SCOTTISH FOOTBALL RESULTS DATABASE
LEAGUE SELECTOR CLUB RANKINGS

2021-22 JUL 21AUG 21SEP 21OCT 21NOV 21DEC 21JAN 22FEB 22MAR 22APR 22MAY 22JUN 22
2020-21 JUL 20AUG 20SEP 20OCT 20NOV 20DEC 20JAN 21FEB 21MAR 21APR 21MAY 21JUN 21
2019-20 JUL 19AUG 19SEP 19OCT 19NOV 19DEC 19JAN 20FEB 20MAR 20APR 20MAY 20JUN 20
2018-19 JUL 18AUG 18SEP 18OCT 18NOV 18DEC 18JAN 19FEB 19MAR 19APR 19MAY 19JUN 19
2017-18 JUL 17AUG 17SEP 17OCT 17NOV 17DEC 17JAN 18FEB 18MAR 18APR 18MAY 18JUN 18
2016-17 JUL 16AUG 16SEP 16OCT 16NOV 16DEC 16JAN 17FEB 17MAR 17APR 17MAY 17JUN 17
2015-16 JUL 15AUG 15SEP 15OCT 15NOV 15DEC 15JAN 16FEB 16MAR 16APR 16MAY 16JUN 16
2014-15 JUL 14AUG 14SEP 14OCT 14NOV 14DEC 14JAN 15FEB 15MAR 15APR 15MAY 15JUN 15
MAY 2019 RESULTS
DATE TEAM 1   SCORE   TEAM 2   COMPETITION
31/05/2019 Thornton Hibs 3-2 Livingston United Fife & Lothians Cup
31/05/2019 Kelty Hearts U20 4-0 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
31/05/2019 Spartans U20 2-0 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 Lowland/East Dev. Lg. Cup
29/05/2019 Fauldhouse United 2-1 Broughty Athletic East Junior Lg. Cup
29/05/2019 Linlithgow Rose 0-1 Bonnyrigg Rose Athletic King Cup
29/05/2019 Bonnyton Thistle p 1-1 Queen of the South Reserves Sthrn. Counties Ch'lge Cup
27/05/2019 Lochee United 2-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
27/05/2019 Luncarty 3-3 p Dundee North End East Consolation Cup
26/05/2019 Saint Mirren p 1-1 Dundee United   Scottish Prem/Champ PO
26/05/2019 East Kilbride 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic South Ch'lge Cup
25/05/2019 Celtic 2-1 Heart of Midlothian Scottish FA Cup
25/05/2019 Forfar West End 1-1 Thornton Hibs   East Junior Superlg.
25/05/2019 Beith Juniors 0-5 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
25/05/2019 Largs Thistle 4-2 Troon   West Junior Premier
25/05/2019 Glenrothes p 1-1 Lochore Welfare East Consolation Cup
25/05/2019 West Calder United 0-3 Whitburn East Consolation Cup
25/05/2019 Carnoustie Panmure 5-1 Livingston United East Junior Cup
25/05/2019 East Craigie 1-2 Pumpherston Juniors East Junior Lg. Cup
25/05/2019 Broughty Athletic 3-0 Dundee North End Inter-Regional Trophy
25/05/2019 Kinnoull 5-0 Forfar Albion   East Junior Premier North
25/05/2019 Kello Rovers 0-2 Rossvale   West Junior Champ.
25/05/2019 Kilsyth Rangers 2-3 Girvan   West Junior Champ.
25/05/2019 Larkhall Thistle 1-8 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
24/05/2019 Kennoway Star Hearts 0-2 Lochee United   East Junior Superlg.
24/05/2019 Tranent Juniors p 2-2 Crossgates Primrose King Cup
24/05/2019 Banks o' Dee 8-0 Bridge of Don Thistle McLeman Cup
24/05/2019 Mid Annandale U20 3-9 Musselburgh Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg.
24/05/2019 Kelty Hearts U20 5-1 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
23/05/2019 Dundee United 0-0 Saint Mirren   Scottish Prem/Champ PO
22/05/2019 Auchinleck Talbot 2-0 Pollok   West Junior Premier
22/05/2019 Forfar West End 4-0 Forfar Albion East Consolation Cup
22/05/2019 Upper Annandale p 3-3 Bonnyton Thistle SoS Lg. Cup
22/05/2019 Larkhall Thistle 0-2 Saint Roch's   West Junior Champ.
