/-2   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Kilwinning Rangers 2-3 Troon -15/+15   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Kirkintilloch Rob Roy 2-0 Petershill +5/-5   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Pollok 0-0 Largs Thistle -3/+3   WoS Lg. Premier
06/08/2022 Arniston Rangers 2-3 Leith Athletic ±0/±0   Alex Jack Cup
06/08/2022 Bo'ness Athletic 5-0 Edinburgh South +5/-5   Alex Jack Cup
06/08/2022 Crossgates Primrose 6-3 Kirkcaldy & Dysart +8/-8   Alex Jack Cup
06/08/2022 Craigroyston 1-4 Thornton Hibs -7/+7   Alex Jack Cup
06/08/2022 Glenrothes 2-3 Heriot-Watt University -11/+11   Alex Jack Cup
06/08/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 2-1 Edinburgh College -7/+7   Alex Jack Cup
06/08/2022 Kinnoull 2-0 Whitburn +15/-15   Alex Jack Cup
06/08/2022 Lochore Welfare 6-0 Edinburgh United +24/-24   Alex Jack Cup
06/08/2022 Oakley United 6-0 Newburgh Juniors +6/-6   Alex Jack Cup
06/08/2022 Pumpherston 2-0 Lochgelly Albert +11/-11   Alex Jack Cup
06/08/2022 Rosyth 3-2 Fauldhouse United ±0/±0   Alex Jack Cup
06/08/2022 Creetown 1-0 Lochar Thistle +2/-2   SoS Lg. Cup
06/08/2022 Mid Annandale 4-2 Nithsdale Wanderers +14/-14   SoS Lg. Cup
06/08/2022 Stranraer Reserves 2-0 Saint Cuthbert Wanderers +17/-17   SoS Lg. Cup
06/08/2022 Dunbar United 2-0 Whitehill Welfare +8/-8   EoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Newtongrange Star 1-0 Burntisland Shipyard -4/+4   EoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Preston Athletic 1-1 Kennoway Star Hearts -8/+8   EoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Aberdeen University 4-1 Cruden Bay +14/-14   North Junior Champ.
06/08/2022 Deveronside 0-0 Lossiemouth United -7/+7   North Junior Champ.
06/08/2022 Forres Thistle 3-2 New Elgin Juniors -10/+10   North Junior Champ.
06/08/2022 Fraserburgh United 2-1 Glentanar -6/+6   North Junior Champ.
06/08/2022 Islavale 0-1 Rothie Rovers +5/-5   North Junior Champ.
06/08/2022 Longside 2-2 Burghead Thistle -7/+7   North Junior Champ.
06/08/2022 Newmachar United 1-2 Buchanhaven Hearts -12/+12   North Junior Champ.
06/08/2022 Sunnybank 3-0 Banks o' Dee Juniors +18/-18   North Junior Champ.
06/08/2022 Blantyre Victoria 1-2 Whitletts Victoria -12/+12   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Rossvale 1-5 Shotts Bon Accord -33/+33   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Drumchapel United 2-0 Rutherglen Glencairn +7/-7   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Gartcairn 1-0 Thorniewood United +1/-1   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Johnstone Burgh 1-4 Kilbirnie Ladeside -20/+20   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Neilston 2-0 Benburb +15/-15   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Saint Cadoc's Youth Club 2-2 Cumbernauld United -3/+3   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Saint Roch's 7-1 Bonnyton Thistle +17/-17   WoS Lg. Div. 1