22/05/2019 Yoker Athletic 3-3 Wishaw   West Junior Lg. 1
21/05/2019 Edinburgh City U20 0-4 Bonnyton Thistle U20 Lowland/East Dev. KO Cup
21/05/2019 Spartans U20 4-2 Kelty Hearts U20 Lowland/East Dev. KO Cup
20/05/2019 Forfar West End 0-2 Lochee United   East Junior Superlg.
20/05/2019 Dundee Violet 2-0 Dundee North End   East Consolation Cup
19/05/2019 Celtic 2-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
19/05/2019 Hibernian 1-2 Aberdeen   Scottish Premier
19/05/2019 Kilmarnock 2-1 Rangers   Scottish Premier
19/05/2019 Spartans 2-0 Camelon Juniors EoS Qualifying Cup
19/05/2019 BSC Glasgow 2-1 East Stirlingshire Lowland Lg. Cup
18/05/2019 Dundee 2-3 Saint Mirren   Scottish Premier
18/05/2019 Hamilton Academical 2-0 Saint Johnstone   Scottish Premier
18/05/2019 Motherwell 3-2 Livingston   Scottish Premier
18/05/2019 Queen of the South 0-0 Raith Rovers   Scottish Champ/Lg 1 PO
18/05/2019 Clyde 2-0 Annan Athletic   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
18/05/2019 Berwick Rangers 0-3 Cove Rangers   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
18/05/2019 Broughty Athletic 4-3 Whitburn   East Junior Superlg.
18/05/2019 Forfar West End 2-1 Fauldhouse United   East Junior Superlg.
18/05/2019 Lochee United 6-1 Thornton Hibs   East Junior Superlg.
18/05/2019 Jeanfield Swifts 8-1 Ormiston   EoS Lg. (Tier 1 Conf. C)
18/05/2019 Kirkintilloch Rob Roy 1-2 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
18/05/2019 Largs Thistle 2-1 Glenafton Athletic   West Junior Premier
18/05/2019 Pollok 2-2 Beith Juniors   West Junior Premier
18/05/2019 Glenrothes 3-4 Newburgh   East Consolation Cup
18/05/2019 Luncarty 3-2 Scone Thistle   East Consolation Cup
18/05/2019 Pumpherston Juniors 1-2 Kennoway Star Hearts East Junior Cup
18/05/2019 Kinnoull 5-1 Livingston United   East Junior Lg. Cup
18/05/2019 Edusport Academy 3-2 Upper Annandale Haig Gordon Cup
18/05/2019 Bonnyrigg Rose Athletic 5-1 Bo'ness United King Cup
18/05/2019 Musselburgh Athletic 3-7 Linlithgow Rose King Cup
18/05/2019 Newtongrange Star 1-2 Tranent Juniors King Cup
18/05/2019 Banks o' Dee 6-2 Hermes North Junior Regional Cup
18/05/2019 Dundee North End 4-2 East Craigie   East Junior Premier North
18/05/2019 Harthill Royal 2-2 Lochore Welfare   East Junior Premier South
18/05/2019 Dalry Thistle 0-3 Rossvale   West Junior Champ.
18/05/2019 Larkhall Thistle 2-0 Girvan   West Junior Champ.
18/05/2019 Neilston 2-2 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
18/05/2019 East Kilbride Thistle 3-5 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
18/05/2019 Lugar Boswell Thistle 4-4 Yoker Athletic   West Junior Lg. 1
18/05/2019 Maryhill 1-7 Blantyre Victoria   West Junior Lg. 1
18/05/2019 Maybole Juniors 2-5 Shotts Bon Accord   West Junior Lg. 1
18/05/2019 Carluke Rovers 2-1 Annbank United   West Junior Lg. 2
17/05/2019 Dundee United 3-0 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Prem/Champ PO
17/05/2019 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 5-3 Haddington Athletic U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 Kelty Hearts U20 3-0 Tynecastle U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 6-0 Dalkeith Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 Musselburgh Athletic U20 4-2 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 Spartans U20 4-1 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 University of Stirling U20 9-1 Edinburgh United U20   Lowland/East Dev. Lg.
17/05/2019 Saint Roch's 1-3 Cumbernauld United   West Junior Champ.
15/05/2019 Raith Rovers 1-3 Queen of the South   Scottish Champ/Lg 1 PO
15/05/2019 Clydebank 1-2 Beith Juniors   West Junior Premier
15/05/2019 Kirkintilloch Rob Roy 2-0 Hurlford United   West Junior Premier
15/05/2019 Troon 0-5 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
15/05/2019 Lochore Welfare 2-0 Kennoway Star Hearts   East Consolation Cup
15/05/2019 Whitburn 3-0 Rosyth   East Consolation Cup
15/05/2019 Carnoustie Panmure 2-4 Broughty Athletic   East Junior Lg. Cup
15/05/2019 East Craigie 4-1 Lochee United   East Junior Lg. Cup
15/05/2019 Fauldhouse United 2-0 Thornton Hibs   East Junior Lg. Cup
15/05/2019 Lochee Harp 0-4 Kinnoull   East Junior Premier North
15/05/2019 Luncarty 3-2 Dundee North End   East Junior Premier North
14/05/2019 Inverness Caledonian Thistle 0-1 Dundee United   Scottish Prem/Champ PO
14/05/2019 Annan Athletic 1-0 Clyde   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
14/05/2019 Hermes 1-2 Maud   North Junior Superlg.
14/05/2019 Banks o' Dee 4-1 Hall Russell United McLeman Cup
14/05/2019 Kelty Hearts U20 5-3 Edinburgh United U20 Lowland/East Dev. Ch'lge Cup
13/05/2019 Saint Mirren 2-0 Hamilton Academical   Scottish Premier
13/05/2019 Downfield 5-6 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
13/05/2019 Cambuslang Rangers 0-3 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
13/05/2019 Dundee North End 3-1 Dundee Violet   East Consolation Cup
13/05/2019 Livingston United 1-1 Kinnoull   East Junior Lg. Cup
13/05/2019 Heston Rovers 0-2 Upper Annandale SoS Lg. Cup
13/05/2019 Coupar Angus 0-1 Forfar Albion   East Junior Premier North
13/05/2019 Heriot-Watt University U20 3-1 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
13/05/2019 Mid Annandale U20 1-8 Edinburgh City U20   Lowland/East Dev. Lg.
12/05/2019 Rangers 2-0 Celtic   Scottish Premier
12/05/2019 Bo'ness United 1-0 Musselburgh Athletic EoS Lg. Cup
11/05/2019 Inverness Caledonian Thistle 1-1 Ayr United   Scottish Prem/Champ PO
11/05/2019 Kilmarnock 1-0 Hibernian   Scottish Premier
11/05/2019 Livingston 0-1 Dundee   Scottish Premier
11/05/2019 Saint Johnstone 2-0 Motherwell   Scottish Premier
11/05/2019 Forfar Athletic 1-1 Raith Rovers   Scottish Champ/Lg 1 PO
11/05/2019 Queen of the South 5-0 Montrose   Scottish Champ/Lg 1 PO
11/05/2019 Clyde 3-0 Edinburgh City   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
11/05/2019 Stenhousemuir 1-2 Annan Athletic   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
11/05/2019 Cove Rangers 4-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
11/05/2019 BSC Glasgow 4-1 University of Stirling Lowland Lg. Cup
11/05/2019 Spartans 1-2 East Stirlingshire Lowland Lg. Cup
11/05/2019 Kirriemuir Thistle 5-0 Glenrothes   East Junior Superlg.
11/05/2019 Lochee United 2-1 Carnoustie Panmure   East Junior Superlg.
11/05/2019 Bridge of Don Thistle 0-2 Hermes   North Junior Superlg.
11/05/2019 Ellon United 0-3 Hall Russell United   North Junior Superlg.