06/08/2022 Syngenta 8-0 Hawick Royal Albert +3/-3   EoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Tweedmouth Rangers 2-1 University of Stirling Reserves +15/-15   EoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Craigmark Burntonians 3-2 Glasgow United -1/+1   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Forth Wanderers 1-0 Glasgow University +2/-2   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Glasgow Perthshire 0-3 Yoker Athletic -19/+19   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Greenock Juniors 3-2 Saint Anthony's ±0/±0   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Kilsyth Rangers 1-3 Ardeer Thistle -25/+25   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Maybole Juniors 1-0 Maryhill -1/+1   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Muirkirk Juniors 1-7 Ashfield -37/+37   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Wishaw 1-2 Renfrew -5/+5   WoS Lg. Div. 2
06/08/2022 Harthill Royal 0-4 Stoneyburn -20/+20   EoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Livingston United 2-2 Armadale Thistle +7/-7   EoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Ardrossan Winton Rovers 1-0 Vale of Leven +4/-4   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Bellshill Athletic 2-3 Girvan -11/+11   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Finnart 5-1 Royal Albert +4/-4   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Irvine Victoria 8-0 Lesmahagow +54/-54   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Lanark United 3-1 Dalry Thistle +7/-7   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Lugar Boswell Thistle 2-1 Larkhall Thistle +15/-15   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Newmains United 2-2 East Kilbride Thistle +7/-7   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Port Glasgow 4-1 Carluke Rovers +10/-10   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 Saltcoats Victoria 1-3 Kello Rovers +1/-1   WoS Lg. Div. 3
06/08/2022 BSC Glasgow 3-1 Easterhouse Football Academy +14/-14   WoS Lg. Div. 4
06/08/2022 Eglinton 1-3 Thorn Athletic -4/+4   WoS Lg. Div. 4
06/08/2022 Harmony Row 0-2 Rossvale Academy -27/+27   WoS Lg. Div. 4
06/08/2022 Saint Peter's 1-2 Kilsyth Athletic -5/+5   WoS Lg. Div. 4
06/08/2022 Threave Rovers 4-0 Campbeltown Pupils +3/-3   WoS Lg. Div. 4
06/08/2022 West Park United 3-2 Glenvale -8/+8   WoS Lg. Div. 4
05/08/2022 Queen's Park 2-3 Ayr United -12/+12   Scottish Champ.
05/08/2022 Celtic U20 1-2 East Kilbride -7/+7   Lowland Lg.
05/08/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 1-2 Penicuik Athletic -4/+4   EoS Lg. Premier
04/08/2022 Dundee United 1-0 Alkmaar Zaanstreek {NED} +10/-10   UEFA Conference Lg.
03/08/2022 Bo'ness United 2-2 University of Stirling -3/+3   Lowland Lg.
03/08/2022 Dalbeattie Star 2-3 Caledonian Braves -2/+2   Lowland Lg.
03/08/2022 East Stirlingshire 2-3 Cumbernauld Colts -17/+17   Lowland Lg.
03/08/2022 Heart of Midlothian U20 1-1 Cowdenbeath -8/+8   Lowland Lg.
03/08/2022 Dundonald Bluebell 6-0 Oakley United +18/-18   EoS Lg. Premier
03/08/2022 Inverkeithing Hillfield Swifts 3-2 Blackburn United +3/-3   EoS Lg. Premier
03/08/2022 Blairgowrie 2-0 Forfar United +1/-1   Midlands Lg.
03/08/2022 Brechin Victoria 0-3 East Craigie -2/+2   Midlands Lg.
03/08/2022 Broughty Athletic 2-0 Dundee Violet -2/+2   Midlands Lg.
03/08/2022 Downfield 2-3 Kirriemuir Thistle -8/+8   Midlands Lg.
03/08/2022 Dundee North End 0-0 Arbroath Victoria -7/+7   Midlands Lg.
03/08/2022 Dundee Saint James 0-3 Tayport -5/+5   Midlands Lg.
03/08/2022 Forfar West End 3-2 Coupar Angus -7/+7   Midlands Lg.
03/08/2022 Lochee United 2-0 Carnoustie Panmure +10/-10   Midlands Lg.
03/08/2022 Scone Thistle 0-2 Lochee Harp -8/+8   Midlands Lg.