11/05/2019 Auchinleck Talbot 1-0 Largs Thistle   West Junior Premier
11/05/2019 Beith Juniors 3-1 Clydebank   West Junior Premier
11/05/2019 Cambuslang Rangers 2-1 Petershill   West Junior Premier
11/05/2019 Brechin Victoria 0-3 Forfar Albion   East Consolation Cup
11/05/2019 Lochee Harp 1-1 Dundee Violet   East Consolation Cup
11/05/2019 Lochore Welfare 5-0 Lochgelly Albert   East Consolation Cup
11/05/2019 Luncarty 9-0 Coupar Angus   East Consolation Cup
11/05/2019 Stoneyburn 2-3 Harthill Royal   East Consolation Cup
11/05/2019 Tayport 1-3 Forfar West End   East Consolation Cup
11/05/2019 Fauldhouse United 1-2 Thornton Hibs Fife & Lothians Cup
11/05/2019 Broughty Athletic 2-1 Banks o' Dee Inter-Regional Trophy
11/05/2019 Kinnoull 0-2 Dundee North End Inter-Regional Trophy
11/05/2019 Bonnyrigg Rose Athletic 6-0 Jeanfield Swifts King Cup
11/05/2019 Ormiston 1-2 Crossgates Primrose King Cup
11/05/2019 Tranent Juniors 3-1 Broxburn Athletic King Cup
11/05/2019 Lochar Thistle 0-4 Bonnyton Thistle SoS Lg. Cup
11/05/2019 Livingston United 4-0 Rosyth   East Junior Premier South
11/05/2019 Fraserburgh United 2-2 Deveronside   North Junior 1st Div.
11/05/2019 Arthurlie 0-2 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
11/05/2019 Cumbernauld United 4-1 Girvan   West Junior Champ.
11/05/2019 Darvel 3-1 Craigmark Burntonians   West Junior Champ.
11/05/2019 Kello Rovers 1-3 Benburb   West Junior Champ.
11/05/2019 Rossvale 4-0 Neilston   West Junior Champ.
11/05/2019 Rutherglen Glencairn 6-2 Dalry Thistle   West Junior Champ.
11/05/2019 Saint Roch's 4-1 Irvine Victoria   West Junior Champ.
11/05/2019 Cruden Bay 1-3 Newmachar United   North Junior 2nd Div.
11/05/2019 Bellshill Athletic 3-1 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
11/05/2019 Shettleston 4-2 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
11/05/2019 Maryhill 1-4 Maybole Juniors   West Junior Lg. 1
11/05/2019 Shotts Bon Accord 3-4 Blantyre Victoria   West Junior Lg. 1
11/05/2019 Wishaw 1-4 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
11/05/2019 Lanark United 1-2 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
11/05/2019 Muirkirk Juniors 0-5 Carluke Rovers   West Junior Lg. 2
11/05/2019 Saltcoats Victoria 1-6 Lesmahagow   West Junior Lg. 2
10/05/2019 Aberdeen 2-1 Heart of Midlothian   Scottish Premier
10/05/2019 Wigtown & Bladnoch 1-7 Mid Annandale   SoS Lg.
10/05/2019 Troon 1-0 Glenafton Athletic   West Junior Premier
10/05/2019 BSC Glasgow U20 3-5 Lothian Thistle Hutchison Vale U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Edusport Academy U20 5-5 Inverkeithing Hillfield Swifts U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Dalkeith Thistle U20 0-2 Spartans U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Dunipace U20 2-1 Heriot-Watt University U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Edinburgh City U20 1-9 University of Stirling U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Edinburgh United U20 6-1 Mid Annandale U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Newtongrange Star U20 0-5 Kelty Hearts U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Tynecastle U20 2-2 Camelon Juniors U20   Lowland/East Dev. Lg.
10/05/2019 Banchory Saint Ternan 1-0 Buchanhaven Hearts Morrison Cup
09/05/2019 Camelon Juniors 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic EoS Qualifying Cup
08/05/2019 Glenrothes 1-5 Kennoway Star Hearts   East Junior Superlg.
08/05/2019 Kilwinning Rangers 0-1 Auchinleck Talbot   West Junior Premier
08/05/2019 Bathgate Thistle 0-1 Rosyth   East Consolation Cup
08/05/2019 Blairgowrie 3-4 Forfar West End   East Consolation Cup
08/05/2019 West Calder United 4-0 Harthill Royal   East Consolation Cup
08/05/2019 Broughty Athletic 9-0 Scone Thistle East Junior Cup
08/05/2019 Dundee North End 2-2 p Carnoustie Panmure East Junior Cup
08/05/2019 Lochee United 1-1 Kirriemuir Thistle   East Junior Lg. Cup
08/05/2019 Pumpherston Juniors 4-5 Livingston United Fife & Lothians Cup
08/05/2019 Heston Rovers 3-5 Edusport Academy Haig Gordon Cup
08/05/2019 Cumbernauld United 2-2 Arthurlie   West Junior Champ.