03/08/2022 Montrose Roselea 4-1 Aberdeen University ±0/±0   North Junior Lg. Cup
03/08/2022 Burntisland Shipyard 3-3 Preston Athletic +2/-2   EoS Lg. Div. 1
03/08/2022 Kinnoull 5-0 Kennoway Star Hearts +13/-13   EoS Lg. Div. 1
03/08/2022 Kirkcaldy & Dysart 3-1 Camelon Juniors +4/-4   EoS Lg. Div. 1
03/08/2022 Luncarty 7-3 Glenrothes +23/-23   EoS Lg. Div. 1
03/08/2022 Craigroyston 1-5 Arniston Rangers -15/+15   EoS Lg. Div. 2
03/08/2022 Edinburgh South 0-3 Heriot-Watt University -12/+12   EoS Lg. Div. 2
03/08/2022 Peebles Rovers 1-1 Easthouses Lily Miners Welfare +1/-1   EoS Lg. Div. 2
03/08/2022 Syngenta 7-1 Thornton Hibs +10/-10   EoS Lg. Div. 2
03/08/2022 Bathgate Thistle 1-3 Livingston United -10/+10   EoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Fauldhouse United 3-1 Harthill Royal +4/-4   EoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Pumpherston 0-4 Bo'ness Athletic -4/+4   EoS Lg. Div. 3
03/08/2022 West Calder United 0-4 Armadale Thistle -11/+11   EoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Carluke Rovers 1-4 Lanark United -18/+18   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Dalry Thistle 2-1 Ardrossan Winton Rovers +3/-3   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 East Kilbride Thistle 4-3 Saltcoats Victoria -9/+9   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Girvan 0-3 Irvine Victoria -31/+31   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Kello Rovers 1-0 Lugar Boswell Thistle -8/+8   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Larkhall Thistle 0-0 Bellshill Athletic -7/+7   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Lesmahagow 3-2 Finnart +5/-5   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Vale of Clyde 4-1 Port Glasgow +11/-11   WoS Lg. Div. 3
03/08/2022 Vale of Leven 4-1 Newmains United +2/-2   WoS Lg. Div. 3
02/08/2022 Union Saint-Gilloise {BEL} 2-0 Rangers +14/-14   UEFA Champions Lg.
02/08/2022 Open Goal Broomhill 2-3 East Kilbride +1/-1   Lowland Lg.
02/08/2022 Civil Service Strollers 0-2 Celtic U20 -7/+7   Lowland Lg.
02/08/2022 Edinburgh University 2-3 Gala Fairydean Rovers -7/+7   Lowland Lg.
02/08/2022 Rangers U20 3-0 Spartans +7/-7   Lowland Lg.
02/08/2022 Tranent Juniors 1-0 Berwick Rangers -4/+4   Lowland Lg.
02/08/2022 Broxburn Athletic 2-2 Musselburgh Athletic -6/+6   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Crossgates Primrose 1-2 Sauchie Juniors -9/+9   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Hill of Beath Hawthorn 1-2 Jeanfield Swifts -8/+8   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Lothian Thistle Hutchison Vale 0-1 Haddington Athletic -9/+9   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Linlithgow Rose 10-0 Vale of Leithen +4/-4   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Tynecastle 1-3 Penicuik Athletic -9/+9   EoS Lg. Premier
02/08/2022 Banks o' Dee Juniors 1-2 Stoneywood Parkvale -8/+8   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Buchanhaven Hearts 0-2 Colony Park Juniors -8/+8   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Cruden Bay 1-1 Longside +3/-3   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Culter 7-1 Sunnybank +10/-10   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Dufftown 1-1 Forres Thistle -5/+5   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 East End 1-0 Bridge of Don Thistle +10/-10   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Ellon United 0-8 Dyce -34/+34   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Glentanar 0-7 Hermes -8/+8   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Lossiemouth United 2-0 Burghead Thistle +16/-16   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Maud 2-1 Fraserburgh United +9/-9   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 New Elgin Juniors 3-2 Nairn Saint Ninian +21/-21   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Newmachar United 2-3 Stonehaven +3/-3   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Rothie Rovers 4-0 Deveronside +4/-4   North Junior Lg. Cup
02/08/2022 Leith Athletic 2-1 Rosyth -4/+4   EoS Lg. Div. 1
02/08/2022 Lochore Welfare 1-2 Dunipace -2/+2   EoS Lg. Div. 1
02/08/2022 Edinburgh United 1-1 University of Stirling Reserves -2/+2   EoS Lg. Div. 2
02/08/2022 Newburgh Juniors 0-3 Lochgelly Albert -26/+26   EoS Lg. Div. 2
02/08/2022 Ormiston Primrose 4-0 Hawick Royal Albert +17/-17   EoS Lg. Div. 2
02/08/2022 Tweedmouth Rangers 1-6 Dalkeith Thistle -29/+29   EoS Lg. Div. 2
02/08/2022 Whitburn 3-1 Saint Andrews United -4/+4   EoS Lg. Div. 2
02/08/2022 Edinburgh College 5-1 Stoneyburn +23/-23   EoS Lg. Div. 3