08/05/2019 Irvine Victoria 2-0 Girvan   West Junior Champ.
08/05/2019 Neilston 1-3 Rutherglen Glencairn   West Junior Champ.
08/05/2019 Saint Roch's 0-2 Rossvale   West Junior Champ.
08/05/2019 Maryhill 1-5 Shettleston   West Junior Lg. 1
08/05/2019 Wishaw 1-2 East Kilbride Thistle   West Junior Lg. 1
08/05/2019 Thorniewood United 1-2 Muirkirk Juniors   West Junior Lg. 2
07/05/2019 Ayr United 1-3 Inverness Caledonian Thistle   Scottish Prem/Champ PO
07/05/2019 Montrose 2-1 Queen of the South   Scottish Champ/Lg 1 PO
07/05/2019 Raith Rovers 2-1 Forfar Athletic   Scottish Champ/Lg 1 PO
07/05/2019 Annan Athletic 2-0 Stenhousemuir   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
07/05/2019 Edinburgh City 0-1 Clyde   Scottish Lg 1/Lg 2 PO
07/05/2019 Banks o' Dee 1-0 Culter   North Junior Superlg.
07/05/2019 Hermes 3-2 Stonehaven North Junior Regional Cup
06/05/2019 Celtic Reserves 3-2 Saint Johnstone Reserves   SPFL Reserve Lg.
06/05/2019 Falkirk Reserves 1-3 Rangers Reserves   SPFL Reserve Lg.
06/05/2019 Harthill Royal 0-5 Stoneyburn   East Consolation Cup
06/05/2019 Downfield 0-4 Broughty Athletic   East Junior Lg. Cup
06/05/2019 Pumpherston Juniors 3-2 Kinnoull   East Junior Lg. Cup
06/05/2019 Bo'ness United p 1-1 Bonnyrigg Rose Athletic EoS Lg. Cup
06/05/2019 Heston Rovers 1-0 Stranraer Reserves SoS Lg. Cup
05/05/2019 Rangers 1-0 Hibernian   Scottish Premier
05/05/2019 University of Stirling 4-1 Edusport Academy Lowland Lg. Cup
04/05/2019 Aberdeen 0-3 Celtic   Scottish Premier
04/05/2019 Dundee 0-1 Hamilton Academical   Scottish Premier
04/05/2019 Heart of Midlothian 0-1 Kilmarnock   Scottish Premier
04/05/2019 Motherwell 1-1 Saint Mirren   Scottish Premier
04/05/2019 Saint Johnstone 1-1 Livingston   Scottish Premier
04/05/2019 Ayr United 1-1 Alloa Athletic   Scottish Champ.
04/05/2019 Falkirk 3-2 Ross County   Scottish Champ.
04/05/2019 Greenock Morton 1-0 Dundee United   Scottish Champ.
04/05/2019 Inverness Caledonian Thistle 1-0 Dunfermline Athletic   Scottish Champ.
04/05/2019 Queen of the South 0-3 Partick Thistle   Scottish Champ.
04/05/2019 Arbroath 1-1 Dumbarton   Scottish Lg. 1
04/05/2019 Brechin City 1-1 Stenhousemuir   Scottish Lg. 1
04/05/2019 East Fife 2-3 Forfar Athletic   Scottish Lg. 1
04/05/2019 Montrose 1-1 Raith Rovers   Scottish Lg. 1
04/05/2019 Stranraer 1-4 Airdrieonians   Scottish Lg. 1
04/05/2019 Albion Rovers 0-2 Annan Athletic   Scottish Lg. 2
04/05/2019 Cowdenbeath 2-1 Clyde   Scottish Lg. 2
04/05/2019 Elgin City 2-0 Berwick Rangers   Scottish Lg. 2
04/05/2019 Queen's Park 0-2 Peterhead   Scottish Lg. 2
04/05/2019 Stirling Albion 0-0 Edinburgh City   Scottish Lg. 2
04/05/2019 Cove Rangers 3-0 East Kilbride   Scottish Lg. 2/Tier 5 PO
04/05/2019 Broxburn Athletic 2-3 Bonnyrigg Rose Athletic   EoS Title PO
04/05/2019 Cumbernauld Colts 1-2 East Stirlingshire Lowland Lg. Cup
04/05/2019 Gala Fairydean Rovers 1-3 BSC Glasgow Lowland Lg. Cup
04/05/2019 Spartans 4-0 Edinburgh University Lowland Lg. Cup
04/05/2019 Fauldhouse United 0-4 Lochee United   East Junior Superlg.
04/05/2019 Glenrothes 0-2 Broughty Athletic   East Junior Superlg.
04/05/2019 Dufftown 2-3 Hermes   North Junior Superlg.
04/05/2019 Dyce Juniors 2-2 Banks o' Dee   North Junior Superlg.
04/05/2019 Maud 2-1 Hall Russell United   North Junior Superlg.
04/05/2019 Montrose Roselea 2-1 Nairn Saint Ninian   North Junior Superlg.
04/05/2019 Cambuslang Rangers 0-6 Largs Thistle   West Junior Premier
04/05/2019 Clydebank 2-2 Troon   West Junior Premier
04/05/2019 Cumnock Juniors 1-4 Pollok   West Junior Premier
04/05/2019 Hurlford United 3-1 Kilbirnie Ladeside   West Junior Premier
04/05/2019 Arbroath Victoria 0-0 Brechin Victoria   East Consolation Cup
04/05/2019 Dundee North End 4-2 Lochee Harp   East Consolation Cup
04/05/2019 Lochgelly Albert 1-1 Kennoway Star Hearts   East Consolation Cup
04/05/2019 Newburgh 5-1 Kirkcaldy YMCA   East Consolation Cup
04/05/2019 Scone Thistle 8-0 Coupar Angus   East Consolation Cup
04/05/2019 Stoneyburn 2-2 West Calder United   East Consolation Cup
04/05/2019 Tayport 1-1 Blairgowrie   East Consolation Cup
04/05/2019 Whitburn 3-0 Bathgate Thistle   East Consolation Cup
04/05/2019 Livingston United 2-0 Forfar West End East Junior Cup
04/05/2019 Downfield 0-3 Carnoustie Panmure   East Junior Lg. Cup
04/05/2019 East Craigie 6-2 Kirriemuir Thistle   East Junior Lg. Cup
04/05/2019 Kinnoull 2-1 Pumpherston Juniors   East Junior Lg. Cup
04/05/2019 Thornton Hibs 3-0 Armadale Thistle   East Junior Lg. Cup
04/05/2019 Musselburgh Athletic 1-0 Jeanfield Swifts EoS Lg. Cup
04/05/2019 Penicuik Athletic 3-3 p Linlithgow Rose King Cup
04/05/2019 Sauchie Juniors 1-2 Newtongrange Star King Cup
04/05/2019 Mid Annandale 0-5 Bonnyton Thistle SoS Lg. Cup
04/05/2019 Upper Annandale 5-1 Wigtown & Bladnoch SoS Lg. Cup
04/05/2019 Auchinleck Talbot 3-4 Kirkintilloch Rob Roy WoS Lg. Cup
04/05/2019 Beith Juniors p 0-0 Glenafton Athletic WoS Lg. Cup
04/05/2019 Luncarty 2-3 Dundee Violet   East Junior Premier North
04/05/2019 Rosyth 2-4 Harthill Royal   East Junior Premier South
04/05/2019 Banchory Saint Ternan 3-0 Deveronside   North Junior 1st Div.
04/05/2019 Benburb 4-1 Neilston   West Junior Champ.
04/05/2019 Craigmark Burntonians 1-4 Kilsyth Rangers   West Junior Champ.
04/05/2019 Cumbernauld United 6-0 Whitletts Victoria   West Junior Champ.
04/05/2019 Girvan 1-4 Saint Roch's   West Junior Champ.
04/05/2019 Kello Rovers 1-1 Irvine Victoria   West Junior Champ.
04/05/2019 Larkhall Thistle 4-5 Dalry Thistle   West Junior Champ.
04/05/2019 Cruden Bay 1-2 Whitehills   North Junior 2nd Div.
04/05/2019 Islavale 2-0 Spey Valley United   North Junior 2nd Div.
04/05/2019 New Elgin 0-3 Buchanhaven Hearts   North Junior 2nd Div.
04/05/2019 Bellshill Athletic 1-0 Port Glasgow   West Junior Lg. 1
04/05/2019 Blantyre Victoria 3-0 Shettleston   West Junior Lg. 1
04/05/2019 East Kilbride Thistle 4-0 Lugar Boswell Thistle   West Junior Lg. 1
04/05/2019 Maybole Juniors 2-3 Royal Albert   West Junior Lg. 1
04/05/2019 Wishaw 1-1 Glasgow Perthshire   West Junior Lg. 1
04/05/2019 Carluke Rovers 2-2 Johnstone Burgh   West Junior Lg. 2
04/05/2019 Forth Wanderers 2-4 Annbank United   West Junior Lg. 2
04/05/2019 Lesmahagow 5-4 Vale of Leven   West Junior Lg. 2
04/05/2019 Muirkirk Juniors 1-3 Vale of Clyde   West Junior Lg. 2
04/05/2019 Newmains United 0-7 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
03/05/2019 Newton Stewart 1-2 Lochar Thistle SoS Lg. Cup
03/05/2019 Camelon Juniors U20 2-6 Hill of Beath Hawthorn U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Haddington Athletic U20 5-2 Edusport Academy U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Heriot-Watt University U20 4-0 Cumbernauld Colts U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Inverkeithing Hillfield Swifts U20 0-7 Edinburgh United U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Newtongrange Star U20 1-2 Edinburgh University U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Spartans U20 5-0 BSC Glasgow U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Tynecastle U20 9-0 Whitehill Welfare U20   Lowland/East Dev. Lg.
03/05/2019 Lothian Thistle Hutchison Vale U20 3-2 Kelty Hearts U20 Lowland/East Dev. Lg. Cup
01/05/2019 Bonnyrigg Rose Athletic 2-1 Penicuik Athletic   EoS Title PO
01/05/2019 Broughty Athletic 2-0 Kirriemuir Thistle   East Junior Superlg.
01/05/2019 Wigtown & Bladnoch 1-1 Creetown   SoS Lg.
01/05/2019 Auchinleck Talbot 1-0 Petershill   West Junior Premier
01/05/2019 Cambuslang Rangers 2-7 Hurlford United   West Junior Premier
01/05/2019 Clydebank 2-0 Kirkintilloch Rob Roy   West Junior Premier
01/05/2019 Newton Stewart 3-5 Mid Annandale Cree Lodge Cup
01/05/2019 Stranraer Reserves 5-1 Abbey Vale Cree Lodge Cup
01/05/2019 Forfar West End 4-4 Tayport   East Consolation Cup
01/05/2019 Kirkcaldy YMCA 2-4 Glenrothes   East Consolation Cup
01/05/2019 Lochee United 2-5 Carnoustie Panmure East Junior Cup
01/05/2019 Pumpherston Juniors 2-0 Livingston United   East Junior Lg. Cup
01/05/2019 Thornton Hibs 1-1 Fauldhouse United   East Junior Lg. Cup
01/05/2019 Lochee Harp 6-0 Coupar Angus   East Junior Premier North
01/05/2019 Scone Thistle 1-2 Dundee North End   East Junior Premier North
01/05/2019 Harthill Royal 2-2 West Calder United   East Junior Premier South
01/05/2019 University of Stirling U20 12-0 Dalkeith Thistle U20   Lowland/East Dev. Lg.
01/05/2019 Deveronside 2-1 Forres Thistle   North Junior 1st Div.
01/05/2019 Arthurlie 2-0 Benburb   West Junior Champ.
01/05/2019 Craigmark Burntonians 4-2 Whitletts Victoria   West Junior Champ.
01/05/2019 Darvel 1-0 Larkhall Thistle   West Junior Champ.
01/05/2019 Kilsyth Rangers 4-1 Rossvale   West Junior Champ.
01/05/2019 Rutherglen Glencairn 5-3 Saint Roch's   West Junior Champ.
01/05/2019 East Kilbride Thistle 2-1 Bellshill Athletic   West Junior Lg. 1
01/05/2019 Lesmahagow 6-2 Thorniewood United   West Junior Lg. 2
01/05/2019 Muirkirk Juniors 0-2 Lanark United   West Junior Lg. 2
01/05/2019 Newmains United 0-6 Saint Anthony's   West Junior Lg. 2